New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Sierra Larson
tollából
Ma 19:14-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 18:49-kor
Angelo D'Amore
tollából
Ma 17:46-kor
Evangeline Ward
tollából
Ma 17:25-kor
Charles Holmes
tollából
Ma 17:06-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 16:16-kor
Maxim Wood
tollából
Ma 15:05-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 15:03-kor
Maxim Wood
tollából
Ma 14:44-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
234
219

Szerva itt - Csere ott
TémanyitásSzerva itt - Csere ott
Szerva itt - Csere ott EmptyVas. Jan. 26 2020, 09:03
Miss Koch & Mr Lowden

Avatatlan szemek sok dolgot nem hinnének el, ha ezt most látnák. Többek között azt, hogy minden egyes megbeszélés nem más, mint egy teniszmeccs. Szerva itt, csere ott, játszmák és manipulációk halmozottan kerülnek egymásra, hol jókedvű nevetéssel, hol fagyos hidegséggel. Minden egyes perce művien megkomponált színdarab, ahol szerepek jelennek meg, az üzlet égisze alatt. Nincs érzelem, nincs barátság, csakis üzleti érdek.
Ha belépek a tárgyalóterembe, megszűnik, szinte elhal az a belső érzet, amiben forgok a cslaád életében, mint legidősebb fiú, s akinek öccsét kitagadta az apja, ezzel az eredetileg kettőre tervezett cégbirodalmat egy az egybe a vállamra helyezve - majdan. Mert apám még láthatóan imád lubickolni abban a hatalmi pozícióban, ami felé én is törekszek.
S ez a cél lebeg a szemem előtt most is, hogy volt olyan szerencsém, Miss Koch társaságát élvezni, üzleti oldalról. Az élvezet oka: újabb játszóteret kaptunk közös élvezetünkre, a játszmákra és egymás vérének szívására. Nem, korántse hidd azt, hogy itt a barátság a fontosabb. Ha jól figyeltél, éppen az imént ecseteltem: üzletben nincs barátság. De azt nem, hogy ne élvezhetnénk azt, amiben vagyunk. Én legalábbis minden bizonnyal.
Még akkor is, hogy a tárgyalás végére mindenki Szibériában érezhette magát, annyira megfagyott a levegő. Taktika része. Zseniális, Miss Koch, csendben tapsolok magamban.
Nem egy tárgyalás vagy megbeszélés fogja eldönteni, lesz-e üzletkötés, megállapodás, akármi más. A lényeg a meccslabdákon van. Magamban elégedetten sétálok ki az ajtón, ezt azonban a fennkölt (ami sokkal inkább a gőgős jelzővel illethető), s merev arcvonásaim aligha tükrözik vissza. Ez is a színjáték része, s megtartom az asszisztensem számára is, mikor már búcsút vettem Miss Kochtól. Csak az  irodám ajtajának becsukása után, mikor a whiskys üveghez sétálok, s töltök magamnak egy ujjnyit, s vetem bele magam az egyik fotelbe, kigombolva a zakóm gombját, engedek meg magamnak egy mosolyt, az pohár mögé rejtve.  

Nincs szükségem kabátra, hogy eljussak a rendezvény helyszínére. A fedett beálló véd annyit, hogy azt a rövid időt átvészeljem, míg az előtérbe bejutok. Elfogadom a pezsgőt, ami egyáltalán nem a kedvencem, visszautasítani illetlenségnek tartandó, így a látszat kedvéért elveszek egy poharat a tálcáról. Még ha brandy vagy whisky lenne, de ebben nincs olyan örömöm, hogy részem legyen benne. Szétnézve a társaságon, híven tükrözi a meghívó a nívót. Nos, ezért létezem és élek, s célom, hogy szinte csak ezzel, a krémek krémjével érintkezzek. A világ és az emberek többi része közönyös számomra.
A kötelező közös pofaviziteket megejtem apámmal s annyámmal, s büszkélkedik sikereimmel, mintha a sajátja lenne, ami igaz is. Semmi sem lehet, ha ő nem úgy akarja. Ellenszegülhetek, de amiben utána lesz részem, még egy rozsdás borotvával is inkább reszelném el a torkom, mint hogy kedvem legyen átélni. És mert lenyelem ahhoz, hogy elérjem, amit akarok. És természetesen, csakis olyan családokkal futunk össze, egészen merő véletlenségből, ahol hajadon, ifjú leány van, ahogy nagyapám fejezte ki, mikor először mutatta be nem a Drekt család lányát. Értem a jelzést, már egy ideje ezzel traktálnak. De legalább kapok választási lehetőséget.
Mégis, mikor meglátom Miss Kocht, egy mosollyal emelem felé a poharamat üdvözlésképpen. Ami ma történt a tárgyalóteremben, az a tárgyalóterem falai között marad. Most más minőségben vagyunk itt.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Szerva itt - Csere ott
Szerva itt - Csere ott EmptyVas. Jan. 26 2020, 14:02

Lowden & Koch
the night of millionaires


Nyílik a liftajtó, és rögtön apám titkárnője fogad. Eddig is hányingerem volt a ma délelőtti tárgyalás és Arcyl Lowden kettőse okozta stressztől.. nem hallom mit mond, igazság szerint nincs is rá szükség, hogy a legjobb tudásom szerint befogadjam a szavait: itt áll, engem vár, ezek szerint a főnöke a jelenlétemet óhajtja díszkísérettel, nem mintha szokásom lenne meglógni David, vagy akár Charles Koch elől. Egy kukkot nem értek, csak annyit látok hogy mozog a szája, úgyhogy sürgősen nekiadom az aktatáskámat és az emeletünkhöz tartozó recepciós előtér díszére váló krómacél kukához sietek, hogy a hajamat fél mozdulattal a tarkómra tekerve kihányjak mindent, amit ma sikerült bevinni: semmi szilárdat, csupán a kávét és az ásványvizet amivel kínáltak minket az üzleti megbeszélésen.
Ez életem legfélelmetesebb napja.
Emiatt a nap miatt, emiatt a tárgyalás miatt olyan két órát ha sikerült aludnom, úton odafelé közel jártam már a hiperventilációhoz, a tárgyalóteremben olyan erővel vert a szívem, hogy a szomszédos államban is hallották.. Természetesen én egy Koch vagyok, és a történelem során egyetlen Kochot sem láttak rémültnek, félősnek vagy akár empatikusnak - ami azt illeti eddig született Kochot sem nőből, négy generáció óta én vagyok az első - így én sem engedhettem meg magamnak, hogy hírhedtségem alappillérei sérüljenek: "arrogáns, könyörtelen és bicskanyitogató" - így nyilatkozott rólam az egyszeri beszélgetőpartner, ráadásul egy jótékonysági gála után.
Egész életemben voltak bizonyos elvárások, melyeknek meg kellett felelnem, de a családom vagyoni helyzete ellenére sem játssza a kékvérűt - a dédapám nyomdászként kezdte az országban, néhány Central Park-i versenyen futtatot kutyának is előkelőbb a családfája az enyémnél; Apámat és fivérét rablóbáróként tartja számon a média, nagyapámat hazaárulóként... így a felém támasztott elvárások sem igazán azok, amelyeket a nagyanyám óhajtana hevesen, mert őszintén retteg attól, hogy vénlány maradok - nekem nem muszáj szépen beszélnem, megjátszanom az érdeklődést olyasmi iránt ami nem hajt nekem hasznot, a családnak profitot, és kurvára nem kell elviselnem magam körül az affektáló, megjátszós idiótákat.. munkaidőn kívül.
Az üzlet más, ott adott a lécmagasság én meg jobb, ha elsőre megugrom, vagy haza se menjek.
Egy hetet töltöttem az apám és nagybátyám társaságában a stratégia megbeszélésével, próbaszituációkkal - fogytam négy kilót - mert mi nem úgy működünk, hogy a felmenő az utódja társaságában jár megbeszélésekre, hogy a nevezett utód elleshesse, megtanulja a szülőtől hogyan is kell helytállni... Mélyvíz. Életem első üzleti tárgyalása, és nem elég, hogy mentőövet vagy legalább karúszót sem kaptam, rögtön egy cápát raktak a medencébe - Arcyl Lowden alkalmi squash-partnerként sem könnyű eset, hát még ha egymással szemközt foglalunk helyet az asztalnál. Per pillanat úgy érzem, hogy ami neki sétagalopp, az engem rövid úton a sírba fog vinni.

Az, hogy apám telefonál éppen nem jelent szemernyi megkönnyebbülést sem - mások nyilván még pár nyugodt pillanatnak, percnek fognák fel, ameddig még nem éri őket bántódás - én pillanatoknak, perceknek a kivégzés előtt amit a világért sem sürgetnék, csak esnénk már túl rajta! Tekintete rólam az asztala előtt fotelok egyikére vándorol, hangtalan parancs: ülj le.
Egyenes derék, nem görnyedek, a kezeimet is a térdemre fektetve pihentetem, mert így talán nem látszik hogy mindkettő remeg - azt hiszem a lábaim sem tartották volna tovább a súlyomat.. Próbálkozhatnék megjátsszással, álarccal, de inkább csak behunyom mindkét szememet, hogy apám pillantásának górcsöve alatt legalább az orrom vére ne eredjen el.
Hallom ahogy megnyomja a telefonkészülék ormótlan gombjainak valamelyikét, majd immár kihangosítva a hívó felet a helyére csúsztatja a kagylót - soha nem kellett külön elmondani, hogy néma csendben kell maradnom, amikor éppen telefonál valakivel.
Ismerős a dühös a hang a vonal túlfeléről, de nem sikerül azonosítani - szerintem a sztrókhoz közel senkinek sem menne - csak a kulcsszavakat fogom fel a főbb iránycsapáshoz. "Az a ribanc, David te sem gondolhatod komolyan, nehogy már egy gyerek, David üljünk le egymással te meg én és oldjuk meg" - kinyitom a szemem. Bizalmatlanul méregetem a telefont, a felismerés fénye a tekintetembe lopja magát: a hang a mai délelőtthöz tartozik, bár nem szereplője..
Az asztal másik végén apámnak csupán hűlt helyét találom, a jó minőségű szőnyeg elnyeli a léptek zaját - nem forgatom a fejemet, hogy megtaláljam, pontosabban nem kell forgatnom mert megjelenik magától is a perifériám szélén, látóterembe pedig roppant tenyere ér egy pohárral. A laikus megállapítaná, hogy remek szülő aki ad egy pohár vizet a gyerekének ha másért nem is, mert látta az irodája üvegfalain kereszül, hogy az teleásítja odakint a kukát - a laikus nyilván lemaradna arról, hogy az átlátszó folyadék nem csak víz lehet: David Koch nem kevesebb, mint egy deci vodkát diktál belém (Oroszországból szeretettel), amit kérés-kérdés nélkül hajtok fel, majd az immár felém nyújtott üres kézbe kapaszkodva felemelkedek a helyemről.
Mosolyba ütközik a pillantásom.
Nem széles, nem láttat fogakat, még csak igazi görbületnek sem mondanám a szája sarkában, de eléri a szemét, így nem kell a tüneteim mellé a hallucinációt is feljegyeznem óvatosan - aztán ez a mosolygó ember átölel, én pedig elsírom magam.

Az ilyen partik már egy ideje nem kapnak meg a családi csomag részeként - ha kellek, akkor csakis az én nevemre címzett meghívó nem landol felbontás nélkül a kukában - és ha igen, akkor sem vagyok hajlandó a céltalan smúzolásra, pózolásra. A pezsgővel rohangáló pincérek egyike már az ajtóban kapott egy ötvenest, hogy a buborékos szar helyett bourbon legyen a poharamban, ami kiváltott néhány rosszalló pillantást; és minden rosszalló tekintet válaszul kapott egy hasonlót, csak sértő célzattal: én vagyok Ella Koch, nehogy már ne csinálhassam azt, amit csak akarok..
Viszonzom Lowden köszöntő mozdulatát, megkapja ugyanazt a műmosolyt amit a többiek is, amely nem éri el a szemet - a pillantásom viszont másféleképpen válik elevenné alakja, arca láttán.
Arcyl Lowden ha nem is szó szoros értelmében, de elvette ma a szüzességemet, így amíg kitart az általánosságban három napos csodák hatása, olyan ő nekem, mint egyszerű halandónak az úthenger. Oké, tudtam hogy nem könnyű ellenfél, de..


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Szerva itt - Csere ott
Szerva itt - Csere ott EmptyVas. Jan. 26 2020, 22:41
Miss Koch & Mr Lowden

Éppen hogy élvezkedem az ital utolsó cseppjein, zizeg a mobil. Rálesek. Üzenet apámtól. Elkomorodom. Mi lehet? Megnyitom az üzenetet, fáradjak az irodájába. El nem tudom képzelni, mi történhetett.
Már nincs bennem félelem iránta. Mondhatnád, megtörtem, azzal a húzással sikerült kihúzni az utolsó reményt a lábam alól, hogy az öcsémet kirakta. S elkaszálta azon próbálkozásomat is, hogy saját utamat járjam cégen belül. A kulcsszó: adaptálódás és célmeghatározás. Befeszülés helyett megkeresni az áramlatot és haladni benne, előre, könyörtelenül. S minél jobban megy, annál kevésbé tudnak betámadni, mert nincs miért. Már nem érnek el.
Ettől a belső döntéstől ledobtam azt a bizonytalanságot, amelyet nagyon régóta hordozok. Igen, beálltam abba a sorba, ahová apám és a családom többi tagja. Mindez színjáték, s közben én nyugalommal lehetek önmagam, s még kintre is csillogtathatok magamból valamit.
Éppen ezért teljes nyugalommal sétálok át hozzá, visszagombolva a zakót. Csendben nyitok be, halk kopogás nélkül, elvégre behívott. S jól tettem, mert éppen vonalban van. Nem apám, hanem a harmadik tárgyalófél. És szinte teljesen kikelve magából, beszél a telefonba. Gondolom, hogy a tárgyalással kapcsolatban nem elégedett valamivel, de hogy ehhez nekem miként van közöm, két sejtésem lehet. Az egyik ezek közül a modor és a stílus. Így nem beszélünk, nyitva hagyva rengeteg kártyát. Figyelem, s szorgalmasan jegyzetelem a gyenge pontjait, s nem figyelem, apám mennyire elégedetten figyeli a szótlan, fejben történő jegyzetelésem. Az, hogy miként minősíti Miss Kocht jelen esetben, egyet jelez: Miss Koch érti a dolgát. A puhítás megtörtént.
Elég sértett hangulatban távozik a harmadik fél, s csak egy pillanatra nézek össze apámmal, mely mindent elárul. Halkan csukom be magam mögött az ajtót, s térek vissza az irodámba, hogy immár a holnapi megbeszélésekre figyeljek. Ha nem fogadom el, hogy egy ekkora céget vigyek, nem is fogom tudni. Így túllendültem azon, hogy mekkora a feladat mértéke és mennyisége. Fontossági sorrend és feladatok újrarendezése, és kiosztása. Eddig is így tettem, ezúttal más fókuszponttal és egyben más indokkal is. Minden a helyére is zökkent.

Végigmérem, s mérlegelem, mennyire is viselte meg a mai nap. Még nem volt nálunk, feltételezem, nem olyan régen kezdett a csónakban evezni. Először nem ismer fel, türelemmel megvárom, míg a tudatáig jutok, s akkor biccentek is felé. Egy, bocsássanak meg egy pillanatra után ellépek a társaságtól, majd az egyik tálcára helyezem a pezsgős poharam, s felmarkolok két másikat, amelyikben nem pezsgő van, valamilyen más nedű.
- Szép estét, Miss Koch - átnyújtom számára az egyik poharat, ha nem akkor csak leteszem az egyik közeli asztalra. Felé tartom a másikat, ami a kezemben marad. - Gratulálok a mai naphoz.
Koccintásra emelem a poharam, majd belekortyolok.
- Látni kellett volna Neiderhaus fejét telefonálás közben - mosolyodom el. Az a látvány és a hangorgánum egyben, felér egy egész tanulmánnyal. - Csodásan nézel ki - váltok át közvetlenebb hangnemre.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Szerva itt - Csere ott
Szerva itt - Csere ott EmptyHétf. Jan. 27 2020, 12:29

Lowden & Koch
the night of millionaires


Nem a felismerése ütközik akadályba, mert bár leszívott a ma délelőtt idegileg és szellemileg egyaránt, agylágyulást azért nem okozott. Az igazságnál persze bármilyen feltételezés jobb, tehát ha volna módom olvasni benne, akkor helyeselnék, - igen-igen, huszonöt- majd' huszonhat éves fejjel demens vagyok - és véletlenül sem azért pihen rajta hosszabban a tekintetem, mert hosszúra nyúló ismeretségünk során most először kell átértékelnem a róla alkotott képemet. Az az ember ott, egy kibaszott mészáros.
Amikor megindul felém kedvem lenne elbújni a legközelebbi asztal alá, mert nem, Lowden gecizős kedvéhez nem vagyok eléggé kipihent - és ha az asztal alatt lennék akkor aludnék is rögtön tizenkét órát egyhuzamban; Egy életre kinyírnám ugyan a rólam kialakított képet, de megérné - nekem, mert apámat nem tenném vele büszkévé, hisz nem erre és nem így nevelt. Úgyhogy megkapaszkodom a poharamban, egészen Arcyl felé fordulok.
- Mr Lowden.. - Elnyújtva ejtem ki az utolsó hangot, mintha ízlelgetném a nevét s nem nyúlok a felém kínált italért, helyette az alkarját érintem a pohár helyett ujjaimmal, hogy emelje azt magasabbra: beleszagolok előbb, mert a színe alapján..
- Uhh. Rumot nem, köszönöm. - Képtelen vagyok eldönteni, hogy az est házigazdája vajon karibi származását kívánja letolni a torkunkon, vagy kifogta egész Manhattan egyetlen, dilettáns partiszervezőjét, aki szerint a pezsgő mellé passzol a fehér rum.. A bourbonömet koccintom majd Arcyl poharához, egy nyeletre el is tüntetem azt az ujjnyit ami még az alján pihen az olvadozó jégkockák közt - az ellátásomért lefizetett pincér már érkezik is a következővel; Annyit mondok "köszönöm Lynus" és még véletlenül sem kérdezem meg, hogy sikerült az időzítés: eddig a szobor mögött bujkálva várta, hogy megdolgozhasson a pénzéért? Mindegy is, ami kérdő tekintetem akad azt mind Lowdenre pazarlom - ironizál?
- Miért? Nem sikerült megállapodni semmiben, cserében maratoni tárgyalások elé nézünk. - Mintha legalábbis untatna ennek lehetősége, mintha legalábbis 'adj uram de rögtön' típus lennék, mintha legalábbis nem tisztelném annyira a játékot, hogy időt áldozzak rá; Igazság szerint bármelyik verziót feltételezi is, még mindig jobb mintha tudná, sejtené, hogy tartok a dologtól, Neiderhaustól, tőle - együtt és külön-külön is. Apám szerint normális, hogy idegroncs vagyok, mert bár a tudás és a Koch családra jellemző, minden aljasságra való hajlam bennem van, ez már nem az egyetem, ez nem gyakorlat, ennek tétje van, élesben megy. Inkább veszteném el az igazit még százszor, mint még egy ilyen napot megéljek - gondolom idővel jobb lesz, az örökösökhöz hasonlóan én is belejövök majd, mint kutya az ugatásba..
- Sajnos lemaradtam róla. - Szomorkásra hangolt mosollyal viszonozom az övét. Nem teljesen igaz amit mondok, de az apám irodájában töltött zsibbadt percekből, a fickó hangjából csak annyira emlékszem, hogy ribanc - a jelzőt pedig úgy viselem, mint más a középső nevét.
- Te sem panaszkodhatsz. - Üres frázis ez valahol még ha őszinte is - akadnak páran a teremben akik már nem mernek klisékkel közelíteni felém, mert én nem az a lány vagyok aki energiát invesztálna egy udvarias hazugságba. "Csini vagy Ella" - "Neked pedig égető szükséged van egy új stylistra."
Kiváló rálátásom van a bejáratra, és így az érkezőkre is, ami azt jelenti, hogy a velem szemben álló Lowdennek mindez a háta mögé esik - szabad kezem a derekára siklik, és ha farkast is - pardon, szexuális zaklatást - kiáltana, gyengéd erővel forgásra, helycserére késztetem reményeim szerint ezért vádolnak azzal a rájuk kényszerített nemi szerepbe önként beletörődő rossznyelvek, hogy úgy bánok a férfiakkal, mint az állatokkal szokás, és nem hálószobai titkok szivárogtak ki.
- Bejárat. - Pozicionálom a tekintetét egyetlen szóval, felvezető körítés nélkül - találd ki ki van itt - mielőtt elvenném a kezemet. Neiderhaus.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Szerva itt - Csere ott
Szerva itt - Csere ott EmptyKedd Jan. 28 2020, 16:14
Miss Koch & Mr Lowden

Érdeklődő értetlenség villan a tekintetemben, ahogy kiejti a nevemet. Mégis, hagyom a feltörekvő villanást szertefoszlani. Gratulálni jöttem végül is hozzá. Aztán mêgis útjára engedem azt a pillantást, mert hozzáérve a karomhoz, csak akkor értem meg, mit akar, amikor a pohár felé hajol.
- Az eddigi legjobb, amit ittam. Majdnem - teszem hozzá, s ha eleget illatozta meg, leteszem valahová, majd a pincér elviszi, s nem törődöm vele, ez a dolga.
Figyelmesen tekintek a szemeibe, aztán kortyolok még egyet a rumból.
- Mégis, hol tanultad a tárgyalástechnikát? Eddig azt gondoltam, a zsenialtásodat csillogtattad meg Niederhaus szivatásával. Aki, nem melleselg, nagyon is megérdemli - kapaszkodik, mint a paszuly, de észre nem venné, hogy ő csak olyan krumpli, mint a többi. Hogy lejön-e Kochnak a dicséret? Nem kívánom most szívni a vérét, s ezzel a lehető legpontosabban adtam tudtára: zseniálisan csinálta. Ez az arcomra is ra van írva.
- Ne már - nézek rá hitetlenül. - Teljesen kiborult, meg akart kerülni téged - mutatok rá mutatóujjamal, kezemben a pohárral. - És ez jelentette azt... sokmindent jelentett- vonok könnyedén vállat, egy halvány mosollyal.
- De milyen izé vagy - kérem ki magamnak. - A fél bandának kocsányon lóg a szeme, ha rád néz - neki éppenséggel nem bókolok. Azt is megmondtam neki egy-egy adott alkalommal, ha borzalmasan nézett ki. Ami elég ritka alkalom volt, ki is használtam.
- A hölgykoszorú nem a személyemnek szól, sosem - a vagyonnak, hatalomnak, s a nevemnek. Ha a legborzalmasabban szabott öltönyt venném fel, akkor is előadnák az ájult hercegnőt, a fantasztikus megjelenésem okán. Meg egy gyors leszerelést tőlem, hogy keressen más beszélgetőpartnert.
Észreveszem, másfelé terelődik a figyelme, pontosabban a hátam mögé, s úgy veszem, ennyi elég belőlem, mikor a derekamhoz ér. Tekintetemből kiolvasni a kérdést, addigra érzékelem a jelzést. Nem fordulok meg.
- Hármat találhatok? A körülötte bezáródó, vagy éppen őt kizáró figyelemből ítélve, a kedves mai tárgyaló partnered. Hagyd csak ott a kezed. Rágja a kefét egy kicsit, ahogy meglát minket. - továbbra sem fordulok meg, ezzel szavak nélkül jelezve, kinek is tartom a világomban. Majd meglátom, ha a látóterembe mer pofátlakodni.
Tudom, hol van ő, hozzánk képest a mi világunkban. S szokásom mindenkit úgy is kezelni, s a véleményem is süt a felé mutatott hátamból. Merjen. Akkor majd esetleg szóba állok vele.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Szerva itt - Csere ott
Szerva itt - Csere ott EmptyKedd Jan. 28 2020, 21:15

Lowden & Koch
the night of millionaires


- Egy pillanatig sem gondoltam az ellenkezőjét, Arcyl. Azt viszont még te sem vitathatod, hogy okkal nem szokás töményet, ráadásul ilyen alkoholszázalékkal felszolgálni hasonló eseményeken: néha a pezsgő is soknak bizonyul, egyeseket legalábbis képes egészen kivetkőztetni magából.. - Ezt a pillanatot találom alkalmasnak arra, hogy egy korttyal tegyem kevesebbé az italomat, ami szintén nem szörp - de én útravalóul kaptam a mértéktartó magatartást, mint kevesek által ismert-gyakorolt képességet... Ebből a perspektívából viszont egy zseni a fickó, ha nem is mindenkiről, de néhány nagy névről lesznek majd kínos partifotók...
Lowdenre villan a tekintetem - a mai nap után hajlamos vagyok azt is támadásnak venni, ha megkérdezi hogy érzem magam, a hangszíne viszont nem engedi eldönteni, hogy egyazon mondattal óhajtja bírálni a tárgyalástechnikámat, engem pedig savazni, vagy éppen meg vagyok dicsérve, az arcjátékáról már nem is beszélve. Pozitívnak tűnik, de miért lenne, miért tenné? Most szövetségesekként léptünk fel, holnapra ez megváltozhat. Ha nem lennék az apám lánya, visszakérdeznék, hogy mi kivetnivalót talál a technikában, vagy hogy most mire véljem a pellengérre állítást; Ha nem lennék Koch, fehér zászlót lengetve megkérném, hogy kussoljon és öleljen átvigasztalón - minden gonoszságát, bántó szavát tartogassa holnapra, amikor felkészülten, az egyetemi oktatásomra nem-hiábavalóan elköltött rengeteg pénzt jó befektetés-minőségét igazolandó, a létező legszofisztikáltabb módon úgy elküldöm a bús picsába, hogy alig várja majd az indulást. Addig viszont..
- Tudom, hogy meg fogom bánni, de őszinte leszek hozzád: ötletem sincs, hogy ennek az ügynek mi lesz a végkimenetele. - Felhúzom, majd leejtem keskeny vállaimat, egy pillanatra talán emberi lénynek is tűnök, hogy ennek a pillanatnak minden gyengesége egy mély sóhajjal tűnjön el, mintha soha nem létezett volna.
- Azt éppenséggel mondta David, - mert nem hívhatom apámat apának, nem, ha Ella Koch-ként akarok érvényesülni az életben, nem pedig David Koch kislányaként - csak hallani nem volt érkezésem.. Egyébként meg nem tud megkerülni, nem lehet megkerülni: ez nem a vadnyugat és nem a kártyaasztalnál üzletelgetünk. Tíz millióért vannak részvényei, de még egyszer ennyire lenne szüksége - ahhoz meg egy zsíros szerződésre, de amire pályázik az hogy-hogy nem a költségvetési bizottság asztalán van, és garantálom, hogy ott is marad. - Ez ugyan nem szerepelt a ma délelőttünkben, mert nem éreztem szükségét az információ megosztásának, de Niederhaus két napot kapott és aztán újra leülünk tárgyalni - ezalatt a két nap alatt nyilvánvalóan értesül mindazon falakról, amelyek a Koch Industries jóvoltából emeltettek az útjába.
Tessék, elég kicsit felszívnom magam és máris kapcsolok.
- Mit jelentett? - Nem invesztálok sokat a kérdésbe, mert nem számítok rá, hogy válaszolna - őt nem vette ki a mai nap, vagy rohadt jó az álarc amit visel. Verbális küzdelembe nincs értelme bocsátkoznom vele, mert - legalább magammal legyek őszinte - nem tudnék fölé kerekedni; A legtöbb amit a kárára elkövethetek az az, hogy a lábára lépek, de az meg talán gyermeteg lenne tőlem.
Könnyedebb témára vált, titkon hálás vagyok érte.
- Mert a kocsányon lógó szemek vajon engem látnak, ha rám néznek? Ugyan már, Arcyl. Nézz körül, tessék, ott van Gallo: tavaly kábé a Remény gyémánttal térdelt elém, olthatalan szerelméről biztosított amikor konkrétan fél éve nem szóltunk egymáshoz egy kurva szót sem.. - Kiábrándultan legyintek, nem kell válaszolni - ő ugyanígy lehet fonákjáról a dolgoknak. - De ott van Sackler, Brown, Du Pont vagy Ziff - utóbbinak látod a felső ajkán azt a heget? Lenyomta a nyelvét a torkomon, és négy öltéssel varrták aztán össze a száját.
Niederhaus megjelenése persze elvágja ezen hiábavaló társalgást, én meg tényleg csak egy leheletnyi értetlenséggel, inkább kíváncsian mozdítom a szemöldökömet, engedve Lowden akaratának - rövidebbre, de nem illetlenül rövidre zárom a távolságot köztünk, az ujjaim nem csak támasztanak az oldalán, de nyugodtan nézheti bárki a bensőséges ölelések szelíd fajtájának.
Vaku villan, mesés lesz a holnap.
- Meglátott minket. Tényleg jó lehet a rum, rögtön benyelt kettőt. - Nem kellene foglalkoznom vele, nem kellene hogy feszültté tegyen a jelenléte, de mégis így van - nem félek, mert nincs okom félni... Majd eldöntöm, hogy mit is érzek, addig viszont:
- Kérj fel táncolni, Lowden. - Pohártól, zakótól egyaránt megszabadulva a kezemet nyújtom neki.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Szerva itt - Csere ott
Szerva itt - Csere ott EmptySzer. Jan. 29 2020, 19:50
Miss Koch & Mr Lowden

- Érdekesen hangzik pont tőled és pont most - mutatok a poharára, a poharas kezemmel, majd somolyogva kortyolok egyet az italomból. Nekem édes, de most sokkal jobban esik, mint a pezsgő. S már jó ideje nem vágyok semmilyen anyag kábító hatására, hogy kiüssön abból a világból, amibe úgy éreztem, nem akarok tartozni. Most már éppen az a kábító, amiért még kora időmben kitűztem célul. Az az igazán részegítő és mámorító. Sokkal jobb falni is. Úgy hívják: hatalom és befolyás. Kiváló drog és kiváló alkohol.
Figyelmen kívül hagyom szemének villanását. Nem az vagyok, akit el lehet hallgatatni, ha éppen mondani akar valamit. Ugyanolyan ritmusban s modorban folytatom szavaim. Ha sértésnek venné, nos, az már nem az én problémám.
- Mit akarsz a tárgyalással elérni? - Kérdezem gyilkos mosollyal, s mert Miss Koch őszinte volt. - Szemed a labdán. Úgy tied a meccs. Most éppen elvetted a szemed róla.
Nem, nem fogom megsimítani érzékenyen a vállát. Egy üzlet, főleg olyanok között, mint a mi szintünk, ha van is, nem éppen most, amikor valakit bedobnak a vízbe. Gyengéket nem veszek tárgyalópartneri szintre fel. Ha le akar süllyedni, tegye. Hagyni fogom. Ha úszni akar, fenn maradni, a kezem máris nyúl érte, s mutatja számára az utakat, s majd ő választ, lévén, nem dönthetek helyette.
- Ezt mi mind tudjuk - hajolok hozzá kicsit bizalmasabban,  féloldalt fordulva, még egy halvány mosolyt is megengedek. Jelezve, hogy Niederhaus nem. A kishalak politikájával játszik, és nem, nem ismerte fel a játékszabályokat. Már a tárgyalás alatt sem, így a részemről végleg kiúszott. Nem, mintha egyáltalán foglalkozni akartam volna vele.
Na végre.
- Ha meghoztad a döntésed, miért mondtad az előbb, hogy mégsem? - Érdeklődök.
A kérdésre, hogy mit is jelentett, csak kortyolok egyet a poharamból, újfent mosollyal. Nem, nem fogom megmondani.
Nem nézek körül, költői kérésnek vettem, tekintetem Miss Koch szemeibe fúródik.
- Ez csak két dolgot jelenthet - és egyik sem tartozik rám. Vagy talán mégis, ha úgy vesszük, elég régóta szívjuk egymás vérét, így vagy úgy. Éppen ezért a szám sarkában egy sokat sejtető mosoly bukkan fel, majd tűnik el.
Csak mosollyal hunyorítok egyet a szemmel, s csak általa láthatóan biccentek. Nem akarok a helyzettel a kárára visszaélni. Éppen, hogy támogatni kívánom. A vaku villanására csak mosolygok. Pont nem foglalkozom vele, kishangyák az életemben.
Ahogy beszél róla, továbbra is csak Miss Koch arcát és szemeit figyelem. A félelem. A nem megfelelés félelme, a bukás félelme. Nevezzem akárhogy, ezt ki kell irtania magából. Ha most gyengéden megpaskolom a hátát vagy vállát, kidobhatom minden célomat, mely szerint nekik a nagy cápák között a helye.
Nem akarok vele táncolni, nem a tánc a megoldás. Mégis, tanulnia kell a helyzetből, így leteszem én is a poharat, s a kezemet nyújtom felé, mintha én kértem volna fel eredetileg táncolni. Elvégre egy hölgy döntése a lényeges, a férfi csak kérheti eme lehetőséget.
Arrébb sétálva, továbbra is tartva felajánlott kezét, másik kezem a derekára helyezem, másik kezemmel tartom az övét és közelebb lépve, átveszem a zene ritmusát, s vezetni kezdem. Minduntalan úgy, hogy ő láthassa Niederhaust. Szokja a látványát. S  közben úgy tekintek a szemeibe, mintha bensőségesen beszélgetnénk és kiválóan élveznénk egymás társaságát. Én kimondottan élvezem is.
Szemem sarkából látom, ahogy Niederhaus áll egy ideig, majd elindul felénk.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Szerva itt - Csere ott
Szerva itt - Csere ott EmptySzomb. Feb. 01 2020, 18:45

Lowden & Koch
the night of millionaires


- Anyátlanságomat kompenzálandó David olyasmire is megtanított, amire egy hölgynek - poharat tartó kezem visszafogott mozdulatával minden nőre rámutatok a teremben - ebben a miliőben egyáltalán nincs szüksége. Pókerezni, golfozni, fegyverrel lőni, két ujjal fütyülni és inni. Tudom mennyit bírok. - Testsúlyomhoz mérten nem sokat, így nálam a harmadik pohárral be is zárul a bazár és átnyergelek a vízre - pezsgőspohárban kérem mondjuk, de az ilyen eseményeken készült fotók ezt nem adják vissza, így lehetek én a közvélemény számára masszív alkoholista; A gátlástalanság az abszolút józan állapotom egyik alappillére, innom sem kell hozzá - az általam húzott határra viszont szükség van, mert ocsmány ha egy nő lerészegedik, de még ocsmányabb (másnap a család részéről a telefonhívás) ha egy Koch teszi: előnytelen képek és óvatlanul megeredő nyelv... Ezért is szeretem, ha mindenki más ellene van a mértékletességnek: előnytelen helyzetükön, kifecsegett titkaik halmán a magamfajta - bár most, hogy a mészáros Lowden is itt áll, legyen magunkfajta csúcsra, hatalomra és trónra törhet, hogy aztán már csak egymás orra alá törjünk borsot unaloműzési célzattal.
- Hasznot, Arcyl. - Mert nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy kivégezni óhajtom Niederhaust egyedül vagy segítséggel: a Koch Industriesnak nincs szüksége rá vagy akár az érdekeltségeire, de állatbarátok vagyunk; Mi jobb szeretjük inkább munkára fogjuk a kóbor kutyát - persze nem mindegyiket lehet.. Forgatom a szememet.
- Miért mániája minden faszinak a sporthasonlat? Annyira elcsépelt. - Költői kérdés, melynek megoldása persze nem talány a számomra, mi több egészen kevés mondatban le tudnám írni - persze ennyiért egyelőre nem írom le Lowdent szexista faszkalapnak, de nem lenne rossz ha kihúzná a fejét a seggéből és hallaná is azt amit mond: nem, nem az elcsépelt részt - hanem hogy az atyáskodása kibaszott lekezelő. A teremben persze bármelyik hölgy szívesen venné a segítőnek feltüntetett kezet, milyen kár, hogy én a legnagyobb jóindulattal sem vagyok hölgy - és nem is arra neveltek, hogy egyszer majd egy remek üzletember csini kis felesége legyek;
- Mert nem vagyok az egóm rabja, Lowden. Nem tudom, hogy felütötted-e egyáltalán a háttéradatokról szóló jelentések mappáját, de a pályázat ellehetetlenítésével még nem léptem - léptünk, bár nem feltétlenül helyes a többesszám használata - a nyakára. Nevezd intuíciónak és figurázz ki kedvedre, de az én szemem mások golyója, pardon labdája helyett inkább a nagyobb képet látja. - A végkövetkeztetéseit sejtető "jelentések" firtatását ezek után már nem nehéz elengednem, mondjuk miért is vártam csodát - a róla, családjáról de főként az apjával való viszonyáról szóló halvány, kósza pletykák és suttogások, illetve a pellengérre állított újságcikkek magától értetődően nem vehetőek készpénznek, de van az a mondás, hogy nem zörög a haraszt ha nem fújja a szél; Sejtelmesnek szánt, önmaga szórakoztatására való hajlama ellehetetleníti őt attól, hogy kellemes-, de ha felkúrja az agyamat akkor attól is, hogy diplomatikus beszélgetőpartnerei legyünk egymásnak, bár nincs azzal gond ha valaki durván szereti. Ide nekem az oroszlánt is.
A gondolatolvasás képességének hiányában azonban nem térdelem ágyékon, hanem táncolok vele - Niederhaus jelenléte csípi a szememet, de az még inkább ha nem látom: a parketten való keringésünk alatt minden feltűnést mellőzve szemmel tarthatom; Arcylról sok, tényleg tengersok mindent el lehet mondani különösebb túlzás nélkül, de azt nem, hogy szar táncos lenne - határozott, de nem erőszakos vezető, nem rángat, nem szorít... Tudni akarom, hogy Niederhaus kivel beszél ha beszél, mert a miénk igazán zárt közösség - pontosabban van az a milliomos és milliárdost elválasztó határvonal, de a mai estélyt az előbbi táborhoz tartozó rendezte a főként utóbbi képviselőinek - a mosolyra feszített arcok mögött gyilkos indulatok: ha esetleg messzebb lát a szemétől, amivel igazán nem szoktam megvádolni a férfiakat úgy általában, akkor pont a megfelelő időben találhat maga mellé szövetségest. Arcyl szociopata nyugalmából ítélve eleve öngyilkos küldetés lenne, én viszont holmi labdás sportok helyett inkább a sakk rajongójaként szeretem a valószínűségi vonalakat két-három-hat lépésre előre átlátni. David Koch nekem adta az életfilozófiáját az emberi kapcsolathoz - "Kezelj minden helyzetet úgy, mint egy kutya: amit nem tudsz megenni, megdugni vagy elásni, azt hugyozd le és hagyd ott." - illetve a meglátását az üzleti élethez - "A tárgyalás művészete abban rejlik, hogy többet tudsz az ellenfél titkaiból, mint ő a tieidből. Mindig hatalmi pozícióból tárgyalj." - és eddig még nem adott rá okot, hogy ne bízzak a szavában.
Könnyedén merülök el Lowden viszonozott tekintetében, mert a mi világunkban így szokás főként, mert itt semmi sem az aminek látszik: ám rajtunk kívül senki nem tudja, hogy a közös tánc harmóniája nem igényel koncentrációt vagy, hogy bármennyire is bensőséges a látvány amit nyújtunk, mintha semmi más nem létezne rajtunk kívül, tisztában vagyunk a saját környezetünkkel.
Egyszerre kedvelem és gyűlölöm őt, fantáziálok róla vagy épp a halálát kívánom, de összességében jobb szeretem őt "barátként" megnevezni - de csak mert nem kívánom ellenségemnek. Ami nem jelenti, hogy nem megyek neki ha egyszer majd a közeli-távoli jövőben azzá válik.
Niederhaus érzelmeivel kapcsolatosan viszont úgy érzem, hogy nem ennyire vegyesek sőt, egyértelműen a Minden Ami Rossz Az Életemben megtestesítője a kazah üzletember számára. Feltételezésemet persze csak a Lowdenre fogott automata fegyver támasztja alá, semmi egyéb.
A jelenlévők általános mentalitását jól jellemzi, hogy nincs sikítozó, telefon után kapkodó, egymást taposó embertömeg - észlelhető az ajtókhoz közel némi mozgás, aki tud az magától értetődően a biztonságot választja és távozik, de mi többiek akár az autó fényszórói elé dermedt őzek: még a zene sem hallgat el, bár ez az egyik előnye a DJ-nek egy zenekarral szemben, a laptopot ott lehet hagyni feltűnés nélkül.
- Arcyl kedvesem.. megtennéd, hogy ha Niederhaus belédereszti a tárat, akkor nem vérzed össze a cipőmet? - Tárgyalástechnika alapfokon: érd el, hogy figyeljenek. Halld a különbséget amikor és ha között.
Hősködök? Nem. Feminista sértődés, mert párosunkból a férfira irányul a pisztoly csöve, mint veszélyesebb célpontra? Nem. Ránézek egyáltalán Niederhausra? Nem, mert a pisztolyát nézem - és ha emlékszünk még a történet elejére akkor most azt is tudjuk, hogy miért: mert elég közel van ahhoz, hogy meg tudjam mondani - nincs kibiztosítva.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Szerva itt - Csere ott
Szerva itt - Csere ott EmptySzomb. Feb. 01 2020, 22:34
Miss Koch & Mr Lowden

- És ez hogy jön ide? - Érdeklődöm udvariasan. Értem, de nem akarom érteni, direkt. Pusztán próbálgatom, s ha már kijelentette, ő bizony férfias nevelésben részesült, akkor megkapja ezt az oldalt. Általában kislánnyá válnak hamar. Miss Koch életét azonban ismerem egy ideje. Mégis meglépem ezt.
- Úgy gondolod, hogy ő hoz hasznot számodra? - Érdeklődésem könnyed, mégis, némileg valóban van benne érdeklődés. - Milyen módon?
Niederhausra még az időt is sajnálom, hogy akár kigolyózzam. Közönyös az érdekeltsége, ugyanakkor tudom, mennyire nem jó, ha bárkit is alulbecsülünk.
- Hogy idegesítsük a hölgyeket, akik unják a sporthasonlatot - villantok egy rövid, cinikus félmosolyt. - És szívesen - mert egyértelmű, hogy a jelzés átért hozzá, csak éppen pörgetett labdát kíván visszapasszolni. Kár, hogy hálón akadt.
- Nem kaptam meg a kérdésre a választ - az elég egyenes nekem támadás azt jelenti, hogy nem adja meg a választ. Én meg nem vagyok rest arra rávilágítani, hogy rendben, játsszunk. Kicsit másként. Belemehetnék, amit elindított ezzel, de most éppen nincs kedvem. És hogy még gyakoroljon egy kicsit, hogy ha át akar vágni a palánkon. Személyes sértegetések leperegnek rólam. Kaptam elég ívet apámtól, hogy most már az övével szemben is immunis lettem.
Niederhaus valóban idegesítheti, érzékelem, ahogy befogja  minduntalan a tekintetével. Majd megtanulja kezelni a helyzetet. Azt azonban figyelem, kikkel próbál társalgásba elegyedni, s miként viselkedik. Voltaképpen mégis azt érzékeltetem a jelenlévőkkel, hogy Niederhaus jelenléte számomra semmit sem jelent. Mindezt azonban nem tudnám megtenni, ha nem lehetne Miss Kochhal összehangoltan táncolni. Kellemes ez a tudat is, s ki is használom, ennyi élvezet nekem is jár, minden mögöttes gondolat nélkül. Egy leendő cápát dédelgetek a kezeim között jelenleg.

Érzékelem a megváltozó hangulatot, de ugyan minek hagyjam abba? Annyit azonban megteszek, hogy éppen hátat fordítok Niederhausnak. Nem véletlenül. Ha ki akart volna nyírni, már megtette volna. Azért kellemetlen érzés, ha fegyvert fognak az emberre, de a szemem sem rebben.
Miért? Egyesek mindenféle jelzővel aggatnak fel. Igazuk van, egy dolgot kivéve. Talán én lennék a legboldogabb, ha meghúzná a ravaszt. Túl gyáva vagyok megtenni. Így inkább az úszkálást választom.
A kialakuló csendben már nem táncolunk, de még mindig szemben állok táncpartneremmel. Tehát valóban mi vagyunk a célpont. A szemeibe tekintek Miss Kochnak.
- Mennyire vagy ebben biztos? - Elértem a szavait, s nem feltétlenül a kibiztosításra kérdezek, hanem a távolságra. Ha túl messze van, akkor lépnem kell. Szó szerint.
Mostanra már úgy helyezkedem, hogy Miss Koch egyáltalán ne lehessen célpont. Messze áll tőlem a hősködés. De elég nagy darab vagyok, hogy ha már nem tudott elmenni a helyszínről, több esélye legyen azzal, hogy takarom a lehetséges lövés elől. Már nem vagyok altruista. Önző vagyok. Akarom-e irányítani Niederhaust? Közömbös, mit akar, még így is. A halálommal én és ő veszítene, ki sírna utánam? Rossz lóra tettél öregem.
- Minek tartaná azt az embert, aki hátulról lő le egy fegyvertelen embert, Herr Niederhaus? - Még mindig nem fordulok meg, csak a válasza után. S még ekkor is takarásban hagyom Miss Kocht.
Közelebb lépek a férfihoz. Izgulok, ideges vagyok? Inkább feszült, amit közönnyel takarok és némi gúnnyal. Ha sarokba szorítanak, sem adom lejjebb. És ezt még mindig nem tartom annak. Mint ahogy korábban említettem, talán még hálás is lennék érte.
Remélve, hogy még nem veszi észre a mulasztást, közelebb megyek. Időt kell nyernem. A férfi tekintetét fogva tartom, hogy eszébe se jusson, miért vagyok még mindig nyugodt. Noha akkor is nyugodt lennék. A vesztesek nyugalmával. Vagy emelt fővel halok meg, vagy emelt fővel nyomom le a torkán a fegyvert. Nem részesültem kiképzésben, a box mellett legfeljebb a golfütőt lendítgetem. De ha felbőszítenek, akkor jön a nincs bocsánat. És féltem Miss Kocht is. Túl közel van, s nem lehetek óvatlan. Mivel üzletember vagyok, nem kiképzett védelmis, így csakis a tárgyalásokra és a pszichés megsemmisítésre tudok támaszodni. Ha elvesztem a nyugalmam, akkor nem csak nekem van végem. Márpedig a fegyvert ki kéne venni a kezéből, vagy őt magát kiütni.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Szerva itt - Csere ott
Szerva itt - Csere ott EmptyHétf. Feb. 03 2020, 15:44

Lowden & Koch
the night of millionaires


Úgy csinál, mintha ezt a játékot nem játszhatnánk ketten - bicskanyitogató ez tény, de nálam kevésbé fegyelmezett nőnél érhet el valós sikereket: én megérzem ha fogást keresnek éppen rajtam, és nem a szexi módokon; Ennél fogva be szoktam érni ilyen vagy olyan fantáziaképpel a delikvensről - hogy pozitív vagy éppen negatív oldalra billen-e ennek a fantáziának a túlsúlya az mindig a másikon múlik.. Ha erre járna egy indokolatlan busz, Lowdent biztosan alálökném.
- Kezdesz vakulni, Arcyl? - Állam vonalával éppen csak irányba intek, bizony amott nem üres pezsgőspoharak gyűlnek egy kisebb klikkesedés körül, akik a részegekre jellemző módon egyre hangosabbak, és egyensúlyuk is akadozik: világszép tűsarkairól csetlik az egyik korombéli leányzó, és tessék már ki is állította magáról a bizonyítványt - önnön méltóságától saját magát fosztotta meg, és közben-ezzel meggyalázta Jimmy Choo egyik remekművét...
Jó, hát egy kis alkoholmámornál élt már mindenki rosszabbat, bocsánatos bűn - csak nem ott, ahonnan én jövök.
- Hozhat, csak így feltételes módban, ha elég intelligens ahhoz, hogy felismerje és megragadja a lehetőségeit. Egyedül, mert nekem nem feladatom, de még csak érdekemben áll pancsolni előtte a kezemmel a vízben, hogy rájöjjön: megihatja. - Soron következő kérdésére mindössze ragyogó mosolyom felett derült fényű pillantásomat kapja válaszul: oké, hogy ebben az ügyben egyazon oldalon szereplünk, megkockáztatom szövetségest játsszunk, de ahhoz tényleg nem ittam eleget, hogy felelőtlenül kiadjam magam, vagy akár az elképzeléseimet.
Arcyl Lowden akkor is egy kibaszott mészáros, ha most éppen gyengéd is az irányomban. Szemeimet forgatom a magyarázatra, finoman csücsörítek a szívesen-jére és nem, nem mondom ki amit gondolok: baszd meg magadat, édesem.
- Intelligens ember vagy, biztosan kitalálod, hogy mit jelenthet. - Hunyorítok rá egy pillanatra, tessék fiam, a tükörképed: mondjuk én alulteljesítem az elvárásokat, és nincs a szám sarkában önelégült kis mosoly annak örömére, mert olyan kis sejtelmes vagyok. Koch vagyok - ha nem akarom, akkor nem kell válaszolnom, sőt.
A tánc vele amennyire eszköz, olyannyira szórakozás is - nincs szükségem arra, hogy megenyhítse a hangulatomat bármivel is, mert az egymáson köszörült nyelv a pillanatban létezik csupán, és már el is engedtük; Niederhaus jelenléte nélkül egész este ellennék a karján, a parketten, bár aligha akkora rajongója a táncnak (nem csak az ilyen jellegűnek, de az összesnek) mint én.

- Tekintve, hogy kettőnk közül nem én vagyok a vak... Az adrenalin hatására megnő a testedben keringő vér mennyisége, így egy két méterről leadott lövés okozott vérspricce tönkretenné a cipőmet, neked meg akkor jobb is, ha halott vagy. - Kellően arrogáns, és eléggé hangos a válasz ahhoz, hogy Niederhaus is hallja - ha már ribanc vagyok, tartson csak felszínes, cipőfetisiszta ribancnak - de Niederhaus nem látja a beszédes pillantást, amivel Arcyl tekintetét kutatom válaszért, árulkodó pupillatágulásért, bármiért. Magamat illetően nem kételkedem abban, hogy nem is látszik a pupillámtól az írisz, bár a sötétbarna szín miatt egy ilyen változás nem annyira látványos - az "üss vagy fuss" reakció viszont ősi szabály, génekbe és csontokba kódolt..
Megfordul. Úgy lép, hogy takarásban legyek, amivel eléri, hogy megütközött pillantásom lyukat égessen a tarkójába - adná magát, hogy hőskomplexussal könyveljem el, de ennél sajnos jobban ismerem Lowdent: ami azt jelenti, hogy halvány lila elképzelésem sincs miért csinálja amit csinál. Azt is csak halkan merem megjegyezni magamnak, hogy olyan mintha védeni próbálna, de mert sem a hely, sem az idő nem alkalmas a nonszenszekre, a terv részleteit nem ismerem, és különben is...
Az élete tönkretételéről fröcsögő, hisztérikus Niederhaus jobb kezes - ez nekünk vele szemben ugye bal oldalra esik, tehát adja magát hogy ebbe az irányba, balra lépjek ki Arcyl mögül: mintha N ott sem lenne, futó pillantásom nem állapodik meg rajta egy tizedmásodpercre sem, és szavaimat is csak Lowdenhez intézem. Olcsó komédia, de hát az ember a saját túléléséért mit meg nem tesz.. Igyekszik magára vonni egy fegyveres férfi figyelmét, agresszivitását, pisztolycsövét bízván abban az egyetlen másodpercben amibe egy lőfegyver kibiztosítása kerül - ami alatt a közelebb álló, fizikumát és még pár tulajdonságát tekintve valóban veszélyesebbnek minősülő eredeti célpont léphet; Sokan félnek a lőfegyverektől, másokat pedig ezen félelemből fakadó hatalom mámorít meg, de az alapelv nem több, mint egyik a másiktól elvesz valami tárgyat. Ovi óta gyakoroljuk, el sem lehet rontani.
- Az eszem megáll tőled, Arcyl, képes vagy ilyenkor moralizálni? Nem mindegy neked, hogy mennyire gyáva? Mi ez a perverzió, hogy közben a szemedbe kell hogy nézzen? Ti férfiak, és az a kurva nagy egótok.. - Annyi undor és megvetés van a hangomban, hogy a nagyanyámat biztosan büszkévé tenném vele, de ami még fontosabb Niederhaus is az a fajta nőgyűlölő, aki egy hozzám hasonlóan alacsony, filigrán nőtől igazán nem veszi jó néven, hogy az két lábbal tiporja a golyóit - szívesen megkérdezném Lowdent, hogy meccslabdának számít-e a dolog, de jelenleg Niederhaus fröcsög, üzletről fröcsög, hozzám beszél és most először a szemébe nézek, nyugtázom a jelenlétét egy gúnymosollyal, és természetesen beléfojtom a szót. Moccan a fegyver csövének iránya Arcylról, gondolom előbb-utóbb csak kiprovokálom, hogy rám emelje.
- Elhallgass kisember! Parádézás ide vagy oda, köt az üzleti titoktartás Josef, ha ennek keresztbe fekszel elintézem, hogy felakasszanak és az már mindegy lesz, hogy melyik fára... - Vibrálni érzem a véremet, a bőrömet, hangom, erőm, mindenemet - úgy lehet később ezt azonosítom be halálfélelemként, de egyelőre közelebb érzem az eufóriához. Rám emeli a pisztolyt - végre - ami még mindig nincs kibiztosítva.
Labda, passz, valami, Lowden?

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Szerva itt - Csere ott
Szerva itt - Csere ott EmptyKedd Feb. 04 2020, 20:29
Miss Koch & Mr Lowden

Nem mosolyodok el elégedetten, még csak a szemem sem villan. Elkönyvelem pusztán, miként reagált a kérdésekre. Ugyanaz az érdeklődő arckifejezés marad a képemen, a folytatásra is.
Hümmentek egyet, s ezzel együtt bólintok is arra, miként tekint Niederhausra és a hozható haszonra. Ugyanazon elveket valljuk, talán éppen ezért is tapsoltam neki gondolatban a megbeszélés után.
Átment azon a próbán is, hogy elmondja, miként tenné, így a villanás és némi halvány mosoly nekem is ott bújkál a szám sarkában. Helyes-helyes, ne is adjon ki mindent elsőre.
Egy újabb telitalálat. Ez sokkal inkább köszönhető... nem is tudom, pontosan minek. Abba nem burkolózhatok, hogy régóta ismerjük egymást, vagy hogy van tapasztalatom már. Talán mind a kettő.
Egy képzeletbeli leszaromot kapok vissza, így hát a mosolyomban szintén azt látja. Lepereg rólam, közönyössé váltam arra, hogy ha valaki azt hiszi, majd veszem a fáradtságot és úgy ugrálok, ahogy ő fütyül. Szóval nem, nem találom ki, és az a negédes vicc is lepereg, hogy intelligens embernek tart. Mert: nem ezt kérdeztem és nem ezt kértem. Ha nincs válasz, akkor nem is érdekelnek a szavai, ennyire pofonegyszerű. Manipulálni már nem lehet. Gomb az nincs, amit nyomogathatna, így még lapozni sincs min.
- Mitől lenne adrenalin löket itt? - Kérdezem nyugodt érdeklődéssel. - Csak mondd meg nyugodtan, hogy akarsz egy új cipőt és meglesz.
Mert valóban? Min izguljak? Igen vagy nem. Nincs semmilyen pupilla tágulás, marad ugyanolyan. Általában egyes körökben erre adnak egy nevet, és talán igazuk van. Nekem az adrenalint a tárgyalóterem, a jelentések és megbeszélések adják. Ez hidegen hagy.
Tehát fegyver van nála. És megint nem válaszolt a kérdésemre. Nők. Kedvem sincs megfordulni, annyira nem érdekel Niederhaus. Gyáva. Gerinctelen. Hírnévhajhász. A lényegen nem változtat. Azonban itt van Miss Koch és legalább ő legyen biztonságban, míg felmérem, mivel is állok, immár, szemben.
Nyugodt közömbösséggel tekintek Niederhaus szemeibe. De nem sikerül annyira belelovalnia magát, hogy figyelmen kívül hagyja, ha mozdulnék. Márpedig nem éppen azt szeretném, ha rájönne, nincs kibiztosítva a fegyvere. Így meg akár egy gumilabdát is tarthatna felém.
Szemem sarkából látom, ahogy Miss Koch mégis kilép mögülem. Aki most ostoba libát kiált, az sürgősen fogja be. Ahogy meglátom a bal oldalalom, már sejtem, mi a terve, így néma maradok, hagyva, hogy a szuggerálás hasson. A kérdése és a színjátéka során azonban bekapcsolódok.
- Mi a bajod vele? Az előbb az enyémbe néztél. Ki is perverz és van kurva nagy egoja?
Aztán tényleg elnémulok, hagyva, hogy Miss Koch szóval tartsa és elfeledkezzen egy dologról: éppen neki balra vagyok, s jobb oldalról védtelen.
Nem kell Miss Kochra tekintenem, hogy érzékeljem: mintha élvezné. Ó, igen, maradjon is meg ezen jó tulajdonsága!
Niederhaus beszűkül tudata és ezzel együtt látószöge, amiből éppen talán csak egy másodpercre kerülök ki, felém dobja azt a labdát, amit máris visszaütök. Niederhaus felé.
Míg jobb kezem egy erőteljes jobb horoggal látja el a gyomrát, bal kézzel magam felé rántom a fegyvert, ami a legszerencsétlenebb tett is lehetne, majd kiderül, ez jutott eszembe, mivel a padló kövezetéről akár vissza is pattanhat a golyó, ha hirtelen mégis kibiztosítja a fegyvert. A gyomros után tarkón vágom, hogy kicsavarjam a kezéből a fegyvert a másik kezét, fegyverét fogó kezemmel. Talán mégis van haszna boxolni. Vajon fogok-e hallani lövést, s érezni egy lökést magamon?


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Szerva itt - Csere ott
Szerva itt - Csere ott EmptyVas. Feb. 09 2020, 20:41

Lowden & Koch
the night of millionaires


Azonnali válasz helyett csak lehunyom ráemelt tekintetemet, és szinte alig észrevehetően megrázom a fejemet - és most már kezdek élni a gyanúperrel, hogy Arcyl Lowden mellett mindig minden több jelentéssel bírhat; Félreértést elkerülendő, okkal nem mentem filozófia-szakra, nem lettem bölcsész és/vagy látnok, az én hideg logika alapjain nyugvó jellemem kifejezetten utálja az egyenes beszédet-, egyértelműen detektálható érzelmeket nélkülöző nagykörítéses romantikát, amit itt ugye több soron előadott nekem az úriember; Anyám temperamentumát örököltem, amit időpazarló feleslegességnek ítélek meg, azt nem lehet beállítani számomra izgalmas rejtélynek, vagy a nagypályások általános magatartásának. Az csak időpazarlás - szükségem van rá, hogy ne essek bizonyos történések mikromenedzselésének hibájába, hogy a nagyobb képre koncentráljak; Jó példa rá, miszerint ha megölsz egyet, gyilkos leszel - ha milliókat, akkor hódító.
Azonnali válasz helyett, ezer jelentés helyett így csak lehunyom a szemem, és nem nézek Arcylra kérdőn, mert vészhelyzetben higgadtnak maradni (vegyünk csak engem) nem tartozik az emberi természet furcsaságai közé; Tudom, hogy ez később bosszulja meg önmagát, utólag engem is utolér, mert a szervezetemnek ki kell adnia magából valamilyen módon mindazt az energiát, ami jégre teszi az 'üss vagy fuss' reakció 'fuss' felét - gondolom definiálhatom félelemként is - de nem nyomja el az életösztönt. Lowden ehhez képest... nem tágult a pupillája, nem mélyült a hangja a megélt feszültség súlya alatt - a zakója hajtókáján futnak végig az ujjaim szükségtelenül, kinyitom a szememet és ahelyett, hogy ebben az alkalmatlan időpontban megkérdezném: az utolsó orvosi vizsgálata nem tért-e ki véletlenül szociopátiára a kórtörténetében..
- Akarok egy új cipőt. - De ugye ahhoz, hogy cipőt vehessen nekem, túl kell élnie ezt a bulit - és amilyen megátalkodott, képes lesz nekem felemlegetni, hogy ebben a pillanatban féltettem őt. Ha jobban belegondolok, le kellene lövetni még most, mert az üzlet világában rajta kívül nincs senki, aki elintézhetné nekem idejekorán az ősz hajszálakat. Niederhaus mindebből csak annyit érzékel, hogy karakterének még a fegyverrel sem képes számottevő nyomatékot szerezni - nem gondolta ő ezt át.
Mialatt ő megfordul, eltakar, van időm újabb pillantással illetni a környezetemet: egyre kevesebben vannak a teremben, és a maradék is három csoportra oszlik. Legnagyobb létszámban azok vannak akik az ajtó felé haladnak lehetetlen csendben, mert megtehetik, mert élni akarnak; Legkisebb létszámban akik Niederhaus háta mögött álltak mikor az fegyvert rántott, és most közelítenek hozzá - mert nem igazi az a parti ahol nincs legalább egy patrióta; Háborút megjártak, katonai suliban végzettek, hőskomplexusosok - de jó hír, hogy egyik sem ugrik Niederhausra még, mert nem akarják lelövetni Lowdent.
Létszám szempontjából középmezőnyös a harmadik csoport: akik nem közelítenek, nem távolodnak csak állnak csendben a kamerás mobillal - tipikus Darwin-díjas, cselekedni nem vágyó szemtanúk, tragédiát szimatoló dögkeselyűk, akik még nem sejtik az önmaguknak okozott kárt; Mert nem csak minket, de önmagukat is megörökítik - ennél kevesebbért is el lehet veszíteni David Koch jóindulatát, hát még ha tétlenül nézik a kislányát egy fegyver csöve előtt..
- Aranyos, hogy veszélyesnek képzeled magad, kicsim. - A hangom dorombol felé, a gyűlöletem viszont már-már tapintható: Niederhaus arcán átsuhan némi hitetlenkedő zavar, mert tessék nála van fegyver, mi mégis csakis egymással törődünk. A helyében én már lőnék, pontosabban az ő helyében én már akkor elsütöttem volna a fegyvert amikor elérem táncoló kettősünket - a meglepetés ereje érvényes az élet minden területére; Gyomron lőni a férfit, szemen a nőt, aztán golyót ereszteni a saját fejembe - mert nincs az a börtönlétesítmény, ami biztonságos lenne számára még így sem, hogy egyáltalán nem lőtt sehová, senkire.
De tessék, helyben vagyunk végre rám figyel, de a testével nem fordul utánam, csak kinyújtott karját, fegyvert tartó kezét viszi a mozgásommal összhangban, testétől egyre távolabb, és közben hadarva ordít - ribanc vagyok, semmi változatosság, és jobban járnék ha kisebb lenne a pofám, az arcom és a merszem, mert csúnyán megüthetem a bokámat. Rákacsintok, amikor felé közeledve bevallom neki, hogy nem egyszerűen ribanc, de a ribancok királynője vagyok - ezen a ponton lendül Arcyl, bennem tajtékot ver az eddig takaréklángon tartott adrenalin, és a világ lelassul, elmosódik amint eléri a fülemet a hátrahúzott szán semmivel sem összetéveszthető, émelyítő hangja; Ámbátor nem kizárt, hogy csak a mozdulatot látom a megfagyott időben, a hangot csak odaképzeli az elmém - a torkolattűz már csak kóbor remény, hogy az elme játéka lenne csupán, az eldördülő lövés hangja pedig kiváltja a zsibbadt sokkot: már nem látom Lowdent, valahol ott kell legyen a Niederhaust leteperő férfiak, karok és lábak közt, mint valami nagyon elbaszott orgiában; Üvöltés, sikítozás, fejetlenség, a maga nemében tökéletes a káosz és akkor valaki mentőért kiált - kurva nagy kedvem lenne elájulni, úgy érzem.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Szerva itt - Csere ott
Szerva itt - Csere ott EmptyHétf. Feb. 10 2020, 21:42
Miss Koch & Mr Lowden

Figyelem, ahogy behunyja szemeit, s csendben maradok. Mintha nem is lenne fontos az, ami körülöttünk, mögöttem történik. Mert nem az. Töprenghetnék azon, mikor lettem ennyire közönyös, vagy közömbös. Az okot tudom, s annak is az idejét. Az életem felett én rendelkezem, s hiába gondolja bárki is azt, hogy akár fegyverrel, akár manipulatív szavakkal, átveheti azt, már nem megy neki. Éppen ezért vagyok a jelenben, és éppen ezért vésem emlékeim közé ezt az arcot, mellyel éppen szemben állok.
A finom mozdulatot, amellyel a hajtókám felé nyúl, s végigfuttatja ujjait, mintha csak valami semmiség, kedvesség lenne. Lefoglalt kéz, amely sokkal inkább mást tenne, s máshol. A kinyiló pillák mögött rejlő íriszekbe figyelek a sajátommal, majd a szám bal sarka mosolyra görbül.
- Óhaja parancs, Miss Koch - hogy ki fogja neki majd megvenni, ha itt mégis balul sülne el, azzal valószínűleg én már nem tudok foglalkozni. Nem fog balul elsülni. Niederhaus ehhez kevés, akkor már legalább én, biztosan halott lennék, s nem éppen azon lennék, milyen messze is áll tőlem. Ismét vesztes pozícióból tárgyal. Ideje lenne megtanulnia végre, hol is a helye. És az már jóval lejjebb van, mint példának okáért, délután volt.
Érdekelnek a környezettanulmányok, mikor fontos az összkép és a benyomás. Jelen pillanatban azonban csak egy fő képviseli a fókuszcsoportomat, az pedig... nem Niederhaus. Ő csak egy tartóváz, amely a fegyvert lóbálja, és amely, hála Miss Koch megfigyelőképességének, s ami nem csak egy csokor vörös rózsát kíván, bonbonokkal, éppen egy gumilabdával ér fel.
S mivel Niederhaus tekintetét tartom éppen rövid pórázon, a szemeim sem pattognak egyik helyről a másikra, hogy észrevegye, akár csak a szeme sarkából: vannak önjelölt hősök is a helyszínen. Akik akár nagyobb kalamajkát is okozhatnak, ha idő előtt lépnek közbe. De még fűti őket a félelem, mi lesz, ha a hármasból kettőnek hajszálában görbület áll be. Mivel azonban csak egy helyre tekintek, halvány gondolatként motoszkál pusztán a fejemben.
Azért Miss Koch szavai felérnek egy szöges ostorcsapással, akármilyen doromboló hangéllel búgja kiszemelt, s magát hősnek tartó, áldozatunk felé. Ezt még Niederhaus is megérezte, nagy a kísértés, hogy ördögi kárörvendő vigyorba torzuljon arcom, de cseppet sincs kedvem elrontani Miss Koch játékát, melyet oly mesterien űz.
Ki kell használnom az alkalmat, különben oda a varázs, és idő előtt törik össze a káprázat tükre, ha most nem lépek. Pupilláim most tágulnak, teljesen befogva Niederhaus mozdulatát és a fegyverét is. Még megvan, hogy kézzel ráfogok a kezére, a fegyver helyett, s érzékelek két dolgot. Eltalálom ugyan a jobbommal, de rándul a bal kezem, ahogy a többiek is beérnek bennünket. Rövid győzelmem, hogy elfordítsam a fegyverét akárkiről is, kudarcba fullad, ahogy megpróbálják elvenni tőle mások is. Nem tudom, hol ért volna végútjára a golyó, ha nem lépnek közbe. Hátralépek, ahogy szinte kitépik a kezemből a férfit, s olyan érzésem van, mintha saját magamnak húztam volna be azt a jobb egyenest. Lépek még egyet hátra, arcom merevre fagy, s résnyíre szűkülnek szemeim, ahogy elemzem, felidézni akarom, mi is történt.
Önkéntelenül Miss Kochra esik a pillantásom, keresve sérülés jeleit, s csak oldalpillantásból látom, ahogy Niederhaus már a földön van, felette ki tudja, hány ember fekszik, hogy a földön tartsa őrjöngésében. Visszatekintek rá, a szemeibe, közönyösen. Nem te nyertél, Niederhaus, vége.
Hallottam a dördülést. Láttam a torkolattüzet lent, az alsó periférián. Amit nem hallottam, az a csapódás. Ha nem földbe, oszlopba, nem is a körülöttem levőkbe csapódott és még Miss Koch is láthatóan sérülés mentes, a megoldás csak egy helyen keresendő.
Nem nézek le. Kezem önkéntelenül szorítom a gyomrom tájékára, ahol az ütést érzékeltem. Nem tehetem meg azt a szívességet, hogy most kiterülök a földön.
Miss Koch csak két lépésre, ha van tőlem. Másik kezemmel a könyökét érintem meg, majd kicsit feljebb emelem a kezem, hogy megérintsem. Hogy ... tudjam, jól van-e.
A pokoli, égető fájdalom robbanásszerűen éri el a tudatomat, legszívesebben felordítanék.
Vajon mennyit ér apám kondícionálása, mely szerint fájdalmat nem mutatunk ki?

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Szerva itt - Csere ott
Szerva itt - Csere ott EmptyKedd Márc. 03 2020, 20:18

Lowden & Koch
the night of millionaires


A dördülés... Mindenkire másképp hat.
Sikoltozás, fejvesztett menekülés az egyik oldalról, a másikról a fegyvertől nem tartó, hőskomplexusukat kielégíteni vágyó, hazafi, akármi férfiak dulakodása Niederhaussal, hogy második lövésre már ne legyen alkalma. Én? Megdermedek.
Ha más nem filmekben látta már mindenki, hogy egy-egy lövöldözés helyén a ballisztikusok mágiája kell ahhoz, hogy minden golyót és becsapódási helyet felderítsenek, de az sem példa nélküli, hogy néhányat meg sem találnak... Mégis zsigeri szinten ér el a rossz érzés a dördülés pillanatában, hisz a gyomorra szorított kéz alatt a fehér ing szomjasan issza be a vért, bár aligha takargatni hivatott a mozdulat és ő maga nem is néz oda - az én tekintetem akárha tükör, a néma tanú, azonnal elárulja neki a választ, még ha kérdést nem is intézett egyáltalán;
Érintésére megrebben a tekintetem, végigszalad az egész testemen, mintha álomból riadnék éppen - nem nézem a kezet amely érint és a karomon feljebb simít, pillantásomat csak nehezen emelem fel az övébe, de ha már ott van viszonozom az érintést, arcára simítanak fel ujjaim.. Akárhogy igyekszem, nem tudok mosolyt erőltetni magamra. Hallom, hogy valaki orvosért kiált, de nem esik le rögtön hogy én vagyok az, hogy én ordítok azért fordul számos arc és kamerás mobil az irányunkba.
Szerencsére a New Yorki elithez orvosok is tartoznak szép számmal, a meghívottak közt is akad néhány: ujjbegyeimen érzem Arcyl bőrének melegét, pedig egy gondolattal ezelőtt lehúzták-fektették a földre, hogy valaki egy összetekert valamivel, damasztszalvéta talán nyomást fejtsen ki a sebre, amíg a mentők ide nem érnek. Attól félnek, hogy hisztériás leszek, esetleg összeomlok a katatón nyugalomba, így a táncot, ahogy Niederhaussal viselkedtünk, az iménti érintéseket félreértelmezve bevonnak, beszéljek hozzá, tartsam ébren...
Ha nem ittam volna meg azt a két-három pohár whiskeyt, most biztosan sírva fakadnék.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Szerva itt - Csere ott
Szerva itt - Csere ott EmptyVas. Márc. 08 2020, 19:27
Miss Koch & Mr Lowden

Miss Koch karjáról a tekintetére siklik sajátom. Még nem, még mindig nem érzem, hogy fájna és ez meglep. A választ viszont látom a szemeiben, akár akartam kérdésként feltenni, akár nem. Eltalált. Feltekint rám, s ott van benne valóban bizonyosságként, ahová az előbb meredt. A gyomrom az, de neki nincs baja. Mióta foglalkozom én ezzel?
Érzem az ujjait, végigfut valami rajtam, le, a gerincemen, a sarkam legaljáig és ott el is hal. Hogy a gyomromból érkező fájdalom szinte azonnal a másik irányból törjön felfelé, felülírva Miss Koch ujjainak érintését is, arcomon.
Nem hallom már a kiáltását, fülemben már a szívem kétségbeesett dübörgése ver rohanó taktust, ahogy küzd az életéért ennek a testnek.
Az pedig először nem enged a húzásnak, hogy lefektessék a földre, meredten áll, mint a sziklatömb és olyan érzésem van, mintha csak figyelném, mi is történik a testtel, amiben én vagyok. Ahogy lefektetnek, érzem, ahogy tolul felfelé a vér, de nem fogok köhögni, a fájdalom pedig még erősebben jár át, ahogy rányomnak valamit a sebre.
A zúgás és a félig fuldoklás között csak Miss Kochra tudok koncentrálni, vagy figyelni, fogalmam sincs. Mint ahogy azt sem veszem észre, ahogy kezem nyúla felé, de csak a cipőjére tud zuhanni. Mielőtt még minden sötétségbe zuhanna, elmosolyodom, ahogy meglátom, Miss Koch a jövőbe lát. Jövök majd neki egy cipővel...

A következő életemben, talán...

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Szerva itt - Csere ott
Szerva itt - Csere ott Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Szerva itt - Csere ott
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Ada & Zach - Információ Csere

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: