New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 58 felhasználó van itt :: 19 regisztrált, 0 rejtett és 39 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Dorian J. Lester
tollából
Ma 22:46-kor
Wade Sanders
tollából
Ma 22:35-kor
Ricky Simmons
tollából
Ma 22:03-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 21:10-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 21:06-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 21:04-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 20:47-kor
Venus Heighel
tollából
Ma 20:10-kor
Balázs Csíkszentmihályi
tollából
Ma 19:59-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
47
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
222

Fire Alarm vs Millie • Dragan
TémanyitásFire Alarm vs Millie • Dragan
Fire Alarm vs Millie • Dragan EmptySzer. Május 15 2019, 14:03

there is no need to worry
Az emberi kegyetlenség különféle változataival akkor is megismerkedik az ember ebben a szakmában, ha esetleg úgy véli, a munka adta szörnyűségeken túl másra nem nagyon kell számítania. Amikor valaki beadja a jelentkezését az akadémiára, számol a tűzzel, az égéssel, a közúti balesetekkel és egyéb katasztrófa helyzetekkel. Azt azonban senki nem mondja el, hogy esetleg egy éppen csak megszületett csecsemőt kell kivágnia a több emeletes épület csatornacsövéből egy alsóbb lakás konyhájában, mint ahol lehúzták a vécén. Mert születése után, az a kicsi emberi teremtés, nem volt kívánatos az anyja számára, teljesen mindegy milyen okból kifolyólag. Ahelyett, hogy ott hagyta volna egy kórházban, felvette volna a kapcsolatot bármelyik örökbefogadásokkal foglalkozó ügynökséggel vagy csak egyszerűen kitette volna akármelyik tűzoltóállomás ajtajába, azt az utat választotta, hogy lehúzza őt, akár a végterméket szokás.
Ennyi év után sajnos vagy sem, de már nem lep meg, hogy egy ilyen esettel szembesülök, noha ez volt az első és nagyon remélem az utolsó is életem során. A nap folyamán történt, fa tetején fennakadt szerető, aki az emeleti ablakon keresztül távozott volna, mint egy hollywoodi filmben vagy a gázszivárgás, ami miatt egy idős házaspár kórházba került, már gyakorlatilag említésre sem (lenne) méltó, nem beszélve a munkaidő lejárta előtt befutott konyhai tűzesetről, ami miatt két órányi túlóra koronázta meg az egyébként is huszonnégy órás szolgálatot.
Mostanra nem vágyom egyébre, csak egy zuhanyra, meg az ágyra, mielőtt azonban eme kettő fellegekbe emelni képes párosának átadhatnám magamat, tartozom egy úttal a szomszédomnak. Az egy hete kölcsönkért cukormennyiséggel még mindig tartozok és habár már másnap feltöltöttem a készletet és kikészítettem a visszavitelre szánt adagot; vagy őt nem találtam otthon vagy én mentem munkába és elkerültük egymást.
Kedd csaholva toporog körbe, amint belépek az ajtón. Őszintén kijelenthető; inkább a farka csóválja a kutyát, semmint ez fordítva történne. Megvakarom a füle tövét, ledobom a táskámat a padlóra, amiben a váltás cuccaim hevernek, az ajtó pedig halk kattanással záródik mögöttem. Megkísért a gondolat, hogy csak később vigyem vissza azt a cukormennyiséget, amivel adós vagyok, de ahogy jön a gondolat úgy megy is, mert lehet később újra csak elkerülnénk egymást, hosszabb ideig pedig már nem szívesen húznám a dolgot. Ideje letudni végre.
Felmarom a zacskót a pultról, ahol napok óta csücsül békésen, várva a sorára, Keddet pedig magam előtt eresztem ki a folyosóra. Ha lehet úgy mondani, kettőnk közül ő ismeri jobban a szomszédasszonyt és okkal. Komótos léptekkel érkezem az ajtó elé és nyomom meg a csengőt. A kutyám vakkant mellé kettőt, hogy biztos legyen a hatás vagy csak előüdvözlésképpen. Ennyi év alatt se teljesen sikerült megfejteni, hogy mikor mit és miért is csinál pontosan.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Fire Alarm vs Millie • Dragan
Fire Alarm vs Millie • Dragan EmptyPént. Május 17 2019, 00:58


Dragan and Millie

Mostanában sokat gondolkozom azon, hogyan tudnám hasznossá tenni magam. Sokat gondolkozom azon is, hogy hasznos vagyok-e a társadalom számára. Jelen pillanatban elég egyszerű a válasz: nem. Már évek teltek el, mégsem tudok magammal mit kezdeni. Ennyi időnek elégnek kellett volna lennie a továbblépéshez, nem? Nem tudom, hogy kéne ezt csinálni, hogy lehet jól csinálni. Én egész biztos rosszul csinálom, mert folyamatosan megrekedek valahol. A csoportterápia sokat segít, hiába esett nehezemre az első alkalommal még bemenni is. Az ottani társaságban is kezdem egészen jól érezni magam. Ott senki nem ítélkezik, nem véleményez, egyszerűen csak meghallgatjuk egymást és próbálunk egymásnak tanácsot adni – ebből a részből én jellemzően kimaradok. Sosem voltam az a tanácsadó típus. Sokszor magamról nem tudom eldönteni, mit kéne csinálnom, ha pedig döntök, általában rosszul. Inkább nem trachtálom a többieket a rossz ötleteimmel. Mégis… jól esik ott lenni olyan emberekkel körülvéve, akikkel kicsit hasonló cipőben járunk. Amennyire utáltam eleinte és amennyire mérges voltam Norára miatta… néha egészen várom a délutáni órákat. Még az eleinte irritáló terapeutánk, Maxine Wolfe is egészen átment a semleges zónába nálam a negatívból – ami nagy szó. Legalább ezzel lekötöm magam. Meg az alkalmi munkákkal, amiket bevállalok, hiszen valamiből pénzt is kell szereznem. Nem álom melók, de fizetnek, nekem pedig egyelőre erre van szükségem. A mai alkalmi munka volt eddig talán a legalja az itteni létemnek. Sosem gondoltam volna, hogy egyszer én leszek az, aki óriási táblával a nyakába akasztva fog egy üzlet előtt ácsorogni, igyekezve jó benyomást kelteni és minél több járókelőt meggyőzni, hogy ugyan fáradjanak már be a boltba. De a mai nap én voltam ez a szerencsétlen. Az ilyenek általában mindig felrúgják, fellökik, megverik, de szerencsére ilyen nem történt, viszont az esélyt sem adom meg ennek, ugyanis többet oda nem megyek. Ennél még az áruházi szórólapozás is egy fokkal jobb.
Rossz szokásom esténként kávét inni, de mindig ilyenkor jut eszembe, ilyenkor kívánom meg, nekem pedig általában nem fordul meg a fejemben, hogy emaitt esetleg ne tudnék aludni. Szeretem az ízét, ráadásul a kávézás egy igazi kis szeánsz; mindig ugyanúgy készítem el, sok tejjel és három cukorral. Először lefőzöm, aztán belerakom a három cukrot, öntök rá némi hideg tejet, ezután pedig még berakom jó egy percre a mikróba. Évek óta így csinálom, és akárhányan is megszóltak már miatta (Tényleg lehűtöd a meleg kávét, aztán megmelegíted? Igen, tényleg.), én így csinálom. A cukros dobozkát elővéve viszont szomorúan konstatálom, hogy csupán két kanálra elég cukor van benne. Ettől függetlenül meg fogom inni, de nem olyan jóízűen. A bögrét a mikróból kivéve a nem túl nagy, de egy személyre pont elég konhyaasztalhoz ülök. A forró feketét kavargatom, közben pedig a napok óta nyitva lévő füzetbe körmölöm le a következő pontot: delfinúszás. Nemrég elhatároztam, hogy összeírom azokat a dolgokat, amiket szeretnék kipróbálni, megcsinálni, olyan helyeket, ahová el akarok menni. Amolyan bakancslista-szerűség. Eddig szerepel rajta már a szabadesés, tetováltatni, megtanulni olaszul, búvárkodás, elutazni Ausztráliába. Ezekhez jön hozzá most a delfinúszás. Pont az utolsó betű kanyarintásánál szólal meg a csengő éles hangja, amire azonnal felkapom a fejemet. Ki lehet az ilyenkor? A vakkantásból – ami akaratlanul is mosolyt csal az arcomra – következtetek csupán arra, hogy a drága szomszédom lehet az ajtó túloldalán. A kukucskálón kipillantva sejtésem beigazolódik. Egyik kezemmel a bögrét szorongatom, a másikkal kipattintom a zárat, majd ajtót nyitok. Még mielőtt a normáknak behódolva üdvözölni tudnám az ad hoc vendégemet, a kis szőrös négylábú olyan vehemenciával lebben be, hogy azzal a mozdulattal hátrébb is parancsol az ajtóból. Kis híján a bögrém a földön landol, de csupán némi kávé löttyen ki a padlóra, amit Kedd azonnal nyalogatni is kezd.
- Jézusom, ne, te már pörögsz így is eléggé, nem kell neked a koffein. – Azonnal a nyakörvénél fogva húzom arrébb, ő pedig rögtön el is megy onnan. – Ne haragudj – egyenesedem fel és bocsánatkérően nézek a férfia. – Gyere csak be – intek neki, közben pedig elindulok a felmosófáért a konyha melletti kis helyiségbe. – Minek köszönhetem a kellemes meglepetést? – kérdezem immár a kiömlött kávé felé sétálva a felmosóval a kezemben.

credit • megjegyzés • szószám



❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Fire Alarm vs Millie • Dragan Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
Fire Alarm vs Millie • Dragan Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
Fire Alarm vs Millie • Dragan D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
829
★ :
Fire Alarm vs Millie • Dragan Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
 
Fire Alarm vs Millie • Dragan
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» fire on fire; Isa & Louis
» Dragan Hammond
» Dragan & Holly
» Sunday morning - Gen • Dragan
» fire; Lip & India

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: