New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:50-kor
Axelle Turner
tollából
Ma 15:49-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:49-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:48-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Ma 15:45-kor
Antonia Ortiz
tollából
Ma 14:49-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 14:46-kor
Rosina Calloway
tollából
Ma 14:40-kor
Antonia Ortiz
tollából
Ma 14:38-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

my brother's keeper | millie & april
Témanyitásmy brother's keeper | millie & april
my brother's keeper  | millie & april EmptySzomb. Feb. 01 2020, 14:49

« only human »
maybe foolish, maybe blind, thinking I can see through this


A karórám szerint fél órám van még vissza az ebédszünetemből, úgyhogy újra megnyomom a lift hívógombját. Türelmetlenül pillantok a panelra, ami viszont nem jelez semmit; világít, de meg sem mozdul. Az emeletesház bejárati ajtaja kinyílik, ösztönösen odapillantok, és egy tipikus városi nagymama képe fogad. Nem az otthonkás típus, hanem aki a legjobb fülbevalóját veszi fel a farmer’s marketre menet. Rám mosolyog a kis bagettjével a kosárban, én pedig kelletlenül viszonzom. Sosem értettem, miért szokás köszönni olyanoknak, akiket nem ismersz, csak azért, mert épp egy légtérben tartózkodtok. Régen, mikor Philadelphiában laktunk Tonyval és Emmával, néha direkt a babakocsival az ajtó mögé bújva vártam meg, hogy a szomszéd végre ne szerencsétlenkedjen a kulcsaival és becsukódjon mögötte az ajtó, aztán elszámoltam tízig, és csak akkor léptem ki a lakásból. Gyűlölöm a bájcsevejt. Többek közt ezért szeretem New Yorkot; a sok tapló nagyvárosi még beléd rúgni is lusta.
A liftet várja, drága? – hallom a recsegős hangot. Meglepő, mert elég összeszedettnek tűnik a néni, de egyébként a hangjából legalább negyven év láncdohányzás hallatszik ki. Szinte már nincs is kedvem megforgatni a szemem, mármint, mi mást várnék a lift előtt? A Billy Ray Cyrus koncert kezdetét?
Igen. Elég lassú.
Mert nem működik – legyint, a postaládájából rámolva ki a leveleket. – Minden másnap elromlik, ez a mai technológia…! – És itt rázendít egy fél órásnak ígérkező kiselőadásba a régi szép időkről (rohadt baby boomer), de ebből nem sokat hallok, mert előveszem a telefonomat, és újabb felháborodott üzenettel dobom meg az öcsémet.
Remélem, legalább halott vagy, mert ha nem, én öllek meg!
Hova megy, drága? – pillant rám kérdőn, mire visszacsúsztatom a telefont a kabátom zsebébe.
Fel. – Rendben. Azt még én is tudom, hogy ennél több válaszra számított. – Az ötödikre. Az öcsémhez.
Milyen remek! Én meg a negyedikre megyek!
És ezzel tulajdonképpen eldőlt, hogy négy emeleten át cipelhetem egy vadidegen öregasszony félhavi bevásárlását, amit valahogy sikerült betuszkolnia abba az egy kosárba. Nem azt mondom, hogy feltétlenül rossz kondiban lennék, hetente egyszer járok edzeni, egyszer pedig jógára, de csessze meg az oktató, hogy az én „csonterőm” nem nőtt, ellenben óránként ötven dolcsitól kopaszt meg, az biztos!
Mire a negyediken könnyes búcsút veszek az egyébként Ethel nevű hölgytől, akinek mindössze tíz perc alatt sikerült lediktálnia nem csak az ő, de a halott férje, a két fia, a lánya, meg a hat unokája teljes biográfiáját. Sőt, ha lett volna még egy fordulónyi ideje, megpróbál összehozni Matthew-val, a szomszédjában lakó könyvelővel, aki zsidó, de legalább pont ezért nem alkoholista, az pedig nagy faktor, állítólag.
Eleve sem voltam jó hangulatban, amiért az ebédszünetemet kellett felhasználnom arra, hogy elkocsikázzak Brooklynba, mert Bobby nem hajlandó felvenni a telefonját. Megesik, hogy néha csak hetek múltán lép kapcsolatba velem, mert épp valami vadonatúj bizniszt indított be, a telefonját megette egy albatrosz, és 2002 óta nem emlékszik egy telefonszámra sem, de most messzire ment. Nem velem; nem ment be dolgozni. Én szereztem neki azt a munkát, nem nagy dolog, délután és este takarított egy moziban, én pedig csoporttársa voltam a tulajnak. Azt hittem, ezt végre képes lesz megtartani, mert a menedzser, Jerry, most éli megkésett „flower child” korszakát, azaz a nap nagy részében teljesen be van állva. De ha még neki is feltűnt, hogy Bobby nem jött be, ott komoly gondok vannak.
Most ráadásul idegen öreggel kellett bájcsevegnem, amely mondatrésznek minden szavát megvetem, ráadásul meg is izzadtam, miután öt emeletet sétáltam felfelé magassarkúban. Így, mindent egybevéve, talán nem olyan meglepő, hogy mikor megálltam Bobby lakása előtt, finom, nőies kopogás helyett egyből dörömbölni kezdtem.
Bobby! Tudom, hogy bent vagy, te mihaszna dög! – Nem a legerélyesebb káromkodás, de mégiscsak az öcsémről van szó, én pedig jól nevelt vagyok. Majd azután kurva anyázok, ha bent vagyok.
Megpróbálok benyitni, de az ajtó természetesen zárva van. Ha nem jó ruhában lennék, akkor letérdelnék, hogy felnyissam a levélbedobó nyílást, de így is látom a halvány fényből, ami kiszűrődik az ajtó alatt, hogy fel van húzva a redőny. Mármint, ki hagyja felhúzva a redőnyt New Yorkban, ha nincs otthon?
Úgyhogy rátenyerelek a csengőre.
Bobby, nem megyek el, amíg ki nem nyitod, hallod? Nem mentél be dolgozni, te istenátka, úgyhogy ebédidőben kellett kijönnöm ide… Éhes vagyok, hallod? – A csengő hirtelen elhal. Nem azért, mert elengedem, hanem azt hiszem… Hogy túlterheltem. A francba. Szóval visszatérek a kopogáshoz. Bocsánat: dörömböléshez. Az öklöm ritmikusan, bár nem túl hangosan ütődik a fának, és ha nem magassarkúban lennék, a végén elgondolkodnék rajta, hogy berúgjam.
Nekidöntöm a fejem az ajtónak. Nem hiszem el, hogy még mindig itt vagyunk, ennyi idősen is. Kiskorában újságkihordós melót vállalt, de nem volt képes felkelni, mindig én indítottam útnak, előtte meg összehajtogattam az újságokat is. Akkor még kicsi volt, de most már azért elvárnám, hogy legalább ha másért nem, hát azért benőjön a feje lágya, hogy fizetni tudja a hülye ötleteit.
Aztán hirtelen kulcszörgést hallok. Nem az ajtó mögül; pontosabban, nem ezen ajtó mögül. A szomszéd lakás ajtaja kinyílik, és egy nem túl lelkes szomszéddal találom szembe magam. Ellököm magam az ajtótól, és megigazítom a felsőm. – Helló! Nem betörő vagyok. Bár jól áll a fekete. Nem tudja, hol találom a házmestert?
Beadom neki, hogy gáz szagot érzek bentről. Akkor muszáj lesz kinyitni az ajtót.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: my brother's keeper | millie & april
my brother's keeper  | millie & april EmptyPént. Feb. 07 2020, 00:53

April and Millie
•••




Amennyire epekedtem egy időben valamiféle munka után, annyira vártam már egy laza szabadnapot. Későn kelés, az ágyban hempergőzés, hosszú percekig nyújtózkodás, csak bámulni a plafont. Csak akkor kimászni az ágyból, amikor a szemem már teljesen hozzászokott a nappali fénysugarakhoz. Lassan, komótosan kimászni az ágyból, lustán belebújni a mamuszba, ráérősen kávézni, olvasgatni, nem törődni azzal, hogy áll a hajam - ha kócos, akkor még párszor beletúrni teljes lelki nyugalommal, mert úgyse látja senki. Jó érzés volt úgy felkelni, hogy bevehetem már a leszarom tablettát a sok másik mellett. Már szinte elfelejtettem, mennyire ki tudja kapcsolni az embert, ha csak ül a kanapén egy csésze forró kávéval a kezében, néha megkavarja, de egyébként csak néz ki a fejéből, mered a semmibe, nem gondolkodik semmin, hanem csak vegetál. Az utóbbi időszakban sikerült hozzászoknom a folyamatos pörgéshez, az egész napos hajtáshoz, a megállás nélküli munkához. A szüntelen rohanás akármennyire is kimerítő, és nap végére leszív, hatalmas segítség. Kirángat a saját gondolataimból, nem enged befordulni, mert állandóan oda kell figyelnem arra, amit csinálok éppen. Ha nem így lenne, repülnék, amit nagyon nem akarok.
Észre sem veszem, hogy milyen gyorsan telik az idő, ezzel együtt pedig milyen gyorsan elmegy ez az egy szabad napom is. A tévét kapcsolgatom, és pont a NatGeo-n állok meg valamiért. Igazság szerint azért, mert elfáradt az ujjam a kapcsolgatásban. Bear Grylls: Sztárok a vadonban című gyöngyszemének a bemutatója megy. Vajon mennyi pénzzel tömik ki ezeknek a zsebét, amiért hajlandóak kimozdulni az üvegfalú, sokemeletes, felsőkategóriás luxusszarokkal telerakott villájukból? Biztos szép összeget kaszálnak vele, de még mielőtt túlságosan belemélyedhetnék a gondolatmenetembe, a gyomrom hangosan jelez: kéne kaja. Lemenni lusta vagyok, a hűtőben nem találok semmi olyat, ami kedvemre való lenne, úgyhogy gyorsan előkeresem a híváslistámból az utóbbi időben elég gyakran tárcsázott telefonszámot. A pizza tökéletes lesz, azzal legalább nem kell sokat bíbelődni. Csak ki kell fizetni.
Miután leadom a rendelést, megszabadulok a pizsamámtól, és valami emberibb formát öltök. Felkapok egy farmert, egy fehér rövidujjút, egy fekete cipzáros pulóvert, és még meg is fésülködök. Furcsa zajra leszek figyelmes; kintről jön, legalábbis nem a lakásból, úgyhogy nem tulajdonítok neki sok jelentőséget. Az előszobában a pénztárcámat keresem, a dübögésre hajazó zörej viszont kezd egyre zavaróbb lenni. Mintha valaki izomból verné a falat, a Brooklynban felhúzott házakra jellemző szinte papírvékony falak mellett ez eléggé idegörlő így pár perc után. A háttérzaj mellett végtelennek tűnik az a nagyjából húsz perces intervallum, mire megszólal a kapucsengő. Zeke az, meghozta a pizzát. Gombnyomással engedem be, az időközben megtalált tárcámból kiveszek egy bankót, amit a farzsebembe hajtok, majd a zárral - meg a biztonsági zárral, meg a lánccal, ami átmenet a zár és a biztonsági zár között, csak hogy tényleg a lehető legnagyobb biztonságot nyújtsa a lakás - szenvedek. Egy ideje megfogadtam, hogy megjelölöm a megszólalásig hasonló kulcsaimat, hogy ne tévesszem össze őket, de mindig kimegy a fejemből, ezért rendszeresen mindet végig kell próbálnom, mire megtalálom a megfelelőt. Amint kilépek a folyosóra, és oldalra pillantok, azonnal a dörömbölés kiváltójával találom szemben magam. Ki a franc ez és mit akar? Ezek az első, nem túl barátságos gondolataim, amikor meglátom a nőt a szomszéd lakásának ajtajában. Alaposan végig mérem; átlagos, se nem szimpatikus, se nem kifejezetten antipatikus elsőre, de a ricsaj, ami még bent, a lakás távolabbi pontján is tisztán hallható volt, mindenképp fekete pont az első benyomás szempontjából. Behúzom magam mögött a bejárati ajtót, tekintetem pedig mindvégig a nőn tartom, mintha nem akarnám elhinni, hogy valóban nem betörő. Nem erről van szó, csak eddig még nem láttam errefelé. Idegen, az idegenekkel pedig mindig is távolságtartó voltam.
- Nem, nem tudom - csóválom meg a fejem közönyösen. Ez nem igaz, pontosan tudom, hol van a házmester, aki a Peter nevet viseli, ötven körüli, foltokban kopaszodó, ősz fickó. A humorérzéke a helyén van, de elsőre túl sok lehet annak, aki nem ismeri, mert mindenkivel kifejezetten közvetlen az szinte azonnal. Még a telefonszáma is megvan, szóval fel tudnám hívni, ha nagyon akarnám. De nem akarom. A lépcsőház felé fordulok, ahonnan hallom Zeke ütemes, földrengésszerű lépteit. A húsz év körüli pizzafutár kipirulva ér fel a lépcső tetejére. Testesebb alkat, bőven lenne honnan leadnia, éppen ezért lépcsőzik. Mindig. Nem csak akkor, amikor muszáj neki, mivel nem működik a lift, hanem minden egyes alkalommal. Célul tűzte ki magának nem olyan régen, hogy amennyiben a tizedik emeletig kell felmennie, akkor lépcsőzik. Ha a tizedik fölé, akkor nem. Fogyni akar, nem idő előtt felfordulni. Mosollyal, vidáman köszöntöm, már húzom is elő a farmerom farzsebéből a zöld bankót. Pár szót váltunk. Már három kilót fogyott egy hét alatt. Elismerésre méltó. Nem bonyolódunk mélyebb beszélgetésbe, mert mennie kell tovább. Int, én is intek neki, majd a hatalmas pizzás dobozt egyensúlyozva lépek vissza a lakásom - illetve az unokanővérem lakása - elé.
- Bobby nincs itt - szólok oda az ismeretlen nőnek, mielőtt bevonulnék és nekiesnék a négysajtos pizzámnak. - December óta nem is láttam errefelé - adok rövid magyarázatot arra, miért is felesleges itt kutatnia az említett után. A kezem a kilincsen, már résnyire nyitva az ajtó, amikor mozdulat közben lemerevedek egy pillanatra, majd visszafordulok. - Őt keresi, ugye? Miért? - kérdezem még mindig a kilincset fogva. Bobby elég sok hülyeséget csinál, legalábbis azok alapján, amikor egy-egy illumináltabb pillanatában elmesélt korábban. Talán belekeveredett valamibe, rosszkor volt rossz helyen? Kinézem belőle, hogy átlépett egy határt, amit nem kellett volna. Nem újdonság tőle, hogy huzamosabb ideig ide sem tolja a seggét, de most kifejezetten régóta nem járt erre. Ráadásul nekem is szükségem lenne rá a receptek miatt, szóval nem ártana megtudnom valamit róla.




❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
my brother's keeper  | millie & april Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
my brother's keeper  | millie & april Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
my brother's keeper  | millie & april D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
829
★ :
my brother's keeper  | millie & april Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: my brother's keeper | millie & april
my brother's keeper  | millie & april EmptyVas. Feb. 09 2020, 17:58

« only human »
maybe foolish, maybe blind, thinking I can see through this


Bobby soha nem volt egyszerű eset. Az ikertestvérem, de néha egészen olyan, mintha abszolút semmi közünk nem lenne egymáshoz; egy idegennek biztos nem úgy tűnik, mintha ugyanabban a háztartásban nevelkedtünk volna bármeddig is, nemhogy egész gyerekkorunkban. Néha elgondolkozom azon, vajon ez mennyire az én hibám; miután apa elment, anya pedig szinte sosem volt otthon, rám maradt minden. Bobby egyidős volt velem, az igaz, de mindenki tudja, hogy a lányok kábé öt évvel érettebbek a fiúknál; tehát Ő akkoriban kábé addig jutott el, hogy ne egye meg a bogarakat a kertben. June pedig kicsi volt; mindent megoldottam egyedül, Ő néha segített, de Bobby… Hát, ő is ajánlkozott, de olyan béna volt mindenben, hogy inkább elkergettem.
Lehet, hogy ez sem tett jót a felelőségtudatának. Vagy az, hogy ahányszor került bajba, mindig segítettem neki; elküldtem a fenébe, de aztán összeszedtem a pénzt, ha arról volt szó. Hogy mondhattam volna nemet neki?
A teljes felelőséget azért nem vállalom, de mindig volt egy kiadós felelőségérzetem irányába. Ez nem azt jelenti, hogy különösebben babusgatnám; esetében inkább a leteremtésben és szitkozódásban hiszek. Mégsem hat éves már.
Esküszöm, hogy berúgom ezt az ajtót! – fenyegetem, bár inkább csak magamban morogva. Lelki szemeim előtt millió különböző kép táncolt, rosszabbnál rosszabb, nehéz eldönteni, hogy a paranoia vagy a realitás festette-e elém őket. Tudom, hogy szokott bevenni… dolgokat. Nem olyan durvákat, nem heroinozott, de egyszer majdnem túladagolt valami utcai szart, és a kórházban kötött ki; akkor megígérte nekem, hogy soha nem vesz semmi ilyesmit. Mármint, „utcai szart”. Azt tudom, hogy mást még használ; nem hiába van annyi tartozása.
Mi van, ha megint túlnyomott valamit? Vagy ha egyszerűen elesett a fürdőszobában? Az otthoni halálesetek második leggyakoribb helyszíne a fürdőszoba; a konyha után. Jó ég, mi van, ha ez a szerencsétlen elcsúszott a konyhában hagymavágás közben, és nem csak bevágta a fejét a pultba, de még magába állította a kést is?! Ha meghalt, én megölöm.
Ebbe az érzelemkavalkádba érkezett meg a szomszéd, nem túl lelkesen. Én is szoktam elég szarul festeni, de ő egészen úgy tette mindezt, mintha most kelt volna fel. Pedig már elmúlt tizenegy. Nem akarok én ítélkezni; akarás nélkül megy. Amúgy sem túl segítőkész.
Lépteket hallok a lépcsőház felől, és egy pillanatra megijedek, hogy talán Ethel küldte fel a zsidó szomszédját, hátha még időben elkap, de aztán mikor rájövök, hogy csak pizzatranzakcióról van szó, visszafordulok a saját dolgomhoz. Megint előkapom a telefonomat, mint egy idegbeteg technomániás, pedig tudom, hogy úgyse válaszolt; még csak el sem olvasta az üzeneteimet.
Először nem is regisztrálom, hogy hozzám szól. De itt az az érzés, amikor valaki rád néz, és felállnak a kis szőrök a nyakadon. – Mármint…? – Hol nincs? Ki vagy te? Hozzám beszélsz? Úgy tűnik, igen. Nem számítottam rá, hogy magától hozzám szól, de ez a december nem hangzik túl jól. Én november eleje óta nem beszéltem vele, Karácsonyra pedig nem jött el, pedig megígérte; és Ő mindig hív, ha máshogy alakulnak a dolgai. Logikátlannak tűnik, de eszembe jut megkérdezni tőle, hogy miért nem szólt senkinek? Pedig csak a szomszédja; irreális, hogy mérges legyek rá.
Igen, őt keresem – bólintok bizonytalanul, megigazítva a táskám pántját a vállamon. Nem olyannak tűnt, mint aki csak úgy szóba elegyedik másokkal a folyosón. Nem hogy még számon is kérje őket. – Ő az öcsém. És nem csak az ünnepekkor nem jött el, de november óta nem is hallottam felőle. – Az, hogy ő ezek szerint decemberben látta, tulajdonképpen jó jel, ugye? Akkor már nem két hónap esett ki, csak egy.
Biztos benne, hogy decemberben látta utoljára? – kérdezek vissza. Nincs más nyomom Bobby életképtelen segge után, csak a szomszédja. Mi mást tehetnék? Egy másik kérdés is kijönne a számon, de végül inkább visszaszívom, megrázom a fejem, és az ajtaját figyelve teszek egy lépést hátra. Azt tudom, hogy a welcome matraca alatt nem tart kulcsot, és az ajtó félfa sem elég vastag ahhoz, hogy oda bármit el lehessen dugni. De csak kell legyen egy pótkulcsa, ugye? Hajlamos elhagyni dolgokat, de ezt tudja is magáról; és otthonról azért csak nem kockáztantá, hogy kizárja magát. – Teljesen véletlenül nincsenek elég jóban ahhoz, hogy magánál legyen egy pótkulcs, ugye? – nevetek fel humortalanul, igazából abban sem vagyok biztos, hogy még itt van és figyel rám. – Nem, olyan csak a Jóbarátokban van…

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: my brother's keeper | millie & april
my brother's keeper  | millie & april EmptyHétf. Feb. 10 2020, 22:55

April and Millie
•••




Kihasználva ezt a kivételes napot, ezt a ritka, de annál értékesebb, nyugisabb, de legfőképp emberektől és mindennemű gondolkodástól és odafigyeléstől mentes szabadnapot a lakásba zárkózva, a kommunikációt és bármilyen irányú erőfeszítést a minimumra csökkentve töltöm. Nem érdekel senki nyűgje, hogy mi zajlik odakint, hogy a felső szomszéd megint tűsarkúban ugrál/fitneszezik közvetlen a nappali felett. Az sem érdekel, ha esetleg a tőzsde összeomlik, vagy ha a gyerekek foci közben összeverekednek a szomszédos középiskolában, miközben üvöltöznek és egymás anyját szidják - mindkettő elég gyakori, amikor azon a viszonylag kicsi területű pályán az ajánlottnál sokkal több tesztoszteron jut egy négyzetméterre. Minden zajt és úgy egészében a külvilágot kizárom, a mai nap nem vagyok hajlandó semmire. Kivéve a kintről behallatszódó dörömbölést, ami a türelmemet teszteli. Ez a tervem - a nemcsinálokmasemmit-terv - tökéletesen alakul egészen addig, amíg rá nem jövök, hogy kéne valamit szereznem ebédre. Főzni se kedvem, se energiám, ezért inkább a kényelmet és a modern világ komfortjából adódó lehetőséget használom ki: rendelek. Nem gondolkodom rajta sokat, nem válogatok, a szokásos számot hívom, a szokásos rendelést adom le. Az ígéret is a szokásos, nagyjából húsz percre, maximum fél órára itt is az ebédem. A szokásos módon elköszönök, és a szokásos módon, türelmesen várom, hogy megszólaljon a kapucsengő. Nem figyelem percre pontosan az órát, de ez a rövid idő is végtelen hosszúnak tűnik - talán a dörömbölés az, ami ennyire kihat az időérzékemre. Végre valahára Zeke érces, mély, kellemes baritonja szólal meg a kaputelefon túloldaláról.
A folyosón a szomszéd lakás előtt megpillantom a nőt, aki úgy veri az ajtót, mintha valaki olyannak a feje lenne, akit nagyon nem kedvel. Látványosan mérem végig, de nem foglalkozom vele. Szenvtelen arccal pillantok rá, mielőtt barátságosan fordulnék az érkező pizzafutár felé. A korábbi ellenséges, nem túl segítőkész, talán már túlzóan érzéketlen válaszomat igyekszem azért némileg oldani egy kis segítségnyújtással; ha Bobbyt keresi, nem fogja itt találni. Úgy látszik, nem igazán hiszi el, hogy valóban hozzá beszélek. Bólogatok. Mármint… Mármint igen, mármint hozzá beszélek, mármint úgy értem, amit mondok, ahogy mondom. Bobby nincs itt. Ha kell el is szótagolom, írásba is adom, de akár egyszerűen el is ismételhetem. Így is teszek.
- Bobby nincs itt, ha őt keresi - ismétlem magam, mint egy papagáj. Óóó, szóval az öccse. Bobby sosem említette, hogy lenne testvére, ezért a nő láthatja az arcomon a meglepődést, amikor közli, hogy a szomszédomnak a rokona.
- Biztos - válaszolom szárazon. - Valamikor december közepén. Akkor járt itt utoljára. Azután csak egyszer hallottam mozgást onnan, de akkor többen voltak. Fogalmam sincs, hogy kik voltak, de legalább négyen lehettek - vonom meg a vállam. Nem szokásom beleavatkozni másnak az ügyeibe, ezért nem is leskelődtem. De egészen biztosan nem Bobby volt itt, hacsak nem három nagyobb darab haverját hozta fel a lakására, ami nem szokása. Legalábbis azok alapján, amiket megtudtam róla, nem szokása. Amikor a lakásán volt, mindig egyedül volt, kivéve… ja, szóval kivéve, amikor átmentem hozzá.
- Csinált valamit? - érdeklődöm a nő ittléte miértje felől. Mivel Bobbyt nem annak a vendégvárós típusnak ismertem meg, viszont a hétköznapjai elég zűrösek voltak, ezért elképzelhető, hogy belekeveredett valamibe, amibe nem kellett volna. Ha ő valóban Bobby testvére, akkor csak tud mondani róla valamit. Figyelem, ahogy az ajtót és a keretet nézegeti, van egy tippem, miért. Kertvárosban általában valamelyik virág, díszkő vagy lábtörlő alá szoktak pótkulcsot tenni, lakások esetében… egyik lehetőség sem áll fenn.
- Akkor üdv az egyik epizódban - szúrom oda ironikusan. A kilincset szorongató kezem végre akcióba lendül, kinyitom az ajtót, a hatalmas pizzás dobozt pedig az előszobaszekrényre rakom. A szekrényen lévő kis kosárban kutakodom, amíg meg nem találom a nagyon eredeti, “B” betűt ábrázoló kulcstartót, aminek a végén ott a szomszéd lakás kulcsa.
Ki fog hűlni a pizzám, bassza meg…
Behúzom magam mögött az ajtót, és a kulcsot látványosan felemelve, hogy a nő is lássa, a másik lakáshoz lépek.
- Egyszer volt egy macskája - adok magyarázatot, miért is van nálam kulcs. - Nagyjábóóól… - egy kis szünetet tartok, majd rövid fejszámolás után folytatom. - Három hétig. Akkor is én etettem. Aztán nyitva maradt egyszer a tűzlépcső ablaka, Garfield pedig megszökött. - Mire befejezem a rövid történetet, addigra nyílik is a bejárat; meglepő rend van bent. Olyan, amilyet még nem láttam itt.
- Hmm… - nézek körbe elismerően. - Vagy nagyon házias lett, vagy takarító szolgálatot hívott, mielőtt lelépett…




❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
my brother's keeper  | millie & april Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
my brother's keeper  | millie & april Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
my brother's keeper  | millie & april D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
829
★ :
my brother's keeper  | millie & april Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: my brother's keeper | millie & april
my brother's keeper  | millie & april EmptyCsüt. Feb. 20 2020, 16:39

« only human »
maybe foolish, maybe blind, thinking I can see through this


December közepe. Az egy hónap. A filmek mindenkiben elültették azt a tévhitet, hogy csak 24-48 óra után lehet bejelenteni egy eltűnést, ami nagy adag lószar, már jogi értelemben; még csak egy városban sem kell lenned az illetővel, ahhoz, hogy ilyesféle bejelentést tegyél, ha úgy érzel, valami nem stimmel, a járőröknek pedig kötelező felvenniük a jegyzőkönyvet. Van, hogy csak simán ellátogatnak a helyszínre és megtalálják az illetőt – idősek esetében, de máskor is, sokszor megesett, hogy ezzel életet mentettek, mert az illetőt baleset érte az otthonában –, de kötelesek fogadni a hívást. Ettől függetlenül persze van olyan, hogy megpróbálják kijátszani a dolgot, főleg, ha „csak” sima elszökésnek nézik, tinédzserek esetében. Egyszer a szomszédom unokája, akit ő nevelt, eltűnt, a rendőrség pedig alig akarta kivizsgálni az ügyet, mondván, látták már rossz társaságban, és épp csak tizenhat, valószínűleg az utcán kódorog valahol. Közbe kellett lépnem és a konkrét törvényt és szabályozást sorolnom nekik paragrafus szerint, különben egyetlen pillantást vetettek volna a bőrszínükre és a bronxi lakcímre, aztán elsuvasztották volna. Szerencsére még időben megtalálták, majdnem túladagolta magát; a sztorinak mondjuk túl szép vége egyelőre nincs, mert már másodjára van elvonón, pedig még csak 19.
Úgyhogy törvényileg megtehetném, hogy bejelentem Bobby eltűnését. Az esetében viszont tényleg fennáll annak a veszélye, hogy csak túlreagálom; nem ez lenne az első, ugye? Nem akarok megint a farkast kiáltó fiú lenni, akihez pont akkor nem jön a segítség, mikor kellene. Úgyhogy előbb én vizsgálom ki a dolgot. És ha majd nem marad kétség… Nos, reméljük, az nem következik be.
Ezt miért kérdezi? – emelkedik meg a szemöldököm a kérdésére. Sokszor hallom ezt a kérdést, de inkább akkor, mikor a kihallgatószoba melletti, trükkös tükör túloldaláról figyelem az eseményeket. Meglepően sokszor ez a reakció. Csinált valamit? Meghalt. Ó, hogy úgy… Mindenesetre, egy érdektelen szomszédi viszony mellett nem tudod, hogy általában mit szokott csinálni az illető – míg lakásban laktam, abban sem voltam biztos, hányan laknak a szomszédban –, úgyhogy azt sem tudhatod, mi az, ami meglepő lenne. Ebből úgy tűnik, hogy a nő ismerheti Bobbyt… Bár az sem lepne meg, ha az a fafejű öcsém egyszerűen csak lyukat próbált volna beszélni az ő hasába is. Hajlamos rá, sokkal jobb beszélőkével áldották meg, mint engem, bármilyen helyzetből kidumálja magát… Nagyrészt. Én meg mindig úgy festek, mint aki meg akarja ölni a másikat a puszta létezéséért is. Úgyhogy a kérdésen is finomítok: – Mármint… Úgy volt, hogy eljön hozzánk Karácsonyra, de nem jött. És azóta sem hívott. Gondoltam, most seggbe rúgom érte.
Ezzel lehet, hogy épp nem jó képet festek le; egy hónap után csak most jöttem el hozzá, pedig nem tudom elérni? Nem tudom, mennyire ismeri Bobbyt, de aki csak egy kicsit is, annak nem lehet meglepő. Talán.
Márpedig ha van kulcsa, talán valamennyire ismeri.
Kissé talán ridegen figyelem, ahogy visszalép a saját lakásába, de nem szó nélkül ott hagyni akar, csak valami után kutat; a ridegség viszont nem ellene szól. Nem tudom elhinni, hogy Bobby van olyan hülye, kulcsot adjon egy szomszédjának. Az ő ügyleteivel – amikről én hivatalosan semmit sem tudok, gyakorlatilag viszont… Maradjunk annyiban, sok rendőrségen dolgozónak van fele kolléga, fele bűnöző családja.
Szóval magának van kulcsa. Hát persze – rázom meg a fejem magamban motyogva. Egy kicsit zavar, mert nekem meg sosem akart adni. Olyan is volt, hogy anélkül költözött el, hogy elmondta volna, csak lekerestettem a rendszerben. Utólag azt mondta, elfelejtett szólni… Hogy felejtesz el szólni arról, hogy elköltöztél?!
Bobby egy egészen… furcsa szerzet. Finoman szólva. Kicsit olyan, mint azok a több anyagból foltozott takarók, mindenből egy kicsi, és egészen össze nem illő dolgokat is pakolnak belé, valahogy mégis alkot egyfajta szürreális egészet. – Macsája? – grimaszolok értetlenül. – Allergiás a macskákra…!Ezzel, meg a hangsúllyal, egyáltalán nem azt akartam érzékeltetni, hogy szerintem hazudik a kedves szomszéd, inkább Bobby teljes idiotizmusán képedek el, már megint. Arról már nem is szólok, hogy annak idején a hörcsögét is megölte. Mind a hatot. Nem direkt, csak olyan apróságokat felejtett el, mint etetés, itatás, hogy lélegezniük is kéne… Nem lep meg, hogy a macskáját, amire allergiás volt, sem ő gondozta.
Legszívesebben a kezembe temetném a fejem, ekkor azonban nyílik a lakás ajtaja, úgyhogy inkább arra koncentrálok. Meg az elképedésre.
Bobby sosem volt túlzottan… rendszerető. Jó, kifejezetten mocskosan élt, a szó szerint vett értelemben, egyszer olyan kínai kaját találtam a hűtőjében, amin már a penészből nőtt a gomba. Persze a sajátos szagok is megvoltak, a fű minden pórust átitatott, és már attól rajtad ragadt, ha beléptél. Az, hogy most kórházi mértékű fertőtlenítőszer szaga csapja meg az orrom, teljesen váratlanul ér. Ahogy az is, milyen fényes rend van bent; a szokásos félsötétítés helyett minden redőny fel van húzva, az egyik ablak résnyire nyitva, és egy darabig elkalandoznak a gondolataim afelé, talán felújított mindent, amikor rájövök, hogy nem, csak fel van mosva a padló, azért tűnik teljesen más színűnek.
És rend van. Olyan borzasztó rend, hogy elgondolkozom, nem-e rossz lakásban járok. De ugyanezt a döbbenetet veszem észre újdonsült ismerősöm arcán is. Aki, ezek szerint, már járt itt. – Akkor ezt nem csak én látom, ugye? – lépek beljebb óvatosan, körülmutatva a nappalival egybekötött étkező-konyha részen, ahonnét csak két ajtó nyílt, egy a fürdőbe, a másik a szobába. Csukva voltak, de éreztem, hogy ott is bizonyára hasonló rend van. Természetellenes. Ez a legjobb szó. – Mennyire ismeri az öcsémet? – szegezem neki a kérdést, bár tekintve, hogy közben ide-oda jár a tekintetem a lakáson, körbefordulok, végighúzom a kezem a pulton, mintha az anyagát akarnám feltérképezni, olyan hatása van, mintha tőle akarnék lakást vásárolni. – Nem… tolakodásból. Csak tudja… Megegyezhetnénk a tegezésben? – rávezetem a tekintetem. Szerintem egy idősek lehetünk. – Szóval nekem nem szokott beszélni a… dolgairól. A rendőrségen dolgozom, jobb így. Nem említette, hogy van valami csodálatos ötlete, amiért elmegy? Esetleg?
Tényleg nem tudom, mennyire állna közel, vagy hogy tudja-e egyáltalán, mivel foglalkozik. Na nem azért, mintha az életművészeten kívül bármilyen más foglalkozást rá lehetne húzni Bobbyra. De amilyen tökfilkó, képes mindezt bárkinek elárulni, ha eléggé kedveli. Vagy mellei vannak. A kettőből legalább egy biztosan igaz a szomszédra. – April vagyok, egyébként – jut eszembe bemutatkozni, de csak mellékesen. Túlzottan lefoglal, hogy megpróbáljak rájönni, mi a fene folyik itt.
A komódhoz lépek, és kihúzom az egyik fiókot. Ott is rend van; pedig kacatos fióknak tűnik, szétszórt elemek, azonosíthatatlan műanyag alkatrészek, ragasztószalag, egy fesztiváljegy még két évvel ezelőttről… Egyszerűen nem értem.
Mit mondtál, mikor hallottál itt utoljára mozgást? – fordulok felé. Ez az a helyzet, amire azt is mondhatnánk, túl nagy a csend, csak épp… Túl nagy a rend. Ez kényelmetlen gombócot formál a mellkasomban, ami aggódó dobbanásokkal szorul össze. Valami nincs rendjén. Lehet, hogy Bobby lelépett, nem ez lenne az első, de ezt a rendet nem tudom hová tenni.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: my brother's keeper | millie & april
my brother's keeper  | millie & april EmptyPént. Márc. 06 2020, 01:09

April and Millie
•••




Egészen szürreális a nővel való találkozás. Itt nem nagyon fut össze az ember idegenekkel, a szomszédok nagy része nem hív vendégeket, általában inkább kimozdulnak innen. Egyedül a szemben lakó idős hölgy, Gladys szokta vendégül látni az unokáit, akik kifejezetten hangosak, és minden egyes alkalommal elképzelem, ahogy egy kanál - teáskanál - vízbe fojtom bele a “kis” Charlie-t, aki nyolc évesen ötven kiló, és Jennifert, akinél a legalacsonyabb hangerő is dobhártyaszaggató. Szeretem a gyerekeket, de azért mindennek van egy határa, Charlie és Jennifer pedig rohadtul átlépik a  tűréshatáromat. Még csukott ajtónál is lehet hallani a visításukat. Nem én vagyok az egyetlen, aki panaszkodik rájuk, már többen szóltunk Gladysnek, hogy vagy csináljon a két sátánkával valamit, vagy máshol csináljanak programot. Egy darabig működött is - egészen addig, ameddig be nem köszöntött a hidegebb időszak. Azóta Charlie és Jennifer minden szerdán délután, pontban négykor behargongja a folyosót. Szerencsére én általában olyankor nem vagyok még itthon, de ha esetleg olyankor érek haza, amikor a két gyerek még az épületben van, az esti pihenésemnek és kikapcsolódásomnak lőttek. Egyszer még itt is aludtak nála, valamikor november környékén… Igazi rémálom volt az az este. Szóval idegenek nem nagyon járnak errefelé, ezért is ennyire meglepő a nő jelenléte, aki a már régóta elszublimált szomszédom ajtaján kopog. Dübörög. Ha a pántok egy kicsivel gyengébbek lennének, talán be is döntené az ajtót. Hamar kiderül, hogy a nő Bobby testvére, így már annyira nem is meglepő, hogy őt keresi. A testvérek néha szoktak ilyet csinálni, ha nincsenek rossz viszonyban. Kíváncsiskodni kezdek, hátha ő tud róla valamit, mivel biztosan valami okkal keresi éppen most a testvérét. Már december közepe óta nem láttam egyszer sem, amennyire én tudom, nem is járt itt azóta. Túl nagy a csend odaát, semmi mozgást nem lehet hallani egy ideje. Egészen biztosan nem járt itt Bobby.
A kérdésemre kérdéssel válaszol, mire hozzá hasonlóan magasba szökik szemöldököm. Eldöntendő kérdés révén igen vagy nem válaszra számítottam, nem erre. - Megérzés - vágom rá némi habozás után. - Karácsonyi ajándéknak kicsit késői - szúrom oda ironikusan. De ha valóban az ünnepek alatt várták őt, azóta viszont nem jelentkezett, akkor miért csak most kezdi keresni? Volt már nem egyszer példa rá, hogy Bobby egy-két hétig nem jött haza, de ennyi ideig sosem tűnt el. Még. Lehet, ez most valami komolyabb, mint az eddigiek. Lehet, valami sokkal komolyabb fába vágta a fejszéjét, mint eddig, bár az alapján, amit némileg illuminált állapotban megosztott velem anno… eddig sem volt kispályás.
Nem sokkal később már nyitom is az ajtót Bobby lakásához. A kulcs egészen régóta ott pihen az előszobaszekrényen heverő kosárban, még nagyon rég adta oda. Szerintem már nem is emlékszik, hogy nálam van a pótkulcs, de még csak nem is dereng neki. - Ühüm - hümmögök bólogatva, majd a macskáról szóló kis történettel magyarázatot szolgálok a miértre is. - Allergiás? - kérdezem vissza meghökkenve. Bobby akkor tényleg nem normális. - Bár így érthető, miért nem etette - gondolkozom tovább hangosan, de gyorsan lezárom magamban a témát, mivel azonnal szembetűnik valami furcsaság a lakásban. Túl nagy a rend. És büdös sincs. Akárhányszor itt jártam, mindig kellett egy kis idő, amíg az orrom hozzászokott a lakásban eluralkodó szagokhoz, ahhoz a jellegzetes “bukéhoz”, ami Bobby lakásának egyik védjegyévé vált. Túlzottan meleg sincs, mivel az egyik ablak résnyire nyitva van, ami éppen elég ahhoz, hogy folyamatos szellőzés mellett beengedjen annyi hideget, hogy az az érzése legyen az embernek, itt be kéne kapcsolni a fűtést. - Nem - csóválom meg a fejem, a tekintetemet közben lassan végigvezetem a berendezésen. A bútorok is kifejezetten tisztának tűnnek. A kis előszobaszekrényen végighúzom a tenyeremet, majd vetek egy pillantást az ujjaimra: teljesen tiszták. A mindig rendetlen újságtartó, ami jobbára szórólapokkal van kitömve is katonás rendben áll; ezt egészen biztosan nem Bobby csinálta. Összevont szemöldökkel képek beljebb. Behúzom közben magunk mögött az ajtót, mielőtt még valaki ferde szemmel nézne ránk kintről.
- Persze - bólintok a tegezésre. Nekem is kényelmesebb lesz így folytatni. - Hát… - sóhajtok egy mélyet, karjaimat pedig összefonom mellkasom előtt. - Nem mondanám, hogy legjobb barátok vagyunk, de azért ismerem valamennyire - vonom meg a vállam. Azt azért nem kötöm az orrára, hogy egyszer-kétszer, mikor mindketten többet ittunk - és ő szívott is - a kelleténél,  repültek a ruhadarabok. - Elég sokat utazott az utóbbi időben, bőröndökkel. És le is barnult, szóval vagy szolárium bérletet vett, vagy délre utazott mostanában. - Nem tudom, mennyit tud az öccse üzleteiről, mennyit tud a drogokról és a hamis orvosi papírokról, de amíg nem tudok annál többet a nőről, hogy Bobby testvére - állítólag -, addig nem mondok neki többet. Bizalmatlan vagyok az idegenekkel, ez alól pedig a nő sem kivétel. - Millie - árulom el a nevem, miután ő is így tesz.
Beljebb lépek, és az egyik csukott szoba ajtót kinyitom. A hálószoba az. Itt is patika rend van, az ágyn gondosan bevetve, az éjjeliszekrény tiszta, a rajta lévő lámpa fehér búrája, ami eddig szinte fekete volt a kosztól, most eredeti színében áll ott. Még az ágy lábai is gondosan le vannak tisztítva, a szoba közepén lévő régi szőnyeg is úgy néz ki, mintha új lenne. A plafonról lelógó ventilátor is le van tisztítva, se egy döglött bogár, se egy barna folt nincs rajta. Már szinte frusztráló itt a tisztaság. - Nem tudom - csóválom meg a fejem. - Újév után valamikor talán - gondolkozom, mikor hallottam utoljára mozgást itt. Látom az aggodalmat April arcán, ami arra enged következtetni, hogy jó okkal gondoljuk mindketten, itt valami nagy szar van. - Ez sok jót nem jelent, ugye?




❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
my brother's keeper  | millie & april Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
my brother's keeper  | millie & april Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
my brother's keeper  | millie & april D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
829
★ :
my brother's keeper  | millie & april Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: my brother's keeper | millie & april
my brother's keeper  | millie & april EmptySzer. Márc. 25 2020, 14:17

« only human »
maybe foolish, maybe blind, thinking I can see through this


Bobby és én finoman szólva sem hasonlítunk túl sokban. Igazándiból elég csak ránk nézni; nem egyszer történt meg, hogy a kapitányságon beszéltem vele (mert behozták valami hülyeség végett), és több rendőr is megkérdezte, zaklat-e engem ez a fickó, és egyikünk sem igazán tudja felróni a megdöbbenést, mikor nem csak azt közlöm, hogy ismerem, de azt is, hogy az ikertestvérem. A testvérek nem mindig hasonlítanak egymásra, ezt már azzal jelentősen alátámasztjuk, hogy míg én, hármunk közül egyedüliként, apára hasonlítok, addig June és Bobby inkább… Anya színezetét kapta, hogy úgy mondjam. Bobby erre persze még rátett egy lapáttal a képtelen öltözködési stílusával és a hajnak nevezett madárfészkével, meg úgy minden egyéb belső tulajdonságával is.
Képtelen logikusan végiggondolni a döntéseit, nem látja, hogy miből lehet baj, vagy miként fog még lecsapódni rajta, csak megy és csinálja, amihez kedve van. Nem mondom, hogy néha nem irigyeltem a magabiztos hülyeségéért, mert ez is valami, de legtöbbször egyszerűen elképedtem rajta. És nem is olyan ritkán, szégyelltem.
De szeretem azt a hülye fejét, ezt senki sem vitathatja. Úgyhogy így látni a lakását egy egészen kicsit olyan, mintha a hullaházba hívtak volna azonosítani. Ösztönösen érzem, hogy baj van, és félek. Most megint mibe keveredett?!
Egyébként sincs túl sok legjobb barátja – jegyzem meg óvatoskodó magyarázatára. – Akkor lenne, aki visszafogja, ha baromságot akar csinálni – teszem még hozzá. Bobby fura személyiség volt ilyen szempontból; senki sem nevezte volna kellemetlen társaságnak, igazából szinte bárkivel gyorsan és jól kijött, megtalálta a közös hangot, ami szintén olyasmi volt, amit sokáig (és egy kicsit még most is) irigyeltem tőle. De mióta végzett az iskolában (vagy hát inkább az iskola végzett vele és kiköpte, mint valami rágós falatot), valahogy minden ismertsége… Felszínes. A régiekkel pedig nem nagyon tartja a kapcsolatot, amennyire tudom. Bár bevallom, én sem.
A lebarnulós magyarázatára összevonom a szemöldököm. Délre? Fogalmam sincs, mit kereshetett ott, bár abban igaza van, hogy nem valószínű, hogy szoláriumbérletre költött volna, és az sem, hogy a New York-i időjárásban szerzett volna magának színt. De mi a fenét csinálhatott délen? Biztos vagyok benne, hogy nem a nagyszüleinket látogatta meg Floridában. Mert hogy ők már hívtak karácsonykor azzal, hogy senki sem látogatja őket.
Azért jöttem ide, hogy válaszokat kapjak, de igazából ez az elmúlt rövid időszak több kérdést vetett fel, mint bármi mást, a szomszéddal – Millie-vel – együtt.
Kezd megfájdulni a fejem, valahol a szemeim mögött, úgyhogy az arcomat dörzsölve ülök le a kanapéra, ami valószínűleg még akkor sem volt ilyen tiszta, mikor Bobby valahogy megszerezte. Az sem lepett volna meg, ha az utcáról hozta volna be.
Hát…! – Szinte nevetve mondom, annyira hihetetlen. Itt ülök az öcsém lakásában, aki talán azért nem válaszolt nekem az üzenetekre, mert rég a halakkal alszik. Vagy Tahitira menekült, nem tudom. Én meg a szomszédjával beszélgetek, aki valahogy többet tud róla, mint én. Ez nemhogy sok jót nem jelent, de inkább azt a kérdést feszegeti, hogy mennyire rossz.
Kezdek émelyegni. Előre dőlök, bár ezt a szépen kitakarított szőnyeget vétek volna lehányni; néhány másodperc csöndes szenvedés után felállok és a nappali légterével összekötött konyha felé lépek. – Kell egy kis víz. Te kérsz? – Igazából ő otthonról jött, szóval gondolom, hogy nem, és valószínűleg inkább otthon érzi itt magát, mint én, de valamit csinálnom kell. A csapból szerencsére hideg víz folyik, ami egy kicsit megnyugtatja a gyomromat. Miközben a meglepően tiszta poharat nézem (ami a csepegtetőn állt – nem is tudtam, hogy Bobby tudja, mi az a csepegtető), fél szemmel az órámra pillantottam. Nem volt már túl sok időm.
Nem tudom, mi történt – mondom aztán a poharat vizslatva; vajon ki ivott belőle, ami végett elmosta? – , de valami biztosan. Nem reagál semmire, telefonra, emailre, üzenetre, dolgozni sem ment be… Más esetben ez egyértelmű eltűnési ügy lenne. Nála viszont… – Lassan megvonom a vállam. Fogalmam sincs, mi történt. Aztán visszarakom a poharat a pultra, élesen koppan a műanyag borításon. – Milyen minőségben ismerted Bobbyt? – jut aztán eszembe. Tudom, azt mondta, nem nagyon, de… Nos. Kinek mi a nem nagyon? – Nem akarlak bajba keverni vagy vádolni semmivel. De ha esetleg… Szóval véletlen olyan körből ismernéd, ahová járni szokott… Mármint. A barátnője vagy? Dugópajtija? Anyagot adott neked? – sorolom fapofával. – Ne értsd félre, de én nem adok a szomszédaimnak csak úgy kulcsot a lakásomhoz…

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: my brother's keeper | millie & april
my brother's keeper  | millie & april EmptyKedd Márc. 31 2020, 23:55

April and Millie
•••




Furcsa gyomorgörcs kap el, amikor a szinte még klórszagú lakásban ácsingózva a nő arcára nézek. Egészen biztosan történt valami Bobbyval. Megszokott, hogy sokáig nem jelentkezik, nem lehet elérni, aztán hirtelen a semmiből felbukkan; nem egyszer előfordult már, hogy jóformán hetekig nem láttam, aztán egy nap pedig megláttam, amint a zárral bíbelődik. Eleinte nem is igazán foglalkoztam azzal, hogy már egy jó ideje nem láttam itt, még az is átfutott az agyamon lehetőségként, hogy fogta magát és lelépett innen. Meg tudnám érteni, nem egy leányálom ez a környék. Itt viszont most másról lehet szó. Ha már a testvére is keresi, mert őt sem hallott felőle december óta semmit, akkor tényleg nagy lehet a baj - ráadásul az arca is erről árulkodik.
Belépek a hálószobába, aminek az ajtaja eddig csukva volt. Emlékszem, a kilincsen volt egy barnás folt, ami miatt még meg is jegyeztem, hogy baromi undorító, néha letörölhetné legalább azokat a dolgokat, amiket taperol. Én sem vagyok tisztaságmániás, nem takarítok minden nap gumikesztyűben, de ami sok az sok. Most viszont feltűnik, hogy nincs ott az a folt, sőt, annyira fényes a szinte újkori pompájában ragyogó kilincs, hogy az ablakon beszűrődő napfény is megcsillan rajta. A szobában annyira tiszta minden, annyira gondosan el vannak rendezve még a könyvek is, amiket valószínűleg a főbérlő hagyott itt anno, nem pedig Bobby vette a sarki könyvesboltban… Ez egyáltalán nem rá vall. Kíváncsiságból az egyik vaskosabb darabot kiveszem a helyéről és benézek mögé; ott is tiszta. Itt biztosan járt valaki, aki alaposan kitakarított. De ki és minek? Csípőre tett kézzel fordulok körbe a szobában. Az ágy gondosan bevetve, az éjjeliszekrényen a lámpa áll, nincs felbillentve, a szőnyegnek csúfolt anyagdarab centire pontosan a szoba közepén, nem valamelyik sarokba bedobva, mondván: “felesleges szar”. Pókhálókat sem látok sehol, ráadásul a villanykapcsoló is le van törölve. Nagyon rossz érzés fog el, ahogy átvillan az agyamon rengeteg lehetőség, amik a rohadt krimisorozatokból beugranak; feldarabolták és a lefolyón eltüntették, nejlonba csavarva vitték el innen… Bármi történhetett itt. Kilépek a szobából, becsukom az ajtót és tekintetemmel Aprilt keresem. Természetesen válaszolok a kérdésére, de egyikünk sem nyugszik meg utána. Ha újévkor járt itt valaki utoljára, akkor simán volt ideje eltüntetnie az esetleges bizonyítékokat - ha tényleg valami olyasmi történt itt, amire gondolok, de ne úgy legyen.
Nem kéne annyi kurva krimit nézni.
Nem tudom, mennyi idő telik el, mire ismét megszólal egyikünk, de ez a pár másodperc baromira nyomasztó és pont elég ahhoz, hogy én is kezdjem rosszul érezni magam a kialakult helyzet miatt, csak én éppen más okból. Itt ez a kábé idegen nő, akinek az öccse a szomszédom - volt -, aki nem mellesleg felszívódott, de a jelek szerint még én is tudok olyan dolgokról, amikkel meg tudom lepni. Természetes, ha az ember nem oszt meg mindent a családjával, mert nem akarja az orrukra kötni a dolgait, de a tények jelenlegi állása szerint Bobby a mindennapjainak igencsak kevés részletébe avatta be a családját - vagy éppen semennyibe. Nem érzem jól magam, mert lehet, hogy más feleslegesen kutakodunk a lakásban. Lehet, hogy valaki gondoskodott róla. hogy Bobby soha többet ne jöjjön már ide vissza.
- Nem - válaszolom halkan a fejemet csóválva. Nincs gyomrom itt még egy pohár vizet sem meginni. Akárhányszor átjöttem, mindig megjegyeztem vagy Bobbynak, vagy csak magamban, hogy mennyire undorító disznóól ez a lakás. Most viszont ez a túlzott tisztaság bűzlik szinte; egyenesen gyomorforgató és émelyítő. Szeretnék valami biztatót mondani, szeretném megnyugtatni: úgyis előkerül, előbb vagy utóbb meglesz, lehet, már holnap felbukkan, az is előfordulhat, hogy most lépett be a ház ajtaján és éppen anyázik, amiért nem működik a lift. De a megnyugtató szavak és a komfort nyújtás látszata helyett inkább csendben maradok. Úgysem lennének őszinték a szavaim, mert még én sem hiszem el őket. Minek jártassam akkor a számat feleslegesen?
- Nem véletlen érzem magam úgy, mint egy kihallgatáson, gondolom… - jegyzem meg sóhajtva. Tekintetem a derekára siklik, mintha a jelvényét keresném. Van rendőr a családban, ráadásul egy fedél alatt élek vele, úgyhogy van róluk egy-két tapasztalatom. Ráadásul, ha nem az lenne, akkor már pánikolva hívta volna a zsarukat, nem? - Nem olyan körökből ismerem Bobbyt. És a barátnője sem vagyok - ellenkezem grimaszolva. Mármint… bírom a srácot, de azért na… Ami megtörtént az csak egyszer történt meg, és akkor sem voltam józan, ő meg totál be volt állva, szóval az nem számít. Derekammal a konyhapultnak támaszkodom, mielőtt folytatnám. - Szokott nekem recepteket szerezni vényköteles gyógyszerekhez - ismerem be végül, mi is alakította ki lényegében a mi “barátságunkat”. - Amennyire én tudom, eddig nem ment bele nagy dolgokba, de mostanában utazgatott ugye, elég gyakran. Szerzett pénzt is valahonnan, de többet nem tudok.  




❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
my brother's keeper  | millie & april Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
my brother's keeper  | millie & april Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
my brother's keeper  | millie & april D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
829
★ :
my brother's keeper  | millie & april Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: my brother's keeper | millie & april
my brother's keeper  | millie & april EmptyHétf. Ápr. 13 2020, 18:37

« only human »
maybe foolish, maybe blind, thinking I can see through this


Nézem a rendet, tisztaságot, és valamiért egyszerre kívánom, bárcsak lenne nálam luminol és örülök, hogy nincs. Ha lenne, mindenképp összefújnám vele a lakást, és igencsak aggódom, mit találnék. Pár hónappal ezelőtt alighanem undorodva szemléltem volna az eredményt, tele különböző foltokkal, de most…
Nem. Ez csak a munka réme; meg egy kicsit a személyiségemé. Mindig a legrosszabbat feltételezem a szituációkról, hogy vagy igazam legyen, vagy kellemesen csalódjak. Sajnos általában az első helyzet igaz, de szerencsére szeretem, ha igazam van.
Most például teljesen biztos vagyok benne, hogy nem találnék vérfoltokat. Na jó, Bobby elég béna, szóval talán elvágta a kezét a papírral, amivel sodorni akart egy jointot, vagy rácsapta a kezére a hűtőajtót, de semmi komoly. Muszáj ezt hinnem, különben beleőrülök a gondolatba, hogy az a szerencsétlen épp hol lehet.
Él. Ebben biztos vagyok. És nem is akarok több gondolatot pazarolni rá; szívesebben ötletelek azon, miként fogom majd ÉN eltussolni a gyilkosságot, amiben halálát leli, miután megtalálom. Mert azzal, hogy ilyen szívrohamot okoz nekem, ez a legkevesebb bírság, amit kaphat!
Nem nyomozó vagyok – jegyzem meg, magam sem tudom, hogy védekező vagy sértődött hangnemben. Kicsit talán mindkettő. Bár még büszke is lehetnék, hogy kihallgatási technikát vélt észrevenni a megveszett kérdezősködésemben, de nem vagyok. Túl sokszor hagytak már ki a nyomozások ezen részéből csak azért, mert civil alkalmazott vagyok, hogy ne érezzem valahol sértőnek, ha azt hiszik, azért mert értek valamihez, már muszáj nyomozónak lennem. Millie alighanem nem így értette, de az évek tapasztalatát nehéz kitörölni.
Csak civil alkalmazott – teszem hozzá. – Úgyhogy bármiről beszélünk is, akkor se lehetne büntetőjogi súlya, ha akarnám. – De még csak nem is akarom, bár nem tudom, ezt elégnek érzi-e ahhoz, hogy ígéretnek vegye és elmondja az igazat.
Szeretném azt hinni, hogy a gyerekek ösztönös és sorozatos füllentései miatt elég jó orrom van ahhoz, hogy megtudjam állapítani, ha valaki valótlant mond, de ez hazugság volna a részemről is. A gyerekeimet ismerem, vagy szeretném ezt hinni; Millie viszont számomra idegen, mindegy, hogy tulajdonképp többet beszélte vele az öcsém lakásában, mint Bobbyval összesen az elmúlt fél év alatt. Úgyhogy ha nem is mondja el a teljes igazságot, fogalmam sem lehet erről.
Az nem lep meg – vonom meg a vállam. Ismerem az öcsém, meg azt, hogy hogy fest a legjobb napjain. Nem az a barátnős típus; Millie meg ő valahonnan nyilván ismerik egymást a szomszédi viszonyon túl, de alighanem nem vitte haza bemutatni a családjának. Igazából kétlem, hogy a középiskola óta bármikor is családbemutatásra alkalmas állapotban lett volna, mind külsőleg, mind belsőleg.
Valószínűleg a középiskola volt az utolsó alkalom is, mikor fésűhöz nyúlt.
A vallomására bólintok. Nem különösebben érdekel, hogy mit csinál a szabadidejében, már Millie; az, hogy Bobby képes gyógyszerhamisításba folyni, csak erősíti bennem a testvérgyilkolási vágyat. Hogy lehet ennyire ostoba?! – A pénz és ő sosem jó párosítás – dörzsölöm meg a halántékom. A rosszullét helyét immár a fejfájás veszi át, és ha most megmérnénk a pulzusom, alighanem kiderülne, hogy a vérnyomásom az egekben van. Esküszöm, egyszer a saját öcsém fog a sírba vinni!
Valószínűleg kölcsönt szerzett valahonnan, már megint… A fickók, akiket itt hallott, talán valami értékesíthetőt kerestek. – Csak hangosan gondolkodom, de igazából ez még nem lenne szokatlan, egészen átlagos eltűnés.. Ha nem lenne itt a takarítás ténye. Vajon csak azért takarítottak, nehogy a nyomukra akadjunk? Elvégre, a betörés is bűncselekmény, de… Nem tudom. Valahogy mégsem áll össze.
Ez viszont már nem Millie dolga. És mára nem is az enyém. Szívesen idecsődítenék egy helyszínelő csapatot, de nem hiszem, hogy bármi érdekeset találnánk. Attól viszont nem tartanám távol magam, hogy esetleg egyedül jöjjek ide munka után. A karórámra pillantva szentségelve állapítom meg, hogy már az ebédszünetem nagyja eltelt, és nem csak, hogy enni nem jutott időm, de még az öcsémet illetően is két lépést tettem hátra.
Lehetne egy kérésem? Vagy inkább kettő – fordulok a nő felé, megpróbálva valamiféle barátságos mosolyt erőltetni magamra. – Egyrészt, ha megengeded, akkor megtartanám ezt a kulcsot. Később visszajönnék, hátha mégis maradt itt valami nyom, szövetszál vagy hasonló, és inkább nem zavarnálak megint. Gondolom, ennél minden teendőd fontosabb, hiszen… nem vagy a barátnője. – Talán már most sincs kedve itt lenni, legalábbis a tekintete alapján eléggé így jön le, és nem hibáztatom. A pulthoz lépek, hogy előhúzzak a táskámból egy post-it lapot meg egy tollat, és gyorsan ráfirkantsak két számsort. – Ez pedig itt… a számom. A felső a mobilom, az alsó pedig a belső vonal a részlegünkhöz. Ha esetleg megtennéd, hogy felhívsz, ha bármikor látnál vagy hallanál valamit ezzel a lakással kapcsolatban, azért nagyon hálás lennék.
Nem igazán van olyasmim, amit fel tudok ajánlani cserébe, de… Talán ha hajlandó volt átjönni ide, még ha Bobby csak lényegében a dílere is, hajlandó lesz felhívni is. Talán. Amúgy sem erre az egy lehetőségre építem a nyomozásom az öcsém után.
A vállamra kapom a táskám, és megigazítom a blúzomat. – Sajnálom, hogy zavartlak, de… Hálás vagyok, hogy segítettél. Köszönöm. Viszont vissza kellene érnem az őrsre még a szünet vége előtt.
Már ha ő nem kíván inkább ebben a lakásban élni mostantól, amit valahol egyébként egészen megértenék. Még nekem se szokott sikerülni ilyen makulátlanra suvickolni a padlómat.

Köszönöm a játékot. my brother's keeper  | millie & april 2624752903
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: my brother's keeper | millie & april
my brother's keeper  | millie & april EmptyPént. Május 22 2020, 23:58

April and Millie
•••




Az utóbbi pár évben jellemzően inkább pesszimista vagyok, mint optimista, hajlamos vagyok a rosszat meglátni a legtöbb helyzetben, gyakran az emberekben is. Sokszor nehezen veszem észre a jót, már-már szinte érzékien vetítemi ki mindenre a negativitásomat; néha okkal, néha ok nélkül. Bobby lakásában - vagy volt lakásában, a franc se tudja már követni, mikor hol lébecol éppen - álldogálva, a fertőtlenítő kiszellőztethetetlen bukéját szagolva úgy érzem, okkal vagyok pesszimista. Bobby elég rendetlen, nem takarít, nem pakol össze maga után, nem szellőztet, nem fertőtlenít. Oké, azért lepratelepnek nem mondanám a lakást akkor sem, ha éppen ő van itt, de… na jó, azért közelít egy fertőhöz. Most viszont minden gyanúsan tiszta. Túl tiszta, túl szépen a helyére van pakolva minden. Ennyire még egy főbérlő sem vágja puccba a lakást, akkor sem, ha minél előbb ki akarja adni. Rossz érzéssel tölt el a lakás állapota. Valahogy nem tudok semmi jóra gondolni; egészen biztos, el akartak innen tüntetni olyan nyomokat, amik esetleg Bobby hollétére utalhatnak - vagy más nyomokat, ennél sokkal durvább nyomokat, mint például vér, de ebbe inkább bele sem merek gondolni.
April rengeteg kérdést tesz fel, amihez hangulatában már csak egy vallatószoba hiányzik. Nem tudom érte hibáztatni, hiszen az öccse eltűnt, és jelenleg én vagyok a legkézenfekvőbb ember, akitől bármilyen infót be tudna gyűjteni. Sok mindent nem tudok elárulni, ami hasznos lehet számára, de amit tudok, azt megosztom vele. Bobby utazgat és pénzt szerzett. Nem ő dolgozott meg érte, az biztos. Nem is lopta, az is biztos. Nem százas a srác, de pénzt azért csak nem lopna. Egyetértek a nővel, a kölcsön a legvalószínűbb magyarázat a hirtelen jött pénzre, bár Bobbyt ismerve - már amennyire ismerem - kétlem, hogy tisztességes alakoktól kapott volna kölcsön.
- Értékesíthetőt? - kérdezem vissza meghökkenve, magasba emelt szemöldökkel. - Ha én valaki lakásán valami értékesíthetőt keresnék, akkor az értékesíthető dolgokon kívül nem foglalkoznék azzal, hogy más épségben visszakerüljön a helyére. És nem is takarítanék ki. Ja, és biztosan elvinnék legalább egy-két dolgot, még akkor is, ha azok nem érnek sokat - gondolkodom hangosan a felvetésén. Szeretnék nem a legrosszabbra gondolni, de azok, akik itt jártak, egészen biztosan nem olyan dolgokat kerestek a lakásban, amiket el tudnának adni. Nem vagyok se rendőr, se nyomozó, ehhez elég a józan paraszti ész is, amiről szeretném azt hinni, hogy nekem van, akármennyire is megkérdőjeleznék ezt sokan, vagy csak szimplán kételkednének benne.
- Persze - bólintok némi habozás után. Nem szívesen hagyom nála Bobby lakásának a kulcsát, már csak azért sem, mert most már engem is kezd érdekelni, mi történhetett azzal a szerencsétlenséggel. Akármennyire is hangzik ez hülyén, a mai kis találkozásunk után már bevonva érzem magam, és igenis szeretném tudni, mi történt ebben a lakásban, mi van Bobbyval, és mibe keveredett bele. - Rendben - bólogatok a két számsort gyorsan végigolvasva. A papírt a farzsebembe csúsztatom, aztán még egyszer körbenézek a lakásban. Mi a jó istent csinált Bobby, amiért ennyire el akartak itt mindent tüntetni? Biztos rossz embernek a tyúkszemére lépett ezúttal. Remélhetőleg nem azt fogom valamelyik nap az újságban olvasni, hogy feldarabolva találták meg valamelyik kukában, vagy s Hudson vagy az East River sodorta partra, esetleg egy sikátorba dobták ki, vagy valami hasonló…
- Ugyan, igazán nincs mit - mosolygok most először barátságosan a nőre. - Ha bármit hallok vagy látok, akkor felhívlak - biztosítom róla, hogy jelentkezni fogok, amint megtudok valamit, aztán intek neki és visszaballagok a lakásomba. Illetve Nora lakásába. Az előszobaszekrényen vár a pizzám, amin már nagyon szeretnék túllenni. Amint felnyitom a dobozt, a gyomrom hangos korgással adja a tudtomra, hogy tényleg jó lenne már tömni a majmot. A kézfejemmel hozzáérek az egyik szelethez… és hideg. Bosszúsan lépkedek át a konyhába, előveszek egy tányért, két szeletet rápakolok és a mikrót elindítom egy percre.
Utálom újramelegíteni a pizzát.




❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
my brother's keeper  | millie & april Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
my brother's keeper  | millie & april Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
my brother's keeper  | millie & april D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
829
★ :
my brother's keeper  | millie & april Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: my brother's keeper | millie & april
my brother's keeper  | millie & april Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
my brother's keeper | millie & april
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Hyde brothers
» almost brothers
» the Connor brothers • off the grid
» Brothers in knowledge ... too
» brothers in blood | Nath & Lixie

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: