New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 83 felhasználó van itt :: 19 regisztrált, 0 rejtett és 64 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 21:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Deborah Winchester
tollából
Ma 15:48-kor
Owen Grady
tollából
Ma 15:36-kor
Roy McMillan
tollából
Ma 15:09-kor
Elodie C. Harland
tollából
Ma 14:59-kor
Aston Miles
tollából
Ma 14:52-kor
Joe Weaver
tollából
Ma 14:52-kor
Qadir Abbar
tollából
Ma 14:42-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 14:25-kor
Qadir Abbar
tollából
Ma 14:10-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Alana Donovan
TémanyitásAlana Donovan
Alana Donovan EmptyCsüt. 30 Jan. - 15:31
Alana Donovan

Karakter típusa:
keresett
Teljes név:
Dr. Alana Donovan
Becenevek:
Lana
Születési hely, idő:
1987. augusztus 14.
Kor:
33
Lakhely:
Brooklyn
Szexuális beállítottság:
hetero
Családi állapot:
elvált
Csoport:
bűnüldözés
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
Criminal Justice
Forensic Psychology
FBI Academy (Special Agent)

Ha dolgozik//Munkabeosztás:
nyomozó
Ha dolgozik//Munkahely:
intelligence unit, NYPD
Hobbi:
takarítás, kertészkedés, sütés-főzés, olvasás
Play by:
Rebecca Ferguson

Jellem
Gyermekként minden adott volt számára ahhoz, hogy fényes jövője legyen. Bár nem kellett mindent tálcán nyújtani neki, hiszen megdolgozott a sikereiért, mégis kevesen voltak olyan szerencsések, hogy ekkora előnnyel vágjanak neki ennek az életnek csúfolt útvesztőnek. Szülei biztos támaszként álltak mögötte, féltő gonddal nevelték és biztosították számára az anyagi hátteret, ami a tanulmányai elvégzéséhez szükséges volt. Mindketten jómódú üzletemberek voltak, jelentős politikai befolyással, a kicsi Lana azonban a nagyapját tartotta a példaképének. Mathias Donovan a maga idejében városi rendőrfőnök volt, határozott, szigorú, de rendkívül jóindulatú ember, aki rajongásig szerette egy szem unokáját. Alana azért választotta hivatásának a bűnüldözést, hogy az ő nyomdokaiba lépjen.
Ritka adottság, hogy a vele született tehetség olyan mértékű szorgalommal és elhivatottsággal párosuljon, mint az övé. Éltanuló volt, igazi stréber, minden tanár kedvence. Az a fajta, aki szóvá tette, ha elfelejtették számon kérni a házifeladatot, és akit a kortársai gyakran kiutáltak maguk közül, mert okosabb, ügyesebb, sikeresebb volt náluk és egy kicsit kiállhatatlan is.
Nagyon szeret okoskodni, kijavít, pontosít, magyaráz, és nem érdekli, hogy néha mennyire idegesítő tud lenni. Kíméletlenül őszinte, nem szokása a köntörfalazás, mindenről alkot véleményt és azt fel is vállalja. Nincs benne különösebb rosszindulat, csak egy általános felsőbbrendűség és kőkemény ambíció. A kötelességtudat és az igazságért való küzdelem mellett az hajtja a legjobban, hogy minél jobb legyen, és ez a versengés nem is annyira a környezetével, hanem saját magával szemben zajlik.
Jól ért az emberekhez, számon tartja a környezetét, mindent megfigyel, elemez, katalogizál. Nehéz vele jól kijönni, de nem lehetetlen. Nagyra tartja azokat, akiknek megvan a magukhoz való eszük, akik tisztességesek, szorgalmasak, és akik tartják magukat az általa fontosnak vélt erkölcsi normákhoz. Első ránézésre rideg és számító, de a kemény külső ellenére valójában meglepően törődő személyiség. Odafigyel a hozzá közel állókra, és igyekszik gondoskodni róluk. Szavak helyett sokszor tettekkel mutatja ki, hogy törődik, és nem is túl látványosan. Apró figyelmességekben, tapintatosságában, megértő hallgatásában érhető leginkább nyomon a szeretete.
Az ő világában minden szigorú szabályokra épül, és ezekhez a szabályokhoz igyekszik a végsőkig tartani magát. A legfontosabb számára az, hogy rend legyen, hogy a dolgok a helyükre kerüljenek, legyen szó az éppen folyamatban lévő nyomozásról, a saját belső világáról, vagy az iróasztaláról.


Múlt
2016. szeptember
Fülledt, kora őszi délután volt. Noel a homokozóban játszott, én a perem mellett guggoltam és újabb maréknyi nedves homokot tapasztottam a várunk oldalára. Fáradt mosollyal figyeltem, ahogy vidáman ugrál, apró, meztelen lábai a homokba süllyednek. Nem értettem, hogy honnan van ennyi energiája. Most értünk haza az oviból, de ő ahogy kiszállt az autóból máris a hátsó kertbe szaladt. Nem szoktam ilyen engedékeny lenni, de ma valamiért nem ellenkeztem. Zakómat az egyik kerti szék támlájára terítettem, feltűrtem az ingujjam és Noellel együtt vetettem magam a homokba.
A telefonom kettőt rezdült a zsebemben. Megvártam, míg a fiam a kezembe nyomja a zászlónak szánt piros levelet és visszaszalad a fasorhoz. Előhalásztam a nadrágzsebemből a mobilt, közben a homokvár fölé hajoltam, hogy a torony csúcsán elhelyezzem a zászlót. A képernyőn felvillanó üzenetet látva félúton megtorpantam, de csak egy rövid pillanatra.

17:37
Vincent
Elintéztem a papírokat
Találkozunk a tárgyaláson


Óvatosan a homokba szúrtam a zászlót és merengve néztem, ahogy a házak közt eltűnni készülő nap még utolsó erejével megvilágítja a levél vérvörös erezetét. Azon gondolkodtam, hogy hogyan jutottunk idáig. Én valaha szerettem ezt a férfit. Épp olyan éles eszű, ambíciózus és kiállhatatlan volt, mint én, mikor egymásra találtunk a középiskolában. Volt azonban benne valami különös, felszín alatt rejlő sötétség. Ő soha nem ragaszkodott úgy a szabályokhoz, mint ahogy én tettem, sőt. Én rend voltam, ő káosz. Mintha tudatosan lettem volna vak minden intő jelre. Nem akartam egyből hozzámenni, de teherbe estem, és már nem volt visszaút. Az első néhány évben talán még boldogok is voltunk. Aztán minden tönkrement. Vincent gazdag volt és befolyásos, tudtam, hogy nem lesz könnyű szabadulnom a hálójából, hiszen ismertem minden mocskos titkát. Tudtam, hogy kikkel csal meg, tudtam, hogy már rég elpártolt a törvény azon oldaláról, amit én képviselek, és a szállítmányozó cégét csempészetre használja. Egyre erőszakosabbá vált, nem csak engem tartott lelki terrorban, hanem a fiunkat is. Mikor először kezet emelt rám, megdermedtem a döbbenettől. Tudtam, hogyan védjem ki az ütést, hogyan csavarjam a kezét a háta mögé, hogyan rántsam le a padlóra. Mégis képtelen voltam megmozdulni, csak hagytam, hogy a tenyere nagyot csattanjon az arcomon. Beletöröltem a kézfejembe azt a néhány csepp vért a felrepedt ajkamról és a szemébe néztem. Mindketten tudtuk, hogy ennyi volt.
A neheze azonban csak most jött, a válóper. Én azon leszek, hogy tönkretegyem a cégét, ő pedig azon, hogy elvegye tőlem a gyerekemet.

17:41
Alana
Ne sajnáld a pénzt az ügyvédedre.

Visszacsúsztattam a telefont a farzsebembe és felegyenesedtem. Noel vidáman ugrálta körbe az elkészült várat. Elköszöntünk a homokozó peremén mászó csigától. Az ölembe kaptam a gyereket és a kezemben hoztam kis cipőjét.
A házba érve alapos fürdés várt ránk. A vacsora ma sem ment zökkenőmentesen. Vajon én is ilyen válogatós voltam? Nem emlékszem. Noel szokatlanul hisztis, én pedig szokatlanul türelmetlen voltam. Este az ágyban összebújva kibékültünk, én csikiztem, ő nevetett. A kedvenc meséjét olvastam, aztán elaludt. Én még sokáig nem tudtam aludni.


2019. kora tavasza
New yorki lakásom erkélyén álltam, a korlátnak támaszkodva, és azon gondolkodtam, hogy mekkora ostobaság volt egy pillanatra is elhinnem, hogy nyerhetek. A kezemben szorongattam a telefonomat, mikor rezegni kezdett. Néhány szívdobbanásnyi ideig néztem a képernyőn villódzó számot. Nem volt elmentve, de felismertem. Egyébként is számítottam a hívására.
- Sikerült berendezkedned, kedves? - kérdezte Vincent gúnyosan, meg sem várva, hogy beleszóljak a készülékbe. Elfordultam az előttem elterülő városképtől és hátamat a korlátnak vetettem. A könnyed tavaszi szélben meg-meglebbenő függönyön keresztül néztem be a lakásba. Az erkélyajtó szinte mindig nyitva állt, de még mindig nem sikerült kiszellőztetnem azt a különös szagot, amit azóta éreztem, hogy beköltöztem. Azt hiszem, ez valami állandó dolog. Minden háznak van valami jellegzetes szaga. Ez sem volt kifejezetten kellemetlen, csak szokatlan. A szegényesen bebútorozott, személytelen nappaliban érintetlenül állt az a néhány kartondoboz, amiket magammal hoztam, és amiket még nem volt idegzetem kipakolni. Bosszúsan figyeltem, hogyan téved be a függöny résén elégedett zümmögéssel egy darázs. Úgy tűnt, még ő is otthonosabban érzi magát itt, mint én.
- Beszélni akarok vele - szólaltam meg a hosszúra nyúló csönd után, figyelmen kívül hagyva a kérdését.
- Milyen az új munkahely? Rendesek a kollégák? Biztosan nagyon jól ki fogsz jönni velük, amilyen elbűvölő vagy - folytatta szórakozottan, meg sem hallva a megjegyzésemet. Alighanem így beszéltünk el egymás mellett a házasságunk alatt is.
- Nincs szükség a színjátékra, Vincent - feleltem türelmetlenül. Úgy táncoltam, ahogy ő fütyült, mert nem volt más választásom, ezt ő is tudta. Hétfőn kezdtem az IU-n. Volt férjemnek köszönhettem az áthelyezésemet, és hiába határoztam el, hogy a lehető legtöbbet próbálom majd kihozni a helyzetemből, és a lehető legmagasabb színvonalon végzem majd a munkám,  mindez nem számított. Azért voltam itt, hogy az ő beépített embere legyek. Tégla, besúgó, bűntárs. Felkavarodott a gyomrom.
Mikor Vincent legközelebb megszólalt, hangjában nyoma sem volt a korábbi szórakozottságnak.
- Valóban nincs. Tudod mi a dolgod. És azt is, hogy mi a tét - közölte ridegen. Szavait tompa recsegés követte.
- Mami? - érkezett a vékonyka hang a vonal túloldaláról. Olyan hirtelenséggel söpörtek végig rajtam az érzelmek, hogy egy pillanatra halk, elfojtott zokogás tört elő belőlem. Csak néhány lélegzetvételnyi időre volt szükségem, hogy összeszedjem magam.
- Szia kicsim. Minden rendben? Jól megvagytok apával? - kérdeztem, hangom az első két szónál még remegett, a végére azonban már tökéletesen magabiztosnak és nyugodtnak hatott.
- Ühüm. Mikor jössz végre haza, mami?
Összeszorult a torkom. Nem akartam hazudni neki, de muszáj volt.
- Hamarosan, kincsem… Hamarosan - feleltem halkan. Válaszolni már nem tudott, mert az apja visszavette tőle a telefont, én pedig bármit megadtam volna azért, hogy még egy kicsit tovább hallhassam a hangját, hogy ott legyek vele, hogy a karjaimban tarthassam.
- Amikor legközelebb kereslek, válaszokat is várok majd, Lana - közölte Vincent és kinyomott. A telefonomat a dohányzóasztalra dobtam és az arcomhoz kaptam a kezeimet, tenyeremet a szemem sarkához szorítottam, hogy megállítsam a könnyeket. Egész testemet rázta az elfojtott sírás. Kapkodtam a levegőt, aztán mélyeket lélegeztem, amíg nem sikerült lenyugodnom. És aztán nem sírtam többé.
Visszaléptem a nappaliba és a kanapéra ültem. Előttem a kávézóasztalon egy mappa hevert. Bellamy West nyomozó aktája. Párszor már végigolvastam. Talán abban reménykedtem, hogy találok benne valamit, amitől könnyebb lesz megbarátkoznom a ténnyel, hogy tönkre kell tennem ennek az embernek az életét. A darázs zümmögve körözött a fejem felett, engem pedig hirtelen öntött el a harag. Felpattantam, felgöngyölve West nyomozó aktáját, és amikor legközelebb leszállt az asztal szélére, olyan gyorsasággal és olyan erővel csaptam le rá, hogy szerencsétlennek esélye sem volt. Holtteste a szőnyegtelen padlóra hullott, én pedig tehetetlenül huppantam vissza a kanapéra, kezemben az összegyűrt aktával.
Bárcsak a saját életem felett is ekkora hatalmam lenne.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Alana Donovan
Alana Donovan EmptyHétf. 13 Ápr. - 16:23
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Alana!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Hú hát nem is tudom hirtelen hol kezdjem, mert egy elég komoly érzelmi pofont kaptam tőled az írásod által. Ritkán könnyezek meg előtörténetet, de azért nah...te olyan szinte tökéletesen írtad le az egész helyzetet, hogy egyszerűen gyomorszájon vágott, képletesen a történeted. :taknyos: Meg talán azért mert userként,édesanyaként, tökéletesen át tudom érezni a helyzeted. Nem tudom, hogy egy anya ilyesmit hogyan tud feldolgozni? Adott egy szakmájában elismert az élete felett alapvetően tökéletesen szálakat mozgató nő.Aki tudja mit akar, tudja hogy mikor akarja, tudja, hogyan érje el azt. És adott a magánéletében teljesen összeomlott nő, akit a férje manipulált, bántalmazott, aki mégis az ősi ösztöntől vezérelve védi azt aki a legfontosabb az életében: a kisfiát. Aki hiszi, hogy nyerhet egy pénzes és nagy befolyással bíró férfival szemben,és aki - természetéből adódóan- nem ismeri fel, hogy semmi esélye, és belesétál egy nyilvánvaló csapdába.Nagyon erős nő vagy, olyan aki az utolsó pofonból is talpra áll, és ha kell eltűr bármit, csakhogy a gyerekével tarthassa a kapcsolatot, hogy egyszer megint együtt legyenek. Gusztustalan amit a volt férjed művelt veled, amit a gyerekkel művel, akit tulajdonképpen eszközként használ, és aki a korából adódóan mindebből gyakorlatilag szinte semmit nem érzékel. Az a jelenet, amikor meghallod a kisfiad hangját a telefonba és ahogyan reagálsz rá, az annyira életszerű, annyira igazi volt, és olyan átéléssel írtad le, hogy az valami hihetetlen. Láttam és éreztem milyen lehetett neked akkor. Amikor vissza kell fogni a sírást, mert a kisfiad nem hallhatja, hogy anya sír.
És hát a végére az is kiderül mit vár tőled a volt férjed, hogy mi az ára annak, hogy visszakapd a kisfiad. Nem ítéllek el, és nem tehetné senki. Van amikor bizonyos dolgok felülírnak mindent: erkölcsöt, lelkiismeretet….mindent és semmi nem számít többé. Én kívánom, hogy bármi áron is, de sikerüljön, hogy újra együtt legyetek a kisfiaddal, és talán a Sors egy napon majd benyújtja mindenért a számlát a volt férjednek. Rolling Eyes

Azt már ecseteltem, hogy milyen szívbemarkolóan írsz, mellé milyen gyönyörűen építkezel, milyen hatást váltasz ki abból aki téged olvas. Hihetetlen csodát hoztál ide nekünk. Alana Donovan 108800823 Nem maradt más feladatom mint jó és izgalmas játékokat kívánjak neked. Színt admin ad majd.


Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Alana Donovan
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Alana Rhoades
» Athena Donovan
» Margaret Donovan
» Kayse Donovan
» donovan & west - morning routine

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: