New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 14 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 14 vendég :: 1 Bot
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Chae Rim
tollából
Ma 00:09-kor
Dorian J. Lester
tollából
Tegnap 22:46-kor
Wade Sanders
tollából
Tegnap 22:35-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 22:03-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 21:10-kor
Kiara Hernández
tollából
Tegnap 21:06-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 21:04-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 20:47-kor
Venus Heighel
tollából
Tegnap 20:10-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
47
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
222

magic potions for little wizards // M&N
Témanyitásmagic potions for little wizards // M&N
magic potions for little wizards // M&N EmptyPént. Feb. 28 2020, 19:51

Neki, aki a kötelező óráit is igyekezett elkerülni, elképzelhetetlennek bizonyult, hogy bárki önként maradjon bent az egyetemen. Csak úgy, kedvtelésből. Persze, a művészeti kar diákjairól csiripelték, hogy nem evilági népség, földöntúli elkötelezettségükre így volt magyarázat. Ettől Nate mondjuk nem értette jobban a motivációt, de legalább volt mibe kapaszkodni.
Nem tudta volna megmondani, hogy még az óra tart, vagy már a szabadfoglalkozásra toppan be, a képzőművészek órarendje messze sokkal szabadabb volt, mint az ő kötött előadásai. Mertek volna a nyelvészek felállni Beaumont professzor óráján, egyből vehették volna fel a tárgyat a következő félévben megint. Nekik, igaz, nem is kellett kényelmetlen rajzbakokra támaszkodva tölteni a hosszú perceket, ki se bírta volna, úgyhogy érhető a szabados felfogás. Egész egyedi hangulatot ad az épület ezen szárnyának, ha nem lenne kiírva a bejárathoz nagy betűkkel, akkor is egyértelmű lenne, hová keveredett az ember.
Nate illedelmesen kopog, mielőtt beljebb engedné magát a műterem forgatagába. Zöld szemei egyből tanár után kutatnak, tekintetének így alig van lehetősége elidőzni a színes környezeten.
- Jó napot, elnézést a zavarásért! – Kezd bele egyből, arcán illedelmes mosollyal. – Myna Rosegoldot szeretném elkérni egy percre, ha lehetséges. – Igényét felterjesztve rászán még néhány pillanatot, hogy végig járon pillantása a diáktömegen. A leírás alapján kedves arcot keres, vastag keretes szemüveget, lesütött tekintetet. Csúnya általánosítás igaz, annyit tud csupán a lányról, hogy nagyon szorgalmas, jó tanuló és igazán tehetséges. Nate szótárában ezek a kifejezések a stréber illusztrációja alatt szerepelnek. Nem tehet róla, republikánus gyökerei vannak, az előítéletek kötelező tartozékai az életének. - Mr. Reynolds azt mondta, itt találom.  
Mr. Reynolds, azon túl, hogy rettegésben tartotta az egyetem diákjait, művészettörténetet és vizuális kultúrát oktatott. Egyetlen közös pont volt a francia tanszék és a művészeti szakok között, csak, míg előbbi egyetlen tárgy erejéig találkozott vele, addig utóbbi jóval többet. Nate ezért is bátorkodott információt kérni, és ezért is bízott a professzor szakértelmében, mikor Myna nevét említette. Nem voltak nagy igényei, egy egyszerű feladat elvégzésére keresett szabadidővel rendelkező tanulót, de nem volt titok, érdekelte az is, ki lehet az a rejtélyes fiatal, aki nem, hogy egyetlen egyszer sem bukott még meg, színötösre vizsgázott nála. Mindig. Mr. Reynoldnál színötösre vizsgázni – ráadásul mindig – legalább annyira tűnt esélyesnek, mint lottót nyerni szelvény nélkül, úgyhogy már csak ezért is kíváncsi volt, ki lehet az, akinek sikerült a lehetetlen.


hello i love you won't you tell me your name?


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: magic potions for little wizards // M&N
magic potions for little wizards // M&N EmptyPént. Feb. 28 2020, 21:16

Myna & Nathaniel 


Annyira nem szerettem az egyetemi rajzóráimat, mert olyan kötött volt, már nem az idejét tekintve, hanem azt, amit rajzolni kellett. A tanárom nem szerette, ha fantáziát vittünk bele az alkotásba, szóval csak amit látunk, azt kellett a vászonra festeni. Most is volt egy szép beállított kompozíciónk, egy római jelmezbe öltözött női és férfi modell, akik szintén valami színházi kölcsönvett trónszéken ültek. Nagyon nem volt korhű, de a tanár ezt akarta és persze a háttérbe volt egy kép, hogy oszlopok vannak meg naplemente a háttérben. Kicsit élethűbbre vettem a képet, az árnyékolással és egész gyorsan haladtam, amikor is a nevem meghallom és úgy megakadok a mozdulatban is. Én pont a képem mögött nagyon jól el voltam bújva. Csak magam mellé néztem, mindenki az érkező srácot nézte és sustorogni kezdtek egyből. Én is kidugtam a fejem a kép mögül és elpirultam egy kicsit, fogalmam sincs mit akar tőlem és miért akar elkérni egy percre is az órámról. A tanár csak intett, hogy tőle aztán vigyen engem, az sem érdekli, ha vissza sem jövök. Nem kedvelt, én sem kedveltem őt, de kénytelen volt megadni a jó jegyet, mert nem talált hibát a képemben és ha mégis, akkor az igazgatónál kötöttünk ki és én a képzeletem valós kivetülésének a megakadályozása miatt vádoltam meg, persze sikeresen. Mikor elhangzik a műtöri tanárom neve, akkor állok csak fel. Na őt mondjuk szerettem, mert mindig belekérdezett mindenbe, ami órán el sem hangzott, de kiadta a könyveket, hogy olvassuk el és persze én elolvastam és meg is jegyeztem mindent. Jó, mondjuk nem volt boldog, hogy rontom a hírnevét, de mivel egyedi eset vagyok, így nem szívózott velem direkt. A mellettem lévő lány lök meg és állok fel végül a festményem elől és ecsettel a kezemben sétálok oda a sráchoz. Fogalmam sincs miért keresett fel és miért ajánlott engem bárkinek is Mr. Reynold, remélem nem korrepetálni kell, mert arra már tényleg nincs időm, így is túlvállaltam magam. Persze, amire akartam, arra bőven jutott időm, már hetekkel előre tanultam és készültem a vizsgafeladatokkal is.
Rózsaszín hajam van, nem olyan rég festettem be ilyenre, a tetejét sötét színűre, mintha le lenne nőve, de valójában direkt ilyen. Oldalt össze is csatoltam, mert fonat is van benne, reggel gyorsan csak összedobtam valamit és az alját begöndörítettem kicsit. Kivételesen valamennyi sminket is felkentem magamra, bár csak a hajam miatt, hogy jobban passzoljon. A ruhát is ehhez igazítottam, a hajamhoz illő színű felső, meg egy fekete leggins, ami kicsit szaggatott a comb résznél, de a szakadt rész alatt rózsaszín anyag van, nem a lábam. Nem szeretek szakadt ruhába járni, de ha valami olyan hatást kelt, de mégsem az, azt szeretem. Ahogy megállok előtte tisztes távolságban megköszörülöm a torkom kicsit és felnézek a szemeibe kedvesen mosolyogva, elvégre miért legyek komoly? Nem szeretek az lenni. A finom vattacukor illatom is velem jön persze, nem olyan erős, de azért lehet érezni.
- Én vagyok Myna, miért keresel? szólalok meg és közben érzem, hogy mindenki minket néz, ami elég zavarba ejtő, mert általában engem mindenki kerül, mert kicsit furcsa vagyok és miközben beszélnek hozzám néha elkalandozok és magamra is hagynak. Jó, ez mondjuk csak az első félévben volt inkább jellemző, de arra elég volt, hogy kialakuljon rólam egy olyan kép, amin nehéz változtatni, erre meg nem szántam időt, elvagyok én egyedül is igazából. Amit szeretek és amihez kell, megvannak a társaim, akikkel lehet "bandázni".
- Ha valami olyan, akkor menjünk ki a folyosóra javaslom és mikor körülnézek, csak annyit látok, hogy a fejek rólunk hirtelen visszafordulnak a vásznak felé. Én csak keresztbe teszem a kezem és közben az ecsetemről sikeresen a földre csepegtetek egy kis kék festéket. Nem szeretem otthagyni a tökéletesen kikevert színt sehol, mert ezek az irigy egyetemi szaktársak ott tesznek keresztbe, ahol lehet. Ha kimegyünk, akkor pont ezért állok meg úgy, hogy az ajtó felé legyek inkább.
magic potions for little wizards // M&N 1298684976  


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: magic potions for little wizards // M&N
magic potions for little wizards // M&N EmptyPént. Feb. 28 2020, 23:31

Szóra sem méltatja, a tanár csak legyint egyet, mintha egyetlen mozdulattal akarna megszabadulni Myna és Nate személyétől is. Valószínűleg tényleg. Utóbbi esetén ez érthető, elvégre Nathaniel nem tartozéka az unalomig elcsépelt dolgokat festünk kurzusnak, legyen bármi is az eredeti neve. Jelenléte kelt is egy kisebb zúgólódást, aminek az óratartó nyilván nem örül, ellenben vele, mert ó, ő nagyon is. Szereti a központi szerepet, nem igazán azért, mert vágyná a rivaldafényt, számára pusztán ez a megszokott. Okozott is ezzel fejfájást, nem is keveset, de Warrenék végül megtanultak kalkulálni azzal a figyelemmel, amit a jelleme akarva-akaratlan vonzott be, így már megszokottá vált. Most, hogy hívatlan, sőt, kéretlen érkezik az óra tompa nyüzsgésébe, persze indokolt a zúgolódás. Azt viszont, hogy Myna jelenléte miért nem kívánatos, nem tudta elképzelni. Nem is sok ideje van rajta morfondírozni igaz, mert az említett személy előbukkan táblája mögül, mint egy pasztelrózsaszín bárányfelhő, és egyből előtte is terem.
- Szia, én Nate. – Mosolya töretlen ugyan és messze sokkal őszintébb, mint amivel a tanárt jutalmazta. Szemöldöke magasba húzódik egy pillanatra, kíváncsian pillant le a lányra, aki a legkevésbé sem olyan, mint képzelte, mégis, nem is lehetne jobban művész. A rózsaszín tincsekhez párosuló vattacukorillat, ami árnyékként követi, csak a koktélcseresznye a hab tetején. Nate egyből tudja, hogy imádni fogja, a száját sem kell kinyitnia hozzá. Azért persze megteszi, és igazából hálás is érte.
Felelet gyanánt némán nyitja a rajzterem ajtaját, majd illedelmesen oldalra lépve előre engedi Mynát. Csak akkor szólal meg újra, mikor az ajtó kattanva csukódik mögöttük. Hátát a félfának veti, rálátást engedve ezzel a lánynak a terem történéseire a maszatos üvegen át.
- Bocs, hogy feltartottalak, biztos nagyon izgalmas ezredjére is ruharedőket rajzolni, meg minden. – Az orrát ráncolva grimaszol a gondolatra, mert őt ugyan elsőre sem kötné le, de abban is biztos, hogy Mynáék csapata is unja már. Az oktatási rendszer reformra szorult, szomorú volt, hogy senki nem vette észre az egyértelmű jeleit. – Segítséget szeretnék kérni. Vagyis hát megbízást ajánlanék, az pontosabb megfogalmazás, eszközdíjjal, fizetéssel, természetesen.
Szemei megakadnak az ecseten, végéből még mindig csöpög kicsit a festék. Színes pacákat hagy a folyosó padlóján, de igazából elér a többi mellett, van belőle bőven. Nate sosem gondolta volna, hogy a művészetis szárny ennyire színes. A falak, a padló, a szekrények és polcok, még az ablakpárkányok is zsúfolásig vannak rakva a diákok munkáival. Sokkal otthonosabb, mint az egyetem bármelyik másik része.
- Mr. Reynolds említette, hogy sajátos stílusod van, ami már majdnem egy bók, és ez nagyon nagy szó, ha róla van szó, mert gondolom feltűnt, Mr. Reynolds nem bókol senkinek. – Megforgatja a szemeit, majdhogynem bosszúsan, de úgy érzi joga van hozzá. A professzor sokadik éve szekírozta már, ez volt a legkevesebb, ha már évről évre lerontotta az átlagát. – Szükségem lenne valakire, aki itallapot tervez és bele tud vinni egy kis fantasy csavart. Úgy hallottam, te vagy a legjobb választás ilyenekre.
Karjait összefonja a mellkasa előtt, úgy pislog le rá. Nincs nehéz dolga, Myna nem nőtt valami nagyra. A reakcióit fürkészi, jelét keresve annak, mennyit kell vajon győzködnie, hogy elvállalja a munkát. Nem gondolta, hogy a diákoknak olyan eget rengetően magas bérigénye lenne, de az sem zavarta volna, ha mégis. Nem kötötték anyagi korlátok, ő igazából már csak túl akart lenni ezen a projekten, hogy a szálloda bárja zavartalan üzemelhessen tovább, neki pedig legyen ideje sikeresen teljesíteni a félévét.
Megvárom az órád végét, nyilván, ha befejeznéd a… - Kibogozza karjait és a terem felé int, utalva a bent felállított kompozícióra, amit a tanár megálmodott nekik. Nem tudna sem szép, sem szakszerű jelzőt mondani az órai feladatra, piszkálódni meg nem szeretne, így inkább megkerüli a témát. - … festést. Utána is ráér, csak érdekelt, hogy egyáltalán vállalod-e. – Volt még dolga, bőven volt, két órablokkot is megtölthetett volna vele. A könyvtári kört is hetek óta halogatta már, éppenséggel el tudta foglalni magát annak érdekében, hogy ne menjen kárba Myna gondosan kikevert színárnyalata. Nyilván, mindig öröm volt, ha szabadulhatott, főleg, ha az órái után egyenest haza mehetett, de a lány segítségéért cserébe még a maradás áldozatát is hajlandó volt meghozni.



crayons on walls
i'll color on them all


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: magic potions for little wizards // M&N
magic potions for little wizards // M&N EmptySzomb. Feb. 29 2020, 17:38

Myna & Nathaniel 


Hallom, ahogy mögöttem összesúgnak páran, az egyik közeli páros épp azt mondta, hogy biztos valami szívatás lesz, amire csak egy aprót sóhajtok, mielőtt megszólalnék. Nem szoktam ilyen negatív dolgokat magamra venni, csak féltékenyek, hogy egy olyan fura lány, mint én is érdekelhet valakit. Amúgy is, ha a művészettörténelem tanár ajánl valakinek, az valószínű komoly dolog, nem hinném, hogy így akarna szívózni velem, elvégre jó diák vagyok, mindig is az voltam és általában szerettek a tanárok, mert hiába tudtam mindenre a választ, nem lógott a kezem a magasban folyamatosan és nem is javítottam ki őket, ha véletlen hülyeséget mondtak volna.
A fiú nagyon mosolyog rám és ahogy lepillant szerény személyemre, úgy érzem, hogy tetszik neki, amit lát. Bár mostanában egyre többet fordul elő velem, hogy helyes pasik közelébe keveredek, kezdem megszokni, bár nem tartottam magam sose csúnyának, inkább átlagosnak, mert nem vagyok az a mindenhol elég gömbölyű alkat, nem is akartam az lenni, mégis az a férfi ideál szerintem. A könyvemben is egy nagyon szép nőies nő a főszereplő, a mellékszereplők sem panaszkodhatnak mondjuk. Magam nem alkottam bele a könyvbe, de tény, hogy mivel tizenévesen kezdtem neki, jobb is így, nem feltétlen akarnak a felnőttek gyerekekkel szenvedni egy halálos kaland során. Na de, mielőtt még jobban elkalandoznék, vissza a valóságba. Elindulok kifelé az ajtón, amin udvariasan kienged Nate maga előtt és mikor bezáródik, csak akkor szólal meg. Persze olyan menőn a félfának dől, ahogy a menő férfiak a könyvemben is, amikor félrevonulnak a szemrevaló fehérnéppel és próbálják megfűzni őket... Nos, itt most nem erről van szó nyilván, de azért megjegyzem a beállását, hogy később majd lerajzoljam. Néha jó lenne egy modell, akit állítgathatnék, de sajnos ilyesmire pont nincs pénzem és nem is akarok költeni, mikor még kérni sem kell és jönnek a helyzetek.
Kicsit felszalad a szemöldököm, mikor bocsánatot kér, majd tesz egy olyan megjegyzést, ami hát, sértő kicsit, elvégre a redők nélkül nincs elég élet a képben és minden máshogy gyűrődik, nem lehet mindent mindig ugyanúgy beállítani, de ebbe inkább bele sem megyek, csak összeszorítom a  szám, ami így nagyon kicsi csíkban látszik csak, ez a nem tetszésemnek a jele. Ezek után meg még segítséget szeretne kérni, milyen pofátlan már, lehet tőlem bármilyen menő arc, de én érző művészlélek vagyok, akivel nem így kell beszélni. Persze az, hogy fizet is érte, már túl csábító, mert egy hónapot otthon lenni nem volt túl kifizetődő dolog a kis balesetem miatt ugyebár. Sóhajtok egyet, elengedve a kis sérelmem, mert úgy nem fogunk egyről a kettőre lépni.
- Attól függ miről van szó. Hallgatom, ahogyan Mr. Reynoldsról beszél, számomra csak tényeket közölt, nem bókolt ezzel a kijelentéssel, de hát ki hogy értelmezi. Vélhetően a szemforgatásából neki nincs ilyen szerencséje a tanárnál, ami pech, pedig csak tanulni kell az óráira. Jó, mondom én, akinek a szivacs agya mindent befogad és fogalma sincs, milyen az, ha nincs meg ez az adottság másnak.
- Fantasy, hát attól függ milyen gondolsz, olyan középkori jellegű, mint a Gyűrűk Ura? Vagy valami scifis űrbéli dologra, mint a Star Trek? Nem mindegy ám, meg még tudnék pár stílust felsorolni, ami fantasy, én az elsőben jeleskedem, sőt abban jobban is, mint bárki már, mert saját világot találtam ki, saját világgal és saját élőlényekkel, növényekkel és fajokkal, ahol még az embereket is máshogyan nevezik amúgy. Inkább kíváncsiság látszik rajtam, persze az alap jókedvem mellett, ami még ha duzzogok is körbeleng, nem vagyok valami haragtartó típus, de attól még megjegyzek dolgokat, amik nem tetszenek. Nem a pénz az első kérdésem, mert ha a téma nem olyan, akkor biztos nem vállalom el és felesleges tovább rabolni egymás idejét is. Az ajtón lévő kis ablakon azért belesek, hogy a holmijaim békén hagyják-e, mert nem szeretném újra kezdeni a festményemet.
- Fél óra, max egy óra és végzek, folytassuk akkor a részletekkel. mosolygok rá, mert bizony a festék meg tud száradni, azt meg nem várnám meg, nem akarok sokáig bent maradni igazából, lenne más dolgom is délutánra. Nem nagyon várom meg, hogy mit mond, csak visszamegyek a terembe, hogy folytassam a remekművemet. Közben meg kattog az agyam, hogy mégis mire gondolt egy középkori itallapnál? Borokhoz legyenek szőlőskertek rajzolva meg ilyen régi kupát rajzoljak vagy mi? Persze voltak nekem más ötleteim is, mert van egy alkimista karakterem a könyvben, akihez sok bájitalt rajzoltam, különféle üvegcsékbe és persze később ezekkel már játékoknál is szembesültem, mint mana, meg heal potion. Nos, nekem nem csak ilyen alapok vannak az a lényeg, kicsit jobban belementem, hasonlóan, mint J. K. Rowling a Harry Potter kötetekben a bájitalokba. Olyan háromnegyed óra kellett, mire végeztem és kivittem a kész művet a tanárnak, ő beírta a legjobb osztályzatot rá az indexembe és mehettem is kimosni az ecseteimet és gondosan betekerve egy kis rongyba el is tettem a táskámba, amit a hátamra kapva indultam el kifelé a teremből, hogy ott megvárjam Nate-t, már ha már nem várt rám ott egy ideje.
- Szóval, milyen itallaphoz kell és hová tervezni? Mert az sem mindegy ám szólalok meg, amint ismét találkozunk, nem szoktam újra köszönni, mert feleslegesnek tartom, alig telt el egy óra, hogy találkoztunk és mindent ott folytatunk, mint mielőtt visszamentem volna festeni.
magic potions for little wizards // M&N 1298684976


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: magic potions for little wizards // M&N
magic potions for little wizards // M&N EmptyPént. Márc. 06 2020, 19:44

Nate nem értett sem a rajzhoz, sem a festéshez. Nem értett ő a képzőművészet egyetlen ágához sem, és abban sem volt biztos, hogy értékelni tudná az alkotásokat. Legalábbis nem annyira, amennyire megérdemelnék. Szerette a színharmóniát, a szimmetriát, a popart művészetet, meg mindent, amit bekígyózott a hétköznapokba, de mindegyik felett csak időzött kicsit, mielőtt tovább libbent volna. Nem tudta, de nem is igazán akarta soha kielemezni az alkotásokat, így nem igazán volt alapja a véleményének. Ez persze sosem zavarta annyira, hogy magában tartsa, és úgy tűnt, nem most akarja elkezdeni, mindegy milyen fintori kifejezést varázsol vele Myna aranyos arcára.
- Középkoros, talán. Vagy valami modern fantasy. Varázslóvilágos. Nem igazán tudom, nem értek hozzá, szóval meggyőzhető vagyok bármiről. – Könnyedén rántja meg a vállát, mert hát a stílusbéli dolgokon nem sokat gondolkozott még eddig. Konkrét elképzelése sem igazán volt, de legalábbis nem tudta volna szavakba önteni. Úgy gondolta, teret enged a kreatív szakma művelőinek, és majd közben okoskodik, ha nem tetszik neki valami. Ez valószínűleg nem könnyíti meg a tervezők dolgát, de ritkán kapott szót, ha ilyenekről volt szó, nem tudta még, hogy intézze. A stíluselemek alakításával mindig az apja foglalkozott, a New Yorker esetén hagyta először, hogy Nate önálló döntéseket hozzon az átalakítások kapcsán. Jól akarta csinálni, ugyanakkor a saját szájíze szerint, és az utóbbi került fentebb a fontossági dobogón. – Szuper, itt találkozunk! – Ellöki magát az ajtótól, és utat enged a lánynak. Csábítja a gondolat, hogy mégis inkább a vállára kapja és elhurcolja, amúgy is olyan pici, de végül nem teszi. Nyilván. Egy óra amúgy sem a világ vége, annyit fél lábon is kibír. Ülve meg, a könyvtár csendjében, pláne.
Aztán végül mégis csupán 20 percet áldoz a könyvekre. Ami neki kell, úgysem kölcsönözhető, így végül forrást gyűjt csupán, fénymásoltat, és már szabadul is. Nincs fél óra se a procedúra. És utána? Utána céltalan mászkálásba kezd. Visszakeveri magát a megfelelő épületbe, és fel alá járja a folyosókat. Nézelődik, hol a falakat borító kész munkákat, hol a körülötte bolyongó diákokat. Egyik teremből ki, másikba be, folyton cserélődnek, csak az a pár lány állandó, akik törökülésben vázlatolnak valamit a folyosó másik végében. Nem akar megállni bámészkodni, így csak elhaladva mellettük pillant rá a vázlatfüzetekben kanyargó vonalakra.
Sokkal előbb találja magát újra a terem előtt, minthogy az óra véget érne, de szerencsére az óra is előbb véget ér, mint ahogy kellene. Nem tölti ki a 60 percet, de így is örökkévalóságnak tűnik. Mosolya is csak akkor kúszik vissza az arcára, mikor nyílik az ajtó, és megpillantja azt a rózsaszín buksit, akire várt.
- Nagyon sietsz? Meghívnálak egy kávéra vagy teára, vagy bármire, amit iszol. – Jobbkezében szorongatott, fekete mappába rejtett fénymásolatokkal int egyet a kijárat felé, amolyan nonverbális kérésnek álcázva az igényt, hogy menjenek ki. A folyosó óravégeztével már túl zsúfolt lett ahhoz, hogy rendesen beszélgetni tudjon, de legalábbis biztos volt benne, a felét nem értené annak, amit a lány mond. Amúgy is gyűlölt állva tárgyalni, na meg aztán a koffein lehetőségére sem akart nemet mondani. – Joe kávézójában biztos van hely, kényelmesebb lenne leülni, de igazából mindegy, csak keressük valami… csendesebbet.
Kényelmes léptekkel indul végig a folyosón, célba véve a Myna által választott irányt, legyen az akár a Joe Coffee Company, akár az egyetemudvar. Figyel arra, hogy lépést lehessen tartani vele, tekintete közben a lány és folyosó között ingázik. Fontolgatja a választ a feltett kérdésre is, bár napvégére már közel sem olyan könnyű összeszedni a gondolatait ezügyben. – A New Yorker hotel bárjához kellene az itallap. Most kerül felújításra, szóval még nincs konkrét, kőbe vésett arculata, amihez igazodni kéne. Van egy 80-as évekbeli reggelizőhely, és egy gengszterfilmes hangulatú étterem is az épületben, jó lenne, ha maga a bár is kapna valami stílust, mert most pont ugyanolyan, mint nagyjából minden második kocsma New Yorkban.
Egyelőre még nem volt biztos benne, hogy az egész enteriőrt szét akarja bombázni, hogy a semmiből kapjon új dizájnt, de alakítani akart rajta. Az itallap tűnt a legbiztonságosabb kiindulási pontnak, akkor is, ha fejben hallotta apja ellenvetését a terveivel kapcsolatban. Mondjuk, már egészen megszokta, olyannyira, hogy egy ideje már kételkedni is elfelejtett magában.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: magic potions for little wizards // M&N
magic potions for little wizards // M&N EmptyVas. Márc. 08 2020, 15:52

Myna & Nathaniel 


Talán jobban is duzzoghattam volna, amiért a redők fontosságát becsmérelte, de inkább elengedtem, elvégre ezt a srácot nem érdekelte, hogy én mit gondolok erről, csak az érdekelte, ő mit gondol róla és az így jól van. Értem én, hogy szabad véleménynyilvánítás van meg minden, de azért ha valamit kérni akar tőlem, akkor tudja már, hol a határ vagy valami ilyesmi. Na, de mindegy, inkább rátérünk az elképzeléseire, mertem remélni, hogy nem valami sci-fi témát akar, mert az nehezebben lenne kivitelezhető, sokat kéne keresgélnem hozzá, hogy valami egyedit találjak ki, ellenben a középkoros-varázslós témával, aminél szinte szabad kezet is kapok és szárnyalhat a képzeletem. Mondjuk annak azért ára is lenne, mert ha befut a könyvem, akkor ahhoz köthető lenne ilyesmi is, elvégre a Harry Potter is hozott magával édességtől kezdve mindent, miért ne lenne ez így az én könyveimmel is? Mondjuk lehet kölcsönadhatnám valakinek elolvasásra, de fogalmam sincs, kit kérhetnék meg rá, ki vevő az ilyesmire, na meg a romantikus részeknél lévő üres lapokra. Pont azt az izgalmat veszíti el, amire egy bizonyos réteg kíváncsi.
- Tudom mire gondolsz és az ilyesmiben pont jó vagyok szerencsédre, szóval lesz miről beszélnünk, de csak az órám végén. El is köszönök tőle, ő meg ellöki magát a faltól, hogy visszaengedjen a terembe. Ez is egy olyan mozdulat, amit el tudok képzelni a könyvembe, a lány menne a dolgára, de egy alak az útját állja és csak hosszú győzködés után engedi át. Egy határozott jellem laza mozdulata ez, amivel utat enged, mégis olyan jelentőségteljes. Persze csak abban a helyzetben, amit én elképzeltem, nem a valóságban. Amint belépek a terembe, akkor vissza is szellemülök, mert sose leszek kész ezzel a másolós és fantázia nélküli képpel, csak tudnám, hogy miért fáradozunk ilyenekkel. Sokan szeretik, hogy nem nekik kell kitalálni egy képet, én viszont ellene vagyok, mert ebben semmi egyedi nincs, lesz erről újabb tizenöt kép, de mit csinálnak vele? Én azért megpróbálom a betett hátteret valóságosabban a modellek mögé festeni és ahogy elkészülök már boldogan mehetek elmosni az ecseteim.
A tükörbe nézve látom, hogy az arcomra is került egy kis festék, amit gyorsan le is mosok, csak remélem, hogy mikor kimentem Nate-val, akkor ez nem virított rajtam még.
Mikor kilépek a teremből, szinte már mellettem is terem, a frászt hozza rám, de a jelek szerint kitartó és nagyon kell neki az az itallap és hát nem sokan tüntetnek ki ennyire a bizalmukkal, ami egyszerre esik jól és rémiszt meg kicsit.
- Annyira nem sietek, egy tea belefér. Nagyon imádom a kávé illatát és elkészíteni is nagyon szeretem, főleg, amikor a tejszínnel a tetejére rajzolhatok valamit, de inni, na azt nem tenném, egyszer kóstoltam meg és nem ízlett, még a fele cukortartó tartalmával sem éreztem úgy, hogy igató lenne az a lötty. A tea, az más kérdés viszont, nagyon szeretek teázni, nagyon sok fekete teát iszok, hogy mindenre jusson időm, engem az tart ébren általában. El is indulnak a kijárat felé, amikor Nate mögé lépek kikerülve valakit, aki direkt nekem akart volna menni. Hülye csoporttársam tök féltékeny, szinte látszódott már az arcán, ahogy közeledett, képzeletben megjelent előttem Nelly az elefánt, aki rosszabb, mint a villamos, ha felém tart hát jobb ha elszaladok, mielőtt eltapos. Ezt védtem ki egy ilyen egyszerű módszerrel, hogy mögé léptem. Amint kijutunk végre az épületből fellélegzek, mert könnyebb kiválni a tömegből és a művészi szabadságom is úgy érzem a termen kívül tudom csak szárnyalni hagyni, mert nem láncolnak a földhöz.
- Nekem megfelel a Joe Coffee kávézó. Legalább közel van és ülve könnyebb beszélgetni, meg esetleg rajzolni is a kis jegyzetfüzetembe, ami mindig nálam van, elvégre nehéz körbeírni, mire gondolok, mutatni jobb egy kis vázlat segítségével. Szerencsére nem kell utána rohannom, kényelmes tempóban haladunk, ha nem kívülálló lennék és magunkat nézném, talán még össze is boronálnám magunkat, hogy milyen szép páros vagyunk. Pedig ez munka megbeszélés lesz és jó lenne tudni, mégis ő kicsoda úgy ténylegesen, mert a gazdagok nem feltétlen járnak egyetemre, ellenben vele, aki még az egyik professzort is ismeri, aki egyenesen hozzám küldte őt.
- Arról nem volt szó, hogy még arculatot is tervezzek, de abban is tudnék segíteni amúgy, hogy passzoljon az itallaphoz, jól értek a korhű dolgokhoz is, hogy kicsit autentikus érzése legyen az egésznek, de ahhoz nem ártana látnom a helyet, hogy mekkora tér van meg ilyenek. Előbb a helyet kell felépíteni, nem egy itallapot, de ezt inkább nem akartam közölni vele, viszont elvállaltam volna a falak alap festésén túl, hogy azokat is kipingálhatnám, az lenne a legkirályságosabb és persze még több pénzzel lehúzhatnám, mert a New Yorker hotel nem valami egy csillagos hely, szóval jó kis forgalma lehet és rengeteg fiatalt is bevonzhat egy ilyen fantasy témával, nem sok ilyen hely van és a legtöbb nem is annyira igényes sajnos.
Megérkezünk az említett kávézóhoz, ahol előre megyek és helyet is foglalok egy két személyes asztalnál, a táskámat az asztalra teszem és könyékig elmerülve benne matatok a ceruzám után, mert hol lenne, ha nem a táska legalján?
- Én epres zöld teát kérek - nézek fel Natera, hogy mit hozzon nekem, ha már ő hív meg. Ismerem a kínálatot, nem kell gondolkoznom mit kérjek és amint kiveszem a fehér ceruzámat, amin kicsi szivárvány színű unikornisok vannak a táskámat le is teszem magam mögé a székre és egy egyszerű mozdulattal kiveszem a kis A7-es méretű jegyzettömbömet amit üres oldalra lapozok és leteszem az asztalra. Leülök és várom, hogy visszatérjen, közben pedig a telefonomon beírom a keresőbe a hotelt, hogy megnézzem és utánaolvassak egy kicsit. Sajnos a vezetéknevét nem tudom, nem mutatkozott be rendesen, de azért megjegyzem, hogy milyen családé ez az egész. Ha írunk szerződést, mert biztosan írunk, másképpen el sem vállalom, akkor megtudom majd a nevét, meg hogy neki mi köze a hotel bárjához.
- Szóval, jó lenne tudni, milyen italok vannak és miket tervezel oda, egyedi színes koktélok lesznek? Vagy mire gondoltál, amitől fantasyt igényel a hely? - érdeklődöm, mert valami biztos megihlette, hogy erre a véleményre jutott, de nem vagyok gondolat olvasó.
magic potions for little wizards // M&N 1298684976


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: magic potions for little wizards // M&N
magic potions for little wizards // M&N Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
magic potions for little wizards // M&N
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Magic of Darkness
» It's a kind of magic
» Charlotte & Becks - Magic on ice
» Ty & Raina - Magic night xxl
» Cinema, Movies, and Magic

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: