New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 86 felhasználó van itt :: 15 regisztrált, 0 rejtett és 71 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Madelaine Lester-Riggs
tollából
Ma 13:17-kor
Ricky Simmons
tollából
Ma 13:15-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 12:35-kor
Heather Burton
tollából
Ma 12:34-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 12:27-kor
Adriana Corazon Carrillo
tollából
Ma 12:25-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 11:49-kor
Alastair Carver
tollából
Ma 11:48-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 11:39-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

arcyl & avis
Témanyitásarcyl & avis
arcyl & avis EmptyVas. Május 10 2020, 19:55
Ezen a ponton már remekül kiismeri magát a magánkórház zegzúgas emeletein, folyosóin és nem csak Arcyl orvosának, de egy-két nővérnek és recepciósnak is megjegyezte a nevét. Nem igyekezett ugyan különösebben, hogy így legyen, inkább megszokásból vándorolt le tekintete egy-egy névtáblára, amikor már többedjére látta ugyanazt az embert, és egyszer csak egy-kettőt megjegyzett.
Közelsem olyan közönyös a külvilág felé, mint azt a szülei szeretik feltételezni róla.
Arcyl látogatásából is sikerült valahogy tanmesét csinálni - csak mert nem ugrott rögtön aznap este, sem másnap reggel, hogy bemenjen hozzá, hanem adott a bátyjának (és persze, önmagának is) három napot arra, hogy ne egymás legrosszabb arcát kelljen bámulniuk, még egyáltalán nem volt közömbös számára semmi, ami történt. Épp ellenkezőleg. Alig aludt, majdnem újra elkezdte rágni a körmét, és lejátszott a fejében pár forgatókönyvet, ami arra volt hivatott szolgálni, hogy felkészítse a legrosszabbra... ha esetleg. De persze nem fordulhat elő a "ha esetleg", mert Arcylra vigyáznak, Arcyl a legjobb kezekben van, és ha nem így lenne, még azt sem tartaná istentelen gondolatnak, hogy az apjuk saját két kezével rángatja vissza elsőszülöttjét az élők sorába.
Egyszerűen megfogalmazva: aggódott. Nagyon aggódott, betegesen aggódott, amikor senki nem látta, még sírt is, posztolt valamit arról, hogy mennyivel hatalmasabb erő a szeretet, mint az erőszak, és harmadnap bement meglátogatni a bátyját, virágot vitt a szobájába, hogy vidámabb legyen, aztán csacskaságokkal untatta, mintha minden rendben lenne. Nem igazán tudta, hogyan fejezhetné ki úgy az aggodalmát, hogy az ne legyen bosszantó, gyerekes, naiv, vagy öncélú. Úgyhogy nem igazán fejezte ki sehogyan, épp csak minden második nap később is bement a bátyjához, és bár nem kérdezett soha senkitől semmit, jó érzékkel fülelt oda körülöttük az orvosokra és nővérekre, hogy végeredményben mindig tudja, tulajdonképpen mi újság.
És így Arcylt sem kellett olyan hülye kérdésekkel gyötörnie, mint a "hogy vagy?", vagy a "mi újság?". Mégis hogy lenne egy istenverte kórházban és mégis mi újság lenne négy fal között?
De most azt reméli, utoljára jön, és legközelebb már állíthat be hívatlanul a bátyja otthonába, ahelyett, hogy órák közötti, vagy épp mint most, ebédszünetekben szaladgál kórházba, mintha felemelőbb dolgot el sem tudna képzelni.
Papírtáskát lóbál az oldala mellett, úgy kopog végig a folyosón, amin már vakon is eljutna a megfelelő szobáig, üres mosollyal köszön mindenkinek, aki az útjába kerül, majd végül két rövid koppanás után benyit Arcylhoz.
- Szia! Hoztam salátát a Waldorf's-ból, ha esetleg már unnád az itteni kosztot - dugja be előbb a fejét, de aztán nem sok időt hagy a férfinak, hogy megbékéljen a jelenlétével, már be is engedi magát, fesztelenül fecsegve holmi salátákról, mert rögvest belekezdeni abba az izgalomba, hogy "mindjártkiengednek!!!" olyan elviselhetetlenül banálisnak tűnik.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: arcyl & avis
arcyl & avis EmptyKedd Május 19 2020, 20:46
Avis & Arcyl

Az első napokban nem is tudtam magamról, később érzékeltem ugyan valamennyit a külvilágból, de hamar eltűnt ismét a tudatom periférájáról. Talán jobb is így, sok mindennel nem kellett olyan állapotban szembenéznem. Szüleim? Sehol.
S nem, korántsem ezért örültem testvéreimnek. Önmagukért örültem, azért, hogy eljöttek, s hogy itt vannak, velem vannak. Rengeteg sok energiát adott, még úgy is, hogy belül marni kezdett a bűntudat. Nem figyeltem rájuk eléggé. Nem álltam ki értük. S ők mégis itt vannak, figyelnek, aggódnak. Hogy fogom tudni helyrehozni mindazt a sok, rengeteg törést, amik közöttünk voltak? Mert nem, nem fogom hagyni, hogy többé bármi közénk álljon. Ez lenne a világmegváltó gondolat? Lehet, igen, hiszen a világunkról volt szó, még ha nem is a sok milliárdnyi emberé. A mienké, hármónké. Nekem kellett volna őket támogatnom és segítenem. Helyette úgy viselkedtem, mint egy sértett kisgyerek. Csak remélni tudom, jóvátehetem még mindezt.
Orvel csendes gyengédsége, Avis nyüzsgése sokat javított rajtam. S Veronica. Meghoztam a döntésem és elmondtam. Romlott utána ugyan az állapotom, elég meredeken, kiadva magából mindazt a feszültséget testem, amivel a lelkem vívódott. De megtettem. Megvédem őt, megvédem a testvéreimet. Kiállok mellettük és értük. Már csak az a kérdés, ők mennyire akarják ezt?
S hogy mi lepett meg még? Az a rengeteg virág és érdeklődés. Többet és többen érdeklődtek, mint a saját szüleim. Így megtettem magamnak azt a szívességet, hogy felfogjam: vannak, akik az álarc mögé láttak, s nem a kötelező jókivánságukat küldik.
Megváltoztam volna? Belül mindenképpen, vagy éppen, hogy kezdek önmagamra találni. Még nem dolgozhatom, így majd az igazi választ az adja meg, ott miként fogok megjelenni.
Egyelőre ez nem foglalkoztat. Ahhoz még annyira nem vagyok túl jól. S az foglalkoztat, hogy az övet, azt nem tudom még mindig megkötni, hiába szabadultam meg a csövektől, a kötés még friss, s irritálja minden, én meg letépném. Düh nélkül. Mert az... az eltűnt. Nincs.
A koppantásra felpillantok a cipő halászásból, mert az ágy alá kellett csúsznia. Végre már ülhetek rendesen, majdnem rendesen, de nem hajolhatok. Érdekes lesz bekötni a cipőt, mert nem belebújós jutott el hozzám. Kell adni a látszatra. Vagy ma, vagy holnap, már mehetek is haza. Nem, egyáltalán nem a családi házba, oda nem. A saját lakásomra vágyom, a kis szőrgombolyagra, akit már nem láttam egy ideje.
- Igen?
Arvist megpillantva elmosolyodom.  Az állandó nyüzsgése, mindent megörökíteni akarása az idegeimre ment régebben. Mostanra beletörődtem, hogy ilyen, s csak itt gondolkodtam el azon, mennyi mindent hagytunk ki. Nagy közöttük az időkülönbség, ettől még lehet kapcsolatot építeni. S Avis nyüzsgése sokat segített.
- Eléggé unalmas. Ha osztozol velem, akkor igen -nem mindent ehetek belőle, még gyógyul a seb, de már végre nincs infúzió!
A cipő marad ott, ahol van, majd felveszem. Az asztalhoz lépek, kihúzva a széket. Élvezem a napot, de már jobb lenne otthon.
- Nem suliban kéne lenned? -Nézek rá és kezdem sejteni, hogy elvesztem a napokban.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: arcyl & avis
arcyl & avis EmptyVas. Május 24 2020, 17:35
Furcsán megkönnyebbülés, hogy Arcyl nincs már úgy az ágyához ragasztva. Felöltözve találja, fel is áll magától, odébb megy, széket húz, normális körülmények között ezek olyan dolgok, melyeket észre sem venne, nem hogy gondolatot pazarolna rá, jelenleg azonban valóságos fellélegzés. Megnyugvás.
Sosem tudta, miben kellene mérnie a szeretetét vagy a ragaszkodását a bátyjai felé. Sosem érezte igazán, hogy a jelenléte fontos, vagy nélkülözhetetlen lenne, rendszerint úgy érzi, ő csak úgy van, csak úgy lett, elviselik és alkalmasint foglalkoznak vele, hiszen családtag, de azért túl nagy gondot nem fordítanak rá - vagy annyi gondot legalábbis biztosan nem, mint amennyit igényelne. Ennek megfelelően próbálta nem csak lejjebb venni az igényeit velük szemben, de a saját szeretetét és ragaszkodását. Néha elhitte, hogy sikerült, amikor csak azért sem emelte fel a telefont ő, ha a fiúk nem tették, aztán rögtön elengedte, mert előbb-utóbb úgyis megtört. Orvel nyakára is úgy kell rájárnia, vagy meglehet, sosem látná, és rendszerint Arcyl is túl elfoglalt hozzá, hogy ne csak családi eseményeken legyen alkalmuk több szót is váltani.
Arcyl gyengélkedése viszont végérvényesen bebizonyította, hogy évek próbálkozása ellenére ő még mindig szeret és még mindig ragaszkodik, pedig ő maga sem gondolta, hogy ennyire fog aggódni, aztán meg ennyire meg fog könnyebbülni, ahogy Arcylt a saját lábán állva látja. Ha jól viselné a nagy érzelemkitöréseket, most talán a nyakába vetné magát, de nem nagyon szereti az ilyesmit, meg valószínűleg nem is tenne neki jót, mégis ez a gesztus illene amellé a hatalmas lufi mellé, ami úgy érzi, most a mellkasában kerül épp felfújásra.
- Hát persze, hoztam magamnak is, még nem ebédeltem - feleli könnyed mosollyal, követi Arcylt az asztalig, a táskát nem teszi fel rá, csak belenyúl az egyik, majd a másik szépen elcsomagolt salátáért - Neked kímélőt kértem, de bevallom, nem tudom pontosan, mit nem ehetsz, úgyhogy remélem, nem kell szétpiszkálnod az egészet - még erre is gondolt, az étkezésre egyébként is mindig sok gondot fordít, szereti a minőségi, de finom dolgokat és igyekszik olyan egyensúlyban élni, hogy egészséges is legyen, de azért ne tagadja meg magától azt, ami jó.
- Most nem, volt egy órám délelőtt, de négyig szabad vagyok - persze, megbeszélhetett volna egy "ebéd-randit" valamelyik szaktársával, vagy barátjával, még arra is lenne ideje, hogy messzebb menjen az iskolától, de szándékosan nem szervezett magának semmi ilyesmit. Gondolta, egyszer még illene bejönnie a bátyjához, többször úgysem valószínű, hogy lesz már rá lehetősége. Kétségtelenül önző a gondolat, de itt legalább egészen kisajátíthatta magának Arcyl figyelmét. Persze amennyire a körülmények ezt megengedték neki, de annak ellenére, hogy soha többet nem akarja őt ilyen helyzetben látogatni, valahol jól esett neki, hogy kicsit hasznos lehet, és van valami értelme a látogatásainak. Máskor kicsit úgy érzi, nem kívánt vendég.
- Jól nézel ki - mondja aztán egy mosollyal, ahogy a fiókokból evőeszközt szed elő - tényleg ismeri már a járást - Hogy mész majd haza? Nem kell elintézni valamit a lakásban?
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: arcyl & avis
arcyl & avis EmptySzomb. Május 30 2020, 18:42
Avis & Arcyl

Annyira idegennek tartottam, hogy valakit átöleljek, vagy hozzáérjek. Mostanában keresem a kontaktusokat, de egy-egy kézfogásnál több még nem megy. Most viszont legszívesebben megölelném, annak viszont további ágyban fekvés lenne a vége, hiába védi fűző is a kötést. Még az övet sem tudtam bekapcsolni, inkább levettem.
Elnézem Avist, ahogy máris nyüzsög és csicsereg. Régebben ennek nem örültem, most viszont minden egyes alkalmat várok, hogy megjelenjenek, eljöjjenek.
- Köszönöm - nézek a csomagolt ételre. Én mikor...
Nyelek egyet és a zavaromon kívül a meghatottságomat is palásotolom kicsit.
- Köszönöm, hogy gondoltál rám és erre is - mutatok a hasam felé. - Nem csak arra, hogyan tömd meg, hanem ahogyan - mosolygok rá. Bár a testvéreimhez mindig több érzelmet mutattam ki, elég nehézkesen megy még most is. Azt hiszem, én akartam lenni az erős báty. Jó sokra mentem vele.
Széket emelni már megy, de inkább csak húzom, görgős, halkan surran. A leülés nehezebben fog menni, legszívesebben állnék.
- Értem. Találkozhattál volna másokkal ebben az időben. Örülök, hogy itt vagy - tudom, hogy mondtam. Most arra értem, hogy máshol is lehetne abban a pár órában, mégis idejött. S valahogy kellemes vele lenni. Miért gondoltam idegesítőnek? Találn az otthoni környezet miatt?
- Már nem sárgulok az irigységtől - a vicceim mindig is borzalmasak voltak. De jó újra látni a természetesebb arcszínemet, ahogy kezdek helyre jönni. Van, ami sosem fog, azzal együtt kell élnem, elfogadtam. Nem is kéne itt lennem, nagyon nagy szerencsém volt.
- Andrew jön majd értem, ha megkaptam a papírokat. Amik elméletileg ma készen lesznek - ezért is öltöztem fel. De ismerve a kórház ügyintézését, amiért egyáltalán nem okolnám őket, sok dolguk van, lehet, holnapi nap lesz belőle. Egy pillanatra valahogy kiesik a fejemből, melyik család tagja is vagyok. - És gyakorlatilag is - mutatok az öltönyre, aztán lassan leülök, soha ilyen egyenes derékkal nem ültem eddig életemben szerintem.
- A házvezetőnő ott volt, míg én itt, rendben tartotta a lakást - a szőrmókot imádja, az is őt, és azért irigykedek, hogy most együtt lehettek ennyi időt. - De ha szeretnéd meglátogatni Tündért - így neveztem el, ahogy rám nézett abból az ázott dobozból. Csodaszép szemei voltak. Később tudtam meg, hogy azért, mert teljesen vak. Mostanra már oroszlán méretűvé növekedett. - eljöhetnél - meglep, mennyire is vágyom arra, szeretném, hogy jöjjenek. Mind a ketten, Avis, Orvel. Eddig is nyitva volt az ajtóm előttük, de most érzem, mennyire nem tudatosítottam ezt bennük. Még Orvel előtt is, annak ellenére, hogy úgy éreztem, cserben hagyott. Az a fájdalom csendben lüktetett bennem sokáig, s mostanra már csak támogatni tudom. Aggódik értem, de otthon nem láttam ilyen boldognak.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: arcyl & avis
arcyl & avis EmptyCsüt. Jún. 04 2020, 22:47
Mindig volt a testvéri kapcsolatukban egyfajta távolságtartás. Nem is csak Arcyllal még Orvellel is, mindenféle korkülönbség mellett ő még képes volt lánynak is születni, hogy végkép ne lehessen vele mihez kezdeni. Mire nevet tudott adni ennek a távolságtartásnak, addigra mondjuk már mindegy volt. Orvel menthetetlenül elsodródott tőle, érdeklődésük egészen másfajta irányokba szaladt, hiába állnak korban egymáshoz közelebb, ez mindössze annyit ér el, hogy a fiatalabb bátyjával bátrabb és akarnokabb. Gondolkodás nélkül nyúzza, ha a helyzet azt kívánja, és nem hagyja békén, csak mert erre kéri. Arcyl ehhez képest még távolabbinak tűnt számára mindig is. Néha még csak igazán testvéreknek sem érezte magukat, olyan rövidnek tűnt az idő, amíg egy fedél alatt éltek, és csak attól, hogy valaki ugyanazt a nevet örökíti nekik, még nem feltétlenül történik varázsütésre semmi.
Legalábbis ő mindig úgy gondolta, az idősebbik bátyjával nem történik varázsütésre semmi, hiába próbálkozik, sokszor menthetetlenül lepattan róla, nincs sem közös érdeklődésük, korban sincsenek egymáshoz közel, az egész akár veszett ügy is lehetne, ha Avis nem lenne ilyen rémesen csökönyös.
Mindenesetre nem szokott ő "köszönöm"-ökhöz, meg "örülök, hogy látlak"-okhoz, Arcyllal eddig mintha csak némán elfogadták volna a tényt, hogy valamelyest azért mégis csak összetartoznak, de jobban nem igyekeztek, hogy erősítsék ezt az érzést egymásban - vagy ha vádaskodni akarna, hát mondhatná azt, hogy Arcyl meg annyira sem igyekezett, mint ő, bizonyos tekintetben néha úgy érzi, nem ismeri annyira a bátyját, mint illene, tényeket tud róla, de hogy néha mit gondol, vagy mit szeretne, az elzárt rejtély marad előtte.
Kicsit furcsa is ilyen szempontból ez a kórház-élmény. Arcyl valahogy figyelmesebb és egy egészen kicsikét mintha nyitottabb lenne. Rá legalábbis. A hirtelen változás a figyelem arányában egészen letaglózó bizonyos pillanatokban, vegyük például a salátát, hát ő egyáltalán nem gondolt arra, hogy ez egy különösebben figyelmes gesztus lenne, egyszerűen a dolgok most így állnak, erre figyelni kell, neki pedig egyáltalán nem esett nehezére észben tartani. Arcyl mégis mintha hálás lenne, és hát elég sokáig kellene gondolkodnia azon, mikor volt neki bármiért is hálás a bátyja legutoljára. Ha volt egyáltalán ilyen valaha is.
Csak legyint, leülnek egymással szemben, ebéddel és evőeszközökkel felszerelkezve, zárt szájjal mosolyog a buta viccen, megcsóválja kicsit a fejét - Jó hallani - mondja azért, elvégre rossz viccek ide, vagy oda, a legfontosabb mégis csak az, hogy Arcyl vigyázzon magára, sokat pihenjen, és betartsa az orvosok utasításait, hogy teljesen felépülhessen.
- Holnap egész nap óráim vannak, de szombaton szívesen felugrok. Vihetek, vehetek is ezt-azt, ha közben rájössz, hogy valamire szükséged lenne - ajánlkozik legalább olyan magától értetődően, mint ahogy ebédet választott - az emberek hajlamosak azt hinni, csak úgy, ránézésre, hogy egy magafajta lánynak nem sok köze lehet a gyakorlatias dolgokhoz. Bár abban igazuk van, hogy bizonyára nem tudna mosni és vasalni, szépen takarítani, huzatolni, de más dolgokban meglehetősen leleményes és talpraesett. Végtére is, a szüleiket senki sem vádolhatja azzal, hogy túlságosan óvták volna őket a világtól, vagy mindig ott lettek volna, ha szükség lett volna rájuk.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: arcyl & avis
arcyl & avis EmptySzer. Jún. 10 2020, 19:55
Avis & Arcyl

Azóta, hogy először megjelentek nálam, meglátogatni, töprengésre késztetett a tény: vajon én megtenném, ha ők lennének ebben a helyzetben? Belegondolva, hogy miként gondolkodtam és éreztem Orvel felől, mikor jó pár éve azért nyitottam rá, hogy úgymond befogassam a száját és megláttam, milyen állapotban van, úgy gondolom, igen. Mindezt ugyan a mogorva és rideg testvérként adnám elő, mert az egészen jól megy, mégis, egyből az orvos számát kerestem, hogy megbizonyosodjak, megvan, s bármikor hívhatom, ha úgy látom, hallom a helyzetet. De vajon képes leszek megtartani ezt az igyekezetet? Ugye, nem fog eltűnni idővel? Nem leszek ismét az a báty, az a testvér, aki elérhetetlen? De vajon, vajon ők is akarják majd ezt? Mit akarnak?
A vicceimet azt hiszem, meghagyom magamnak, s ha már epe és máj: muszáj vagyok kinyitni az ablakot, kezd megint melegem lenni. A legyintés még ott van bennem. Ez nem olyan, mint anyánké, vagy apánké, Avisé törődő. Rá kell valóban ébrednem, hogy nem tudok róla sok mindent. Ismerem valamennyire a napirendjét, míg otthon laktam, talán kicsit jobban, de ennél jobban nem törődtem vele. El voltam foglalva a megfelelni akarással. Az ablakon kidobott éveket pedig nem lehet visszahozni.
Mentőövnek dobtam fel a szőrgombócot, ha nem akar eljönni, találjon rá megfelelő kifogást. Udvrias módja annak, miként adjunk lehetőséget a másiknak, ha valamit nem akar megtenni, de ezzel ne legyen nyíltan elutasító. Avis egyetlen mozdulattal söpri ezt el. Nem, nem a macska érdekli, hanem én. Csak a kezemet tudom figyelni az asztalon, s az elém kerülő salátát, egy ideig. Mert nem, nem hiszek abban, hogy megérdemlem ezt.
- A látványodra és a pezsgésedre - jelentem ki végül, egy féloldalas mosollyal tekintve rá, némileg félrebiccentve a fejemet.
Elgondolkodom egy pillanatra, hogy most, talán most lenne itt az alkalom arra, hogy elmondjam, mennyire sajnálom mindazt, amit eddig tettem vele, és amit nem, pedig kellett volna. A szavak megakadnak valahol mellkas tájékon és képtelenek tovább haladni, hogy utat adjanak neki.
Nem vagyok egy érzelgős típus. Nem fogom megfogni a kezét, megsimítani és könnyes szemel bocsánatot kérni. Az még most sem menne, s nem hinném, hogy bármikor is tudnék könnyeket ejteni.
Helyette inkább megnézem a salátát.
- Ínycsiklandó. A húst neked adom, csak egy falatot kérek kóstolásra - azt még nem ehetek és a salátából sem ehetek sokat. Még szoktatnom kell a gyomrom a mennyiséghez is és magához az ételhez, de már legalább nem madármennyiséget vehetek csak magamhoz.
- Inkább én szeretnélek meglepni valami finommal - isten ments, hogy én készítsem el, a szakácsnő viszont mesterien főz, s mindig is szívesen látta Avist.
- Nekem az is elég, ha magadat hozod - és ezt komolyan mondom, s úgy is gondolom. - S azt, amit szeretnél. Jó étvágyat!
Veszek a salátából, s bár érzem, az éhségérzet megvan, étvágyam valahogy nincs. Sok ok van mögötte, s nem tudom eldönteni, melyek a valósabbak. Meglep az íz, a kórházi koszt ugyan remek, mernének nem jót hozni, de ez más.
- Már elfelejtettem, milyen az íze - csúszik ki a számon. - A suli, hogy halad? - A pontos követés már akkor el-el maradt, amikor elköltöztem otthonról. És ezért a lelkiismeretem most nagyon megfed éppen. Figyelmetlen voltam az irányába, teljesen lekötött az, hogy az öcsémre legyek mérges, s hogy cserben hagyott. Pedig aki a legcsúnyábban elhagyta őket, s leginkább közöttük Avist, az én vagyok.
- Milyen otthon? - Tartjuk magunkat ahhoz a családban, hogy még nem lehet saját birodalma. Vajon jó neki otthon?
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: arcyl & avis
arcyl & avis EmptyKedd Jún. 16 2020, 22:11
Egy pillanatig elgondolkodva figyeli Arcylt, az óvatos ablaknyitó mozdulatot, az egyenes választ - végtére is, azzal sosem vádolta a bátyját, hogy ne lenne egyenes, mindig annak gondolta, még ha valamelyest ez az egyensség zárkózottnak is hatott, de többnyire talán még annál is egyenesebb volt, bizonyos esetekben, mint amit jól esett volna hallani. Ez a mostani, magától értetődőnek ható felelet azonban valami egészen más. Szinte elviselhetetlen, nem azért, mert ezt viszont ne hallaná szívesen, de valamiért furcsán zavarba jön tőle, úgyhogy halványan elmosolyodik, az arca zavartalan, aztán egyik karjával felkönyököl, a másikkal villát ragad és óvatosan ő is bökködni kezdi a sajátába került hozzávalókat.
Nem az a fajta lány, aki könnyen zavarba jönne. Olyan kevés dolog izgatja fel, és annyira megszokta, hogy bizonyos szempontból nagyközönség előtt éli az életét, hogy nem sok minden mozgatja meg, nem sok minden érdekli, alig valami tudja zavarba hozni. Az intimitás bizonyos jeleit viszont rémesen rosszul regisztrálja. Kétségtelen családi hiányosság ez, a szüleik egyiküket sem dédelgették eleget, eredményképp Arcyl túl komoly, túl felelősségteljes, mindenféle terhek alatt görnyedező gép lett, Orvel meghajol, menekül, kitér, tagad, csak ne kelljen a húga előtt megnyílnia, ő meg... gondos alapossággal felhúzott maszk mögött éli az életét, abban a hiszemben, hogy igenis tudja, kicsoda ő és mit akar az életben, miközben valójában még a saját családjában sem képes megfelelően felmérni a szerepét.
Nem biztos, hogy tudja, ki az a pezsgő lány, akire Arcylnak most szüksége lehet. A helyzet persze azt sugallja, ez lenne ő, Arcyl pedig lehet a báty, aki nyíltan kéri, hogy látogassa meg, de azért éles váltás ez ahhoz képest, hogy máskor hívatlanul megy, csak hogy lássa a bátyját, ha már egyszer magától nem hívja. Nem panaszkodik persze - nyilván mindig valami ilyesmire vágyott, még ha soha meg sem tudta fogalmazni, és most hogy ez karnyújtásnyi távolságba kerül, még nem mer nyúlni érte.
- Oké - mondja végül körülményeskedés nélkül, nem képes túlbonyolítani semmit, ami valójában egyszerű, ő minden háborút odabenn vív, nem látványosan, kívülről akár megingathatatlan kőszikla is lehetne, amit még a legnagyobb viharok is alig morzsolnak le - Jó étvágyat - viszonozza aztán a kívánságot mosolyogva, mielőtt ténylegesen beletúrna a villájával a zöldségekbe, ráérősen elfogyaszt két falatot, mielőtt az érkező kérdésekre válaszolna, villája közben a tányér felett ingadozik, a következő jól összeválogatott falatot gusztálva.
- Ó, hát... tudod. Suli. Annyira nem izgalmas, de így a félév elején még nem olyan vészes a helyzet. Otthon pedig a helyzet változatlan. Szinte sosincs otthon senki, kéthetente brunch vagy koktélparti, semmit nem veszítettél egyébként a múlt héten, Gardnerék az éves villásreggelijükhöz lecserélték a cateringet valami buta személyes sérelem miatt, és az új cég tök átlagos volt. Unalmas. Sablonos - lendül bele a végére egészen a dologba, megszokta, hogy a családtagokkal nagyjából ilyesmiről lehet hosszabb távon elbeszélgetni. Társadalmi események és "mindig-minden-rendben".
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: arcyl & avis
arcyl & avis EmptyKedd Júl. 07 2020, 09:59
Avis & Arcyl

Meglepődve látom, ahogy zavartan lefoglalja magát az evéssel, és egyben nagyon is zavarba jövök magam is. Vajon tényleg az van, amit látok? Hogy voltaképpen mi, hárman, testvérek azért gondolunk egymásra? Vagy... olyan jól sikerült szüleink kondicionálása, hogy képtelenek vagyunk elhinni, valakit csak a puszta jelenlétünkkel is, de boldoggá tegyünk?
Ha pár héttel ezelőtt gondolom ezt végig, újfent fuldukló dühroham lenne rajtam úrrá. Most egyáltalán nem megy érezni ezt, s nem mert talán tartanék a szüleinktől, hogy ez eszembe ne jusson. A düh helyett egyfajta elszántság költözik belém, elhatározással együtt.
Az, amit most látok a húgomon, megdöbbent és elgondolkodtad, azon kívül, hogy ezek a rezzenések, nagyon apró árulkodónak tűnő jelek azok, amelyek egyrészt jelzik: a húgom, hiszen én is éppen úgy vastag maszk mögé préseltem önnönmagam, hogy végül nem is tudom, ki vagyok. Nem szeretném, ha ő is azzal szembesülne egy nap, hogy aki a tükörbe néz reggel rá, azt sem ismeri, de voltaképpen önmagát sem. S hogy voltaképpen törődünk egymással.
A kétségek azonban benne vannak. Vajon meg fogok törni apám akarata alatt, s újra az a rideg, távolságtartó báty tér vissza, aki voltam? Mert a hatalmat és mindazon előnyöket vágyom, s használni akarom, ami a hatalommal jár. Csak nem apámon keresztül akarok hozzáférni, elérni. Még akkor sem, ha ez már nem az első eset, hogy feltarolt mindent, amit a háta mögött tettem. S meg fog bocsátani, ha engedelmes fia leszek továbbra is.
Az egyszavas, ám annál jóval többet jelentő válaszra halvány mosoly jelenik meg a szám sarkában, a szemem most valahogy ennél jóval többet mutat az örömömből. Jön. S remélem, nem azért, mert kötelességének érzi.
A következő válasz azonban elgondolkodtat. Teljes egészében lejön, hogy mindez csupán az a felszínes beszélgetés, amit megszoktunk, amit előírnak és ennél több nem lehet. Megáll a villa egy pillanatra a kezemben, veszek még pár falatot. Nem most van itt az ideje annak, hogy teljes egészében kiköveteljem tőle, forduljon velem abba az irányba, amely felé ugrok.
Leteszem a villát, de nem merek felkönyökölni az asztalra, s nem csak mert az az etikett szigorúan lenézi.
- Ó, ez igazán érdekes. Engem mégis az az Avis érdekel, aki mind e mögött van - mutatok rá a szíve felé, a mutatóujjammal. Mert nem hiszem, legalábbis amit láttam és mert nagyon szeretném hinni, úgy láttam, megviselte némileg az, ami velem történt és szeretném megnyugtatni. S ez szintén egy újabb érzés közé sorolható bennem.
Majd kezem átnyúl az asztal felett, s finoman megérinti Avis kezét. Egy pillanatra, talár röpke érintés, s azonnal, ha lassan is, visszavonom kezem. Az utóbbi időben szomjazom az érintéseket. Mint sivatagban a szomjhalál szélén fekvő, kinek egy csepp víz kerül ajkaira.
- Szeretném, ha valóban jól éreznéd magad - tekintek a szemeibe. Majd kiszakad belőlem. S talá nem ez most a legmegfelelőbb pillanat és nem is várom, hogy befogadja, elfogadja. Jogosan neheztel rám, bármi is van benne irántam.
- Sajnálom.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: arcyl & avis
arcyl & avis EmptyKedd Júl. 21 2020, 16:42
Pár pillanat múlva rájön, hogy valójában a meghatározó érzése nem is az, hogy zavarban lenne. Végtére is, nincs mit szégyellnie a saját bátyja előtt, ha objektívan szemléljük a kérdést. Az alapvető, kötelező dolgokat mindig tudják egymásról. Így a családban mindenki tudja, hogy túl lusta jogosítványt szerezni magának, sokkal kényelmesebb az, ha a sofőr viszi ide-oda. Tudja mindenki, hogy biztosan nem a tanulmányi eredményeivel lesz majd a családjuk büszkesége, mert sokkal jobban szeret jönni-menni, utazni, vásárolni, a barátaival lógni, semmint komolyan venni az iskolát. Tudják azt is, hogy mostanában azon hisztizik, adjanak már neki is egy saját lakást, ahogy van saját lakása mindkét testvérének. Tudják azt is, hogy mindezt a jólétet már nem csak magának érzi, de el is várja, elvégre ebben nőtt fel - ezért igazán nem hibáztathatja senki. Bizonyára nem titok az sem, hogy elkényeztetettnek és haszontalannak tűnik, de ezért mintha soha nem haragudna rá igazán senki. Elvégre lány. Mégis mi mást kellene csinálnia egy lánynak? És nem mintha titokban tarthatta volna akár csak egy másodpercig is a tényt, hogy egyszercsak az Instagram oldala elkezdett felfutni, meg sem állt, és hogy nagyon is tudja, hogyan használhatja ezt is olyan dolgok elérésére, amit szeret.
Ránézésre egészen biztos benne, hogy Arcyl tud nagyjából mindenről, ami miatt zavarban  lehetne, ha azt hinné, Arcyl nem tud róluk. De Lowdenék nem úgy működnek, hogy ne tartanák szemmel a sajátjaikat folyton, minden körülmények között. Arra az esetre, ha elfelejtenék, hogy ők Lowdenek.
Éppen ezért valójában nem zavarban van, hanem picit össze van zavarodva Arcyl viselkedésétől és gesztusaitól. Ezt az Arcylt nem ismeri, nem látta még, nem tudja pontosan, hogyan kellene vele viselkednie, mert eddig mindez nem volt része a kapcsolatuknak. Az érdeklődés, az érintés, az arra vonatkozó kérdés, hogy mindaz amit tudnak, vagy tudni vélnek egymásról, esetleg nem valóságos.
Már éppen gyötrődni kezdene attól, hogy akkor most erre mégis mit kellene válaszolnia - a teljes őszinteség elképzelhetetlennek tűnik, soha, senkinek nem mondta ki hangosan, mennyire utál egyetemre járni, vagy mennyire láthatatlannak érzi  magát otthon, ha valakinek ki is merné ezt mondani, nem biztos, hogy Arcylra tenné a voksát. Nem azért, mert ne szeretné, pusztán azért, mert ők nem beszélgetnek ilyenekről és szerinte azért nem beszélgetnek ilyenekről, mert túl nagy szakadék van köztük, abban, ahogy élnek és amit el akarnak érni, hovatovább mert úgy gondolja, Arcyl biztosan nem értené meg, és pont ugyanolyan rémesen reagálna, mintha az apjának merészelne ilyeneket mondani. (Ami értelemszerűen, sosem történhet meg.) Már épp gyötrődni kezdene, amikor Arcyl bizonyos értelemben felmenti az alól, hogy igazán mondania kelljen valamit, azzal, hogy tényleg, végérvényesen megzavarja az események megszokott vonalát.
- Mit sajnálsz...? - kérdez vissza homlokát ráncokba szalajtva, mintha elképzelni sem tudná, Arcyl miért kérhetne tőle bocsánatot, és valahol tényleg nem tudja. Nem mintha ne tudnának egymás ellen bizonyos apró butaságokat felhozni, de ha valami komolyat akarnának... az sokkal bonyolultabb annál, semhogy "kinevettél, amikor azt mondtam, egyedül is tudnék élni".
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: arcyl & avis
arcyl & avis EmptySzer. Júl. 29 2020, 19:54
Avis & Arcyl

Nem reagál, nem válaszol. Ugyan, minek tenné, hiszen sosem volt ilyen beszélgetésünk. Vagy volt? Most mégis inkább a salátára fókuszálok inkább. Nem érzem kínosnak csendet, akkor sem, ha az lenne. Ez a csönd nem olyan, mint amit apánk használ, hogy ezzel összenyomja ellenkezésünk, ellenérzésünk legkisebb morzsáit.
Hogy nem válaszol, nem faggatom. Nem hiszem, hogy bármi jogosultságom lenne erre. A visszakérdezésre meglepetten pillantok rá, egy másodpercig rajta tartom pillantásom, aztán újfent a salátára figyelek.
Egy ideig csendben maradok. Nem vagyok a nagy vallomások embere, ez kiveszett, kiölődött belőlem, hagytam kimaródni lelkemből, személyiségemből, s így üres értetetlenséggel állok magamban, magam előtt. Mert, mit is sajnálok?
Az a csend percekké alakulnak át és még mindig keresem a megfelelőt. Nem azért, mert ne tudnám, de ha nekikezdenék, akkor még hónapok múltán is itt ülhetnénk, a rothadó saláta felett, mert előbb indulna annak, mint hogy most többet tudjak enni belőle.
- Hogy nem voltam ott neked... - nem tudom kimondani, hogy sosem. Bár messze vagyunk időben egymástól, ahogy Orvelért is kardoskodtam apámnál, úgy Avis érdekében is emeltem szót apámnál. De mint Orvellel kapcsolatos döntéseibe, úgy Avisszal kapcsolatosan, mint egy gumilabda, pattantam vissza. Nem az én dolgom, majd ha lesz gyerekem, majd úgy teszek, úgy nevelem, ahogy akarom.
Mennyire hamisak, mennyire hidegek voltak a szavai! És mennyire vádlóak! Hiszen nincs feleségem, nincs gyerekem, akkor sem, most sem. Márpedig érezzem magam szégyenben, hogy MÉG nem teljesítettem a kötelességemet ilyen téren.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: arcyl & avis
arcyl & avis Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
arcyl & avis
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Sander & Arcyl
» avis & orvel
» Avis & Cedric
» avis & flor
» avis & min-hyuk

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: