New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 83 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 83 vendég :: 2 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Zoey Miles
tollából
Tegnap 23:23-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:59-kor
Marigold Miller
tollából
Tegnap 22:44-kor
Aston Miles
tollából
Tegnap 22:05-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Tegnap 22:01-kor
Oaklyn Davis
tollából
Tegnap 21:58-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:34-kor
Rowan W. Mills
tollából
Tegnap 21:18-kor
Perla Rivera
tollából
Tegnap 21:09-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Richard & Meghan /A breath break/
TémanyitásRichard & Meghan /A breath break/
Richard & Meghan /A breath break/ EmptyVas. Jan. 05 2020, 15:02


Richard és Meghan
A tíz körmömet le tudnám rágni, úgy szorítom magamhoz a kispárnát, mintha ő lenne az egyetlen biztosítékom.
- Miért nem hagyod már békén őket? – gyönyörűen festhetek, ahogyan a laptopom kijelzőjével vitatkozom a kanapémon elterülve. A vasárnapok szentek, ekkor nem vetem alá magam semmilyen meghívásnak, nem keresem a barátaimat, de még a munkával sem foglalkozom. Minden egyes napom arra megy rá, hogy találkozóról találkozóra menjek, egyeztessek a szerkesztőmmel, aki egyben a legjobb barátnőm is, és ha ez még nem lenne elég, akkor az év végével a rokoni látogatások is megszorozódtak. San Franciscóban ünnepeltem a karácsonyt a három testvéremmel, a szüleimmel, és az apróságokkal. Imádtam a felfordulást, a hangos zsivajokat, az orromba szökő narancs és fahéj keverékének illatát, de még a havat is megkedveltem, amikor a szokásos tesós kiránduláson vettünk részt. Most nem utaztunk el, egy napig voltunk távol, a gyerekek, a feleségek otthon maradtak, és csak mi négyen vettük a nyakunkba a hegyeket körülölelő ösvényeket. Rengeteget nevettünk, feltöltődtem, ahogyan illett. Az óévet már New Yorkban búcsúztattam el a barátaimmal, és a telefonom társaságával. Nem beszéltünk a nagy forgatag alatt túl sokat, küldtem egy köszöntő e-mailt, melyre válaszolt is, de az elmúlt napokban elveszett az éterben, és én sem zaklattam. A mai nap a sorozatoké, a nagy zabálásoké, és a pizsamás küldetésé. A szürke gombolyag a talpammal játszik, imádja az új zoknimat, valamiért nem tud leakaszkodni róla, de nem is bántom érte. Tél révén nem szeretek kint lenni, csak ha úgy adódik rá lehetőségem, és hasznosan tölthetem el az időmet, de ma ígéretet tettem, hogy nem mozdulok ki a lakásom magányából. A Manifest egyik részén zsörtölődöm, egyszerűen képtelenség betelni Ben-nel, és a húgával. A mindenem a rejtély, még nem jöttem rá, hogy mi történt velük, de már saját elméleteket gyártok. Nem ezzel kellene lefoglalnom magamat, erre szólít fel a sokadik csipogása a mobilomnak. Ezer százalék, hogy Heather üzent, a fejébe vette, hogy addig fog üldözni az új könyvemmel, amíg neki nem látok írni. Nem olyan könnyű összedobni egy történetet, az eleje már megvan, de túlságosan beleéltem magam, nem akartam még egyszer feleleveníteni Damian hülyeségét. Két éve történt, már túl kellene tennem magam azon az estén, de nem megy. A forradások a felkaromon, és a combomon emlékeztetnek rá, hogy milyen árat fizettem a kapcsolatunkért. A bűntudat nem kísérthet meg, nem fogom engedni, hogy elnyeljen a sötétség. Idegesítően jelez a telefonom, kénytelen vagyok előrehajolni, és megnyomni a space-t, hogy aztán elolvassam a zaklatóm kérdését.

„ Megs, ne zárkózz be, tudom, hogy sorozatot nézel. Szereztem neked egy telefonszámot, légy szíves keresd fel a férfit. Az egyik legjobb a szakmájában, és segíthetne ötleteket adni a folytatáshoz. Holnap beugrom, tudom, hogy ma nem vagy vevő rám, de fontold meg. H.”

Ki más lenne, ha nem a kedves szerkesztőm, és meg is szólal a telefonom, de kinyomom. Miért nem lehet megérteni, hogy az egyetlen nap a héten, amikor azt akarom csinálni, amit én szeretnék, és nem amit elvárnak tőlem? Végül a gyomrom jelez tiltakozva, hogy juttassak befelé is némi szénhidrátot. Elrontották a kedvemet, ezért felemelkedem a kanapéról, és kimegyek a konyhába, hogy feltérképezzem a választékot. Az újévben még nem is voltam bevásárlóközpont közelében, elvoltam a karácsonyi maradékkal, de ideje lenne feltölteni a tartalékokat. Ezzel meg is szegem a mai parancsolatomat.

***

Némi szenvedés árán öltöztem fel, hogy a város forgatagába kapcsolódjak be, mint egy hiányzó láncszem. New York sosem alszik, nincsenek különbségek hétvégék, és hétköznapok között. A kis bevásárlótáskám, a pénztárcám landolt a megfelelő helyen, nem erőltettem meg túlzottan magam, egy mackóalsó, és a pulcsi a kabát alá. A hajam szanaszét áll, a lófarok még okés, de egy mosás sem ártana…majd este. A közelben akadnak csomópontok, célba is veszem az egyiket, és az aprót beleillesztve a lyukba irányítom befelé a kosaramat. A nyüzsgés utolért, igyekszem a legkevesebb időt eltölteni a boltban, de mindenhol akad egy néni, egy családos profil, szóval nem megy minden a tervek szerint, pedig én nem az az ember vagyok, aki sokáig tűri, ha keresztülhúzzák a számításait. A spagetti és milánói között vacillálok éppen, amikor megzavarnak a gondolatmenetemben. Egyelőre csak az tűnik fel, ahogyan a barna íriszeimet a kassza irányába fordítom, hogy probléma adódott, de hogy milyen, az még titok. A spagettit dobom be a kosárba, és tolom odébb, hogy a sor végére kerüljek, de valami azt súgja, hogy jobb lenne kimaradni ebből. Mi a fene folyik itt? A kassza közelében két sí maszkos úriember áll…egyből leesik, hogy nem egy elégedetlen vásárló a ludas, hanem rablás van folyamatban. Körülnézve nemcsak nekem tűnik fel a helyzet.
- Azt mondtam szedje össze a pénzt….most. – az egyik idősebbnek tűnik ebből a távolságból, a másik az őr, aki türelmetlenül vár, és leskelődik a kijárat felé. A kasszában álló nő pakol, nem tehet mást, mert fegyvert tolnak az arcába, de a szemem sarkából kiszúrom a biztonsági őrt is, aki a sajátja után nyúlna, de megelőzik. Összerándulok a lövésre, még sosem láttam ilyesmit élőben. Automatikusan húzódom be a sorba, és hagyom ott a kosaramat.



credit •  Richard & Meghan /A breath break/ 3874598021  • 813
mind álarcot viselünk
Meghan Montilio
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Richard & Meghan /A breath break/ Tumblr_inline_pr8sqxrTg71sdslao_1280
Richard & Meghan /A breath break/ C64aab06a5da992b35566f87ec4c7609c54a0c97
★ kor ★ :
34
★ családi állapot ★ :
It's so easy to...
think about love, to talk about love, to wish for love.
But it's not always easy...
to recognize love even when we hold it in our hands.

Richard & Meghan /A breath break/ 5ad0e4c85dc0e6a83df16329d57d19edf6f8f3be
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Richard & Meghan /A breath break/ Cd1e4022cc24505f48ea207b34dcaf42f75c8350
★ idézet ★ :
Nagyon finom műszer a lélek és bizonyos dolgok megbéklyózzák.
A bűntudat például vagy ha magunkba fojtjuk az érzéseinket, titkolózunk: óriási teher a léleknek.
Az efféle emberi eredetű súlyok ráakaszkodnak
és elnehezítik.
★ foglalkozás ★ :
bestseller író
★ play by ★ :
Inbar Lavi
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Richard & Meghan /A breath break/ Tumblr_inline_pkgd5ehsN51ts1epz_250
TémanyitásRe: Richard & Meghan /A breath break/
Richard & Meghan /A breath break/ EmptyVas. Jan. 05 2020, 18:26
Egy Wallmartban sosincs csend. Pláne nem vasárnap, amikor az unatkozó családok kijelölik a nagybevásárlást, mint programot és a kölykökkel együtt berobbannak tönkre tenni mindazt, amit csak lehet. Az egyik gyerek a Kellox tornyot dönti le, a másik meg a gumicukor zacskóját nyalogatja. Anyuka ordít, apuka meg csendben kap sztrókot, fehéredő ujjpercekkel szorítva a bevásárlókocsi hideg fémvázát. Make America great again.
De most nem, most valami más. A félelem szaga árad a levegőben, hideg izzadság és feszült várakozás, tudom milyen ismerem, mindig így vártuk apucit haza. A távolból hallom a követelő hangot, aztán a dermedt némaságon átsüvítő lövés hangját. Mi a faszom. Szabadnapos vagyok, baszdmeg.
Amíg nem vagy egy térben vele, addig csak téves illúzióid vannak egy dörrenő puskacső hangerejéről. Segítek, nagyon hangos, cseng is a fülem, mint a kurva élet. Az adrenalin a halántékomba kúszik, felgyorsul a légzésem, kitágul a pupillám, mindjárt farkasemberré is változom. Körbe nézek, senki nem mer mozdulni, még egy kósza kiáltás sem hagyja el a szájukat. Néhány kiskölyök próbál közelebb húzódni az anyjához.
– Mindenki le a földre! – eldörren a második lövés, bár most az a plafont éri. Hasra vetem magam, fuck. A támadók nem túl kreatívak a símaszk már elég oldschool, legalább valami vicces jelmez lenne rajtuk. A sorban, ahol hernyópózban ficánkolok többen is heverünk. Egy öregasszony zokog, egy másik a rózsafüzért csókolgatja.
De van egy csaj, első ránézésre lehet hajléktalan. Más helyzetben talán aprót is adnék neki vagy egy szál cigit buszjegyre, de most nincs idő ilyenekre. Ő is fél, miért ne tenné? Minden oka megvan rá. Ő nem tudja legalábbis nem kell tudnia, hogy ezek itt valószínűleg kispályások és sokk hatása alatt vannak, lévén most lőttek le életükben először egy embert. Ha jól láttam a biztibácsi vállát érte a golyó, nem fog belehalni, de a tag keze úgy remegett közben, mint anyám valamikor gyümölcskocsonyája. Megfélemlítés, ennyi az egész, de azért nyilván minden ügyet komolyan kell venni.
– Maradj csendben, nem lesz baj! – szegény arcán olyan fekete pánik van, hogy azt meg kellene festeni. Szerencsétlen lehet bejött melegedni, aztán tessék, túszdrámába kerül. Ha a pattanásos kasszásgyereknek volt némi józan esze megnyomta a pánikgombot, ami nem csak egy urban legend, a nagyobb áruházakban tényleg van.
– A kurva életbe, add már oda pénzt! – még egy lövés, mellé egy sikoly. Nem látom mi történik, nem tudom, hogy valaki ijedtében felvisított vagy célba ért az ólomtöltet. Halkan előcsúsztatom a mobilomat, írok a bentieknek, hogy küldjenek erősítést, nyolcas kód a Wallmartnál. Adom a helymeghatározást is, de amit rányomok a küldésre pittyen egyet a készülék, jó hangosan és irritálóan. Basszameg. Látom a hajléktalan lány még jobban elsápad, mondjuk most én is megengedek magamnak egy izzadságcseppet. Elpöckölöm magam mellől a telefont, ami, mert miért is ne, most a csöves csaj előtt áll meg. A maszkos barátunk meg erre toppan mögé. Hello darkness, my old friend.
– Felállni, most! – sípcsonton rúgja a csajt, remélem vastag mackó van rajta és valamennyire tompítja a fájdalmat.
Ha most közbeavatkozom akkor egész biztos beleenged egyet a tárból és mivel közel van hozzá esélyes, hogy fontos szervet ér. Kivárok, nem kockáztatok. Abban meg csak bízni tudok, hogy a kollégák már úton vannak.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Richard & Meghan /A breath break/
Richard & Meghan /A breath break/ EmptyVas. Jan. 05 2020, 19:14


Richard és Meghan
A vasárnapokat szigorúan kell venni, tudom, hogy a kaja az elsődleges, de álmomban sem gondoltam volna rá, hogy egy rablás kellős közepére kerülök. A fülem cseng az előbbi pisztolydördüléstől, meg is ijedek, mert ez a normális reakció. Automatikusan húzódom vissza a látótérből, nem akarok szem előtt lenni, bár az sem jó, ha ilyen helyzetekben nem tesz semmit az ember. A kasszában álló nő nem fogja hívni a rendőrséget, van egy olyan sanda gyanúm. A pénztár kipakolása a cél, de vajon ez emberi életeket fog követelni? A tekintetem a közelemben állókon vezetem végig, akadt itt több öreg is, egy család, ahol a gyerekek halálra váltan csüngnek az anyukon, és van egy férfi, aki szintén nem mozdul, mintha a fülét hegyezné. A felhangzó kiáltásra, hogy mindenki földre eleinte nem is csinálok semmit, innen nem látnak, de a hang tulajdonosa hamar sétál el felénk, és lead még egy figyelmeztetőjelzést a vevőknek. A filmekben mindig akad egy hős, aki kitalál valamit, de itt csak hús-vér embereket látok, akiket ledermeszt a félelem. Nem merek szembeszegülni a kéréssel, előbb a két térdemre ereszkedem le, és csak utána fekszek hason. Micsoda üdítő délutáni program.
- Tarkóra a kezeket, ha nem akarnak bajt. – az igyekezet ide már kevés, többen fel is jajdulnak, idáig hallani a sírást, de jobban leköti a figyelmemet a közelemben fekvő férfi. Nem értette meg, hogy ne tegyen hirtelen mozdulatot, de a pasi éppen most veszi elő a telefonját. Lehunyom a szemhéjamat, és inkább elszámolok magamban háromig, mert biztosan nincs ekkora hülye, hogy egy rablás kellős közepén üzengessen, kockára téve mások életét. A tekintetemmel üzenek neki, de csak pötyög, és végül el is engedi a telefont, mint aki jól végezte a dolgát. A táskám a vállamon lóg, le is csúsztatom róla, hogy ne kelljen aggódniuk a túszejtőknek, de arra nem számítok, hogy a fejem mellé csúszik a készülék, és hangosan csippant egyet. A barna íriszeim a másik férfira vezetem, nagyon hálás vagyok neki, hogy engem sodor bajba, aminek meg lesz az eredménye. Akkora rúgást kapok a sípcsontomba, hogy hangosan jajdulok fel, és rándulok össze a fájdalomtól. A férfi erőszakosan ránt fel a földről, és a hajamnál fogva húz a mellkasához, hogy a fejemhez tartsa a fegyver csövét.
- Mire készült kislány? Csak nem a rendőrséget akarta hívni? Te…vedd fel. – int a társának, aki szinte már végzett is a kifosztással.
- Nem csináltam semmit. – remeg meg a hangom, és a földön fekvőket lesem. Minden eszembe jut…a könyvem, a volt vőlegényem, a hős…aki miatt…nem merek belegondolni, hogy ez lesz az utolsó pillanatunk. – Miért is kellene elhinnem? Tuti hívta a zsarukat. Le kellene lépnünk…de mi lenne, ha akkor magunkkal vinnénk? Maga ott…ne merjen megmozdulni. – egy anyuka húzza közelebb a lányát, de nekem még mindig borzasztóan sajog a lábam, és alig bírok talpon maradni, de még levegőt sem merek venni.
- Ott a táskám…van benne annyi pénz, ha kell…adok, és ott a csekk-könyvem is, ha érdekli…csak ne bántson senkit. – felületesen lélegzem, még a hajam is leomlik a vállamra, ahogyan ráncigálva indul meg velem a bolt elejére. – Kit érdekel, hogy mije van…na szedje a lábait. – rivall rám, hogy siessek.




credit •   (Y)   • 508
mind álarcot viselünk
Meghan Montilio
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Richard & Meghan /A breath break/ Tumblr_inline_pr8sqxrTg71sdslao_1280
Richard & Meghan /A breath break/ C64aab06a5da992b35566f87ec4c7609c54a0c97
★ kor ★ :
34
★ családi állapot ★ :
It's so easy to...
think about love, to talk about love, to wish for love.
But it's not always easy...
to recognize love even when we hold it in our hands.

Richard & Meghan /A breath break/ 5ad0e4c85dc0e6a83df16329d57d19edf6f8f3be
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Richard & Meghan /A breath break/ Cd1e4022cc24505f48ea207b34dcaf42f75c8350
★ idézet ★ :
Nagyon finom műszer a lélek és bizonyos dolgok megbéklyózzák.
A bűntudat például vagy ha magunkba fojtjuk az érzéseinket, titkolózunk: óriási teher a léleknek.
Az efféle emberi eredetű súlyok ráakaszkodnak
és elnehezítik.
★ foglalkozás ★ :
bestseller író
★ play by ★ :
Inbar Lavi
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Richard & Meghan /A breath break/ Tumblr_inline_pkgd5ehsN51ts1epz_250
TémanyitásRe: Richard & Meghan /A breath break/
Richard & Meghan /A breath break/ EmptyHétf. Jan. 06 2020, 13:41
Az önvád lassan csepegő öngyilkosság. Legalábbis egyszer valami kötelező kurzuson ezt mondta nekünk az előadó. Felírtam, mert tetszett a gondolat, hiába találtam giccsesnek és kurva hatásvadásznak.
Gyakran eszembe jut apám, meg az, hogy nem tettem semmit az ellen, hogy pürét csinál anyám csontjaiból. A bátyám megpróbálta őt is bucira verte. Én inkább csendben voltam és tágra zárt szemekkel vártam. Vártam, hogy elkezdje, vártam, hogy fejezze be, vártam, hogy történjen valami, amit csodának hívhatok. Utóbbi talán akkor történt meg, amikor leállt a mája. Persze mindenki azt mondja, hogy mit tehettem volna? Taknyos kiskölyökként senki nem várta el tőlem, hogy világokat váltsak meg vagy szembe szállja a nyers erőszakkal. Senki, csak egyedül én magam. Saját magadnak megfelelni a legnehezebb, ezt egy másik professzor mondta.
Emlékszem az első akcióra. Három embert tartottak fogva, egy 16 éves fiút, egy 32 éves várandós anyát és egy 28 éves doktoranduszt. Az elején, amikor könnyű esetnek hittük még viccelődtünk, hogy ha beindul a szülés van ott orvos, aki levezesse.  Klasszikus eset volt, váltságdíjat akartak, a terhes nőért nyilván többet, lévén két életről van szó. Megérkezett a pénz a kétes eredetű számlára és, amint csippant az értesítés kivégezték mind a három embert majd végül saját magukat is. A túszejtők csak bábok voltak, egy nagyobb polip jelentéktelen csápjai, akik valószínűleg pont annyira voltak megfenyegetve, hogy gond nélkül kifröccsentsék a saját lelküket is. Magamat okoltam nyilván. Hisz, ha utána nézek, ha máshogy közelítem meg talán most öt amerikaival többet tarthatnánk számon.
Az aggodalom gyűri ráncba a szemöldököm, a csajt megrugdossák, feltépik a földről, mint valami linoleumra cuppant sebtapaszt. Basszameg. Hát most kurva gyorsan csepeg az önvád.
Ha a srácok megkapták a riasztást, már pedig meg kellett kapniuk, akkor nagyjából öt percünk van az érkezésükig. Utána a símaszkos bohócok feltehetőleg megint megmutatják, hogy milyen faszagyerekek és belelőnek valakibe, aki nagy valószínűséggel a hajléktalan barátnőnk lesz. Még, ha nem is akarják megölni, márpedig nem tűnnek nagypályásnak, akkor is ott a rizikófaktor, hogy túl jól sikerül a próba és szegény lánynak kifut a szívéből a dobbanás. Valamit tenni kell, ez egészen nyilvánvaló. Persze mennyivel könnyebb lenne, ha nálam lenne a fegyverem, de csak egy kibaszott sört akartam venni, nem számítottam túsztárgyalásra.  A nőt kiviszik a sorból, nem látok utána, a táskája szétkapva, a telefonom náluk. Pompás.
Van az a pont, amikor a félelem annyira átveszi az uralmat feletted, hogy nem hallod a saját gondolataidat. Amikor ösztönből cselekszel és kibaszod a rációt a kukába. Nagyot nyelek, nem is gombóc van a torkomban, hanem faltörő golyó, épp csak Miley Cyrus nem hintázik rajta. Zúg a fülem, apró fekete pontok járnak körtáncot a pupillámban.
– A rendőrség úton van, értesítettem őket. Azaz én mobilom. NYPD. – a sorból kiabálok ki, az imádkozó asszony rászorít a keresztre. Felállok, a farzsebemben a pénztárca, abban a jelvényem. Remegő ujjakkal hajtogatom ki mielőtt kilépnék eléjük. Aki azt mondja, hogy nem fossa össze magát két fegyveressel szemben, az hazudik. Felemelem mindkét karom, bal tenyeremben szorítom az igazolványt.
– Ha most leléptek még el tudtok tűnni. Nagyjából három percetek van, hogy felszívódjatok, ha esetleg megtalálnak akkor lopásért és talán emberölési kísérletért tartoztatnak le, bár arra, ha nem vette telibe a kamera rá lehet fogni, hogy véletlen volt, sőt egy jó ügyvéd kihozza belőle nektek az önvédelmet. Kettő maximum három évet kaptok és nem is a szigorítottban. De ha elviszitek a nőt, akkor már emberrablás, amit elég morcosan vesznek mifelénk. – ilyenkor veszem igazán hasznát a beszédtechnika óráknak. A hangom olyan nyugodt, mintha arról csacsognék velük, hogy mi lett a hétvégi meccs eredménye, pedig a bordáimat lassan kiüti a szívem. A nő arcát vizsgálom, vegytiszta rettegés minden vonása. Miattam. De most látod anya, csinálok valamit, most nem nézem szótlanul, most megpróbálom megmentei. Büszke vagy rám, ugye?
Igazából csak szóval akarom tartani őket, lekötni a figyelmüket, húzni az időt az erősítés érkezéséig. Közelebb lépek.
- Meglógtok a pénzzel, új életet kezdtek Kanadában vagy, ahol akartok és elfelejtitek ezt az egészet. Az őr nem tesz feljelentést, a többi vásárlóért pedig kezeskedem. Senki nem akar vérengzést, ti sem. - peregnek a másodpercek, kicsit olyan ez, amikor az oroszlán szelídítő először lép közel a fenevadhoz. Bízik önmagában és a tudásában, de sosem tudni, hogy az állat mikor fal fel elevenen.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Richard & Meghan /A breath break/
Richard & Meghan /A breath break/ EmptyVas. Jan. 12 2020, 18:07


Richard és Meghan
Sokszor féltem már életemben, és ezek mindig másképpen jöttek ki rajtam. Ha megijedtem egy póktól az ágyon fekve, érezve a bőrön minden négyzetcentiméterén, hogy valami mászik rajta, akkor a szívem majd kiugrott a helyéről, és hirtelen csipkézett felső hámmal menekültem volna, ha megtréfáltak, és mondjuk sötétben rontottak rám, akkor általában felsikoltottam, és perceken meg is nyugodtam, ha Damian emelt kezet rám, akkor már fejben készültem, mert tudtam, hogy mire számítsak a vőlegényemtől. Zsigerből jött az undorral átitatott emóció, de közben már tudtam, hogy egyszer vissza fogok csapni. A mostani a rettegéshez áll közelebb, még sosem tartottak fegyvert a fejemhez, ugyan már bántalmaztak testileg, de ez most más volt. A torkomban gombóc nőtt, akármennyire is törekedtem a nyugalmam megőrzésére, nehezen ment, ha én lettem a „kiválasztott”, és egyben az én történetem folytatódott egy szerencsétlen baleset folytán. Nem tárcsáztam a rendőröket, nem csináltam az égvilágon semmit, csak a kéréseknek megfelelően feküdtem a földön, most mégis nekem kell elszámolnom azzal a ténnyel, hogy éppen az utolsó lélegzetvételeimet veszem. Az emberben erősebb az élni akarás, a génjeinkbe van kódolva a túlélés, de mi van akkor, ha ez egy másik ember függvénye, és külső tényezőként tekintünk rá? Nem katasztrófafilm résztvevő voltam, hanem egy vásárló, akkor rosszkor volt rossz helyen. Az idegen férfi telefonjáért is nekem kellett volna vezekelnem, és megtettem volna, ha ezzel a többieket biztonságban tudom….csak ugye ott az a bizonyos, fránya életösztön. Nem itt akartam meghalni, még annyi mindent csináltam volna. Ott van a levelezőpartnerem, akit sosem láttam, de mindennél jobban vágytam a személyes találkozás varázsára, olyan férfi iránt tápláltam gyengéd érzelmeket, akit nem is ismertem, de nem zárhattam ki a lehetőséget, hogy lássam többet. Vajon most mit szólna, ha látna? Nem így képzelt volna el, biztosan egy csinos, szőke bigének gondol, akinek telt ajkai, és bőségesen megáldott idomok lapulnak a pólója alatt. Nem is tudom, hogy most miért gondolok ilyesmikre, de még mindig jobb, mint azon agyalni, hogy mikor puffantanak le. A felrángatás sem volt felemelő, de az, hogy belém rúgtak, és az ajtó felé toltak, nem könnyítette meg a helyzetemet, ahogyan a túsztársaimét sem. A tekintetem ijedten jár körbe, kutatom a telefon tulajdonosának a pillantását, de nem lelem, és kezdem feladni a reményt, hogy közbeavatkozna bárki is. Mi lesz, ha megijednek a rendőröktől a rablók, és úgy eresztenek belém golyót, hogy megszólalni sem lesz időm? A mozdulataim korlátozottak, a veszekedésnek fültanúja vagyok ugyan, de mint egy báb, csak állok, és nem merek félrelépni sem, különben tudom, hogyan végzem. A sorozatomra vágytam, a lakásom biztonságára, egy jó kakaóra, és a macskám társaságára. Az ígéretem, miszerint ezen a szent napon nem megyek ki a városba, megszegődött, és csak egyszer tettem ilyet, máris az életemmel fizessek érte? Miért pont én? Annyi minden történik egyszerre, lehorgasztom a fejem, amennyire ez lehetséges a támadóm mozgásterében, amikor valaki megmozdul, és meghallom a hozzá tartozó hangot is. Meglepődöm a reakción, most miért vállalja fel hirtelen? Nem is ez a lényeg, próbál menteni, vagyis remélem ez a célja vele, mert rosszul fogunk kijönni belőle, ha nem. Bassza meg valóban értesítette a hatóságokat. A körülöttünk fekvők meg sem rezzenek, mindenki fél, hogy mi lesz ennek a következménye. A hang forrása szépen lassan bújik el a sorok takarásából, hogy farkasszemet nézzen az elkövetőkkel. Most komolyan közéjük tartozik? Érzem a fogvatartóm testtartása megváltozik, és a kelleténél jobban szorít magához, mint biztosíték.
- Normális vagy ember? Ne gyere közelebb. – egyre jobban hátrálunk a kijárat felé, a hátam a férfi mellkasának csapódik. – Két-három év….ha nem értesíted a haverjaidat, akkor nem kellene elvinnünk, és nem halna meg itt senki. A kibaszott pénz kellett volna csak, de te hősködsz. – fröcsögnek a szavak, alig értem a végét, erős akcentussal kommunikál a fegyveres mögöttem.
- Minek hinnénk neked? Azt mondtam ne gyere közelebb, mert golyót eresztek a nőnek a fejébe, mit nem lehet ezen érteni? – meginog, remeg a keze, és benne a pisztoly is. A másiknak a kezében a zsákmány, mehetnének az alku része szerint, de hezitálnak. – Szerinted igazat mond? – miért éppen most kell ezt megvitatni, ha van lehetőség a menekülésre? Lehunyom a szemhéjamat, imádkozom a fentiekhez, hogy legyen már vége.
- Menjünk…itt a pénz, nem kellenek a zsaruk, meg a balhé… - győzködik a másik, de a mögöttem álló nem mozdul, amikor valaki feláll az egyik sorban, és valószínűleg meglöki az egyik kosarat. – Mit mondtam?! Basszátok meg. –  Velem együtt indul meg a sorba, és félek, ha valakit ott fogunk találni, annak ezek az utolsó másodpercei…





credit •   (Y)   • 728
mind álarcot viselünk
Meghan Montilio
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Richard & Meghan /A breath break/ Tumblr_inline_pr8sqxrTg71sdslao_1280
Richard & Meghan /A breath break/ C64aab06a5da992b35566f87ec4c7609c54a0c97
★ kor ★ :
34
★ családi állapot ★ :
It's so easy to...
think about love, to talk about love, to wish for love.
But it's not always easy...
to recognize love even when we hold it in our hands.

Richard & Meghan /A breath break/ 5ad0e4c85dc0e6a83df16329d57d19edf6f8f3be
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Richard & Meghan /A breath break/ Cd1e4022cc24505f48ea207b34dcaf42f75c8350
★ idézet ★ :
Nagyon finom műszer a lélek és bizonyos dolgok megbéklyózzák.
A bűntudat például vagy ha magunkba fojtjuk az érzéseinket, titkolózunk: óriási teher a léleknek.
Az efféle emberi eredetű súlyok ráakaszkodnak
és elnehezítik.
★ foglalkozás ★ :
bestseller író
★ play by ★ :
Inbar Lavi
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Richard & Meghan /A breath break/ Tumblr_inline_pkgd5ehsN51ts1epz_250
TémanyitásRe: Richard & Meghan /A breath break/
Richard & Meghan /A breath break/ EmptySzer. Jan. 22 2020, 11:42
A rettegés pánsípot fúj a fülemben, alig hallok valamit, a vérnyomásom meg a sztratoszférát kenegeti. Belesajdul a fejem a pánik illatú koncentrálásba. Az egyik lángosképű túszejtőnk belekérdez a tutiba. Nem, nem vagyok normális, sosem voltam, sosem leszek, ez van.
Ezt meg fogom írni a neked csak tartsunk már ott. Megírom, hogy igazad volt, tényleg vonzom a bajt, mi több saját magam generálom azt. Megírom, hogy miattam majdnem meghalt egy ártalmatlan ember, sőt többnek is lelkét vehették volna. De megmentettem, mert remélem meg fogom mindent. Te biztos rám kiáltasz a harsogó nagybetűiddel, hogy minek hősködtem és miért nem bírom egyszer, de tényleg legalább csak egyszer, befogni a számat és csendben hagyni, hogy csillapodjon a zűrzavar. Elhordasz majd mindenféle macsónak, aki azt hiszi, hogy vakmerőségtól lesz menő meg a vízcseppes kockahastól.
Aztán ráfogod majd arra, hogy beragadt a Caps Lock és nem is akartál velem kiabálni, csak féltesz. Én is téged. De ezt tudod. A tekintetem a mobilom felé villan, a kapocshoz, ami összeköt veled. Mennyire szánalmas, nem? Bánom, hogy nem kérdeztem meg az igazi neved, hogy nem hívtalak el egy kibaszott randira. De, ha innen kijutok élve, akkor isten engem úgy segéljen.
- Ultimátumot ajánlok. Ha nem én értesítem őket, akkor kint a járókelők. Ők is hallották a lövést, üvegajtó van, látnak is minket. A rendőrök így, vagy úgy, de meg fognak érkezni. De, ha együtt működtök velem, akkor nincs mitől félnetek. - mint valami papi prédikáció bassza meg. Látom, hogy hezitálnak, kizökkentek a komfortzónájukból, borult a sosemvolt tervük. Abból is kitűnik, hogy kezdők, hogy a lebukás és a rendőrség nem szerepelt a lehetséges végkimenetelek között. Persze, az ember mindig vonzza a legjobb dolgot, ami megtörténhet és egyéb motivációs bullshitek, de azért na. Ha ki akarsz fosztani egy kibaszott Wallmartot, akkor lamentálj el azon is, hogy mi lesz, ha rád rúgják a fotocellát.
- Hogyhogy miért hinnél nekem? Itt állsz előttem egy fullra töltött fegyverrel, szerinted átvernélek? Engedd el a nőt és meneküljetek. Fogy az időtök. - megrázom a fejem, az ujjaimat ökölbe rántja az ideg. A félelem lomhán kúszik végig az ereimben, mint valami fekete, ragacsos anyag, ami megbénít és felzabál. Egyszer lehet tényleg infarktust fogok kapni.
Jó, elkezdik megtárgyalni, hogy mi legyen. Menjünk, maradjunk, szeret, nem szeret. Édes faszom, egy teasüteményt nem bontanak a csevejhez? Próbálok nihili nyugalmat erőltetni az arcomra, igen, húzzatok el innen, kint majd úgyis elkapnak és szárazon hágnak meg titeket a bőrtönben. Egy pillanatra úgy érzem nyertem és vége van. De ekkor a polcnak csapódik egy kosár vagy kocsi. A feszült némaságban a levegővétel is apró szilánkokra törő üvegként csörömpöl, nem még egy ilyen. Emberünk lelkiismeretesen halad a hang irányába, mintegy zálogul cipelve magával szegény hajléktalan lányt. Ahogy eltrappol mellettem eszemebe jut kitenni a lábam, hátha pofára esik benne, de nagy a kockázat. Még, ha hasra is vágja magát, amilyen balfasz, elsülhet a pisztoly, azzal meg isten tudja kinek a szívébe talál bele.  A magához szorított nő szemébe nézek, kérlek ne haragudj, esküszöm kihozlak. A visszanyelt könnyektől vöröslik a tekintete, közben meg olyan fehér, mint a meszes vödör. A harag gombóccá duzzad a torkomban, megint csak várok. Mert persze, nekem mindig kibaszottul várnom kell, hátha történik valami. Az biztos, hogy az  férfi a főnök, aki csajt ölelgeti a másik csak haszontalan biodíszlet, akit fel lehet áldozni, ha kell. Kétségbeesetten markolja a táskát, édes istenem ezek komolyan nejlonszatyorba akarják kilopni a bevételt? How dare you? Minden esetre ez azóta topog, mint a szarosgalamb, amióta a számra vettem a rendőrséget. Rá kell összpontosítanom.
- Mit szeretnél   szépségem ?  Babkonzervet? - nem látom mi történik, állok, mint  egy kőmerev gránitszobor az események meg mögöttem zajlanak. Mutatóujjamat az ajkam elé teszem és biccentek felé, hogy menjen. Csendben, halkan mentse a bőrét meg a zörgős táskába szórt dollárjait. Nem tudom, hogy a szeme most tikkel vagy kacsint picit , de láthatóan megint összezavarodott a rendszere és lefutott a kékhalál.
- Megmondtam, hogy mindenki maradjon, minek kúszol baszd meg, minek? Mi vagy te, meztelencsiga? Tudod mit szoktam a csigákkal csinálni? Eltaposni. - milyen szellemes hasonlat, kár, hogy nincs kedvem röhögni rajta. Úgy flörtölök a másikkal, mintha fel akarnám szedni, jobb kezemmel mutatom neki, hogy menjen hátra az irodák felé. Ott talán ki tud mászni egy ablakon bele a kollégáim ölelő karjaiba. Nem mozdul, csak hezitál, ujjbeggyel puhán megkocogtatom az órám számlapját, jelezve, hogy fogy az idő, jobb ha siet. Szégyen a futás, de hasznos. Megindul. Bennem felszakad valami, egy pillanatra levegőt is kapok.  
- Mi a fasz, hova a kurva anyádba rohansz, te rohadék! - mondtam, hogy nem okos ötlet a hangos műanyagzsák, suhog is rendesen, ahogy barátunk menekülni próbál.
- Hát megöllek! - a főni úgy kiakad, hogy már nem is érdekli a csigusz, akit az imént talpéllel kívánt kilapítani, futóléptekkel ered társa nyomába. Talán, ha a lánynak van annyi lélekjelenléte, most ki tud szabadulni a karjaiból.
Halántékomon jeges izzadság gyöngyöződik, miért nincs nálam a Glock? Meztelen vagyok nélküle.
A Benny Hill zenéjét kellene alávágni ennek a groteszk fogócskának. Szaladnak, pedig a rendőrség már a kapuk előtt várja őket fémhideg blilncsekkel.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Richard & Meghan /A breath break/
Richard & Meghan /A breath break/ EmptyVas. Jan. 26 2020, 11:12


Richard és Meghan
A párbeszéd totálisan elvonja a figyelmemet, és érdemben a körülöttem lévőkre sem tudok koncentrálni olyan mértékben. Előfordult már, hogy szorult helyzetbe kerültem, de még egyszer sem fenyegettek meg fegyverrel. A rablás ténye nem borítana ki, feldolgoztam volna, ha a földön fekve várok a fejleményekre, de a középpontban lenni felér egy kisebb dilemmával. Az iskolában sem rajongtam a szereplésért, nem voltam Júlia, nem énekeltek szerenádot sem, és sosem tartoztam a népszerű lányok körébe, még annak ellenére sem, hogy a három bátyám közül legalább kettő kimagasló sportteljesítménnyel zárta a gimnáziumot. Devon például pontosan azon személyek táborát erősítette, aki bármit elért csak azzal, hogy helyes, és jól kidolgozott a teste. Nekem maradt az ész, és a versenyek, de egy percig sem bántam meg, hogy nem a külsőmmel hódítottam. A szüleim ugyanúgy viselkedtek a fivéreimmel, mint majdnem velem, csak éppen az volt más, hogy az én védelmem szigorúbban épült fel. Gondolták volna, hogy nem egyszer buliztam együtt a bátyáimmal, akik a sötétben álltak őrt, vagy az ő társaságukban időztem? Nem mondom, hogy nem akadt lázadó időszakom a gimi után, de ezt is letörték, és végül az az én teljesedett ki, aki nyugodtan, és szabályokkal felállítva éli az életét, bizonyos korlátokon belül. Nem mosolygok, az arcomra fagyott az érzelem, a tekintetemből a rémület süt, az ajkaimat halálra rágom, muszáj észnél maradnom, mert nem akarok meghalni, de pengeélen táncolok…és úgy érzem, hogy ez részben annak a férfinak a hibája, aki felém tolta a telefonját, de előtte még tárcsázta a rendőrséget. Őrültséget követett el, példaértékű, hogy volt annyi lélekjelenléte, hogy megtegye ezt, csak éppen azzal nem számolt, hogy vállalja a felelősséget, és ne ruházza át rám a terhet. Nem tudtam eldönteni, hogy ez a játszma része, de arra gyanakodtam, hogy ő sem éppen így tervezte el. A barna íriszeim a feltartott kezekkel álló férfira siklik. A testfelépítése nem arról árulkodik, hogy ne bírna el az itt jelenlévő rablókkal, de a pisztoly mindenkit megállásra késztet. A legtöbben nem jártasak hasonló helyzetekben, és most jómagam is bánom, hogy nem mentem el valamilyen önvédelmi tanfolyamra, hogy ura tudjak maradni a szituációnak. Még az is megoldás lett volna, ha a vőlegényem támadása után fegyvert szerzek, vagy egy hatalmas kutyát, de egyikre se sikerült rávennem magam. Az igazi kiutat egy idegen jelentette, akit személyesen nem ismertem, de ott volt valahol a világban, és ha kértem volna, akkor a segítségemre siet. Mekkora botorság a virtuális világban felépíteni egy kalandot, egy többet jelentő kapcsot a biztonsághoz, mintha valójában cselekvésre bírtam volna az agyamat. Mit mondanék neki ebben a percben? Bocsáss meg, hogy eddig húztam a dolgokat, és igazából szerettem volna találkozni veled, de túl gyáva voltam ahhoz, hogy színt valljak az életemről, az írói sikereimről? Nem akartam, hogy összekapcsolja azokat a részeimet, melyeket két éve én is különkezeltem. Nem fűlött rá a fogam, hogy a realitás talaján megállva, szembesítsem a lényemmel. Az interneten nagyobb szám volt, könnyebben értettem szót vele, és kommunikáltam le az érzéseimet is, de élőben mit mondtam volna neki? „Helló, én vagyok az a lány, akivel két éve levelezel, de nem vagyok szép, de még őszinte sem?” Elvetem a kétes gondolatokat, elkapom az utolsó mondatokat, miközben a pillantásom a másik férfiéba fúródik. Meggyőző ereje biztosan van, de a mögöttem álló fegyveres még nem adja meg magát, hezitál, hogy melyik lenne a jobb. Úgy ráncigál, akárcsak egy bábot, nem ellenkezem, megyek, ha mennem kell, különben hamarabb tapasztalom meg a másvilág fogalmát.
Az elengedésemről is szó esik, de azt hiszem, hogy ez nem feltétlen lesz sikeres, amint egy óvatlan vásárló megmoccan, és a kosár helyzetváltoztatása elvonja a figyelmét. Mennyire kiszámíthatatlan jellem az, akinek a krízis perceiben nem ugrik be, hogy a lebukás veszélye is egy járható cél lehet. Abban a férfinak igaza van, hogy odakint látják a járókelők, hogy baj van, és valakinek lesz annyi esze, hogy értesítse a hivatalos szerveket, ha nem mi tettük volna meg, akkor ők biztosan. Az ajánlat elillan, árnyékként követem a férfit, vagyis igyekszem a lépést tartani vele, de az nem megy olyan könnyen. Ordibál, elveszíti a kontrollt, mikor a társa úgy dönt, hogy nem kér az egyezségből, és menekülésre adja a fejét. Micsoda pálfordulás lesz ebből, engem elenged, a másik nyomába ered. Hirtelen azt sem tudom, hogy mit kezdjek a szabadságommal, de az örömünk nem tart sokáig.
- Te barom… - a folytatást senkinek sem kell bemutatnom. A stukker eldördül, a fülemre szorítom a két tenyeremet, hogy ne süketüljek meg. A következő lövés a magasban ér célt, és mindenki teljes testében rázkódik meg tőle. A férfi immár egyedül tér vissza, arcát a düh torzítja el, már nincs benne tárgyalásra hajló késztetés. – Maga…jöjjön. Azt ajánlom, hogy mindenki maradjon a helyén, ha nem akarnak úgy járni, mint a barátom. – kárörvendően mosolyodik el, így már futva teszem meg a közöttünk lévő távolságot. – Maga fogja nekem a pénzt hozni. Szedje a lábait. – fogalmam sincs, hogy merre visz, egyáltalán lesz esélyem visszatérni. A halott férfi karmai közül kell kiszabadítanom a nejlonzacskót. A hányinger kerülget, nincs választási lehetőségem, teszem, amit mond nekem. – Induljon meg…a hátsó kijáraton távozunk. – nem hiszem el, hogy ez velem történik meg. Ide ér valaha a rendőrség?




credit •   (Y)   • 837


Never let an old flame
burn you twice



mind álarcot viselünk
Meghan Montilio
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Richard & Meghan /A breath break/ Tumblr_inline_pr8sqxrTg71sdslao_1280
Richard & Meghan /A breath break/ C64aab06a5da992b35566f87ec4c7609c54a0c97
★ kor ★ :
34
★ családi állapot ★ :
It's so easy to...
think about love, to talk about love, to wish for love.
But it's not always easy...
to recognize love even when we hold it in our hands.

Richard & Meghan /A breath break/ 5ad0e4c85dc0e6a83df16329d57d19edf6f8f3be
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Richard & Meghan /A breath break/ Cd1e4022cc24505f48ea207b34dcaf42f75c8350
★ idézet ★ :
Nagyon finom műszer a lélek és bizonyos dolgok megbéklyózzák.
A bűntudat például vagy ha magunkba fojtjuk az érzéseinket, titkolózunk: óriási teher a léleknek.
Az efféle emberi eredetű súlyok ráakaszkodnak
és elnehezítik.
★ foglalkozás ★ :
bestseller író
★ play by ★ :
Inbar Lavi
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Richard & Meghan /A breath break/ Tumblr_inline_pkgd5ehsN51ts1epz_250
TémanyitásRe: Richard & Meghan /A breath break/
Richard & Meghan /A breath break/ EmptySzer. Jan. 29 2020, 15:36
A lövés éles tűként szúr a dobhártyámba, elbasztam. Nem hallok semmit csak a vékony csengést, a gyilkosság siketítő bizonyosságát. Ezt elbasztam. A vér kifut az ujjaimból, a farmerom kemény anyagága markolok, persze, egy bűnöző életérért nem kár, ugye? De, kurvára kár. Mindenkiért kár, mindenkit meg lehet, meg kell menteni. Főleg, hogy szerencsétlen csak bábu volt, aki talán egy drágább fajta whiskyt vett volna a lopott zsetonból vagy elkártyázza Vegasban.
Forog velem a világ, képek cikáznak a szemem előtt. A nő, a telefon, a halott férfi utolsó pillantása, mielőtt elindult volna a pénzzel. Próbál bekúszni a tudatomba a vásárlók kétségbeesett sikolya, egy asszony hüppögő zokogása, de a körhinta túl gyorsan pörög velem, foszlányokat kapok el. Fekete pontok cikáznak a szemem előtt, a szívem lassan ketté roppantja a bordáimat.
Na, mi van gyerek, megint befostál? Ilyen férfit neveltem én, a kurva anyádat? – apán hangja karcolja a halántékom, érzem a büdös leheletét, az áporodott szagát. Hallom a lépteit, érzem, ahogy közeledik bennem pedig lávaként forr a vak gyűlölet. Egy kiáltásban anyám hangját fedezem fel, engem akar, engem hív. Mi történik velem? Széthullok. Ez nem valós.
A következő pisztolydörrenés ránt vissza, ereje visszhangzik a vevőtérben, puhán pereg le a mennyezeti vakolat. Visszajött.
A csaj megint elszalad mellettem, próbálnék utána nyúlni, de a testem még nem kommunikál az agyammal, csak nézem, ahogy megindulnak a hátsó kijárat felé. Látom, hogy mozog a szája, de nem fogom fel mit mond. Megrázom a fejem, ki kell jönnöm ebből a sokkból, valamit muszáj tennem, én vagyok itt a zsaru bassza meg.
– Maradjanak itt – halkan súgom a pánik partinak, nem hibáztatom őket, én is fosok. Mondhatnám, hogy nem lesz semmi baj, de inkább már nem ígérek semmit, elég volt a légből kapott mantrákból. Utánuk indulunk, tompa léptekkel, nem akarom, hogy a gyilkos meghallja, hogy követem. Hátam a falnak vetem, óvatosan nézek be az ajtón. A lány a hulla merev ujjai közül hajtogatja ki a táskát, édes istenem. Remeg a keze és látszik, hogy mindjárt erőt vesz rajta a sírógörcs. Kurva erős a csaj, azt azért meg kell hagyni, sokan nem bírnák lélekjelenléttel.
Körbenézek, kell valami, amivel kiiktatom a tagot. Túl veszélyes rárontani, már nem vagyok biztos abban, hogy nem bántaná a nőt. Kasszagép, gurulós szék, egy szalagon hagyott szeletelt kenyér, öblítő. Hát, nem nagy a választék. Poroltó! Van isten és ezt nekem rakták ide. Óvatosan leemelem a falra szerelt piros hengert, kevesebbel is likvidáltak már rablógyilkost, a célnak megfelel.
– Siess már, mit bénázol? – undorító módon fröcsögi oda neki. Jó, az előbb láttam a felosztást. Kis raktár, közepén a holttest, mellette szegény hajléktalan és mögötte az a gyökér. Vissza kell csalnom ide és a meglepetés erejével támadni.
Úgy szorítom magamhoz a készüléket, mintha valami plüss alvóka lenne gyerekkoromból. Tombol bennem a rettegés, körtáncot jár az adrenalinnal. Lehet, hogy faszsságot csinálok, de még az is jobb, mint a semmi.
– Hé, baromarcú, itt hagytad a mosóport! – füttyentek is, nem vagyok normális. Hallom, ahogy a célszemély hörögve megindul felém, bizonyára kurvára elege van belőlem. Ha nem lennék már rég messze járna és nem nyírt volna ki senki az égvilágon.
– Mi a fa… – kilép az ajtón én pedig oldalról vágom neki a nehéz vasat. Koppan a fején a poroltó alsó íve, halántékából vékony csíkban indul meg a vér, ő pedig rongybabaként csuklik össze mellettem. Kétlem, hogy meghalt, az ilyen nyomorékok szívósabbak ennél. Eldobom a rögtönzött fegyverem, nagyot puffanva gurul be a sorok közé. Vége van.
A perc törtrésze alatt hámozom ki a kezéből a pisztolyt, rá szegezem, ha netán mégis hamarabb ébredne öntudatra.
– Gyere, most már nem bánthat. – próbálok a lehető legkedvesebben szólni a lányhoz, szabad kezem felé nyújtom. Jöjjön, bújjon, bocsásson meg. Visszaveszem a mobilomat, rányomok a hívásra, az első csengés után veszik fel a túloldalon.
– Gyertek be, egy halott és egy eszméletlen. – reakció nélkül nyomnak ki, nyílik a fotócella és egy rakás egyenruhás özönlik be az épületbe.
– NYPD! – mélyet sóhajtok, igen, tudjuk, hogy nem a quensi kiscserkész csapat érkezett megmentésünkre. Ketten ugranak rá a kómás pasira, kattan a bilincs a csuklóján, felhúzzák a földről és kiviszik a picsába. Többen körbe táncolják a holtteste, húzzák is a sárga szalagot, terítik a zsákot, nyüzsögnek, mint egy felhergelt hangyaboly. Páran a többi vásárlóhoz mennek, szépen elmondják mi ilyenkor a protokoll.
Engem csak a nő érdekel, aki miattam keveredett ekkora szarlavinába.
– Jöjjenek. – biccent felénk az egyik kolléga, mindkettőnket kivezetnek egy mentőautóhoz és már hozzák is a pokrócot. Sosem értettem, hogy ezt minek? Valami védőköpeny ez, amitől kevésbé érzem megrázónak, hogy majdnem meghaltam?
– Rám ne terítsd azt a szart, William! – felmorranok, ugrálnak a képek a fejemben. Leülök a nő mellé, sosem voltam jó az ilyen beszélgetésekben, de valamit érzem, hogy kellene mondanom.
– Jól vagy? – hát persze, megcibálták, tapogatott egy hullát, majdnem lelőtték, hát hogyne lenne jól? Mindenki ilyen vasárnapi programot szeretne magának, csupa kaland, csupa izgalom.
– Nézd én csak… – sajnálom, azt kellene mondani, hogy sajnálom – Richard vagyok. – édes faszom, a szociális érzékem ma sem lett több.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Richard & Meghan /A breath break/
Richard & Meghan /A breath break/ EmptyKedd Feb. 11 2020, 13:11


Richard és Meghan
Nem több egy élet, mint néhány perc. Nagyanyáink figyelmeztettek, hogy elsuhan, sosem vettük igazán komolyan őket, csak nevettünk a bölcsességeken, de ahogyan felnővünk, és elmúlik a szertelen ifjúság, úgy döbbenünk rá, hogy hallgatnunk kellett volna rájuk. Én belátom, hogy a nagyim nem direkt mondta nekem, hogy most menjek, most tegyem meg, mert lehet később már nem lesz lehetőségem rá. Előttem történik a tragédia, még el sem kell fordítanom róla a tekintetem, mert örökre az agyamba ég a kép. Legrosszabb rémálmaimban fog visszaköszönni a történet, és ez lesz az, amit sosem felejtek el. Mennyit érünk mi földi halandók? Mindig azt hisszük, hogy lesz egy holnap, vagy egy újabb hónap, de sosem értjük, ha véget ér. Időt. Ezt szeretnénk, titkon vágyunk rá, hogy mindent be tudjunk fejezni, hogy legyen időnk szerelembe esni, de mi van, ha nekünk nincs megírva még egy óra sem? A barna íriszeim rögzítik az eseményeket, és magamba olvasztom a másik halálát. A férfinak csupán annyi volt a vétke, hogy bízott a társában. A pénz nyomorba dönt, néha elegendő, hogy egy másik ember életében mérjük. Nem értem az indíttatását, abban sem vagyok biztos, hogy meg akarom, de ott motoszkál bennem a kérdés: Miért? Nem lett volna elég, ha egyszerűen elengedi, vagy feleznek? Már látom, hogy a túszejtőnknek nem is igazán a pénz számít, el van veszve, erre tette fel a jövőjét. Spontán választották ki a helyszínt, nem tervezték el, hogy itt legyen, ez ma így jött össze. Vajon, ha csak egy kicsit kések, akkor ugyanez lett volna a vége? A másik férfi jut eszembe, akit az előbb hátra hagytunk, és megpróbálta jobb belátásra bírni a rablót. Nem ítélhettem el senkit, de abban a pillanatban nem éreztem, hogy meg fog menteni bennünket. Időt húzott, hogy a társai a helyszínre érjenek. Nem jól közelítette meg a témát, vagy rosszul mérte fel a pasi személyiségét? A döntésképtelenség bizonytalanságot szül, az pedig emberéleteket követel. Mindannyian reszketünk, levegőt sem merünk venni, mégis érzem a testéből áradó hőt, ahogyan elrángat a másik mellől. Hidegvérrel lőtte le, nem kérdezett, elborult az agya, és így tett pontot a végére. A mankója leszek, átveszem a társa helyét ebben a menekülésben, bár mindketten tudjuk, hogy nem sok esélye lesz a menekülésre, utána viszont nemcsak ő fog kelepcébe kerülni, hanem én is. Ott motoszkál bennem az életösztön, de félek, hogy még ez sem lesz elég, hogy kijussak a boltból. Hátranézek a válla felett, de nem sokat látok. A kezeim zsibbadnak, amikor kiadja a parancsot, hogy vegyem el a zsákot a halottól. Miért éppen nekem kell, hogy vér tapadjon a kezemhez? Mit vétettem? Már nem is morfondírozok azon, hogy otthon kellett volna maradnom. A parancsokat teljesítem, ő van fölényben, és tudom, ha ellenszegülök, akkor nekem is úgy lesz végem, mint ennek a szerencsétlennek. A keze még nem hideg, érzem a melegét, ahogyan erőszakosan elhúzom az ujjai közül az anyagot, és a mellkasomhoz emelem.
- Sajnálom. – suttogom neki, mintha ezzel bármit is jóvá tehetnék, de meg kell próbálnom, hogy a saját bűntudatomat enyhítsem. Damian is lehetett volna ő, ha egy kicsit nagyobbat ütök. Az egyik felem megnyugodott volna, de a másik soha nem bocsájtott volna meg nekem. Milyen ember lettem volna én is, ha megölöm? Bárki is magyarázza el nekem, hogy önvédelem volt, nem éreztem volna annak. Sokszor fordul elő velem, hogy magamat okolom, de ez más…ez a mélyről jövő fájdalom. Feladom a harcot, megvárom, hogy a hátsóajtóhoz ráncigáljon, és onnan egyenesen a halálunkba. Borzalmas ezt kifejtenem, de miképpen nézhetnék a sorsunkra? Megpecsételte az enyémet is azzal, hogy kiválasztott. Megpróbálok magamhoz mérten sietni, de nem megy az, ha közben még a lépéseimre is figyelnem kell. A férfi rám förmed, nem ellenkezem vele, csak követem, nehogy úgy érezze, hogy hátráltatni akarom. Valaki a hátunk mögül kiált utána, ettől mintha megszűnne a maradék józansága is, és már rohan is a férfi felé. Elállok az útjából, még mindig merev vagyok, de kezdek felébredni ebből a rémálomból. Az a tag, aki bajba sodort a boltban, ő tér vissza, nem értem, hogy mi történt.
- Micsoda….leütötte? – értetlenül fürkészem őt, de nem nyújtom a kezemet, amikor kéri. Miért kellene megbíznom benne, főleg miután az ő kezébe került a pisztoly? Hirtelen hatalmas hangzavar kerekedik körülöttünk, és azt sem tudom, hogy ki kicsoda, de a férfi nem mozdul, kitartóan engem vizslat. Odalépek, de nem fogok rá a segítő jobbra, csak megindulok a többiek felé. Némán baktatunk egymás mellett, amíg ki nem érünk a hűvös időbe. Két mentőautó, mellette három járőr. Igazi kalandregénybe illő pillanat ez. Az egyik mentőhöz kísérnek, ahol kapok egy pokrócot. Jólesik, ahogyan rám terül, megszólalni nem igazán sikerül. Leülök az autó szélére, valamit tesznek-vesznek mögöttem, amikor a mellettem álló is bemutatkozik, vagyis azt hiszem, hogy ezt kérdezi.
- Nem vagyok jól. – motyogom magam elé, aztán az arcomba temetem a kezemet. A nevére kapom fel a fejemet, és mélyen nézek a szemébe. – Meghan… - felelem neki monoton hangon, tudom, hogy sokkot kaptam odabent. – Miért lökte felém a mobilt? – kérdezek rá egy kis idő elteltével.




credit •   (Y)   • 811


Never let an old flame
burn you twice



mind álarcot viselünk
Meghan Montilio
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Richard & Meghan /A breath break/ Tumblr_inline_pr8sqxrTg71sdslao_1280
Richard & Meghan /A breath break/ C64aab06a5da992b35566f87ec4c7609c54a0c97
★ kor ★ :
34
★ családi állapot ★ :
It's so easy to...
think about love, to talk about love, to wish for love.
But it's not always easy...
to recognize love even when we hold it in our hands.

Richard & Meghan /A breath break/ 5ad0e4c85dc0e6a83df16329d57d19edf6f8f3be
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Richard & Meghan /A breath break/ Cd1e4022cc24505f48ea207b34dcaf42f75c8350
★ idézet ★ :
Nagyon finom műszer a lélek és bizonyos dolgok megbéklyózzák.
A bűntudat például vagy ha magunkba fojtjuk az érzéseinket, titkolózunk: óriási teher a léleknek.
Az efféle emberi eredetű súlyok ráakaszkodnak
és elnehezítik.
★ foglalkozás ★ :
bestseller író
★ play by ★ :
Inbar Lavi
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Richard & Meghan /A breath break/ Tumblr_inline_pkgd5ehsN51ts1epz_250
TémanyitásRe: Richard & Meghan /A breath break/
Richard & Meghan /A breath break/ Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Richard & Meghan /A breath break/
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» The last breath
» Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder
» The missing piece - Meghan&Ryder
» when porcelain break
» Help me through the night - Meghan&Ryder

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: