New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 66 felhasználó van itt :: 17 regisztrált, 0 rejtett és 49 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 18:30-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 17:31-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 17:20-kor
Deborah Winchester
tollából
Ma 16:57-kor
Tyra Greene
tollából
Ma 16:42-kor
Aerith Anderson
tollából
Ma 16:30-kor
Freya Kensington
tollából
Ma 16:20-kor
Flor Sánchez Moreno
tollából
Ma 16:10-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 16:01-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
47
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
236
222

If they tell me not to lean on it, I'll lean ☽
TémanyitásIf they tell me not to lean on it, I'll lean ☽
If they tell me not to lean on it, I'll lean ☽ EmptyVas. 28 Márc. - 7:17


Torrie & Finn


Egy ideje már kezdett kényelmetlenül idegenné válni az a bizonyos luxus, amivel nap, mint nap szembesülnöm kellett a Yang kúriában. Mindez egy kollégiumi szoba után, amit a szüleim béreltek nekem, mondhatni elképzelhetetlennek tűnt. Habár olyan családból származom, ahol határozottan sosem volt kérdés az, hogy mi kerüljön az asztalra, és a kicsi Finn vajon megérdemli-e a legújabb markolót, amit kinézett a játékboltban, ennek ellenére is jóval szerényebb körülmények között éltünk, mint például a legjobb barátom családja. A mi házunk picike, hagyományos norvég ház volt, ami belül otthonos és meleg volt és közel sem annyira steril, mint Braylenék palotája. Gyakran az előszoba közepén hagytam a letaposott sarkú cipőmet, aminek anya sosem örült túlzottan, és minden alkalommal felhívta a figyelmem arra, hogy mekkora pazarlás az, amit a cipőimmel művelek és másnak még kenyérre sem feltétlenül jut pénz. Ugyanezt Braylen nem igazán kapta meg senkitől; mivel az ő házuk volt akkora, hogy a személyzettel is ritkán találkozott az ember… Bár gondolom ők tökéletesen tudták azt, hogy mikor hol nem kell lenni.
Mindenesetre érdekes volt, hogy az ott töltött hónapok alatt nagyon ritkán láttam a fiú öccsét, a húgával pedig beszéltem összesen vagy három szót. Ezzel mondjuk nem is feltétlenül volt baj, mert a haverjaim lánytesóival haverkodni valahogy sosem tűnt a világ legfényesebb ötletének, Jessabelle pedig egyáltalán nem egy olyan kategóriás lány volt, akivel én ki tudnék jönni. Épp elég volt nekem a bátyja, nem volt szükségem több sátáni Yangra.
Mindenesetre teljesen kényelmes megoldásnak tűnt az, hogy Bray szobáját én magam is birtokba vettem, és mivel világ életünkben nagy egyetértésben haverkodtunk egymással, ez a dolog működött is hónapokig, aztán pedig anya felhívta a figyelmem arra, hogy még a dollármilliomosok nyakán is udvariatlan dolog ennyi ideig ülni, szóval költözzek szépen Torrie-hoz, aki ebbe persze belement. Nem álltam a lányhoz túl közel azelőtt, hogy New Yorkba költöztem volna, viszont itt mondhatni elég jól egymásra találtunk ahhoz, hogy a lehető legnagyobb pofátlansággal járjam körbe az egyik staten island-i kisboltot, a svéd Absolut vodka után kutatva. Nyilván vannak annál sokkal minőségibb italok is, de én mindig beértem azzal, ha már nem egy alsó polcos választást sikerül összehoznom valakinek. Az pedig teljes mértékben részletkérdés, hogy jelenleg reggel hét óra van, és én is csak azért vagyok fent, mert tizenegykor lesz valami olyan órám, amit kurva biztos, hogy képtelen vagyok végig ülni józanul. Ilyenkor tökéletesen kapóra jön az, hogy Torrie nem azon lányok köreibe tartozik, akiknek lehet csattogtatni a „Leestél a Mennyországból” féle, amúgy elég gáz udvarló szöveget ugyanis, ha valaminek, akkor jónak semmiképp sem lehetne mondani őt. Nekem pedig pontosan erre volt szükségem ebben a pillanatban.
Amikor megtaláltam az üveget, egyszerűen rámartam és mentem fizetni és a hátizsákom mellé csúsztattam, ahol már egy doboz fánkot is elrejtettem. Tök szerencsés, hogy itt viszonylag hamar nyitnak dolgokat, ami miatt nem kell azon pattognia az embernek, hogy mi az isten műveljen, ha éppenséggel megéhezik. Nálunk a campuson a kollégiumi büfé volt a lehetőség és nagyjából ennyi, de szerencsére ott is szolgáltak meleg reggelivel.
A lakásba érve kicsit sem lepett meg, hogy egyedül voltam a konyhában, mivel Brodie a sérülése miatt amúgy sem feltétlenül kényszerül arra, hogy korán keljen, Torrie pedig egyszerűen szabadnapos volt. Épp ezért is tűnt annyira ragyogó ötletnek az, hogy már reggel korán leitassam a lányt… Mivel más nincs a közelemben, vele kell elszórakoztatnom magam, és a családi kapcsolataink miatt igen limitált az, amit együtt csinálhatunk. Ebben a helyzetben pedig én határozottan nem azokra az ügyes-bajos, néha túlzottan is bonyolult nőügyekre vágytam, ami néhány kellemesebb menettel járt. Még a leginkább könnyűvérű lányok is hajlamosak többet gondolni egy idő után a dolgokba, ha az ember több figyelmet szentel nekik, mint mondjuk korábban tette, ez pedig számomra is zavaró volt.
Amikor meghallottam a halk lépteket, rögtön ellöktem magam a konyhapulttól, és pontosan olyan vigyorral néztem a lányra, amiből határozottan kikövetkeztethette azt, hogy tervezek valamit a mai napra. Braylen egy hetes vegasi szülinapja után az ember nyilvánvalóan azt gondolná, hogy megundorodtam az alkoholtól, de hasonlóról szó sem volt az esetemben, így a székre lepakolt táskámért nyúltam és határozottan kihúztam a rászerelt cipzárt.
- Jó reggelt – de még mennyire jót! Vetettem pár pillantást, a nálam alacsonyabb unokanővéremre – Ne csinálj kávét, hoztam mindenkinek. Jól aludtál?
Egyszerűen a fejemmel intettem is az irányba, ahova lepakoltam az elviteles poharakat, aztán pedig pont ezt a pillanatot tartottam a legmegfelelőbbnek arra, hogy elővegyem a fánkos dobozt a táskámból.
- Ha valami unalmas reggelit szeretnél, akkor válogass ebből – ahogy kinyitottam a dobozt, láthatta a sok cukormázas édes süteményt – Viszont, ha keménynek tartod magad, akkor kérlek ne hagyd, hogy egyedül igyak. Ha megbontod velem ezt, akkor elismerem, hogy jó csaj vagy.
Halkan koppant az üveg alja az asztalon, a pillantásomban pedig kihívás volt, ahogyan a lányra néztem. Minden bizonnyal, ha a tinédzser húgomról lenne szó, akkor elég elutasítóan kezelném az alkohol kérdését, de Torrie már felnőtt nő, és az a jó az unokatestvéri kapcsolatokban, hogy egyáltalán nem kell megnevelni a másikat.


809 szó || outfit


Feel more like limbo
hands out my window, chasin' that sunset, that's more my tempo, that’s more my tempo, but this is all that I am, I only show you the best of me, the best of me
mind álarcot viselünk
Finn Kristian Mauseth
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
If they tell me not to lean on it, I'll lean ☽ JN7Js2V
If they tell me not to lean on it, I'll lean ☽ JN7dg9I
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
All that talking really getting on my nerves
You used to hate on me, but now the tables turn, I don't fuck with you, like, when you gonna learn? They try to show me fake love, but that's the type of shit that make me swerve
★ családi állapot ★ :
If they tell me not to lean on it, I'll lean ☽ JN72Jou
I'm talking 'bout the money and your bombs, girl
So listen, I'm losing focus every time you speak, girl, submissive, the way that you've been grinding on your teeth, girl, yeah, you're aggressive, the way you throw your body in my arms, girl
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
If they tell me not to lean on it, I'll lean ☽ JN72YHN
★ idézet ★ :
We- the Folk- don't love like you do,' Locke said. 'Perhaps you shouldn't trust me with your heart. I might break it.
- Holly Black, The lost sisters
★ foglalkozás ★ :
építészmérnök hallgató
★ play by ★ :
Herman Tømmeraas
★ szükségem van rád ★ :
If they tell me not to lean on it, I'll lean ☽ JNl6G6P
She's high, she lives in the sky, tonight, she's satisfied, rolling back her eyes, but then she starts to cry, everything is turning to black, all in one night, she just went to heaven and back
If they tell me not to lean on it, I'll lean ☽ JNlPCUF
Count up the bands stickin' up, no rubber band is big enough, chain is so heavy, can't pick it up, came with the gang, a myriad, I seen your whip, hilarious, where is my roof? Mysterious, my whip from Fast & Furious, curtains with yellow interior
★ hozzászólások száma ★ :
67
★ :
If they tell me not to lean on it, I'll lean ☽ JN72bqJ
TémanyitásRe: If they tell me not to lean on it, I'll lean ☽
If they tell me not to lean on it, I'll lean ☽ EmptyPént. 23 Ápr. - 19:13
Finn & Torrie
"T is for trouble."
- Ughhhrrr mi van már?!! - tapogatózom az ágyam mellett az éjjeliszekrényen a telefonom után, hogy lecsapjam, mint a taxiórát, vagy azokat a régi típusú vekkereket, miután a sokadik pityegéssel egybekötött zizegés már teljesen kimossa a szememből az álmot. Bosszantó! De komolyan, mi lehet ilyen fene fontos szombat reggel fél kilenckor? Talán még annyi sincs. Miért? Miért??! Miért nem játszhatok legalább heti egyszer Csipkerózsikát? Hosszú hetek óta először kaptam egy teljes hétvégére kimenőt a munkából, ahol lassan már ráncosra és öregre dolgozom magam, pedig még csak gyakornok vagyok. Vagy pont azért. Hát olyan nagy kérés volna, hogy legalább a szabadnapomon hadd legyek ténylegesen SZABAD? Morcos hangulatban veszem magamhoz a mobilomat, de bárcsak ne tenném!

“Torrie drágám, tudom, hogy úgy volt, a hétvégéd szabad, de a keddi fotózást átették hétfő reggelre, és még rengeteg a teendő. Ma maradj csak otthon pihenni, de megtennéd, hogy holnap mégis csak bejössz, hogy segíts a szervezésben?”

Holnap? Azaz vasárnap?!! Ne már! Ah, és milyen borzasztó drága vagy, hogy MEGENGEDED, hogy ma azért még pihenjek. Rachel, te őrült rabszolgahajcsár! Uhh! Annyira dühös vagyok. És nem lett volna elég ezt este megírnod, hogy ne ébressz fel, és ne rontsd el az egész napomat?
- Plusz mindketten tudjuk, hogy a “segíts a szervezésben” kód arra, hogy rohadtul nekem kell megint mindent elintéznem - motyogom magam elé félhangosan, belefeledkezve a morgós hangulatba, miközben már pizsiben, kócosan botorkálok lefelé a lépcsőn, egyenesen a konyha irányába. Kábé mint egy zombit a vérszag, úgy vonz engem a kávé gondolata előre, még gondolkodnom sem kell rá, hogy merre menjek. Várjunk! Csak hallucinálok a koffein-elvonás miatt, vagy tényleg kávé illatát érzem?

- Áááá! A francba, Finn! Majdnem hozzád vágtam a telómat! Ne ijeszgess így korán reggel, amikor még fel sem ébredtem rendesen. Uhh... Mármint... Bocsi, csak még nem szoktam meg teljesen, hogy te is itt laksz. - Mondania sem kell semmit, már nyúlok is a kávéért. A testem automatára kapcsolt, nem én irányítom, teszi, amit tennie kell a túléléshez. És hát egyértelműen kell az üzemanyag.

- Mint Csipkerózsika... úgy aludhattam volna, ha az idióta főnököm nem lett volna olyan kedves, hogy még a szabadnapomon is felébresszen, és közölje, hogy holnap is azt tervezi, hogy hülyére dolgoztat – vonok vállat, miközben nagyot kortyolok a papírpohár kellemesen forró tartalmából. Közben már nyúlnék is a cukormázas doboz felé egy másfajta energiaforrás után, amikor Finn ismerteti az alternatívát.

- Hogy jó csaj vagyok? Ugyan, hagyj már, öcskös - nyomom meg az utolsó szót, mintha számítana nekem bármit is, hogy ki az idősebb. Ezt a kártyát nem is szokásom kijátszani, de most, hogy bal lábbal keltem fel, elég morcos vagyok hozzá, és ettől feljogosítva érzem magam ahhoz, hogy ilyen mocskos módszerekhez folyamodjak. Mondjuk őt sem kell félteni, elég aljas húzás, hogy ilyen kihívások elé állít, amikor még a csipát sem dörgöltem ki a szememből. - Nem kell neked bebizonyítanom, hogy milyen kemény vagyok. Chh! - Bár ha jobban belegondolok, talán pont erre lenne most szükségem. Hogy ha már csak ez az egy szabadnap jutott, és egy ideig tuti nem kapok másikat, legalább ezt használjam ki rendesen.

- Ó, a fenébe is! Add azt az üveget! Milyen unokanővér lennék, ha hagynálak magányosan iszogatni, nem igaz? Van egyébként más terved is mára azon kívül, hogy már reggel leiszod magad? - Hé! Ki vagyok én, hogy ítélkezzek? A kérdés nem is ilyen irányú volt, még ha kicsit úgy is hangzott. Bár a rokoni szál talán feljogosíthatna, hogy kicsit szemmel tartsam, gatyába rázzam, vagy mi a fene! De igazából csak jó lenne egy kicsit együtt lógni megint, és csinálni egy-két hülyeséget, amit holnapra bánhatok. A meló miatt amúgy sem volt időm mostanában ilyesmire. És hát mikor csináljak meggondolatlanságokat, ha nem most? Talán harmincöt évesen? Magamat ismerve nem kizárt, hogy nekem ez akkor is “gond nélkül” menni fog majd.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: If they tell me not to lean on it, I'll lean ☽
If they tell me not to lean on it, I'll lean ☽ EmptyPént. 3 Dec. - 11:12


Torrie & Finn


Nagyon vicces volt belegondolni, hogy egyetlen vírus gyakorlatilag hajléktalanná tett pár évvel ezelőtt. A helyzet az, hogy a végén már teljes mértékben elvetettem annak az ötletét, hogy vissza cuccoljak a koliba. Annyira nem volt vicces és jó egy lyukban élni egy másik sráccal, hogy ne fogadjam el először Bray, aztán pedig Torrie és a barátja ajánlatát. Mivel még mindig skandináv voltam, szívesebben éltem a nyugodt, Staten Islanden, ahol volt szerencsém fákat és egyéb helyeket látni, mint mondjuk New York belvárosában. Sokan nem gondolnák rólam, de határozottan egy voltam azok az emberek közül, aki szeretett a természetben lenni, és egyszerűen feltöltődni azáltal, hogy megéli a zöld környezetet. Sokszor éreztem azt, hogy hiányzik az otthonom, de egy ideje már sikerült megszoknom azt a pörgést, amiben éltem a mindennapjaim.
Kifejezetten jó volt a szoba, amit birtokba vehettem, és örültem neki, hogy lehetőségem volt a további szocializálódásra, meg az elvonulásra is. Mivel elég sok tanulnivalóm volt a félévek során, kénytelen voltam néha távol maradni Brodie és Torrie társaságától. Ugyanakkor tiszteletben tartottam, ettől függetlenül még vannak a házban közösségi terek, így igyekeztem a szobámban maradni, ha tanulnivalóm volt. Más kérdés az, hogy az utóbbi időben annyira felbasz az egész középület tervezés, hogy a legtöbb esetben már alapból sörrel – rosszabb napjaimon keményebb itallal – állok neki az egésznek. Másnap pedig csodálkozom, hogy miért dől össze az épület, amit tervezni próbálok.
Az egyetem miatt már egy ideje megszoktam azt, hogy korán kell kelnem, és későn fekszem le aludni. Általában akkor is bejártam az óráimra, ha amúgy mocsok másnapos voltam mivel, ha mást nem, legalább a táblát szerettem lefényképezni. Ilyenkor nyilván képtelen lettem volna figyelni, de még mindig könnyebb volt egy józanabb pillanatomban kibogarászni az egyes számításokat és tervezési mintákat, mint mondjuk nem csinálni semmit, lemaradni az anyaggal, és aztán utólag felzárkózni. Ha csak szimplán elszórakoznám az időt, akkor a szüleim eléggé kiakadnának, nekem pedig fontos volt az elismerésük, meg amúgy is szerettem tervezéssel foglalkozni.
- Rossz a lelkiismereted? – nem tudtam nem röhögni az unokatesóm reakcióján – Úgy viselkedsz, mintha eléd ugrottam volna ordítva.
Mert ugye ez annyira jellemző volt rám. Alapvetően velem veszekedni se nagyon lehetett, mivel túl nyugodt természetű voltam ahhoz, hogy könnyen ki lehessen hozni a sodromból. Alapvetően a legtöbb norvégra jellemző volt ez a hidegvérű magatartás, a szüleim viszont kifejezetten odafigyeltek arra, hogy ilyenné neveljenek minket. Mind anya, mind apa fontosnak tartotta az érvek felsorakoztatását és talán az ő mintájuk miatt gondoltam én is fontosabbnak azt, hogy az eszemre hallgassak jobban, ne pedig a szívemre. Soha életemben nem csináltam olyan dolgokat, ami mondjuk őrültségnek tűnne más számára, mert én magam is próbáltam megfontolt lenni, bár ettől függetlenül igyekeztem nem unalmas alakként létezni az éterben. Túlságosan szerettem az alkoholt a nőket és az éjszakát ahhoz, hogy csak úgy beálljak a jó fiúk soraiba… Akkor is, ha nem voltam annyira nagyon rossz.
- Egyébként, meg ne dobáld a telefonodat. Azt is össze fogod törni, meg a fejemet is. Gondolom nincs kedved se szervizbe, se a sürgősségire rohangálni – nyilván már reggel is túl fárasztó voltam, ráadásul, amikor közelebb sétáltam hozzá még jobban összeborzoltam a kócos haját. Egyértelmű volt, hogy szegény most kelt még csak fel, én pedig máris a vérét szívom.
- Talán ezért kellene valami rövidet kérned a kávédba – egészen komoly volt a pillantásom, mert pontosan tudtam, hogy Torrie partner tud lenni az ilyenekben – Rummal egész jó. Tartotok itthon?
Már nem tudom melyik beteg kolis társam öntött rumot a kávémba, amikor másnaposan dohányoztam az erkélyen. Először nem értettem annyira a dolgot, de miután megittam és ténylegesen kiütöttem magam még két órára már értettem, hogy miért csinálják ezt. Miután másodjára tértem magamhoz, már semmi bajom nem volt.
- Nem kell bebizonyítanod, valóban – élveztem azt a helyzeti előnyt, hogy jelenleg én sokkal inkább magamnál voltam, mint ő – Van kedved egy közös naphoz? Bármit szívesen csinálok veled. Elmehetünk bowlingozni, és odaképzelheted a főnököd a bábuk helyére. És közben be tudsz sörözni. Tízkor nyitnak a termek. Szerintem jó ajánlat, és majd én fizetek.
Kegyetlenség lett volna elvárni tőle, hogy állja mondjuk a teremfoglalást, ha az én hirtelen felvázolt ötletemet be akarjuk váltani. Persze nem gondoltam komolyan, én rendben lettem volna azzal is, ha csak döglünk itthon, de határozottan szerettem bowlingozni. Torrie pedig legalább le tudná vezetni a stresszt, amit a főnöke okozott neki. Én sokszor képzeltem a köcsög tanáraim fejét, hát… Lényegében bárhova. Folyamatosan büntetni akartam őket a kínzásokért, amivel minket szopatnak nap, mint nap.
- Ez a beszéd! – éreztem, ahogyan lassan elmosolyodok – Tudtam, hogy jó csaj vagy. Téged illet az első korty.
A kérdésére egyszerűen megvontam a vállam, mert nem igazán voltak terveim ezen túl. Némi gondolkodás után arra jutottam, hogy nincsenek terveim, bár dolgom az lenne.
- Nyilván haladnom kellene a házikkal. Viszont a legtöbb csoportos feladat, és szerintem a társam, akivel dolgozni szoktam megint másnapos. Vagy azt kamuzza azért, hogy megússza a tanulást – részletkérdés, hogy jelenleg nem bántam túlzottan, mert nekem sincs mindig mérnökösködni, csak szimplán már elég régen belém verték azt, hogy a kötelezettségeim az elsők.
- Randizni meg csak holnap megyek majd – ezzel pedig megengedtem magamnak, hogy elidőzzön a pillantásom azon, ahogyan az unokatesóm volt felöltözve, ugyanis ez ismét feljogosított arra, hogy valamire be tudjak szólni neki - Csinos a pizsamád. Olyan aranyosnak tűnsz benne, mint amilyen nem vagy azzal a vodkával a kezedben.

867 szó || outfit


Feel more like limbo
hands out my window, chasin' that sunset, that's more my tempo, that’s more my tempo, but this is all that I am, I only show you the best of me, the best of me
mind álarcot viselünk
Finn Kristian Mauseth
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
If they tell me not to lean on it, I'll lean ☽ JN7Js2V
If they tell me not to lean on it, I'll lean ☽ JN7dg9I
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
All that talking really getting on my nerves
You used to hate on me, but now the tables turn, I don't fuck with you, like, when you gonna learn? They try to show me fake love, but that's the type of shit that make me swerve
★ családi állapot ★ :
If they tell me not to lean on it, I'll lean ☽ JN72Jou
I'm talking 'bout the money and your bombs, girl
So listen, I'm losing focus every time you speak, girl, submissive, the way that you've been grinding on your teeth, girl, yeah, you're aggressive, the way you throw your body in my arms, girl
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
If they tell me not to lean on it, I'll lean ☽ JN72YHN
★ idézet ★ :
We- the Folk- don't love like you do,' Locke said. 'Perhaps you shouldn't trust me with your heart. I might break it.
- Holly Black, The lost sisters
★ foglalkozás ★ :
építészmérnök hallgató
★ play by ★ :
Herman Tømmeraas
★ szükségem van rád ★ :
If they tell me not to lean on it, I'll lean ☽ JNl6G6P
She's high, she lives in the sky, tonight, she's satisfied, rolling back her eyes, but then she starts to cry, everything is turning to black, all in one night, she just went to heaven and back
If they tell me not to lean on it, I'll lean ☽ JNlPCUF
Count up the bands stickin' up, no rubber band is big enough, chain is so heavy, can't pick it up, came with the gang, a myriad, I seen your whip, hilarious, where is my roof? Mysterious, my whip from Fast & Furious, curtains with yellow interior
★ hozzászólások száma ★ :
67
★ :
If they tell me not to lean on it, I'll lean ☽ JN72bqJ
TémanyitásRe: If they tell me not to lean on it, I'll lean ☽
If they tell me not to lean on it, I'll lean ☽ EmptyKedd 14 Dec. - 19:05
Finn & Torrie
"T is for trouble."
Nem vagyok egy korán kelő alkat. Sőt, ha rajtam múlna, lehet még délben is ágyban lennék. De ahogy sok minden más sem, úgy többnyire ez sem rajtam múlik ebben az életben. Még a szabadnapjaimon sem. A főnököm egy igazi rabszolgahajcsár, és néha komolyan alig győzöm kivárni, hogy végre véget érjenek a gyakornoki éveim, és egy kicsit több szabadságom legyen munkaválasztás terén. De alapvetően nem vagyok egy szerencsés típus, úgyhogy most ezzel kell beérnem, még ha fogcsikorgatva is. Többnyire fogcsikorgatva. Most is épp úgy caplatok le a lépcsőn a konyha felé, abban reménykedve, hogy valamelyik fiú gondolt rám is, és vár rám némi kávé a gépben hagyva, amitől a morcossági szintem legalább egy kicsit csökkenhet majd. Mindenesetre az illatok arról árulkodnak, hogy ez nem csupán hiú remény. Uh, adja az ég, hogy ezt ne csak álmodjam!

De igen, Rachel korai üzenete, azt hiszem, olyan sokkos állapotba helyezett, ébrenlét és álmodás között, hogy átmenetileg azt is elfelejtettem, hogy nem rég a kuzinom is beköltözött hozzánk, aztán a puszta jelenlétével is sikerül a frászt hoznia rám. Bár ez amúgy sem annyira meglepő. Alig egy-két hónapja még egyedül laktam itt, és valószínűleg még Brodie állandó közelségét sem szoktam meg igazán, aztán egyik napról a másikra én lettem a kakukktojás ebben a legénylakásban.  

- Igaz-igaz - bólogatok. - Telefont összetörni rossz dolog. Költséges is - értek egyet elvigyorodva, mintha a mondandója másik felét meg sem hallottam volna, és az ő megsebesítése a mobilom tönkretétele mellett csak egy elenyésző probléma volna. Persze csak ugratom. - Amúgy te még egész jól jártál. Brodie gondolom nem mesélte, de amikor ő először betoppant a házba, és minden előzetes értesítés nélkül beengedte magát, én majdnem megtámadtam őt egy konyhai habverővel - nevetek fel az emlékre. Jó, hát egyrészt épp sütit sütöttem akkor, másrészt nem szép dolog halálra ijeszteni egy egyedül élő nőt. Akkor még az voltam. És fogalmam sem volt róla, hogy ez változni fog.

- Rum? A kávéba? - vonom össze a szemöldököm, miután a kezembe nyomott papírpohár egyharmadát két-három kortyban magamba öntöttem. Érdekes ötlet. Fura. De valahogy mégsem hangzik annyira bizarrul. - Ami azt illeti, igen, van itthon. Bár eddig csak süteményekhez használtam - árulom el, de aztán szélesen elmosolyodom. Valószínűleg nem gondolta, mielőtt beköltözött volna, hogy ennyire szeretek sütit sütni. Már amikor épp van rá egy kis időm. Elsétálok a konyha másik felébe, kinyitom az egyik felső polcot, és kiemelem belőle a barna színű folyadékot tartalmazó 33 decis üveget. Először feltartom azt Finn irányába, hogy ő is láthassa, mit és honnan vettem elő, aztán visszasétálok az asztalhoz, leemelem a poharam tetejét, és óvatosan, csak mértékkel, adok a kávémhoz egy kis rumot. Aztán bizonytalanul belekóstolok. - Ó! Ez egész jó - hümmögök elégedetten, aztán elveszek egy fánkot is a dobozból, és beleharapok. Két falat között elnyomok egy ásítást, a koffein sajnos nem hat elég gyorsan. Lehet, hogy az alkohol lassítja? Közben azért figyelek az unokatesómra is, ahogy felvázolja a tervét, és a végére egészen felragyog az arcom.

- Lehet erre egyáltalán nemet mondani? - nyílnak tágra a szemeim, mintha azt várnám, hogy most próbál majd lebeszélni az ötletéről. - Te fizetsz, és még a főnököm fejét is meggolyózhatom? - elnevetem magam a saját hülye megfogalmazásomon, de a lényeg akkor is benne volt a mondatban. - Benne vagyok. - Őszintén szólva már azt sem tudom, mihez is nyúljak, kávé, fánk vagy vodka, vagy minden egyszerre... De nem mindegy? Szabad napom van, és végre kicsit elengedhetem magam? Már meg sem tudom mondani, mikor tudtam utoljára Finn-nel lazulni egyet, pedig mindig jól kijöttünk.

- Na jó, áruld már el nekem, hogy te mégis mikor keltél, hogy mostanra már ilyen összeszedett vagy? És hogy egyébként mi is a titkod, hogy még nem buktál ki az egyetemről? - vonom fel a szemöldökömet, végignézve magunkon. Számomra még mindig korán reggel van, és míg én itt pislogok álmosan, pizsiben, kócosan, és próbálok koffein-kortyokkal életet lehelni magamba, ő már itt van indulásra készen, tele energiával meg ötletekkel a napra vonatkozóan, olyan külsővel, mintha most lépett volna ki egy divatlapból. Pedig majdnem tuti biztos, hogy tegnap este is partizott valahol. Én meg csak gürizek folyton. Az élet nem igazságos. Velem biztosan nem. Inkább újabbat kortyolok a vodkásüvegből. Aztán fintorogva enyhén megrázkódom, és visszaszolgáltatom a kuzinnak. Hát... tény, hogy ezt a borzalmat senki sem a fincsi íze miatt vedeli. Meg tény az is, hogy piszok korán van még az alkoholizáláshoz. Anyám... ha most látna! Tuti hisztirohamot kapna. Meg kapnám a kioktatást, hogy közel harminchoz már ideje lenne felnőnöm, jó példát mutatni Finn-nek, meg ilyenek.  

- Randizni? Igazááán? - fordulok a srác felé ismét érdeklődéssel. - Ki a lány? Ismerem? - Egyértelműen kíváncsi vagyok, hogy is ne lennék? Az én sivár szerelmi életemmel persze hogy érdekel mindenki másé. Bár azt hiszem, rám inkább a “szánalmas” szó lenne a megfelelő, mert nem csak hogy nincs senkim, de Brodie személyében épp egy kamupasit tervezek bemutatni a következő hazalátogatásomkor. Ez több, mint gáz, ha jobban belegondolunk. De inkább ne gondoljunk bele! Csak annyi a fontos, hogy anyám lehiggadjon, és ne zaklasson tovább ebben a témában.

- Ó, szerintem a vodkától leszek csak igazán aranyos – jelentem ki egy negédes mosollyal. Aztán sóhajtok. - Na jó, adj öt percet, és rendbe szedem magam – indulok meg az ajtó felé. Úgyis nemsokára indulnunk kell, ha 10 körülre a bowling teremhez akarunk érni. Elérve a kijáratot megtorpanok, és a vállam felett még hátra pillantok. – Legyen inkább 20 perc! - Kit akarok áltatni, két X kromoszómával képtelenség elkészülni ennél gyorsabban. - Meg ne idd a rumos kávémat addig! - figyelmeztetem összehúzott szemekkel, játékosan fenyegető éllel a hangomban. Aztán viszonylag rekordot döntök, amikor bő negyedórával később visszatérek, ténylegesen szalonképes formába öntve.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: If they tell me not to lean on it, I'll lean ☽
If they tell me not to lean on it, I'll lean ☽ Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
If they tell me not to lean on it, I'll lean ☽
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» someone to lean on. Lita & Tommy
» someone to lean on. evelyn&lumie

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: