New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 86 felhasználó van itt :: 17 regisztrált, 0 rejtett és 69 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Fabrizzio Deluca
tollából
Ma 20:09-kor
Elodie C. Harland
tollából
Ma 20:04-kor
Alfonso Deluca
tollából
Ma 19:49-kor
Zoey Miles
tollából
Ma 19:06-kor
Karin Bjorge
tollából
Ma 19:03-kor
Fiorentina Deluca
tollából
Ma 19:00-kor
Alastair Carver
tollából
Ma 18:46-kor
Fiorentina Deluca
tollából
Ma 18:38-kor
Landon Hawk
tollából
Ma 18:27-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
230
218

my lovely neighbour - aicha&&hazel
Témanyitás my lovely neighbour - aicha&&hazel
 my lovely neighbour - aicha&&hazel EmptyVas. Jan. 26 2020, 17:28
aicha & hazel

Péntek van. A munkás hétköznapok utolsó napja. Természetesen nekem, hisz hétvégén nem nyit ki az intézmény. Legalábbis azon része nem, ahol én dolgozom. A bentlakásos épületszárny kapui is bezárulnak este nyolc órakor, a rokonok, családtagok már nem látogathatják meg a gyerekeket. Eleinte nehezen tudtam elképzelni, hogy képes egy szülő lemondani a gyerekéről és otthonba dugni, de idővel – meg persze a felvilágosításnak köszönhetően – rádöbbentem, hogy ezeknek a lurkóknak idebent van a legjobb helyük. És nem azért, mert a szüleik ne szeretnék őket. Egyszerűen csak, itt szakszerű ellátást kapnak és leveszik az éveken át felgyülemlett terhet a szüleik válláról. Ilyenkor eszembe jut a saját gyerekkorom és óhatatlanul is felmerül bennem a kérdés, az én szüleim hogy bírták? Igazgattak egy világméretű céget, mellette pedig gondját viselték nekem. Nyilván könnyebb dolguk volt, hogy dollár milliók csücsültek a bankszámláikon, még sincs olyan emlékem, amiben ne a szüleim szerepeltek volna. Nem volt mellettem dada, aki lefoglalt volna, amikor konferenciára utaztak egy másik országba. Vittek magukkal és míg apám a nyilvánosság előtt tartott beszédeket, addig anyám a háttérből irányította és minden idejét velem töltötte. De mint tudjuk, ez sajnos nem adatik meg mindenkinek.
A poharak közt matatok, keresem azt a bögrét, amit Aicha annyira szeret. Emlékszem, mikor legutóbb azt mondta, mennyire tetszik neki az, amelyiken kiscicák vannak. A kolléganőmtől kaptam, 3D-s technikával készítették, pufók cicusok heverésznek a porcelánon, még a színét is tudom. A kávéfőző hangosan sistereg a tűzhelyen. Lucy nedves orrát a combomon pihenő kézfejemnek nyomja, ezzel is jelezvén, hogy a kávé elkészült. Megvakarom a füle tövét, azt úgy imádja.
-Vak vagyok édesem, nem süket. – Trillázom neki szelíden, lekapcsolom a gázt és hagyom egy kicsit hűlni a tűzhelyet. Addig van időm arra, hogy egy kicsit kiszellőztessek. A lakás nem túl nagy, tulajdonképpen egy aprócska hálószoba és nappali alkotja, a konyha tágas és egybefolyik a nappalival. Nem akartam bonyolult, labirintusszerű otthont, az elején még ebben is sokszor eltévedtem, de Lucy hamar beletanult és kiigazodott.
-Gyere Lucy, uzsonna idő van. – Hajlamos vagyok ugyan azokat a szokásokat alkalmazni a kutyámon, mint saját magamon. A reggeli, ebéd és vacsora mellől nem hiányozhat a délutáni nassolás sem, így beiktattam a jutalomfalatozást. Csak néhány szem kutya keksz az egész, de ha véletlenül kimarad, Lucy emlékeztet rá.
Hamarosan megérkezik a vendégem, a lakás is felfrissül a délutáni levegőtől. A kanapéra heveredem, élvezem a beáramló szellőt, hallgatom az utcán sétáló emberek hangját, az autók dudálását. A szomszéd káromkodását, amihez már teljesen hozzászoktam. Sőt, hiányozna, ha egy nap nem hallanám.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: my lovely neighbour - aicha&&hazel
 my lovely neighbour - aicha&&hazel EmptyPént. Jan. 31 2020, 21:05

Mire is mennék nélküled?


Az emberke többsége szereti a péntek délutánokat, hiszen ilyenkor végre kicsit lenyugodhatnak és pihenhetnek. Nem kell másnap korán kelni és rohanni. Aichanak eddig fel sem tűntek a napok váltakozása, hiszen a rohanó világból egy ideje már mellék pályára került, ahol észre sem vette, hogy milyen nap van. Ám, az utóbbi időben úgy tűnik, hogy felgyorsulni látszanak az események. Hiszen a semmiből megjelent a bátyja, akivel elég rendesen össze is balhéztak mindenki füle hallatára a lépcsőházban. Azóta nagyon ki sem meri dugni az orrát, csak akkor, ha nem hall mozgolódást, nehogy valaki aztán elcsípje és szóvá tegye neki, hogy nem éppen este tizenegykor kéne ordítozni. Aztán jött az, hogy elment egy igen érdekes interjúra, amit azóta is nehezen dolgozott fel, hiszen övé lett az állás. Mármint, biztosan lettek volna nála ügyesebb és képzettebb jelentkezők is. Most pedig ez a konzultáció az új dokival, inkább tűnt a számára egy randinak, mintsem egy tényleges orvosi megbeszélésnek. Ezek után pedig rendesen kavarognak benne a dolgok, amit a szokásos módon vezet le: sütiket süt. Gyakran már csak akkor veszi észre, mikor már a második adagot tolja be sülni. Teljesen olyan, mintha fejben ott sem lenne a sütésnél, csupán a teste végzi el a megszokott mozdulatokat, így még magát is megtudja lepni, mikor elkészülnek a finomságok.
Igazából most is ez történt, hiszen az egész ott kezdődött, hogy csak egy kis tejet akart kivenni a hűtőből és már most ott tart, hogy hogy felvágja az epres clafoutis-t és a tálcára készítse mellé a csoki-mousse-okat, amiket apró kis edényekbe adagolt ki előre. Kicsit bosszantja is, hogy erre pazarolta el az itthon fellelhető alapanyagokat, hiszen, nassolni való helyett más is lehetett volna belőlük, de ha már így alakult, akkor legalább nem üres kézzel megy át kipanaszolni a hét mozgalmait a drága szomszédjának. Még mindig nem tudja, hogy tűri meg magánál minden pénteken, de fogalma sincs, hogy mi lenne vele nélküle. Mert tény, hogy nincs teljesen egyedül a városban, azért nem mindig érnek rá a barátai. Na, meg néha vannak olyan dolgok, amiket az ember lánya inkább egy másik nővel beszélne meg és nem hím egyedekkel. Aichanak pedig inkább férfi ismerősökből jutott több a világ ezen pontján.
Szerencsére még időben elkészült a sütikkel, amit egy tálcára pakolva igyekszik átügyeskedni a szomszédba, ám a bejutáshoz már inkább segítséget kér, míg le nem szédül az egyik süti, így a fejével célba veszi a csengőt, utána pedig türelmesen várja, hogy ajtót nyissanak neki. – Szia, remélem még nem ettél semmit, illetve nem vagy tele, mert hoztam egy kis finomságot. – mosolyodik is el, ahogy meglátja magával szemben a másikat és reméli, hogy legalább majd az egyikkel a másik kedvére tehet. Mondjuk, a csokis dolgoknak melyik nő ne örülne? Vagy az epernek?

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: my lovely neighbour - aicha&&hazel
 my lovely neighbour - aicha&&hazel EmptySzer. Feb. 05 2020, 15:54
aicha & hazel

A csengőszóra nem csak Lucy, de még én is izgatott leszek. A kemény, hosszú, dolgos hetet nem is lehetne jobban lezárni, mint néhány süti és tea kíséretében, az egyik kedves szomszéddal. Aicha a kezdetektől fogva kellemes társaságbak bizonyult, noha az elején még csak a lépcsőházban futottunk össze. Mindig segítségemre volt, a legutóbb ő kísért el minket az állatorvoshoz. Lucy nem érezte jól magát, én pedig magam akartam megoldani a dolgot, de nem volt valami jó ötlet.
Szinte feltépem a bejáratot, a kutyám a nyomomban, majdhogynem fellök az ajtóban és hallom, ahogy a farkával csahol, szinte látom magam előtt, ahogy riszálja a popóját. - Sziaa! – Nyújtom el a köszöntést és rásimulok az ajtóra, hogy be tudjon jönni. Lucy a sütemény illatára  - megjegyzem, egyből megéreztem én is - azonnal a lakás túlsó végébe fut, talán nem is Aicha látványa vonzotta annyira, sokkal inkább a tálcán érkező édesség miatt akart majdnem mindkettőnket fellökni. Szegényem még nem tudja, hogy abból ő nem ehet.  
-Főztem egy jó erős feketét. – Invitálom be a konyhába, ujjbegyeimmel a falat követve, néha még most is rossz helyiségbe megyek be. Hiába az idő, ha elfáradok munka után, képtelen vagyok összepontosítani.
-Nem ettem, sejtettem, hogy nem jössz üres kézzel, így nem hoztam haza semmit. – Mindig megbeszéljük, hogy mikor melyikünk a soros édesség terén, mert hát, valljuk be, én imádom, ő pedig talán csak illendőségből falatozik a süteményeimből. Rossz szakács vagyok, nehezemre esik egy könnyebb vacsorát összeütni, de mindig próbálkozom. Így jobbára kis tüi meg a pénteki traccsparti süteményeit? Az édesanyám…
-Szóval, mi jót sütöttél? – Leülök egy székre, majdnem feldöntve az asztalt. Az előbb még nem itt volt, istenre esküszöm, hogy beljebb helyezkedett el. Lucy hajlamos a dolgok helyét percek leforgása alatt megváltoztatni. Nem ragaszkodtam ahhoz, hogy minden tárgyam le legyen szögelve, illetve biztosan a helyén maradjon, mert az nem én vagyok. Egész életemben a szüleimnél laktam, örülök, hogy végre szabad vagyok. Nehogy már a bútoraim ne mászkálhassanak arrébb, ha éppenséggel úgy tartja kedvük? Majd igyekszem úgy beléjük rúgni, hogy ne fájjon annyira.
-Jaaaaj, nem fogod elhinni. – Kezdek bele. - Tedd csak le a sütiket a pultra. – Mutogatok – remélem jó irányba – a pult felé, abban biztos vagyok, hogy talál helyet számukra. - Szóval képzeld el, raportra hívtak. Először nagyon megijedtem, totál kiakadtam, de felesleges volt. Megkértek, hogy maradjak! – Itt egy kicsit feljebb csúszott a hangom, épp csak annyira, hogy Lucy morduljon egyet, ezt a frekvenciát már nem vette be a füle.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: my lovely neighbour - aicha&&hazel
 my lovely neighbour - aicha&&hazel Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
my lovely neighbour - aicha&&hazel
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Chloe & Neela - What's up my lovely Cousin?
» J & J - Hello neighbour!
» Lovely Italy
» Lovely reunion
» Isn't it lovely? - Janine & Olivia

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: