New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 98 felhasználó van itt :: 13 regisztrált, 0 rejtett és 85 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Léon Leroux
tollából
Ma 17:54-kor
Léon Leroux
tollából
Ma 17:45-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 17:35-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 17:04-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 16:53-kor
Mallory Duval
tollából
Ma 16:07-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 14:56-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 14:21-kor
Tyra Greene
tollából
Ma 13:36-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
230
218

Numbers and Ramen
TémanyitásNumbers and Ramen
Numbers and Ramen EmptyKedd 2 Jún. - 20:41


Avis & Isaac
ラーメン
- Na, ez ennyi volt - akár ott marad Avis keze, akár nem, rácsapom a könyvet, ami nem olyan vastag, mint amilyen... baromság. Miért kell túlbonyolítani a magyarázatokat és a levezetést? Igaz, kis híján ezen bukott a nagyvizsgám, mert levezetni, azt ugyan minek? Hiába a legjobb és rangosabb versenyek megnyerése, azért majdnem beleestem abba a hibába, hogy nem kívántam levezetni. Márpedig sok múlott úgy a felvételin.
- Ahogy látom, a fejed tele, de a hasad, az nem. - pillantok Avisra, miközben elhúzom a könyvet, hogy beledobjam a táskámba. Párszor összefutottunk már olyan rendezvényeken, és estélyeken, ahová csak azért mentem el, mert apám úgy volt itthon, hogy oda is kellett a pofavizit. Inkább feszítettem mellette, mint otthon hiányoltam. Keveset tudunk együtt lenni, még ha otthon vagyok, akkor sem jön ki mindig a támaszpontról. Rangban viszont már tart ott, hogy a társadalom számon tartja. Nekem csak az apám, de az jelenti a mindent. Az elsőn, mikor találkoztunk, azt hiszem, azzal próbáltam megbarátkozni, hogy itt a falatkák nem olyanok, mint otthon. Szerintem a tekintetem olyan kétségbeesett volt, hogy még a szemüvegen keresztül is lehetett látni, hogy rendben, venni kéne belőle, de mik azok?
- Választhatsz, elmegyünk bácsikám ramen kajáldájába, aki nem is a bácsikám, hanem azt hiszem a negyed unokabátyám, vagy Reiko nénihez, a teaboltjába. Vagy nem tudom. Enni kellene, teával meg annyira nem lakunk jól - főleg ha beültet az egyik szertartásra, amit most nem kívánok.
Kíváncsian nézek rá. A kezdeti zavarban levés, mely szerint nekem most megint minden új, mert otthon azért ezek a partik kicsit másak, elhussantak.
- Nem fogom megkérni, hogy számold meg a tésztaszálakat. Deee, végre kedvedre szürcsölhetsz. Kö-te-le-ző. Megint eltűnt a radírom. Nem láttad valahol? - Nincs meg a mozdulat, hogy beletettem a táskába, így most azt felnyitva, nézegetem és kotorászok benne. Nem, mintha nem lenne vagy egy tizes csomaggal, de jó, ha megvan. Ugyanis el fogom felejteni betenni a táskába a másikat, ha hazaérek.
- Ráérsz most? - Mert bizony, ezzel kellett volna kezdenem, ha nem ér rá, akkor minden ajánlatnak fuccs.

~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Numbers and Ramen
Numbers and Ramen EmptyHétf. 8 Jún. - 12:22
Kevés rosszabb dolog létezik nála a pénzügynél, meg a marketingnél - a matek és a statisztika viszont viszi a prímet. Azt nem mindig elég csak úgy beseggelnie, hogy aztán a vizsga után lehetőleg már el is felejtse, azt néha igenis meg kellene értenie, de ha valamire tényleg nem áll rá magától az agya, hát az biztos, hogy a számok... meggyőződése, hogy mindez számára merőben szükségtelen is. Ha valaha is akarna komolyabban marketinggel foglalkozni, biztosan igyekezne úgy helyezkedni, hogy a dolognak ezt a részét valaki más csinálja. Valaki, akit érdekel és ért is hozzá. Ő meg hadd csinálja azt, amiben még jó is - annak követését, hogy épp mi trendi és mi nem és várhatóan mire vágynak az emberek.
De ez az eszmefuttatás olyan szempontból felesleges, hogy egyébként sem óhajt soha erre a pályára lépni. Minek? Gyakorlatilag jobban keres most is, mint a legtöbb korabeli iskolás (a szomorú valóság pedig az, hogy jobban keres számtalan felnőtt embernél is, aki évtizedek óta robotol), aki gürizik valamit az egyetem mellett, és bizonyára van még jó pár jó éve. Meg aztán, ott van a családja. Ha nem csinál valami istentelen nagy baromságot, nem nagyon kell aggódnia a jövője miatt.
Márpedig nem olyan hülye, hogy valami istentelen nagy baromságot műveljen.
Nagyon örül persze, hogy az órájának már vége is van (már, mit túloz, semmi gyors nem volt benne, kisebb örökkévalóságnak érezte, egy szerda délutánnyi egy órába sürített örökkévalóságnak), de Isaac kishíján odacsapja a kezét a könyv lapjai közé, alig tudja időben elrántani onnan - ennek megfelelően gyorsan tűnő nehezteléssel pislog fel vagy kétszer a fiúra, mielőtt némi látványos megkönnyebbüléssel elkezdené elpakolni a holmiját, vissza a táskája mélyére, ne is lássa!
- Na, lassíts már! Megszédülök tőled - mondja aztán nem különösebben feddően, inkább kicsit tényszerűen. Isaac mindig sokkal magasabb fokozatszámon pörög, mint ő, ami mondjuk nem meglepő, mert ő folyton úgy viselkedik, mintha az idő az ő javára dolgozna, bármiről is van szó, és mindenre végtelen sok ideje lenne. Soha nem siet sehova - bár ahogy szóbajön annak lehetősége, hogy egyenek valamit, hazudna, ha azt mondaná, hirtelen nem lett nagyon is éhes.
Ennek ellenére majdnem felhívja Isaac figyelmét, hogy akár meg is kérdezhette volna, hogy ráér-e bárhova is menni vele, de aztán a pörgés végére csak leesik ez a fiúnak is, úgyhogy megspórolja magának a kommentárt - Igen, ráérek, nem, nem láttam a radírodat, és inkább éhes vagyok én is, szóval... mit is mondtál, ramen? Hol van ez a hely? - kérdezi sokkal nagyobb érdeklődéssel, mint bármmi mással kapcsolatban, ami a matekozás alatt szóbajött. De ha gasztronómiai létesítményekről van szó, kötelességének érzi, hogy képben legyen és lehetőleg a legjobbakkal legyen képben.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Numbers and Ramen
Numbers and Ramen EmptySzer. 17 Jún. - 22:48


Avis & Isaac
ラーメン
Páran és párszor már kérdezték, miért is tanítok matekot olyanoknak, akiket eeeegyáltalán nem érdekel? Bevallom, ezt a kérdést sosem értettem. Van, aki nem szereti, de tanul, mert át akar menni a vizsgákon, mert hosszabb távú célja van, és a matek egy kötelezően letudni való. Van, aki azért, mert érteni akarja, nem pedig csak úgy átmenni. És persze vannak, akiknek azért muszáj, mert a szülők előírják nekik. Utóbbiaknak a legnagyobb az elismerésem, mert találni még valami indokot, amiért órákon ülnek velem, a legnehezebb. Ha nem találja hasznosnak, mint ahogy ő, úgy én sem tanulom, s nem is foglalkozom vele. De mégis át kell menni valahogy azon a vizsgán, nem? És ezt csak úgy megtanulni nem lehet, ezt bizony érteni kell. Na, és akkor jövök én. Merthogy van a mateknak egy olyan csodálatos tulajdonsága, hogy nem csak száraz számok, hanem szép, életbeli példák is lehetnek. Neeeem, nem a programozásra értem. Velem könnyű tanulni és még én is csodálkoztam az elején ezen. Merthogy így viszont megy kifejteni, megy magyarázni. De ha papíron van előttem? Kérdés és egy válasz, semmi több. Így tanultam meg voltaképpen a levezetést: hogyan magyaráznám el valakinek, aki nem érti. S megtartottam ama jó szokásomat, hogy akkor ha már így benne vagyok, akkor adok órákat is.
Avisnek meg van feje hozzá, csak nem érdekli. Ezzel pedig ezerszer könnyebb dolgoznom, mint aki nem is érti. Avis érti és ez tök jó.
A rosszalló tekintetre csak fel-felvonogatom a szemöldököm. Ébresztőnek és téma elválasztónak tökéletes megoldás. Na és persze azon kifejezésemnek, hogy ez a könyv, ez, éppen arra való, amit éppen az előbb csináltam vele: becsukni.
- Pedig nem pörgök - nézek rá teljesen értetlenül. Tény és való, hogy mivel az agyam állandóan dolgozik, úgy a szám is, általában, és ezt annyira nagyon nem kedvelik. Meg gondolom, azért az óra is leszívta. Nem egy könnyű anyagot vettünk át és még zsonghat a feje tőle, így megadóan feltartom a kezeim.
Hopp. Megint folytattam a pörgést, be is szippantom a számat és úgy várok pár másodpercet, majd újfent belenézek a táskámba. Ott kell lennie, ha nincs az asztalon!
- Szuperséges! - Radír megvan, ideje van Avisnak, és tanulásra megéhezek általában, így gondoltam, ő is.
A kérdésre, hogy merre is van az a hely, azért egy pillanatra fel kell néznem a mennyezetre, mert hirtelenjében nem tudom, merre is vagyok.
- Talán négy utcányira van innen. Igen, ramen. Isteni, ahogy készítik! - Anya jobbat tud, de meg nem mondanám nekik!
- Ráadásul a héten volt évszakváltás és ú, hát a mostani menük nagyon jók! - bár a cseresznyvirágos sütitől rosszul tudok lenni, most amúgy is ramen jön, és az jöhet, bármilyen mennyiségben!
- Kész vagy? - Állok fel, a farzsebembe csúsztatva a mobilom, ahonnan kötelező jelleggel lóg ki Curadou, a kedvenc szereplőm FFVII-ből. Megigazítom a szemüvegem, megszokás, szinte észre sem veszem.
- Milyen ízre vágysz most? Sós, édes, tök mindegy? - Már lassan az utcára fordulunk, mikor zsebre dugott kézzel kérdezem tőle.
Attól nem tartok, hogy halálra faggatnák kérdéseikkel Avist, mert nem szokásuk tolakodni. A diszkrécióhoz a másik békén hagyása is beletartozik.
Mint ahogy megint veszem a lapot, mely szerint pörgök, így visszaveszek. Az életet élni akarom, az pedig úgy megy, ha mindent úgy teszek, mintha sosem lenne több lehetőségem rá, ezért élvezzem ki, ahogy és amikor csak lehet. Oldalt pislantok Avisra, majd inkább vissza, magam elé. Az étterem bejárata már látszik is, ahogy hirdeti magát, a kint megszokott stílust keverve az ittenivel, mégis, sokkal inkább a hagyományos stílust viszik.
~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Numbers and Ramen
Numbers and Ramen EmptyHétf. 6 Júl. - 20:01
Talán?
Majdnem akaratlanul ki is csúszik a kérdés a száján, mert ő aztán el nem indul egy "talán"-ért, ha felmennek innen négy utcát, majd Isaac rájön, hogy végig rossz irányba lesznek, lehet hívja inkább a sofőrt és hazamegy. Némi drámai túlzással.
- Rákeresek, hogy hívják a helyet? - kérdezi inkább ahelyett, hogy némileg szarkasztikusan visszakérdezne, és mivel a telefonja amúgy is mindig a keze ügyében van, két pillanat alatt fogja meg, oldja fel és nyit rajta böngészőt, már azelőtt beütve azt, amit nagyjából tud a helyről, sem hogy Isaac válaszolhatna, lehet, hogy így is feldob valamit a keresés.
Azért mindenképpen megadja a pontosabb paramétereket is, ha választ kap, nem is baj, ha előre felkészül, milyen helyre mennek, akkor nem érhetik kellemetlen meglepetések. A közhiedelemmel ellentétben egyébként egyáltalán nem csak a menő, felkapott helyekre jár, ahova mindenki más is, meg amiről mindenki egybehangzóan állítja, hogy "jó", ő abszolút nyitott arra is, hogy kicsi, esetenként nem annyira bizalomgerjesztő helyeket próbáljon ki - de ez utóbbiaknál azért nem árt, ha valaki ajánlásáról tényleg tud, nem csak vakon és naivan házhoz megy egy gyomorrontásért. Szóval ha Isaac azt mondja, ez jó hely, akkor is elmegy vele, találjon a helyről bármit is a neten, de azért szereti előre tudni, mire számítson. Mégsem mindegy, hogy máris élete legpompázatosabb japán étterméről ábrándozik, vagy egy kicsike büféről.
- Aha, persze, mehetünk - mondja aztán úgy, hogy fel sem néz a telefonjáról, ha van skill, amit mesterien elsajátított, hát feltétlenül az, hogy egészen bele tud merülni a telefon kijelzőjébe és mégsem megy neki semminek, senkinek, nem hagy el semmit és tömegbalesetet sem okoz. A könyveit és jegyzeteit már rég a táskájába söpörte, innen már csak egy fél mozdulat a hajába tolnia a napszemüvegét és könnyedén a könyökhajlatába csúsztatni a táskája fülét. Menetkészebb nem is lehetne, és mindemellett még arra is talál alkalmat, hogy kedves hangossággal elköszönjön a helyi felszolgálóktól, mielőtt kilépne a helyről. Ez ugyanis fontos.
- Inkább sósra. Vagy valami savanykásra - feleli meg aztán Isaac kérdését vagy egy sarokkal odébb, mivel arra jutott, hogy Isaac valószínűleg tényleg jól emlékszik, hova mennek és merre kell menniük, végül nem bírálja felül az útvonaltervezést, és ezzel a kommentárral le is engedi az orra elől a telefonját - De innék mellé valami jó hideget is, vannak teáik is, ugye? - meg persze egy desszertre ő sosem mondana nemet, de nyilvánvalóan csak akkor, ha a főétel is finom volt, mert ha nem, akkor minek gyötörje magát tovább. Amíg viszont nem bizonyosodik be a dolgok ellentettje, magától értetődően elfogadja Isaac értékítéletét az étterem konyhájáról - végtére is, csak tudja, miről beszél.
Azért szerencsés, hogy sokkal messzebb nem kell menni, nem olyan kényelmetlen a cipője, mint ahogy kinéz, de az is biztos, hogy nem hosszútávra tervezték ezeket a darabokat, úgyhogy örül, amikor az épületek homlokzata között felbukkan egy határozottan keletinek tűnő hely - Ez lesz az? - kérdezi már jó pár méterrel azelőtt, hogy elérnék az éttermet, de amikor megérkeznek, akkor egy biccentéssel előre engedi Isaacet. Elvégre így illik, mégis csak ő a férfi, neki kell bemennie először, na meg az sem mindegy, hogy ő ismeri a helyet, a járást, úgyhogy talán el tudja dönteni a segítsége nélkül is, hova jobb ülni.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Numbers and Ramen
Numbers and Ramen EmptyKedd 14 Júl. - 14:04


Avis & Isaac
ラーメン
- Minca. A kép nem adja vissza az illatokat – vigyorgok rá. Takashiba akartam először elhívni, aztán eszembe jutott, hogy ott most valamilyen üzleti evészetre, rendezvényre foglalták, le, pedig be akartam oda nézni, már régen jártam náluk. Nem rokonok, de  anyu nagyon jóban van velük és sokat járunk oda. Csakhogy marha, bivalyhúst adnak és az nem hiszem, most Avisnak annyira jól jönne. Egy ramen, ami ráadásul az újdonsült menüvel van, szeiórintem a tíz ujját megnyalja utána itt!
S legfőképpen bízhatna bennem, rossz helyre nem viszem, s és hát az ismeretlen első benyomás! Rengeteg ért itt, több is, mint kéne, s azt hiszem akkor voltam úgy, hogy inkább talán nem kellett volna anyának ideköltöznie.
- Oké – nem zavar, hogy a telefonban van félig, legalábbis fejben. Én is így működöm, mégis képes vagyok kommunikálni. Közlekedni csak annyiban nem, hogy hajlamos vagyok túlsétálni a célponton. Erre találták ki a jelzőt, ha bedobom a címet. A csészéket a pultra viszem vissza egy köszönet kíséretében, szerencsére nem vagyok annyira kétballábas, hogy azzal felbukjak, vagy kiessen a kezemből.
- Sós tuti van és savanykás is van, kíváncsi vagyok, milyennek fogod találni.
Nekem minden jöhet, csak valami húsféle legyen benne, mindegy, hogy tengeri kütyü, ami nélkül nem tudom elképzelni a rament, vagy másmilyen hús. Egyedül a szárnyasokkal nem békéltem meg bennük, olyat nem is szoktam kérni.
- Van hát – bólintok. - Azt például hűtőautomatából hozták, de kérhetsz a pultnál is, ha olyan teát kérsz. Én biztos limonádét kérek – azt nagyon finoman készítik, cukormentesen.
- Igen-igen – bólogatok. A nagy belépő részt mostanra már átalakították, eltüntetve a sárga részt, amit csak bodegának csúfolt mindenki. Így sokkal inkább úgy néz ki a bejárat, mintha otthon lennék, igazodva az  éghajlathoz. Itt hidegek a telek és azt nem szeretem.
Belépve s ösztönösen megdöntve kicsit magam, a voltaképpeni anyanyelvemen köszönök, mire odapillanatnak, majd még szélesebb mosoly jelenik meg rajtuk. Zavaromban azért feljebb tolom a szemüvegem, amit annyira nem kéne.
Sosem az angol nevemet használják, utána angolul folytatják.
- Szervusz! Gyere-gyere, meg kell kóstolnod az új menüt! - Bácsikám arca teljesen  felderül, aztán a hátam mögé pillantva látom, észrevette Avist is, s azonnal átvált abba a vendéglátó módba, amit csak ott kint tapasztalni. -  Üdvözlöm! - Dönti meg magát kicsit, automatikusan. - Van asztal is, ha nem a pultnál szeretnétek, szeretne ülni – pillant rám bácsikám, majd a belépő Avisra.
- Asztal? - Tekintek Avisra kérdőn. Ott legalább kényelmesebben elférünk. - Milyen teát kérsz? Megkóstolod nénikém teáját? - Érdeklődöm, miközben leveszem a táskám, amivel megint majdnem leverem a szemüvegem. Ledobom a táskám a támlára akasztva, majd a kabátot is, mert reggel még hűvös volt.
- Kóstoltál már okinawai konyhát? Van itt más is, de főleg okinawai a választék, udon, soba, meg amit csak el lehet képzelni – lévén a család nagy része ott él, de anya részéről élnek máshonnan is, amit ki is használtam, s használok, mert szeretek utazni.Elkapok az asztalról egy menülapot és átnyújtom neki. Otthon nem igazán van ilyen, hiszen általában mindenki tudja, mit kér az adott helyen, ismeri a kínálatot, itt viszont más a szokás. De amiért szeretek ide járni, hogy nem alakították át itteni szájíznek megfelelően az ételeket, így otthon érezhetem magam egy kicsit.

~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Numbers and Ramen
Numbers and Ramen EmptyKedd 21 Júl. - 17:52
Isaac válasza nyomán máris sebesen kezd járni nemcsak az agya, hanem a keze is - értekelés oldalak, vélemények, Insta hashtagek, pillanatok alatt össze lehet állítani fejben egy általános képet bármilyen helyről, és kimondottan szereti erre használni az internetet. Nem lehet ugyan bármiben és bárkiben megbízni, amivel az ember online kalandjai során összetalálkozik, de már rég kialakította magában a megfelelő szűrőket arra, hogy csak releváns információkat vegyen figyelembe. Ahogy a világ, úgy a net is televan idiótákkal és őt nyilván nem érdekli a véleménye valami utolsó nyomoréknak, aki mondjuk életében nem találkozott még semmilyen japán konyhával, és arról sincs fogalma, hogy a ramen egy leves, például.
- Egy sima, hideg zöldteáért tudnék most ölni is - mondja aztán az ábrándosság épp csak halvány utóérzetével. Azon gyerekek egyike volt, akit az anyja annak idején lelkesen cipelt magával "teadélutánokra", mintha angolok lennének, és ez létszükséglet lenne. Sem nem angolok, sem nem létszükséglet, az egész természetesen csak egy ízléses puccparádé. Az angol teafogyasztási szokások után viszont megismerkedett később a kelet teaszertartásaival is, és ha  választania kellene, ez utóbbi jobban tetszik neki; míg az efféle formalitások helyett igazából szívesebben fogyaszt olyan barbárságokat, mint egy pohár hideg tea. Csak úgy, magában, cukor nélkül, ha esetleg lehet, mondjuk egy karika citrommal.
Örül neki, hogy Isaacet nem kell nógatni arra, hogy előre menjen - utálja, tényleg rémesen utálja, amikor a férfiak nem tudják, hogy ez így szokás -, így teljes nyugalommal lép be utána, a telefonját már odakinn leengedte az oldala mellé, úgyhogy most már saját szemmel, a tényleges valóságban bámészkodik, de természetesen csak illendő kíváncsisággal.
- Jó napot kívánok - közönyösségét bármikor mézes udvariasságra tudja cserélni, mintha a két hangulata között titkos, azonnali átjáró lenne, udvariasan mosolyog és még meg is dönti magát egy picit, pont úgy, ahogy a vendéglátójuk. Kabátját és táskáját ugyanott hagyja, mint Isaac, meggyőződése, hogy sokszor kérdések nélkül is remekül el lehet navigálni egy-egy ismeretlen szituációban, ha a megfelelő emberek példáját követjük; jelen esetben, Isaac barátjaként valószínűleg nem csinálhat nagyon helytelen dolgot, ha Isaac mintáját követi. A túlságosan belsőséges gesztusokat nem okozna gondot felismernie és természetesen nem utána csinálni... elég fajta szociális közegben megfordult már, hogy ne nagyon illetődjön meg viszont semmitől - Aha, az asztal jobban hangzik - bólint aztán rá a kérdésre, így hát mehetnek is a kiszemelt helyre, ahol helyet foglal és elveszi Isaactől az étlapot.
- Persze, szívesen megkóstolom - ami a teát illeti, végül is a tea csak tea, ha annyira nem  ízlene neki, megissza gyorsan és még mindig kérhet egy másikat is - A-a, azt még nem, azt hiszem. Mit ajánlanál? Sós, vagy savanyú, és inkább hal legyen, mint hús - kérdez inkább, semhogy elvesszen a lehetőségek között, elvégre Isaac tényleg úgy tűnik, nagyon otthonosan mozog itt, bizonyára tudja azt is, mit lenne érdemes kipróbálnia, ha tényleg a hamisítatlan okinawai ízeket akarja megismerni. És hát, ha már itt van... akkor mi mást akarna?
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Numbers and Ramen
Numbers and Ramen EmptyPént. 24 Júl. - 14:49


Avis & Isaac
ラーメン
Nem szólok semmit a keresésére, én sem tennék különben, de úgyis kellemes fogadtatásban lesz része, ebben biztos vagyok. S valahogy nem igazán szoktam adni arra sem, mit írnak véleményt mások. Mindenkinek más az elképzelése az egészről, s nem feltétlenül fogja mindenki azt kapni, amit el is vár.  
- Hideg zöld tea biztos lesz! - Méghozzá nem is palackban az automatából, zöld tea mindig van, én majd forrón kérem, de nem most. Isteni epres limonádé, gyömbérrel és borssal, már várom. - Mielőtt még kinyírsz - vigyorgok.
A nyugati szokásokkal annyival vagyok bajban, hogy nem a támaszpont közelében élök között töltöttem gyerekkorom nagy részét, hanem nagyapáéknál, ahol nem éppen a nyugati szokások dívtak. Apám ugyan tanított ezekre, de kevés időt töltöttünk együtt és nem ezzel akartam eltölteni az időt. Így aztán voltak kínos pillanatok itt, aztán megkértem anyámat, mi lenne ha. Szerencsére, aki tanított, nem röhögte el magát minden percben, mert nem éppen ugyanazok a szokásaink. Ellenben érdekelte, így cserébe én tanítottam meg neki az otthoni etikettet. Szerintem sokkal jobbak, de hát ízlés kérdése.
- Zöld teát kérünk, hűtve. Jeget kérsz bele? Ajánlom, hogy kérjél – súgom. - Én kérhetek az epres-gyömbéres limonádéból?
- Hogyne! - Bácsikám büszke nénikém ételeire, italaira, amit készít, a tűzhely azonban a férfiak területe, ahhoz szigorúan ragaszkodik. Mint ahogy az ételek készítése is.
- Hal, savanykás sós – bólintok. - Soba – mutatok az én menümön, ahol tudja keresni.- A kilences, hetes, négyes ééés ömmm... az ötös is jó. Az ötösben van tengeri herkentyű is, a hetesben meg van goya. Azt mondják, keserű, de szerintem meg nincs ilyen íze.
Nézem az étlapot, de már tudom, mit kérek magamnak. Rament kérek, tengeri herkentyűvel és rennngeteg rák és naruto is legyen benne, az a kedvencem.
Ha Avis kinézte, mit szeretne, a pult felé nézek, s a nénikém máris érkezik, széles mosollyal, tálcáva a kezében, rajta az italokkal, pohár alátéttel.
- Parancsoljatok, az ital készen is van. Sikerült kinézni, mit szeretnétek? - Akcentus van, mint nálam, ha gyorsan beszélek, vagy totál nem vagyok fejben sehol.
Avisra tekintek, hogy rendeljen nyugodtan, majd leadom a sajátomat is.
- Megkóstolod? Cukormentes, édesítőmentes - A poharam tartom felé, amiben a jégkockában is van gyümölcs, érdekes rajzolatokkal, s félfagyott állapotban belecsorgatott szirup, kiegészítve a gyümölcsdarabokat, mind a kettő szép és művészi, egy-egy papírszívószállal benne. - Milyen? Melyik ízlik jobban? - kérdezem kíváncsian. - A levesek mindjárt jönnek.
Megkordul a gyomrom, éppen, miközben iszom a limonádét.
- Mmm. Le sem tagadhatom, hogy éhes vagyok – vigyorodom el. Nincs mit zavarban lennem rajta.



~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Numbers and Ramen
Numbers and Ramen EmptyVas. 2 Aug. - 13:17
- Ühüüüm, persze, kérek szépen bele jeget - nem is habozik, kimondottan kívánja most a hideget, így Isaacnek nem szüksége különösebben unszolnia, vagy javasolnia, már el is képzelte a teazöldben úszkáló, üvegpohár falának ütközve csilingelő jégkockákat; meg azt, ahogy ha az ember a pohár tetejéről szürcsölget, akkor a leghidegebb (bár mi tagadás, kicsit vizes) a frissítő.
Sokáig nem regisztrálta magában az érdeklődést a gasztronómia iránt. A dolog valahogy természetes volt, mert az ő szülei sosem tüsténkednek a konyhában, gyerekkorában vele senki nem sütött süteményt játékból, nem segített az anyjának a vacsorakészítésben, nem nézte csodálkozástól tágra nyílt szemekkel, ahogy az apja mondjuk kést élez, vagy segít kinyitni egy különösen csökönyös üveg uborkát az anyjának. A normális családoknak mind van valami konyhához, vagy legalábbis étkezéshez köthető, bensőséges hagyományuk. Étkezéshez köthető hagyományaik ugyan nekik is vannak - születésnapok, karácsony, brunch kéthetente -, de nincs bennük semmi bensőséges és az is elképzelhetetlen, hogy maguknak főzzenek meg bármit.
Épp ezért egész életében mások főztek rá, éttermekbe, bisztrókba, kávézókba járt, ráadásul az igazán jókba, drágákba, elismertekbe, ezért hamar megtanulta, mi a jó. A dolog viszont a végtelenségig természetes jelenség volt számára, már tíz évesen sem jött rá a szívbaj, ha le kellett szólítania egy felszolgálót, vagy arról érdeklődött, pontosan hogyan is készítik a lazacot. De amilyen természetes volt, annyira kevéssé tűnt valaminek, ami különösebb érdeklődést, vagy kíváncsiságot éleszt benne, míg egyszer csak rá nem jött, hogy valójában pontosan ez történik. Lenyűgözik az éttermek, a személyzet tüsténkedése, az étlapok kínálata, a dekoráció, a berendezés, az ambiance, és most már érdeklik a pletykák, a hírek, a bennfentes információk, a felvásárlások, a chéf váltások, és nagyjából minden.
Szeret új helyeket kipróbálni, de azért persze csak csínyjával. Ha valaki Bronx közepébe akarná elcsalni egy mexikói food truckhoz, az valószínűleg kapufára lőne; jó érzékkel lövi be a környékeket, és konyhákat, melyek érdemesek lehetnek a figyelmére, elsődleges szempont azonban nem is feltétlenül az "érdemesség", inkább az, hogy megfeleljen az ízlésének. Többnyire már előre tudja, mi fog tetszeni neki és mi nem, tapasztalatból, egyre kevesebbszer lepődik meg. Az "igazi" helyeket viszont szereti, főleg, ha nem amerikai konyháról van szó. Nem mintha lehetetlen lenne, hogy egy az eredeti konyhát megjárt törzsgyökeres New York-i tudjon igazán jó japán éttermet vinni, de azért megvan a maga varázsa annak, ha nem ez a helyzet, hanem az emberek a saját, otthoni konyhájukat hozzák magukkal az "új világba".
Tekintete követi, Isaac hova mutat a menüjén, így hamar megtalálja a megfelelő sorokat a sajátján is. Gyorsan, de ettől függetlenül alaposan böngészi át az összetevők listáját, de aztán az ajánlást meggondolva egészen hamar döntésre is jut - Hát akkor legyen az ötös, rád bízom magam - dől hátra az étlapot félretolva, ha már eleve tengeri dolgokra vágyott, nem fogja pont most meggondolni magát. Halvány mosollyal köszöni meg az italokat Isaackel együtt, jól esően szinte rögtön bele is kortyol a sajátjába, amíg megrendelik a leveseket, viszont a kínálásra csak megrázza a fejét - Nem, köszi, most nem kérek - nem mintha gondja lenne mások dolgainak megkóstolásával, attól sem kap idegrázást, ha valaki meg akarja kóstolni azt, amit ő kért, az viszont indokolatlanul fontos neki, mikor milyen ízeket milyen más ízekkel társít. A limonádé most valahogy nem ilik az eltervezett íz-palettába.
- Oké, azért annyira nem sietős. De én is megéheztem, már csak az illatoktól is. A tea viszont tényleg isteni, nagyon jó - mondja, ahogy visszatolja a poharát az asztallapra - Sokat jársz ide? - kérdezi aztán szinte reflexesen, ahogy a rendelést letudva közben van ideje alaposan felmérni a helyet magát is.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Numbers and Ramen
Numbers and Ramen EmptyKedd 4 Aug. - 21:18


Avis & Isaac
ラーメン
- Igenis, jéggel – bólogat bácsikám, s máris nyomkodja a képernyőt. Nem kellett nekik nagy unszolás, hogy haladjanak a korral, otthon máshogy állnak az emberek a technológiához és amikor idejövök, mindig azt érzem, hogy teljesen más szinten vannak az itt élők.
Mikor idejöttünk anyával, ők már elég régóta itt éltek, mégis, magunk között olyan, mintha sosem költöztek volna el. Megkapom azt a kis szelet otthont, amit ott hagytam. Ők elfogadtak és befogadtak, hiába már a második generációs keverék vagyok, van, ahol még mindig kivülállóként bánnak velem, velük nem törődök. Ők viszont természetesnek vették, s szerintem azért is, mert régebb óta itt élnek és megszokták, hogy itt mások a szokások, elfogadott, hogy bárki bárkivel házasodhat.
Azon nem izgulok, hogy ízleni fog-e Avisnak az étel. Minden egyéni ízlés kérdése, és azt tudom, hogy bácsikámék nagyon finom ételeket készítenek, és nem hajlandóak változtatni az étel alapanyagain és készítési módjukon, hiszen így elveszti azt, amiért okinawai az étel.
Sokkal egyszerűbb rábökni alapra a megfelelő helyen, szeirntem sokat tud segíteni.
- Az ötös – bólintok. - Lehet bele több tenger gyümölcseit kérni, ha úgy szeretnéd. Én biztos kérek az enyémbe – bólintok is a szavaimhoz.
Kedvelem a nénikéméket, sosem bizalmaskodnak, ugyanakkor sokkal figyelmesebbek azokkal, akik velem érkeznek és mindig örömmel fogadnak, ami tudom, nagyon is őszinte. Bár még mindig nem értik, hogy ugyan értek a programozáshoz, tudok öszerakni weboldalakat, nem azzal dolgozom, de minden alkalommal megteszem, amit kérnek. Ezt is kedvelem bennük, nem hátrálnak meg a modern dolgoktól.
- Rendben – nem szokásom erősködni, ezért is vagyok zavarban ha nem otthon vagyok, mert ott nem szokás.
Jót kortyolok az italból, ízlelgetem, miután jó alaposan körbeforgattam a poharat. Nagyon tetszik a zöld, sárga, piros fekete összetétel, igazi frissesség érzetem van ettől. Ízben azt kapom, amit várok a látványtól és az illata! Hümmögök hozzá, elégedettségemet kifejezve.
- Finom illatok vannak, meghozza az étvágyat – értek egyet. Ez sokkal tisztább illat, mint mondjuk a burgerezőkben, vagy grill bárokban.
- Ízlik? - Mosolyodok el még jobban. - Örülök – kortyolok megint a sajátomból, majd  a két kezem közé veszem a poharat.
- Igen, viszonylag sokszor, a kedvenc ételem és bácsikám mesteri benne. Még a tésztákat is ő készíti, illetve a többiek – sosem nevezném személyzetnek, hiszen majdnem mindenki a rokonom itt. Engem nem érdekelt, amiben csak béna tudok lenni, mindet felmutattam, így inkább otthon sem állok hozzá, hogy elkészítsem.
- Te hova szeretsz járni a legjobban? Úgy általában?
Nénikém már érkezik is a tálcával, rajta a levesekkel.
- Parancsoljatok, egy soba és egy ramen – a tányérok alátétein szalvéta, kanál, evőpálcika is kerül kísérőnek. - Hozhatok még valamit? - Pillant ránk, érdeklődéssel, mosolyoa nem lohad. Kérdőn tekintek Avisra.
Ha elment, megvárom, míg Avis kigyönyörködi magát az ételben.
- Minden folyamatosan van, így csak össze kell rakni a leveseket.
Beleszippantok a levesem felett a levegőbe s mormogok egyet elégedetten. Még a szemeim is becsukom. Majd kinyitva a két kezem közé veszem az evőpálcikát, s magam elé emelem a kezem.
- Itadakimasu! - leengedem a pálcikát. - Jó étvágyat! - szétpattintom, majd ránézek Avisra. - Megkóstolod? - Ismét nem erőltetem, ha nem kér belőle.

~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Numbers and Ramen
Numbers and Ramen EmptyCsüt. 13 Aug. - 20:24
- Hááát... - úgy érzi, felsorolni minden helyet, ahova szeret járni, egy kisebb litánia lenne. Megannyi kedvence van a városban, és a városon kívül is. Mindegyik más hangulathoz, alkalomhoz, évszakhoz illik igazán, lehetetlen lenne csak egyet választani közülök, mert a lista egy-két helyezettje még csak össze sem hasonlítható, annyira más a profiljuk. Ezt a helyet sem lehetne mondjuk összehasonlítani egy cukrászdával, kár is megpróbálni. Majdnem elveszik Isaac kérdésének végzetes általánosságában, amikor megérkeznek a leveseik. Ilyen hamar nem is számított rájuk, megszokta, hogy a jó dolgokra várni kell, kivéve ha az ember rajongója a gyorséttermeknek (ő nem kimondottan az), de aztán a vele szemben ülő fiú elég gyorsan elmagyarázza, hogy egy levest összerakni itt azért nem olyan nagy ördöngősség. Végül is, érthető. Ezért érdemes egy dologra specializálódni, sok munkát meg lehet vele spórolni.
- Köszönöm. Én most nem kérek mást - felel aztán egy udvarias mosollyal, Isaacnek bólint, csak jelezve, hogy értette az információt. Maga elé húzza a tányérát, egy kicsit igazit rajta balra fordítva, aztán jobbra, kicsit vissza balra, mintha máris a legmegfelelőbb szöget keresné, vagyis az ételnek legjobban álló szöget, és talán ez nem is meglepetés, de azonnal nyúl a telefonja után. Azért egy sztori posztot megér a színpompás, csábítóan gőzölgő tál étel - Hát, elég sok helyre szeretek járni, nehéz lenne csak egyet választani. Mostanában mondjuk eléggé rákattantam a thai és a francia konyhára, úgyhogy az Uncle Boons és a Frenchette nagy kedvenceim - mint mindig, most is pontosan úgy beszél helyekről, legyen az étterem, büfé, bisztró, kávézó, cukrászda, pékség, mintha tökéletesen evidensnek venné, hogy ezeket a helyeket mindenki ismeri, és egyébként az ő világában teljesen evidens is, hogy nem kell felvilágosítania senkit a Frenchette létezéséről; miközben pedig magyaráz, lelkesen forgatja a telefonját, hogy lőjön pár fotót a korai vacsoráról, vagy kései ebédről.
- Nem, köszi, de egy kicsit közelebb tudod tolni a tányérodat? Csak egy pillanatra? - pillant aztán fel Isaacre meggyőzőnek szánt mosollyal, amivel kétségtelenül megakasztja a fiú jókívánságát, meg feltételezhetően a célt, hogy nekilásson a levesnek, de úgy tűnik, őt ez egy percig sem zavarja. Ha Isaac enged neki, akkor megigazítja egy kicsit az ő tányérát is, saját poharát eltolva az útból, hogy elkattintsa a képeket, amelyeket akar, ha nem, hát egyébként biztosan túléli azt is. Posztolni azért nem most fog, de csak mert éhes, a desszert előtt mondjuk - ha még fog belé desszert férni -, bőven ráér erre, most gyakorlott mozdulattal szétpattintja ő is az evőpálcikákat, jobbjával élvezettel a sok hozzávaló közé túr, elsőnek egy darab rákot és némi tésztát csippent össze, hogy hamar el is tüntesse - Ó, igen, jó étvágyat - kap aztán valamivel később észbe, némileg megkésve viszonozva a fiú korábbi gesztusát; de az ezt követő pár percben épp eléggé elfoglalja az, hogy a leves különböző hozzávalóit szépen sorban végigkóstolja, a baljába hamar odakerül a kanál is, hogy olykor a léből is tudjon szippantani.
- Tényleg nagyon jó - dícsér aztán megint csak valamifajta magától értetődő hangon, meglepődés nélkül, pedig aztán még nem járt itt tényleg soha, hogy biztosra vehette volna a jó ízeket. De azért remélte, hogy Isaac értékítélete nem lehet ennyire rossz, meg éppenséggel, amikor korábban rákeresett a helyre, ott is számtalan pozitív értékelést talált.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Numbers and Ramen
Numbers and Ramen EmptyCsüt. 20 Aug. - 18:54


Avis & Isaac
ラーメン
A válasza egyértelműen zárás és hogy nem akar róla beszélni. Udvariatlan voltam, olyanba kérdeztem bele, ami számára kényelmetlen. Elmosolyodom és inkább hagyom elúszni a választ. Figyelni fogok arra, hogy ne tegyek fel neki legközelebb étellel és étteremmel kapcsolatos kérdéseket. Elég kényelmetlenül kezdem érezni magam, hiszen éppen étterembe megyünk és ott általában ételekről beszélgetnek emberek egymás között. Általában. Mindenesetre észben tartom és hallgatok inkább, nem erősködöm a tovább kérdezéssel. Egyértelműen számára kényelmetlen a téma. Vagy nem jól tettem fel a kérdést. Ezt majd még átgondolom.
- Rendben – mosolygok vissza rá. Ezeket az ételeket azért szeretem, mert kérhetek bele többet, mást is és így olyanná válik, amilyennek én szeretem enni, nem pedig az, ami ez van, ezt eszed jelleggel bír.  Kíváncsian figyelem, ahogy ténykedik a telefonnal, addig nem is veszek az enyémből, főként, mert tudom, meg akarom kínálni az enyémből.
A folytatásra nagyon megkönnyebbülök. Mostanában hajlamos vagyok túlgondolni dolgokat, főleg, hogy fontos döntés előtt állok, állunk. Majdnem úgy érzem magam, mint vagy majdnem tíz éve, mikor ideköltöztünk. S vészfékként sokkal inkább a régi elgondolásaim felé hajlok. Ez egy nagyon jó figyelmeztetés volt, figyelni fogok erre.
- Thai – az nekem nagyon fűszeres, mégis, ha arra kerül utam, akkor elfogyasztom. - Uncle Boons – keresem a nevet, nagyon ismerős. - Szerintem mentem már el előtte. Ezek szerint érdemes beljebb is kerülni – bólintok egyet határozottan. - Frenchette-t kedvelem, ott voltunk már párszor. Van ott kedvenced? - Bár a korábbi félsz csenget, úgy vagyok vele, hogy ez a saját paranoiám, megküzdök vele. Közben hagyom élvezkedni, addig is kellő hőfokra tud beállni a leves, szoktam hagyni pár percet.
Még mindig szokatlan, hogy apám helyzetéből fakadóan egészen máshol vagyunk társadalmilag. Azt nem mondom, hogy … nem tudom. Nem foglalkozom ezzel, mert akikkel összebarátkoztam ebből a körből, kedvelem őket s szeretek velük lenni. Nekem ennyi elég.
- Hogyne, persze – elteszem a poharat a tányér elől, s közelebb teszem hozzá, nem tolom, így a leves mozdulatlan marad. Fontos a szem számára a látványnak és bácsikám ért hozzá. A pálcika már a kezemben marad, elvégre már megfogtam, hiába van tartó a részére, nem szoktam már olyankor letenni.
A gyomrom mintha ellenkezni akarna, hatalmas kordul, mire felnevetek, s hagyom Avist, hogy lefotózza levest.
Elégedett mosollyal nézem, ahogy nekiesik a levesnek, s magam felé húzom a saját levesem, mikor látom, már nem készít több fotót róla. Bácsikámra pillantok, aki csak mosolyog, s már egy újabb betérő vendéget szolgál ki. Szereti, ha valaki elégedett a felszolgált étellel és a felszolgálással is. Ezért is foglalkozik ezzel.
- Köszönöm! - felelem, miután beszippantottam a tésztát. Nem csak én lehetek éhes, látva, ahogy szinte nekiveselkedik a levesnek.
- Ugye? - széles mosollyal tekintek rá. Ahogy fogyasztja, látni, hogy ízlik is neki. Ide szívesen hozok bárkit is, aki úgy véli, hogy meg szeretné kóstolni ezt a konyhát. Tudom, hogy sokaknak nem a kedvence, s ezért sem szoktam erősködni, csak javasolni.
Nem csak azért vagyok csendben, mert éhes vagyok és eszek, hanem mert szeretem élvezni az ízeket, függetlenül attól, hogy nem fűszeres az étel. Éppen ezért szeretem, mert mindennek a saját ízét érzem.
~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Numbers and Ramen
Numbers and Ramen EmptyCsüt. 3 Szept. - 20:51
- Ó, igen, mindenképp érdemes! A város legjobb pad thai-ját ott ettem, de van isteni kókuszlevesük is, i-má-dom - gondolkodás nélkül, érezhető könnyedséggel teszi meg a maga ajánlatát, mérsékelt, de önmagához képest határozott lelkesedéssel - ha valamiről tud órákon át beszélni és még azt sem bánja különösebben (amit egyébként utál), ha faggatják, az az étel, a különböző fogások. Végtére is, ez nem különösebben személyes téma, az ízléséhez van köze, nem pedig ahhoz, kicsoda ő valójában. Talán ezért is olyan természetes neki dolgokat megosztani az interneten, az egész tulajdonképpen nem valóságos. Vagy legalábbis, nem úgy valóságos, ahogy mások azt elgondolják. Felhúzhat oda egy életet, világképet, ízlést, de ettől még az emberek nem fogják tudni, kicsoda ő valójában. És ez neki így tökéletesen megfelel.
- A Frenchette csilis-paradicsomos homárja az egyik kedvencem. A másik talán a padlizsán tahini... - szinte már ábrándosan felsóhajt, pedig éppen most is egy nagy tál leves felett ül, ami ugyan tényleg ízlik neki, de nagyon úgy tűnik, hogy ez nem akadályozza meg abban, hogy más ételekről is ugyanígy áradozzon, vagy épp arról fantáziáljon. Persze ettől még nem fog innen majd elindulva útba ejteni egy másik éttermet, bizonyára egy falat sem bír majd lecsúszni a torkán, mire végez ezzel a fogással és ez így van rendjén. De egy jó élmény nem csorbíthat egy régi jó élményt, és ez fordítva is épp ilyen igaz.
- Ühüm - helyesel aztán csak újra, most már szigorúan csukott szájjal. Nincs ugyan ellenére beszélgetni egy-egy étkezés alkalmával, de teli szájjal azért mégsem illik, és bár sokszor úgy érzi, jobb lett volna kevésbé szigorú szabályok közt nevelkedni, mint ahogy őt nevelték, azért az ilyesmit nem lehet gombnyomásra levetkőzni. Feszélyezi kicsit a csend is, már megfigyelte, hogy ezeken az apró helyeken, ha épp nem folyik ki a vendég az ajtón, néha egészen meghitt hangulat uralkodik, ami ugyan egyáltalán nem válik egy hely rovására, épp ellenkezőleg, alkalmasint mégis kicsit furcsa lehet, ha az ember nem kimondottan egy csendes zúgra vágyik éppen - Feltétlenül fogok majd posztolni róla egyet - jelenti ki aztán, amikor már jó pár falattal beljebb van, nem úgy mintha ezzel szívességet akarna tenni bárkinek is, a dolog sosem erről szól, ez csak neki teljesen magától értetődő, elvégre ezt csinálja és bizonyos szinten ráadásul ebből él. Vagyis hát természetesen nem abból, ha posztol erről a helyről, de más esetekben nagyjából így működik a dolog.
- És egyébként ez sokkal kellemesebb, mint tanulni - teszi még hozzá, ezt viszont már nem minden hátsó szándéktól mentesen, ha lehetne, simán lecserélné a heti matekórákat heti kajálásokra, de van egy olyan sejtése, hogy próbálkozhat, csak nagyjából feleslegesen... amitől szintén nem csillapodik az étvágya, módszeresen kanalazza a levet, csipegeti ki a pálcikával a megannyi levesbetétet, és nem is egészen sikerül a végére érnie, egy ponton csak halk szusszanással hátradől, és a teáját veszi a kezébe - már egy falat sem nagyon menne le a torkán, inkább csak leöblíti az ízeket a hűvös itallal - Uh, csurig vagyok...
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Numbers and Ramen
Numbers and Ramen EmptyVas. 6 Szept. - 19:50


Avis & Isaac
ラーメン
- A kókuszlevest imádom én is! - Csillannak fel szemeim. - Jó a pad thai? Azt általában itt nagyon semmilyenként készítik. Mármint... a városban, úgy értem. Egyszer elmehetnénk oda – szeretek olyanokkal menni éttermekbe, akik tudják értékelni és fogyasztani a jó ételeket. - Anya nem kedveli a kókuszos ételeket, nekem az egyik kedvencem – főzni meg nem tudok úgy, mint ő, így ha otthon vagyok, akkor mindig megkeresem a kedvenc kifőzdémet.
Teljes átéléssel beszél az ételekről, leginkább ábrándosan.
- Padlizsán tahini? - láttam a menüben, még nem volt bátoságom megkóstolni. - Érdekes lehet, egy ideje szemezek vele. A homár is jó, a csípős ételek nem az erősségeim, azt még nem kóstoltam. Azt hiszem az utána való napot szabadnapnak kell nyilvánítanom – kuncogok fel zavartan.
Ha valamiben jók vagyunk, az a kényelmetlen érzések takarása, a hamis mosoly. S észre is vesszük. Érzékelek valamit Avison, amit még nem tudok pontosan hova tenni, csak hagyom élvezkedni. Megtanultam, hogy az emberek, ha nem beszélnek valamiről, még nem jó, ha felhozzuk. Inkább csak figyelem, hogy tudjak enyhíteni ezen. Ebben viszont jó vagyok.
- Ezt érdemes is – bólintok egyetértéssel. Elfogult vagyok szerintem, mint sem ételrajongó. S ezt annyira nem is tagadom.
Komótosan állok neki a levesnek, soba ide vagy oda, most a ramenre éheztem és azt a szokást is ütöm, hogy gyorsan kell befalatozni az ételt. Szeretem élvezni az ízeket, ha már egyszer enni kell. Ugyanakkor képes vagyok pillanatok alatt eltüntetni hatalmas adagot is, ha úgy szükséges.
Leengedem az evőpálcikát, úgy nézek rá.
- Ezt gondoltam, hogy jobban élvezed. És ó, megbántódtam – teszem hozzá művi sértettséggel, de a mosolyom jelzi, hogy egyáltalán nem erről van szó, aztán eszek ismét hosszabb ideig, figyelve Avist, ahogy élvezi az ételt.
- Azt tudtad, hogy egészen jól lehet lakni már csak azzal is, ahogy eszel? - kivételesen könyékkel támasztom meg és tenyerembe teszem az állam és úgy nézek rá. - Jó nézni, ahogy élvezed – mosolyodom el.
- Mit szeretnél tenni tanulás helyett? - Térek vissza a másik kérdésre, hiszen hiszek abban, hogy ezt nem véletlenül mondta. Tisztában vagyok a visszajelzéseiből, hogy a fenének akarja a tanulást, mégsem akar megbukni belőle, így inkább elfogadja, hogy segítsem.
- Egészségedre – teszem a tartóra a pálcikáimat. - Pedig desszertet is érdemes megkóstolni. Azt a nénikém készíti és nagyon jól ért hozzá – somolygok hozzá.
- Édeset, sósat, savanykásat, vagy éppen keserűt kérsz? Esetleg... - hajolok közelebb hozzá. - Umami? - Nem a kedvencem ez a semleges íz, csak ha mással is kiegészül. De sokan ezért istenítik a japán konyhát. Engem meg annyira nem foglalkoztat.
~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Numbers and Ramen
Numbers and Ramen EmptyHétf. 14 Szept. - 21:02
Bólint két aprót is, épp egy falat közepén, mielőtt verbális választ tudna adni - merthogy ugye, úrinő teli szájjal nem beszél - Tényleg nagyon jó. Savanykás, egy picit édes, épp csak enyhén fűszeres, nem sajnálják róla a szószt, szóval nem túl száraz és rendesen telepakolják mogyoróval is. Kérheted csirkével, marhával, garnélával, sok zöldséggel, kevés zöldséggel - meg aztán biztos benne, hogy nagyjából bármilyen variációban is elkészíti az étterem a rizstésztás ételt, legalábbis a jó helyek hajlanak némi rugalmasságra. Ő a maga részéről többnyire mégis csak a csirkére szokott szavazni, vagy néha a vegetáriánus verzióra, a halat valahogy kevésbé érzi hozzá illőnek, de persze, kinek mi - Hát, igen, a kókusz már csak ilyen dolog... van aki nagyon szereti, van aki meg utálja, nem sok embert ismerek, akinek semleges lenne a dolog. De persze, elmehetünk valamikor - neki egyébként sem kell semmiféle kifogás arra, hogy éttermekbe menjen, nem kell különleges alkalom sem, még egyedül is hajlamos elmenni, ha éppen hirtelen kíván rá valamire, de túl későn hív fel másokat, ezért senki sem ér rá. Néha egyébként sem igényli a társaságot, de azért valahogy az étkezés mégis afféle közösségi dolog. Jobban csúszik, ha nem egyedül eszik az ember, ami alól mondjuk a családját kimondottan kivételnek tartja. Ha választhat, hogy velük, vagy nélkülük egyen, akkor nélkülük enni garantáltan békésebb...
Hunyorog, kicsit elhúzza a száját, nem lenézően, vagy ítélkezően, inkább csak úgy, mintha ő próbálná eldönteni Isaac helyett, hogy most akkor illik-e ilyeneket mondani, vagy nem - Ez lehet, hogy eggyel több infó volt - mondja aztán különösebb kertelés nélkül, de egészen semlegesen, tulajdonképpen őt nem annyira akasztotta meg ez a "másnapos"-megjegyzés, de azért ő egészen biztosan nem mondott volna ilyesmit. Sem asztalnál, sem egyébként, de az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy neki egész gyerekkorában bármikor fejét vették volna ilyenekért, és azért az a világ szerencséje, hogy nem mindenkit Lowdenék nevelnek fel.
- Hm? - pillant fel a fiúra a kanaláról, elsőre pont úgy érti, hogy az ember jól tud lakni azzal, ha csak nézi az ételt - ami egyébként bizonyos tekintetben igaz, egy szépen tálalt ételtől egyszerre lesz az ember nagyon éhes, de közben meg igen is el tud tömíteni a látvány, épp csak más érzékszerveket támad a kép, kiesik az élvezkedők sorából az ízlelés, de azért a látás és a szaglás is tud táplálkozni. Szóval ez sem lenne furcsa, de aztán Isaac következő mondata egyértelművé teszi, hogy ő most nem erre gondolt, úgyhogy udvariasan elmosolyodik - Kösz? - mondja némi kérdő éllel, nem tudván eldönteni, hogy akkor ez most valamiféle dícséret, esetleg bók akarna lenni, bár mi tagadás, annak kétségtelenül sajátos.
- Mit ne csinálnék a tanulás helyett? Bármi szórakoztatóbb - világít aztán rá az utolsó falatokat kanalazva egészen pikírt stílusban, hát ki szeretne még az iskolán, meg a kötelező sulis munkán túl tanulással foglalkozni? Járhat helyette helyekre, találkozhat a barátaival, elmehet moziba, vagy csak heverészhet otthon az ágyában az Instát görgetve órákon keresztül - nagyjából mindent is szórakoztatóbbnak tart a matek helyett, és sosem fogja megérteni, ha ezt valaki máshogy gondolja.
Nagyot sóhajt, amikor végül eltolja magától a tányért, és kissé elgyötörten néz Isaacra a desszert emlegetésekor - Fú, nem kéne - rázza meg a fejét némi tétovázással, mert egyébként rettentően édesszájú, simán vallja a népszerű, a "desszertnek külön gyomrom van"-elvet, de most valahogy a sok létől meglepően kevéssé érzi ehhez a kedvet, meglehet, a tea fogja csak megtenni desszert gyanánt. Ki gondolná, hogy ezek a levesek ennyire laktatóak, amikor a lé bennük a legtöbb...? Pittyen egyet a telefonja, úgyhogy reflexesen utána nyúl, csak a sofőr az, a jelek szerint talált egy parkolóhelyet egy sarokkal odébb, csak szólnia kell, ha indulna. Épp csak egy kicsit para, hogy nulla-huszonnégyben megosztja vele a telefonjáról a pontos tartózkodási helyét, de ha az ember sorra veszi, hogy az ember telefonja amúgy is folyton követi, úgyis mindegy, és inkább kényelmes megoldás, hogy nem kell egész nap Walterrel sms-eznie, ha arra számít, hogy majd ő viszi haza - Itt van értem a kocsink, úgyhogy szerintem inkább fizessünk és menjünk. El tudunk vinni, ha gondolod - mondja egy üzenetet pötyögve, de a szavait egyértelműen Isaacnek címezve, és ha arra kerül a sor, magától értetődően felajánlja azt is, hogy szívesen fizet, vagy legalább a saját fogyasztását szívesen fizeti, de persze egy ponton túl illetlenség nagyon erőltetni a dolgot, úgyhogy akár el is engedi, és ha a fiú velük tart majd, akkor együtt indulhatnak a várakozó, fekete autóhoz.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Numbers and Ramen
Numbers and Ramen EmptySzer. 16 Szept. - 22:06


Avis & Isaac
ラーメン
- Mmm, kecsegtető – mormogok a falat felett elégedetten. - Mindenképpen meg akarom kóstolni – szeretek a hasamra gondolni, noha megfontolom, mit eszek. - Nagyon finoman hangzik.
Tengeri herkenytűvel fogom kérni és marhával. A disznót megutáltatták velem otthon, mert annyira felkapott sajátosság lett, hogy inkább a marhára szavaztam. A tréfás az egészben az, hogy nálunk van a legjobb marhahús is, mégis, a sertés a mindennapi teljes favorit.
Érdeklődéssel nézek rá. Lehet, a lányokat másképp nevelik. Ha hallaná, miket mondanak a többiek. Akik... fiúk, férfiak. És a nők is tudnak csipkedni virágnyelven, így aztán úgy veszem, hogy ezt ő nem akarja hallani. Így aztán egy néma ja szóval elhallgatok.
A felpillantásra megértem, hogy nem érti.
- A szemnek is adunk élvezkedést, ezzel azt is jól lakatjuk, mint ahogy az orrunkat is az illatokkal, s utoljára érkezik az ízlelés – ez engem elsősorban arra tanított meg, hogy uralkodjak az éhségem felett, s minden lehetőséget megfogjak arra, hogy értelemben jól lakhassak.
- Szívesen? - válaszolok ugyanolyan kérdőjellel, mosolyogva. Valóban jó látni, hogy élvezi az ételt és elmerült benne.
- Ó – ismétlem meg magam. - Kezdek örülni, hogy ez csak egy tantárgy – hiszen a barátságunk jóval korábbra vezethető vissza, s inkább csak felajánlás útján vállaltam el azt, hogy együtt tanulunk. És sejtéseim vannak, hol lenne leginkább. Az egyiken éppen vagyunk...
- Laktató – bólintok. - S nem csak egy órára – sokan esnek abba a csapdába, hogy olyan a leves, mint a sushi. Nos, nem. Ezért is eszek inkább leveseket, hiába rajongok a rizses ételekért.
- Örülök, hogy ízlett. Egészségedre – érzem, hogy a bácsikámék is boldogok, mert azért szokásuk nézelődni, ki, mennyire elégedett.
Nem foglalkozom azzal, hogy a telefonját nézegetni, szokás és engem nem zavar, még akkor sem, ha általában lekapcsolom a sajátom, ha valakivel vagyok. Ezzel tisztelem meg az együtt eltöltött időt.
A szavaiból értem, hogy a ránk szánt idő elfogyott a mostani alkalommal. Valahogy ezért is nehéz ebbe a közegbe tartoznom. Talán, ha beleszületek, jobban elfogadtam volna, de éppen a legrosszabb alkalomkor csöppentem bele, apám révén. S hiába álltam a sarat, nem kívánom az életembe. S ez csak részben csökkent az elköltözésemmel, felnőtté válásommal. Nekik még mindig az ezredes fia vagyok.
- Köszönöm! Még van máshol dolgom, de kikísérlek – bácsikám hosszú monológot engedne és szerintem is így a helyes.
Az ajtót is kinyitom neki, a kocsiajtót, a sofőrt is üdvözlöm egy mosolygós biccentéssel, hiszen ő is ember.
Egy ideig még nézek a kocsi után, aztán visszatérek a bácsikámékhoz. Mert hogy desszert is jár a menühöz, azt pedig Avis részére a címére szállíttatom, a legszebb csomagolásban, egy kis kártya kíséretében, melyen kívánom, hogy remélhetőleg már van hely a számukra.


~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Numbers and Ramen
Numbers and Ramen Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Numbers and Ramen
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» safety in numbers
» Signs & Numbers

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: