New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 116 felhasználó van itt :: 11 regisztrált, 0 rejtett és 105 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Katniss Jimenes
tollából
Ma 07:04-kor
Zoey Miles
tollából
Tegnap 23:23-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:59-kor
Marigold Miller
tollából
Tegnap 22:44-kor
Aston Miles
tollából
Tegnap 22:05-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Tegnap 22:01-kor
Oaklyn Davis
tollából
Tegnap 21:58-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:34-kor
Rowan W. Mills
tollából
Tegnap 21:18-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Desmond Grimes
TémanyitásDesmond Grimes
Desmond Grimes EmptyHétf. Márc. 16 2020, 18:39
Desmond Grimes

Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Desmond Grimes
Becenevek:
Des
Születési hely, idő:
Brooklyn, 1976. 09. 09.
Kor:
43
Lakhely:
Brooklyn
Szexuális beállítottság:
hetero
Családi állapot:
házas
Csoport:
Bűnüldözés
Egyetem:
NYU Athletic - Baseball (felfüggesztett képzés)
NYPD Police Acedemy (teljesítve)
FBI Academy (teljesítve)
Munkabeosztás:
Őrmester (SWAT)
Jelenleg: Nyomozó
Munkahely:
FBI Különleges Egység
Jelenleg: NYPD
Hobbi:
ismeretlen fogalom
bár aludni nagyon szeret
Play by:
Skeet Ulrich

Jellem
„Vállalkozó”

Extrovertált 71% - 29% Introvertált
Intuitív 41% - 59% Realista
Logikai beállítottságú 88% - 12% Elvi beállítottságú
Tervező 35% - 65% Kutató
Öntudatos 67% - 33% Óvatos

Hitted volna, hogy ez a személyiségtípus az emberiség csupán négy százalékát teszi ki? Úgy tartják, hogy lehet, hogy jobb is ez a statisztika, mert pontosan elegen vannak ahhoz, hogy egy kis színt vigyenek a világba, ugyanakkor nem veszélyeztetik annak alapvető rendjét.
A Vállalkozó személyiségtípusúak karizmatikusak, magabiztosak, amivel nagy hatást gyakorolnak a környezetükre. Meglehetősen élénk kisugárzásuknak köszönhetően könnyű őket észrevenni, hiszen szeretnek a nagyobb csoportosulások középpontjába kerülni. Jellemzően nagyhangúak, sokat nevetnek, és szeretnek másokat is nevetésre ösztökélni vaskos, ugyanakkor fanyar, karcos, és kissé nyers humorukkal.
Nem foglalkoztatják őket azok a gondolatok és tanok, amik felett bizonyítottan nincsen hatalmuk, így például az elvont elméletek és a globális problémák. Intelligens és energikus beszélgetőpartnerek, de főként a saját, kézzelfogható témáik foglalkoztatják őket. Gond és előre megfontolt terv nélkül ugranak fejest a bizonytalanba, nem fontolgatják a lehetőségeiket, ezáltal főként a spontaneitás jellemzi őket.
A Vállalkozó személyiségjegyűek szülötteinek kimagaslóan nagy esélyük van arra, hogy az életüket folyamatos veszélyeknek kiszolgáltatva éljék le. Az adott pillanatnak élnek, tettvágyuk és csillapíthatatlan energiájuk révé a vihar epicentrumai. Nem titkoltan keresik a gyönyört, a drámát, a szenvedélyt, nem csak az ebből eredő izgalmak, hanem az ösztönző mivoltuk végett is. A fontos döntéseiket a tények alapján, ugyanakkor gyors inger-válaszreakció folyamatában hozzák meg.
Energikus, túlbuzgó jellemekről lévén szó a fegyelmezettség és a szabálykövetés gyakorta kifog rajtuk. Legtöbbször nem értik meg azt, hogy bizonyos esetekben meg kell húzni a határokat, vagy saját maguknak, vagy egy rajtuk túlmutató személynek. Nehézséget okoz számukra azon tény felismerése, hogy nem hagyatkozhatnak csupán a saját morális érzékükre, mondván, hogy a szabályok azért vannak, hogy megszegjük őket.
A tizenhat személyiségtípus közül a Vállalkozók rendelkeznek a legkifinomultabb érzékekkel, kivételes képességük van arra, hogy a legkisebb változást is könnyűszerrel észrevegyék. Könnyen olvasnak mások mimikáiból, a másik életében beállt bárminemű változásokból. Legtöbbször ezt szóvá is teszik, függetlenül attól, hogy elgondolkoznának azon, hogy miként érintheti ez a beszélgetőpartnerüket. Éppen ezért könnyen elkaphatja őket a pillanat heve és túl messzire menve átgyalogolhatnak érzékeny lelkületű embereken, rosszabb esetben magukat sodorják bajba.
A Vállalkozók tele vannak szenvedéllyel és energiával. Inspirálóak, színesek, született vezéregyéniségek.
Múlt
A Hunter-ügy (2002 tavasz)

A tikkasztó meleg ellenére is kötött kardigánját takarosan hajtva maga elé, azt összefont karjaival tartva ott, hogy az olykor felerősödő szél bele ne kapjon, magabiztos, majdhogynem sugárzó mosollyal állt, vállát a terasz oszlopának döntve szemlélte a poros, Fort Stockton-i úton haladó autókat. Keze csak akkor lendült a magasba, integetésre készen, mikor a lassító kocsi szélvédőjén keresztül meglátta az ismerős, erős borostával határolt, az akkori helyzetben legkevésbé se bizakodó férfi arcot. A motor a működtetője bizonytalansága és tétovázása okán még komótosan, viszont annál hangosabban mondta a magáét a motorháztető alatt, mígnem levették róla a gyújtást. A sofőrfelőli ajtó kényes nyikorgással adta meg magát a határozott parancsnak, amit Desmond könyörtelenül mért rá, mikor abbéli szándékát, hogy kipattanjon a járműből, teljesíteni szándékozott.
Fekete, elnyűtt bakancsba bújtatott lábai port kavartak a száraz földön, mikor lezseren zsebébe süllyesztett kezekkel lépteit a kapu felé intézte. Szemeit a nőre emelte amint megállapodott a fehér faszerkezetes kerítés kívül eső oldalán.
- Nyitva van! –érkezett a csilingelő válasz Maya szájából, mire Desmond csak bólintott, és lenyomta a kilincset. Csokoládébarna íriszei szükségszerűen pásztázták a nő melegtől és talán a boldogságtól kipirult arcát, a korhű divatnak legkevésbé se megfelelő öltözetét, és a kezei alatt gömbölyödő hasát, ami a tudott tény ellenére is hidegzuhanyként érte. Hiszen ott, abban a pillanatban a telefonkagylón át hallott szavak alátámasztást nyertek…
- Szia! –a nő felé tárta karjait, de csak nemlegesen csóválva a fejét, már-már ellenségesen hátralépett. Vonásai kemények voltak és határozottak, amik érzékeltették, hogy nem boldog leánykérési ajánlattal, de még csak nem is békülő szándékkal érkezett. Sokkal céltudatosabb és praktikusabb gondolatok forogtak a fejében.
- Bemehetnénk? –biccentett a már amúgy is nyitva álló ajtó irányába. Maya megköszörülte a torkát, zavart somolygással tűrte füle mögé a verejtékes tincseit, majd elsőként lépte át a küszöböt. Rögtön utána Desmond is követte, betéve maga mögött a nyílászárót.
- Hagyd csak! –legyintett a ház tulaja, mikor Des a cipőfűzőért nyúlt. – Nemrég végeztem a munkában, nem volt még időm takarítani –szabadkozott, mire a férfi csak egy bólintással felelt, és felegyenesedve megengedte magának, hogy körbetekintsen a házon. Nem volt szép, nem volt otthonos, és, ahogy az említve is lett, különösebben tiszta se. Kelletlen grimasz szaladt át az arcán, amit kíváncsi ábrázat váltott, mikor Maya ismét felé fordult.
- Kérsz esetleg valamit? Van víz, narancs juice, kávé… esetleg hideg sör.
- Nem tervezek sokáig maradni –utasította el rögtön a legutóbb felhangzó ajánlatot. – Egy pohár víz elég lesz –folytatta, és léha léptekkel, figyelve arra, hogy ne lépjen semmire, ami a földön hevert, követte a nőt a konyha irányába.
A csap elégedetlenül prüszkölt párat, mikor megnyitotta a vizet. A hidegnek szánt folyadék legnagyobb jóindulattal is csak langyosnak és zavarosnak volt mondható, mikor a konyhapulton Desmond elé csúsztatta a poharat. Hálával biccentett, majd fitymálón, elégedetlenül lefelé konyuló ajkakkal kortyolt belőle.
- Szóval… -kezdett bele a nő, békés mosollyal simítva kerekedő hasára kezeit. Desmondot már a látszattól is elöntötte a feszültség és a düh furcsa egyvelege, amit a kezében szorongatott pohárba vezetett. – Ezt minden bizonnyal Isten is így rendelte el, nem gondolod? –kérdezte, majd házigazdákra jellemző figyelmességgel az asztal felé invitálta a vendégét.
- Nem vagyok hívő –prüszkölte az orra alatt annál faragatlanabbul a férfi, majd szánt szándékkal a legtávolabb eső széket húzta ki magának. – Ez minden, csak nem isteni, égben elrendelt csoda –ujjaival macskakörmöt kapart a levegőbe. – Ez egy szerencsétlen véletlen, aminek pont két idegennel kellett megtörténnie –mert ilyen az ő formája, gondolta magában. Mindig a legrosszabb forgatókönyv volt az övé, így valahol nem érte váratlanul, hogy a világon élő megannyi nőcsábász közül pont ő az, aki a rövidebbet húzta.
- De talán nem kell idegeneknek maradnunk. Talán pont a baba ad okot arra, hogy együtt legyünk! Ez a kis élet örökre összeköthet bennünket –csontos ujjakban végződő, szépnek legkevésbé se mondható kezét az asztalra emelte, közelítve vele Desmond irányába. - Miért ne lehetnénk egy boldog család? –mosolyodott el önhitten, pont úgy, mint aki már a diadalt megnyerte, a munkát sikeresen bevégezte.
- Ugye most csak szórakozol velem? –korholta idegesen a férfi. – Ezt akarnád, mi? Bekötni egy faszi fejét, teljes állású anyaként otthon várni, hogy a gyereked apja hazahozza a pénzt… Hogy elszabadulj a munkahelyedről, ahol ki tudja, lehet pont ezért teszed szét a lábadat bárki jött-mentnek. Nem ismersz, de máris papás-mamásat játszanál, mintha a gyerek nagy szerelemből, nem pedig egy egyéjszakás kalandból fogant volna! -hitetlenül ingatta a fejét.  - Amit te ajánlasz, az nem élet. Nekem biztosan nem. Munkám van… olyan munkám, ami mellett ha akarnám se tudnám kivitelezni, hogy családom legyen, pláne nem itt, az általad magasztalt Isten háta mögött kettővel. De nem akarom… nem akarok se feleséget, se gyereket. Nem akarok családot, remélem elég világos vagyok! –hajolt közelebb, hogy az alaposan tagolt szavai közepette mélyen a fátyolos szempárba nézhessen. A szék támlájának vetve hátát hajtotta fel a vizet, hogy sietve állhasson fel, a pohár és az asztal koppanásából származó hanggal kísérve. A nő megrezzent a hirtelen vehemencián, csak részleges sikerességgel tudta követni a folyamatot.
- Én szeretném, ha része lennél a gyerek életének… -motyogta az orra alatt enerváltan, jószerint félve attól, hogy mit váltanak ki a férfiból a szavak.
- Azt hiszem erről nem te, hanem én fogok dönteni –szögezte le határozottan. – Ha majd úgy tartja időm és kedvem, meglátogatom. Azt viszont nem ígérhetem, hogy a gyerektartásnál sokkal többet fogtok látni belőlem…


A Jenna-ügy (2006 tél)

- Hannah? Szia!...
- Szia! Ez érdekes, pont a napokban akartalak hívni!
- Úgy néz ki, hogy nincsenek véletlenek.
- Igen, úgy néz ki… Des… Figyelj csak, én…
- Mit szólnál, ha a napokban meginnánk valamit?
- Múltkor is ezt mondtad, aztán ott vártam rád… hiába…
- Tudom, és nem győzök bocsánatot kérni. Pedig nem szokásom… De akkor tényleg közbejött a munka, és te is tudod, hogy nem mondhatok nemet!
- De én igen…
- Miért tennéd? Hannah, én tényleg…
- Mondani szeretnék valamit, Desmond.
- És nem lenne kézenfekvőbb személyesen? Nem rosszból, csak úgy kérdezem…
- Nem! Szeretném ezt most lezárni…
- Lezárni?...
- Terhes vagyok, Des…
- Terh… És úgy gondolod, hogy ezt ilyen könnyen a fejemhez vághatod telefonon keresztül? Nem érdemelnék ennél többet?!
- Csak még nehezebb lenne úgy…
- Tudom, hogy mostanság nem mentek jól a dolgaink, és ez részben az én hibám, de…
- Részben?! Mi az, hogy részben? Minden a te hibád, Grimes!
- Mi? Az, hogy eleget teszek a munkaköri leírásomnak, és megbocsáss, de nem futja arra az időmből, hogy a barátnőiddel, és a szegről-végről előkapart, hirtelen nagy rivaldafényt kapott családtagjaiddal haverkodjak?! Fontos vagy nekem, Hannah, de a munkám is az, az együtt töltött időből pedig már igazán rájöhettél volna, hogy nem holmi aktakukac vagyok, aki egy egyszerű mozdulattal félresöpri a papírhalmot, hogy válaszolni tudjon. Ahogy arra is, hogy nem vagyok az átlaghoz hasonlóan fix munkarendhez kötve… mint mondjuk te.
- Ó! Tehát én egy átlagos nő vagyok a szemedben, akivel néha elmacázol, mikor éppen beleférek az időrendedbe? Tudod, jó, hogy ez így közel egy év után kiderült…
- Hannah, én nem…
- Ne is próbálj meg mentegetőzni, Desmond. Egyszerűen csak b*szd meg magad, és élj boldogan az egóddal!
- És mi lesz a gyerekkel?
- Hidd el, ahogy én, úgy ő is tökéletesen meglesz nélküled, ettől egy percig se kell tartanod. Igazából csak szívességet teszel azzal, hogyha többet még csak nem is kell látnom a hülye képedet…
- És mi van, ha én látni szeretném Őt? Jogom van látni, Hannah…
- Most kit próbálsz meg áltatni: magadat, vagy engem? Én is csak addig voltam érdekes, amíg a farkadba épített kis radar nem talált más, még be nem töltött lyukat… Gondolod, hogy hagyom, hogy az ő életét is úgy tönkretedd, mint az enyémet?... Nem! Tartsd magad távol tőlünk, nem mondom még egyszer!

A Zander-ügy (2019 kora nyár)

- Megjöttem! –lerázva válláról a kabátot már nyúlt is a bújtatóért, mutatóujjára akasztva a már egészen kopottas, a feketéből sötétszürkébe hajló bőrdzsekit az előszobafal egyik szabad fogasára aggatta fel a ruhadarabot. A takaros otthoni légkörben a néhány órája elkészült ebéd illata szállt –onnan tudta, hogy a családja már egészen biztosan végzett az étkezéssel, hogy a sült hús aromája már csak nyomokban volt kiérezhető az amúgy mindig vaníliás diffúzorral szagosított környezetből.
- A konyhában vagyunk! –csilingelte távolról egy hang, mely rögvest mosolyt csalt ajkaira. Cipője sarkára lépve szabadult meg a szorító párostól, tarkójára simuló haját felborzolva szelte át a nappali egészét, olykor, mintegy a szülőkben kialakult reflexből már rutinosan taszította odébb lábfejével az útjába kerülő akadályokat. Ezek rendre a különböző rendőrautók, sárkányok és a gyerekkiszerelésű barkácseszközök képében nyilvánultak meg.
- Zander! Már megint egy komplett sárkánysereget kellett leküzdenem azért, hogy eljussak hozzátok. Pedig a Király már nekem ajándékozta a Hercegnő kezét, és a fele királyságát –pimasz mosollyal támaszkodott meg a bárszék támláján, hogy csókot lophasson feleségétől, ki addig a konyhaszigetre könyökölve figyelte, amint a kisfiú a számok tengerébe süllyedve a mateklecke vívmányait fejtegeti. Elnézte még pár másodpercig a nő fáradt vonásait –csak a szemét nem láthatta, mert olybá tűnt, szánt szándékkal rejti keze mögé haragvásról, csalódottságról és dühről árulkodó lélektükreit, mikor ujjait újfent járomcsontjára simította.
- Szevasz, Töki! –a férfi először beletúrt a fia rakoncátlan, homlokába eső tincseibe, majd törődő puszit nyomott aközé, mielőtt továbbállt a hűtő irányába, amit egy határozott mozdulattal tárt fel maga előtt. – Mi volt ma a suliban? –érdeklődte, bár szemei egyre csak a polcokat fixírozták.
- Képzeld! –hangosan csattant a ceruza a pult márványozott lapján, a szék nyikorgása, valamint a hang irányának változása arról árulkodott, hogy Zander az egész lényét készül beleadni a történetmesélésbe. – Én voltam az egyetlen, aki matekórán piros pontot kapott az egyik legnehezebb feladatra. A többiek nem tudták megcsinálni, csakis én! Aztán óra végén még Mrs. Stewart külön meg is dicsért! Szerinte a többieket már csak az érdekli, hogy itt legyen a vakáció, de én még mindig odafigyelek rá –büszkélkedett a kisfiú leplezhetetlen jókedvvel, egészen magas hangregiszterbe ugró csicsergéssel.
- Valóban?... Ülj rendesen azon a széken –bökött Desmond a kezével, egyértelművé téve az alapvető szabályokat. Fia rendezkedése közben még egyszer visszafordult a hűtő irányába, majd visszahajtva annak ajtaját a gyümölcsös tálból vadászott magának egy almát, a prédával felszerelkezve pedig leült a lábait lógató gyerek mellé. – Nem is tudtam, hogy ilyen kis matekzsenit nevelünk –fordult felesége irányába, mikor kezét megpihentette a fia által bitorolt szék háttámláján, másikkal pedig ajkaihoz emelte a vérvörös almát. Nagyot harapott belőle, míg felesége egy tétova hümmögéssel, és egy apró biccentéssel felelt. Des homloka reflexszerűen szaladt ráncba, sóhajtása megelőlegezte a véleményét a vihar előtti csendről…
- Baj van? –tudta, hogy ez az a kérdés, ami felkavarja még az állóvizet is, de úgy gondolta, hogy jobb, ha rögvest kiugrasztja a nyulat a bokorból, mielőtt még túl komfortosan kezdené érezni magát az otthoni környezetben.
- Baj?... –prüszkölte a felesége, gunyoros mosolyát csak a profilján láthatta, hiszen, mint mindig, elfordult tőle, mintegy a tiltakozás jelét adva. – Baj az mindig van a Grimes családban, nem gondolod, Desmond? –diplomatikusan fűzte össze ujjait, mikor kezét a konyhapultra emelve kihúzta magát. Mindig enyhén csücsörített ajkaival, ha ideges volt, szemöldöke pedig leheletnyit megemelkedett, mikor a jeges pillantását férjére emelte. Ez az alkalom se volt ez alól kivétel.
- Már megint mi a vétkem? –érdeklődte unott hangon, újabbat harapva az almából. Már fel se izgatta a tudat, hogy megint kivívta a neje haragját… nem volt újdonság.
- Szomorú, ha ezt nem tudod magadtól –hallotta az örökéletű, nők által gyakorolt utalást arra, hogy bizonyára a gyengébbik nem képviselője által főbenjáró bűnt követett el, ami az ő értékrendjében nem több egy újabb semmiségnél.
- Megint a szennyestartó mellé dobtam a zoknit? –hozakodott elő a kérdéssel, pimasz vigyorát a gyümölcs fehér húsába rejtette.
- Zander, menj be a szobádba, kérlek! –fordult a mind idáig csak csendben figyelő gyerek felé a nő, aki, mintha már tökéletesen tisztában volna az elkövetkezendő forgatókönyvvel, szép csendben rendezte össze iskolaszereit, majd azokat karja alá csapva indult el a kis birodalma felé. Egészen addig csak az alma ropogását lehetett hallani, míg az ajtó be nem csukódott a kisfiú mögött, kinek anyja abban a pillanatban mélyen szívta tele tüdejét levegővel. Talán csak a pattanásig feszült idegeit kívánta ezáltal nyugtatni.
- Tehát neked ez ennyire rohadt vicces, Desmond?!
- Persze, Drágám! –tárta szét karjait, torkából felszakadó, halk röhögéssel. – Kivétel nélkül, minden egyes alkalommal ezt csinálod, ha valami nem nyeri el a tetszésedet. Úgy teszel, mintha legalábbis a papnak azt is megfogadtam volna, hogy kitanulom a gondolatolvasás mesterségét, csak, hogy mindig a kedvedben járhassak! De nem, Szívem, baromira nem tudlak már követni! Tehát kibökhetnéd, hogy most éppen miért kárálsz ennyire, és pontot tehetnénk az egész hiszti-mizéria végére.
- Hogy te mekkora egy paraszt vagy, Desmond Grimes… -szűrte fogai között haragvón a nő. – Szerinted ki volt az egyedüli gyerek a két nappal ez előtti baseball meccsen, akinek nem volt ott az apja, hogy hangosan biztassa, pont úgy, mint ahogy a többi családfő tette a csapat tagjaival? Eláruljam?... Az a kisfiú, aki most a szobájában gubbaszt, és aki vigasztalhatatlanul sírt a vállamon a meccs végén, mikor rájött, hogy nem vagy ott! Belefáradt már abba, hogy felhánytorgassa neked, hogy hiába ígérgetsz, hogy hiába vár rád naivan, te magasról teszel rá! Elmondhatatlanul szeret téged, te mégis úgy teszel, mintha egy kicsit se érdekelne. És én is belefáradtam… Belefáradtam már abba, hogy próbáljam tisztára mosni a nevedet, hogy igyekezzek elhitetni vele, hogy mennyire szereti az apukája, holott, hogy őszinte legyek, Desmond, már legkevésbé se vagyok benne biztos, hogy mi, a családod egyáltalán még számítunk-e neked valamit, vagy a te értékrendedben csakis a munka szerepel! Ha már arra se méltatsz, hogy a születésnapomon felköszönts, vajon mit gondoljak még?! Mert igen, biztosan nagy újdonság lehet számodra, de képzeld, múlt hónapban a házsártos, házisárkány feleséged öregebb lett egy évvel, te pedig mit csináltál? Hazajöttél, lerúgtad a cipődet, lerángattad magadról a gönceidet, és befeküdtél az ágyba, még arra se voltál hajlandó, hogy odabüfögd nekem, hogy „amúgy boldog születésnapot”. Semmi! A rá következő napokban se, pedig még magam előtt is mentegettelek, holott biztos voltam benne, hogy elfelejtetted… Úgy jársz-kelsz a házban, mint egy úr, mosolyogsz, jópofiskodsz, amit a fiad nagyon élvez, hiszen ritka alkalmak egyike, amikor akkor érsz haza, mikor még ő is ébren van. És azokban a pillanatokban még én is képes vagyok szemet hunyni minden vétked felett, pedig iszonyatosan hosszú a bűnlajstromod… És tudod, miért teszem? Mert szeretlek… pedig közelről se vagy tökéletes, de még mennyire, hogy nem! Én mégis, teljes szívemből szeretlek, de most… Most lett elég!
- Ezzel most mire célzol?... –jóformán égette a torkát a kérdés, a szavak fájón hagyták el ajkait, mert maga is tudta, hogy ezzel csak az elkerülhetetlent sürgette.
- Hogy talán ideje volna keresned egy saját lakást, amíg megvitatjuk, hogy mi legyen a következő lépés…


A Hunter-ügy (2020 kora tavasz) – újratöltve

Életének derekán talán most először érezheti, hogy nem áll a helyzet magaslatán –és voltaképpen közelebb nem is juthatott volna ezzel a gondolatmenettel a valósághoz, noha az önkritika és a saját helyzetének tökéletes felismerése soha nem volt az erőssége.
A nihil a környezetére legalább annyira rányomta a bélyegét, mint amennyire az ürességet és a jelentéktelenséget saját magán is tapasztalhatja. Úgy gondolta, hogy az új lakás, a saját családi házából való kiűzetés csak egy átmeneti állapot, hogy a feleségének, mint általában, hamar meglágyul a szíve. Nem rendezkedett be, nem tett annak érdekében, hogy a teljesen minimalista férfibarlang egy hajszálnyival is közelebb álljon az otthonos környezethez, így a nappali, melynek kanapéján jelenleg is terpeszkedik, ezen kívül csak egy dohányzóasztalt és egy, a legegyszerűbb tv-állványra állított televíziót tartalmaz, ami visszafogott hangerőn közvetíti felé az éppen aktuális baseball meccset.
Holtvágányra jutott, ehhez már semmi kétség se férhet. A New York-i Presbyterian Kórház intenzív osztályán fekve kellő időt tudott szentelni gondolatai összegzésének. Sok mindent és sok mindenkit kiáltott ki bűnbaknak, végkifejletben pedig magáról is leszedte a keresztvizet, és leszállva a magas lóról saját nevét is felkaparta a képzeletbeli névsorába. Tudja, de a szakmaiatlanság végett rendre még maga elől is titkolni kívánja azt, hogy a vallási szektával szembeni rajtaütés alkalmával nem volt teljesen ott fejben… Tévesen ismerte fel a helyzetet, rossz utasítást adott, a sok apró hiba pedig egy nagyot szült, ami azóta az FBI fennállása során kialakult szégyenlistát erősíti. Aznap többen meghaltak, megsérültek… köztük ő maga is, mikor egy golyó a mellkasát érte, melynek emlékét az azt végigszelő varrás őrzi.
Nem telik el nap anélkül, hogy üveges tekintettel a semmibe meredve ne élné át újra és újra a horrorisztikus képsorokat. Noha csak a képzeletének szüleménye, az élmény mégis intenzív, amiből a csöngő alapvetően hangos zaja annak harmadik megszólalásakor képes kirángatni. Kelletlenül szisszen, mikor ökleivel taszítva el magát a kanapé kopottas anyagától mellkasán megfeszül a nyúzott bőr.
A nagyjából három méteres táv végén, ami jelenleg nem tűnik számára kevesebbnek három kilométernél, megnyugvással markol rá az ajtó kilincsére, hogy résnyire tárva maga előtt a nyílászárót csakis arcát dughassa ki a hívatlan vendégeknek.
- Mr. Grimes?
- Én vagyok… -több napja használatlan, rekedtes hangja számára is idegen. Szeme gyanakvón méregeti az öltönyösöket, mígnem a háttérbe húzódott, lezseren álló fiatalon állapodik meg a tekintete. Egyik lábáról a másikra helyezi a súlyát, mikor szélesebbre tárva maga előtt az ajtót, alkarját annak élére támasztva von ráncot orrnyerge fölé.
- Elnézést a zavarásért, Mr. Grimes, Jonathan Wright vagyok a… -kezd bele az ügy hangjának kikiáltott férfi gondosan formált monológjába, de Desmond figyelmét egy kósza pillanatig se képes megragadni. Egyre csak a hátizsákját feljebb rántó fiú tarkóját bűvöli, mígnem válla felett hátrapillant… Arcának leginkább övére emlékeztető vonásai, hajának kusza, sötét tincsei, a lenéző, flegmatikus tekintet nem hagynak kételyt a kiléte felől.
- Hunter?...

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Desmond Grimes
Desmond Grimes EmptyCsüt. Márc. 19 2020, 23:40
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Desmond!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Mocsokmód nehéz neked elfogadót írnom, mert még csak meg sem fogom közelíteni azt amit te megírtál. Desmond Grimes 3756308786  Bevallom egyszerre rettegek és egyszerre vagyok oda a hosszú írásokért. Desmond Grimes 1130496352  Nagyon nehéz ám megtalálni bennük az egyensúlyt, hogy úgy legyenek felépítve, hogy az olvasó ne veszítse el az érdeklődését valahol középtájon, a végére pedig már azt se tudja mit olvasott. Te viszont olyan mesterien vezetted végig az egészet megtartva a feszültséget, majd elengedve és ismét felkapva, hogy a végére csak ámultam. Desmond Grimes 3874598021  Mindenek előtt kezdjem a választott avatárnál ami…igen… igen tudom, hogy manapság honnan ismerős sokaknak én azonban anno a Sikolyban ismertem meg őt, és bevallom akkoriban naaaaaagyon oda voltam érte. Neki is jót tett az idő. Megemberesedett. A történet ismeretében azt kell mondjam, hogy abszolút sikerült a legtökéletesebb avatárt választanod. Desmond Grimes 690269075

Már magánál a jellemnél egy piszkosul erős kezdést adtál. Desmond Grimes 1404455205  Kicsit nekem olyan horoszkóp szerű volt az egész, de ezt abszolút pozitív értelemben mondom. Különös volt a százalékos lebontás, és a hozzá fűzött magyarázatok is. Az a fajta ember vagy akivel azt hiszem nehéz lehet együtt élni, még nehezebb hosszú távon elviselni. Rolling Eyes  Ezer fokon működsz, ugrasz a legapróbb változásokra is, észreveszed ha valami nem klappol a környezetedben. Igazi szenvedélyes ember vagy, akinek talán fogalma sincs róla, hogy a benne lobogó tűzzel másokat is megéget. Te nagyon könnyen magával ragadod az embert és ugyanolyan könnyen el is taszítod magadtól. Desmond Grimes 2591762830

A történeted….húúúú nem is tudom hol kezdjem. Talán az egésznek a különlegessége maga a vezérmotívum: a magad mögött hagyott terhes nők. Illetve ha jól sejtem akkor az elsőt elhagytad, a másodikat feleségül vetted. Nem is tudom. Vannak hozzád hasonló férfiak akik nem gondolkodnak, csak belezavarják magukat a kalandokba, és a következményeket már a nők nyakába akarják varrni. Desmond Grimes 618794435  Ugyanakkor a két esemény között, amikor a hölgyek teherbe estek mintha mégis lenne nem kevés különbség. Mintha a másodikat tényleg szeretted volna….vagy volt egy kis lelkiismeretfurdalásod az első miatt? Azt gondoltam volna, hogy talán ha már felelősségvállalásból nem vagy a legjobb apának talán jobb leszel. Hogy ha tényleg megszületik a gyerek, akkor magadhoz térsz…de úgy tűnik az sem. Desmond Grimes 199984066  Az ahogyan a feleséged kifakadt, az egy szenzációs monológ volt. Desmond Grimes 3874598021  Komolyan mondom, hogy rendesen libabőrös lettem, még szinte láttam és hallottam is magam előtt az egész jelenetet. Ez bravúros rész volt, talán mondhatom bátran, hogy ez volt az írásod csúcspontja. Desmond Grimes 1471401822  Aztán persze jön a lecsengés, amikor egyedül próbálod az elrontott életedet átgondolni, és keresni a lehetőséget talán, hogy hogyan lehetne rendbehozni. Mert eljutottál a végső felismerésre, hogy igazából 70% a te hibád 30% az élet és másoké. Ugye érzed? Azt szokták mondani, hogy a magunk mögött hibák egyszer majd visszaköszönnek az életben. Úgy tűnik a te hibád most el is jött. Ott kopogtat az ajtód előtt, és nem sok időd van kitalálni, hogy mit csinálj vele. Remélem ezúttal nem hibázod el. Desmond Grimes 560292900

Egyszerűen brilliáns ahogyan írsz. Úgy ragadod meg ezt a karaktert, hogy elhiszem, hogy egy negyvenes éveit taposó fickótól származik, pedig te nem vagy az. Ritka és csodás beleélő képességed van bizonyos karakterek megjelenítésére, amit még megspékelsz olyan leíró részekkel, hogy megemelem a kalapom. Nagyon imádlak olvasni. Desmond Grimes 108800823

A Tara-Plecsnit egy vállveregetéssel adom most át, szükséged lesz a biztatásra. Színt admin ad majd.

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Desmond Grimes
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Madison Grimes
» Madison Grimes
» Carson Grimes
» Zeena Grimes
» Beatrice Grimes

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: