New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 130 felhasználó van itt :: 11 regisztrált, 0 rejtett és 119 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Harry Porterfield
tollából
Ma 10:47-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:45-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:39-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 10:25-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 10:19-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 09:46-kor
Zaide Moran
tollából
Ma 09:46-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 09:43-kor
Fiorentina Deluca
tollából
Ma 09:13-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

one coffee and a story, please!
Témanyitásone coffee and a story, please!
one coffee and a story, please! EmptyPént. Május 17 2019, 18:21
Millie & Wyatt
may your coffee kick in before reality does


A pszichológus azt javasolta mások segítségével írjam össze azokat a helyeket, ahova gyakran jártam a baleset előtti időszakban. Boltok, kávézók, parkok, akár szórakozóhelyek és bizonyos időközönként látogassam meg őket a kórház elhagyása után. Lehetőleg kiszámítható rendszerességgel és ha esetleg az adott helyszínek látogatási idejéről is van elképzelése az információadóimnak, törekedjek azokban az intervallumokban elmenni oda, a rutin megismétlésével lehetséges elkezdenek apró momentumok beugrani, régi emlékképek. A lakást másfél hónap után is idegennek hat, ha nem verem ki a fejemből a magvas alapgondolatot, mi szerint régóta az enyém, a bútorok, a dekoráció, a személyes holmik mind hozzám tartoznak. Egyszerű albérletként aposztrofálva az „otthon” helyett már egy fokkal komfortosabbnak vélem. A javaslatok között szerepelt az is, hogy ne alakítsam át a környezetem sajátos rendjét, ne bolygassam a lelki békéjét annak reményében ismerős érzéseket fog kiváltani belőlem, mint például a kötődés vagy a mezei otthonosság érzete, az abból fakadó nyugalom. Ideig, óráig próbálkoztam, de a fényképek látványát nem bírtam tovább, múlt héten az összeset lefordítottam. A felhőn tárolt anyagok böngészését ugyanezen elven pihentetem. Meguntam, a módszer nem működik, nem hoz elő semmit a tudatalattim mélyéről, nem nyit ki semmilyen hátsó kaput. Besokalltam, ha kérdezik majd az ellenkezőjét füllentem.
A „rutin” részeként indultam el a lakásomból, kifogytam a kávéból és nem messze található a „törzshelyem”. A kávét kicsit túlpörkölik, kesernyés ízű, de a kiszolgálás csillagos ötös és az alapján, hogy az egyik barista nagyobb közvetlenséggel érdeklődik a hogyanlétem felől, nagy valószínűséggel az utóbbi miatt járhattam oda. Az utcasarokra érve, látva mindenki csak elhalad a kávézó előtt, már felmerült bennem a gyanú, azzal kapcsolatban, amit az üvegajtóhoz érve fekete-fehér egyértelműséggel olvashattam el a kiragasztott papírról: „Üzletünk a mai napon műszakik okok miatt zárva tart. Köszönjük vendégeink szíves megértését! Holnaptól zavartalanul működünk tovább és mindenkit várunk vissza!” Mélyebb sóhajjal jutok el a következő lépcsőfokig, a tudomásul vételig és előveszem a belső kabátzsebemből a telefont a Google segítségül hívásához – kávézók a közelemben. Az első találattal kiegyezem, a sugárút túlfelén, feljebb található és szimpatikusan fest a képek alapján.
Sir Johnson Kávémanufaktúra, kék betűk hirdetik a helyet, ahol az ajtó fölé helyezett csengettyűk jelzik az újabb vendég érkezését. A beltér nincs zsúfoltságig tele, akad szabad asztal, ahova kényelmesen leülhet az ember és újságoktól, magazinoktól roskadozó szekrény is van azok részére, akik nem hoztak magukkal olvasnivalót. A sorban jelenleg csak ketten állnak, keveset kell várnom a sorra kerülésemig, aminek ideje alatt a felugró, friss hírekre vetek pillantást a telefonomon. A szakértő azt ajánlotta a régieket is vegyem górcső alá, lapozgassak át néhány tavalyi újságot példának okáért, de azokat a lapokat jobbá csak nézegettem, semmint valóban olvastam is. A címeket futom át, amikor érzékelem a sor mozgását és előre lépek, kedélyesebb mosolyt kanyarítva az ábrázatomra szólítom meg a pult túlfelén lévő hölgyet.
- Jó napot! Egy flatwhite kávét szeretnék kérni helyben fogyasztásra. – kipróbáltam mást is, de a többiek infója helytállónak bizonyult, tényleg ezt kedvelem a legjobban.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: one coffee and a story, please!
one coffee and a story, please! EmptySzomb. Május 18 2019, 00:02


Wyatt & Millie

Még tegnap megbeszéltem a csoportterápia után Jade-del, hogy besegítek ma neki a kávézóban, ahol néha dolgozik. A másik nő, akivel ma dolgozott volna még tegnap szólt, hogy nem fog tudni menni, mert eléggé lebetegedett. Nem ez lesz az első alkalom, hogy besegítek, ráadásul szívesen is csinálom, a társaság is egészen jó közben, csak a kávézó tulaja... nehéz eset. Ötven körüli őszes fickó, aki eddig minden egyes alkalommal elég nyomatékosítva a tudtomra adta, hogy örülne, ha teljes állásban dolgoznék nála, sőt, akár valamikor meg is ihatnánk valamit. Még csak az kéne... Megfordul a fejemben a reggeli kávé, de egész nap azt fogok főzni, a nap végére valószínűleg már hányingerem is lesz tőle, úgyhogy inkább elvetem az ötletet. Korán érek oda a mindössze két megállóra lévő barátságos kis kávézóhoz. A sarokról látom, amint Frank – a tulaj – éppen nyitja az ajtót. Valószínűleg Jade sincs még sehol, kettesben meg nem szeretnék vele lenni, szóval úgy döntök, sétálok még egy-két sarkot fel s alá. Nagyjából negyed óra múlva pillantom meg ismét a bejáratot, pont akkor, amikor a fekete hajú, bakancsos, piercingekben bővelkedő nő megérkezik. Nem halogatom tovább én sem az érkezésem, nem sokkal utána lépek be az egyelőre üres helyiségbe. Jade tisztában van vele, hogy a fickó már többször is elég vehemensen nyomult, ezért egy pillanatra sem hagy egyedül, ráadásul rendszeresen tiszteli meg rosszalló, grimaszoló tekintettel, amikor éppen elfordul. Ez egyébként elég mulatságos, ezzel sokszor mosolyt csal az arcomra, amire manapság nem sok ember képes.
A reggel viszonylag lazán telik, nem téved be csupán egy-egy ember. A sok öltönyös és kosztümös figura, akik munkába sietnek a reggeli órákban, nem egy ilyen helyre fognak betérni, hanem inkább egy Starbucksba, ami nem is feltétlen baj, hiszen így nincs hajtás. Csak akkor kezdenek szállingózni az emberek, amikor Jade hátramegy átvenni a megérkezett rendelést, de így is csupán hárman várakoznak, ami nem okoz nagy kihívást. Egy idős hölgynek részletes leírást kell adni mindegyik kávéról, amit a mögöttem látható táblán egyébként tökéletesen lát, mert állítása szerint még sosem járt ilyen helyen és nem tudja, miben mi lehet. A jó öt percig tartó dilemma után csak egy közepes cappuccinot kér elvitelre. A mögötte ácsorgó nő sóhajtva lép elém, gyorsan elhadarja, mit szeretne, aztán már szalad is a kiadóhelyhez, mintha így gyorsabban megkapná a melange-ot, amit kért. Jade közben belibben és elkezdi elkészíteni a két kávét, én pedig várakozva fordulok a jelenleg egyetlen várakozó felé.
- Jó... napot... – köszönök tagoltan, elnyújtva. Hirtelen lefagyok, mint aki szellemet lát. Nagyjából úgy is érzem magam. Kell néhány pillanat, mire ismét levegőhöz jutok, mint egy normális ember és a számat is becsukom végre, hogy ne úgy bámuljak, mint hal a szatyorban. Sikerül nagyjából összeszednem magam, de nem tudok őszinte mosolyt magamra erőltetni. A meglepettség és a sokk keverékét érzem, de egyelőre nem tudom, melyik dominál. Ezt a tekintetem is elárulja. – Közepes vagy nagy? Helyben fogyasztásra nincs kicsi – nyögöm ki végül az első értelmes mondatot, ami eszembe jut. Tekintetemet egy pillanatra sem veszem le a fickóról, akit már annyi éve nem láttam. Vajon neki mikor esik le, hogy amúgy az egyik exébe botlott bele? Ha választ és kifizeti a kis kijelzőn látható összeget, akkor szó nélkül neki is látok az elkészítésnek. A kész csésze kávét az ilyenkor szokásos apró tányérra helyezem. Tekintetemet körbefuttatom a kis helyiségen, de feleslegesen, hiszen pangás van. Rajta kívül csak egy fiatal pár ül az egyik sarokban, akik nagyban nyomogatják a telefonjukat, közben pedig egymáshoz sem szólnak. Milyen romantikus.
- Hozhatok ezen kívül mást is? – teszem fel a bevett kérdést.

creditone coffee and a story, please! 4146035580zene



❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
one coffee and a story, please! Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
one coffee and a story, please! Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
one coffee and a story, please! D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
828
★ :
one coffee and a story, please! Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: one coffee and a story, please!
one coffee and a story, please! EmptySzomb. Május 25 2019, 01:11
Millie & Wyatt
may your coffee kick in before reality does


Nehéz eldönteni mit kellene csinálnom, ha a tanácsok többségének látom értelmét, értem az okait, amiért hasznosak lehetnek és mindeközben mégsem érzekelem a kanyart, azt a csöppnyi ívet, hogy pozitívabb irányba kezd haladni az életem. A türelmem erősen fogytán van a tettetés terén, a kötelezőnek jelzett szokásokat evégre morzsolom le. Mindig csak egy keveset, ne vegyék észre és koppinthassanak érte az orromra. A múltba tekintéstől undorító görcs kapja el a gyomromat, valószínűleg ezt érezhetik a vattával kitömött állatok a vadászházakban. Leharcoltabban, de megszólalásig hasonlítanak a lelőtt példányra, több kiló, oda nem illő szösszel a szervezetükben. Ideális gondolat egy vadászrovat felbukkanásakor, ahonnan a megmozduló sorra kapom fel a szempáromat. Ideje előre lépni. Részben tudat alatt, magamból kiindulva feltételezem, rávetítem a személyzeti dolgozóra a várakozás aktuálisan tetőző utálatát.
Az udvarias üdvözlés után sorjázott rendelés alatt tökéletesen érzékeltem a rezignált válaszreakcióját, kvázi a ki nem fejtett probléma meglétét. A szemöldököm önálló életre kelve moccan finoman, egyben felemásan és kérdőn ívelődik. Fogalmam sincs mi váltotta ki a hölgyből, a feltételezés, mi szerint ez én lennék, nem vet lábat a gondolataim között. (Egész egyszerűen több, mint elég gondom van és ösztönösen kerülöm, nincs szükségem arra újabbat a nyakamba vegyek a folyamatos filózással, hogy a fura helyzetek origójába helyezem magam. Minek?) A kínos érzés, ami az értetlenségből fakad a zsigereimben marad, nem rándítja meg a szám sarkát, így a meglévő derűvel válaszolok a kérdésre.
- Ez esetben nagy adagot kérnék. Köszönöm! – a kellemetlen élt némi borravalóval ütöm el, egy utoljára röviden odavetett mosollyal, ami fokozatosan olvad le az ábrázatomról, hogy a fizetés végeztével hátat fordítottam a pultnak helykeresési célzattal. Sokan zavarba esnek, sokat beszélnek, lefagynak… a borravaló kézenfekvő megoldásnak tűnt. A tarkómon a kórházból kijőve is folytonos kapargászást érzek, mintha a világnak jobb dolga se lenne annál rajtam tartsa a szemét, de ezt könnyen lenyelem. Hálistennek – vagy hangosan akármelyik másik magasságosnak a hitvita elkerülésének érdekében – ezt könnyen.
A kinézett asztal befoglalása előtt megállok a magazinok előtt, de a régieket messziről elkerülöm, végül egy múlt heti kiadásban egyezek ki. Autók. Gyorsan belelapozok és a nyolcadik oldalnál járva rájövök: meghagyom másnak a lehetőséget. Egy sarokba dugott zsebkönyvön akad meg a figyelmem, a nyomtatott sajtó helyett amellett döntök. A címe sem érdekel tulajdonképp, de legalább könyv. A kabátot a szék háttámlájára hajtom, épp ledobom magam, pillantást vetek a mérete ellenére kemény fedeles darabra, amikor az asztalhoz érkezik a nő. Felnézek rá, majd finoman megingatom a fejemet.
- Nem, köszönöm. Jelzem, ha másra is szükségem lesz. Nyugodtan fújjon egyet. – utalok az üzlethelyiségben uralkodó, egységes csendre, ami a nyüzsgő vendégek hiányából ered és talán arra, hogy előzőleg - meg most is - feszültnek találtam. Hogy pihen-e ezután vagy más elfoglaltsága is akad, arról persze nincs elképzelésem. A kávémmal, a papírrengetegből kiguberált könyvvel megleszünk hármasban a továbbiakban. A letett csészét az aljánál fogva húzom közelebb, abban az esetben, ha nem azonnal megy el, akkor látatlanban, ami csak minimálisan nagyobb körültekintést igényel a közelségénél fogva. Ki szerencsére úgysem fogom önteni.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: one coffee and a story, please!
one coffee and a story, please! EmptyHétf. Május 27 2019, 21:06


Wyatt & Millie

Nem egy álommeló egy kávézóban gürizni egész nap, jó pofát vágni mindenhez, mindenkivel eljátszani a kedveset és a segítőkészet, türelmesnek lenni, készségesnek lenni. Pláne nem egy olyan valakinek, mint én, aki egyáltalán nem ért az emberekhez. Sokszor kívánja meg a helyzet, hogy csak szépen mosolyogjak és bólogassak, de gyakran még ez sem megy. Az ilyen pillanatokban hiányolom a régi munkámat; a rendszerekhez sokkal jobban értek. Azoknak nincsenek érzéseik, azoknak nem kell megfelelni, azokat én alkotom meg, nem szólnak vissza, nem kritizálnak, nem kell megjátszani magamat előttük. Tudom, mit kezdjek velük, míg az emberek gyakran csak kérdőjeleket hagynak maguk után.
Most sem lenne más dolgom, csak felvenni a rendeléseket, elkészíteni a kávékat, és egyik vásárló után kiszolgálni a másikat. A sorban utolsó helyen álló férfi által kiváltott reakciómat egy pillanatig sem tudom leplezni; lefagyok, kell egy kis idő, mire össze tudom szedni magam és fel tudom venni a rendelését. Nagy adagot kér, de a gondolataim annyira más felé terelődtek el, hogy először közepeset írok fel, ki kell javítanom magamat. Amint beütöm a megfelelőt, egyből bevillan, hogy régen is ezt itta. Láthatja a kijelzőn az összeget, viszont ő ennél többet ad, amit nem tudok mire vélni. A jattot a kihelyezett ládikába is dobhatta volna, amire egyértelműen rá van írva, hogy kinek megy: The Grace Children's Foundation. Frank akármekkora tuskó és egy undorító alak, neki is van két gyerek, ráadásul amennyire én tudom, évek óta kapcsolatban áll már ezzel az alapítvánnyal, szóval ezek a kis plusz összegek jó helyre mennek.
Miután elkészítem a kért kávét, az asztalához viszem, ahol óvatos mozdulattal rakom le elé a csurig töltött csészét, nehogy mellé menjen egy kicsi is. Volt már olyan vendég, aki kész jelenetet vágott le miatta. Pont Jade szolgálta ki, én pedig végignéztem az egészet. A fickó tipikus öltönyös, fényes cipős, aktatáskás, drága órás fazon volt. Természetesen a haja is mind egy szálig bebetonozva, beállítva, nehogy a legkisebb szellő kárt tegyen a megjelenésében. Ezt már csak a belőle áradó szagfelhő tetézte; hiába a helyiség túlsó felén telepedett le, még a pult mögött is lehetett érezni az általa valószínűleg nagyon jóra értékelt pacsuli borzasztó kellemetlen és szúrós bukéját. Feltehetőleg egy vagyont költött rá, ahogyan minden másra, ami rajta volt. De hát.. a kívülről szép almák közt is van olyan, ami belőlről már rohad. A pasas üvöltözött, Frankkel akart beszélni, aki természetesen meg is jelent, a jelenet végén már mindketten kiabáltak egymással, Jade addig fű alatt arrébb oldalazott, aztán a fickó a csészét a földhöz vágva lelépett, mondván: „Inkább vártam volna ki a sort a Starbucksban.” Hát, tényleg inkább várta volna ki. Kötelességből felteszem a kérdést, de a vendégek 90%-ának mind ugyanaz a válasza: Nem, köszönöm. Wyatt válasza is ugyanez. Ahelyett, hogy mosolyogva távoznék, egy pillanatra sem veszem le róla a tekintetemet, arckifejezésem pedig hasonló ahhoz, amit a pult mögött is láthatott. Valószínűleg ezzel nem keltem a legjobb benyomást benne... Hangosan kifújom az eddig bent tartott levegőmet – fel sem tűnt, mennyi ideig tartottam vissza a lélegzetemet. Szó nélkül leülök a vele szemben lévő széken, hátam mögött gyorsan hátrasandítok a helyiség túlsó felében lévő kis ajtó felé, ami Frank irodáját szimbolizálja, reménykedve, hogy pont nem pont néz körbe. De... igazából nem is érdekel.
- Tényleg nem emlékszel, Wyatt? – kérdezem, miután visszafordulok a férfi felé. Kezeimet idegesen először az ölembe rakom, aztán fel az asztalra. Csak azt nem tudom, mitől vagyok ideges. Azért, mert újra látom az egyik exemet? Vagy mert egyáltalán nem emlékszik rám a jelek szerint? Ezt tovább gondolva az jön le, hogy számára ennyire jelentéktelen volt a kapcsolatunk, ami lássuk be, senkinek sem esik jól. Igen, talán ezért vagyok ideges. És még kínosan is érzem magam. Borzasztó kínosan.

creditone coffee and a story, please! 4146035580zene



❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
one coffee and a story, please! Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
one coffee and a story, please! Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
one coffee and a story, please! D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
828
★ :
one coffee and a story, please! Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: one coffee and a story, please!
one coffee and a story, please! EmptySzer. Május 29 2019, 16:01
Millie & Wyatt
may your coffee kick in before reality does


A helyzet kínos élét a fizetendő összeget magába foglaló, valamivel nagyobb zöld hasúval zárom az egyszerűség jegyében. A visszajáró különbözet sors a hölgyre van bízva: bedobja az adományokhoz vagy a saját kasszájához adja, megtartja puffernek. A láthatóan nem jó napjához ennyivel tudtam hozzájárulni a gyors választáson és udvarias modor mellé járó jó kedélyen túl. A látszata megvan, elég. A könyv kiválasztásával nyugodtan foglalok helyet az asztalnál, ahonnan az üvegen keresztül jól rálátásom van az utcára, az ottani mozgásra. Ha nem jön be a zsebvacak, el leszek a kávé elfogyasztása közben az emberek nézegetésével is – lényegében minden elfoglaltságot jobbnak találok ahelyett, hogy haszontalanul a fennálló problémámon agyalnék.
A hamar kiérkező rendelésem is egy kicsit eltereli róla a figyelmem. (Az adott másodpercben legalábbis teljes vállszélességgel hiszem.) A gördülékenységet és a kérdését egy kedves mosollyal hálálom meg a szóbelin túl, ami a nőt körül lengő feszültség ellenére sem válik vérszegényebbé. Fenntartom. A tekintetemből válik elsőként kiolvashatóvá, hogy a kíváncsiság elkezdett terebélyesedni és ha nem ülne le szemközt, egyenesen rákérdeztem volna a viselkedésének miértjére, mert ez már kezdett elég kényelmetlenné válni számomra. Valamelyest komolyabb vonásokkal várom mit szeretne, honnan ered a mostanra kétségeket kizáróan felém irányuló – rövidesen ragadóssá avanzsáló – zavartsága. Abszurd, hogy úgy érzem a következő szekundumban minden gond nélkül kitörhetne belőlem egy száraz végű nevetés, amiért innen fúj a szél és ugyanakkora késztetést érzek ez idő alatt arra is, hogy félrevonjam a tekintetem egy sóhaj kifújásáig. Az alkarjaimra támaszkodva dőlök előrébb, összekulcsolt kezekkel és anélkül, hogy hangot adnék neki vagy kiegészíteném némi magyarázattal a következőket, leveheti, ezúttal nem a jó alaphangulatom miatt húzódik felemás vigyorra a képem.
- Elnézést, tudom, hogyan fog hangozni, de egyáltalán nem emlékszem. – kelletlenül megrándul a szám széle, miközben mélyebb levegőt veszek. Finoman megpiszkálom a porcelán alátétet, amihez hozzáérnek a kezeim és odébb tolom. - Egy hónapokkal ezelőtti baleseteknek köszönhetően az amnézia következményével kell együtt élnem. Kérem, ne vegye személyesnek. – a könnyed, szórakozott hangvételtől odébb van, amiként elújságolom neki a hírt, de azt sem mondanám oly mértékű komolysággal egészítettem ki az elhangzottakat, amit sokak által a téma talán megkövetelne. Kellemetlen, a bőröm alá férkőzött és nagyon nem egyszerű olyannal szemben állni – illetve ülni –, aki többet tud rólam saját magamnál. Emellé kettőnk viszonyáról is. A fel nem ismerését valószínűleg ignorálásnak vehette a kézfejével történő babrálásból kikövetkeztetve és ahelyett a munkájával foglalkozott volna, azt félretéve tette fel az előbbi kérdését, ami azt jelenti elég rosszul érintette. A fejemben igyekszem végigpörgetni a rokonok, barátok által emlegetettek listáját, akikkel a kórházban vagy a kiengedés után még nem találkoztam, de ez meglehetősen hosszú és józan ésszel megállapítható, hogy nem fed le mindenkit.
- Valószínűleg nem kellene ennél is jobban megakasztanom a munkában, de megköszönném, ha a kávé kihozásán felül elárulná, elárulnád honnan ismerjük egymást. – a mondat második felében átváltok tegezésre. Elfuserált, kényelmetlen a helyzet és ennél többet már nem tudok tenni az oldásához. Ha már leült, láttam rajta megszakította a műszakját egy pillanatra, mégsem állhatok fel azonnal és foghatom távozásra. Az elmondottak után különösen, elég kérdőjelet akasztottam rá a tudtomon kívül is a mai napra azt hiszem.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: one coffee and a story, please!
one coffee and a story, please! EmptySzer. Május 29 2019, 19:59


Wyatt & Millie

A jelképes összeg bizony jól jönne nekem is, elférne a nem túl vastag pénztárcámban. A szemmel látható többletet viszont végül a pult túlsó felén elhelyezett kis dobozkába dobom be, mielőtt túl sokáig gondolkodnék a sorsán. A mostani helyzetemben engem is legalább annyira boldoggá tenne, mint azt a sok gyereket, akiknek ez menni fog, de mégis fájó szívvel ugyan, de lemondok róla. Inkább a dolgomat teszem. Lefőzöm a kávét, kiviszem, elé rakom, de ahelyett, hogy otthagynám és visszaállnék a pultba, mint egy jó alkalmazott, aki csak a következő vendég érkezésére és egy újabb feladat elvégzésére vár mindennemű természetességet nélkülöző, erőltetett ám kedvesnek ható műmosollyal az arcomon, helyette idegesen, kezeimet tördelve, össze-vissza cikázó gondolataimat a fejemben kergetve ülök le vele szemben. Annyira kínosan érzem magam, hogy egy darabig kerülöm a tekintetét, de amint rápillantok, egyértelmű kíváncsiságot fedezek fel arcán. Teljesen érthető, nyilván nem mindennapos, hogy valaki így viselkedik, amikor találkozik egy régi „ismerőssel”. Pláne, ha a régi „ismerős” látszólag nem is emlékszik se kis közös múltra. Végül felteszem a kérdést, ami azóta motoszkál bennem, mióta olyan reakciómentesen fordított hátat a pultnak. Nem is tudom, miben reménykedem. Hogy talán hirtelen minden beugrik neki? Hogy majd egyik pillanatról a másikra ezek után mindenre emlékezni fog? Talán igen, bár érzem, hogy feleslegesen. Ha nagyjából kettő perccel ezelőtt fogalma sem volt róla, ki vagyok, akkor most sem lesz. Megérzésem igaznak bizonyul, ráadásul ami még frusztrálóbbá tesz a helyzetet, hogy velem ellentétben ő magázódik. Ezen nem kéne fennakadnom, hiszen két idegen esetében ez a normális. Viszont ő számomra nem idegen.
- Ez... kínos... - Válaszolni nem tudok egyebet, csak kínomban nevetgélek, tarkómat vakargatom, közben pedig magamat ostorozom, amiért egyáltalán leültem. Hagynom kellett volna a fenébe, hátat kellett volna fordítanom, visszaállni a pultba, magamra erőltetni egy mosolyt és jó képet vágni a nap további részéhez. De persze nem tudtam annyiban hagyni a dolgot, nem, nekem itt kellett maradnom. Rég lezártam az életemnek azt a részét, amiben Wyatt szerepelt, ráadásul sok-sok évvel ezelőtt történt, ami kettőnk között megtörtént. Nem kéne felhánytorgatni a múltat, mert félő, hogy ennél csak még kínosabb pillanatok elé fogok nézni tekintve, hogy ő semmire nem emlékszik, én viszont mindenre. A kényelmetlen szituáció következményeként arcomra kiülő zavart vigyor azonnal lefagy, amikor meghallom a magyarázatot is. Szóval semmi személyes. Ennek meg kéne nyugtatnia, de mégsem váltja ki a kívánt hatást. Saját nyomoromon való belső kesergés helyét egyől a sajnálat veszi át, bár abból mostanában biztosan eleget kap. Tudom, milyen, amikor mindenki csak a sajnálatával áraszt el, egy idő után már egészen undorítóan hangzik a „sajnálom” és társai. Brian halála után hónapokig nagyjából mindenkinek ez volt az első szava hozzám, nekem pedig már a gyomrom fordult fel tőle. Mégis, a sajnálomon kívül más nagyon nem jut eszembe, úgyhogy inkább nem mondok semmit, tekintetemből viszont láthatja, hogy sajnálom, ami vele történt. Némán ülök vele szemben, hol őt, hol az asztalt, hol pedig az egyelőre teli csészéjét nézegetve. Keresem a megfelelő szavakat, de nem találom. Szerencsére nem telepszik ránk az a fajta nyomasztó csönd, amitől ez a beszélgetés, találkozás – nevezzük, aminek akarjuk – még cikibb lehet ez a véletlen találkozás. De legalább ő is vált a magázásról, aminek hallatán apró mosoly kúszik ajkaimra.
- Hát... persze, szívesen – bólogatok hevesen. Mégis hogy kéne tálalnom neki, hogy anno jártunk? Meg most akkor be kéne mutatkoznom neki? Számára én idegen vagyok, viszont... Áh... Nem volt szerencsém még amnéziában szenvedő emberhez, ezért fogalmam sincs, mit kéne tennem. – Együtt... voltunk... egy darabig – bököm ki végül fülig vörösdve, közben pedig folyamatosan kerülöm a szemkontaktust. Inkább egyből a lényegre térek, nincs értelme a szép körítésnek. – Tudod... mint... egy pár. – Nehezebb kimondani, mint amire számítottam. Mielőtt még mélyebbre süllyednék a szégyenemben – miért érzek amúgy szégyent?? –, elterelem a témát. – Megkérdezhetem, hogy milyen baleseted volt? És... mikortól estek ki a dolgok? Kikre nem emlékszel vagy kikre emlékszel? – kérdezem egészen nagy hévvel, de a harmadik kérdés után veszek egy mély levegőt, amit aztán határozottan fújok ki. – Ne haragudj, ez biztos túl sok – kérek tőle elnézést, amiért így letámadtam. Számára vadidegen vagyok, aki az egyik pillanatban úgy néz rá, mint aki szellemet látott, aztán kihozza a kávéját, utána mellékesen közli, hogy exek vagyunk, most pedig máris kérdésekkel bombázza. How to make a good first impression? Mint valami elcseszett dokureality műsornak a címe, amiben jó és rossz első benyomásos szituációkat vázolnak fel. Ez a mostani egyértelműen a rosszak listáján kapna helyet. Nem lepne meg, ha fogná magát és itthagyna inkább. – Szóval... mi történt? – teszem fel végül azt a kérdést, ami a legjobban érdekel. Aztán hirtelen eszembe jut, hogy a nevemet sem tudja. – Egyébként Millie – árulom el a nevemet, amit régen ő is számtalanszor kiejtett a száján. Most amúgy kezet is kéne nyújtanom, vagy az már túlzás lenne?


creditone coffee and a story, please! 4146035580zene



❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
one coffee and a story, please! Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
one coffee and a story, please! Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
one coffee and a story, please! D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
828
★ :
one coffee and a story, please! Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: one coffee and a story, please!
one coffee and a story, please! EmptyCsüt. Május 30 2019, 01:01
Millie & Wyatt
may your coffee kick in before reality does


A rendőrségen hellyel, közzel vázolták az elmúlt másfél év történéseit, lényegesen részletesebben az azt megelőzőekhez képest, aminek két oka volt. Az egyik a saját biztonságom, a másik az operációé. Kaptam egy jellemrajzot, visszajátszottak hangfelvételeket, a kezembe nyomtak egy komplett háttérsztorit, ami egyszerre volt és mégsem szöges ellentéte a valódi életemnek. A nevem kiejtésével nagyban megkönnyítette a dolgom, kinek a történetét kell elővennem és észben tartanom a beszélgetés folyamán, de felemás érzésekkel veszem tudomásul. Egyik sem egy színdarab vagy egy játék, mégis mintha a komolyabba dobtak volna be az utolsó pillanatban egy utcáról felkapott helyettesként. A „saját” világomat rengetem meg vagy a kreáltat. Mindkettőnek megvannak a sajátos, maradandó következményei, kezdve a nem ismert elvárásokéval, amik közül egy az ölembe hullott. Várta volna, hogy felismerjem. Feltételezem közvetlenebb köszöntést, pár kérdést, egyértelműen mást és/vagy többet annál, amit kapott.
Az erős, váltakozó reakcióiból nagyobb ismeretek nélkül is megtippelhető. Visszahívást ígértem, ami végül elmaradt? Este számot cseréltünk és ez a hívás másnap maradt szándékosan vagy véletlenül a feledés homályában? Az egyetem után leszakadtunk egymás társasági köreiből? Ő tett nekem valamikor szívességet, amit később nem háláltam meg? Én voltam az az idegesítő alsó, felső, oldalsó szomszéd? A tapló, aki nem tette hozzá a rendeléséhez a „kérem” szót a Starbucks-ban? Nem, ennél személyesebbnek kell lennie. Szinte reccsenő hangot ad a csalódottsága, ami vigyor formájában reped meg az arcán. Az őszinte megfogalmazáson a folytatással finomítok. A mimikája mindeddig tökéletesen tükrözte a benne lezajló érzelmi folyamatokat és ha látni látom is, értékelem nem ad hangot a sajnálatának. Mindenkinek ez az első reakciója és… unom. Hasznavehetetlen, semennyivel nem jutok előrébb általa és tulajdonképpen bosszantó. A reakciók között a legtöbb esetben az idő a változó tényező. Akadt, aki azonnal rávágta és volt, akinek percekre volt szüksége a hallottak emésztéséhez. Érthető. Fordított esetben szintén igényelném az időt a feldolgozáshoz – száz százalékben ismeretlen és ingoványos terep mit kellene mondani, anélkül üres sallangot kennék az illető hajára. A hallgatagságot nem rovom fel, nem tartom furcsának, nem vált ki türelmetlenséget és ilyetén nem akaszt meg a szó magamhoz ragadásában.
A vállaim meglazulnak a minimális megkönnyebbüléstől, láthatóan nem feszeng, leolvadt róla a döbbenet egy része – akad más a fel nem ismerésén, ami felett ugyanígy eljátszhatja. Kurta, hálás mosollyal ragadom meg végül a kávét és figyelmes hallgatóságként szegem rá a szempáromat, miután a beleegyezését adta a felvilágosításomról. A hezitálást türelemmel kísérem végig és mindaddig a fontosnak érzett pontosításig egészen megkomolyodottan ülök vele szemben. Sandítva pislogok rá, apró bólogatások közepette dőlök hátra.
- Aham, sejtettem hogyan érted a pirulás alapján. – sajnálom, szórakoztatóan bájos a bizonytalansága. A felismerése törte meg a nagy mesélés pillanatát, hogy közbe ékeljem a szavainak tisztában vagyok a kifejezés jelentésével. A velejáróival is. Óhatatlan, nem egészen tudatos a tekintetem végigfuttatása rajta. Csinos és sokkal jobban áll neki, amikor kicsit felenged.
A fejem megingatásával simítom el a szabadkozását. Szükségtelen így tennie és kedélyesen fogadom a beszédének végén felbukkanó bemutatkozást. Jó ismerni hogyan szólítsuk a másikat. Az első lépés.
- Tudom… – ó, még mennyi mindent tudok mi mennyire hülyén hangzik és jön ki. - Számodra nem ez az első találkozásunk, de nézd el nekem: örvendek Millie. – a kézfogást túlzásnak ítélném, a vacillálásán segítek a bemutatkozó mozdulat elhagyásával, miként megfogom a csészét. Egyelőre nem iszok bele, de nem tervezem a kávé kihűlését.
- Nem haragszom, mert nincs sok válaszom a kérdéseidre, bármennyire is szeretném az ellenkezőjét. Helyben hagyás történt, erős ütést mértek a koponyámra. Feltehetően ez az oka annak konkrétan semmire nem emlékszem, csak mások elmondásai alapján van egy képem nagyjából… mindenről. Család, barátok, magánélet, munka. – nincs mit bő lére eresztem, egyedül a baleset részleteibe nem kívánok belemenni. Több, mint elég a nyers, lényegretörő tényekkel megbirkóznia másoknak. A maradék az én feladatom, amiben rohadtul remekelek. Iható hőmérsékletűnek saccolom a kért koffeint, amit egy első korttyal próbálok ki és valóban annak is ítélek.
- Egyébként mi történt, seggfej voltam? Közbe szólt az élet? Gondolom régebbi dologról van szó, különben mások említették volna. – az első felvetés sokkal inkább abból a célból született meg, mert az emberek általában a saját szemszögükből mondanak el egy történetet és egy párkapcsolat végét a másik hibájának tulajdonítják. Ha így is volt, nem rendelkezem alappal a védekezéshez vagy bárminek az elismeréséhez, ami talán letör egy keveset a szituáció kényelmetlenségi szintjéből, látva nem esik nehezemre hallani az igazságot. Az övét. Mit tudnék felhozni a mentségemre, ugyebár?

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: one coffee and a story, please!
one coffee and a story, please! EmptyCsüt. Május 30 2019, 11:53


Wyatt & Millie

Zavartságomon és a helyzet adta kényelmetlen érzésen egy kicsit talán old a kíváncsisága. Ezek után megértem, hogy érdekli, mégis ki támadta így le. Mesélhetnék történeteket, emlékeket, jobb és rosszab pillanatainkról, vicces és érdekes sztorikat, a találkozásunk pillanatáról is beszámolhatnék, arról a még mindig magamnál tartott karkötőről is beszélhetnék, ami az egyik doboz alján hever, de a részletek és a számára jelentéktelen, semmitmondó történetek helyett inkább a lényegre fókuszálok. Egyrészt nyilván nem kíváncsi minden részletre, másrészt valószínűleg sok is lenne neki, harmadrészt... ezek csak nekem emlékek, neki egy teljesen idegen élet történései, amikről fogalma sincs. Ezt végiggondolva rossz érzés tölt el. Évekkel ezelőttre nyúlik vissza ugyan a közös múltunk, de azért emlékszem. Ő viszont semmire nem emlékszik. Bár... talán jobb is így. Nevezhetjük tiszta lapnak, nem? Ha emlékezne a veszekedésekre vagy éppen a szakításunk indokára – te jó ég, egyszerűen nevetséges indok volt –, akkor talán hátat is fordított volna, amint meglátott a pult mögött. Így legalább rossz szájíz és ítélkezés nélkül van esélyünk beszélgetni.
Elárulom neki, honnan ismerjük egymást, egy kicsit még pontosítok is rajta, ha nem lenne világos – bár ezt elég nehéz félreérteni. A reakcióimat nem tudom uralni, csak érzem, hogy szinte leég az arcomról a bőr, ami Wyattnek is feltűnik. Ez abból válik egyértelművé, hogy hangot is ad az észrevételének. Ha szándékosan csinálja, direkt célja a számomra még kínosabb helyzet megalapozása, akkor azt nagyon jól csinálja. Hirtelen nagyon melegem lett. Itt tényleg ilyen meleg van, vagy velem van valami baj?
- Bocsi – motyogom halkan félig kérdezve, félig kijelentve. Most tényleg azért kértem bocsánatot, mert elpirultam? Eddig is tisztában voltam vele, hogy nem vagyok teljesen normális, de ennyire még talán sosem égettem le magam. Saját magam kimentése érdekében kíváncsiskodó kérdésekkel halmozom el. Szerencsére kapcsolok, így egy kicsit visszaveszek a nagy hévből. Nyilván elegen letámadták már hasonló kérdésekkel, ő pedig folyamatosan mindenkinek ugyanazt válaszolja, ami fárasztó lehet. Ennyi erővel felvehetné diktafonnal, és akkor csak vissza kéne játszania. Kicsit olyan érzésem van, mint az 50 első randi című filmben, amikor minden egyes alkalommal bemutatkozik az a két szerencsétlen egymásnak. Azt állítja, örvend. Ha emlékezne, akkor valószínűleg nem ezt mondaná. Egy mosollyal nyugtázom, nem tudom, mit kéne mondanom. Még mielőtt ezen kattognék, érkezik a válasz, aminek köszönhetően nem fullad le a beszélgetés. Csak nézek, mint borjú az új kapura, amikor megemlíti a baleset körülményeit. Elképzelni sem tudom, mi kell ahhoz, hogy valaki ilyen cselekedetre folyamodjon. Illetve, de... az ő esetében van egy erős tippem. Anno azért mentünk szét, mert nem értettem egyet a pályamódosításával, hogy úgy mondjam. Másrészt meg azért, mert paranoiás voltam, de ez most csak másodrangú. Egyelőre nem szegezem neki a következő kérdésemet, ami a balesetéhez kapcsolódik. Ha akarna róla beszélni, akkor mélyrehatóbban mesélt volna róla. Biztosan megvan az oka, amiért magában tarja a többi részletet, én pedig nem akarok túlságosan kukacoskodónak tűnni. Egyelőre. Figyelem, ahogy belekortyol a kávéba, a kérdésére viszont nem számítottam.
- Ó... – elkerekedett szemekkel nézek rá egy darabig, aztán megcsóválom a fejem. – Nem, nem te voltál a seggfej, hanem én – húzom el a számat kelletlenül. Sosem könnyű belátni, ha az ember hülyén viselkedik, aminek aztán súlyos következményei vannak, de mi értelme lenne tagadni? Az egy dolog, hogy most nem emlékszik rám.. ránk, a múltunkra, de később még visszatérhetnek az emlékei. – És igen, régebbi dolog – bólogatok az asztalt bámulva. Ha valaki felébred az amnéziából, nem az a legfontosabb dolog, amiről tudnia kell, hogy évekkel ezelőtt kivel járt, de azért egy kicsit – tényleg csak egy icipici nyúlfarknyit – rosszul esik. Nem hibáztathatok érte semmit, csak a tipikus női agyamnak hála, amivel gyakran túlgondolom a dolgokat, arra sikerül következtetni, hogy ennyire lényegtelen dolog volt a kapcsolatunk. Még a családja szemszögéből is.
- Finom a kávé? – teszem fel az első kérdést, ami eszembe jut, mielőtt még inkább továbbpörgetem az előbbi gondolatmenetemet. – Amúgy az amnéziából ki lehet gyógyulni, nem? – terelem vissza a témát a jelenlegi egészségi állapotára. – Mármint... sokszor hallani róla, hogy régi helyek meglátogatása, ismerősökkel való találkozás, emlékek felidézése segíthet és segít is. Idővel ugyan, de segít. Nem tudom, a te esetedben mi a helyzet, de ártani nem árthat.


creditone coffee and a story, please! 4146035580zene



❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
one coffee and a story, please! Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
one coffee and a story, please! Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
one coffee and a story, please! D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
828
★ :
one coffee and a story, please! Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: one coffee and a story, please!
one coffee and a story, please! Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
one coffee and a story, please!
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Tae Oh & Dae Won | A short story
» When they’re part of your story
» It will be a good story if I die
» A short story
» the beginning of a fucked up story

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: