New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 84 felhasználó van itt :: 13 regisztrált, 0 rejtett és 71 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Kiara Hernández
tollából
Ma 01:58-kor
Melody Sharp
tollából
Ma 00:46-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 00:04-kor
Qadir Abbar
tollából
Tegnap 23:31-kor
Manuel Valderrama
tollából
Tegnap 23:24-kor
Manuel Valderrama
tollából
Tegnap 22:36-kor
Gleeson Byrne
tollából
Tegnap 22:32-kor
Elodie C. Harland
tollából
Tegnap 22:25-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia
Témanyitástroublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia
troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia EmptyCsüt. Nov. 07 2019, 14:11


A konyhában ücsörgök. Mutatóujjam hegye körkörösen táncol az öblös borospohár száján. Egyik irányból, a másikba. Másik kezem tenyerében pihen halántékom és az ajtót fixírozom. Néhány korty alkohol még nem árt. Se nekem, se a babának.
Rettenetesen csalódott vagyok. Egyrészt azért, mert úgy érzem, elbuktam, mint anya. Valószínűleg, valamit rosszul csináltam, ha a lányom betört az iskolába a pasijával – még ezt sem dolgoztam fel -, akit ugyan nem annak nevez, de ennyi idősen már nekem is voltak srácok az életemben.
Másrészt pedig, egyáltalán, hogy jut eszébe, hogy zárás után az iskolába mászkáljon, illegális dolgokat művelve. Mintha nem tudná, hogy a szülei az igazságszolgáltatásban dolgoznak. Kábé olyan ez, mintha arcon köpném magam. Ha nem lett volna az apja, most azon kéne törnöm a fejem, mégis hogyan rángassam ki a bajból és hogyan kerüljem el, hogy ez a kis incidens, bárhol is nyomot hagyjon. Mert ha így lesz, az életbe nem kerül be egyik egyetemre sem. Nem akarom ráerőszakolni az én vágyaimat, de nyitottnak kell maradnia minden lehetőségre.
Tudom, hogy nekem is meg kellett vívnom a csatáimat az anyámmal, de sose jutott eszembe, hogy ajtókat törjek fel. Hogy kiszökjek az éjszaka közepén és csatangoljak a városban. Félreértés ne essék, nem voltam szent lélek, hisz ha belegondolok abba, hogy tizennyolc évesen hamis személyigazolvánnyal jutottam alkoholhoz egy bárban, akkor alaptalanul vagyok felháborodva. De én csak hazudtam, idősebbnek adtam ki magam, nem pedig feltörtem egy ajtót és szó szerint kiraboltam az iskolát.
A mobilom sokadszorra kezd őrült rezgésbe a konyhapulton, én viszont továbbra sem vagyok hajlandó felvenni. Inkább kortyolok egyet a borból és tovább bámulom, ahogy megváltoztatva helyét, anyám arca villog a kijelzőn. Újra és újra. Legalább húszadszorra. A huszonegyedik hívásnál megunom és elhúzom a zöld kis telefont a képernyőn. Emlegetett szamár…
-Ki vagy hangosítva. Charlotte a nappaliban nézi a tévét. – Utalok arra, hogy gondosan megválogatott szavakkal kezdjen bele mondandójába.
-Ne sértegess kérlek.
-Miért hívtál anya? – Pontosan tudom, miért hívott. Rossz beidegződés, szokás vagy nem is tudom minek nevezzem azt a tényt, hogy bármi felkavaró történik az életemben, az anyámmal beszélek róla először. Ez alól kivétel az, hogy terhes vagyok, mert fogalmam sincs, hogyan közöljem vele.
-Csak azért, hogy figyelmeztesselek, a dühöd komoly károkat fog okozni a gyerekben. Végy egy mély levegőt. Gyerünk, csináld…
Mély levegőt veszek, hangosan, sípolva távozik a tüdőmből. Muszáj egy korttyal leöblítenem a torkom. Charlie integet a kanapéról, nyilván most fedezte fel az ismerős hangot.
-Charlie üdvözöl. – Kicsit kedvesebb hangszínre váltok.
-Ne tereld a témát Lilia, az idegállapotod siralmas. Megjegyzem, lényem egy parányi része megért és jogosan vagy kiakadva, de figyelj oda, mint mondasz Bailey-nek.
-Betört az iskolába. Megrongált egy ajtót anya és ennek tetejébe, elvitt néhány dolgot is. Szerinted ez normális? Felfüggesztették és még csak nem is tudtam róla!! Bell-hez is lesz néhány keresetlen szavam… és ne, nehogy elkezdj szarházizni. – Kiborítom a bort a mosogatóba, nézem, ahogy eltűnik a lefolyóban.
-Mindez nem történt volna meg, ha Jacob Pettysburg-höz mész hozzá.
-Istenem anya, ennek semmi köze ahhoz, hogy kihez mentem hozzá, igazán beismerhetnéd, hogy jól döntöttem. – Motyog valamit a vonal túlsó végén, talán még egy szarházit is kiveszek mondandójából, illetve nem egyet, elbújt ott több is.
-Válogasd meg a szavaidat. A lányod így is pikkel rád, ne akard, összepakolja a cuccát és az apjához költözzön. Egyikük se maradna életben…
Összeráncolom homlokom, mély barázdákat vet rajta az aggodalom. Akkor sem hagyhatom, hogy csak úgy megússza ezt az egészet. Az iskolai vezetőség immáron bűnözőként könyvelte el, a tanulmányi eredménye hamarosan látványosan rosszabbodik majd, pedig okos és intelligens gyerek. Mindez azért, mert épp betörősdiset akart játszani az új barátjával.
-Holnap felhívlak. Azt hiszem, hazajött. – Anélkül, hogy megvárnám, mit mond, elhallgattatom a készüléket. - Charlotte, menj fel a szobádba kérlek. Majd szólok, ha kész a vacsora. – Miért ért mindjárt elsőre meg mindent és cselekszik úgy, ahogy azt én akarom? Miközben a másik totál ellentétesen viselkedik…
-Nem szeretem, ha mérges vagy mami. – Lepakolja elém a könyveit, megölel és a szobájába sétál. Vajon mennyi időnek kell eltelnie, hogy ő is hasonlóképp viselkedjen, mint a nővére?
Összefont karokkal, a konyhapultnak dőlve, résnyire szűkült szemekkel, akárcsak egy vadállat, aki leendő zsákmányának mozgását fixírozza, bámulom a lányomat.
-Magyarázattal tartozol. – Esélyt sem adok arra, hogy egy jobbos kanyart bevéve, a szobájába somfordálhasson. Tulajdonképpen, kulcsra kellett volna zárnom az ajtaját, hogy véletlenül se tudjon bemenni. - Egy nagyon jó maragyarázattal.





kezdésben béna vagyok

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia
troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia EmptyVas. Nov. 10 2019, 16:02


to mom

Elakartam mondani? Nem. Terveztem egyébként elmondani? Igen. De valahogy, valamiért nem tudtam. Ahogy pedig egyik nap jött a másik után, úgy éreztem, hogy már nem is annyira fontos, elvégre csak … pár napról van szó. Apa tud róla, szóval nem tartottam titokban a szüleim előtt. Vagyis, de ... viszont a kettőből egy az nem olyan rossz arány. Lehetne rosszabb is, igaz? Igaz, és ezt ismételgetve meggyőztem magamat, hogy lehet nem is kéne megemlíteni a dolgot anyának. Pont, mint a fiúnál, aki öngyilkos lett, de mostanra már megint senki se emlékszik a nevére. Ian. Ian volt a neve.
Ha tudom, hogy anya otthon van, alighanem lassabban, óvatosabban nyitnék be. Esetleg egyből az ablakomnál másznék be a szobába. Így viszont teljesen felkészületlenül ér a hangja, és a látványa is, amitől először összerezzenek, ha a semmiből felcsendülő vészjósló szavak nem lettek volna elegek.
- Neked is szia – dörmögtem, és bár nagyon szívesen fordítottam volna hátat, hogy inkább a szobámba menjek, éreztem, hogy nem jutnék el odáig. Csak a második mondatáig jutott el az agyamig, hogy pontosan miről is van szó. Annyira sikeresen meggyőztem magamat, hogy elsőre nem is esett le. Így pedig határozottan a szobámba volt kedvem menekülni, semmint idelent lenni anyával.
- Elakartam mondani, de … csak néhány napról volt szó – vontam meg a vállamat, miközben elkezdtem lefejteni magamról a sálamat. Ez nem éppen az a nagyon jó magyarázat, amire ő gondolt, de … egyébként is pontosan tudja, hogy nem tudok olyan jó magyarázatot adni, amilyet vár, szóval lényegében lehetetlent kér tőlem, hogy neki lehessen igaza. Mint mindig. – Apa tudott róla – mártom aztán be jobb híján apát is. Nem láttam őt a nappaliban, úgyhogy alighanem ő megússza most ezt az egészet. Ami azt jelenti, hogy szövetséges nélkül maradtam.
- Rendben, akkor essünk túl rajta! – sóhajtottam aztán fel mérgesen, széttárva a kezem. Úgyse tudok olyat mondani, ami segíthetne, ő pedig valószínűleg már előre kitalálta, hogy ezúttal miket fog a fejemhez vágni. – Segíteni akartam valakinek és elkaptak. Sajnálom! Felfüggesztettek pár napra és nem szóltam róla, mert nem akartam hallani, hogy szégyent hozok rátok, és, hogy bűnöző lesz belőlem, meg, hogy te előre megmondtad! – mert ez fog most következni, igaz? Az, hogy kínos helyzetbe hoztam őt meg apát, mert ez is róluk kell, hogy szóljon, meg arról, hogy mit gondolnak mások. Mindig csak ő és mindig csak mások. Mintha más nem csinálna hülyeséget, amit később megbán. – Sajnálom, hogy nem vagyok olyan tökéletes, mint te! És egyébként se törtem se hova, mert beengedtek! – helyesbítem a levelet, amit alighanem anya is olvasott, mert máshonnan fogalmam sincsen, hogy honnan tudhatna a dologról. Ha apa mondta volna el neki, most ő is itt lenne. Így marad a hülye posta.
- Akkor végeztünk? – néztem anyára, de még nem fordítottam hátat, hogy a szobám felé induljak. Sajnos úgy is tudom, hogy ennyi nem lesz elég neki. Nem, végig kell hallgatnom azt, hogy milyen felelőtlen és buta vagyok, hogy kínos helyzetbe hoztam őt apával együtt és, hogy mi lesz majd így velem később. Pont ezért tudott erről apa, és nem pedig ő. Mert senki se akarja hallani, hogy így és úgy okozott csalódást.  

•  troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia 2624752903    • 517
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia
troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia EmptySzomb. Dec. 07 2019, 19:29


Rámarkolok a konyhapult szélére, mielőtt még valami olyat tennék, amit magam is megbánnék. Legszívesebben a vállainál fogva rángatnám meg, hogy az elmozdult kis chip a fejében, amibe beletápláltam minden jót, kedvességet és őszinteséget, újra a helyére rázódjon és visszakaphassam a lányomat.
-Csak néhány napról volt szó. – Ismétlem meg azt, amit mondott, ízlelgetve a szavakat. Én felfogom a helyzet súlyosságát, tisztában vagyok tetteinek következményével. Egyedül az bosszant, hogy ő mennyire nem. Úgy tekint rá, mint valami aprócska félrelépésre. Mintha elfelejtette volna megírni a leckéjét vagy nem pakolt volna ki a mosogatógépből.
Nem tudom, mi bánt jobban. A tény, hogy a lányom betört az iskolába vagy az, hogy nekem egyáltalán nem is akart szólni róla. - Az elmúlt hónapokban apád sok olyan dologról tud, amiről én nem. – Nem kellene haragudnom Bell-re, mégis ezt érzem. Én vagyok a rosszfiú, aki szabályokat állít fel, elvárásokat követel, miközben ő a jó zsaru képében tetszeleg. Ő, aki két hetente viszi el a lányokat, ha épp nem felejti el. Ő, akit kicsit sem érdekel, mennyire szar helyzetben vagyok. A lányunk gyűlöl, miközben ő fürdik a szeretetében. Igazságtalanság, én pedig buta vagyok, hogy képes vagyok ezért haragot érezni iránta. - És nem gondolod, hogy nekem is szólnod kellett volna? Azután tudom meg, hogy eltelt majdnem egy hét? Mégis mit gondoltál? Hogy sose derül ki? – Megemelkedik a hangom, értetlenül pislogok rá, felfoghatatlan, hogy ennyire hülyének néz.
-Szóval még te érzed magad megsértve. – Elnevetem magam, leginkább kínomban, nem azért, mert szórakoztat a helyzet. Sokkal inkább idegesít és belülről emészt fel . Kavarogni kezd a gyomrom. Anyámnak – mint már sokszor – most is igaza van. Az idegeim a kimerültség határán egyensúlyoznak.  - Legalább megérte? – Kérdezem épp olyan hangsúllyal, ahogy azt a bíróságon is szoktam. Ugyan azzal a pillantással és testtartással állok a lányom előtt, ahogy a bíró és az esküdtek előtt.
-Kicsim, egyáltalán nem vagyok tökéletes. Marhára messze vagyok tőle. – Beletúrok tincseimbe, a fejem tetején a markomba gyűjtöm és ott is pihentetem egy jó darabig. Próbálok valami értelmeset mondani, valami olyat, amit a régi nagy bölcsek szoktak. Amitől az embernek egy perc alatt megjön az esze. Kár, hogy ez csak a filmekben működik…
-Nem végeztünk! Leülsz… – Mutatok a kopott bárszékre. Az ajkamat rágcsálom, míg utat talál magának a konyhába. A pultra könyökölök, kivárom, nem sietünk sehova sem, ha cuccog sem érdekel, akkor sem megy a szobájába. Hatalmas szakadék van kettőnk közt és ha továbbra is így viselkedünk egymással, egy nap arra eszmélek föl, hogy egyszer összepakolt és lelépett.
-Miért hiszed azt, rosszat akarod neked? – Tudom, hogy néha elviselhetetlen vagyok, a nap végére annyira elfáradok, hogy legszívesebben ruhástól zuhannék az ágyba, de nem tehetem, és nem várok el érte semmit. Nem azért főzök vacsorát munka után, vagy dobok be egy adag mosnivalót a gépbe, hogy vállon veregessenek érte. Azért csinálom, mert azt akarom, hogy jól lakottan feküdjenek le és tiszta ruhában mehessenek iskolába. Tudom, hogy Bailey most abban a korban van, amikor magasról letojja azt amit mondok, de mégis csak az anyja vagyok. Ennél több tiszteletet érdemlek.
-Nem csinálhatsz ilyeneket csak azért, mert úgy érzed jó móka. A tetteidnek következményei vannak és most még nem látod, de mindez kihat a jövődre. Senki nem kényszerít semmire Bailey, de gondolkozz, mielőtt ilyen baromságokat teszel. – Egy mély levegő és néhány korty színsavas víz helyre billentette a gyomrom ph értékét, ezáltal a dühöm is csitult és talán nem okozok maradandó károkat a lányom lelkivilágában. - Örülök, hogy ennyire jó a kapcsolatod apáddal, de egyelőre még én felelek érted, nem pedig ő. – És ez maradjon is így. A legutóbb Charlie pizsamában ment iskolába és egy tábla csokoládét kapott az uzsonnás dobozába.
-Örülj neki, hogy ennyivel megúsztad és nem kell ügyvéd után nézned…



azé' szeretlek  troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia 1471401822  

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia
troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia EmptyPént. Dec. 27 2019, 22:24


to mom

- Igen, ezt mondtam. Három nap – ismételtem meg én is. Utáltam, mikor ezt csinálja. Megismétli amit mondok, de ahogy ő mondja az mindjárt más, ahogy én mondtam. Mintha a saját szavaimat is ellenem akarná fordítani. Anya ügyvéd, azt hiszem ez is a munkája, de ez itt nem a bíróság és én se hagyom már csak úgy magamat. Nem tudom, hogy mindenkinél eljön-e ez az idő, vagy csak azoknál, akiket 0-24-es megfigyelés alatt akarnak tartani, de úgy érzem vannak dolgok, amiket hiába akar jobban tudni, én tudom jobban.
- Szuper. Szóval árulkodott neked? – tártam szét a kezemet, kissé gúnyos mosolyt villantva. Bár inkább kétségbeesett volt. -  Kitalálom, kiöntötte a szívét aztán azt hajtogatta, hogy mindez az ő hibája. És… ennyi – vontam meg a vállam. Apa ezt csinálja. Azt hiszi, hogyha elismeri a hibáját, akkor azzal már jót cselekedett. Pedig nem. Ez az egész nem arról szól, hogy mit mond, vagy mit nem mond. Nem utáltam az apámat, de nem szerettem jobban, mint anyát. Apa egyszerűen csak … azt hiszem kevésbé törődik velünk. Velem. Legalábbis kevésbé érdekli, amit csinálok. Ellentétben anyával, aki majdnem mindent képes úgy felnagyítani, mintha globális probléma lenne. – Bocs. Elfelejtettem. Gyorsan eltelt az a pár nap és nem volt a fejemben – sóhajtottam fel. Nincs igazából jó indokom arra, hogy miért nem mondtam semmit. Azon kívül, hogy ezt az egészet elakartam kerülni. Nem hazudok akkorát. Tényleg kiment a fejemből, ha pedig eszembe is jutott, úgy voltam vele, hogy … majd úgy is elfelejtem megint.
- Nem, én csak … előre látom voltam – pillantottam anyára száj húzva, a hűtőhöz lépve, mikor realizáltam, hogy innen legfeljebb bilincsben megyek majd el. Ha egyszer elkezdődik, általában nem ér véget egy hamar. Azt hinné az ember, hogy ennyi munka mellett anyának nincs kedve még velem is vitatkozni. Mindig alá becsülöm őt. – Igen, persze. Mindig is arra vágytam, hogy felfüggesszenek – feleltem kissé epésen, mielőtt a hűtőbe néztem volna. – Nem érte meg. Örülsz? – fordítottam le az előző mondatom, a kezemben a tejes dobozzal. Azt hiszi talán, hogy direkt kapattam el magamat? Nem, és kicsit sem örülök neki, ahogy nem törnék be még egyszer sem. Rajtakaptak, nem az eszem ment el.
- Úgy látszik, hogy én se – mormoltam, mielőtt ittam volna a tejből, elfelejtve venni egy poharat hozzá, de … most hirtelen nem tudott érdekelni. Charlie szinte mindent megeszik utánam, anya pedig megszült. Ezek után utánam inni már nem lehet akkora trauma, igaz?
Már éppen hátat fordítva mentem volna fel a szobámban, mikor anya utánam szólt. Hangosan felnyögtem.   Szuper, mintha egy kutya lennék – egy erőltetett mosolyt pillantottam felé, meg se próbálva leplezni azt, hogy mennyire nincs kedvem ehhez a beszélgetéshez.
- Talán, mert ügyvédet játszol itthon? – kérdeztem vissza, miután szót fogadtam. Pont, mint egy engedelmes kutya. Habár a viszonyunk nem volt épp a legjobb, ott még nem tartottunk, hogy ajtót csapkodva vonulok fel és jön utánam. Arra Charlie is elég hamar felkelne. – Tudom, hogy hibáztam, nem kell mindenkinek emlékeztetnie rá – túrtam a hajamba, elnyúlva a pulton. Miért érzi minden felnőtt szükségét annak, hogy okosabb legyen, mint én? Egy okos felnőtt nem épp… megtartaná ezt magának?
- Nem poénból csináltam! – csattantam fel, de aztán csak morogva hajtottam a fejem a pultra. Ezt anélkül nehéz lenne elmagyarázni, hogy ne mártsam be Gabe-t. – Ennyire azért nem unatkozom. Segíteni akartam …valakinek. Nem sült el jól, tanultam belőle. Ennyi nem elég? – úgy látszik, hogy nem. Mindenki szeretné, ha a homlokomra írnám, hogy „hülye voltam és anyámnak igaza van, ahogy mindig igaza van”. Na jó, talán ezt az utolsót egyedül ő akarná.
- Szóval erről van szó? Irigy vagy rá? – néztem anyára fel. Őszintén szólva… ezt nem most vettem észre. És talán már hamarabb szóba kellett volna hoznom. De azt mégse mondhatom, hogy apa elenged bulizni és nem akar szondát fújatni velem, ha hazaérek, igaz? És nem éppen apa miatt nem mondanám. – Nem kell annak lenned, oké? Emlékszem még a régi dolgokra, nem felejtettem őket el – ezalatt nem is igazán apát értem. Őt akkoriban… ritkán láttam. Részben magának köszönhetően, nagyobb részben pedig anyának. Anyát azonban sokat láttam sírni. Apa miatt, leginkább. Nem akarom, hogy újra összejöjjenek. Nem csak azért, mert … ami egyszer megtörtént, az már másodjára nem váratlan. Hanem azért is, mert ha apa itt lenne, anyát pártolná. Önző dolog, tudom. De inkább harcolok két emberrel egy-egy fronton, mint kettővel egy fronton.
-  Tudom, és annak is, hogy nem apa bilincselt meg és vitt be a rendőrségre – sóhajtottam fel, kissé teátrálisan. Tudom, hogy igaza van, és féltem is, mikor lebuktam. De végül nem kellett ügyvéd, igaz? – Először történt ilyen, és nem tervezem, hogy megint betörök. Ha az igazgató látta ezt és csak pár napot függesztett fel, akkor te miért nem látod? – ezúttal viszont kissé tényleg sértetten kértem számon anyát. Miért van az, hogy az igazgató jobban bízik bennem, mint a saját anyám?
-  Írjak egy nyilvános bocsánatkérést, amiért szégyent hoztam rád a kollégáid előtt, vagy… mit szeretnél? Engem keresztre feszítesz ezért, de persze mikor te és apa …  gyorsan az ajkamba haraptam, mielőtt tovább mondhattam volna hirtelen felindultságomban. Nem feltétlen most kéne a fejéhez vágnom azt, hogy ő és apa megint összejárnak. Nem vagyok már kisgyerek. Ha egyszer is történt csak meg, akkor is … hiba. Én pedig nem emlékszem, hogy leültem volna velük beszélni erről? Ugyanezt miért nem kaphatom meg? Tudom. Nem így működik, de … így kéne.

•  troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia 2624752903    • 517
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia
troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia EmptyHétf. Jan. 20 2020, 19:34


Az orrnyergemet masszírozom, miközben hallgatom a lányomat, aki olyan, mintha nem is a lányom lenne. Egy tökéletes klón, akibe attól a naptól kezdve, hogy kigurult a gyártósorról, belekódolták az anyja iránti mérhetetlen gyűlöletet. Mit csináljak? Kiabáljak vele? Üssem meg? Adjak neki egy anyai pofont, ahogy annak idején az én anyám tette, amikor megléptem tizennégy évesen, csak hogy Billy Porter-el furikázhassak éjnek évadján?  Semmit sem érek el vele, pedig istenemre esküszöm, bizsereg az ujjam.
-Tényleg próbállak megérteni, azt, hogy mit miért csinálsz. De most komolyan?! A francért kellett feltörnöd azt az ajtót? – Ez inkább költői kérdés, semmint az a fajta, amire az ember választ vár. Hisz az imént adta a tudtomra, hogy ne örömszerzés céljából tette – és hál istennek, ezt el is hiszem neki -, nem is azért, mert valaki kényszerítette rá – nem élném túl, ha mindegyik gyerekem titkon egy kis pszichopata lenne -, egyszerűen megtörtént, jó mókának tűnt és sajnálja, hogy így alakult, de törődjek bele. Ez van. Megmásíthatatlan.
-Hallelujah, most az egyszer őszinte vagy velem! – Égnek emelem a tekintetem, jobbára csak a konyha plafonjára. Szóval mégse volt ez akkora móka. - Ez többször is előfordulhatna. – Mosolygok rá úgy, ahogy azt az imént ő is tette, amikor visszafordult a konyha sarkából és engedelmesen leült a székre. Gondolatban vállon veregetem magam, azért még nem ástam el végleg a tekintélyem.
-Magadtól semmit ne mondasz el. Persze, hogy az ember olyan kérdéseket tesz fel, amitől úgy érzed, ügyvédeset játszunk. – Mentségemre legyen, ez szakmai ártalom, amellett, hogy rendszeresen elemzem a lányainkat. - Jó, remek, örülök, hogy legalább belátod, hogy hibáztál. – Kedvesebb hangszínre váltok, a pultra könyökölök, kicsit közelebb kerülök így hozzá. Nyilván Charlie mindent hall az emeleten, de egyelőre istenként tekint a nővérére, nem akarom megfosztani ettől az imádattól.
-Bailey Eveline West, vegyél vissza a hangerődből! – Csattanok fel én is, kicsit meglepődöm a heves válaszadástól. - Segíteni akartál valakinek. Azt már meg se kérdezzem, hogy kinek, ugye? – Pillantok fel rá, a könyökeimről a tenyereimre helyezem a testsúlyom. Ha eddig sem említette a nevét, ezek után sem fogja, de gyanítom, hogy egy fiúról lehet szó.
A döbbenet kiül az arcomra kérdése hallatán, először azt sem tudom, mit válaszoljak neki. Még magam sem tudom, hogy a féltékenység csikarja ki belőlem olykor azt a különös érzést Bell iránt, vagy valami egészen más.
-Butaságokat beszélsz, nem vagyok irigy apádra. Örülök, hogy egyáltalán hajlandóak vagytok nála tölteni a hétvégét. – Persze, sosem kellett őket zsarolással rávenni arra, hogy átmenjenek a kötelező látogatásokra az apjukhoz, de mérgemben még Bell őseit is elátkoztam.
-Kit érdekelnek a kollégáim. Szerinted az aggaszt a legjobban, mit gondolnak mások? Leszarom a véleményüket. Csak azért aggódom, hogy ne essen bajod. Hogy egy fiatalkori ostobaság miatt kárba vesszen a jövőd. – Sajnos sem én, sem pedig az apja nem tudjuk elsimítani ezeket az ügyeket, hiába vagyunk közel mindketten a tűzhöz. Hiába ismerünk mindenkit. - De látom, Bailey. Csak nem szóltál. Érted? Mástól kellett megtudnom, jó hogy nem költöttek hozzá és nem mondták mindjárt azt, hogy embert is öltél… – Nem kell minden lépéséről beszámolnia, bár örülnék neki, ha minden kis titkot megosztana velem.
-Hogy mondod? – Mély árkokat vet homlokon az értetlenség. - Fejezd be kislányom, én és apád…? – Tudtam, hogy egyszer ez is eljön. Csak nem számítottam arra, hogy ilyen hamar kell magyarázkodnom.



troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia 1471401822

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia
troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia EmptySzer. Jan. 29 2020, 20:49


to mom

Az ösztönös válasz az lenne, hogy azért, mert zárva volt. Ehhez azonban nem vagyok sem elég higgadt, sem elég pofátlan. Ráadásul … fogalmam sincs, nem tudom. Ott és akkor ez tűnt a jó ötletnek, a helyes megoldásnak. Hogy az volt? Nem, és tudom ezt anélkül is, hogy itt kelljen anyával veszekednem. – Nem tudom, akkor jó ötletnek tűnt! – mondtam aztán ki hangosan is, de rögtön meg is bántam. Mintha neki sose lettek volna hülye ötletei, amiket később már nem gondolt olyan jónak. Nem, én hallgathatom azt, amit egyébként is tudok, csakhogy neki igaza lehessen.
Már van annyi tapasztalatom az ilyen ”beszélgetésekben” anyával, hogy ne akarjak mindenre kényszeresen válaszolni a saját igazammal. Nincs értelme, csak rosszul jöhetek ki belőle. Éppen ezért nem emlegetem fel neki azt, hogy ő miben nem őszinte velünk. Máskor pedig egyszerűen csak nem lehet mit mondani. Nincs jó válasz, vagy csak anyának van igaza. Ilyenkor pedig inkább hallgatok, minthogy ezt kimondjam hangosan. Azzal vesztenék.
- Valakinek, aki bajban volt! – feleltem még mindig hevesen, de valamivel halkabban. Anya ugyanis hangosabb, mint én, plusz utáltam, ha a teljes nevemen hívott. Kicsiként ilyenkor tudtam, hogy rosszat csináltam. Most enélkül is tudnám, de … nem tud elszakadni ettől. Ahogy valószínűleg attól sem fog, hogy kinek segítettem, de nem akartam rá válaszolni. Az egészet elviszi odáig, hogy csak kihasználtak és … ehhez egyszerűen nem volt kedvem.
- Ezt mond el az arcodnak is! – jegyeztem meg cinikusan. Sose láttam még anyát tényleg örülni ennek és mikor legutóbb rajta kaptam őket, akkor sem pont olyannak tűnt, mint aki odáig lenne azért, ha a lánya az apjával tölt több időt, mint vele. Most emlegessem fel én is, hogy többet kéne őszinte legyen?
- De hát nem veszik kárba! Pár napra függesztettek fel, nem a Harvardra fogok menni, majdnem mindenkinek van ilyen büntetése! – költői túlzás, de ugyan, ki végez hibátlanul?  Több pedig nem lesz! – bár tudom, ezt mondtam a mostani előtt is. Maga az igazgató mondta, hogy azért csak pár napra függeszt fel, mert eddig semmi gond nem volt velem. A történtek után pedig biztos nem fogok kérni egy visszavágót. – Nem terhes vagyok, csak ... hülyeséget csináltam – bár, ironikus, hogyha terhes lennék, akkor nem felfüggesztenének, hanem még segítene is a dolog abban, hogy egyetemre jussak. Kaphatnék némi szociális támogatást is, talán kevesebb órát kéne látogatnom … hol az igazság? – Sajnálom! Legközelebb szólok, nem akartam, hogy … idegeskedj – főleg nem azt, hogy velem tegye mindezt. Nem volt jó ötlet elhallgatni, apa is figyelmeztetett rá, én pedig rá se hallgattam. De azon kívül, hogy sajnálom, nem tudok sok mindent mondani. És hiába tudom, hogy rosszat tettem, akkor is utálni fogom azt, hogy büntetésben kell legyek megint.
- Szexeltek, tudom! – na ezt egész biztosan meg fogom bánni, de ha már egyszer kimondtam, nem lehet visszatáncolni. – Ami… amúgy fúj – tudom, nem túl érett hozzáállás és azzal is tisztában vagyok, hogy én is így születtem, de … az ember nem akar tudni róla, hogy a szülei… bele se megyek. – És baromi felelőtlen is, mert elváltatok és … nem ezért váltatok el, hogy ne legyen ilyen? Ráadásul a hátunk mögött csináljátok! – azt már hozzá se teszem, hogy azért, mert ők is tudják, hogy ez rossz. A magazinok segítségével könnyű amatőr pszichológussá válni.
- Szóval most megint összejöttök, vagy csak … szórakoztok? Ez nem felelőtlen? Akartál egyáltalán szólni róla? – halmoztam egymás után a kérdéseket, most először érezve azt a beszélgetés alatt, hogy nekem is van valami a kezemben. – Ti se vagytok valami őszinték. Mi van, ha én is mástól tudom meg, és hozzáköltik, hogy… terhes vagy? – kérdeztem vissza ugyanazokkal a szavakkal, amikkel az előbb anya engem. Ez nagyjából hasonló példa, mint az, hogy a betörés mellett embert is ölök újabban. Tudom, hogy nem kéne, de most úgy érzem, hogyha neki lehet, akkor nekem is.

•  troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia 2624752903    • 632
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia
troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia EmptyCsüt. Jan. 30 2020, 20:02


Azért a remény még nem halt meg. Tehát, akármennyire is ellenkezik velem, azt még ő is belátja, hogy annyira jó ötlet még sem volt. Azt díjazom, hogy igyekezett segíteni valakinek, azt már kevésbé, hogy ehhez az kellett, hogy feltörjön egy zárat az iskolában. Nem vagyok hülye. Nyilván egy fiú miatt történt minden, de remélem, csak egy őrült, hirtelen jött vicc kedvéért tették meg és nem egy rosszéletű, drogos gyerektől kell óvnom a lányomat.
-Hé, én… – Nem már, nem vagyok irigy az apjukra. Ez baromság. Nem is lehetnék az, elvégre is, én szültem őket, én szenvedtem kilenc hónapig a vizesedéstől, az állandó ingerről, hogy öt percenként vécére járjak. Köztünk láthatatlan kapocs van. Nem lehet elszakítani. Na jó, egy kicsit talán.
-Az kéne még csak, hogy terhes legyél! – Csattanok fel, kicsit hangosabban is, mint kellene. Ahogy öregszem, egyre több olyan jellemvonást vélek felfedezni magamon, ami anyámhoz köthető. Nyilván, tizenhat évvel ezelőtt neki sem esett éppenséggel jól, hogy a kislánya terhes lett a nála jóval idősebb pasijától. Na, attól a naptól kezdve, hogy elmondtuk neki lett Bell végleg és kitörölhetetlenül szarházi.
-Hisztizzek én is Bailey? – Kérdezem tőle, teljes komolysággal.
-Mert tudnék. – Veszek egy mély levegőt. Beleiszom a ki tudja hány napja a konyhapulton hagyott kólába. Leöblítem a torkom és nekiállok. - Marhára nem esik jól, hogy utoljára tudom meg, mi történik veled. Az anyád vagyok, még ha mostanában képtelen vagy elviselni. Nekem kéne elsőnek megtudni mindent. – Tényleg ramatyul érzem magam ez miatt, mert ha Bell nem kotyogja el, soha a büdös életbe nem világosítanak fel. Leszámítva, hogy levelet vagy hívást kapok az iskolából. Mégse a lányom szájából hallom. Elfordulok tőle, a mosogatóba teszem az üres poharat, hallom, hogy Charlie odafent a szobájában matat. Biztos megint táncol a kedvenc zenéjére. Vajon azért csinálja, hogy ne hallja a veszekedésünk?
Felugrik a szemöldököm, legszívesebben hangosan felnevetnék. Annyira képtelen ez a helyzet. Jézusom, hogy hihettem, hogy a gyerekek hülyék és képes vagyok őket az orruknál fogva vezetni. Vajon Charlotte is tudja? - A fúj az, hogy te esetleg szexelsz valakivel. Ajánlom, hogy eszedbe se jusson. – Nézek rá fenyegetően, eltüntetem az apró görbületet a szám sarkából és tényleg felfogom a helyzet súlyosságát.
-Nem azért váltunk el, mert nem szerettük egymást. Egyszerűen már nem tudtunk együttműködni. Nem ment. Így láttam jobbnak. – Volt egy időszak az életükben, amikor nagyon foglalkoztatta őket a család. Minden bizonnyal az iskolában és az óvodában rendszeresen felmerült témaként. Nem az a fajta anya voltam, aki minden tettével és mondatával igyekezett befeketíteni az apjukat, holott a válási procedúra alatt lényem egy része eltemette a házasságunk boldog pillanatait és csak a negatívumokra helyezte a hangsúlyt. Nem akartam elvenni tőlük az apa figurát – pedig néha Bell nem volt a helyzet magaslatán – és eszem ágában sem volt valaki mással pótoltatni.
Lassan húzom fel vállaimat, hogy aztán kétszer olyan gyorsan eresszem le őket. - Őszinte leszek veled. Fogalmam sincs. – Az ajkamat rágcsálom. - Nem tudom, mi lesz holnap, vagy holnapután. De ez van és egyelőre így is marad. – Utálom bevallani, hogy a gyereknek igaza van. - Charlie-nak ne mond, nem akarom összetörni a kis szívét, ha apád esetleg megint a mámoros hétköznapokat választja helyettem. – Abban sem vagyok biztos, hogy nem tud róla. A minap eléggé kétértelmű kérdéssel akasztotta belém a munkát a kanapén.
-És ez nem hasonlítható össze azzal, amit te tettél Bailey. Én megóvlak titeket egy estleges rossztól azzal, hogy nem vagyok őszinte, de te elébe mész. – Nem kisasszony, nem fordítod ellenem a szavakat.




troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia 1471401822

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia
troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia EmptySzer. Feb. 19 2020, 14:42


to mom

Van különbség felelőtlenség és felelőtlenség között is, igaz? Anya mondogatta ezt mindig, mikor kisebb koromban a munkájáról kérdezgettem, csak ő bűn és bűn között húzott határvonalat. Csinálhattam volna nagyobb, ténylegesen az egész életemre kiható hülyeséget, ugye? Persze, biztos nagyon szép dolog a terhesség, de lássuk be, szeretik kiszínezni, hogy csak a szép dolgokat vegye észre benne az ember. Felelősségteljesebb vagyok, mint azt ő feltételezi rólam.  
- Nem is … áhh, mindegy! – sóhajtok fel ingerülten, a plafonra pillantva. Ebbe nem szabad belemennem, mert holnapig itt leszek lent a konyhában. Anya lehet megérteni sem akarja, amit mondok neki. Így inkább lenyelem a mondanivalómat és anyára pillantok. – Legközelebb majd te tudod meg elsőnek. Vagyis nem, mert nem lesz legközelebb! – rázom meg a fejemet, kijavítva magamat. Ez történik, ha fáradtan állok neki anyával vitatkozni, magam ellen beszélek.
- Ne aggódj, szűzen tervezek meghalni az apácák között – forgattam a szemeimet. Ezt az ötletet egész biztos üdvözölnék mindketten apával. – Nem, mintha sok választásom lenne. Akárkit hoznék ide, apa letartóztatná, te meg börtönbe juttatnád – vontam meg a vállamat, egyértelműen eltúlozva a helyzetet, de … őszintén szólva, nem is olyan képtelen gondolat ez. Nem létezik olyan férfi, de még csak nő se ezen a világon, aki az ember szülei szerint elég jó a gyereküknek. Legalábbis a filmek szerint. Ebben viszont van egy olyan érzésem, hogy nem annyira túloznak a valósággal szemben.
- Áh, értem. Szóval kidobtad a rosszat és megtartottad a jót– talán kissé vádlóbban néztem anyára, mint kellett volna, de … ez képmutatás, ami baromira nem fair velem szemben. – Tudod, az egy dolog, hogy apa nem lép tovább – nem is tudna, egyszerűen képtelen vagyok elképzelni őt valaki mással. Sőt, úgy alapvetően kapcsolatban lehetetlen elképzelnem őt. Arról is csak halovány emlékeim vannak már, hogy milyenek voltak ők ketten Mark halála előtt. – De te nem is akarsz továbblépni. Nem épp ez a legjobb példa, amit mutathattok nekem, ugye tudjátok? – szúrtam oda egy vállrándítással. Ezt pedig nekik is tudniuk kéne. Anya pszichológus, neki kéne a legjobban tudnia, hogy aligha egészséges az, ha nem tudja elengedni a volt férjét. Közel tartja, de csak annyira, hogy letudja róla venni az ingjét, ha épp arra van szüksége. Ez pedig nem egészséges. Főleg nem igazságos, mikor éjszaka így vár engem a konyhában.
- Szóval igazam van – összegeztem anya szavait egy bólintással, és bár próbáltam leplezni, nem tudtam teljesen palástolni, hogy milyen jól is esik ez. Igazam van, anyával szemben. Nem csorbítva az érdemeit, de így érezhette magát Amstrong is, mikor a Holdra lépett. – Apa szenvedélybeteg, anya – néztem rá ezúttal komolyan. Nem érzem valami jól magam, hogy ezt nekem kell kimondani. Szeretem az apámat, de …
tudom jól, hogy nem hibátlan. Mikor realizálódott bennem az, hogy mi is apa legnagyobb baja, utána olvastam, amennyire egy gyerek utána tud. Mindenhol azt mondják, hogy egy szenvedélybetegben nem lehet feltételek nélkül megbízni. Anyának is el kéne olvasni ezeket.
- Én is csak megakartalak védeni. Attól, hogy csalódj bennem – felelem, az ő szavaival. Oh nem, ennél már nagyobb vagyok. Már rájöttem, hogy a felnőttek sokszor használják ki a ”felnőtt vagyok, csak megakartalak óvni” kártyát, ha hazudnak. Pont most nem hagyhatom, hogy anya ezzel győzedelmeskedjen. – Szerintem csak nem szeretnél magyarázkodni, mert nem tudod megmagyarázni. De ne aggódj, nem mondom el Charlienak, és másnak se – csóváltam meg a fejemet. Én is szeretném megkímélni Charliet attól, hogy hamis reményeket tápláljon. – De tudod, már nagyobb vagyok annál, hogy mindent elhiggyek. Tudom, hogy rosszat csináltam, de te is. Elhallgattam, ahogy te is. Talán volt kitől tanulnom – jegyeztem meg kissé pofátlanul, ahogy váll vonva félrenéztem, de úgy éreztem ennyi jár nekem.  

•  troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia 2624752903    • 582
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia
troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
troublemaker, yeah that's your middle name || bae&lilia
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Oh yeah, alright, don't stop the dancing
» Yeah, we danced on tabletops -Clementine&Evelyn
» No matter where I go, it's a good time, yeah -Eden&Evelyn
» you're a troublemaker
» troublemaker [Sj & Dh]

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: