New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 98 felhasználó van itt :: 11 regisztrált, 0 rejtett és 87 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Manuel Valderrama
tollából
Ma 1:50 pm-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 1:36 pm-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 1:28 pm-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 1:00 pm-kor
Landon Hawk
tollából
Ma 11:43 am-kor
Landon Hawk
tollából
Ma 11:40 am-kor
Georgia Westfield
tollából
Ma 11:23 am-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 11:20 am-kor
Jeffrey Collins
tollából
Ma 11:18 am-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Isabel & Dave | like father like daughter
TémanyitásIsabel & Dave | like father like daughter
Isabel & Dave | like father like daughter EmptyCsüt. Szept. 26, 2019 5:28 pm

Isabel and Dave
like father, like daughter

- Dr. Connor, újabb sérültet hoznak két percen belül – kopog be az irodámba az egyik ápolónő. Bólintva teszem le a kezemben tartott kartonokat az asztalomra, majd sietve követem őt a mentős bejárathoz.
- Mit tudunk? - érdeklődöm az összegyűltektől.
- Valamilyen sportsérülés. Edzés közben történt... - ám mielőtt a recepciós bővebb tájékoztatást adhatna, a mentőkocsi már be is fut.
- A páciens neve Isabel Marquina, tizennyolc éves. Az edzőteremben történt baleset az egyik géppel, egy huzal megsebesítette az oldalát, és az egyik karját, feltehetően ütőeret is eltalált. Sok vért veszített. Ezen kívül a fejét is beütötte, amikor elesett, lehetséges agyrázkódás. Az eszméletét többször is elveszítette útközben – közli a közelebbi mentőtiszt.
- Már tájékoztattuk a szüleit, úton vannak – teszi hozzá a másik, miközben befelé kezdjük tolni a hordágyat.
- A négyes kezelő szabad – irányít bennünket a megfelelő irányba a felelős nővér.
- Miss Marquina? Isabel? Hallasz engem? - hajolok a lány arca fölé, amint célba érünk, és a fejét ért ütést vizsgálom. - Az én nevem Dr. Dave Connor, és ígérem, jó kezekben vagy. Minden rendben lesz. Vigyázunk rád – igyekszem megnyugtatni szavaimmal, és egy mellékelt halvány, barátságos mosollyal a beteget. Merész ígéretnek tűnhet, de látszólag egyik sérülése sem életveszélyes, időben beértek vele, mielőtt még komolyabb károkat okozhatott volna a vérveszteség, de innentől kézbe vesszük a dolgokat. Lámpát veszek elő a zsebemből, és a lány szemébe világítok vele, hogy ellenőrizzem a pupillareakciót. Szerencsére az is jól reagál. A pulzusszám és a vérnyomás viszont elég alacsony, ami valójában várható volt.
- Ő az az Isabel Marquina? - hallom összesúgni az ápolónőket és fiatal gyakornokokat a hátam mögött. - Annak a híres teniszezőnek a lánya?
- Igen, ez egész biztos. Ő maga is sportoló, profi szinkronúszó. Követem Instagramon. Az egyik videójában... - haragos, lesajnáló pillantással fordulok feléjük.
- Vagy fejezzék be ezt a szakmaiatlan viselkedést, vagy kifelé! Most!
- Bocsánat, Dr. Connor! - mantrázzák kórusban, megszégyenülve. Az eszem megáll. Szegény lány komoly sérülésekkel fekszik előttük, ők pedig leállnak pletykálni, mintha nem volna jobb dolguk.
- Szükségünk lesz 0+-ra, és készítsenek elő egy műtőt – közlöm, miután ellenőriztem a vértípusát. Minél előbb transzfúzióra kell kötnünk. Az oldalát össze kell varrni, a karját szintén, de ehhez muszáj lesz átmennünk a OR-ba, mert a vágás egyértelműen ütőeret ért. A mentősök szorítókötése máris átvérzett. Nincs túl sok időnk.
- Megérkeztek a szülei – közli az egyik ápolónő, és felpillantva találkozik is a tekintetem az aggódva közeledő pároséval.
- Connor? Dr. Connor? Maga...? - kérdezi döbbenten a nő, majd sokat mondó pillantással - számukra legalábbis biztosan sokat mond - egymásra néznek. Találkozhattunk már? Sosem kizárt, hogy volt „szerencsém” már ellátni egyiküket, elismerem, nem emlékszem valaha volt minden páciensemre. Bár egy kicsit mintha számomra is ismerősek volnának valahonnan.
- Most jeleztek vissza, a kórház az imént fogyott ki a nullás vérből – jelenti az egyik műtős nővérke. Egy pillanatra elfog az aggodalom, de hamar megtalálom a megoldást.
- Az egyik szülő tud vért adni, nem igaz? A lányuknak sürgősen szüksége lesz rá...





In a room full of art, I'd still stare at you.
mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Isabel & Dave | like father like daughter 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Isabel & Dave | like father like daughter A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Isabel & Dave | like father like daughter
Isabel & Dave | like father like daughter EmptyCsüt. Szept. 26, 2019 10:01 pm

Dave & Isa
A szinkronúszás minden szépsége ellenére, gyakorlatilag az összes sporthoz hasonlóan rejt magában veszélyeket. Azon kívül, hogy annak, aki szinkronúszásra adja a fejét, jól kell bírnia levegő nélkül, na meg fejjel lefelé a vízben, gyakran előfordulnak könnyebb sérülések az edzések alkalmával. Az, hogy a heti hétből négy napon edzünk, ebből pedig mind a négy napon vízben is, szinte kívánja magának azt, hogy valami történjen a csapat valamelyik tagjával. Ezek a sérülések gyakran a lila foltok, könnyebb zúzódások, vagy törött lábujjak szintjén maradnak. Előfordul azonban, hogy a gyakorlások alkalmával egy-egy dobás félresikerül, és akár a feldobott lány, akár valaki, aki a vízben volt a dobók között, nem ússza meg enyhébb agyrázkódás nélkül.
Hajlamosak vagyunk azonban megfeledkezni arról, hogy néha az olyan egyszerű és mindennapos szituációk is hordoznak magukban veszélyt, mint az edzőteremben töltött néhány óra. Már-már unalomig ismételt rutinnak tűnik, amikor belépek a terembe, az ismerős gépek közé, és megkapom a mára tervezett gyakorlatokat az edzőtől, akivel egyébként mindannyian szeretünk együtt dolgozni. Előbb bemelegítés a futópadon, aztán a jól megszokott láberősítés. Váratlanul és sokkal ér azonban, amikor hirtelen a földön találom magam és úgy érzem az oldalam ki akar szakadni a helyéről. Odakapom a kezem, amit hirtelen nedvesnek és ragacsosnak érzek, majd alig pislogok néhányat, és a többieket látom, ahogy körülöttem állnak és engem néznek. Látom, ahogyan mozog a szájuk, de a fülemben doboló szívverésemtől alig hallom, hogy mit mondanak.
Mire a mentők megérkeznek, épp annyira sikerül felmérnem a helyzetet magam körül, hogy rájöjjek, a gép hibásodott meg, amin épp edzettem. Viszont a kórházba vezető út nagy része kiesik, elszörnyedek a vértől, ami gyakorlatilag a sajátom, és csak szeretném lehunyni a szemeimet, vagy visszaforgatni az időt, hogy ez ne történjen meg.
Minden nagyon gyorsan történik, előbb a kórházi fények vakítanak el, aztán rájövök, hogy a körülöttem lévők rólam beszélnek, végül egy arcra fókuszálok, aki hozzám beszél. – Igen – akarom válaszolni, de a mellé párosuló bólintásomból talán többet érteni. Annyira a férfi arcára és szavaira próbálok fókuszálni, hogy a hirtelen szemembe irányított fény szinte rosszul esik. Bárcsak itt lennének a szüleim! Legalábbis úgy emlékszem a mentőben megmondtam, hogy itthon vannak és hívták is őket.
- Anya, apa? – Szinte sírva sikerült kinyögnöm a szavakat, nem akarok mást, csak hogy ne fájjon az oldalam, a karom és a fejem egyszerre, és hogy érezzem a szüleim illatát, ami tizennyolc évesen sem kevésbé megnyugtató, mint gyerekként.
Mozdulni akarok, a szüleim felé hajolni, de a sikertelen kísérlet nyomán csak egy nyögés szakad ki belőlem. Oda sem figyelnek rám, mert az orvos szavait hallgatják, akire anya szinte olyan pillantást vet, mintha szellemet látna, a feltett kérdésre azonban apa válaszol előbb.
- Az nem fog menni. – Szavai határozottak, én pedig a szétszakadni akaró fejfájásommal sem értem miért ne adhatna valamelyikük vért. – A mi vércsoportunk…
- Isabel… Édesanyja Stella Ibañez volt. A húgom.
Hallom a szavakat, külön-külön van értelmük, de az agyam nem akarja, hogy megértsem őket.
- Hányingerem van…


You taste just like sugar
My sugar, I like it, but I shouldn't, so good that I could die - I'm whipping cotton candy clouds with you for days Baby, it's not that bad to crave 'Cause every time you leave, you know I miss your face 'Cause I love you, love you, love you, babe · ·
mind álarcot viselünk
Isabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter Tumblr_inline_pm4x2tNPTI1sjha6p_1280
Isabel & Dave | like father like daughter Tumblr_inline_pm6pe4PII71sjha6p_1280
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
No, you can't tame the girl
'Cause she runs her own world So if she wants to party all night You can't tame her
And you can't change her
★ családi állapot ★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 6daa3cd2fa9c21e64631c8d274957c6b05688ad3
This is no coincidence with you and I
Because we better not take advantage In a little close dance, kiss on the mouth
We know how it'll end
★ lakhely ★ :
Upper East Side ⋆ Manhattan
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 45b0abfeadf2b654940d8ebb0fac22a7231a7851
★ idézet ★ :

- Swear on Chanel.
- I swear!
★ foglalkozás ★ :
Columbia (Business) student ⋆
★ play by ★ :
Sofia Carson ⋆
★ hozzászólások száma ★ :
946
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 0d7239233816536489680c8d406a5ddb6ac415f9
TémanyitásRe: Isabel & Dave | like father like daughter
Isabel & Dave | like father like daughter EmptyVas. Szept. 29, 2019 2:36 pm

Isabel and Dave
like father, like daughter

Manapság ebben a modern világban, egy ilyen modern kórházban, a legkorszerűbb eszközök mellett néha annyira abszurdnak tűnik, hogy halasztanunk, odáznunk kell egy fontos, vagy épp életmentő műtétet csupán amiatt, mert nem áll rendelkezésünkre elég vér. Hisz nem csak a kórház épületén belül, de szerte a városban hirdetik a táblát a véradás fontosságát, és ez többnyire meg is teszi a hatását, ám elég egy tömegkarambol, egy terrortámadás, robbanás, vagy egyéb hasonló tragédia, és minden borul. Ez történt a napokban is: egy lakótömbben robbanás történt, állítólag gázszivárgás miatt, a lángok átterjedtek a szomszéd épületekre is, és az erőnkön túl kellett ellátnunk a rengeteg sérültet, ez pedig átmenetileg felélte a létesítményünk készleteit is. Szomorú, de az az igazság, hogy annak a tragédiának az utóhatásait kell megtapasztalnia ennek a fiatal lánynak is, akivel már rég a műtőben lehetnénk, hogy rendbe hozzuk, ehelyett előbb muszáj a vérhiányra megoldást találnunk. Ráadásul a 0-s vér ritkábbnak számít, hiszen egyedül csak a saját vércsoportjából kaphat, minden mást kilökne a szervezet. Ilyenkor legkézenfekvőbb és legjobb megoldás, ha egy családtag tud adakozni, hiszen minimum az egyik biológiai szülő ugyanezzel a csoporttal rendelkezik. A nemleges válaszra azonban kissé értetlenül és aggodalmasan ráncolom a homlokom.
- Stella Ibañez? - kérdezek vissza zavartan, mert még közel sem értem, miért és hogyan is jön ez most ide. - Én is ismertem egy... Ó, igen, te vagy a nővére. Margarita, igaz? - Kezd derengeni a dolog, és ez meg is magyarázza, miért is tűnt a pár annyira ismerősnek az imént. Azonban a szülők által lélegzetvisszafojtva várt reakció tőlem elmarad, mert a teljes kép számomra még mindig nem állt össze teljesen.
- És ő nem tudna idejönni? Vagy az édesapa? Aki megfelelőbb. Isabelnek tényleg szüksége volna rá. - közlöm a párossal, majd mielőtt választ is kaphatnék, hamar a fájdalmasan panaszkodó lányhoz lépek, hogy segítsek.
- Figyelj csak, Isabel, tudom, hogy most nem vagy jól, de hamarosan jobb lesz. Ígérem. Még nem tudunk menni a műnőbe, előbb vért kell szereznünk neked, de a nővérek mindjárt átkötik a sebeidet, és kapsz fájdalomcsillapítót. Egy kicsit még tarts ki! - fogom meg biztatásul egy-két pillanatra a teljesen ép kezét. Infúziót kötnek be neki, mert a vérveszteség miatt is szüksége van folyadékpótlásra, azon át kapja a fájdalomcsillapítót is. - Úgy hallottam, sportoló vagy. Biztos vagyok benne, hogy nagyon erős és kitartó lány vagy – teszem még hozzá, mire a szülők közelebb lépnek, a tekintetük már merő aggódás, idegesség, és valami, amit nem tudnék megfogalmazni vagy leírni. Félrevonnak engem egy kicsit, amiből egyértelmű, hogy mondani akarnak valamit, amit az orvosi személyzet többi tagjának nem kéne hallania. Legfeljebb a lányuk – vagy unokahúg? - füléig juthatnak el a szavaik, hiszen a fejtámla közelében ácsorgunk.
- Dr. Connor... David... Az előbb nem értettél meg bennünket. Isabel tizennyolc éves. A húgom akkoriban maradt terhes vele, amikor veled volt. Még tinik voltatok. - Közlik a mondandójukat a szemembe nézve, de én még mindig nem értem. Nem értem, mert amit érteni vélek az... Az nem lehet. Hirtelen az agyam is belezsibbad a gondolkodásba. - Tudom, hogy normális esetben erre nem ez volna a legmegfelelőbb hely és idő, hogy megtudd, és sajnálom... De azt mondod, Isa életveszélyben van és... Csak te tudsz rajta segíteni, David, mert TE vagy az apja. Veled egyezik a vércsoportja. - Mintha hirtelen kirántanák a lábam alól a talajt. Hátrálok egy lépést, és meg kell kapaszkodnom valamiben... ami történetesen a betegágy széle. Csak nézem az állítólagos szülőket, de minden annyira eltompul, kicsit mintha nem is én lennék itt, mintha kívülről látnám magamat. Vagy mintha víz alá merültem volna. Nem is tudom. Ez az egész... annyira fájdalmasan, gyomorszorítóan képtelenség.
- Az én lányom... – ízlelgetem a szavakat, majd Isabelre tekintek. Már látom... látom benne Stellát. Kicsit talán magamat is. És valóban 0+ az én vércsoportom is. De hát ez őrület.
Aztán találkozik a pillantásunk a lányéval, és valami átkattan bennem. Pont úgy, mint mikor Afganisztánban voltam, és a legveszélyesebb, leglehetetlenebb helyzetekben is az volt az elsődleges, hogy segítsek az elesetteken, a sérült társaimon. Minden más lényegtelen volt, a félelmeimet, az érzéseimet ki kellett kapcsolnom. Most is ezt kell tennem, mert a lány még mindig műtétre vár, és csak én segíthetek. Elkomorul a tekintetem, határozottan bólintok, majd intek a legközelebb álló nővérnek, hogy készítsen elő mindent, ami a véradáshoz kell.
- Nekem most egy kicsit el kell mennem – fordulok még távozás előtt a pácienshez. –  A nővérek nem sokára előkészítenek a műtétre. Ezt nem altatásban fogjuk végigcsinálni, de ígérem, nem fogsz érezni semmit, és minden rendben lesz. Hamarabb túl leszel rajta, mint gondolnád. Szóval... találkozunk a műtőben... Addig is, nyugodtan búcsúzz el a... szüleidtől – az utóbbi szavak minden önfegyelmem ellenére is felkavarják a keserűséget a gyomromban, és apró, zavart fintorra görbül a szám. Csak ezen a következő egy-két órán legyek túl ép ésszel!





In a room full of art, I'd still stare at you.
mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Isabel & Dave | like father like daughter 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Isabel & Dave | like father like daughter A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Isabel & Dave | like father like daughter
Isabel & Dave | like father like daughter EmptyHétf. Szept. 30, 2019 7:29 pm

Dave & Isa
Úgy érzem kifejezetten szerencsésnek kellene tartanom magamat, amiért az életem elmúlt tizennyolc évét sikerült úgy leélnem, hogy különösebb bajom nem adódott az életben, már ha az egészségüggyel ápolt kapcsolatomat vesszük figyelembe. Nyilván voltam már lázas beteg, a macskaallergiámnak is ki kellett valahogyan derülnie és rendszeresen járok sportorvoshoz is. De egészen a mai napig azt is elmondhattam magamról, hogy a sürgősségit sikerült nagy ívben elkerülnöm. Baleset következtében ugyan, de olyan mértékben sikerül pótolnom az évek múlva mesélhető kórházas sztorik saját verzióját, hogy ha versenyt kellene csinálnom belőle, biztosan én lennék a nyertes a családom és barátaim körében. Ha pedig önmagában az, hogy az oldalam kiszakadni készül, a karomba pedig minden alkalommal belenyilall a fájdalom, ha csak megmozdulok nem lenne elég, még a vérveszteségtől ködös gondolataimat is sikerül felkavarnia a szüleimnek, akik megérkezésének örülnöm kellene.
A könnyeimmel küszködöm - vagy talán már réges-rég, a mentőben elveszítettem a harcot velük -, amikor megpillantom anyát és apát. A jelenlétük mintha önmagában elviselhetőbbé, sőt kevésbé komollyá, vagy épp fájdalmassá tenné ezt az egész élményt. Megfeledkezem arról, hogy az előbb az orvos még a műtőt emlegette, vagy hogy annyian sürögnek-forognak körülöttem, hogy ha nézem őket, csak beleszédülök. Ijedt tekintetem a szüleimre szegezem, nem vagyok abban a helyzetben, hogy elkezdjem magyarázni mi történt, meg különben is, gyakorlatilag a felére nem emlékszem pontosan.
- Igen, én vagyok Margarita. - Feleli anyám határozottan, én pedig még mindig képtelen vagyok felfogni, hogy az előbb azt mondta: a húga lánya vagyok. Hiszen nekem van egy ikertestvérem, Bécsben születtünk, és a szüleim itt állnak a szobában. Stella nénikém alig emlegettük fel, csupán családi összejöveteleken, vagy nagy ritkán egy-egy régi kép miatt beszéltünk róla. Akkoriban halt meg, amikor én születtem...
Szíven üt a lehetséges felismerés, és ha nem feküdnék már így is, most minden bizonnyal kifutna az erő a lábaimból. Kavarog a gyomrom és úgy érzem rögtön elhányom magam - aminek hangot is adok, hátha tudnak rajtam segíteni, ha már ennyien vesznek körül. A testem semmilyen módon nem tudja befogadni az imént hallottakat; azt, hogy tizennyolc éve hazugságban élem az életemet.
- Rendben. - A férfira nézek, aki olyan profizmussal végzi a munkáját, mintha nem éppen egy családi dráma kellős közepén lenne. Igyekszem bólintani néhányat, hogy azzal is jelezzem, hogy megértettem őt, de rossz ötletnek bizonyul. Ütemes fájdalom kíséri ugyanis a mozdulatot, nekem pedig le kell hunynom egy pillanatra a szemeimet, hogy másra tudjak koncentrálni. - Igen, igyekszem - halovány, szó szerint odaerőltetett kis mosoly jelenik meg a szám sarkában és egészen addig marad ott, amíg a szüleim félre nem vonják Dr. Connort.
Ha akarnám sem tudnám figyelmen kívül hagyni a szavaikat és ha az előbb hideg zuhanyként ért a tény, hogy az anyám, aki felnevelt, olyan könnyedén tudta közölni, hogy nem az Ő lánya vagyok, most aztán újabb és újabb hullámokban érkezik a döbbenet, a harag, a kétségbeesés. Olyan intenzitással temet maga alá az érzések egész sora, hogy észre sem veszem amikor bekerül az infúzió, de még a nővérek sebeim átkötözésére való igyekvése sem üti meg az ingerküszöböm. Pedig az előbb még úgy éreztem, hogy minden porcikám sajog.
Pillantásom a szüleimre suhan, aztán az orvosra, aki... Aki valójában az apám. Érzem, ahogy egyre szaporábban kezd verni a szívem, hiába kapkodom a levegőt, mintha nem tudná megtölteni a tüdőmet. Elszorul a torkom és csak egyre inkább pánikba esem, mert mindaz, ami az elmúlt egy órában történt és főleg amit alig pár perccel ezelőtt hallottam; mindaz lehetetlen.
- Muszáj...? - Nehezen sikerül feltennem a kérdést, még mindig úgy érzem, hogy a szorongás egy nagy sziklaként súlyozza le a mellkasom. Fogalmam sincs az egész káoszon keresztül miért ragaszkodom annyira éppen Dr. Connorhoz, talán ahhoz van köze, hogy a számára is friss információk ellenére úgy magyarázza meg nekem, hogy mi fog következni, mintha az lenne a világ legtermészetesebb dolga.
- Isa, édesem...
- Kislányom, minden rendben lesz. - A szüleim úgy lépnek közelebb, mintha nem az előbb robbantottak volna atombombát. Apám anya keze után nyúl, és együtt próbálnak a bőröm olyan felületén megérinteni, ahol nem fáj.
- Hogy lehetne minden rendben?! - Az összes érzelem közül hirtelen a harag látszik győzedelmeskedni. - Hazudtatok nekem... - Egyszerre vagyok mérges és csalódott is. - Menjetek innen. Nem akarom, hogy itt legyetek, hagyjatok békén! - Lerázom magamról a kezüket és szorosan becsukom a szemeimet, mintha azzal eltüntethetném őket, az egész kórházat és mindent, amit a doktornak mondtak és hallottam.


You taste just like sugar
My sugar, I like it, but I shouldn't, so good that I could die - I'm whipping cotton candy clouds with you for days Baby, it's not that bad to crave 'Cause every time you leave, you know I miss your face 'Cause I love you, love you, love you, babe · ·
mind álarcot viselünk
Isabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter Tumblr_inline_pm4x2tNPTI1sjha6p_1280
Isabel & Dave | like father like daughter Tumblr_inline_pm6pe4PII71sjha6p_1280
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
No, you can't tame the girl
'Cause she runs her own world So if she wants to party all night You can't tame her
And you can't change her
★ családi állapot ★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 6daa3cd2fa9c21e64631c8d274957c6b05688ad3
This is no coincidence with you and I
Because we better not take advantage In a little close dance, kiss on the mouth
We know how it'll end
★ lakhely ★ :
Upper East Side ⋆ Manhattan
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 45b0abfeadf2b654940d8ebb0fac22a7231a7851
★ idézet ★ :

- Swear on Chanel.
- I swear!
★ foglalkozás ★ :
Columbia (Business) student ⋆
★ play by ★ :
Sofia Carson ⋆
★ hozzászólások száma ★ :
946
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 0d7239233816536489680c8d406a5ddb6ac415f9
TémanyitásRe: Isabel & Dave | like father like daughter
Isabel & Dave | like father like daughter EmptyVas. Nov. 03, 2019 10:32 pm

Isabel and Dave
like father, like daughter

Teljes érzelmi káosz tombol bennem, az agyam pedig mintha lezsibbadt volna az új információktól. Bár minden elhangzott szó, az egész jelenet, ami előttem kibontakozott, illetve a fiatal lány ismerős vonásai, mind arról árulkodnak, hogy amit az imént hallottam, igaz, mégis teljes képtelenségnek tűnik. Mert egyszerűen nem lehet, hogy van egy lányom. Egy lányom, aki tizennyolc éves, majdnem tizenkilenc. Szinte már kész felnőtt. Jóval több, 4-5 évvel több, mint amennyi én voltam, amikor megismertem az apámat, aki ugyanígy a semmiből bukkant fel, és addig fogalmunk sem volt egymás létezéséről. Főleg neki az enyémről. Nem ismétlődhet meg a történelem ilyen gyalázatos módon. Én nem lehetek apa. Nincs bennem semmi apás. És... egyszerűen csak nem így képzeltem. Tudom, lassan már igazán benne vagyok a korban, és igen, gondoltam rá, hogy családot alapítok, ha megtalálom ehhez a megfelelő partnert, de közel sem így képzeltem. Nem volt szó egy felnőtt tinédzserlányról, aki már.... kész van. Akinek már semmit nem tudok hozzáadni az életéhez. Akinek nem láthattam az első lépéseit, nem hallhattam az első szavait, az első iskolai szereplését, vagy... sportversenyeit. Ez... ez... őrület. Képtelenség. Nem történhet meg.
Össze vagyok zavarodva, minden kavarog bennem, érzések és gondolatok, amelyeket most még azonosítani sem tudok. De össze kell szednem magam. Félretenni – legalább átmenetileg – ezt az egész katyvaszt, lecsillapítani az elmém, és tenni a dolgom, mert most tőlem függ, hogy Isabel képes lesz-e még használni a karját, tőlem függ, hogy jobban legyen, túl az életveszélyen. Persze menni fog, képes vagyok rá. Voltam már hasonlóan nehéz érzelmi helyzetben, amikor bajtársak, barátok estek el mellettem, de képes voltam tenni a dolgom. Most is meg tudom csinálni. Muszáj lesz.
- Sajnálom, de igen – bólintok a lány kétségbeesett kérdésére. A tekintetét látva ugyan elfog az érzés, hogy jobb lenne most inkább mellette maradnom, de tényleg nem tehetem. - Itt nem tudok vért adni, de nem fog sokáig tartani, ígérem. Aztán hamar túl leszünk ezen. Minden rendben lesz. Csak egy kicsit tarts ki – érintem meg bátorítóan a karját. Ám mielőtt az ajtóhoz érnék, megtorpanok, mert a „szüleivel” folytatott vitáját hallva átjár ez az eddig ismeretlen ösztön, hogy meg kell őt védenem. Visszafordulva a két felnőtt felé lépek.
- Tényleg az lesz a legjobb, ha kimennek, és a váróban várakoznak. Ne zaklassák fel Isabelt még jobban, nem tenne jót neki, ez a helyzet már így is épp elég nehéz mindenkinek – mutatok udvariasan az ajtó felé, ezzel kifelé terelve őket, élve az orvosi előjogommal, hogy azt tegyem és kérjem, ami a páciensnek a legjobb. Bár más esetben nem okvetlenül avatkoznék bele egy családi vitába szülők és gyerek között, de azt hiszem, átérzem, mi játszódik le a lányban, és érzem, hogy erre van most szüksége. Egy kicsit egyedül lenni, hogy valamelyest tisztázhassa a gondolatait. Amint a páros távozik, még egyszer Isabelhez lépek.
- Hamarosan visszajövök – ismétlem meg a korábbi ígéretemet. - Ha bármi gond lenne, ha rosszabbul lennél, vagy szükséged van valamire, szólj Charlotte nővérnek. Ő egy igazi tünemény, meglátod – halvány, biztató mosollyal intek fejemmel az említett felé, aki szaporán bólogatni kezd a szavaimra, miközben az infúziót ellenőrzi. Aztán magam is elhagyom a kezelőt, hogy mielőbb letudjam a véradást. Igazából valóban szükségem van nekem is erre. Egy kis egyedüllétre, hogy lecsillapíthassam a gondolataimat, hogy rendesen összeszedjem magamat a műtéthez. Igyekszem kizárni mindent, és egyre tompuló aggyal csak egy pontba meredek előre, miközben tűt helyeznek a karomba, és csapolni kezdik a vérem. Valaki csokis kekszet hoz nekem a büféből, emlékeztetve, hogy nem árt az utánpótlás, nehogy a műtőben essen le hirtelen a vércukrom. Igaza van, egyben kell tartanom magam. Le is erőltetek magamba néhány darabot az édességből, mire megtelik a tasak mellettem. Aztán elsétálok megmosdani és felfrissülni, mielőtt jeleznék, hogy készíthetik az OR-t, illetve Isabelt a műtéthez. A lányomat. Meg kell operálnom a lányomat, akit alig egy órája ismerek. Érzem, ez lesz az egyik legfurább, legképtelenebb orvosi dolog, amit valaha csináltam. Pedig szakmailag nincs benne semmi extrém. És mégis. Mire magam is bemosakodom és elkészülök, őt már betolták, és az aneszteziológus is beadta neki a szükséges érzéstelenítőt. A maszkot az arcomra húzva lépek be a terembe, és sétálok a lány mellé.
- Hogy érzed magad, Isabel? Nyugodtan válaszolhatsz őszintén. Természetes, ha félsz, vagy izgulsz, de ígérem, jó kezekben vagy. A karodat már egyáltalán nem érzed, igaz? - Ezt a műtétet biztonságosabb úgy elvégezni, hogy a páciens ébren van. Az egész nem fog sokáig tartani, és az altatással több kárt okoznánk, mint hasznot. Jelzem a nővéreknek, hogy ideje levágni a szorítókötést, és ehhez meg is kapom rögtön a megfelelő eszközöket. A huzal, ami megsebesítette a lányt, elvágott egy fontos ütőeret, ennek rendbehozatala pedig szigorúan steril körülmények között kell, hogy történjen, de az egész művelet, a bezárással együtt, nem tart tovább negyed óránál. Viszont amíg a munkámat végzem, valóban kizárok minden mást, nem beszélek, csak amennyit kell, nem töröm meg semmivel a folyamatos fókuszálást. Eközben Isa azonban legfeljebb a felette állók arcát láthatja, hiszen az előtte kifeszített anyag eltakarja előtte, amit csinálok.
- Így ni! Készen is vagyunk. Ugye megmondtam, hogy hamar túl leszünk rajta? Maradni fog ugyan egy kisebb heg, de idővel ez is elhalványul valamelyest, és igazából szerintem elég menő lesz. - A biztató mosolyom a maszkom felett eléri a szemeimet is. - Az érzéstelenítő hatása fokozatosan el fog múlni, de beletelik még pár órába, mire újra érezheted majd az ujjaidat – közlöm, csak hogy ne ijedjen meg, amiért ez időbe telik majd. Bólintok a műtős személyzetnek, hogy meg is vagyunk, átvihetik a lányt az egyik kórterembe, és már készítik is ehhez a közelben álló tolókocsit. - Nekem most mennem kell, de hamarosan meglátogatlak, megnézem, hogy vagy, és... ha szeretnéd... beszélhetünk is... - teszem hozzá aztán némileg tanácstalanul, mert tudom, hogy ebben a zűrzavarban félre kellett tennünk minden érzelmet, és neki bátornak lenni, nekem pedig a lehető leginkább itt lenni észben, de... fogalmam sincs, ő mit szeretne ezután. Vagy hogy én mit szeretnék, illetve mit kellene tennem...





In a room full of art, I'd still stare at you.
mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Isabel & Dave | like father like daughter 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Isabel & Dave | like father like daughter A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Isabel & Dave | like father like daughter
Isabel & Dave | like father like daughter EmptyPént. Nov. 08, 2019 4:53 pm

Dave & Isa
Nehéz megbarátkoznom a ténnyel, hogy ez az egész valóban megtörténik velem, a szavak tényleg elhangzanak és az, ami most lehetetlennek tűnik, mind igaz. Ahelyett, hogy a baleset és a kórház sürgő-forgó alkalmazottai miatt aggódnék, azt kívánom, ha ez az egész csak egy álom, ébredjek már fel belőle! Ha mindez csak egy nagyon élethű rémálom, akkor mi következhet még, ami az eddigieknél is megdöbbentőbb, vagy félelmetesebb? Valahol legbelül mégis jól tudom, csak nem akarom még elfogadni, hogy nem álmodom. Ilyesmit még én is nehezen tudnék kitalálni, legyen szó álomvilágról, vagy sem. A szüleim túl biztosak abban, amit mondanak, az orvos pedig valami furcsa oknál fogva nem sokat kételkedik, hanem hisz nekik. Ha ez egy rossz vicc lenne egy még rosszabb helyzetben, valakinek már el kellett volna nevetnie magát.
Ezer meg egy kérdés vetődik fel bennem, mégis úgy érzem a miért visszhangzik leghangosabban a gondolataim között, versenyt futva azzal, hogy hogyan és mi lesz most. Jelen helyzetben egy mukkot sem tudok hozzátenni a történésekhez, vérző karral és infúzióra kötve gyakorlatilag csak arra vagyok képes, hogy egyre inkább leessen az állam a hallottak miatt. Hogyan lehetséges az, hogy tizennyolc éven át úgy neveltek fel ezek az emberek, hogy képesek voltak elhallgatni előlem, hogy Stella néni számomra több nagynéninél. Ha ők tudtak róla, ki tudhat még erről a családban? Vagy anya meg apa csak ketten voltak tudatában ennek az egésznek? Ha eddig képesek voltak elhallgatni, sőt hazudni a dologról, miért nyögik ki az első alkalommal, amikor szorul a hurok? Miért kellett felforgatniuk az életemet? Miért nem tudtak tovább hazudni és azt mondani, hogy nem ismerik az igazi szüleimet? Nem lett volna mindenkinek könnyebb?
Nem. Ugyanúgy haragudnék rájuk és rázna a hideg az érintésüktől, amit nem akarok magamon érezni. A legutolsó dolog, amit hallani akarok, azok a nyugtató, kedves szavak amelyekkel a lányuknak neveznek, holott nem vagyok az. - Rendben - bután érzem magam, amiért képtelen vagyok többet mondani az édesapámnak. De a kiszáradt torkommal és a lassan forgó gondolataimmal öröm, ha egyáltalán felfogom mi történik körülöttem.
- Ne aggódj, kincsem. A doktor úr és a többi alkalmazott is figyel rád. Minden rendben lesz. - Mérgesen vonom össze a szemöldökeimet, ahogyan apára pillantok és elég még néhány szó a szájukból anyával, kirobban belőlem mindaz, amit most irántuk érzek.
Fáradt sóhaj szakad ki belőlem, amikor segítséget kapok a szüleim kitessékelésében, mert egyszerre érzem szörnyen magam, amiért így hálálom meg az elmúlt tizennyolc évet, amit a nevelésemmel töltöttek, ugyanakkor képtelen vagyok logikusan gondolkodni és nem az érzelmeimtől vezérelve cselekedni. - Köszönöm. - Halvány kis mosollyal a szám sarkában keresem Dr. Connor pillantását. Az édesapám pillantását. - Charlotte nővér... Oké. - Néhány apró bólintást is megengedek magamnak, csak hogy jelezzem, hogy értettem a dolgot.
Miután a doki  elmegy, nem igazán tudok koncentrálni arra, mi folyik körülöttem, még a karom, vagy az oldalam miatt sem nyavalygok a nővérnek, mert úgy érzem be kell bizonyítanom, hogy tényleg kibírom. Túlságosan elfoglalnak a kusza gondolatok, amelyeket bármennyire szeretném is, képtelen vagyok lenyugtatni. Egyre csak azon jár az agyam, hogy mégis hogy lehetséges ez és vajon miről nem tudok még. Vagy hogy egyáltalán a szüleim hogy lehetnek olyan önzőek, hogy valakinek a nyakába borítanak egy ilyen információt, amikor talán nem is volt rá kíváncsi. Talán rám sem lesz kíváncsi, nem fogja érdekelni, hogy van egy lánya. Hogy én vagyok a lánya. Valószínűleg ezért is érzek késztetést arra, hogy elnevessem magam, amikor Dr. Connor megkérdezi tőlem, hogy őszintén hogyan érzem magam. Mégis visszafogom magam, a válaszomon kívül nem jön ki hang a torkomon. - Azt hiszem egy kicsit félek. - Mert egész eddigi tizennyolc évem alatt nem történt velem ilyesmi. - Nem érzem. És nem tudom megmozdítani. - Hangomba talán keveredik egy kis pánik is, de talán csak annak a megszokásnak köszönhetően, hogy szinkronúszóként mindig tisztában kell lennem a testem minden rezdülésével.
- Tényleg? - Sosem volt még ilyen élményem, és talán ezért is teszem fel a meglepett kérdést. Mert olyan volt, mintha nem is történt volna velem semmi, holott mindenki végezte a dolgát és amint elmúlik az érzéstelenítő hatása, majd megérzem a műtét eredményét is. - Ha nem fog nagyon látszani, azt hiszem megbarátkozom vele - megeresztek egy halvány mosolyt. - Mennyire fog fájni, ha elmúlik az érzéstelenítő hatása? - Sok dolgot kibírok, mondjuk a neten nekem szánt negatív kritikától kezdve a  nagyon csípős ételekig, de ha fájdalomról van szó, akkor gyenge kislány vagyok és ha lehet, nem mutatnám be a kórház személyzetének milyen vagyok akkor.
- Mindenképpen. Azt hiszem. - Összevonom a szemöldökeimet, mert magam sem tudom hogyan kellene viselkednem, ha nem az orvosomként tekintek fel rá, hanem mint a frissen megismert apámként. - Addig azt hiszem beszélnem kellene a.. szüleimmel is. - A szavaim elakadnak. Nem a fájdalomtól, egyszerűen csak azért, mert magam sem tudom hogyan fejezhetném ki magam. Egy azonban biztos, hogy amint a megfelelő ember kigurít innen, az előkészített tolókocsiban, a szüleim ott lesznek valahol a másik oldalon és arra lesznek kíváncsiak, hogy vagyok. Ahhoz pedig, hogy megértsem ezt a lehetetlennek tűnő helyzetet, meg kell hallgatnom őket és Dr. Connort is. Mert a kérdéseimre csak ők adhatják meg a választ.


You taste just like sugar
My sugar, I like it, but I shouldn't, so good that I could die - I'm whipping cotton candy clouds with you for days Baby, it's not that bad to crave 'Cause every time you leave, you know I miss your face 'Cause I love you, love you, love you, babe · ·
mind álarcot viselünk
Isabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter Tumblr_inline_pm4x2tNPTI1sjha6p_1280
Isabel & Dave | like father like daughter Tumblr_inline_pm6pe4PII71sjha6p_1280
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
No, you can't tame the girl
'Cause she runs her own world So if she wants to party all night You can't tame her
And you can't change her
★ családi állapot ★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 6daa3cd2fa9c21e64631c8d274957c6b05688ad3
This is no coincidence with you and I
Because we better not take advantage In a little close dance, kiss on the mouth
We know how it'll end
★ lakhely ★ :
Upper East Side ⋆ Manhattan
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 45b0abfeadf2b654940d8ebb0fac22a7231a7851
★ idézet ★ :

- Swear on Chanel.
- I swear!
★ foglalkozás ★ :
Columbia (Business) student ⋆
★ play by ★ :
Sofia Carson ⋆
★ hozzászólások száma ★ :
946
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 0d7239233816536489680c8d406a5ddb6ac415f9
TémanyitásRe: Isabel & Dave | like father like daughter
Isabel & Dave | like father like daughter EmptyPént. Nov. 08, 2019 10:04 pm

Isabel and Dave
like father, like daughter

Ez az egész helyzet abszurd, lehetetlen és képtelenség. És mégis igaz. A gyomrom nehezen veszi be, annak ellenére is, hogy már hozzá vagyok edződve a váratlan helyzetekhez, és az azokra való gyors reakcióhoz. A seregben, itt a kórházban, és a családi életemben sem volt mindig egyszerű. Mintha mindezek, az életem minden őrült és képtelen pillanata erre a momentumra készített volna fel. Amikor harminchat évesen megtudom, hogy a tinikori barátnőm gyereket szült nekem, majd belehalt a szülésbe. Hogy a tizennyolc éves lányomat, akinek a létezéséről sem tudhattam eddig, számomra idegenek nevelték. És hogy minderről talán soha nem szerzek tudomást, ha nincs ez a baleset, és nem éppen én vagyok az ügyeletes baleseti sebész. Kételkednem kéne. Kételkedhetnék. Tovább tagadhatnám annak az elfogadását, amit most felfedeztem, de a tények magukért beszélnek. Ha nem volna igaz, a Marquina szülők mégis honnan tudhatnák ilyen biztosan a vércsoportomat? Miért kockáztatnának azzal, hogy a lányuk és talán az egész orvosi személyzet füle hallatára ilyen súlyos vallomást tesznek egy ilyen lehetetlen és nehéz helyzetben? Az egész szituáció felháborító, és dühítő, és hihetetlen.. képtelenség... émelyítő, és legszívesebben egyszerűen kisétálnék az ajtón, keresnék egy nem túl forgalmas helyet, és tehetetlenségemben üvöltenék egy nagyot. Vagy a fejemet verném a legközelebbi falba. Vagy sürgősen keresnék egy magánnyomozót. Még túl messzire sem kell mennem, hisz Graysonnal épp a napokban fogadtuk fel O'Briant, az ex-rendőrfőnököt, hogy járjon utána az apánk ellen feltételezhetően elkövetett gyilkossági kísérletnek. Mit számít már még egy családi botrány, nem igaz? Utánajárhatna akkor már egyúttal annak is, hogy mi a fene történt tizenkilenc évvel ezelőtt? Mert ha ki is faggatnám személyesen a házaspárt, nem biztos, hogy tudnék hinni akár csak egyetlen szavuknak is. Hogy voltak képesek ennyi ideig eltitkolni... elrejteni előlem a lányomat? De a kiborulás, a nyomozgatás, és minden más, ami most megfordul a fejemben, mind kizárva, mert felelősséggel tartozom Isabel életéért. Az orvosaként, és... immár az apjaként is. Ehhez még idő kell, hogy ezt megemésszem. Hogy képes legyek úgy kimondani – akár csak gondoltban – hogy el is hiszem, át is érzem. De össze kell szednem magam, és tennem a dolgom. Elsősorban elérnem, hogy a páciens megnyugodjon, és ha ehhez az kell, hogy a szüleit kidobjam a kezelőből, hát ezt teszem. Isabeléhez hasonló halvány mosollyal bólintok a hálálkodására, de aztán kénytelen vagyok őt magára hagyni, hogy mielőbb túl lehessen a veszélyen.
A véradást követően a műtőben találkozunk újra, ahol már talán valamivel valóban összeszedettebben jelenek meg. Azon túl, hogy rendbe hozzam a lányt, és ehhez maximálisan itt legyek fejben, az a célom, hogy lehetőleg kicsit meg is nyugtassam. Biztos vagyok benne, hogy neki sem könnyű a történtek után bátornak és erősnek maradnia.
- Ez természetes. Ijesztő lehet, de nem lesz semmi baj, hidd el. Ez rutinmunka a számomra, hamar megleszünk, és nem fogsz érezni semmit. Meglátod. - Sajnálom, hogy az iménti családi katasztrófajelenet után még ki kell tennem ennek is, de nincs más mód. Éppen ezért az a legjobb, ha mihamarabb túlesünk rajta, és megkezdheti a felépülést. Az erek forrasztása aprólékos és precíz munka, de szerencsére nem annyira mély a vágás, ráadásul teljesen sima a felülete, ami a gyógyulás és a hegesedés szempontjából is nagyon pozitív.
- Kevésbé fog fájni, mint amennyire ijesztőnek találod ezt most, vagy mint ahogy gondolnád. Kellemetlen lesz, de nem elviselhetetlen, főleg ha nem mozgatod, és két hétig nem szabad vizet érnie sem. Annyi a felépülési idő, amíg teljesen összeforr a vágás, utána már szinte jobb lesz, mint új korában. Ha esetleg néha mégis hasogatna, vagy belenyilallna a fájdalom, nyugodtan vehetsz be fájdalomcsillapítót. Írok fel neked, ha szeretnéd. De ez legfeljebb az első két-három napban fordulhat elő, utána már csak viszket majd, és kicsit húzódik. - Próbálok neki hamar gyors tájékoztatást adni. Megtehetném később is, de mivel nem altatásban történt a beavatkozás, és ő most szeretné hallani, semmi akadálya, hogy most tegyem meg. - Persze mindenképpen jönnöd kell majd ellenőrzésre, és naponta át kell majd kötözni – teszem még hozzá.
A munka maradék részét a rezidens és a többi kolléga végzi már, beleértve az oldalán ejtett seb kitisztítását és bekötözését is. De szerencsére azokkal már hamar meglesz, és mehet is lábadozni az egyik kórterembe. Úgy sejtem, sajnos az érzelmileg nehezebb megpróbáltatások még csak most várnak rá, a szülei képében. A szülei. Fura ezt most már így mondani, pedig ez az igazság. Ők a szülei, ők nevelték, még ha vér szerint nem is ebben a formában kötődnek hozzá. Hogy legyen idejük zavartalanul társalogni, nem is megyek Isabel szobájának a környékére sem, amíg le nem jár a műszakom, ami további két órát jelent. Azt hiszem, ránk is vár még egy beszélgetés, ezt pedig már jobb volna úgy megejteni, hogy nekem közben nem akad más sürgős dolgom, és nem zavar meg bennünket senki. Talán Marquináék is visszavonulnak egy időre addigra. Nem sok kedvem van most velük összefutni.
A kórház szabályzata szerint a kórterem ajtaja nyitva áll, mégis megkopogtatom azt, amikor beköszönök a lányhoz. Időközben természetesen megszabadultam az orvosi köpenytől, és immár a szokásos utcai öltözékemben jelenek meg.
- Szia! Szabad? Hogy érzed magad? - sétálok beljebb egészen az ágya végéig, onnan azonban egyelőre nem megyek tovább semerre. - Nagyon bátor voltál ma – jegyzem meg egy halvány mosollyal.





In a room full of art, I'd still stare at you.
mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Isabel & Dave | like father like daughter 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Isabel & Dave | like father like daughter A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Isabel & Dave | like father like daughter
Isabel & Dave | like father like daughter EmptySzer. Nov. 13, 2019 3:06 pm

Dave & Isa
Tudom, valószínűleg nagy butaság azt kívánni, bárcsak olyan sérülést szenvedtem volna, ami annyira kiüt, hogy fogalmam sincs mindarról, amit körülöttem lezajlik. Mégis vagyok annyira önző ebben a helyzetben, hogy hagyjam elkalandozni a gondolataimat és fejben megalkossak egy olyan képet, amikor nem vagyok tudatában mindannak, ami az egész családi hátteremet és az eddigi életemről való gondolkodásomat megváltoztatja. Egyáltalán miért nem tud senki arról, hogy mi történt Stella nénivel? Vagy ha az egész családom tud róla, a nagyszüleimtől az unokatestvéreimig, hát miért hallgatták el? Na és ha én nem azoknak az embereknek az édes gyereke vagyok, akik felneveltek, mi van a lánnyal, akivel egész eddigi életünkben ikertestvérekként nevelkedtünk? Ana nem több számomra unokatestvérnél, vagy neki is hazudtak?
Annyi meg annyi kérdés vetődik fel bennem és kavarog a fejemben, hogy lassan rájövök, muszáj leszek részletesen kikérdezni a szüleimet, mert csak ők adhatnak nekem tényleges válaszokat. Akkor nem fogok a fejemben hamis képeket festeni arról, hogy mi történhetett. Habár nagyon nem vagyok felkészülve arra, hogy halljam az igazat, de mindenképpen szükségem lesz rá ahhoz, hogy valamennyire sikerüljön feldolgoznom a dolgot. Szinte teljes sötétségben tapogatózni rettentő érzés, mert bár a lényeget tudom, a részletek tennének igazán helyre mindent.
Nem kellett volna annyira ráförmednem a két emberre, akik a mai nap eseményei ellenére is úgy kezeltek, hezitálás nélkül, mint a saját lányukat. De abban a helyzetben - és tulajdonképpen ha csak rágondolok, érzem, hogy a düh újra felpezsdül bennem - képtelen voltam uralkodni magamon. Mert amellett, hogy a sírás kerülgetett a nyomás miatt, amit néhány egyszerű szó okozott, vártam valamiféle magyarázatot.
Bár önmagában a műtét gondolata igenis megrémít, mindenféle hozzáértés vagy korábbi tapasztalat hiányában - és a sürgősségi káosza egyébként sem valami megnyugtató -, azért örülök neki, hogy mindannak ellenére, ami Dr. Connor nyakába is legalább annyira hirtelen szakadt, mint az enyémbe, ő mégsem viharzik el azzal, hogy hallani sem akar ilyesmiről és bízza másra az összefoltozásom. Sőt, még azt a szívességet is megteszi, hogy kitessékeli mellőlem a szüleimet, hogy legalább miattuk ne kelljen idegeskednem. Elég a műtét maga, ami az egész végeztével  már nem is tűnik olyan ijesztőnek, sőt olyan hosszúnak sem. Valószínűleg annak hála, hogy nem éreztem az egészből semmit, de amíg zajlott, volt miről gondolkodnom.
- Két hétig? - bukik ki belőlem a kérdés rögtön, habár jobban belegondolva nem is tudom mit vártam, mikor mehetek vissza edzeni. Utálni fogom a kényszerpihenőt, mert évek óta napi szinten az életem része, hogy edzésre járok és a reggeleket a medencében kezdem, még tanítás előtt. - Azt hiszem az nem lenne rossz. Nem igazán bírom a fájdalmat - vallom be  félszegen. Épp az előbb kaptam meg, hogy milyen bátor voltam és két másodperccel később meg is hazudtolom az egészet azzal, hogy bevallom, hogy anyámasszony katonája vagyok, ha fájdalomról van szó. - De az átkötözés részét megoldhatjuk otthon is, igaz? - A szemöldökeim a magasba szaladnak, ahogy felteszem a kérdést. Megint úgy érzem, hogy a szám hamarabb járt, mint az eszem, mert ha nem járhatok majd edzésekre, tulajdonképpen nem lesz jobb dolgom, mint ellenőrzésre járni a kórházba.
Őszintén bevallom, hogy alig jelennek meg újra a közelemben a szüleim, rögtön nem is tűnik olyan szörnyűségnek a gondolat, hogy az elkövetkezendő hetekben nem leszek szobafogságra ítélve, hanem vissza kell majd járnom a kórházba - remélhetőleg nélkülük. Egyszerre vagyok rájuk dühös, de elég fáradt is ahhoz, hogy viszonylag csendben hagyjam anyának, hogy úgy ugráljon körbe, mintha legalábbis kómából ébredtem volna. Apa egy ideig meg sem szólal, végül mégis megkérdezi, hogy akarok-e róla beszélgetni, én pedig nem mondok nemet. Elfogadom amit mondanak, de néha mégis kénytelen vagyok közbevágni, mert néhány dologba nem igazán akarnak belemenni, hiába érdekel engem a válaszuk. De ha nem most beszéljük meg az elejétől a végéig, akkor meddig kell még úgy élnem, hogy akármelyik napon megtudhatok valami újat és sokkolót?
Szerencsére ezúttal - és annak tudatában, hogy látják, hogy jól vagyok - észreveszik magukat, és visszavonulót fújnak, habár megkapom, hogy ha bármi baj van, hívjam őket, és hogy majd jönnek, amint tudnak holnap is. Céltalanul bár, de épp a telefonomat nyomogatom, amikor meghallom a kopogtatást az ajtón és felpillantva a dokiéval találkozik a pillantásom. - Helló! - A készüléket az ölembe ejtem és feljebb tornászom magam az ágyon, hogy valamivel egyenesebben üljek, habár úgy érzem úgy nézhetek ki, mint egy törött szárnyú kiscsibe a próbálkozás közben. - Persze, csak nyugodtan - halvány mosoly jelenik meg az arcomon és úgy érzem jobban kellett volna tartanom ettől a pillanattól, mint attól, hogy a szüleimmel beszéljek.
- Azt hiszem jól vagyok. A karom is érzem nagyjából, de nagyon fura - szórakozott mosollyal biccentek az emlegetett végtagom felé, amivel most egy ideig még nem igazán fogok hadonászni valószínűleg. - A nővérek is mind nagyon rendesek. - Még csak nem is túlzok, mert tényleg szinte minden kívánságomat lesték, sorban ajánlgatták a segítséget a párnám felrázására, kérdezték, hogy nem fázom-e és legalább háromszor mondtam már el nekik, hogy jól vagyok. De ezért nem is haragudhatok, hiszen ez a dolguk.
- Köszönöm. Én nem érzem annyira így - vonom meg a vállamat, azon az oldalon, ahol nem sérült a karom. Néhány másodpercig az alsóajkam rágcsálom, aztán megköszörülöm a torkom bátortalanul teszem csak fel a kérdést, a nem messze álló fotel felé pillantva: - Le.. Leülsz?


You taste just like sugar
My sugar, I like it, but I shouldn't, so good that I could die - I'm whipping cotton candy clouds with you for days Baby, it's not that bad to crave 'Cause every time you leave, you know I miss your face 'Cause I love you, love you, love you, babe · ·
mind álarcot viselünk
Isabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter Tumblr_inline_pm4x2tNPTI1sjha6p_1280
Isabel & Dave | like father like daughter Tumblr_inline_pm6pe4PII71sjha6p_1280
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
No, you can't tame the girl
'Cause she runs her own world So if she wants to party all night You can't tame her
And you can't change her
★ családi állapot ★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 6daa3cd2fa9c21e64631c8d274957c6b05688ad3
This is no coincidence with you and I
Because we better not take advantage In a little close dance, kiss on the mouth
We know how it'll end
★ lakhely ★ :
Upper East Side ⋆ Manhattan
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 45b0abfeadf2b654940d8ebb0fac22a7231a7851
★ idézet ★ :

- Swear on Chanel.
- I swear!
★ foglalkozás ★ :
Columbia (Business) student ⋆
★ play by ★ :
Sofia Carson ⋆
★ hozzászólások száma ★ :
946
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 0d7239233816536489680c8d406a5ddb6ac415f9
TémanyitásRe: Isabel & Dave | like father like daughter
Isabel & Dave | like father like daughter EmptyVas. Dec. 15, 2019 11:02 pm

Isabel and Dave
like father, like daughter

Határozottan állíthatom, ez életem egyik legszürreálisabb napja. Pedig sok mindent megtapasztaltam már. Tizennégy éves koromig a heroinfüggő, prostituált anyám nevelt, majd a halála után magához vett a milliomos, addigra megözvegyült apám a két idősebb gyereke mellé, akik közül az egyik a mai napig utál. Tizenkilenc évesen néhány hónapot önkéntes voltam Szomáliában, az egyetemet befejezve szinte rögtön Afganisztánba mentem háborúzni, hogy megmeneküljek apámtól, és attól, hogy rám erőszakolja az akaratát. Az egész életem mondhatni egy kicseszett nagy hullámvasút, bőven volt fent- és lent-élményem, de ez... Hogy harminchat évesen kell megtudnom, van egy felnőtt lányom? Aki az életéért küzd a kezeim között, és nekem kell megmentenem őt, miután váratlanul a nyakamba szakadt ez az egész, és a saját véremmel kell életben tartanom? Van, ami még nekem is sok. Valami érthetetlen módon mégis képes vagyok végigcsinálni ép ésszel. A véradást, a műtétet, és még utána végig is dolgozom a műszakomat. Látszólag végtelen türelemmel válaszolgatok a lány kérdéseire is, „igen, két hét mindenképpen kell a gyógyuláshoz”, „persze, az átkötözés megoldható otthon is”, és igyekszem megnyugtatni, hogy kapni fog fájdalomcsillapítót, hisz valószínűleg már így is épp elég félelmetes neki ez az egész helyzet, semmiképpen nem szeretném fokozni. Azon vagyok, hogy végezzem a dolgom, lehetőleg jól. Pedig nagyon szívesen elhúznék a fenébe, egy üveg whisky társaságában. De tőlem lehetne valami olcsó pia is, most nem igazán érdekelne. Ehelyett csak forró kávé jut a műtét után, tejjel és cukorral, ahogy ritkán iszom, csak mert szüksége van most a szervezetemnek a szénhidrátra és energiára, tekintve hogy nemrég megcsapoltak. Ahogy múlik az idő, úgy próbálom gyűjteni az erőt, a gondolataimat, a bátorságot az újratalálkozáshoz, de néha eléggé rám tör az érzés, hogy felvegyem a nyúlcipőt. Aztán valahogy mégis Isabel kórtermének ajtajában kötök ki.
- Igen, elhiszem. Egy ideig még biztosan fura is marad, de aztán csak jobb lesz – jegyzem meg a lány szavaira egy vigasztaló mosollyal, miközben lassan közelebb sétálok, egyenesen az infúziós állványhoz. Bár elkerültem ezt a folyosót az utóbbi egy-két órában, de azért állandó jelentést kértem a nővérektől, és kértem azt is, hogy tartsák rajta a szemüket. Egy negyed órája, húsz perce legfeljebb, az infúziót is bekötötték neki az ép karja kézfejébe. Szüksége van folyadékpótlásra annyi vérveszteség után, és ebben kapja a fájdalomcsillapítót is majd lassan, ahogy múlni fog az érzéstelenítés hatása. Amint ellenőrzöm, hogy minden rendben van-e, majd megnyugodva hátrébb lépek, és Isabel hellyel kínál, le is ülök a közeli fotelben. Az eddig kézben tartott, a kórlapját ábrázoló táblagépet becsúsztatom magam mellé, a combom és a karfa közé, aztán kicsit előrébb hajolok.
- Gondoltam rá, hogy hozok neked valami ajándékot, de igazából elképzelésem sincs, mit szeretsz, az ajándékboltban pedig amúgy is főleg csak plüssállatok vannak, azokból pedig, úgy sejtem, már egy ideje kinőttél – vonom meg a vállam. Részben tréfálkozásnak szánom, erről árulkodik az enyhén zavart mosolyom is, részben viszont, azt hiszem, ez jól mutatja, mennyire tanácstalannak érzem magam jelenleg.
- De ha mégis ilyesmire vágynál, vagy szükséged volna bármire, akár ennél vagy innál valamit, nyugodtan szólj! Azok az éneklő pingvinek valójában elég jópofák voltak – teszem hozzá egy biztató szemöldökemeléssel, aztán egy kisebbet sóhajtok. – Ha nem tévedek, mindkettőnknek furcsa és kicsit zavarba ejtő ez a helyzet. Sosem gondoltam volna, hogy egyszer... itt és így... fogom megtudni, hogy apa vagyok – ingatom a fejem, de közben mégis igyekszem egy halvány mosolyt varázsolni az arcomra.
- Sikerült beszélned a szüleiddel? - érdeklődöm, és igazából meglehetősen kíváncsi volnék, mi mindent is mondhattak neki, ha igen, de ez nyilván nem rám tartozik, hacsak ő úgy nem akarja. Ha már itt tartunk, minden leginkább csak attól függ, ő mit akar. Szeretne egyáltalán megismerni? Én szeretném? Azt hiszem. Még mindig elég zavaros ez az egész...





In a room full of art, I'd still stare at you.
mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Isabel & Dave | like father like daughter 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Isabel & Dave | like father like daughter A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Isabel & Dave | like father like daughter
Isabel & Dave | like father like daughter EmptyPént. Dec. 27, 2019 10:31 pm

Dave & Isa
Bűntudatom van, amiért nem is próbálkozom azzal, hogy megértsem a szüleim álláspontját és elfogadjam az aggodalmukat, amelyet a baleset miatt tanúsítanak felém. Az agyam viszont úgy tűnik saját maga hoz döntést és a visszautasítás mellett dönt. Egyelőre elég nekem azzal a traumával is megbirkóznom, hogy túléljem a balesetet és ne kapjak frászt a kórházi fertőtlenítőszagtól, meg a sürgés-forgástól, ami megelőzi a szükséges műtétet. Utána azonban, amikor a szobámba kerülök, szerencsére békén hagynak, bár kapok infúziót és azt a kérdést is legalább háromszor hallom, hogy jól érzem-e magam, de legalább már tudom, hogy túl vagyok a javán. Mármint attól függ, hogy pontosan az egész napnak melyik részét is tekintem a javának, mert nyilván az is foglalkoztat továbbra is, hogy vajon mit tudok meg a szüleimtől. De tulajdonképpen már azt sem tudom, hogy annak kellene-e még szólítanom őket. Különösen azért, mert képesek voltak hazudni nekem. Legalábbis az, hogy elhallgatták az igazat, az én szemeimben majdnem egyenlő a hazugsággal.
Úgy érzem, ha nem is teljesen a jövőre, de a mai napra nézve mindenképpen lenne lehetőségem azt mondani, hogy elég volt, nem kérek többet, mert betelt a pohár. Azt jelentené, hogy megpróbálhatom kipihenni magam és nem kell végighallgatnom mindazt, ami tizennyolc évvel ezelőtt történt. De néha sokkal egyszerűbb a sebtapasztól is gyorsan, egy lendülettel megszabadulni, ahelyett, hogy elnyújtanánk a fájdalmat, amit okoz. Akármennyire is úgy érzem, hogy kirántják vele alólam a talajt, mégis végighallgatom a szüleim - a nagynéném és nagybátyám - mondandóját. Egyelőre azonban képtelen vagyok feldolgozni mindazt, amit mondanak nekem, mert nagyon vegyes érzelmek kezdenek el kavarogni bennem az egész történet nyomán. Tizenéves fejjel azt hiszi az ember, hogy ilyesmi csak a filmekben lehetséges, aztán most mégis itt vagyunk és nagyon is valóság az egész.
Miután a szüleim elmennek, az eddigi felhajtás és a történtek - a baleset és a műtét - miatt, vagy mert a szervezetem egyszerűen jobbnak látja, ha gondolkodás helyett egyszerűen csak az agyamat kikapcsolva pihenek, jól esik hogy úgy csinálhatok, mintha semmi sem történt volna. Csak nyomogatok valami teljesen jelentéktelen játékot, miközben az agyam hátuljában valahol mélyen azon pörögnek a gondolataim, hogy mi lesz, ha már nem csak én, hanem a barátaim, a húgom, a pasim és mindenki tudni fogja, amit most már én is? Nem is toppanhatna be jobbkor, aki talán választ tud adni erre a kérdésre.
- Igazából örülök, hogy nem történt nagyobb baj és még megvan a karom - jegyzem meg mosolyogva, habár a hangomban ott a szkeptikus él, csak mert ki gondolná, hogy ilyesmi megtörténne velem? Közben mégis kórházban vagyok, egy műtét után, szóval igazából már sosem lehetek benne biztos, hogy mi történik velem legközelebb.
- Kedves vagy. De tényleg jó volt a megérzés, egy ideje már nem plüssállatokat kérek a Mikulástól - halkan felnevetek, majd finoman megrázom a fejemet is, csak mert lehet, hogy nem azzal kellene indítanom, hogy butaságokat beszélek. Egyszerűen csak rettentő furcsa ez az egész helyzet. - Az evés része nem hangzott volna rosszul úgy egy órája, de mióta megkaptam az infúziót, inkább hányingerem van - húzom el a számat tanácstalanul. - Szóval azt hiszem most megvagyok. Habár azok az éneklő pingvinek felkeltették az érdeklődésem. Nem hiszem, hogy láttam volna hasonlót, elég extra lehet az ajándékboltotok - jegyzem meg egy kedves mosoly kíséretében, nem teljesen komolyan gondolva a megjegyzésem.
- Igen. - Magam sem vagyok biztos benne, hogy elég hangosan mondom ahhoz, hogy ő is hallja, de hirtelen képtelen vagyok elég levegőt kipréselni magamból. Pedig a helyzet nem indokolja, mert valószínűleg mindketten ugyanannyira el vagyunk most veszve. - Őszintén szólva én sem gondoltam volna soha, hogy bármi hasonló kiderülhet a családunkban. És... Nem is tudom. - Nagyot nyelek, a kézfejemben virító kanült vizsgálva jó pár másodpercig. Aztán talán kicsit túl hevesen is kezdek bólogatni, amikor meghallom a kérdését.
- Igen, nagyjából elmesélték, hogy mi történt akkor. - Kívülről el tudnám fújni a történetet, mégsem érezném igazinak. Pedig megtörtént és az életem része, mától pedig már tudok is róla. - Én egészen eddig csak annyit tudtam, hogy Stella néni... - Összevonom a szemöldökeim, mert fura érzés nagynéniként beszélni róla, amikor valójában az anyám volt. De az édesanyámnak sem merem hívni, mert gyakorlatilag semmit nem tudok róla, vagy hogy milyen volt. - ...meghalt. Azt nem részletezték, hogy hogyan. - Mély levegőt veszek, mielőtt folytatnám, mert egyre inkább szürreálisnak érzem azt, hogy mindez megtörténhetett. - A szülésbe halt bele. Szóval gyakorlatilag miattam... - Nem fejezem be, csak nagyot nyelek és óvatosan pislogok Dave arcára, mert fogalmam sincs akarja-e hallani az egész történetet.


You taste just like sugar
My sugar, I like it, but I shouldn't, so good that I could die - I'm whipping cotton candy clouds with you for days Baby, it's not that bad to crave 'Cause every time you leave, you know I miss your face 'Cause I love you, love you, love you, babe · ·
mind álarcot viselünk
Isabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter Tumblr_inline_pm4x2tNPTI1sjha6p_1280
Isabel & Dave | like father like daughter Tumblr_inline_pm6pe4PII71sjha6p_1280
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
No, you can't tame the girl
'Cause she runs her own world So if she wants to party all night You can't tame her
And you can't change her
★ családi állapot ★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 6daa3cd2fa9c21e64631c8d274957c6b05688ad3
This is no coincidence with you and I
Because we better not take advantage In a little close dance, kiss on the mouth
We know how it'll end
★ lakhely ★ :
Upper East Side ⋆ Manhattan
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 45b0abfeadf2b654940d8ebb0fac22a7231a7851
★ idézet ★ :

- Swear on Chanel.
- I swear!
★ foglalkozás ★ :
Columbia (Business) student ⋆
★ play by ★ :
Sofia Carson ⋆
★ hozzászólások száma ★ :
946
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 0d7239233816536489680c8d406a5ddb6ac415f9
TémanyitásRe: Isabel & Dave | like father like daughter
Isabel & Dave | like father like daughter EmptySzer. Feb. 19, 2020 10:50 pm

Isabel and Dave
like father, like daughter

Képzeletben megveregetem a vállam, amiért a minden sejtemben keményen lüktető menekülési kényszert legyűrve a műszak végén mégsem egy kocsma felé veszem az irányt, hanem igyekszem épeszű felnőtt módjára viselkedni, és... a lányom kórtermét látogatom meg. Itt vagyok, de továbbra is tanácstalanul, értetlenül, dühösen... Igen, szívesen ráborítanám a haragomat valakire, akit arra méltónak találok, de őszintén, még azt sem tudom, kire kéne dühösnek lennem. Stellára, amiért sosem mondta el, hogy gyerekünk lesz? Ha még élne, számon kérhetném, de így... Szomorú tragédia, ami történt. Ha túléli, vajon máshogy alakult volna az életünk? Valószínűleg sosem tudom meg az igazságot, hogy mi történt valójában. Talán neki sem volt több beleszólása a dolgok alakulásába, mint nekem. Talán nem hagyták meg neki a döntés jogát, hogy elmondja nekem az igazat. Hogy együtt vállaljuk a felelősséget. Hiszen még ő is kiskorú volt akkor, akárcsak én. Hibáztathatnám a szüleit, ha tudnám, mennyi szerepük volt ebben az egészben, vagy akár a Marquina házaspárt, amiért nem kerestek meg előbb. De mi értelme volna már? A saját életem és gyerekkorom is jó példa arra, milyen bonyolult is tud lenni ez. Ráadásul ha indulatosan, forrófejűen vitát kezdeményezek Isabel akármelyik családtagjával, az nem hozza vissza az elvesztegetett éveket, legfeljebb magamra haragítom őket, és azt bizonyítom, hogy jól döntöttek velem kapcsolatban, amikor kizártak a lányom életéből – pedig mi tagadás, még tudnék mit mondani nekik. De így csak megpróbálom félretenni a haragomat, és valami másra összpontosítani. Például arra, hogy megismerjem őt, miközben még mindig igyekszem megérteni és felfogni a helyzetet.
- Ennek én is örülök. De szerencsére időben behoztak, és nem történt nagyobb baj. Szóval... jól értettem, hogy sportoló vagy? Úszó, ugye? - próbálom felidézni, amit tőle és a nővérektől, gyakornokoktól hallottam.
- Na igen, arról az időszakról jól lemaradtam – bólintok halvány, kesernyés mosollyal, utalva a lány plüssös időszakára. - Bár nem is hinnéd, milyen gyakran látni itt tőled jóval idősebbeket is plüssjátékokat kapni hasonló esetben. Azt hiszem, vannak, akik sosem nőnek ki belőle, vagy talán csak... van valami megnyugtató és mosolyt hozó ezekben a szőrmókokban, ami ilyenkor jól jöhet – osztom meg vele az észrevételeimet. Az emberek ilyen kiszolgáltatott, ijesztő szituációkban érthető, hogy nyitottak mindenre, ami egy kis megnyugvást, bátorságot, erőt, kitartást adhat.
- Hányingered? Sajnos ez normális. Lehet az altató utóhatása, a vérveszteség miatt is, vagy a tested így jelzi, hogy mennyire kimerítette ez a helyzet. De ezen segíthet egy kis gyömbér, akár tea formájában, vagy a szárított, cukrozott verzió, de valamilyen savanyú cukorka vagy gyümölcs is. Na várj csak! - Azzal felállok, és kisétálok a szobából, majd leszólítom az első, közelben járó alkalmazottat, aki történetesen egy alám beosztott gyakornok. Egy-két bankjegyet nyomok a kezébe, és hozatok a büféből mindent a felsoroltakból. Néhány almát, pár csomag citromos, és egyéb gyümölcsös cukorkát, szárított gyümölcsöket és gyömbért, illetve biztos, ami biztos, egy-két fánkot is. Isabel kipróbálhatja majd, ami a legszimpatikusabb lesz neki, vagy akár mindet. Ennyi vérveszteség után kell az a plusz szénhidrát, de szerintem sportolóként már tudhatja, hogy néha erre is szükség van.
- Hamarosan érkezik a túlélő csomag – közlöm, amikor visszaérkezem, és újra helyet foglalok a korábbi fotelben. Amikor komolyabbra fordul a szó, egy ideig csak bölcsen hallgatok. Előbb-utóbb valószínűleg eljön majd az ideje, hogy én magam is elbeszélgessek a szüleivel. Lesz miről. De előbb ülepednie kell a dolgoknak bennem, mindannyiunkban, ezzel is elkerülve, hogy a korábban vázolt eset álljon fenn, és meggondolatlanul a torkuknak ugorjak.
- Én... azt sem tudtam, hogy meghalt... sem hogy terhes volt. Azt hittem, másik városba költözött a családjával... - ingatom a fejem, de amikor rájövök, mire akar kilyukadni Isa, elkomorul a tekintetem, majd komolyan a szemeibe nézve előre dőlök. - Ezt nem tudhatod. Nem tudhatod, mi történt pontosan. Az, hogy „belehalt a szülésbe”, elég tág fogalom. Hidd el, én tudom. Rengeteg dolog felléphetett, sokféle váratlan helyzet, vérnyomás problémák, rossz kezelés, vagy a kezelés hiánya a terhesség során, orvosi hiba vagy figyelmetlenség a szülés alatt. Ha így nézzük, én ugyanannyira felelős vagyok, hisz én ejtettem teherbe. Tragédia, ami vele történt, és megértem, hogy ezt az egész helyzetet még neked is szoknod kell, megértened, felfognod... de pont ezért ne hibáztasd magad. Te nem tehetsz semmiről. Hisz bizonyos értelemben te is csak áldozat vagy. - Persze lehet, hogy eddig jó élete volt szerető szülőkkel – remélem, hogy így volt, de most mégis el kell szenvednie neki is a történtek következményeit, szembesülni azzal, hogy mindeddig hazugságban élt, és hogy sajnos már sosem lesz alkalma megismernie az igazi édesanyját.





In a room full of art, I'd still stare at you.
mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Isabel & Dave | like father like daughter 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Isabel & Dave | like father like daughter A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Isabel & Dave | like father like daughter
Isabel & Dave | like father like daughter EmptyVas. Feb. 23, 2020 10:14 pm

Dave & Isa
Ötletem sincs hogyan kellene lefolytatnunk ezt a beszélgetést. Normál esetben senkinek nincs abban tapasztalata, hogy a tizennyolc éven át ismeretlen édesapjával megbeszéljék miről is maradtak le egymás életében. Vagy hogy egyáltalán tisztázzák a helyzetet egymás létezésével kapcsolatban. Egész eddigi életem azt hittem, hogy van egy családom, akiket ismerek, akiket soha nem kérdőjeleztem meg, mert nem volt rá okom, hogy azt higgyem hazudnak nekem, vagy elhallgatnak valamit. Talán ez a része fáj az egésznek a legjobban. Hogy nem is számítottam rá és mégis megtörtént. Mindez nyilvánvalóan nem Dave hibája, mert számára is legalább annyira új az egész helyzet, mint nekem és legalább annyira tanácstalan a dologgal kapcsolatban, mint én magam vagyok. Ezért sem hezitálok túl sokat azzal kapcsolatban, hogy legalább egy hosszabb beszélgetést megejtsünk, miután az egész baleset kavarta helyzet leülepszik picit.
Nem érzem túlzottan meggondolatlan döntésnek azt, hogy meg szeretném őt ismerni, mert habár a szüleim megosztják velem, amit tudnom kell, de mégis Dave is egy azok közül, aki ismerte Stella nénit. Talán tud róla mesélni, nekem pedig nem csak egy rejtélyes, de elveszített családtag marad. Hiszen ő valószínűleg egészen másképp ismerte, mint a testvére, sőt valószínűleg a kapcsolatukról is inkább őt kellene kérdeznem, mint azt a két embert, aki bátran hazudott nekem. Az pedig csak nem árthat, ha meghallgatom mindkét oldal véleményét, ami segíteni fog egy kicsit az egész megértésében.
- Az ellátásra sem lehet nagyon panaszkodni - felelem mosolyogva, amikor arról beszélgetünk, hogy mekkora szerencse, hogy nem történt nagyobb bajom. Tulajdonképpen ha nem is kifejezetten tettem szóvá, de tényleg elég nagy szerencsének tartom, hogy két hétnél tovább nem kell kihagynom az edzéseimet, mert valószínűleg megbolondulnék, ha nem csinálhatnám azt, ami kicsi korom óta gyakorlatilag az életem. - Igen, jól. Tulajdonképpen szinkronúszó, hat éves korom óta. - Készségesen mesélek, mert olyan téma ez, ami tulajdonképpen nagyon is közel áll a szívemhez, így kifejezetten megnyugtatónak is érzem, hogy beszélhetek róla.
- Biztosan megvan a hangulata, mert olyan, mint amikor a vidámparkban nyer  egyet valaki. Csak azt hiszem a kórházban kicsit másabb érzés az egész. Én például nem feltétlenül akarnék emlékezni rá, hogy beteg voltam... - elhúzom a számat a kifejezetten őszinte magyarázat után, amit lehet, hogy talán túlságosan is befolyásol a mostani eset, amire normál esetben nem akarnék túlzottan emlékezni, de úgyis fogok. Tekintve, hogy nem egy szimpla csonttörésről vagy gyors vérvételről van szó.
- Ühüm. - Egészen elveszettnek érzem magam a kórházi ágyon fekve, amikor szóba kerül, hogy mi is segíthetne a hányingeremen, aminek a tudatán hiába próbálok már jó ideje túllépni, nem akar múlni. Most pedig hallva a lehetséges okait, rá kell jönnöm, hogy a testem nem igazán szerethet engem jelenleg. Előbb kíváncsian pillantok rá, amikor feláll a korábban elfoglalt helyéről, majd próbálom kivenni a nekem háttal elhangzó szavak lényegét, végül pedig mosoly költözik az arcomra a kedves gesztus miatt. - Köszönöm szépen! - halk nevetés tör ki belőlem. - Elég szemétség a testemtől, hogy a korábbiak után még van ez a hányinger is. Viszont azt hiszem ezeket a dolgokat meg kell jegyeznem, hogy legközelebb is tudjak segíteni az érzésen. Mindig orvos akartál lenni? - Hiszen láthatóan jó abban, amit csinál, meg hát tulajdonképpen a saját bőrömön is tapasztaltam. Picit úgy érzem nem csak az a fontos, hogy megbeszéljük hogy mennyi információt hallgattak el előlünk, de az is, hogy megismerjük egymást. Ami nyilván nem egy félórás művelet, de valószínűleg ez egy kezdet és ha már itt vagyunk, ki is használhatjuk. Azt, hogy a későbbiekben - mondjuk azután hogy fog alakulni, ha elhagytam a kórházat - hogyan alakul majd a megismerkedésünk, csak a jövő zenéje. Persze csak ha mindketten akarjuk ezt. Nem egyszerű hirtelen a semmiből kapni egy teljesen új apát, de valószínűleg az sem lehet túl hétköznapi, mikor valaki megtudja, hogy van egy tizennyolc éves lánya.
- Anya azt mondta, hogy a fiatal kora miatt a nagyszüleim nem igazán akarták, hogy kiderüljön maga a terhesség. Szóval ezért is volt a költözés, meg hogy titokban tartották és nem szóltak senkinek róla. Még neked sem. - Hirtelen megfordul a fejemben, hogy talán sokkal inkább a nagyszüleimre kellene haragudnom, akik szintén végig tudtak a dologról, de lelkiismeretfurdalás nélkül élték az életüket úgy, hogy engem sosem avattak be mindabba, ami történt. Biztosan nehéz lehetett számukra, hogy elveszítették az egyik lányukat, ami miatt most én is felelősnek érzem magam, s az alsó ajkamat harapdálva hallgatom Dave-et, aki arról akar meggyőzni, hogy tulajdonképpen mindketten csak a körülmények áldozatai vagyunk. - Te sem tehetsz semmiről, hiszen nem is tudtad... - finoman megrázom a fejem, miközben a szemeibe nézek.
- Egyszerűen csak olyan hihetetlen nekem az egész. - sóhajtok egy nagyot, s közben összevonom a szemöldökeim, mert próbálom pontosan megfogalmazni, hogy mi jár épp a fejemben. - Szóval.. Megkérdeztem mi a helyzet azzal, hogy eddig abban a tudatban éltem, hogy van egy ikertestvérem. És.. az egész olyan, mint egy szappanopera - hitetlenkedő nevetés tör ki belőlem, s a szemeimet forgatva rázom meg finoman a fejem. - A szüleim, vagyis Margarita és Joaquín, akikkel találkoztál, szóval ők ikreket vártak. De valami miatt az egyiküket elveszítették, így maradt Ana, aki a vér szerinti lányuk, akit egészen a mai napig az ikertestvéremnek tudtam. És közben ott volt Stella, meg a terhessége, amit titokban akartak tartani... Szóval bevállaltak Ana mellé engem is. - Hosszan kifújom a levegőt, s közben lassan belesajdul a fejem abba, hogy annyi részletére lennék még kíváncsi ennek az egész történetnek, mégis nagyon kevés válaszom van. Legfőképpen például az érdekelne, hogy pontosan miért is így oldódtak meg a dolgok és miért csak most tudom meg.


You taste just like sugar
My sugar, I like it, but I shouldn't, so good that I could die - I'm whipping cotton candy clouds with you for days Baby, it's not that bad to crave 'Cause every time you leave, you know I miss your face 'Cause I love you, love you, love you, babe · ·
mind álarcot viselünk
Isabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter Tumblr_inline_pm4x2tNPTI1sjha6p_1280
Isabel & Dave | like father like daughter Tumblr_inline_pm6pe4PII71sjha6p_1280
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
No, you can't tame the girl
'Cause she runs her own world So if she wants to party all night You can't tame her
And you can't change her
★ családi állapot ★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 6daa3cd2fa9c21e64631c8d274957c6b05688ad3
This is no coincidence with you and I
Because we better not take advantage In a little close dance, kiss on the mouth
We know how it'll end
★ lakhely ★ :
Upper East Side ⋆ Manhattan
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 45b0abfeadf2b654940d8ebb0fac22a7231a7851
★ idézet ★ :

- Swear on Chanel.
- I swear!
★ foglalkozás ★ :
Columbia (Business) student ⋆
★ play by ★ :
Sofia Carson ⋆
★ hozzászólások száma ★ :
946
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 0d7239233816536489680c8d406a5ddb6ac415f9
TémanyitásRe: Isabel & Dave | like father like daughter
Isabel & Dave | like father like daughter EmptyVas. Márc. 15, 2020 8:50 pm

Isabel and Dave
like father, like daughter

Keserédes helyzet. Továbbra is alig tudom felfogni. Van egy lányom, aki már kész felnőtt, gyönyörű, és nagyszerű sportoló. Kedves, bájos, okos... De a sikereihez, ahhoz, hogy milyen nagyszerű teremtéssé cseperedett, a legkevesebb közöm sincs. Mert mindezidáig fogalmam sem lehetett a létezéséről. Igazságtalannak érzem. Elképzeltem már néhányszor az utóbbi időben, hogy milyen lenne családot alapítani, de ez nagyon távol áll attól, amit eddig meg tudtam volna álmodni. Mintha kirántották volna a talajt a lábam alól. Valahogy minden felborult, minden, amit eddig fixnek, biztosnak, igaznak, fontosnak hittem az életemben. Úgy sejtem, Isabel is hasonló érzéseket élhet meg most. Egyikünkkel szemben sem volt fair, ahogy ezt a családja kezelte. Dühös vagyok, zavarodott... másfelől viszont próbálom, igazán próbálom megérteni. Elhinni, elfogadni, hogy tényleg így volt a legjobb. Félretenni a saját érzéseimet, és csak a lányomra gondolni, akinek, akárhogy is, de így talán sokkal szebb élete lehetett, mint mellettem valaha lett volna. Hiszen így családban nőhetett fel, szerető szülőkkel, akik készen álltak arra, hogy őt az életükbe fogadják, és felneveljék. Mégis mit tudtam volna én nyújtani neki tizenhét éves fejjel, az anyja nélkül, a saját családom támogatása nélkül? Anyám már régen nem él, apámmal és a testvéreimmel sosem volt tökéletes a viszonyom, és még huszonévesen is csak egy lázadó „kamasz” voltam, akit csak a háború, és az Afganisztánban látottak voltak képesek igazán helyre tenni, és pályára állítani.
- A legjobb kezekben vagy, ezt megígérhetem – bólintok elmosolyodva az ellátásra tett megjegyzése után. Természetesen nem igazán magamra célzok ezzel, hiszen én tulajdonképpen már egyébként is megtettem a magam oroszlánrészét, inkább a nővérkékre, és a kórház többi dolgozójára, hisz kiváló szakemberek veszik körül, egy percig sem kétlem, hogy vigyázni fognak rá, és hamar fel fog épülni.
- Hat éves korod óta? Wow! Dicséretes – mondom elismerően. - Nekem abban a korban még... nagyon máshol járt az eszem... És igazából sosem értem el semmilyen sportban különösebb eredményeket, viszont... mi tagadás, szeretem én is edzeni magam, kipróbálni és fitten tartani magam olyan elfoglaltságokkal is, amelyek az átlagembernek kicsit talán már extrémnek számítanak. Hegymászás, rafting... Terepbringa? Hogy csak egy-kettőt említsek. Próbáltad már valaha valamelyiket? - Nem mintha erre buzdítanám, hisz ezek a dolgok tényleg veszélyesek lehetnek, ha az ember nincs rájuk eléggé felkészülve lelkileg és fizikailag. Azt hiszem, inkább csak kíváncsi vagyok, hogy általában hogyan vélekedik az ilyesmiről.
- Megértem. Szerintem a legtöbben így vagyunk ezzel, nem szívesen emlékezünk vissza a legrosszabb pillanatainkra, betegségre vagy sérülésekre. Bár azt hiszem, egy ilyen emléktárgynak, legyen az plüss vagy más, ebben az esetben lehet valami egészen más jelentése is. Emlékeztethetnek azokra a személyekre, akik végig veled voltak a bajban is, melletted álltak és támogattak, amikor a leginkább szükséged volt rájuk. Vagy... emlékeztethetnek arra, hogy milyen erős vagy, hogy kilábaltál valamiből, ami lehet, el akart pusztítani téged, de te erősebb voltál, felülkerekedtél és legyőzted – osztom meg vele a saját észrevételeimet és véleményemet a témában. Nem hiába mondják, hogy „ami nem öl meg, az megerősít”. Persze vannak kivételek, amikor egy fájdalmas traumán nem tudod túltenni magad könnyen vagy segítség nélükül, amikor a puszta emlékek is képesek újra és újra padlóra küldeni. Háborút megjárt katonaként saját tapasztalatból tudom, hogy létezik ilyen is. Ugyanakkor azt gondolom, hogy ilyen esetben még nem vagy túl ezeken a belső csatákon, még meg kell harcolnod érte, nap mint nap, hogy végül te kerülj ki győztesen, hogy egyszer majd eljöhessen az az időszak is, hogy kijelenthesd: „igen, túléltem ezt is, átvészeltem, megerősödtem”. Egyes ilyen küzdelmeket még én is vívok magamban folyamatosan. És hiszek benne, hogy egyszer jobb lesz.
- Szemétségnek tűnhet a testedtől – nevetem el magam kissé a megfogalmazáson. - De gondolj rá úgy, mint egy vészjelzésre. Ha veszed a jeleket, tudsz is ellenük tenni, és már azt is tudod, hogyan, így pedig nem fordulhat rosszabbra a dolog – teszem hozzá aztán mosolyogva. A következő kérdésére azonban kicsit elkomolyodom, és eltűnődöm. Végül hátradőlök a karosszékben, néhány pillanatig a karfán dobolnak az ujjaim, és közben mély levegőt véve habozok egy keveset, mielőtt válaszolnék.
- Tizennégy éves korom óta. Én akkor veszítettem el az édesanyámat, és határoztam el, hogy többé nem akarom olyan hasznavehetetlennek érezni magam, mint akkor. Soha többé. Segíteni akarok másokon, megmenteni annyi életet, amennyit csak lehetséges... - vallom be őszintén. Nem szoktam ilyen nyíltan válaszolni erre a kérdésre, mondhatni soha. De ha még ebben az életben szeretnék bármiféle őszinte kapcsolatot kialakítani a lányommal, és esetleg valóban megismerni őt, azt gondolom, kár köntörfalazni.
- Na és te? Van még bármi, az úszáson kívül, amit szeretsz? Amiben el tudod képzelni magad a jövőben? - érdeklődöm én is. Nem mintha gond lenne azzal, ha még sokáig ezt szeretné csinálni, vagy ha nincs semmilyen B terve. Ebben a korban sokaknak még A tervük sincs.
Ismét előre dőlve a térdemre könyökölök, amikor Isabel mesélni kezd, és megosztja velem, amit ma korábban a szüleitől hallott. Többször is lassan mély levegőt veszek, így próbálva nyugtatni magam közben, de nem szakítom félbe, csak végighallgatom. Végül is nagyjából azt fogalmazza meg, amik korábban már az én fejemben is megfordultak. A nagyszülők túl fiatalnak találtak bennünket ekkora felelősséghez. És valószínűleg igazuk volt. A Marquina házaspár viszont elveszített egy babát, helyette kapott egy másikat, akit egy boldog, egységes családban nevelhettek fel. Értem, tényleg értem, miért volt ez így jobb. De akkor sem teljesen igazságos, hogy bennünket senki sem kérdezett meg, hogy mit szeretnénk. Vajon a két lány valóban egy napon született, vagy egyiküknek még a valódi szülinapjáról sincs fogalma? Nem mintha ez volna jelen esetben a legfontosabb kérdés, csak tűnődöm.
- Tudom, hogy ez az egész nagyon igazságtalannak tűnik, Isa... Ugye szólíthatlak így? - szúrom közbe a kérdést, mert még azt sem tudom, milyen becézést preferál, vagy egyáltalán szereti-e, ha becézik. - Szóval... igen, én is annak érzem. Hiszen a mi életünkről hoztak egy fontos döntést, nekünk pedig nem volt semmi beleszólásunk. - Értem ez alatt magamat, őt, és Stellát is, mert úgy sejtem, ő is hasonló helyzetben volt akkoriban. - De hiszem, hogy azt tették, amit a leghelyesebbnek éreztek, és a legjobbat akarták neked. Ezt még mindkettőnknek meg kell emésztenünk, de komolyan úgy gondolom, hogy a szüleid... - nehéz most ezt a szót kiejtenem azokra az emberekre, de hát ők nevelték, kijár nekik ez a megszólítás – jó emberek, és szeretnek téged. Mindenesetre... sajnálom, hogy nem ismerhettelek meg már hamarabb – teszem végül hozzá immár csendesebben, őszintén, a lány tekintetét fürkészve.





In a room full of art, I'd still stare at you.
mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Isabel & Dave | like father like daughter 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Isabel & Dave | like father like daughter A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Isabel & Dave | like father like daughter
Isabel & Dave | like father like daughter EmptyCsüt. Márc. 19, 2020 4:29 pm

Dave & Isa
Mind tudjuk, hogy az emberiségnek még nem sikerült semmi olyasmit feltalálnia, amivel lehetőségünk lenne visszaforgatni az idő kerekét és megváltoztatni a hibáinkat, amelyeket elkövettünk, vagy szimplán a történelem alakulását. A múltat. Jelen helyzetben igenis érdekelne az a bizonyos 'mi lett volna, ha'. Még akkor is, ha nem tudom pontosan milyen életem lett volna annak tudatában, hogy az édesanyám meghalt. Persze nincs okom panaszkodni az eddigiek miatt, mert gyakorlatilag mindent megkaptam, amire csak egy gyereknek szüksége lehet. De nem kegyetlenség vajon megfosztani valaki olyat, mint Dave az információtól, hogy a lány akit egyszer szeretett, gyereket várt tőle? Persze így utólag, na meg tizenéves fejjel nagyon könnyű ítélkezni, de a nagyszüleim meghoztak egy olyan döntést, ahol nem feltétlenül vettek figyelembe minden felet. A saját hírük és családi egységük nyilvánvalóan fontos volt számukra. Azt pedig, hogy pontosan miért is így oldották meg a kérdést, csak tőlük lehetne megkérdezni.
- Aha. - mosolyogva bólintok. - Mindig nagyon szerettem a vizet és olyan volt, mintha a balettel kombinálták volna, szóval.. - nevetve megrázom a fejem. - Kiskoromban több értelmét láttam ennek a magyarázatnak. - Finoman megvonom a vállam, miközben újra feltekintek Dave-re. Amíg nem gondolok arra, hogy esetlegesen milyen nagy lépések állhatnak előttünk, talán kicsivel egyszerűbb is csak szimplán beszélgetni. Közel tizenkilenc évet igazából lehetetlen pótolni, ettől függetlenül viszont még simán megismerhetjük egymást. Nagy szerencse, vagy épp a Sors furcsa fintora, hogy még egy városban is élünk.
- Én is csak apa... izé, szóval miatta. - Összeakad a nyelvem a mondat közepén, mintha csak kicsit túl sokat ittunk volna a lányokkal egy buliban, de hirtelen furának tűnik az igazi apám előtt más embert hívni annak, még annak ellenére is, hogy Dave soha nem volt úgy része az életemnek. Mert nem lehetett. - Az extrém sportok menők - jelentem ki határozottan. - Egyiket sem próbáltam még igazából. De a hegymászás nem túl veszélyes? Nemrég posztolt Jared Leto pont arról, hogy majdnem meghalt, mert a kötele kis híján elszakadt. - Persze ez így elég pesszimista hozzáállás, hiszen csomóan űznek extrém sportokat és ússzák meg minden alkalommal, hogy bajuk essen. Na meg nyilván az ilyen sportok esetében előre ellenőrzik a felszerelést, hogy tényleg ne essen senkinek semmilyen baja. Dave pedig nyilvánvalóan eddig elég körültekintő volt, hogy épségben megúszta. Gondolom én. - De például egyszer szeretnék majd ejtőernyőzni - jelentem be teljesen véletlenszerűen. Viszont ez az igazság. Mint oly' sokaknak, az én bakancslistámon is rajta van ez a tevékenység.
- Na mondjuk ilyen szempontból már meg tudom érteni - felelem neki mosolyogva. - Ráadásul gondolom, mivel Te itt dolgozol, sokkal jobban látod, hogy bizonyos betegeknek mit jelent mondjuk az, ha meglátogatja napról napra a családja, vagy ha kap valamilyen emlékeztetőt arról, hogy milyen bátor volt. Kicsit olyan ez, mint amikor a gyerekorvos minden alkalommal matricát adott, mert jók voltunk amikor megvizsgált, nem? - Mosolyogva pillantok rá, amikor felrémlik bennem a nem is olyan régi, de jó pár éves emlékkép, amikor Anát meg engem még a szüleink rángattak az orvoshoz, ha valamilyen bajunk volt és nem magunknak oldottuk meg, vagy saját esetemben a sportorvosnál.
- Hát.. ezek után tényleg csak remélem, hogy ennél rosszabb már nem lehet. - Ép kezemmel a sérült felé bökök, s közben még el is húzom a számat. Tényleg nem ez volt a tervem a mai napra, de ha már így alakult és utólag nyilván semmit nem tehetek ellene, akkor legalább örüljek, hogy nem esett komolyabb bajom. Na meg, hogy időben kórházba kerültem és még segíteni is tudtak rajtam, ilyen vagy olyan módon. Ha valaha kerülök még ilyen hirtelenséggel baleset miatt kórházba, hát nem szeretném, ha még valami kiderülne a családunkról.
- Ó! - Beharapom az alsó ajkam, amikor elmondja az okát, ami miatt orvos lett. - Sajnálom, ami édesanyáddal történt. Biztosan büszke lenne rád, ha tudná, hogy tényleg orvos lettél és életeket mentesz. - Halvány mosoly jelenik meg az arcomon, úgy pillantok fel rá újra. Szóval nem csak hogy az anyámat nem fogom megismerni, de a másik nagymamám is kiesett. - Ez lehet fura kérdés lesz, de... akkor mennyi idős is vagy? - Neki persze könnyű dolga van, mert ha nem is tudott mindenről, de pontosan tudja mikor találkozott az anyámmal. Vele kapcsolatban tehát Dave legalább ugyanolyan jó információforrás, mint anya nővére, Margarita.
- Háát.. Talán nem olyan elrugaszkodott ötlet, mert ha nem is pont az úszáshoz, de a sporthoz van köze. Nem igazán vannak olyan egyetemi programok, amik a szinkronúszást támogatnák, meg ugye ahhoz már lassan idős is leszek, abba kell hagynom... - lebiggyesztem egy pillanatra az ajkam, ahogy magyarázok, mert őszintén nem akarok búcsút mondani a sportnak és még csak annyi időm sem volt benne, mint apának. Vagyis Joaquínnak. - Sport és rekreációszervezést szeretnék tanulni az egyetemen, aztán inkább a menedzsment részével foglalkozni. - Nem sokaknak vázoltam még fel ilyen nyíltan és világosan a terveket, amiket az utóbbi időben kitaláltam magamnak, szóval Dave egyike az elsőknek, akik tudják, hogy mi szeretnék lenni, ha felnövök ugyebár.
Azt sem akarom tehát elhallgatni előle, amit Joaquín és Margarita elmondtak, mert velük ellentétben én nem csak hogy nem érzem magam elég erősnek ahhoz, hogy ezt egyszerűen eltitkoljam előle, de kifejezetten szeretném is ha tudná. Mert ugyanannyi joga van hozzá, ha éppenséggel nem több, mint a ma történtek után, nekem. - Igen, persze. Az Isát szeretem. - bólintva értek egyet, majd az arcát fürkészve hallgatom a válaszát. Közben akaratlanul is beharapom a számat, úgy rágcsálva az alsó ajkam, ahogyan stresszhelyzetekben is előfordul néha velem. Megköszörülöm a torkom, mielőtt válaszolnék neki. - Én is sajnálom. És... Nem is tudom, csak nagyon felháborít, hogy így kellett megtudnunk. Mindkettőnknek - tanácstalanul vonom meg a vállam, mert ahogyan ő is mondta, ez ellen már nem tehetünk semmit. - De attól még most itt a lehetőség, hogy megismerjük egymást, nem? - Akármennyire is félek a választól, igazából nincs vesztenivalóm azzal, hogy megkérdezem. Különben is, jobb ezt most megbeszélni, mint hogy úgy éljünk tovább egy városban, hogy tudunk egymás létezéséről, de fogalmunk sincs mit kellene várnunk egymástól. Én pedig már csak a szüleim felé érzett dühből sem vagyok hajlandó úgy rázárni erre a kérdésre az ajtót, mint ahogyan ők tették évekig.


You taste just like sugar
My sugar, I like it, but I shouldn't, so good that I could die - I'm whipping cotton candy clouds with you for days Baby, it's not that bad to crave 'Cause every time you leave, you know I miss your face 'Cause I love you, love you, love you, babe · ·
mind álarcot viselünk
Isabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter Tumblr_inline_pm4x2tNPTI1sjha6p_1280
Isabel & Dave | like father like daughter Tumblr_inline_pm6pe4PII71sjha6p_1280
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
No, you can't tame the girl
'Cause she runs her own world So if she wants to party all night You can't tame her
And you can't change her
★ családi állapot ★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 6daa3cd2fa9c21e64631c8d274957c6b05688ad3
This is no coincidence with you and I
Because we better not take advantage In a little close dance, kiss on the mouth
We know how it'll end
★ lakhely ★ :
Upper East Side ⋆ Manhattan
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 45b0abfeadf2b654940d8ebb0fac22a7231a7851
★ idézet ★ :

- Swear on Chanel.
- I swear!
★ foglalkozás ★ :
Columbia (Business) student ⋆
★ play by ★ :
Sofia Carson ⋆
★ hozzászólások száma ★ :
946
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 0d7239233816536489680c8d406a5ddb6ac415f9
TémanyitásRe: Isabel & Dave | like father like daughter
Isabel & Dave | like father like daughter EmptyVas. Ápr. 19, 2020 10:12 pm

Isabel and Dave
like father, like daughter

Ha valaki nekem tegnap azt mondja, vagy akár csak egy fél nappal ezelőtt, hogy ma a műszakom végén a lányommal a hobbijainkról fogok diskurálni a közös pontok, hasonlóságok után kutatva, hát valószínűleg reflexből küldöm az illetőt egy gyönyörű, kézzel írott utalóval a zárt osztályra. Magyarán: ezt a jelenetet még a legvadabb álmaimban sem tudtam volna elképzelni. Most mégis itt vagyunk. A közel tizenkilenc éves, felnőtt, népszerű sportoló lányom... és én... Hihetetlen. De kicsit elengedve a tényt, hogy ez mennyire abszurd, mégis ahogy a beszélgetésünk halad előre, szinte már kezdem úgy érezni, mint hogyha a dolgok lassan a helyükre kerülnének. Vagy legalábbis afelé haladnak. Hamar egy hullámhosszra kerülünk.
- Nem, szerintem igenis van értelme – bólogatok. - A szinkronúszás valóban kicsit olyan, mint a balett, csak vízben – teszem hozzá, immár elmosolyodva. Ha őszinte akarok lenni, persze ez nem éppen az a sport, ami elé a nap végén szívesen leteszem magam otthon a síkképernyővel szemben, pihenésképpen egy üveg sörrel, vagy egy pohár whiskyvel, de Isát mégis megnézném valamikor, ha alkalmam adódik. Kíváncsi vagyok rá.
A következő megjegyzésére viszont már finoman a fejemet ingatom, azt kifejezve ezzel, hogy nem zavar, ha azt a férfit az apjának nevezi előttem. Hiszen az. Ő nevelte fel. Ő az, akit egész életében annak tekintett. Hiába a biológiai egyezés, én eddig semmit sem tettem, amivel kiérdemelném ugyanezt a megnevezést. Semmi jogom megsértődni vagy zokon venni, hogy mást tekint apjának. Bár... mi tagadás... a szívem furcsán nehézzé válik ettől a gondolatmenettől.
- Jól rémlik, hogy Joaquín pedig teniszező? Vagy csak volt? Megmondom őszintén, én a baseballt általában jobban követem, már amennyire az időm engedi – vonok vállat végül. Ami engem illet, legtöbbször inkább futok, kerékpározok, ez úgy többnyire minden nap belefér, egyik vagy másik, szerencsére, de ahogy már elárultam, az extrém sportokat is szeretem. Azokkal viszont akkor tudok foglalkozni, amikor tényleg rá tudom szánni az időmet, egy egész hétvégét, vagy legalább egy fél napot, mert csak úgy érdemes.
- Persze, mindnek megvan a maga veszélye, de ez tulajdonképpen bármelyik sportra igaz. A te mai eseted is jó példa erre sajnos. Viszont kellő odafigyeléssel, a felszerelés alapos ellenőrzésével és megfelelő kondival elkerülhetőek a balesetek. Tudod... öhm... pár évig katona voltam. Afganisztánban szolgáltam. Ott megedződik az ember, és alaposan megtanulja, hogy a legapróbb dolgok is számítanak, hogy mindenre legyen felkészülve... - árulom el végül kicsivel csendesebben, de komolyan. A Távol-Keleten töltött idő után a hegymászás már nem is tűnik annyira veszélyesnek.
- Nos, egyszer talán sort keríthetünk rá... együtt is – vetem fel az ötletet az ejtőernyőzéssel kapcsolatban. Jó, nyilván ez nem mostanában lenne, és nem csak azért, mert még fel kell épülnie, meg talán még korai is ilyen ajánlatokat tennem, de remélhetőleg nem talál semmi kivetnivalót abban, hogy ezt a lehetőséget így nyitva hagyom.
- Öhm, végül is igen. Mint egy matrica, vagy nyalóka a dokitól, amiért bátor és ügyes voltál – értek egyet szélesebben somolyogva. És mint egy végszóra, épp ekkor érkezik vissza a korábban futárként felkért gyakornokom a tálcányi finomsággal a kantinból. Először halkan, illedelmesen kopog az ajtón, majd bedugja a fejét, végül beljebb is lép.
- Bocsánat, Dr. Connor, de meghoztam, amiket kért. - Felállok, és egy köszönömmel átveszem a küldeményt, majd azt el is helyezem Isa ágya mellett az éjjeli szekrényen, az ép karja számára elérhető távolságban.
- Na, nézd csak, meg is érkezett a bátorságod jutalma. Nyalóka ugyan nincs, de az orvosi ajánlásom az, hogy próbáld ki, amelyik csak szimpatikus. Bár... én a szárított gyümölcsökkel kezdeném – teszem hozzá az utóbbit két pillanatnyi gondolkodás után, majd ki is bontom a kis csomagokat, hogy ne neki kelljen bajlódnia vele, és rögtön meg is dézsmálom a kandírozott gyömbért. Azt majszolva foglalok helyet ismét a korábbi ülőhelyemen.
Amikor arra terelődik a szó, hogy mi vezetett az orvosi szakmára, őszintén elmondom az okaimat anélkül, hogy a pontosabb részletekre kitérnék. Fogalmam sincs, hogy anyám valóban büszke lenne-e rám, ha még élne. Talán így van. Valószínűbb, hogy nem érdekelné, esetleg valamiképpen kihasználná ezt a helyzetet. De ezt már sosem tudhatjuk meg. Mégis bólintok a lány megjegyzésére egy apró ajakrándulással, ami végeredményben közelről sem hasonlít mosolyra. De a szándék megvolt bennem. Aztán a koromról érdeklődik, amire viszont muszáj ismét megeresztenem egy kisebb vigyort. Már csak amiatt is, amilyen aranyosan puhatolózik.
- Februárban töltöm a harminchetet. Tizenhat és tizenhét éves korom között randizgattam anyukáddal. Stellával – javítom ki magam. Én sem tudom még, mely szavak a legmegfelelőbbek ide. - Nem egész tíz hónapig voltunk együtt, mielőtt ők elköltöztek – igyekszem felidézni a történteket. Régen volt, annyi biztos. Tényleg gyerekek voltunk még, fiatalabbak, mint most ő. Furcsa belegondolni ebbe is. Mintha egy ciklus vége lenne, és egy másik kezdete ez az időszak.
Eltűnődve hallgatom Isabelt, amikor a jövőbeni terveiről kezd beszélni. Igyekszem kitalálni, hogyan érinti a tény, hogy az általa annyira szeretett sportot már nem tudja túl sokáig csinálni, és helyette más opciók után kell néznie. Ám úgy tűnik, már a beletörődés szakaszába lépett.
- Sajnálom, hogy a szinkronúszás már nem sokáig maradhat a középpontban. Mármint... úgy sejtem, ezt nem lehet könnyű elengedni, de az nagyon is pozitív, hogy ilyen konkrét elképzeléseid és álmaid vannak. A te korodban sokaknak még a leghalványabb ötletük sincs, hogy mit kezdjenek a jövőjükkel. De igazából ez is teljesen érthető – teszem azért hozzá, hogy éreztessem, én nem ítélkezem. Tizenévesként kitalálni, hogy mit akarunk csinálni egész életünkben, ez nagy teher. Kevesen vannak olyan szerencsések, hogy már ekkor tudják, mire is hivatottak.
- Igen. Persze tizenkilenc évet pótolni nagy kihívás, de remélhetőleg van előttünk még kétszer ennyi, hogy behozzuk a lemaradást... ha te is ezt szeretnéd. Én örülnék neki. – A reménykedő, izgatott tekintetéből azt szűrtem le, hogy igen, ebben egy nevezőn vagyunk, mégis inkább megadnám neki a lehetőséget, hogy kifejezze ezt szavakban is. Azt hiszem, érdemes ezt rendesen tisztázni.





In a room full of art, I'd still stare at you.
mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Isabel & Dave | like father like daughter 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Isabel & Dave | like father like daughter A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Isabel & Dave | like father like daughter
Isabel & Dave | like father like daughter EmptyHétf. Május 11, 2020 12:44 am

Dave & Isa
- Ennek örülök. - Mosollyal az arcomon billentem finoman oldalra a fejemet, még úgy is, hogy jelenleg olyan érzés ez, mintha a falba verném éppen. - Mármint csak azért, mert akkor nem úgy járkáltam eddig a világban, hogy értelmetlen magyarázatokkal álltam elő azoknak, akik erről kérdeztek - finom nevetés tör ki belőlem, miközben a hajamba túrok, majd pedig néhány tincset a helyére fésülök - nem mintha egyébként szükség lenne rá. Valószínűleg az egész napos történéseknek köszönhetően így is elég ramatyul nézek ki.
Jobban belegondolva azonban azt hiszem inkább örülnöm kellene annak, hogy egyáltalán még itt vagyok és élek, ahelyett, hogy azon járna az agyam, hogy pontosan hogy is nézhetek ki. Nagy szerencse, hogy nem rakták tele a szobát tükrökkel, mert akkor már megkértem volna valakit, hogy ha nem lehet levenni őket, legalább legyenek letakarva. Valószínűleg maga a gondolat is csak arról árulkodik, hogy mennyire hiú vagyok. Abban a világban viszont és olyan szülőkkel, pontosabban apával, akivel én nőttem fel, ez a gondolkodás szinte magától jött. Nem tudom ettől jó ember vagyok-e, vagy épp ellenkezőleg szörnyű, viszont szeretném azt hinni, hogy amikor Dave ténylegesen megismer, nem gondolja majd azt, hogy bárcsak ne derült volna ki, hogy én vagyok a lánya.
Hiába nagyon friss még a hír, attól még fogalmam sincs hogyan kellene kezelnem. Akit eddig apámnak hívtam, valójában nem is az, de nincs más megnevezésem arra az emberre, aki felnevelt, mert hogyan is kezdhetném el minden magyarázat nélkül mindenki előtt pusztán nagybátyámnak nevezni? Ez a kérdés viszont azt hiszem éppen olyasmi, ami épp elég bonyolult ahhoz, hogy ne most próbáljam meg kioldozni.
- Igen. Most már csak volt, habár a barátságos meccseket még mindig nem veti meg. - Ennek a leggyakoribb áldozatai pedig legtöbbször mi vagyunk, azaz a családja. Különös szerencséje van mondjuk a barátommal, mert Lou furcsa mód élvezni látszik azokat az alkalmakat, amikor apával teniszezhet. Habár az is igaz, hogy a teniszt mindig is a férfiak sportjának tartottam - abban a kiadásban különösen, ahogyan apa játszotta. - Bevallom őszintén engem a baseball valahogy soha nem fogott meg. Nem értem a lényegét. - Pedig tényleg nem egyszer próbálták már elmagyarázni nekem. - Akkor már inkább az amerikai foci, habár az is csak azért, mert a barátom gimiben kapitány volt. - Ugyan pozitív dolog miatt és önmagában kedves emlékek miatt kezdem emlegetni Lout, alig mondom ki a szavakat, ott kezd motoszkálni bennem az a szörnyű érzés, hogy a korábbi veszekedésünk és az, hogy szünetet tartunk, talán örökre fog szólni. A ma kapott hírek mellett pedig azt hiszem bátran kinevezhetem ezt a hetet életem legrosszabb és legfurcsább hetének.
- Gyakran kerülnek be szinkronúszók sérülés miatt? - teszem fel a kérdést mosolyogva. Egészen magabiztos vagyok, pont úgy, mint a véleményemet illetően arról, hogy az én sportom emberei nem lehetnek mindennapos esetek itt a kórházban. Az persze igaz, hogy gyakran egy-egy orr, vagy éppenséggel lábujj bánja a gyakorlást, a lányokkal egymásnak okozott kék-zöld foltokról nem is beszélve. A lényeg tulajdonképpen mégis az, hogy a néző valami szépet kapjon, azt pedig mind tudjuk, hogy a szépségnek ára van. Egyszerűen csak soha nem gondoltam volna, hogy akkora is lehet, mint amit én ma fizettem. - Óóó! - tör ki belőlem az őszinte reakció, amikor Dave azt említi, hogy katona volt. - Ezt nem tudtam. - Hogyan is tudhattam volna? - Így már érthető, neked biztosan megvan a megfelelő kondi az extrémebb sportokhoz is - bólintok egy aprót. Rengeteg kérdésem lenne, de azt hiszem nem most van itt az ideje, hogy még a nyilvánvalónál is kényesebb témát kezdjek feszegetni, rögtön azután, hogy alig pár órája tudtuk meg egymásról ki kicsoda valójában. - Annak örülnék - felem az ejtőernyőzést illető ajánlatára, miközben mosollyal az arcomon pillantok rá.
Felkapom a fejemet, amikor halk bár, de egyértelmű kopogást hallok, s csendben pislogva figyelem, ahogy a korábban kért szállítmány ténylegesen is megérkezik. - Köszönöm! - mondom tiszta őszinteséggel, s érzem, ahogyan elszorul a torkom, mert nem vártam azt a kedvességet, amit folyamatosan kapok, mióta csak behoztak. - Így is annyi mindent kaptam, hogy igazán nem panaszkodhatom. - jegyzem meg kedvesen, majd felvont szemöldökkel hallgatom végig a javaslatát. - A gyömbér teát egyébként fura mód először utáltam. Aztán rájöttem, hogy működik és azóta megszerettem, szóval remélem ilyen formában már a 'szeretem' kategória lesz rögtön. - Úgy magyarázom a dolgot, mintha arról beszélgetnénk, hogy gyerekként melyik zöldséget piszkáltam a tányér szélére. A gyermeki létemről adok tanúbizonyságot valószínűleg azzal is, hogy miután Dave-hez hasonlóan szerzek magamnak egy darab gyömbért, kóstolás előtt előbb megszagolom, hátha az illata mond majd valamit.
- Értem... - elgondolkodva rágcsálom a gyömbért, miközben a szavait emésztem. - Kár, hogy én már nem ismerhetem meg - nyögöm ki végül, a takaró alatt mozgó lábaimat nézve. Nem tudom helyes lenne-e felnyitni itt és most azt a ládát is, ami az anyámmal van vele, vagy Dave-e a legmegfelelőbb ember, akit kérdezhetek Stelláról. De úgy ítélem, hogy igenis ő is sokat tudna nekem mesélni és egy ponton biztosan fontos is lesz, hogy tudjam, hogyan ismerkedtek meg és milyen is volt az anyám, akit én már csak mások szavain és emlékein keresztül ismerhetek meg igazán.
- Azt hiszem vicces ez az egész. Apa is olyan sportot választott, ahol egész hamar vissza kellett vonulnia a hivatalos versenyzésből, én pedig még inkább olyat választottam, amit hamar abba kell hagyni. - Halkan nevetve, finoman rázom meg a fejem. Nyilván gyerekként ez nem volt még olyan nyilvánvaló, mint most, a helyzet iróniája viszont, hogy most már nincs más választásom. - Én azt hiszem pont ezért is akarok ilyen témában továbbtanulni. Kevés ideig lehetettem igazán része a szinkronak, de nem akarok teljesen megválni az egésznek a világától, mert mióta az eszemet tudom az életem része volt - megrántom az ép vállamat, miközben finom el is húzom a számat. Kicsit talán szórakoztató is, hogy épp valaki olyannal beszélem meg ezt a kérdést, akivel korábban soha nem találkoztam még. Utóbbitól függetlenül olyan érzésem van, mintha nagyon is megértene engem.
- Nos... - Az ajkamba harapok, s kis ideig azon rágódom, hogyan is fogalmazhatnám meg amit érzek és gondolok, vagy hogy egyáltalán mit is érzek és gondolok most pontosan. - Azt hiszem abban igazad van, hogy ami elmúlt, azt már nem tudjuk pótolni... - lassan bólintok, miközben a pillantását keresem. - De nem miattad nem tudtunk egymásról. Szóval én tényleg szeretném, ha behoznánk a lemaradást. Különben sem hagyna nyugodni, hogy egy városban élünk és... úgy csinálunk, mintha semmi nem történt volna.


You taste just like sugar
My sugar, I like it, but I shouldn't, so good that I could die - I'm whipping cotton candy clouds with you for days Baby, it's not that bad to crave 'Cause every time you leave, you know I miss your face 'Cause I love you, love you, love you, babe · ·
mind álarcot viselünk
Isabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter Tumblr_inline_pm4x2tNPTI1sjha6p_1280
Isabel & Dave | like father like daughter Tumblr_inline_pm6pe4PII71sjha6p_1280
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
No, you can't tame the girl
'Cause she runs her own world So if she wants to party all night You can't tame her
And you can't change her
★ családi állapot ★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 6daa3cd2fa9c21e64631c8d274957c6b05688ad3
This is no coincidence with you and I
Because we better not take advantage In a little close dance, kiss on the mouth
We know how it'll end
★ lakhely ★ :
Upper East Side ⋆ Manhattan
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 45b0abfeadf2b654940d8ebb0fac22a7231a7851
★ idézet ★ :

- Swear on Chanel.
- I swear!
★ foglalkozás ★ :
Columbia (Business) student ⋆
★ play by ★ :
Sofia Carson ⋆
★ hozzászólások száma ★ :
946
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 0d7239233816536489680c8d406a5ddb6ac415f9
TémanyitásRe: Isabel & Dave | like father like daughter
Isabel & Dave | like father like daughter EmptyKedd Jún. 22, 2021 6:48 pm

Isabel and Dave
like father, like daughter

Már órák óta tudatában vagyok, a hús-vér bizonyíték itt ül előttem, és minél jobban megismerem, annál szembetűnőbbé, egyértelműbbé válik, de mégis még mindig alig tudom elhinni. Felfoghatatlan, hogy apa vagyok, immár nagyjából tizennyolc éve. Órák, napok, hetek? Hónapok? Mennyi kell még ehhez, hogy valóban igazán tudatosuljon bennem. Annyira képtelenségnek tűnik. Pedig lassan ideje lesz elhinnem. Apa vagyok. APA VAGYOK. Van egy lányom. Egy gyönyörű, okos, erős, bátor lányom, egy kitűnő és kitartó sportoló, aki láthatóan kedves, nyitott, annak ellenére is, hogy a sokkoló hírt még neki sem volt ideje megemészteni. Egyszerre érzem magam baromi szerencsésnek, és kicseszett szerencsétlennek. Felkavaró a helyzet. Dühös vagyok. Az elmúlt közel két évtizednek nem így kellett volna történnie. Aztán lehet, hogy mégis... Lehet, hogy közel sem lenne ennyire okos, értelmes, vagány leányzó, ha mellettem nőtt volna fel. Ha egy tizenhét éves apa mellé kerül babaként. Ha az én családomat kapta volna velem együtt egy csomagban, és nem a nagynénjéék nevelik...

Az agyamat már-már szó szerint szétfeszítik a különféle, egymással is ellentétben álló gondolatok, amelyek nagy össze-visszaságban kavarognak a fejemben, és jó lenne minél előbb rendet tenni közöttük, de fogalmam sincs, hogy az menni fog-e. Ám egyelőre muszáj lecsitítanom ezt a zajt odabenn, hogy Isabelre figyelhessek. Ez az első igazi beszélgetésünk kettesben, és azt hiszem, mindketten szeretnénk jó benyomást tenni a másikra. Ha már az első tizennyolc évet elvették tőlünk, legalább ezt csináljuk jól. Isabel mindenesetre nagyon is jól csinálja, igazán kedvelhető lány. Kár, hogy én magam semmit nem tehettem hozzá, hogy ilyenné váljon.

- Tudom, tudom, a baseball kicsit összetettebb a szabályokat tekintve, mint egy foci vagy kosárlabda, de ha egyszer sikerült megérteni, már egészen izgalmas. Két csapat, kilenc-kilenc játékos, a pálya négy bázisból áll, a meccs kilenc játékrészből, az egyik csapat véd, a másik dob, aztán cserélnek, és... Azt hiszem, azért komplikáltabb megérteni, mert nem elég csak a labda útját figyelni, de... egyszer talán megmutathatom élesben, hogy érthetőbb legyen. Ha szeretnéd - teszem hozzá hamar, mert hát ki tudja még, mi lesz, nem igaz? - A kórháznak is van egy baseball csapata, tudtad? Néha tartunk barátságos vagy jótékonysági mérkőzéseket más intézményekkel. Az ütéseim nem mindig pontosak, azt nem árt időnként gyakorolnom, de bázisfutásban egész jó vagyok – mosolyodom el. Bennem igazából kellemes emlékeket idéz ez a sportág. Mikor anyám halála után a faterhoz kerültem, és az ő családjához, sokáig képtelen voltam beilleszkedni, vagy otthon érezni magamat közöttük. Mondjuk ez néha még most is kihívás. De nagyjából nyolc hónapja éltem a Connorokkal, amikor apám egyszer elvitt egy baseball meccsre, és az volt az első alkalom, hogy esélyünk volt kialakítani valamilyen apa-fia kapcsolatot, és kötődni kezdhettünk egymáshoz.
- Szóval... a barátod amerikai focizik, hmm... - hümmögök és bólogatok, mert mi mást is szólhatnék ehhez? Eleve próbáltam elengedni a fülem mellett a kijelentést, hisz mi közöm hozzá? De tagadhatatlanul furcsa érzés megtudni, hogy a pár órája megismert lányomnak igazából már BARÁTJA van. Nyilván addig jó, és örülhet mindenki, amíg nem ejti őt tiniként teherbe, mint én anno az anyját.

- Nem, igazából nem emlékszem, hogy lett volna már dolgom szinkronúszóval itt a balesetin – ingatom a fejemet egy halvány mosollyal. - De alapvetően bármilyen sportolás jó alkalom lehet a sérülésre, ha nem vagyunk elég óvatosak és körültekintőek. Illetve, ha a felszerelésünk nem megfelelő - teszem hozzá egy kicsit komolyabban.  
- Igen. Valójában szanitécként és katonaorvosként szolgáltam. A megfelelő kondit ha nem is, de az elszántságot sokszor tényleg az akkor tanultakból és tapasztaltakból merítem - bólintok enyhén eltűnődve. Annak már több mint öt-hat éve, szóval hogy megfelelően formában maradjak, azon rendszeresen dolgoznom kell azóta is. De az ottani élmények egyértelműen velem maradnak egy életre.

Mikor megérkezik a lánynak rendelt kaja-csomag, rögtön arra buzdítom, hogy próbálja csak ki, amelyik megtetszik, vagy egye, amit megkíván. Komoly műtét van mögötte, és hogy megerősödjön, illetve hogy elmulasszuk az émelygést, jobb, ha nem habozik túl sokáig. Örömmel látom, hogy nem is teszi.
- Jó választás - helyeslek a gyömbérre, miután meghallgattam annak történetét az ő életében. Ez is egy módja, hogy többet tudjak róla, és az elmulasztott gyerekkoráról, úgyhogy szívesen hallgatom őt.

- Igen, valóban kár. Tudod, az anyukád... Stella... nagyon okos lány volt. Mármint... osztályelső volt, imádta a könyveket, főleg a szépirodalmat, de nem csak azt. Ezen kívül igazán kedves volt, mindenkivel. Bár elsőre néha félénknek tűnhetett, de könnyen megközelíthető személyisége volt. Sokan kedvelték. És tudod... olyan... szabálykövető volt... Velem ellentétben - vonok vállat egy gyenge, féloldalas mosollyal. Nehéz nem úgy látni a helyzetet, hogy nem én sodortam Stellát bajba, és nem én okoztam a vesztét. De ezt most próbálom elengedni egy kicsit. - Örülök, hogy jó családban nőttél fel. Ez most egy elég... furcsa és felkavaró szituáció, ha jól gondolom, te is hasonlóan érzel. De... ha már úgy alakult, hogy anyukád és én nem lehettünk melletted, őszintén örülök, hogy legalább olyanok neveltek fel, akik szeretnek, és megadhatták neked azt az egységes családi hátteret, ami mellett ilyen nagyszerű lánnyá cseperedhettél. - Nem egyszerű kimondanom ezeket a szavakat, de mégis kikívánkoznak belőlem. Haragszom a Marquina házaspárra, ugyanakkor hálás is vagyok nekik, és nem szeretném, hogy ez a felháborodás, amit most érzünk, mert biztos vagyok benne, hogy ezzel nem csak én vagyok most így, éket verne Isa és a - nevelő - szülei közé. Az semmi jóra nem vezetne.

- Egyetértek. Nem volna értelme úgy tenni, mintha mi sem történt volna, és nem lenne közünk egymáshoz - bólintok. - Örülök, hogy ebben is egyetértünk. Amint kikerülsz innen, mindenképpen szerveznünk kell valami közös programot. - Szerintem nem lesz nehéz kitalálnunk valamit, hiszen máris lebeszéltünk egy-két dolgot, amit szívesen csinálnánk majd egyszer együtt. Persze nyilván nem az ejtőernyőzéssel kellene kezdenünk, főleg nem egy műtét után, de... megleszünk.  

- Ami pedig a sportot illeti... biztos nem egyszerű, hogy ilyen hamar ki kell szállnod, de az a lényeg, hogy azt csináld, amit szeretsz, ami boldoggá tesz. Az, hogy a szinkronúszó éveknek hamarosan vége, meglátod, esélyt ad majd arra, hogy megtaláld azt, amit szintén ugyanolyan lelkesedéssel tudsz majd végezni - jegyzem meg biztatásul, épp csak finoman megérintve a kézfejét. Aztán a pillantásom a falra függesztett órára esik. Elmúlt az idő, jobban, mint gondoltam.

- Ideje mennem, hagylak pihenni. Próbálj meg aludni, holnap reggel benézek hozzád. És ha bármire szükséged volna, nyugodtan szólj a nővéreknek. Mind nagyon kedvesek. Egyedül talán Jane nővér tűnhet elsőre morcosabbnak, de ha a családjáról és az unokájáról kérdezed, rögtön megenyhül - kacsintok egyet cinkosan Isabel felé, miközben felállok mellőle, majd egy búcsú-mosollyal elköszönve kisétálok a szobából.



The End szívecske
Underdog


In a room full of art, I'd still stare at you.
mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Isabel & Dave | like father like daughter 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Isabel & Dave | like father like daughter A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Isabel & Dave | like father like daughter Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Isabel & Dave | like father like daughter
Isabel & Dave | like father like daughter Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Isabel & Dave | like father like daughter
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» what do I do ☆ Dave & Isabel
» a daughter should not have to beg for a relationship with her father
» Father-Daughter action - John and Adriana
» Isabel Marquina
» részeg álmok - Isabel && Soren

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: