New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 58 felhasználó van itt :: 19 regisztrált, 0 rejtett és 39 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Dorian J. Lester
tollából
Ma 10:46 pm-kor
Wade Sanders
tollából
Ma 10:35 pm-kor
Ricky Simmons
tollából
Ma 10:03 pm-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 9:10 pm-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 9:06 pm-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 9:04 pm-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 8:47 pm-kor
Venus Heighel
tollából
Ma 8:10 pm-kor
Balázs Csíkszentmihályi
tollából
Ma 7:59 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
47
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
222

Oli & Franny
TémanyitásOli & Franny
Oli & Franny EmptyHétf. Márc. 09, 2020 10:59 pm


Oli and Franny

Nyelvem hegyét végighúztam a papíron, sodortam rajta egyet, és csak utána tűnt fel, hogy nincs tüzem.
Meggyűrt blokk egy január tizenhatodikán vásárolt termékről, harmincöt penny, a kollégiumi szobakulcsom, egy zabszelet ragadós csomagolása, egy szem rágó, a szobatársam kollégiumi szobakulcsa - basszus, szegény -, és egy foszlásnak indult papírzsebkendő, ami majd akkor fog jól jönni, ha egyszer nem lesz vécépapír egy női mosdóban, és elég részeg leszek hozzá, hogy legyen gusztusom ezzel kitörölni.
Csak ezeket találtam farmerkabátom zsebeiben, a gyújtó sehol. Lehet az idióta szobatársam nyúlta le. Tőle nyúltam le, szóval tulajdonképpen az övé volt, de ő meg úgyis mástól nyúlta le, szóval tulajdonképpen az övé sem. A gyújtó különben is közkincs, nincs olyan, hogy az én gyújtóm. Valószínűleg Marx is ezzel a félgondolattal kezdte pályafutását.
Kelletlenül sóhajtottam és körbepislantottam. Ki van elérhető távolságban ahhoz, hogy megkérdezzem, használhatom-e a gyújtónkat.
Igazából szinte bárki.
Fémhordókat álltak körül, amik a bejárat előtt sorakoztak. Mindegyiken volt egy-egy hamutartó, és azt rakták körbe a sörösüvegeikkel. Onnan lehetett tudni, hogy ki várakozik ide, hogy ugyanúgy néztek ki mindannyian. Valószínűleg én is ugyanúgy néztem ki, mert én is rettentően egyedi vagyok. A hely neve, nagyon becsületesen a bejárat felett égett zöld neonbetűkkel, azt mondta: CAT. Szerettem ezt a bárt. Egyrészt, örültem, hogy nem valami hülye, hosszú neve van, hanem valami hülye, rövid neve. Mindig utáltam a bárok és kocsmák neveit, egyszer meg is fogadtam, ha valaha tulajdonos leszek, nem is adok semmilyen nevet a helynek. Úgyis mindenből van már egy. Google-térképen majd úgy lehet megtalálni, hogy nem írsz be semmit.
Másrészről azért is szerettem, mert emlékeztetett azokra a helyekre, ahová tizennégy éves korom körül kezdtem járni, még otthon, Olympiában. Ideköltözésünk után talán ez nyugtatott meg a leginkább, hogy nem kell Washingtonig menni egy jó, alagsori altrock koncertért. Ráadásul egészen pofás volt odabent, az egyetlen baj az volt vele, hogy ha kigyullad valami, valószínűleg mind bent halunk. Szarul volt kitalálva a menekülési útvonal: szóval egyszóval nem volt kitalálva. Egyelőre mondjuk még egyszer sem haltam meg itt.
- Bocsi, kaphatok esetleg tüzet? - léptem a hozzám legközelebb eső csapathoz és szíves mosolyra húztam a számat.
- De, persze - felelte a kék hajú lány. Valószínűleg hasonló értékekre lelt a zsebében, mint én az imént, mivel se gyújtót, se gyufát, se kovakövet nem húzott elő. - Nem adtam oda neked? - pillantott egy barátjára. Az a fejét csóválta, és meg mert volna esküdni rá, hogy Kevin nyúlta le. - Basszus. Bocsi.
Ez még rendben volt, igazából megértettem Kevint. Tudtam vele azonosulni. De aztán megkérdeztem még két csapatot, az egyiküknél volt, de az istenért sem működött, a másikuk pedig attól a csapattól kért, akiktől Kevin lenyúlta mindannyiunk közös gyújtóját.
Igazából arrébb sasszézhattam volna a többieket is megkérni, de inkább legyőzötten visszahúzódtam a fal mellé. Ha az ember ötnél több embertől próbál meg kunyerálni, elkezdi magát végtelenül szerencsétlennek érezni, és abbahagyja, még akkor is, ha a hatodik ember nyilván nem tud az előző ötről.
Ajkaim közé csippentettem a gyújtatlan cigarettát és elővettem a farzsebemből a telefonomat. Megnyitottam a messengert.

Én // kedd, 17:58
helló idegen:)
csütörtök este cat? egy haverom bandája játszik, ilyen grunge britpop kicsit punkos keverék. eskü jó, de ha nem tetszik, meghívlak egy sörre


Végül abban állapodtunk meg, hogy jön, de ma még nem írt. Sem azt, hogy úton lenne, sem azt, hogy bármi közbejött volna. Volt bennem valami furcsa, vékonyka idegességérzet. Amióta hazajöttem Európából, néha ezt éreztem. Hogy kicsit egyedül vagyok. Furcsa volt nem a gimibe hazajönni, ahol az ember végtére is kénytelen találkozni az ismerőseivel. Na meg persze az elmúlt fél évemben máskor is éreztem magamat egyedül, de az mégis más volt. Annak az volt az oka, hogy nem voltam itthon. Itthon magányosnak lenni más. Ennek ellenére nem nyugtalankodtam, egy hang a fejemben azt súgta, hogy jönni fog. Oliról van szó, Oli mindig jön.
Azt vettem észre, ahogy a hátammal támasztottam a téglafalat, hogy unalmamban visszapörgettem a beszélgetéseinket. Mindig szórakoztatott, hogy régen hogyan írtam. Kibaszott ostobán különben. Valószínűleg három év múlva a mai önmagamon röhögök majd. Valahol 2018 májusánál tartottam, egy neki küldött meme-nél, amikor valaki elém lépett.
Felpillantottam.
- Easton! - kúszott széles vigyor a képemre, visszadugtam telefonom a farzsebembe és kikaptam a cigit a számból. - Ezer éve, mi? - léptem közelebb és üdvözlésképpen felkapaszkodtam rá, ahogy gyorsan magamhoz öleltem. - Te nőttél? Vagy csak rég voltál fodrásznál? - tapogattam meg a feje tetejét, hogy olyan legyek, mint egy nagymama. Mindjárt megkérdezem eszik-e rendesen. - Mondd kérlek, hogy nálad van a bolygó utolsó gyújtója! - vetettem rá könyörgő szemeket ahogy hátrébb húzódtam, és gyorsan szemügyre vettem, hátha észreveszek bármit, ami eltér a fél évvel ezelőtti Olitól. Igazából fél év nem olyan hosszú idő. Tök ugyanúgy nézett ki, mint máskor.

credit •  Oli & Franny 2624752903  
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Oli & Franny
Oli & Franny EmptyCsüt. Márc. 12, 2020 6:56 pm



Murphy & Easton


tizenegymillió-négyszáznégyezer-nyolcszáz másodperce




Fél év. Hat hónap. Huszonnégy hét. Százharminckét nap. Háromezer-százhatvannyolc óra. Száznyolcvanezer-nyolcvan perc. Tizenegymillió-négyszáznégyezer-nyolcszáz másodperc. Nem számoltam, én esküszöm nem számoltam mennyi idő telt el, mégis végig pörög az agyamon, hogy mi mindenre elegendő fél év. Egyesek Nobel-díjat érdemlő felfedezéseket tesznek, mások kigyógyulnak valami halálos betegségből, az átlagembereknek pedig, akikről nem zeng ódákat az internet beszűkült népe, nekik fél év arra se elég, hogy kiheverjenek egy szakítást. Ennyi idő alatt nem lehet elfelejteni valaki olyat, aki szerves részévé válik a mindennapjaid megkeserítésének. Én valahogy mégis képes voltam úgy szelektálni az agyamban a rendszerező dobozaim, hogy Franny emlékét is kidobtam a nemfontos kupaccal együtt. Hat hónap alatt szertefoszlott. Fura, de ez teljesen jellemző volt ránk: néha csak úgy szertefoszlottunk, aztán összeállunk, mint két kicsi Lego. Nem vagyok benne biztos, hogy szeretném ezt a forgatókönyvet követni, az agyam ellenkezne, miközben a lábaim elgyengülve rogynak össze. Elterülök az ágyamon, és a telefonomon felvillanó üzenetet szuggerálom, mintha eltűnne, ha egy pillanatra is leveszem róla a szemem.

Szenilla // kedd, 17:58
helló idegen:)
csütörtök este cat? egy haverom bandája játszik, ilyen grunge britpop kicsit punkos keverék. eskü jó, de ha nem tetszik, meghívlak egy sörre


Százharminckét nap alatt vajon hol járt, és miért nem keresett? Annyi kérdés vetődik fel bennem hirtelen. Kettős érzésem van az üzenettel kapcsolatban is. De miért most, miért nem egy hónapja írta ugyan ezt, miért nem tűnünk el egymás életéből végleg? Hitetlenül megingatom a fejem. Annyira jellemző ez annyira…. annyira Murphy. Háromezer-százhatvannyolc óra alatt rengetegszer kitárgyaltam ezt a jelenséget Isaackel. Egy bűvész showban biztosan szívesen látnák Frannyt, főleg annál a résznél mikor el kell tűnni egy dobozba. Valahogy mégis képtelen vagyok haragudni rá, mert ő minden bűvésztrükk ellenére is ugyan az a bongyori, aki valamiért képtelen Olivernek hívni vagy Olinak, vagy a franc tudja. Tipikus Murphy.
Ledobom magam mellé a telefont, és a plafont bámulva sóhajtozok. Nem tudom, hogy dühöngjek, mert száznyolcvanezer-nyolcvan perccel később is képes elérni, hogy rajta agyaljak, vagy csak hódoljak be a hóbortjainak. Legszívesebben panaszkodnék a legjobb barátomnak, de az milyen gyerekes lépés lenne már, úgyhogy csak tovább szuszogok a fehérre mázolt mennyezetet bámulva. Szóval a Cat-ben két nap múlva. Csúcs.

Csütörtök késő délután, miközben éppen valami „tizenegymillió-négyszáznégyezer-nyolcszáz másodperce nem láttalak” ruhakompozíciót keresek, a chat ablakunkban még mindig Franny üzenet az utolsó. Sokat agyaltam mit lehetne erre válaszolni. „Ok” „Ott tali” „Ütközünk” Mind túl erőltetettnek tűnik, megjátszottnak, és én egyiket se szeretném megmutatni magamból. Persze neki amúgy se tudnék újat mutatni, de mégis miután ezeredjére kezdek neki beképelni a választ, inkább csak kinyomom az alkalmazást.
Egy majd érkezem felkiáltással lépek ki a bejárati ajtón. Anya még utánam üvölt, hogy mégis hova megyek, de mint, aki meg se hallja becsapom magam mögött az ajtót. Én is szeretném tudni hova megyek. Mármint a helyet ismerem, de az összeszűkült gyomrom vészjósló jele annak, hogy egyenesen a vesztembe rohanok. Gyalog indulok meg a metró irányába, miközben a farzsebemből előhalászok egy előre megtekert nyugtató hatású cigit. Mikor kifordulok az utcánkból meggyújtom a cigit, és ezzel átadom magam a fű nyújtotta élvezetnek. Hogy miért teszem ezt? Nem, nem félek Frannytől, inkább attól, hogy már megint milyen hatással lesz rám a látványa, a kettő teljesen más. Egészen más. Nem megyek le a metró lejáróba, lesétálok egy teljes megállót, míg egymagam elszívok egy teljes jointot. Kell a lazítás, hogy leküzdjem a gyomgörcsöm, legalábbis ez egy jó kifogás arra, miért füstölök közterületen úgy, mint egy gyárkémény. Szerencsére a szél kicsit elviszi a jellegzetes szagot, így nem olyan orrfacsaró.
Két metróval később Brooklyn utcáin baktatva kezdem érzni az estém alapozását. Egy pillanat leforgása alatt tűnik el minden szorongásom, és járja át a testem valamilyen megmagyarázhatatlan boldogság. Így mikor a megfelelő utcába érve feltűnik egy göndör hajzuhatag hatalmas mosoly terül el az arcomon.
- Murphy! – viszonozom szinte azonnal a köszönését, és erősen magamhoz szorítom teljesen megfeledkezve arról, hogy két napig azon agyaltam mit írhatnák egy egyszerű meghívásra. – Te mentél össze baszki, kisebb vagy, mint emlékeztem – méregetem először csak a szememmel, aztán a kezemet a fejére teszem, és azzal próbálom lemérni a magasságát. Persze ez a magasság lemérés elég pontatlanra sikeredik, mert a hatvan százalékos meredekség csökkenéssel érkezik a kezem a köldököm felé, miközben magam felé húzom. Végül csak felnevetek a saját hülyeségemen teljesen indokolatlan. – Ma is én vagyok a te embered – felelem a farzsebembe kotorászva a gyújtó után, amivel a saját cigimet is megkezdtem. Három zsebbel, és öt „már csak egy pillant, mindjárt meglesz” komment után a kabátom zsebéből kapom elő a kék gyújtót, amit aztán a kezébe nyomok. – Tartsd meg az aprót, vegyél valami szépet magadnak – tény, sose voltam dohányos, bár azért néha én is elszívtam néhány szál cigit. Viszont nem volt szükségem napi szinten öngyújtókra, úgyhogy az ettől való megválásomnak feltételezhetően nem lesznek végzetes következményei, mint mondjuk idő előtti tüdőkitisztulás.
- És merre jártál, Murphy? – kérdezem miközben tekintetemmel őt fürkészem, bár a vonalai kissé összemosódnak. Hála istennek nem valami atom drogot használok, a kanbizsnak is csak egy gyenge verzióját, amihez már hozzászokott a szervezetem, így nem okoz túl feltűnő változásokat, csak bátorságot ad, és megnyugtat. Valószínűleg pont emiatt nem kezdem el keresni a jegygyűrűt Franny ujján, vagy más hasonló abszurdnak tűnő dolgot, ami amúgy kitelne tőle.




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Oli & Franny
Oli & Franny EmptySzomb. Márc. 14, 2020 6:22 pm


Oli and Franny


Volt valami folyamatos a mi meg-megszakadó kapcsolatunkban. Felépítettünk dolgokat, aztán leromboltuk őket, és én szerettem az átmenetiség kényelmében élni; a véglegesség irtóztatott. Azt sem értettem soha, hogy miért akarna bárki is halhatatlanná válni. Akkor már inkább egy kalap szar. Mindenki meghal körülötted, vagy még azelőtt elhagy, egy csomó szart túlélsz, az összes hétfőt, és közben végig a felső tízezret szolgálod ki, az utolsó zoknival is, amit megvásárolsz. Érted, nem élhetsz le egy végtelen életet lyukas zokniban.
És akkor ha már nem vagy halhatatlan (mert szar), akkor meg minek építenél dolgokat az örökkévalóságig. Az egésznek nincsen semmi értelme.
Akkoriban ráadásul még szándékosan abban a hitben ringattam magamat, hogy Oliverrel azért könnyű az egész - és az egész alatt az egészre gondolok, úgy mindenre, mindenre is, hiába hangzik ez undorítóan költőien -, mert ő sem érezte szükségét stabil dolgok felállításának. Ő is szeretett kártyavárakat építeni, amikről építés közben is tudja az ember, hogy le fog dőlni, de különben meg nem is azért építi, hogy álljon. Sosem kért számon semmiért, sosem érezte súlyosnak, nehéznek a mi kimondatlan megállapodásainkat; vagy ha érezte is, vagy számon is akart kérni, sosem mondta. Így én önző módon (és ez az önzőség egyszerre volt tudatos és tudatalatti, és nem tudnám megmondani, hogy tudtam róla, nem tudtam róla, vagy csak úgy tettem, mintha nem tudnék róla) kihasználtam, hogy őt lehetetlen megbántanom. Néma gyereknek anyja se, ugye.
Szóval így volt jogom szó nélkül eltűnni az életéből fél évre, és így volt jogom ráírni, hogy csütörtökön akkor ugye találkozunk.
- Pff - csaptam rá a kezére, amikor szándékosan úgy mérte, hogy nagyjából a köldökéig érek, és megcsóváltam a fejemet. - Szóval már kezdtél elfelejteni, szép - grimaszoltam tettetett sértettséggel, aztán vártam, hogy megleli-e zsebei valamelyikében a világegyetem utolsó gyújtóját, vagy csiholnom kell majd az utcaköveken.
Ma is én vagyok a te embered. - Mindig te. - Két sikertelen kattintást követően harmadikra megvilágította arcomat a kicsinyke láng. A kezemmel takartam a kis csóvát, ki ne aludjon, és miután meggyújtottam vele a rúd végét, a zsebembe suvasztottam. - Kösz, Easton, még mindig leborulok határtalan nagylelkűséged előtt - vigyorogtam rá és kifújtam a füstöt. - Ugye milyen jó, hogy ennyi testvéred van? Megtanultál osztozkodni! - Persze csak ugrattam. Azért őszintén hálás pillantásokat küldtem felé.
Hátamat ismét nekidöntöttem a mögöttem álló téglafalnak. Kérdezett, én meg csak vállat vontam. Mintha nem is jártam volna sehol, úgy vontam vállat, mintha csak beugrottam volna pisilni, és most nem értettem volna, miért kérdezi, hol jártam, mikor csak beugrottam pisilni. Öt percre.
- Európában - mosolyogtam rá végül ismét, és szívtam még két-három slukkot, mielőtt folytattam. Eastonban az is jó volt, hogy nem kellett mindent úgy mondani, mintha öt percünk volna élni még. És ha öt percünk lett volna még élni, akkor is lehet csöndben ülünk egymás mellett, ha épp olyanunk van. - Nyáron végig Berlinben. Aztán októbertől Amszterdamban. De neked Berlinbe kell elmenned, Easton, az olyan te. Néha eszembe is jutottál - mondtam aztán, pedig ahogy kimondtam, nem jutott eszembe egyetlen alkalom sem, amikor eszembe jutott volna. Dehát már ezt mondtam, szóval mindegy. - Képzeld Kennedy egyszer azt mondta egy beszédében, hogy Ich bin ein Berliner. A berliner amúgy náluk a töltött fánk. Szóval arra gondoltam, hogy ha te egyszer elnök lennél, biztos te is valami hasonlót mondanál, hogy töltött fánk vagy - vigyorodtam el a végére.
Ahogy ott ácsorogtam vele szemben, észrevettem, hogy egyáltalán nem érzem már magamat idegesnek. Előtte sem mondanám, hogy ideges voltam, csak nem válaszolt. De mondom, tudtam, hogy jönni fog.
- Azt hittem már nem is jössz el amúgy. Miért nem válaszolsz, ha írok, ha? Vagy ennyire leköt az egyetem, meg a felnőtt élet? - kérdeztem, de valódi sértettségnek most sem volt helye a hangomban. Mondom, tudtam, hogy jönni fog, valahogy nyilvánvaló volt, hogy úgyis jönni fog.

credit •  Oli & Franny 2624752903  
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Oli & Franny
Oli & Franny EmptyHétf. Márc. 30, 2020 3:42 pm



Murphy & Easton


tizenegymillió-négyszáznégyezer-nyolcszáz másodperce




Bármilyen furcsa, hiányzott Franny. A göndör fürtjei, a ködös elképzelései a világról, hogy mellette semmit nem lehet komolyan venni. Így belegondolva, talán nem is az ő hiánya emésztett, sokkal inkább az együtt tötlött idő nélkülözése, hogy legyen valaki, akinek a nevéhez köthetek minden nemű furcsaságot az életembe.
Persze, nem miatta töltöttem majdnem egy teljes napot a sitten, és nyilván nem miatta hagytam ott az egyetemet se. Bár ezek amúgy sem furcsaságok, sokkal inkább tényeken alapuló történetecskék, apró mozzanatok az életemből, abból a másfél hónapból, amíg ő ki tudja hol járt. Felszívódott egy szó nélkül, és mi maradt nekem? Semmi. Ő sose hagy semmit maga mögött, mármint miért is hagyna, talán sose kötődött sehova. A mi kapcsolatunk is mindig olyan misztikus volt, megfejthetetlen, és képlékeny, mint a nyers arany. Mikor már azt hinném, hogy soha többet nem látom, mindig olyankor tűnik fel. Ír egy üzenetet, felhív, régebben pedig megjelent a suliban a semmiből a hátam mögött, mintha csak az árnyékom lenne. Néha szívesen megkérdezném tőle, hogy ez most komoly? Mégis mi értelme van a végtelen játszadozásnak, a csik-csuki játéknak? Most vagy soha, zárjuk le ezt az egészet – fut minden egyes alkalommal át a fejemen, mégse mondtam ki soha. Egy hang se hagyta el a szám ezzel kapcsolatban, még csak az arcizmom se rendült. Titkon túlzottan is élvezem a mi kis ki nem mondott játékunkat, hogy mindig ott van valaki, ott van ő, egy B terv, az egykori legjobb A tervem. Mikor együtt voltunk sose gondoltam, hogy kéne egy B egy C egy D vagy akár egy Z variáns, mellette még csendben szendvicset majszolni is élvezetesebb volt, annak ellenére, hogy tudtam, bármikor darabokra törhet ez az álomkép. Mégis minden alkalommal, mikor egymásba gabalyodtunk, csak csendben falatoztam a szendvicsem, és kiélveztem minden pillanatát, mielőtt kámforrá válhatott volna.
A fűtől elvarázsolva húzom egy féloldalas mosolyra az ajkam – jó talán kívülről ez a vigyor nem annyira sármos, mint amilyennek megálmodtam, inkább egy elcseszett meme-re hasonlít, de szándék a fontos. – Hogy felejthetnélek el Murphy – mondom teljesen bizsergő aggyal. Szeretem, ahogyan átveszi a testem felett az irányítást a THC. Nem okoz különösebb hallucinációkat, egy jó pár éve nem, mindössze nagyobb teret hagy a kibontakozásra, a kreativitásra, és ezeknek a nyomorult helyzeteknek -, mint ez a sok szempontból kétes találkozó – átvészelésére. A marihuána egyfajta remény, szín tiszta boldogság, ha úgy tetszik az elmém lakatjának kulcsa. – téged nem lehet elfelejteni, olyan vagy mint egy hurrikán, ha eltűnsz is évekig beszélnek még rólad – mondom a mutató ujjaimmal körözve, mintha csak légörvényeket kavarnék, és egész „véletlenül” pont felcsavarodik egy tincse az ujjamra. Egy talán már túlzottan is hosszúra nyúló pillanatig tanulmányozom a tincsét -, miközben magamban megállapítom, hogy milyen puha -, majd nemes egyszerűséggel hagyom lehullani a többi hajszál közé.

Egy újabb túl látványos mosoly terül el az arcomon. Midig te. A remény apró szikráját lángra robban bennem, és nem az öngyújtó miatt, aminek kábultan szuggerálom a fényét, hanem az a két kis szó tette. Mindig te. Bár pontosan én se tudom miben is reménykedek, de azért kiélvezem ezt a gyönyörű pillanatot. – Ha szeretnéd adok neked belőle, egyet, kettőt, sőt akár hármat is – oké szeretem a testvéreim, de néha szívesen megválnék tőlük, mikor belemásznak az agyamba. Mondjuk betépve kifejezetten nem szeretek róluk társalogni, mert elszabaduló szörnyként jelennek meg a tekintetem előtt, kivéve Court, de neki meg a pasija elég aggasztó.
Zsebre dugott kézzel szuggerálom Frannyt, aki időközben a falnak dőlt. Van valami megnyugtató a látványába, valami, ami miatt könnyebben kapok levegőt. Figyelem, ahogyan kifújja a füstöt, és ismét a szájába veszi a cigit. Ekkor önkénytelenül is megnyalom az ajkam szélét, és lassan szétárad a szájpadlásomon a szárazság érzése, mintha egy sivatagot ültettek volna a garatomra. A nyálammal küzdöm, és épp csak az zökkent ki, hogy képbe jön Európa. Európa? Hát az rohadt messze van. Tágra nyílt szemekkel hallgatom, ahogy Franny úgy mesél az utazásairól, mintha csak a szomszéd kisboltba ugrott volna el. Persze az megint csak megnyugtat, hogy eszébe jutottam, lehet tisztább fejjel nem hinnék neki, de most mégis elégedettséggel tölt el. – Remélem nem nézted meg nélkülem a vöröslámpád negyedet Amszterdamban. Vagy az Dublinban van? – tulajdonképpen nem nagyon jártam még Európában, vagy is inkább semennyire, és nem is nagyon ismertem a tájegységeket azon a kontinensen. Mármint oké, azt mindenki tudja, hogy Olaszország egy hatalmas csizma, és ott adják a világ legjobb spagettijét, de gőzöm se volt a többi országról. Jó oké, azt is mindenki tudja, hogy Norvégia fővárosa Berlin, mert ott volt olyan hatalmas kommunizmus is. -  Rohadt jó elnök lennék. Mármint képzelj csak el egy olyan Amerikát, ahol a fánkot jutalomfalatként osztaná a kormány. Persze mindenkiről tudnám kicsoda, mert az kell az uralkodáshoz, jó kapcsolatok. Én lennék a második Obama, akit mindenki szeret – lovalom bele egy pillant alatt magam az elképzeléseimben. Kitágult elmével sajnos nem tudok elmenni az ilyen felvetések mellett. Szinte már teljes hadigöncben elképzeltem magam a Fehér Ház előtt, ahogy valami atom jó nővel az oldalamon -, adott esetben akár Frannyvel – az oldalamon hercegnősen integetek az engem imádó tömegnek.
- Kurva elfoglalt voltam – mondom halál komoly arccal, de sajnos saját magam leplezem le a hirtelen előtörő nevetésemmel – amúgy csak nem voltam benne biztos, hogy jövök, aztán mégis itt vagyok, de nem is teljesen, csak erre jártam, lehet inkább már mennem is kéne, lehet már itt sem vagyok igazából, lehet csak képzelődsz - fejezem be egy szuszra a mondatom, hogy aztán egy hatalmasat kortyoljak a levegőből megtöltve a tüdőmet oxigénnel. Igazából már egy kis folyadékkal tölteném meg magam, ugyanis a nyelvem még mindig egy A4-es papír szárazságához hasonlítható.
- Igyunk valamit! – mondom megindulva a bejárat felé – Szerinted amúgy, ha a vodka krumpliból van, akkor azzal jól is lakom? Éhen halok egy kis sültkrumplira – magyarázom neki, miközben szaporán veszem a lépcsőfokokat a pincehelyiségbe. Egyből megüt a dohos szag, de nem különösebben zavar. Elégé ráfókuszáltam az ivás kérdésre.




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Oli & Franny
Oli & Franny EmptyKedd Márc. 31, 2020 7:04 pm


Oli and Franny

Egyszerre volt valami megnyugtató és valami egészen ijesztő abban, ami volt köztünk Oliverrel. Vagy hát pontosabban, ami nem volt köztünk. Talán a legjobban úgy tudom elmagyarázni - már ha megpróbálnám elmagyarázni, de általában feleslegesnek találom, hogy magyarázatokat keressünk, mert csak megy vele az idő, és tök sok dolgot lehetne helyette csinálni, mondjuk banánkenyeret -, ha ezen a specifikus mondaton mutatom be az egészet: téged nem lehet elfelejteni.
Szóval valahol örültem, egészen megnyugodtam, hogy engem nem lehet elfelejteni. A nyilvánvaló hazugságtartalma ellenére; merthogy rögvest elő tudtam volna kapni a zsebemből legalább egy olyan embert, akinek sikerült, és csak azért nem kaptam elő, mert apám nem fért ki rajta, és nem akartam rinyálni sem. Az olyan 2016. Szóval hogy azt leszámítva, hogy nem volt igaz, azért az még igaz lehetett, hogy Oliver szerint engem nem lehetett elfelejteni, ergo Oliver engem nem tudott elfelejteni. És ez megnyugtató volt. Hogy ha mondjuk holnap eltűnnék, mondjuk a mozgólépcső alá begyűrődnék - amitől egészen kiskorom óta tartottam -, akkor mégis lenne valaki, aki emlékezne rám és nem felejtene el.
De közben meg ijesztő is volt. Mert ha az ember begyűrődik a mozgólépcső alá, akkor nem feltétlenül szeretné, ha emlékeznének rá. Főleg nem úgy, hogy az ember, aki begyűrődött a mozgólépcső alá, de sehogy máshogy sem. Ha emlékeznek rád, az nagy felelősséggel jár - annyira szabadon idézve Ben bácsitól, hogy ő igazából nem is ezt mondta -, és én nem voltam elég megbízható az ilyesmihez.
Hagytam neki, hogy ujjára csavarja a fejemen ülő szénakazal egyik tincsét és elmélyülten vizsgálgassa; Oliver, te sármőr. - A hurrikánok kibaszott nagy tahók. Mármint így... senki nem szereti őket - Egyébként lehet igaza volt, néha kibaszott nagy tahó tudtam lenni, anyám szerint; bár ő nem egészen így fejezte ki magát, de miután a rosette-i kővel dekódoltam, ez jött ki. Viszont azért szerettek az emberek.
Aztán végül is kifenyegettem belőle a gyújtót, csattogtam vele az arcom előtt, hátha leég a szemöldököm, és nem mehetek utcára három hónapig a szégyentől és mert nem tudok sminkelni, szóval fogalmam sincs hogyan lehet imitálni a szemöldököt.
- Ho-hó, azért visszább a nagylelkűséggel - feleltem vigyorogva, amikor a testvéreit is felajánlotta. - Én önző egyke gyerek vagyok, ne fess elém olyan rémképeket, hogy otthon is sorba kell állni a vécéért. - Ez nem hiányzott. De nem ám. Bár Eastonéknál annyi ember fordult meg, hogy én az anyjuk helyében pénzt szedtem volna a budihasználatért. És nem becsületkassza, biztos hogy nem, senki nem becsületes abból a brigádból, maximum Paul Edward Shelby, Oliver bátyjának a haverja. És mégsem fizethet ő mindannyiunk helyett.
Szóval itt rögtön át is térnék arra, hogy a lányok egyébként nem vakok. Persze hajlamosak vagyunk úgy tenni, mint akiknek halvány lila gőzük nincsen, hogy mit gondol a másik, meg lelegyintjük a csillárt a lányöltözőben miközben azt mondjuk, hogy "dehogy is tetszem Davidnek!". De, Susan, tetszel Davidnek, és kurvára tudod. Szóval ilyen népek vagyunk, de nem direkt csináljuk! Csak véletlenül adunk jeleket, és teszünk úgy, mintha nem látnánk, hogy a másik bámul minket. "Én csak itt cigizem, semmi közöm semmihez." Susan...
- Amszterdamban. És nem, Easton, a hostelszobámban ültem hónapokig, és a mosdóba se mentem ki nélküled. - Meg van! Egyszer tényleg eszembe jutott. Utolsó nap akartam neki szuvenírt venni; vagyis az lehet túlzás, hogy akartam, de mindenesetre eszembe ötlött, hogy vinnék neki sütit az egyik coffeeshopból. De aztán Siem, a kinti... hát barátom emlékeztetett, hogy nem vihetem fel a repülőre. És akkor csak magunknak vettünk, és egészen megfeledkeztem a szuvenírokról, és még anyáméknak sem hoztam hűtőmágnest. Felnevettem a kifejezésen. - Uralkodni? - vigyorogtam. - Első Easton, a fánkok felkent királya, vagy mi? - Nem szabad elfelejtenem emigrálni, amint Oliverből elnök lesz.
Fejcsóválva, az utolsó slukkokat szívva hallgattam beszámolóját, hogy tulajdonképpen ő tényleg nem is jött el, ezzel beteljesítve legnagyobb félelmeimet. Elnyomtam a téglafalon a cigarettát, a másik kezemmel pedig Oliver arcába tenyereltem; csak semmi erőszak, egyszerűen csak ráfogtam az arcára. Bár kis, ezüst- meg fagyűrűkkel felcicomázott, de egyébként meg nem túl nőies ujjaim alig érték át az arcának egy területét.
- Szerintem meg de. Még itt vagy - jelentettem ki, és egy darabig nem engedtem az arcát, ott tartottam a kezemet szájkosárnak. Aztán elléptem előle, hogy a cigarettacsikket a hamutálba helyezzem, és bólintottam, hogy szerintem is menjünk.
- Szerintem a vodkát főzik és nem sütik. De a feltételezésed nem itt bukik meg, egész egyszerűen csak hülyeség. - Vigyázva lépkedtem mögötte a lépcsőn, és lejjebb nyomtam a fejét, amikor majdnem megfejelte a mennyezet egyik alacsonyabban eső részét.
Odalent, mintha a pokol mélységeibe ereszkedtünk volna le, nyirkos, füstös légkör fogadott minket melyet vörösre festettek a falon villogó ledlámpák és feliratok. Bár csütörtök volt, de nem volt nagy hely, úgyhogy így is voltak olyan helyek, ahol egészen nehéz volt kerülgetni az embercsoportokat.
- Hallod... - Nem volt nehéz túlkiabálni a hangzavart; egyelőre nem a zenekar játszott, csak a hangszórókból szólt valami zene. - ... előbb rakjuk le a cuccainkat. Gyere! - Ahelyett azonban, hogy a lépcső alatti ruhatár irányába fordultam volna, kézen fogtam, és átvergődtem magamat az embereken, hogy a kisebb színpadhoz jussunk.
- Dean! - integettem a már színpadon ténykedő zenekar egyik tagjának. Deant Brooklynban ismertem meg egy ehhez egészen hasonló helyen - csak ott a zöld dominál, nem ez a piros, mintha valami előhívó szobában lennénk, és nem adják ki a piát huszonegy alatt, szóval állandóan könyörögni kell a hajlott korúaknak, hogy na de mégis, légyszi... Szóval Deannek könyörögtem. Olyan harminc éves volt, tipik elborult művészfejjel, és állandóan be volt állva valami szintetikus szartól; de egyébként rém aranyos volt, egyszer régebben meghívott kávézni is, meg kiderült, hogy elektromos gitáron játszik egy zenekarban.
- Fran! Eljöttél! - lépett le mellénk a dobogóról, két puszit nyomott az arcomra és a vállamra tette a kezét. - Ő?
- Egy haverom, Easton - mutattam be Olit mosolyogva.
- Easton! Csá Easton! Jó látni - biccentett neki is.
- Figyi nem is zavarnánk, mert tudom, hogy mindjárt kezdetek, csak leraknátok a cuccunkat hátra?
- Ja, drága az a két dollár ruhatárért?
- Aha - vallottam be. Két dollár a semmiért. Mindig így fogtam fel. - De ha gáz, akkor...
- Dehogy gáz, hagyj már. Persze, dobjátok le oda a cuccainkhoz és senki nem fog hozzányúlni - biccentett a színpad melletti kis halomra.
- Köszi Dean, és hajrá!
- Kösz, hogy jöttetek. És Easton! - szólt utánunk és Olira mutatott. - Kösz, hogy eljöttél.
Levettem magamról a kabátomat, némi pénz gyűrtem a telefonom tokjába, és a telefonomat a zsebembe csúsztattam.
- Na, most már tényleg igyunk. Tök jófej mi? Remélem tetszeni fog a zenéjük. - A bárhoz érkeztünk és a pultra könyököltem. - Szóval mit kérsz? Krumplit? Igyunk már együtt egy tequilát, csak mert azt veled ittam életemben először, aztán majd veszünk valami mást. Nem bírom a vodkát.

credit •  Oli & Franny 2624752903  
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Oli & Franny
Oli & Franny EmptySzomb. Május 23, 2020 8:44 am



Murphy & Easton


tizenegymillió-négyszáznégyezer-nyolcszáz másodperce




Ha bárki megkérdezte volna, hogy mi az a dolog, amit kedveltem Frannyben, valószínűleg azt felelem gondolkodás nélkül, hogy a személyisége. De valójában sokszor egészen kiálthatatlan tudott lenni, mikor indokolatlan jött-ment, és valószínűleg még maga se tudta hol van. Sose gondoltam erre a tulajdonságára, mint „rossz” vagy „elviselhetetlen”, maximum mint szükséges rossz, de ha még gondoltam volna se róhattam fel neki, hiszen bennem is megvolt ez a valami. Sokszor nem tudtam merre vagyok, azt meg végképp nem, hogy az életem merre tart. Megvolt a kellemes állóvíz. Én meg szerettem úszni az árra, hogy a vizes hasonlatnál maradjunk. És valamiért úgy éreztem, hogy Franny úgyszintén ilyen árúszó, csak neki velem ellentétben sose kellett mentőcsónak. Olyan elképesztően lenyűgöző volt, hogy úgy volt képes evickélni a mindennapokban, hogy közbe nem fulladt bele a társadalmi nyomásba. Ha akartam volna se tudtam volna utánozni, vagy lekövetni, mert a kiszámíthatóság az az ő esetében nem létezett. Mégis ezért csodáltam, és éreztem már úgy harmadik pillanattól kezdve, miután megismertük egymást, hogy „na basz végre valaki, aki megért”
Mert Franny olyan random volt, nálam is randomabb, ami egyfajta olimpia aranynak feleltethető meg. Úgyhogy én mégiscsak egyet értettem saját magammal a hurrikános hasonlatot illetően. Jött, aztán ment, és sokszor csak romokat hagyott mag mögött, nem nézett hátra, hogy a tudatába égjenek a fájó részletek a pusztításról, és nem kérdezte, hogy meglesz-e az ember nélküle. Ő csak úgy eltűnt, az ember néha felemlegeti, nevén nevezi, de sose kívánja önszántából vissza. – Én meg egy szóval se mondtam, Murphy, hogy bárki is szeretne téged – csaptam le a hirtelen érkezett magas labdát. Az igazat megvallva, én ilyen fura, kissé mazoista ember voltam, aki kedvelte a hurrikánokat. Ezt az egyet különösen, de mégse vágytam arra, hogy ismét felkapjon, és elragadjon, mint általában. Mert oké, hogy a kezdeti félelem leküzdése után a repülés is jó érzés, csak pofára esni senki nem szeret.
A zsebembe mélyesztettem ismét a kezemet, és valami csokipapír maradékkal szórakoztam. Még mindig nehezemre esett hova rakni a helyzetet, tulajdonképpen nem értettem mit keresek itt. A nejlonos szar irritálta a bőröm, és bár a hangját nem hallottam, de tudtam, hogy csörgés is frusztrálna.  Ennek ellenére tökéletes stresszlevezetés volt, vagy inkább figyelem elterelés, mert a varázsigének hála a stressz köddé vált.
- Szóval, haza költöztél, vagy mi? – jutott hirtelen eszembe a sorban állásról, amivel leírta a mindennapjaim. Nem tudta eldönteni, hogy a saját felmerülő gondolatom milyen érzéseket vált ki belőlem. Egy belső hang azt mondatta velem, hogy ragadjam meg a karjánál, vonszoljam ki a reptérre, és rakjam fel az első Szibériába tartó repülőre. Mégis egy mosoly kerekedett az arcomon.
Ez egy ilyen dolog. Ilyen is volt mindig. De tényleg. Ha nem lettem volna túlzottan megilletődve, és megrészegült az enyhe tudatmódosítótól, akkor valószínűleg rágoogleztam volna Szibériára, és képeket mutogattam volna Frannynek, háta kedvet kap. „Nézd itt hideg van. Itt meg még több hó. Nézd, ott meg kényszermunkások dolgoznak. A háttérben az ott talán a Télapó…”  De nem tettem semmi ilyesmit, csak tovább szórakoztam a csokipapírral, és tekintetemmel őt fürkésztem, ahogy az ajka hozzáért a szűrőhöz. Akaratlanul is eszembe jutott, hogy milyen jó hozzáérni az ajkához. Mármint vannak jó csókok, meg elég trék, de az övé úgy amúgy elég jó volt.
- Tudtam, hogy hiányoztam – feleltem szinte zsigerből, és a korábbi mosolyom amolyan egoista vigyorrá alakult. Mert ugye nem létezik a világon olyan nő, akinek ne hiányozna Oliver Easton, aki nem ismert annak is hiányoztam, csak még nem tudott róla. Ezekben a pillanatokban eltekintettem a ténytől, hogy amúgy a legtöbb exem valószínűleg szívesen megnyúzna. Viszont más szemszögből nézve nekik is hiányoztam, bár nem vonzódási értelemben, hanem inkább amolyan gyilkos értelemben. – Ja, igen, és egy kurva nagy fánk lesz a koronám. Bár akkor hetente kéne új, mert mindig elfogyna hmm... – hümmögtem elgondolkodva, miközben a távolba révedtem, ahonnét egyre több ember érkezett közvetlen a kis kocsmába, aminek nem volt túl nagy neve, de azért a baráti körünkbe mindenki ismerte. Mármint az én barátaim közül senki, de a Frannyvel közös ismerőseink asszem mind, mert miatta ismertem ilyen kétes zenész arcokat. Meg hát miatta hallgattam minőségi zenét, mert azt mondta jó, rajtam meg csak így rajtam maradt.
Hátra akartam tántorodni, ahogy közelebb lépett hozzám, de nem volt túl sok lehetőségem, meg azért nem is próbálkoztam annyira nagyon. Egy egészen otthonos érzés járta át a testem, ahogy ujjai közrefogták az arcomat, még akkor is, ha a gyűrűarzenálja belenyomódott a pofámba. Talán ettől volt pont olyan otthonos. Persze nem csak én panaszkodhattam volna ebben a helyzetben. A három napos borostám se túl baráti, ami még szemmel láthatólag nem feltűnő, de cserébe pont olyan, mintha egy ötvenes dörzspapíron húzgálnád a kezed, erre ő meg egyenesen beletenyerelt.
- Hologram – feleltem erősködve, tudomást se véve róla, hogy ha egy kivetített kép lennék, akkor esélye se lenne megfogni. Míg ott álltunk ilyen idétlen pozícióban, én nem mozdultam. Mármint olyan sok dolgot csinálhattam volna. Belecsíphettem volna az oldalába, magamhoz ránthattam volna, gyakorlatilag le is kaphattam volna, mert olyan kibaszott közel állt, de helyette csak tovább zörgettem a csokipapírt a zsebembe. Aztán hirtelen megszakítva minden kontaktot megindultam az ajtó felé.
- Krumpli az krumpli - feleltem váll rándítva. Nem érdekelt, hogy szilárd vagy folyékony halmazállapotban viszem-e be a kalóriákat, csak az izgatott, hogy végre valami eltelítse a gyomromat, ami korgott az ürességtől.
A lépcsőn lefelé baktatva simán belefejeltem volna a fölső falrészbe, ha Franny nem nyomja le a fejemet. Párszor már elkaptam fejjel a plafont ebben a szűkös helyiségben lefelé menet. Nem direkt, csak véletlen. Meg amúgy is a szüleim hibája, minek kellett ilyen baszott magasra csinálniuk. Leérve megtelt a tüdőm a kellemesen dohos levegővel. A legtöbb ember nem szereti, büdösnek találja ezt a levegőt, én viszont elég nagy barátságban vagyok vele. Szerettem a dohos alja helyeket, mert ott mindig olcsó a sör, és nem utolsó sorban ki is adják.
Követtem Frannyt egy szót se szólva. Nem kérdeztem, hogy miért nem a ruhatárba dobjuk be a kabátunkat, mert bíztam benne. Na, meg tudtam, hogy a fura haverjain keresztül ő többnyire ilyen prémium ember az ilyen dohos helyeken. Aztán felbukkan a zenész srác, aki jóval öregebbnek tűnik nálunk, megvan vagy ötven. Nem is nagyon folytam bele a beszélgetésükbe, habár többnyire ezt tettem volna. De most csak hallgattam. Azt hiszem kicsit szíven ütött az „egy haverom” kifejezés. Mintha egy fél szóval kiherélt volna, talán kicsit meg is sértődtem rajta. Én azt hittem, hogy mi nem ’egy haverok” vagyunk, hanem úgy általába többek, még akkor is, ha éppen nem.  Még az is jobban esett volna, ha azt mondja, hogy a „faszkalap exem”. Egy haverom.  Ez megadta az este alaphangját.
- Csá – feleltem félvárról, miközben egyre idegesebben zörgettem a csokipapírt a kabátom zsebében, amiben egyébként kezdtem megsülni a bent tomboló melege miatt.
- Semmiség, nagy rajongótok vagyok – feleltem, mintha abszolút csak miattuk jöttem volna, nem azért, hogy Franny egy perc alatt készítsen ki idegileg.
Levágtam a kijelölt helyre a kabátom, így megváltam a csokipapírtól is, aminek zörgetése úgy megnyugtatott. Táskám nem volt, a dolgaim egyszerűen a farmerem zsebében tartottam, mert az is bőven el tudott nyelni minden lényeges dolgot, amire az este folyamán szükségem lehet, többek között egy újabb szál fűre.
- Tuti, az ilyen öreg alter srácok a soha felnem fedezett James Hetfieldek – ezt nem egészen így volt, de kellett valami hangzatosat mondani, és ez épp elég hangzatos volt. Nem néztem ki a fickóból többet, mint néhány bebaszva eljátszott Nirvana számot.
A pulthoz lépve a csapos srác mögött húzódó kínálatot per dekorációt néztem. Voltak elég szép darabok a polcon.  – Igyunk tequilát – adtam be egy pillanat alatt a derekam az érzelmes felvezető után. Basszus, szerintem nem tudnám megszámolni két kezemen, hogy ezt hányszor adta elő csak azért, mert tequilát akart inni. Én meg valahogy mindig ráhagyom, aztán összeaszik a szám a citrom miatt.
- Hello – intettem a srácnak, aki épp a pult túloldalán beszélgetett valakivel, miközben párhuzamosan törölgetett egy üvegpoharat, de már vagy öt perce. Nem hiszem el, hogy ennyi idő alatt nem törölte szárazra. Csoda, hogy nem csiszatolta még homokká ennyi polírozás után. – Két tequila lesz meg valami ehető.
- Nagykorúak vagytok? – kérdezte kettőnk között kapkodva a tekintetét.
- Ja – válaszoltam, ami úgy tűnt, hogy kielégítő számára, majd elő kapott a pult alól két stampedlit, és tele töltötte a mexikói vízzel. Tolt mellé nekünk az asztalra sót meg citromot is meg egy tál mogyorót, ami ki tudja mi óta szellőzhetett a pult alatt, ahonnét elő csapta.
Megsóztam a kezemet, majd a másikba vettem a feles poharat.
- Hát akkor igyunk a… - itt alaposan elgondolkodtam, hogy mire is tudnánk koccintani. Arra nem akartam, hogy ismét találkoztunk, meg kettőnkre is fura lett volna, meg úgy általában minden hozzánk köthető dologra – Deanre – ugrott be hirtelen a fickó neve, aki a színpadon parádézott. Hozzákoccintottam a poharam az övéhez, majd lenyaltam a kezemről a sót, és húzóra benyakaltam a tequilát. A poharat visszatettem a pultra, és kicseréltem a citromra, aminek a belsejét egy harapással ettem ki. Még egy ideig csámcsogtam rajta, hagytam, hogy a savanykás íz eluralkodjon a számba, és átvegye a maró alkohol helyét.
Belemarkoltam a mogyoróba, és könnyedén a számba szórtam a tucatnyi magocskát, ami valamilyen csoda folytán bele is fért a számba.
- És mikor utazol el? – jutott hirtelen eszembe. Mert, hogy ő mindig elutazik. Biztosra vettem, hogy csak egy átmeneti állapot, és nem marad sokáig. Miért is maradna? Őt nem köti semmi ide, amiért kicsit irigykedtem is rá. – Vihetnél engem is, megnézném Kanadát.
Minden valamirevaló amerikai utálja Kanadát, de én csíptem a kis rénszarvasos országot, meg hogy a rendőreik erdészkalapban parádéznak. Mintha náluk minden áldott nap valami random lovas felvonulás lenne.
Közben a háttérben már a kezdéshez hangoltak, legalábbis valami gitár féle zaj szűrődött át az emberek morajlásán. Minden esetre én azért még kikértem a következő tequilát, biztos, ami biztos. Bármilyen is legyen Deanék zenéje, kissé spicces állapotban biztos király lesz.




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Oli & Franny
Oli & Franny EmptyCsüt. Júl. 23, 2020 3:52 pm


Oli and Franny


Mint egy hal, akit öt másodperccel ezelőtt majdnem kifogtak, elfelejtette, és most megint arra készül, hogy ráharapjon a horogra. Így tátottam nagyra a számat Oliver megjegyzésére. Azért a két sarka felfelé görbült. Megráztam magam, hasba paskoltam, és valamit dünnyögtem félkomolyan, hogy nem baj, én nem is akarom, hogy engem bárki is szeressen. Ami nem volt teljesen igaz, mert például anyám feltétel nélkül szeretett (vagy hát azzal a feltétellel, hogy nem három méter távolságról dobok ziccert a müzlis tálammal a mosogatóba, hogy 1: széttörjön, 2: ne törjön szét, de kurva hangos legyen) és bármennyire is dolgoztam rajta, hogy megutáltassam magam vele (három méterről dobtam a müzlis tálamat a mosogatóba), azért tudom, hogy fájt volna, ha egyszer csak abbahagy szeretni. Ha bárki abbahagy szeretni; az mindjárt más, ha soha meg sem szeretnek.
- Aha. Mondhatjuk. De nem haza haza. Koliba mentem, mert... ja, mert képzelje csak Easton, most már én is egyetemista vagyok - Tá-dá, tártam szét a kezeimet, mintha valami váratlan meglepetéssel rukkoltam volna elő, de azért hamiskás mosolyt vetettem rá, mert tudtam, hogy egyetlen percig sem tudom megtéveszteni őt. Anyám is ismert, persze, de benne talán egy árnyalattal erősebben élt még a remény, hogy egyszer csak úgy döntök, megállapodom, és lesz egy diplomám valami random egyetemről, ahová én sosem akartam járni, és lesz egy férjem ebben a random városban, ahol én sosem akartam lakni, és lesz három gyerekem, amelyikből én soha egyiket se akartam. Szóval hogy ő társadalmunk azon rétegének oszlopos tagja, akik azt gondolják, ha nem mész egyetemre, rögvest éhen is halsz, meg úgysem viszed semmire, és az, hogy most én hirtelen, varázsütésre egyetemre járok, megnyugtatja, hogy lesz mit ennem. A diplomámat. Azt rágcsálom majd életem végéig. Oliver ezzel szemben átverhetetlen; tudja, hogy én az egyetemre járást is maximum félig gondolom csak komolyan, de inkább harminc százalékig, és ha holnap valaki azt mondaná, menjek pecázni Peruba a tengerpartra, mennék. - Tényleg, neked hogy megy? Mondj már valami taktikát, hogyan jársz egyetemre, ha nem akarsz egyetemre járni? - Egészen elképesztő, hogy mindig utáltuk az iskolát, és most önként vállalkozunk rá. Sőt, fizetünk érte. Ez az egyetem.
Csak csóváltam a fejemet a fánkkoronája hallatán. Van ami sosem változik. Oliver sosem változik. Oliver szerint bizonyára én sem változom soha, és jól megvagyunk a soha nem változásban, és az élet örök állandóságában, és abban, hogy ha valami változik is, nem veszünk róla tudomást. Mi azok az emberek vagyunk, akiket zavar, ha emelik a sör árát, még ha csak fél dollárral is. Nem azért, mert sajnáljuk rá, hanem mert megszoktuk. Ha lejjebb vinnék az árát fél dollárral, talán az is zavarna minket. Aztán persze azok is vagyunk, akik nem beszélnek róla, hogy a sör ára bármit is változott volna, úgy tennénk, mintha még mindig ugyanannyi lenne, és mi örökké ugyanannyit fizetünk, akkor is ha olcsóbb, akkor is ha drágább.
Hologram. Hangosan felröhögtem, egyszerre túl közel hozzá, de még éppen eléggé távol tőle - mert az ő intim szférája nem létezik számomra, úgyhogy tulajdonképpen megnyalhatnám a szemhéját, és az ugyanolyan lenne, mintha öt méterről integetnék neki. Aztán amikor válaszoltam volna valamit, ami még számomra sem derült ki, hogy mi lett volna, mert csak akkor tudtam volna meg, ha elrugaszkodik a nyelvem hegyéről, ő már el is illant, zsebre dugott kézzel, mint tizenhat éves korunkban, amikor kölcsön kértem tőle a menzán. Egy pillanatig hátulról figyeltem ezt a soha nem változó pontját az univerzumnak, aztán elindultam utána az alagsorba.

Miután odaköszöntünk Deannek, és ingyen és bérmentve megszabadultunk felesleges cuccainktól, változatlan lelkesedéssel rángattam Olit a bárpulthoz. Tulajdonképpen örültem, hogy végül mégis csak eljött, még akkor is, ha egyetlen pillanatig sem hittem, hogy másképp történik majd, és kényelmesen lubickoltam a figyelmében, amivel örökké kitüntetett. Senki ne vádoljon önzőséggel, az ember eredendően önző, és aztán?
- Öreg?! - Szórakozott mosollyal fürkésztem Oliver arcát. - Dean nem öreg. Csak harminc. Vagy kicsit több, de olyan harminc. Azt hiszem. - Jó, tényleg öregebbnek tűnt. Az arca be volt esve, és a haját úgy kikezdték az ehhez hasonló, földalatti helyek, az állandó izzadt levegő, és az olcsó dizájnerdrogok, amikre futotta a koncertekből és a minimális lemezeladásból, hogy a megjelenése alapján két dolog lehetett: hajléktalan vagy zenész. Az előbbi azért sem lehet, mert voltam a lakásán, ha pedig nem az utóbbi lenne, most nem lennénk itt.
Megnyaltam a kézfejemet és sót szórtam rá, kezembe vettem a citromot is és a kis, átlátszó folyadékkal teletöltött pohárkát. Aztán csak pislogtam, ahelyett, hogy lehúztam volna, mert váratlanul ért, hogy Easton pont Deant nevezte ki koccintásunk tárgyának. Azt akartam volna mondani, hogy inkább arra igyunk, hogy megint itt vagyunk, ezen a helyen, mint régen, vagy a teknősökre, vagy hogy akkor inkább ne koccintsunk semmire, csak igyunk, mert tulajdonképpen az ivás lényege nem a koccintás, és nekem az is furcsa, hogy kívánnunk kell, mikor elfújjuk a születésnapi tortánkon a gyertyát. De olyan gyorsan elintézte a dolgot, hogy már a citromon nyammogott, amikor én még mindig suta fejjel néztem rá, kezemben a löttyel, úgyhogy végül is én is lehúztam, és elsavanyodott képpel haraptam a sárga gyümölcsbe.
- A teknősökre kellett volna innunk - közöltem vele, miután helyreállt az arcom a megrázkódtatást követően. - Szóval baszd meg Easton. Innunk kell még egyet, a teknősökre! - Deanre. Hah! Tulajdonképpen szívesen innék Deanre, de Oli csak szimplán egy cinikus gyökér. Valamivel megsértettem. Akkor szokott a legcinikusabb gyökér lenni. Mindenesetre nem tudom mivel sértettem meg, és mindig jól szórakozom rajta, ha egy cinikus gyökér, szóval csak mosolyogva hozzáteszem. - És azt is te állod.
Egy sört viszont fizetek neki. Intettem a pultosnak, két üveg sört rakott elénk, én pedig egyik kezemmel a pultra könyököltem, göndör hajamba túrva támaszkodtam rajta, és Oli felé fordultam.
- Hm? - Kis koppanás, ahogy visszahelyeztem a sörösüvegemet kettőnk közé. - Jönni akarsz? - mosolyodtam el felvont szemöldökkel. - Két-három hét múlva indulok, de nem északra megyek, hanem Peruba. Vagyis ez még csak lehet, de szerintem összejön. Pár hónapra vagy egy évre, ahogy esik. Ha akarsz, gyere velem! - Ismét a kezembe vettem a sört, meghúzom, koppan a pulton, megnyalom a számat, a citromhéjjal szemezek, és aztán halkan nevetek. - Csak viccelek. Miért mennék el, Easton, még csak most jöttem haza. - Jó, ez nálam nem jelent semmit. - De bármit mondasz, úgyse jönnél velem. Ha azt mondanám, holnap indulunk Peruba. Nem jönnél, ugye?


credit •  Oli & Franny 2624752903  
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Oli & Franny
Oli & Franny Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Oli & Franny
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» paul & franny
» Chad & Franny - listen, please
» Witches at work - Franny & Reagan

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: