New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 102 felhasználó van itt :: 9 regisztrált, 0 rejtett és 93 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Venus Heighel
tollából
Ma 07:49-kor
Jeremiah Cross
tollából
Ma 07:33-kor
Maurice Davidson
tollából
Ma 07:26-kor
Deborah Winchester
tollából
Ma 06:07-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 01:32-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:57-kor
Jeremiah Cross
tollából
Tegnap 23:43-kor
Qadir Abbar
tollából
Tegnap 23:16-kor
Mirabella Jimenes
tollából
Tegnap 23:16-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

i only say it 'cause i care
Témanyitási only say it 'cause i care
i only say it 'cause i care EmptyKedd Ápr. 07 2020, 16:43

« little brother, please refrain from doing that »
I'm trying to help you out so can you stop being a twat


Hogy hol van?!
Jóval erőteljesebb és harsányabb hangnemet ütök meg, mint amihez a kajálda vendégei hozzá vannak szokva, mert a körülöttünk lévő asztalok gyanúsan elhalkulnak. Az egyik különösen pofátlanul hallgatózó középkorú mellényes nénikére rá is pillantok, úgy, ahogy Loganre szoktam, mikor megtalálom, hova dugta el a vacsoratányéráról rejtélyesen eltűnő fasírtokat – ez általában a váza szokott lenni vagy a sütő mögött, egyébként. A néni úgy pillant vissza rám, ahogy minden bizonnyal a csalódást okozó unokájára szokott nézni, aki ortopédsebésznek készült, de végül csak cipőárus lett a SOHO plázában.
Kicsit előrébb hajolok, megpróbálva ráhajolni a térdemre, suttogósra fogni a hangomat. – Jó, ezt most ismételd el még egyszer. A zúgástól nem hallottam.
Mármint attól a zúgástól, amit a fülemben hallok, minden bizonnyal a vérnyomásom emelkedett meg hirtelen az egekig. Hátha csak rosszul hallottam.
Elvégre, olyan nincs, hogy az idióta öcsém, akit december óta senki sem látott, hirtelen megkerül, és megpróbál egy nyomozónál, az én egyik legjobb barátomnál elbújni azzal a felkiáltással, hogy nekem ne szóljon, ugye?
De Loise hangja határozottan cseng a túloldalon. Már amennyire egyébként is tud; szerintem suttog és dugdossa a telefont. Még egyszer elkérem tőle a pontos címet, de már azelőtt a szalvétába törlöm a kezem és felpattanok, hogy eltűnne a mosolygó fejes képe a mobilom képernyőjéről.
Idióta… Megveszett vadbarom… Megölöm… Egy nyomozónál! – Az asztal másik felén ülő Garrido valószínűleg ennyit hall a morgásomból, miközben az orra elől húzom el az egyik rendőrségi aktát, ami Favaroék egyik cégének gyanús pénzmozgásait firtatta; a részben állami finanszírozású projektek valós készletbeszerzési árait vetette össze a felvett összegekkel, és olyan munkák hűlt helyéről készített fotókat csatolta hozzá, amit elvileg rég el kellett volna végezniük, mivel utólagos fizetésben egyeztek meg a beruházóval. Kár, hogy néhány héttel a feljelentés megtétele után az egyik fő tanú, a potenciálisan hamis papíros bevándorló építésvezető hirtelen visszavonta a vallomását. Nem a mi ügyünk volt, de szerencsére a kerületi gazdasági bűnözésiek anyaga hozzáférhető a mi rendszerünkből is, úgyhogy kinyomtattam, aztán megtaláltam az őrstől legtávolabbi kajáldát a negyedben, hogy ott találkozzak Latino Magnummal, és odaadjam neki, mert még előző héten kérte.
Ráadásul úgy tűnik, hogy feleslegesen tettem meg neki ezt a szívességet, mert az alkunk alapját képző kölcsönösség hirtelen kirántódott az amúgy sem túl labilis tárgyalóasztal alól. Bobby, te egy egyetemes idióta vagy.
Megvan az öcsém – vetem oda neki, ha esetleg tiltakozni kezdene a pakolás végett. A gyomrom mondjuk tiltakozna, mert talán kettőt haraptam a szendvicsembe, mielőtt megcsörrent volna a telefonom, és reggel óta semmit sem ettem, de talán jobb is így. Éhesen mindig mérges vagyok, és most minden haragomra szükségem van. Egy kicsit fáj azért a szendvicsért a szívem, de csak az asztalra csapok egy bankót és a hónom alá véve a dossziét, a vállamra kapom a táskám. Aztán olyan izzó haraggal meredek Garridora, mintha igazából egész végig ő rejtegette volna azt az idiótát. – Mit csinálsz? Ne egyél! Kelj már fel! Na. – Igazából simán ott hagyhattam volna, mert már nincs rá szükségem, de ki tudja, lehet, hogy ma testvérgyilkosságot követek el, aztán ki kell menni a mocsárba hullát temetni, valakinek segítenie kell kiemelni a csomagtartóból. Loise-t igazán nem zavarnám ilyesmivel.
Annak ellenére, hogy a forgalom nem küönösebben kegyes, viszonylag időben, alig negyven perc alatt érek oda Loise házához. Hogy miért? Mert a villogót használtam, azért. Mert rohadjanak meg a szabályozások, azért. És mert ha valakit amúgy is megölök már ma, akkor egy biztonsági ellenőrzést végző útkezelő munkatárs már meg se kottyan mellé.
Mire odaállok Loise ajtaja elé és sűrűn kopogni kezdek – (mint egy idióta) –, már kezd fájni az arcom minden izma a megerőltetett morcos grimasztól, és a torkom is egészen kiszáradt a kiabálástól, amiből mindenki megkapta a maga részét, nyilvánvalóan főleg Saúl, de New York City egésze, az autósok, a jogosítványt kiállító vadbarmok, a gyalogosok, a villogó plakátok, a csatornából pont előttem előmászni próbáló patkányok, és hadd ne is említsem a bicikliseket!
Valahol egyébként egészen meglepő, hogy egyetlen baleset nélkül ideértem.
Hol van? – szegezem szigorúan Loise-nak a kérdést, mikor ő a maga szőke bambi ártatlanságával kinyitja az ajtót, és talán még köszönni  is próbál, de azt az ő érdekében remélem, hogy az utamba nem akar állni magyarázkodás címszóval, mert kénytelen lennék én tessékelni a folyosó falához, ha magától nem simulna eléggé oda.
Igazából nem tudom, mire számítottam, mikor elképzeltem, hogy Bobbyt milyen módon látom újra  valószínűleg magát realistának képzelő pesszimista mivoltom végett legtöbbször azt képzeltem, már csak egy boncasztalon látom majd újra, ha behívnak azonosítani. De arra biztosan nem számítottam, hogy ugyanolyan béna ruhákban, ugyanolyan kócosan, és ugyanolyan „basszameglebuktam” fejjel meredjen rám egy étkezőasztal biztos távolságából, mint mikor tizenkét évesen arra mentem ki az ebédlőbe, hogy megpróbálja kiszívni a tölteléket az én szülinapi fánkjaimból, mert ő béna volt és elejtette az összeset, aztán nem hagytam felenni a padlóról.
Döbbenten szívom magamba a látványát, hogy tényleg itt van, hogy ő ugyanilyen döbbenten bámul vissza rám, és amúgy az orra mindig ilyen ferde volt, vagy már megint eltörte?
Fogalmam sincs, mi történt, hová tűnt, miért lépett le szó nélkül, min ment át. Talán figyelemmel kéne lennem erre. – Te…! – Ehelyett valami egészen kutyára hasonlító hörgés-morgás tör fel belőlem, ahogy az asztalra dobom a táskámat, és mikor Ő erre odébb mozdulna, látom, hogy a tekintete a mögötte lévő ablakra vetül. Meg a tényre, hogy könnyen nyitható zár van rajta.
Az első kezem ügyében lévő tárgyat kapom fel, és a magasba emelem, dobásra készen. – Robert R. Wilkins, esküszöm, ha egy lépést is teszel az ablak felé, hozzád vágom ezt a fikuszt! – kiabálok rá, aztán meggondolom magam, és gyorsan cserélek. – Nem, ezt a kaktuszt vágom hozzád! Remélem, herén talál!
Tekintve, hogy a fiú softball csapat tagja voltam általánosban – igazából nem volt kifejezetten fiú csapat, csak sose vettek be lányokat, bár ők eleve igen ritkán próbálkoztak, de én nem mulasztottam el felhívni a figyelmet erre –, és az egyik legjobb dobójuk, szerintem el tudnám találni. Akkor is, ha mozog.
És azt hiszem, ez az a pillanat, amikor Loise-nak ildomos volna némi nyugodtságot csempésznie a hangulatba, ha nem akarta, hogy elpusztítsam legjobb barátait, a növényeit.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i only say it 'cause i care
i only say it 'cause i care EmptyKedd Ápr. 07 2020, 18:56

The kangaroo hunter, the kangaroo hunter's hunter, the snitch and the asshole

i am presently experiencing life at a rate of several wtf's per hour


Miért ilyen kicsi ez a kulcslyuk?, zavar meg a leskelődésemben a bosszantó gondolat. A fürdőszobaajtó előtt térdelek, a csempe nyomja a térdemet, a szívem pedig majd kiugrik a mellkasomból, ahogy az ebédlőasztalnál zavartan ülő Bobbyt bámulom, néha-néha megszakítva a nem feltétlenül professzionális kémkedésem, hogy sürgető pillantásokkal szuggeráljam a telefonom.
-
Gyerünk már, gyerünk már… - suttogom a telefonom kicsöngő hangjának. Nem tudom, mennyi időm van, mielőtt gyanúsan hosszúnak kezdene érződni a mosdószünet, aminek az indokával magára hagytam a legújabb lakótársamat (és ugyan magyarázza már el valaki, miért harminc éves koromban kell megtapasztalnom a kollégista élményt?), amint valamilyen csoda folytán sikerült kiszednem belőle némi információt a szarról, amibe belekeverte magát, és meggyőznöm, hogy nem, nem fogom beköpni a nővérének. Ki, én? Ááááá, dehooooogy. Soha.
Hazudhatnám, hogy nem tenném, ha April egy kicsit kevésbé hasonlítana Smaugra, ha dühös, de teljesen felesleges. Vélhetőleg akkor is szólnék neki, csak egy nappal később; talán kettővel, hogy teljesen biztos legyek a dolgomban és megnyugtassam a lelkiismeretemet. Mivel azonban April J. Wilkinsről van szó, akivel nemcsak a saját önző okaimból szeretnék jóban maradni, de ráadásul még tartok is tőle, hogy Smaug pusztaságává varázsolná az otthonomat, ha megtudná, hogy mit – pontosabban kit – rejtegetek előle, így inkább rögtön lépek.
A szomszéd helyiségből a nemrég hazaérkező Zofia csendes horkolása töri meg a csendet, akit nem kifejezetten érdekelt Bobby jelenléte, ellenben megjegyezte, hogy tudná értékelné, ha nem osztódnának tovább a lakásban lakók – nem pontosan így. Hát még én, Zofia, hát még én.
A saját fürdőszobámba zárkózva bujkálok.  
-
Végre! – hadarok halkan a telefonba, amikor méltóztatják azt felvenni. Igazából nem telhetett el egy perc sem, mióta rányomtam a hívásindításra, de egy egész örökkévalóságnak érződött. – April, figyelj, nem viccelek; Bobby itt ül az étkezőasztalomnál, és nem fest túl jól. Nem mondo…
Nem tudom befejezni, mert April hangja rám csattan a vonal másik feléről, és kis híján kiejtem a telefont a kezemből. Egy pár pillanatig zsonglőrködök vele a levegőben, mielőtt újra a fülemhez tudom emelni.
-
Ne kiabálj, meghallja! – kiabálok vissza suttogva. Suttogok vissza kiabálva. Nem tudom ez mennyire lehetséges, de próbálkozok. Elismétlem a szavaimat, mert valami zúgástól nem hall – ugye nem kocsiban telefonál? Ugye nem kocsiban ülve hallja a hírt? -, és újra Bobbyra fókuszálok. Viszonylag békésen turkál az orrában. Egyrészről ez jó, mert talán még van időm, másrészről meg remélem, hogy nem fogja megenni, amit talál. Inkább elpillantok.
-
Le kell tennem, mielőtt gyanakodni kezd és menekülőre fogja, de siess! – sziszegem még a telefonomba, mielőtt gyorsan letenném. A térdem vészjósló reccsenéssel hozza a tudtomra, hogy nem értékeli a hirtelen mozdulatot, amivel felkeltem, de csak zsebre vágom a telefonomat és az álcám érdekében lehúzom a vécét, majd megnyitom egy pár másodpercre a csapot.
Azon töprengek, hogy valahogy, egészen feltűnésmentesen be kellene zárnom a bejárati ajtót és elcsennem a kulcsot, de tartok tőle, hogyha lebukok, Bobby csak kiveti magát a tűzlépcsőre. Nem hibáztatom, én is fejvesztve menekülnék April haragja elől.
Szinte elönt a bűntudat, ahogy újra csatlakozok hozzá a nappali-előtér-konyha helyiségében. Aztán beugrik, hogy ha máshol nem is, tudat alatt Bobbynak is tudnia kell, hogy elképzelhetetlen, hogy April elől fedezzem a hátsóját, és különben is, aggasztóan sokat beszél kengurukról, tartok tőle, hogy komoly tudatmódosítók hatása alatt lehet. Így lesz a legjobb. Nekem, nem Bobbynak.
-
Szóval… kenguruk – jegyzem meg, miközben természetesnek szánt mozdulattal az asztalnak dőlök. Nem sikerül olyan lazán és könnyedén a dolog, ahogy én szeretném, mert rögtön le is verek vele egy evőeszközt, ami már nem is tudom, mit keres ott. Figyelmen kívül hagyom, hiába a rezgő hang a földről. Ezt pontosan így akartam, csak még én sem tudom, miért. – Nem igazán… kedveled őket? – érdeklődök. Én vagyok a természetesség élő szobra; véletlenül sem húzni akarom az időt. Ugyan már. Az csak egészen véletlen, hogy belülről harapdálom a számat.
-
Én az imádkozó sáskáktól tudok kifutni a világból, de ne kérdezd miért. Olyan bizarr teremtmények. Tudtad, hogy ájtatos manónak is hívják őket? Ezzel akarják ártatlanabbnak ábrázolni magukat, fogadok – jelentem ki egy nagy bólintással, mintha épp a Versailles-i békeszerződést írnám alá. Fontos, hiszen az imádkozó sáskák furcsák. Hogy hívhatnak egy fajt ájtatos manónak? Nevetséges. Manók nem is léteznek.
Igazából, amióta itt van, még nem sikerült biztosan megállapítanom, hogy Bobby bármiféle tudatmódosító befolyása alatt állna, szóval meglehet, hogy csak szimplán fura. Kicsit April is az az olykor-olykor megmutatkozó dühkezelési problémáival, és ezek után fogadni mernék, hogy June se lehet teljesen normális, noha vele még soha nem is találkoztam. Kíváncsi lennék, vele mi a helyzet, ugyanakkor kezdem úgy érezni, hogy így is rengeteg Wilkins van az életemben, és nagyon egyikőjüket sem tudom hova tenni, ilyen-olyan okokból.
Nem tudom, mennyi idő telhet el a kínos bájcsevejjel, ami alatt igazából leginkább arra fókuszálok, hogy Bobby ne távozzon egy fejessel az ablakon, amikor dörömbölni kezdenek az ajtón.
Végre. Végre?
-
A kenguruk! – kapom fel megkönnyebbülten a fejem. – Vagyis, izé, a pizza! Mert rendeltem, és nem kengurusat! – futólépésben szedem a lábam az ajtóhoz, és olyan lendülettel vágom ki az ajtót, hogy az nekicsapódik a falnak. Hoppá.
Köszönni sincs időm, April már tol is el az útból, mígnem a falnál találom magam én is, meglepett pislogások és némi pír közepette. Oké, én nem bánom, jobb is így. Majd innen bekommandózok a szobámba. Esetleg megpróbálok kaméleonná változni. Vagy Pókloise-szá, aki majd keres magának egy nyugodt sarkat a plafonon. A kérdésére csak gyorsan az étkezőnek kijelölt sarok felé mutogatok.
Amint elfordul tőlem, vetek egy sajnálkozó pillantást Bobbyra, és bocsánatot tátogok neki, mielőtt tudatosul, hogy April nem egyedül érkezett. Összevont szemöldökkel mérem végig az igencsak magabiztosnak tűnő férfit. Félbeszakítottam egy randit? Nem tudom, hogy érezzek ezzel kapcsolatban.
-
Ha neked is szállásra lenne szükséged, már csak a kádban van hely – szólítom meg, félig viccelődve, félig már tartva egy esetleges igentől. Lassan már csak a csilláron férünk el, de arra nekem lesz szükségem, mert ha így folytatjuk, csak ott remélhetek némi magánszférát.
Felháborodott hörgés szakad ki belőlem, ahogy April a növényeim után nyúl.
-
Nem, nem, nem! – kapom ki a kezéből a kaktuszt, és csak azért nem szorítom hevesen a mellkasomhoz, mert… kaktusz. – El a kezekkel a növényeimtől! Tessék, itt van ez! – nyomom a kezébe az egyik polcról lekapott Háború és Békét. Azért nem lesz kár, úgyse jutottam túl soha az első ötven oldalon.
Már az eredeti helyére pakolom vissza szerencsétlen növénykét, amikor a felkiáltójel felugrik a fejemben.
-
Vagyis nem, nem, mégsem, csak semmi erőszak! – sietek vissza széttárt karokkal April elé, készen arra, hogy a féltéglával vetekedő Tolsztoj mű elé vessem magam, ha kiakarna cselezni. – Mindenki vegyen egy mély levegőt, mindenki maradjon, ahol van – villan a szemem Bobby felé -, és higgadjunk meg, gondoljuk végig, hogy legalább az itt tartózkodok fele, vagy kétötöde, attól függ, bűnüldözéssel foglalkozik és ne. Kövessünk. El. Bűntényt. Beszélgessünk, mint a felnőttek!

please stop

1100, öltözet


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i only say it 'cause i care
i only say it 'cause i care EmptyCsüt. Ápr. 09 2020, 18:47

wilkins & garrido



Fel se tűnik, hogy April megemeli a hangját, mikor telefonál. Velem folyton hasonló hangnemben beszél, és még csúnyábban néz, mint, ahogy ezt a szerencsétlen nőt veri szemmel. Az öreg nő tekintete azonban valamiért zavar, mikor a hamburgeremből felpillantva találkozik a pillantásunk. – Mindenkivel ilyen – magyarázom váll vonva, hangosan szürcsölve a szívószálon át a kólát. – Ne hallgatózzon, mama! – szólok a nőre, mikor az újra April felé fordul. – Rendőrségi ügy – böktem az előttem lévő mappára, amin a rendőrség emblémája volt. - Ne kelljen letartóztatnom – hogy milyen ürüggyel tenném, azt még magam sem tudom, de nálam van April gyerekének a műanyag jelvénye, ami egész hasonlít egy igazira, ha az ember nem nézi meg olyan jól. A többség pedig nem szokta. Ez az öreg nő pedig valószínűleg nem is látná teleszkóp nélkül.
Úgy tűnik a rendőrség említése meggyőzte a túlzottan is ráérő nyugdíjas asztalszomszédunkat. Elégedett biccentéssel fordulok vissza az olvasmányom felé, mikor April megszólal. Felvont szemöldökkel nézek fel rá a papírról. – Ez könnyen ment. De nem viszünk neki semmit – szögeztem le előre, és már éppen nagyot harapnék a kezemben tartott gasztronómiai csodából, mikor April felpattan, elhúzva előlem a mappát. – Moft mé? – értetlenkedem teli szájjal, felpillantva Aprilre. A sírba visz ez a nő. – Legalább hadd csomagoltassam el! Wilkins, várj már … francba! – csaptam az asztalra ingerülten, mikor April már méterekkel arrébb járt. – Látja, erről beszéltem? – néztem az idős nőre, mikor feltápászkodtam én is, a pénztárcám után kutatva a farzsebemben. Tipikus Wilkins-effektus. Fizettem egy ebédet úgy, hogy nem is ettem semmit.
- Értem, hogy meg van az öcséd, de miért kell sietni hozzá? – szólok April után az utcán, útban az autója felé. Bobby egész lénye távolságtartásra ösztökéli az embert, nem logikus azért sietni, hogy mihamarabb lássa őt az ember. Akkor se, ha egyébként rokonok. Ha az én kocsimmal lennénk, a hamburgerem ehetném nyugodtan, ő pedig kénytelen lenne megvárni. Habár, őt ismerve, feltörné az autóm.
– Vigyázz, ott egy… volt egy biciklis – javítom ki magamat, hátra pillantva a szerencsétlenre, aki April autóversenyzőket megszégyenítő előzése után azért küzdött, hogy a következő száz méteren ne szóródjon szét száz darabra. – Szeretem, ha gyorsan megyünk Wilkins, de nem komálom, ha repülünk az autóval! – jegyzem meg, a kapaszkodót szorongatva, elmormolva pár imát azért, hogy ne egy családi autóban érjen a vég. Azt sose magyaráznám ki az Úr előtt.
Nehezen lehet tartani a lépést Aprillel, és pár lépéssel még így is le vagyok tőle maradva, mikor benyomul a lakásba, mint egy tank. – Hello, vele vagyok – pillantok mosolyogva a szőkére, mikor én is ellépek mellette, követve Aprilt, aki ekkor már éppen egy szobanövénnyel fenyegeti az öccsét. Csak azért nem csinálok semmit, mert valahol mélyen szeretném, ha hozzávágna valamit az öccséhez. Ezt a kis időt felhasználva inkább gyorsan végig futtatom a tekintetem a lakásban, így akad meg a szemem a kisszobában fekvő alakon a félig nyitott ajtó mögött. – Mégis miféle hely ez? – pillantottam Heloisera a felajánlás után, teljesen behajtva az ajtót, kizárva ebből az egészből a bent fekvő nőt. Aki remélhetőleg csak ki van ütve, és nem halott.
Nehéz nemcsak leírni, de követni is azt, ami egymás után következik. April fegyvert vált, mire a barátnője (aki az autóban ordibálás alapján rendőr) által újabb fegyverhez jut, aki végül jó rendőrhöz méltóan észbe kap és közéjük veti magát. Ezért nem tudtam elég hálás lenni, én biztosan nem kockáztatnám April ellen a testi épségemet egy olyan görény, mint Bobby.
-  Van nadrágja és segítség nélkül lélegzik. Mi mást vársz még tőle? – néztem Aprilre, majd az idióta öccsére pillantottam. – Ne vigyorogj, hülye gyerek! – szóltam meg, mielőtt még azt hinné, hogy az ő pártján állok. Abban se voltam biztos, hogy mosolygott. De mivel egy gyökér, alighanem mosolygott volna. – Van bilincsed? – fordultam a szőke nő felé. Már most szédülök. - Ha szőrös és rózsaszín, az is megteszi – teszem hozzá, de a növények mennyiségéből ítélve kétlem, hogy a bilincs ezen felhasználhatóságát ismerné. Ha ismeri is, a tudást biztos nem értékesíti. Pedig megkönnyítené az életünket, ha Bobbyt az asztalhoz bilincselhetnénk. Vagy Aprilhez, az még szórakoztató is lenne, ha aztán nem ránk várna a feladat, hogy eltussoljunk egy gyilkosságot.
- Ismered őt, nem? Nem szabad felfegyverezni – pillantottam száj húzva a szőke nő felé, mikor Aprilhez léptem. – Add ide a könyvet! April, kérem, és megígérem, hogy lefogom majd, ha megakarod verni, oké? – kérdeztem, ígéretet téve, és remélhetőleg sikerült végre kiszednem a méretes könyvet Wilkins kezéből, amit aztán úgy dobtam félre, mintha csak égette volna a kezem. Milyen ember olvas Háború és Békét?
- Talán nem ártana becsukni azt az ablakot. A biztonság kedvéért – néztem, és egyúttal kértem April barátnőjét. – Te meg kezdj beszélni! – fordultam Bobby felé újfent. – A közös nyelven, hanyagold az állatkertet! -– tettem hozzá morogva. Jól emlékszem, hogy mikor letartóztattam, be nem állt a szája, szinte biológia órát tartott.
- Amíg ők dumálnak, figyeljünk, hogy ne kerüljenek túl éles eszközök közelébe, oké? – néztem Heloisera. Az ökölcsapás, harapás, karmolás az nálam belefér egészséges keretek között. Ha lenne pénzem, talán még fogadnék is Aprilre. – Van valami kaja itt? – kérdeztem egy újabbat. Ha már józanul kell elviselnem ezt az egészet, töltsem meg a gyomromat. – Amúgy, Saúl Garrido, April… felettese – mutatkoztam be, már a konyhában, kicsit távolabb a Wilkins testvérektől, de fél szemmel figyelve, hogy April mikor áll neki lefejteni az öccse fejét a nyakáról.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i only say it 'cause i care
i only say it 'cause i care EmptyHétf. Ápr. 13 2020, 11:58


kangaroos VS

Bobby
that awkward moment between birth and death

Amíg Loise elvonult a mosdóba, addig volt egy kis időm gondolkozni.
Lehajtottam a vécéülőkét?
Abban sem voltam biztos, hogy felhajtottam volna. Általában nem hajtom fel.
Letöröltem a vécéülőkét?
Mármint vendégségben vagyok, ugye, és Mrs Johnson, az előző ház ura is állandóan fennakadt ezen, hogy miért pisálom körbe a vécéülőkét, én meg aztán hiába fogtam ezt is a fiára. Mint mindent. A fia olyan ártatlan jószág volt, hogy semmit nem lehetett kinézni belőle, azt sem, hogy lélegzik, nemhogy azt hogy szabályost kört gyakorol rajzolni a budin, és ez azt hiszem nem egészséges; egy gyerek akkor igazán gyerek, ha el tudod képzelni róla az ilyesmit, ha nem csak el tudod képzelni, de tényleg ő is a hunyó. Máskülönben hogy a faszba nyeri meg a rajzversenyt a suliban? Vagy ő őrködik addig a fiúvécé ajtajában, nehogy arra jöjjön egy tanár? Sose legyél az, aki őrködik, csak a csicskák őrködnek.
Nem nagyon tudtam mit kezdeni az ujjamon ülő kis fikagolyóval, szóval elpöcköltem. Úgysem találja meg soha senki; mármint mennyi ember csinálja már ezt, és te láttál már elpöccintett fikagolyót bárhol is? Nem. Nyilván átpöccen valami másik univerzumba. Elpöccinted, és többé senki nem találja meg.
Szóval ilyen magasröptű gondolatok lepték el az agyamat, ahelyett, hogy megpróbáltam volna kitalálni, hogy ezután mondjuk így hogy éljem le a maradék életemet, ami nyilvánvalóan lényegesebb kérdés volt a többinél. Vagy legalábbis lényegesebb kellett volna, hogy legyen. Az én agyam viszont nagyon alaposan szelektálta az efféle gondolatokat, azért, mert nem akartam depressziós lenni. Ez volt a titka. Ne gondolj rá, hogy fos az életed, mert hát tulajdonképpen biztosan lehetne szarabb is; persze, vakvágányra futottál, de legalább ott nem tud elbaszni a vonat! Például vannak azok az emberek akiknek aztán tényleg minden lehetőségük meglenne a felhőtlen boldogságra, helyette azon gondolkoznak, hogy tulajdonképpen ugyan boldogok, de azért úgy mégis szar. Zúg a hűtő. Az anyósom egy hárpia. A fiunk nem pisili körbe a vécéülőkét. George elfelejtette a házassági évfordulónkat. Pedig nem felejtette el, csak a haverjaival ment el bebaszni, hogy megünnepelje!
Bambultam. Ahogy Loise kijött, pislogtam rá hármat; amióta bement, azóta elfelejtettem pislogni, és nem is mozdultam meg, szóval most egészen bámulatos volt újra beleszokni.
Összevontam a szemöldökeimet. A kenguruk. Miért hozta fel újra a kengurukat?
Azért nem akartam felírni a számlájára, hogy kibaszott furán viselkedik. Mármint az emberek rám is mindig azt mondják, hogy kibaszott furán viselkedem, pedig nem csinálok semmit. Szóval elég álszentség lenne megjegyezni, hogy kicsit olyan, mintha nem is tudom... Mintha körbehugyozta volna a vécét, és most félne, hogy rájövök. Semmi baj Loise. Én is.
- Az imádkozó sáskák. A bogarak parák - hümmögtem és egészen elmerülten figyeltem a földre esett evőeszközt. - Nem tudod véletlenül, hogy összesen hány darab imádkozósáska van a világon? - töprengtem el. A hangom egészen fáradtan csengett. - Fejenként öt imádkozósáska? Nem. Nem hinném, hogy az imádkozósáskák csak 40 millióan lennének. Többen kell, hogy legyenek. És ha szövetkeznek ellenünk? Akkor ott vége. Beszoptuk. - Visszapillantottam Loisera. - De ha sikerül egymás ellen fordítani őket!! Szerinted ki nyer? A világ összes imádkozósáskája vagy 40 millió kenguru?
Igazából mindegy volt melyik nyer. A kenguruk elbánnak velünk, öt kenguru fejenként, nem, mondom, lehetetlen, hogy mindenki el tudna bánni öt kenguruval. Szóval ha a 40 millió kenguru győzedelmeskedik, akkor aztán még gond nélkül leigázhatják New Yorkot. Ha meg a 40 millió kengurut le tudja győzni a világ összes imádkozó sáskája, akkor velünk is el tud bánni a világ összes imádkozó sáskája, mert most győztek le 40 millió kengurut. Mondjuk... addigra már lehet hogy megcsappan a létszámuk, és úgy már nem bánnának el velünk. Velem speciel egyetlen imádkozósáska is el tudott volna bánni, szóval én választhattam, hogy melyik által halnék meg szívesebben, az imádkozó sáska által, vagy a kenguruk által, vagy...
- April??
Mikor került ide April?
Az agyam egy röpke pillanatig szinte fel sem fogta mit lát.
Aha, szóval ez a spuri lejövője. Hirtelen fejbebasz huszonhat óra kialvatlanság megszorozva ezerrel. Édesfaszom. April mindig tudott időzíteni. Olyan volt, mint azok a pirítósok, amik csak így hirtelen kireppennek a pirítós-sütőből, hogy megáll a szíved tőlük még reggeli előtt. Lehet tudnék némi pénzt szerezni belőle ha feljelentenék valami elektronikai céget, amiért éhes embereket ijesztgetnek kora reggel.
Az életbenmaradási ösztön engem is kipattintott a székemből. Azért mégiscsak ikrek voltunk. Bamba fejjel, tágra nyílt szemekkel pislogtam rá, aztán Super Mariora - mi a fasz, Loise az egész kerületi rendőrséget kihívta rám? - aztán Loisera. Spicli. Spic-loise. Sajnos most nem volt időm arra, hogy felmondjam neki a Sith-ek bosszújának végét. Te voltál a Kiválasztott! Az volt a dolgod, hogy elpusztítsd a Sitheket, nem az hogy közéjük állj! Hogy egyensúlyt hozz az Erőbe, nem hogy sötétségbe taszítsd! Helyette valami menekülési útvonalat kellett találnom. Az ablak felé sandítottam.
- Robert R. Wilkins, esküszöm, ha egy lépést is teszel az ablak felé, hozzád vágom ezt a fikuszt!
- Milyen ablak? - Ennyire futotta tőlem. És inkább úgy hangzott, mintha azt kérdezném, hogy MiLyEn AbLaK. Nyilvánvalóan az az ablak, ami mellett állok. Nem jutott eszembe jobb válasz! És rögtönöznöm kellett, mert velük ellentétben én nem arra voltam kiképezve, hogy emberekre törjek rá a lakásukon. Vagy... más lakásán!
Megpróbálok megszólalni, de Spic-loise közben a segítségemre sietett, kivette April kezéből a gyilkos fegyvert, és egy másikat rakott a helyére. Kösz spic-Loise. Nyilvánvalóan itt mindenki ellenem van.
Megpróbálok megszólalni, de most meg Super Mario lép közbe, végérvényesen is lefegyverezve a nővéremet.
- Majd ÉN becsukom! - szólaltam fel végre, magasba emelt kezekkel. Nem tudom mióta álltam így, mint aki letartóztattak... Hét éves korom óta, amikor a DVD-lejátszóba raktam egy vékonyka szelet csirkemellet, hátha lejátssza a csirke egész életét. És April bejött a nappaliba.
Szóval lassan leeresztettem a kezeimet, úgy tartottam magam előtt, mintha egy vadállatot próbálnék meggyőzni róla, jobban jár, ha nem zabál meg - négy napja nem fürödtem. Lassan az ablak felé fordultam. És becsuktam.
Zártad már be magadat égő házba? Húztad már magadra a koporsófedelet?
Akkor nem tudod milyen érzés elvágni magadat az egyetlen menekülési útvonaltól April haragja elől. Visszafordultam és rámosolyogtam.
- Látod? Nem megyek sehova. Megtaláltál! - Ezt úgy mondtam, mintha legalábbis bújócskáztunk volna. Hát mondjuk... bújócskáztunk. Lassan kihúztam a széket. - Leülhetek? - Leültem. - Megkérdezhetem spic-Loiset, hogy akkor... pizzát nem is rendelt? - néztem kérdőn Aprilre. - Mármint szerintem Super Mario is biztosan éhes, szóval a ti csapatotoknak is érdeke lenne, hogy... - de aztán végül is nem kérdeztem meg senkit a pizzáról. Megvakartam a fejemet és az asztalra könyököltem. - Szóval... -  szipogtam egyet. - Bocs, April. Ööö... megint új telóm van. És nem tudom fejből a számod. Szóval majd írjuk be.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i only say it 'cause i care
i only say it 'cause i care EmptyHétf. Ápr. 13 2020, 21:17

« little brother, please refrain from doing that »
I'm trying to help you out so can you stop being a twat


Talán örülnöm kellett volna, hogy előkerült az öcsém. Megnyugodnom. Esetleg talán még néhány könnycseppet is elhullajtani, mert most már tudom, hogy él, és jól van, és itt van – egyszer elvesztettem Emmát az egyik plázában, mert egy pillanatra el kellett fordulnom tőle, hogy az akkor még csecsemő Logant felvegyem, mert nagyon sírt, mire pedig felegyenesedtem és megfordultam, ő nem volt sehol. Teljesen sokkban voltam, először nem hittem el, aztán őrült módjára kezdtem szólongatni és kiabálni a nevét az embertömeg közepén, mielőtt végre odajött volna hozzám egy biztonságiőr, hogy segítsen. Végül négy órával később találtuk meg az egyik butik próbafülkéjében, ahol előtte jártam; kiderült, hogy elfáradt, de Logan mellett nem tudtam még őt is cipelni, ezért úgy döntött, lefekszik az egyik puffra, ami odabent volt.
Csak négy órán át nem volt meg, és mint kiderült, akkor is teljes biztonságban volt és még ki is aludta magát, de arra a négy órára majdnem összeroppantam. Eszemben sem volt leszúrni azért, hogy elcsámborgott, pedig talán le kellett volna. Egyszerűen örültem, hogy megkerült.
Bobbyval mégsem érzem ezt, és nem azért, mert Emma hat éves volt, ő meg harminc is elmúlt már. Emma alighanem életképesebb hat éves volt, mint Bobby harminc.
Nem vagyok megkönnyebbült, nem örülök. Mérhetetlenül dühös vagyok, amiért volt képe nem csak szó nélkül lelépni és sunnyogni, de ráadásul az ÉN barátnőmhöz jönni bújkálni és minden bizonnyal arra kérni, hogy ne szóljon nekem…! Mégis, mit gondol ez a kölyök…?!
Ha nem néztek ide, akkor nem erőszak lesz, csak a tartozásom behajtása – morgom Loise-nak, immár nem a fikusszal vagy a kaktusszal fenyegetve Bobbyt, hanem egy vaskos kötettel, aminek a címe elolvasásáig nem jutottam el. Ha eljutottam volna, akkor egyszer talán felmerülhetett volna a kérdés részemről, hogy és milyen volt?, mintha Én olvastam volna. Egyszer elkezdtem, de borzasztó volt, viszont ha bárki kérdezi, természetesen remekműnek tartom.
Hogy mit várok?! Mi az, hogy mit várok? – fordulok hirtelen Saúl felé, de épp csak annyira, hogy a kezem továbbra is tökéletesen készen álljon a dobásra. Bár egy ilyen könyv igazából saját magát lendíti. Tudom, mert egyszer Tonyhoz vágtam a teljes Britannica Encyclopedia sorozatot A-tól K-ig, még valahol a kapcsolatunk elején, amikor ugyan nem jártunk még igazából, de én abban a hitben éltem, és rajtakaptam őt flörtölni Liza McDowerrel az egyetemi könyvtárban. Velem vagy vagy ellenem, sugallom az eldöntendő kérdést felé, mielőtt Bobby megint magára vonná a tekintetem.
Támogatom a bilincses ötletet – hunyorgok rá gonoszan erre a félkegyelmű idiótára, aki most olyan könnyedén nyomta fel a vérnyomásom, ahogy arra rajta kívül igazán csak ez a wannabe Burt Reynolds képes rajta kívül. Még afelett is sikerül elsiklanom a feltámadt haragomban, hogy Aprilnek hívott. Szerintem még sosem hívott a keresztnevemen. Előbb rápillantok, és bár ő már a másik oldalról húzná el, egy darabig még ragaszkodom az ironikus kötethez, így vagy fél métert húzza arrébb, mire ciccegve engedem le a kezem és el a könyvet. Alighanem pár perc múlva, mikor már kellően feloldódik az adrenalin a véremben, érezni fogom a súlyát is.
Persze, hogy nem mész sehová! – teszek felé két lépést, épp csak az ebédlőasztal állít meg. – De mentél volna, ha Loise nem lenne értelmesebb nálad! – Ami tényleg nem nehéz, és ezzel egyáltalán nem Heloise képességeit akartam leszólni, de van egy halvány sejtésem, hogy ha nem rólam lett volna szó, hanem egy kevésbé rámenős ismerősének öccséről, akkor a végén még megtartotta volna a titkot úgy, ahogy a váratlan vendége kérte. Az, hogy egyébként már rajtuk kívül is van valaki a lakásban, egyáltalán nem tűnik fel. – Szerinted tényleg itt a helye annak, hogy gúnyolódj másokon?
Akkor is, ha egyébként ez a Super Mario nagyon találó, már az etnikumot leszámítva. És hogy nagyon gyerekes valakit szemtől szembe nevezni. Én bezzeg csak gondolatban gúnyolódok a bajszán. Meg a háta mögött. És a könyvklubbomban.
Nem vagy a főnököm! – szólalok meg fennhangon, mert míg mi egy random ember horkolásával a háttérzajként épp farkasszemet nézünk Bobbyval, azért hallom, ahogy a konyhában folyik a diskurzus. Nem olyan nehéz, tekintve, hogy lényegében még mindig egy légtérben vagyunk. Rátenyerelek az asztalra, és úgy mutatok a konyha felé, miközben Bobbyra meredek. – El tudod te képzelni, mennyire elkeseredett voltam, hogy tőle kellett szívességet kérnem?
Dehogy tudta! Az ilyet csak az értette meg, aki valaha eltöltött már legalább fél órát a társaságában. Bobby mindezidáig ezt lényegében megúszta, mert bár egyszer letartóztatták egy helyszínen, nyomozói mivoltában kompetens tudott lenni. Csak mikor ezt levedlette és maradt a valódi énje, akkor akadtak gondok.
Azt mondtad, eljössz Karácsonykor, Bobby. Nem jöttél. Nem hívtál. Az, hogy a gyerekek vártak, egy dolog, de egy büdös SMS-t sem ejtettél meg november óta! Aztán elmentem a lakásodra – szegezem rá az ujjamat vádlón – , ahol a szomszédod mondta meg, hogy december eleje óta nem is látott. A lakásod pedig olyan tiszta, hogy már az előszobában gyanús! Én meg csak annyit tudok meg, hogy utazgatni kezdtél, valahonnét pénzed lett, aztán eltűntél, mintha a föld nyelt volna el, és közben valami rosszarcú fickók feldúlják a lakásod, aztán úgy kitakarítanak, mintha a Pszichó gyilkolt volna ott? – Itt egy kis szünetet tartok, de nem azért, mert erre választ várnék. Nem, ez nem a válaszadás ideje; ez a szenvedésé. – Megkerestem az összes ismerősödet és korábbi „partneredet” a neten. Telefonon. Személyesen. Mellesleg, immár hat klubból tiltottak ki emiatt!
Nem mintha olyan helyek lettek volna, ahová járnék, de a tény az tény. Az egyikük távoltartási végzéssel fenyegetett, de nem ijesztett meg különösebben, mert igazából a saját nevét is kétlem, hogy le tudná írni hibátlanul, nemhogy a távolságtartási végzés szót.
Senki nem mondott semmit. Mindeközben még June is engem okított, amiért nem veszlek rá, hogy elmenj meglátogatni anyát! És mindeközben természetesen nem érhettem, hogy eltűnt személyként kezeljenek, mert mindenki körberöhögne a korábbi húzásaid miatt. De tudom, hogy valami szarba keveredtél. Mert egy idióta vagy, aki képtelen más emberek érzéseit figyelembe venni, hogy esetleg lesz, aki, nem is tudom, aggódik, és keresni fog, és azzal a gondolattal alszik el esténként, hogy holnap reggel talán egy olyan hullát emelnek ki a folyóból, ami a balfasz ikertestvéréé, hm? – Nem tudom, mikor kezdett el emelkedni a hangom, de a végére már majdnem kiabálás lett belőle, és már csak azt veszem észre, hogy megremeg az alsó ajkam, az állam izmai pedig maguktól rándulnak össze.
Dögöljek meg, ha hagyom, hogy Loise és Garrido előtt sírjam el magam, mint valami idióta!
Úgyhogy beszívom az az alsó ajkam és ráharapok, hátha a fájdalom kizökkent.
Aztán egyszer csak úgy… megjelensz. A semmiből – emelem meg a kezeim tehetetlenül, mielőtt én is leülnék egy székre, az asztal másik felén. – És azt mondod, hogy… „bocs, April”? – Hitetlenkedve és vészjóslóan erősen artikulálva ismétlem meg a szavait. Az az érzés is elönt, hogy szívesen innék valamit, bármit, ami üt, mielőtt én ütök, de előbb túl sok dolgot kell megtudnom. – Na nem. Ezt most nem úszod meg ennyivel, Bobby. Ez most valami komoly szar, nem olyan, mint ami eddig volt, és el fogod mondani, ezúttal részletesen, mert ha valami olyanba keveredtél, ami elől így kellett eltűnnöd, és ami miatt felforgatják a lakásodat, az már nem csak rád lesz kihatással. És nem futhatsz örökre előle.
Előlem meg főleg nem, de talán előbb-utóbb ezt már megérti. Talán.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i only say it 'cause i care
i only say it 'cause i care EmptyPént. Ápr. 17 2020, 14:53


kangaroos VS

Bobby
that awkward moment between birth and death
1995 áprilisa. April ideges. Engem csak elszomorít, hogy meg sem próbálhattam megtanulni repülni, mert kicsúszott a lábam alól a gurulós szék, és felszakította a homlokomat az asztal sarka. Nem engedi, hogy újra megpróbáljam.
1996 decembere. April ideges. Felborítottam a karácsonyfát, összetörtek az üvegdíszek. Nem engedi, hogy újra megpróbáljak felmászni rá.
1999 szeptembere. April ideges. Elcseréltem a kutyánkat a System Shock 2-re Lance Harringtonnal. Visszacserélte, és elnézést kért Lance Harrington szüleitől.
2001 februárja. April ideges. Összetörtek az üvegpoharak. Azt mondta ne próbáljak meg még egyszer a mosógépbe rakni bármilyen étkészletet. Pontosítok: bármit, ami nem ruha.
2003 februárja. April ideges. Egy hétig felfüggesztettek a gimiben, mert a hátsóudvaron szívtunk Lance Harringtonnal. Megtiltotta, hogy Lance Harringtonnal valaha is újra szóba álljak.
2005 májusa. April ideges. Kihagytam a matek érettségit, mert Lance Harringtonnal inkább elmentünk moziba az első Christopher Nolan-es Batman filmre.
2006 októbere. April ideges. Közterületről vágtam ki bokrokat, a törzsükre kötöttem egy szalagot, amin az állt, hogy VOTE FOR..., és darabját 20 dollárért árultam a Bush-szavazóknak.
2012 novembere. April ideges. Elvették a jogosítványomat, mert söröztem amíg vártam, hogy a lámpa végre zöldre váltson.
2014 júliusa. April ideges. Fény derült a hitelkártya-adósságaimra, utcára kerültem, és egy darabig megengedte, hogy náluk lakjak.
2014 augusztusa. April ideges. Megtiltotta, hogy Logan babaszobájának ablakában füvezzek. Akkor se, ha nyitva van az ablak. Pontosítok: egyáltalán ne is használj semmit a házamban, be se hozd az ajtón.
2017 novembere. April ideges. Kórházba kerültem, mert kidobtak egy ablakon. Elméletileg nem fizettem meg a tartozásaimat, amit az előző bizniszem beindítására kértem.
2019 júniusa. April ideges. Super Mario és a válogatott pancserei lecsuktak a nagy büdös semmiért.
2020 márciusa. April ideges.
April ideges.
És hát... nem ez volt az első alkalom.
Azzal a bűnbánó pofával bámultam rá, amit azóta vágtam, hogy hároméves koromban a padlóra szartam, és betoltam a szőnyeg alá. Az ember hamar kezdi, és holtig tanul.
Szóval az ilyesmiben gyakorlatom volt. Vagyis gyakorlatunk volt, mert tulajdonképpen April is számtalan különböző módon tudott ideges lenni, én pedig számtalan különböző dolgot tudtam elkövetni. Ami nem változott az csak a fejem volt, meg az, hogy April még mindig változatlanul azt hitte, hogy a beszélgetés végére majd egyetértünk abban, hogy változtatnom kell az életemen.
A gubanc valahol ott volt, hogy nem akartam változtatni az életemen. Persze, az ember azért változik (most már nem szartam a szőnyeg alá), de az ember akkor sem fordul ki magából teljesen.
- Nem is gúnyolódtam - sutyorogtam magam elé, hogy meg ne hallja, aztán az agyam átkapcsolt ilyen félzsibbadt állapotra, és olyan volt, mint egy fehér, száraz papírgalacsin, ami csak így lebegett az agyvizemben. Ez volt, amikor April leszidott. Ilyenkor nem jutott eszembe semmi, csak hogy April éppen leszid.
Pedig tényleg sajnáltam. Csak a sajnálattal az volt a bajom, hogy nem tudtam, hogy mit kéne tennem, hogy bebizonyítsam, hogy tényleg sajnálom. Mármint hősiesen vágtam a bűnbánó fejet, de már feltűnt, hogy ha sajnálsz is valamit, úgy igazán sajnálsz, az emberek még mindig kurvára nem hiszik el. Szóval ilyenkor átkapcsoltam a papírgalacsinra, hogy legalább ne röhögjek. Nem azért, mert bármit viccesnek találtam volna, kivert a víz, amikor meghallottam, hogy a lakásomat tisztán találta - TISZTÁN! -, hanem csak mert az kurvaszarul jött volna ki. Mint a temetésen röhögés, az is ilyen.
Koncentráltan bámultam inkább egy pontot az asztal közepén. Valahol félúton közte meg köztem. Aztán amikor kis szünetet tartott, felpillantottam rá. Olyan, mintha mindjárt sírna. De nem sír. Ideges. April nagyon ideges. Akkor volt utoljára ennyire ideges... Nyeltem. Még soha nem is volt ennyire ideges.
Szólásra nyitottam a számat, de aztán rájöttem, hogy majdnem megint azt mondtam, hogy "bocs April", szóval becsuktam és nagy levegőt vettem; felfújtam a pofazacskómat, mint valami lufit, aztán lassan leeresztettem.
- Bocs a Karácsony miatt. - Nos, ez jobb, mint a "bocs April". Ez ilyen továbbfejlesztett verzió. - És bocs... June miatt? Vagy anya miatt? - Minden miatt. - De April, na, azért nem hívtalak, mert nem akartam, hogy belekeveredj. Ennyi. Tudom, hogy sok fost okoztam, és mindig olyan ideges vagy, hogy nem akartalak ezzel is basztatni. De persze, hogy élek! Mielőtt megdöglök, esküszöm, tuti felhívlak. - Bár azon is elég ideges lenne. Megvakartam a fejemet és megint a kettőnk közötti kis pontot néztem az asztal közepén. - Szóval jártak a lakásomon, hm? - Nem mondom, hogy nem féltem. Persze, hogy féltem. Ki a fasz ne félne, ha le akarják repíteni a fejét a helyéről? De közben meg... - És kitakarítottak? Hát bazmeg, én beszarok. - A röhögést visszatartottam, de a vigyort nem tudtam. Az a fajta megkeseredett vigyor volt ez, amikor az ember tudja, hogy meg akarják ölni, és azt is tudja, hogy valószínűleg sikerülni fog nekik, ha nem a Padlizsán-hadseregnek, vagy a kenguruknak, vagy a sáskáknak, hát akkor majd a saját nővérének, de már nem tudja komolyan venni az egészet, mert ahelyett, hogy golyót repítenének a homlokába, kitakarítják a lakását. Szóval hogy képzeld el a saját gyilkosaidat egy partvissal meg egy ilyen ablaktisztító spricnivel, ahogy tisztára suvickolják a nappalidat a Mr Big Stuffra.
- Szóval... azért sem szóltam, mert... hát most nem arról van szó, hogy kölcsönkértem volna valami szararctól, akitől nem kellett volna, vagy... Ja szóval... - Felsóhajtottam. -  Ööö oké, röviden: elhagytam egy texas-i benzinkúton úgy... hát úgy 200ezer dollárt. - Nem akartam pontosabban körülírni a dolgot. Nem véletlenül igyekeztem ebből a dologból teljesen kihagyni Aprilt. Tudott róla, hogy használok drogokat, meg hogy néha, csak baráti körben én is terjesztettem, de én sosem ebben utaztam. Én üzletember voltam, én az üzletre mentem. Mindig hülyeségnek tartotta, amit csináltam, de ezek legális hülyeségek voltak. Többnyire. 200ezer dollárnyi átcsempészett narkót otthagyni egy lepukkant texas-i benzinkúton is elég nagy hülyeség volt, de nem legális hülyeség, szóval ezúttal nem csak hogy nem akartam tőle segítséget kérni, de tulajdonképpen nem is kaphattam volna. Kölcsönkérni szararcoktól egy dolog volt, de ebben a szituációban én is épp szararc voltam. - De nem hinném, hogy... hát hogy segíteni tudnál. Az van, hogy ezúttal én sem vagyok egészen tiszta a dologban. Szóval tulajdonképpen jogos, hogy ki akarnak nyírni a faszba - sóhajtottam szomorkásan. - Csak nincs pénzem lelépni. Mondjuk Kubába. Eladtam a kocsim... Mármint nem a régi Chevroletet, amit ismersz, azt közben... hát azt is eladtam, de azt előbb, mindegy is, lényeg, hogy elcsesztem, végül egy rakás szart kellett vennem helyette, hétszáz dollárért, és most azt is eladtam, de... pff. Ötszáz dollárt adtak érte. Az tudod mennyi? - Semennyi. Mondjuk csoda, hogy még gurult. Januárban adtam el. - Megpróbáltam megsokszorozni, de az online szerencsejátékhoz nem értek, és hát... elvesztettem. Aztán nem akartam tőled pénzt kérni, meg azt sem, hogy tudd, hogy ez a szar van, mert mondom, ez most nem olyan, mint az előzők, ezen most nem tudsz segíteni, még akkor se, ha rendőr vagy. Legkevésbé akkor. Szóval kölcsönkérni nem tudok már kitől, akitől tudnék, annak tartozom. Haza nem mehettem, ha hazamegyek, kajak kinyírnak a picsába. Ledobtak Eastchester hídról. Vagyis... inkább leejtettek. Lényeg, hogy haza nem mehettem, ezért haveroknál húztam meg magam, de túl sok ideig nem vendégeskedhettem sehol. El kéne mennem Kubába, baszódjak meg, ha nem.
Most gáz lett volna, ha kérek tőle kölcsön Kubára? Felnéztem rá és megpróbálkoztam egy gyengeelméjű mosollyal.
- Hidd el, én lennék a legboldogabb, ha nem lenne vérdíj a fejemen, de hát basszameg, ez van. Szóval egy darabig bujkálok. Ennyi. Elfelejtik, mit nekik 200ezer dollár kiesés? Mármint... ha van 200ezer dollárod elfekvőbe, akkor visszavonom, akkor tudsz segíteni. De ennyi. Látod ezért nem kerestelek, mert ha tudsz róla, csak idegeskedsz, megoldani meg... engedd, hogy én megoldjam.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i only say it 'cause i care
i only say it 'cause i care EmptyHétf. Ápr. 20 2020, 18:40

The kangaroo hunter, the kangaroo hunter's hunter, the snitch and the asshole

i am presently experiencing life at a rate of several wtf's per hour


Régebben, amikor az álmatlan éjszakákon meguntam, hogy hiába dobálgatom magam lelkesen jobbra-balra, akkor sem fogok elaludni, mindig lehevertem az amúgy mérhetetlenül kényelmetlen kanapémra, és természetfilmeket és sorozatokat néztem. Volt egy műsor egy szurikátacsaládról, és ugyan fogalmam sincs, mennyi lehetett ténylegesen igaz a narrációból, és mennyi származhatott valaki túlzsongó fantáziájából és az ügyes vágásból, de a kis emlősök mögött egy brazil szappanopera elbújhatott volna. Biztos vagyok benne, hogy a világon nincsenek még olyan diszfunkcionális családok, mint a szurikátafamíliák.
Legalábbis ezt hittem – aztán megismertem Wilkinséket, és úgy éreztem magam, mint egy édes, ostoba, naiv, nyári gyermek. Átlagos szerdai érzés, semmi különös. Miért pont szerdai? Nem tudom, de azt a napot szeretem a legkevésbé a hétből.
Igazából a mostani helyzet is nagyon emlékeztet a szurikátákra.  April a szurikáta mama, a családfő, aki gondolkodás nélkül nekimegy bárkinek, és mivel mindenki retteg a vad haragjától, senki nem próbálja megállítani; Bobby a klán haszontalan tagja, aki még mindig nem tanulta meg, hogyan gondoskodjon magáról, ezzel egyenlő arányban idegesítve, és terhet pakolva April-mama vállaira. Super Ma… akarom mondani, Saúl – tudom meg az ismeretlen férfi nevét – szerintem csak párosodni akar, de nem merek belegondolni, miért ugrottam erre a következtetésre a szőrös bilincsek emlegetésén túl – mely csak meghökkenten pillogok a férfire, és nem tudom eldönteni, hogy én vagyok-e ennyire merev, vagy az ő humora hagy némi kivetnivalót maga után -, én pedig szintén haszontalan vagyok, de engem kedvel a családfő, ezért biztosított a pozícióm a család köreiben.
A probléma csak az, hogy a szurikáta mama sokszor széttépi a család többi tagját. Talán odáig nem kellene elfajulnia a dolgokat. Fehérek a falak, sosem jönnének ki a vérfoltok.
Kezd sok lenni az állatvilágból; kenguruk, sáskák, szurikáták, mi van ma a levegőben?
-
Én is ezt kérdezem magamtól – felelek, mert tényleg fogalmam sincs, mikor vált az otthonom átmeneti motellé. Túl gyorsan történt a váltás, még nem sikerült sem feldolgoznom, sem pedig megértenem a helyzetet. Talán tényleg villog egy neontábla az egyik ablakból, csak még nem vettem észre. Vagy csak igaza van a nagymamámnak, és egyetlen jótett sem marad büntetlenül.
Hála az égnek, a bilincsekre tényleg nincs szükség, mert Bobby feláll, és ahelyett, hogy kamikaze mód kivetné magát rajta, egészen egyszerűen csak… becsukja. Nem kerülnek el az árulással teli pillantásai, tekintve, hogy már régen kisiklottam a veszélyzónából, köszönhetően Saúlnak, aki sikeresen kikönyörögte April kezéből azt könyvnek csúfolt féltéglát, így nem volt további okom April előtt ugrálni és integetni, mint valami agykárosodott idióta. És ezzel nem az agykárosodott embereket szeretném sértegetni, csak magamat. Biztos vagyok benne, hogy a többségnek még agykárosodással is több esze lenne, semmint önként April Wilkins haragja elé vessék magukat.
A megbántott tekintettől csak rosszul érzem magam, de az új becenevemtől, spic-Loise-tól legördül az ajkam. Aztán kihúzom magam, mert eszembe jut, hogy mégis miért érezném magam ÉN rosszul, amikor Bobbynak nem volt annyi esze, hogy felismerje, hogy én, mint April egy közeli barátja, nem az ő pártját fogom fogni? Most meg érzelmi manipulálni akar? Hirtelen nem is bánok semmit.
Különben is, April azt mondta, hogy én értelmesebb vagyok nála. Dagad a mellem a büszkeségtől.
Ettől függetlenül elég kínosan érzem magam, ahogy úgy váltogatom April és Bobby között a tekintetemet, mint aki asztalitenisz meccset néz. Csak éppen April már az ütőt is dobálja Bobby felé.
Valahogy a helyiség konyharészénél kötök ki Garridoval, nem mintha ez túlságosan ellenemre lenne, olyannyira nem, hogy némán vetek egy keresztet, és ezredszerre is megfogadom, hogy keresek egy templomot a közelben, ahova néha benézhetek, és ha más nem haszna nem is lesz, legalább a szüleim megnyugodhatnak végre, hogy nem lettem ateista.

- Heloise Riegan, April… barátja, és alkalmi bébiszittere – nyújtok kezet Saúlnak, oldalra döntve a fejem. – Ha nem April felettese, akkor ki maga? Hogy érti April, hogy mennyire kellett elkeseredettnek lennie? Exek? – tágul ki a szemem, ahogy rögtön a leglogikusabb(nak tűnő) kapcsolódási pontra ugrok, mert ebben jó vagyok. Mármint, nem a logikában, a magánéletben biztosan nem, hanem úgy a legrosszabbra számításban. Bár nem tudom, miért lenne annyira szörnyű, ha exek lennének. Ugyanakkor azt is képtelen vagyok megérteni, mi foghatta meg Aprilt egy pasiban, akinek egy nagyon szőrös hernyó pihen a szája felett.
Mivel mindenki éhes – vagy nem, de addig sem vagyok láb alatt -, a telefonommal kezdek babrálni, hogy ténylegesen pizzát rendeljek. Mindeközben April és Bobby kifakad. April nagyon úgy néz ki, mint aki a sírás határán áll, de annyira még én sem vagyok ostoba, hogy odamenjek vigasztalni, legfőképpen, mert biztos vagyok benne, hogy úgy érezné, azzal gyengeséget mutatna. Bobby pedig könnyek nélkül is vall.
Félrenyelem a saját nyálam a tartozás összegét hallva. 200 ezer?! Atyaúristen, ki se tudom számolni, hogy abból hány pizzát tudnék rendelni! Ez a gondolat fog el, miközben köhögve a konyhapultnak dőlök. Fogalmam sincs a részletekről, nem tudom kinek a pénze ez, vagy ki akarhatja megölni Bobbyt, és nem tudom, hogy ezen akarok-e változtatni.

Szerintem Dominika szebb ország; ugrik be Kuba hallatán, de inkább nem jegyzem meg hangosan.
-
Szeretitek a pepperónit? – kérdezem a lehető legártatlanabb hangomon. – Akciós… - jegyzem meg kicsit bátortalanabbul, amikor nem jön rögtön válasz.

please stop

822, öltözet


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i only say it 'cause i care
i only say it 'cause i care EmptySzer. Ápr. 29 2020, 19:30

wilkins & garrido



Egyedüli gyerekként sosem kellet odafigyelnem másra, végképp nem kellett érte felelősséget vállalnom. Tizenegy voltam, mikor a nagyszüleim katonai iskolába írattak, sok voltam a vérnyomásuknak. Akármit is vártak ettől a lépéstől, elmaradt, mert onnantól kezdve szinte szóba se álltam velük. Azonban az a közeg bizonyos tekintetben előnyös volt nekem. Például igen hamar hozzászoktam a gúnyos megjegyzésekhez, szándéktól függetlenül. A legenda szerint – amit leginkább én terjesztettem – már tizenhárom éves koromban gyönyörű bajszom volt. Sok különféle megjegyzést kaptam már rá a többi irigy tizenhárom évestől is, hát még később. Mindenki értetlenül állt előtte, de tudtam jól, hogy valahol mélyen mindenki irigy rá. Minden férfi, és a legtöbb férfias nő, akiknek csak a szakáll adatott meg.
Olyannyira meglep, hogy April a védelmemre kell, hogy válaszolni is elfelejtek annak az idióta öccsének. Egyébként sem akarnám elrontani ezt a szinte tökéletes pillanatot, amit soha nem fog tudni reprodukálni semmilyen történés sem a jövőben. Ebben szinte biztos voltam.  
-  A hallása, mint egy vadászkutyáé – jegyzem meg vigyorogva, Loise-ra pillantva. Nők, nemcsak egyszerre tudnak több dologra figyelni, de még a férfiember gondolatát is meghallják, ha az nem vigyáz. – Csak szeretné – mosolyodom el, mikor meghallom Loise feltételezését. – Úgy érti, hogy így is nehéz távol maradnia tőlem. Plusz, nőből van. Ez bók – teszem hozzá, ahogy April barátjára pillantok, mielőtt hímsovinisztábbnak képzelne, mint valóban lennék. Ha ismeri Wilkinst, akkor pontosan tudja, hogy nem az a bajba jutott királylány típus. Ellentétben Bobby-val, amit elég fura vizuálisan elképzelni.
-  Így meglepi? – néztem Louise-ra, látva milyen arcot vág, mikor szóba kerül az a kétszázezer elhagyott dollár. Nem ismerheti olyan régóta Bobby-t, ha ez meglepi. Nekem másfél havi munkámat cseszte el kis híján, csak azzal, hogy kinyitotta a száját. Ha valakinek kétszázezer oka van földbe állítani Bobby-t, valahol megtudom érteni. Ott, ahol nem tartottam jobban April haragjától. Mint mondtam, nőből van.
- Ha akciós, akkor legyen kettő – felelem mindenki helyett ahogy előrébb dőlök, a pultra támaszkodva. Balszerencsémre nem tereltem el a figyelmemet, miközben ez a félkegyelmű beszélt. – Na és hogy tervezed megoldani? Veszel egy vízibiciklit és irány Kuba? – miért érzem úgy, hogy épp most adtam a legjobb ötletét? -  Gyanítom, hogy azokhoz se értesz, szóval nem ártana egy bombabiztosabb ötlet az ”én megoldom”-nál – tanácsolom Bobbynak, a két Wilkins között kapkodva a tekintetem. – Most már tudjuk, hogyan csináltál a tartozásodból tartozástengert. Gratulálok. De hogy a francba voltál képes eladni egy Chevroletet? – csóváltam meg a fejemet ingerülten. Ez a része idegesített a legjobban az elmesélésének. Én előbb kapnék golyót, minthogy eladjam a Camarot.
-  Ne haragudj Wilkins – néztem a nőiesebb testvérre, miközben a konyhából áttelepültem hozzájuk. – De voltam a lakásodon, nem olyan, mint akinek ilyen jól megy. Tőle kértél már kölcsön? – kérdeztem Bobbyt, Loiuse felé bökve a fejemmel. Csak húztam, de nem lepett volna meg, ha igen. Vagy, ha most próbálkozna, csak biztos, ami biztos alapon.
- Hogy sikerült elhagyni el ennyi pénzt? És ami még fontosabb, kinek a pénzét sikerült elhagynod? – kérdeztem kettőt, miután leültem, majd a lábamat feldobtam a szemben lévő székre. – Az a helyzet Bobby, hogy szerencsés balfasz vagy, mert itt van neked Super Mario – mosolyodtam el, hátra dőlve. Ami azt illeti, ez még nekem is egész tetszett. Amúgy is, kurva jó voltam Marioban. – A tartozásodról nincs szerződés, semmilyen papír, igaz? Csak a célkereszt a homlokodon. Ez azt jelenti, hogy a jogszabályok értelmében nem tartozol senkinek sem. Bűnös az vagy, de egyszerűbb leülni pár évet, mint kicsengetni kétszázezer dollárt. De nyugalom, nem megy börtönbe – néztem gyorsan April felé. Már azért is kiakart csinálni, hogy pár órára a fogdába dugtam az öccsét. Elképzelni se akarom mi lenne, ha egy börtön cellába segíteném a gekkó természetű öccsét. – Olyan nincs, hogy elfelejtik a tartozást. Tudod mióta cseszeget a nővéred azzal, hogy fizessek ki egy tortát? – nem tudja, de nagyon régóta, szinte az első találkozásunk óta. Honnan tudtam volna, hogy nem a Saúlt írták el rajta Loganre? Akkoriban oldottam meg a Hamzah-ügyet, gondoltam csak rejtegetik a tortát, hogy megünnepelhessenek. Legközelebb, ha April tortát vesz a gyerekének, ne a közös hűtőbe tegye.
-  Van egy olyan érzésem, hogy nem Bill Gatesnek meg a haverjainak tartozol, szóval mondj pár nevet, amik használhatók. Ha szerencséd van, talán különösen védett tanúvá minősítenek, ha elég az, amit tudsz. Ahhoz viszont az kell, hogy ne legyél olyan, amilyen vagy. Drogosokat, visszaeső bűnözőket és a hasonlókkal nem olyan elnézők ilyen téren, szóval tudnunk kell mindent, hogy jól adhassuk ezt be. Érted? – néztem Bobbyra, várva a megerősítést.
- Ha fontos tanú, akkor elengedhetnek ki dolgokat, legrosszabb esetben vádalkut köt és kap mondjuk egy-két évet, amit jó magaviselettel fél év alatt le is tudhat – mondom Aprilnek, az asztalon dobolva az ujjaimmal. Elvégre, senkit se ölt, vagy károsított meg, magán kívül. Egy jó ügyvéd még szánalmasabbá teszi őt az esküdtek előtt és borítékolható egy enyhébb ítélet rá nézve. – Ha a tartozásod nem lehet eltüntetni, azokat kell, akiknek tartozol. Szóval nem ártana összeírnod egy listát. Lehetőleg nevekkel – jegyzem meg, mert azzal nem sokat tudok kezdeni, ha leírja, hogy „az a nagyorrú, padlizsánképű fazon, vérben forgó, narancsokhoz hasonlatos szemekkel, két hernyóval felette”.
-  Hol dolgozol? – baglyokat megszégyenítő mód tekertem ki a nyakam, hogy Loise-ra nézhessek. – A hivatalos adatbázisokhoz egy nyomozó kell, hogy átnyálazza majd őket, hátha akad egy használható név a fejében – mutattam Bobby homloka felé. – Wilkinsnek kérdéseket tennének fel, hogy miért játszik rendőrségi Tindert az adatbázisban lévőkkel, neked viszont elég jelvényt villantanod – magyaráztam, a nyakamat masszírozva. Ha eddig esetleg magyarázkodott volna, itt az ideje, hogy visszaéljen a jelvény általál ráruházott hatalommal. Nyomozó, tehát egy bizonyos szintig azt csinál, amit akar és kurvára senkinek semmi köze hozzá. Ha ezen a szinten túl kérdezik, hazudjon valami szépet.
- Van egy ismerősöm a narkósoknál. Egy faszkalap, de segíteni fog, ha érdekében áll. Szóval reméljük, hogy az egyik név elég jelentős lesz, hogy megjöjjön az étvágya. Ha akadna ott, vagy bárhol máshol a rendőrségen egy barátod, exed, akármi – Louise-hoz beszéltem, de ha még mindig a konyhában ácsorgott, ezúttal megkíméltem magam a nyaktornától. – környékezd meg őket, össze kell szednünk annyit, hogy valakit érdekeljen az életed – ezt az utolsó néhány szót már Bobbynak címeztem, akit csak értetlenül néztem, ahogy ül a széken, mint egy kisiskolás, akit lehívtak a szobájából megbeszélni, hova menjen gimnáziumba. Ő pedig csendben ül, míg el nem múlik az erekciója, mert éppen a szomszéd playboy gyűjteményét bújta, mikor szóltak neki, és mindent megtenne, hogy ne bukjon le. Egyébként, nem buktam le. A szomszéd pedig a halála előtt nem sokkal nekem ajándékozta a teljes gyűjteményét. Hefner is csettintett volna rá.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i only say it 'cause i care
i only say it 'cause i care EmptyHétf. Május 04 2020, 23:22

« little brother, please refrain from doing that »
I'm trying to help you out so can you stop being a twat


Bobby olyan bűnbánó szemekkel mered rá, hogy valószínűleg bárki szívét meglágyítaná. Olyan szerencsétlenül tud festeni, hogy az embernek nincs kedve kiabálni vele; olyan, mint a gyerekre rászólni erélyesen. Ha épp nem vörösödik az arca a dühtől és vágja hozzám a sértéseket, amiktől millió hasonlót kell visszanyelnem – mert ha a gyereked szájal veled, az tinédzserkor, ha te káromkodsz, szörnyű ember vagy –, hanem sír és hüppög… Akkor szívtelen szörnynek érzem magam, hiába tudom, hogy megérdemlik. Az anyjuk vagyok, akiben bíznak, és szebb napjaikon még a szeretetük is kimutatják, az, hogy kiabálok velük, komoly lelki problémákat is okozhat.
És valamilyen szempontból Bobby anyja is vagyok, hiába vagyok csak nyolc perccel idősebb. De ez a kis köcsög most nem fogja megúszni némi bocsánatkéréssel! Lófaszt!
Olyan, mint az összes pasi: csak azt sajnálja, hogy lebukott. Ó, ismerem én ezt a stratégiát, évtizedek óta játssza velem, és néha hagyom, hogy célt érjen, de most nem, ennél több forog kockán. Például a kibaszott élete, ha olcsón megússza; de az is lehet, hogy többeket is belekevert. Ha valóban rossz arcokkal üzletelt nem áll távol tőlük a család felkeresése. Ha azért ölnek meg, mert az öcsém tartozik a maffiának, esküszöm, hogy az őrületbe kergetem majd a kísértetjárásommal!
De arra nem vagyok felkészülve, ami kicsúszik a száján.
Hogy micsoda? – kérdezek vissza nagyokat pislogva. Ez nem az a kérdés, ami azt sugallná, nem hallottam. Nem, most esélyt adok, hogy valami mást mondjon, mert ezt nem tudom, hovatovább, nem is akarom feldolgozni.
Kétszázezer dollár. Kábé három évi fizetésem. Egy texasi benzinkúton.
Annyi kérdésem van, hogy tényleg nem tudom, melyiket tegyem fel elsőre. Annyit tudok tenni, hogy megregulázom a levegővételem, mert egészen kezd felgyorsulni, és nem tudom, a düh miatt, vagy mert épp pánikrohamom készülődik. Talán inkább az utóbbi. Hirtelen érzem meg a súlyt a mellkasomon; úgy kétszázezernyit.
Hogy érted azt, hogy nem vagy egészen tiszta? – Bevillan a szomszédja, hogy Bobby elég sokat utazott, és egészen le is barnult. Texasban elég meleg van. És elég közel a mexikói határ. – Bobby… mondd, hogy nem drogot csempésztél. Nem. Nem! Tudod mit? Nem akarom tudni, mi a kurva istent keresett nálad kétszázezer dollárnyi készpénz! Egy szót se szólj! – Az előbb már félig leereszkedtem a székre, de most úgy érzem, hogy megint fel kell állnom, hogy lépnem kell, járkálnom, akármit, csak ne üljek tétlenül, mert akkor valóban felemészt az ideg. Az egész olyan szürreális, hogy nem tudok mit kezdeni vele; majdnem, mint Garridot látni a konyhámban. Egyszerűen nem passzol a két világ: az öcsém, akivel felnőttem, meg valami Narcos baromság.
Van az a sorozat azt hiszem, a Discoveryn, valami Droghatár vagy ilyesmi a címe. A reptéreken ellenőrizték a belépőket, és nyilván sokszor volt fogásuk, úgyhogy van némi elképzelésem arról, hogy zajlik az ilyesmi. Csak azt nem tudom elképzelni, hogy jutottunk oda, hogy a testvérem kokainnal teli kondomokat dugjon fel a seggébe, hogy ne öljék meg. Nem biztos, hogy kokain volt az ügylete alapja, de tényleg, tényleg nem akarom tudni. Már így is úgy érzem az egyébként friss levegő ellenére, hogy mindjárt megfulladok.
Kétszázezer dollár. Atyaúristen.
Nem tudok mit kibökni hirtelenjében, mikor befejezi a rögtönzött védőbeszédjét, ami alapján nyugodt szívvel jelenthetem ki, hogy nagy eséllyel nem beszámíthatónak minősítenék. Semmiképp sem épelméjűnek. Ki az, aki ennyi hülyeségből tudna homokvárat építeni, aztán őszinte, gyermeki döbbenettel meglepődni, mikor az maga alá temeti?
Azt már nem is fogom fel egészen,  mikor a hídról beszél, és ledobásról. Az agyam ügy lüktet, hogy már fáj; alighanem én kaptam meg azt a részt is, ami Bobbynak járt volna. Loise pizzás kérdése majdnem olyan hihetetlen, mint Bobby sztorija. Elvégre, ez csak egy keddnek indult, a legnagyobb meglepetésnek annak kellett volna lennie, hogy anélkül ebédelek meg Saúllal, hogy megpróbálnám belefojtani a ketchupjába. És most itt vagyok, Loise ebédlőjében két kaktusszal előttem meg egy Háború és Béke kötettel a sarokban, a hónapok óta nem látott öcsémmel, akit egy drogügylet miatt meg akar ölni a maffia, és azon kéne gondolkodnom, jó-e a pepperónis.
Nekem innom kell – lököm el magam az asztaltól, hogy elmasírozva a két nyomozók ásza mellett úgy lépjek a kabinetek elé, mintha nem csak nagyjából kétszer jártam volna itt. De a dugipiát mindenki ugyanott tartja.
Csak azután sétálok vissza az ebédlőbe, hogy másodjára is megöltöttem az üvegpoharat egy minden bizonnyal közértben vásárolt, márkátlan whiskyvel. Szerintem ajándék lehetett; amolyan „nem tudtam, mit hozzak, de vagy ez, vagy a benzinkutas csoki” típus.
Remélem, ebből van még – jegyzem meg Loise-nak, meglötyögtetve az üveg tartalmát, ami úgy félig lehetett. – Mert el fog kélni.
Ha nem lennék olyan idegállapotban, amilyenben, akkor nagyon rosszul érezném magam, amiért Loise is belevonódott ebbe az egészbe, az őrületekházába, és csak miattam. Ha eddig azt gondolta, én nyertem némi nyugodt időt azzal, hogy nem sült el jól a randevúnk, akkor most igazán örülhet, hogy csak baráti szinten vonódott bele ebbe. Én azt tenném.
Épp egy bocsánatkérő mosolyt próbálok küldeni Loise felé, és talán még mondani is valami legalább félig biztatót, mikor rá terelődik a szó. – Nem kap kölcsön Loise-tól! – válaszolok hevesen, az arcomra már-már fájdalmas hirtelenséggel ül vissza a bosszús haragvás grimasza. – Meg senkitől! Ha kifizeti azt az összeget, akkor majd találnak valami mást, amivel zargathatják, te is jól tudod!
Mindez pedig nem történt volna meg, ha mondjuk Bobby veszi a fáradtságot, és az ingyenélés helyett inkább rendes munkát keres, ahelyett, hogy bűnözőkkel pirospacsizna.
Szabad kezemmel megnyomkodom a halántékom, aztán ciccegve ellököm magam a pulttól, hogy visszatelepedjek az asztalhoz, mert ez amolyan kerekasztal beszélgetésnek tűnik. Arra azért odafigyelek, hogy magammal vigyem az üveget. Mint mondtam: erre szükség lesz.
Jesszusom – suttogom inkább magam elé, mikor már Saúl is Super Marioként utal magára. Ez a vég. Az etnikai inkorrektség és azon tény közös együttműködése által elhozott vég, hogy tényleg ő tud segíteni. Legalábbis nekem fogalmam sincs, mit kezdjek a helyzettel; annak ellenére, hogy ezt hangosan soha, de soha nem fogom bevallani.
Bár időközben újra a pohár aljára nézek, végighallgatom a fejtegetést, meg azt is, ha Bobby valami félértelmes megjegyzéssel akarna hozzáfűzni. A tekintetemmel valahogy félúton megkeresem Loise-t, mert ő tűnik itt az utolsó normális embernek rajtam kívül.
Bobby nem megy börtönbe – kapom fel hirtelen a fejem. – Te viccelsz? Olyan, mint egy marihuánafüggő Gondos Bocs, két perc alatt megölnék! A fogdában ellopták a nadrágját. A nadrágját. Hogy gondolod, hogy túlélné a börtönben? Nem, az kizárt! – jelentem ki határozottan, mintha a világ legnagyobb képtelenségét közölte volna. Jobb híján Loise-ra pillantok. Kérdezni vagy mondani viszont nem tudok mit, mert tudom, hogy Saúlnak igaza van. És alighanem Bobby is tudja;a legeslegjobb eshetősége az, ha most elmondja nekünk, amit tud, és megpróbálunk vádalkut szerezni neki. És minimalizálni azt, ami rá vár. Talán némi szívesség fejében el lehet érni, hogy jobb helyet szabjanak ki a büntetésvégrehajtásra. Olyat, ahová nem ér el annak a keze, akinek tartozik. Akárki is legyen az, gondolom, felkészítve magam valaki olyanra, akiről már hallottam, és remélhetőleg talán a hulláját is láttam már.
De nem olyat kapok. A név viszont ismerős. A szemöldökömet ráncolva próbálom rábírni magam, az agyam, a gyorsabb forgásra. Aztán beugrik, bár nem vagyok meggyőződve arról, hogy előbb nem-e Saúl mondja ki. A harmadik pohár whisky már kezdi lassítani a reakcióidőmet. – Ő nem Favaronak dolgozik? – Ez a rész annyira nem lep meg. Az a sufniburzsuj társaság nyakig sáros, az biztos volt, és sokszor akadt gyanakvás, hogy a drogok felé is kacsintgatnak. Még az a fickó is egy időre látótérbe került, akit most Bobby említett, de nem lehetett rábizonyítani semmit. Mint mindig.
Alighanem örülnöm kéne, esetleg meglepődnöm, hogy ez valami kozmikus igazságszolgáltatás. Helyette csak arra tudok gondolni, az okoz-e nagyobb örömöt, ha Bobbyhoz vágom ezt az üveget, vagy ha megiszom. – Te Favaroéknak tartozol? – kérdezem veszélyesen halkan. – Az egész városból bárkinek, bárkinek tartózhatnál. Valami Crackes Rickynek vagy tudom is én. Erre te, öcsike… Te egy milliomos család pénzét hagytad el?
Még egyszer hagyok neki egy kis időt, hogy átgondolja, mit akar mondani, nagyon óvatosan. Aztán repül a kaktusz. És ezúttal még inkább remélem, hogy herén találja.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i only say it 'cause i care
i only say it 'cause i care Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
i only say it 'cause i care
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» For those who care
» judge me or not, i don't care

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: