New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 35 felhasználó van itt :: 9 regisztrált, 0 rejtett és 26 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Tommy Doss
tollából
Ma 8:52 am-kor
Shelley Lane
tollából
Ma 8:09 am-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 11:26 pm-kor
Keegan Whinett
tollából
Tegnap 10:57 pm-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 10:36 pm-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 10:36 pm-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 10:30 pm-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 9:59 pm-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 9:02 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

Bay & Conrad
TémanyitásBay & Conrad
Bay & Conrad EmptySzomb. Május 23, 2020 11:55 am


Gyűlöl vásárolni. Az üzletekben mindig túl sokan vannak, akik egyszerűen képtelenek megérteni a személyes tér fogalmát, annak betartásában pedig még rosszabbak. Folyton ott vannak a sarkában, a nyakába lihegnek, lökdösődnek, türelmetlenkednek és ami még rosszabb, időnként még hozzá is szólnak. Mintha tudná, hogy valakinek a piros vagy a zöld áll jobban, vagy hogy egy esküvőre milyen színű ruhát illik venni. Mint mindig, ezúttal is igyekszik a lehető leggyorsabban véghez vinni a küldetését, sokadszorra is elátkozva magát, amiért megígérte az édesanyjának, hogy ezúttal normális ember módjára nem online fog rendelni valami göncöt magának. Mintha azok nem lennének ugyanolyan jók, mint bármi, amit itt tudott megvenni.
Megkönnyebbült sóhajt ereszt meg, amint kiszabadul végre a bevásárlóközpontból, kezében szerzeményeivel és lépteit egyenesen a metró felé veszi. Azzal jut el a leggyorsabban a kollégiumba, márpedig ma már nem vágyik másra, mint szobája kényelmére és csendjére. A szobatársa is távol van kivételesen, legalábbis nagyon reméli, jól rémlik neki, hogy a mai napon rontja épp máshol a levegőt, így hát végképp alig várja, hogy visszaérjen. Meggyorsítja mozgását, ahogy észreveszi a közelgő szerelvényt, mit ennek köszönhetően éppen sikerül is elérnie, s azonnal le is dobja magát az egyik legközelebbi ülésre. A futás sose volt az erőssége, ahogy más sport se, s bár szereti azt hinni, a maga módján elég fitt, ettől igencsak messze van, nem véletlen, hogy ettől a néhány méternyi futásnak is alig nevezhető igyekezettől elfáradt.
A lehető legkényelmesebben helyezkedik el, szinte belefeküdve a kemény ülésbe, s már nyúl is a zsebébe. Ujjai finom, begyakorlott mozdulatokkal siklanak végig a telefon kijelzőjén, szemeiben visszatükröződik a halovány fény. A metrókocsi szinte üres, itt-ott lézengenek csak az emberek, fel-le szállva, vagy üldögélnek, mobiljukat bámulva vagy egy könyvet olvasva, teljesen figyelmen kívül hagyva környezetüket. A látvány megszokott, egyetlen apróságot kivéve. Az se kirívó, sőt, tulajdonképpen még csak furcsának se lehetne nevezni, valamiért mégis megragadja a figyelmét. Szeme sarkából, a lehető legdiszkrétebben, - legalábbis véleménye szerint -  figyeli a nőt néhány percig, mielőtt engedne a szokatlan késztetésnek és felé fordulva halkan megszólítaná.
- Jól vagy? Van nálam zacskó, ha szükséged lenne rá – kezével a mellette lévő szatyrokra mutat, feltételezve, csak egyszerű rosszullétről van szó. Nem ez lenne az első eset, hogy olyasvalakivel találkozik, aki alig bírja bent tartani gyomra tartalmát és rémülten kutat valami után, amit használhatna, ha már nincs menekvés.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Bay & Conrad
Bay & Conrad EmptyHétf. Május 25, 2020 5:40 pm


Metrós baki


Egész jól indult a reggelem. A tudat, hogy hamarosan dili-doki fog kezelni (aki magát neurológusnak hívatja) egész megnyugtatott. Teljes mértékben egyetértek a rendőrséggel, hogy ez nem mehet így tovább. Az elmúlt 7 hónapban próbáltam megoldást találni arra, hogy ha bárki csúnyán néz rám, máris elhiszem, hogy képes lenne megfojtani a következő sikátorban.
Igyekeztem minél többet otthon maradni, hátha az segít, hogy nem találkozok emberekkel, de egyenlőre nem jött be a dolog. Ehelyett elkezdtem otthon is képzelődni, és random árnyakat látni minden sarokban. Az csak hab a tortán, hogy a múltkori incidensben résztvevő srác is megjelent egy nap mellettem. Persze mire kipróbálhattam volna az önvédelmi online órákon tanult ütéseket és fogásokat, addigra köddé vált.
Sajnos a mai napom sem telhetett el anélkül, hogy ne rontsák el egy hirtelen jött telefonhívással. A rendőrségtől jött, hogy azonnal ugorjak be az említett címen található, manhattani irodába, hogy aláírjam a papírokat, miszerint beleegyezésemet adom, hogy a rendőrség bejelenthessen engem egy magánklinikán, mint gyenge vegetatív idegrendszerrel rendelkező személyt. Azt se tudtam, hogy ez mit jelent, mégis bevánszorogtam az irodába, majd egy gyors bájcsevej után aláírtam a szükséges papírokat. Emlékeztettek, hogy ne felejtsek el megjelenni a következő munkanap a klinikán, majd utamra engedtek.
Felajánlották, hogy hazavisznek, de legyintettem; mondván, ideje megtanulnom, hogy ne nézzek a hátam mögé minden pillanatban, plusz az se segített, hogy mindenki a száját húzta, mikor felajánlottak nekem egy fuvart.
Most viszont azt kívánom, bárcsak elfogadtam volna. A metró felé sétálva észrevettem, hogy egy napszemüveges, öltönyös fickó minden lépésemet követi. Mondhatnám, hogy fényes nappal volt, de valójában nem hittem, hogy jó céllal közeledett felém. Így sietősre vettem a lépteimet, majd lekanyarodtam a metróhoz. Az öltönyös fickó természetesen hozzám nagyon közel állt meg, mikor a metróra vártunk. Mikor a másik oldalon befutott a vágány, vártam egy pár pillanatot, majd épp azelőtt, hogy megszólalt volna az ajtózáró csengő, nekiiramodtam. Beugrottam a kocsiba, majd levágtam magam az első ülésre, az öltönyösnek háttal, hogy biztosan ne is lássam, valóban követett-e. Mert ha igen, akkor ennél is rosszabb passzban leszek hamarosan.
Valószínűleg nem festhettem túl jól, mert egy hang mellettem megkérdezte, hogy jól vagyok-e, és hogy nincs-e szükségem zacskóra. Lassan oldalra fordultam, majd végigmértem a srácot. - Nem... nem bevásárolni megyek - nyögtem ki nagy nehezen. Zacskó? Ó. Ó! P- Mármint, köszönöm, de bízom benne, hogy nem lesz rá szükségem. - Látszik, hogy máshol jár az eszem. - Miért kérdezed?
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Bay & Conrad
Bay & Conrad EmptyPént. Május 29, 2020 3:04 pm


Nem kíséri figyelemmel a vásárlással kapcsolatos híreket, biztos nem lehet hát benne, de szinte meg van róla győződve, hogy sikerült rekordidő alatt beszereznie mindent, amire szüksége lehet. Ez pedig egyike azoknak az okoknak, hogy szigorúan egyedül volt hajlandó eljönni ide. Így nem kellett nézelődnie, lekaphatta az első szimpatikus ruhadarabot az első bolt első fogasáról, megúszhatta a próbálással járó hajcihőt, a „mi lenne, ha ide is benéznénk”, meg az „együnk pár falatot” marhaságot, amit minden bizonnyal végig kellett volna szenvednie, ha megengedi bárkinek, hogy elkísérje. E nélkül azonban csak végigrohant az épületen, összekapkodott minden, fizetett, aztán már robogott is, hogy elérje a legközelebb induló szerelvényt, amin a napszaknak köszönhetően, remélhetőleg, nem lesznek sokan.
A metrózás valamiért mindig is a kedvenc közlekedési formái közé tartozott, már ha választhat kedvencet valamiből, amit többnyire kifejezetten utál. A kérdéses járművön ülni ugyanakkor többnyire megnyugtató és kellemes. A nap nem süt a szemébe, nem rázkódik össze mindene és még a telefonját is nyomkodhatja anélkül, hogy valaki kiverné a kezéből, mikor szó nélkül megpróbál bepréselődni a belső ülésre. Mindez persze kizárólag akkor van érvényben, ha nem egymást tapossák az emberek egyetlen talpalatnyi helyért versengve.
Többnyire semmi gondja az emberekkel, csupán jobban szereti, ha nem egy légtérben vannak és online kommunikálnak egymással. Úgy minden könnyebb, gördülékenyebb. Kevesebb az érzelem, a kockázat, ráadásul lényegesen kényelmesebb is. Ez persze nem jelenti azt, hogy figyelmen kívül hagyná a hús-vér embereket, különösen, ha azok segítségre szorulnak, vagy legalábbis mutatják ennek valamilyen egyértelmű jelét. Most se rest megszólítani a mellette ülő nőt, felajánlva szolgálatait, melyben ezúttal van persze némi önös érdek is, de ez már csupán részletkérdés.
- Én nem... - meglepetésében partra vetett halként tátogva pislog maga elé, míg nem sikerül feldolgoznia a váratlan válasszal járó sokkot. Sok mindenre számított, csak erre nem, pedig valójában logikus következtetésnek tűnhet a felelet, ha nem vagy biztos benne egészen addig a pontig, hogy a melletted ülő éppen tökéletes helyszínt keres egy kisróka lefektetésére, nem pedig vásárláson álmodozik. Persze nem ismeri az illetőt, így könnyedén elképzelhető, annyira gyűlöli beszerezni a szükséges akármicsodákat, hogy már a puszta gondolatra is felfordul a gyomra, vagy egyszerűen csak az arcának ez az alap beállítása. Márpedig ki ő, hogy ítélkezzen, meg hát nem is nagyon érdekli. - Azt hittem, hányingered van és gondoltam felajánlok egy felesleges zacskót, hogy ne magadat vagy engem teríts be - továbbra is pislogva, habár már lényegesen közelebbi mértékben a normálishoz, tájékoztatja a nőt tervei részleteiről, fel is emelve az áldozatnak felajánlott szatyrot, hátha mégiscsak kellene valamire.
- Bocsi, úgy tűnik, rosszul feltételeztem. Csak olyan sápadtnak tűntél, meg olyan ijedten nézelődtél és már láttam hasonlót, az pedig elég rosszul végződött..., ha érted, mire gondolok - már a puszta emlékre is elfintorodik, majd, csakhogy ne tűnjön annyira őrültnek, egy mosollyal is megpróbálkozik. - Egyébként továbbra is áll az ajánlat, ha mégiscsak kellene valamire - mindegy is, hogy mire, legalább megszabadulna tőle, a kollégiumi szobájában úgysincs elég hely gyakorlatilag semmire, arra pedig aztán pláne nem, hogy felesleges kacatokat cipeljen oda és raktározzon.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Bay & Conrad
Bay & Conrad EmptyVas. Május 31, 2020 12:32 pm


Metrós baki


Egy pillanatra nem tudtam eldönteni, hogy csak szórakozik velem, vagy valóban megszólított egy vadidegen a metró kellős közepén. Mármint, ez természetes lenne, ha nem segítő szándékkal tette volna ezt. Emiatt alapból gyanús volt a srác. Az amerikaiak nem a kedvességükről voltak híresek. Amikor kiköltöztem, egyedül kellett lépcsőn fel- lépcsőn le cipelnem a bőröndömet, és senki nem jött volna oda segíteni. Akkor sem, mikor már tényleg borzasztóan ki voltam fáradva.
Viszont vagy rendkívüli színészi tehetséggel van megáldva a srác, és remek kém, maffiózó, rosszfiú, akármi is lehet, vagy pedig tényleg csak sikerült egy olyan emberrel összefutnom, aki nem magasról tesz a többiekre.
A hányingert említve megértettem, hogy miért is ajánlotta fel a zacskót. Megdörzsöltem a homlokomat, majd bólintottam. - Köszi. Hidd el, bárcsak a hányinger miatt lenne olyan az arcom, amilyen, de sajnos járt a csomaghoz, amit az életemnek nevezek.  - Dióhéjban. És akkor nem mondtam semmi konkrétat. Mégis elmagyaráztam neki, hogy mégis miért néztem ki úgy, mint aki mindjárt rókázik a metró kellős közepén.
Tulajdonképpen belegondoltam, hogy vajon mit szólnának az előttem állók, ha a cipőjüket illatos kajamaradék fedné be. Hát, nem vagyok benne biztos, hogy nem hívnák rám a rendőrséget. Na nem mintha számítana, mert elég megemlítenem azt a pár nevet, akik segítettek nekem kijutni, és máris békén hagyna a NY Police. - Nyugi, - fordulok oda a sráchoz. - valószínűleg úgyis valamelyik álló helyzetben lévő szerencsétlen kapná a nagyját. - Magamra erőltettem egy mosolyt. Egy fokkal jobban voltam, mint mikor beszálltam a metróba. A srác eltereli a figyelmemet arról, ami a való világban történik.
Ugyan nem szeretek olyan helyen lenni, ahol túl sok ember tartózkodik egy légtérben, mert akkor sokkal nagyobb az esélye, hogy valaki olyan fog velem szemben állni, aki épp hogy azért jött ide, hogy kést fogjon a nyakamhoz. Azonban meg kell hagynom, a tömegben nagyobb biztonságban is érzem magam, hiszen akkor mindig lesznek körülöttem emberek, akik megvédenének. Ugye? Vagy csak elsétálnának, és végignéznék, ahogy kivérzek? Nem is akartam belegondolni, így csak megráztam a fejemet, és megpróbáltam elterelni a gondolataimat.
Elfintorodtam. - Van tippem, hogy mire gondolsz. - Csak a hecc kedvéért hirtelen előremeredtem, majd megfogtam a hasamat, és a szám elé tettem a kezemet. Nem vagyok biztos benne, hogy díjazni fogja a viccemet, de tény és való, hogy nehezen tudom magamban tartani a nevetésemet. Bízom benne, hogy korai rókázáshoz hasonló hangokat hallatok, nem pedig vihogás szintű röhögési hajlamnak hangzik.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Bay & Conrad
Bay & Conrad EmptyKedd Jún. 09, 2020 9:59 pm


Lassan, de biztosan kezdi azt érezni, jobb lett volna, ha meg se szólal, inkább szép csendben összekapja magát és keres egy másik helyet a metró túlfelében legalább. Megtehetné ezt most is akár. Egyszerűen csak fel kellene állnia, hátat fordítania és elsétálnia, mintha mi se történt volna, mintha az imént még nem éppen egy zacskót ajánlgatott volna, mint azok a kedves bolondok, akik csak jót akarnak, de valamiért végül mindenkit felbosszantanak.
Persze, most, hogy már belekezdett, nem fog megfutamodni, hacsak finoman, de határozottan nem kérik meg erre. Meg hát miért is kellene zavarban lennie? Végtére is csak jót akart és azt tette, amit bármelyik másik valamire való emberi lény megtenne, legalábbis ifjú tinédzser lánykák rózsaszínes álmaiban.
- Bocsi? - valószínűleg a képzelete játszik csak kegyetlen játékot vele, mégis, szinte érzi, ahogy lángolni kezd az arca és szinte látja maga előtt, ahogy bőre pirosas árnyalatot ölt magára zavarában. Nem is meglepő, hogy sikerült belesétálnia egy ilyen kellemetlen helyzetbe. A nap nagy részében nem beszél, maximum, ha kérdezik, s ha mégis önkényesen kinyitja a száját, sikerül valami sértőt mondania. Nem akarattal persze, de ez nem teszi meg nem történté az esetet.
- Köszi. Értékelem a próbálkozást, de ez valahogy nem nyugtat meg - elméletileg, ha pontosan a mostani helyzetében marad, valóban nagyobb az esélye annak, hogy a vele szemben állók nyerik meg az élményt, közel se biztos azonban, hogy hirtelen jött rosszulléte nem kényszeríti előre vagy akár oldalra görnyedésre. Nem fordítja vagy dönti el a fejét. Ekkor pedig máris megváltoznak az esélyek.
- Hé? Biztosan... - a mondatot már nem tudja befejezni. Pánikkal telt ösztönösséggel ugrik fel és el, miközben igyekszik a korábban felajánlott, még mindig a kezében szorongatott szatyrot a nőnek adni, vagyis inkább dobni. Nyilvánvalóan körülbelül nulla eredménnyel.
- Jesszus, ne hozd rám a frászt - megkönnyebbült sóhajjal, mintha a világ súlyát ejtette volna le a válláról, mit évek óta cipelt már, szinte visszazuhan korábbi helyére. - Ha te hánysz, én is hányok és mind a kettőnket ledobnak a mozgó metróról - tudja ő is persze, meglehetősen eltúlozza a lehetséges eseményeket, mivel a morgolódás kedvéért egyáltalán nem foglalkozik. – Kihordtam egy kisebb szívinfarktust - halkan horkant, szája sarkában mosoly tűnik fel, mi lassan vigyorrá nővi ki magát, mielőtt nevetésbe fordulna. Utólag, kiheverve az ijedtség okozta sokkot, már ő is látja, meglehetősen eltúlzó reakciót produkált.
- Legalább valamit már mindenkinek lesz mesélnie, ha hazaért – karjait széttárja, tekintete végigsiklik a kocsi többi utasán, akik a megszokott módon, meg se próbálva diszkrétnek tűnni, figyelik a jelenetet.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Bay & Conrad
Bay & Conrad EmptyKedd Jún. 23, 2020 9:30 am


Metrós baki


Úgy látszik sikerült zavarba hoznom, mert hirtelen elvörösödött a mellettem ülő srác, miközben bocsánatot kért tőlem. Egy pillanatra rosszul éreztem magam, hogy már megint rátámadtam valakire, aki esetleg csak segíteni akart nekem. Komolyan ennyire rosszul nézhetek ki? - Nem akartalak letámadni - tisztázom gyorsan. - De nem számítottam rá, hogy... valaki felajánlja a segítségét ebben a városban. Már elnézést. - Már hozzá vagyok szokva, hogy New York utcáin nem a segítségnyújtás az első lépése a járókelőknek, ha azt látják, hogy valaki rosszul van, vagy esetleg szüksége van valamire. Az első lépés általában az, hogy átmennek az út túlsó felére, a második az, hogy próbálnak csak a szemük sarkából rásandítani a látványosságra, a harmadik pedig, hogy elhagyják a helyszínt minden lelkiismeret furdalás nélkül. - Nem sok segítőkész emberrel találkoztam eddig New Yorkban. Nem vagyok tősgyökeres jenki. - Az akcentusból úgyis rájönne. Többet kéne dolgoznom rajta.
Azon csak mosolygok, mikor azt mondja, hogy nem nyugtattam meg. Ezzel támadt az a remek ötletem, hogy mi lenne, ha kicsit oldanám a feszültséget és megviccelném. Aztán bízhatok benne, hogy érteni fogja.
Úgy bevette a poént, mint annak a rendje. Tartogatja a zacskót, mire a torz hangjaim átváltanak nevetésre. - Biztosan. Csak vicceltem - mondom, miközben visszahuppan az előző helyére. Meglepődtem, hogy még nem foglalta el senki ennyi idő alatt. Lehet, hogy a rókázós vicc az oka. Túl jó lettem ebben a színészkedésben.
- Legalább már tudjuk, hogy a kisebb szívinfarktust minden gond nélkül túléled - mutattam rá a srácra. - Te azt nem díjaznám, ha ledobnának a metróról. Rosszul vagy, ha mások rókáznak melletted? - Kicsit közelebb hajoltam, de még elég tisztes távolságba ahhoz, hogy ne tudjon észrevétlenül egy kést nyomni az oldalamhoz. - Egyébként köszönöm a kedvességed. Nem sokan tennék meg értem, hogy ledobatják magukat a metróról csak azért, hogy ne egyedül szenvedjem el a megaláztatást. - Tisztában vagyok vele, hogy nem így értette, de próbálom kihozni a legjobbat a dologból. Ha már egyszer így kiosztottam, mikor csak segíteni akart. Mert gondolom, hogy csak segíteni akart, igaz? A doki azt mondta, nem akar mindenki megölni. Mondjuk a doki nem is tudja, hogy mi a teljes igazság. No de gondoljunk másra.
Mikor kitárja a karjait, ösztönösen felemelem a sajátjaimat, védekező pózt felvéve. Azonban mikor meglátom, hogy a srác csak körbemutatott a többi, minket bámuló utason, akkor szégyenlősen csak felemelem az egyik kezemet és belecsapok a kitartott tenyerébe, majd hülye módon elvigyorodok.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Bay & Conrad
Bay & Conrad Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Bay & Conrad
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Conrad Easton
» Conrad Easton
» Conrad & Wilson
» Clyde & Conrad ~ mother sent me

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: