New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 126 felhasználó van itt :: 12 regisztrált, 0 rejtett és 114 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Daisy Winterberg
tollából
Ma 15:21-kor
Harry Porterfield
tollából
Ma 15:08-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 15:01-kor
Jennifer Adler
tollából
Ma 14:37-kor
Robert Benson
tollából
Ma 13:45-kor
Ethan Sharp
tollából
Ma 13:30-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 13:29-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 13:16-kor
Melody Sharp
tollából
Ma 12:19-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Michelle Châtillon‎
TémanyitásMichelle Châtillon‎
Michelle Châtillon‎ EmptySzer. Jún. 10 2020, 13:29
Michelle Châtillon‎

Karakter típusa:
Keresett
Teljes név:
Michelle Châtillon
Becenevek:
Két szótag, nem nehéz kiejteni
Születési hely, idő:
Rouen, Franciaország; 1988. Jul. 16.
Kor:
31
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
Hetero
Családi állapot:
Kapcsolatban
Csoport:
Hivatal
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
Harvard, Economics (közgazdaságtan), végzett; Yale Law School (jog) végzett
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
Jogi asszisztens
Ha dolgozik//Munkahely:
Thredson & Larson Ügyvédi Iroda
Hobbi:
Motorok, kutyák, balett, baseball, jéghoki
Play by:
Melissa Benoist

Jellem
Francia picsa. Esetleg hozzácsapva a frigid jelzőt is, ki mikor milyen hangulatában ismer meg az első találkozás alkalmával. Mondanám, hogy másodjára ez változik, de hazugság lenne. Pedig az kifejezetten jól megy.
Nem, kicsit sem vagyok bűbájos vagy kedves. Sem elsőre, sem pedig másodjára. Naiv még annyira sem, mégis gyakran feltételezik mindezeket, amihez illúziók nélkül állíthatom, annak van köze, hogy a hajam szőke, az alkatom pedig törékenynek látszik. Az persze fel sem merül senkiben, a látszat talán szándékos és nincs sok köze a véletlenhez. Még azok is, akik szeretik azt hinni önmagukról, bennük nincsenek előítéletek, ez a gondolat önkéntelenül is odahúzódik a tudat felszíne alá, gyökerei pedig egészen mélyre ágyazódnak. Ott van mindenütt. A feltételezésben, a külső mellé ész nem járhat vagy éppen fordítva; a megjegyzésekben, hány órányi térdeléssel jutott el oda, ahol tart. Vagy inkább könyv felett görnyedéssel, ha már itt tartunk.
A könnyedséget a leginkább mellőzöm. Nincs rá időm, kedvem pedig még kevesebb a habkönnyű, előítélet mellé gyártott rózsaszín idillhez asszisztálni. Tudom miként kell és illik viselkedni, de ez ne tévesszen meg. Rövid csevejekbe nem bocsátkozom, nem látom értelmüket. Ahogyan a semmitmondó szociális érintkezéseknek sem.
Precizitásom kény- és szükségszerű egyszerre, nem engedhetem meg azt, hogy bármi kicsússzon a kezeim közül, ha a munkámról van szó. Saját elvárásaim önmagammal szemben magasabbak, mint amit bárki támasztott eddig. Muszáj volt, így kellett lennie. Mindennap előbb érkezem, mint bármelyik kollégám és később is megyek haza, mint ők. Pedánsnak tartanak, nem zavar. Tényleg az vagyok és ebben nem találok semmi kivetnivalót.
Megfelelésre való késztetésem szinte vibrálva húzódik végig a bőröm alatt, szövi át egész lényem és határozza meg nem csupán a mindennapjaimat, hanem az egész személyiségemet. Nem számít, hogy munkáról vagy másról legyen szó, mindenben a maximum a minimum számomra. Egész életemben így volt, sosem tapasztaltam mást.
Csendességem jól neveltségnek számít, tulajdonképpen az is, noha egészen más van meg mögötte. Nem megkérdőjelezett, a személyiségem része, legalábbis annak tartják és ez így van jól. Nincs késztetésem arra, hogy a középpontban legyek. Megfigyelni, hallgatni, számomra fontosabb és értékesebb.
Nem különösebben izgat, hogy hidegnek vagy ridegnek gondolnak. Gondoljanak. A távolságtartásban van méltóság, elegancia, az önfegyelemben pedig erő, ezek nekem fontosak és követendőek mindig és mindenkoron. Szeretek átgondoltan mérlegelni, a döntéseimet alaposan megfontolni. Az igazságot véleményem szerint túlértékelik. A jogban a leginkább azt kedvelem, hogy semmi köze az igazságossághoz. Gyakran hazudok. A munkámban ez csupán eszköz, a paragrafusok és precedensek megfelelő ismerete és használata, a kiskapuk megtalálása és eszközként tekintése sokkal inkább bravúros, semmint problémás és ez valahogy az életemre is igaz.

Múlt

A bőrömre záporozó és arról alácsorduló vízcseppeket túl forrónak érzem, de nem szólok érte. Sosem szólok érte. Szinte éget, belemar a bársonyba, a felszisszenés zárt ajkak mögött lévő fogsornak csapódva hal el meg nem születésében. Némaság telepszik a párától fülledtté vált helyiségre. Nyúlósan tapadósnak érzem a levegőt, kelletlenül von körbe. Éltetőnek nevezik, az is. Bordakosaraim ketrece megtelik vele, szúrós érzetet hívva életre. Mégis kell, szükségem van rá.
Rutinosak, gyakorlottak, jól ismertek az egymást követő mozdulatok, már nem először játszódik le ugyanaz a közösen megkomponált koreográfia. Kimondatlan cinkossággal alkottuk meg együtt, saját, kettőnk közös táncává változtatva. Lépései egymásra adott reakciók keltette tökéletes összhangja.
Ilyenkor minden érintés gyengéd, bocsánatkérés és bűnbánat húzódik a tenyér puhasága alá, szorul kettőnk közé. Selymesen fojtogató. Mégis elhiszem. Kétségbeesett odaadással kapaszkodok belé, csakúgy, mint felhúzott térdeimbe, átkarolva, átölelve, magamhoz dédelgetve. A kortynyi lélegzet már rosszul esik, keveredik a fémesen sós ízzel. Lenyelem.
A víz lemossa az eltelt percek súlyos terhét, minden csepp az ezernyi, talán milliónyi közül ezt teszi, lassan, szinte már komótosan. A lefolyóban tűnik el nyomtalanul, a meg nem történtség hihető illúzióját keltve és így válik őszinte valóssággá. Az én valóságommá.
Az eltelt idő vánszorgó pillanatai ólmossággal dermednek meg, végül pedig csak a tompa fájdalom érzete marad, szinte csak zsibbadás, mire a csapot elzárja. Csöpög. Ugyanabban a lusta, önmagát kergető ritmusban, hangosan koppan a kerámia bevonat felületén újra és újra és újra. Kérlelhetetlen ismétléssel ostromolva azt. Fülsiketítő, dobhártyaszaggató, pedig alig van hangja. Csak a háttérben jelzi a már megszokott, mára egyetértésben rituálénkká formálódott történteket.
Ilyenkor mindig nagyon kedves. Kivétel nélkül. Tenyerén hordoz, ahogyan egy kislány reméli, miként történik, mikor hercege érte jön. Mesébe illő, nem is olyan, mint ami igazi, sokkal inkább érzékeken klimpírozó, játékosan délibábos látomás. Gondoskodón emel magához, gyengéden karjaiba zár, egyetlenként bánik velem, suttogása végigszalad gerincem mentén, puha pihéket állítva glédába a tarkómon és ezzel a biztonság halvány szikrája erőtlenül pislákol fel. Minden alkalommal veszít erejéből és valahogy egyre mélyebbre lök.
A matrac megsüllyed súlya alatt, enyhén ringatózik meg fészkelődésétől. Keze cirógató becézéssel hajtja akarata alá mézszín tincseimet, a szálak engedelmesen tekeregnek kedveskedő ujjai között. A szobára boruló sötétség pedig lassan csendtől némán terhes leplet borít a paplanra.

Nem ismernek. Azt látják, amit látni engedek, amiként szeretném, hogy értsenek.  Feltételezésekbe fullasztva, önmagukat és saját magamat is egyaránt. Nem volt tudatos cél, magától alakult, észrevétlen húzódott a bőröm alá úgy, ahogyan a ruhatáramba is. Hiúságtól mentesen, a megjelenés számít, mindig is számított. Állítást eszközöl, tudat alá bekúszót, benyomásnak deklarálják, de több annál.
A ceruzaszoknya tökéletesen passzol, se egy oda nem illő ránc, sem pedig egy eltévedt pihe nincs rajta. Már kínos tökéletességgel ölel körbe, messze túlszárnyalva mindazt, amit egy szoknyától el lehet várni. A blúz viszont már más, jóval lazább, lágy esése ránézésre is sejteti az anyag szinte csúszós puhaságát, olyan, amit jó érzés megérinteni, simítás alá vonni. Magasan zár a nyaka, rafinált kötői szigorúan fogják közre a torkot, mégis a masniba formált csomó megadja a kellő finomítást. Bájossá, kecsessé teszi. Hosszú ujja elég helyet biztosítana a mozgáshoz, de a csuklókat közrefogó gombok engedékenységről nem tesznek tanúbizonyságot. Színe visszafogott, az unalmastól mégis messze áll, éppen annyira feltűnésmentes, mint amennyire megakad rajta a szempár.
Elegánsnak látják, illik az irodába, illik a bíróságra, illik hozzám. Magam is így gondolom és eszembe sem jut, kinyilatkoztatása lenne bárminek, ami a háttérben húzódik, pedig talán így van. Túl nagy felelősség ez egy két darabból álló szettnek. Kiválasztása mégis egyértelmű volt a reggel folyamán. Minden reggel az.
A szemüveg szigorú kerete megadja a feszesség érzetének illékony felhangját, egyúttal elvonja a figyelmet az arcról, amely mögötte húzódik úgy, hogy közben vonzza a tekintetet. Oximoron, mégis működik. Olyan akár egy álruha, pedig semmi különleges nincs benne, mégis erőt, magabiztosságot, határozottságot kölcsönöz. Könnyű megjátszani, ha a benyomás már kimondatlan szavak nélkül is megtette a hatását. Onnan pedig csak már egy apró lépés valóssággá formálni.
A cipők sarkai kemény visszhangot keltenek, lejtésük mégis kívánatos, szinte már elvárt. Kopogásuk nem csak tartást, kiállást von maguk után, magasabbra emelésük a pipiskedés ellenére biztonságos lépteket kölcsönöz. Önbizalomról árulkodik, elfedi a gyengeség legapróbb látszatát.
A tudatosan rendezett tincsek között nincsenek renitensen rakoncátlan szálak, a profizmus fizikális kivetülése és sokkal nagyobb hatalommal végzi a rászabott munkát, mint azt a legtöbben sejtenék. Elrejti mindazt, amit láttatni nem kíván viselője és górcső alatt nagyítja fel azon vonásokat, amelyek talán csak színjátékként léteznek és az utánuk való vágyódás az egyetlen, amely a realitáshoz köti őket.
Egy újabb nap kezdődik a sok közül.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Michelle Châtillon‎
Michelle Châtillon‎ EmptySzer. Jún. 10 2020, 19:43
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Michelle!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Meg kell valljam, hogy egy üdítő színfolt vagy nekem ezzel az arccal és a hozzá társított történettel. Nem meglepő talán, hogy Benoit kisasszonyt, többnyire egy kis édességdobozkába zsúfolt bűbájjal szokás avatárként használni, ám te megragadtál benne valamit, amit talán még én sem vettem eddig észre.
Nem titok, hogy a hölggyel még NJK korában volt alkalmam találkozni, és amikor Jude meghirdette én reméltem, hogy valaki fantáziát lát majd benne. Sokáig kellett várnia, de azt hiszem az efféle írásokra szokás mondani, hogy még kétszer ennyit is várna az ember, ha tudja, hogy egy ilyen csodát kap cserébe.
Megragadtad, méghozzá a legjobb módon ezt a karaktert és maximálisan megrajzoltál egy olyan jellemvilágot, egy olyan életet amely az ész, a realitás és a kiszámíthatóság édeshármasában létezik. Azon gondolkodtam, hogy vajon te hogyan éled meg az érzelmeidet? Hogyan vezeted le a feszültséget, ami esetleg benned van egy nehezebb tárgyalás után? Hogyan leszel szerelmes? Hogyan viszonyulsz a barátaidhoz? Vannak egyáltalán barátaid? Olyan tökéletes vagy, hogy az szinte már ijesztő. Az embernek az jut eszébe, hogy melletted még a leginkább nett embernek is millió hibája válik láthatóvá, amiről addig még csak nem is tudott.
A zuhanyzós jelenetre szokás azt hiszem azt mondani, hogy mestermunka. Michelle Châtillon‎ 690269075  Ilyen kifinomultsággal, a közönségesség teljes mellőzésével, gyönyörű képekkel megírni egy kvázi zuhanyzói együttlétet, hát megemelem a kalapom előtted. Mindezek után pedig úgy menni aludni, mintha tulajdonképpen csak annyi történt volna, hogy megittatok egy pohár bort a nappaliban…nem is tudom, ez tényleg egy kicsit az ijesztő kategória. Azért az még mindig kíváncsivá tesz, hogy mivel lehet téged kibillenteni ebből az emocionálitást mellőző állapotból? Vajon milyen vagy valójában legbelül, a számtalan, az idők alatt keménnyé formált páncél alatt? Mit rejtegetsz, mondd?

Egyszerűen nem tudok mást írni, csak azt, hogy engem lenyűgöztél, elvarázsoltál. Michelle Châtillon‎ 3874598021  Valami csodálatosat alkottál. Briliáns. Michelle Châtillon‎ 108800823
Köszönöm a türelmed, nem is tartalak fel tovább, hiszen Jude már vár rád. Színt admin ad majd neked.


Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Michelle Châtillon‎
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Michelle Winston
» michelle marchand
» Michelle x Jude - Long long workday...

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: