New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 108 felhasználó van itt :: 13 regisztrált, 0 rejtett és 95 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 3:48 pm-kor
Cale Braxton
tollából
Ma 2:09 pm-kor
Seraphine Murphy
tollából
Ma 2:00 pm-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 1:50 pm-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 1:36 pm-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 1:28 pm-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 1:00 pm-kor
Landon Hawk
tollából
Ma 11:43 am-kor
Landon Hawk
tollából
Ma 11:40 am-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Iris and Julian - Life is just like an elevator...
TémanyitásIris and Julian - Life is just like an elevator...
Iris and Julian - Life is just like an elevator... EmptySzomb. Jan. 02, 2021 11:47 pm

"Ha olyan balesetet szenvedek, amely az életembe kerülhet, azt remélem, hogy gyorsan és azonnal történik majd. Nem akarok tolószékbe kerülni. Ha élek, teljes életet akarok élni, teljesen átélve mindent, mert intenzív ember vagyok."
(Ayrton Senna)
Iris and
Julian

Csörgött a telefon. Amilyen tompának, visszhangosnak és messziről érkezőnek tűnt eleinte, akár a tőlünk fallal elválasztott és ott megállás nélkül fel-alá rohangáló emberektől nyüzsgő folyosók vagy más-más kórtermek zaja, úgy vált lassacskán egyre hangosabbá. Nem akart szűnni, s mellé halk kotorászások nesze is társult. Ismerős volt. Talán ugyan az, vagy hasonló ahhoz, amit én is meghagytam alap beállításon. Egyszerű alap zene a készüléken, semmi különlegesség. Semmi „kedvenc dal” vagy „aktuális agyonhallgatott”.
Mint egy normális, átlagos hétköznapon, úgy kezdtem volna kotorászni a saját telefonom után, többnyire a párnám alatt - hátha az vert fel az álmomból - amennyiben a gipszek tömege, és egyéb más hátráltató tényező nem akadályozott volna a valós próbálkozásokban.
Az üvegpohár halkan koccant a mellette levő másiknak, ahogy trampli módon, kómásan taszítottam rajta egyet a gipszből kinyúló, béna virslinek ható ujjaimmal, melyeken műtét nyomai kandikáltak ki a fehér merevítő alól. Mindig nyúlánk, óvatos mozgású srác voltam hosszú, öles léptekkel. Na, nem amolyan Slander Man-es horroros, csak úgy angolosan, elegánsan. Ám bő két hete volt már annak, hogy bokától tokáig gipszbe öntve leginkább egy robotikus emberfigurára emlékeztettem - aki a távoli jövőből pottyant vissza a jelenkorba a darabos mozgásával - mintsem valódi önnönmagamra. Talán ezért se lepett meg, hogy a gyakorlatilag bénának ható, jóval súlyosabb és korlátozottabb mozgású kezem úgy kutakodott a kisszekrényen, mint egy elefánt a porcelánboltban. Ami tudott, összecsörrent a mellette lévő tárggyal, s csak és kizárólag a csodának volt betudható az, - pont, miként a túlélésem is - hogy nem potyogott le minden szépen sorjában a földre, hiába is sorakoztak egymás mellett a szekrény szélén katonásan.
Anyu hangja szakította félbe a csilingelést. Halk volt és szigorú. Nekem hátat fordítva suttogott, mintha fel se tűnt volna neki az agyament zajongásom. Félre húzódott, még az ajtót is behúzta maga után azt követően, hogy távozott a szobából. Pont úgy viselkedett, mint kiskoromban, amikor valaki munkával kapcsolatban kereste miután ágyba dugott, s nem akart felzargatni az álmaimból. Vagy évekkel később azokban a kínkeserves hónapokban, mikor a testvére, nagyszüleim vagy közeli barátok hívták őt apu halála miatt, naponta akár ötször-hatszor. Mindig hálásan, rendíthetetlenül fogadta a részvétnyilvánításokat és a sűrűn ismételgetett sajnálkozásokat, valamit utasította vissza kedvesen, büszkén a felajánlott segítséget. Egyszer se akart hangosan beszélni. Inkább félre vonult, szinte elmenekült előlem, nehogy a megingathatatlannak tűnő, kemény édesanyámat sebezhetőnek, elveszettnek lássa az egyetlen, életben maradt kis emberi lény, ami maradt neki az elhunyt férjéből. Mindig ügyelt arra, hogy úgy tűnjön, mindent a helyén tud kezelni. Ha valamire, hát mások segítségére nem volt szüksége. Legalábbis azt akarta hinni, hogy egyedül is képes lesz ezt a nehéz időszakot átvészelni. És hitt abban, hogy fent tudja tartani azt a saját maga kreált látszatot, miszerint nem kellett senki segítsége, mások alamizsnája, sajnálkozása. Úgy igyekezett ápolni a saját lelkét, hogy közben az én világomat is dédelgetnie kellett, hiszen az pont olyan volt azokban az időkben mint egy kártyavár. A rideg látszat mégis megrendült, hiszen a falak vékonyak voltak, én pedig gyermeteg módon kíváncsi, s nem egyszer töltöttem az éjszaka első néhány óráját az emeletre vezető lépcső valamelyik fokán ücsörögve, míg ő a nappali kanapéján sírta álomba magát. Soha nem mertem odamenni hozzá. Nem volt bátorságom... és, ha valakit, hát őt a mai napig képtelen vagyok jó fiú, hű gyerek módján vigasztalni, hiába volt mindig kikezdhetetlen anya-fia kapcsolat közöttünk. Egyszerűen nem megy. 
Koordinálatlan mozdulatokkal lökdöstem vissza a poharat a szekrény széléről, majd toltam magam ülő helyzetbe. Utáltam és gyűlöltem az ágyhoz kötöttséget, a kiszolgáltatottságot, mely olybá tűnt, hogy nem az én asztalom, s képes voltam még így, nyakig gipszben is annyit ficeregni, izegni és mozogni, mint akinek giliszta van a seggében. Az életem kistaknyos korom óta mozgásból, sportból állt, s ha kellett, ha nem, jöttem-mentem, lefogni se lehetett. Egyik lábam itt, a másik ott, ami a mai napig tartó szokásommá vált. Ami pedig rátett még egy lapáttal a kellemetlenségekre, az a folyamatos „segítő jobb” valakitől, ami merőben ellene ment a szokott önállóságomnak. Mindig utáltam a tutujgatást, itt mégis orvos, nővér, ápoló, barátok-barátnő, rokonok és ismerősök, de főleg az anyám, vagy a Tata ott lógott mellettem null-huszonnégyben, ami már számomra volt kellemetlen, hiába voltam hálás nekik. Amikor csak lehetett, ők úgy lesték minden kívánságomat, mint egy jól idomított terápiás kutya.
Egy valami éltetett csupán: többször is elhintették már a „nagyok”, hogy hamarosan az otthonomban lábadozhatok tovább, és volt, aki a reményét is elültette bennem annak, hogy a karácsonyt odahaza fogom tölteni fertőtlenítő, és csúfos kórházi kórságok szagától mentesen. Csakhogy, mindig ott volt az a bizonyos „de”. És ez a „de…” egyre sűrűbbé vált, ahogy újabb és újabb, számomra talán észrevehetetlen, a szakiknak viszont sokat mondó változások álltak be az állapotomban.
Hosszú ideje először ezt a napot úsztam meg baljóslatú fehérköpenyes tekintetek nélkül. Végre valahára nem rossz hírekkel kezdték a szokásos vizitet, melynek alkalmával legtöbb esetben a „jó reggelt, hogy vagyunk?”-ot egy bizonyos „sajnos…” követett. Ezen a napon nem volt semmiféle "sajnos" vagy "de"… még az "esetleg" is elmaradt. Akár még reménykedhettem is volna, viszont negyed olyan jól se éreztem magam, mint az elmúlt alkalmakkor, mikor is olyan savanyú képpel állítottak be hozzám, mintha azt a hírt kellett volna megosztaniuk velem: le kell vágni a lábam.
Anyut a furcsa, ismeretlen és addig nemtapasztalt érzések ellenére hazaküldtem, noha csak hosszú, kimerítő unszolás és noszogatás után tudtam rávenni a távozásra. Nem akart menni. Soha nem akart bent hagyni egyedül, amit valahol meg is értettem, de tudtam jól, hogy neki is lett volna dolga bőven azon kívül, hogy anyáskodva ücsörög az ágyam mellett és a hajamat simogatja, vagy az ép kezem ujjait morzsolgatja.
- Olyan sápadt vagy – hajtogatta, mígnem kisebb-nagyobb nehézségek árán ugyan, vonakodva, de távozott.

... távozott, hogy aztán alig öt óra elteltével, lóhalában érkezzen vissza. Be kellett látnom, hogy az anyai aggodalomnak általában oka van, és a furcsa előérzetek mindig bejönnek. Mint, ahogy az addig nem tapasztalt, kellemetlen tüneteknek is okuk volt, így a hát-és mellkasfájdalomnak, légszomjnak vagy a fokozódó köhögésnek. Az olyasfajta külsőségekre már aligha összpontosítottam, mint a kék ajkak vagy kékülő körmök, de a körülöttem legyeskedők többször is említették. Nekem viszont csak egy dolog járt a fejemben: Ennyi volt?  
Megszokott törzshelyemet az intenzívre helyezték át bizonytalan időre, kartonomban új kezelendő problémaként feltűntetve a kétoldali tüdőembóliát. S ezen a ponton kellett elfogadnom azt, hogy ebből rövid időn belül nem lesz szabadulás, és talán a boldog, békés karácsonyi ünnepek is elúsztak, amiket előre beharangoztak.
Haza akartam menni. Hiába éreztem úgy magam, mint aki halni készül, s hiába voltam még másnap is hasonló helyzetben... én csak menni akartam...
szószám: 1065 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Iris and Julian - Life is just like an elevator...
Iris and Julian - Life is just like an elevator... EmptyHétf. Jan. 04, 2021 11:52 am

Doyle&Dr.Kingston
life is just like an elevator

Utálom a referálókat. Egy dolog van csak, amit jobban utálok. A másnapos referálókat! Amikor zsongó fejjel, kavargó gyomortartalommal beülsz a zsúfolt tárgyalóba, a prof az alapvető társadalmi normákat figyelmen kívül hagyva, a Jó reggelt helyett kipécézi magának az egyik rezidenst, hogy az egész csapat előtt szénné oltsa. Már megtanultuk a többiekkel a stratégiáját, hogy mikor, mi alapján válassza ki soron következő, zöld fülű áldozatát. Ma Logan következett volna, éppen ezért néztem fel teljesen lesokkolva az asztal alatt elrejtett telefonomból, amin éppen a Tindert pörgettem, amikor is meghallottam a nevem.
-Dr.Kingston, engedje meg, hogy feltegyem a költői kérdést, ami minden bizonnyal az összes kollégája fantáziáját izgatja: Maga egyedül ilyen hülye, vagy valaki fogja a kezét?! - Voltak, akik a röhögésüket visszanyelve belehorkantottak a referáló fagyos levegőjébe, a mellettem ülő Dr.Monroe -az egyetlen szakorvos, aki szerint nem vagyok teljesen reménytelen-, szégyenkezve a prof beszólásán -de az is lehet, hogy pont miattam-, beletenyerelt a homlokába, én meg másnapos fejjel komolyan elkezdtem fontolgatni magamban a választ. Végül inkább jobbnak láttam befogni. Ha hagyod magad, előbb szabadulsz. Már épp sikerült visszaszorítanom a megaláztatásból származó könnyeimet, amikor Dr.Monroe az asztal alatt együtt érzően megszorította a hozzá közelebb eső térdemet. Ettől csak még inkább elkapott a bőghetnék.
-Azért vette vissza a Doyle kölyköt, hogy tényleg kicsináljuk, ha már valami csoda folytán a balesetet túlélte?! - Nem értettem, hogy mire akar célozni ezzel, így természetemből adódóan értelmetlen dadogásba kezdtem, amiből Dr.Monroe segített ki. Ha egy húszassal fiatalabb lenne, tutkó letérdelnék előtte, megkérve a kezét! Állandóan kihúz a kínos szitukból.
-Professzor úr, Dr.Kingston azért vette vissza az osztályra a beteget, mert biztosabbnak érezte, ha a kétoldali tüdőembóliáját inkább mi obszerváljuk. Komplikáció esetén itt rögtön be tudunk avatkozni. - Miközben Dr.Monroe a védőbeszédét hadarta, én azon gondolkoztam, hogy a mögötte lévő ablakon pont úgy süt be a fény, mintha glóriát vonna a feje köré. Muszáj volt valamivel elterelnem a figyelmemet a bömbölésről.
-Doylenak semmi baja nem lett volna, ha a rehabilitáló osztályon marad! Ott is tudják LMWH-val kezelni, a pulmonalis embólia nem igényel intenzív osztályos ellátást! De itt legalább nagyobb eséllyel elkaphatja például az MRSA-t, vagy egyéb fertőzéseket, amikbe még mindig hamarabb bele tud halni, mint egy kezelt tüdőembóliába. Igaz, Dr.Kingston? - Csattant fel idegesen, kopaszodó feje olyan vörös lett, mintha harminc percre befeküdt volna a szoliba. A teremben mindenki feszültté vált. Már Dr.Monroe sem küzdött tovább értem, bocsánatkérően rám mosolygott és megdörgölte a hátamat. A krokodil könnyeim igazán kegyesek voltak hozzám, megvárták a referáló végét, és hogy beérjek velük a női személyzeti budiba. Ott aztán bő fél órás, lehajtott tetejű vécén való bömbölés után összeszedtem magam annyira, hogy megmossam az arcom, csekkoljam nincs-e valami beleragadva a fogszabályozómba, és szembe nézzek az igazsággal. Jobban mondva, Doyleval. Ugyanis büntetésből nekem kellett elmagyaráznom neki, és az anyjának is az újonnan kialakult helyzetet.

***

Mielőtt belépnék az egy ágyas kórterembe, mély levegőt veszek, megigazítom a színes unikornisokkal teli tunikámat, a nyakamban a fonendoszkópomat, végül lenyomom a kilincset. Félszegen -összezárt szájjal, ez nagyon fontos-, rámosolygok a szegény kölyökre, s még azelőtt odalibbenek az ágy mellé, hogy a pohara a földön végezné.
-Helló! Hogy vagyunk? - Szólalok meg kisvártatva. Elég szokatlan, már-már bizarrnak is mondható, hogy az intenzív osztályon beteggel beszélgetek. Itt többnyire mindenki ki van ütve Propofollal, és még a lélegzetvételük is gépekre van utalva. Groteszk!
-Had segítsek. - Fogom meg a poharat, a benne lévő szívószálat pedig valahogy belebénázom a srác szájába.
-Alkalmas az idő egy kis csevejre? - Haha, irtó humoros! Szerencsétlen kölyök, ha akarna se tudna elmenekülni. Úgy néz ki, mint a Terminátor, akinek az egyik időutazása kicsit szarul sikerült és gyakorlatilag majdnem mindenét összetörte. Szívás!
-Dr.Iris Kingston vagyok. - Felé nyújtom a kezem, majd félszegen vissza is húzom, megvakarva vele a tarkómat.
-De már ismerjük egymást. Én ex-tubáltalak. Vagyis... húztam ki azt a csövet a torkodból. Na jó. Mindegy! - Ennél már csak az lenne kínosabb, ha... nem is tudom... létezik egyáltalán ennél kínosabb szituáció ezen a bolygón?!
Tekintettel arra, hogy ennél gázabb már nem lehet, tétován leülök az ágya melletti műanyag székre, egy-két pillanatig csak bámulva őt, azon hüledezve magamban, hogy hogy a francba élte túl.
-Szóval... hogy ne legyen egyszerű az életed, kialakult egy kétoldali tüdőembólia, valószínűleg az intubálás és a gipszek szövődményeként. Lélegeztetett, altatott betegek körében sajnos ez elég gyakori, hiába kaptál véralvadásgátlót. A lényeg, hogy hígítsuk a véred, és a tüdődben lévő vérrögöt feloldjuk. Egyenlőre annyit teszünk, hogy emeljük a vérhígítód mennyiségét és adagját. Ami azt jelenti, hogy reggel és este is kapni fogsz. - Önmagában ez egy elég súlyos kórkép, de hála a modern orvostudománynak, könnyen kezelhető. Mégis úgy beszélek, mintha a halálos ítéletét ismertetném vele. Talán csak azért, mert még mindig hatással vannak rám a prof szavai.
-Ma felhívom a traumatológust, hogy mikor akar megszabadítani a gipszeidtől. - Bizakodóan rámosolygok, meg is érintve a gipsz alól kikandikáló dobverőujjait.
-Van valami kérdésed ezzel kapcsolatban? -
mind álarcot viselünk
Iris W. Kingston
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Iris and Julian - Life is just like an elevator... Tumblr_inline_plhs52xjtj1tvfras_1280
Iris and Julian - Life is just like an elevator... Tumblr_inline_plhs08L7Bc1tvfras_1280

★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Wendy in wonderland
★ családi állapot ★ :
I'm single, because I don't need anyone to ruin my life. I'm ruining it perfectly on my own (: oops I almost forget! Maybe I'm secretly in love with this asshole
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Iris and Julian - Life is just like an elevator... Tumblr_inline_plhse9Ne8k1tvfras_1280
★ idézet ★ :
Doctors can't fix stupid, but we can sedate it.
★ foglalkozás ★ :
ICU+E.R. doctor
★ play by ★ :
Saoirse Ronan
★ szükségem van rád ★ :
Best daddys ever
★ hozzászólások száma ★ :
110
★ :
Iris and Julian - Life is just like an elevator... Tumblr_inline_plhrz2hn5G1tvfras_1280
TémanyitásRe: Iris and Julian - Life is just like an elevator...
Iris and Julian - Life is just like an elevator... EmptyHétf. Jan. 04, 2021 2:20 pm

"Ha olyan balesetet szenvedek, amely az életembe kerülhet, azt remélem, hogy gyorsan és azonnal történik majd. Nem akarok tolószékbe kerülni. Ha élek, teljes életet akarok élni, teljesen átélve mindent, mert intenzív ember vagyok."
(Ayrton Senna)
Iris and
Julian

Van valami végtelenül kellemetlen abban, ha az anyád egyetlen gyermekeként olyan hobbinak, olyan sportnak és szenvedélynek hódolsz, mint az autóversenyzés. Akkor pedig, ha az apád versenyzőként ezen körökben veszítette az életét, ergo az egész család magán tapasztalhatta ennek az amúgy gyönyörű, és elképesztő sportnak a kegyetlenségét, még szerencsétlenebb és kilátástalanabb a helyzeted. Ha azt megelőzően is óvni kívánt még a hűs tavaszi szellőtől is, hát abba már nem érdemes belegondolni, hogy mi történik, amikor te magad is áldozatul esel a pálya, valamint a technika erőinek és ördögeinek. Más esetben talán szomorúnak, és a koromra való tekintettel kicsit talán szégyenletesnek is tartanám azt, hogy az anyám, ha tehetné, a betegágyam mellett virrasztaná végig, ott indítaná és fejezné be a napokat. A barátoknak szinte tiltott zónává tette a kórházat amolyan mondvacsinált dolgok miatt, minthogy: ne legyen mindig tömörülés körülöttem; nehogy elkapjak valami nyavalyát; nem kell, hogy bármit is kiszimatoljon a történtekből a sajtó, ami különös, inkább elhallgatni való információkkal szolgálna a számukra. Épp elégnek titulálta azt – tyúkanyóként ülve a fejemen és igazgatva az életemet -, hogy olykor-olykor és szükség esetén, meg persze illedelmességből és kötelességből a volt, valamint a jövőbeli csapatom feje, máskor a csapatmenedzsere ejtett meg egy néhány perces, de akadt, hogy órákban mérhető találkozást. Hogy miért? Csak! Talán rengeteget változott az autóversenyzés, főként a „Forma” kategória az elmúlt évek, évtizedek alatt, de valahol még mindig olyasféle sport ez, mint a tenisz. Az úriemberek sportja annak ellenére, hogy nagy résziben így is a pénzről, és ma már a politikáról szól minden. Ettől függetlenül nem csak csapaton belül, de az egész Formavilág egységében nagy összetartásról, szoros barátságokról és remek kapcsolatokról tesz tanúbizonyságot… valahol meg is meglepett, mikor FIA munkatársak kopogtattak az ajtón, és érdeklődtek a hogylétem felől, és biztosították a támogatásukat.
Anyu mindig szigorú nő volt a neveltetésem kérdésében, és épp csak annak köszönhetem, hogy még most is a versenypályákon tartózkodok, hogy hasonlóan konok, makacs és elhivatott voltam és vagyok, mint amilyen ő, vagy apu volt. Ha nem is tetszett neki – és talán soha nem is fog – de belátta és elfogadta, hogy az apám fiaként nem veheti el tőlem azt a lehetőséget, amit tartogatott nekem az élet, és ami mellett teljes vállszélességgel, a végtelenségig képes voltam kitartani. Arról persze soha nem volt fogalmam, hogy majd egyszer én is kórházban végzem miatta, de a pakliban mindig benne volt, hiszen nem veszélytelen hétvégéről hétvégére, több száz km/h-val száguldozni egy fedetlen járműben. Tudom jól, hogy amíg ő él, legyen bármilyen büszke rám, soha nem fog egyetérteni velem. Hiába akar és igyekszik támogatni, hiába örül a sikereimnek, soha nem fogja a teljes szívét átadni annak az érzésnek, hogy a fiát ez teszi boldoggá. Az apja öröksége.
És azt hiszem ezért se meglepő, hogyha eddig komoly nehézséget okozott őt száműzni a kórház falai közül, hazaküldeni pihenni, zuhanyozni, vagy elmenni enni, dolgozni, vagy úgy alapjaiban elszakadni a gipszbe öntött fiától. Azóta viszont, hogy áthoztak az intenzívre – ha ennek még csak egy napja is – még határozottabban köti az ebet a karóhoz, hogy ő aztán el nem mozdul innen. Az más kérdés, hogy a kórház szabályaival ő se dacolhatott, hiába akart.
Kezem abban a pillanatban megállt a levegőben, mikor az ajtó lassacskán kinyílt a szoba túloldalán. Talán jobb is volt így, gyakorlatilag elkönyvelhető lett volna egy újabb takarítás és újabb morgás a kiborult víz miatt, amit akkor se értem volna el, ha derékból kicsavarom magam. Hiába a hosszú kar, ha jó ideje már annak, hogy nem megy vele az ember semmire. Néha be kell látni, jó az, ha van egy anya a láthatáron. Hát akkor nem volt, ellenben a doktornővel.
- Hogy vagyunk? Azt nem tudhatom, hogy Ön, hogy van. Én meg csak merem remélni, hogy jól vagyok, és a kisírt szemei nem annak szólnak, hogy nekem itt befellegzett - a hangom még a pimaszkodó mosolyom ellenére is idegen volt. Rekedt, gyenge, és sokkal mélyebb a megszokottnál. Hiába próbáltam minél kevesebb levegővétellel beszélni, utána is maradt egyfajta fojtogató fulladás és nehézségérzés, a zavaró torokkaparásról nem is beszélve, amit örökösen köszörüléssel igyekeztem valahogy eltűntetni. Kevesebb, mint több sikerrel.
- Köszönöm – hálás tekintettel lestem fel rá, mikor a szívószálat az ajkaim közé csíptem, ugyanakkor magamban némán morogtam és pöröltem, amiért képtelen voltam egyedül megfogni egy poharat, hogy inni tudjak.
Mikor elégnek éreztem, leheletnyit hátrébb húzódtam.
- Ha ad nekem úgy… másfél óra előnyt. Annyi talán elég, hogy valahogy eljussak a bejáratiig... csupa fül vagyok – nem volt más választásom, és azt is be kellett látnom, hogy valamelyest üdébb színfoltja volt a napomnak a doktornő, mint az addigi szigorú, „Ki ha én nem?” orvosfazonok.  Annál is inkább, hiszen az arcára kiülő zavar és kellemetlenség, az egészen setesutának tűnő érdeklődése és a próbálkozásai felvidítottak. Épp csak annyira, hogy ne akarjam temetni magam.
- Nem sűrűn csinált még ilyet, ugye? Mármint… - mutattam az épnek nevezhető kezemmel a doktornőre, majd magamra – face to face egy beteggel. Az intenzív azt hiszem nem a magamfajta „virgonc” betegekkel van tele – azt persze nem tudhattam, hogy mennyit jár-kel más osztályokon, azt pedig főleg nem, hogy a kislányos esetlensége minek volt betudható. Engem mégis vidított, hogy nem a szakállas, szigorú tekintetű pocakos, hernyó szemöldökű doki pöffeszkedett felettem. Csak akkor vettem én is komolyabban a helyzetet, mikor helyet foglalt mellettem, és „csapjunk a lecsóba” módon, ismertette a szomorú, és kevésbé szomorú tényeket. Pár másodpercig csak az arcát fürkésztem és az esetleges kérdéseken törtem a kómából való ébredésem óta folyamatosan sajgó, lüktető és bele-belehasító fejemet. Elvégre ilyenkor ez szokott következni: valami kérdés? Ami pedig csak hamar megérkezett.
A gipszes megjegyzést szóvá se tettem, csak a bizakodó mosolyára fókuszáltam.
- Tehát fizikailag tropa vagyok, a fejem még mindig KO, és akkor még ez is. Szívem szerint egyetlen kérdésem lenne, a dokik ilyenkor úgyis kimerítő válaszokat szoktak adni, de tudom, korai lenne azt kérdezni, hogy „mikor mehetek haza?” – vékony vonallá préselt ajkakkal gondolkodtam tovább – ez jelenteni fog a jövőre nézve bármit is? Tudja, engem nem érdekel, hogy milyen áron, de újra versenyezni akarok. Nyilván ebbe inkább a lábam, kezeim állapota fog beleszólni, vagy a fejemé… de ez az embólia megint egyel több, mint amennyi kellene, hogy legyen, és már nem tudom, hogy mi, mennyit számít a későbbiekben. Ha ez elmúlik – mozgattam meg a magam elé kötött, gipszelt karom ujjait a mellkasam irányába, utalva a furcsán nehézkesen működő tüdőmre – és remélem, hogy tényleg elmúlik, bármiféle szövődménye, vagy fizikai erőkkel, hatásokkal szembemenő problémám adódhat belőle? Elvégre nem krikettezni akarok visszatérni – mert köztudott, hogy a Forma-1, márpedig a jövőre nézve élő szerződésem van oda, hatalmas megterhelésnek teszi ki a testet.
Ezekben a percekben már rég nem az érdekelt, hogy mikor mehetek végre haza? Hanem az, hogy ez a baleset félbe vágja a karrieremet vagy sem?
szószám: 1097 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Iris and Julian - Life is just like an elevator...
Iris and Julian - Life is just like an elevator... EmptyHétf. Jan. 04, 2021 10:21 pm

Doyle&Dr.Kingston
life is just like an elevator

Mikor átszállították hozzánk, a stabil állapota ellenére a sokat látott, idősebb orvos kollégáim elkezdtek fogadásokat kötni. Volt, aki a félhavi bérét feltette arra, hogy a srác innen már csak tepsiben megy ki. A kicsit optimistábbak úgy vélték, talán megéri az ex-tubálást, de soha nem lesz már belőle teljes értékű, életképes ember. Maximum beültetik otthon a sarokba, néha leporolják, a nyakába kötnek egy partedlit, hogy legyen ami felfogja a nyálat a csíkos gyapjú pulcsijáról, ami alól kilóg az élére vasalt ingének tökéletesen elsimított galléra. Mondjuk úgy, kevesen voltak azok, akik azt a bizonyos csodát pártolták, és ki merték jelenteni, hogy a srácnak van esélye a túlélésre, s a normális életre. Most igazán szívesen beleröhögnék a prof képébe, olyan gúnyosan, cinikusan, hogy: Én megmondtam te kopasz paraszt!
Julian anyja olyan nőnek tűnik, aki nem tudja elfogadni, hogy a fiának céljai vannak az életben. Szeretné továbbra is a szoknyája alatt rejtegetni a világ elől, azt képzelni, hogy az egykor kettejüket összekötő köldökzsinór még mindig bilincsként láncolja össze őket, s kedvére visszaránthatja szegény srácot, amikor úgy érzi, túl messzire ment. Ha ilyen anyám lenne, gyorsan elkezdeném keresni a GPS-ben a világvégét.
Először Miss.Everettel közöltem a diagnózist, ami egyszerű, laikus emberek számára lesújtó lehet. Igaz, teljes mértékben megértem, s valahol egyet is értek a nő minden aggodalmával. Az egyetlen gyereke majdnem ott hagyta a fogát a versenypályán, alig van túl az életveszélyen, majd közlik, hogy vérrög került a tüdejébe. Amennyi aggodalmat ez a szerencsétlen nő elfojtott magában az utóbbi hetekben, igazán nem lepett volna meg, ha bosszúból le akarná perelni rólunk még a fékcsíkos bugyinkat is. Így felkészültem mindenre, a lehető legrosszabb forgatókönyvvel álltam elő -ami a prof lejárató kampányához képest még mindig egy lányregény-, végül kellemeset csalódtam. Miss.Everett egyszerűen csak felsóhajtott, igazított egyet a koronáján, és visszament a fiához. Ha megkérdeznének róla, hogy milyennek képzelem az ideális anyát, azt mondanám, hogy pont ilyennek.
-Fffrrranccc... - Szűröm süvítve a fogszabályozóm rései közt. Automatikusan nyúlok az arcomhoz, hogy megdörzsöljem a bőgéstől vöröslő szemeimet. Pedig azt hittem, a csapból folyó, enyhén klóros vezetékes víz minden árulkodó nyomot eltüntetett az arcomról.
Legnagyobb megkönnyebbülésemre a kezdeti kínos szitut felváltja valami könnyedebb, természetesebb. Ami csak addig lesz könnyed ameddig a szívószálat bent tudom tartani a szájában, és nem nyomom ki vele a szemét, vagy bököm keresztül a szájpadlását. Mert ugyebár tőlem ez is kitelik...
-Azért nem vagyok időmilliomos! Ha a prof megtudja, hogy másfél óra alatt csak hozzád sikerült eljutnom, holnap már tuti nem kell jönnöm dolgozni. Ettől a kitűzőtől pedig nem szívesen válnék meg. - Egyszerűen csak rájön a számra az a bizonyos szapora, és mire észbe kaphatnék, hogy nem egy lebujban ülök a következő aktuális randipartneremmel szemben, már késő. Büszkeségtől dagadó mellel bökdösöm a mellkasom bal felére kitűzött névtáblámat, mintha bármit is számítana. Nem úgy, mint a diagnózis, ami látszólag engem sokkal jobban lesújtott -főleg miután megláttam a mellkas röntgenjét-, mint a beteget magát, akit jelenleg mindennél jobban foglalkoztat a hazaengedése.
Keserű ábrázattal, sajnálkozó mosollyal nézek le a gipsztől megduzzadt ujjaira.
-Azt tudnod kell, hogy sok idő lesz mire teljesen felépülsz. Akár egy év is, vagy több. Sajnos az agyadnak az a része is sérült, ami a motoros funkciókért, a mozgáskoordinációért felelős. Ez a tüdőembólia már csak hab a tortán. Egyet előre, kettőt hátra. - Keserűen ízlelgetem az imént mondottakat, hagyok időt neki, hogy feldolgozza, hogy valóban megértse, az ő állapota nagyon speciális, eddig még senki nem merte bizton állítani, hogy maradéktalanul felépülhet.
-A tüdőembólia meggyógyulhat szövődménymentesen. Reméljük, hogy egyszeri alkalom volt, nem vagy rá hajlamos, és nem kell később rendszeresen valamilyen véralvadás gátlót szedned. - Bizakodóan rámosolygok, hüvelykujjammal óvatosan cirógatva ujjbegyeit.
-Speciális rehabilitációra, gyógytornára, fizikoterápiára lesz szükséged. Nagyon hosszú, kínkeserves folyamat lesz mire újra lábra tudsz majd állni. - Szemeim őszinte sajnálatot tükröznek, mikor felpillantok az ő kékjeibe, szám mégis hazug, de bizakodó mosolyba görbül. Kezeimmel finoman megigazítom az orrából kicsúszott orrszondát.
-De mindezek ellenére úgy gondolom, hogy akiben ennyi akaraterő van, annak nem fog gondot okozni egy olyan semmiség, mint: Újra megtanulni járni, fogni. Ugyan, kérlek! - Mondandóm végén megadóan feltartom a kezeimet, igyekezve némi humort vinni ebbe a gyászos hangulatban. Mintha valami ravatalozóban lennénk, de komolyan!
-Mit szeretnél még tudni? Megpróbálok mindenre válaszolni. Kivéve a lottószámokat. Azokat én se tudom, pedig jól jönnének. - Vigyorgok elgondolkodva.
mind álarcot viselünk
Iris W. Kingston
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Iris and Julian - Life is just like an elevator... Tumblr_inline_plhs52xjtj1tvfras_1280
Iris and Julian - Life is just like an elevator... Tumblr_inline_plhs08L7Bc1tvfras_1280

★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Wendy in wonderland
★ családi állapot ★ :
I'm single, because I don't need anyone to ruin my life. I'm ruining it perfectly on my own (: oops I almost forget! Maybe I'm secretly in love with this asshole
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Iris and Julian - Life is just like an elevator... Tumblr_inline_plhse9Ne8k1tvfras_1280
★ idézet ★ :
Doctors can't fix stupid, but we can sedate it.
★ foglalkozás ★ :
ICU+E.R. doctor
★ play by ★ :
Saoirse Ronan
★ szükségem van rád ★ :
Best daddys ever
★ hozzászólások száma ★ :
110
★ :
Iris and Julian - Life is just like an elevator... Tumblr_inline_plhrz2hn5G1tvfras_1280
TémanyitásRe: Iris and Julian - Life is just like an elevator...
Iris and Julian - Life is just like an elevator... EmptyKedd Jan. 05, 2021 8:59 pm

"Ha olyan balesetet szenvedek, amely az életembe kerülhet, azt remélem, hogy gyorsan és azonnal történik majd. Nem akarok tolószékbe kerülni. Ha élek, teljes életet akarok élni, teljesen átélve mindent, mert intenzív ember vagyok."
(Ayrton Senna)
Iris and
Julian

Egy balesetet követő lábadozásnak különböző, ám annál végletekkel telibb fázisai vannak, melynek jelentős „állomását” immáron saját magamon tapasztalhattam. Olyanok, melyek kihozzák az emberben rejtező elesett, törékeny kis lényt. Egy elgyötört gyermeket. Azt, aki gyámoltalan, aki segítségre, oltalmazásra és támogatásra vágyik - olyanra, amit azelőtt inkább kinevetett és elutasított volna. Azt, aki ráébred arra, hogy bármekkora fájdalmat élt már át az addigi életében, a ripityára tört kezéhez, lábához, bordáihoz vagy éppen a vállához és annak fájdalmához semmi nem volt fogható. Gyerekkori csíntevésekből eredő horzsolások, rándulások és ficamok? Mit nekem bármelyik is? Olykor-olykor talán becsúszott valami komolyabb, agyrázkódás esetleg szalagszakadás, elvégre a sportolók útja kifürkészhetetlen. Fizikailag mindig leterhelt voltam, és számos alkalommal tapasztalhattam meg, milyen az ha fáj.
De ez más volt… olyan valami, amit nem tudott elmulasztani egy, kettő vagy akár egy levélnyi pirula. Mintha folyamatosan nyomta volna valami az agyamat, feszítette volna a koponyámat, miközben szúrt, bele-bele nyilallt. Az egész állkapcsom, de még az arcom csontjai is sajogtak bele, ha igazán rákezdett. Ennek nem tudtam igazán parancsolni. Nem voltam a saját testemnek az ura.
Mosolyogva vontam meg a szemöldökömet a doktornő piszmogásán és mozdulatait látva. Nem akartam én ilyen csúnyán, otrombán lebuktatni, de ne csak én érezzem már magam ennyire kiszolgáltatottan!
- Ó, nem kell aggódni, az alatt a másfél óra alatt szerintem a fél osztályt elrendezné, sőt! Minden esetre nem lehet túl kedves ember ez a prof... rajtam aztán nem fogja elbukni azt – a névtábla felé biccentve jegyeztem meg, s az arcának rezdüléseiből próbáltam összerakni a képet, miszerint találkoztam-e az itt létem alatt azzal a bizonyos proffesszorral? Az, ahogy megváltozott a hangja míg őt említette, vagy éppenséggel újra felcsillant a szeme, na nem ám jó értelemben, gyanakvásra adott okot. Láttam, vagy találkoztam itt olyan dokival, aki ennyire rossz hírnevűnek tűnhetett? Igazán unszimpatikusnak? Talán, de nem vehettem biztosra, elvégre korántsem azzal voltam elfoglalva, hogy kivel kell igazán, vagy annál kevésbé szimpatizálnom. Ezen két hét alatt a fájdalom nagyobb úr volt bárminél, mintsem új „barátok” után kutathattam volna a köpenyesek körében. Annyival nagyobb, hogy olykor nem volt az a gyógyszer, ami a segítségemre lett volna. Ha fájt, átkozottul fájt, és szívem szerint harsogva követeltem volna, hogy vágják le, üssenek le, csak szűnjön meg végre.
Viszont volt valami, ami sokkal nagyobb aggodalmakat szült annak tekintetében, hogy mi lesz így velem? A félelem… Ekkoron nem érdekelt, hogy a gerincem majd’ kiszakadt a hátamból az örökös fekvés miatt, vagy pedig sajgott a fenekem, ha ültem. Az se okozott gondot, hogy eltereljem a figyelmemet a lábamat összeeszkábált, elvileg azokban benne lévő, és a csontokat rögzítő csavarokról, melyekre azelőtt minél többet gondoltam, mintha csak életre keltek volna. Szinte hallottam a fejemben, ahogy összecsikordulnak a csontjaimmal. Csak azon járt az eszem, hogy mi lesz, ha nincs több verseny? És különben is, mi történt? Miért kellett ennek így lennie, hiszen most léptem volna szintet?! Most kerültem volna oda, ahova mindig is vágytam. Az elitek közé… a világ húsz legjobb pilótájának az egyike lehettem volna. Létezik, hogy ezt most fel kell adnom?
Úgy tartják a nagyok, hogy versenyzőnek születni kell, versenyzői vénával és attitűddel kell rendelkezni ahhoz, hogy azzá is válj. Nem elég egy kis tehetség vagy szorgalom, esetleg milliárdos fater a hátad mögött. Átlagon felüli reflexekkel, sporthoz szükséges, annak beállítottságához kellő intelligenciával, fokozott és mindig összpontosító figyelemmel, no meg persze egyfajta fegyelemmel kell rendelkezni. Anélkül csak száguldozik és duhajkodik esztelenül az ember, vagy pedig középszintű pilóta lesz belőle, aki senki nem akar lenni. Ám egyvalami még ezeknél is fontosabb: a versenyzői szellem, melynek erejével letudod győzni magadban a félelmet, ha eszedbe jut, hogy a következő kanyarban akár meg is halhatsz. Nem foglalkozhatsz a sérelmekkel, a balesetekkel. Nem remeghet meg a kezed, nem bizonytalanodhatsz el, máskülönben ajtót mutatnak, és mehetsz amerre látsz. Mert soha nem fogsz győzni. Soha nem tudsz fejlődni, újra és újra szintet lépni. Kitartónak kell lenned, eredmény- és célorientáltnak, mialatt nem vetheted meg a tapasztalást sem, ha rosszra fordulnának a dolgok.
… azt viszont nem tudtam azokban a pillanatokban eldönteni, hogy miféle kitartásra, milyen mérhetetlen akaraterőre kell majd szert tennem ahhoz, hogy csatlakozhassak az élbolyhoz. Legbelül félelem, rettegés, kínlódás marcangolt, de tudtam jól, hogy nem mutathatom egy anyámasszony katonája kölyök képét. És nem csak azoknak akiket ismerek, de az orvosoknak sem. Mintha azzal a saját magam vereségét bizonyítottam volna, nem pedig a harcos szellememet.
Először talán akkor tört el bennem valami, mikor az időintervallumok kerültek szóba.
„Akár egy év is, vagy több.” – éreztem, hogy az arcom megvonaglott, kivált abban a pillanatban, mikor az agyam sérülését, és annak mértékét pedzegette. Hiába, hogy korábban már felvilágosítottak róla, mégis, mintha csak azokban a másodpercekben tudtam volna igazából megérteni. Szinte éreztem, ahogy a vér kifutott az amúgy is holt sápadt arcomból. Nem volt jó szembenézni a tükörképemmel… egy ideje már nem.
- Tehát… voltaképp, még ez a „legkisebb baj”. Mármint, a jövőre való tekintettel – reszketett a hangom. Nem kicsit, ellenben nagyon, és csak az tartotta bennem a lelket, hogy éreztem a támogatását, a jelenlétét. Nem csak egy doki volt a sok közül, aki berúgta maga előtt az ajtót, elmondta a tudnivalókat, hogyan is áll a helyzet, majd távozott.
- Ezt ennyire komolyan még egy doki se mondta. Azért küldték Önt, hogy ne egy marcona vagy hórihorgas dokinak kelljen a rossz hírt közölni, hogy talán vége a jövőmnek? – az ajkam széle megremegett, és jókorát nyeltem mikor közelebb hajolt, és megigazította az orromba aggatott kis kütyüt – akaraterő? Többet sopánkodtam és jajongtam, mint egész életemben idáig! Majdnem kislány módjára bömböltem– nem tudtam visszatartani egy, amúgy egészen szégyenkezőnek tűnő nevetést. Nem voltam büszke az elmúlt hetekben történtekre. Arra, hogy hányszor éreztem magam túlontúl gyengének, erőtlennek. Kétségbe ejtett az, hogy a lábujjamtól egészen a combcsontom tövéig fájt a lábam, mintha folyamatosan egy préselő gépben szorongatták volna szerencsétlent. Idegesített, hogy bárhogy feküdtem csak még több mindenem sajgott és még jobban, vagy pedig kényelmetlen volt. Az pedig végképp nem nyugtatott egyszer se, mikor annyit mondtak: örülj, hogy élsz!... ha tényleg úgy lesz, ahogy jó ideje kinézett a helyzet, úgyis azt fogom majd kívánni: bár ne éltem volna túl!
- Tudja, nem láttam még a röntgenképeket. Eddig csak azt hallottam, hogy mi mennyire szar, mi milyen rossz. De semmit nem láttam még abból, hogy mi van a terminátor jelmezem alatt – hogy miért? Szerintem nem kell többet mondani annál minthogy: anyu tett érte.
szószám: 1036 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Iris and Julian - Life is just like an elevator...
Iris and Julian - Life is just like an elevator... EmptyPént. Jan. 08, 2021 4:21 pm

Doyle&Dr.Kingston
life is just like an elevator

Egy szolid mosollyal -figyelj a fogszabidra, figyelj oda!-, egymáshoz préselem az ajkaimat a profnak szánt megjegyzése hallatán. Úgy is mondhatnánk, hogy a főnök egy igazi, őshonos, korrupt, hímsovininiszta farok, aki úgy néz ki, mint Victor Frankenstein. Az ezerszer gonoszabb változata!
Bár Julian az életét a bahreini kórház kiválóan felkészült intenzíves csapatának, sebészeinek köszönheti, igyekeztem az átszállítása után nyomon követni őt napról napra, hogy mikor mi történik vele. Egyik, viszonylag békés ügyeletemben az egész éjszakámat rááldoztam arra, hogy a Bahreinből eljuttatott összes zárójelentését, kórlapját lefordíttassam arabról egy sokkal érthetőbb, közismertebb nyelvre. Gondosan feljegyeztem, leírtam, számon tartottam minden egyes változást, ami nálunk következett be. Volt néhány nap -talán egy hét is-, amikor inkább stagnált, vagy éppen romlott az állapota. A saturatioja az istennek nem akart feljebb mozdulni kilencvenről, nem segített a szteroidos kezelés, a fehérvérsejtszáma egyik napról a másikra extrémen megugrott. Hiába a rengeteg kutakodás, vizsgálódás, antibiotikum váltás, újabb és újabb immunlabor kérések, megannyi hemokultúra, csak álltunk és bugyután vakartuk a fejünket a negatív eredmények láttán. A ki tudja hányadik viziten egyhangúan döntöttünk arról, hogy leállítjuk az összes antibiotikumot, tartva a nem éppen jótékony hatású kumulálódás veszélyétől. Ezt követően láss csodát, az eredményei javulni kezdtek. Már majdnem bontottuk is a pezsgőt, ám egy újabb laborvizsgálat további aggódásra adott okot. A srác a bolondját játszotta velünk. Olyan vészesen ejteni kezdte az albumin szintjét, hogy attól féltünk, a profnak igaza lesz, és Miss.Everett lassan elkezdheti számolgatni a félretett pénzét, hogy vajon futja-e egy temetésre, hacsak az F1 nem olyan tisztességes, hogy állja a költségeket, ha már kinyírták a srácot. Mindennap megálltam az ágya mellett, hosszú perceken keresztül csak tanácstalanul figyeltem ahogyan a lélegeztetőgép által diktált ütemben emelkedik, süllyed a mellkasa. Egyik összefutottam az anyjával, aki teljesen kétségbe volt esve. Nyakamba zúdította egykori férje halálának körülményeit, a végtelen fájdalommal teli panaszáradatát, hogy milyen volt egyedül felnevelnie Juliant, mit érzett, amikor a hírt kapta, hogy a fia balesetet szenvedett, és mesterséges kómában tartják. Azt mondta, olyan volt, mintha kettéhasadt volna a lába alatt a föld, ő pedig belezuhant egy feneketlen, fekete mélységbe. Minden este elalvás előtt, helyett ezen gondolkoztam. Tudtam, hogy tenni kell valamit. Mindazok ellenére amin keresztül ment, amin az anyja keresztül ment, most itt van. Bár egy kissé sápadt, és leszámítva a kétoldali tüdőembóliáját, él és virul! Azt hiszem ennél most nem is kell több.
Kérdésére a gyomrom görcsbe rándul, elönt a jeges veríték, s mint amikor Godzillát felpaprikázzák, bömbölni kezd a fejemben a drágalátos prof megalázó dorgálása.
-Nem egészen erről van szó... - Idegesen kapargatni kezdem a körömlakkomat, azon mélázva, vajon szabályba ütközik-e, ha a páciensemnek személyesebb hangvételű információval szolgálok. Mondhatnám azt is, hogy: "ez személyes ügy", vagy egyszerűen csak beadhatnék valami kamu dumát, de az túl egyszerű lenne. Én pedig szeretem megnehezíteni az életemet.
-Igazából a prof utasítása volt. Szerinte ugyanis... - Mélyről jövő, a mellkasomat majd' szétfeszítő sóhajjal igyekszem erőt venni magamon, hogy folytatni tudjam amibe belekezdtem.
-Szóval, szerinte a kétoldali tüdőembóliád nem indokolja az ittlétedet. Vagyis nem kellett volna, hogy visszavegyelek megfigyelésre ez miatt az intenzívre. - Hát kimondtam! Egy részem megkönnyebbült, a másik azonban feszengve várja a reakcióját. Abba bele se merek gondolni, hogy Miss.Everett milyen jogi lépésekhez fog folyamodni, ha ez a döntésem befolyásolja a fia felépülését, esetleg ront az állapotán.
Kislányos hasonlata igazán találó. El is mosolyodom. Legszívesebben rákontráznék valamit, de még időben behúzom azt a bizonyos kéziféket. Mindig emlékeztetnem kell magam arra, hogy ő egy páciens, nem az egyik romkocsmás haverom akivel péntekenként összeülünk egy sörre...
Meglepetten rebegtetem pilláimat, miszerint nagyjából fogalma sincs arról, hogy mije tört el. Úgyis fogalmazhatnék, hogy mije NEM...
-Hát, a traumához nem igazán értek. Erről jobb lenne inkább egy szakorvost megkérdezni, de... azt tudom, hogy a humerusod, vagyis a felkarcsontod proximalis részén, tehát itt... - Húzom végig kezemet gipszének azon felén, amiről éppen hablatyolok -...valami ferde lefutású törést írtak le. A másik karodon kisebb a kár. Úgy emlékszem, hogy megrepedt a csuklód valahol... - Kezem áttér az említett testrészére. - ...itt. Ezen az oldalon viszont kificamodott a kulcscsontod. Nos, a lábad kicsit bonyolultabb. A bal oldalit műteni kellett, csavarozták. Elszenvedtél egy darabos, nyílt lábszártörést. Valahova betettek valami fém lemezt is. Azt hiszem menthetetlen volt a csont. Úgyhogy a reptéren majd, mielőtt bejelzel a kapuknál és leteper a terrorelhárítás, azért szólj időben, hogy mi a helyzet. - Harsányan felnevetek, amit követően viszonylag gyorsan újra is rendezem a vonásaimat, bocsánatkérően nézve rá.
-Bocsi! Ez egyáltalán nem volt vicces. - Még egy-két ilyen, és kezdhetek új munkahely után nézni.
-Khm... ami viszont jó hír, hogy a gerinced nem sérült! - Bizakodóan rámosolygok. Akárhányszor elrévedek arcának őrülten fiatal vonásain, az ágyának végébe akasztott kórlapján szereplő születési dátumon, minden alkalommal őszintén ledöbbenek.
-Soha nem akartál mást csinálni? Miért választottad ezt a sportot? Édesapád iránti tiszteletből? Mert úgy érzed, ennyivel tartozol neki? Hogy befejezd amit ő nem tudott? - Túl személyes? Igen, ez már a rohadtul személyes kategória.
mind álarcot viselünk
Iris W. Kingston
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Iris and Julian - Life is just like an elevator... Tumblr_inline_plhs52xjtj1tvfras_1280
Iris and Julian - Life is just like an elevator... Tumblr_inline_plhs08L7Bc1tvfras_1280

★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Wendy in wonderland
★ családi állapot ★ :
I'm single, because I don't need anyone to ruin my life. I'm ruining it perfectly on my own (: oops I almost forget! Maybe I'm secretly in love with this asshole
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Iris and Julian - Life is just like an elevator... Tumblr_inline_plhse9Ne8k1tvfras_1280
★ idézet ★ :
Doctors can't fix stupid, but we can sedate it.
★ foglalkozás ★ :
ICU+E.R. doctor
★ play by ★ :
Saoirse Ronan
★ szükségem van rád ★ :
Best daddys ever
★ hozzászólások száma ★ :
110
★ :
Iris and Julian - Life is just like an elevator... Tumblr_inline_plhrz2hn5G1tvfras_1280
TémanyitásRe: Iris and Julian - Life is just like an elevator...
Iris and Julian - Life is just like an elevator... EmptyPént. Jan. 08, 2021 9:06 pm

"Ha olyan balesetet szenvedek, amely az életembe kerülhet, azt remélem, hogy gyorsan és azonnal történik majd. Nem akarok tolószékbe kerülni. Ha élek, teljes életet akarok élni, teljesen átélve mindent, mert intenzív ember vagyok."
(Ayrton Senna)
Iris and
Julian

Annak idején sokat mondogatták nekem, hogy a remény hal meg utoljára… Ez pedig olyan szent, írott és íratlan szabállyá vált az életemben, hogyha volt valami, ami igazán hajtott a céljaim és azok elérése felé, akkor az ez volt. A remény, amely felülírt mindent, ami azzá tett, aki voltam, és aki lenni szerettem volna. Általa alábecsültem és alantas lett a tehetség, a tudás. A fiatalkori sikeréhséget, a harapósságot amivel mindig bizonyítani tudtam a pályán, már szóba se hoztam, ha kérdezték. Az akarás, amivel a fejlődésemet menedzseltem, magával értetődő volt és természetes, de nem hajtó erő, mint azelőtt. Hiszen csak egy dologban reménykedtem, egy valami élt előttem jövőképként: eljutni a Forma1-be. Oda, ahol a legnagyobbak vannak, és ahol a legnagyobb sikerek születnek. És ezt egy időben nem a saját magam nyújtotta kompetenciáktól vártam, annál is inkább a bugyuta kölykök téveszméjével bíztam benne, hogy valaki majd meglátja bennem a tehetséget, a fantáziát és felkarol anélkül, hogy különösebben össze kellene törni magam az ügy érdekében. Mintha ez valaha is így működött volna. Tudvalevő, hogy a Forma1-be nem fogsz eljutni csettintésre. A szamárlétra legaljáról a tetejére? Ugyan már! Úgy, hogy nem járod be a versenyzők százai által kikövezett utat te magad is, a közelébe se kerülhetsz az álomnak. Szorgalom, megfeszített munka, edzés, küzdelem… bizonyítás. Na nem úgy, ha megvan a magad hátországa, vagy egy pénzes apuci, aki részvényese egy csapatnak, vagy pedig meg is tudja venni azt a csapatot, aminek nyilván te magad leszel az egyik pilótája. Ami ugyebár véletlenül se azt jelenti, hogy kellő tehetséged is van hozzá, csupán van a családnak pénze, és egy versenyző alkat gyereke, aki középszerűen elkocsikázgat a mezőnyben.
Az én reményeim pedig ezen a ponton megrekedtek, hiszen bár versenyzői múlttal rendelkező családból származok, az apám halott, és az ő neve se úgy él a köztudatban, mint a legendásoké, hiába volt rendkívüli tehetség. Nem tudott élni vele. Nem volt lehetősége, s mikor már épp, hogy elérte volna, hogy felragyogjon a csillaga az égen, gyors lejtmenet következett, mígnem belehalt a szenvedélyébe. A gyorsaságba. Ideje volt hát ráébrednem arra, hogy hajtanom kell, és legyőzni a saját buta tévképzeteimet. Azokat, melyek tévútra csaltak és elhitették velem, hogy a kevés is elegendő lesz. Nem lett az, hiába is emlegették annyit, hogy egy született tehetség vagyok.
Ám egy ponton ismét korcsosulnia kell az ember tudatának, és belátni, hogy az a bizonyos remény soha nem veszett fejsze nyele, főként nem akkor, ha az életed legnagyobb csatáját vívod. Hiába nem a versenypályán, hanem ott, ahol nincs tapasztalatod. Ott, ahol nem biztos, hogy te fogsz győztesként kikerülni a történetből. Mert esendő vagy és elveszett.
Még ha így is áll, - többek között rosszul a szénám - minden áron bizakodónak kell lennem. Járt nálam a sportigazgató… a volt, és jövendőbeli csapatom csapatfőnöke is, akik pedig hisznek abban, hogyha bele is telik pár hónapba, esetleg évbe, összeszedem magam. "Bérelt" helyem van a F1-ben. Márpedig ők nyilván nem ámítanának a lehetetlennel. Nekik se érdekük.
Arcom kíváncsian rezdült, mielőtt nagy kínkeservek közepette bevallotta volna, mi is áll a jelenlétének hátterében. Elhúzott szájjal biccentettem, elvégre megközelítően olyan komolynak tűnt a helyzet, mint egy vakbélgyulladás. Végül a szegényes mosolyom is megmutatkozott.
- Ez most gondolom jól esett – láttam rajta, hogy valakinek el akarta mondani, és habár bárki lehetett volna az, nyilvánvalóan úgy érezte, hogy az érintettnek tartozik magyarázattal – ha annyira zavarná a dolog, vagy nagy baj lenne, hogy ide rendeltél, visszadugna a kis magánzárkámba nem? Miből tartana visszagurítani? – botor döntés volt megvonni a vállam, egy pillanatra még a szó is belém szorult, s kelletlenül fújtam ki süvítőn a levegőt – erről mindig megfeledkezek – utaltam az érintett testtájamra és annak sajgó környékére. Valamiért kizárólag a lábamra és a kezeimre koncentráltam, ha a sérülésekről, törésekről volt szó. Nyilván azok használatának korlátozottsága miatt, amit elsínylettem hetek óta nyakig gipszben.
Furcsa teremtés volt a doktornő. Fiatal, lelkes és kicsit talán szertelen, amiből mintha igyekezett volna minél kevesebbet mutatni. Olyan, mint aki szerette volna magán tartani a szigorú és komoly orvos maszkot, pedig időről-időről sikerült elcsípnem egy aprócska csillanást a szemében, vagy pedig egy mozdulatkezdeményt, ami nyilván nem úgy végződött volna, ahogy... Nem voltam benne biztos, hogy mi feszélyezte őt igazán? Az, hogy közel egy korúak lehettünk? Bár a tudásából és abból kiindulva, hogy ott villogott a mellén az a bizonyos „Dr.” táblácska, néhány évvel az ő javára billent a mérleg nyelve, de gyaníthatóan ugyan úgy a húszas éveiben járt. Persze az sem kizárt, hogy talán tényleg túlságosan „élő” voltam azokhoz mérten, akikhez hozzászokott az osztályon.
- Na persze, azt már én is megállapítottam, hogy valószínűleg a lábam és a kezem eltört, ha már gipszben vannak, szóval nem azért kérdezem mert ennyire odavágtam a fejem. De valahol teljesen hülye vagyok a kérdésben, mert részletekbe menően még nem vázolta fel senki a helyzetemet. Nyilván egyfajta kegyelemből, természetesen – ismertem az anyámat, akinek húsz éves fejjel is a kicsi fia voltam. És valahol sejtettem, hogy így lesz ez még további húsz év múlva is. Valami örök. Ujjal mutogatni természetesen nem szép dolog, de éreztem, hogy a nagy titkolózások hátterében ő állt, hiszen óvni akart a felesleges pániktól. Vagy attól, hogy azonnal elkezdjem temetni a karrieremet.
Szent meggyőződésem volt abban a pillanatban ahogy a doktornő belefeledkezett a részletekbe, hogy nem kellett volna még rákérdeznem. Kékjeim kiábrándultan követték az ujját a gipsz mentén, át a másik kezemre, ahol a kevésbé káros pontra mutatott. Normális esetben ez is épp elég nagy probléma lett volna, hiszen meggátol az írásban, abban, hogy rendesen megtudj fogni akár egy telefont… de akkor úgy tűnt, hogy tényleg az a repedés az, ami az összes többi, roncsos állapotban lévő testtájam legelenyészőbb pontja.
A kontaktot a külvilágra egy bő perc erejéig akkor veszítettem el, mikor a lábam állapotát részletezte, s annak a bizonyos fémlemeznek a gondolata egyfajta súlyos, mázsás kőként nehezedett a mellkasomra. Máson se járt az agyam: hogy a megveszekedett jó istenbe fogok én visszaülni így egy versenyautóba?
A nevetése és a felhozott reptéri incidens jobb kedvre derített, és vele nevettem. Azt nem mondom, hogy valóban jóízű és őszinte volt, de több a semminél.
- De, az volt. Amióta itt vagyok nem nevettem, szóval… viszont akkor azt hiszem, hogy bőven lesz mit „kipihennem”, és a hozzáértőknek egyenesbe hozni, ha ismét versenyezni szeretnék majd - „a remény hal meg utoljára!” Harsogtam magamban közben, és a sporttörténelem egy-két neves alakját idéztem fel magamban, és azok szerencsétlenségét. Azt, hogy miként szenvedtek el kis híján halálos kimenetelű balesetet, majd ültek vissza a volán mögé. Lauda…Kubica. Mind-mind példakép, s bár nem ilyen módon szerettem volna begurulni a sporttörténelembe, de ha így is, hát ott szeretnék majd lenni.
Kíváncsian időztem el az arcán, barna íriszeinek őszintén érdeklődő, de játékos csillogásában. Nem voltam benne biztos, hogy ezt a pár kérdést bármelyik orvos feltette volna. Hogy miért? Mert nem érdekelte volna őket. Nem azért voltam bent a kórházban, hogy a lelkemet ápolgassák és a kifürkészhetetlen életutamat igyekezzenek megfejteni.
- Nem. És szerintem sok ember, aki azt mondja, hogy valakinek a tiszteletére viszi tovább akár a hagyományt, vagy annak az illetőnek a szenvedélyét, hobbiját, hazudik vagy álszent. Ebbe születtem bele. A versenyző életfelfogásba. Tíz éves koromig hétvégenként apuval jártam versenyekre. Lehet, hogy csak nézőként vagy hozzátartozóként, de ott voltam. Közel mindenhez. Iskola után pedig én magam jártam le a gokart pályára. „A véremben van.” Ezt mondták a barátai, ismerősei, mikor láttak a gokartban ülni… - görbült mosolyra az ajkam, s jókora levegővétellel, majd egy kis szünettel kíméltem meg a tüdőmet – nem apámnak és az ő emlékének versenyzek. Hanem saját magamnak. Úgyis fogalmazhatnánk, hogy nem én választottam ezt a sportot, hanem a sport engem. Imádom a gyorsaságot. Azt az érzést, amit egy ilyen formaautóban érzek… ez éltet. És félek, hogy most elvesztem azt, ami az elmúlt húsz évemet jelentette, és ami a jövőm lenne. Jövőre debütáltam volna a Forma1-ben… eddig jutottam, és most így nézek ki. A lábaimnak annyi, a fejem beakar szakadni napok óta. És nem látom ennek az egésznek a végét.
szószám: 1301 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Iris and Julian - Life is just like an elevator...
Iris and Julian - Life is just like an elevator... EmptyKedd Jan. 19, 2021 9:15 pm

Doyle&Dr.Kingston
life is just like an elevator

Szegény! Honnan is tudhatná, hogy visszagurítani őt az általa magánzárkának nevezett kórtermébe, egy teljesen más osztályra, aminek köze sincs az intenzív terápiás ellátáshoz, nem olyan egyszerű, mint ahogy azt ő gondolja. Akkor meg főleg nem, ha az osztályvezető atyaúristen egy igazi karót nyelt, a múlt századból itt ragadt, szabálymániás diktátor. Akárhogy is, Julian egy ismert személyiség.
Ha a média fülébe jut, hogy össze-vissza pakolgattuk egyik osztályról a másikra, mintha csak valami tárgy lenne, mégis mit fognak szólni az emberek? Majd azt gondolják, hogy a vezetőség érdektelen, nem törődik semmivel, az intenzíven megannyi alkalmatlan analfabéta dolgozik -kezdve magával, Dr.Kingston!-, akik a hozzá nem értésükkel, az állandó megfontolatlan döntéseikkel veszélyeztetik a betegek életét. Szinte most is itt dörömböl a fejemben öreges, tekintélyt parancsoló hangja, látom komor ráncokba futó homlokát, a halántékánál duzzadó eret, mely vadabbul pulzál, mint az arteria radialis.
Mindezek, és a szemem előtt egy pillanatra alakot öltő, holografikus prof látványának ellenére, szerényen, visszafogottan elmosolyodom mondandóján.
-Khm... hogy is mondjam. A prof nem egy egyszerű észjárású ember. Úgy is mondhatnánk, hogy a legegyszerűbb dolgokat is százszor körbejárja és kellőképpen megbonyolítja. Tudod, ami kerek, azt visszük, ami kocka, azt gurítjuk. Mifelénk, az intenzíven legalábbis így megy. Nem tudom, hogy a rehabon is ennyire vaskalapos-e a főmufti. - Szokásomhoz híven egyszeriben csak fékezhetetlenül megered felvágott, csípős nyelvem, és olyan részletekbe is -sőt, többnyire CSAK olyan részletekbe-, beavatom őt, amikről talán okosabb lett volna hallgatnom. De hát így jár az, aki túlságosan is oktondi. Egyszer majd csak tanulok a hibáimból! Ebben reménykedem. Apuék is ebben reménykednek. Igazából mindenki a környezetemben.
Nyilván a túlzott őszinteségrohamomat egy még eltúlzottabb, de koránt sem őszinte magyarázkodás követné -mentsük a menthetetlent-, ám az arcára kirajzolódó fájdalmas grimasz belém fojtja a mondandómat. Aggódva ráncolom a homlokom, s csak akkor nyugszom meg valamelyest, amikor tudatosul bennem, semmiféle újabb halálos kórképet nem kell diagnosztizálnom rajta, "csak" a szokásos panaszok egyike váltotta ki belőle az iménti reakciót. Mindenesetre, ezt leszámítva sajnálkozva, mégis őszinte, mélyről jövő együttérzéssel megszorítom kicsit a gipszből alig kilátszó, enyhén megduzzadt ujjait.
-Kérsz egy kis fájdalomcsillapítót? - Ajánlom fel a lehetőséget. A gyógyszeres vitrin kiapadhatatlan választéka elég széles skálán mozog, így nagyjából az enyhétől, a kábító fájdalomcsillapítókon át, mindennel a szolgálatára lehetünk, ha úgy gondolja szüksége van rá.
Az iménti aggodalmam végül újra valamiféle derűs jókedvbe csap át, hallva az igen csak kimerítő vallomását arról, hogy nem ért az orvosláshoz, s ha már itt tartunk, eddig még senki nem szembesítette azzal, hogy mekkora is a baj. Egyik felem büszkén felszegett állal megveregeti a mellkasát, hogy én voltam a legtökösebb az egész nyamvadt osztályon, aki végre szembesítette a valós tényekkel, a másik felem ezzel egy időben teljesen elbizonytalanodik, hogy biztos jó ötlet volt-e. A holnapi referálón már igazán kipécézhetne magának valaki mást is az a kopasz Hókuszpók! Ma sem én lettem volna a soron következő, ha tartja magát a rendhez...
-Már majdnem nagykorú vagy. A törvény szerint még mindig a szülőd az, akit először kötelesek vagyunk felvilágosítani az állapotodról, de szerintem elég érett vagy ahhoz, hogy első kézből értesülj mindenről, ami veled történik. Amihez jogod is van! - Már nem vagyok biztos benne, hogy a magam megnyugtatása miatt beszélek erről, vagy mert tényleg így gondolom. Talán mind a kettő egy kicsit. Hogy ne lássa a bizonytalanságomat, tekintetemet elfordítom, és inkább az ujján lévő pulzoxymetert kezdem vizslatni, ha már itt vagyok, igazítok is egyet rajta. Tekintetem közben elkalandozik a felpolcolt, gipszbe szorított, itt-ott csavarokkal összefogatott lábszára felé, őszinte aggódás fut végig rajtam. Vajon a megfelelő gyógytorna, rehabilitációk ellenére képes lesz még valaha újra beülni abba a versenyautóba, ami majdnem az életét követelte? Igazán merész, hogy ezek után nem ment el a kedve, és a bátorsága a versenyzéstől. Brandon apu egyszer szürkületben áthajtott egy kilapított macskán. Egy hónapig minden második nap templomba járt utána, és csak Weston apu hosszas, szigorú unszolására volt hajlandó újra volán mögé ülni.
S mintha csak megérezte volna, hogy min kattog a szőke fejem, reményteljesen megemlíti a felépülésének hosszadalmas, vért és könnyeket kívánó folyamatát.
Egy őszinte, bizakodó félmosollyal tekintek fel a szemeibe.
-A Presbyterianba remek gyógytornász és rehabilitációs team dolgozik. Biztos vagyok benne, hogy mindent el fognak követni azért, hogy újra lábra állj! - Példaértékű a küzdeni akarása. Láttam én már olyan, strokeból majdnem teljesen maradéktalanul felépült embert itt, akire akkora csapást mért az altatás, az hogy lélegeztetőgépen feküdt hetekig, teljesen öntudatlan állapotban, hogy élete végéig véralvadás gátlót kell szednie, hogy végül pszichiátert kellett hozzá hívni, mert attól féltünk, hogy öngyilkos lesz, ha hazaengedjük. Juliant vitrinbe kellene rakni és mutogatni a betegeknek. A versenyzés iránt érzett elhivatottságáról pedig ne is beszéljünk! Eltátott szájjal hallgatom, miként áradozik teljes át, és beleéléssel a versenyzésről. Úgy érzem, mintha egy hetven éves, sok mindent megélt aggastyánnal ülnék szemben, aki egy húsz éves kölyök testében ragadt.
-Váoh! Hát... ez igazán elhivatott volt. - Hüledezve ocsúdok fel, még mindig nehezen találva a megfelelő szavakat, közben csak reménykedni tudok benne, hogy itt a nagy szájtátások közepette nem folyt ki a nyálam az ölembe. Az igazán ciki lenne!
-Ugye tudod, hogy a hozzáállásunk, a mentális egészségünk nagyon sokban hozzájárul a fizikai jóllétünkhöz, felépülésünkhöz? Ha ennyire jól vagy mind lelkileg, mind pedig mentálisan, szerintem nem kell aggódnod egy percig sem! Ha valami mégis nyomaszt, nem szégyen szakembert keresni. Nem szabad, hogy a rossz gondolatok gátoljanak a gyógyulásban. - Bár burkoltan, de azért felajánlom a lehetőséget, ha esetleg szakszerű segítségre lenne szüksége a baleset feldolgozásához.
-Jókora ütés érte a fejed, egyáltalán nem lep meg, ha még mindig fáj! Én őszintén csodálkozom, hogy a koponyádon semmilyen törést, a koponyádon belül pedig egy egészen minimális vérzést sem talált a CT. Ezek a sisakok tényleg jól szolgálnak! - Mondom, mikor is megszólal a csipogóm valahol a tunikám zsebében. Hosszas, kínos kutakodás után -néhány szem megkeményedett rágó, egy hajgumi, papírzsepi, toll, a pecsétem és még sorolhatnám-, rátalálok, s éppen csak elolvasom a kis kijelzőn szereplő címet.
-Oh, sajnálom Julian, de mennem kell a szülészetre. Valamelyik kismama már nem bírja tovább szusszal az összehúzódásokat, és éppen az Ördögűzőből játszik el egy jelenetet az epidurálért könyörögve, vagy császár lesz. - Mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, úgy kezdem el sorolni a lehetséges okokat.
-Szerintem holnap még a mi vendégszeretetünket fogod élvezni, szóval mindenképp meglátogatlak majd. Utána meg remélem, hogy legközelebb már az egyik világbajnokságon, a lelátók első sorából drukkolhatok! - Bizakodóan, mosolyogva megszorítom az ujjait, majd felállok és az ajtó felé indulok.
-Ha bármire szükséged lenne, szólj bátran! - Fordulok még vissza, mikor már a kilincsen a kezem, s amennyiben nincs több kérés, kérdés, becsukom magam mögött az egy személyes kórterem ajtaját. Számos kérdéssel, kétellyel, és némi örömmel, elégedettséggel indulok el a szülészetre. Nem is ment olyan rosszul!
mind álarcot viselünk
Iris W. Kingston
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Iris and Julian - Life is just like an elevator... Tumblr_inline_plhs52xjtj1tvfras_1280
Iris and Julian - Life is just like an elevator... Tumblr_inline_plhs08L7Bc1tvfras_1280

★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Wendy in wonderland
★ családi állapot ★ :
I'm single, because I don't need anyone to ruin my life. I'm ruining it perfectly on my own (: oops I almost forget! Maybe I'm secretly in love with this asshole
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Iris and Julian - Life is just like an elevator... Tumblr_inline_plhse9Ne8k1tvfras_1280
★ idézet ★ :
Doctors can't fix stupid, but we can sedate it.
★ foglalkozás ★ :
ICU+E.R. doctor
★ play by ★ :
Saoirse Ronan
★ szükségem van rád ★ :
Best daddys ever
★ hozzászólások száma ★ :
110
★ :
Iris and Julian - Life is just like an elevator... Tumblr_inline_plhrz2hn5G1tvfras_1280
TémanyitásRe: Iris and Julian - Life is just like an elevator...
Iris and Julian - Life is just like an elevator... EmptyVas. Jan. 24, 2021 5:13 pm

"Ha olyan balesetet szenvedek, amely az életembe kerülhet, azt remélem, hogy gyorsan és azonnal történik majd. Nem akarok tolószékbe kerülni. Ha élek, teljes életet akarok élni, teljesen átélve mindent, mert intenzív ember vagyok."
(Ayrton Senna)
Iris and
Julian

Az élet bizonyos területein, koromhoz hűen még olyan tapasztalatlan voltam és olyan bizonytalan, mint azok a kölyökkutyák akiket elválasztanak az anyjuktól – többségiben hamarabb, mint szabad lenne – s egy új életben, új területen, hatalmas emberek- és javarészt idegesítően visítozó, mindenüket vadul tépdeső és cincáló kisgyerekek között kell megállniuk a helyüket. Pont, ahogy nekik hozzá kell szokniuk az új szagokhoz és helyekhez, a különbözőféle bánásmódokhoz és másféle ételekhez, mint amit addig kínáltak nekik, úgy nekem is el kellett fogadnom azt, hogy vannak – és lesznek is - számomra sokkal kellemetlenebb, kényelmetlenebb helyzetek annál, mint amit azaddig ismerhettem. A kórház pont olyan volt. Rideg, idegen. Ha meg is kaptam azt, amire szükségem volt, ha kiemelt figyelmet is szenteltek nekem és első osztályú bánásmódot a sportág fenegyerekeinek kijáró, de soha oda nem adott hírnevem révén, én mégis utáltam. Tapasztalatlan mégse voltam, hiszen évekkel korábban, még ha csepp kisgyerek is voltam akkoriban, volt már szerencsém ilyen-olyan módon a kelleténél többet látni belőle.
Tíz voltam, amikor apu a versenypályán eldobta az autóját. Tragikus baleset volt, és ugyan ilyen tragikus hirtelenséggel hagyott itt mindannyiunkat… mégis, hiába tört ripityára szinte minden csontja, hiába küzdöttek az életéért a mentősök míg a legközelebbi kórházba száguldoztak vele, ő kitartott addig – még ha nehezen is - amíg anyu és én be nem értünk hozzá. Mintha az utolsó csepp erejével is azért küzdött volna, hogy ott legyen vele az a két személy a történetének legvégén, aki a világot jelentette számára. Nem akart idegen emberek között, és azok lesajnáló tekintetének bűvkörében távozni, ebben biztos voltam.
Engem mégse engedtek be hozzá… „Ülj le itt fiam!" „Csak… csak maradj itt, mindjárt jön hozzád valaki!” „Robert bácsi veled van.” „Talán kimehetnénk sétálni egyet, mit szólsz?” – idegen, vagy ritkán látott arcok próbáltak pátyolgatni és oltalmazni, terelni a figyelmemet arról, ami akkor már vészesen közeledett. Ők tudták. Mindenki tudta. Mégis óvni akartak és védeni az elkerülhetetlentől.
Orvosok, nővérek felváltva rohantak el mellettem. Az ajtó olykor-olykor visszacsapott és résnyire kinyílt, én pedig ha sokat nem is láttam a bent történtekből, de valamicskét mégis kitudtam venni a sürgölődő köpenyesek rejtekében zokogó édesanyám alakjából, ahogy rettegve, félve próbálta megfogni apám összeégett, vastag kötésbe pólyált kezét. Ez volt az utolsó képem az apámról. Az összeégett arca és teste, a rémálmaimban hosszú-hosszú éveken át visszatért, és talán soha nem is fog a feledésbe merülni, hiába is éreztem úgy, hogy az első győzelmem alkalmával eltudtam őt engedni. Az emberi elme talán soha nem felejt, s haláláig kísérik az olyan nagy traumák, mint amilyen számomra az apám utolsó percei voltak.
Ugyan volt tapasztalatom a kórházakkal kapcsolatban, de ha személyes is volt, ha meg is határozta az életemet, olyan mértékű mégse, mintha engem ápoltak-és kezeltek volna. Épp ezért nem lehettem biztos abban, hogy miféle szabályokhoz, és mekkora mértékű munkához volt kötve az, hogy ide-oda, osztályról osztályra mozgassanak egy fekvő beteget. Talán emiatt is lehetett botor és kicsit tudatlan a megfogalmazásom, és vele együtt a meglátásom is.
- Akkor a professzor is hasonló azokhoz, mint akik a versenyzők körül tevékenykednek, és a hátukra veszik egy-egy konstrukció tervezését, előkészületeit és megvalósítását. Hideg fejjel kell őket kezelni, és nem magunkra venni az esetleges szidásokat, vagy kellemetlen megjegyzéseket – mondani könnyű volt, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy ezek tudatában kezeltem én is egy-egy makacs, akaratos mérnököt vagy hozzáértő szerelőt. Eleinte mindent a szívemre vettem, és mindent a személyem ellen irányulónak gondoltam, ami nem meglepő, hiszen tízen pár éves vejjel, hogy a fenébe ne rettenne meg egy gyerek, ha haragosabban szól hozzá egy idősebb? A Carlinnál viszont felnőttem a feladathoz, hogy elviseljem a szitkozódásukat, és ne vegyem fel azt, ha valamiért azonnal ugranak, és morognak. Hiszen ők is csak a szabályokat követték, és ők is emberek, akik hibáztak, ha úgy jött ki a lépés… ez pedig dühítette őket, ami nem csoda, hiszen minden hibának hatalmas büntetés lehetett volna a vége.
Pár másodpercig a lehunyt szemeim előtt villódzó csillagokkal voltam elfoglalva, mire sóhajtva-fújva engedtem ki az addig bent tartott levegőt – ugyan… inkább valami méterszer méteres táblára írd ki valahova, hogy ne vonogassam a vállamat, mert ez lesz a vége – túl sok volt, annál inkább pedig elég a fájdalomcsillapítókból, amit heteken át jókora dózisban pumpáltak belém, nem ok nélkül, teszem hozzá. Addigra viszont eljutottam arra a szintre, mikor képes voltam elviselni a fájdalmat, már amennyiben az nem vált elviselhetetlenné. Márpedig a fejem olykor megkövetelte a fokozott bánásmódot és „agyzsibbasztást”, máskülönben képes voltam a saját, és mások halálát kívánni miatta.
- Ezt az anyámnak is mondja el, kérem – mert szentül hittem, hogy ő soha az életben nem fogja úgy gondolni, hogy elég felnőtt vagyok már ahhoz, hogy képes legyek efféle tragédiákat elviselni, vagy önállóan döntéseket hozni. És talán igaza is volt, hiszen, ha valaki kerek-perec kijelentette volna, hogy az utóbb történtekkel minden esélye elszállt annak, hogy én egyszer nagy név legyek a Formula szériában, talán saját magam ástam volna meg a síromat. Törött tagokkal, vagy anélkül. Viszont így volt miben bíznom, és volt még miben reménykednem. Márpedig ezt nem akartam elengedni magamtól. A lehetőségét annak, hogy még rendbe jöhetek.
Hittem neki. Elhittem, hogy megfelelő team munkálkodott a kórház falai között, és elég megfelelőek voltak ahhoz, hogy engem újra lábra állítsanak majd, és visszaültessenek egy versenyautóba. Hittem a szaktudásukban úgy, mint az addig körülöttem tevékenykedő, az én jóllétemért fáradozó orvosokéban. És hittem magamban. Az akaratomban, a kitartásomban, az erőmben. Mind abban, ami addig mellettem volt és átsegített a nehézségeken, és ami olyanná tett, aki húsz éves fejjel már teljes vállszélességgel büszkén mesélhetett magáról. Az álmaim, a terveim, az életem még mindig, és megmásíthatatlanul a versenyzésről szóltak. S ennek nem akartam, képtelen lettem volna alább adni.
- Tudom jól, hogy nem lesz egyszerű, viszont annál nehezebb a felépülés. Mint ahogy azt is tudom, hogy sokszor lesznek mélypontok, de… innen szép győzni nem? Főleg amikor legyezgetik a kis egómat a dokik, hogy miféle csodaszámba vehető emberi lény vagyok, aki hiába törte kezét-lábát, hiába temették és siratták, mégis… - mosolyogva sütöttem le a szemem, majd kerestem meg a tekintetét újra - … mégis messze jobb állapotban vagyok, mint amilyenben lennem kellene.
Nem büszke voltam, hanem szerencsés. Szerencsés, hogy túléltem és, hogy volt még lehetőségem álmokból várat építeni. Ám annál inkább hálás, hiszen számos külső dolognak kellett összejönnie ahhoz, hogy életben lehessek. Többek között egy jó néhány évvel az előtti balesetnek, aminek következményeképpen bevezették az én életemet is megmentő glóriát. És talán a csillagok is megfelelő állást mutattak a becsapódás pillanatában.
A csipogó hangja fojtotta belénk a szót. Türelmesen vártam, míg megtalálta a kis műszert, majd felvázolta az éppen történteket, amire újabb, jókedvű vigyorral feleltem.
- Menjen csak – aprót biccentettem az ajtó felé – Köszönöm, hogy elmondta, és nem köntörfalazott. Azt pedig remélem, hogy többet töltekezik az efféle esetekből, mint a professzor szidalmaiból: valaki életben marad, pedig a fizika törvényei szerint halottnak kellene lennie, másutt pedig életeket segíthet a világra. Nem kis kiváltság ezeknek a részese lenni, úgyhogy… inkább örömében sírjon, doktornő!
Tagadhatlanul hálás voltam neki. Azért, hogy elmondta azt, amit mások megtagadtak tőlem, pedig hiába is, jogom volt tudni. És azért, hogy abban a bő fél, háromnegyed órában volt valaki, aki végre valahára mosolyra fakasztott…  

Köszönöm szépen  Iris and Julian - Life is just like an elevator... 2624752903
szószám: 1164 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Iris and Julian - Life is just like an elevator...
Iris and Julian - Life is just like an elevator... Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Iris and Julian - Life is just like an elevator...
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» How to save a life? Part 2 - Iris & Mathieu
» Party in the Elevator -Remington&Evelyn
» Elevator catastrophe - Wyatt&Gavin
»  Iris &Virginia
» Iris Westone

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: