New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 56 felhasználó van itt :: 17 regisztrált, 0 rejtett és 39 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Tyra Greene
tollából
Ma 16:42-kor
Aerith Anderson
tollából
Ma 16:30-kor
Freya Kensington
tollából
Ma 16:20-kor
Flor Sánchez Moreno
tollából
Ma 16:10-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 16:01-kor
Salma O. Munoz
tollából
Ma 14:14-kor
Declan McLennan
tollából
Ma 14:13-kor
Jaidee Amarin
tollából
Ma 13:46-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
47
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
222

Ready, steady, coffee! - Armand & Eli
TémanyitásReady, steady, coffee! - Armand & Eli
Ready, steady, coffee! -  Armand & Eli  EmptyKedd Jan. 12 2021, 20:39
Armand & Eli
Korán reggel keltem, már amennyire a reggel kilenc az korán van. Hétvégente inkább később mászok ki az ágyból, de csak azért, mert péntek esténként későn is dőlök le. Mindig ilyenkor tartok sorozat maratont, mert hát hétköznap iskola van, olyankor a szüleim szerint aludnom kéne, mert ha nem pihenem ki magamat, akkor nem is fogok tudni jól teljesíteni. Nem mintha amúgy annyira nagy szükségem lenne rá. Matekból imád a tanár és úgyis jó vagyok belőle, hiszen az csak logika, a spanyol pedig nekem már túl egyszerű, a többire pedig nincs szükségem. Most áldom anyuékat, hogy elküldtek külön tanárhoz is. Nem azért, mert kellett volna, hanem mert állandóan azt erőltetik, hogy legyek tolmács vagy fordító, emiatt pedig szeretnék, ha már egy negyedik nyelvet is jól beszélnék. Persze ez mind azért kell, hogy az egyetemen jó legyek. Nem mondom, valóban eldicsekednék, hogy valószínűleg mennyivel jobb vagyok másoknál, hiszen egy ázsiai nyelvet is beszélek és nem csak a szokásos angol, német és a társait. Persze ettől függetlenül még az oroszt és kínait is szívesen megtanulnám, de előbb legyen meg a spanyol.
Most ellenben nem foglalkozok a tanulnivalókkal, annak ellenére, hogy szombaton tanulni szoktam, mivel megbeszéltem a barátnőmmel, hogy ma találkozunk. Sajnos a születésnapomon nem tudtunk összeülni, meg annak a környékén sem, mivel elutaztak. Persze nem csodálkozok, hiszen karácsonykor mindig ez van. Az lenne meglepő, ha egyszer itthon maradnának. De sose bántam, illetve úgy mondanám, hogy nem bántódtam meg. Ma viszont végre leülhetünk beszélgetni egy kicsit egy kávé mellett.
Éppen ezért villámgyorsan felöltözök és már rohanok is ki a házból, még mielőtt bárki megállíthatna. A szüleim azért, mert megint elcsászkálok valahova, a bátyám pedig azért, hogyha már kimegyek, akkor keressek magamnak valami srácot. Egyedül az öcsém az, aki nem nyaggat, bár ő is néha meg tudja keseríteni az életemet, ha játszani akar. A legutóbbi alkalommal is, mikor csak egy buliba mentem azt kaptam büntetésnek, hogy a tesómmal kellett foglalkoznom. Nem értem mi volt a baj vele, hiszen én nem voltam részeg egyesekkel ellentétben, mégis ő simán megúszta én meg nem.
Meg is érkezek a kávézóba, amit a barátnőm nézett ki magának. Még nem jártam itt, így nem is tudom, hogy milyen a kávé, vagy mit adnak, de remélem, cukorszirupot lehet kérni. Egyből helyet foglalok, de még nem rendelek, inkább megvárom vele a másik felet is, közben pedig a barisztát nézem a pult mögött. Akaratom ellenére is elmosolyodok és egyből fel is pattanok, hogy elkezdjek vele beszélgetni. – Elnézést! Tudom, hogy dolgozik, de azt szeretném megkérdezni, hogy egy kezdőnek milyen tippje lenne? Már munkával kapcsolatban. – Bár én még nem voltam tanfolyamon, amíg nem leszek nagykorú nem is mehetek, de nagyon tudnám élvezni, hogy esetleg egy hasonló helyen dolgozhassak. Előbb azonban meghallgatom, hátha tudna nekem valami tanácsot adni, hogy hol kezdjem, vagy mit is kéne tennem.
outfit | 453 | Remélem jó lesz Ready, steady, coffee! -  Armand & Eli  2122324058  | #
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Ready, steady, coffee! - Armand & Eli
Ready, steady, coffee! -  Armand & Eli  EmptyCsüt. Jan. 14 2021, 23:47
Elizabeth & Armand

Amire hamarosan készülök, az nem csak az én életemre lesz hatással. Ideje kinevezni vezetőket a kávézók élére úgy, hogy ők vezetik teljes egészében és lesznek érte felelősek. A birodalom, mondhatni, kinőtte magát már és szükséges ez a lépés. Akármennyire is szeretek kávét készíteni, már egy ideje nem erről szól, másoknak szükséges átadnom ebben is a staféta botot. Nagyon jó baristákat képeztünk ki, és vannak már mesteri szinten űzők is. Egyre kevesebbet vagyok már a gépek előtt, így fokozatosan szoktatva őket ahhoz, hogy a felelősségeket átvegyék. És gyakoroljanak.
Ma még biztosan kellek, ha csak félórára, akkor is, így szó nélkül beállok.
- Ezt még megcsinálom – nézek fel, látva, hogy a vendégek már leapadtak a pultnál, s visszalépek a géphez.
A teljes tudatom még ott sincs, a reakció érkezik ösztönösen, hogy válaszoljak.
- Igen? - a csészét aláteszem a kifolyó cső alá. - Miben tudok segíteni? - megnyomom a gombot, s a gép felberreg, így tudok végre odafordulni a kérdezőhöz, fejben is. A mosolyt erőltetni sem kell, ez éltet, ezért nyitottam meg az üzleteket.
Az erős fekete máris lefőtt, s mivel presszó kávét kértek, minden nélkül, már megy is a tálcára, s a vendég elé.
- Mire gondol pontosan? Barista, felszolgálás, üzletvezetés?  - A kérdéseim feltételezések, látván, ahogy a gépekre néz. A kötényt leveszem, s a kezembe veszem, kilépek a pult mögül, hogy ne tartsam fel a többieket.
kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Ready, steady, coffee! - Armand & Eli
Ready, steady, coffee! -  Armand & Eli  EmptyVas. Jan. 24 2021, 15:30
Armand & Eli
Kivételes alkalmak egyike, amikor eleve mosolyogva fordulok valakihez. Nem nagyon szoktam rajongani az idegenekért, pláne nem az idősebbekért, mert ők sokszor csak lenéznek minket. Kicsi vagyok ez így igaz, de sem a magasságom, sem pedig a korom nem lehet kifogás arra, hogy miért gondolják úgy, hogy valamit nem tudhatok. Mégis a saját szüleimtől is megkapom, hogy én még csak gimis vagyok, ennek megfelelően pedig tudatlan. Hát hol van itt egyenes arányosság?! Még a matektanár is megmondta, hogy ilyen esetben nem feltétlenül van.
Most mégis mosolygok a férfira, valószínűleg azért, mert látom, ő is így tesz, és nem egyből elhajt, hanem hajlandó velem foglalkozni. A felnőttek olyan lekezelően tudnak bánni velünk, persze akadt már kivétel, nem is egy, de az unokatesómat most nem sorolom ide, mivel ő családtag, így természetes, hogy imád.
Türelmesen várok, hogy végezzen a kávéval, mert hát a vendégek az elsők, én meg amúgy is ráérek, amint látom, egyesek megint késnek! De mindegy, addig is elfoglalom magamat, csak zavar, hogy még aludhattam volna, vagy egy részt megnézhettem volna a sorozatomból. Ellenben így is hasznosnak ígérkezik a napom. –Lehetne ilyen sorrendben? – kérdezem először kicsit szórakozva, mert amúgy ebből minden érdekelne. Na jó, talán a felszolgálás kevésbé, de egye fene azt is szívesen meghallgatom. – Igazából nagyon szeretnék kávékkal foglalkozni aztán később megnyitni a  saját üzletemet. De tudom, hogy ahhoz valahonnan el kéne indulnom, ami nekem a barista állás lenne, de nem tudom, hogy tizenhét évesen mik a lehetőségeim. Tizennyolc! Bocsánat, kiment a fejemből, hogy nem rég töltöttem be. – Annyira egybefolyik nekem a karácsonnyal, hogy el is felejtettem, torta is volt akkor. Még jó, hogy eszembe jutott, bár kétlem, hogy ez az egy év olyan nagyon sokat változtatna.
outfit | 275 | Remélem jó lesz Ready, steady, coffee! -  Armand & Eli  2122324058  | #
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Ready, steady, coffee! - Armand & Eli
Ready, steady, coffee! -  Armand & Eli  EmptySzer. Jan. 27 2021, 21:52
Elizabeth & Armand

A helyemet egyből át is veszik, hiszen a kiszolgálásnak haladnia szükséges. Én pedig foglalkozhatok teljes egészében azzal, aki megszólított.
- Tudom ajánlani fordítva is – mosolyodom el, lehajtva az ingem ujját, s begombolom közben.
Bátorító kíváncsisággal hallgatom végig. Általában az első mondat után el tudom dönteni, ki az, aki csak úgy mondja, s ki az, aki legalább csak félig mondja komolyan. Vagy éppen bátortalan, s mégis kincs rejtőzhet a bátortalan szavak mögött. Az egojukat fényezőket és a valódi okoskákat elhajtom, ha mögötte nem érzékelek olyat, ami azt sugallja, valóban ezzel akar foglalkozni.
- Ez egy kicsit hosszabb lesz, hogy csak ácsorogva beszélgessünk erről. Van szabad hely, üljünk oda – mutatok egy üres helyre.
- Inni, valamit? - Nézek rá. - Vagy sütemény inkább?
Az asztalhoz érve felé fordulok.
- A nevem Armand, hogyan szólíthatlak? - Letegezem, fiatalabb és megváltozott a helyzetünk, így úgy vélem, egy közvetlenem hangnem jobban segítene neki a beszélgetésben.
Leülük a másik helyre, vele szemben és nem annyira szemben, helyet adva neki is, hogy szabad legyen a kilátása.
- Gondold azt, hogy egy kávéházban dolgozol. Hol látod magad s éppen mit teszel? - Kérdezem. Hiszen így a legjobb kinyomozni azt, miként is képzeli el az egészet, és egészen eltérhet attól, ami az én fejemben van, mit is gondolhat arról, mi is egy kávéház. A feltételezések elég sok gond okozói, így kerülöm a feltételezéseket, ha lehet, s a megérzéseimre hallgatok legtöbbet.
kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Ready, steady, coffee! - Armand & Eli
Ready, steady, coffee! -  Armand & Eli  EmptyCsüt. Feb. 18 2021, 14:42
Armand & Eli
Ja, tudom tisztára dilisnek tűnhetek, hogy csak random leszólítok valakit egy kávézóban, hogy tud-e tanácsot adni, hogyan legyek éppen barista. De érdekel mások véleménye? Pont nem! Pláne úgy nem, ha adott illető, akihez a kérdés szólt, nem küld el melegebb éghajlatra. Sőt még szórakoztató is a fickó, aminek csak örülök. Megjegyzésén el is kezdek nevetni.
Aztán szépe el is mondom, hogy mire gondolok, mert hát… ötletem meg elképzelésem akad bőven, csak éppen azt nem tudom, hogy jó-e az irány, így egyszerűbb egy olyan embertől kérdezni, aki látszólag még ért is hozzá.
Felajánlására csak bólogatni kezdek és leülök a helyre, amit mutat nekem. Milyen kis udvarias egyébként! Az én korombeli pasik miért nem lehetnek ilyenek? – Egy vaníliás cappuccinot kérhetek? – nézek rá mosolyogva. A süti most nem fekszik nekem, azt majd inkább a barátnőmmel. A vaníliát pedig azért kérem a kávéba, mert attól olyan finom édes lesz, és nem kell a keserű íz világot elviselnem. Tudom, én akarok kávékat főzni, aztán pont nem szeretem a keserűt… De ez nem lehet kizáró ok nem igaz? Meg lehet majd hozzászokok mindenhez, csak idő kérdése.
-Elizabeth vagyok, de… ha kellemesebb, akkor az Eli is jó. – Furcsa tőlem azt hallani, hogy elsőre szólíthat valaki a becenevemen, mert hát nem igazán bírom. Azt preferálom, ha megadják nekem a tiszteletet és a teljes nevemen hívnak, amíg nem mondom azt, hogy vagyunk olyan közel egymáshoz és akár már becézhet is. Flor esetében is hasonló volt, de ez a férfi annyira kedvesnek tűnik, hogy egye fene, szólíthat Elinek.
Szavaira elgondolkodok és kifelé kezdek bámulni, amíg elképzelem a helyzetet. – Éppen a pult mögött öntöm a felhabosított tejet a csészébe, aztán rárakom a tányérra, majd kiadom a vendégnek. – Mindig így képzeltem el. Hogy mosolyogva adom oda szépen egyesével a kért italokat. Hogy a szívemet és lelkemet beleadom, hogy a legfinomabb és legszebb kávékat adhassam ki a kezeim közül, amik mosolyt csalnak az emberek arcára.
outfit | 312 | Remélem jó lesz Ready, steady, coffee! -  Armand & Eli  2122324058  | #
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Ready, steady, coffee! - Armand & Eli
Ready, steady, coffee! -  Armand & Eli  EmptyVas. Feb. 21 2021, 20:16
Elizabeth & Armand

Sokféle eseménnyel találkozom, s elég rugalmasnak tartom magam ahhoz, hogy minden merevség és ridegség nélkül képes legyek kezelni az adott helyzetet. Egy kis kíváncsiságban pedig semmi rossz nincs. Mint ahogy kérésekben sem.
- Amennyiben.. sem nem allergiás rá, sem pedig éppen nem a kedvencei közé tartozik, semmi akadálya – odafordulok Johnatan felé, aki közben átvette a helyemet.
- Megkér... - közbevág, hogy hallotta, s máris viszik nekünk, kezei közben már dolgoznak a kávé készítésében.
- Kellemes név. Eli. Rendben, amennyiben neked is megfelel – bólintok. Nem szeretem, ha becéznek, az, aki meg becézett, az hat lábbal a föld alatt van.
Hagyok a számára időt, hogy átélje, elképzelje, ám közben figyelem. Keresem benne a rajongást, az átélést és hogy ez mennyire van a kedvére. Közben kiérkezik a kávé is, tálcán, mosoly kíséretében és egy egészségére szavak kíséretében.
- Tehát a kávé készítése az, amit szeretnél – nem a felszolgálás, nem a sütemények. A kávé. Ha másképp lenne, úgy is örülnék neki, hiszen van célja.
- Nos... workshopon voltál már? Ahol megmutatják a kávékészítés alapjait? Vagy valamilyen tanfolyamon? - Érdeklődöm tovább.

kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Ready, steady, coffee! - Armand & Eli
Ready, steady, coffee! -  Armand & Eli  Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Ready, steady, coffee! - Armand & Eli
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Armand & Lanie (I.)
» Nessy&Armand
» at the end of the day | nick & armand
» Armand & Paige - run boy run
» Armand y Flor

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: