New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 131 felhasználó van itt :: 10 regisztrált, 0 rejtett és 121 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Harry Porterfield
tollából
Ma 15:08-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 15:01-kor
Jennifer Adler
tollából
Ma 14:37-kor
Robert Benson
tollából
Ma 13:45-kor
Ethan Sharp
tollából
Ma 13:30-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 13:29-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 13:16-kor
Melody Sharp
tollából
Ma 12:19-kor
Maxwell O'Connor
tollából
Ma 11:57-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here
TémanyitásJared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here
Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here EmptySzer. Márc. 04 2020, 17:02

Jared & Brooke
Abandon all hope ye who enter here
Mikor reggel munkába indultam, azon biztos tudaton kívül, hogy kapok magam mellé egy idegesítő társat, akit valahogy le kell ráznom, nem volt semmi megérzésem az ügy kimenetelével kapcsolatban. Még csak álmomban sem mertem remélni, hogy a brooklyni kiruccanás során ennyi érdekes bizonyíték kerül máris a birtokunkba.
Az erdős területre való érkezésünk után, minden lépéssel csak egyre tisztább lett számomra az ügy, melyet apró kis kockadarabokból raktunk össze, de mire a mese végére értünk, megint csak minden szétesett és bonyolultabbnak tűnt, sötétebb lett, mint amikor odaértünk.
Szavak és gondolatok százait fojtotta belém az a hely, ahová csak akkor mennék vissza, ha kényszerítenének rá, de ezeket a szavakat pontosan úgy mosta el az eső, ahogy a maradék bizonyítékokat, amiket esetleg nem vettünk észre.
Mégis, mindketten éreztük, hogy ezen a helyen a feladatunk véget ért, és a Red Rose lesz az a hely, ahol további válaszokat kapunk, további válaszokat kell kapnunk!
Annyit tudok, hogy ma este meg kell találnunk Walter Williamst illetve Flynn Rhodes.t, akiről azt sem tudjuk, hogy kicsoda. Lehet díler, egy bűnbanda tagja, vezetője, valami nagykutya, igazából bárki lehet, de abban biztos vagyok, hogy nem ő lesz a történet jófiúja.
Mint kiderült, Stanton valóban jó terepen is, így legalább nem kell attól tartanom, hogy nem tudja megvédeni magát, esetleg hátráltatna, ha akcióra kerülne sor. Ez egy szempontot nézve kifejezetten pozitív, azonban, ha ő ennyire rátermett és agyafúrt rendőr, az nem a legjobb az inkognitómat nézve. Most csak még jobban ügyelnem kell arra, hogy mit teszek, hogy véletlenül se jöjjön rá, hogy ki vagyok. Pedig a klubban most felettébb hasznát tudnám venni annak, aki vagyok, pontosabban a sötétebb énemnek, de úgy néz ki, hogy kénytelen leszek lassabb léptékben haladni előre.
Abban is igaza volt, hogy nem néztem jó szemmel, ahogy csurom vizesen az autómba telepedtünk, de tenni nem tudtam ellene. Abban azonban szintén biztos voltam, hogy amint lesz egy kis szabadidőm, elviszem a drágámat egy kis kozmetikára.
Azt, hogy melyikünk kösse fel a bugyit vagy az alsónadrágot, arra most inkább nem térek ki. Nem részletezem már sokadszorra, hogy én olyan világból származom, amibe szerencséjére neki még csak belelátása sincs. Nincs az a mocsok és gehenna, ami megijesztene, de ezt megint egy újabb történet.



Miután elértünk az őrsre, már nem lettünk sokkal okosabbak, mint azelőtt. Ami pedig a legrosszabb, hogy Rhodes-szal kapcsolatban semmi újat nem kaptunk.
Amikor itt végeztünk, még hazamentem átöltözni, hiszen a terv szerint el kell vegyülnünk az ottani szemét között, ezért be kell olvadni az ottani éjszakai életbe.
Mielőtt elmennék lezuhanyozni, a telefonom ledobom a hálómban levő toalett asztalra, de ekkor eszembe jut Robert. Bizonyára már nyugtatókat szed, amiért reggel óta nem hívtam vissza, ezért most pótolom a lemaradásomat.
- Brooke! Miért nem veszed fel, ha hívlak? – kapja fel szinte azonnal a telefonját a bátyám, miután egyet becsörgött. Hihetetlen, hogy Manhattan egyik legkeményebb maffiózója előttem úgy tud viselkedni, mint valami hisztis óvodás, ha személyes dolgokról van szó.
- Dolgoztam. Tudod, rendőrként, apucikád kedvéért, ahol nem telefonálgathatok csak úgy mindenféle privát ügyben. Ne felejtsd el, hogy nem bukhatok le! – magyarázom neki kimérten és egy kicsit gunyorosan, hiszen hiába is vagyok majdnem tökéletes, ketté még én sem szakadhatok.
- Jake-nek felment a láza – folyatja idegesen. Elnézést kérni, megérteni, amit magyarázok, minek is?
- És adtál neki lázcsillapítót, mint tegnap? – kérdezem egy sóhaj közepette, miközben elhúzom a számat.  - Mondtam, hogy ez normális még pár napig. Adj neki lázcsillapítót és tegyél rá hideg borogatást! Most még van egy kis dolgom, munkaügy, de remélhetőleg késő éjjel végzek, utána benézek hozzád.
- Robert, még valami. Lenne egy kérdésem – váltok gyorsan témát, amikor hallom a hangján, hogy sikerült végre megnyugtatnom.
- Emlékszel, amikor jó pár hónapja mesélted, hogy volt valami balhéd az egyik klubban, a Red Rose-ban? – teszem fel komolyan a kérdést, és csak remélni tudom, hogy az emlékeim nem csalnak.
- Brooke. Kerüld el azt a helyet messzire, az nem neked való! – vágja rá szinte azonnal, és tudom, hogy szokás szerint félt engem, pedig már megtanulhatta volna, hogy nem a kislány vagyok, aki gyerekkorunkban a védelmére szorult.
- Tudom, hogy nagylány vagy, de az italokba csempészett drogok, a lányokkal, teszem hozzá gyerekekkel való kereskedelem nem a kedvenced.  Szóval keress más szórakozási lehetőséget! Nekem akkor telt be a pohár, amikor az egyik kidobó egy tizennégy éves lány szájába akarta tömni a farkát. A kidobó az óta még nem áll lábra…azért nem is gyújtattam fel a helyet. Meg apának se akartam plusz gondot, így is van neki elég mostanában. De az egészben az érdekes, hogy szerintem a hivatalosan bejelentett igazgató nem is az igazi főnök. De nem foglalkoztam többet azzal a lebujjal. Te se tedd! – Pontosan azért volt Robert mindig a kedvencem, mert a törvénytelen életvitele mellett még mindig volt benne valamiféle emberség. Mike, a középső testvérem teljesen más, néha úgy érzem, nincsenek is érzelmei, csak apám „robotzsaruja”.
- Értem – mondom kissé elgondolkodva, majd amikor lerakom a kagylót, pár percig pedig még mindig csak magam elé meredek. Ezt, hogy a francba adagoljam be Stantonnak és a kapitánynak úgy, hogy közben nem árulom el, honnan van a forrás? Megint taktikáznom kell.
Ekkor viszont meglátván az időt, gyors tempóban készülődni kezdek az esti akcióhoz. Mint mondtam már, el kell vegyülnünk az éjszakai élet pillangói között, nem is volt nagyobb vágyam, mint, hogy beöltözzek kurvának. Persze, nem annak, de a mai lányok kihívó öltözködése nem éppen az én világom. Aztán mégis előszedek valamit, ami a kettő között van, így egy fekete bőr overall kerül rám, pántos, kosaras felsővel, piros cipővel erre pedig a szokásos bőrdzsekim. Minimális, mégis sötét sminket teszek fel, a hajamat pedig a fejtetőmön fogom copfba – azt hiszem, mára ez megteszi.
Stantonnal megbeszéltük, hogy tizenegykor felveszem őt a kapitányság előtt, majd ezután azonnal a klubhoz hajtok, amiről már annyi szó esett.


- Tudja, mi a dolga, és én is tudom. Én megyek előre, maga negyed óra múlva követ – mondom azért még fel indulás előtt a mai bevetés előre lezsírozott részleteit, hiszen nem akarom, hogy valami balul süljön el.
- A klubba nem nehéz bejutni, viszont az utóbbi időben, mindenkit átnéznek, hogy véletlenül se vigyenek be fegyvert – kicsit se gyanús. Szóval azt ne hozzon magával!
- A legfontosabb, hogy senki se jöjjön rá, rendőrök vagyunk és, hogy miért jöttünk. Szóval csak óvatosan kell itt kutatni. – Ami mondjuk nagyon nem az erősségem, ezt láthatta is a faházba való berontásomkor, de majd megpróbálom visszafogni magam…legalábbis egy időre. Mondjuk arra is kíváncsi vagyok, hogy neki hogy sikerül elvegyülni itt, de remélem, nem hozza önmagát.
Amikor úgy érzem, minden részlet a helyén van, már ami minket illet, kiszállok az autóból és megindulok a szórakozóhely felé.
A bejárat fölött a hely logója, amin két piros R-betű és egy kétes erkölcsű nő illusztrációja látható, vészesen villódzik, mint aki egy időben akarná befelé hívogatni és elriasztani az arra járókat. Szörnyen ízléstelen, az már biztos, így nem is nézem tovább, ha nem akarom elhányni magam. Mégis ebben a váltakozó ütemű villogásban van valami vészjósló is, lehet, ez is csak egy megérzés, de minden esetben belépek a pokol kapuján.
Ahogy ez megtörténik, az egyik széles vállú kidobó fiú már indulna is irányomba, hogy fegyverellenőrzés címén letaperoljon, de ekkor hirtelen a magasba emelem jobb karom és mutató ujjam, ezzel megállítva őt, majd ugyanazzal a mozdulattal finoman ki is kapcsolom a fülest, ami összeköt a partneremmel, jelen esetben a külvilággal.
- Ne merészeld! – Parancsoló hangnemben szólok oda a bamba, meglepett krapeknek, ezzel egyetemben pedig ledobom magamról a bőrkabátot és úgy fordulok, hogy az azonnal láthassa a lapockámra tetováltatott iniciálét, ami egy h-betűt ábrázol és történetesen a Hamiltonok címere. Igen, ha részt veszel a családi bizniszben, ez nálunk amolyan beavatási részlet, ami megpecsétel egy egész életre, sose mosod le magadról, hogy ki vagy.
Mióta ’”rendőr vagyok”, ezt le szoktam kenni egyfajta tetoválást elfedő speciális alapozóval, de van egy olyan érzésem, hogy ma este még hasznát tudom venni a jelnek, ezért most nem tettem.
Az izomagynak rögtön leesik, hogy kiről van szó, és hátrább is lép egyet tőlem, mire én egy kezébe nyomok egy százast.
- Ma csak szórakozni akarok, és nem akarom, hogy holmi idióták kerülgessenek, mert velem akarnak lógni! Szóval megtennéd, hogy szólsz, ha valaki felismer és szimatol utánam? – kérdezem meg a pasast egy állvigyor keretében, s ajánlom neki, megértse, a mondandóm célja, hogy senkinek nem mondhatja el, ki vagyok, másrészt pedig általa meg fogom tudni, ha valaki észrevett idebenn, akinek nem kéne. Veszélyes tett, de talán megéri kockáztatni.


- Bocsánat, véletlenül kikapcsoltam ezt a szart…nem igazán vagyok hozzászokva – füllentem suttogva Stantonnak, amikor újra beizzítom a fülest és befelé haladok egyenesen a bárpult felé, mielőtt még berontana utánam és lebuknánk.
Az egész hely piros és fekete színben pompázik, mondjuk ez a színvilág az enyém, de ettől eltekintve az egész giccses és undorító, na, ide se jönnék önszántamból.
- Egy Martinit kérek tisztán! – szólok oda a pultosnak, aki szintén egy igen-igen tagbaszakadt, kopasz pasas. Azt hiszem, hogy ide bizonyos kiló alatt fel sem veszik dolgozni az embert.
- Ma kirúgunk a hámból, szépségem? – kérdezi tőlem visszataszító vigyorával, mintha megengedhetné magának, hogy velem flörtöljön, majd szintúgy olyan szemeket mereszt rám, miközben az italomat keveri, mintha lenne rá bármi esély, hogy…inkább bele se gondolok. – Nem sokára lejár a munkaidőm.
- Valami olyasmi – válaszolok azért úgy, mint azt egy valóban szórakozni vágyó egyszerű erkölcsű lány tenné, habár legszívesebben kiverném a pasasból az infókat-e színjáték helyett. – Viszont én még csak most jöttem és nem tervezek egyhamar hazamenni. Sőt, ha itt ekkora italokat adtok, akkor lehet, itt is alszom – nevetem el magam, miközben elveszem tőle a felém nyújtott megrendelt italomat. Természetesen nem szándékozom inni belőle, főleg azok után, amit a bátyámtól tudtam meg.
- Itt még arra is van lehetőség – mutat a hapsi fejével egy távolabbi sötét folyosó irányába, ezáltal tudtán kívül megmutatva nekem, hogy merre is keressük a privát szobákat, melyek közül remélhetőleg egyet Williams foglal el.
- Stanton, elaludt? – szólítom meg ismét az nemrég még az autóban hagyott társamat, amikor a csapost szólítja a következő rendelése, mert lassan itt lenne az ideje, hogy színre lépjen.

©
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here
Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here EmptySzer. Márc. 04 2020, 18:52

Brooke and Jared
.

Van az a pont, mikor olyan mérhetetlenül túlpörög az agyam, hogy még hazafelé menet is azt hallgatom valahonnan az elmém legmélyéről, ahogy a saját hangom narrálja az éppen aktuális történteket. Azt, hogy miféle bizonyítékok vannak jelen állás szerint a birtokunkban. Mi mindent küldtünk laborba, mi került az elemzőkhöz, mi pedig a technikai zsenikhez. Arról már nem is beszélve, hogy hány meg hány olyan pont ismétlődik bent a kemény kobakban, ami még mindig zavaros, érthetetlen? Amit csak akkor fogok tudni megérteni, ha végre belenézek annak a meláknak a szemébe. Fogalmam sincs, hogy mit fogok ott látni, hogy mit fogok megtudni. De annyi biztos, hogy idejében fel kell készülnöm, mert félek ez nem csak lelkileg és mentálisan, de fizikailag is megterhelő lesz. Jól láttam azt a másfél mázsás melákot! Nem szeretnék tőle bekapni egy maflást se.
Szinte ordít a fejemben a sok miért, és a számos tény, határozottan kijelenthető, már megszerzett információ. Nem azt mondom, hogy teljesen megvagyok zakkanva vagy megbolondultam, de ilyen esetekben biztosan csúszik valami odabent, és ha ezt valaki megtudná, minden bizonnyal egy alapos kivizsgálásnak vetnének alá, hogy miféle agyműködésről van szó ezen alkalmakkor? Na meg, hogy miféle kezelés javasolt a számomra, hogy kiküszöböljük ezt a cseppet sem bizarr „problémát”. De biztos probléma ez?
Talán nem olyan bonyolult és kellemetlen a dolog, mint azt először feltételeznénk. Nem sűrűn ragadok bent egy-egy eset zűrzavaros, de cseppet sem egyszerű menetében, ám nem vitatott, szeretek valamivel előrébb járni mindenkinél… ez pedig azt is jelenti, hogy szabad időmben se kifejezetten a pihenésnek szentelem a drága jó időmet. Azt hiszem anyámnak igaza volt, mikor azt mondta, hogy ha nem a szívem, akkor a túlterheltség, vagy éppen az agyvérzés fog a sírba juttatni. Azért nem szeretném még egyiket se kipróbálni, van néhány lezáratlan ügyem.
Az a bő fél óra, mire az őrsről hazaérek, hogy lezuhanyozzak és átöltözzek, se épp arról szól, hogy lelassítsam az agytekervényeimet, kifújjam magam, hogy újult erővel vethessem bele magam a melóba, ami majd az éjszaka folyamán vár ránk. Helyette még a zuhany alatt is Lloyd tompa, már-már unott basszusát lehet hallani visszhangozva, ahogy a kihangosított telefonon keresztül osztja nekem az észt, mi mindent sikerült kiderítenie az idő alatt, míg mi otthagytuk Brooklynt. Illetve az elején ez volt a téma, most már az én, és módszereim szapulása van középpontban.
- Remélem tudod, hogy fárasztó és tiszta hülye vagy!
- Mhm… miért is? – csukott szemmel dörzsölöm át az arcomat a nyakamba zubogó vízzel, hogy a sampon habját eltüntessem onnan.
- Egyetlen egy olyan nyomozóval nem találkoztam az itt töltött időm alatt, aki még a szabadidejét is arra áldozza, hogy dolgozzon! Ennyire munkamániás, idióta vagy őrült vagy? Nincs jobb dolgod? Nincs asszony? Mi lenne, ha ennél inkább? Szilárdat! Ami nem kávé.
- Igen is, anyuci – pimaszkodok vigyorogva, miközben lecsapom a csap hőjét és vízerősségét szabályozó kart - természetesen tervbe van véve néhány falat is, de mocskosan-koszosan nem ülök le az asztalhoz.
- Akkor mi lenne ha inkább meditálnál kicsit, ahelyett, hogy még mindig ezen rágódnál? Majd ha ott leszel, pont elég lesz facet to face a melóval foglalkozni. Ott fog tornyosulni előtted önnön két méteres, százötven kilós valójában.
- Na pont ez az, amire nincs szükségem. Ez az ami leépít, Lloyd – egyensúlyozok el vizes talppal a párás kövön a tükörig – addigra fel kell készülnöm erre a nagy állatra, nem szeretném ha a meglepetés erejével le is csapna.
- Jajmá’ miért csapna le? Meg nem azért mentek oda, hogy már most megváltsátok a világot, szóval csak ésszel báááár… ha rólatok van szó, akkor nem hiszem, hogy ez az „észről” fog most szólni. A kapitány egész végig arról dumált, hogy a nyakát tenné rá, hogy ki fogjátok nyírni egymást terepen. Erre úgy jöttetek be az irodába, mintha ezer éve pajtik lennétek.
- Az azért túlzás.
- De ahhoz mérten amire számított mindenki, tényleg úgy nézett ki a dolog. Sehol nem voltatok kicakkozva, nem veszekedve értetek be, nem hat kilométerrel egymás mögött és előtt, mintha ős ellenségek lennétek. A végén tényleg társakká avanzsál benneteket a hernyóbajszos.
- Kezdem úgy érezni, hogy Brooke és én valamiféle kísérleti patkányok lettünk.
- Ó, már Brooke?
- Miller ügynök!
- Jól van nem szívom a véred. Azt azért ígérd meg, hogy semmi hülyeséget nem fogtok csinálni, és ha szükségetek van erősítésre, akkor szóltok, nem fejjel mentek a falnak. Így lesz?
- Ha rajtam múlik akkor igen, természetesen így lesz.
- Jó válasz.
- Most pedig felöltözhetek esetleg? – és már bontom is a vonalat, hogy mihamarabb felcibálhassak magamra egy fekete farmert, fehér pólót, bakancsot és bőrdzsekit. Csak semmi feltűnés… bár ki tudja, az utóbbi alkalommal pont az okozott volna feltűnést, ha alpári egyszerűben tettem volna be a lábam. Na de, hogy valami flancos, hányadék selyeminget meg tököm tudja, hogy milyen nyavalyát rángassak magamra, az teljesen kizárt.
A házból kifele menet még van szerencsém elkapni néhány szó erejéig Carat is, aki először mintha észre se venne, meglepetten hőköl hátra, első kérdésében máris remekelve: hova megyek? Na vajon hova?

Bulizni!
Mondjuk jelen állás szerint a kocsiban ücsörögve és hallgatva Miller szavait, nem kifejezetten érzem úgy, hogy jó bulinak nézünk elébe.
- Mondtam már, hogy az én lelkemen szárad, hogy korábban bezárták? A bejutás sima liba – erőltetek vigyort a képemre, ami jelen állás szerint nem érkezik olyan lazán, mint korábban. Kezdem felvenni a versenyt Lloyd pánik hangulatával, mikor arról paffog nekem, hogy utál csapatban dolgozni főleg terepen, mert rendszerint azzal van elfoglalva, hogy mit fog elcsesződni, mikor fog ellenük fordulni a nekik kedvező helyzet? Na hát igen, ez sajnos mindig benne van a pakliban és biztos vagyok benne, hogy ha nem egy kislányról lenne szó, én se kifejezetten érezném annyira sürgetőnek a dolgot.
Viszont van egy hatalmas előnye is a csapatmunkának. Soha nem vagyunk egyedül. Mindig lesz valaki, aki kitudja húzni a seggünket a szarból.
- Azért óvatosan, Miller – szólok még utána, mielőtt bezárná maga mögött az ajtót. Feszülten könyökölök rá a kocsi ablakának peremére, s néhány megkeményedett bőrdarabot lecsipegetve a körmeim mellől, pattanásig feszülő idegekkel várom ki a negyed órát. Tartok a mai bevetéstől? Naná, mint minden alkalommal… de annál is inkább érzem a lábamban a bugit, hogy mennék már, mennék már! Az egyhelyben ücsörgés nem erősségem.
Furcsa recsegés kelti fel a figyelmemet, ami a fülemben elhelyezett füles felől érkezik. Nem kezdek el őrült kérdezősködésbe, hiszen tudom jól, hogy full süket a szerkezet Miller részéről… helyette megfeszült állkapoccsal, már-már ugrásra készen támaszkodok a kocsinak, mellkasom előtt karba tett kezekkel. Amikor azt mondtam, hogy nem tudok a seggemen nyugton ülni, igazat mondtam.
- Aha… véletlenül – gyanakszok? Ugyan, mire gyanakodnék? Egyszerűen egy gyakorlott zsaru nem fogja „véletlenül” kikapcsolni a fülest. Tudjuk jól, hogy ezek a véletlenek mit jelentenek. Többek között azt, hogy végre eljött az én időm is, így megszaporázva a lépteimet, pofátlan lazasággal „vetem” magam a magukat biztonsági embereknek nevezett hígagyúak elé.
- Se fegyver se más… - erősítem meg bennük a tapogatózás alatt, amire ők is biccentenek a nagy tök fejükkel. Ezek se csepp teremtések, azt azért meg kell hagyni. Ráadásul nem is ismerősek még vonásaikban se. Befelé menet futtában kapom elő a telefonomat, hogy Lloydnak intézzek egy gyors sms-t, nézzen utána a jelenlegi személyzetnek, mert van egy olyan sanda gyanúm, hogy teljesen le lettek cserélve. Tekintetem a felszerelt kamerákat keresik és a mellettük rendszerint élénkvörösen villódzó pöttyöket. Ha más nem, hát a kamerák segítségével kifognak tudni deríteni egyet, s mást.
- Aludni? Bár tehetném. Inkább csak kagylózok és pislogok, milyen gyorsan sikerül felkérést kapnod keringőre – kihívóan mérek végig egy mellettem vonagló, karcsú, párductestű nőkből összeeszkábált párost. Ezer éve nem jártam kiruccanás céljából sehol, kicsit helyzet idegennek érzem a dolgot, de lazítva görcsös tartásomon haladok tovább céltanul, elvégre azt nem kötöttünk ki most magunk elé. Elsődlegesen szimatolunk. Nyomokat keresünk.
- Lloyd rákapcsolódik a kamerákra, a legtöbb működik, ahogy néztem. Hátha sikerül valamit találnia bentről, amit mi itt nem vennénk észre. Azt üzeni, hogy el ne adjuk a lelkünket az ördögnek – némileg artikulálatlanul beszélek, nehogy valamelyik madárka azt feltételezze, totális őrületemben magamban beszélek.  
- Mögötted leszek négy óránál.
… mígnem egy sötét, magas, nagydarab alak zavar meg pillanatnyi nyugalmamban, nem is olyan messzire mocorogva a bárpulttól.
- Azt hiszem, hogy tényleg itt van. Kilenc órára.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here
Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here EmptyPént. Márc. 06 2020, 19:46

Jared & Brooke
Abandon all hope ye who enter here
Körbenézvén a klubban, úgy téve, mint aki éppen szórakozni vágyik – bár lassan már azt sem tudom, mi az -, az agytekervényeim akaratlanul is méltatlan válaszokért kiáltanak az ezernyi releváns gondolat mellett: nehezen tudom elhinni, hogy gyönyörű, életvidám fiatal lányok önként járnak erre a ratyi helyre. Vajon miért, amikor New York-ban ennél több száz nívósabb és hangulatosabb szórakozóhely leledzik? Mit találnak ebben a kissé ijesztő, Tágra zárt szemek stílusú swinger clubra hajazó helyben, ahol még csak a személyzet sem szimpatikus, nem is mondható kedvesnek. Nekem legalább is biztosan nem jön be a nagydarab kopasz csajozási stílusa, ha ezt egyáltalán annak lehet nevezni. Minden esetre rosszul vagyok tőle. Nem mintha sok mindenkié bejönne, de könyörgöm, mégis mit képzelt, hogy ledöntök magamba egy Martinit, majd mehetünk szobára? Habár ott aztán alaposan ellátnám a baját, csak nem úgy, ahogy ő azt feltételezhetően szeretné.
Van valami furcsa ebben a helyben, azt is mondhatnám, hogy hátborzongató, visszataszító, pedig nem nevezhetem magam egy ijedős kislánynak, azt sem mondhatom, hogy nem jártam más ehhez hasonló helyeken „munkaügyben”. Az is nyilvánvaló, hogy ha van olyan hely, amely befogad egy elmeháborodott, drogfüggő pszichiátriai esetet, aki nem mellesleg gyerekrabló, az a hely nem is lehet normális embernek való.
Mindenképp bíznom kell abban, hinni akarom, hogy ma itt valami olyasmi történik, amivel előrébb jutunk a gyerekrablás kapcsán, lehetőleg minél előbb, lehetőleg minél lényegre törőbb legyen az a valami.
Miközben Partner úrra várok, jómagam pedig a saját módomon próbálom felderíteni a terepet az újonnan szerzett kis kidobó fiúm segítségével is, egyre jobban kering bennem az az ismerős, jóleső adrenalin túltengés. Mindentől függetlenül, attól is, hogy tulajdonképpen nem kevés múlik a mai estém, azt hiszem, egy kicsit élvezem is a helyzetet. Mármint a rendőri munkával járó kérdéseket, elméletgyártásokat, a kutatásokat, az akciókat és természetesen főként, azt a pillanatot, amikor végül sikerül felgöngyölíteni az aktuális bűnügyet. Igaz, a mostanihoz hasonlóval még nem sűrűn találkoztam, de ez nem jelenti azt, hogy nem adok bele mindent.
Soha nem vallanám be magamnak, de egyre többször cselekszem itt saját magamért, illetve a rendőri munka öröméért, nem pedig apám miatt, habár ezt soha nem vallanám be, se neki, sem pedig magamnak. Legalább még biztosan nem.

Visszaemlékezve odakint az autóban, éreztem, hogy mindketten feszültek vagyunk egy kicsit a bevetés miatt, habár ez inkább amolyan jóleső feszültség, ami még inkább felpörgeti elménket és a szervezetünket egyaránt. Nálam legalább is biztosan erről van szó, de van egy olyan érzésem, hogy neki is. Azt hiszem, van egy-két dolog, amiben mi ketten nagyon is hasonlítunk egymásra, habár ez is azok a dolgok közé tartozik, amiről nem beszélek.
- Hm. Talán, ha nem próbálna meg mindig annyira professzionális módon eljárni, most nem lenne ilyen helyzetben. – jegyzem meg kicsit szúrósan, kicsit piszkálódva, egy csak magam számára érzékelhető mosoly mellett, amikor Stanton csak úgy odaveti, hogy tényleg, valamikor ő záratta be ezt a helyet. Arra célzok itt, hogy biztosan ekkor is görcsösen ragaszkodott a betartandó szabályokhoz, s a perfekcionizmusa nem engedte volna meg, hogy elsiklik felettünk, ami azt hozta ki belőle, hogy lakat alá helyezze a szórakozóhelyet egy időre. Természetesen én is ezt tettem volna a helyében, még ha én nem biztos, hogy a törvénykönyv összes paragrafusát olyan szinten visszamondanám minden esetben, mint ő, viszont még mindig jó érzéssel tölt el, ha néha időként odaszúrhatok neki, meg amúgy sem én lennék, ha az ilyesmit kihagynám.

Ó, nagyon is tisztában vagyok vele, hogy Jared Stanton nem aludt el odakint a kocsimban – mellesleg csak most jövök rá, hogy csak úgy otthagytam valakit BENNE egyedül?  -, abban meg száz százalékig biztos vagyok, hogy már alig várja, hogy ő is színre léphessen, miközben többféle verzión futtatja az agyát még mindig az elrablóval illetve a ma est alakulásával kapcsolatban. Igazából azon is meg vagyok lepődve, hogy belement, hogy én menjek be elsőnek a Rose-ba.
Csak egy pillanat erejéig torpanok meg, amikor még utánam szól a pasi, hogy azért legyek odabent óvatos. Volt bennem egy késztetés, hogy azt mondjam erre: Maga is.”, de aztán végül csak egy jelentőségteljes pillantást lövök felé, majd határozott léptekkel folytatatom a befelé vezető utat.
Nem tudom, a biztonságiakkal, hogy boldogul azok után, hogy felhívta a figyelmemet az előző problémára, de legbelül van egy olyan érzésem, hogy megoldja ő.
- Azért én ezt véletlenül sem nevezném keringőnek. – húzom alig látható grimaszra ajkaimat, amikor a pultossal való édes csevejre céloz, de ekkor meg is látom Stantont megérkezni e-csodás klubba, azonban próbálok nem ránézni, semmi szükség arra, hogy valaki észrevegye, kommunikálunk egymással.
- Ezt valami egészen másnak hívják. Legalább is az én szótáramban.
Magam elé bámulva hallgatom tovább a szavait - közben olykor-olyakor a könyökömre támaszkodva a szám elé teszem jobb kezem, hogy senkinek ne tűnjön úgy, mintha máris annyit ittam volna, hogy magamban beszélek -, amikor is a kamerákra való rácsatlakozásról beszél, illetve Lloyd üzenetét tolmácsolja.
- Na, de csak bejutott – szúrom oda még egy kicsit piszkálódva, ha már felhívta a figyelmemet többször is arra, hogy anno mit tett a hellyel.
- Azt kell, hogy higgyem, hogy maga valami különös kapcsolatot ápol a kamerarendszerekkel. – Miért is bírnám ki, hogy ne szóljak be?
- Habár ez nem rossz ötlet, mégis fontosabbnak tartom, amit most mi, a saját szemünkkel látni fogunk. Meg egyébként is rizikós dolog lenne, ha netalán valaki idebent észleli, hogy valaki rákapcsolódott a rendszerükre. Ezek a legújabb technológiával rendelkező biztonsági rendszerek, - én már csak tudom - már mindenre képesek. Habár kétlem, hogy ebben a kupiban ilyen van. – Fene tudja. Sose tudni, hogy ki vagy mi lapul a háttérben, ezért jobb előre feltételezni a legrosszabbat.
- Hm… nehogy.- fortyan fel belőlem csak ennyi, amikor Stanton Lloyd üzenetében azt ecseteli, hogy ne adjuk el lelkünket az ördögnek. Nos, én már ezen túl vagyok, szóval nincs mitől félnem, nem igaz?
Még mindig a pult irányába nézelődök, hiszen most már van más is idebent rajtam kívül, aki a további terepet szemmel tudja tartani, de aztán a másik fél olyat mond, amitől egy pillanatra megáll bennem az ütő.
Még véletlenül sem azonnal, de végül lassú, feltűnésmentes mozdulatokkal fordítom fejem az általa megadott irányba, miközben egy hatalmas alak kúszik elő az árnyékből és egyenes felém tart…
Máris lebuktunk volna, vagy mi a franc? – morfondírozok magamban miközben komótos, mégis markáns léptekkel közeledik a pult azon irányába, ahol éppen én ülök.
Ismét csak egy momentum erejéig a hátam mögé lesek Stantonra, hogy készenlétben legyen, ha esetleg szükség lenne rá, mindamellett, hogy tudom, ez pontosan így van.
A nagydarab néger krapek – basszus, ez így élőben sokkal nagyobbnak tűnik, mint a képzeletemben -  meg csak egyre közelebb ér hozzám, én meg nem is tudom, hogy mennyire legyek készenlétben, ha esetleg megtámadna, úgy hogy közben tök nyugodtnak tűnjek.
Aztán, ahogy közvetlenül a mellettem lévő bárszék mögé ér, csak akkor jövök rá, hogy a pasas szabályosan átnéz rajtam, konkrétan észre se vesz engem, sem semmi mást a körülötte lévő eseményekből,  a zsibongó tömegből, a hangos zenéből, csakis „kis” csapos barátomra koncentrál.
Én azonban felismerem őt, felismerem őt a fotók alapján, amiket láttam róla. Jól megnéztem azokat, és számítottam is erre a kolosszális testalkatra, a mély hangra, de leginkább mégis a kisugárzásából tudom, hogy nem lehet más, mint Williams, és ama bizonyos női megérzés miatt, amit már oly’ sokszor emlegettünk történetünk során.
- Roy, egy duplát jég nélkül és gyorsan! – veti oda öblös hangján a másiknak, s szavaiból ítélve ez a rendelés nem egyszeri alkalom, inkább megszokásnak tűnik.
- Megint egy rossz nap, Wal? – kérdezi tőle a másik a fejét rázva. – Nem kéne megint keverni – teszi hozzá a kopi, mintha legalább is érdekelné, hogy mi történik egy másik emberi lény szervezetében és lelkében.
- Csak egy egyszerű nap… - mormogja valami válaszként, majd amikor megkapja az áhított italát, lapát kezeivel azonnal megragadja a whisky-s poharat és egyetlen húzásra magába dönti a sárga alkoholt, mintha csak a napi betevőjét fogyasztaná el. Mondjuk, az nekünk csak jó, ha leissza magát, úgy talán veszít egy picit testi fölényéből, ha tettlegességre kerülne sor.
- Kérem a kulcsom! – Úgy látszik, a hapi csak tőmondatokban beszél – na, ezt akarjuk majd mi kihallgatni odabent a vaküveg mögött, ha képesek leszünk bevinni a rendőrségre!
A pincér nem szól semmit erre már, csak egy meghatározó pillantást vet a másikra, majd máris a pultra csúsztatja a kért tárgyat, amire meg a fekete szinte azonnal lecsap.
Nos, Brooke, itt az idő, most vagy soha, hogy megtudd annak a hülye szobának a számát! Megkérdezni, ugyebár túlságosan feltűnő lenne, ezért cselekedni kell.
A következő pillanatban, mielőtt a pasas még elvehetné a kulcsot az asztalról, egy jól irányzott mozdulattal meglendítem kezemet, majd a Martinimet pontosan a pasas kulcsot tartó mancsára borítom. A dolog másik pozitívuma, hogy így legalább biztosan nem kell meginnom.
- Nem tud vigyázni? – emeli rám az emberkénk most először zavaros és nyugtalan tekintetét, amit nem pontosan tudok meghatározni, hogy a drogtól, az alkoholtól vagy csapán a pszichés állapotától olyan, amilyen.
13-mas szoba, 13-mas, közben csak erre a szobaszámra tudok gondolni, hogy jól láttam-e azon rövid idő alatt, amíg a pasas kezdődő dühéből feleszmélve rá nem jött, hogy ki a ludas lucskos kezéért és kabátujjáért, és ezt természetesen memorizáljam.
A tekintetétől azonban az első momentumban még engem is kirázott a hideg.  Ahogy szemtől szemben itt állt velem a már többszörösen is elképzelt és általunk megalkotott szörnyeteg, amiről odalent, a kis házban annyi elméletet gyártottunk, most úgy érzem, hogy ebben a tekintetben benne hordozza az egész élete fájdalmát és ürességét. Mert igen, a zavaros és vérben forgó szemei mellett és mögött volt valami más is, és azt hiszem ez a magány és az üresség. Minden esetre azt érzem, hogy nem szeretnék belelátni a lelkébe, mármint, ha van egyáltalán neki.
Mai modern társadalmunk szerint az elmebetegnek nyilvánított személyeket pszichiátriai intézményekben kell kezelni, erre ezek meg idekint, szabadok mászkálnak, és azt tesznek, amit csak akarnak.
- Elnézést kérek, úgy tűnik, nem igazán bírom az alkoholt. – nézek a szemébe egy buta fruska tekintetével, és még magamra erőltettek egy bugyuta mosolyt is, már ha ez összejön nekem.
Viszont erre a mosolyra egyáltalán nem kapok viszonzást, a pasas egyszerűen csak faképnél hagy és megindul a terem bal irányába a kulcsával egy folyosó felé, pontosan arra, amit az előbb mutatott nekem Roy – hiszen már tudom a nevét is.
- Stanton, nem tudom, mennyire babonás, de a 13-as szoba kulcsát vitte el az ipse. – szólok bele finoman végre a fülesbe, miközben egy nagyot sóhajtok, mert csak most veszem észre, hogy egy pillanatra ideges lettem.
- Azt mondja meg nekem gyorsan, hogy együtt megyünk vagy külön-külön? Már, ha odament a barátunk, ahova gondolom. – szegezem neki a kérdést, amit gyorsan el kéne dönteni, hiszen ki tudja, mikor lesz megint ilyen lehetőségünk.


©
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here
Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here EmptyHétf. Márc. 09 2020, 12:25

Brooke and Jared
.

Állkapcsom akaratlanul is megfeszül, s úgy vetek a mellettem ülőre egy haragvónak tűnő pillantást, mintha a világ legsötétebb titkát mesélte volna el nekem az imént.
- Koránt se a professzionális módszer járt az eszemben akkor. Ez egy hosszú sztori Miller. Semmi esetre se az járt a fejemben, hogy minden szabályt betartva járjak el a munkaadóim intelmeire figyelve. Ezt láttam helyesnek, miután hét lakat alatt őrzött titkokra bukkantam idebent. Kurvák, drog. Kiskorúakkal volt tele az egész lebúj, akiknek ártatlanságát, hiszékenységét kihasználva, tizennyolc éves korukra nem csak, hogy testileg tönkrement, megalázott és kifárasztott emberek lettek, de mentálisan is tönkrementek. Fiúk és lányok egyaránt. Úgy használták őket egy-egy nagyobb orgiára, hogy nem is voltak tisztában azzal, hogy mit csinálnak. Olyan drogokat adtak be nekik és önmagában olyan drogok futottak át ezen a helyen, aminek származásáról, összetevőiről ez idáig nem is tudtunk – állkapcsom keményen feszül meg, mikor felidézem magam előtt annak az estének minden egyes pillanatát, ahogy karban cipeltük ki egyesével azokat a szerencsétleneket a bilincsbe vert, ugyan csak illuminált vagy épp teljesen tiszta gondolkozású, különböző nációkhoz tartozó emberek között.
- Vannak olyanok, akik olyan mentális károsodást szenvedtek, hogy a mai napig nem szólaltak meg. Néhányuknak elszállt az agyuk és azóta is intézetben vannak, a sarokban ücsörögve, nyáladzva kapargatják a falról a vakolatot addig, míg a körmeik fel nem szakadnak – vezetem ismét Miller arcára a pillantásomat. Szinte érzem, ahogy kék tekintetem nem csak szikrákat szór, de a visszaemlékezés kellemetlenségétől szomorkássá is válik – egy tizenhat éves fiú a kezeim között halt meg, úgy elverték, miután megerőszakolták. Azt se tudta, hogy mi történik vele, mikor megtaláltuk… a haláltusáját vívta, és nem tudtam neki segíteni – megköszörülve a torkomat aprót rázok a fejemen, ezzel verve ki azt a néhány, mégis végtelen időkig tartónak ható percet.
- Nem lett volna szabad újra megnyitni ezt a helyet. Mert még mi se tudjuk garantálni azt, hogy egyik-másik nem fog visszatérni ide és nem fog ugyan ez történni a színfalak mögött. Kívülről lehet, hogy csak egy szórakozóhely tele minden korosztálynak megfelelő spinével és pasival. Lehet, hogy csak azokkal a feltételekkel működhet, hogy minden közösségi teret bekameráztunk. De ez még nem jelenti azt, hogy a mosdókban nem történik hasonló, mert ugyebár oda nem rakhatunk semmit… vagy ki tudja, mi történik a hátsó bokszokban? De azt már nem tudtam meggátolni, nem tudtam elég meggyőző lenni ahhoz, hogy végleg beszüntessük. Inkább igyekszünk szemfülesek lenni, és annyiszor razziát tartani itt, ahányszor csak szükség van rá. – Mély sóhajjal fordulok el tőle, hogy szemrevételezhessem az épület omladozó falait. Ez a hely valóságos pokol a számomra, mely mind ahányszor nyugovóra térek, megjelenik az álmaimban. Félek, soha nem is fogok szabadulni tőle, ám tudom, hogy hozzásegített ahhoz, hogy jobb nyomozó legyek, mint az előtte bármikor is voltam. Pontosabb, alaposabb és precízebb vagyok. Ma már nem kifejezetten a felsőbb utasítások szerint cselekszek, amennyiben úgy érzem, hogy a saját módszeremmel többre megyünk. Elmúltak azok az idők, mikor ennyi hibát követően minden alkalommal beadom a derekamat a fejeseknek.

Nem véletlenül igyekszek végül mihamarabb lezárni ezt a beszélgetést. Első körben nem akarom feleslegesen húzni az időt, a végén még elcsúszunk a megtervezettekhez képest. Na nem azt mondom, hogy nem vagyok képes a rögtönzésre, de mégiscsak megnyugtató az ember számára, ha a számításai szerint zajlanak a beütemezett tervek.
- Ohh, akkor minek nevezné? – orrom alatt somolyogva szegem le a fejemet, mintha a padlónak mintázatát igyekezném az emberek toporgó lábai között elemezni. Egyszerű betonozott felület ez, jól kivehető benne a számos helyen felbukkanó, sóderben lévő kavicsok halma. Itt-ott beletaposott rágófoltok teszik „rusztikusabbá”.
- Megvannak a magam módszerei, nem kell attól félni, hogy nem jutok be valahova. Tudja Miller, nem kell hozzá két csomag hús a válla alá meg homokóra alkat, hosszú comb és társaik, hogy valaki elég meggyőző tudjon lenni – én magam is pont olyan epésen jegyzem meg, ahogy azt ő szokta tenni. Ha pedig figyel, hallhatja, hogy mind ezt teli pofával vigyorogva tálalom neki.
- Azzal remélem, tisztában van, hogy a szerződés még mindig él a rendőrség és a Red Rose között? Akkor néznek rá a kamerákra, amikor szükségesnek gondolják. Másként nem is nyithatott volna ki újra ez a szar. Mi telepítettük be a kamerákat. Ez nem a saját biztonsági rendszerük, hanem a miénk – egy pillanatra elhallgatok és összemosolygok a szája szélét rágcsáló vörös ördöggel, ki a barátosnője mellett tekeregve kéreti magát. Lopott pillantásokkal tartom őt szemmel egy kis ideig, majd hátat fordítva neki tűnök el a tömegben – miért mániája itt minden nőnek egymáshoz dörgölőzni? – morgom az orrom alatt – amúgy természetesen véletlenek léteznek és simán eltudom képzelni, hogy ő maguk is rávittek egy biztonsági egységet a helyre, amiről mi nem tudunk. De akkor kibelezem az összeset.
A célszemélyünk végszóra érkezik. Egy pillanatra se veszítem se őt, se pedig Millert szem elől, miközben a saját súlyomat és termetemet meghazudtoló gyorsasággal, könnyedséggel iszkolok közelebb hozzájuk a ritmustalanul vonagló testek között. A távolság ugyan csökken, mégis biztonságos annak tekintetében, hogy ne keltsek vele feltűnést, mégis ugrásra készen álljak, ha bármi probléma történne a pultnál. Az emberünk tényleg hatalmas. Mindamellett, mint egy teliszteroidozott tenyészbika, rendellenesen duzzadnak a hátán és nyakán, két fatörzs vastagságú karján az izmok. Nem azt mondom, hogy nem volt dolgom hozzá hasonlókhoz eddigi pályafutásom során, de azért meghökkent. Nem leverhetetlen, ebben biztos vagyok.
Az ott történő incidenst látva egész testemben megfeszülök, mint egy ugrásra kész állat, úgy ácsorgok két velem egyáltalán nem foglalkozó fazon között. Ám nem történik semmi említésre méltó azon túl, hogy váltanak néhány pillantást egymással, s már érkezik is a fülemre egy információ.
- Már rajta vagyok – mert csakugyan sikerül „rácsatlakoznom” a négerre, amint elindul a pulttól, hátra a szobák felé, melyek esetében tökéletesen ismerem a járást. Néhány héttel ez előtt, ha nem fordultam meg hússzor azokban a helyiségekben, míg helyszíneltünk, akkor egyszer se.
Egy tajtrészeg, egymással enyelgő párocska takarásában sikerül végignéznem a jelenetet, ahogy Walter először még kommunikál egy eddig ismeretlen személlyel, majd egyre idegesebben, egyre haragosabb arckifejezéssel és gesztikulálásokkal teszi el azt egy egyszerű legyintéssel az útjából. Pont olyan mozdulat ez, mint amikor egy macska pakolja el az útjából a kölykét. Határozott, figyelmeztető.
- Miller, ha ezt el is tudjuk kapni, ketten nem fogjuk tudni innen kicibálni, főleg nem feltűnésmentesen. Bár abban se vagyok biztos, hogy mi vár ránk odabent – indulok el a folyosón az ajtó irányába – legyen résen, ráteszek egy poloskát – mert Lloyd bizony mindenre ügyelt. Nem mehetek se én, se Miller a közelébe addig, míg nem bizonyosodik meg arról, hogy odabent nem várnak ránk többen. Azzal nem csak az akciónk, de mi magunk is veszélyeztetve lennénk.
Felkészülve a nagyobb ütközésre, határozott léptekkel indulok meg a rendkívüli méretekkel rendelkező, morózus alak felé, aki abban a pillanatban fordul meg jókora lendülettel, hogy elérek mellé. Engem szerencsére nem tud úgy félrepakolni, mint a már nyomaveszett férfit, természetesen a felkészültségem és a megvetett lábaim miatt. De még így is nyekkenek egyet a becsapódás pillanatában. Bár a vállamat találja el, először mégis a gerincemen fut végig egy furcsa, fájó érzés, amiből felocsúdva már csúsztatom is a bőrdzsekijének egyik szegecséhez az aprócska kamerát. Gyors, precíz mozdulat és tekintve, hogy sikeresen tudom rögzíteni, már nem is érdekel az, hogy hátratántorodva éri a hátam a falat.
- Bocs nem vettelek észre – morogja kurtán az orra alatt, én pedig legyintve, arcomra unott vigyort varázsolva paskolom meg a karját.
- Rá se ránts, az én hibám – és mint akit egyáltalán nem érdekel, hogy hova tart, már fordítok is hátat neki, tekintetemmel Millert keresve.
- Baszd meg… ez egy sziklafal… - nyöszörgöm – ide másra lesz szükség, mint pár pofonnal kiütni. Van egy ötletem. Találkozzunk hátul a szemétlerakónál, öt perc múlva – vállamat szorongatva indulok el az utasításul kiadott hely felé.    


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here
Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here EmptySzomb. Márc. 14 2020, 07:11

Jared & Brooke
Abandon all hope ye who enter here
Szavaim hatására egyszer csak egyetlen pillanatra még a levegő is megfagy az egész - amúgy is zordnak mondható - helyiségben. Szinte látom is szemeimmel, érzem leheletemen, kitapintom ujjaimmal azt a jéghideg tekintet okozta fagyásállapotot, ami beáll idebent és ami Stanton felől árad.
Először nem is értem, hogy mi a problémája, mert eddig nem gondoltam volna őt azért egy hisztériás kislánynak, de aztán amikor megfeszült arccal elkezd beszélni, úgymond választ ad csípős megjegyzésemre, azonnal megértem a felőle áramló dühöt.
Először azt hittem, nekem szól ez a mérhetetlen harag – nem mintha érdekelne, hogy ki mit gondol rólam, hogy ki haragszik rám, erről már rég letettem, amióta apám rávett, hogy álljak mellé -, de hamarosan rájövök, hogy ez inkább ennek a helynek és a körülményeknek tudható be. A Red Rose-ban tapasztalt tragikum, a mások által elszenvedet trauma az oka, s ebből, látszik megint csak, hogy ő vérbeli rendőr. Most először zavar, hogy én meg igazából nem, de talán pont ezért van az, hogy én meg ennyire józanul és hidegvérrel vagyok képes kezelni ezt a helyzetet.
- Igen, azt tette, amit a legtöbb rendőr tett volna, most tapsot vár? – kérdezek azért vissza úgyszint ridegen, hozva önnön stílusomat, amikor beszélni kezd erről az esetről. Most nem fogom azért megdicsérni, mert jól végezte a munkáját. Persze, ez nem jelenti azt, hogy teljesen érzéketlen lennék az ügy iránt, de ezt másnak nem kell tudnia. Közben gondosan ügyelek arra, hogy a pultos csávó figyelme ne akadjon meg azon, hogy esetleg magamban beszélek.
Igazából ez már nem egyedi eset a városunkban, sem pedig az országban. A bűnözés, a drogkartellek bővülésével és a különféle bandák szaporodásával a város kezd hasonlítani valami megzargatott méhkasra. Ez az egész a családomnak sem tetszik. Ők főleg ingatlanokban és fegyverekben utaznak, viszont a rosszabbodó helyzet, a rosszféle alakok sokasodása nem tesz jót az üzletnek, habár a városban apám még mindig magasabbrendűbbnek számít az alvilág köreiben.
Ahogy hallgatom tovább a nyomozó beszámolóját a régebben itt uralkodó állapotokról, megállapíthatom, hogy az, amit Robert mondott nekem, csak töredéke annak, ami itt zajlott, mégis csak két mondatban összefoglalta és megértette velem az egészet. Azt is leszögezhetem, hogy ezek szerint Stanotonék mindenről tudnak, és nem nekem kell velük közölnöm a bátyámtól kapott információkat.
- Akkor miért hagyta, hogy újra megnyissák? – szegezem neki hirtelen a kérdést, habár azt hiszem, a választ is tudom rá. Sejtem, hogy ha rajta múlott volna, akkor örök lakat alá helyezik ezt a nyomortanyát, de ugyebár, a felettünk álló hatalom gyakran önérkedű vagy csak simán ostoba döntéseket hoz, mert igazából nem látnak a dolgok legmélyére - nem úgy, mint egy nyomozó, aki beleöli ebbe az egész életét - vagy nem is érdekli őket más a politikán kívül.
- Tudja…én szinte biztos vagyok benne, hogy itt még folyik valami, ami piszkos és illegális, más különben nem lenne itt a mi emberünk és nem vezetett volna ide minden nyom. Egy kislányt, egy ilyen ember lányát sem rabolták volna el ok nélkül. Valamit akarnak a polgármestertől, és az tuti, nem a váltságdíj, hiszen azért már rég jelentkeztek volna. – közlöm vele őszintén a véleményemet, miközben ujjaimmal finoman dobolni kezdek a pulton, hogy valahogy tompítsam a testemben gyülekező adrenalint. Érzem, amint beléptem ide, éreztem, hogy valami sötét dolog folyik még itt. Az ilyesmit nem lehet csak úgy egyik napról a másikra eltüntetni, nem kis dolog lehetett itt, ha még a bátyám is kiakadt tőle.
- Leginkább semminek nem nevezném. – fintorodom el, amikor újra a nagydarab csapos semmit érő flörtölési próbálkozása a téma. Igazából az egész eset számomra szóra sem érdemes addig a pontig, amíg nem jutok valami használható infóhoz a krapektól.
Látom, hogy a társamnak ez igazán szórakoztató téma, de ezután csak még inkább szórakoztató beszólást tartogat a számomra, amitől egy percre megfeledkezem arról, hogy éppen bevetésen veszek részt, és most kapja vissza tőlem azt a szúrós pillantást, amit nemrégiben ő lövellet felém.
- Igen, mi nők hülyék vagyunk, és már csak így érhetünk el dolgokat, tudja. – vetem oda halkan nem kevés gúnnyal a hangomban, -, de azért köszönöm a bókot. – Semmit se gyűlöltem jobban, mint amikor nem ismerték el a képességeimet. Férfiak uralta világokban létezem, ahol a nőnknek mindig többet kell letenniük az asztalra, mint az ellenkező neműeknek. Én magam, azt hiszem, többet is letettem, mint az kellett volna, vagy némely más férfiegyed, és akkor most komolyan ezzel az ócska szöveggel jön Stanton? Habár tudom, hogy ezt ő maga sem gondolja komolyan, és csak heccelni próbál, mégsem tudom azonnal semmisnek venni a megjegyzését. Kislány koromban apám és a bátyáim a tenyerükön hordoztak és egy egész világ hevert a lábaim előtt az anyagi jólétnek köszönhetően. Alig vártam, hogy végre a saját lábamra álljak és bizonyítsak nem csak saját magamnak, de a világnak is. Azt hiszem, ez az orvosin, majd később a Redőakadémián is sikerült. Amikor apám rám kényszerítette ezt az egész gengszter dolgot, akkor is megálltam a helyen a keményebb bűnözők közt is. Beépült rendőrként is olyan sikereket értem el, hogy Richardson engem akar vezető nyomozónak, de nyilván ez mind csak a testem miatt történik így.
Miután kellően felhúzom, majd lenyugtatom magam, gondolataimban visszatérek a mi kis közös ügyünkre a klubban, hiszen nyomós okkal vagyunk itt.
- Öhm…most már tisztában vagyok – vágom rá a kamerákra vonatozó kérdésére szinte azonnal, hiszen nem lehet mindenki birtokában az összes rendőrségi információnak, mint ő, pláne, hogy ez az ő ügye volt, még szép, hogy előnye van velem szemben. – De remélem, maga pedig tisztában van azzal, hogy a rendőrség néha igen ósdinak mondható szerkezeteit már jóval felülmúlják a bűnözők technológiái, szóval én azt mondom, ha akarták, simán megbuherálták a rendőrségi kamerákat és azt láttattak magukkal, amit csak akartak. Van egy olyan érzésem, hogy kaphatja elő a belező kését!– mondom ezt úgy, hogy halálosan biztos vagyok az igazamban, hiszen nekem is ott van Crickett, aki általában mérföldekkel a rendőrség előtt jár, ha számítógépes feladványokról van szó.
Végszóra elő is kapom a mobilom, majd a következő sms-t küldöm el apám hackerének, hiszen nem árt, ha ő is utánanéz a dolgoknak és talál valamit, amit a rendőrség biztosan nem: „Nézz utána a Red Rose klubnak Brokklynban. Minden mocsok, ami a színfalak mögött van, érdekel. Brooke" Tudom, hogy ő teljes mértékben tudni fogja, mi az, amit várok tőle.
Hazudnék, ha azt mondanám, nem gyülemlik fel némi feszültség bennem, amikor megjelenik az alanyunk a maga hatalmas valójában, de végül is felmérem, hogy ő is csak ember, és amúgy sem egy ember mérete a mérvadó.
Miután véghezviszem az apró kis pohárborítós magánakciómat, mely segítségével megtudjuk a pasas szobaszámát - így tudjuk hova hatolhatunk be, ha a néger nem is a szobájába vonul el azonnal, hanem esetleg a hátsó helyiségekbe - , Stanton következik.
Mire felteszem neki a kérdést, ő már meg is indul az emberrabló után egyenesen, nekem esélyem sincs mozdulni, csupán a kettőnket összekötő headseten keresztül hallgatózom a lármás csarnokban, hogy vajon mi is történik odaát.
Testem teljesen megfeszül és izmaim teljes készültségbe rendeződnek, hogy esetleges balul elsült tervben, tettre kész legyek vagy erősítést tudjak hívni. Egyik kezem ökölbe szorítva, míg a másik a pult szélét markolászva várja az összecsapást, de végül aztán majdnem, hogy most sem történik több, mint amikor én kerültem kontaktusba a célszeméllyel.
- Valahogy csak összejön – jegyzem mag halkan még mindig a történéseket figyelve, illetve hallgatva, amikor a nyomozó úr megjegyzi, hogy szerinte ezt a pasast nem fogjuk tudni csak úgy elkapni. Márpedig muszáj lesz! -  De a poloska jó ötlet, és nem csak a pasasra.
- Hm, minden esetre, magával kedvesebb volt, mint velem. Ééérdekes – jegyzem meg csak úgy a nem létező bajszom alatt maliciózus hangnemben az ütközés követően. Még, hogy bocs…
Mivel Stanton közelebbi kontaktusba került vele, mint én, testközelből megtapasztalta a másik fizikai kapacitását, így most én is igazat adok előző mondandójának, hogy szükség van egy B-tervre, ami Walters leterítését illeti. Így, amikor elmondja, hogy találkozzunk odakint a hátsó bejáratnál, gond nélkül belemegyek.
- Rendben, addig az új barátomnál is hagyok egy poloskát, mert nem csak magának van ám, nem csak magának – teszem azért hozzá huncut arckifejezéssel, miközben szétnézek a helyiségben, végül megvárom, amíg az említett személy a kiszolgálással van elfoglalva és a pult belső oldalára el is helyezem a kis bogarat. Igaz, hogy igazi bunkó a pasas, de van egy olyan érzésem, hogy a pultos nem annyira hülye, mint, amilyennek kinéz, illetve tud valamit, amit nem ártana kiszedni belőle, ha már ilyen haveri viszonyban vannak a mi kis Walterünkkel.
Mikor megtörténik a lehallgató elhelyezése, óvatosan leszállok a párszékről, hogy egy kicsit körözve meginduljak a célterület felé.
- Ó, már mész is? – szól utánam hirtelen a kiszolgáló, mire egy pillanatra megtorpanok, de közben olyan pillantással bámulok magam elé, hogy azzal ölni lehetne. Persze, mire visszafordulok a faszi felé, ismét arcomra varázsolok egy állvigyort - bevallom, nehezemre esik.
- Eszem ágában sincs, csak a mosdót keresem fel – felelem a kérdésre ártatlan arccal, miközben alig várom már, hogy békén hagyjon.
- Elkísérjelek?  - Csak nem hagyja abba a nyomulást, de természetesen én sem ma jöttem le a falvédőről, és ki tudja, talán egyszer még jól jön nekem a pasi nagy fellángolása irányomban.
- Azt hiszem, erre még képes vagyok egyedül is, de visszajövök – kacsintok rá huncut arckifejezéssel, azzal megfordulok a hajamat látványosan meglobogtatva, és faképnél hagyom a férfit.
Természetesen egyelőre eszem ágában sincs meglátogatni a mosdót, de a biztonság kedvéért megteszem az oda-és visszavezető utat, hátha az a barom követni próbál engem.
Közben két megviselt - vagy inkább mondjak, hogy elhasznált? - kinézetű fiatal csaj halad el mellettem és akaratlanul is meghallom a beszélgetésüket. És milyen jól tettem!

- Flynn azt mondta, hogy mellette maradhatok és ad még a szerből, ha megteszem, amire kér – nyöszörög majdnem sírva a szőke hajú rondának egyáltalán nem mondható hölgyike, viszont az első ránézésre látszik rajta, hogy drogfogyasztó. Közben jómagam lelassítom a lépteimet és erősen a lányok szavaira fókuszálok.
- Én mondtam, hogy csak kihasznál… mindkettőnket – rázza meg a fejét a barna, aki a feltehetően valami barátnőféle.
- Nem, én ezt nem hagyom annyiban. Ágyba bújtam a kedvéért azzal a durva olasszal, nem fog csak úgy lepattintani. És amúgy is kell az anyag…- elcsukló hangon tör ki sírásban a szöszi. Mondjuk sosem tudtam megérteni az ennyire naiv nőket, igaz, én nagyobb előnyökkel születtem sokuknál, habár jelen pillanatban sokkal jobban izgat a Flynn Rhodes-os rész.
- Nem érdekel, én bemegyek akkor is hozzá – erősködik artikulálatlan szavak közt a valószínűleg mellőzött csaj, mire a másik elkapja a kezét és a mosdó ajtaja felé kezdi el ráncigálni.
- Nem fognak beengedni téged, tudod, hogy oda nem juthatsz be csak úgy – mutat a barna lány  jobb kezével egy sötétbarna bőrajtó irányába - aki nyilvánvalóan tisztában van valamiféle veszéllyel, ami a robosztus ajtó mögött várná őket -  , majd a lányok hirtelen eltűnnek a mosdó ajtaja mögött, ahová jelen pillanatban nem áll szándékomban követni őket. Egyrészt túlságosan feltűnő lenne, hogy kihallgatom őket, másrészt Stanton már várhat rám, és amúgy is csak mindent sorjában.

- Hallotta, Stanton? Rhodes itt van, vagy legalább is itt szokott lenni, létező személy, és nem is akárki – jegyzem meg miközben már egy macska óvatosságával veszem is az kifelé irányt, a megbeszélt hely felé. – Mindjárt kint vagyok.
- Nos, igazán szép kis randi helyet talált nekünk - vetem oda gúnyosan kedves társam felé, amikor tartom is magam ígéretemhez, és megjelenek a szemétlerakó mellett. Tökéletes uraság természetesen már ott vár rám, de miért is nem lep ez meg?  Most mondjam, hogy kicsit zavar a tény, hogy nem én vagyok a legnagyobb munkamániás az őrsön? Vagy legalább is osztoznom kell a poszton.
- Most, hogy én lelocsoltam a pasast, maga meglökdöste azt hiszem, tényleg kell valami terv,ami biztosabb lábakon áll –teszem hozzá aztán gyorsan oldalra döntött fejjel,  sajátos hangnememben, hiszen nem felejthetem el, hogy sürget bennünket az idő. Ha neki nincs valami kézzelfogható ötlete, nekem lesz.


©
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here
Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here EmptySzer. Márc. 18 2020, 20:18

Brooke and Jared
.

Igyekszek lezárni magamban a felmerülő témát, ami a szórakozóhelyként feltüntetett csodás helyszínünket illeti, noha ez egy olyan valami, egy olyan pontja az itt eltöltött időszakomnak, amire nem szívesen emlékezek vissza. Most mégis váratlanul jelenik meg számos kép a lelki szemeim előtt arról a jó néhány napról, mialatt nem csak én, de minden nyomozó és más-más rendőr a könnyeivel küszködve igyekezett kimenekíteni innen azokat a szerencsétlen embereket. A harag, a szomorúság, undor és gyűlölet egymást váltva kínzott bennünket, mi pedig nem engedhettük meg magunknak azt, hogy eluralkodjon rajtunk érzelmeink néhánya.
Ezért se válaszolok Miller rideg megjegyzésére. De. Azt tettem én és mindannyian, ami a nyomozói kötelességünk. Amit mindenki megtett volna, aki jelvényt és egyenruhát visel, hiszen erre esküdtünk fel, a jócselekedeteinkkel igyekszünk nem szimplán példát mutatni, de helyesen eljárni. De mégis vannak olyan esetek, amik minket is jócskán próbára tesznek. Nem kell ahhoz veszélybe kerülnünk magunknak is, vagy gyilkosokkal találkozni. Épp elég, ha az emberi természet legszörnyűbbjeivel találkozunk, ha a függőség okozta hatalom előszobájának küszöbét átlépve, ajtóstul rontunk be annak legjavába. Be a leprába, a pokolba és a kihasználás, elhasználás bugyraiba. Oda, ahol senki és semmi nem számít, ahol az emberi életek puszta eldobható, elnyűtt ruhadarabok, amiből minden második sarkon újra tudunk töltekezni. Mert pont ahogy ruházati bolt található minden második épületben vagy utcasarkon, pont úgy találják ezeket a szerencsétlen, kétségbeesett gyerekeket is. Olyanokat, akikkel elhitetik, hogy majd az ő segítségük által kitudnak mászni a mély gödörből, mert jobb életet és lehetőségeket kínálnak, no meg persze ott vannak azok is, akik az izgalmakat, a pénzt és a lázadást látják. Aztán mi lesz belőlük? Ha nem éppen halottak, akkor lelki és mentális roncsok valamelyik zárka és magáncella sarkában az elmegyógyintézetben.
Ezen a ponton viszont sikerül megértenem egy valamit… Miller nem az a valaki lesz, akivel komoly és mélyenszántó gondolatokba fogok bocsátkozni. Legalábbis a közeljövőben biztosan nem. És nem azért mert nem látom erre méltónak, egyszerűen mintha hiányozna belőle a lélek. Ő mondja nekem, hogy én milyen mérhetetlenül szabályszerűen járok el, de ha már arról van szó, hogy valamit meg kellett tennem, ami megviselt nem csak engem de annyiónkat, akkor leveri rajtam, hogy rendőrként ez a dolgunk, ez a kötelességünk. Sok volt kollégámat ezen a ponton löktem volna ki a kocsiból magam mellől, - ha kell, hát páros lábbal - mondván keressen magának olyan valakit, aki hasonlóan robotikusan működik, mint ő. Most mégse tehetem meg. Első soron az ő kocsijában ülök, hogy nézne már ki? Másodszor pedig ezt az ügyet végig kell vinnünk, ha tetszik, ha nem, okozzunk is egymás számára bármilyen mértékű kellemetlenséget.
- Mert nem én irányítom a New Yorki irodát és nem én vagyok a bíró, azért – csupán ennyit vagyok hajlandó hozzáfűzni, mert biztos vagyok benne, hogy ő maga is tisztában van a miértekkel. Egyszerűen képtelen beletörődni abba, hogy ami történt az megtörtént, mint ahogy elfogadni azt, hogy nem mindig az övé az utolsó szó.
- A pián kívül? – vonom fel a szemöldökömet, mikor mögöttem hangos csörömpöléssel hull alá néhány pohár, tartalmuk pedig jókora tócsává áll össze az üvegcserepekkel teli földön – folyik hát. És ha ugyan ott tartunk, mint néhány hónapja, esküszöm, hogy alápörkölök néhány életunt, hatalmi harcot folytató köcsögnek. Viszont azt sem árt szem előtt tartanunk, amik az első gondolatok voltak ott a faházban. Hogy ez talán egy szimpla bosszúhadjárat, ami sokkal inkább a polgármester ellen irányul, mintsem a kislány vagy bármi más ellen. Talán csak a két említett személy van benne, és a helyszínünk csak egy összekötőpont, mert mindketten megfordulnak itt… - ezután viszont elhallgatok egy pillanatra. Olybá tűnik, hogy akadnak olyan emberek, akiknek feltűnik, hogy bizony egy-két ember jobb szeret saját magával önfeledt vitát folytatni, bármiről is legyen szó. Sarkon fordulok, hogy a magukat „biztonsági embereknek” titulált inkább hájas, mintsem izmos melákok még csak véletlenül se tudjanak lépést tartani a haladási irányommal és azzal a bizonyos „elvegyülési” technikával, amit próbálok a sok vonagló szerencsétlen mellett kivitelezni. Nem egyszerű, annyi bizonyos, főleg, hogy olyan nagy az egy négyzetméterre jutó emberek száma, amivel képtelen vagyok kibékülni.
- … szóval ne vegyünk mérget arra, hogy több van a dolog mögött, mint amennyinek látszik jó? Ne legyen belőle sok hűhó semmiért. Először ezt próbáljuk meg lezárni, és ha látunk valami másra utalót, akkor arra később visszatérünk, ha csak nem robogunk bele azonnal a káoszba. És legyen ezúton szerencsénk, ne legyen baj – mert kezdem úgy érezni, hogy a szemöldökömet fogom befonni minden egyes nyomorúságos ügyünk kapcsán, hiszen állandóan azon kell sakkozni, hogy mikor milyen módszerrel védjek ki egy esetleges „ezt nem így terveztük!” esetet. Mindig kell A, B, C de még egy K terv is, mialatt mi vadul imádkozunk azért, hogy a létező legbékésebb verziót kelljen elszenvednünk. Nem szeretném, ha pont most ütne be a krach és válna valóra a legrosszabb forgatókönyv.
- Én ágy árva szóval nem mondtam semmi ilyet. Mániád kiforgatni az emberek szavait? – cinkos, pimaszkás mosollyal sandítok felé, ügyesen manőverezve a tombolda kellős közepén.
- Persze, hogy elavultak. Viszont Lloyd tesz azért, hogy megfelelően legyenek biztosítva a már meglévő, vagy éppen folyamatban lévő eseteink. Amíg ezt a „kiberzsenit” látod, addig nem kell attól tartani, hogy ezeket megtudják bütykölni – utalok a kamerákra, de ha itt állna velem szemben, minden bizonnyal szemtelenül mutogattam volna az R2D2 fejre emlékeztető, fellógatott kis nyavalyákra.
Csak ezután jutok el odáig, hogy meglátogassam a célszemélyünket, és a magammal hozott, Lloyd által biztosított kis masinát rögzíteni tudjam a kabátjának egy stabilnak és biztosnak tűnő pontján. Nem mondanám, hogy kifejezetten jól esik a vele való ütközés, főként a lendület miatt, amivel idegesen fordul el az imént irányba állított sráctól. Talán pont ez a hirtelenség az, ami egy pillanatra kizökkenti őt is a komorságból, s mintha tényleg rosszul vagy éppen hibásnak érezné magát, amiért letarolt valakit, egészen emberi hangnemben merészel hozzám szólni. Nem tagadom, valamelyest meglep, de még mindig jobb így, mintha reptében adta volna ki az utamat.
- Azt hiszem mázlija volt neki és nekem is. Arra viszont nem vennék mérget, hogy teljességgel tiszta az emberünk… már, ha a szemét nézzük. Ekkora pupillákat én még nem láttam, hacsak nem fekete az egész szeme – vállamat mozgatva, néha szisszenve indulok el az emberek között szlalomozva a megadott helyszínre, a kukákhoz. Jobb hely eszembe nem jutott volna, ezt nem tagadom, viszont így utólag belegondolva talán ez lesz a legmegfelelőbb. Ki lenne olyan tébolyodott, hogy a szórakozó térből kidülöngél a szemétlerakóhoz? Ezek előbb fossák és hányják össze magukat ott bent, mintsem elhagyják a delíriumos bűnbarlangot.
Menet közben sikerül elkapnom egy érdekes kis beszélgetést, Miller fülesének jóvoltából. Mint akit áramütés ér, kerek szemekkel dermedek meg, s pillantok vissza a hátam mögé Miller irányába. Végezetül csak megjegyzem a dolgot és folytatom az utamat, míg ő maga tiszteletét nem teszi a szemeteseknél.
- Ha ez nekem jön mégegyszer, eltöri a vállam – morgom az orrom alatt, ahogy kiballag hozzám, a randevút illető megjegyzésére már nem is reagálok.
- A magam részéről nem szívesen engedném össze magával, Miller. És nem, nem azért mert nő és nem azért mert nem látom elég jónak ahhoz, hogy megállja a helyét vele szemben. Szóval ne jöjjön megint ezzel – mutatok rá – nem engedem, hogy egy légtérbe kerüljön vele, mert ez kettéroppantja a gerincét egyetlen ütésével. Én, majd nyolcvan kilósan lepattantam róla, mintha egy gumilabda lennék. El se tudom, el se akarom képzelni, hogy mi lenne magával. És itt már nem fog bejönni az, hogy „nő”, ezért nem emel kezet magára. Ez az állat úgy be van állva, mint a gerely, szerintem nem ura a saját cselekedeteinek sem. Ahogy azzal a sráccal beszélt, majd idegből arrébb tette őt. Mintha maga Hulk lett volna, aztán felém fordult, és hallotta… még ő kért elnézést, gyakorlatilag. Pedig semmivel sem volt jobb a mi „találkozásunk”, mint amit azzal a szerencsétlen sráccal művelt. Szóval azt most mondom, hogy ha valami lesz is, azt vagy együtt csináljuk, vagy sehogy. Beküldhetnének bentről egy taktikai egységet, mert ide kelleni fog most a háttértámogatás, ez nélkülük nem fog menni. Főleg nem akkor, ha itt más dolgok is vannak, amit korábban nem vettünk figyelembe. Mert szomorú, de most megint össze kell forrasztani azt a sok „A,B,C” és miegyéb tervet… valami van bent abban a szobában. Tehát, ezek fényében, én most magától várok ötleteket – puszta kíváncsiság, mert figyeltem őt, míg a pultnál ült. Voltak furcsa kis mozdulatai, megjegyzései, amik felett nem tudok szemet hunyni. Hogy nem bízok meg benne? Azt nem mondtam. De nem szeretném, ha azt hinné, hogy teljesen háttérbe szorítom, és nem adok teret az ő gondolatainak, terveinek.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here
Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here EmptyVas. Márc. 22 2020, 18:24

Jared & Brooke
Abandon all hope ye who enter here
Mióta betekintést „nyerhettem” egyaránt a fény és sötétség világába, már valahogy teljesen másképp látom az életet, mint azelőtt. Ahogy addigi naiv és ártatlan tündérvilágomba beengedtem apám és a bátyáim életvitelének egy részét, egyre kevesebb olyan dolog van a világon, amit ne tudnék elfogadni, vagy ami megrengetné azt. Muszáj ilyennek lennem, mert különben beleőrülnék a fájdalomba, bekattannék ettől a kettős élettől, attól, hogy néha már magam sem tudom, hogy ki vagyok, és hogy már örökre átléptem-e azt a bizonyos határt vagy még van számomra kiút.
Szóval, igen, léteznek szörnyű emberek, gonosz bűntettek, megbocsájthatatlan lépések, de ebben az új életben megtanultam azt is, hogy hogyan nem vegyek a szívemre dolgokat, hogy hogyan használjam csak az eszemet a döntéseim meghozásánál és az egyes lépéseimben.
Így van ez akkor is, amikor munkáról van szó, legyen az drogügylet, gyilkossági ügy, de akár csak egy kis rongálás. Mindent megteszek annak érdekében, hogy akinek kell, meglakoljon a bűnéért, de nem kell ehhez valami szentté válnom, nem kell beszélnem az érzéseimről, nem kell éreznem. Ahhoz, hogy maximalista módon tudjam élni azt az életformát, amit eddig is vittem, nem engedhetem meg magamnak az érzelgősség luxusát.
Ezért is zavar annyira, amikor Stanton meg pontosan ennek ad most hangot, ezért, mert én ezt nem tehetem meg. A másik pedig, hogy most munka van, éppen egy akcióban veszünk részt, ha bármi balul sül el, egy gyerek élete bánhatja. Ő pedig most áll neki hosszú és komoly monológban kifejteni a múltban történt csatáinak szentimentális részleteit.
Azt hiszem, ezt nagyon rosszkor teszi meg, de úgy tűnik, kemény szavaim elérték hatásukat és végre visszatérhetünk a régi kerékvágásba.
- Legyen így, Stanton! – bököm oda először csak, mint valamire váró jövendőmondó, amikor ismét csak gondosan kijelenti, hogy milyen testi fenyítésekkel és talán a méltóságuk elvesztésével fogja jutalmazni azokat, akik megakadályozzák őt abban, hogy precízen végezze a munkáját, ha kiderült, amit amúgy mindketten sejtünk legbelül.
- Természetesen most nem is az az elsődleges dolgunk, hogy kiderítsük, folynak-e még itt piszkos ügyeletek – igen, a pián kívül - és pontosan mik, illetve ki irányítja ez az egészet. Nem mintha nem lenne szükség ennek a fertőnek a megállítására, de elsődleges célunk még mindig a kislányt rejtő helynek a megtalálása. Szóval, ha az megvan, felőlem porig is égetheti ezt a helyet, még segítek is benne – egészítem ki előbbi röpke mondandómat elszánt hangnemben miközben azért tekintetem a helység minden zugát végigjárja.
- Igazából nem tudom, hogy mennyire összeköthető a kettő: mármint az esetleges bosszúhadjárat és az itt jelenlevő szervezett bűnözés – egészen biztos vagyok benne, hogy erről van szó, de legalább is valami galeri féle működhet itt -, de ne felejtsük el, hogy nem véletlenül találtunk közös képet Wentwoth-ről és Williams-ről. Én azt mondom, ma nem hagyhatjuk meglógni ezt a beteg katonát.  -  Szóval, ahogy látható, most megint egyetértünk valamiben. Elég lesz nekünk egyszerre csak egy legyet lecsapni.
- Ha feldobják a labdát, akkor sajnos igen. Főleg, ha sovinisztának tűnő megjegyzéseket hallok – vonom meg a vállam, amikor partner úr visszakérdez a nekem pedig feminista kirohanásom után. Mint mondtam, nem sok mindennel, de ezzel biztosan ki lehet engem hozni a sodromból.
- Rendben, akkor várjuk Lloyd-ot, a megmentőt. Remélem, hogy ma este is szolgál nekünk valami fincsi új infóval, mint máskor – jegyzem meg őszintén egy apró grimasszal az arcomon, de amúgy valóban bízom ebben, de Crickett-be még jobban bízom. Ezen felbuzdulva, gyorsan rá is pillantok a mobilom kijelzőjére, de még semmi érdemleges üzenet nem érkezik.
Legbelül aztán még várom is, hogy történjen valami komolyabb összetűzés Stanton és a gyanúsított között, hogy végre kitörjön belőlem a tombolni készülő adrenalin vulkán, de aztán semmi, a nagy büdös semmi nem történik, amit észlelve nem tudom, hogy örüljek vagy csalódottságot érezzek. Minden esetre azért valamiért csak valami nyugalomfélével tölt el, hogy a nyomozó megúszta.
Hamarosan én is megindulok az általa kijelölt találkahelyre, hiszen most már biztosan tudjuk, hogy az a két ember, akik miatt ma itt vagyunk, mindketten a klub belsejében tartózkodnak. Nem mehetünk el innen addig, amíg nem lesz valamink vagy pedig mindenünk.
Mielőtt bármi érdemleges ötlettel előállhatnék, Stanton újra belekezd a mondandójába, amit én pedig szó nélkül figyelek.
Na, nem azért, mert annyira egyet értek vele, főleg a mondatok rám vonatkozó és testi erőnlétem becsmérlésére irányuló részeire. Nem is azért, mert megsértődnék a véleményén vagy bármit is bizonytani akarnék neki, hanem inkább azért, mert meglepődöm. Meglepődöm azon, hogy mindenek leszögezése előtt az elsődleges mondandója ez: én és a testi épségem megóvása. Mármint miért is foglalkozik ő ezzel? Miért számít neki? Ilyen még nem fordult elő velem a munkám során, most olyan érzésem lett egyszeriben, mint ha Robot hallanám, de aztán továbblépek.
- Ezt eszem ágában sem volt mondani, de még csak feltételezni sem – rázom meg a fejem, amikor befejezi a kiselőadást arra a részére célozva, hogy én majd biztosan azt fogom állítani, hogy nőként nem üthet meg egy pasas.
A férfiak világában élek és irányítok, az isten szerelméért, tisztában vagyok azzal is, hogy ebben az alvilágban nem léteznek fehér ló hátán vágtázó hercegek. Része akarsz lenni ennek a világban nőként? Akkor ne várd, hogy nőnek tekintsenek! Habár, ha meg nőnek, és nem velük egyenrangúnak tekintenek, akkor csak még jobban ráfáztál.
- Nem azt mondom, hogy most oda akarok menni és megküzdeni vele, de ma be kell vinnünk ezt az embert és nincs mese! – mutattok bal kezemmel a bejárat irányába majd mondatóm komolyságát erősítve a fejemet is megrázom, majd amikor Stanton elmondja, amit mondani akar nekem, kissé gunyorosan elmosolyodom a nem létező bajszom alatt.
- Értem, szóval rám hárítja a döntést – nézek rá hunyorogva és rosszallóan, de igazából ezt én egyáltalán nem bánom. Mindig is szerettem a saját fejem után menni – habár az nem mindig volt a legbiztonságosabb út -, ezt viszont ő is láthatta odafent az erdőnél. - Rendben, csináljuk az én módszeremmel!
- Maga mondatta le velem a kommandósokat, ugye rémlik? – kérdezek vissza még mindig hasonló arckifejezéssel, mint az előbb. -  Viszont, az a jó a dologban, hogy mivel kommandósok, így bármikor rájuk csöröghetünk.
- De ha már a véleményemre kíváncsi, én azt mondom, hogy először mindenképp szaglásszunk be a mögé az ízléstelen bőrhuzatos ajtó mögé, majd, ha szerzünk némi hasznos infót, amit már nem vehetnek el tőlünk, meglátogatjuk a mi kedves Walterünket.  Lloyd úgyis szemmel, tudja őt tartani, nehogy elhagyja addig a szórakozóhelyet, habár az imént nem úgy nézett ki, mint aki menni akar bárhová is. Mármint, mint azt maga is mondta, időközben riaszthatjuk a fegyveres osztagot, akkor már nem fog számítani, hogy lebukunk. Ennél jelen pillanatban nincs jobb ötletem, de szerintem ez már így is több,  mint amire számítottunk – magyarázom lelkesen, mint valami tini lány az első bálja előtt, de azt nyilvánvalóan kicsit félelmet parancsolóbb tekintettel.
- Tudja, még reggel beszéltünk a női ösztönökről. Most pedig valamiért azt érzem, hogy az ajtó mögött, abban a bizonyos VIP-részlegben válaszokat kapunk pár megválaszolatlan kérdésünkre. Ha nem, akkor majd kiderítjük, kiszedjük a fekete pajtijából, de Crystal Wentworth nem várhat ránk a végtelenségig -  Mármint biztos vagyok abban, hogy előbb-utóbb rács mögé kerülnek az elkövetők, a kislányt pedig visszajuttatjuk a családjához, de nem egy olyan esetet láttam, ahol a fogva tartott nem kis lelki traumát szenvedett el fogva tartása idején, és ez nem történhet meg ezzel a lánnyal.
- Van egy ötletem: én megpróbálom Roy haverommal bejuttatni magam oda, hátra, majd nyitva hagyom magának az ajtót, és akkor maga is csatlakozhat – bököm ki felvont szemöldökkel a mentő ötletet, ami végül is eszembe jut, de aztán gyorsan meg is forgatom a szememet. Nem igazán vagyok az a Tündi-bündi édelgős típus, de még csak nem is kedvelem az ilyen lányokat, inkább verném be a csapos képét, mint, hogy hagyjam, hogy hozzám érjen.
- Látja, talán most mégis a testemmel tarolok – vetem oda Stantonnak azzal a szokványos pimasz stílussal, majd megindulok óvatosan ismét befelé a klub félhomályába, hogy egy belépőt szerezzek Roy-tól, a pultostól.

- Visszajöttél, Cicukám?
– Cicukám a jó anyukád! Viszont ezek szerint rögtön észrevesz a nagydarab kopasz, ami a jelenlegi helyzetben kifejezetten jónak számít.
- Vissza, de igazság szerint unom kicsit magam – nézek körbe lebiggyesztett ajkakkal, majd vissza a pultosra nagy szemekkel, kérdő tekintettel.
- Az egyik lány ismerősömtől úgy hallottam, hogy van itt valami egészen másfajta szórakozási lehetőség - csapok bele hamisan azonnal a téma közepébe.
- Bár, őszintén ez inkább néz ki valami lepukkant helynek, nem ehhez vagyok szokva, szóval nem hittem el annak a csajnak, hogy itt bármi jó is lehet – fintorodom el újra a tánctér felé pillogva, de közben azért figyelem az új „lovagom” reakcióit is.
- Ha tudnád, miféle extrák vannak itt… – szalad ki az én „édes Roy”-om méretes száján pontosan az, amit hallani akartam. Csak piszkáld meg egy pasi egóját, és mindjárt megadja azt, amit akarsz. Legalább is ez az ilyen izomagyaknál beválik.
- És esetleg nem mutatnád meg te nekem ezeket az extrákat? – kérdezem tőle villogó szemekkel, miközben ajkam jobb oldala sejtelmes mosolyra húzódik.
- Öööö….nem lehet… - kezdene bele hebegve, de akkor ismét csak véghezviszem azt az ominózus kabátletolós mozdulatot, mind bejövetelemkor és megmutatom neki a tetoválásom.
A férfi szemei ennek láttán elkerekednek, de mielőtt megszólalhatna, jobb kezem mutatató ujját a szám elé teszem, hogy hallgasson, azután visszaveszem magamra a dzsekit.
- Majd én vezetek – jelenti ki már egy kicsit összeszedettebben, aztán odaszól az egyik pincérfiúnak, hogy álljon be helyette, és elhagyva a pultot, megindul a mosdók irányába a felé a bizonyos ajtó felé, ahol már jártam. Én természetesen követem.
Ahogy sejtettem, az ajtó elektronikus zárral zárolt és Roy-nak persze van hozzá kártyája, majd miután gondosan ügyelek arra, hogy a belépésem után résnyire nyitva hagyjam az ajtót, letérünk egy szűkebb folyosóra, amiről több újabb ajtó is nyílik, mint egy labirintusban.
- Azért azt ne hidd, hogy ez ingyen volt – állít meg hirtelen a pasas, majd pofátlanul és követelőzőn nagy kezeivel derekamba mar, amitől szó szerint kiráz a hideg.
- Tudod, Roy, azt hiszem, mégsem vagy az esetem – billentem meg fejem egy édeskés vigyorral, majd hirtelen elkomolyodok és a pasit fejjel a falnak lököm, s amiben segít nekem a szűk folyosó.
Tisztában vagyok vele, hogy ezzel még nem intéztem el, de segítségemre van a meglepetés ereje, ezért hirtelen mögé lépek, majd egy szakavatott mozdulattal meg találom ütni azt az idegvégződést a nyakán, melytől elveszi az eszméletét és a földre rogy előttem.
- Stanton, jobb lesz, ha siet. Azt hiszem, be kell látnom, hogy én nem vagyok az a türelmes típus – szólok ezután gyorsan bele a fülesbe suttogó hangon, ezzel jelezve a társamnak, hogy szabad az út befelé. -  Lesz itt mindjárt egy test, amit el kellene rejteni.





©
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here
Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here EmptySzomb. Márc. 28 2020, 16:49

Brooke and Jared
.

Van az úgy, hogy jobbnak látom befogni a számat és tartok tőle, hogy ez a pillanat ma jött el. Fárasztó. Én mondom, fárasztó a nap minden egyes percében azon görcsölni, hogy éppen mit hogyan kell mondanom, hogyan fogalmazzak, egyáltalán merjek megszólalni vagy sem. Pontosan elég nekem az, ha a feljebbvalóim olykor megkérdőjelezik a szaktudásomat, csak azért mert viszonylag új vagyok még itt az irodánál, ráadásul az apám finoman szólva is kezeskedett azért, hogy itt legyek, nem szükséges még az is, hogy az aktuális társam csépeljen a hülye, femináci gondolkodásmódjával. Mert számos megjegyzésében, de már csak a puszta arckifejezésében ezt látom és ezt a következtetést vonom le a grimaszaiból. Őszintén mondom, utálom a hímsoviniszta embereket, akik megállás nélkül bizonygatják az erősebbik nem igazát, annak hozzáértését, erejét és szaktudását. Ha bizonyos abúzussal próbálják megnyerni a „csatákat”, vagy éppen lekicsinylik a női nem testiségen kívül alapuló tudását és szakavatottságát. Nem mellesleg, miért ne lehetne valaki jó nyomozó, jó szakács, jó orvos vagy éppen vezető, ha nőből van? Nem véletlenül jutott el oda, ahova. De kérdem én, mi van a fordítottjával? Az utóbbi években úgy hiszem, egyre undorítóbban fekszenek rá a feminista mozgalmakra és annak milyenségre. Mióta ez a „me too” mozgalom felütötte a fejét, azóta férfiaknak tényleg „kuss” a neve, és ezt hol tapasztalom leginkább? Természetesen otthon… elsők között.
Caratól rendszerint azt hallgatom, hogy nem vagyok elég lovagias vagy előzékeny. Mióta együtt élünk én járok bevásárolni, neki még csak be se kell piszkolnia a kezét a boltban, mert én vagyok az aki kézhez kapja a kész listát tőle és száműzve van a supermarketbe. „Én nem érek rá”, „mennem kell az anyámhoz”, „vigyáznom kell Damarára”, „Paul megint behívott”, „az ügyfelem…”, „a holnapi tárgyalás”, „a két hét múlva esedékes tárgyalás…”. Ha hazamegyek és leülök az asztalhoz reménykedve a vacsorában, mert ugyebár előzetes megbeszélések kellenek már ahhoz is, hogy tekintettel arra, hogy korábban ér haza, mint én, majd ő készít vacsorát, ha már én vagyok az, aki „begyűjti a hozzávalókat”. Csakhogy ezek a vacsorák rendre elmaradoznak, s mire kettőt pislogok, már azon kapom magam, hogy rendelt kínait szopogatok és annak kocsonyaszerű, állítólagos szaftját szürcsölöm a papírdoboz aljáról. Hogy miért? Mert „jaj nem volt rá időm!”, „te is főzhettél volna” – csak kérdem én, mikor? Főleg ha övé volt az ígérgetés, hogy főzni fog? – „most csinálta meg Nancy a műkörmömet, nem akartam már első nap tönkretenni”. Én pedig elnéző férfiemberként nem is kérdőjelezem meg az ő műkörmének létjogosultságát vagy annak fontosságát egy háztartásban, inkább összecsapok magamnak három sonkás szendvicset, vagy leugrok a sarkon lévő pizzázóba, hátha csurran-cseppen még este tízkor valami. Kezdek belefáradni abba, hogy lesem minden kívánságát, három napra előre a gondolataiban kell vájkálnom, hogy épp mit óhajt enni, mit vásároljak be, mit felejtettem el megint, amiről amúgy nem szólt, csupán abban a hitben volt… vagy éppen elvárja, hogy tényleg olvassak a gondolataiban?
Miért én legyek az örökös megértő fél? Miért nekem kell minden állandó jelleggel azon görcsölni, hogy neki jó legyen? Hogy meghallgatásra leljenek a szavai és a szívügyei? És én miért nem látok ebből viszont semmit? Én miért nem lehetek részese ugyan annak a kegynek, mint ő? Egy férfi ma már ennyit ér? Hallgasson és tegye, ami az asszonynak tetszik és kell?
Mint ahogy ezt kell a munkában is tennem? Hallgatni, már-már tisztelegni többek között Miles nyomozónak? Vagy most, minden alkalommal a nyelvemre harapni, mert Miller minden szavamat kiforgatja és mindenben a támadást, a nők iránt tanúsított lenézésemet látja? Most már azért elég!
Épp ezért most se mondok semmit, csak csendben hallgatom őt, s veheti ezt amolyan „hallgatás beleegyezésnek”. Csak halk dünnyögéssel reagálok néhány megjegyzésére, ami a szervezett bűnözésről szól, vagy bosszúhadjáratról, esetleg Lloydról.
Helyette nem száz százalékban biztonságos, de annál eredményesebb betekintést nyerhetek a hátsó terület felé, s némi koccanást eszközölve a nagydarab emberünkkel, teleaggatom őt Lloyd kameráinak egyikével.  Életem során számtalan olyan emberrel volt már szerencsém összezördülni, akik nálamnál jóval nagyobb izomzatnak örvendhetnek, vagy éppen ilyen-olyan anyám kínja „tilosbani” rendezésű viadalokon fordult meg. Hámeméne pont én legyek az, aki kifogja ezeket a félnótásokat? De azt azért hozzátenném, hogy a jelenlegi emberünk szerintem mindegyiken túltesz.
- Ó, persze és miként akarjuk ezt csettintésre kivitelezni? Megyek, lekeverek neki néhány fülest, lesz ami lesz? Amúgy meg persze, hogy be kell vinni, tisztában vagyok vele – mondhatnánk azt is, hogy lassan én kérem ki magamnak a feltételezést, amiért buta pasinak néz és én nem vagyok tisztában azzal, hogy mikor mit kell tennünk, ha már kievett minket ide a fene.
- Nem magára hárítom, egyszerűen amire én gondolok nem hinném, hogy per pillanat járt út lehetne. Szóval kell még valakinek a véleménye és meglátása ahhoz, hogy ez az akció sikeres legyen. De tudja, nem csak egy embernek kell gondolkoznia. Így működik ez a csapatmunka – és persze azt is hozzátenném, hogy ijesztően felidegesít a tény, hogy a négerünk ekkora batár állat akiről úgy pattantam le, mint gumilabda a falról – amúgy meg nem azt mondom, hogy a maga módszerével csináljuk, hanem azt mondtam, hogy ötleteket várunk, aztán csinálunk egy jó kis mashupot és győzedelmeskedünk. Vagy, alulról szagoljuk az ibolyát, lesz, ami lesz – biccentek, jelezve, hogy per pillanat így látom megfelelőnek a dolgot, s karba tett kezekkel támaszkodok rá az ökölbe szorított kézfejemre míg beszél.
- A kommandósok addig nem kerülhetnek szóba, amíg biztosak nem vagyunk magunkba. És ahhoz, hogy feltűnéskeltés nélkül bejussanak ide, legalább egy utcányira vagy saroknyira kell lenniük. Most gondoljon bele mi lenne, ha híre menne idebent annak, hogy ezek kint rajzanak? – inkább csak morgok az orrom alatt, és bízok abban, hogy ebből a morgásból majd képes lesz bármit kivenni.
- Hozzá nem megyünk most be. Nem véletlenül hagytam ott a kamerát rajta. Lloyd figyeli, szól és beszél, ha bármi olyat lát vagy tapasztal, ami miatt ugrani kellene. Mi addig rátudunk tapadni a másik baromra is. Megtudni róla egyet, s mást. Tudja Miller, nem szeretném, ha mi bent kolotálnánk annál a hígagyú hústoronynál, aztán random jönne Flynn az embereivel, hogy nyakon csapjon bennünket. Valami azt súgja, hogy zsákutcába futnánk, ráadásul mi lennénk a bekerített vad. Nem szép végkifejlet sok a kettő ellen nem? – gondterhelt pillantással vonom össze a szemöldökömet, miközben a továbbiakat hallgatom tőle. Nem tetszik. Nem tetszik az ötletének egyik pontja se, hiszen ezzel még több felelősséget hárít rám. Oké, hogy valamelyest ő lesz a kereszttűzben, ő adja csalinak a saját fejét – és testét – egy ilyen helyen, de mégis én leszek az, akin áll vagy bukik minden, ha szorulni fog az ő nyaka körül a hurok….
- Faszom! Legyen…. – korholom haragosan, tarkómon megdörzsölve sötét tincseimet. Mert ki ha nem én lennék az ugyebár, aki egy nő szavának nem tesz eleget? Utálom az életet!

Az elkövetkezendő jó néhány perc méla feszültséggel telik, míg újra az elvegyülés mágikus módszereivel próbálkozok. Mintha újra és újra forogna a korábbi percek undorító filmtekercse, ahogy a dörgölőző párocskák vonaglanak körülöttem, miközben a pacsuli kábító felhőjében fulladozok, és amihez hozzátartozik nem kis mennyiségű izzadtságszag is. Csupa fincsi aroma, de tényleg.
Ám mire kettőt pislogok, Millernek már nyoma sincs, legalábbis a felém eső részen, helyette a hátsó folyosók felé vélem őt felfedezni, előtte azzal a bizonyos, Roy nevet viselő haverjával. Ekkor lépdelek közelebb én is, no de szigorúan és feszülten figyelve az esetleges lebukás lehetőségeire, ha netalántán ugranom kellene.
- És tádáámm, miért nem lep meg vajon? Most mondjam azt, hogy „én megmondtam?”. Hogy nem fog olyan könnyen és zökkenőmentesen menni a dolog, mint szeretnénk? Miért is gondoltuk azt, hogy itt bármi nekünk fog kedvezni? Főleg úgy, hogy még csak véletlenül se a mi terepünkön vagyunk, ami…
- Hallasz?
- Ó a picsába még te is? – robogok előre azon bizonyos ajtó felé, miközben Lloyd a fülemre kezd el csacsogni.
- Amióta bement, csak ül a kanapén és néz ki a fejéből, mint egy szobor. Egészen… szürreális. Olyan, mintha nézne valamit, de semmi… csak a szemközti falat látom. Hova tetted a kamerát?
- Hova? Feldugtam az orrába, szerinted? Megbeszéltük, hogy a dzsekijére fogom tenni az egyiket, a másikat pedig a nadrágövre.
- Kettőt tettél rá?
- Kettőt baszod, igen, kettőt! Kettőt adtál, hogy tegyem rá őket, biztos ami biztos alapon.
- Oh, ez ki is ment a fejemből…. bocsánat, de… igen, már látom. Aszerint is csak ül. Mindkettő rajta van, ez… szép volt.
- Persze, hogy az volt – közben már lököm be magam előtt a résnyire re nyitva hagyott ajtót, kis híján pofára esve az előttem dögledező pasasban – mi a picsa… ez. Nem türelmes? Inkább megrögzött agresszor! Mi lesz a terv, Miller? A kislányt is nyakon vágja mikor megtaláljuk, nehogy beszélni tudjon bármiről is? Jézusom… - kapaszkodok bele termetes barátunkba – és mit gondol, hova a bús picsába vigyem őt egy olyan folyosón ahol nincsenek nyitott ajtók? Vigyem ki a táncoló tömegbe? Ohh… jól van, legyen – kapaszkodok bele az emberünkbe. Egyik karját áthajítom a nyakamon, s belé kapaszkodva kezdem el kifele cibálni, ügyelve arra, hogy az ajtó ugyan csak pár milliméterre de nyitva maradjon. Közben egy másik poloskát tapasztok az elektronikus zárra.
- Lloyd, próbáld meg kiiktatni ezt a zárat, azt hiszem, többször fogok ki-be rohangálni, mint szeretnék…valakinek, hála! – nyomom meg, ezzel is jelezve a nőnek, hogy rá gondoltam.
- Há, haver! – állok olyan mód irányba, hogy még csak véletlenül se legyen feltűnő, hogy onnan érkeztem, ahonnan nem kellett volna – ezt a fazont az előbb találtam eszméletlenül a pultnál – tapasztom tenyeremet a tarkójára, hogy annál fogva emelve meg a fejét, megmutassam neki a képét.
- Mi történt vele?
- Most mondom, hogy ott találtam, honnan tudjam? Talán csinálhatnál vele valamit, ha már Staff vagy! Vagy én gondoskodjak róla mint egy szórakozni érkezett vendég? Elég cink nem?
- Persze persze, az gáz lenne. Add ide – veszi át Royt – menj csak vissza nyugodtan – el is indul vele egy másik ajtó felé, én pedig eltűnök ott, ahonnan érkeztem.
- Remélem nem nyírt ki mást is, Miller!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here
Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here EmptySzomb. Ápr. 04 2020, 12:00

Jared & Brooke
Abandon all hope ye who enter here
Mindig is a tettek embere voltam, még akkor is, amikor sejtésem sem volt a családom piszkos ügyleteiről, még akkor is, amikor csak egy egyszerű hétköznapi lány voltam, átlagos álmokkal és tervekkel, amikor még minden mosolyt csalt az arcomra, amikor belevetettem magam az olvasásba, amikor megkaptam az első lovamat, Franny-t. Amikor pedig kiderült a nagy és sötét titok, mely beárnyékolta mindennapjaimat, a magam módján csak még makacsabb lettem.
Azt is lehetne mondani, hogy talán a legmakacsabb a Hamilton-gyermekek közt, mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy apám tiltása ellenére is beírtam az orvosit vagy egyik napról a másikra egyszerűen kiköltöztem a családi rezidenciáról. Ez egy átlagember számára nem valami eget rengető hatalmas tett, viszont azt kell, hogy mondjam, nem éppen szokványos a maffia famíliák körében.
Ma már teljesen hülyeség, az a kialakult sztereotípia, amit a filmekben látunk, és amit a maffiózókról hisznek az emberek, hogy semmibe veszik a család női tagjait, hogy elnyomják, megverik, megerőszakolják, kínozzák, irányítják őket. Azt hiszem, ilyen szinten sosem bántalmazott még apám sem, de valahogy mégis még mindig érezhetően azt várják ott egy nőtől, hogy „üljön otthon”, vezesse a háztartást, hallgasson a szóra, irányítsa a ház népét és szépen mosolyogva bólogasson jó feleség módjára meg helyeseljen a férje véleményének és utasításainak.
Nos, én sose voltam és sose leszek ilyen személy, talán pontosan ez miatt neheztelek anyámra a mai napig. Egyszerűen gyenge nőnek tartom, aki élete során sosem állt ki saját magáért és sosem ért el semmit.  Nem volt képes kiállni értem sem, akkor sem, amikor orvos akartam lenni, és akkor sem, amikor apám arra kényszerített, hogy épüljek be a rendőrségre. Szóval, igen, én elértem, amit akartam, megpróbáltam kiszállni ebből az egész rémálomból, de az örömöm nem tartott sokáig, hiszen most is itt vagyok.
Azt viszont bizton állathatom, hogy ha egyszer lesznek gyerekeim, sose fogom őket olyasmire kényszeríteni, amit nem akarnak és mindig, minden körülmény között ki fogok állni mellettük. Habár a helyzet nem éppen úgy áll, hogy én valaha is anya leszek.
Ez a tenni akarás, ez a heves vérmérséklet azonban a mái napig megmaradt bennem, s azt hiszem, az évek során, mikor már kezd eltűnni az igazi személyiségem, ez a határozottság csak még inkább a felszínre tört belőlem.
Ezért is zavart annyira, amikor megtudtam, hogy ennek az ügynek a kapcsán lesz egy társam. Pontosan azért, mert tudtam, hogy az a bizonyos társ majd akadályozni és hátráltatni fog engem, mert az képtelenség, hogy két ember teljesen ugyanúgy gondolkodjon. Mert nem tudom az ösztöneimet és megérzéseimet követni, ha valaki folyamatosan beszél hozzám, pontosabban kárál, ha kétségbe vonják a terveimet, ha mindenre kell találnom egy miértet. Ez a bennem levő beépített kis radar akkor működik a legjobban, ha hagynak dolgozni, nem pedig folyamatosan visszafognak.
Igen, biztos jó dolog a beszéd, a vélemények kivesézése, de azt hiszem, ezzel nem minden esetben oldhatók meg a bűnügyek, és véleményem szerint ez a mostani sem egy olyan ügy.
Amióta csak megjöttünk a Red Rose-ba, folyamatosan azt érzem, hogy akármit is akarok tenni, akármilyen ötletem van, akármit mondok, Stanton, mintha szándékosan szabotálni akarna engem.
Igaz, hogy eddig még egy ép-kézláb ötlete sem volt, amióta megérkeztünk az idióta kameráin meg poloskáin kívül, amiket ugyan szintén csak Lloyd-tól kapott, de engem azért kénye-kedvére kritizál.
Mármint sose csíptem az ilyen nagy szájkaratésokat, akiknek mindenre volt egy válaszuk, mindenről volt véleményük, de tulajdonképpen semmi kézzelfoghatót nem csináltak.
- Nem tudom, Stanton. Talán azért vagyunk rendőrök, mert az ilyen nagydarab betonfalakra is kiképeztek bennünket – állítom magabiztosan, amikor már kint a bűzös kukák társaságában azt elemezgeti, hogy miért is NEM kellene megtámadnunk Williams-t. Igazából folytonosan csak ezt hajtogatja.
Nem igazán csípem, ha valaki ennyire racionális vagy beszari. Nem csoda, ha a rendőrség manapság ott tart, ahol tart, hogy ennyire elterjedt a korrupció és a bűnözés kezd egyre jobban elburjánzani New York-ban, ha ilyen rendőreink vannak, akik nem hajlandók kockáztatni. Hazugság nélkül kijelenthetem, hogy így, téglaként is többet tettem a rendőrségért és a város embereiért, mint sok kollégáim, most mégis folyamatosan kétségbe vagyok vonva. Mintha én lennék a „rossz fiú”. Jó, talán az is, vagyok, de nem ebben az esetben.
- Igen, már látom – mormolom inkább csak magamnak, amikor kioktat arról, hogy mi a csapatmunka. Ezeket a szavakat valami olyasféle hangsúllyal ejtem ki a számon, mintha azt mondanám: igen, már bánom - azonban ezt most mégsem mondom ki hangosan, semmi értelme. A társat már megkaptam, itt vagyunk, valamit produkálnunk kell a kislány érdekében, de úgy érzem, hogy ezt kettőnk közül csak én akarom.
Az erdei faházban még úgy tűnt, hogy tudunk együtt dolgozni, de most újfent rá kell, hogy jöjjek, hogy én egymagamban vagyok a leghatékonyabb.
- Akkor mondja el, Stanton, hátha hozzá tudok tenni valamit – teszem még gyorsan az előbbi rövidke mondatomhoz, amikor azt állítja, hogy neki is van/volt ötlete, csak az éppen jelen helyzetben nem kivitelezető. Ő beszél csapatmunkáról, de aztán mégis csak annyit mond el, amit éppen jónak lát. Erről beszéltem, csak a szavak.
Ezután ismét csak a minősítésem  következik  a részéről és, hogy mit nem kellene csinálunk.
- Tudja, meg lehet ám azoknak a kommandósoknak mondani, hogy csak kevesen és csendben érkezzenek, hogy ne verjék fel az egész környéket. Azért kommandósok vagy mi – vonom meg a vállam hihetetlenkedve, amikor már megint tapasztalnom kell, hogy ez a pasi valami protokollszerű álomvilágban él, ahol csak szabályszerűen mehetek végbe a dolgok.
Végül is aztán elegem lesz a sok beszédből, amivel nem jutunk előre, így saját tervvel állok elő, hogy valami történjen is már. Nem mondom, hogy a legjobb terv, de még mindig többet teszek az ügyhöz, mint Mr. Nagyszájú Okostojás.
- Igen, tudom, hogy maga még szépen elszórakozgatna a különféle vélemények hasonlítgatásával, elemezgetésével és egyesítésével, tervek szövögetésével és esetleges kifejletükkel, de nekem erre nincs időm – jegyzem még meg undokul, mert valóban kezd az az érzésem lenni, hogy szándékosan el akar bizonytalanítani, ami részben sikerül is neki, pedig ez nem jellemző rám.
Ezután ugyebár megindulok a saját fejem után, mint azt a nagy általánosságban tenni szoktam, majd terveim szerint becserkészem ezt a nagy, buta, mamlasz Roy-t.
Úgy érzem, sínen is vagyok, amikor a kártyájának segítségével átjutunk azon a bizonyos zárt ajtón, azonban ekkor ez az undormány alak tapizni kezd, amitől kissé elborul az agyam. Olyannyira, hogy pár perc múlva már ájultan találja magát a földön.
Naná hogy jön itt Stantontól az a bizonyos, na, ugye én megmondtam szöveg, de jelen pillanatban még ez sem tud érdekelni, valami más történik velem.
Olyan dolog történik, amire nem számtok, és ami még sosem fordult elő velem: egyszerűn leblokkolok. Talán az előttem fekvő mozdulatlan húsdarab, a kétely, hogy talán megöltem vagy valami komolyabb baja esett a pasasnak, talán azért, mert tulajdonképpen most fordult velem elő először, hogy ilyen módon kifektettem valakit.
Nem igazán találok most okokat, csak azt tudom, hogy amint belép Stanton azon az ocsmány ajtón, amint érzem, hogy nem vagyok egyedül, csak akkor sikerül újra megnyugodnom. Attól függetlenül,, hogy idegesít a pasas, most valamiért mégis a látványa és a társasára az, ami új erőt ad.
S habár egy olyan hisztit lever, hogy azt még egy lány is megirigyelné, ebben a pár pillanatban ő, aki kihúzza a fenekem a kakiból, és aki visszazökkent a valóságba.
- Tudja nem éppen kezelem jól, ha idegenek taperolnak. Nem tudom, maga haog van ezzel? – kérdezem vissza hasonló felpaprikázott stílusban, ahogyan ő is beszél velem.
- És nem, nyilván a kislányt nem fogom nyakon vágni, de azért ne felejtsük el, hogy mégis csak idebent vagyunk – célzok itt arra, hogy azért nekem köszönhetően mégis csak van egy kis előre haladás. Ahhoz képes mi ez a kis közjáték?
Aztán egy ideig csak nézem a „társam”, ahogy hangosan kihisztizi magát, de azért ez alatt mégiscsak gondolkodik is – vagy valami olyasmi – és találomra megindul Roy haverunkkal vissza a klubba.
- Honnan tudja, hogy zárva vannak az aj….? – kérdeznék vissza az ajtókra állapotára célozva, de azt hiszem, már nem akarja meghallani a kérdésemet.
Én nem megyek utána, helyette őrködök az ajtó mögött, ha esetleg megjelenne ott valaki, akinek nem kellene és lebuknánk. Ez idő alatt feszülten figyelem, hogy Stanton, hogy boldogul a csapossal.
Nem tudom, hogy mennyire volt jó ötlet őt átadni csak úgy a sajátjainak, de ezt kivételesen nem teszem szóvá – nincs itt az ideje - , viszont azért, míg odavan, ismét elhúzom a mobilom és most meg Svensonnak, apám első emberének firkantok egy sms-t:
"Most azonnal küldj pár embert a brooklyni Red Rose-ba és feltűnésmentesen kapjatok el egy Roy nevű csapost, aki vélhetően nincs magánál, vagy csak nem volt. A lényeg, hogy vigyétek el, majd tartsátok fogva! Baja nem eshet!”

Mire ezzel végzek, a nyomozó úr már vissza is tér a rögtönzött problémamegoldó útjából, de azért annak ismét csak hangot ad, hogy szerinte mekkorát hibáztam, és ezt még finoman fogalmaztam.
- Nem, EGYELŐRE még nem öltem meg senkit – felelek kissé szúrós tekintettel, gunyoros hangnemben neki, az egyelőre szót jól megnyomva, amikor az előbbi esetre céloz szavakkal, én pedig célzok most arra, hogy talán ő lesz a következő, ha nem hagyja ezt abba.
- Ehelyett inkább azt mondja el, hogy mit mondott Lloyd a négerről – kérem a pasast, miközben megindulok és csak most próbálgatom felnyitni azokat a fránya ajtókat, mert azért akármi is történt, volt alkalmam meghallani, hogy az IT-ssel beszél.
Persze, most is, miért ne neki lenne igaza? Az ajtók zárva vannak. Habár azt most megint nem fejtem ki hangosan, hogy éppenséggel pár zárt ajtó kifeszítésének nem kellene gondot okoznia nekünk, rendőröknek, viszont most sürget bennünket az idő, nem időzhetünk ezen a folyosón sokáig.
Végül a folyosó legvégén meglátok egy hasonlóan ocsmány ajtót, mint az előző, amint bejöttünk, és valami azt súgja, hogy ez az egy nyitva lesz, és abba az irányba kell továbbhaladnunk.
Nem tudom, mi vár a mögött az ajtó mögött, de a kezdeti határozottságom most egy piciként lankadt. Viszont azt is tudom, hogy nem ülhetünk tétlenül.
- Öhm… Stanton – fordulok most egy pillanatra a férfi felé, aki remélhetőleg követ az ajtóig – amúgy köszönöm...az előbbit…, hogy elintézte… – motyogok alig hallhatóan, mert nem vagyok valami jó a köszönetnyilvánításban,de azért mégis csak elintézett valamit helyettem, és ezt értékelni kell. Majd mikor ezt kinyögöm, gyorsan vissza is fordulok a „titkos” bejárat felé, hogy feltépjem azt.
Már mielőtt kinyitnám, hallom, hogy valami kellemetlen zenéhez hasonló hangok szűrődnek ki onnan, de amikor fel is fedem, hogy mi van mögötte, inkább ne tettem volna.
Az egész talán még giccsesebb, mint az előző, publikus rész. Nem is tudom, mihez hasonlítsam, de az egész nagyon hajaz valamiféle szextanyára, mely stílus távol áll tőlem minden mértékben. Aztán amikor hirtelen egy meztelen férfi hátsóval találom magam szemben meg egy domina szerkóra emlékeztető hacukába bújt női testtel, akik éppen összeölelkezve vonulnak el az ajtó előtt, majd tűnnek el valamerre a zene irányában, már nekem is sok. Számomra ez volt a végszó, majd hirtelen visszahőkölök és berántom az addig kitárt ajtót.
- Csak maga után, Stanton, tudja, nehogy megöljek valakit – fordulok ismét a pasas felé, miután becsaptam az ajtót és a téglás falnak támaszkodom.
Igazból, ha már annyira okos, akkor haladhatnánk az ő módszere szerint, amíg én meg nem emésztem a látottakat…





©
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here
Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here EmptyPént. Ápr. 10 2020, 14:45

Brooke and Jared
.

Nem szeretem, mikor az indulatok irányítanak. Mint ahogy azt se, hogy érzem, szép lassan kicsúszik a kezemből az irányítás, mint olyan, ami jelen esetben is nagyobb próbatétel, mint az, ami előttünk áll. Nehezen teszem túl magam az első sokkon, és bár a magam nevében én is megvagyok áldva némi izommal, erővel és kemény felépítéssel, de az a pillanatnyi zavar – ami valójában már jó ideje tart – amit a faszi okozott, csak nem akar normalizálódni és csillapodni. Ez nem félelem. Ez kétely. Mindvégig volt egy furcsa, megmagyarázhatatlanul kellemetlen érzésem ezzel az üggyel kapcsolatban, és nem azt mondom, hogy mind ez a fekete faszihoz volt köthető, sokkal inkább ahhoz, ami ehhez az egész kócerájhoz kötött a múltból kifolyólag. Feszült voltam már az érkezésünkkor, feszült vagyok most is, ami miatt szóban támadok. Hisztissé válok, pont, mint egy menstruáló nő, és ha tehetném, fognám az összes cókmókunkat és elhúznék innen a bús picsába… hogy miért? Mert instabil vagyok. Mert befolyásolnak az érzelmeim és képtelen vagyok arra, hogy megemberelve magam csak a jelenlegi „küldetésünkre” koncentráljak, a megérzéseimre és a társamra hagyatkozzak. Ugyan amennyire a lehetőségeik adottak voltak, átépítették és felújították az egész helyet, de ez még nem jelenti azt, hogy nem látom magam előtt az akkor összekanalazott testeket, mikor egyik-másik sarok felé pillantok. Azon a folyosón, amin korábban haladtam és ahol némi összetűzésbe keveredtem a nagydarab emberünkkel, néhány hónappal ez előtt bokáig gázoltam az injekciós tűkben, fecskendőkben és számos más, megnevezni is nehéz holmiban. Azok alatt, vagy rajtuk élettelen, esetleg épp, hogy élő gyerekek, fiatal felnőttek feküdtek rassztól, nemtől függetlenül. Épp, hogy a hatalmas, tompa fényt szóró lámpaszerkezetekről nem lógtak testek, de a nyakamat rá, hogy ha valamivel később érkezünk, onnan is őket szedegettük volna le.
Hossz-hosszú évek óta foglalkozok ilyen és ehhez hasonló esetekkel. De azt hiszem, hogy egyetlen egy olyanra nem volt még példa, ami ilyen mély nyomot hagyott volna bennem, és ami ennyire képes lenne befolyásolni nem csak az érzelmeimet, de a teljesítőképességeimet. Képes vagyok arra, hogy elvonatkoztassak… tudom, hogyan kell kizárni a zűrös eseteket, az elmém folyamatos visító kattogását, hogy eszembe ne jusson azokra figyelni. Kiképeztek rá. Tudom, hogyan kell gépezet üzemmódba kapcsolni, hogy már-már robotikusan csak a jelennel foglalkozzak. Most is megpróbáltam. Igyekeztem, de mi lett belőle? Rinyapina lettem, aki megállás nélkül csak sopánkodik, hisztizik, morog és kaffog, mert elégedetlen, mert utálja ezt az egészet és különben is a picsába az egésszel, mert rohadt kevesek vagyunk ide mi ketten. És jelen állás szerint csak egy valamiben vagyok biztos – mégse tudok egyelőre változtatni ezen – össze kell kapni magamat, máskülönben ez a hely lesz a mi temetőnk is, és köszönöm szépen, de ebből nem kérek!
Nem is tudom, hogy mi tekerte meg végül a tökeimet annyira, hogy megembereljem magam. Talán Miller hangja és az a pillanatnyi harag, amit láttam rajta? Az értetlenség, hogy mégis miféle hisztis picsát küldtek mellé terepre? Talán mindkettő, s mire én magam is felocsúdok, már dübörgök utána, hogy azt a bizonyos dolgot rendbe tegyem, ami ha hibaként nem is, de apró homokszemként beakadt a gépezet fogaskerekei közé.
- Ó, hát… az attól függ. Ha egy két méter magas, nagydarab, agyontetovált faszi akar tapogatni, akkor persze én is pofán csapkodom az illetőt néhányszor, talán még a nyakát is kitekerem, hogy tudja, hol a helye – nevetgélek szórakozottan, ezzel erőteljes kontrasztot képezve azzal az „énemmel”, aki az elmúlt bő fél órában mást se csinált, csak fennhangon visította a sérelmeit és egyéb más hisztijét – deee, ha teszem azt egy csinos kis babácska próbálna taperolgatni, az ellen talán nem lenne kifogásom. Aztán ki tudja, hogy milyen hangulatomban kapna el. Ha olyan hisztis lennék mint az előbb, minden bizonnyal erőteljesen vágypusztító lennék. Nem így gondolja, Miller? – pillantok fel rá, miközben lehajolok, hogy puszta formaiságoknak betudhatóan ellenőrizzem az emberünk pulzusát. Azért még létezget ezen a földön, ami nem rossz. Majd a dutyiban jól picsánpöfögik néhány felmosórúddal – dehogy felejtjük. Én nem felejtek, Miller – epés megjegyzéssel vigyorodok el. Azt hiszem másra se volt szükségem, mint átlendülni a kezdeti holtponton, s bár még egy ideig fájni fog a fejem a ténytől, hogy mégis, hogy a francba, de legfőképpen hova tüntessem el az emberünket, innentől menni fog a dolog.
- Onnan, Kedvesem – becézgetem, kék szemeimmel villogtatva rá, mert bár nincs kedvem válaszolni, mégis visszalesek még rá – hogy nem vagyok hülye – ezen a ponton pedig nem fektetem több energiámat abba, hogy bent szöszöljek vele, inkább lepasszolom a kedves elaléltunkat az első fazonnak, akivel szembe találom magam. Biztos vagyok abban, hogy innen nem fogják most eltakarítani, szóval jobb esetben – ha mázlink van – nemsokára előtudjuk őt is bányázni Lloyd segítségével, aki közben megállás nélkül szentségel a fülembe, mintha kötelező lenne. Igyekszek kizárni a hangját, miközben eszembe vésem azt, hogy a srác az imént melyik ajtó mögött tűnt el Roy testével.
- Nagyon helyes. Büszke vagyok – lököm be magam mögött az ajtót, mikor visszatérek Millerhez, aki az imént rejtette el, minden bizonnyal az addig nyomkodott telefonját – ennyire ráérünk? Nem hiszem – szemeim már-már szikrákat szórnak. Valami furcsa nekem ezzel a nővel, és egyszerűen nem tudom megfejteni, hogy mi. Talán nem véletlen vagyok ennyire feszült és bizalmatlan a társaságában?
- Nem tudja megfejteni, hogy mit csinál az emberünk. Csak ül és létezik. De kezet foghat vele, már azt is kérdőre vonta, hogy egyáltalán jól tettem-e rá azokat a kibaszott poloskákat. Mintha valami kezdő köcsög lennék aki ezzel sincs tisztában. Remek… - pörölök, de nem állok meg egy pillanatra se. Gondterhelt arccal, nyakamon és homlokomon csillogó verejtékcseppekkel indulok el Miller után. Szavait hallva egészen meglepetten kerekednek el a szemeim. A csípős megjegyzés végül elmarad. Talán nem most jött el az ideje annak, hogy tovább szívjam a vérét.
- Ezért is vagyok itt – alig látható mosoly is megjelenik néhány másodperc erejéig a szám szélén, de már biccentek is az ajtó felé jelezve, hogy „csak utána”. Még ha nem is kifejezetten ez lenne a bevett, illedelmességi szokás… na de az se megszokott, ahogy a nő berántja maga előtt az ajtót. Már-már lefehéredett arcát elnézve ötletem sincs, hogy mire számítsak.
- Két ötletem van. Tele van patkánnyal vagy csótánnyal… egy nő, egy magaféle másra nem is reagálhatna hasonlóan. Beletrafáltam? – ám a bentről érkező kéjes hangok bennem is megfagyasztják azt a bizonyost – hát, ezek vagy szexelő óriáspatkányok, vagy… tudtam, hogy ezek képtelenek leállni azzal a kéjbarlanggal amit üzemeltettek itt – érzem, ahogy az apró ér vad remegésbe kezd a halántékomon. Szemem tikkelni kezd, s már húzom is elő a magammal hozott pisztolyt, amit korábban nagy gonddal sikerült elrejtenem ahhoz, hogy még csak véletlenül se találjanak rá a motozások alkalmával – akkor most maga lesz a szem a hátamon, Miller. Szóljon a kommandósoknak, most rendezünk egy kis… bulit – bököm még oda neki, majd jókora lendülettel csókoltatom talpammal az ajtó felületét, melynek zsanérjai hangos reccsenéssel adják meg magukat a nagyobb erőnek, s kivágódva, tompa dörrenéssel veri telibe a falat.
- Javaslom öregem, hogy a kígyót tartsd a helyén! – rivallok rá az emberünkre, ki egy szál pöcsben tekereg a szoba közepén mint egy hátára borult büdösbogár, mellette a kéjesen pucsító, bőrszerkós cicusával – Lloyd, ötös kamera és a hatos… iktasd ki őket, úgy…két másodperccel ez előttre.
- Azt mondtad, hogy..
- Faszom abba, hogy mit mondtam, most ezt mondom, szóval csipkedd magad! És küldjétek az embereket.
- JARED?! – sípol a fülembe – mit művelsz?
- Dolgozok… ott marad! Ne mozduljon! Miller, tegye rá a nőre! – hajítok oda neki egy vaskos, sokkal inkább gyors kötözőnek használható szerkentyűt, ami átmenetileg képes lesz féken tartani bárkit. Amennyiben az nem kétszáz kiló izom.
- Kik maguk? Mi a francot keresnek itt? – hörög a földön fetrengő, mire megfeszülő állkapoccsal, gyilkos pillantással nyomom a képébe a pisztolyt.
- Egy szót se! Kérdéseink csak nekünk lehetnek, te pedig dalolni fogsz apóca, máskülönben a farkad bánja. Dugd el! – lököm oda neki a földön heverő, nadrággal együtt letolt alsógatyáját.
- Figyeljen az ajtóra… remélem, tud vele bánni – kacsintva, pimaszkodva adom oda a nőnek a pisztolyt, amennyiben figyel, s ha a fazonunk magára cibálta a nadrágját, már fordítom is őt hasra, hogy az ő csuklóit is rögtönzött bilincsbe verjem – ez fog nekünk dalolni…


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here
Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here EmptyVas. Ápr. 26 2020, 11:56

Jared & Brooke
Abandon all hope ye who enter here
Ma reggel, amikor munkába indultam, még a legszebb álmaimban sem képzeltem volna, hogy ezzel az üggyel ilyen gyorsan ilyen messzire jutunk.
Persze, rendelkezem egy egészséges önbizalommal – nevezhetjük akár egoizmusnak is, ami a munkabírást-és tempót illeti -, de azért azt még én sem hittem volna, hogy egy nap alatt ennyi újdonsag, ennyi új információ, ennyi naprakész argumentum ér bennünket,  - melyekre ugyan ráömlik egy jó nagy adag büdös mocsok és gyomorforgató perverzió is - , amik egyik pillanatban még átláthatóvá, de a másikban már teljesen kuszává fogják össze ezt az egész gyerekrablási ügyet.
Még mindig nem tudom, hogy egymagamban ilyen gyorsan eljutottam volna idáig vagy netán már rég a kezeim közt lenne Williams és az a bizonyos Flynn Rhodes, de egyben biztos vagyok, méghozzá, hogy innen nem akarok és nem is fogunk üres kézzel távozni.
Ez mondjuk, látszik is a viselkedésemen, a tetteimen, egyszerűen nem tudok mit kezdeni a bennem munkálkodó adrenalin lökettel. Úgy érzem, sürget az idő, valamiről le maradok, ha csak egy helyben topogok, csak itt koptatatja a vállamat a tenni akarás.
Ezen persze nem segíts a társam folyamatos vészmadárkodása sem, miszerint tulajdonképpen semmi se jó, amit csinálok.
Nem értem, mi van vele, hiszen a kis brooklyni „túra” alkalmával úgy tűnt, hogy megy nekünk ez a közös munka – még, ha mindig is a csapatmunka ellen voltam -, sőt, volt egy olyan érzésem, hogy egy hullámsíkon tudunk mozogni, mintha tudnánk olvasni egymás gondolataiban, aztán puff, mintha Stantont egy csapásra kicserélték volna. Szóval nehezen tudom elemezni ezt a nem is tudom milyen, talán feszült, túlságosan megfontolt és negatív viselkedését a tettrekészséggel és kockázatvállalással kapcsolatban.
Értem én, hogy nem könnyű velem és a makacs elszántságommal tartani a lépést, de miért pont most kell ezt csinálni? Így sem tudtuk, hogy mi vár itt ránk és az mégis valamiféle szerencsének mondható, hogy ilyen gyorsan megjelent a mi kis feketeségünk, hogy ez mellett éppen egy olyan beszélgetést fogtam ki a mosdóban, amiből tudomást szereztem Rhodes vagy ki a fene hollétéről. Igen, azt hiszem, ezt hívják Fortuna kegyességének, hiszen mindenünk megvolt ahhoz, hogy valamilyen módon lecsapjunk, itt és most, hát akkor mire is várunk?
Szóval miután többszörös ellentétes gondolkodásmódot és érdekellentétet tapasztalok a másik által, kénytelen vagyok egy időre a saját kezembe venni a dolgokat.
Ez persze nem azt jelenti, hogy minden tökéletesen történik és nem sülnek el balul a dolgok, de igazából nem sokat szoktam gondolkodni, ha a cselekedni kell munka közben és nem sokat szoktam idegeskedni azon sem, ha valami nem pont úgy történi, ahogy azt elképzeltem. Az már más tészta, hogy szeretem, ha a dolgok pontosan az elképzeléseim szerint történnek, de még nem volt olyan helyzet, amire nem találtam megoldást.
Azonban kivételesen most én sem számítok izomagy Roy hirtelen jött taperolására, és úgy ahogy van, borul az agyam, majd ugyebár, mint azt tudjuk, két alapos ütésnek köszönhetően sikerül is valami másféle kábulatba ejtene, mint bizonyára azt ő szerette volna.
Ekkor viszont bekövetkezik nálam az pillanatnyi blokk, amiből csakis Stanton morcos képe és a gyors helyzetmegoldása láttán ocsúdok fel.
- Na, látja, itt pont erről van szó – forgatom meg szemeimet, amikor neki még arra is van ideje, hogy körülírja, kinek engedné meg, hogy taperolja, és kinek nem.  – Habér az én esetben a cicababák is pont így jártak volna, mint ez itt.
- Mindegy bizonnyal. – Újabb szemforgatás következik a részemről, amikor még vissza is kérdez, hogy az előbbi valójában mennyire lehet vágykeltő őméltósága. Hát nyilván semennyire, habár hiszem, hogy még így is sok nőnek bejönnének a Stanton-félék. Azért közben én is megeresztek magamnak egy aprócska kis vigyort. Még jó, hogy ebben a helyzetben is meglátjuk a dolgok humoros oldalát.
Mikor azonban a pasas pulzusát méregetve megjegyzi, hogy ő nem felejt, inkább nem reagálok, mert félő, hogy abból megint csak valamiféle vita lenne, amire most rohadtul nincs időnk.
Míg ő intézi a nagydarab testének ügyét, addig nekem van időm gondolkodni egy kicsit, és jobban belegondolva, az egyik legjobb ötletem az volt, hogy szóltam Svennek, hogy gyűjtsék már be a drága Roy haveromat, hiszen így gyönyörű infomáció-tömkeleget tudnak szerezni számomra…a rendőrség számára.
Persze, az oktondi nyomozónak is épp akkor kellett visszatérnie, amikor elküldtem azt a bizonyos üzenetet, így úgymond rajtakapott, hogy a telefonommal szöszölök terepen. Nem mintha köze lenne hozzá, hogy mit, mikor és miért teszek vagy magyarázkodásra lenne szükségem, ezért is van az, hogy az egészen egy vállrándítással elintézem és már nyomom is vissza a készüléket a dzsekim zsebébe.
- Ezek szerint igazunk volt, és most is teljesen be van állva a mi Walterünk. Nagyszerű, akkor, ha beviszünk, még az elvonási tünetekkel járó állapotát is el kell viselnünk. Így a kihallgatása is tolódni fog. Sőt, ha lenne valami jó ügyvédje, ha szereznek neki, akkor még nem beszámíthatóságra is hivatkozhatnak, és akkor talán el kell engednünk. Miért is lenne egyszerű, ugyebár?  – állapítom meg én is kissé bosszankodva, habár a velem szemben állóval nem vehetem fel a versenyt, ami a felpaprikázott állapotot illeti.
- Nyilván nem éppen ezért – jegyzem azért meg halkan szavaira reagálva, amikor szó szerint megköszönöm neki az előbbit. Minden bizonnyal ez a régi énem volt. Hiszen a köszönetnyilvánításom még engem is meglep, viszont pontosan ezért is van, hogy gyorsan terelem a témát és próbálom visszaterelni azt a jelenlegi kicsit sem hétköznapi helyzetünkhöz.
Főként akkor bizonyosodok meg arról, hogy ez egy speciális eset, amikor benyitok azon a bizonyos giccsesnek és gusztustalannak nevezhető ajtón és meglátom azt a csupasz férfitomport. Nos, itt valóban átadom a stafétát Stantonnak, habár azt meg kicsit sem úgy képzeltem el, ahogyan ő reagált.
- Majdnem, de nem tudom, mennyire tűnt fel, de nem vagyok olyan, mint a többi nő és nem félek a patkányoktól meg a csótányoktól. De ez, odabent, nem az én világom…. – kezdem el magyarázni a kérdésére, de még mindig nem nyögöm ki, hogy mit is láttam, viszont az úr hamarosan magától is rájön.
Ekkor viszont csak elkerekedett szemekkel figyelem Stanton metamorfózisát és azt, hogy tulajdonképpen a megbeszéltek ellenére mégiscsak hozott magával fegyvert. Na, ezt még számon kérem tőle, de nem most!
Csak nézem tovább, hogy az előbbi káráló és visszafogott csávesz, most megfeszült testtel, elszántan, hogyan megy át Teminátor-üzemmódba, én pedig a karmoló Macskanő vagy hasonló szerepkörből, hogy jutok el a gyáva nyuszi kategóriába. Mondjuk, úgy látszik vagy egy bizonyos kialakult stílusunk az ajtók kifeszítését illetően, ami egyben megmosolyogtató és elismerő is a számomra.
- A finoman szétnézünk és szimatolunk tervet nem éppen így ért…. – szólnék még utána, hiszen így már biztosan benne vagyunk valaminek közepébe, amit már nem lehet megmásítani, nem mehetünk csak úgy el láthatatlanul, ahogy megjelentünk ebben az éjszakai klubban. Kész, teljesen lelepleződött az akciónk. Na, nem biztos, hogy ez annyira rossz, inkább csak meglep ez a hirtelen jött változás.
Persze más helyzetben megint csak megjegyezném, hogy nem vagyok köteles követni az utasításait, de nincs most itt a játékidő, így szinte azonnal kapok is megint a telefonom után, hogy riadóztassam a kommandósokat, hiszen innen már nincs visszaút.
Azért engem sem kell félteni, elég gyorsan tudok alkalmazkodni az újonnan kialakult szituációkhoz is, így tehát nem folytatom a sopánkodást, csak gépi üzemmódban és ösztönösen követem a nagy harcost.
Mondjuk, ha nem éppen benne lennék ebben a helyzetben, nyilvánvalóan viccesnek találnám az szitut, ahogy a nyomozó úr üldözi a libegő farkú manust, majd elsősorban arra kényszeríti, hogy öltözzön fel. Hát nem csodálatos a rendőri szakma?
Nincs mit tenni, én is elveszem Stantontól azt a valamit, amivel meg kellene kötöznöm a bőrruhás nőcskét, amit gond nélkül meg is teszek, majd nem csak a csaj csuklóit kötözöm meg, de még őt magát hozzá is erősítem valami rúdhoz. Minő szerencse, hogy valamiféle kéjbarlangba jöttünk szétnézni, így legalább efféle szerkezetek is a rendelkezésünkre állnak…
- Legalább is egyikőjük – bökök én meg fejemmel a megrémült és visítozó szexbabára, akit épp ez előbb kötöztem oda a vasrúdhoz.
- Hol-van-Flynn? – kérdezem szinte szótagolva a csajszitól, hogy ijedtében biztosan értse, hogy mit is kérdezek tőle.
- Ki? – néz rám értetlenül a nő, amiből azonnal nem tudom leszűrni, hogy azért ilyen bamba, mert nem ismeri a Flynn nevet vagy csak meglepődött, hogy tudok erről a névről.
- FLYNN RHODES!!! Ne játszd a hülyét, hanem beszélj, ha nem szeretnéd a hátsódat életed hátralevő részében egy női börtönben tölteni!
- Hogy ő? – Még mindig nem értem, hogy mi baja azzal, hogy a Flynn Rhodes nevet hajtogatom, és miért néz olyan furán a csaj.
- Nem tudom… - hebegi, de még a hülye is látja, hogy hazudik, ezért nyakához kapok, hogy finoman megszorongassam azt, mire arckifejezésén látom, hogy megadni készül magát.
- Próbáld újra! – kiáltom rá kissé már türelmetlenül, hiszen tudom, hogy csak percek kérdése és megszűnik létezni az a csend, amit most négyesben „élvezünk”, és megérkeznek ezeknek a haverjaik.
- Az irodájában…! – kiabálja már félig sírva, mire engedek a szorításomon.
- Hol van az irodája? – kérdezek vissza hasonló hangnemben, mint az előbb.
- A folyosó végén balra – feleli, hiszen tudja, hogy nincs más választása, majd ekkor elengedem őt.
Pontosan ekkor halljuk meg újabb, sietős, futólépésre emlékeztető léptek zaját, hiszen megérkeztek az említett haverok.
- Elbánik velük? – nézek kihívó pillantással Stantonra, hiszen tudom, hogy egyikünknek meg kell keresnie ezt a Flynn-t mielőtt meglóg előlünk, azonban szarban sem akarok hagyni, ha már kaptam egy társat. – Én megnézném azt az irodát.
Ha a válasza remélhetőleg pozitív, akkor megindulok a folyosó a felé a bizonyos ajtó felé, de úgy néz ki, hogy elkéstem. Az ajtó tárva nyitva és helyiség üresen tátong, de ekkor egy lift felé vonuló társaságra leszek figyelmes. Mi a fene, itt még lift is van? Vajon hová vezethet?
Egy kobaltkék öltönyös fickóvezető őket, de háttal áll nekem, az arcát nem láthatom, mégis szinte biztosan érzem, hogy ő lesz az én emberem.
Miközben én is beveszem az irányt a felvonó felé, megcsörren a telefonom. Ha nem Cricket hívását várnám, akkor nyilván fel se veszem, de mivel tudom, hogy válaszokkal és infókkal szolgál, így megteszem.
- Cricket mondd gyorsan, épp terepen vagyok! – szólok a készülékbe határozottan és sürgető hangnemben.
- Brooke, jól feladtad a leckét. Mármint mondhattad volna a Flynn Rhodes helyett az igazi nevét, kicsit ismertebb. Na, de sebaj, így is begyűjtöttem neked egy csomó aljas részletet a fickó életéből, ahogy kérted. De tényleg, miért nem mondtad, hogy ez Wentwort…. ? – Én hülye félbeszakítom a hackeremet, mert közben megérkezek a lifthez, amibe épp pár másodperccel ezelőtt szállnak be a rosszarcúak. Az öltönyös még mindig háttal áll, ami felettébb bosszantó számomra.
- Állj! Rendőrség! – kiáltom határozottan, bár valószínűleg így, fegyver nélkül nem lehetek túl meggyőző.
…És ekkor Cricket megismétli az utolsó mondatát, de mire végigérne, újból csak félbeszakítják, mivel ekkor valaki egy jól irányzott és mértezett ütést mér a lapockám fölé, amitől én a falnak csapódok, a telefonom pedig a földre esik és ripityára törik…




©
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here
Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Jared & Brooke - Abandon all hope ye who enter here
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Axel & Rae | abandon all hope
» Brooke & Jared - The first day...
» New Hope - Brooke & Alex
» i hope you're lonely, hope you're lost 'cause I've been | nemo & fran
» Jared & Amara

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: