New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 68 felhasználó van itt :: 7 regisztrált, 0 rejtett és 61 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Cora Fraser
tollából
Ma 23:03-kor
Shelley Lane
tollából
Ma 23:00-kor
Dr. Anthony Crine
tollából
Ma 22:39-kor
Sophie L. Collins
tollából
Ma 22:30-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 21:59-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 21:50-kor
Dr. Bianca Bishop
tollából
Ma 21:05-kor
Zoey Miles
tollából
Ma 20:55-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 20:07-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Mayleen Rose
TémanyitásMayleen Rose
Mayleen Rose EmptyCsüt. Nov. 21 2019, 11:38
Mayleen Rose Palmer

Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Mayleen Rose Palmer
Becenevek:
May, Rosie (csak Nolan-nek)
Születési hely, idő:
1999.július.22, New York, Manhattan
Kor:
20
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
Hetero
Családi állapot:
Egyedülálló
Csoport:
Tanuló
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
NYU, Tisch School of the Arts (Művészeti iskola) - fotózás
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
Heti három délután rádiós műsorvezető
Ha dolgozik//Munkahely:
rádiós műsorvezető, Manhattan
Hobbi:
olvasás, séta a naplementében, filmnézés, fotózás, az életnek nevezett kavalkád
Play by:
Magdalena Zalejska

Jellem

+ cserfes
+ szereti a társaságot
+ nyílt
+ könnyen barátkozik
+ jó a humora
+ érzelmes
+ titok tartó
+ hűséges

- szétszórt
- a családjával távolság tartó
- nem elég kitartó
- vehemens
- lobbanékony
- káros szenvedélye a cigi
- féltékeny
- ha valaki/valami nem érdekli nagyon hűvös és távolságtartó

Bakancslista:
* Elutazni Ausztráliába
* Megsimogatni egy koala macit
* táncolni az esőben
* Síelni az Alpokon
* Elutazni Afrikába
* Örökbe fogadni egy panda macit
* Elköltözni
* Szerelmbe esni
* Híres fotósnak lenni
* Beszélgetni Meryl Streep-el
* Örökbe fogadni egy kiskutyát
* Elutazni Egyiptomba
* Napozni a görög tengerparton
* Kiolvasni a Harry Potter összes részét
* Szakács tanfolyam
* Ételt osztani karácsonykor
* Elautózni a Grand Kanyonhoz
( a lista folyamatosan bővülhet)



Múlt
Elizabeth Palmer, született Theon- Roselvet, mindig is gyönyörű nő volt. Egyetlen gyermek a családban, így kérdés sem volt soha, hogy szüleitől minden támogatást megkap, ami ahhoz szükséges, hogy nőként is megálljon a lábán. Elza nagyi semmit nem sajnált lányától, sem pénzt sem pedig ismeretséget. Bár szeretett volna még legalább egy gyereket, három vetélés és egy halott gyerek születése után soha többé nem próbálkoztak. Minden figyelmét egy szem lányának és hullámzó házasságának szentelte. Nagyon fiatalon, szinte még kislányként adták nőül Gregory Roselvethez, aki majdnem tíz évvel idősebb volt nála, ő mégis hűséggel viszonyult irányába, nem csalta meg, kitartott mellette a férfi hűtlenségei ellenére is, és szeretettel nevelte egy szem lányát. Talán a pénznek köszönhető, talán annak, hogy apja nem törődött vele, vagy csak annak, hogy mindig éreztették: ők bizony fiút vártak, Elizabeth nagyon merev, céltudatos, mondhatni önző fiatal nővé cseperedett. Egyetlen álma az volt, hogy bizonyítani tudjon az apjának, nem is volt kérdés tehát, hogy ügyvédnek áll, akárcsak az öreg Gregory. Nem volt könnyű dolga a férfiak körében igencsak népszerű pályán, de kitartásának köszönhetően megállt a saját lábán. Valamikor a húszas évei elején ismerkedett meg Lucas Willam Palmerrel, aki hozzá hasonlóan ügyvédként tanult. Nem volt jellemző a kapcsolatukra a viharos szerelem, inkább csak kölcsönösen megértették egymást és utálták a világot. Két év együtt járás után Lucas eljegyezte, és három hónap múlva már együtt élvezték a nászút nyújtotta lehetőségeket Cipruson. Azt hiszem egyikük sem akart igazán családot, mindkettejüknek tökéletesen megfelelt volna, ha egész életükben a munkájuk körül forog majd a világ, de egy kis apai nyomásra mégis a család alapítás mellett döntöttek. Öt évvel a házasságuk megkötése utána Lilith Margareth Palmer, egy borús Július délután látta meg a napvilágot, Manhattan egyik magán kórházában. Elizabeth szerette a lányát, de soha nem alakult ki az a szoros kötelék közöttük, amik annyira jellemzőek az anya-gyerek kapcsolatokban. Minden tőle telhetőt megtett, hogy lánya jó nevelésben részesüljön és a szeretetet, amit nem tudott megadni neki, azt pénzben próbálta pótolni. Lili ebben a hűvös légkörben cseperedett, élvezte a pénz nyújtotta lehetőségeket, anyjához hasonlóan ő is mindig meg akart felelni az elvárásoknak. Hat évesen már két nyelven beszélt, zongorázott és kitűnően értett a matematikához, mindkét szülője iszonyatosan büszke volt rá, elhatározták, hogy neki adják majd át a céget, ha eljön az ideje. Már eldöntötték, hogy ügyvéd lesz a kislányból, ő pedig soha nem okozott volna csalódást nekik. Az egész család élete gyökeresen megváltozott, amikor Elizabeth megtudta, hogy ismét gyermeket vár. Nem volt szíve megszakítani a terhességet, amikor még megtehette volna, így Lili hetedik szülinapja után két nappal világra jött Mayleen Rose Palmer, akiről már kisbaba korában egyértelművé vált, hogy nővére teljes ellentéte.
Mayleen szülei minden idejét magának szerette volna, szinte szomjazott a figyelemre, nem érdekelték az idegen nyelvek és a hangszerek sem vonzották. Belőle valahogy kimaradt az a megfelelési kényszer, ami az egész családba kódolva volt. Mindig imádta az életet, nagyon barátságos kislány volt, nevetése betöltötte a hatalmas lakás csendjét. Folyton csacsogott vacsora közben, buta kérdésekkel ostromolta munka után megfáradt szüleit, folyton a nővére nyakán lógott. Szelíd, barátságos, energikus kislány volt. Nála nem működött a pénzt adunk az időnk helyett rendszer, szinte már elvárta, hogy foglalkozzanak vele. A lányok sohasem kerültek igazán közel egymáshoz, Lili mindig távolságtartó maradt, Mayleen pedig ahogy cseperedett egyre kevesebb időt akart nővérével tölteni, aki úgy viselkedett, mintha Erzsébet királynő kicsinyített mása lenne. Nagyon hamar rá kellett ébrednie, hogy a számára ideális családmodell az otthonának nevezett hatalmas épület falain belül egyszerűen nem működik. Mindenki élte a saját életét, mintha csak egy előre megrendezett, tökéletesen megírt darab lenne, ahol a szereplők néha, véletlenszerűen találkoznak, hogy megosszák egymással a gondolataikat, aminek rendszerint az lett a végeredménye, hogy Mayleen került a figyelem központjába. Vagy a lázadása, vagy a nemtörődömsége miatt, esetleg azért, mert mindenki úgy gondolja a családban, hogy a fényképészet és rádiózás nem méltó a család nevére,  vagy azért, mert egyszerűen fogja magát és napokra eltűnik mindenki elől.

****

Ha nagyon unatkozom az irodalom mindig tökéletes társnak bizonyul. Most sincs ez másképp, miközben egyedül ücsörgök a szobámban, odakint halkan szemerkél az eső. Egyedül vagyok a lakásban, de ha jól számolom röpke fél órán belül mindenki hazaérkezik, addigra Marisol gondoskodik arról, hogy az asztalon legyen a vacsora, mert anyám szereti, ha rend van és fegyelem. Szinte óramű pontossággal éli a mindennapokat, alaposan kigondolva a legapróbb részletet és nem szereti, ha valami nem úgy alakul ahogyan ő azt szeretné. Lapozok egyet a Büszkeség és Balítélet című könyvben, olvasok, de gondolataim egészen máshol járnak, egyszerűen most valahogyan képtelen vagyok figyelni. Csak arra tudok gondolni, hogy négy napja nem beszéltem Nolan-el, aztán az jár a fejemben, hogy nem is lenne szabad beszélnem vele, hogy nem hiányozhat, hiszen ő nővérem vőlegénye. Aztán Lilith arca jelenik meg lelki szemeim előtt, testvérek vagyunk, de azt hiszem, hogy ennél jobban nem is különbözhetnénk. A szüleim sosem titkolták, hogy elsőszülött gyermekük a kedvencük, a büszkeségük, ő pedig ennek tudatában magának akarja az összes figyelmüket és szeretetüket. Bevallom, megdolgozott azért, hogy minden vacsoránál róla beszéljünk, anya azt hiszem jobban várja a vészesen közelgő esküvőjüket, mint annak idején a sajátját. Nekem viszont felfordul a gyomrom, ha csak rá gondolok. Utálom a lagzival járó felhajtást, a ruha próbákat, a torta kóstolást, a gondolatot, hogy Nolan veszi feleségül őt. Gyűlölöm azt a megmagyarázhatatlan érzést, ami minden alkalommal belém hasít ha csak rá gondolok. Irtózom magamtól és mindentől amit érzek, pedig tudom, hogy nem lenne szabad.
Gondolataimból a telefon csörgése térít vissza a valóságba. Rápillantok a készülékre, amin a legjobb barátnőm neve villog.
- Halló!
- Szia te csodabogár, nem lenne kedved átjönni és nálam aludni? Rendelünk pizzát, vagy kínait, van vörös borom is, tudom, hogy imádod. Megnézünk valami filmet, kisírjuk a két szép szemünk aztán pedig bedőlünk az ágyba, holnap reggel pedig innen megyünk órára.
- Nem is tudom. Jól hangzik, de tudod, hogy anyám milyen hisztis, ha nem vagyok itthon vacsora időben, ráadásul azt hiszem, hogy ma Lil és Nolan is eljönnek. folytok el magamban egy sóhajt.
- Ugyan már May, mióta számít neked anyád véleménye? Amúgy is az esküvő szervezéséről lesz szó egész végig, az pedig téged nem érdekel. Amúgy is, nem lenne jobb most kerülnöd a nővéred vőlegényét? Instabil vagy!
- Nem vagyok instabil!
- Jó, akkor zavarodott. Zavarodott és instabil! Gyere na, ne kéresd magad. Jó lesz. néhány pillanatnyi csend, amíg végig gondolom a barátnőm ajánlatát. Igaza van, az lesz a legjobb, ha eltűnök itthonról, amíg Nolan és Lil itt vannak.
- Jólvan! Fél óra és ott vagyok.
- Húsz perced van! Behűtöm a bort. Ja, és légyszi ugorj be a boltba egy kis fagyiért, csokisat vegyél. még motyogok egy „rendben-t” az orrom alatt mielőtt bontom a vonalat, hogy minél gyorsabban elkészüljek. A legelső pólót és farmert veszem magamra, ami a kezem ügyébe akad, a táskámba bedobálok még egy kinyúlt pólót, amiben aludni szoktam, a könyvem, fogkefét és mindet, amit szükségesnek vélek, majd lerobogok a lépcsőn, a hatalmas nappaliba ahonnan látom, hogy Marisol már az étkezőben teríti az asztalt.
- Marisol, én elmentem, nem szükséges terítened nekem. mielőtt bármit is válaszolhatott volna magam mögött hagytam az épületet, szerencsére még a nőveremék és a szüleim érkezése előtt sikerült lelépnem. Tudom, hogy anya nagyon ideges lesz, ha Marisol szól neki, hogy elmentem, de nem érdekel. Feltekerem a tűzpiros volvom rádiójának a hangerejét és a gázra taposok. Szükségem is van erre a csajos estére, hogy eltereljem a gondolatimat Nolan-ról és a közeledő házasságáról a saját nővéremmel.  

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Mayleen Rose
Mayleen Rose EmptyCsüt. Nov. 21 2019, 22:17
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Mayleen!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Mindig is kedveltem az olyan történeteket, ahol a család is nagyobb szerepet kapott, hiszen az esetek többségében az általuk történő nyomás is meghatározhatja egy adott személy jövőképét. Egy olyan világba születtél bele, ami már bizonyos elvárásokat görgetett eléd a kezdetektől fogva és elvárta, hogy teljes mértékben megfelelj az előírtaknak. Mindezek ellenére jó volt olvasni, hogy te egy egészen más elképzelést szántál magadnak a jövődet és önmagadat illetően és kitartottál azon döntéseid mellett, amik az életedre voltak és lesznek majd kihatással. Egyfajta szabadságot kölcsönöztél magadnak ezzel, még ha a családodon belül sosem kaptad meg igazán azt a támogatást, amelyre szükséged lett volna, de legalább azt teszed, ami közel áll hozzád és ez úgy gondolom igazán fontos ahhoz, hogy ne kételkedj a döntéseidben. Ennek ellenére úgy hiszem te olyan lány vagy, aki könnyedén gyűri le az útjába tévedő akadályokat és harcol azért, amit igazán szeretne. Mayleen Rose 4146035580 Remélem továbbra is hasonlóan cselekedsz majd. És bár a kacifántos érzelmek elkerülhetetlenek, mint ahogyan azt te is tapasztalhatod, idővel talán majd ezek is könnyebbé válnak vagy olyan fordulatot hoznak az életedbe, amelyre még te sem gondoltál azelőtt. Kíváncsian várom, hogy milyen kalandokban lesz még részed. Remélem jó sok ember életét forgatod majd fel teljesen a hamisíthatatlan személyiségeddel. Smile


Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!





mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Mayleen Rose A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Mayleen Rose D68de73853d63d6ba0719cc4505ca57f3fe23363
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Mayleen Rose 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1700
 
Mayleen Rose
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Moments // Nolan & Mayleen
» Nancy Rose
» Walden Rose
» Rose Harbor
» Rose not the broken one

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: