New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 79 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 79 vendég :: 2 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Zoey Miles
tollából
Tegnap 23:23-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:59-kor
Marigold Miller
tollából
Tegnap 22:44-kor
Aston Miles
tollából
Tegnap 22:05-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Tegnap 22:01-kor
Oaklyn Davis
tollából
Tegnap 21:58-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:34-kor
Rowan W. Mills
tollából
Tegnap 21:18-kor
Perla Rivera
tollából
Tegnap 21:09-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

sera x warren | a little party never killed nobody
Témanyitássera x warren | a little party never killed nobody
sera x warren | a little party never killed nobody EmptyCsüt. Jan. 16 2020, 17:16
glad that you
made it

Robert Waterford New York egyik legnevesebb magánbankjának igazgatója, a felesége viszont még arra sem képes, hogy a cipőjét a ruhát összefogó övhöz passzintsa. Ez már egyenesen vérlázító – tudtam én, hogy oka volt annak, a hátam közepére sem kívántam ezeket a találkozókat! Ott volt a szemérmetlen hazudozás, a felesleges bájcsevej és a szép szavak mögül csöpögő gúny is, nem beszélve arról, hogy mindenki úgy járkált körbe-körbe, mint egy keselyű, lesve a prédára; egy-egy elejtett információs morzsa, üzleti lehetőség, vagy tipp, hogy aztán jól keverhessék a lapjaikat a tőzsdén. Vicc az egész. Leginkább az egyik filmre emlékeztet, már nem is tudom, melyikre; mindenki szomorkodó álarcot visel a bálon, de mögötte fülig ér a számító vigyor.
Én sem vagyok jobb. Már tizenhét perce tettetem széles mosollyal, hogy egy szó is érdekel abból, amit Waterford felettébb nagyzoló beleéléssel ecseteli, micsoda bátor húzás volt az elnök részéről megszorongatni a demokrata többséget a Kongresszusban az öt milliárd dollárért. Nem mindenki meri már megtenni, amit kell, valami hasonlót mondott. Aztán belekezdett egy vietnami háborús sztoriba.
Látom, hogy mozog a szája, és külön nagy figyelmet szentelek annak, hogy mindig bólogassak és visszakérdezzek, mikor a hangsúlyából érezhető, hogy most valami „nagyot” mondott. Nem mechanikusan, annál finomabb algoritmussal kalkulálva; igazán tökélyre fejlesztettem az emberi beszélgetés utánzását.
…tehát mindent összevetve valóban felháborító a feltételezés, hogy az amerikai jelenlét ne hozott volna pozitív változást az emberek életébe. Úgy értem, most már van gyorséttermük is. – Ezen a fergeteges poénon mindenki jót nevet. Az én kacajom is egybehangzik az övékkel; jobb szeretek úgy gondolni erre, mint egy színpadi előadásra. Ha ők maszkot ölthetnek, akkor én is. Szívesen játszom el, hogy egyetértek másokkal, akkor is, ha ilyen undorító brogue cipőt vett fel egy black tie eventre.
A Wall Street két dologról híres: több pénzzel bélelt mellényzseb jutott egyetlen négyzetméterére, mint a város más részein akár négyzetkilométerenként; és hogy több bűntény történik, mint a Bronx legrosszabb környékein. A különbség legfeljebb annyi, hogy itt ritkán úsztatja vér az utcákat, mert a bináris kódok, amelyek lényegében a felmérhető anyagiakat magukba foglalják bizonyos páncéltermekben őrzött exabyte-okban, jól itatják fel.
Robert Waterford, például, néhány hónappal ezelőtt vásárolt meg egy blokkot Brooklyn északi részén, ahol korábban városi tulajdonban lévő bérlakások voltak, ám nem voltak nyereségesen üzemeltethetőek a kerületben, és mivel hagyták leromlani az állapotát, öt éven belül vagy teljes felújítást kellett volna vállalniuk, vagy átadni valakinek a tulajdonjogokat. Utóbbi mellett döntöttek. Persze, a szerződésben benne volt, hogy nem lakoltathatja ki a lakókat, hacsak nem szegik meg a kedvezményes lakhatási feltételeket. Úgyhogy Waterford szólt a haverjainak, akik a környéken több bérház tulajai voltak, és egységesen építkezésbe kezdtek, ami jó volt, első ránézésre; az önzetlen parkosítási és útépítési munkálatok végeztével azonban újrabecsültették az ingatlanokat, és megállapították, hogy a felújított épületek korábban megállapított négyzetméterára messze elmarad az értéküktől, így emelték a lakbért, ami a kedvezménnyel együtt is azt jelentette, hogy a korábban ott élő munkásosztálybeliek nem tudták tovább megfizetni. Sokan már a hetvenes évek óta ott laktak; most pedig pár hónap leforgása alatt elvesztették az egészet.Az egyik lakó, például, nem tudott máshová menni, és öngyilkos lett a lakásban.
Mrs. Waterford viszont még mindig képes sötétbarna bőrövet húzni fekete bőr cipőhöz.
– Jaj, Robert! Hát nem látod, hogy untatod a kishölgyet ezzel a sok csevellyel a régi időkről? – nevetett a felesége felettébb rosszul tettetett vidámsággal. Azt hitte, nem láttam, milyen rusnya oldalpillantásokat vetett rám és anyára, mikor a mostohaapámmal idesétáltunk hozzájuk. Mintha az én hibám lenne, hogy a férje vak, mint egy ronda, szőrös denevér, de még így is képes illetlenül sokáig bámulni a dekoltázsomat!
Ugyan! Sera igazán intelligens lány – nevet Thomas. Szende mosollyal pillantok fel rá, aminek gondolatától is hányingerem támad, de úgy kell tennem, mintha jól esne a bókja. Mindig úgy kell tennem. Előbb-utóbb talán el is hiszem majd. – Nem igaz, édesem?
Kiráz a hideg. Mindig minden ismerősének azzal a sírós sztorival áll elő, hogy tíz éves korom óta ismer, és a sajátjaként szeret, én pedig mindig csak bólogatok. Igen, Thomas igazán nagyszerű ember! Talán ezt is elhiszem majd egy nap. Sosem volt apám, úgyhogy igazából honnét tudjam, vajon mi a természetes? Mi az egészséges?
Sajnos a politika nem az erősségem – sütöm le a szemeim szégyellősséget tettetve. Addig se kell azt bámulnom, hogy kunkorodnak Waterford orrszőrei. – Egy kicsit mindig el vagyok veszve benne… De Ön nyilvánvalóan rendkívül jártas! Örömmel tanulok újat.
– Ugyan, nem kell tettetned, hogy érdekelnek ennek a vén marhának a sztorijai, drága! Nem mennél szívesebben édesanyáddal?
Észre sem vettem, hogy anya eltűnt. Nem mintha különösebben érdekelne, vagy sokat tenne értem az ittlétével; bár némi aggodalom azért felüti bennem a fejét. Már korábban is láttam, miféle pillantásokat váltott az egyik férfival. A szeretője lehet, talán; két asztallal odébb állt tőlünk az aukció alatt. Ugyanis az is volt ma; mi is lett volna jobb, mint egy rakás pénz költésével köszönteni az új évet? Kivételesen nem antik vázák voltak; most épp a kortárs művészet „nagyjai” öntötték magukat eladható formába. A legtöbb tárgy, ami az emeleti bemutatóteremben volt kiállítva, arcátlan összegekért kelt el, az alkotók meg csak úgy dagadoztak a büszkeségtől.
Fent van az emeleten – mondta aztán Thomas. – Ha gondolod, szívesen elkísérlek.
Az emeletre a lépcsőn keresztül lehetett felmenni, ami egy kicsit hátrébb található a fogadórésztől, egy olyan folyosón át, ahol nem igen vannak .Az utolsó dolog, amire vágytam, az az, hogy kettesben maradjak vele. Már évek teltek el azóta, hogy bármivel is próbálkozott, de az utóbbi időben mintha…
Megrázom a fejem, és elmosolyodom. – Arra igazán semmi szükség. Viszont azt hiszem, az imént láttam valakit, akivel feltétlen beszélnem kell… Azért ne bízza el magát, Mr. Waterford. Azt a pakisztáni követségi történetét mindenképp hallani szeretném majd!
Azelőtt suhanok el, hogy Thomas szólni tudna. A széles mosoly egy pillanatra sem hervad le az arcomról, ahogy elsétálok a felállított bárpult felé. Rámosolygok a vörös, drága mellényt viselő pultosra, aki viszonozza. Nehéz megmondani, melyikünké hamisabb, mindenesetre, rendelek tőle egy Long Island jegesteát.
Nehéz nap? – teszi fel a kérdést, és hirtelen nem is tudom, erre válaszolnom kellene-e.
Csupán a sokadik a paradicsomban – válaszolom, aztán magamhoz veszem a poharat és hátat fordítva neki a tömeget kezdem pásztázni. Jó lenne tényleg találni egy ismerős arcot, hogy az álcám valós lehessen, különben Waterford utánam talál csoszogni a ronda cipőjében.
Olyan arcot sikerül azonban kiszúrnom, akit nem akarok látni. Harley Lexington minden kötelező rublikát kicsekkol a hogyan legyünk igazán gazdag pöcsfejek listán, kezdve az ostoba, túlzóan egyedi keresztnévvel a tökéletesen bezselézett hajon át az „apámnak van egy hotellánca” dumákig. Pár hete már kerget a kéretlen figyelmével. Ritkán lesz elegem abból, ha bókolnak nekem, de ő túlzottan… Személyeskedve csinálja mindezt. És sajnos látom, hogy ő is épp engem néz. Mi több, megindul felém.
Úgy futtatom tovább a tekintetem, mintha nem is vettem volna észre. Aztán egészen a másik irányba nézek, és integetek, a semminek és senkinek, majd megindulok arra. Amikor pedig biztos vagyok benne, hogy már messzire belekeveredtem a tömegbe, kivágódom belőle a csokoládészökőkút mellett. Tudom, hogy itt nem keres, mert szerinte a csokoládé szeretete az első lépés egy nőnek az elhízás felé. Pedig szívesen belefojtanám.
Kinézek oldalra, de nem látom semerre, úgyhogy némileg megnyugodva döntöm neki a fejemet a márványoszlopnak, ami kellemesen hűvös. Aztán néhány másodperc után leesik, hogy nem vagyok egyedül, ugyanis valaki más is választotta ezt a helyet a bújkálásra.
Warren…? – Teljes döbbenettel pislogok rá, és meg is feledkezem arról, hogy eddig Lexington elől próbáltam menekülni. Hirtelen olyan érzés fog el, hogy most Warren elől kéne elbújnom; ami nevetséges. Azt leszámítva, hogy a következő pillanatban égni kezd az arcom.
Kicsit több, mint egy éve annak, hogy hátam mögött hagytam Manhattant, vele együtt minden zűrt és baromságot és szart… És mindenkit. A terapeuta szerint, akihez jártam egy ideig, a függőknél gyakran megesik, hogy nem csak a függésük tárgyát vonják meg maguktól idővel, hanem mindennel megszakítják a kapcsolatot, ami arra az időszakra emlékezteti őket. Ez sokszor családtagokat jelent, vagy akár, esetemben, gyerekkori barátokat.
Hülyeséget beszélt. Nem azért maradtak el a találkozók Warrenékkel, mert meg akartam szakítani velük a kapcsolatot, hanem mert elmentem, messze voltam, és megvoltak a magam… gondjai. Olyanok, amikkel nem akartam őket terhelni.
Mikor legutoljára láttam Warrent… Nem, ez így nem egészen helyes. Ő látott engem, én pedig a világomat sem tudtam. Aztán a kórházban előbb az intenzív miatt csak családtagok látogathattak, majd miután az elfekvőbe kerültem, megkértem a nővért, hogy senkit se engedjen be. Aztán írtam nekik egy üzenetet, külön külön mindenkinek, amiben megpróbáltam valamit összefoltozni, amin már egyébként se lehetett segíteni. Nem a barátságra gondolok; a megítélésem fényére.
A mi köreinkben nem ritka az, hogy valaki drogozik. Amit én csináltam, az kicsit mégis más volt; kezdve azzal, hogy majdnem megöltem valakit. Ha kicsit később ugrik hátra a zebrán…
Meglepetés? – nyögöm ki végül egy nem kicsit bizonytalan vigyorral. Beszéltünk azóta, vele is, a többiekkel is, de csak telefonon vagy FaceTime-on. A találkozókra valahogy sosem került sor. Azt hiszem, egy idő után egyszerűen úgy döntöttek, tiszteletben tartják azt, hogy kell egy kis idő. Én pedig szó nélkül fogtam magam és visszajöttem. – Jegesteát? – nyújtom felé a mentával díszített poharamat, amit hősiesen megmentettem a menekülés során.

They got drinks in their hands and the room's a bust. Fake chit chat 'bout the things they got.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: sera x warren | a little party never killed nobody
sera x warren | a little party never killed nobody EmptyHétf. Jan. 20 2020, 23:48

but right before i fix it, i fuck it up some more


Nem is tudom, hogy a manhattani elit valaha is betenné-e a lábát bármilyen díszterembe is, aminek plafonjáról nem egy barokkosan eltúlzott csillár nyúlik lefelé, de huszonéveim tapasztalataira alapozva nyugodtan mondhatjuk, hogyha előfordult is már, azért többségében nem jellemző. Anyám, alátámasztva a vagyonosok túlzó életviteléről alkotott sztereotípiákat, a staten islandi nappalinkba például egy fekete muránói üvegcsillárt lógatott fel, mint valami mocskosul túlárazott piñatát. Aztán meg, szinte be sem léptünk az épületbe, szakavatott szeme egyből kiszúrta a Gotham Hall báltermében csüngő csicsás darabot, és kritikus szavainak útját is csak az a pohár pezsgő állta, amit apám nyomban a kezébe nyomott, amint lehetősége nyílt rá. Részemről mindegy volt, hogy a Swarowski diszkógömbszerűen tolakodó csillogása vagy a Baccarat elegáns fénye ad hangulatvilágítást az estének, amin még csak részt sem akartam venni. Nem tudott változtatni ezen az sem, ahogy Nate – túlcsorduló iróniájában áztatva - rámutatott, milyen elegáns ragyogásba borítja a nagytermet az apró kristályokon millió darabra robbanó fénysugarak hada. Már csak azért sem, mert mindezt a facetime másik oldalán, egyszál flamingómintás fürdőnadrágban tette valamelyik Wyndham szálloda medencéjében heverve, ahelyett, hogy jelen lett volna, ahogyan azt napokkal ezelőtt megígérte.
- Esküszöm, hazacibállak és megfojtalak… - súgom, nem túl hangosan ahhoz, hogy felhívjam magamra a figyelmet, viszont eléggé artikuláltan ahhoz, hogy meghallja és megértse a szavaim mögötti véresen komoly fenyegetést.
- Sok sikert, haver, Abu Dhabiban nincs kiadatás.
- Akkor odamegyek, és ott öllek meg. – az én arcomon jókedvnek nyoma sincs, de ez egy pillanatig sem zavarja Nate-et, aki válaszként csak felnevet, mert hát könnyű is annak, akinek a légcsövét nem szorítja fekete csokornyakkendő. Őszintén, egy részem nem hibáztatta, amiért végül csak kihúzta magát újabb puccos esemény alól, ha nekem lett volna esélyem az Egyesül Arab Emirátusokig deportálni magam, hogy hiányos öltözetben piáljak egy medencében ázva, én is megtettem volna. A másik, kevésbé racionális és messze nem annyira megbocsátó felem viszont szerette volna a vízfelszín alá nyomni a fejét, és a megengedettnél tovább ott tartani.
- Milyen volt az aukció? – kérdi végül, kortyolva egyet az italából, én pedig követem a példáját, mielőtt válaszolnék, mert majdnem biztos vagyok benne, hogyha nem így tennék, akkor egy felettébb kulturálatlan horkantás lenne csupán a válaszom. Arra volt a legkevésbé szükségem, hogy anyám meghallja, rám találjon, és visszarángasson az események sűrűjébe. Hosszas percek bújócskájába telt, mire sikerült eltűnni a radarjáról, jobb volt nem kockáztatni.
- Mint minden istenverte aukció az elmúlt kétszáz évben. Unalmas. Anyám vett valami borzalmat, ami úgy néz ki, mintha zsírkrétával rajzolta volna néhány unatkozó óvodás. Elmondása szerint Günther Förg munkáit idézi, a húgom szobájába akarja berakni. Képzelheted, utóbbi mennyire lelkesedik az ötletért.
Feleletnek szánt szisszenő hangutánzásában benne van minden együttérzés, amit az ember bármelyik Wyndhamből ki tud csikarni, mikor az a birodalmának királyaként lebzselve valami undorítóan műanyag színű koktélt szürcsög. Ez igazából a kevésnél is kevesebb, de ismerve a jellemét, én azért hálás vagyok, hogy legalább megpróbálja átérezni a gyötrelmemet, ha már az utolsó pillanatban pofátlanul kievickélt az események sűrűjéből, engem meg hátrahagyott meghalni. Ez a minimum.
Nate alig kezdene bele megint valami teljességgel érdektelen szövegelésbe, mikor az agyam rövidzárlatot kap a közeledő léptek zajára. Magas sarkak és márványborítás találkozása, összetéveszthetetlen – a hirtelen eluralkodó pánikom közepében el is felejtek figyelni az illetékesre. Aki ismeri a legjobb barátom, tudja, hogy ez azért nem feltétlen baj.
A szmokingom gallérjához szorítva elnémítom a beszélgetőpartnerem, amíg óvatosan kilesek az oszlop áldásos takarásából, és nem is tudom, hogy megkönnyebbüljek-e, amiért nem anyám szikrákat szóló tekintetével találkozom, vagy meglepődjek, hogy helyette egy régről ismerős szempár pislog rám.
- Sera…? – mintázom a hangsúlyát, ezzel egyetemben telefonom hangszórójából felhangzik egy tompa „mi?”, ami elékeztet arra, hogy beleveszve a ruházatom anyagjába ugyan, de Nate azért még jelen van. – Visszahívlak.  
Kinyomom a videohívást. Nem várom meg a reakcióját sem, mert úgyis tudom, mi lenne az: ne tegyem le, hangosítsam ki, mert köszönni-, és fordítsam oda a képernyőt, mert integetni akar. Idióta.
- Igen, nevezhetjük annak is. – biccentek felé, amint túllendülve a hirtelen viszontlátás sokkján, megtalálom a szavaimat. A balkezemben szorongatott telefont visszacsúsztatom a nadrágom zsebébe, a jobban raboskodó poharamat pedig hozzákoccintom az övéhez, amit felém kínál. – Maradok a szódánál, köszi.
A szigorúan uborkával tálalt és rozmaringgal díszített Hendrick’s Gin Tonic legalább olyan jól álcázta magát, mint a mentaleveles jegesteája, aminek definíciója mögött Long Island-et sejtek. A kettő között annyi volt a különbség, hogy az enyém nem küldött a padlóra, ha lehúztam belőle kettőt, szerencsére, mert ha számoljuk az otthon elfogyasztottat is, akkor már a harmadiknál tartottam.
- Ki elől bujkálsz? – pillantok ki óvatosan a márványoszlop mögül, ellenőrizve a vendégtömeget gyanúsan célirányosan kutató mozgást keresve, aminek hála az égnek semmi nyoma. Kérdezhetném éppenséggel azt is, hogy van, hogy érzi magát, hogy tetszik neki az este, de az italválasztásából ítélve nincs szüksége újabb üres fecsegésre, pláne nem egy – egyéb címke híján – barátjától. Éppenséggel megtudakolhatnám azt is, mit keres itt, amire egyébként szívesen vennék egy választ, de, amellett, hogy az egy ritka ostoba kérdés, nincsenek illúzióim. Ha akarta volna, hogy tudjam, itt lesz, mondja. Ha viszont most – szándéktól mentes találkozásunk fényében - nem akarja, hogy tudjam, miért van itt, úgyis csak azt feleli: meghívtak. Az este túl korai, a viszontlátásunk pedig túl kései ahhoz, hogy bármiért is kérdőre vonjam.      

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: sera x warren | a little party never killed nobody
sera x warren | a little party never killed nobody EmptyVas. Jan. 26 2020, 16:03
glad that you
made it

Nem kellene ennyire megrökönyödnöm. Már csak azért is, mert a döbbenet nem áll jól; akkor sem, ha nekem minden jól áll. Ritkán zökkentenek ki a tökéletes kis burkomból errefelé, ámbár az is igaz, hogy kevesek kaptak valaha is bepillantást mögé. Warren ezen kevesek egyike. Én pedig angolosan távoztam egy évre.
Hangja az enyémet visszhangozza, és egy pillanatra akaratlanul rándul a lábam, hogy hátralépjek, mintha menekülnöm kellene. Ostobaság. Mi bajom van? Jogos, hogy szégyellem magam azért, mert nem szóltam, hogy itt leszek, vagy hogy egyáltalán visszaköltöztem Queensből, de bőven hozzászoktam már annyira a szégyenhez – mások által elvárthoz vagy valódihoz –, hogy ez ne okozzon gondot.
A legtöbben izgatottabbak szoktak lenni, mikor meglátják ezt – mutatok végig magamon, megkísérelve egy viccet. Nem egészen tudom, itt van-e a helye; vagy hogy nekem itt van-e a helyem. Úgy értem, ezen a partin egészen biztosan nincs, legszívesebben arcon önteném Waterfordot valami jó, ragacsos, foltot hagyó koktéllal, aztán elszaladnék. Magassarkúban. Féld a nőt, aki tud szaladni benne. És féld azt a Warrent is, aki képes Serába fojtani a szót.
Nem bújkálok. Ez pusztán taktikai visszavonulás, a veszteségek csökkentése érdekében – javítom ki, szemöldökeim a homlokom tetején, én sem hiszem el ezt a hazugságot, és azt hiszem, kezd beütni a Long Island. Határozottan erről van szó, különben a bizsergést és a forróságot a fejemben másnak kéne betudnom, például blamázsnak, ami az egyik legkevésbé kedvenc francia kifejezésem. Más esetben szóba jöhetne valami elemi szexuális vonzalom, de ha végig ismertél valakit a pattanásos-fogszabályzós korszakában, akkor az minden pórusából kiveszik számodra. – A veszteség pedig utolsó néhány ép idegszálam, ami visszafog attól, hogy kikaparjam a saját szemeim. Másét kellene, de ma kifejezetten jó napja van a lányoknak – mutatok itt a melleimre, amiket az általam oly’ sokszor járt ízléses-ribancos vonal tökéletes mezsgyéjén teszek közszemlére – , és nincs szívem bárkit is megfosztani ettől a látványtól. Az átlag életkort elnézve, bármelyik lehet az utolsó pillanatuk a halál előtt, legalább látnak valami érdemeset is.
Kezdem összeszedni magam. Nem annyira, mint illene, de visszaszállok a lóra, mert ezt tesszük, ha leestünk róla, mindegy, mennyire kellemetlen volt. Még egyet kortyolok az italból, egy kis darab jeget a számba véve, cukorkaként szopogatom el, mert addig sem enged bekábulni. A tekintetem lejjebb csúszik, és összeráncolom a szemöldököm. – Fogd meg, kérlek – nyomom a kezébe az italomat, hogy aztán elé lépjek és a nyakkendőjét igazítsam meg. – Elferdült. Sloppy Joe-nak nincs helye Gotham Hallban, legfeljebb a Schnipper’sben. Ahol most sokkal szívesebben lennék, a transzzsírok ellenére… – Utóbbit már csak mellékes megjegyzésként motyogom, míg hunyorogva tökéletesen vízszintbe állítom a csokornyakkendőt. Aztán elégedetten bólintok, és mosolyogva hátrébb lépek. – Jó. Így már kész vagy.
Hogy mire kész? Tőlem függetlenül fogalmam sincs, csak muszáj voltam valamit igazgatni, különben illetlen formában robbant volna ki belőlem a tenni akarás. Majdnem olyan illetlenben, mint az, ahogy a következő mozdulattal átkarolom a nyakát, és a mellkasához szorítom a fejem, amit azért ölelésnek csak erős túlzással lehetne hívni, már csak azért is, mert az ő mindkét keze tele van, én pedig kínosan ügyelek arra, hogy ne hagyjak sminknyomot a zakóján, szóval van egy kis művies beállítottsága. De komolyan gondolom. – Sajnálom – mondom jobb híján. Ez olyasféle vallomás, amit igen ritkán lehet kicsalni belőlem; ezzel túlcsordulva döntök amellett, hogy inkább gyorsan teszek egy lépést hátra, és veszek egy mély levegőt, mielőtt folytatnám. – Mármint, sajnálom, de… Nem passzol a nadrágod árnyalata az öltönyödhöz. Tudom, hogy te nem látod a különbséget, de én igen, ez két másik mélyfekete. Téged átbasztak.

They got drinks in their hands and the room's a bust. Fake chit chat 'bout the things they got.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: sera x warren | a little party never killed nobody
sera x warren | a little party never killed nobody EmptyCsüt. Jan. 30 2020, 21:07

but right before i fix it, i fuck it up some more


A pillanatnyi döbbenetem nyomban vigyorba vált, amint Sera játékos mozdulattal végig mutat az egyébként kifogásolhatatlan megjelenésén, és nem tudom útját állni annak a hitetlen fejcsóválásnak sem, amit a hirtelen találkozásunk groteszk mivolta kényszerít ki belőlem. Nem rázom a fejem, csak megingatom, lehunyt szemmel, alig észrevehetően, mintha csak arra számítanék, hogy a másodperces mozdulatsor végére Sera majd eltűnik, én pedig az alkohol és a fülledt levegő kettősére foghatom a hallucinációt.
Csakhogy Sera ezúttal nem tűnik el. Egyelőre, legalábbis.
- Szeretem azt hinni, hogy nem tartozom bele olyan általánosításokba, mint a „legtöbbek”. – felelem egy szórakozott félmosoly kíséretében, tekintetem közben lustán végig járatom az alakján, tetőtől-talpig, majd vissza, éppen csak egy másodperccel többet időzve a dekoltázsa felett, mint az elfogadott. Könnyed kis gesztusa célirányosan vezeti oda a szemem, a szavaival pedig lényegében keringőre invitál, ha azt hiszi, hogy az éveket átkaroló ismeretségünk fényében nem fogadom el, hát téved. – Nézzenek oda, ez nem is jótékonysági gála, és te mégis adakozol. Mondjuk, ez legalább megmagyarázza azt is, hogy Lexington miért a saját nyálán csúszva közlekedik egész este, gondolom volt szerencséje a látványhoz.
Egy korty ginnel próbálom eltűntetni a megvetés ízét a számból, tekintetem elszakítva Seráról, hogy még véletlenül se érezze úgy, hogy a lekicsinylés neki szól, és nem a szóban forgó kliséhalomnaki, akinek az elitista sznobizmusa helyből száznyolcvanra tolta a vérnyomásom. Még csak meg sem kellett szólalnia, elég volt pusztán az, hogy létezett.  
Alig eresztem le a jobbomat, a balban máris ott virít Sera pohara, felszabadult ujjai pedig ellenvetést nem tűrve matatni kezdenek a csokornyakkendőm körül. Én meg természetesen hagyom, mert hát legyünk őszinték, ha azt mondaná, hogy a tarkómra kötve viseljem, Seraphina Graham csalhatatlan ízlésének még azt is elhinném. Van, ami nem változik.
És van, ami – legnagyobb meglepődésemre – igen. Nincs időm megköszönni a segítségét, vagy épp megkérdőjelezni a cselekvés szükségszerűségét, mert az igazító mozdulat végét egy másik kezdete követi, és a nyakam köré fonódó karjai minden gondolatot belém fojtanak. Üres kéz híján nem igazán tudom megölelni, de azért teszek egy próbát, nem törődve azzal, milyen mesterkélten óvatoskodón hat a mozdulat, ahogy az alkarom a derekát érinti. Kitekert csuklóval természetesen, mert a felsőbb hatalmak mentsenek meg a haragjától, ha az italom véletlen is foltot hagyna a ruháján egy nyilvános esemény keretein belül. Vagy úgy egyáltalán. A bocsánatkérése élét humorral tompítja, ahogy hátrál egy lépést, olyan sebesen, mintha csak a fizikai kontaktus megégette volna. Egyiket sem teszem szóvá.  
- Komolyan, az ember manapság már a saját szabójában sem bízhat, eszméletlen. – megjátszott drámai fennhang mögé bújva forgatom a szemeim, mint aki valóban sérelmezi az őt ért átverést, de nem nézek végig az öltözetemen, mert ha igaza is van, nekem nagy eséllyel akkor sem tűnne fel. - Még szerencse, hogy most már itt vagy, hogy ilyenekre felhívd a figyelmem. Mert itt vagy, nem igaz?
Felé nyújtom a poharát, és ezzel együtt szemöldök-emelve terelem rá a tekintetem, az arcát fürkészve kutatok valamiféle jel után, hogy bizonyosságot nyerjek, a szavaim összes mögöttes tartalma célba talált.  
     

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: sera x warren | a little party never killed nobody
sera x warren | a little party never killed nobody EmptyPént. Feb. 07 2020, 18:39
glad that you
made it

Nem vagyok ölelkező típus. Ennek okait számos helyen lehetne keresni, ott, hogy túlzottan törődöm azzal, ne lássanak érző emberi lénynek (ami egyébként nem igaz, de valamiért terjedő pletyka), vagy hogy ne ráncolódjon a ruhám, de a legegyszerűbb mégis visszaugrani úgy tizenöt-húsz évet és megnézni, hogy anyám hogy tolt el magától minden alkalommal, amikor megpróbáltam megölelni, mondván, koszos vagyok. Sosem voltam koszos, de szerinte minden gyerek mancsa piszkos. Úgyhogy ennyiben maradtunk.
Szoktam persze ölelni, mondjuk köszönéskor; de lássuk be, az inkább egymás aurájának óvatos, franciásan lágy körbesimogatása fél másodpercre sűrítve, mint a levegőbe adott puszik. Átlátszóak, érzelemmentesek, a kimondatlan illemszabályoknak teljesen megfelelnek. Ellenben azzal az öleléssel, amiben az előbb részesítettem Warrent; ha ezt valaki meglátta volna, szinte biztosan félreértik. Suta volt, persze, és azért nem is sírtam tele a zakóját krokodilkönnyekkel, de… Igazi volt. Mint a bocsánatérésem. Meg az aggodalmam az öltönyéért.
Majdnem olyan nehéz jót találni, mint jó takarítószemélyzetet – bólintok elgyötört arccal. Az elég jól megy. – Kérdezd csak Mr. Berkovichot. Nekem legalábbis fél órás előadást tartott csak erről. – Mr. Berkovich persze arról is meg van győződve, hogy a kínaiak és az Y-Z generáció közös összejátszása teszi tönkre a gyémántpiacot, és hogy az evolúciós teóriát ugyanazok találták ki, mint a homoszexualitást, úgyhogy igazán érdekfeszítő beszélgetéseket lehet folytatni vele számtalan témában. Már a beszélgetést magát is érdekesen definiálja magának, Ő beszél, te pedig bólogatsz. A többi már csak feminista hiszti.
A kérdése egy kicsit megakaszt, pedig már egészen jól elkezdtem visszarázódni a szerepembe. Megpróbálom leolvasni az arcáról, hogy mit gondol igazán, hogy nem-e haragszik titokban, mert ez az alapbeállításom. Keresem a valódit a hazugság mögött. Queensben máshogy mentek a dolgok, Mac és a többiek olyanok voltak, mint egy utcai hot-dog árus a Kurumazushi után. Egyszerű, de… bizonyos szempontból sokkal jobb. És még csak az sem kellett, hogy előtted építsenek hagymavulkánt.
Már elszoktam kicsit attól, hogy Warrenékkel legyek. Egy ilyen helyen, ahol most állunk, mégsem tehetünk úgy, mintha legszívesebben a vendégek nyolcvan százalékát belefojtanánk egy pezsgőszökőkútba, de igazán tudhatnám, hogy azért ha valóban gond lenne, akkor elmondaná.
Szóra nyitom a számat, kissé zavartan, aztán becsukom és megrázom a fejem, hogy egy nagy levegővel hozzam magam helyre, immár teljesen. – Itt vagyok – bólintok határozottan. És hirtelen rendkívül felszabadultnak érzem magam. Mintha levetettem volna egy méregdrága és veszett nehéz bundát, amitől egyébként a gyomrom is forgott. – Nem… Egészen úgy alakultak a dolgok, mint szerettem volna. Előbb rendbe akartam tenni mindent, aztán pedig… Nem tudom. Kicsit bujkálásnak kezdtem érezni, hogy nem szóltam. De a Karma seggen billentett, pedig tudhatná, hogy enélkül is megcsinálom a napi kötelező guggolásom.
Visszaveszem tőle a poharamat, és gyorsan iszok is belőle. Nyilván nem Warren miatt akarok lerészegedni, de még én is tudom, hogy bármennyire szeretném is, nem bujkálhatok örökre az oszlop mögött. – Harley-t figyelmeztető jelnek kellett volna vennem. Aznap botlottam belé, mikor visszaköltöztem. Ki nem állhatom a fickót, de el kell ismernem, szinte már művészet, hogy tud úgy bókolni neked, hogy közben magát fényezi. Szerintem be kéne vennünk. Vagy mi, vagy a hadsereg. Ledobják Észak-Koreában, és két óra múlva Kim Dzsong-Un sírva adja át a vezetést délnek, csak vigyük el onnét Lexingtont. Vagy ez, vagy kínzó halált hal. Mi mindketten jól járunk.
A teám közben kiürül, és bár szívesen innék még egyet, van annyi önuralmam, hogy ne váljak alkoholistává, az ráér, ha majd öreg leszek, legalább harmincöt. Egy pincér most halad el egy adag pezsgőspohárral az oszlop előtt, úgyhogy gyorsan felcsempészem oda az üres poharat. Közben pedig látom, hogy Mrs. Bradford igencsak nyújtogatja a nyakát a tömeg fölött; nem túlzottan, csak annyira, amennyire az udvariasság engedi. Igen, a nyaknyújtogatásra is van szabály.
Édesanyádon egészen jól áll ez a ruha – állapítom meg, még mindig az oszlop takarásában leskelődve. – Emlékeztet a tavaszi Zuhair Murad kollekció egy darabjára. A tavalyira.Shame.De azt hiszem, téged keres – fordulok vissza, nem törődve azzal, hogy bőven lenne kommentem a mellette álló nő ezüstszínű koktélruhájára is, Prada ide vagy oda, nagyon előnytelenül áll a mellein és vastag derekat csinált neki, borzasztó mellényúlás… Szóval ott tartottam, hogy elnyomom a kommentjeim. – Az én tapasztalataim szerint úgy a legegyszerűbb elkerülni a lebukást és kéretlen visszarángatást az otromba Alaiak és tőzsdepiaci Robin Hood történetek közé, ha folyamatosan mozgásban maradsz. Szóval körözést javaslok. Első körben, például – kezdem, aztán kiveszem a kezéből a poharát és egy hajtásra kiiszom, ami utólag borzasztó döntésnek tűnik, mert gyűlölöm a Gin Tonicot, összerándul tőle a szám összes izma. – Uff, ez borzasztó… Szóval első körben kereshetünk valami normális piát. Aztán felmászunk az emeletre, és lenézünk a tömegre, mint Olümposz istenei a hangyákra. Közben pedig elmondhatod, hogy adott esetben lemaradtam-e valamiről.

They got drinks in their hands and the room's a bust. Fake chit chat 'bout the things they got.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: sera x warren | a little party never killed nobody
sera x warren | a little party never killed nobody EmptySzer. Feb. 26 2020, 19:05

but right before i fix it, i fuck it up some more


Eszem ágában sem volt a megfelelő takarítószemélyzetről csevegni Mr. Berkovichal, ugyanabból az okból kifolyólag, amiért nem óhajtottam hajszárítót dobni egy fürdőkádnyi vízbe, vagy elkérni Waterford névjegyét, hogy azzal igazgassam helyére a kokaincsíkot, mielőtt orrba tolnám. Már a rövidtávú hatása is mindhárom eshetőségnek borzalmasan káros, én meg nem vagyok hülye. Azt nem állíthatnám, hogy egyáltalán, de legalábbis nem teljesen. Tisztában vagyok vele, hogy Sera sem gondolja komolyan az ajánlatot, ettől függetlenül viszont akaratlanul is végigfut a borzongás a gerincem mentén az eshetőségre. Kifejezetten magas a tűréshatárom, de az egyazon zárt térbe zsúfolt, morálisan megkérdőjelezhető politikai nézetek száma ijesztően magasba rúgott ezen az estén, nem voltam felkészülve egy újabb, a föld lapos, a klímaváltozás nem létezik, a privát szektor a megoldás mindenre kismonológra.
- Izgi. – vigyorom grimaszba fordul, ami a legtöbb együttérzés, amit hirtelen ki tudok préselni magamból. Azt a harminc percet, amit a személyzetválasztási jótanácsok loptak el az életéből, már soha nem kapja vissza, de enyém is rövidebb lett nagyjából ugyanennyivel, hála Rotchildnak és a „globális felmelegedés kamu, hiszen milyen hideg van most is” kabaréjának, szóval ennyi szimpátiára futotta.
Meg egy egészen kicsit talán nehezteltem is rá. Nem igazán volt jogom hozzá, de én azért felhatalmaztam magam, mert a gyermeteg sérelmek dédelgetésének művészetét az ezüst kiskanállal együtt kaptam születésemkor, és egyelőre egyiktől sem kívántam megválni. Szóvá tenni, kimondani, beszélni róla természetesen nem terveztem, a bocsánatkérés után pedig – még, ha burkolt sértés álcája mögé is rejtette – már végképp nem éreztem úgy, hogy ennek az egésznek rólam kellene szólnia.
Szóra nyitom a számat, már a nyelvem hegyén van a kérdés: „Elmondtad volna, hogy visszajöttél?”, az utolsó pillanatban mégis a torkomon akad az első szótag, így végül nem is adok hangot a gondolatnak. Kortyolok egyet inkább én is, akárcsak Ő, és ahelyett, hogy olyan kérdéseket tennék fel, amikre esetleg nem tetszene a válasz, csak elvigyorodom a haditerve hallatán.
- Merész elképzelés. Lexington deportálása nyílt hadüzenet lenne bármelyik nemzet felé, és szinte biztos, hogy az a szerencsétlen nem ér meg egy külpolitikai fiaskót. Szerintem inkább hagyjuk rá, elég kinyitnia a száját, a nagy számok törvénye alapján előbb-utóbb akad valaki, aki fizikálisan szeretné majd elhallgattatni.
A be kéne vennünk többesszámát egyszerűen csak figyelmen kívül hagyom, elengedem a fülem mellett, ahogy a hétköznapi csevegések üres témái felett siklanak át az emberek finoman mosolyogva. Valahol mélyen, a viszontlátás szentimentális öröme alatt azért tüskeként szúr a gondolat, hogy számára természetes a mi, míg bennem az angolos távozásával megkérdőjeleződtek a dolgok. Nem rá vagyok morcos, amiért így érez, elvégre örök helye volt mindannyiunk életében, ezt nem másíthatta meg semmilyen múlt-, vagy jövőbeli történés. Én sokkal inkább magamra vagyok dühös, mert egyáltalán megfordult a fejemben az ellenkezője. De persze, az események sűrűjében – illetve hát az elől bujkálva – nem ez volt a legjobb hely és idő a miértek és hogyanok kérdéskörének végig járására.
Még csak a nevét sem kell kimondani, az anya szó önmagában elég ahhoz, hogy vasmarokkal rántson vissza a valóság mezejére, a gondolataim mélyéről. A tekintetem követi az övét, és az újabb divatkritikájának súlya alatt végül meg is állapodik az illetékesen.
- Igen, hát az óraműpontos divatvilágbéli aktualitás pont kettővel ezelőtti hobbija volt, most épp posztmodern művészeti szakértő, vagy tudom is én, őszintén, már nem tudom követni. – ha céltalan unatkozás és kimeríthetetlen anyagi források halmazai tökéletesen fedik egymást, a bennük élő, emberek menthetetlenül kutatni kezdenek valami után, ami értelmet ad a létezésüknek. Így születnek az önéletrajzi regények, szakácskönyvek, egyedi tervezésű ékszer–, és saját márkás ruhakollekciók. Édesanyám, tökéletesen belesimulva ebbe a klisés általánosításba, szintén kipróbált már mindent, kiemelkedőnek viszont egyetlen területen sem mutatkozott. Az önbecsülésén esett csorbát pedig általában a gyerekei szekírozásával igyekezett kiegyenesíteni, mivel a mi családunkban nem minősült problémamegoldási opciónak az, hogy beszéljünk róla. Vagy, hogy egyáltalán bármiről beszéljünk, aminek jelentősége van.  
Az ujjaim automatikusan engednek, ahogy Sera eltulajdonítja a poharamat és egyetlen lendülettel eltünteti a tartalmát. Fintor ide vagy oda, elismeréssel kell adóznom az elkötelezettsége mellett.
- Senki nem kért rá, hogy idd meg. – vonom fel szórakozottan a szemöldököm a megjegyzésre. – Sőt, én személy szerint az ellenkezőjét javasoltam volna, de örülök, hogy a szolgálatodra lehettem.
Visszaveszem tőle az üres poharam, másik karom pedig automatikusan felkínálom, hogy belém tudjon karolni. Egyetlen porcikám sem vágyik ismét a tömegben, de abban igazat kell adnom, hogy az egyhelyben ácsorgás gyanús, a körözés ellenben akár még működőképes technika is lehet. A bárpult, mint első célirány külön szimpatikus.
- Tudod, indokolatlanul sok kritikával illeted a Gin Tonicot. – jegyzem meg mosolyogva, miközben visszakeverem magunkat az oszlopok áldásos takarásából egyenesen a vendégek sűrűjébe. Édesanyám tűéles tekintete rekordsebességgel találja meg az enyémet, ahogy újra nyílt terepre kerülünk, és szemei egyetlen villanásából látom, hogy elégedetten nyugtázza a jelenlétem. A társaságától is csak az ment meg, hogy mi célirányos mozgásban maradunk, a számára rendelkezésre álló pillanat törtrésze pedig nem elég ahhoz, hogy kimentse magát az aktuális beszélgetéséből. Az „elnézést kérek, képviselőúr, megbocsátana nekem egy percre” a hozzá tartozó udvarias mosolygással nagyjából hat másodpercet vesz igénybe, a mi szemkontaktusunk viszont ennek nagyjából csak egynegyed részéig tart. Már egészen elfelejtettem, hogy Sera milyen jól játssza ezt a játékot.
- Mondjuk úgy, hogy semmi olyanról nem maradtál le, ami igazán lényeges lenne. Nélküled úgy látszik, már az élet sem zajlik. – kezdek bele könnyedén, szemeim közben észrevétlen járnak fel-alá a jelenlévőkön, éppen csak annyit időzve az embereken, hogy ne legyen feltűnő. A felületes terepszemle is több a semminél, főleg, ha mérlegelni kell, hogy melyik utunkat keresztező kedves ismerős a kisebbik rossz. Ha például Waterford orrszőr erdeje és egy lángokban álló, omladozó épület között kéne választani, gondolkodás nélkül az utóbbi felé venném az irányt. – Illetve hát nem tudom, a világ végére mennyire jutottak el a hírek, de ha mondjuk amishként éltél eddig, akkor jó, ha tudod, az evolúció kamu, a szélerőművek fülrákot okoznak, és Amerika legnagyobb ellensége jelenleg a mexikói határ.
A bárpulthoz érve a mellénybe bújtatott – republikánus vörösbe, természetesen, éppen csak elefánt nincs ráhímezve arannyal futtatott cérnából – személyzet egyik tagja nyomban előttünk terem, készséges türelemmel várva az utasításainkat, én pedig nyomban Sera felé terelem minden figyelmem.
- Miként definiálod a normális piát? – nem volt annyit távol, hogy az idő homályába veszve ne emlékezzek a preferenciára, ugyanakkor nem tudhattam, az önkéntes száműzetése milyen irányba befolyásolta a hozzáállását a műanyag palackos Margarita és a pattintós kupakos, alsópolcos szeszesitalok kapcsán. Nem, mintha bármelyik választható opció lenne egy ilyen eseményen. Saját üres poharam biztonság kedvéért azért megint csak Gin Toniccal telire cserélem, mert kettő és fél pohár után már nem tűnik jó ötletnek bármi mást is hozzákeverni.
Amíg az italok készülnek, szemeim a vörös tincsei mellett elpillantva keresik a legideálisabb kiutat ebből a pokolból, helyette viszont csak Lexington ostoba ábrázatába botlanak. Harvey, rossz szokásához hűen természetesen azonnal megérzi a rá irányuló figyelmet, és rögtön felénk is fordul, mire nekem amolyan automatikus reakcióként lendül a bal karom, és fonódok Sera dereka köré. A testemben lévő egyetlen atom sem értett egyet azzal a nemi státuszrendszerrel, amit a konzervatív értékrendek képviseltek, de Lexington kiszámítható büszkeségére alapozva ez tűnt az egyetlen, számára is érthető nonverbális üzenetnek arra, hogy tisztázzuk, igényt formálok Sera társaságára, úgyhogy üsse máshová a hatalmas orrát.  Lealacsonyító és szexista, igen, de hatásos. Ennyi ember jelenlétében Ő sem kockáztatja a büszkeségét egy nagy eséllyel nemleges válaszért cserébe, így nyugton marad ott, ahol van, én viszont hiába nyerek csatát, a háborút egyértelműen bukom. Lehet, hogy a taktikám távol tartja a csótányokat, de nem minden csúszómászóval boldogul.
- Ó, baszki. – morgom suttogásba fúló szavaim épp abban a másodpercben, amit a bátyámék választanak maguknak, hogy becsatlakozzanak a kettősünk mellé.
- Warren! Azt hittem Wyndham a partnered ma este. – mit sem törődve az oldalán feszítő menyasszonyával, tetőtől talpig végigméri Serát, tekintete pedig kétszer időzik el a mozdulat közben. Egyszer a dekoltázsán, nyilván, másodszor pedig a balomon, ami még mindig a derekát öleli.
- Mint bizonyára az neked is feltűnt, változott a terv. – a felé intézett illedelmes mosolyban semmi öröm nincs, sőt, ezen a ponton igazából már arra sem tudom rávenni magam, hogy a mellette szobrozó Caroline felé bármiféle őszinte reakciót kipréseljek magamból. Főként, mert nem is akarok.
- Jó cserének tűnik, Seraphina sokkal csinosabb. – könnyedén nevetgél a saját poénkodó megjegyzésén, majd a továbbiakban tudomást sem véve a jelenlétemről, minden érdeklődő szavát egyenesen Sera intézi. – Rég nem láttalak már egy ilyen eseményen sem, elnyelt a föld?
Amit Ő udvarisas érdeklődésnek szán, nem több csupán a csillapíthatatlan kíváncsiság szikrájánál, és Barnaby-t ismerve majdnem biztos vagyok benne, hogy valami kompromittáló sztorit akar kikényszeríteni belőle, hogy aztán visszaülve a magas lóra legyen min csámcsogni. Megállíthatnám, éppenséggel, elejét vehetném ennek az egész szóváltásnak, udvariasan arrébb tessékelhetném, vagy legalábbis a párja józan eszére hatva megkérhetném, hogy tegye meg Ő, helyette mégis csak felkapom a pultlapra helyezett poharam és a jéghideg gin ízével a számban hagyom, hogy Sera intézze a dolgot, ha szeretné. Már csak azért is, mert ha ennyi év után is még úgy gondolta ez a barom, hogy a csinos pofi mögött nincs más, meg is érdemli, hogy a földbe tapossák azt a fene nagy önbizalmát.     
     

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: sera x warren | a little party never killed nobody
sera x warren | a little party never killed nobody EmptyCsüt. Márc. 26 2020, 15:00
glad that you
made it

Fogalmam sincs, mikor kerestem volna fel a többieket, ha most véletlenül nem futok össze Warrennel. Bár biztos vagyok benne, hogy Ella egyébiránt már azelőtt tudta, hogy visszajöttem, hogy betettem volna a lábamat a lakásomba; van benne valami ösztönös, amit azért nem női megérzésnek neveznék, mert ezzel nem minden nő rendelkezik. Ella olyan a nemünkön belül, mint egy külön kiképzett KGB osztag egy személyben. És magassarkúban. Nem mondom, hogy néha nem irigykedtem rá, vagy ne futott volna végig az ereimen a méreg, ahányszor félresöpörte a próbálkozásomat valami iránt azzal, hogy hagyjam csak, elintézi. Például, ha egy különösen elérhetetlennek tűnő eseményre próbáltam VIP jegyet szerezni. Én próbáltam, ő meg megcsinálta, a Koch-vagyont lebegtetve. Ezzel nem kivételezettkedni akart, és tudom, hogy igaza volt, én nem tudtam volna megszerezni ugyanazt, mint ő, és a lényeg az lett volna, hogy elmegyünk, de… Az ember hajlamos magára venni, ha olyasmit dörgölnek az orra alá, mégha nem is szándékosan, ami lényegében még csak nem is a másiké. Azt is tudom, hogy többek közt abból, ami rajtam van, semmiért sem én dolgoztam meg. Nos… Nem abban az értelemben.
De tudni valamit nem jelent egyet azzal, hogy a racionalizmus sugarai elérték a lelkem sötétebb bugyrait. Mindenkit és bárkit tudtam utálni, legalább egy kicsit. Akkor is, ha közben meg szerettem.
Szóval akkor ennyit Elláról, mert nyilván nem lehet úgy Warrenre gondolni, hogy Ő ne jelenjen meg, legalább egy egészen kicsit. Aki megteszi, az nem él soká.
Még mindig úgy érzem magam, mint egy kisgyerek, akit csínytevésen kaptak, és nem érti, vajon most mikor kapja meg a büntetést. De régebb óta vagyok már részese ennek az aranyozott játszmának, mintsem ezt mutassam is.
Mint Ő a divatot, szólal meg a hang a fejemben, de ez tényleg, borzasztóan prosztó és olcsó megjegyzés lenne. Mrs. Bradfordot amúgy sem a divatérzékéért szeretik. A nyaknyújtogatási művészete viszont egészen kiemelkedő. – Addig örülj, amíg nem a gyerekei kiházasításának tervezésében látja a jövőjét. Nem hittem volna, hogy lehetséges, de New York mérgezett vajkrémes bödönjének szemében egyre kevesebb értéke van a női önállóságnak. Ami persze egyébként sem lényeges. Szerencsére elég közeli a lejárati dátumuk – magyarázom, majd meglátva Jozef Harringtont, aki valószínűleg bélgázait üríteni állt meg a szomszédos oszlop mögött, elmosolyodom. – Ő például már egészen biztosan romlott.
Nehéz eldönteni, Ő-e az undorítóbb jelenség a természetellenesen hatalmas fülcimpáival és kunkorodó (!!!!) orrszőrével, vagy a gin-tonik. Persze, Harrington előbb-utóbb meghal, és magával viszi a fülcimpáit is, a tonikot meg még mindig gyártják.
Ha csak azt tenném meg, amire kérnek, sehol sem lennék, bogaram. De legalább maláriás már biztosan nem leszek – rázom meg a fejemet, még mindig az orromat ráncolva. A benne lévő gin cseppet sem zavar, de ezt a keserű ízt csak még egy tea mosná le. Vagy kettő. Akkor viszont már kifelé cipelnie kéne valakinek, azt hiszem.
Ahogy kilépünk az oszlop takarása mögül, szinte émelyítően beleillünk a tömegbe, amit jobb napjaimon annyira nem bánok. Mármint, én bármilyen tömeghez alkalmazkodom, ha arról van szó, és a személyes véleményem egyébként sem érdekel semmit ennek hasznosságáról, vagy a közös céllal való egyetértésemről. – A felét sem kapja meg annak, amit megérdemelne – felelem az övéhez hasonlatos mosollyal. Kicsit talán külső szemlélő számára félre is érthető az a fejmozdulat, amivel felpillogok rá, úgyhogy saját testi épségünk nevében remélem, hogy Ella egyik oszlop mögött sem rejtőzködik, mondjuk, egy Cholo-indián mérgezett nyilas fúvókával. Csak stílusosan.
Külön figyelmet fordítok arra, hogy úgy tűnjön, teljes egészében lefoglalja a figyelmem a beszélgetés, szóljon tonikokról vagy sem, és nem, nincs szükségünk harmadik beszélgetőpartnerre. De a nevetés, ami felszakad belőlem a kijelentése hallatán, igazi. Már a maga begyakorolt mivoltában; nem túl éles, nem túl magas, de feltétlen nyilvánvalóvá teszi, hogy boldog vagyok, mert az emberek szeretik a boldogságot, és különösen jól reagálnak azokra, akik sokat mosolyognak és nevetnek. Akkor is, ha tudják, nem gondolják komolyan.
Szinte bóknak is venném, ha nem tudnám, ez inkább azt jelenti, a csoport kettes számú impulzív fuck-upja nélkül egyébként is nehéz túl nagy drámát kavarni. – Ez lennék én. Az egyes számú pedig egyértelműen Nate, ez különösebben említést sem érdemel, mert elég az, hogy… Nos, ő Nate. – Majd igyekszem lassanként adagolni vissza az életetekbe a káoszt. Nehogy túladagoljalak.
Bár persze, kinek mi a káosz. Azt például meg tudnám ígérni, hogy majd nem kell arra számítaniuk, hogy nem veszem fel a telefont, mert épp hét különböző bogyó felhőjén lebegek valahol száz méter magasan, vagy azt, hogy soha többé nem kerülök kórházba, vagy azt, hogy nem fogom a mostohaapám golfütőjét, hogy leverjem Joseph Grimaldi Aston Martinjának tükreit, amiért képes nem visszahívni (és leszarom, hogy épp a feleségével van), de… Hazudni nem szép dolog. És ezek túlnyúlnak rajtam.
A szám széle megrebben, mikor Queenst ekézi, és igazából nem tudok nem igazat adni neki bizonyos értelemben. Egészen olyan volt, mintha… Más dimenzió volna, nem ez. Ez szebb, egyszerűbb, logikusabb. Nem csoda, hogy képtelen voltam ott megtalálni a helyem. Egy ideig el tudod hitetni magaddal és másokkal is, hogy odatartozol, de előbb-utóbb úgyis fény derül az igazságra.
Nem keserű és nem fluoreszkál UV-fénynél – oldalra biccentem a fejem és szemtelenül szélesen mosolygok fel rá, ahogy mellé könyöklök a pulton. Egy bourbon koktélt rendelek végül, mert még egy Long Island jegesteát nem bírnék el, anélkül, hogy elveszítsem egyik legjobb részemet, az élénk társaságomat, sima teát pedig csak egy gyerek kér. A pult erezetét figyelem, elveszve a kacskaringós vonalakban, amikor hirtelen megérzem magamon Warren kezét. Egyik szemöldököm a magasba ugrik, ahogy lassan felé fordulok, de aztán látom, hogy épp fékezhetetlen szemkontaktusos kakasviadalt folytat, nem saját egójából, hanem inkább az enyémet mentve, úgyhogy csak kuncogok magamban. – Ha nem lenne már így is több Viagra-szag a levegőben, mint egészséges, most igazán kiütötted volna a tesztoszteron mércét. – Csak viccelek, és nekem segített, mégis újabb tökéletes példáját láttam annak, miért könnyebb a nőket preferálni. A férfiak nem értik a nemet. Lexington ebben a tekintetben tökéletes példája nemének.
Minden női ismerősöddel ilyen gáláns vagy? – kérdezem, de nem lep meg, ha nem kapok igazi választ, mert mindketten tudjuk, legalábbis remélem, hogy egy konkrét női ismerősről van szó.
És egyébként is hirtelen Bradford családi összejövetellé avanzsálunk. Amint tovább siklik róla a tekintetem a felénk közeledő párosra, kérdő arckifejezésem helyére próbababákat megszégyenítően neutrális kellemeskedés ül.
Nahát, micsoda meglepetés! – mosolygok, és felettébb természetesen hagyom ki a „kellemes” szót a kifejezésből. Figyelmen kívül hagyom az egyértelműen rajtam felejtett tekintetet, és Caroline-ra nézek, valami teljesen semmitmondó bókkal illetve a ruháját. Mármint, bársony. Mi ez, a 20. század? A legundorítóbb anyag, ha bárki engem kérdez. Nehéz, levegőtlen, és még ronda is.
Ja, hogy közben rólam beszélnek? Szinte fel sem tűnik.
Legalábbis úgy teszek. Meg úgy is, mintha nem lenne fájdalmasan egyértelmű, hogy művies érdeklődése mögött pletykaéhség lapul. – Valóban, úgy hiszem, egy ideig kevésbé látogattuk ugyanazon helyeket. Talán nem mesélték – lófaszt nem – , de volt egy sajnálatos balesetem. A kórházi dolgozók áldásos munkájának hála mára egy karcolás sem látszik rajtam, de úgy hiszem, az efféle esetek más perspektívát adnak az embernek. Egyfajta… Újjászületés. Biztosan ismered John Rawls munkásságát. – Biztosan nem. De nyilván nem mondhatja meg, hogy Ő, egy igazi Bradford férfi, nem ismer valamit vagy valakit, akit én, egy szépen kidekorált semminevű ausztrál nő igen, ugye? –  Hogy az 1971-es munkáját, Az Igazság Teóriáját idézzem, ”Az igazság elveit a tudatlanság fátyla mögül választják”. Egy kis túlzással halál közeli élménnyel a hátam mögött, megmondom őszintén, kissé nehezen barátkoztam meg. Nem tűnt… fairnek. Úgyhogy mélyebb értelmet próbáltam keríteni neki, saját tudásom híján mások tolla nyomán. Ez pedig oda vezetett, hogy míg nem ismerek mást, csakis ezt a közeget, a szociális status quo által favorizáltat, úgy aligha nyílhat valós, releváns rálátásom az emberi lét embermögötti rétegeire, nem gondolod?
Szerintem elég jól adom ki szavaim mögül Karent, a 45 éves háromszor elvált luxusanyát, akinek egyetlen lehetősége a boldogságra nyomorúságos, kivetett életében az, hogy dimenziókapukat próbál nyitni valami spirituálisabb idősíkra, hátha a sok bla-bla közben senki nem veszi észre, milyen iszonyat rusnyára sikeredett a legutóbbi botox-kezelése. Pont annyit ferdítek el az igazságból, amit kell. És remélem, hogy itt hagy.

They got drinks in their hands and the room's a bust. Fake chit chat 'bout the things they got.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: sera x warren | a little party never killed nobody
sera x warren | a little party never killed nobody EmptySzomb. Május 09 2020, 12:47

but right before i fix it, i fuck it up some more


Sera szájából jöttek a szavak, mégis anyám hangján visszhangoztak a gondolataim között még hosszú percekkel azután is, hogy az utolsó szótag elhalt volna a rózsaszínre festett ajkakon. Nem Melody Bradford volt az egyetlen ember, aki papagájként visszhangozta, hogy mit kéne tennem, de kétség kívül dobogós volt azok körében, akik rendszert csináltak abból, hogy a javaslatnak álcázott elvárásaikat lenyomják a torkomon. Hálásnak kéne lenned, hogy mindened megvan, boldognak, hogy apád még nem írt ki az örökségből. Örülnöd kéne, hogy nem házasítottunk ki tizennyolc éves korodra, egy darab földért vagy egy társtulajdonosi szerződésért cserébe. Ezutóbbi, persze soha nem hagyta el anyám száját, ettől függetlenül azért, valahol mélyen, megannyi nemtetszés és ellenkezés alá temetve, tényleg hálás voltam neki, amiért ezen a téren is képtelen volt követni a divatot. Nem igazán tudtam volna megmondani, hogy a felsőtízezer mikor süllyedt vissza az érdekházasságok tradíciójának korába, de ez amúgy is az a közeg volt, ami soha nem tudott úgy igazán kiemelkedni ebből a sötétközépkori miliőből, úgyhogy felesleges is lett volna több gondolatot pazarolni erre az egészre. Sera utasításának eleget téve örültem inkább csendben, hogy, bár szülői képességei hagytak maguk után némi kívánnivalót, azért az anyámnak volt annyi embersége, hogy ne akarja kiárusítani a gyerekeit, mint valami tenyészállatokat. Annak ellenére se, hogy a véleménye a szabad akartról pusztán annyi volt: túlértékelik.  
Fintorba csavarodó vonásokkal követem Sera tekintetét, egyenesen Jozef Harringtonig, aki kényelmetlenül feszengve helyezi a súlypontját egyik lábáról a másikra egy oszloppal arrébb.
- Lehet, hogy romlott, de a bankszámlájának nincs lejárati dátuma, és hát számít-e bármi is ezen kívül? – felelem könnyedén, ironikusnak szánva, bár nem egészen vagyok biztos benne, hogy a hangszínem tükrözi a szándékot. Az üres poharamat végül a hangommal együtt emelem feljebb, hogy az illetékesnek esélye se legyen figyelmen kívül hagynia a jelenlétünket. – Jó estét, Mr. Harrington.
A köszönésem váratlanul éri, zavartan kapja felénk a fejét, seszínű tekintete pedig úgy villan a kristálycsillárok fényében, mintha minimum lopáson értük volna. A sikkasztás és adócsalás vádjára bezzeg soha egyiknek sem rebbent még a szeme se, pedig a katolikus eszméik azt diktálták, minél nagyobb a bűn, annál nagyobb terhet ró a lélekre. Ezen logikát követve – már, ha feltételezzük, hogy a logika, mint olyan, esetleg jelen van a vallásokban – Jozef Harrington katolikus értékrendszere, de legalábbis a zavarának mértéke azt sugallta, hogy szén-dioxiddal és metánnal mérgezni a levegőnket, súlyosabb bűn volt számára, mint a jótékonysági szervezetek pénzalapjainak kisajátítása. Még akár hihető is lett volna, ha történetesen a környezetvédelem nem szerepelt volna elhanyagolhatóan hátul a republikánusok fontossági sorrendjében.
Végül aztán nem óhajt beszélgetésbe elegyedni velünk, amire azért számítani lehetett, ha az embert kínosan érte, ha megzavarták. Udvarias üdvözlést követve még feszengve megkérdi ugyan, hogy jólérezzük-e magunkat, de pusztán csak egy igen/nem felelet vár az eldöntendő kérdésre, és őszintén, az sem igazán érdekli. Mindennemű további beszélgetés elkerülése érdekében inkább illedelmesen óvatos léptekkel oldalog arrébb, mi pedig elindulunk körözni, hogy anyám lelki békéje is a helyére kerüljön.
- Küldd át az aktuális italpreferenciádat az asszisztensemnek, és akkor legközelebb ígérem kizárólag az általad megadott listából választok, hogy elkerüljük ezt a kellemetlen helyzetet – legyűröm a kényszert, hogy megforgassam a szemeim, már csak azért is, mert maga a gesztus egy tizedmásodperc alatt aknázná alá a hamis mosolyt és a könnyed jókedvbe rendezett arcvonásaimat. Nem biztos, hogy másodjára sikerülne ilyen meggyőzőre hazudom őket. – A szívemre venném, ha ráncos maradnál a sok fintorgás miatt.
Talán csak a többhónapos szünet, vagy a viszontlátással kötelezően együtt járó, önkéntelenül szentimentális öröm mondatta velem, de volt Serában valami aranyos. A fontoskodó nyakkendőigazításban, a tonik ízét követő grimaszban, a nevetésben, ami előtört belőle a szavaim mentén. A szép és a vonzó megannyi szinonimájával illették már, mások is, mi is, de az aranyos valahogy karakteridegen volt, ha az ember Seraphina Grahamre gondolt. Nem tudom, használta-e rá valaha is bárki ezt a jelzőt.  
Úgy döntöttem, nem én leszek az első.
- Emiatt azért ne aggódd túl magad, Nate szinten tartotta a káoszt, amíg nem voltál itt, ami így belegondolva, legalább megmagyarázza, hogy miért volt a szokásosnál is hülyébb – nem, mintha Nate esetében bármit is magyarázni lehetett volna épésszel és érvekkel. Vagy úgy egyáltalán.
A nagy számok törvényére és Sera rövid lejáratú érdeklődésére alapozva úgy vélem, nagyjából most járhat a gin tonicot ért válogatott sértések vége felé, így csak hagyom, hogy kiadja magából az összes gyűlöletet, mert most már igazán felesleges az ízlésem védelmére kelni. Egyébként is fontosabb feladatnak tűnik a Lexingtonnal folytatott, nonverbális dominanciaharc, amit nevezhettünk volna, a maga bájosan vulgáris mivoltában, akár faszméregetésnek is, de szerettem azt gondolni, hogy abban könnyűszerrel ő maradt volna alul.
- Biztos? – kérdezek vissza, mert természetesen Sera nem rest megjegyzést tenni a rögtönzött közjátékra, újabb striguált húzva ezzel a toxikus maszkulinitás oszlopába. Egészen lenyűgöző, hogy még talál neki helyet. – Ne vegyem le mondjuk az ingemet, vagy ilyesmi? Tudod, csak a biztonság kedvéért.
Az övéhez hasonlóan az én hangomban sincs semmi komolyság, már csak azért sem, mert bármennyire kedveltem, még az ő kedvéért sem lettem volna hajlandó megkockáztatni semmiféle jelenetet, ami végül azzal végződik, hogy anyám a tökéletesre manikűrözött körmeivel esik neki a torkomnak, és fojt meg hirtelen felindulásból, itt a Gotham Hall közepén. A gálánsságomra vonatkozó kérdésére válaszolva viszont egyből az udvariasságom védelmére kelnék, vagy legalábbis megpróbálnám annak létét bizonygatni, mint valami családnévvel együtt járó örökséget, éppen csak a bátyám érkezése cáfolja a kikívánkozó állításom valóságtartalmát, amit így már okosabb ötletnek tűnik bent tartani.
Régebben, mikor még nagy családi egységként, egymás társaságára kárhoztatva vettünk részt ilyen teljességgel felesleges eseményeken, unaloműzés gyanánt azt találgattuk a testvéreimmel, hogy a jelenlévő vendégek közül kit-merre sodor majd az élet. Barnaby már akkor is messze sokkal jobban olvasott az emberek gesztusaiból, mint én vagy a húgom, nekem mégis évek kellettek ahhoz, hogy rájöjjek, a bátyám nem azért paraszt, mert nem érti az embereket. Azért az, mert rohadtul nem érdeklik mások. Szenvedélyesen szerettem mindenért őt okolni, de ezt az egy hibáját mégis inkább apánk számlájára írtam. Az saját személyiségemre is pont ugyanúgy árnyékot vetett a felsőbbrendű érdektelenség, és ezt, a vagyonnal és a hazugságra való hajlammal együtt, vitathatatlanul a Bradford családfőtől kaptuk mindketten. Egy ideje már az a gondolat sem ijesztett meg úgy igazán, hogy mennyire nem adnám fel a szilárd anyagi helyzetemet egy valamivel kedvelhetőbb jellemért.
Sera valamit idéz, mikor sikerül visszakapcsolódnom a szóváltásukba. A fonalat, ami valamikor menet közben kicsúszott a kezeim közül, még így sem sikerül felvennem, és az egyik kellemetlenül hosszúra nyúló, szociális status quo-t emlegető mondata közben aztán végleg elvesztem a fókuszt. Nem tudom, hogy van-e értelme a szavainak, vagy csak gyors egymásutánban pakolja-e egyiket a másik után, hogy összezavarja vele a beszélgetőpartnerét, de a bátyám arckifejezését látva, ő valószínűleg az utóbbira tippel. Azért helyeslően bólogat persze, halk egyetértésben hümmögve, én pedig óvatos kárörömmel vigyorodom el a buta arckifejezése láttán. Akkor is, ha egyébként az enyém sem különb éppen.
- Érdekes gondolat – kezd bele tárgyilagosan, mert a Princeton jogi kara már őt is legalább annyira megedzette az ismeretlen terepen történő üres csevegések terén, mint minket a manhattani elit köreiben tartott összes esemény. -  Sokan úgy gondolnak a komfortzóna elhagyására, mint gyermeteg kalandvágy vezérelte lépés, önismeret, célkeresés, pedig a tinédzserkor elhagytával ez sokak esetében már nem több, csupán menekülés, kínálkozó kiskapu azok számára, akik képtelenek belátni, hogy a probléma a karakterben lakozik, amit a közegbeli relokáció nem old meg.  
Barnaby valószínűleg egy diadalittasan kikényszerített vallomás reményében állt bele ebbe a témába – és hazudnék, ha azt állítanám, nem osztoztam vele ebben a vágyban – a kísérlet sikertelenségére, és az ezt követő, nyilvánvaló vereségre viszont pont ugyanúgy reagált, ahogy mindig. Aljasan finomkodva burkolta bele minden sértettségét a véleményébe, amivel aztán kéretlenül próbált meg az emberek bőre alá mászni. Én tudtam, hogy nem volt mindig ilyen, de ott, abban a pillanatban valahogy nem tudtam volna felidézni egyetlen alkalmat sem, amikor Barnaby másmilyen lett volna. Szerethetőbb, mondjuk.
- Mióta vagy ilyen jártas az emberi lélektan áltudományában? – kérdezem szárazon, szándékosan használva ellene ugyanazt a kifejezést, amivel ő illetett minden olyan területet, aminek legalább minimális köze volt olyan ördögtől való libsi hülyeségekhez mint a szellemiség, gondolkodás vagy épp az érzelmek.
- Csak egy észrevétel volt, ne kapd fel rajta a vizet - rám tereli a tekintetét, épp csak addig, hogy még véletlenül se mulasszam el a bosszús szemforgatását, majd ismét Sera felé intézve a szavait, a továbbiakban megintcsak tudomáson kívül hagyja a jelenlétem tényét. – Akárhogy is, örülönk, hogy újra itt vagy, remélem meglelted, amit kerestél, és nem kell tovább nélkülöznie senkinek a társaságod. Most viszont, ha megbocsátotok…
Némán fonja a menyasszonya dereka köré a karjait, aki kellemetlenül művi mosollyal az arcán még gyorsan jó szórakozást kíván az estéhez, majd engedelmesen követi a párját, mintha pusztán ennyi funckiója lenne a létének. Az a makacs határozottság, ami régebben olyan mocskosul vonzóvá tette, vagy kiveszett belőle, vagy egyszerűen csak elnyomva pihent valahol a koponyája hátuljában, igazából már rég nem volt jelentősége.
Ahogy a sziluettjük eltűnik a perifériám peremvonalán, egyből magamhoz ragadom a poharam, és nagyjából két kortyra eltűntetem az italom felét, hátha a gin tonic majd valamivel szerethetőbb keserű utóízt hagy a számba, mint a bátyám ostobasága. Az agyam ehelyett már az első korty után a citromos molyirtóra asszociál, amiért egyébként száz százalékig Seraphinát hibáztatom, ha szavakkal nem is, a tekintetemmel mindenképp.
- Látod, milyen jó újra itt lenni! – kipréselek magamból valami nevetésre hajazó hangot, ami inkább csak a tüdőmbe szorult levegő távozása, mint a jókedv, de az őszinte reakciók hiányát itt egyébként sem volt szokás szóvá tenni. A kellemetlen igazságok mentén keletkeszett feszélyezett mosolygás orvosilag igazoltan több ráncot hagyott a szemek körül, mint a természetes párja, ha mást nem, már ezért kerülte mifelénk mindenki a kényelmetlen helyzeteket. – Mondanám, hogy a nehezén legalább már túl vagy ezzel az estével, de majdnem biztos, hogy Nate „üdv itthon” bulit fog csinálni neked, amint visszaért Abu Dhabiból, és hát tudod milyen. A kínos fogalma egészen új dimenziókba emelkedik, ha az ember hagyja, hogy önálló gondolatai és ötletei legyenek.
Ez mondjuk messze kifogásolható marketing volt, de ezen a ponton már igazán úgy voltam vele, hogy legyen Wyndham teljes elmebaja a vízválasztó ebben a helyzetben. Ha Sera nem kíván utána fejvesztve visszamenekülni oda, ahol egész ezidáig bujdosott, akkor talán én is el tudom hitetni magammal, hogy nem táncol ki az életünkből újra, mindennemű előzetes figyelmeztetés vagy az éveket felölelő barátságunk fényében elvárható elköszönés nélkül. Ha tényleg egy Fahad nevű arab olajsejk, egy karavánnyi teve, két tűzpiros Ferrari és egy egész testes hennafestés kell ahhoz, hogy ezt leteszteljük, hát akkor hajlandó voltam megfizetni az árát. Vagy esetünkben engedni Nate-nek, hogy a szokásosnál éppen csak egy fokkal jobban megőrüljön.    
 

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: sera x warren | a little party never killed nobody
sera x warren | a little party never killed nobody Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
sera x warren | a little party never killed nobody
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» A little party never killed nobody, or...?
» A & A - a little party never killed....
» Laney & Brett - A little joke never killed nobody!
» a little party never killed nobody
» Sera & Den

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: