New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 44 felhasználó van itt :: 8 regisztrált, 0 rejtett és 36 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Chae Rim
tollából
Ma 00:09-kor
Dorian J. Lester
tollából
Tegnap 22:46-kor
Wade Sanders
tollából
Tegnap 22:35-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 22:03-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 21:10-kor
Kiara Hernández
tollából
Tegnap 21:06-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 21:04-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 20:47-kor
Venus Heighel
tollából
Tegnap 20:10-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
47
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
222

seashore | jennie & seth
Témanyitásseashore | jennie & seth
seashore | jennie & seth EmptyVas. Dec. 27 2020, 22:53

You're talkin' to me like I'm dumb. Well I've got news, I've got a lot to say, There's nothing you can do to take that away. You're talkin' to me like I'm hurt, At least I'm not six feet in the dirt. And I'll still kick your ass even in my skirt. You're talkin' to me like a child, But I'm not a helpless baby Not waitin' on you to come save me
seth and jennie
Az egész lakásban sötétség honol, egyedül az ágyam fölé akasztott fényfűzér kacskaringós ledvilágítása és a laptopom fénye töri meg, no meg a kintről érkező utcai világítás. Ha jobban menne az irodalom, talán tökéletes példát is tudnék mondani erre a szimbolikára; a világom sötét, egyedül a képernyőmön lévő dolgok azok, amik utat mutatnak, meg az a „wishboard” ami az ágyam fölött van kivilágítva. Az egész nyaram ezzel telt; azzal, hogy el vagyok veszve. Hogy nem tudom, mit kezdjek magammal. Amikor Hutch bátyja megmutatta nekem ezt az oldalt, aztán mesélt a saját karitatív munkájáról az Orvosok Határok Nélkülben, valahogy minden helyre pattant. Rögtön géphez ültem és rákerestem, hetekig szörföltem a wikipédia oldalak, a Google Maps és a HelpGoAbroad hirdetései között. Az emberek vajon tudják, mennyi mindenre lenne szükség? Aligha. „Megfizethető önkéntes programok havi 260 dollártól”. 260 dollár. Van, aki egy pólóra többet költ ennél.
„Sikeres átutalás!”, villan fel a szöveg, hogy aztán visszairányítson a kezdőlapra. Már jön is az értesítés, hogy emailem érkezett. „Tisztelt Genevieve! Köszönjük hozzájárulását az International Volunteer HQ karitatív programjához. Az alábbi linkeken…”
Végigfutom az egész szöveget, ahol számtalan fontos információt leírnak, illetve ajánlanak olvasmányokat YouTube videókat korábbi résztvevőkkel. Külön kiemelik a következő eligazítás időpontját – azzal, hogy most befizettem az összeget, még nem muszáj rögtön elmennem, minden hónap elsején és 15-én indulnak turnusok. Mintha valami fura tábor volna.
Visszakapcsolok az Instagrammra a megnyitott oldalak között. A legtöbben bőszen posztolnak és kommentelnek a gólyatáborokról, a főiskolai kollégiumokról. Számtalan felvételi videó is kering, best of reakciókkal és filterekkel. Nekem egyik se adatott most meg; próbálkozhattam volna, bár a Columbiára biztos nem vesznek fel, de nem nyújtottam be a jelentkezésem. Anyának azt mondtam, elgondolkozom majd a keresztféléven, de tudtam, hogy nem fogok.
Nem voltam benne biztos, hogy mit fogok csinálni, de azt igen, hogy valamit, aminek több jelentősége van, mint az ő fél éves „tanulmányútja” Párizsban. Mondjuk nem is tizennyolc volt, mikor főiskolára járt, még az előző férje fizette neki. Kiikszelem a lapot, aztán visszanézek a honlapra; oldalt számtalan kép van, a legtöbbön vidáman doboló ghánai nőkről vagy az önkénteseket (és elég könnyű meglátni, mert csak ők fehérek) kézen vezető kisgyerekekről. Ezek a képek mindig mindenkinek, aki ilyen körülmények között él, olyan távolinak tűnnek. Még nekem is; pedig az egyik közelgő hónap 15-től ez lesz a valóságom.
A kutyák már alszanak, és nem is esik nehezemre otthon hagyni őket, mert anya épp itthon van. Próbálom tudatosan szeparálni őket magamtól; bármennyire jól is esne, hogy elvigyem őket, vagy legalább az egyiküket, nem lenne elég időm rájuk, ráadásul a saját lelki kényelmemért tenném ki őket mindenféle veszélyeknek. Önző vagyok, de nem ennyire. Épp csak annyira, hogy bár tudom, hajnali egy lesz, mire odaérek taxival, mégis odavitessem magam a Kershaw-ház elé.
Hé. Itt vagyok a ház előtt.
Gyere le mielőtt bedobom egy téglával az ablakodat
Vagy valaki másét

Az utóbbi egy hetem a csendes gondolkodás jegyében telt, előtte pedig rákészültem a tüntetésre, úgyhogy majdnem három hete nem nagyon beszéltem Seth-tel, szóval valószínűleg nem számított arra, hogy pont most fogom keresni. Mondhatnám, hogy remélem, nem haragudott meg, amiért ghostingoltam, de igazából joga van hozzá. Szóval nagyrészt csak reméltem, hogy annyira azért nem haragszik, hogy ott hagyjon lógva a ház előtt; nyilván elég rendezett környék volt, de azért a taxis mégis furcsán pillantott rám, mikor minden holmi nélkül beszálltam hátulra, aztán meg leültem a járdát szegélyező kőkerítésre. Nem volt messze a Central Park, és bár már közel sem olyan veszélyes, mint régen, azért még mindig nem ildomos a belvárosban egyedül járkálni sötétedés után. Ez ráadásul elég félreeső utca volt ahhoz, hogy a lakókon kívül ne is nagyon legyen itt forgalom.
Nem akarom túl feltűnően nézegetni a telefonomat, de épp eleget ülök a kövön ahhoz, hogy fázósan jobban magamra húzzam a bőrdzsekimet. Egy kicsit már hűvösebb van így nyár végén, főleg éjjel, a kintebbi területeken. Rémlik valami óráról az „urban heat isand”-ről, aminek éreznem kéne a hatását, de nem sokat segít. Gondolom, Ghánában majd ritkán fogok fázni.
Már félig mégis kicsúsztatom a zsebemből a telefonomat, amikor hallom a bejárati ajtó kattanását. Gondolom, más nem nagyon lehet már ébren, azért óvatoskodott ennyire, még a folyosón se kapcsolta fel a villanyt, vagy csak én nem vettem észre.
Hé! – biccentek felé lagymatag mosollyal, félig odafordulva a kerítés sarkánál. Ellököm magam tőle, hogy aztán zsebretett kézzel felálljak. – Azt hittem, hagyni fogod, hogy idefagyjak. Dobáltam volna köveket az ablakodnak, meg minden, de félúton rájöttem, hogy a tiéd a másik irányba néz, szóval…
Kissé kellemetlenül érzem magam, ahogy ott ácsorgok a járdán, ami meglehetősen ritka érzés nálam. Általában semmit sem bánok meg olyan szinten, hogy aztán azon idegeskedjek. Most mégis úgy érzem, hogy indokolatlanul seggfej voltam Seth-tel, amiért csak úgy figyelmen kívül hagytam az utóbbi időben. – Olvastam az üzeneteid. És… bocs, hogy nem válaszoltam. Volt egy-két dolog, ami egy kicsit… Hogy mondjam. Félresiklott. Képzeld, letartóztattak! Köztulajdon rongálásáért és zavargásért, aztán elengedtek, de azért az is számít, nem? – Valószínűleg ennek nem kellene ennyire örülnöm, főleg a nyílt utcán. Végül nem lett belőle ügy, mert a mostohaapám elég jól elsimította, a nevem se fog bekerülni sehová, de azért nem vagyok büszke rá. Az egész estére, igazából, és az elmúlt nyárra.
Ha nem vagy túl álmos, van kedved beszélni? Láttam, hogy ott van egy játszótér. Rég hintáztam – biccentek a fejemmel az utca vége felé. Mivel mint említettem, jó környék, gondolom eldobott használt heroinos tű sincs a homokozóban. Az mindig jó jel.
884 kusza szó |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: seashore | jennie & seth
seashore | jennie & seth EmptyCsüt. Feb. 04 2021, 19:35



Jennie & Seth

Faszom az egészbe. Ez az egy mondat uralta el a teret minden más gondolatom elől, mikor az asztalon lévő órára pillantva tudatosult bennem, hogy már három órája ülök az algebra nevű szörnyszülött felett. Jocelynék ragaszkodtak hozzá, hogy kapjak némi külső segítséget, ezért szereztek egy matektanárt, akit biztos tudnám honnan ismernének, ha előtte beavatnak. Fizikában is segít, de úgy érezte, hogy a matek tudásomra is ráfér némi … ahogy ő mondta, alapozás. Faszfej.
Az első órám azzal ment el, hogy megpróbáltam rendesen elolvasni a jegyzet egyik első mondatát, amit kaptam tőle. A tudományterület neve Abu Abdalláh Muhammad ibn Músza al-Hvárizmi Hiszáb al-dzsabr va l-mukábala című munkájából származik. Aztán rákerestem a Google-ben, mert biztos voltam benne, hogy ez csak valami szopatás lehet, de mint kiderült, tényleg ez az igazság. Azt hiszem, mert nem tettem ki magamat újra a pokolnak, hogy kiolvassam ezt a szart, de a legtöbb betű ránézésre stimmelt. Egyszerűbb lett volna jól pofán verni az öreg Múszát, és akkor nem kéne itt szopnom az egésszel. Egyébként is, mi a szarért kell ilyet tudni?
Mivel azonban Jennie az utóbbi időben nem igazán jelentkezett, és az én próbálkozásaimra se adott életjelet, nem nagyon volt más dolgom. Ez volt talán az első olyan pillanat hosszú ideje, mikor úgy éreztem, hogy kéne szereznem pár barátot. Talán még Dan-nel is előbb ülök le … fasz tudja mit csinálni, minthogy az így felszabadult időmet a tanulásra fordítsam.
Fáradtan húztam magamhoz a telefonomat, mikor megszólalt. Kellett néhányat fáradtan pislognom, mire nem csak elolvastam, de el is jutott az agyamig, hogy ki írt. Szívesen visszaírtam volna, hogy biztosan jó ház előtt vár-e, mert elég rég volt már itt, de megálljt parancsolok az ujjaimnak, így végül feltápászkodom a székből és felhúzok magamra egy pulcsit, mielőtt lemennék. Kezdtem magamat tényleg otthon érezni. Már nem csak akkor mentem le valamiért a konyhába, ha biztos voltam abban, hogy mindenki alszik és nem látják. Kicsit olyan volt, mintha a dolgok … a helyükre kerülnének. De nem voltam hülye, tudom, hogy ez egyetlen dolgot jelent: megint szétbaszódik majd minden.
Mindenesetre próbáltam a lehető leghalkabban haladni, a telefonommal is csak gyér fénnyel világítottam, hogy ne essek pofára valami kint felejtett játékban. Miután napokig fájt menni, pár rohadt legó darab miatt, amire ráléptem, már extra óvatos voltam.
Valahol hallottam, hogyha valaki hiányzik az embernek és újra látja, elmosolyodik akaratlanul is. Szerintem ez faszság. Én legalábbis nem mosolyogtam, miközben közelebb sétáltam. Nem azért, mert nem örültem neki, az a része pipa. De … dühös vagyok, azt hiszem. Bár ezen valamit segít, hogy láthatóan fázik. Nagyon helyes.
- Bocs, de ismerjük egymást? Eltévedtél? – szólaltam meg köszönés helyett, és bár éreztem, hogy talán indokolatlanul vagyok kissé seggfej, sokkal jobban eset, minthogy megbánjam a dolgot. Ő talán kurva jól el van mindenkivel, én rám azonban nem igaz. Ami persze, nem az ő baja, de … francokat, nem fogom még mentegetni magam előtt is.
Szóval olvasta őket. Így kicsit jobban bekaphatja. Nem, mintha számadással tartozna, de … anyám csinálta ezt mindig. Eltűnt, aztán hiába írtam neki, vagy hívtam, mintha a föld nyelte volna el. – De, azt hiszem. Gratulálok – bólintok, bár nem egészen tudom eldönteni, hogy mire is véljem az egészet. – Mit csináltál? – kérdezem meg, bár két pillanattal ezelőtt még eltökéltem, hogy közömbös leszek. Engem csak elkaptak párszor, de addig sose jutottak, hogy be is vigyenek. A környékünkön lévő rendőrök jól tudták, hogy csak szívességet tennének, aztán kijövünk és kezdődik elölről az egész.
Álmosnak kissé álmos voltam, bár a hideg levegő kezdett felébreszteni. De eszem ágában sincsen visszamenni a tököm tudja miféle Maharadzsa munkája után elkeresztelt algebrához, így végül bólintottam és elindultam a játszótér felé. – Nem vagyok teljesen hülye, vágom, hogy megy ez – kezdtem bele, miközben sétáltunk. – Ha nem beszélnek veled, aztán egyszer csak felbukkannak, oka van. Valaki meghalt, anyag kéne, vagy pénz anyagra, apádat keresik rajtad, mert tartozik, de nincs otthon, szóval neked is eltörik a lábad, ha nem kerül elő, ezért kurva gyorsan keresd meg – soroltam pár dolgot, amivel már volt dolgom. – De ezeket gondolom ejthetjük. Terhes se lehetsz – legalábbis tőlem nem. Ez főleg a filmekben fordul elő, de Jennie azért ennél okosabb. Amúgy is inkább valami… vicc félének szántam.
- Amúgy meg vagyok – váltottam témát, oldalra pillantva. – Lett egy magántanárom. Nem sokat ér, de Jocelynéket megnyugtatja – vontam meg a vállamat. Olyan, mintha nem is egy nyelvet beszélnénk. Néha meg is ütném.
- És bevettek a Gyűrű Szövetségébe. Tizenhatos szintű elf tolvaj vagyok, Glâthor a nevem. Azt jelenti fehér testvér - ami kissé rasszista, de szerepjátékban bármit lehet, ezt mondták. - Megfogadtam a tanácsod és ... nyitottam mások felé - inkább kényszerből, mert ő lepattintott. Nem a legmenőbb társaság, kissé idegesítőek, de nem seggfejek, és segítenek a leckékben is.
- Szóval, miről jutottam eszedbe? - kérdeztem, ahogy a játszótérre érve elfoglaltam az egyik hintát. Kissé rossz érzésem van, nincsenek valami jó tapasztalataim az ilyesmi szitukból.
seashore | jennie & seth 4146035580  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: seashore | jennie & seth
seashore | jennie & seth EmptyHétf. Feb. 08 2021, 17:56

You're talkin' to me like I'm dumb. Well I've got news, I've got a lot to say, There's nothing you can do to take that away. You're talkin' to me like I'm hurt, At least I'm not six feet in the dirt. And I'll still kick your ass even in my skirt. You're talkin' to me like a child, But I'm not a helpless baby Not waitin' on you to come save me
seth and jennie
Jogosan haragszik most rám. Alapvetően úgy gondolom, hogy az emberek nagyjának érzelmei a maguk módján jogosak, meg amúgy is mindenki azt érez, amit akar, de azért ha olyanról van szó, aki számít neked, és épp a rólad alkotott véleményéről, akkor mégiscsak reméled a legjobbakat. Most például egy futó gondolat erejéig reménykedtem abban, hogy akut amnéziában szenved, és elfelejti az elmúlt heteket, de gyorsan kiderül, hogy erről nincs szó. Pech, de azért fair.
Nagyon vicces – jegyzem meg vigyorogva az érezhetően szarkazmusba áztatott kérdésére. – De azért fair.
Nem azért mondom el neki, hogy letartóztattak, mert azt akarom, hogy sajnáljon, vagy mert azt gondolnám, hogy emiatt majd okésabb lesz a ghostingolásom. Nem azért nem írtam neki vissza, mert szobafogságban lettem volna, vagy ilyesmi. Meg amúgy is, ez csak két hete történt. Inkább jel volt, semmint okozat. – A hivatalos megnevezés köztulajdon rongálása és zavargás. Tudod, voltak azok a tüntetések egész nyáron a jogállamiságért meg az egyenlőségért… Ott voltam az egyiken, ami elharapódzott. Néhányan bedobták a kirakatokat kukával meg összetörtek néhány autót, én meg nem futottam elég gyorsan. Megteltek a fogdák, úgyhogy akit lehetett inkább elengedtek. Nem volt kedvük papírmunkázni, gondolom – vonom meg a vállamat.
Igen, én is látom az egész öniróniáját. Azzal kezdődik, hogy egyenlő jogokat mindenkinek, aztán megúszom gond nélkül, mert gazdag fehér tinilány vagyok.
Seth…! – kezdenék bele sóhajtva valami „ne is gondolj ilyenekre” dumába, de elég átlátszó lenne, mert kábé igaza van. Nem abban, hogy akarok valamit, hanem hogy ez így szokott működni. Nekem elég nehéz fenntartanom a kapcsolataimat, mert tudom, hogy így megy, és mindegy, mennyit küzdök érte, általában a másik fél úgyis elengedi, akkor meg miért akarnám egy kicsit is köré építeni az életemet? Seth-tel egy kicsit más. Nem tudom, azért-e, mert tudom, hogy nem nagyon nyit mások felé, vagy mert mint ahogy megállapítottam, egyáltalán nem része annak az „elit” körnek, ahová anya azt akarta, hogy bekerüljek, vagy akiknek a véleménye annyit számított volna a későbbiekben. Már abban sem vagyok biztos, hogy lesz-e bármiféle „későbbiek”.
Szívesen elsütném a poént, miszerint, de, terhes vagyok, gondterhes, de inkább nem tromfolok rá. – Nem azért nem válaszoltam, mert már nem akarok tőled semmit, és nem azért jöttem vissza, mert most akarok. Nem tudom, mennyire számít, hogy mindenki más elől is eltűntem – emelem meg a vállam kissé tétován. Gondolom, nem sokat. – De a magántanár az jó. Bár ha nem szimpatikus a tanítási módszere, lehet, hogy érdemes volna másikat keresned, vagy megkérni rá Jocelynékat. Tudom, hogy nem túl szimpatikus lehetőség, de még mindig nem késtél le arról, hogy főiskolára járj. Lehet, hogy nem a Columbiát kell megcélozni vele, de… Ha mást nem, a diákmelók jobban fizetnek, mint a simák.
Nem én leszek az egyetemek hasznosságának legnagyobb szószólója, az biztos. A társadalmunk túlzottan is elvárja a továbbtanulást, miközben viszont a munkaerőpiac meg azt, hogy 25 éves frissdiplomás legyél tíz év tapasztalattal. Agyrém az egész. Inkább el kéne mennünk lakni Alaszkába, mint abban a sorozatban a Discoveryn. Szerintem Seth-nek is tetszene az ötlet. Bár ki tudja. Azt se néztem volna ki belőle, hogy érdekli a fantasy.
Örülök. Az elfek ráadásul sokáig élnek, szóval nem kell aggódnod, hogy túl sok temetésre kell majd járnod – bólogatok. – Kivéve, ha Szauron megint előkerül… – Tényleg örülök, attól függetlenül, hogy egy egészen kicsit nevethetnékem támadt, de egyébként én is szeretem a Gyűrűk Urát. Nem annyira, hogy játszak vele, de érdekes. A szocializáció pedig minden egészséges ember jellemfejlődésének alapja.
Remélem, erre nem azt várod, hogy rámutassak egy szemeteszacskóra, hogy „arról” – vonom fel a szemöldököm. Gen Z humor. Furák vagyunk, de szerintem az alfások még furábbak lesznek. Leülök a másik hintára, és szórakozottan lököm el magam a földtől. Tényleg régen hintáztam utoljára; valamikor olyankor, amikor még minél magasabbra akartam menni vele. Most csak elfoglalom magam. Vajon azért ilyen megnyugtató, mert az anyai dajkálásra emlékeztet? A macskák is ezért szeretik a simogatást. Mintha az anyacica tisztogatná a bundájukat. – Nos, azon túl, hogy letartóztattak… Még nyár elején az emelt SAT vizsgán kiugrottam az ablakon. Mármint, a földszinten volt, szóval technikailag felmásztam és kiléptem rajta, de az osztályfőnököm nagyon drámaian adta elő az anyámnak, aki már azt kérdezgette tőlem, hogy mióta vannak öngyilkos gondolataim – forgatom meg a szemeim. – Nem tudom, mi ütött belém, csak úgy éreztem hogy jó messzire kell mennem onnan, úgyhogy… mentem. Egy Wendy’sig. Remélem, ez nem a jövőképemre akar utalni, bár megismerkedtem ott egy Lucky nevű sráccal, de nem tűnt úgy, mintha túl szerencsésnek érezte volna magát, hogy ott lehet.
Szeretnék beszélni neki arról, hogy mennyire úgy érzem, nem élek fel az emberek elvárásaihoz, hogy nem látom értelmét küzdeni valamiért előre, hogy teljesen tanácstalan vagyok, de akkor igaza lenne: azért jöttem, mert akarok tőle valamit. Hogy meghallgasson, az nem kerül sokba, de nem akarom kihasználni.
Jelentkeztem egy önkéntes programba. Tudod, házakat építenek a szegényeknek, segítenek adományt osztani, ilyesmi. Ghánában van. Az… Afrika – segítem ki. Úgy rémlik, a földrajz nem a kedvenc tárgya. – Elsején lesz egy eligazítás, aztán… Tizenötödikén már ott leszek, ha minden igaz és sikerül lepapírozni. Kilenc hónap, mint egy terhesség.
Nem muszáj, hogy érdekelje, de valahogy szeretném, ha mégis, ami azért is fura, mert nem gondoltam rá, mikor beadtam a jelentkezésemet. Senki másra sem gondoltam, és ez csak most esik le igazán, a hintában lógva. – Még senkinek sem szóltam róla. A szüleimnek sem. Tizennyolc vagyok, nem szükséges beleegyezniük – vonom meg a vállam. – Bár jó lenne, ha lenne hová hazajönnöm, és nem dobozban kell aludnom, de… Nem tudom. A sikeres vizsgám nélkül nem vesznek fel egyik jó egyetemre sem, valamit kezdeni akartam magammal. Bár gondolom maradhattam volna, hogy minden nap halálosan berúgjak, de nem tűnt túl jó mókának… Szerinted hülye ötlet volt?
917 kusza szó |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: seashore | jennie & seth
seashore | jennie & seth Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
seashore | jennie & seth
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» something tragic but almost pure | jennie & seth
» my high hopes are getting low | jennie & lucky
» my momma used to say | jennie x chris
» year of 2016 | isa & jennie
» dance monkey | isa & jennie

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: