New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 21:10-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 21:06-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 21:04-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 20:47-kor
Venus Heighel
tollából
Ma 20:10-kor
Balázs Csíkszentmihályi
tollából
Ma 19:59-kor
Sonny Hirata
tollából
Ma 19:30-kor
Dean Calver
tollából
Ma 19:21-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 18:22-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

Madison & Desmond
TémanyitásMadison & Desmond
Madison & Desmond EmptyVas. Ápr. 05 2020, 22:10
madison & desmond
“just say you won't let go”
- ...mondja, figyel rám egyáltalán, Grimes? –a férfi a pozíciójától eltérő, meglehetősen minimalista asztalon támasztja meg ujjbegyeit, kísérletet téve afelől, hogy Desmond látószögébe dőlve felhívja magára annak egyértelműen másfelé kanyargó figyelmét. Mikor egy bő tíz perces késéssel, amit természetesen a New York-i közlekedés rovására írt fel, megérkezett, elsőként a monumentális asztalt, bár ez esetben annak hiányát mérte fel. Úgy gondolta, hogy magától értetődő, hogy a NYPD Nyomozóirodájának igazgatója, a szóban forgó Harrison is eleget fog tenni azon elvárásnak, miszerint a rangjának megfelelő volumenű bútorzattal látja el az amúgy tágas irodáját. Tévedett. Az újdonsült főnöke az első benyomása alapján nem tűnt kifejezetten nagyzoló embernek, noha, természetesen az érdemrendjei mintegy elengedhetetlen kellékként szigorúan az ajtóval szemközti falon foglaltak helyett, egészen pontosan a forgósszéke mögött, hogy biztos hátországként jelezzék, az előttük ülő szikár, ötvenes éveiben járó férfi hírét öregbítik. Nem volt ebben semmi meglepő, megvetendő meg végképp nem, hiszen Des jómaga is elkönyvelte magában, hogy minden bizonnyal ő maga se járna el másként, ha hasonló helyzetbe sodorná az élet.
- Őszintén?... –kérdez vissza egy futtában megejtett torokköszörülést követően. A karfán pihentetett alkarjaira támaszkodva tornássza feljebb magát ültében, derékból kihúzva a hátát vezetve tekintetét az ablakról amit, bár valószínűleg sokszor tisztítanak, megült már a városi por és szmog a férfira, ki enyhén felvont szemöldökei alól, ajkait préselve figyeli legújabb nyomozóját. – Egészen pontosan ott vesztette el az érdeklődésemet, hogy „poszttraumás stresszt feltáró pszichológiai kezelés” –vallja be mindennemű kertelés nélkül. Szeméből, testtartásából süt az ellenszenv, amit nem csak a téma, de ezáltal annak felhozója is kiváltott belőle. Pedig, valószínűleg meg merte volna kockáztatni, hogy talán ha nem is kedvelni, de tűrni fogja a férfi személyét, mint felette rendelkező főnökét.
- Nézze… Nem is annyira kezelés ez, sokkal inkább konzultálás. Ha alapul vesszük azt, hogy az elmúlt fél évben min ment keresztül, nem zárhatjuk ki a lehetőségét a betegségnek. Az eddigi munkaadója elmondása szerint nem esett át beszélgetésen arra szakosodott orvossal, így, hogy megbizonyosodást kaphassunk, elengedhetetlen, hogy kikérjük a NYPD szolgálatában álló pszichológus szakvéleményét –Harrison maga alá húzva székét diplomatikusan összefont ujjait az asztalára ejti, arcáról lerí, hogy ha van valami, amit ez esetben nem tolerál, az az ellenszegülés. Desmond csak elmosolyodik a maníros szigoron… nem ismeri még eléggé ahhoz, sőt, voltaképpen semennyire, hogy tudja, nála közel se elég egy kemény pillantás, és egy remekbe szabott monológ ahhoz, hogy a fülét-farkát behúzva meghunyászkodjon.
- Nem kell más véleménye ahhoz, hogy meg tudjam állapítani magamról, hogy jól vagyok –egykedvűen sóhajt fel, ölébe ejtett kezein a hüvelykujjak egymás körül keringenek már hossz percek óta, arra pedig a legkevésbé se mutat hajlandóságot, hogy ezt a tevékenységét mellőzze. Nem különösebben érzi magát feszélyezve, nem gondolja, hogy szorul a nyaka körül a hurok, de az, hogy szüntelenül a tulajdonába bocsájtandó szolgálati fegyver és jelvény felé pillantgat, elég nagy nyomatékot ad annak a nyilvánvaló érzésének, hogy menni szándékszik.
- Félreért –legyezi a levegőt eltessékelve a Desmond által mondottakat Harrison. – Ez nem azért van, hogy magának nyerjen visszaigazolást… mi akarunk meggyőződni arról, hogy a lehető legjobb, legstabilabb embert alkalmazzuk majd a nyomozóirodában –de legalább nem kertel, gondolja Des, ki meg is mosolyogja a férfiból kibukó egyenes szavakat. Rogers mindig csak ködösített, jószerint alkalmatlan volt arra, hogy nyílt lapokkal játsszon. Szeretett elhallgatni információkat, amiket máskor felhasználva sakkban tudta tartani az embereit. Desmond, ha valamit, akkor az újsütetű felettese őszinteségét abszolút pozitívumként könyveli el magában.
Nem szól semmit, csak a kiült szék kopottas karfáját szorítva áll talpra, mindvégig tartva a vele szemközt helyet foglaló férfi szüntelenül rászegeződő, kérdő tekintetét.
- Tán siet valahova?
- Nem különösebben, de azt mondják, hogy mindig a csúcson kell abbahagyni –rántja meg a vállát érdektelenül. – Márpedig nem gondolnám, hogy ennél jobban tudná még fokozni az élvezeteket, úgyhogy, ha ellenére van, ha nem, én most a távozás mellett döntenék. Feltételezem, önnek sincsen kedve sehova nem vezető vitát folytatni annak kapcsán, hogy van-e értelme a maga által pedzegetett kezeléseknek, avagy nem, így jelen esetben vegye úgy, hogy ettől próbálom megóvni. Ami engem illett, továbbra is osztom a véleményemet, miszerint ennek a maga által feszegetett gondolatmenetnek a végén csak sötétség van, de kardoskodjak bárhogy, nyerni nem fogok vele, úgyhogy, mivel úgyis ezt kérné nagyjából a mondandóm végeztével, holnap reggel magánál kezdek, hogy megbeszéljük a részleteket, és megadja a dilidoki számát –két lépéssel szeli át az eddig bitorolt szék és az asztal közti távolságot. Egy kósza pillanatig elidőzik a tekintete a fegyveren, amit rögvest fel is mar onnan, pont úgy, mint minden egyéb, számára kibocsájtott kelléket.
- Nem leszünk jóban, ha mindig ilyen öntörvényű lesz, Grimes… -Harrison hátát a szék támlájának vetve, annak nyikorgó hangjától kísérve pillant fel Desmondra, ki kellő gondot fordít arra, hogy a pisztolytokot, és a jelvényét elhelyezze az övén. Bajusza alatt somolyogva jelennek meg a halvány szarkalábak szeme sarkában.
- Nem is haverkodni jöttem –ha őt kérdik, nem is kívánt semmi okból kifolyólag a városi rendőrség szolgálatába állni, de ez vajmi keveset nyomott a latba, amikor meghozták a döntést. – És ha most megbocsájt, Főnök… -lezseren biccent egyet, a megnevezés, amivel a férfit illeti, legkevésbé se tiszteletteljes, annál is inkább közönyös, talán egy kissé gunyoros is. Hiába, nem volt, ki jó modorra nevelje.
A léptei sietősek, amivel elhagyja az iroda épületét, és egészen célirányosak, amikor betéved az utca túloldalán lévő, a vendégszámból ítélve felkapott kávézóba. Egy dupla pressot kér kevés tejjel, egy leheletnyi cukorral, még egy arcát szegélyező félmosolyt is villant a kiszolgálólány felé, mikor az átnyújtja a papírpoharas rendelést, és amilyen hirtelen érkezett, olyan gyorsan távozik is. Az autója kormánya mögé ülve az anyósülés pohártartóját lehajtva helyezi el az italát, és beizzítva a motort már sorol is be a forgalomba. A Brooklyn híd ez idő tájt mindig forgalmasabb az átlagnál, de a rádióból bömbölő zene, és a kávéja társasága, nem különbül a kocsi lehúzott ablaka mellett elpöfögött cigarettája, amivel szokásához híven tilosban jár nem csak felesége, de volt kezelőorvosa szavai szerint is, kellően kikapcsolja ahhoz, hogy ne húzza fel magát, míg átküzdi magát a brooklyni hídfőig. Tősgyökeres brooklyniként kellően a fejében van annak térképe, így tudja, hogy melyik kerülő úton kell közlekednie ahhoz, hogy a nagy forgalmat megkerülve jusson el az általános iskola épületéig, amitől egy saroknyira teszi le a kocsiját. Az utolsó kortyot felhajtja, mikor ráfordul a gyerekek zsivajától hangos útra, a poharat pedig egy útszéli szemetesbe hajítja, kezeit pedig zsebében rejti el. A suli előtti tömegből ítélve jól számolt az idejével, és sikerült kicsengetéskor megérkeznie.
Szemei vadul pásztázzák a sok anyuka-kisgyerek párost, meg se ütközve azon, hogy csak nyomokban lehet kiszúrni egy-két vállalkozó szellemű apukát. Halvány, talán kissé szomorkás mosoly sejlik fel ajkain, mikor a tömegben kiszúrja a saját családját… Elnézi pár pillanatig, ahogy Zander boldogan fecseg az egyik, bár jobban mondva talán az egyetlen barátjával, és csak akkor szegődik valamivel közelebb, mikor az útjaik elválnak. Nem hívja fel magára a figyelmet, és voltaképpen nem is szükséges, hiszen a fia mindig is arról volt híres, hogy virgonc kis manó révén érdeklődve pásztázza a környezetét, ezáltal nem is telik bele sok időbe, míg kiszúrja Desmondot a sürgősen távozó, gyereküket maguk mellett vezető anyukák között.  
- Apa! –kurjantja el magát éles, csicsergő hangon, anyja kezéből kitépve magát pedig állórajtot is vesz, hogy futtában torpedózhassa le a férfit, ki grimasszal ugyan, de annál boldogabban kapja fel a gyerkőcöt. Erősen öleli magához, legalább olyan elánnal, mint ahogy a kisfiú fonja karjait a nyaka köré. Ujjai a sötét tincseket, tarkóját simítják, puszit nyom az arcára, mikor lehetősége nyílik arra, hogy kissé eltávolodhasson tőle.
- Te sózsák! Mivel etet téged anyád az utóbbi időben, hm? –csipkelődik szórakozottan a kisfiúval, akit egészen addig nem tesz le, míg az hajlandóságot nem mutat arra, hogy újból a saját lábaival érzékelje a talajt. – Gyere, menjünk vissza anyához –lapogatja meg a hátát, vállán tartva a kezét, hogy még csak véletlen se keveredjen el a tömegben. Elvégre tudja, hogy hogyha valaki, akkor a fia a legalkalmasabb erre.
- Szia –óvatos, enervált mosollyal pillant Madisonra, mikor elé érnek. – Remélem nem bánod, hogy eljöttem. Most végeztem a megbeszéléssel az új főnöknél, és hát gondoltam… miért ne? –ritka alkalmak egyike az, amikor Desmondot azon lehet érni, hogy nem találja a megfelelő szavakat. Mostanság ezek rendre akkor történnek meg vele, mikor feleségével próbál valamilyen módon szót érteni.
- Van tervetek mára? –érdeklődi mindkettejüktől, kíváncsi tekintetével sokkal inkább a fia övéire emlékeztető barna szempárját keresi, mint Mandy jeges kékjeit. – Szeretnék veled beszélni valamiről… -a bizalmas, szándékosan elhalkított toldalékot viszont már egyértelműen feleségének címzi, ekkor már egyértelműen a nő vonásait szemléli.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Madison & Desmond
Madison & Desmond EmptyKedd Ápr. 07 2020, 21:56


Desmond&Madison

Árva gyerek vagyok, mégis két anyám van. Mindkettő szeret és én is szeretem mindkettőt, bár soha sem tagadtam, hogy világ életemben vérzett a szívem azért az asszonyért, aki végső elkeseredésében lemondott rólam. Nem volt alkalmam sosem megkérdezni miért tette, de hittem, hogy minden bizonnyal megvolt az oka.
Christine nővér éppen csak felszentelt novícia volt még, amikor újszülöttként az árvaházba kerültem. Szinte az első pillanatoktól kezdődően kötelességének érezte, hogy személyesen gondoskodjon rólam. Isteni jelnek, valamiféle égi áldásnak hitte, hogy éppen akkor lépett lámpát oltani, amikor odakünn megkongatták a harangot, jelezve, hogy valaki egy csecsemőt hagyott az árvaház lépcsőjén. Vagy egy gyereket. Nem egyszer előfordult, hogy maszatos képű, vagy tökéletes ruházatban ülő nagyobbacska lurkó kuporgott ott, hol a távozó anyját nézve, hol pedig a háta mögötti épület pislákoló ablakait.
Mamácska. Christine nővért így hívtam, bár nem sok mindenre emlékszem belőle, mégis minden évben két alkalommal visszajártam meglátogatni őt. A lelki tanácsadóm lett, a hitem őrzője, amely mégis későbbiekben olyan sok alkalommal megrogyott. Jó akartam lenni, csak valahogyan soha nem sikerült. Mamácska mindig azt mondogatta, hogy mennyire különös az Úr, hiszen Jézus menyasszonyaként nem adatott meg számára, hogy saját gyermekei legyenek, de Isten számtalannal megajándékozta az évek alatt. Többségük, ahogyan én is visszajártunk az árvaházba. Időnként önkéntes munkát is vállaltam, ahogyan gyámügyesként nem egyszer segítettem az örökbeadások intézésénél, vagy eligazodni a bürokrácia labirintusában.
És ott volt Hana Pickton, a bájos mosolyú Mama, akire az első idők óta emlékszem, akiről hamar megtudtam, hogy nem ő hozott  a világra, a lelkében azonban az első pillanatoktól hordozott. Apró termetű, mostanra hajlott derekú, tisztes családanya, akinek a férjén és rajtam kívül nem volt senkije. Maga is árva volt egykor. Noha a házasságommal, a választottammal nem voltak egykor sem kibékülve, manapság pedig számtalan alkalommal hallom a “De én megmondtam neked!” kezdetű mondatot, az unokáját az első perctől imádta és kényeztette amikor csak lehetett. Zandert pici korától az ölében ringatta amikor csak találkozott vele, és soha egy percre nem tette volna le. Dédelgette, szerette, féltette, etette, simogatta. Imádta és imádja a mai napig is.
A két anyám közül mindkettő másképpen vélekedik arról az életről amelyben jelenleg élünk a férjemmel. Mamácska szerint Isten néha szétválasztja az embereket, de nem azért, hogy lemondjanak egymásról, hanem azért, hogy rádöbbenjenek, mennyire szükségük van egymásra. Ha nem is az életem minden napjának része jelenleg Des, mégsem tudok lemondani róla. Ugyanúgy a gondját viselem, ugyanúgy törődöm vele, csak éppen elmaradnak az apró, gyengéd és figyelmes pillanatok, amikor egyszerűen csak jól esik magamhoz vonni a fejét a mellkasomra, és órákon át hallgatni a világot. A kinti, brooklyn-i forgalom eltűnő moraját, hallani a másik szobából, hogy Zander megfordul az ágyban, surran a takaró, hallani a hűtő kattanását amikor lekapcsol, hallani azt ahogyan szépen lassan egyszerre veszünk levegőt. Mindez jó ideje nincs már. Pedig lehetne. Ha a férjem másképp látná a dolgokat, ha nem hinné azt, hogy ő mindent tökéletesen csinál, de nekem soha semmi nem jó. Ha nem érezném, olyan kegyetlenül nehéznek elmagyarázni a fiunknak, hogy az apukája miért nem jött akkor amikor megígérte, hogy miért késett, hogy miért nem mondja soha, hogy sajnálja. Miért én kérek mindig elnézést a nevében. Zander okos gyerek, hamar átlátja az összefüggéseket, még akkor is ha sosem teszi azokat szóvá. Mindenre figyel, összpontosít és elraktároz. Ettől függetlenül valamiféle földöntúli ragaszkodással csimpaszkodik az apjának a puszta gondolatába is.
A Mama szerint ostobaság eljárnom hozzá, mintha még mindig fontos lenne ez a házasság annyira, hogy képtelen legyek elengedni. Pedig fontos. Nem csak az évek miatt...nem csak Zander miatt. Magam miatt is. Még ha olyan fafejű és nemtörődöm is időnként, azt sosem vitattam el tőle, hogy a családját szereti...és a családjába én is beletartozom. Mi vagyunk a családja. Mama szerint melengetni egy olyan kapcsolatot, egy olyan házasságot ami ennyire távoli és nem csupán fizikálisan, felesleges időpazarlás, amiből nem jut nekünk sem végtelen. Én mégis minden héten elmegyek a férjemhez, elviszem a mosnivalót, viszek neki meleg ételt, legalább egyszer a hét napból egyen rendesen. Nem sokat beszélgetünk, szinte csak a gyerekről. Ő nem faggat rólam, nem faggat kettőnkről én pedig nem érzek rá késztetést, hogy magamtól meséljek. Elmosogatok neki, elpakolom a ruháit, megkérdezem szüksége van e még valamire, mire ő egy hosszú, néma percig engem néz, majd elfordul és a fejét rázza. Ott van minden azokban a sötéten örvénylő szemekben, és szinte számon kér, hogy miért nem látom ezt? Ennyi év házasság után miért nem ismerem fel? Rám lenne szüksége, az otthonára, ahol még mindig minden visszavárja.Semmit nem pakoltam el a holmijai közül.
Mindkét anyámnak igaza van, de egyikük sem éli az én életemet, nem ismeri igazán az én gondolataimat és érzéseimet. Azokkal egyedül én vagyok tisztában, és még ha tudom is, hogy erről a jelenlegi, hónapok óta tartó holtpontról valahogyan el kellene lendülni, ez mégsem olyan egyszerű, mint amilyennek elsőre tűnik.
Csodaszép ez az ébredező tavaszi délután. Még itt maradt egy pici a reggeli csípősségből, de már egyre simogatóbb a nap sugara. Az iskola előtt várakozom, hogy hazavigyem a fiamat, de a szép idő miatt úgy gondoltam, hogy eltöltünk egy kis időt a közeli játszótéren, eszünk fagyit. Titkon talán azért is szervezek ilyen dolgokat, hogy pótoljam valahogyan, vagy legalábbis kevésbé fájóvá tegyem az apja hiányát, azzal én is tisztában vagyok, hogy tökéletesen kárpótolni soha nem fogom. Hiányzik neki, az össze igérgetésével, az összes lemondott családi estékkel együtt. Őszintén szólva nekem is hiányzik. Még így is.
Zander vidáman rohan a karjaimba, és leguggolva boldogan ölelem magamhoz, hogy két apró csókot követően a keze után nyúljak és oldalra fordulva neki magyarázom lefelé. Még lefelé, de nem adok egy-két évet és nálam is magasabb lesz.
-  Mit szólnál ahhoz ha a mai délutánt….- félbeszakad a mondatom, és amikor Zander elkiáltja magát, majd kiszakítja a kezét a kezemből szinte még engem is visz a lendület, a fejem felkapva abba az irányba nézek amerre a fiam futott. Kiegyenesedem és kissé lágyuló vonásokkal figyelem a jelenetet, ahogyan apa és fia összeölelkeznek. Lassan sétálok közelebb hozzájuk és pillantok végig Desmondon miközben ők is felém tartanak. Félúton találkozunk.
- Szia - köszöntöm én is. Kicsit távoli ez az üdvözlés, noha éppen három napja jártam nála utoljára, de a szokásosnál is kevesebbet beszélgettünk.
- Zander boldog, hogy itt vagy, miért bánnám? - vonom meg a vállam egykedvűen és visszanyelek némi fáradt fájdalmat. Nekem is jól esik látnom. Mindig jól esik. A fiam el nem engedné az apja kezét, így aztán hagyom, hogy mellette maradjon.
- Épp azt kezdtem a fiatalembernek mondani, amíg ki nem szakította a kezét a kezemből, hogy elmehetnénk a közeli játszótérre….
- A fahidasba, aminek a közepén az az óriási műanyag űrhajó van? Képzeld apa vannak igazi gombjai, amik szimulálják egy űrhajó hangját. És van egy hatalmas ugrálóvár is. Igaz az csak pár napig, de nem baj. Tényleg oda akartunk menni, anya?- néz hol Desre, hol rám, én pedig bólintok, miközben ujjaimmal végigsimítok a haján, majd intek a fejemmel előre, hogy akár indulhatunk is.
- Ha gondolod gyere te is. Ott tudunk beszélni. - igyekszem leplezni, bár ennek sosem voltam nagy mestere, hogy alaposan felkeltette a kíváncsiságom miről akar beszélni. És talán valahol mélyen reménykedem benne, hogy nem a válásról. Én erre nem hiszem, hogy még fel vagyok készülve.
- A végén te is kapsz fagyit.- teszem hozzá finom mosollyal amivel igyekszem talán valamit lágyítani a helyzeten, és Zander miatt kicsit talán visszacsempészni igyekszem egy szeletet sosem volt családi idillből.
A játszótér nagyjából öt perces sétára van az iskolától és talán meg sem lep, hogy már elég sokan vannak itt, a legtöbben éppen abból az iskolából ahonnan mi is jövünk. Zander a kapuban szinte puskagolyó sebességel szakítja ki a kezét most már az apja kezéből és rohan a játszótér közepe fele.
- Timoooo...ti is kijötteteeeeteeeek?- üvölti gyermeki hangján, és hamarosan összepacsizik egy vele korabeli fiúval, akivel hamar birtokba is veszik az olyan nagyon emlegetett csodaűrhajót.
- Üljünk le. Ott jó lesz a kis örökzöld és a virágágyás mellett? Olyan szépen süt a nap, nem akarok árnyékban ücsörögni.- mutattam előre pár lépésnyire az egyik pad felé, ahonnan viszonylag könnyedén be lehetett látni a játszótér azon részét ahol Zander is játszott. Szerettem ha szem elől van. Ez mégiscsak New York.
Ha végre helyet foglaltunk elhelyezkedtem, a lábaimat szépen átpakoltam egymáson, majd a kezemet összefűztem az ölemben.
- Meglepően jól nézel ma ki. Semmi karikák, semmi extrán hosszúra hagyott borosta...hanyag elegancia.- bókkal vezettem fel, ami valójában érdekelt, és amit a mondandóm közé be is szúrtam.
- Miről szerettél volna velem beszélni?
Aggódtam? Nagyon. Jobban mint szabad lett volna. Ha válni akar nem marasztalhatom.De megpróbálhatom.Igyekeztem elébe menni, és felkészíteni őt, hogy nem fog talán váratlanul érni, ha erről van szó.
- Figyelj, én tudom, hogy jó ideje külön élünk….és azt is megértem, ha te ez idő alatt rájöttél, hogy mi ne folytassuk így. Valóban vannak az életünkben súrlódások, nem tudom mennyire áthidalhatóak. Jó lenne azt mondani, hogy igen….de mégis úgy látod…- magyaráztam, próbálva könnyedebbnek tűnni, vagy határozottabbnak. Nem tudom mennyire hihető vagy mennyire sikeres.
~ Megjegyzés ~ Szószám  ~   ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Madison & Desmond
Madison & Desmond EmptySzer. Ápr. 08 2020, 01:00
madison & desmond
“just say you won't let go”
Nem tett rossz lóra az, aki Desmond felett a „csapnivalóan rossz családapa”jelzővel ítélt, és őszinte, saját igaza mellett teljes vállszélességgel kiálló ember lévén ő maga is így viseltetett az ezen a poszton betöltött szerepe iránt. Negyvenhárom éves férfi létére három gyereket tudhat a magáénak –ez egy általános élethelyzetben, egy teljesen standard amerikai családban meglehetősen szép és ildomos statisztika. Mindehhez, ha a hollywoodi filmekben látott sémát követjük, tartozik egy kertes ház gondos virágágyással, takarosan vágott gyeppel. A garázsajtó felett kosárpalánk, az udvar egészén szanaszét hagyott gyerekjátékok biciklitől a sportok mindegyikét képviseltető labdákig. A ház szívében, a konyhában kertvárosi, szeretetteljes, virgonc, ugyanakkor, ha kell szigorú családanya, a különböző helységekben vad tinédzseréveit élő, züllő fiatal fiú, éppen csak kamaszodó, nőiességét felfedező, és ennek a kalandnak minden pontját kiélvező, középsőgyerek-szindrómás lány, és anya kedvence, a legkisebb lurkó, aki egy mosollyal és a két szép szemével megveszi magának a cseppet sem részlehajló, és abszolút nem lekenyerezhető szülőpárost. Azt a szülőpárost, aminek tisztes férfitagja hűen tartja magát ahhoz a társadalom által is elismert feladványhoz, miszerint ő az abszolút pénzforrása a családnak, mégis, hiába a munka, a karrier, odaadó és mindig elérhető apafigura a három gyerekének.
Desmond életének forgatókönyvét azonban nem idealista képeket ringató, sikerfilmek megálmodói írták. Három gyerek, három különböző anya… csodával határos, hogy kettő mellett a sajátos módján, de elkötelezte magát. A legtöbben még ennyit se jósoltak nekik. Volt, aki nem tett volna többet öt pennynél a közös jövőjük sikerességére –és feltehetőleg még ezt a mennyiséget is sajnálta volna. Mások már azon is meglepődtek, hogy a leánykérésig eljutottak. Az, hogy egybe is keltek, és nem sokra rá érkezett a gyerek, feltehetőleg senki fejében nem fordult volna meg, és talán utólag visszagondolva ők sincsenek ezzel másként. Visszagondolva legalábbis Desmond egészen érthetetlennek tartotta, hogy mi az, ami Madison-t marasztalásra késztette… hiszen morózus, kifejezetten kezelhetetlennek vallott személyiségét gyakran még felesége se tudta kordában tartani, noha kétségtelen, hogy ezen a fronton senki más nem jeleskedhetett olyan kimagasló eredménnyel, mint a nő. A férfi azonban hajthatatlanul rátarti és csökönyös, és ami talán a legrosszabb, kifejezetten szegényes érzelmi intelligenciával bír.
Mégis, a saját nézeteivel és elveivel is szembe menve az arcára van írva az öröm, a boldogság, mikor a fia vékonyka karjai a nyaka köré fonódnak, és úgy szorítják, mintha soha nem kívánnák elengedni. A csokoládébarna, mosolygó lélektükröket pillanatokig lefedi szemhéjaival és csak élvezi azt a megfellebbezhetetlen szeretetet, amit Zander mindig, töretlenül tanúsított irányába. Valahol a szíve mélyén maga is tudja, hogy soha nem érdemelte ki azt, hogy a gyereke minden átejtés ellenére is ennyire odaadó imádattal legyen irányába, mégis elnyomja magában az ezáltal támadt keserűséget, és csak élvezi a hosszúvá nyúló másodperceket, mindaddig, míg a kisfiú le nem fejti róla a kezeit.
Nehezére esik, mégis a tőle telhető legjobbat nyújtja, mikor felesége elé érve ajkait mosolyra kanyarítja. Szegényes, kicsit csalfa, leginkább hamiskás, de legkevésbé se igazi és őszinte… Madison személye egészen idegennek hat számára, pont, mintha egy láthatatlan burkot vont volna maga köré, hogy azt a férfi még csak áthatolni se tudja. A hűvösség, amivel egymást üdvözlik, kés a szívbe, a felé szegezett kérdéssel pedig még facsar is egyet rajta… A szája szélén megült görbület szomorkásan fittyen lejjebb, bólintva egyet elismeri a vereséget abban a viadalban, ami még igazán kezdetét se vette.
- Én is örülök, hogy látlak titeket –egyértelmű a többes szám, jelentőségteljes pillantását csak futtában mélyeszti a nő fagyos tekintetébe, mert onnan tovább is vándorol, vissza a fiára, mikor ő kerül a téma középpontjába. Az egyetlen, akiről mostanában két percnél többet képesek beszélni. Félő, és Desmond tartja is a gondolatot, hogy talán Zander az utolsó mentsváruk, talán ez a virgonc kis kópé tarthatja össze a széthullott kapcsolatukat.
- Valóban? –kérdez vissza terebélyesedő vigyorral, mikor ujjai a puha, sötét tincsekbe fúródnak, és többet nem is képes hozzátenni a gyereke csapongó kifejezésmódja végett. Valahol mindig csodálta, éppen, mikor nem fárasztotta, hogy milyen hiperaktivitásra képes a legkisebb Grimes.
- Mindenképp –biztosítja először Zandert töretlen mosollyal, kinek várakozó pillantása lyukat égetett az arcába, majd csak aztán szögelli zavaros tekintetét Mandy arcára. Feszélyezett hangulattal néz elébe az elkerülhetetlennek, gyomrát, alapjaiban véve is instabil idegeit lassan, de biztosan megüli a türelmetlenség. Amennyire tart a neje reakciójától, pont annyira túl akar esni rajta…
- Úgy tudtam, hogy a fagyi mindig csak azoknak jár, akik jól viselkedtek. Márpedig egy valaki most biztosan akad, aki zokszó nélkül kiosztana nekem egy fekete pontot –húzza el kelletlenül, ugyanakkor játékosan a száját utalva a nemrégiben faképnél hagyott főnökére, akivel a viszonya már most kellően barátságtalan ahhoz, hogy már előre kárörvendjen az igazgatónak okozott fejfájásokon. Nem lehet elmondani róla, hogy előszeretettel feszegeti a határait, hiszen mindig azokon túl tevékenykedik… az egyetlen, ami menti az irháját, hogy mindentől függetlenül a munkájában megvétózhatatlanul a legjobbak egyike, és nagy veszteséggel járna, ha kiadnák az útját.
Örömmel veszi, ahogy a gyerekpracli a sajátjába csúszik, szeretetteljes mosollyal sandít le a fiúra, akivel minden bizonnyal madarat lehetne fogatni a tudattól, hogy csekély kilenc éve alatt talán első alkalommal az apja is velük tart a játszótérre.
- Add csak ide… -kocogtatja meg Zander vállát, és eltulajdonítja a táskáját. Míg hátára penderíti az indokolatlanul súlyos puttonyt, és kezét újból felé nyújtja, nem szalasztja el a lehetőséget, hogy ne nézze meg felesége profiját, arcának erős, és határozott, mégis lágyan nőies vonásait. Igaznak kell lennie annak, hogy az ellentétek vonzzák egymást… más kérdés, hogy meg is tudják-e tartani a másikat?
Egészen kellemes melegség tölti el, és az nem csak a langymeleg napsütésnek köszönhető, annál is inkább az egészen idillinek tetsző családi pillanatnak, amit mindaddig elköltenek egymás társaságában, míg Zander ki nem szúrja magának újdonsült kompániáját. Magára maradt kezével hátralökve bőrkabátja szárnyát rejti el kézfejét nadrágzsebében, békés mosollyal nézve az újbóli egymásra találás örömét, amivel a két kisfiú összepacsizik. Egészen a felesége megszólalásáig tartja rajtuk a szemét, csak a cselekvésre szólító szavak végett sandít a nő irányába.
- Ahova szeretnél –önálló preferencia híján bízza rá a döntést, és nyomában ő is elindul az említett pad felé. Kibújtatva vállát a hátizsák pántjából helyezi el azt a padon, és leül mellé. Madisonnal pont olyan távolságot tart, amin belül még esélyük nyílik a bizalmas beszélgetésre, de az nem túlontúl közeli.
- Meglepően jól? –kérdez vissza, torkából halk nevetés szakad fel. Mindig relatív, hogy mi a „meglepően jó”. Ahhoz mérten, mikor hónapokkal ez előtt csövekkel tűzdelve gépekre volt kötve, a nemrégiben leharcoltnak tetsző fizikuma is meglepően jó volt. – Te viszont gyönyörű vagy… mint mindig –őszinte szavait egy mosollyal lágyítja, efelől pedig meg is győződik, mikor a tervezettnél hosszabb ideig legelteti rajta a szemét.
Kérdése nyomán vonásai gondterheltté válnak, tekintetét lesütve fordul vissza a gyereknevetéstől hangos tér irányába. Nem gondolta ki előre, mit fog mondani, hiszen spontán ember gyanánt a rögtönzésben hitt… a téma mégse adja könnyen magát.
- Tessék? –kapja vissza a fejét, homlokát ráncolva szemöldökei értetlenül szaladnak össze. – Nem… Nem! Félreértesz! –a feleségében támadt aggodalom váratlanul éri, hiszen mindvégig biztos volt abban, hogy ha valaki, akkor Ő lesz az, aki elő fog hozakodni a válás kérdéskörével. Most mégis a kifejezett aggályai, mint halványan pislákoló fénycsóva bukkannak fel a sötét alagút végében, ami a kiutat sejteti a tanácstalanság állapotából. Feltéve, ha a téma, amivel előhozakodni kíván, nem zárja el végleg az utat.
Gyötrődve sóhajt, mikor szemeit újfent a játékok, és a közöttük nevetgélve futkorászó Zanderen állapítja meg. A zsebéből a keze ügyébe került matt fekete zippo gyújtó fedele ütemesen csattog fel-le hüvelykujja alatt. Elmondhatatlan kényszert érez, hogy a mellkasának feszülő cigarettásdoboz után nyúljon, de megállja a késztetést, már csak a környezet végett is, így csak az öngyújtóval való játszadozással kívánja oszlatni a feszültségét.
- Tudom, hogy volt egy egyezségünk közel négy éve, és tartottam is magamat hozzá, de… -tanácstalanul rántja meg a vállát, ajkait nedvesítve kattintja újból fel és le a S.W.A.T felirattal ellátott öngyújtó tetejét. - …vannak dolgok, amiket bárhogy is szeretne az ember, nem tud kikerülni –próbálja felvezetni mintegy időnyerés céljából. Kényelmetlenül fészkelődve dől előre, térdein támaszkodva meg hol a cipőjének orrát, hogy a horizontot kémleli.
- A napokban megkeresett az austini gyámhivatal, Hunter ügyében –nem tudja, milyen érzelmeket vált ki a név a feleségéből, de nem is pillant felé, hogy arról meggyőződjön. – Az anyja magukra gyújtotta a házat… soha nem volt teljesen beszámítható az a nő, de úgy tűnik, hogy most vesztette el teljesen a kapcsolatot a külvilággal. Kiszabadultak, de Maya-t elmegyógyintézetbe zárták, és… tudod, Hunternek nincs senkije rajtam kívül… -úgyhogy, mint törvényes gyámja, mostantól az én felelősségem, gondolja magában, de a szavak, bárhogy is kívánja kikényszeríteni, nem jönnek a szájára, így csak abban reménykedik, hogy Madison lesz az, aki elébe megy a továbbiaknak.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Madison & Desmond
Madison & Desmond EmptyPént. Ápr. 10 2020, 22:27


Desmond&Madison

Vannak kapcsolatok, házasságok amelyek már a megkötésük pillanatában halálra vannak ítélve. Nem elsősorban a társadalmi különbözőségük okán, és nem is feltétlenül azért mert másképpen gondolkodnak azok akik erre az útra kívánnak lépni. Sokkal inkább azért, mert másképpen szeretnek, másképpen törődnek azokkal akik közel állnak hozzájuk. Számomra, akinek a család klasszikus fogalma soha nem létezett, aki ugyan a lehető legnagyobb szeretetben nőtt fel a nevelőszülei óvó figyelme mellett, számomra szeretni azt jelenti, hogy mindent beleadok. Törődni azt jelenti, hogy az soha nem szűnik meg, egy pillanatra sem.Úgy tűnik azonban, hogy Desmond, bár eleinte olyan nagyon reménykedtem benne, soha nem fog annak tekintetében változni, hogy a felelősségvállalást, vagy a bűnbánatot hírből sem ismeri. Mindenki hibás csak ő nem. Valahogyan nem képes felismerni a saját baklövéseit, ahogyan azt sem, hogy ha nem figyel eléggé arra, aki pedig mindennél jobban vágyik a törődésére.
Én mégis, mindezek ellenére is hiszem, hogy a mi házasságunk nem volt még akkor sem halálra ítélve amikor köttetett, csak éppen most a szokásosnál is jobban gyengélkedik, és mások számára talán úgy tűnhet, hogy mindketten feladtuk, azt hiszem még soha nem ragaszkodtunk a másikhoz ennyire. Még akkor is, ha ritkán találkozunk, akkor is inkább szótlanul teszünk vagy veszünk a másik közelében. Én nem akarom felhozni azokat a témákat, amiken számtalanszor összevesztünk már, ő pedig még inkább kerüli ezeket, és úgy nagyjából minden mást is. Mégis ha felmegyek hozzá időnként, még mindig jól esik a közelében lenni. Tudni, hogy próbálkozik talpra állni, hogy szívós és nem adja fel.
Mindig büszke voltam arra, hogy tudom mikor mit kell csinálnom, tudom, hogy melyik helyzetet hogyan lehet megoldani. Minden problémára a megoldást keresem és soha nem a kifogásokat. Mégis, most a házasságunk egy nehéz periódusában bizonytalanabb vagyok mint bármikor. Egy részem már szólt volna megannyi alkalommal neki, hogy visszavárom. Visszavárjuk. Hogy nem csak a fiának hiányzik, hanem nekem is. Az összes borzalmasan rossz tulajdonságával együtt. A vicceskedős estéin, amikor a sörös üveget markolva próbál mindent elhumorizálni, a maga kesernyésen csípős humorával. Vagy hallgatni a nappaliban az éppen aktuálisan búgó híradó hangja alá miképpen kúszik be, amint a kanapén ezredszer is hagyja magát, hogy lebírkózza Zander. Hiányzik a zaj, vagy éppen a téblábolás, amit mindig ő hozott magával, valahányszor hazajött. A másik felem pedig pont ezt nem hiányolja. Fürdőzik a csendben, amit a távolléte okoz, és talán csak a fiam arcán látható komor hiány facsar egyet a szívemen, amikor az asztalnál ülve a lecke fölé görnyedve a konyhaablakon néz kifelé, valahova a semmibe, és tudom, hogy gondolatban nem a matek példák körül jár, hanem az apjánál.
Tudja, hogy baj van. Talán az elejétől sejti, hiszen mindig is okosabb és érettebb volt a koránál, éppen ezért nehéz előle eltitkolni az ilyesmit. Átlát a jótékony hazugságokon is,és bár tudja, hogy nem igaz, belemegy a játékba és úgy tesz mintha elhinné, mint bármelyik korabeli gyerek.
Mamának és Mamácskának is igaza van, hogy ebben a látszólagos egyensúlyban, amiben vagyunk, ebben a törékeny távolságban megoldást kell találni, billenteni kell valamerre a súlyt, és azt kell mérlegelnem, hogy nélküle könnyebb lesz nekünk, vagy vele nehezebb ugyan, de jobban megéri az áldozatot. Néha a jövő áldozatokkal tarkított, de talán ezek hozzák meg idővel az igazi változást. Nem tudom, őszintén szólva, mert jelen pillanatban mindent a fiam határoz meg számomra, akinek változatlanul az apja a világ közepe.
Ennek legékesebb példája az ahogyan most is, szinte engem is vonszolva magával egy darabig, majd a kezemet elengedve veti magát a karjába, apró kis vékony karjaival olyan erővel kapaszkodik a nyakába, mint ahogyan az érett kis szőlőfürtök a tőkére. A jelenet láttán önkéntelenül is elmosolyodom, noha csak időleges ez a mosoly, és mire beérem őket, már csak apró nyoma marad.
Nem kerüli el a figyelmem a szándékos többes szám, ahogyan az sem, hogy a földbarna sötét örvénylő lélektükrök a megszokottnál néhány másodperccel tovább mélyednek gleccserkék íriszeimbe. Én sem fordulok másfelé, csak vele együtt vándorol a tekintetem nekem is a kettőnk között csicseregni kezdő fiunkra. A táska lekerül a válláról, átvándorol Desmondhoz, és bevallom ez nem kis meglepetést okoz bennem, mert a három év alatt amióta iskolába jár nem sűrűn fordult meg itt velünk, az, hogy a táskáját vitte volna, meg még inkább nem. Különös és számomra szívmelengető jelenet volt. Mégsem vonok le messzemenő következtetéseket, amit meg igen, az is inkább komor. Egyre inkább erősödik bennem a gyanú, hogy azért jött mert ő, velem ellentétben már döntésre jutott. Bár lehet, hogy ennek megtárgyalására más módot is időpontot választott volna. Ám Des sosem volt arról híres, hogy a családjával kapcsolatosan bármi lelki dolgot átgondolt volna. Ha neki éppen olyan volt, akár az éjszaka közepén is beszélni kezdett arról ami éppen foglalkoztatta, majd valahol a mondanivalója közepette megkérdezte, hogy ébren vagyok egyáltalán? Ez is Desmond volt, meg az is aki utána órákig tudta simogatni a tarkóm alatti néhány kunkori fürtöt, mert tudta, hogy úgy könnyebben visszaalszom. Az egyik kezével elvett, a másikkal adott és mindig kiszámíthatatlanul. Éppen ezért azt hiszem most is inkább a rosszabb verzióra voltam felkészülve, akkor nem ér majd meglepetés. Hogy mennyire volt rossz, hogy hamarabb eljutott erre a pontra mint én? Nem tudom. Valahogyan úgy éreztem mindig, hogy kettőnk közül mindig én vagyok leginkább tisztában a saját érzéseimmel.
Hagyom, hogy Zandet a barátai közé vesse magát, mi pedig egy alkalmas és napsütötte padon foglaljunk helyet. Őrizve valamiféle távolságot, de mégis pont annyira közel, hogy simogatóan finom legyen a másik aurája. Én legalábbis így éreztem.
- Gyönyörű? Ne viccelj már!- nevettem el magam, önkéntelenül nyúltam a hajam felé, ami most leginkább egy szélfútta szénakazalra hasonlított, amit kiszívott a nyári tikkasztóan forró napsütés.
- Napok óta nem vágyom másra csak egy levendulás fürdőre, de mire odajutok, hogy megengedjem a kádat, annyira fáradt vagyok, hogy elmegy az egésztől a kedvem és attól félek, hogy elalszom a kádban. Ehelyett bealszom valami rémes esti fecsegős műsoron, amiben valami szekta hittérít. Lehet tudat alatt is csinálják, amíg alszom….- magyarázok, a világ legtermészetesebb módon, kicsit talán leplezve az idegességemet, amit az okoz, hogy tulajdonképpen miről is akarunk beszélni. Ő is ideges. A gyújtó fedelének ritmikus pattogása valamiféle aláfestő zene kettőnk között és egy ideig csak azt figyelem, amint a kezében ide-oda jár. Félreértettem. Tehát nem a válásról….hanem valami egészen másról.
Mikor a négy évvel ezelőtti megállapodásunkat említi, már érzem, hogy a válásról való beszélgetés ehhez képest sétagalopp lett volna. Nem tudom hova fog eljutni, de azt tudom, hogy rosszul hangzik már a felvezetés is. Történt valami amivel megszegte a megállapodásunkat. Hogy mi volt ez pontosan? Amikor Hunter létezéséről tudomást szereztem hirtelen megszólalni sem tudtam a döbbenettől. Az évek alatt azonban hozzászoktattam magam a gondolathoz. Nem gyűlöltem a fiút. Olyasmiért egy gyereket nem lehet büntetni, amiben ő a legkevésbé bűnös. Sokkal inkább haragudtam Hunter édesanyjára, és Desmondra amiért ennyire felelőtlenek voltak. Milyen élete lesz így ennek a fiúnak. Négy éve azt kértem a férjemtől, hogy hagyja őket békén. Ha eddig nem volt igazán az életének a része, ha nem volt ott velük minden nap, ne bolygassa fel, ne másszon bele...de a felelősséget vállalja! Ebben maradtunk. Most pedig nem igazán értettem, hogy mi történhetett, hogy ezt a megállapodásunkat megszegte.
Elkerekednek, egyre inkább elkerekednek a szemeim, értetlenül meredek Desmond arcára. Minden mimika minden rezdülés megfeszül az arcomon, a komolyság levakarhatatlan púderként simul rá. Összeszorított ajkakkal, visszanyelt szavakkal, némán várakozok jó pár percig mielőtt helyette, befejezem a mondatot, ha már így kettőnk között hagyta azt lógva.
-....és mivel nincs rajtad kívül senkije, így a gyámügy, hivatalból nálad kérelmezte a gyermek elhelyezését.- mintha csak hivatalos szöveget olvasnék. Egy hivatalos szöveget a saját férjemnek, és ezzel önmagamnak is. Mi ugyanis házasok vagyunk, és ezzel egyidőben ez azt jelenti, hogy a felelősség kettőnkké. Mindezt úgy, hogy, hogy velem meg sem beszélte. Nem az volt a baj, hogy Hunternek segítségre volt szüksége és jelen idő szerint az apja az egyetlen rokona, hanem az, hogy ezt kész tényként kapom. Esélyt sem adott felkészülni rá.
- Ez….ez egy….ez egy aljas húzás volt, Desmond!- kétségbeesve szűröm a fogaim között a szavakat, megemelem a kezem és mutatóujjammal többször felé bökök. Reszketnek a hangszálaim, amit elsősorban a düh okoz.
- Azt hittem tényleg a fiad miatt jöttél…hogy…- hogy kicsit miattam is, gurulnak vissza a torkomon a ki nem mondott reménykedő szavak.
-...ehelyett csak kihasználod, hogy itt nem tudok kifakadni, nem tudom a fejedre olvasni, hogy mennyire….cchhhhhááá….- legyintek végül, majd próbálom összeszedni a gondolataimat. Lehunyom a szemeimet, és egy mélyet szívok a levegőből, majd lassan fújom ki, és jégkék pillantásom fagyosan tekint vissza a férjemre.
- Ha jól sejtem nem sok választási lehetőségem van. Mert abban biztos vagyok, hogy fogalmad sincs mihez fogsz kezdeni egy tizenéves kamaszfiúval, akiről az égvilágon semmit nem tudsz, csak azt, hogy az apja vagy. És ha már itt tartunk….mégis hogyan fogjuk ezt elmondani Zandernek? Mert gondolom nem az a terved, hogy magadhoz költözteted a jelenlegi….otthonnak nevezett lakásba. Vagy mit gondoltál te egyáltalán? Átgondoltad? Vagy csak megint vitt magával a konokságod, meg a nemtörődömséged? Istenem, Desmond! Az életünk, a házasságunk romokban, a fiunknak hónapok óta hiányzol...és akkor most még ez is? Mégis mit hittél? Annyira mérges vagyok rád….dühös….rohadtul dühös!- sziszegem a végén, főleg mert legszívesebben felugranék, és rohangálnék fel alá, magyarázva és kiosztva az én bolond férjemet. De Zander miatt és a többi gyerek miatt nem tehetem.
- Jól van….okés….- nyugtatom megint saját magam aztán a tartásom kiegyensesedik, fejem felszegem.
- Hazaköltöztök. Mindketten. Nincs vita.- emeltem meg megint figyelmeztetőleg az ujjamat az ég felé bökve.
- És kitaláljuk mi legyen. Nem én, Desmond. Hanem KETTEN.Ezúttal nem fogod magad kivonni a felelősség alól, vagy istenemre saját kezűleg pofozlak fel! Egy alkalmasabb helyen.- tettem még hozzá az utolsó mondatot.

~ Megjegyzés ~ Szószám  ~   ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Madison & Desmond
Madison & Desmond EmptySzomb. Ápr. 11 2020, 23:20
madison & desmond
“just say you won't let go”
Egészen simogatóan hatnak a kora tavaszi nap bátortalan, mégis édesen langymeleg sugarai, ahogy megmártóztatják az éppen csak ébredező természetet, a bimbóikat, leveleiket nyitogató fákat, a nyiladozó virágokat. Az évnek ezen időszakában azonban nem csak a környezet az, ami újraéled, annál is inkább az embereken lehet látni a szürke téli időjárás okozta melankólia oszladozását, amint az általános jókedv és derű kerekedik felül nem csak a gyerekeken, de a felnőtteken egyaránt. A vígan trillázó madarakkal egyidejűleg tölti be a város zajától elszeparált teret a játszadozó kölykök által elejtett dallamos nevetések hada, szüleik pedig kisebb-nagyobb csoportokba verbuválódva ejtenek beszélgetést a komfortzónából válogatott témákban, legyen szó iskoláról, munkáról, a gyerekeikről, vagy magáról az időjárásról. Itt egy kicsit mindenki kikapcsolódhat, elszakadhat a napi teendőktől, hagyhatja, hogy a friss levegő a bőre alá férkőzzön, hogy az felrázza, jobban, mint egy erős, fekete kávé a sötét iroda egy rejtett zugában, ahonnan csak epekedve sandíthat ki a fényárban úszó utcákra, várva, hogy leteljen a munkaideje.
Ha mindenféleképpen választania kéne, feltehetőleg ő is a tavaszt hirdetné ki kedvenc évszakának. Nagy általánosságban nem foglalkoztatják az ilyen témák, annál is inkább teljes mértékben hidegen hagyják, és rendre gunyorosan horkant, ha esetleg a kedvenc kávézójában összeült hölgykoszorú –mert ilyen mindig akad, bármely órában is szegődjön be egy erős feketéért- egyik felettébb elmés tagja hasonló, kézzel meg nem fogható kérdésben kíván eszmecserét futtatni. Mindig is érdektelen volt az őt legkevésbé se foglalkoztató ügyekben, azokat, ha tehette, egy szóval, vagy egy kurta félmondattal le is zárta, és ezt mindaddig űzte, míg a másik fél nem vette a lapot. Most mégis, ahogy elnézi a játszótérre szaladó Zandert, ahogy összemosolyog a barátaival, valamint az arcát, tarkóját, kabátja alól kitetsző bőrét érő, kellemesen simogató napsugarak, az egész helyzet teremtette békesség és boldogság képes lenne azt mondatni vele, hogy igen, valószínűleg a tavasz a kedvenc évszaka.
Ha tehetné, belelazulna a körülmények okozta derűbe. Hátraszegné a fejét, lazán keresztezett lábaival kicsit lejjebb csúszna a padon, hogy lapockája találkozzon a háttámlával, az égnek tartott arccal pedig hagyná, hogy a nap kibontakoztassa jótékony hatását. Egy idő után megszabadulna a bőrkabátjától, miután az megszívta magát a meleggel, tovább nyújtózna ültében, és lehunyt szemmel hallgatná a körülötte történő eseményeket. Ezek a fejében született tévképzetek egy pillanatig el is feledtetik vele érkezésének valós célját, ezáltal annál kellemetlenebbül éri a felismerés, miszerint nem kerülgetheti tovább a forró kását, bárhogy is kívánna szabadulni tőle.
Madison nevetésére újból felé fordul, kifejezéstelen arccal figyeli, ahogy neje szeme sarkában felsejlenek az apró nevetőráncok, majd zavart mozdulattal a haja után nyúl. Végül Desmond is elmosolyodik, nem túlzón, éppen észrevehetően.
- Tudod, hogy nem szoktam hazudni –túlozni talán igen, hazudni viszont soha. A legtöbben ezt alá is tudnák támasztani. Soha nem tett kísérletet arra, hogy egy másik személy lelkivilágának megőrzése érdekében visszafogja magát a véleménykifejtésében. Túlontúl büszke ember ahhoz, hogy bárki miatt is meghunyászkodjon. Előfordul ugyan, hogy a saját érdeke értelmében túlkapatja az esetleges dicséreteket, kiváltképp, hogyha a munkájában a biztos információszerzés végett úgy adódik, hogy édesgetnie kell bárkit is a hasznos szavakért. Felesége esetében azonban soha nem volt szükség erre a praktikára. Még akkor is gyönyörűnek látta, és ezt nem is győzte hangoztatni, mikor nem sokkal több mint kilenc évvel ezelőtt, szokásához híven késve megérkezett a szülészetre. Madisonnál egy bevetése közben indult meg a szülés, csak az intézménybe való visszaérkezésekor vette észre, hogy a telefon súlyos számot, közel húsz nem fogadott hívást mutat. Mikor visszahívta, anyósa jelzett vissza a vonal túlsó végén, ellátva a szükséges paraméterekkel. Mire odaért, tetőtől talpig fekete szolgálati ruhája az izzadtság végett teljesen a testére volt simulva. Egy nővérke várta, műtős köpenybe bújtatta, aztán eresztette csak be az akkora már órák óta vajúdó feleségéhez. Azóta is élete legcsodálatosabb napjaként tartja számon, és azóta is csodaszépnek tartja a feleségét, legyen bármilyen viharvert is a külseje az adott pillanatban.
- A szekták már csak ilyenek… -sóhajtja, arcán átfut egy teljes értékű, legkevésbé se leplezett grimasz. Soha nem volt fanatikusa a hitnek, a vallásnak, de nem ítélte el azokat, akik igen. Közel fél éve azonban gyökeresen megváltoztak a feléjük táplált érzelmei… mióta az Atya által vezetett vallási szekta egy embere sortüzet intézett felé, a repeszek pedig mellkasába fúródva addig soha nem tapasztalt közelséggel lökdösték a halál torkába, ahonnan az életéért küzdő orvosok több alkalommal is visszarángatva maradásra bírták, meglehetősen sarkos véleménnyel viszonyul bárkihez, aki a közelében akárcsak Isten nevét is a szájára veszi.
Hiába a kellemes, közel húsz fokos meleg, a kettejük közti tér pillanatokon belül válik fagyossá, ahogy, még ha bátortalanul is, de megtalálja nem csak a hangját, de a megfelelőnek ítélt szavakat is. Tudja, hogy ebben a helyzetben nincsen jó, csak kevésbé rossz, és ő törekszik a lehető legtapintatosabb lenni, még úgy is, hogy ebből nem kerülhet ki jól, hogy a szájából kibukó mondatok nem csak, mint egy útnak eresztett kavics fogják felverni a feszített víztükröt, hanem egyenesen pusztító orkánként fogják összekuszálni az örvénylő hullámokat.
Kiéleződik a csönd, a feszültség, és csak arra vár, hogy ezt Madison törje meg.
- Igen… -bólintja is a választ a helyesléssel egyidejűleg. Nem akar, és különösebben nem is mer egy futóidejű oldalpillantásnál többet a felesége felé sandítani, annál is inkább mered maga elé, míg kezében egy másodpercre se torpan meg az öngyújtó fedele.
- Tudom… -feleli elhaló hangon. Leszegett fejjel dől előre, könyökével a térdén támaszkodik. Ez nem az a fajta bűnbánás, amit azért szokott tanúsítani, hogy annak őszinte látszatát ideig-óráig fenntartva próbálja elhitetni nejével, valóban bánja, amit tett, még ha megközelítőleg sincs így. Most valóban mardossa a bűntudat, a ténye annak, hogy megint sikerült nagyobb fába vágnia a fejszéjét annál, amit valóban el is bír a penge.
- Igen, miatta! Miatta is… -egészíti ki, és sértett büszkeségét csak azért nem védi ennél harsányabban, mert tudja, hogy jelenleg nincsen nyeregben. Annál is inkább ő az, akinek a kengyelbe szorult a lába, és a ló csak tehetetlenül rángatja maga után… Különösen, hogy Mandy-nek minden kétséget kizáróan igaza van, és azt egy pillanatig se kívánja vitatni. Szánt szándékkal választott nyilvános helyet ahhoz, hogy mindezt bevallja neki, hátha így nem kell benevezniük a „ki tud hangosabban kiabálni” játékba, és amennyire lehet, kellő megfontoltsággal és higgadtsággal tudnak viseltetni a téma iránt.
Zander említése nem várt fordulattal kecsegtet számára. Mert ha van valami, amit nem vett számításba az valóban az, hogy a fiuknak miként fogják tudni mindezt felvezetni, beadagolni. Arcát tenyerébe temeti, ráncba szedett homlokát dörzsöli, mígnem ujjai továbbfutnak járomcsontjára, állkapcsára, ahol érintése nyomán felserceg gondosan vágott szakálla. Kemény vonásain a gondterheltség látszata erős, és egyre inkább felülkerekedik rajta, míg figyelmesen hallgatja felesége szavait.
- Nem tudom, hogy mit hittem! –hangja a vártnál erőteljesebb, de közel se kiabál, ökölbe szorított keze a térdén csattan. – Ösztönből cselekedtem, és azt tettem, amit jónak láttam. Tudom, hogy hibáztam, hogy sok mindent tettem fel ezzel kockára esztelenül, viszont ha most levered rajtam se lesz más a helyzet, Madison! Lehettem volna okosabb, felelősségteljesebb. Hívhattalak volna, sőt, tudom, hogy meg kellett volna beszélnünk, hogy nem lett volna szabad nélküled döntenem. De nem tudtam, nem láttam előre, hogy mit reagálnál, így, hangozzon bármilyen felelőtlennek is, megpróbáltam kivédeni egy olyan forgatókönyvet, amit én esélyesnek találtam a helyzetünkre való tekintettel –nem szabadkozik, és nem próbálja meg tisztára mosni a nevét, hiszen arra semmi esélye sincsen, így, mint mindig, az őszinteséget választja, annak ellenére is, hogy a gondolatmenet, amit felvázolt, hülyeség és valahol talán még gyerekes is.
Csönd… Még ha az csak részleges is, elvégre a madárcsicsergés és a gyerekek önfeledt kacaja egy pillanatig se hagyott alább, nyomasztja a vitájukban beállt szünet. Erős ujjai között feszülten jár a zippo gyújtó, néha meg is gyújtja azt, és figyeli, ahogy a gáz hangjával kísérve fellobban a kékes fényű láng. Egészen addig űzi ezt a játékot, míg Madison megtalálja az utat, hogy miként folytassák.
Felegyenesedve, összevont szemöldökei alatt kérdőn pislogva felesége felé ismétli el magában az utasítást. Sok mindenre számított, de arcának meglepett ábrázata sugallja, hogy talán erre a legkevésbé.
- Ahogy jónak gondolod –egyezik bele, és jobb lábát lezseren keresztezve a balon dől hátra a padon. A mély levegő, amivel felszívja tüdejét, magával hozza a nyíló virágok illatát, a tavasz sajátos aromáját.
- Nem akarom kivonni magam a felelősség alól, Mandy –vallja be nem kevés eltökéltséggel a hangjában. – Az én kölyköm. Talán annyi jóérzést a részemről még te is feltételezhetsz, hogy nem hagynék Rád mindent –a pofon említésére pedig nem is reagál, és tudja, hogy nem is lenne érdemes. Mert szinte biztos benne, hogy a felesége nem beszél csak úgy a levegőbe, és képes lenne rá, ahogy annak is tökéletes tudatában van, hogy ő pedig rá is szolgált.
Lábfejének feszült mozgatásával csak akkor hagy fel, mikor váratlanul felpattan a padról. Előrelépve körülhordozza tekintetét térkamerák után kutatva, és, bár a közelükben nem lát egyet se, biztos abban, hogy hogyha rá is gyújt, a kibocsájtott büntetést ki fogja tudni fizetni, ha végül mégis lencsevégre kapnák. Azzal soha nem volt probléma, hogy ne lenne miből. Így, ha felesége rosszallja is, öntörvényűen beletúr kabátjának belső zsebébe, onnan pedig egy doboz piros marlborot vadászik elő, rejtekéből pedig egy szálat húz ki. Miközben a fellobbanó lángba mártja annak végét, visszafordul a nő felé.
- Tudod, nekem se ez hiányzott a boldogságomhoz… -keserűen nevet fel, visszatornászva a dohányt annak addigi helyére. Míg beszél, ajkai között vígan kanyarog ki az első slukkból a tüdejében maradt füst, és már emeli is újból a cigarettát, hogy mélyet szívjon belőle. – De ha helyteleníted is a módját, meg kell értened, hogy miért tettem azt, amit. Ha megbeszéltük volna se lenne könnyebb most a helyzetünk, csak tisztességesebb lett volna a részemről… De képtelen lettem volna a továbbiakban arra az inkompetens gyámügyre, főleg arra a kettőre, akik a tiszteletüket tették nálam, a későbbiekben pedig a vakszerencsére bízni a srácot. Nálad kevés ember tudhatja jobban, hogy hogy járnak azok az állami gondozásban lévő tizennyolc év felettiek, akikről már mindenki lemondott, és akik akkor se kellenének senkinek, ha utánuk hajítanák őket –a legtöbbjük, mikor kikerül a rendszerből, az utcán köt ki. Nincs semmijük, nincs senkijük. Nem tudják megtalálni a helyüket a munkaerőpiacon, nem akarja őket foglalkoztatni senki, nincs bevételük, amiből a lakhatásukat képesek lennének finanszírozni. Sokuk bűnözésbe kezd, hogy teljen némi kajára valamiből, és csak idő kérdése, hogy holtan találjanak rájuk. Egy ilyen jövőképnek semmi esetre se kívánta kitenni a fiát, és ha úgy adódna, újból így döntene, kelljen bármilyen vitát is megvívnia a feleségével.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Madison & Desmond
Madison & Desmond EmptyHétf. Ápr. 13 2020, 11:09


Desmond&Madison

Ha valaki, akkor én tökéletesen tisztában vagyok vele milyen úgy felnőni, hogy igazából csak azért tartozol valahova és valakihez, mert adott pillanatban, amikor találkoztak veled felébresztetted bennünk a szánalmat és a segíteni akarást egyszerre. Örök életemre hálás leszek Mamácskának, amiért azon a hideg éjjelen megtalált a rozoga lépcső negyedik, kissé már mohával benőtt lépcsőjén, és vigyázott rám reggelig, amíg a Rendfőnök asszony fel nem ébredt és nem fogadta az éjjeli, váratlan jövevényt, vagyis engem. Örökké hálás leszek Mamának, hogy amikor meglátott, érezte, hogy én kellek neki, hogy nekem akarja megteremteni egy jobb élet lehetőségét. De tagadni sem tudtam soha, és nem is akartam, hogy a valódi édesanyám, aki a testével védelmezett az első kilenc hónapban, aki a világra hozott, és aki a szegénysége miatt lemondott rólam mindig is hiányzott. Ez egy olyan érzés, ami jelen van ha akarom ha nem. Olyasmi, ami, legyek akárhány éves, nem múlik el. Amikor valakinek a hiánya örök életemre elkísér és ezt még az sem képes csillapítani, hogy szerető családom lett. Én sosem tudtam volna lemondani Zanderről, bár soha nem is voltam olyan helyzetben mint az édesanyám. Könnyű ítélkezni olyankor, amikor kívülálló az ember, semmint olyankor, amikor benne van valami meg nem változtathatóba. Talán, ennyi idős fejjel eljutottam oda, hogy felfogjam: amikor anyám lemondott rólam, az nem lemondás volt, sokkal inkább önfeláldozás. Nem tudhatom, hogy én mennyire hiányoztam neki, hogy mennyiszer gondolt rám, talán még ma is gondol, noha tisztában vagyok azzal, hogy a szegények mindig korábban halnak. Talán már nem is él. Egy időben meg akartam találni, de csak a gondolataimba jutottam el eddig, cselekedet nem követte. Gyáva voltam azt hiszem szembenézni a saját múltammal. Ma pedig már látom, hogy mások milyen könnyedén lépnek túl azon, hogy a világra hoztak majd félredobtak egy gyereket. Pedig ez már egészen más világ mint amikor én születtem. Ma már szabadabb, sokkal inkább elfogadottabb szegénynek lenni, ma már nem kell szégyellni ha valaki tizenöt évesen lesz anya, ahogyan azt sem, hogy esküvő nélkül érkezik a gyerek. Ma már a karrier vagy éppen egy tehetős férj (aki nem a gyerek biológiai apja) vagy egyszerűen a lelketlenség vezet oda, hogy bizonyos nők egyszerűen elhagyják a gyermekeiket.Soha nem volt kérdés, hogy mivel akarok foglalkozni ha egyszer majd pályaválasztásra kerül a sor, ahogyan az sem volt kérdés soha, hogy ezt vagy szívvel csinálom, vagy sehogy. Mégsem érzem, hogy az évek alatt belefásultam volna, noha tagadhatatlan, hogy rengeteg sanyarú sorsú, jobb életet érdemlő gyermek fordult meg a gyámhivatal rendszerében, és a bürokrácia kövületes és néha irracionális szabályai miatt szinte lehetetlenség volt az örökbeadás. Volt, hogy egy csecsemő már a kettőt is betöltötte mire ahhoz a családhoz került, akik pár naposan már a magukénak akarták tudni. Az a fajta hivatalnok voltam aki ha tehette megkerülte, kijátszotta a szabályokat, noha soha nem voltam rá büszke. De a gyerek érdekei mindig előbbre valóak,és ha rajta kaptak volna, akkor minden esetben vállalom a felelősséget, és minden esetben újra, ugyanúgy cselekednék.
Talán pontosan azért, mert tudtam milyen úgy felnőni, hogy az embert szeretik ugyan, de az nem ugyanaz a család….talán emiatt is éltem meg fájdalmasan, hogy sok hónapja már, hogy a saját házasságom felett képtelen vagyok uralkodni, nem tudom a dolgokat rendbetenni. Talán csak keresem a megfelelő pillanatot, ami lehet már többször is eljött, csak éppen nem vettem észre. Én szeretem a férjemet. Az összes elviselhetetlen hibájával együtt, hiszen egykor úgy mentem hozzá, hogy ezekkel pontosan tisztában voltam. Talán csak a saját bolond naivitásom volt az, amely azt hitte, hogy az évek, az összecsiszolódás majd némiképp tompít ezeken. Hogy a szerelem elég lesz, hogy szelíd szeretetté válva majd igazi családdá kovácsolnak az évek és az összetartozni akarás. Aztán egy idő után úgy éreztem már csak én küzdök, már csak én vagyok, aki legalább egy kicsit is akarja ezt. Magamra maradtam. Én ezt éreztem. Ő vajon mit gondolt erről?Sosem mondta el.Mindent úgy kellett kihúzni belőle, mint egy durcás, sértett gyerekből.
Hazudni valóban nem szokott. Sőt időnként sértően és nyersen szókimondó. Néha szíven talál egy-egy szóval de észre sem veszi, csak mondja tovább, a világ legtermészetesebb módján. Most mégis, itt a padon ülve azt sem bánnám ha sértegetne, csak beszéljen, mondjon valamit. A gyújtó kattogása csak növeli bennem a feszültséget, mert érzem, hogy szíve szerint rágyújtana, de akkor meg a füstbe burkolózva, talán látszólagosan megnyugodva nem biztos, hogy el tudná mondani miért jött. Félreértem. Nem meglepő, hiszen erről sem beszéltünk az utóbbi időben, ahogyan arról sem, hogy a házasságunk mennyire tépázódott meg mint egy vihartól rongyolt zászló a szélben. Az árbóc még tartja, az összetartozni vágyás még nekifeszíti a levegőnek, de már nem ugyanaz mint előtte volt.Mi sem vagyunk ugyanazok.
Csak horkanok egyet, hasonló sértettséggel mint ő, a szemeim forgatva az ég felé emelem a pillantásom, mintha oda látnám elszállni a szavait. Persze. A fia miatt, akivel hónapok óta nem töltött együtt huszonnégy óránál többet. Szavakkal azonban nem hozom mindezt tudtára. Nem kell mondanom sem, ennyi idő után ismeri a reakciómat,amikor hitetlenkedem a kimondott szavakon és lepereg rólam a büszke dac, amivel hozzám vágja a szavait.
A térdén csattanó ököl hangjára, amely a nadrág anyagán ver visszhangot felkapom a fejem és villanó, hűvös kék tekintetem elkerekedik, rezzenetlenül figyelem ahogyan kifakad.
- Igen, ahogyan akkor is ösztönből cselekedtél, amikor fecsináltad Mayát. - sziszegve és kíméletlenül lököm neki a szavakat. A haragom némán és legbelül fortyan egy nagyot. Azt érzem, hogy megint le akarja dobni magáról a felelősséget, vagy legalábbis el akarja osztani több felé, de egyedül semmiképp se lenne hajlandó vállalni, hiába mond bármit.
- Ahogyan ösztönből cselekedtél amikor otthagytad őket. Amikor tudtad és láttad, hogy mi vár a gyerekedre, arra, akinek a létrejöttében elég tevékenyen vettél részt. Mégis leléptél és azt hitted, hogy a pénz majd mindenre megoldás lesz. Hogy a csekkek érkeznek havonta és akkor te már mindent megadtál neki. De elárulok valamit Desmond, lehet újdonságként fog hatni a számodra.- fordultam kissé oldalra, alkaromat a pad támláján hanyagul támasztottam meg, a kézfejem lazán lógott. A nap fénye megcsillant a házasságunkat szimbolizáló gyűrűmön. Kissé talán különös és groteszk volt, hogy feleségként én osztom ki a férjemet egy olyan gyerekről, aki az övé és akihez nekem semmi közöm. Mégis úgy védelmezem ismeretlenül is, mint egy anyatigris. De a pokolba is! Akkor is csak egy gyerek, aki a világon semmiről nem tehet.
- Soha a világ összes pénzével sem tudod azokat  a napokat megvásárolni, amiken a hiányodat érezte. Amikor szüksége lett volna rád, de te nem voltál sehol. Mert ha valamit, akkor ezt tudom: a hiányt, itt legbelül semmivel sem lehet megvásárolni.- a padon lógó kézfejemet finoman vezettem a mellkasomra és a szívemen az ujjaim finom ritmust kopogtak pár másodpercig a pulóveren át. A hangom erőteljes volt, de visszafogottan suttogó és haragos.
- És igen, Desmond hívhattál volna. Ennyi járt volna nekem azok után ahogyan elváltunk. Azok után, hogy még mindig a gondodat viselem, hogy még mindig fontos nekem, hogy mi van veled, hogy fontos az, hogy tiszta ruhád legyen, hogy egyél rendesen, hogy ne úgy nézzen ki körülötted a lakás mint egy disznóól. Nem kértél rá, ez nekem fontos...mert...fontos és kész.- zárom le röviden ahogyan mindig szoktam ha valami olyasmiről kellene beszélnem amiről nem akarok. Hogy még mindig szeretem,a francba is! Végül döntésre jutok, és ebben nem igazán hagyok neki alternatívát, ő pedig talán tudja is, hogy felesleges lenne vitát nyitni róla. Egyértelmű, hogy ha már így alakult, akkor Hunternek legalább most nyugalom, és viszonylagosan állandó családi légkör kell. Talán már így is késő. Hamarabb kellett volna, és ha tudtam volna a létezéséről, legalábbis hamarabb mint ahogyan Des beavatott, akkor még lett volna lehetőség cselekedni.
- Nem hagynál rám mindent?- nevetek fel kissé talán keserűen és hitetlenül a szemöldököm összevonom és megemelem, úgy néz rá értetlenül.
- Akkor mégis mi a fenét csinálsz hónapok óta? Tudtad te egyáltalán, hogy Zander pár hónapja egy elég komoly influenzán esett át? Hol voltál akkor? Ja igen, a hőst játszottad, szokás szerint. És tudod egyáltalán, hogy megnyerte a kerületi kémia versenyt? Hogy mostanság utálja már a cukros kakaót, és helyette gyümölcsteát iszik reggelire? Az ég szerelmére még azt sem tudod hanyas cipőt hord a fiad!- fogom vissza a végére a hangom, de ettől függetlenül a haragom egyszerűen csillapíthatatlan.
Szemeim követik, ahogyan a cigarettás dobozzal játszik és rosszallóan nézem, reménykedem, hogy eszében sincs rágyújtani. Ez egy játszótér.
- Ha elfelejtetted volna, akkor jelzem, hogy én is az inkompetens gyámügynél dolgozom. Mi sem vagyunk egyformák.- tovább figyelem ahogyan előveszi a cigarettát, várok, hátha meggodolja magát, de úgy tűnik Des komolyan gondolja, hogy rá fog gyújtani.Még inkább összevonom a szemöldököm. Fellobban a láng, mélyet szív a rúdból, felizzik a parázs, a füst pedig ott gomolyog körülöttünk. Lehunyom a szemeim, mélyet szívok a friss levegővel kevert dohányszagból. Lábaimat egyenesbe helyezem, és végigsimítva a kosztümszoknyámon felállok a padról. Egyetlen hang nélkül lépek hozzá közelebb és mielőtt még bármit is szólhatna, egyszerűen kimarom a kezéből a cigarettát és a földhöz vágom, a fekete kis cipőm tömör sarka kíméletlenül eltapossa. Majd később összeszedem és kidobom. Az egész mozdulatsor közepette is végig a férjemet nézem.
- Ez egy játszótér Desmond! Hogy is volt az előbb az a felelősségvállalás, amikor még az alapvető dolgokkal sem vagy tisztában, vagy ha tisztában is vagy vele magasról teszel rá?- billent oldalra  fejem és ezzel jeleztem is, hogy a kérdésre választ várok, nem költőinek szántam.
- És igen, helytelenítem a módját, és de könnyebb lett volna a helyzetünk. Mert azt hittem ismersz annyira, hogy tudd: hasonlóan döntöttem volna mint te. De legalább az esélyt megadtad volna, hogy úgy döntsek. Mert igen….ha valaki én tudom milyen így élni. Láttam már elég reménykedő gyermekszemet, hogy talán családba kerülhetnek. Végül az utcára kerültek és elvesztek a szemeink elől. Ez egy kegyetlen világ. A legkegyetlenebb mind közül. Rá ne gyújts még egyszer! Uralkodj magadon, felnőtt ember vagy! - emeltem meg felé figyelmeztetőleg a mutatóujjam, majd visszaaraszoltam a padhoz, és leültem. Magam mellett megpaskolva a fafelületet neki is jeleztem, hogy üljön le.
- Most pedig, kérlek avass be a részletekbe! Ha jól sejtem, szükséged lenne az én aláírásomra is, hogy Hunter hozzánk költözhessen. Találkoztál már vele? Mit tud egyáltalán rólad?- egyelőre még csak meg akarom tudni mire számítsak.A neheze azonban még bőven hátrébb van, hiszen Zandernek is el kell majd mondanunk. Ahogyan Hunter sem biztos, hogy kitörő örömmel fog engem fogadni. Van egy olyan sejtésem, hogy a múltját tekintve millió kis tüskével védekezni mindenki ellen.


~ Megjegyzés ~ Szószám  ~   ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Madison & Desmond
Madison & Desmond EmptyHétf. Ápr. 13 2020, 14:33
madison & desmond
“just say you won't let go”
Az anyja mindig is szerette. Nem volt különösebben erősakaratú nőnek mondható, annál is inkább ő volt a dolgos házitündér a veszettül apró házukban, aki még a vészterhes időkben is igyekezett őszintének tetsző mosolyt erőltetni az arcára avégett, hogy ha magát nem is, legalább a gyerekeit nyugalomra bírja. Hogy abból, hogy nincs miből ételt tenni az asztalra, ők ne érezzenek semmit. Élete során számtalanszor kellett meghunyászkodnia, emberi becsületét kockáztatnia azért, hogy a két gyereke, Desmond, és a húga, Emily minden körülmények között szükséges mennyiségű ételhez jussanak, és ne kelljen azt hallania, hogy egyik-másiknak elégedetlenül korog a gyomra, még ha azt nem is merték magukra vállalni. A szomszédság eleinte a segítés szándékával viszonyult a Grimes család felé, mikor tudomásukra jutott, hogy Simon Grimes-t eltanácsolták az egyetlen munkahelyről, ahol képes volt dolgos emberként helytállni. Iskolázottság híján nem futotta többre az építőmunkás szakmánál, de amíg volt, ki pénzt utalt a számlájára, addig nem panaszkodott egy szót se. Lábra állni viszont nem tudott… nem akadt olyan cég, aki fenntartások nélkül tudta volna alkalmazni: többen rossz szemmel nézték, hogy nem volt képesítése, hogy nem futotta többre nyolc általánosnál. Mások a lakhelyét kifogásolták, a tudatát annak, hogy miféle társaságok uralják Brooklyn azon, az átlag ember által bölcsen elkerült részét. Tartottak attól, hogy ő is egy lehet közülük, még annak ellenére is, hogy ránézésre is meg lehetett állapítani, nála jámborabb ember aligha van a Földön.
Ideig-óráig a kedves szomszédokhoz fordultak segítségül, akiket szintén nem vetett fel a pénz, de nem viszolyogtak attól, ha ki kellett segíteni az embertársaikat. Ha pénzt nem is mindig, ételt annál többször tudtak biztosítani nekik. Az anyja soha nem tudta azt őszinte örömmel az asztalra tálalni, mivel maga is tudta, a környezetük egyre inkább lenéző és elutasító velük szemben. Többször összeveszekedtek a férjével, néha a zárt ajtók mögött, azzal a céllal, hogy a gyerekeik ne hallják –de, hallották-, néha pedig, mikor már belefáradtak a nincstelenségbe, a tehetetlenségbe, a közvetlen közelségükben förmedtek egymásra. Desmondot mindig furdalta a lelkiismeret, hogy ő, addigra már tizenhárom évesen nem tudott mit tenni annak érdekében, hogy segíteni tudja a látszólag is egyre a mély felé zuhanó szüleit. Rossz érzés kerítette hatalmába akárhányszor az apja titkolózva a garázsba szegődött, és onnan naphosszat nem bukkant elő. Tudta, mikor az életszínvonaluk ugrásszerű növekedésnek indult, hogy ez nem jótétemény, annál is inkább Simon az alvilággal való lepaktálásának köszönhető honorárium. Soha nem örült a pénznek. Elutasító volt az új taneszközeivel, ruháival szemben, jószerint visszakönyörögte volna az egyszerű mirelit kaját a sült hússal és zöldségekkel szemben, ha cserébe nem kellett volna végignéznie azt, ahogy az apját apránként felőrli a mocskos gépezet. Ha nem lett volna olyan türelmetlen, ha egy kicsit várt volna, talán talált volna tisztességes munkát… akkor talán nem kellett volna Desmondnak a férfi élettelen tekintetével farkasszemet néznie, ahogy a vérébe fagyva feküdt a garázs mocskos kövén. Mint utólag megtudta a végrehajtó férfiaktól, elúszott az ügyleteivel, amiket teljesíteni tudott, kockázatos, nem jó minőségű munkaként voltak számon tartva. Több veszteség volt benne, mint haszon, így a Nagyfőnök megszabadult tőle, mielőtt nagyobb kárt okozna.
Rajongásig imádta az apját, pont úgy, és pont olyan szükségtelen odaadással, mint ahogy Zander viseltet iránta. Jó ember volt, aki szenvedett azért, hogy a családját biztonságban tudja, a port pedig rajta verték el emiatt. Halála után számtalan férfi járt-kelt a házukban, és mindet, teljes szívéből utálta. Nem volt mind rossz ember, bár legtöbbjüket nem a tisztes szándék vezérelte, de mindvégig úgy gondolta, hogy az apját senki nem fogja tudni pótolni. Az egyetlen, akiben nem volt kételye, aki egy apa-pótlékká lépett elő a számára, az a körzeti ifjúsági ház egy alkalmazottja volt. Ő oltotta el a szívében lángoló tüzet, a gyűlöletet, amit addigra mindenki felé tanúsított. Ő segített neki az iskolai feladatokkal, ő tanította meg olyan dolgokra, a barkácsolásra, a ház körüli teendőkre, amire az édesapjának kellett volna, ő fejlesztette a baseball tudását, és tette a legjobb játékossá a környéken. Már akkor sejthette volna, hogy nem kellett volna megbíznia benne…
Sokáig félt, hogy hogyha ő odáig jut, vajon milyen apa lesz belőle. És talán ez a félelem, a kételyek, a fiatalkorában ért rossz tapasztalatok szülték azt a helyzetet, hogy az életének talán legfontosabb területén nem egyszer, ellenben háromszor megbukott. A látottakkal és tapasztaltakkal szemben nem rossz ember… a hibái azonban, bármennyire is kívánja őket helyrehozni, talán végérvényesen megbocsáthatatlanok.
- Ne csináld, Mandy… -már-már könyörög elhaló hangon, fejét ingatva veti hátát a padnak, aminek festett anyagával találkozva halkan nyikordul meg bőrkabátja. Ujjai, noha már elernyedtek, most újból tenyerébe szegeződnek, körmei félholdalakokat vésnek nem csak bőrének felső rétegébe, de majdhogynem húsába is, ahogy Madison szavait hallgatja. Lehunyt szemeinek sötét vásznáról kívánja leolvasni a felesége által előhozott tényekre a megfelelő választ, de nem pislákol rajta más, csak egy szó: Tudom. Bármennyire is kívánta még maga előtt is tagadni, tizennyolc év bűntudat áll a háta mögött. Próbált megfeledkezni Hunterről, hogy azzal is elviselhetőbbé tegye az annak idején meghozott döntésének súlyát, de nem sikerült. Mert nem telt el úgy nap, hogy ne gondolt volna arra a kisfiúra, akit évente látott, és anélkül cseperedett fel, hogy ő ebből bármit is komolyabban érzékelt volna. És, bár gondolatai közé mindig beférkőzött, mégis mindig azt remélte, hogy többé nem kell vele találkoznia. Hogy majd, tudván, hogy okos fiú, megtalálja a helyét a nagyvilágban, sikeres lesz a szakterületén, hogy megtalálja a szerelem, és egyszer, mikor gyereke lesz, jobb apa lesz annál, mint amilyen ő valaha is volt, vagy amilyen valaha is lesz… Az élet azonban nem úgy osztotta le a lapokat, ahogy remélte.
- Tudom… -böki ki végül egyenesen, és, bár végül sok mindent szeretne felhozni maga mellett érvnek, nem mond ki belőlük semmit. Mert tudja, hogy ha megemlítené, hogy huszonöt évesen szinte még ő is kölyök volt, hogy akkor végzett az FBI Akadémián, és kiváló teljesítménye révén munkát ajánlottak neki, ahonnan szép jövőt, és felfelé ívelő karriert jósoltak neki, csak rontana a helyzeten. Mert a felesége nem karrierista, legalábbis nem olyan mértékben, mint ő. Mert Desmond számára a legfontosabb valahol mindig is a munkája volt, különösen azokban az években.
Hagyja, hogy kettőjük között lógjon a nő által felhozott tények sora, amivel ő is tökéletesen tisztában van, és amire szemmel láthatóan nem kíván válaszolni. Idegesen feszül állkapcsán az izom, szemei levakarhatatlanul pásztázzák a távolban sétálókat, a szabadjára engedett, szeles és hiperaktív süldő kutyát, aki boldogan csaholva veti magát az akkorra már felrepülő madarak közé. Nem ő akarta, hogy így legyen, feltehetőleg ezt a választ tudná csak adni Madisonnak. Tudja, hogy a házasságuk megromlásában rá osztották a főszerepet, de nem ő kívánt saját lakásba költözni, nem szeretett volna a családjától elszeparálva élni. Amikor viszont mégis erre lett kárhoztatva, nem várta el, hogy a neje továbbra is körülötte sürögjön –arra mégse tett megjegyzést, hogy ne csinálja, képes lesz rá egyedül is. Mert ugyanúgy jól esett neki a figyelem, a gondoskodás és törődés.
- Pár hónapja még kórházban voltam, Mandy! –fakad ki, és csak akkor köszörüli meg kelletlenül a torkát, mikor a hirtelen hang végett a közelükben lévők rosszallón összevont szemöldökeik alól feléjük sandítanak. A folytatásnak akkor veselkedik neki, mikor újfent mindenki a saját dolgával van elfoglalva. – Talán tudhatnám mindezt, hogyha akárcsak egyszer is fontolóra vetted volna, hogy hazaköltözhetek hozzátok a saját házamba! Azt hiszed nekem nem lett volna jobb otthon lábadoznom? Hogy nem örültem volna, hogyha az újbóli munkába állásom idejéig minőségi időt tölthetek el a gyerekkel? Hogy ne lett volna affinitásom ahhoz, hogy segítsek neki a háziban, hogy olyan sablonos beszélgetésekbe elegyedjek vele, hogy „mi volt a suliban?”, hogy aztán végighallgassam, ahogy a maga energetikus módján elcsicsergi az egész napját? Vagy ne akartam volna csak úgy, a nappaliban elterülve valamelyik éppen aktuálisan kedvenc meséjét nézni vele? Dehogynem! De vártam, hogy neked megfordul-e esetleg a fejedben, vagy arra vársz, hogy én könyörögjem vissza magam. Úgy néz ki, hogy az utóbbi –jegyzi meg végül, elégedetlenül fújtatva. A hangja mindvégig kimért, fojtott, az igyekezet, miszerint próbálja a szükséges minimumon tartani a hangerőt, végig látszik rajta.
- És én nem is rád tettem megjegyzést –ajkai között le-fel jár a cigi, míg válaszol felesége megjegyzésére. Elnézi egy pillanatig, ahogy a cigaretta végén narancssárgán ég a dohány, a tüdejébe kerülő füst, a véráramába vegyülő nikotin, ha nem is hosszútávon, de egy pillanatig eleresztik, kezei feszült tartásukból elengednek, szemében az idegességgel vegyülő indulatok mérsékeltté válnak. A csokoládébarna íriszek csak akkor fókuszálnak Madisonra, mikor az előre lép, és kellő határozottsággal távolítja el a fanyarszagú piros marlborot. A feszültséggel beszívott levegővel egyidejűleg még a válla is megemelkedik, nyakán láthatóvá válnak az inak, az izmok, és erek. Mindvégig állja felesége haragos pillantását, a kérdést pedig, mint eddig több alkalommal is, újból elereszti a füle mellett. A szabályok számára mindig is opcionálisak voltak –ha nem tetszett neki, egyszerűen nem követte a leírásokat.
- Sajnálom –veti szét karjait megadóan. Tíz év házasság, és talán a második alkalom, hogy Madison ezt hallhatja tőle. Az elsőnek se volt teljes tudatában, hiszen a legénybúcsúján az összegyűlt urak kellően gondoskodtak arról, hogy sokat igyon, és lehetőleg minden fajtából, így, mikor kis híján bedöntötték a házuk ajtaján, és eltámogatták a kanapéig, a visszaköszönő italokkal egyidejűleg egy „sajnálom” is elhagyta a száját Mandy irányába, mikor megcsodálta a szőnyegen hagyott alkotását. – Sajnálom, de visszafordítani már nem tudom –tenyerei nagyot csattannak combján, mikor visszaejti kezeit a lába mellé. Arcán a bűnbánás és a tanácstalanság keveredik az idegességgel és néminemű haraggal. Egész színpalettát felsorakoztató az érzelmek hada, ami arcizmait soha nem látott mértékben festik bizonytalanná. Ő, aki mindig száz százalékban meg van győződve arról, hogy mikor mit tesz, most úgy áll felesége előtt, mint egy elveszett gyerek a nagy hipermarket egyik sorában. Szeretné, ha segítene rajta, ugyanakkor valahol mégis ellenséges, hogy bizonyos mértékben igazolni tudja saját magát, és az akkor elfogadhatónak tűnt igazát.
Mikor megütögeti maga mellett a szabad helyet, először a vékony ujjakban végződő kezét, utána arcát nézi, végül pedig, bár vonakodik, de visszatelepszik mellé –meglehet, most egy kicsit nagyobb távolságot tart, mint előtte, ellenben folyamatosan felé fordul, nem csak fejével, hanem egész testével is, nem szenteli másnak a látszólagos figyelmét.
- Igen. Már aznap, amikor hozta a gyámügy. Míg a Te beleegyezésed meg nem történik, az a megállapodás született, hogy nem keresnek neki ideiglenes szállást, hanem nálam, fent a lakásban helyezik el. Ennek két napja –két napja, hogy felfordult az amúgy is túlontúl zűrös élete, és azóta folyamatos gyomorgörccsel pillant minden alkalommal a némán tüntető és ellenségeskedő Hunterre. Megérti, teljességgel, nem is hibáztatja érte.
- Nem sokat, csak ami igaz. Hogy én vagyok az a tag, aki annak idején felcsinálta az anyját, aztán tovább is állt, majd néha, mikor úgy adódott megjelent. De már tudja kihez kötni a csípős, szarkasztikus jellemét –kezével a háttámlára könyököl, ujjait végigfuttatja gonddal waxolt haján, tenyerét végérvényesen a tarkóján állapítja meg. Az elmúlt napok ismertsége kellően egyértelművé tette számára, hogy Hunter szakasztott a mása, és nem csak külsőleg kirívó a hasonlóság, de a személyiségük is meglehetősen nagy egyezőséget mutat.
- Okos gyerek –pillant el Mandy irányába, mikor Hunterről is ejt pár szót. – Láttam az eddigi iskolai eredményeit, jó jegyei vannak, nincsenek különösebben magatartási problémái, de az bizonyos, hogy szeret visszaszólni a felnőtteknek. Nem tudom, hogy amúgy is ilyen-e, vagy csak így védekezik, és próbálja feldolgozni azt, ami körülötte zajlik –mert ha valamivel, azzal tökéletesen tisztában van, hogy ez az egész nem nekik a legnehezebb, annál is inkább a fiúnak. Elvesztette az anyját, még ha fizikálisan nem is, de mentálisan igaz. Átkerült egy másik államba, egy teljesen más környezetbe, ahol csak a folytonos huzavona megy körülötte. Valahogy neki is el kell viselnie…
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Madison & Desmond
Madison & Desmond EmptySzer. Ápr. 15 2020, 22:59


Desmond&Madison

Menthetetlen. A munkám során számtalan alkalommal találkoztam ezzel a szóval. Tulajdonképpen nem múlt el nap, hogy egyik vagy másik asztaltól, irodából kiszűrődő beszélgetésből, a büfében sorban állva egymás között megbeszélve eseteket, vagy egyszerűen csak jótanácsként odavetve elém ne hallottam volna. Mert bizonyos emberek, a kollégák szerint menthetetlenek. Teljesen mindegy hova kerülnek, ki és milyen szándékkal fordul feléjük, soha nem válik belőlük tisztességes ember. Van aki még csak gondolatban sem adott esélyt egyik gyereknek sem, aki önhibáján kívül került a gyámügy rendszerébe. Megbélyegezték őket, mert szerintük minden ilyen helyzetben a gyerek a hibás, hogy nincs rájuk szüksége a szülőknek. A saját bőrömön tapasztaltam egykor, hogy ez nem így van. Megszületni nem vágyik egy gyerek, őt egyszerűen az életre kényszerítik, és elvárják, hogy hálás legyen valami olyanért amibe még beleszólása sem volt egykor. A gyerek nem egy eszköz, nem egy visszavonható parancs, nem egy játékbaba akivel bárki és bármikor azt csinálhat amit akar és ha megunja, vagy úgy véli nem olyan amilyennek szerette volna, akkor egyszerűen félrelöki, vagy mások jóindulatára bízza.
Mindenkinek vannak emlékezetes ügyei, olyasmi, amire évek múltán is emlékszik, akinek az arcát nagyon nehezen tudja kiverni a fejéből. Olyan, aki nagy hatással van rá, és bármi is történik valahogyan, bizonyos időközönként mindig az eszébe jut. Ahogyan így volt ez Cooper estében. A maszatos képű, félig fehér, félig pedig valami puerto rico-i apa gyereke, aki mindössze kilenc évesen került be a bürokrácia végeláthatatlan örvényébe, és nagyon sokáig tengődött, sodródott benne. Kevert bőre miatt sem itt, sem ott nem fogadták szívesen, mindezt a bizalmatlanságot pedig még inkább fokozta az a bűnlajstrom amit életének mindössze kilenc éve alatt összeszedett. Nem voltak ezek nagy dolgok: bolti lopások, apróbb rongálások, amelyek ugyanúgy bűnnek számítanak, de senki egy percig sem akarta megtudni, hogy miért követi el ezeket újra és újra. Senki nem akarta örökbefogadni, senki nem volt rá kíváncsi, egyszerűen csak bekerült az egyik állami árvaházba, ahonnan valószínű majd tizennyolc évesen kikerül az utcára, menjen amerre akar. Pedig lehet, hogy semmi másra nem vágyott volna, csak egy kis figyelemre, talán ezért csinálta mindazt amit csinált, mert addig is vele foglalkoztak, egy ideig vele, még akkor is ha csak szidták, és büntetésekkel fenyegették. Cooper arca valahogyan mindig előttem van: ahogyan ott ül, a kék-szürke csíkos, kinyúlt nyakú pólójában a narancs színű fröccsöntött széken a gyámhatóság üres szinte már rémisztően kihalt folyosóján. Lábát lóbálja a széken ülve, és amikor kilépek az ajtón, a hónom alatt az aktájával, hogy a parkolóba kísérjem, ahol majd átadom a bronxi kettes árvaház egyik képviselőjének akkor pillant fel rám. Szemeiben tanácstalanság, csöppnyi félelem, amit büszke fejtartással próbál palástolni. A kezem nyújtom neki, és ő először meglepődik, majd apró, kissé cserzett bőrű mancsait belecsúsztatja. Így indulunk el, pár emeletet lefelé a tűzlépcsőn, eleinte szótlanul. Végül ő az aki megtöri ezt a furcsa szinte már tapintható némaságot.
- Mi lesz velem ezután?
Szíven talál a kérdése. Hirtelen nem is tudom mit mondjak neki, csak lefelé pislogok, a szemeit figyelem, amely reménykedve kapaszkodik belém. Mintha utolsó mentsvára lennék, mintha tőlem várna valam csodát,ami a magafajtákkal nem szokott megtörténni, talán apró kora ellenére is tudja ezt, de az a fajta, aki nehezen adja fel.
- Maga sem akar engem örökbefogadni?
- Nekem már van egy kisfiam. Három éves.
- Jó neki. Jó magának.
- Miért?
- Azért mert vannak. Egymásnak.Nekem senkim sincs. Én vagyok csak magamnak.
Vonja meg apró, kerek vállait és hallom a hangjában azt a durcás élt, azt a rezgést és vibrálást, amit minden gyerekében lehet hallani, aki erőteljes küzdelmet folytat a könnyei ellen.
A parkolóban a nagy fehér dodge mellett egy bőrkabátos férfi áll, csípőjét  a kocsinak támasztva cigarettázik, a füstöt az ég felé fújja. Mikor meglát bennünket közeledni a csikket sietősen veti maga elé és már tapodja is el. Átadom neki az aktát, és megpróbálom elengedni Cooper kezét, de ő még feszít egyet apró mancsain, jelezve, hogy akar valamit, még nem megy sehova. Lepillantok rá. Kíváncsian és érdeklődőn.
- Megölelhetem magát?- félve kérdezi, mintha attól tartana, hogy nemleges lesz a válasz, és a pillanatnyi habozásom egy kicsit elkeseríti, majd mintha mentegetőzni akarna még hozzáteszi
- Tiszta vagyok. Kétszer is mostam kezet.
Nem tudom hirtelen eldönteni, hogy nevetve öleljem át vagy sírva, így aztán leguggolok és szorosan magamhoz ölelem, szinte óráknak tűnnek a percek, de egyikünk sem mozdul. Se Cooper sem én. Végül én vagyok az aki kicsit finoman de eltolja őt magától.Indulnia kell, nem maradhat.És az, ahogyan akkor rám nézett, mikor visszafordult még a kocsiban a hátsó ablakon, ahogyan a tenyerét odatapasztva integetett, azt soha nem fogom elfelejteni. Minden gyereket elengedni fájt, de őt különösen. És megmagyarázni sem tudom miért. Talán mert a szemei pontosan olyanok voltak, ahogyan Desmond rám tud nézni, amikor tudja, hogy megsértett, vagy olyasmit csinált, amin nem lehet egyszerűen túllépni. Mint ez az egész. Ez, amit most idehozott, egy játszótérre, miközben a fiunkkal kellene töltenünk egy kellemes délutánt.Azt gondoltam tényleg ezért jött, hogy tényleg ezt akarja, hogy valóban érdekli őt Zander. Hogy egy kicsit talán még én is érdeklem...mit is hittem?
Nem tudom, hogy a kétségbeesett csalódás okozza nálam, hogy a harag hirtelen önt el és hirtelen támadom őt le. Jogosan vagy kevésbé jogosan az jelen pillanatban nem nagyon érdekel.A könyörgő hangja amely rekedt mégis van benne egy minimális bűnbánat, ahogyan az is, hogy bárhogy is történt megváltoztatni már nem lehet némiképp csillapít.De csak egy időre. Valóban nem lehet úgy tenni mintha semmi sem történt volna, mintha az elmúlt tizenhét év kitörölhető lenne, vagy egyetlen tollvonással rendbe tehető. Ahogyan a házasságunkat sem lehet egyik napról a másikra rendbetenni. Mamácska mindig azt mondta, hogy a házasság olyan mint amikor az ember megadja az esélyt arra, hogy elvágja a kezét. Egyetlen rossz mozdulat és megtörténik a baj….egyetlen dolog elég….de utána nagyon sokáig fog gyógyulni, és nem múlik el nyomtalanul.
A kifakadására csak hatalmasra kerekedő szemekkel, szorosan vékonnyá váló ajkakkal felelek, és hosszan fújom ki a mélyre beszívott levegőt, hallgatva ahogyan megpróbál támadni. Mint a sebzett vad, aki érzi, hogy innen máshogy képtelen lesz kiverekednie magát, csak úgy ha előre veti magát és mindennek nekimegy amit ér. Másoknak is feltűnik a hirtelen hangerő emelkedés, és a szemem sarkából látom is, miközben összevont szemöldökkel, egy pillanatra lehunyt szemekkel jelzem a férjemnek, hogy fogja vissza magát.
- Tudom, hogy kórházban voltál. Tudom mi történt, Desmond. Mert mindent félredobtam amikor megkaptam a hívást. Zanderre a Mama jött el vigyázni...ott voltam és aggódtam. Még akkor is ha nem tudtál róla. Nem tudhattál. Én aggódtam érted. Őszintén. - emelem meg a kezem magamra mutatva, majd továbbra is csendesebben de még mindig haragvón folytatom. Csöppnyi gúny is cseppen időnként a mondandómba.
- Szóval erre vágysz? Időre a fiaddal? Mondd, ki tiltotta meg ezt neked az elmúlt kilenc évben? Ki tiltotta meg, hogy ilyen dolgokat átélhess vele? Ő ott volt minden nap. Négy évesen a legókészletével, hat évesen a betűkkel, amit gyakorolt és amit meg akart neked mutatni, de te elaludtál a tévé előtt. Nyolc évesen az első versenyeinek oklevelével, amire két napot várt, hogy megmutathassa, két napot, Desmond, mert nem jöttél ennyi ideig haza. Igen Desmond, ezúttal neked kellett volna visszakönyörögni magad….neked kellett volna bizonyítani nekünk. Mert mi már bizonyítottunk neked a szeretetünkről.
Szabályszegő, öntörvényű. Nem tudom, hogy valaha meg fog e változni. Talán nem is a változást várom tőle, sokkal inkább az alkalmazkodást. Hogy hagyja, hogy szeressük, hogy elhiggye, hogy szeretjük.Mintha ez lenne talán ami mindig ott volt közöttünk egész idő alatt. Hogy nem merte….nem akarta elhinni, hogy boldogok is lehetnénk. De ez többszemélyes játszma, ehhez ő is kell.
- A sajnálatod ide már kevés Des. Itt már tettekre van szükség. És most úgy tűnik az élet esélyt ad neked, nekünk rá. Egyszer már elszúrtad Hunterrel. Ne szúrd el megint!- csendesülök végül el, és hallgatom ahogyan beszél róla. Nem tudom milyen lehet, de minden bizonnyal hasonlít rá, ahogyan Zander is inkább az apja vonásait örökölte, beleértve a mélyen ülő, örökkön bocsánatért esedező sötét íriszeket is.
- A szarkazmus, a csípős megjegyzések fegyverek, ami egy gyereknek a sajátja. A pajzs, a páncél, ami megvédi őt attól, hogy jobban bele akarjanak látni. Tudja, hogy ha ilyen, akkor elkönyvelik kezelhetetlennek. Menthetetlennek és békén hagyják. El kell érni, hogy ellened vagy ellenem ne akarja ezt használni. De a bizalom az olyasmi, amiben még te sem vagy tökéletes. És ő némi hátránnyal is indul az életkora miatt. Nem feltétlenül van tisztában azzal, hogy mi is az őszinte szeretet fogalma, nem tudja kezelni, hogy valaki kedvesebben fordul felé. Ez idegen lehet neki. Megkaptad a gyámügy jelentését róla? Az eddigi életkörülményeiről?- kérdeztem tőle, némiképp már nyugodtabb hangot megütve. Az előbbi haragom lassan csillapodott, noha elég lett volna egy szikra, hogy ismét fellobbanjon.
- Tudod, a különös az, hogy még a saját életünkben sem tudunk igazán rendet tartani, és most kihívásként megkaptuk, hogy Hunter életében teremtsünk harmóniát. Úgy, hogy a miénkben hónapok óta káosz tombol. Hát nem tudom hogyan fogunk ezzel megbírkózni….de tudod, amikor egykor hozzád mentem, akkor nem csak azt fogadtam meg, hogy a jóban kitartok melletted, hanem azt is, hogy a rosszban is.A legrosszabban is.-elhallgattam és őt néztem. Próbáltam olvasni az arcáról. Arról az arcról amit láttam már megtörten, mámorosan, részegen és jókat nevetve egy-egy éjszakai vígjátékon, azt az arcot, ami tudott komor, tudott lágy, tudott szerelmes, tudott atyai lenni. Képes ő rá, hogy jobb ember legyen, csak még maga sem hiszi el.
- A kis vendégszobát átalakíthatnánk neki. Tudod amelyiket úgy terveztük, hogy a második gyerekszoba lesz, végül csak egy újabb kihasználatlan szoba maradt. Közel van a teraszhoz, ha szeretne bármikor ki tud menni oda. Néha a négy fal között bezárva teher. És ő? Tud valamit rólunk? A mostani családodról? Talán nem ártana őt is felkészíteni. Én beszélek Zanderrel….de nem ma. Ma azt akarom….azt szeretném, hogy menjünk el fagyizni, kísérj bennünket haza….mintha ez tényleg erről szólna. Ez a nap. Aztán holnap beszélek a fiunkkal.- bólintottam és ígéretet tettem.
Mert nem hiszek abban, hogy létezik olyan, hogy menthetetlen. Se a férjem, se Hunter, se a családunk esetében. Bár a család fogalma minden bizonnyal esetünkben kicsit átalakul majd.



~ Megjegyzés ~ Szószám  ~   ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Madison & Desmond
Madison & Desmond EmptyVas. Ápr. 19 2020, 19:51
madison & desmond
“just say you won't let go”
Desmond soha nem volt babonásnak mondható. Nem tartotta rossz ómennek azt, ha egy fekete macska keresztezte az útját. Soha nem tett kitérőt annak érdekében, hogy ne kelljen létra alatt átsétálnia. Ha véletlen összetört egy tükröt, csak összesöpörte a maradványait, és egyszerűen a szemetesbe hajította. A 666 nem volt afféle koincidens, ami megragadta volna a figyelmét, nem tulajdonította azt a Sátánnak, csak egy egyszerű szám volt, pont, mint a 665, vagy a 667. Ugyanakkor, ha átfordította a naptárat, és meglátta, hogy az adott hónapban a 13-a péntekre esik, csak legyintett egyet, nem gondolván arra, hogy akkor kötelező jelleggel rossz történhet vele, vagy bárki mással. Élete során egy babona volt, melynek rabigája előtt még ő is fejet hajtott.
Az aznapi bevetésük után a többiekkel együtt tartott az öltözőbe, a szekrénye előtti padrészt elfoglalva telepedett le annak merev szerkezetére. Kicserepesedett ajkai tovább száradtak, ahogy mélyen szívta tüdejébe a kissé állott, fanyar izzadságszagtól kellemetlen levegőt. Hallotta ugyan, ahogy a többiek, mintha az elmúlt óra cselekményeiről nem is kívánnának szót, ejteni arról diskurálnak, milyen jó is lesz hazaérve venni egy forró zuhanyt, és befeküdni a párnák puha halmába. Ki-ki arról áradozott, hogy felcsap majd egy jó könyvet, mások inkább a TV vívmányaira esküdve azt latolgatták, hogy sorozatot, vagy valamilyen filmet válasszanak ahhoz, hogy az gondoskodjon a kikapcsolódásukról. Néhányan azonban az alvás mellett tették le voksukat. Részt azonban nem vett a beszélgetésben, jószerint nem is szentelte nekik teljes figyelmét, annál is inkább a kezében tartott fekete sisakot forgatta háromnegyedes ujjú kesztyűbe bújtatott tenyerében. Meggyötörten támaszkodott térdein, izzadságtól nedves haja néhol az arcára lapult. Szemei megrögzötten a vasszekrény padlóval való találkozását figyelte, ahol az előtte járó-kelő társai keltette menetszélben meg-megmozdult pár kósza porszem. Egészen sokáig kitartott ültében, észre se véve, hogy körülötte szinte mindenki már menekülőre fogta, hogy minél hamarabb tudják kivitelezni már megfogalmazódott terveiket. A fürdőben csupán egy zuhanyrózsa ontotta magából az erős sugarú vizet, a padok között pedig parancsnoka, Higgins volt az, aki folyamatosan szemmel tartva grasszált.
- Akarsz beszélni, Grimes? –hangja egészen kedves volt, meg se közelítette azt a tiszteletteljes orgánumot, amivel nem sokkal korábban a parancsokat diktálta a beosztottjainak. Desmond szeme szárazságát kívánva ellensúlyozni gyorsan pislogott párat, mielőtt felegyenesedve a vállát a szekrénynek vető férfira tekintett. Sóhajtott, majd újból a sisakra pillantott, hüvelykujját végigfuttatta a golyó ütötte felületi sérülésen.
- Ha ez nem lett volna… -kezdett bele, nyelvével végigszántotta száraz ajkait. - ... most én se lennék –légcsövén reszelősen haladt végig a párás, állott levegő, mielőtt tüdejébe jutott volna. Nem vívódott azzal, hogy tekintetét a férfira emelje, mikor az közeledett felé, egyszerűen csak a hiányában végzetesnek tetsző lövésnyomot figyelte.
- Tehát erről van szó –sóhajtotta Higgins, mikor Desmond vállára vetve karját leült mellé, és ő maga is megszemlélte azt, ami beosztottját hosszú órák óta nem hagyta nyugodni. – Nem érdemes azon gondolkoznod, hogy „mi lett volna, ha…”, különösen nem ilyen esetben. Adj hálát azért, hogy nem estél a martalékává, mert mások nem voltak ilyen szerencsések –véleményét ridegen, mégis törődőn tálalta. Vonásaira aggályokat festett az aggodalom, ahogy Desmond gondterhelt arcát figyelte. Szinte egyszerre sóhajtottak egyet.
- A kommandó berkeiben van egy ősrégi babona –kezdett bele Higgins. Desmond, bár nem úgy tűnt, de figyelmét egy az egyben a parancsnokának szentelte. – Mind tartunk levelet a szekrényünkben a szeretteinknek címezve. Abban reménykedünk, hogy soha ne kelljen, mert ha kell, akkor nem tértél vissza egy akcióból… Tudod, ez nem nekünk fontos, annál is inkább azon családtagjainknak, barátainknak, hozzátartozóinknak, akiket hátrahagyhatunk. Nap, mint nap az életünket kockáztatjuk az ő, a társadalmunk biztonsága érdekében, nem jut elég időnk rájuk, így talán olyan szavak maradhatnak kimondatlanul, amik megérdemelnék, hogy elérjék a másik lelkét. Ha más nem, ilyen formán biztosítanunk kell őket afelől, hogy mit jelentenek számunkra –szavai, még ha a halál allegóriája köré is fonódtak, nyugodtak és békések voltak. – Talán itt az ideje, hogy megírd a Te leveledet. Nem muszáj, nem kényszer… de gondolkozz el rajta –bajtársiasan, halovány, fáradt mosollyal lapogatta meg a vállát, majd felállt, és táskáját a vállára csapva hátrahagyta Desmondot.
A későbbiekben sokat gondolt Higgins szavaira. Megannyi alkalommal ragadott tollat, és ült elmélázva az üres lapok felett, de sokáig nem volt képes akárcsak egy szót is leírni. Két évvel később, egyik osztagtársuk temetése gyakorolt rá döntő hatást… Négy levelet címzett: egyet az osztagának, egyet Hunternek, egyet a soha nem látott lányának, Jennanak, és a legutolsót, a leghosszabbat, és a legnehezebbet Madisonnak és Zandernek.
Mikor a golyók a mellkasába fúródtak, és kis híján a halálba taszították, elképzelte a pillanatot, mikor a szekrényének kiürítésekor rátalálnak a felső polcon, a könyvek rejtekébe csúsztatott levelekre. Rettegett a tudattól, hogy mindaz a szeretet, amit a családjának címzett, és ami mindig kimondatlan maradt, csak papírformán válik bizonyossággá mind a feleségének, mind a kisfiának.
Rengeteg félelem, megannyi aggály van azokban a szavakban, amikkel a feleségére ront, mikor a kórházat említi, hiszen az az életének egy olyan rémálomszerű emlékét idézi, amiről nem beszélt talán még vele se. Mindvégig, az elmúlt hónapokban is próbált úgy tenni még maga előtt is, mintha minden a legnagyobb rendben volna, de ha őszinte kívánt lenni, azon pillanataiban beismerte, hogy semmi sincs rendben, és az akkori bevetés közel se olyan elenyésző erővel hatott rá, mint azt bizonygatta.
- Annak idején sokat beszéltem erről Higgins-szel –fejét elfordítva Madison felől harap alsó ajkának belső részére, hunyorít, mikor a leveleken átsütő Nap a szemébe furakodik. – Ő volt rajtam kívül az egyetlen, akinek családja volt. Kérdeztem, hogy ő miképp oldja meg ezt a helyzetet, de mindig csak annyit mondott, hogy maga se teljesen érti. Ő se tudta helyén kezelni a család kontra munka kérdéskörét, a felesége pedig csak annyit mondott, hogy tudja, hogy a zsaruké nehéz meló, de néha még nehezebb szeretni őket –nyelvével nedvesítve be száját préseli össze mindkét ajkát, mikor visszapillant feleségére. – Ettől függetlenül nem kell azt hinnetek, hogy nekünk egyszerű és, hogy még csak nem is próbálkozunk. De ez egy olyan hivatás, amit minden fölé kell rendelni, ha feladatunk van, mert nem sehonnai kis bűnözők ügyében járunk el, hanem az egész városra, New York államra hatással lévő körözöttekre kell kivetni a hálónkat. Gondolj csak Jenkins esetére –Jenkins, kiről nagyjából két éve mesélt neki, a másik osztag szolgálatában álló férj és családapa. A felesége az egyik, a kommandó egészét megmozgató bevetésük folyamán lett rosszul, kiderült, hogy azonnali műtétet igénylő tumor nyomta az agyát. Ahelyett, hogy a férfit azonnal értesítették, és kivonták volna az akcióból, csakis a feladata végeztével értesült róla, és helikopterrel azonnal a kórházhoz vitték. Később megköszönte a feletteseinek a döntést, hiszen így el tudta látni a kötelességét.
- Ne gondold, hogy ki akarom magyarázni magam, és elnyerni a bocsánatodat. Haragudhatsz rám, tarthatod magad a véleményedhez, de az éremnek mindig két oldala van –sóhajtja szemeit lehunyva, mikor végezetül keservesen vonja mosolyra ajkait. Tudja, hogy a kommunikációs eszközei sokszor hagynak kivetnivalót maguk után, nem biztos abban, hogy most sikerült megfelelően tálalnia a saját nézőszögét, de ez idáig, voltaképpen még most sincs meggyőződve arról, hogy a felesége érdeklődik afelől, hogy ő miként éli meg a családi helyzetüket. Elmondhatatlanul sérti a büszkeségét a szakterületében való becsmérlő lefokozás, valahol mégis reméli azt, hogy az, miszerint átkerült a NYPD-hez, mint bűnügyi nyomozó, hoz egy kis békességet, és annál is több szabadidőt a jövőre való tekintettel.
- Nem fogom –hangzik el már-már ijesztő határozottsággal, és néminemű daccal, holott számtalan kételye van Hunter kapcsán. Talán magában még több… de mégis bizakodó, mert, bár nem szereti a túlmisztifikált gondolatmeneteket, valahol úgy érzi, hogy mindez okkal történt, hogy ez az ő lehetősége arra, hogy jóvátegye mindazt, amit a múltban elrontott.
Két kézzel könyököl fel a pad háttámlájára, lábait lezseren keresztezi egymáson, szemeit számtalan alkalommal körbehordozza az előttük elterülő látképen, de figyelmét tagadhatatlanul nejének szenteli.
- El kell érni, de nem kell erőltetni. Majd minden zajlik úgy, ahogy ő képes befogadni az új környezetet, új családi viszonyokat –a saját véleménye kifejezetten egyező azzal, ahogy Higgins vélekedett róla és járt el az ő személyét illetően, mikor közel tizenöt évvel ez előtt az ő osztagába került, mint újonc ügynök. – Meg. Egy, az évek során megrogyott házban éltek az anyja pincérnői fizetéséből, valamint Hunter alkalmi munkáiból való bevételéből. Nem volt sok cucca, de annak is a nagy része a házzal együtt égett, mikor az anyja magukra gyújtotta. Pár ruhája maradt, amit a katonai táskájába szuszakolva hozott magával –kivehető a szándék, a céltudatosság, amivel kerüli Madison pillantását, egészen eltökélten szegezi figyelmét kizáróan maga elé. Szégyelli magát… ha annak idején nem lett volna önző, mindez meg se történik –vagy mindenesetre lett volna egy férfi a háznál, aki jobban tudta volna mindezt kezelni, mint egy tinédzser fiú.
Tekintetét elcsigázottan emeli Madisonra. Figyeli a rá mindig nagy hatással lévő kék szempárt, mígnem kisvártatva, pár serény, apró bólintást követően leszegi a fejét. Fogai feszülten szaggatják alsó ajkának néhol felvált bőrét, pont, mint minden alkalommal, mikor ideges, vagy, hogyha szavak híján maradt. Szeretné megköszönni, ujjait a nő ölében tartott kézfejére simítani, köszönetteljesen rámosolyogni, és biztosítani afelől, hogy hálás, és, hogy nem is lehetne szerencsésebb azzal, hogy Ő mellette van, ahogy mondta, a legrosszabban is. De helyette csak tovább tépkedi a foszlányokban felszakadt bőrt, és másra se gondol, csak arra, hogy meg se érdemli, hogy ilyen kitartóan helyt álljon mellette.
- Ez jó ötlet –bólint, mikor végre állást tud foglalni egy témában, és hosszú idők óta először szegi fel a fejét. – Tud. Nem eresztettem bő lére, de tud, és még beszélni fogok vele –biztosítja. Nyilvánvaló az aggodalma annak tekintetében, hogy Hunter miként fog vélekedni a költözésről, a jelenlegi családjával való leendő kapcsolatáról, de bízik benne, hogy ő is jól fogja viselni, és nem támad a szükségesnél több ellenérzése.
- Mikor hozták Huntert, és próbálták felpiszkálni a lelkiismeretem, mondott nekem valamit… -sóhajtva vezeti tekintetét Mandy-ről a kellemesen langyos szélben megrezdülő faágakra. – Azt mondta, hogy nem kell miatta kellemetlen helyzetbe hoznom magam előttetek, inkább hozzam rendbe, mint, hogy még egyszer elszúrjam… Tudd, hogy tényleg ez a célom. Rendezni szeretném mindazt, amit elrontottam, ahogy veletek, úgy vele is. Nem lesz egyszerű, tudom, de remélem, támogatni fogsz benne –tekintete csak egy pillanatig villan felé szeme sarkából, annál is inkább tűnik úgy, hogy meglehetősen el van foglalva a szél hatására feltámadó környezettel, és nem másról, annál is inkább erről diskurálna vele.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Madison & Desmond
Madison & Desmond EmptyPént. Ápr. 24 2020, 10:33


Desmond&Madison

A bocsánatkérés nem születik meg az emberben egyik napról a másikra. Kivált ha olyan dolgot követett el, amit még maga előtt is szégyenkezéssel idéz fel. Tudom milyen érzés erre készülni, milyen érzés ezerszer átrágni a szavakat, milyen érzés arra gondolni, hogy mennyire túl szeretnénk rajta lenni. Mennyire vágyunk arra, hogy varázsütésre elmúljon minden rossz amit a másik érez irányunkba, és mennyire reszket minden porcikánk, ha csak eszünkbe jut egy esetleges elutasítás.
1984. egy kellemes március délelőttje volt, amikor saját bőrömön tapasztaltam meg mindezt, és amely azt hiszem egy életre megtanította velem, hogy ha valaki eljut addig, hogy beismerje a hibáit, akkor nekünk is el kell jutni addig, hogy meg tudjunk bocsátani. Ez nem erény, ez egyszerűen kötelesség. Akkor volt, hogy megtudtam az igazságot arról ki is vagyok, hogy nem tartozom vér szerint igazából senkihez, hogy az anyám eldobott magától (akkor hat évesen nem nagyon tudtam volna árnyaltabban kifejezni, vagy másképpen gondolni az egészre), és igazából mások jóindulatára voltam mindig is bízva, és így lesz ez a jövőben is. Mama jót akart azzal, hogy elmondja, még viszonylag korán, és ezen döntésében Mamácska is támogatta, aki mindvégig ott állt a háttérben, kezét anya vállára téve, és biztatón szorította meg néha, ösztökélve arra, hogy beszéljen hozzám. Hatalmas kék szemeimmel értetlenül pislogtam rájuk, és öt percen át meg sem tudtam szólalni. Ültem a konyha kényelmes, de akkor hirtelen roppantul rideg székén, apró ujjaim a támlát szorongatták, és a sírást hüppögtem vissza az első pillanatokban. Örökbe fogadtak….örökbe fogadtak, mert nem kellettem senkinek. Mielőtt zokogva és fájdalmas hüppögések közepette kiszaladtam volna sértett keserűségemben, mindenféle dolgot a fejükhöz vágtam. Nem gondolkodtam, egyszerűen csak martam és bántottam őket.
- Neked….neked sem kellettem, azért zavartál el az árvaházból? És neked, neked minek kellettem akkor? Miért vagyok ilyen haszontalan? És ezt minek mondtátok el nekem? Minek kellett ezt elmondani? Nekem ez jó volt….így jó volt. Azt hittem, hogy szerettek...azt hittem te anya testvére vagy, egy apáca….most meg kiderül, hogy semmi közöd hozzám. Semmi közöd, ne is gyere többé! Menj innen, menj el!- a legtöbb dühöt, fékezhetetlen és csillapíthatatlan dühöt Christine nővérre zúdítottam. Talán mert ösztönösen mindig is ő állt hozzám közelebb, az ő melegsége, az érintése, a jelenléte volt a legtöbb számomra, éppen ezért tőle fájt leginkább ez az árulás. Akkor legalábbis így fogtam ezt fel.
Kirohantam az udvarunkra, és elbújtam az apró kis faházban, amit apa épített nekem még karácsony előtt, és amelynek könnyű kis ajtaját hihetetlen méreggel és erővel vágtam be magam mögött. Nem akartam kijönni még este sem, és csak nagy nehezen sikerült onnan becsalogatni. Napokon át csak forrongtam a saját fájdalmamban, azt gondoltam, hogy csak nekem rossz, hogy csak nekem….egyszerűen nem akartam beszélni senkivel, nem akartam tudni senkiről. Christine nővér minden nap eljött, csendesen leült a konyhában, várva, hogy majd észreveszem, hogy szólok hozzá, de én rendre levegőnek néztem, és elsétáltam mellette. Ő azonban kitartó, és alázatos türelemmel várt, ujjait az ölében összefűzve üldögélt csendesen. Tekintete lágyan követte a mozdulataimat, figyelte ahogyan a lakásban járkálok, vagy a konyha ablakon át, hogy a kertben játszom. Anya készített neki limonádét, és a kezébe adta, homloka bocsánatkérően futott ráncba, de Christine nővér csak finoman legyintett, miközben a kiürült poharat visszaadta.
- Nincs miért bocsánatot kérned, Hana. Én itt leszek. Itt leszek, ahogyan mindig itt voltam neki, és ahogyan mindig is itt fogok lenni, ameddig csak ő nem küld el. Most haragos, a fájdalom időnként így távozik az emberből….aztán majd csillapodik. Isten folyamatosan csitítja és simogatja a sajgó szívet, míg végül majd megnyugszik és belátja, hogy tévedett.
- Én nem vagyok benne biztos, hogy Mandy ezen olyan könnyen túlteszi magát.
- Pedig túl fogja. Mert a megbocsátás idővel elérkezik mindenki életébe. Az övébe is el fog. És én meg fogom várni.
Két héten át minden nap jött, aztán egy napon nem ücsörgött ott a konyhában, amin reggel meg is lepődtem. Valahogyan megszoktam, hogy ott van, és a hiánya még engem is meglepett. Újabb három nap telt el, amikor arra kértem anyát hogy süssön egy adag brownie-t amit Mamácska annyira szeretett, és csomagoljuk be világoskék dobozba, még szalagot is kötöttem rá. És akkor, azon a márciusi napon ott toporogtam az árvaház óriási tölgyfa ajtaja előtt a gyomromban egy hatalmas gombóccal.
Mert rájöttem, hogy valakinek a hiánya sokkal fájdalmasabb, mint a pillanatnyi sértettség.Megértettem, hogy megbocsátani annyi, mint elismerni, hogy valaki sokkal fontosabb önmagunknál. Akkor hat évesen, megtanultam, egy életre.

Miért nem tudok egy ideje mégsem élni azzal a bölcsességgel, azzal amivel akkor, hat évesen élni tudtam? Azt hiszem azért, mert túl sok idő telt el. Túl sok ahhoz, hogy olyan könnyen áthidalhassuk pusztán az egymáshoz való ragaszkodással. Nem tudok kedves lenni, nem tudok vele olyan lenni, amilyennek várná, mert az egész megérkezése, az egész ahogyan most itt vagyunk nem arról szól, amiről szólnia kellett volna. Nem vitatom el a fontosságát annak, hogy valamit meg kell most beszélnünk, de mégsem tudom leplezni a csalódottságomat , hogy nem kizárólag mi voltunk azok akik miatt eljött.
- Tudom. De te nem Jenkins vagy. Én pedig nem vagyok az ő felesége. Mindannyian másképpen reagálunk dolgokra. Mondd csak, hogyan tudott volna együtt élni Jenkins ha nem lett volna már alkalma arra sem, hogy elköszönjön a feleségétől? Vagy a kötelesség majd hipp-hopp el fogja seperni azt a bűntudatot ami egész idő alatt ott lebegne a feje felett? Én nem hiszem.- rázom meg a fejem, tökéletesen meggyőződve arról, hogy bizonyos helyzetekben egyszerűen az életet nem írhatja felül az elhivatottság.
- Én teszem a dolgom nap nap után….nincs olyan, hogy ne gondoljak arra a nőre aki megszült. Soha nem volt alkalmam….illetve helyesbítek, soha nem volt elég bátorságom, hogy felkutassam. És tudom….nagyon jól tudom milyen ezzel együtt élni. Kötelesség, hivatástudat vagy önámítás…..teljesen mindegy mert egész életünkre bánni fogjuk az elszalasztott pillanatokat. Most még talán azt hiszed, hogy sok időd van, hogy még be tudsz mindent pótolni. De tudod Des….bepótolni nem tudod soha. De egyszer végre elkezdhetsz másképp élni, hogy a jövő ne olyan legyen mint a múlt. Kaptál, kaptunk egy második esélyt. Úgy tűnik a sors valamiért most a tenyerére vett és még ha kicsit rázós is, de lehetőséget adott.- magyarázom neki, kicsit talán önmagamat is győzködve. Ahogyan ebben a különös, kicsit csalóka tavaszi napfényben elnézem a rettentően elgyötört, fáradt arcot, akármennyire szeretné bizonygatni, talán még tagadni is, de szüksége van arra, hogy őszintén szeressék, hogy őszintén megbocsássanak neki. Nem kimagyarázni akarja magát, hanem elfogadtatni. Szeretném megérinteni, megfogni a kezét, elmondani neki, hogy ha most még fenntartások is vannak bennem, ha most még nem is vagyok képes hirtelen elfelejteni mindent ami a múltban történt, vagy egyáltalán azt, hogy ez az egész eddig jutott….ettől én még visszavárom. Én még szeretném rendbehozni az életünket, de úgy nem, hogy megint magamra hagy. Azt akarom, hogy ez az érzés tartós maradjon, ne csupán addig ameddig ilyen gyenge és kiszolgáltatott. Talán ez az egyetlen félelem megvan bennem még akkor is amikor úgy döntök, hogy költözzenek haza. Hogy Hunter megkaphassa az esélyt és a reményt egy jobb és teljesebb életre.
Fájdalmas grimaszba fut az arcom, amikor arról beszél, hogy milyen élete volt a fiúnak korábban. Nem fogom megint elismételni, hogy ebben mennyi felelőssége van neki, tudja ezt ő szerintem magáról nagyon jól.
- A ruhákat pótolni lehet, ahogyan minden mást is. Neki most állandóságra van szüksége. Egy helyre, amit szépen lassan megismer, amit elfogad, ami számára nem csak otthon lesz, hanem egy hely ami mindig visszavárja.  Bizalmatlan lesz, főleg az első időkben. De….emlékszel mit meséltem neked Christine nővérről? Tudod, amikor hat évesen megtudtam, hogy örökbe fogadtak. Sértett voltam, igazi kis makranckata...vigasztalhatatlan kis pukkancs….- szusszanva mosolyodtam el, kicsit talán szégyellve is az egész akkori viselkedésemet és megráztam a fejem, majd visszapillantottam a férjemre.
- Christine nővér minden nap eljött hozzánk….két héten keresztül minden nap, hogy tudjam és érezzem, hogy bármi is történt, bármennyire is sértett és haragos vagyok, rá akkor is mindig számíthatok.- oldalra fordulva néztem el a játszótér közepe felé, ahol Zander és a barátai még mindig önfeledten játszottak. A nevetését szinte idáig hallottam. A mi gyönyörű fiúnk, aki bármi is történik összeköt bennünket….de itt van Hunter, aki számomra még idegen, akiről nem sokat tudok, de akiről mégis éppen úgy szeretnék gondoskodni ahogyan egykor rólam gondoskodtak, amikor azt hittem nem kellek senkinek. Visszafordulok a szavai nyomán, ő pedig éppen akkor fordul félre. Kezemet megemelve nyúlok az arca után. Ujjaim alatt lágyan sercen a borosta, ahogyan gyengéden fordítom vissza magam felé.
- Ez nem kellemetlen, Des, hanem tragikus. De…- ha éppen el akarna fordulni ujjaim határozottan, mégis gyengéden fordítják vissza. Kékjeim átölelik a sötéten örvénylő, láthatóan a tekintetem kerülni akaró lélektükröket.
- De ez nem fog változtatni a kettőnk dolgán. Én támogatni foglak téged, ahogyan eddig is támogattalak, ahogyan eddig sem voltam tőled….voltunk tőled távol. De van Hunter és van a mi házasságunk. Nem tudom mennyire leszel képes megbirkózni mindkét feladattal. Egyszerre apaként jelen lenni egy eddig számodra csupán dollárokban mérhető fiú életében, és egyszerre megpróbálni a kettőnk dolgát is rendbe tenni. Nekem szükségem van a férjemre. Akihez hozzámentem. Akit a hibáival együtt is elfogadtam….de van egy pont, amikor már nem tudom hogyan birkózzam meg ezzel.- a hangomban nem volt vád, ugyanakkor kétségek egész sora mindenképpen.
- Arra fel kell készülni, hogy eleinte mindennek ellent fog mondani, minden pillanatot meg fog ragadni, hogy rajtad verje el a port életének első, viszontagságos tizenhét éve miatt. Tegyük hozzá, ezen a ponton nem tudom hibáztatni. Mindazokon túl, hogy szükséged van a támogatásomra….Hunternek pedig a te támogatásodra van szüksége. És ott van még Zander, aki valószínű nem nagyon fogja majd még fel az egészet.- mintha varázsütésre történt volna a fiunk éppen felénk fordította kipirult arcát, és boldogan integetett, én pedig visszaintegettem neki, végül Des felé fordultam és picit megbilletve a fejem a tekintetét kerestem, hogy aztán ne is eresszem el. Azt akartam, hogy lássa: bízhat bennem, de én is bízni akarok benne.
- Mamácska mindig azt mondja, hogy Isten számtalan lehetőséget ad nekünk, de fel kell ezeket ismernünk és élni vele. Talán Hunter felbukkanása egy ilyen jel. Nem tudom, őszintén. Csak azt tudom, hogy nincs az a sértettség, nincs az a hónapok óta tartó bánatos távolságtartás, ami fenntartható lenne közöttünk, ami miatt feláldoznánk egy gyerek boldogságát, csak azért mert a büszkeség és a dac erősebb bennünk. Ha nekem kell most engednem, akkor megteszem, de ezzel csak annyi változik, hogy visszaköltözöl és több figyelmet szentelsz a gyerekeidre. Én csak ennyit kérek.- nem mondtam, hogy ennyit szeretnék, mert ez nem volt igaz. Talán volt is a hangomnak egy olyan csengése, hogy folytatnám még. Hogy hozzátenném, hogy ennyit kérek, de valójában nem ennyit szeretnék. Nem véletlenül féltem talán attól, hogy Desmond a válás miatt jött, nem véletlenül volt bennem valamiféle félelem, hogy talán eljutottunk arra a pontra, meglehet észrevétlenül is, ahonnan nincs visszaút, ahonnan már nem lehet rendbehozni semmit. De azt hiszem az együtt töltött évek, az amit átvészeltünk, amikor mindennek dacára kitartottunk egymás mellett, talán elég erőssé formált minket. Olyan erőssé amilyenről még fogalmunk sincs, mert sokkal erősebb a keserű sértettség, semhogy ezt felismerjük.
- Egy hét alatt azt hiszem rendbe tudom hozatni a kisszobát. Egy hétig meglesztek még a lakásban? Illetve ha ne jelent gondot akkor lekérem a rendszerből Hunter kartonját, és bele tudok nézni a belső jelentésekbe is, amit nyilván neked nem adnak ki. Jó lenne tudni, hogy a kedves kollégák miket írkáltak össze róla. Időnként rémesen nyárspolgárok tudnak lenni, főleg egy kamasszal szemben. Mintha nem lettek volna soha ennyi idősek. - legyintettem a kezemmel, és megint a játszótér felé néztem, ahogyan Zander éppen határozottan és nagyon nagy komolysággal magyarázott két másik fiúnak. Mintha csak a férjemet láttam volna, még a tartása is ugyanaz volt.
- Néha ijesztő mennyire rád hasonlít a fiúnk.- mosolyodtam el, fejemmel arra biccentve és a tekintetemet sem vontam el a gyerekekről. Mégis az egész testtartásommal Des felé fordultam. Hinni akartam neki, bízni akartam benne….de ez nem egyszerű. Nem egyszerű, de nem is lehetetlen.
~ Megjegyzés ~ Szószám  ~   ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Madison & Desmond
Madison & Desmond EmptySzomb. Május 02 2020, 22:47
madison & desmond
“just say you won't let go”
Feje alig látható, rosszalló csóválással sugall a felesége által feltett kérdésre nemleges, elutasító választ. Ugyan a vehemensen széttárt ajkai másról se árulkodnak, mint, hogy szándékában áll félbeszakítani, de ahelyett, hogy hangját, és véleményét hallatná, csak megnyalja felső ajkának száraz felhámját, majd száját összezárva annak belső, lágy bőrét kezdi harapdálni, pont, mint minden alkalommal, ha feszült, ideges. Számtalan alkalommal kellett már rájönnie arra, hogy túl azon, hogy sok ponton nem egyezik a világnézetük, úgy a munkájának megítélése tekintetében is igen éles határok feszülnek kettejük között. Ez egy újabb ilyen pillanat.
- Én nem azt állítottam, hogy a munka feledtetni tudta volna a legrosszabb forgatókönyvvel járó bűntudatot, mert nyilvánvaló, hogy nem –továbbra is, már egyértelmű, és szélesebb mozdulattal ingatja a fejét. – Csak azt próbáltam meg érzékeltetni, hogy nincs választás. Nem mi döntünk –és, bár különösen hat pont az ő szájából egy szabályhoz való lojalitás, de ha valamiben, akkor abban nem ismer viccet és ellenszegülést, hogy a munkáját el kell végeznie. Az alól nincsen kibúvó, és soha nem is kereste rá a lehetőséget.
Madison szavai nyomán fordul felé, szemei vadul cikáznak a világoskék íriszek, és a finoman rúzsozott ajkai között. Az intő beszéd végén megadóan hajtja le a fejét, és, még ha jelenleg nem is gondolja véresen komolyan, de helyeslőn bólint egyet. Mert valahol ő maga is tudatában van annak, hogy van, hogy az elvesztegetett időt nem lehet bepótolni…
A 2001-es év több ízben is feledhetetlen emlékeket vonultatott az emlékezetébe. Túl azon, hogy Hunter azon év júliusában született, nem sokkal korábban, mint frissen végzett FBI ügynök kezdte kiképzését a kommandónál. Türtőztethetetlen volt a céljainak mihamarabbi elérése érdekében, hiszen fogadalmat tett, egy olyat, ami, mint egy láthatatlan satu tartotta fogva, és úgy érezte, hogy az idő egyre csak szorítja, nyomja össze. Hinni akarta, hogy a megfeszített tempó, és a kimagasló eredmények mihamarabbi elhelyezkedéshez, és biztos bevételhez juttatják, amire talán soha az előtt nem volt akkora szüksége, mint azokban a vészterhes hónapokban. A munkamorálja, a kitartása és a fáradhatatlansága már-már embertelen volt, de meghozta a gyümölcsét. A Quanticoban töltött hónapok után a New York-i létesítmény legifjabb tagjaként szerződtették, ahol hosszú kihagyás után újra egyesült a családjával: és ami még fontosabb, az anyjával. Mikor hazaköltözött, nem gondolta, hogy már túl késő lesz…
2001. augusztus 8-án a nyári forróságra hűsítő záport hozott a nyugati szél, azonban az ablakot verdeső esőcseppek hangos kopogása se volt képes elnyomni a kórházi gépek hangos zaját. A tv, mintegy háttérzajként, halkan duruzsolt a sarokba erősített állványon; éppen a délutáni híreket olvasta a nyakkendős, öltönyös bemondó, aki éppen készült átadni a szót az időjárás-jelentőnek, hogy ő maga is elmondja azt, amit minden New Yorki tapasztalhatott –ki a saját bőrén, ki csak a házban gubbasztva, várva, hogy újból kiszabadulhasson a szabadba. Desmond erős, inas kezében, melyet bőrkeményedéssel, sebekkel és hegekkel edzettek meg a kiképzéssel telt hónapok, anyja egészen elsoványodott kézfejét szorongatta, fehér, szinte áttetsző bőre alól ujjainak minden egyes csontja, ízülete kilátszott. Halkan, és egyre ritkábban vette a levegőt. Szemei beesettek voltak, alájuk mély lila karikákat festett a betegség. Haja apró pihékben már őszült feje tetején, de még látszott annak eredeti, sötétbarna színe, amit mindketten, Emily és Desmond is tőle örököltek. Az egykori szürke szempár, ami ridegséget feltételezett, mindig vidáman, élettel telien csillant –azon a késő délutánon azonban ködös volt, és a szemhéjai fáradtan csukódtak egyre lejjebb és lejjebb, mégis szemmel tartotta a két gyermekét. Emily, ki a maga tizenkilenc évével a tagadásban élt, hüvelykujjának bőrágyát idegesen rágcsálva vonult a háttérbe, míg bátyját figyelte, ahogy próbálta szóval tartani a megfáradt Jennifert. Száraz, kifehéredett ajkai közül már egyre kevesebbszer buktak ki összefüggő, értelmes mondatok, melyek töretlenül egyre inkább csak szavakká, majd hangzókká redukálódtak. Desmond ujjai reszkettek az idegtől, és csak azért erőltetett mosolyt ajkaira, mert tudta, hogy az anyja nem szeretné, ha szomorúsággal kéne elválniuk –a szemébe toluló könnyeket azonban nem bírta féken tartani, és azok szüntelenül csillogtak a mélybarna tekintetében. Mikor már tudta, hogy a türtőztető szavak feleslegesek, figyelte a harcot, amit édesanyja a halállal szemben vívott –és amit hősies küzdelme ellenére is elvesztett. Még egyszer, utoljára felszívta tüdejét, és többet nem vett levegőt…
Az EKG hangos sípolásra váltott. A kéz, ami addig óvatosan és nyugtatóan simogatta az övét, elernyedt, a megfáradt szemeit végleg elrejtették a jótékony, örökálmot hozó szemhéjai. Aznap Jennifer Grimes-t az ég is megsiratta, nem csak gyermekei hullajtottak könnyeket. Desmond még hallotta, hogy Emily a kórterem ajtaját hangosan csapja be maga mögött, de nem ment utána, csak ült édesanyja ágya mellett, kezét szorítva, és végleg árvává, elhagyatottá válva. Apja után anyja haláltusáját is végignézte, holott ígéretet tett neki. Megesküdött arra, hogy immáron tisztességes munkával pénzhez jut, hogy kifizeti a kezelésének költségeit, és, hogy minden úgy lesz, mint régen volt. Mint addig leélt huszonöt évének több pontján is, újból elbukott, és a céljainak elérésébe fektetett idő elvesztegetetté vált, olyanná, amit a haldokló anyja mellett kellett volna töltenie, olyanná, amit többé már nem fog tudni bepótolni.
Mikor az anyjának a legnagyobb szüksége lett volna a felnőtt fia támogatására, nem volt jelen, de nem hiúsította meg a szándékait, a reményeit. Nem kérte, hogy mellette legyen, nem kívánt a saját gyermekével szemben számító lenni. Desmond mégse tanult tőle –ő elkövette ezt a hibát Hunter esetében. Önző volt, és csak a saját érdekeit figyelte, aminek most kénytelen meginni a levét. De talán Madisonnak igaza van… talán most kaptak egy második esélyt, amivel bizonyítani tud. Mégis, ha meg kéne neveznie egy érzelmet, amit a jelen helyzet kivált belőle, az minden bizonnyal a félelem lenne. Fél attól, hogy újból kudarcot vall, hogy talán beigazolódik, hogy mindaz, amit Hunternél elhibázott, végképp helyrehozhatatlan.
- Az ilyen, Christine nővérre valló elvakult türelem és kitartás nem az erényem… Bár neked nem kell mondanom -karjait megemelve fűzi azokat mellkasa elé, sóhajtva hunyorít, mikor a fák levelei között átszűrődnek a nap sugarai. – De úgy néz ki, legfőbb ideje, hogy elkezdjem ezt gyakorolni –nem volt soha különösebben zsarnoknak és rabszolgahajcsárnak mondható, de tény, hogy az osztagával szemben is az időkorlát rendre a „most” volt, és hamar kitért a béketűréséből, hogyha bármilyen körülmények között megváratták, vagy táncoltak az idegein. A saját képességeihez mérten sokáig tűr, viszont elég egy apró szikra, hogy fellobbanjon a tűz, és akkor az eltelt időn túl nincs az az erő, ami képes lenne azt kioltani. Tudja, hogy Hunter, még ha most meg is van szeppenve, evégett nem olyan, mint egy örök morcos tinédzser, aki elutasít, és ellök magától, de ha kinyílik a csipája, a fejfájásainak legfőbb okozója lesz.  Viszont, ha ez is az ár érte, egy pillanatig se fogja bánni… ha a fia csak egy kicsit is megbízik benne, ha a ki nem mutatott félelem, amit a magabiztossággal kíván palástolni, elmúlik, akkor már megérte.
Még ha nem is vágyik a szemkontaktusra, nem ellenkezik, mikor felesége ujjai az állát, arcát érik, annál is inkább jólesően, mélyen felsóhajtva simul bele az apró érintésbe, pont, mint egy kisgyerek az anyja ölelésébe. A hónapok óta tartó eltökélt, rideg távolságtartás, a véget nem érő mosolyszünet, és a hidegháborús körülményeket megelevenítő viszályok közepette olyan nagy szükségét érezte ennek, mint egy éhező egy falat kenyérét.
Egész életében senki számára ki nem mondott terheket cipelt, olyanokat, amik úgy gondolta, csak őt illetik. Rendre meglepődik azon, hogy az a személy, akit feleségének mondhat, aki mindenkinél jobban ismeri, mégis milyen keveset tud róla… de az évek alatt se változott a véleménye afelől, hogy ennek így kell lennie. És most ő az, aki újabb súlyokkal ruházza fel, és aki a bizalmatlanságával a magába vetett, ki nem mutatott kishitűségét táplálja. „Nem tudom, mennyire leszel képes megbirkózni mindkét feladattal.” Kellemetlenül érik a szavak, mégse meglepetésként. Még ha azt a külvilág felé soha nem is sugallta, az elbukás lehetősége mindig gyötörte. Nem úgy tekintett rá, mint olyan hibára, amiből tanulni tud, és ami után feláll a földről, leporolja magát, és megy tovább. Annál is inkább földbe döngölte, és ha már a padlón volt, még bele is rúgott párszor. Mindez az évek folyamán született tapasztalatiból következő véleménye, és amit mindig igyekezett a maximalizmusával kivédeni, még ha az nem is terjedt ki az életének minden területére. Mert, ha szakmájában kimagasló eredményei is voltak, a magánélete mindig bukdácsolt… Most pedig semmi munka, semmi hazai, biztonságos terep, csakis olyan megoldásra váró ügyek állnak előtte, ahol sorra csődöt mondott, és ami tovább élénkíti a riadalmát az elhibázással szemben.
Mégis elmosolyodik, és biccent egyet, mikor Madison a szavai végére ér. Ez a mosoly azonban sokkal inkább elgyötört és szomorkás, semmint bizakodásra okot adó, szavak nélküli helyeslés.
- Nem akarok, és nem is fogok újból csalódást okozni. Megígérem –ez az a szó, ami túl sokszor hagyta már el a száját ahhoz, hogy előre féljen a végeredménytől, ami a látottak és tapasztaltak alapján könnyen torkollhat tragédiába. Mégse tud jobb szófordulattal élni, és mint mindig, mikor ezt a fogadkozást ajkaira vette, félelemmel vegyes eltökéltséggel viseltet iránta.
Letekint a padon mellette pihentetett kézre… kedve volna rásimítani tenyerét, összekulcsolni az ujjaikat. Magához húzni, megölelni, szorosan és a biztonságára vágyva. Arcát a hajába, nyakába fúrva beszívni lágy parfümmel behintett bőrének illatát. Érezni, ahogy a vékony, finom, nőies ujjak, mint mindig, a tarkóján göndörödő rövid tincseket simítják, cirógatják. Tudni, hogy elmosolyodik, és arra a pár pillanatra minden hibáját, minden vétkét elfelejti… A keze mégis ugyanott marad, megtámaszkodva a pad háttámláján, és az ábrándjai csak be nem következett vágyálmok maradnak.
- Persze, nyugodtan –ránt egyet a vállán, de legkevésbé se érdektelenül, annál is inkább megadóan. – Ami meg a szobát illeti… szerintem meg tudnám csinálni én is. Végül is mi van ott? Pár régi bútor, dobozok, amiket gyanítom úgyis át kéne nézni, hogy miket halmoztunk bele az évek során, meg porosodó könyvek. Munka előtt meg után tudnék vele haladni, és ki tudja, talán még Hunter is segítene abban, hogy mit szeretne a helyükre. Végtére is az a fontos, hogy neki legyen komfortos… -karjait kérdőn, és némi tanácstalansággal, beleegyezésre várva tárja szét.
Leheletnyit megemelt szemöldökei alól a mutatott irányba sandít. Nem bírja magában tartani a mosolyát, ahogy némileg oldalra biccentett fejjel a nagy története közepén lévő fiát kémleli. A megjegyzésre csak szeme sarkából pillant Mandy-re, azt követően újból Zandert, és a köré sereglett bagázst figyeli. Talán soha nem kapott még ekkora rivaldafényt, meglehet azért élvezi ennyire, és többek között azért is ennyire peckes és magabiztos a tartása.
- Remélhetőleg idővel kinövi –szólal fel ő is, ajkain felsejlő lágy, eltökélt félmosollyal. Mint ahogy Hunter esetében, úgy Zandernél is kitart azon véleménye mellett, hogy legkevésbé se akarja, hogy a jövőben rá hasonlítson. Bár szemmel látható jelei vannak annak, hogy Hunter szakasztott a mása, de kisebbik fia talán még nem reménytelen e téren.
- Mit gondolsz, mi is induljunk lassan? –állával biccent az egyre inkább nyüzsögni tetsző szülőgárda felé, akik gyerekeiket szólítgatva döntenek a sátorbontás mellett. A játékok közül elégedetlen, a nemtetszésüket és helytelenítésüket kinyilvánító hangok hallatszódnak, de a gyerekek véleménye alulmarad a felnőttekével szemben.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Madison & Desmond
Madison & Desmond EmptyVas. Május 03 2020, 22:28


Desmond&Madison

A játszótéren a gyerekek hol csoportba tömörültek, hol szétváltak, és új kis alakulatokat hoztak létre, hol magányosan folytatták a játékot. Megmosolyogtató talán a gondolat, hogy az életben is pontosan így működnek a dolgok,ahogyan ebben a fél-egy órában, itt a játszótéren. Vannak emberek akik fontosak lesznek a számunkra, akikkel sok időt töltünk, rengeteg mindent megbeszélünk, majd az élet úgy rendezi, hogy távol kerüljünk tőlük. Időnként magányosan folytatjuk, időnként új ismerősökkel vagy barátokkal.
A házasság is ennek a folyamatnak a része, mégis mind közül a legkülönlegesebb. Az évek, a megszokás, elmaszatolja a kezdeti lelkesedést, azt ahogyan arra tudunk nézni, aki mellett az egész életünket is leélnénk akár. Aztán rádöbbenünk, hogy az az élet bizony nagyon hosszú, és nem kell sok év, amikor is rádöbbenjünk, hogy már mindent tudunk róla: nem csak azt, hogy cukorral vagy cukor nélkül issza a kávét, hogy gyűlöli, ha a fekete tea apró kis levéldarabjai a bögre alján maradnak, hogy szereti az eső kopogását az ablakon, vagy azt ahogyan reggelente a kissé törött spaletta második repedésén beszökik a fény. Odavan azért a parfümért, amit már tíz éve használunk, de ki nem állhatja a piros velúrcipőnket, mert előnytelenül nagy és elcsúfítja a még mindig karcsú bokánkat. Már nem újdonság egyetlen ölelés, vagy érintés sem, és szépen lassan kikopik a mindennapokból az, hogy libabőrössé váljunk attól, ha csak ránk néz. Nem a szerelem múlik el, hanem az újdonság varázsa. Mégsem lépünk tovább. Nem keresünk másik társat, mert hozzá ragaszkodunk. Az összes ismert vagy kevésbé ismert hibájával együtt, még akkor is, ha időnként a pokolba kívánjuk. Aztán vannak idők, amikor nem vagyunk együtt, amikor a munka, vagy éppen a tennivalók távol sodornak, amikor napok telnek el, hogy nem látjuk egymást, és aztán amikor megint közösekké válnak a napok, apróságokat fedezünk fel rajta. Valamit, ami korábban elkerülte a figyelmünket, vagy nem is kerülte el, talán csak megfeledkeztünk róla. Hogy tud önfeledten nevetni, mint egy gyerek, hogy még mindig képes összekeverni a sötétkék és a szürke zoknikat, hogy ha mosogatás közben hátulról átölel, és a borostás állát a nyakszirtünkhöz támasztja, az érzés megint felkavaró és édes lesz, mint sok évvel ezelőtt. A házasság, ennyi év után nem csupán küzdelem, hanem egymás újra és újra felfedezése. Mégsem lehet soha felhőtlen, amilyennek megálmodtuk. Egyetlen házasság sem az. Hogy a miénk mégsem futott teljesen zátonyra ennyi év után sem, talán csak részben Zandernek köszönhető. Nem tagadom, hogy nem egyszer csak azért nem adtam ki Desmond útját, mert ott volt a fiúnk, aki végérvényesen összeköt.
Tiltakozni akarok a szavaira. A hirtelen levegővétel, vagy ahogyan az ajkaim sietve nyílnak el egymástól, de a szavaknak még útját állja egy fejrázással kísért szusszanás, a tagadásom jele.
- De igen, Desmond. Minden esetben mi döntünk. Csak egyszerűbb egy felsőbb hatalomra, vagy éppen a sorsra, a franc tudja mire hivatkozni.- emeltem meg enyhén a padon támaszkodó kezem és csuklóból megforgattam úgy nagyjából teljesen a vakvilágba, a szemeim megforgattam, az ég felé emelve további nem tetszésem jeleként.
- Az is a te döntésed, ha úgy döntesz, hogy erre a meghatározhatatlan sorsra bízod magad. Az is a te döntésed, amikor azt mondod, hogy nincs választás. Mindig van választás, csak az sokszor a nehezebb. Mert ott fel kell vállalni ha hibázol. És tudod mit gondolok? Hogy csak az képes bűntudatot érezni, úgy igazán, aki felvállalja a döntéseit.- finoman még egy utolsót szúrtam. Nem bántani akartam, nem akartam semmit felhánytorgatni az elmúlt időszakból, hiszen ennek nem most volt az ideje. Mégsem tudtam elrejteni, hogy pokolian rossz érzés, hogy nem volt mellettünk amikor szükségünk volt rá. Hogy a munka, amiben meghozott egy döntést, egy rossz döntést, egy időre elszakította tőlünk. Amikor a kórházban volt pokolian rettegtem. Féltem, hogy nem lesz már lehetőségem megbeszélni vele semmit. Hogy nem tudom elmondani mit gondolok, mit érzek, mi játszódik le bennem azóta, hogy elköltözött. A hiánya, akkor, amikor tudatában voltam a halandóságának, annak, hogy az élete egy vékony, szinte láthatatlan cérnaszálon függ, amelyre elég egyetlen csepp, hogy kettészakadjon végtelen súllyal nehezedett rám, és fogalmam sem volt mennyit bírok el. Azt hiszem azok a napok és hetek voltak a legnehezebbek. Főleg mert azon túlmenően, hogy önmagammal kellett harcot vívnom minden alkalommal legbelül, haza kellett mennem, ahol Zander türelmetlenül toporgott az ajtóban, kezeit maga előtt összefűzve, mintha éppen imádkozna, és hatalmas szemeivel kutatta a vonásaimat. Nem faggatott miközben levettem a ruhám, a cipőm, még akkor sem, amikor anya egy bögre kávét adott a kezembe, de én inkább leraktam és magamhoz öleltem a fiamat. Nem csak magam miatt kellett akkor erősnek lennem, hanem miatta is. Hiszen mindazokon túl ami történt, én voltam aki elküldtem Desmondot, én voltam az, aki ultimátumot adott neki, és én voltam, akinek mindezzel el kellett számolnia maga előtt. Hogy ha másképp döntök, akkor lehet ez az egész nem történik meg? Igaz talán akkor a házasságunk sem biztos, hogy túlélte volna változtatás nélkül az egészet. Szóval, igen. A döntéseink határoznak meg bennünket, még akkor is, ha időnként hatalmas árat fizetünk értük.
- Kitartó azt hiszem utoljára akkor voltál, amikor negyedszer is meghívtál egy italra, miután az előző hármat is elutasítottam.- lágyan mosolyodtam el a régi emlék nyomán, amely már egy évtized homályából köszön vissza hozzánk. Mintha nem is mi lettünk volna, néha azt sem tudom, hogyan volt képes az élet így összefújni bennünket egy helyre, mint két száraz, semmire nem való falevelet ősz derekán. De még mindig fel tudom idézni a különös szomorúságot, kérlelést hordozó bogárfekete szempárt, a csendességet, ahogyan mellém telepedett és beszélgetni kezdtünk. Talán a pókerről. Már ebben sem vagyok tökéletesen biztos, de abban igen, hogy hajnalig el sem mozdultunk onnan. Azt hiszem ő nem akart felszedni, és igazából én sem azért voltam ott, hogy feltétlenül valakivel együtt menjek haza. Mégis volt valami abban a pár órában ami nem eresztett, amikor történt valami, ami azt hiszem végérvényessé tette, hogy vele akarom folytatni az életemet. Akkor úgy hittem vele akarom leélni, később elbizonytalanodtam, ám amikor a kórházban volt kétség sem fért hozzá, hogy mellette a helyem. Mégsem hívtam haza amikor kijött, mégsem mondtam egyetlen alkalommal sem, hogy jöjjön vissza, hogy hiányzik onnan ahol vele lenne teljes minden. Helyette sértettséget és büszkeséget erőltettem magamra, és nem akartam belőle engedni. Ahogyan most sem. Mert még mindig képes arra, hogy apróságokkal fájdalmat okozzon annyira, hogy a korábbi törékeny  megbocsátást apró darabokra zúzza vele.
- Abban viszont egyet értünk, hogy ideje lesz az erényeid közé felvenni a türelmet és a kitartást.- bólintottam helyeslően. Még nem tudtam benne hinni, hogy meg tud bírkózni ezzel a feladattal, de AKARTAM benne hinni, és azt hiszem ez mindenképpen az első, és talán legjelentősebb lépés volt azóta, hogy külön éltünk.
A felvetése meglep. Nem tudok nem sejteni mögötte valami apró közeledést, valami lehetőséget arra, hogy valamilyen módon mégis a közelünkben legyen anélkül, hogy ez számomra is kényelmetlen legyen. És bár egyszerűbb lenne tagadni, hogy ez nekem sincs ellenemre, mégsem teszem. Igaz, szavakkal sem adom jelét annak, hogy örülnék neki. Még óvatos vagyok, még bennem van tengernyi félelem a múltból, azokról az időkről, amikor látszólag minden rendben volt, mégis minden terhe az életünknek az én vállamra zuhant. Megszoktuk, hogy lassan egy éve van egyfajta életritmusunk Zanderrel, amiben mégis jelen van Desmond hiánya, de nem akarom, hogy ezt a törékeny nyugalmat most felzaklassa a jelenlétével. A gyermekünk nem biztos, hogy értené.
- Rendben, nem bánom. Csinálhatjátok együtt. Végsősoron Hunter szobája lesz, fontos, hogy neki legyen kényelmes. Bár azok alapján amiket gondolok, hogy milyen körülmények között élt minden bizonnyal akár a nappaliban a kanapé is luxussal érne fel neki. De nem aludhattok otthon. Még nem. Addig amíg nem készül el a szoba addig nem. És mindenképp várjatok pár napot, amíg Zandert felkészítem erre az egészre. Kérlek.- tettem hozzá csendesebben, aztán vele együtt a játszótéren zajló jelenetet néztem. Az időérzékemet elvesztettem, csak onnan sejtettem, hogy már jó ideje itt vagyunk, hogy az anyukák egy része óvatosan készülődni kezdett és hívta csemetéjét táskát hátra venni, pulóverbe belebújni, vagy éppen az egyik falikútnál kezet mosni.
- Néha én is ebben reménykedem. - félig komolyan, félig tréfásan replikáztam a férjem szavaira, majd bólintottam az indulást illetően.
- Nem ártana, főleg, hogy egy közös fagyizást ígértem felelőtlenül Zandernek. Ez még azt hiszem belefér. Mert szerintem szentül meg lesz győződve arról, hogy csakis miatta jöttél ma az iskola elé, merthogy annyira hiányzik neked. Ne törd le kérlek az illúzióit!- billent oldalra kérlelőn a fejem, és kékjeimben reménykedés csillant, hogy ebben az apró, de jótékony füllentésben a társam lesz. Nem akartam elmondani a fiunknak, hogy miért is jött az apja, azt akartam, hogy boldogan csicseregje végig az estét, hogy kipirult arccal menjen vacsorázni, fogat mosni, fürödni. És még akkor is lelkesen pörögjön, és magyarázzon a mai napról, amikor nagy nehezen ágyba imádkozom.
- Zander! Zander!- kiabáltam minimálisan is négyszer egymás után, mire a gyermekünk a társai felé fordult, és éppen úgy ahogyan korábban az apja, egykedvűen tárta szét a karjait, bocsánatkérően biccentett oldalra fejet, majd sarkon fordult és szaladt is hozzánk.
- Mellesleg a szófogadását azt nem tőled örökölte.- görbült pimasz és kicsit talán egykedvű mosolyba az ajkam.Igyekeztem egy kicsit fesztelenebb hangulatot felvenni, és egy olyan családi kép látszatát eljátszani ha csak egy kis időre is, ha csak egy fagyizás erejéig is, amit megérdemelne. Azt hiszem most valami olyasmi következik az életében, amit minden bizonnyal meg fog érteni, fel fog tudni dolgozni, hiszen okos és megértő gyerek….de, hogy milyen változásokat fog eredményezni benne, azt előre nem lehet megjósolni. Féltettem őt. Ugyanakkor ahhoz sem volt szívem és bátorságom, vagy kellő ridegségem, hogy Desmondot és Huntert örökre száműzzem az életünkből, mert túlságosan felkavaró a gondolat.
Mikor végül odaért hozzánk hatalmas, csillogó szemeit az apjára függesztette és le sem vette róla. Lihegett még a futástól, én pedig nem adtam neki vissza a táskát, helyette az apja felé nyújtottam.
- A papa úgy döntött, hogy ma ő fogja cipelni ezt a sok bölcsességet, ami a zsákodban van. És….eljön velünk fagyizni.- tettem hozzá, miközben ujjaimmal átsimítottam a csapzott, kissé összetapadt tincseket.
- Komolyan? Apa, komolyan? Figyelj...azt a világoskéket meg kell kóstolnod. Még apró pillecukrot is szórnak bele, a joghurtos meggyesben meg valódi fagyott gyümölcsök is vannak. Anya ehetek három gombócot?- csak ekkor emelte el a tekintetét az apjáról felém, ám csalódnia kellett. Bár mosolyogtam, de tagadóan ráztam meg a fejem. Igyekeztem következetes lenni, és bár úgy tűnhetett mindig én vagyok ebben a családban a rossz zsaru, de ilyen is kellett.
- Csak kettőt. Vasárnap lehet hármat, de ma nem vasárnap van, szóval ma csak kettőt.- emeltem meg a kezem és V alakot formáztam a középső és a mutató ujjammal. Csalódottan nézett vissza az apjára, és nagyjából sejtettem, hogy tőle vár valamiféle segítséget a meggyőzésemet illetően, ám én csak a fejemet ingattam, kezemet a hátára simítva, és indulásra ösztökélve a játszótér bejárata felé.
- Ne nézz apádra! Ő sem fog mást mondani. Ő is azt a fagyit eszi amit tőlem kap. És ő is csak kettőt eszik, ahogyan én is. - indultunk el végre hazafelé, jobban mondva előtte még a fagyizó irányába.
- Ugye hazajössz velünk apa? Este lesz a tévében az a sorozat a Holdra szállásról. Megnézzük együtt? Vagy meccset is nézhetünk….- Zander lelkes volt, és bár segíthettem volna, és megint lehettem volna én az aki Desmondot kimenti a magyarázkodás terhe alól, ám nem tettem. Kérdőn pillantottam rá én magam is, mintha nem tudnám, vagy nem sejteném, hogy milyen választ is kell erre adnia.  
~ Megjegyzés ~ Szószám  ~   ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Madison & Desmond
Madison & Desmond Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Madison & Desmond
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Desmond Grimes
» Desmond && Hunter
» Neal & Desmond
» Desmond&Hunter
» Montana is waiting for us -Justin & Madison

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: