New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 54 felhasználó van itt :: 15 regisztrált, 0 rejtett és 39 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Emmalynn Larson
tollából
Ma 17:42-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 17:00-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 16:41-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 16:39-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:50-kor
Axelle Turner
tollából
Ma 15:49-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:49-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:48-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Ma 15:45-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

Anja & Arcyl - Same shoe
TémanyitásAnja & Arcyl - Same shoe
Anja & Arcyl - Same shoe EmptyKedd Dec. 24 2019, 20:07
Anja & Arcyl
Same side of the coin

Jó pár nap eltelt azóta, hogy először emeltem fel apámmal szemben a hangom. És azóta is, hogy nyíltan nem csak ellent mondtam a véleményével egy megbeszélés során, hanem ki is tartottam mellette. Azt éreztem, megfulladok, ha továbbra is rám nyomja az összes terhet és azzal ellentétben, hogy legyek önmagam, s tudásommal járuljak a cég növekedéséhez hozzá, valójában a saját erődjének védelmére és megerősítésére kellek. Sokáig nem láttam ezt, abban voltam, hogy ténylegesen fontos a tudásom. Olyan finoman vette ki minden alkalommal a szelet a vitorlámból, ha neki nem volt megfelelő az irány, hogy ezt csak akkor vettem észre, mikor végül kidobta az öcsémet. A saját fiát! Pedig ő is követte a feltételeket, amikben megegyeztek és mégis kidobta. Megrendült a bizalmam benne, szavai nem erősítettek meg abban, hogy a döntése helyes volt. Többszörösen is. Talán ezért is emeltem fel a hangom, hogy aztán a torkomon akadjon a többi szó.
Ma viszont a többség a javaslatommal értett egyet, s az került megszavazásra. Nem dühből és dacból tettem. Meg vagyok győződve arról, hogy az egy megfelelő irány. Azt hittem, büszke lesz rám, hiszen végre, keresztül vittem egy olyan volumenű döntést, amit én alkottam meg, hoztam meg és ezzel nagyobbá és erősebbé teszi a céget. Már a mosolyából tudtam, hogy elbuktam.
A folyosón ismét a vállamra tette a kezét és bekormányzott az egyik tárgyaló szobába. Már a nyugalmától is kiborultam magamban. Elegáns mosollyal fogja darabokra cincálni az érveimet, amit bent felsorakoztattam és engem is.
Az asztalnak tolom magam, zsebre dugom a kezem. Tudattalanul és tudatosan is, már most el akarom utasítani mindazt, amit mondani akar. És ez merőben szokatlan a számomra. Mindig meg akartam neki felelni és ez a kettős érzés teljesen összezavar.
- Miért is hagytalak volna cserben? - A hideg nyugalmú hangjára a feszült, halk hangom a válasz. - Az a célom, hogy a cég erős és stabli lábakon álljon. Ezt akarod te is, nem?
Leül, teljesen kényelembe helyezte magát. Vagyis addig nem megyünk ki innen, míg egyet nem értek vele, s vissza nem vonom a javaslatot. Amit elfogadtak. Mit akar egyáltalán tőlem?
- Rendben, akkor elmondom ismét, amit bent hallottál, hátha most el is jut hozzád - vennék egy nagy levegőt, hogy folytassam, és máris egy gyilkos mosollyal tudtomra adja, hogy ez egy új és szokatlan hangszín tőlem. Tiszteletlen hozzá, az apához, a fiától. Aki amúgy az örökébe lép.
- Azt akarod, hogy a céged fenn álljon és erősödjön a pozíciójában, vagy egy bólógató kiskutyát akarsz? Mert szólj, egy szavadba kerül és hozok neked egyet a sarki boltból - nem emelem fel a hangom, de tele van feszültséggel és meg nem értettséggel. Mikor fogja fel, hogy a jót akarom és hogy azt lehet másként is?
Feláll, olyan nyugalommal gombolja vissza zakóját, hogy szinte hanyatt vágódom az asztalon átrepülve. Fagyos nyugalommal közli, hogy nem ezt várta tőlem, azok után, hogy minden lehetőséget megadott a számomra. Hogy bennem megbízott én képes leszek majd a céget méltón tovább vinni.
Az ajtó halkan csukódik mögötte én meg csak beleroskadni tudok egy székbe és bámulni a méregdrága asztal fájának az erezetét.
kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Anja & Arcyl - Same shoe
Anja & Arcyl - Same shoe EmptySzomb. Dec. 28 2019, 00:40

   Arcyl & Anja
We are the same.


Általában nem lelkesedtem a lótifuti szerepért s azért, hogy órákat töltsek a new york-i dugóban, de amióta a bizonytalanságom egyre csak nőtt bennem, azóta szerettem elveszni a város nyüzsgő forgatagában és kissé távol maradni az irodától. Így történt meg az, hogy ma önként s dalolva jelentkeztem a futár szerepére, amivel szerintem még a saját apámat is sikerült meglepnem. Bár valószínűleg örült annak, hogy lesz pár szabad órája, nyugta tőlem és nem ütöm bele az orromat mindenbe. A többi cégnél nem lesznek ilyen szerencsések. Ám a kezdeti lelkesedésem a nap felére bőségesen alább hagyott és ebédidő tájékán már sokkal inkább unottan tértem be a soron következő céghez, mintsem frissen és üdén. Tulajdonképpen ide nem is annyira a Hall & Schneider megbizatásából jöttem, hisz nem volt semmi aláíratni való papír, sem végzés, amelyet át kellett volna adnom. Tavaly ilyenkor lehetett valami közös ügye a két vállalatnak és mikor a minap iratokat rendeztem, akkor akadt a kezembe néhány fontos feljegyzés, melyekből az eredeti példányokat a korábbi gyakornok vagy asszisztens sikeresen elfelejtett átküldetni ide. Ezt a feladatot is magamra vállaltam, bízva abban, hogy majd valaki olyannak kell átnyújtanom a papírokat, aki mit sem tudott erről az ügyről és akit egy csipetnyit sem fog érdekelni, hogy ezek a dokumentumok miért csak most kerültek át ide. Ha meg mégis olyannal találkoznék, aki képben van, nos hát akkor kénytelen leszek bevetni apám trükkjeit és lehengerelni őket, hogy ne terjesszék rossz hírünket.
Mivel azonban nem először fordultam meg ebben az imponáns épületben és jól ismertem az irodák közötti járást, itt akartam kihasználni az alkalmat és kiugrani a mosdóba felfrissíteni magamat, hogy ne lestrapált félnótásként térjek vissza apám cégéhez. A folyosón található mosdót épp takarították, ezért az egyik tárgyaló privát mellékhelyiségét vettem célba, ahol kézmosás közben adtam hálát a recepción dolgozó hölgynek, aki kézséggel, problémamentesen átvette tőlem korábban az iratokat. Már pont indultam volna kifelé a mosdóból, amikor erősebb hangvételű párbeszédre lettem figyelmes s amit semmiképpen sem szerettem volna félbeszakítani. Első blikkre azt mondtam volna, hogy a cég alapítói vitatták meg egymással a nézeteltérésüket, másodjára már feltételezni véltem, hogy a beszélgetés egyik szereplője fiatalabb volt, mint a másik, harmadjára meg már úgy hittem, hogy egy trónbitorlóval nézett szembe a cég ura. De ez mind-mind puszta feltételezés volt csupán, s igazából hallgatózni se akartam, mindössze rosszkor voltam rossz helyen a tárgyaló és a mosdó válaszfalát pedig nem hangszigetelték annyira, mint kellett volna. Vártam néhány percet, miután csend nehezedett rá a tárgyalóteremre az utolsó szót követve, majd óvatosan kinyitottam az ajtót, épp csak annyira, hogy ki tudjak lesni rajta, de sajnos nem az a kép fogadott amire vártam. Azt hittem, már egyedül leszek és nem tartozom elszámolással senkinek, erre szemben találtam magam egy fiatal férfival, aki az egyik székbe süllyedt s gondterhelt arccal nézett maga elé. Sajnálatos módon az ajtó hangosan nyikorogva nyílt ki, így további rejtőzésre nem volt lehetőségem, ezért felvettem a legbájosabb pókerarcomat és mintha ez volna a világ legtermészetesebb dolga, egyenesen kisétáltam a mosdóból a tárgyalóba s biccentettem egyet a férfi felé.
Feltett szándékomban állt se szó, se beszéd nélkül elhaladni mellette, úgy tenni, mintha az ég világon nem hallottam volna semmit sem, de ahogy közelebb értem hozzá valamiért megesett rajta a szívem. Vagy csak őrült késztetést éreztem arra, hogy olyan valaki dolgába üssem az orrom, ami aztán végképp nem tartozott rám.
- Ne haragudj, nem akartam hallgatózni, csak takarították a kinti mosdót és tudtam, hogy itt is van egy, ezért bejöttem, amikor meg meghallottam a hangokat, nem akartam zavarni és kijönni. Tudom, elég kínos, de tényleg nem állt szándékomban kihallgatni bármit is - most, hogy ezt tisztáztam, jöhetett a kotnyeleskedés. - Minden bizonnyal én vagyok most az utolsó, akitől tanácsot szeretnél kapni, de hadd mondjak valamit - kihúztam az egyik széket és leültem tőle nem messzire. A táskámat szépen magam mellé helyeztem és felkönyököltem az asztalra.  - Nem ismerem a vita részleteit, fogalmam sincs melyik félnek adnék igazat, ha hallanám a teljes történetet, de nekem úgy tűnt, hogy fontos számodra ez a cég. Ha pedig fontos és törődsz vele, ha azt akarod, hogy stabil lábakon álljon és erős legyen és mindehhez van egy elképzelésed, ami szerinted a helyes irány ahhoz, hogy mindezt elérjétek... akkor senkinek ne hagyd, hogy eltántorítson - nem kérte, mégis kapott egy fél TED buzdító beszédet, bár a fejemben mindez sokkal jobban hangzott, mint így kimondva. Mivel csendbe burkolózott, nem erőltettem tovább a beszédet, hanem inkább felálltam, készen az indulásra. - Ne haragudj, nem akartam zavarni  - szabadkoztam és közben azon gondolkoztam, miért is vetemedtem én ilyesmire. Általában a családom baja elég szokott lenni a számomra, idegenekkel ilyen szinten már nem akartam foglalkozni, de szinte én is éreztem azt a mázsás súlyt, ami az ő vállaira nehezedett, ezért gondoltam azt balga mód, hogy támaszként tudok szolgálni neki. De talán ennél nagyobbat nem is tévedhettem volna, hisz ebben sohasem voltam jó. Osztogattam én a tanácsaimat kéretlenül is mindenkinek, s mindig azt hittem, hogy milyen segítőkész vagyok, de lassacskán erre se ártana rájönnöm, hogy ez mind mekkora hülyeség. Nem segítettem én soha senkinek, csak még inkább összekuszáltam a dolgokat.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Anja & Arcyl - Same shoe
Anja & Arcyl - Same shoe EmptySzomb. Dec. 28 2019, 18:22
Anja & Arcyl

Hiába bámulom az asztal erezetét, az nem fogja számomra megmondani, merre és hogyan tovább. Zsákutcába jutottam. Vagy csak most nyílt ki a szemem a valóságra? Vajon apa akkor is így beszélne velem, ha már ketten lennénk vele szemben, az öcsémmel? Hahó, valóság! Az öcséd a saját életét éli, apa kirakta a családból és teljes erővel elnyom, olyan cukormázzal beterítve az egészet, hogy csak megfulladni tudok benne.
Nem hallja a fülem az ajtó nyikordulását, azt már észreveszem, hogy valaki megszólal.
Összerezzenek. A fenébe, hogy ez már másodjára történik meg velem! Csak némileg tudom rendezni az arcvonásaimat, a vállamra telepedő súlyokat nem megy ilyen könnyen lerázni.
Már nyitnám a szám, hogy rászóljak, mi a fenét is keresett itt, de csak mondja. Nem megy közbevágni, hogy kirakjam, s a tekintetem ma valahogy nem akar a leereszkedő pillantásba átváltani. Apám remekműve a tekintet, volt kitől gyakorolnom.
Csak figyelni tudom, ahogy leteszi a táskát, s elhelyezkedik, otthonosan, és könnyedén. Aztán megtalálja a hangom saját magát. Leereszkedő, másik véleményét kérdőre vonó, s mindent jobban tudó hangszín jön ki belőlem, arcom is hűséggel veszi fel vele az összhangot. Nem kellett sokáig a név után sem kutatnom. Párszor már egymásba botlottunk kötelező partikon. Rákönyökölök egyik karommal az asztalra, ráhelyezve alkarom is, s felé fordulok.
- Ó, most hogy ilyen nagyszerűen tud mindent, nem foglalkozna a saját dolgával, Miss Schneider?
Aztán észbe kapok, felemelem a kezem az asztalról, mentegetőzésképp.
- Sajnálom, kérem, ne haragudjon - mert az eljut hozzám, hogy a hangja nagyon is törődő volt. De vajon mennyit hallott? A válasza alapján eleget.
- Nem olyan könnyű örökösnek lenni. Az elvárások... de azt hiszem, ezt nem kell ragoznom. Mármint... csak remélni tudom, hogy másnak kevesebb gondja van ezekkel - aztán összeáll a kép, mit is mondott, s felismerve ezt, kérdőn nézek rá, mint aki most jött rá valami fontosra. Talán arra, nem tudom. - Vagyis... lehet, hogy tévedek - mekkora ökör vagyok! - Sajnálom, nem akartam beleszólni - ejtem vissza megint a kezem az asztalra. - Azt hiszem, sikerült ól bemutatkoznom.. - vakarom meg zavartan a tarkómat, majd kulcsolom össze zavartan az ujjaim az asztal felett és lázasan keresem a mentőkötelet magamban.

kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Anja & Arcyl - Same shoe
Anja & Arcyl - Same shoe EmptyVas. Jan. 05 2020, 13:16

   Arcyl & Anja
We are the same.


Sohasem tudtam befogni a számat és kimaradni más emberek dolgaiból  - ez amolyan Anja Schneider jellegzetesség volt, ám mentségemre szóljon, hogy sosem a megbántás vagy épp a rosszakarat vezérelt, inkább csak segíteni szerettem volna. De legtöbbször ezt nem a megfelelő szavakkal és hangsúllyal kommunikáltam a delikvensek felé, aminek következtében mindig sikerült magamra haragítanom valakit. A megérzéseim  - de legfőképp Arcyl Lowden arckifejezése  - pedig azt súgták, ez jelen esetben sem lesz másképp.
- Sajnálom - más esetben nem kezdek rögtön mentegetőzésbe, most azonban szem előtt tartva az esetleges jövőbeli üzleti kapcsolatokat, mindenképp ezt kellett tennem. Főleg miután ennyire hűvös fogadtatásban részesített, a magázódásról nem is beszélve. Tisztában voltam én is azzal, hogy hivatalosan még nem mutattak be minket egymásnak és mindeddig csak látásból ismertük a másikat, de azt hittem a helyzet komolyságában a tegeződés  - amit a köztünk lévő kevés korkülönbség miatt volt merszem megelőlegezni  - egyfajta bizalmat sugároz majd felé. Nos, tévedtem.
Legyintettem a szabadkozását hallva, hisz minden joga meg volt ahhoz, hogy dühös legyen és ennek hangot is adjon, kettőnk közül ugyanis én voltam az, aki megint kéretlenül belekontárkodott a másik életébe.
- Mindannyian kénytelenek vagyunk megküzdeni a saját démonjainkkal. - reményt próbáltam sugározni felé, de egyre nehezebben tudtam jól megfogalmazni a gondolataimat, aminek köszönhetően csak olyan okosságok jutottak eszembe, amelyeket a legtöbb filmben kliséként ellőttek már előttem. - Jó volna, ha biztosak lehetnénk a dolgunkban, nem igaz? Hogy tényleg megéri megtenni azokat a dolgokat, amiket most helyesnek gondolunk és nem csak évekkel később tudnánk meg, hogy jó döntést hoztunk-e. - egy kissé még magamat is elgondolkodtattam ezzel. Ha hinnék abban, hogy a jósnők ténylegesen képesek a jövőt látni, már rég befizettem volna magam egyikükhöz és kiderítettem volna, hogy mi lesz velem az elkövetkezendő öt-tíz évben. Vajon apa mellett fogok dolgozni akkor is? Vagy hálátlan leszek és saját ügyvédi irodát nyitok? Egyáltalán megszerzem én valaha a jogi diplomát? Amint ezek a kérdések befészkelték magukat a gondolataimba, én úgy kezdtem el egyre nehezebben venni a levegőt. Csak nehogy még egy pánikroham rám törjön, főleg ne itt és most... inkább nyíljon meg alattam a föld és nyeljen el, csak ne kelljen ezt megint egy idegennek végigasszisztálnia.
- Ugyan, ne törődjön vele! Maga még mindig nem olyan pocsékul mutatkozott be, mint ahogy én tettem. - próbáltam kizökkenteni magamat a gondolataim fogságából és inkább üres fecsegés mögé bújtatni a kezdődő rosszullétemet. - Remélem nem okoztam túl nagy kellemetlenséget - néztem fel rá bocsánatkérően, miközben azon gondolkoztam, vajon mivel tudnám jóvá tenni az okozott károkat. - Legközelebb ha erre járok, mindenképp hozok Önnek egy békéltető kávét vagy sütit. - nem hittem, hogy majd ez fogja megmenteni a jó kapcsolatot, amit a két cég ápolt, de egy kezdetleges, kedves gesztusnak talán megteszi.
- Ettől függetlenül tényleg komolyan gondoltam, amit az előbb mondtam. Álljon ki az elvei mellett és a saját belátása szerint cselekedjen, még ha ez ellenkezik a szülői elvárással is. A világ fejlődik és könnyen lehet, hogy az örökös szemléletmódja fogja majd felvirágoztatni a céget. - ahhoz képest, hogy megfogadtam többet nem szólok bele a dolgaiba, csodásan megszegtem a magamnak tett fogadalmamat. Ezt felismerve pedig nem maradt más hátra, mint menekülőre fogni a dolgot. - Bocsánat, sosem tudom mikor kéne már abbahagyni. - ezzel már fel is álltam a székről, hogy mielőbb magamra vehessem a kabátomat, megszabadulva végre ebből a magam okozta kellemetlen helyzetből.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Anja & Arcyl - Same shoe
Anja & Arcyl - Same shoe EmptySzomb. Jan. 11 2020, 12:25
Anja & Arcyl
We are the same...

A sajnálom végképp józan észre térít. Kissé túl nyers voltam. Holott... így szoktam viselkedni. Aki nem én vagyok. De miért most veszem ezt észre?
A démonokkal való megküzdésre egy egyetértő arcot vágok. Apám képe bukkan fel előttem. Megmászhatatlan heggyé vált számomra, amin minél magasabbra mászok, annál messzebb van a csúcs. Válaszolásra nyitnám a szám, mikor rátekintek. Valami nagyon nem jó nála. Valami eszébe jutott minderről, ami nem kellemes?
Egyszerre két dolog történik bennem. A nem láttam semmit és úgy teszek, mintha észre sem vettem volna kerülne felszínre. Mint ami eddig működött és léteztem vele. Meddig akarom áltatni magam, hogy olyan akarok lenni, mint apám? Hogy olyan vagyok? Fogalmam sincs, mióta gyűlölöm és vetem meg magam. Nem akarok olyan lenni. Nem tudok. Igazán rájöhettem volna már régóta. Finoman átveszi a kormányzást más, aki birokra kelt azzal bennem, hogy tegyek úgy, mint ahogy a mi körünkben szokás. Sosem voltam olyan.
Felállok és egy pohárba vizet töltök a lezárt kancsóból és Anja elé teszem, útközben finoman megérintem a vállát, együtt érzésem jelenként.
- Talán ez a bizonytalanság abból fakad, hogy meg akarunk felelni egy olyannak, amivel nem feltétlenül értünk egyet - sóhajtok.
Mi a jó? Mi a helyes? És közben elvesztjük önmagunkat. Nem is tudtam mit elveszteni. A megfelelési kényszerem gyerekkorom óta bennem van, azt sem tudom, ki vagyok valójában. mert a hatalom és befolyás kell. Nem akarok elsüllyedni alul, a semmiben. De meddig vagyok képes ezért elmenni? Megalázkodni és megtörni?
- Ha ez a négy fal között marad, mindenképpen segített.
Azt sem szeretném, ha apám szavai kikerülnének innen. Elfáradtam. Azt hiszem. És egyáltalán nem látok kiutat. Azok után, hogy öcsém kilépett a családból, nem csak a felelősség és elvárás is nagyobb lett velem szemben, s ezáltal a nyomás. Úgy érzem, megfulladok, hogy egy szóval, egy gesztussal sem lehetek önmagam, mert a cég! Az örökség! És csak úgy, ahogy apám elvárja.
- Mintha olyan könnyű lenne. Van élő példa a családban, mi történik azzal, aki ellenszegül a családfő akaratának - öcsém arca bukkan fel előttem. Ha kilépek, örökre elástam magam. Van elég kapcsolata és befolyása apámnak, hozzá képest az enyém elenyésző, hogy bármibe kezdjek, megakadályozzon. Csak, hogy visszatérjek hozzá, bűnbánóan. Sok erőm ráment arra, hogy megfeleljek és kimerültem.
- Ezt a tanácsot önnek is mondhattam volna - tekintek rá komolyan. Ahogy az előbb festett, felmerült bennem az a gondolat, hogy nem csak más esetében van így, de ő maga is hasonló képpen gondolkodik mint én.
- Mi lenne, ha inkább én hívnám meg egy jó kis kávéra? Nem itt - mutatok körbe.

kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Anja & Arcyl - Same shoe
Anja & Arcyl - Same shoe Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Anja & Arcyl - Same shoe
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» if the shoe fits | Yvonne & Cassie
» Sander & Arcyl
» Anja & Tom
» Arcyl & Ronnie
» Arcyl & Orvel

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: