New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 99 felhasználó van itt :: 13 regisztrált, 0 rejtett és 86 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Qadir Abbar
tollából
Ma 23:16-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 22:59-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 22:50-kor
Maggie Miller
tollából
Ma 22:31-kor
Steven Peter Walsh
tollából
Ma 22:10-kor
Travis Avery
tollából
Ma 21:58-kor
Dr. Sylvanus Arvenson
tollából
Ma 21:52-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 21:33-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Michelle x Jude - Long long workday...
TémanyitásMichelle x Jude - Long long workday...
Michelle x Jude - Long long workday... EmptyKedd Jún. 16 2020, 20:30
Michelle and Jude
There is no saint without a past, no sinner without a future.




A repülőutak mindig megviselnek, de valamiért ez most a szokásosnál is hosszabbra nyúlt el, és nekem már régen otthon kellett volna lennem. A társaságban nem találtam semmi kivetnivalót, de abban igen, hogy ismét sikerült felrúgnom a saját szabályaimat és olyan helyzetbe sodortam a kis fenekemet, mely majdnem az életbe került. Vágyakoztam a megszokott közegem után, ki voltam éhezve arra, hogy az irodám magányában a megannyi dokumentumhalmazzal, szerződésekkel, ügyfelekkel legyek betáblázva és ne arra kelljen gondolnom, hogy kit akarok magam alá gyűrni egy gyenge pillanatomban. Borzasztóan fáradtnak tűnhettem a hétvége után, holott ennek a piálásról, a féktelen bulikról és az üzletkötésről kellett volna szólnia. A motozás kellemetlen velejárója még mindig a hasfalamon húzódott, szerintem egy jó darabig nem fogok szabadulni a kötésektől és a fájdalomcsillapítóktól. A nyavalygásnak csakis a fejemben van létjogosultsága, nem mutathatom a környezetem felé, hogy legyűrt néhány balfék, és még azt is be kellett vetnem, amit nem akartam. Megannyi lezáratlan ügyet kreáltam a távozásunkkal, de végső soron enyém lett a csikó, és győztesen távozhattam a vadászbirtokról. Mr. Chang hezitált, nem véletlenül húzta el az orrunk előtt a mézesmadzagot, mert annál nagyobbat kaszálhatott. Megcsappant az erre szánt összegem, de egy cseppet sem bántam meg, hogy áron felül nyertem el a négylábú pénzhozómat. A következő hetekben gyakrabban kell kijárnom a lovardába és figyelemmel követnem a csikó fejlődését, nehogy az elvárásaimon kívül teljesítsenek a meggyőzött alkalmazottak. Az égbolt barackszínű bársonyba vonja be az ég alját, nem beszélve arról a csinos korongról a felhőkarcolók felett…nemhogy késtem, hanem lassan alkonyodott. A reggelemet az irodában kellett volna nyitnom, vagy legalább szólnom róla, hogy kések, de odafent nem telefonálhattam és a laptomon meg nem jeleztem előre az asszisztensemnek, hogy a későbbi járattal jövünk. Természetesen a munkahelyemre már egyedül fogok bemenni, és nem viszek semmilyen társaságot magammal, de addig még van egy kis elintéznivalóm, többek között felvenni a kapcsolatot az öcsémmel, hogy mégis miért keresett olyan sokat, és miért nem hagyott hangposta üzenetet, ha már be volt sózva a segge a hívások számából ítélve. A landolás nem zökkenőmentes, még a fülem is bedugul, nem segít a két rágógumi sem, amit előtte kaptam még be. Az inget le kell majd cserélnem, mert a bőrömmel vált egyenlővé a hosszú út alatt. Sürgetően kapom fel az aktatáskámat és tessékelem lefelé a velem utazó barnaságot is, hogy essünk túl minél előbb a kilépésen, de a sor láttán felforr az agyvizem. A fülemhez tartom a telefonomat és ki tudja, hogy már hányadik sikertelen alkalommal kísérlem meg elérni Sawyer-t, de nem tágítok a célom mellől. Úgy a harmadik csengetésre az ismerős dörmögő hang fogad.
- Helló…végre megszállt a szentlélek Jude, és hajlandó voltál felhívni is? – ásít bele pofátlanul a vonalba, de valahogyan nincs kedvem humorizálni, miközben a kígyózó sorban igyekszem előrébb tolakodni, de senki sem engedi, hogy megtegyem. – Nem tudtam szólni, hogy késni fogok, de remélem nem eset bántódása Lorie-nak, mert elevenen nyúzlak meg. – közlöm vele nem túl kedves hangnemben, de rögtön érkezik a szellemes felelet. – Ugyan már, én ne bírnék el a cselédeddel? Nem mellesleg nagyon sokkal jössz nekem a hétvége miatt. Ma már tanítanom kellett volna és a másik üzletben is késleltettem egy megbeszélést a kedvedért. Tudod nem vagyok ám bébiszitter Jude, csak tisztázzuk. – förmed rám. Más esetben ellenkeznék, de valóban nagy szívességet tett nekem eddig is, de mi lesz, ha még elmondom neki, hogy nincs vége a napnak. – Elhiszem, és az adósod leszek, efelől ne legyen kétséged, de még nem mehetek haza. Michelle egyedül van az irodában, és csak az e-mailek felére tudtam válaszolni, szóval be kell mennem, és ahogy elnézem. – a csuklómra erősített kijelzőn lesem meg az időt. Éppen most múlt el fél hat, így ez elég sokáig fog elnyúlni. – Azt ne mondd nekem, hogy a gyereked elé helyezed a munkádat, mert akkor kiheréllek, és megetetem a szomszéd kutyákkal. – a kölcsönös szimpátia adott, hiszen egy méhben érlelődtünk mind a ketten, de én valamivel rövidebb ideig, mint a testvéreim zöme. – De ezt mondom, és ne mondd meg nekem, hogy mi legyen a fontossági sorrend. Rendelhetnél online valami kaját, ha már beleásítasz a telefonba…én fizetem, meg a piát is. – ajánlom fel a békeajándékomat. – Ennyivel nem fogsz kiengesztelni, de ma nagyon kegyes vagyok veled, és elfogadom. Azért légy szíves még ma gyere haza. Ég veled. – bontja a vonalat, én nekem meg arra sem marad időm, hogy elbúcsúzzam. A hölgynek fogok egy taxit, aztán leintek egyet magamnak is, de előtte még egy rövid szöveggel kísérem az útjára. Nem most láttuk egymást utoljára ebben ezer százalékig biztos lehet. Behuppanok az utastérbe és magam mellé fektetve a táskámat máris kigombolom az ingemen lévő felső három gombot, aztán nekidöntöm a tarkómat a háttámlának és mélyen beszívom a levegőt a cím megadása után. New York nem a szívem csücske, de már megszoktam az itteni nyüzsgést. A forgalom még most is eret vágó, de igyekszem nem türelmetlenkedni. A negyedórás utazásból fél óra lesz, mire leparkolunk az ügyvédi iroda előtt és kevesebb leszek egy húszassal. A létezés is fáj ebben a göncben, szeretek kifogástalanul kinézni, de most nem volt alkalmam átöltözni a repülőn. A tekintetem a liftre vetül, ahova be is szállok és benyomva a huszonhetedik emelet gombját, nyugodtabban lélegzem fel. A csengőszóra lépek ki, már innen látom, hogy a szőke asszisztensem az asztala mögött ül. – Szép estét Michelle…kérlek hozz nekem egy üveg ásványvizet, de menteset, és egy fájdalomcsillapítót. – futólag lesek rá a kék lélektükreimmel, és folytatom az utamat az irodám felé. A kitárt ajtót elhagyva ledobom az öltönyömet és elkezdek háttal vetkőzni, mert ez embertelen.

credit •  Michelle x Jude - Long long workday... 1471401822  •898
mind álarcot viselünk
Jude Cowen
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Michelle x Jude - Long long workday... 96e1462224d73093ccaa5a4a012bfc6338d84c73
★ kor ★ :
42
★ elõtörténet ★ :
Totál nem kell tudnod róla.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Michelle x Jude - Long long workday... Tumblr_nba01d43Bx1rjn473o2_500
★ foglalkozás ★ :
immigration lawyer
★ play by ★ :
Charlie Hunnam
★ hozzászólások száma ★ :
252
★ :
Michelle x Jude - Long long workday... Tumblr_inline_orxae2aS4g1snxgfy_400
TémanyitásRe: Michelle x Jude - Long long workday...
Michelle x Jude - Long long workday... EmptyKedd Jún. 16 2020, 22:42

Mr. Cowen & Michelle

just believe me when I say I got this shit
○●

Van az a típus, aki nem csupán nem vágyja, hogy magára hagyják és egyedül oldja meg a vállára nehezülő terhek gondját, de egyenesen retteg tőle ...és van az a típus, aki várja a lehetőséget, bizonyításra hajló kényszere erősen jelen van személyiségében, már-már annak gyökeréig hatol, teljesen átjárja jellemét és arra sarkalja, jobban és többet mutasson fel, mint bármikor. Magamat egyikbe sem sorolom, nem első felütésre és korántsem a másodikra. Noha az utóbb feltételezett erősebben mutat hasonlóságot alapvető lényem mélységével, igazság szerint nem mondhatni, hogy különösebb izgatottsággal tölt el, amikor a stafétabot egy részét megkapom. Helyesebb azaz állapot, miszerint tudomásul veszem, a maga legnagyobb természetességével, amiképpen a levegő is megtölti bordakosaraim közét minden egyes oxigéncsere alkalmával a mellkasomban. Tudtam, hogy így lesz, már az első alkalommal, amikor átléptem a lift nyíló ajtajának, fizikailag nem létező küszöbét, a munka – inkább hivatás – nem csak megköveteli, elvárja minden létező tekintetben, de a velejárója, hozadéka, szimbiózisban való része.
Eszközeim, tudásom és rátermettségem öntömjénezés nélkül tesz alkalmassá a helytállás minden létező szegmensére és ezt messze elkerüli a nagyképűség sokat emlegetett, de keveset értett valója; egészen pontosan tisztában állok azzal, mire vagyok alkalmas és mire nem. A jólneveltség látszatához tartozik ugyan, de valójában ahhoz esélytelenül csekélyke köze van azon álszemérmességnek, mikor valaki pusztán azért tagadja le képességeinek lényegi részét, mert azzal jobb színben tünteti fel önnönmagát. Ami engem illet, szerintem ez baromság.
Mr. Cowen távolléte nem az első és nem is utolsó az itt töltött időm során, ahogyan az sem(?), miképpen információ nélkül hagy visszaérkezése pontos idejével kapcsolatban. Nem esem kétségbe, sem az anyja, sem pedig a neje nem vagyok, hogy bármiképpen különösebben a számonkérés legapróbb szelének léte is megkörnyékezzen; tisztában vagyok azzal pontosan annyit és akkor közöl, amennyit és amikor óhajt, nekem pedig ehhez alkalmazkodni éppen annyira jelent nehézséget, mint amennyi kihívást egy újabb adag kávé lefőzése rejt magában. Talán öntelt gondolat, de legalább őszinte, abból egyébként is kevéssel rendelkezem.
Egészen pontosan a tizenkettedik alkalommal közlöm a vonal túlsó végén állóval, miszerint az említett ügyvédurat nem tudom adni, de szívesen átveszek bárminemű üzenetet, amelyet a hívófélnek szándékában áll hagyni. A lehetőség ellenére csak a hetedik, gondolatban kiosztott sorszámot címkézi fel önmagára az, aki él is a lehetőséggel. Szavai kínos pontossággal kerülnek legépelésre, utólag pedig hozzácsatolásra azon ügymenethez, amelyhez tartoznak. Ettől függetlenül tizenkettedik marad abban a sorban, amely jelzi, mégis ki és hányadik alkalommal kereste a személyt, akihez a beérkező hívások dokumentálásra kerültek. A kagyló letétele nem csupán jelzésértékű momentuma a megkezdett munkafolyamathoz való visszatérésnek, de elvárt minimuma is. Az eltelt időt nem figyelem, nem különösebben érdekel, a hagyományos számlapon körbejáró, egymást kergető vékony mutatók futama, sosem ahhoz mérten tekintem elvégzettnek feladataim sorát.
A liftajtó nyílása már azelőtt egyértelművé válik, hogy a mechanikus szerkezet tenné a rárótt természetes feladatát, újabb érkező teszi lábát az emeletre és ezen órán már kevéssé esélyes, valamelyik ügyfél random-mód érkezne. Következésképpen a képernyőről való felnézés előtt már sejthető azon személy kiléte, hogy makulátlan – vagy mindenesetre feltételezhetően drága – lábbelijét az emeletet borító padlózatra tenné. Már a kérés elhangzása előtt, akár egy jól begyakorolt koreográfia részeként nyúlok a behűtött folyadékért és fájdalomcsillapítót tartalmazó levélért.
- Önnek is Mr. Cowen, üdv újra a Nagy Almában. – Lélektükreim kékjének párját természetesen megkapja a laptop nyitott képernyője felett, amiképpen egy szívdobbanással később, kisebb tálcára kerülnek a kért dolgok, pohárral kiegészítve azokat. Hangomban, hanglejtésemben a profizmus húrjai pendülnek a maguk visszafogott illendőségével, mintegy kötelezően idetartozó körítés gyanánt. A székről felemelkedve láthatóvá válik az apró mintás, fekete blúzomhoz viselt, most is ráncmentesen alakra simuló, szintén fekete, tökéletes ceruzaszoknya, amelyet hátul szigorú vonalban hosszában szel ketté, az aljától a derekáig lévő, funkcionalitása mellett díszítő szerepet is betöltő fém cipzár. Szőke tincseim mindegyike a könnyedebb látszat ellenére feszesen simulnak a feltűzött kontyba immáron reggel óta. Oka közel sem hívságból fakad, ez a munka minimumként követeli meg a megfelelő megjelenést minden egyes apró szegmenségben, függetlenül attól a bíróságon vagy csupán az irodában szükséges a megjelenés. Jelen esetben mindkettőre alapvető a felkészülés.
Légiesnek is beillő mozdulatokkal kerülöm meg a kevéssé tekintélyes, de mindenképpen használati szempontból elégséges méretű asztalt, felvéve az összekészített kívánság összességet. Az irodába belépve azonban… nos nem feltétlenül erre számítana egy munkahelyen bárki. Kivéve bizonyos eseteket. A megrökönyödést ráhagyom a naivákra – különösképpen akkor, ha nem egyedi esetről van szó(?) – és a legnagyobb természetességgel teszem le a tálcát a tiszteletet is megparancsolni kívánó asztal felületére. Természetesen csak azt követően, hogy apróbb kopogással jeleztem a helyiségbe érkező személyemet. Rátörni nem áll szándékomban ugyanis.
- A víz és a fájdalomcsillapító. – Kérte, nyilvánvalóan nem lepem meg vele, hogy teljesítem, a lazsálást pedig soha nem láthatta vagy tapasztalhatta tőlem – én sem magamtól, ami azt illeti –, természetes, hogy itt vagyok és azon eszközök is, amelyekre kétségtelenül szüksége lehet. - Remélem kellemesen telt az út. – Az, hogy ez az egész kiruccanásra vagy csak a konkrét repülésre vonatkozik-e, az ő tiszte eldönteni, nem az enyém. Annyit oszt meg, amennyit jónak lát a dolgait illetően, én pedig éppen ugyanannyit kezelek. Ha bármiről beszámolót tart, természetesen végighallgatom, ha nem, akkor zökkenőmentes folytatásba kezdek, már amennyiben a helyzet nem ítéli úgy, hogy jobb volna, ha távozóra fognám. Amennyiben nem zavarja a jelenlétem az átöltözés(?) folyamán, úgy engem sem.
- Azok listáját, akik a távollétében keresték, átküldtem a gépére, továbbá a hagyott üzeneteket is, természetesen az ügymenetekhez csatolva, amelyekhez tartoznak. – Mint mindig. Ennek ellenére elmondom, megszokás vagy a rituálé része, nem fontos. - Az Epson ügyben pedig találtam olyan precedenst, amely hivatkozásul szolgálhat, amennyiben esedékes még. Természetesen azt is csatoltam. – Sorolom egy szuszra, elvégre ezért létezem itt, hasznos kiegészítőként, aki megtalálja, megoldja, amit rábíznak.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Michelle x Jude - Long long workday...
Michelle x Jude - Long long workday... EmptyVas. Jún. 21 2020, 18:20
Michelle and Jude
There is no saint without a past, no sinner without a future.




A gondolataim ugyan messze szállnak az ereszkedés pillanatában, de tudatosul bennem az elém táruló látvány szépsége. A bíborba hajló égbolt színe azt tükrözi, hogy ennek a napnak is hamarosan vége, de mégsem látom azt a fajta elégedett befejezést, mint amit a természet fest elém. A nyugalom legapróbb mozzanata is hiányzik belőlem, a testtartásom a szokásos merevséget öltötte magára, hiszen a leszállással együtt visszatérek a feladataimhoz is, melyeket el kell intéznem. Michelle biztosan kézben tartotta az ügyfeleket és a főnökség felé is jelentett, de nem csinálhatom állandóan ezt vele. Napokra eltűnök, és még annyit sem mondok neki, hogy „Helló, ne keress, mert úgysem fogsz elérni.” Fontos tényező volt a felvételi alatt, hogy olyan személyzetet építsek ki, akik képesek az önálló munkára, de ennél még nagyobb hangsúlyt fektettem arra is, hogy a közvetlen alattam dolgozók megértsék, hogy több lábon álló üzletember vagyok, aki nemcsak az ügyvédi pályán kamatoztatja a tudását, hanem máshol is. A keresésem annak idején hosszúra nyúlt, mert mindenkiben találtam kivetnivalót. A nőkbe vetett bizalmam megingott Rachel félrecsuklása miatt. Sosem hittem volna, hogy képes lenne a legjobb barátommal ágyba bújni az esküvő előtt, de megtette. Jól példázta, hogy a legszebb pofi sem mindig a legjobb választás, de azt is tudtam, hogy a legtöbb ügyfelem férfi, és kell a szemnek a kellemes megjelenés. Honnan kerítsek elő egy olyan nőt, akiben a kettő tulajdonság ötvöződik? A korral is problémáim akadtak, mégsem szerettem volna egy anyám korúval együtt dolgozni, aki nem ismeri a modern világ rezdüléseit, és arra sem hajlandó, hogy fejlődjön. Számtalan hasonló önéletrajzba futottam bele, többek között Harvardon, Stanfordon, és a Yale-en végzett jelentkezők voltak nagyobb számban. Álomszerű volt egy-egy lapocska, ami elém került a mellé tűzött fényképpel együtt, de Michelle még ebben is felülmúlta a társait. A mostani elvárásokat keverte össze a hagyományos kérésekkel, és annyira letisztult lett végül, ami a szemem elé került, hogy tudtam…ő biztosan benne lesz az első háromban, akit élőben is meg fogok hallgatni. A tekintetéből sugárzott valami komolyság, ami még az én világképemet is megrendítette, nem tudtam volna szavakba önteni, hogy mitől éreztem alkalmasnak a posztra. A szemem többször vándorolt át a jelentkezésére, de jól emlékszem, hogy előtte már túl voltam két sikertelen interjún is. A szépség nem erény, ha nem dukál mellé valami plusz, ami felkelti a férfiak érdeklődését. Szótlanul vonult be az irodámba, kétséget sem hagyva afelől, hogy éppen rá volt szükségem. Ennek már két esztendeje, és egy percig sem bántam meg, hogy őt választottam. Nem szerette a rendetlenséget, a káoszban is feltalálta magát, és nekem ez szimpatizált annyira. A külseje csak egy pluszt adott hozzá, és az állásinterjún tanúsított viselkedésemet a nullára redukáltam utána. Nem akartam összetűzésbe kerülni, vagy szexuális zaklatás vádjába bonyolódni, ha már ügyvéd voltam. Megköveteltem a kifogástalan megjelenést, a pontosságot, de olykor ő volt az, aki emlékeztetett rá, hogy kicsit visszavehetnék a merev magatartásomból.
Az iroda felé vezető úton már nyoma sincs annak a Jude-nak, aki a hétvégén voltam, mert a hátam mögött kellett hagynom az alantas vágyaimat, a támadást, ha higgadt fejjel szerettem volna nekilátni a munkának. Saywer vigyáz a nőre, aki éppen az én gyermeket várja, szóval nem kell aggódnom, hogy valami őrültséget csinál Lorie, így nekem több hasznos időm jutott arra, hogy a problémákat csökkentsem és szembenézzek a három nap kihagyással. A taxiból gyorsan pattanok ki, és már így is a formálistól eltérve kigombolom az ingemet felül. Ekkor már nem sokan tartózkodnak idebent, a legtöbben ötkor hazamentek, ez nekem kapóra is jön. Az üvegkalitkába lépve benyomom a megfelelő emeletet és a kinti városképet szemlélem. Őrület, hogy alig egy órája szálltam le, de ebben a térben tériszony kerít a hatalmába, nem beszélve arról, hogy még a hasamon húzódó seb is sajog. A rengeteg fájdalomcsillapító és ital, ami a szervezetemben keringett nem tett jót, csak egyre rosszabb lett a dolog. Megfordult a fejemben, hogy felkeressem a háziorvosomat, de mekkora macera lett volna még időpontot egyeztetni.
- Önnek is Michelle. – felelem ismételten, de csak futólag pillantok rá, mert az első dolgom, hogy az öltönyömtől megváljak. Nem teketóriázok, szükségem lenne egy kis térre, hogy megszabaduljak a kötéstől is, vagy megkönnyítené a helyzetemet egy gyors zuhany. Koszosnak éreztem magam, nem vidított fel a tény, hogy majdnem elvéreztem a hétvége alatt. Valahogyan nem hallom meg a nagy kuszaság közepén azt, hogy Michelle megérkezne az általam igényelt gyógyszerrel, de azonnal felé fordítom a mellkasomat, amint az asztalra helyezi a tálcát. Nem az első eset lenne, ha félmeztelenül látna, szóval nem fogok kényeskedni előtte. – Köszönöm, igazán figyelmes. – nézek rá, de szóba kerül az utazásom témája is. – Telhetett volna kellemesebben is a hétvégém, de végül nyélbe ütöttem az üzletet, csak időközben akadt némi problémám. – lassan húzom ki a lyukból az egyik gombot és addig ismétlem a mozdulatsort, amíg szét nem nyílik teljesen rajtam és nem enged láttatni a hasamra erősített kötést. – Igen, az Epson-ügy…nem keresett egy Sebastian Montgomery nevezetű úriember a távollétemben? – kérdezek rá úgy mellékesen, hogy mekkora pofája volt Bastiennek azzal a biztos tudattal intézkednie, hogy eltett láb alól. – Lenne egy nem túl szokványos kérésem. Kerítse elő az elsősegély dobozt, és hozza be nekem. Mennyire ért a kötéscseréhez? – jelentőségteljesen fürkészem őt.



credit •  Michelle x Jude - Long long workday... 1471401822  •837
mind álarcot viselünk
Jude Cowen
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Michelle x Jude - Long long workday... 96e1462224d73093ccaa5a4a012bfc6338d84c73
★ kor ★ :
42
★ elõtörténet ★ :
Totál nem kell tudnod róla.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Michelle x Jude - Long long workday... Tumblr_nba01d43Bx1rjn473o2_500
★ foglalkozás ★ :
immigration lawyer
★ play by ★ :
Charlie Hunnam
★ hozzászólások száma ★ :
252
★ :
Michelle x Jude - Long long workday... Tumblr_inline_orxae2aS4g1snxgfy_400
TémanyitásRe: Michelle x Jude - Long long workday...
Michelle x Jude - Long long workday... EmptySzomb. Júl. 11 2020, 22:19

Mr. Cowen & Michelle

just believe me when I say I got this shit
○●

Kecsesnek is beillő biccentéssel nyugtázom szükségtelen köszönetnyilvánítását. Azért vagyok itt, hogy többek között arról is ugyanolyan körültekintéssel gondoskodjak, amikor a szokásos folyadék és gyógyszer párost kéri, mint bármi másról, amely a munkaköröm és feladataim részét képezi. A kis méretű tálca az asztal felületének szélére került, a palackot kérés nélkül nyitom ki, pontosan a pohár feléig töltve belőle. Kezeimet magam előtt akasztom össze, tenyerem gondosan fedi a kézfejemet, amíg a beszámolót megtartom számára, távollétében mi olyan történt, amelyről szükséges tájékoztatnom. A lista koránt sem hosszú, noha a zökkenőmentesség egyáltalán nem annak tudható be, csupán szerencsésen álltak össze a csillagok az eltelt napok folyamán. Az esetek nagy többségében hozzáértést és kezelést igényelnek az ügyfelek kérései, befutó felkeresései. Tapasztalat szerint passzióból senkinek nem szokása az ügyvédje számát tárcsázni. Erre egészen másféle szolgáltatók léteznek.
Beszámolója alatt egyetlen alkalommal igazítok a szemüvegemen, apró mozdulattal tolva vissza a helyére, nem kifejezetten kényelmi okból fakadóan, semmint inkább pótcselekvés megszokott, természetes manifesztálódásaként.
- Örömmel hallom, hogy sikeres volt. – Alapvető udvariasság, nem számít, hogy valójában mit gondolok, annyira a helyzet megkövetelendő része, amennyire a formális viselet az irodában munkaidőben. Amelynek viszont közel sem szegmense a kibontakozó jelenet, noha zavartságot nem okoz a látvány. Nem ez az első alkalom. Ami a probléma részére vonatkozik az elhangzottaknak, az értetlenség nüansznyi vonásait jelenítik meg arcomon, egészen egyetemes módon jelezve, nem teljesen értem az elejtett, de feltételezésem szerint koránt sem véletlenül kimondott megjegyzést. Mindenesetre, amíg nem teszi a történteket vagy a következményeket így vagy úgy a dolgommá, addig vélekedésem szerint, szükségtelen kíváncsiskodnom, már régen megszoktam, annyira avat be a dolgokba, amennyire jónak látja. Én pedig ebből dolgozom és az elmúlt két év arról ad tanúbizonyságot, megfelelően tudunk ekképpen együttműködni.
- Igen, Mr. Montgomery három alkalommal telefonált, de csak visszahívást sürgetett, más üzenetet nem hagyott. – Ez is szerepel csatolva a többihez, az összes információ pedig már a gépén van, csupán megtekintenie szükséges. Ettől még természetesen készen állok a szóbeli tájékoztatásra is, hiszen a munkám része, éppen annyira, ahogyan a befutó hívásokat nem csak fogadnom, kezelnem kellett a távollétében.
A szokatlannak bélyegzett kérdése kétségtelenül az, minden létező szegmensében, de azt nem állítanám, különösebben megrökönyödést okozna számomra. - Valószínűleg a Lenox Hill nem ajánlana állást, de egy seb kitisztításával még megbirkózom. – Hacsak sejtené, mennyire nem okozna, a kérdés sosem hangzott volna el, képességeimet soroló listára mindenesetre nem került fel, amikor erre az állásra jelentkeztem.
Az elsősegély dobozt nagyon keresgélnem szükségtelen, az ajtó melletti szekrénysor bal alsó traktusában található, bizonyos időközönként az is a feladataim egyike, hogy feltöltve legyen és ne tartalmazzon semmi olyasmit, amelynek a felhasználhatóságára vonatkozó határideje már túllépett a gyártás során előre meghatározott napon. Azt persze ne kérdezze senki, mi alapján tud lejárni egy kötszer szavatossági ideje, de létező a jelenség mindenesetre. A doboz előkerül, néhány apró mozdulatnak köszönhetően pedig kinyílik, megmutatva szükséges tartalmát.
- Megtenné, hogy az asztal szélének támaszkodik? – Hacsak nem leülni kíván valahová, akkor úgy vélem ez kézenfekvő lenne, legalább arra az időre, amíg vetek egy pillantást arra a kötésre, amelynek a cseréjét kívánta tőlem. Fertőtlenítőt veszek ki az elsősegély pakkból és egy most kibontott, tiszta gézlapra öntök belőle, rendkívül nagy körültekintéssel és gondossággal. Nem kérdezek rá külön, hogyan szerezte a sérülését és ennek nem csupán azaz oka, teljességgel rábízom mit oszt meg velem, hanem pontosan tudom, mennyire nem kívánnám, ha ilyenről engem faggatnának.
Ha időközben megtalálta a számára megfelelő helyet arra, ahová leülni kíván, a lehető legtermészetesebb mozdulatokkal húzom le róla a kötést, olyan óvatossággal nyúlva érte, hogy egészen biztosan ne okozzak több kellemetlenséget számára, mint amennyit felteszem már eddig is okoz számára maga a tény; megsebesült. Gyengéd mozdulatokkal kezdem meg a folyamatot, csak arra koncentrálva, amely most feladatommá vált.
- Sajnálom. – Előre azt is, ha fájdalmas számára, bármennyire is igyekszem úgy, hogy ne legyen az és azt is, megtörtént, aminek ez vált eredményévé. Azt viszont teljességgel rábízom, hogy melyiknek tudja be ezt a szerény, egyetlen, de legalább udvariasságában őszinte szót.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Michelle x Jude - Long long workday...
Michelle x Jude - Long long workday... EmptyVas. Júl. 26 2020, 12:25
Michelle and Jude
There is no saint without a past, no sinner without a future.




Nem szokásom az alkalmazottakkal személyeskedni, mindenkinek megvan a maga feladatköre és annak alapján kell cselekednie, de egészen más a mostani helyzet, amikor belépek az irodába, és a tekintetemmel a szinte már megszokott szőkeséget kutatom. Az idegesség legcsekélyebb jele nélkül sétálok át a folyosón, ritkán fordul elő, hogy idebent megemelem a hangomat, vagy rosszul fejezem ki magamat. Az első dolog volt, amit megtanultam az egyetemen, hogy a hirtelen hangulatváltozásokkal nem érünk el célokat, és az akkori professzorom is arra intette a következő nemzedéket, hogy a higgadtság az első tulajdonságok között szerepeljen, amit el kell sajátítanunk. Régebben valószínű nem figyeltem volna fel rá, de sok ügyem és kudarcom vezetett odáig, hogy uraljam az érzéseimet. A gyerekoromból fakadó dühkitörések mára szinte teljesen ellaposodtak, vagy a négy fal közére szorultak. Lorie olykor elérte, hogy kilépjek a komfortzónámból, és levetve az álarcomat bizony megmutassam neki, hogy én sem vagyok a türelem mintapéldánya, kiemelten akkor, amikor droggal adagolta magát, miközben egy gyönyörű terhességi tesztet hagyott a fürdőszobaszekrényen. Ez a szerencsétlen fordulat nem tartozott ide, és Michelle már kiérdemelte annyira a tisztelemet, hogy eszembe se jusson előtte a rosszabbik énemet kecsegtetnem. Cora Fraser már nem volt Fortuna kiszemeltje a hétvége alatt, és megízlelhette a másik Jude Cowen-t. Nem mosolygok ez tény, de örülök neki, hogy itt legalább önmagam lehetek, és újra visszatérhetek a normális közegembe.
Az ukázok kiosztása nem lealacsonyító, elmondom, hogy mit várok el, mire átöltözöm, vagyis megszabadulok ettől a kényelmetlen öltönytől, aztán meg nem ártana inget is cserélnem, mert borzasztóan hosszúra nyúlt el a repülés. A kialvatlanságom nem okoz különösebb problémát, de a higiénia hiánya felnyomja a vérnyomásomat egy egészen más tartományba. Az időpont szerint jobban kellene figyelnem, de nem terveztem, hogy éjfél előtt hazamennék, azt hiszem talán nem ártana erről egy kis előzetest benyújtanom a titkárnőmnek se, aki három napja tartja a frontot helyettem, és egyetlen egy alkalommal sem telefonált rám, ami megdöbbentett, de már hozzászokhattam volna a precizitásához, és a diszkréció fogalmához, ami Michelle egyik legkiemelkedőbb képessége volt. Az iroda belsejében már nem zavartatom magamat és az öltönyt ledobva az ingemet kezdem el kigombolni, miközben azt hallgatom a nő oldaláról, hogy milyen ügyek maradtak félben, esetleg ki bátorkodott a távollétemben zavarni. A hétvégével kapcsolatban nem sokat mondok, nem fogok belemerülni a részletekbe, de a lényeg, hogy megszereztem a lovat, a többit szinte gyerekjáték lesz elintézni, de azt hiszem, hogy ez most nem a napirenden lévő ügyek elsődleges szférája. Tudnom kell viszont, hogy Sebastian pedig merészkedett el, és mit vár azok után, hogy rám küldött két daliás emberkét, akik simán kivéreztettek volna, ha nem érek fel időben az emeleti lakosztályunkba.
- Köszönöm Michelle. Egy ideig még várhat az úriember. – arcomra semmilyen emóció nem ül ki, nem fogom a hattyúk halálát eljátszani, azonban gondolnom kell arra is, hogy alig pár napja szúrtak hasba, és koncoltak meg egy cseppet, így a kötéscsere kötelezővé vált, ha nem akart kikötni a boncasztalon egy kellemes szepszis után. Megtehetném, hogy bekéretem a ládát, és én magam csinálom meg, de odalent még nem szereltek fel két szemet, így rá kell bíznom a feladatot. Egy bólintással nyugtázom, hogy nem fog a kardjába dőlni a kissé szokatlan kérésemtől, és amíg elmegy a hiányzó elemekért, én magam is teljesen felszabadítom a felsőtestemet, hogy szakszerűen tudjon majd ellátni, ha már visszaért.
- Öhm azt gondolom, hogy kényelmesebb lenne, ha odafáradnánk a kanapéra. – jelzem a jobbommal, hogy menjünk át, szóval veszem a bátorságot és elsőnek foglalok helyet, de ki is húzom magamat. Ültömben csak azt figyelem, milyen akkurátusan emeli ki az eszközöket, és pakolja ki a tartalmat a kettőnk közötti területre. Annyira óvatosan járnak az ujjbegyei, hogy a ragasztás szinte abban a minutumban megadja magát és láthatóvá válik a kétnapos sérülésem nem túl előnyös lenyomata. A számra forrnak a szavak, nem mondok semmit, csak lassan vezetve a kékjeimet az arcára fürkészem őt. A „sajnálommal” nem sokat érek el, de tudom, hogy nem célja fájdalmat okoznia nekem. – Nincs gond. Túlélem. – felelem szűk keretek közé szorítva a riposztomat, és türelmesen megvárom, hogy fertőtlenítsen, aztán kicserélje a használttá avanzsálódott elődöt. Más helyzetben zavarba jönnék, de Michelle más kategória. – Úgy tűnik nem először csinálja. Van gyakorlata az elsősegély-ellátásban? – érdeklődöm kíváncsian. A múltja előttem csak annyiból áll, amit az önéletrajzán láttam, na és természetesen az elejtett félmondatokból, így lásd maga a tény, hogy párkapcsolatban él is hasonló körülmények között került napvilágra.



credit •  Michelle x Jude - Long long workday... 1471401822  •710
mind álarcot viselünk
Jude Cowen
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Michelle x Jude - Long long workday... 96e1462224d73093ccaa5a4a012bfc6338d84c73
★ kor ★ :
42
★ elõtörténet ★ :
Totál nem kell tudnod róla.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Michelle x Jude - Long long workday... Tumblr_nba01d43Bx1rjn473o2_500
★ foglalkozás ★ :
immigration lawyer
★ play by ★ :
Charlie Hunnam
★ hozzászólások száma ★ :
252
★ :
Michelle x Jude - Long long workday... Tumblr_inline_orxae2aS4g1snxgfy_400
TémanyitásRe: Michelle x Jude - Long long workday...
Michelle x Jude - Long long workday... Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Michelle x Jude - Long long workday...
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Long day, long night
» Long time no see?
» Long time no see ~ Casper & Mi Rae
» After a long night...
» Long time ago -- Scott / Natalie

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: