New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 67 felhasználó van itt :: 8 regisztrált, 0 rejtett és 59 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Cora Fraser
tollából
Ma 23:03-kor
Shelley Lane
tollából
Ma 23:00-kor
Dr. Anthony Crine
tollából
Ma 22:39-kor
Sophie L. Collins
tollából
Ma 22:30-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 21:59-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 21:50-kor
Dr. Bianca Bishop
tollából
Ma 21:05-kor
Zoey Miles
tollából
Ma 20:55-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 20:07-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Sam Miller
TémanyitásSam Miller
Sam Miller EmptySzer. Május 20 2020, 12:33
Samantha Miller

Karakter típusa:
keresett
Teljes név:
Samantha Miller
Becenevek:
Sam
Születési hely, idő:
Portland, Maine, 1993. április 23.
Kor:
27
Lakhely:
Brooklyn
Szexuális beállítottság:
hetero
Családi állapot:
egyedülálló
Csoport:
Egészségügy
Munkabeosztás:
Idősotthonbeli gondozó
Munkahely:
Brooklyn Gardens Nursing and Rehabilitation Center
Hobbi:
Beszélni, főzni, sétálni
Play by:
Anna Kendrick

Jellem

Mosolygós. Lényegében mindenből lehet viccet csinálni. A kérdés csak annyi, hogy ezt a másik fél mennyire díjazza vagy tolerálja. Ezen kívül a mosolyommal másokat is boldoggá tehetek. Csak próbálj meg egyszer úgy végigsétálni az utcán, hogy rámosolyogsz minden (najó itt nem olyan egyszerű, szóval legyen) második emberre. Legalább a felének felfelé fog görbülni a szája, és szerzel neki egy jó pillanatot. Magadon is sokat segíthetsz vele, mert gyorsabban elmúlik a bánat. Hozzá kell tennem, hogy nem elfogadott tény, de ha sokat mosolyogsz, jobb lesz a humorérzéked.

Élettel teli. Nem vagyok az az ülős típus. Képtelen lennék egy irodában reggeltől estig papírmunkát végezni. Szeretek otthon videójátékozni, vagy főzni, de ha tehetem, kiugrok a parkba sétálni. Bár ez általában nem jön össze, mert elakadok a kedvenc kávézóm előtt, ahol letolok egy giga nagy vanília lattet, utána pedig tele gyomorral kinek van kedve céltalanul bolyongani a városban, miközben esélyes, hogy leszakad az ég? Igen, eltaláltad: nekem biztosan nem. Viszont szeretek másokkal együtt lógni, jókat beszélgetni, és mások idegeire menni. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy halálra szekálom őket, de szeretek - átvitt értelemben - ott pattogni az emberek körül, és őket is arra sarkallni, hogy tegyenek valami hasznosat is az életükben.

Törődik másokkal. Nem szeretem, ha valaki szomorú. Ilyenkor egy viccel, vagy pár kedves szóval megpróbálom felvidítani őket. Ha nem sikerül, akkor sem adom fel. A végén sokan csak azért tesznek úgy, mintha jobb kedvük lenne, hogy ne idegeljem ki őket a nem létező pszichológusi képességeimmel és a bociszemeimmel. Ezen kívül mindig előre engedtem másokat, és mindig is úgy éreztem, hogy emberekkel szeretnék együtt dolgozni. Ilyen-olyan úton, de idősotthonbeli gondozóként végeztem, amit valószínűleg ennek is köszönhetem a legtöbbet, hogy igyekszem mások jólétét előbbre helyezni.

Lobbanékony termszetű. Erről könyvet lehetne írni. Nagyon kedves és jólelkű vagyok, de ha kihozol a sodromból, akkor inkább fuss el minél messzebb. Ugyan nem fogok fegyvert fogni rád, vagy felpofozni, mint egy kisgyereket, de az biztos, hogy a harmadik szomszédig mindenki hallani fogja, ahogy kiabálok veled és ahogy bevágom az ajtót magam után, miután a csomagommal együtt otthagylak a lakásban. Majd 178 napig nem beszélek veled. Van, aki erről tudna mesélni...

Kicsit szétszórt. Ismétlem: kicsit. Megesik, hogy elfelejtem, hogy holnap munkanap van, de mindig odaérek egy kis késéssel mindenhova. Rendben, elismerem, a kis késés itt 30 percnél kezdődik, de esküszöm, hogy ha valahova időben odaérek, akkor nagyon fontos nekem. Ezenkívül lehetőleg szólj előre, ha be szeretnél lépni a szobámba, ugyanis az előző utazásom óta valószínűleg még nem pakoltam ki a bőröndömet, és még nem jutottam el odáig, hogy kidobjam az egyetemen tanult humbug tantárgyaimból megmaradt anyagokat. Igen, eltaláltad: gyűjtöm a kacatokat. Tekintetbe véve, hogy lassan nem férek be a szobámba, ezzel le kéne állnom.

Nem aggódik túl olyan dolgokat, amik nem rajta múlnak. Lekéstem a buszt? Jön másik. Esik az eső? Van esőkabát. Épp szétlövik a legjobb haveromat? Najó, az azért tényleg érdekel. Végül is ő fizeti a lakbér felét. Meg akkor kivel tudnám megbeszélni a pasiügyeket? Ki vágná a fejemhez, hogy megint a sötétben tapogatózok. Szóval, értitek a lényeget. Nem zavar, ha olyan dolgok történnek körülöttem, amivel nem tudok mit kezdeni. Nincs áram? Megoldjuk. Nincs víz? Ott vannak gondok, de még az is megoldható. Nincs fűtés? Hol a legközelebbi kávézó?

Múlt

Chapter 1

Senkit ne tévesszen meg a tény, hogy egy idősotthonban dolgozom, ahol mások kvázi gondozásával foglalkozok. Nem az volt életem vágya, hogy öreg néniket és bácsikat lássak el, de sajnos New Yorkban nem olyan egyszerű nővéri állást találni, mint gondoltam. Sőt, úgy is lehet fogalmazni, hogy hiába van diplomám, szeretnek azzal elküldeni az állásinterjúkról, hogy nincs elég tapasztalatom. Plusz az se szokott sokat segíteni, hogy korábban tanárképzőbe jártam, amit félidőben abbahagytam, mondván, hogy én nem leszek képes a sok idiótát tanítani, mint amilyen én is voltam az egyetemi éveim alatt. Úgy döntöttem, hogy egy olyan munka sokkal inkább illene hozzám, amivel 1) többet tudok értelmes emberek közt lenni, és 2) tehetek is valamit másokért.
Így jött az a hirtelen ötlet, hogy belekezdjek a nővérképzőbe. Hogy boldogultam? Egész jól. Mi a véleményem az egészről? Még mindig keresem a helyemet, de ez tűnt akkor a legjobb opciónak. Mi a véleményem most, hogy már diplomás nővér vagyok? Ha tudtam volna, hogy ilyen nehéz akár egy ágytálmosói állást összekaparni, akkor inkább sztriptíztáncosnak megyek.
No de lendüljünk is túl a tényen, hogy ezen pattogok. Az idősotthonban szerencsémre kiélhetem egyik kedvenc hobbimat: annyit beszélek, amennyit csak szeretnék. Rengeteg olyan kedves ember van itt, akiknek már nem az az élmény, ha a saját hangjukat hallják, hanem ha mások mesélnek nekik a saját életükről. - Másnap pedig arra mentem haza, hogy az ajtó nyitva volt, a lakás tele volt lövedékekkel, és vérfoltok voltak mindenfelé. A lakótársam pedig sehol. - Vagy legalábbis a saját életük egy kiszínezett változatát mesélik.
Így voltam ezzel én is. Az előbb említett esetnél valójában annyi történt, hogy gumilövedékek voltak mindenütt a házban, a lakótársam pedig a haverjával épp jó zsaru-rossz zsarut játszott, és azért volt tárva-nyitva az ajtó, mert két perccel azelőtt rakták át a csatateret a folyosóra. A vérfoltok pedig valójában málnás szörp foltok voltak, amik hogyan kerültek a falra, azt a mai napig nem tudnám megmondani.
- Mesélj még, angyalom - mondta a háborúkat és véres történeteket kedvelő öreg bácsi, az egyik kedvencem. Szegényt sosem engedték egy világháború közelébe sem. Ha jól emlékeztem, akkor öt éves volt, mikor kitört a második világháború. De emlékei szerint nagyon kedvesek voltak a katonák, nagyon sokat segítettek nekik, és ő soha semmi gonoszságot nem látott. Hát jó, valószínűleg az idő megszépítette az emlékeit. - Mi történt ezután?
- Ott hagytam csapot-papot, és a lakótársam után eredtem. Nem tudtam, merre keressem, de egyszer csak lövések hangjára lettem figyelmes. Azonnal arrafele vettem az irányt. Mikor megláttam őket, a lakótársam egy számomra is ismerős arccal birkózott, és próbálta kiszedni a kezéből a pisztolyt. El tudja ezt képzelni? Az egyik legjobb barátja támadt rá!
- Mi történt vele? Börtönbe csukták?
- Mi az, hogy! Méghozzá a legrosszabba! Börtön-a-la-anyuka, mikor rájöttek, hogy mit tett, és hogy több mindent is összetörtek a fiúk a verekedések közepette. De ez még nem minden! Tudja, ki takarította fel az egész koszt? - Nagy szemekkel nézett rám az öreg. - Hát én, ki más?
Erre az öreg bácsi elmosolyodott, majd a kezemre tette a sajátját. - Nagyon jó barát lehetsz. Remélem az a fiú is tudja ezt.
- Tudja ő - mondtam mosolyogva. - Tudja jól.
Chapter 2 - Weiss

Soha ne mondd, hogy soha. Én sem hittem ebben egészen addig a napig, hogy Weiss a fejébe vette, hogy megkéri a kezét annak a libának, aki olyan átlátszó, mint az ablaküveg. A fejéhez vágtam, hogy sosem hisz nekem, mikor igazam van. Szó, ami szó, ebben e témában nem az enyém a legmegbízhatóbb vélemény. Nekem is voltak már félresiklásaim a párkapcsolatok terén, de egyszer nem jutott eszembe hozzákötni az életemet egyik balfácánhoz sem. Pontosan ezért értettem meg Weisst, mikor kötötte az ebet a karóhoz, hogy de ő élete szerelme. Mert én is pontosan ugyanezt tettem volna. Nem hogy nem hallgatok rá, de még be is fogom a fülemet és elkezdek valami nevetséges dalt dúdolni, miközben megpróbálja túlordibálni az én visongásomat.
Mindettől függetlenül akkor nekem volt igazam, ebből nem engedek. De a hosszú múltra és a legjobb haverom hiányára való tekintettel nem rohanok oda a sráchoz, mikor 176 nappal a veszekedésünk után meglátom, ahogy egy kisebb kávézóban reggelizik. Először durcásan elfordultam, majd elsétáltam az ablak mellett, hátha meglát, de még csak fel sem nézett. Elsétáltam még háromszor, biztos, ami biztos, majd a homlokomat masszírozva megálltam az ajtó előtt. Teljes mértékben esélytelen, hogy véletlenül pont akkor nézzen fel, mikor én huszonhatodjára is elsétálok neki a kirakat előtt? Úgy látszik, igen.
Egy kisebb kitörést követően benyitok a kávézóba. Rendelek magamnak egy „minél nagyobb, annál jobb, de ha nincs más, az a hatalmas tejes kancsó is megteszi” vaníliás lattet, majd elindulok a már említett személy felé. Lehuppanok a vele szemben lévő székre, majd levágom a kávémat az asztalra, a táskámat pedig a szomszéd székre.
Weiss felpillantott, majd minden rezzenés nélkül megszólal: - Hát te meg ki vagy?
- Nagyon vicces – kontrázok, majd összefonom a karjaimat a mellkasom előtt. - 176 nap alatt elfelejtetted az elmúlt húsz évet? Le vagyok nyűgözve.
- Csak nem számolja valaki? – kérdezte Weiss játékosan, majd hátradőlt, és áthajította a jobb karját a mellette lévő szék támlájára. Én csak felhúzott szemöldökkel és azzal a „megöllek” nézéssel bámultam rá. Felsóhajtott.  – Van az 178 is – mondja, mire mosolyra húzódik a szám.
– De ki számolja? – kérdem teli vigyorral, majd az asztalra teszem a karjaimat.
 – Szokj le a kávézásról – szólal meg a legjobb barátom, majd ő is ugyanúgy lerakja a karjait az asztalra, mint én.
– Te meg arról, hogy nem hiszel nekem.
 – Bagoly mondja verébnek.
– Fordulj fel! – Ennyi volt. 178 nap hallgatás, amit Weisstől külön töltöttem. Húsz perc múlva már senki meg nem mondta volna, hogy ennyi időn át be voltunk rágva a másikra. Vagy legalábbis én be voltam rágva rá, róla nem tudok nyilatkozni. Én elég keményfejű voltam ahhoz, hogy évekig is haragot tartsak valakivel, de ezzel a lököttel nehéz.
 – No és mikor költözöl vissza? – szegezi nekem a kérdést Weiss.
– Jó, hogy kérded! Hamarosan lejár a bérleti szerződésem, és…
– Kinek a házát gyújtottad fel?
– Senkiét! – háborodok fel. – De megeshet, hogy a srác nem kifejezetten az esetem. – Weiss csak a fejét csóválta, és nevetett.
Chapter 3 - Lauren

Nem voltam benne teljesen biztos, hogy mit is kéne éreznem. Az egyik oldalról most legszívesebben felálltam volna, és örömömben ujjongva ugráltam volna, hogy Lauren visszatért a városba, a másik oldalról pedig hátranéztem, ahol Weiss épp a tojásrántotta vacsorát ütötte össze. Mikor megkérdezte, hogy ki hívott, csak legyintettem. Nem kellett tudnia, hogy Lauren épp most hívott el ebédelni New Yorkba, mert 1) valószínűleg ma már nem aludna és 2) éhes voltam. Fejezze csak be a vacsorát, mielőtt odarohan hozzá.
Félreértés ne essék, sose állnék az útjába. De nem voltam benne biztos, hogy most jött el a megfelelő idő, hogy elmondjam neki, a volt (és tippre jelenlegi) szerelme épp maximum egy órára csücsül tőle. Azt meg eszem ágában sem volt megemlíteni neki, hogy amint véget ér a bika edzése, valószínűleg már ketten fognak otthon csücsülni, Lauren és a vőlegénye.
Mindenek előtt ez nem az én feladatom, másodszor pedig ki vagyok én, hogy elrontsa a meglepetés örömét, mikor majd újra találkoznak. Azonban most arra összpontosítottam, hogy én viszont ismét találkozhatok vele. Már nagyon aggódtam, hogy mi lehet vele, hiszen vagy egy hónapig nem hívott és már azon voltam, hogy rácsörgök, hogy él-e még, vagy megette a kamrában élő egere.
Pár napig csak gondolkoztam, hogy vajon mikor szeretne találkozni, mikor újra csörrent a telefonom.
- Kipp-kopp, kiböki, itt Sam. Jelenleg nem tudok a telefonhoz jönni, így kérlek, hagyj üzenetet a sípszó után. Vagy a sípszó után hagyj üzenetet. Bííííp
Szívből jövő nevetés volt rá a válasz. - Már nem is akarsz beszélni velem?
- Már hogy ne akarnék. Lauren, azt hittem, te érted a vicceimet - mondtam színlelt sértődöttséggel a hangomban.
- Ha nem érteném, leraktam volna, te bolond. - Hallottam, ahogy mosolyog a kagyló másik felén. - Szóval az az ebéd... esetleg ráérsz szombaton?
Végigpörgettem az agyamban, hogy milyen programot is terveztem magamnak szombatra. Mivel nem ugrott be semmi fontos, így rögtön rávágtam, hogy nagyon szívesen találkozok vele. Megbeszéltük a helyszínt és az időpontot, majd mosolyogva leraktam a telefont.
Egészen péntek estéig minden rendben volt. Akkor azonban életem akkori szerelme felhívott, hogy holnap reggel nyolckor a ház előtt van. Mikor hallgattam, megkérdezte, hogy ugye nem felejtettem el, hogy az anyjához voltunk hivatalosak? Természetesen rávágtam, hogy mégis hogyan felejthettem volna el.
Végiggondoltam a dolgot. Oda reggelizni mentünk, így még volt időm átugrani ebédelni Laurennel később. Semmi gond, minden gond nélkül meg lesz oldva.
Azonban másnap már közeledett a délután egy óra, mikor még mindig az anyjánál ültünk, és nem úgy tűnt, mintha hamarosan elszabadulhatnánk onnan.
Mikor már majdnem két óra volt, amikorra a találkát beszéltük Laurennel, akkor felpattantam, hogy nekem mennem kell. Erre a barátom visszahúzott, hogy de megígértem neki, hogy egész nap ráérek. Erre gyorsan fejbe vágtam magamat gondolatban.
- Persze, hogy ráérek. Csak le kell ugranom boltba, mert elfogyott a... vaníliás kávé. - Felvilágosított, hogy sosem volt náluk vaníliás kávé. - Látod, pontosan erről beszélek - mondtam, miközben felkaptam a táskámat, és nekiiramodtam. A megbeszélt étterem nem egészen egy saroknyira volt. Öt perc késéssel le is vágtam magam az asztalhoz, ahol Lauren ült. - Hú bocs, elképesztő, mekkora a tömeg.
- Nekem mondod?
Körbenéztem. Rájöttem, hogy az anyjánál hagytam a kabátomat, és abban pedig a mobilomat. - Hű, bocs, mindjárt jövök! A ruhatárban hagytam a kabátomat, abban van a mobilom. - Ezzel felpattantam, és kiviharzottam az étteremből. Még hallottam, ahogy Lauren közbeszólt, hogy mégis milyen ruhatárról beszéltem, de én már futottam is az anyuka lakásához.
Mikor felértem, felkaptam a kabátomat. Rávilágítottak, hogy a kávémat elfelejtettem. habogtam valamit arról, hogy a tárcámat a kabátomban felejtettem, majd gyorsan eliramodtam az étterembe. Leültem, felkaptam a menüt, amit időközben kihoztak, majd miután rendeltem, már álltam volna is fel, de Lauren megfogta a kezemet, hogy mégis hova futkosok én? - Se...se...sehova - habogtam, majd azzal a lendülettel, ahogy visszafele húzott, beleestem az ölébe. Ekkor megláttam az akkori barátomat az ablak túlsó felén. Ő rácsodálkozott arra, hogy én egy másik nő ölében ülök, megrázta a fejét, és elment. Kaptam tőle egy sms-t, miszerint felesleges visszamennem az anyjához. Aznap este a cuccaimat a lépcsőjén találtam egy dobozban, ő pedig sose keresett többet. Mindenesetre a Laurenes ebéd nagyon jól sikerült, a furcsa kezdés ellenére is. De őszintén? Lauren minden pasinál többet ér.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Sam Miller
Sam Miller EmptyKedd Május 26 2020, 13:56
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Sam!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Azt hiszem, már a választott avatarajaid is hűen tükrözik, hogy milyen nővel áll szemben az ember: vidám, magabiztos, kissé talán makacs, de alighanem nem unalmas mellette az élet. Very Happy Ezt csak megerősítetted a lapod megírásában. Élmény volt olvasni a soraidat, lassan már compilationt lehetne csinálni abból, hányszor említettem elfogadókban, hogy mennyire preferálom és értékelem a kifejtősebb jellemzést, nem csak olvasási de írási szempontból is. Ha megpróbálod értelmesen összesűríteni és neadjisten' ok-okozatként is szemléltetni, valahogy jobban kerekedik az egész karakter maga. Persze, kinek mi a saját módszere. Very Happy
A múltad leírása bár csak három jelenet ("csak"), nagyon jó alapot ad arra, hogy megismerjük a gondolataid és a különböző szituációkban felöltött önmagad. Elvégre, egy ember nem csak ez és csak ilyen minden körülmények között. Very Happy Nyilván máshogy fogsz viselkedni a munkahelyen és a barátokkal; előbbinél határozottan türelmesebbnek tűnsz, na de ki az, aki mindig képes birka türelemmel fordulni mások felé? Nem azt mondom, hogy a barátok erre valók, de mindenesetre megértik, ha elég jók, márpedig úgy tűnik, neked adatott ilyen. Sam Miller 4146035580
Nem lehet könnyű ennek a drámás helyzetnek a közepébe csöppenni úgy, hogy villámhárítóként kéne funkcionálnod, miközben vagy jó barátként óva inted őket a rossztól, amit te látni vélsz, és így kockáztatod a törékeny egyensúlyt, vagy nem szólsz, de cserébe felemészt a tudat, hogy látod, amint a két vonat egymással szemben megy, és nem tudod megakadályozni a katasztrófát. Hát csoda, ha az ember ilyen helyzetben hajlamos kicsit elkattanni néha? Laughing Mindenesetre, az feltétlen jó jelnek vehető, hogy évek ide vagy oda, még mindig kitartotok egymás mellett, kisebb-nagyobb szünetekkel, kevesek mondhatják ezt el magukról, és még kevesebben értékelik úgy, ahogy kéne. Very Happy Nem is szeretnélek feltartani, nyilván rengeteg dolgod van, úgyhogy irány rendbe rakni őket! Sam Miller 4146035580

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Sam Miller
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Sun Li Miller
» Joshua Miller
» Joshua Miller
» Janet Miller
» Greta Miller

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: