New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 108 felhasználó van itt :: 14 regisztrált, 0 rejtett és 94 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Nataael Norton
tollából
Ma 09:27-kor
Venus Heighel
tollából
Ma 07:49-kor
Jeremiah Cross
tollából
Ma 07:33-kor
Maurice Davidson
tollából
Ma 07:26-kor
Deborah Winchester
tollából
Ma 06:07-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 01:32-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:57-kor
Jeremiah Cross
tollából
Tegnap 23:43-kor
Qadir Abbar
tollából
Tegnap 23:16-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Jules & Dave | after the accident
TémanyitásJules & Dave | after the accident
Jules & Dave | after the accident EmptyVas. Márc. 10 2019, 12:59

Jules and Dave
after the accident

- Dr. Connor, a huszonkettesből Mrs. Andrews reggel óta beszélni szeretne magával – közli velem Maggie, amint egy négy órás műtét után elhagyom az OR-t, és visszatérek a nővérpulthoz. Reménykedtem egy kávészünetben, de itt egy pillanatra sem áll meg az élet.
- Mrs. Andrews? Valami gond van? - pillantok fel a táblagépről, amelyen épp a beosztásomat csekkolom. Közben magamban fel is idézem, melyik páciensről is beszélek, és milyen beavatkozáson is esett át.
- Nem tudom, velem nem hajlandó beszélni. Nagyon ragaszkodik ahhoz, hogy önnek szóljunk. - Bólintok. A vizit során reggel még nem volt semmi probléma. Talán az elbocsájtását szeretné valamiért megsürgetni. Épp azon kezdek morfondírozni, hogy a következő teendőim előtt meg benézhetek hozzá, amikor a főnővér mellénk lépve keresztül húzza a számításaimat a szavaival.
- Bejövő érkezik fél percen belül! Koccanás történt, több sérült! - Azonnal mindenki mozgolódni kezd. Én magam is leteszem a pultra a tabletet, és már sietek is a bejárat felé.
- Négy éves kisfiú, törött alkar, enyhe fejsérülés... - sorolja is az adatokat az egyik mentős, amint betolulnak az ajtón, a hordágyon az első, ifjú pácienssel. - A másik autó beléjük sodródott, éppen azon az oldalon, amerről a gyerek ült – teszi hozzá, csak hogy tisztában legyünk a körülményekkel is. A főnővér a hármas vizsgáló felé irányít bennünket, sietve haladunk is tovább. Míg a fiút átteszik a gurulós ágyról, én már osztom is ki az utasításokat. Pulzus és vérnyomás ellenőrzés, ultrahangos vizsgálat, és így tovább... és amíg a többiek szorgoskodni kezdenek körülöttünk, közelebb hajolok a kis sráchoz.
- Szia, pajti! Az én nevem Dr. Connor. Meg tudnád mondani nekem a neved?
- Manuel – érkezik rögtön a válasz a láthatóan megszeppent fiúcskától. Azt mondták, négy éves, de most még annál is fiatalabbnak tűnik.
- Manuel, nincs semmi baj, nem kell félned, csak egy kicsit megvizsgálunk, rendben? - egy kisebb bólintás a válasz, bár a nyakmerevítő miatt alig észrevehető.
- Fáj a nyakad? - kérdezek rá, hiszen ezt a mentősök sokszor csak elővigyázatosságból is felteszik egy autóbaleset után a sérültekre, de ha nincs rá szükség és kényelmetlen, többet árt, mint segít. Főleg amikor a kölyök már így is épp eléggé meg lehet rémülve.
- Nem fáj. A kezem fáj – válaszol nyöszörgős hangon. Felpillantok az egyik nővérre, és enyhe fájdalomcsillapítót rendelek el, miközben megszabadítom Manuelt a nyakékétől. - Anyukám hol van? Hol van anya? Anya? - A bátorító, barátságosnak szánt szavaim úgy tűnik, egyre kevesebbet érnek, ahogy a kis kölyök kezd egyre inkább bepánikolni. Érthető, hiszen olyan kicsi még, és rengeteg idegen ember veszi körül, ezen az idegen helyen. Az anyját meg nem kizárt, hogy feltartották a mentősök, vagy máris itt van valahol a közelben. Őszintén remélem, hogy nem azért nincs a fia tövében, mert őt is hordágyon hozták be... vagy még rosszabb.
- Semmi baj, Manuel, semmi baj, ő is itt van a közelben. Nem kell aggódni, majd Maggie nővér megy és megkeresi, neked, rendben? - igyekszem ismét megnyugtatni. A megnevezett már biccent is, és elsiet - Addig ezzel a fura géppel megvizsgálom, hogy hogy van a karod, oké? Te is meg tudod nézni velem együtt, itt a monitoron – mutatom neki az ultrahang-gép kijelzőjét, amit az imént toltak nekünk közelebb, hogy ellenőrizhessük a törött csontok állását...




In a room full of art, I'd still stare at you.
mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Jules & Dave | after the accident C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Jules & Dave | after the accident 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Jules & Dave | after the accident A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Jules & Dave | after the accident 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Jules & Dave | after the accident Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Jules & Dave | after the accident
Jules & Dave | after the accident EmptyVas. Márc. 17 2019, 00:51


dave&jules
And in the middle of my chaos, there was you

Alig hagyjuk el Baltimoret és vágunk neki a közel négy órás hazafelé vezető utunknak Manuellel, de már a telefonom csörög, anya neve pedig türelmetlenül villog a képernyőn jelezve kifogyhatatlan érdeklődését. Elhúzom a zöld jel felé vezető nyilat és kihangosítóra teszem őt, mely után kezdetét is veszi az ismerős csicsergés.
- Nem hagytatok itt semmit? Jól vagytok? - két kérdés kezdetnek, de a nagy lélegzetvételből sejthető, hogy itt még nem végzett. Egy pillantást vetek a hátsó ülésen bámészkodó kisfiúra a visszapillantó tükrön keresztül, majd csak ezután válaszolok a feltett kérdésekre.
- Igen, jól vagyunk anya és nem, nem hagytunk ott semmit. - nyugtatom meg őt, de a háttérben pakolászás zaja hallatszik, melyre hamarosan magyarázatot is kapok.
- Én azért körülnézek, mert annyira rohantatok, hogy biztosan kell itt lennie valaminek. Mindig siettek, pedig Manuel is maradt volna még, én láttam rajta. - folytatja tovább, melynek hatására elmosolyodok és ujjaimmal a kormányon dobolgatok melléktevékenység gyanánt.
- Tudod jól, hogy nem maradhattunk, mert holnap munkába kell mennem, Manu pedig nem hagyhatja ki az ovit. És ne fáradj anya, bármit is találsz, már nem fordulunk érte vissza. - felelem kedvesen, mire egy sóhaj a válasz és bármit is tört vagy zúzott a háttérben, az abba is maradt.
- Akkor legalább egy két órát még lehetettek volna. - próbál a lelkemre hatni, és a fejemet csóválom annak ellenére, hogy tudom: nem láthatja.
- Nem akarok későn hazaérni, mert Manuel nyűgös lesz. Otthon is van még sok teendőnk. - igyekszem meggyőzni, és bár ezt követően nagy hallgatások veszik kezdetét így úgy érzem valahol sikerült.
- Felhívsz, ha hazaértetek? - érdeklődik beletörődően, melynek hatására némiképp megenyhül a szívem és csak egy igennel válaszolok a kérdésére, mielőtt bontanám a vonalat, hogy az útra figyeljek és az autó belső terét betöltő váltakozó zenékre. Már egy ideje nem jártunk a környéken sem, és most jól esett mégis kimozdulni egy-két napra, hogy magunk mögött hagyjuk a Manhattani nyüzsgést a szülővárosom megszokott nyugalmáért. Mellesleg a szüleim sem díjazták, hogy ennyi idő kimaradt és anya meglehetősen többször hangoztatta, hogy most már ideje lenne összeszedni magunkat és abbahagyni ezt a látványos hanyagolást, amit meglehetősen sértőnek érez. Természetesen mihelyst megérkeztünk, máris az első szava az volt hozzám, hogy sokat fogytam és a vízszintes csíkos nem az én stílusom, de mivel ezt már elmondta, így úgy gondolja hamarosan én is ráébredek majd, hogy saját magam ásom alá az esélyemet a férfiaknál. Jó volt látni, hogy a sajátos tanácsai az évek során sem koptak meg, sőt mi több a kihagyott idő alatt volt ideje teljes gőzerővel felkészülni, melyet az ottlétünk alatt megállíthatatlanul meg is kaptam. Mindezek ellenére élveztem, hogy velük lehettem, és ha már túl sok volt anya szentbeszédéből, apa mindig ott volt, mint egy biztonságos pont, aki tudott hatni felesége szeszélyes viselkedésére. Mellesleg Manuelre is jó hatással volt a nagyszülei közelében lenni, főleg hogy elhalmozták őt egy évre elegendő ajándékkal, amely most nagyrészt a csomagtartót uralja meg a hátsó ülést az álmosan pislogó kisfiú mellett, akinek már nem sok hiányzik, hogy elnyomja a fáradtság.
Az út hátralévő részében annak ellenére, hogy megígértem felhívom anyát, ő kétszer még bepróbálkozott, egyrészt az állítva hogy talált egy felsőt, amit lemer fogadni, hogy az enyém és még szép is, így kár lenne az egyetlen értelmes ruhadarabomat otthagyni, másrészt pedig sosem tetszik neki, hogy ennyire távol vagyunk és szerinte jó lenne, ha ismételten visszaköltöznénk Baltimoreba. Persze a háttérben apa véleménye se maradhatott el, ami úgymond átsegített azon a pár órás úton, amelynek vége felé már én is némiképp fáradtnak éreztem magamat, de még képes voltam a környezetemre figyelni.
- Manu, ébredj, mindjárt hazaérünk. - a piros lámpánál állva ébresztgetem őt, de tudom, hogy esélyem sincsen most vele szemben, így úgy döntök hagyom addig a pár percig pihenni, míg haza nem érünk. A piros lámpa lassan sárgára, végül zöldre vált, de nem jutunk sokáig, mert a következő pillanatban valaki belénk jön, mely után az események meglehetősen felgyorsulnak. Szerencsére az ütközés nem volt akkora, hogy az eszméletemet elveszítsem így az első dolgom Manuelt kutatni a tekintetemmel és az ő hogylétét felmérni, de úgy érzem a fejemben és a karomban érzett fájdalmam ellenére, hogy az aggódás által történő adrenalin mindent elnyom. Kicsatolom magamat, és próbálom nyugtatni a rémült kisfiút aki a karját fájlalja, és ezt így is teszem a mentősök kiérkezéséig, megmozdítani Manuelt azonban egyáltalán nem merném, nehogy nagyobb problémát tegyek vele. A segítség megérkezése után élből elutasítom a saját vizsgálatomat, mondván velem minden a legnagyobb rendben és egy kis karcolásba még senki sem halt bele, így ragaszkodom hozzá, hogy a fiammal legyek, amíg beviszik őt a kórházba. Noha a vizsgálatot nem úszom meg, de legalább azt megengedik, hogy ott legyek vele, így némiképpen magam is lenyugszom.
- Figyelj kicsim, most elvisznek és megnézik a karodat, de itt leszek a közelben, jó? - nyomok egy puszit a homlokára nyugtatásképp, mielőtt továbbvihetnék őt, engem pedig egy rendőr találna meg, hogy kérdésekkel bombázzon a történtekről, amelyet úgy ötször megismétlek, mégis türelmetlenül érzem magamat Manuel miatt.
- A másik sofőrről tud valamit? - érdeklődök mindenesetre az engem kérdezgető rendőrről, mert bár ideges vagyok és legszívesebben valakinek a fejét leüvölteném, mégsem szeretném, ha bárki is komolyabb sérülésekkel jönne ki ebből a szerencsétlen ütközésből. Azonban mivel túl sok információt nem tudok meg róla, így csak megvárom, amíg végzünk és figyelmen kívül hagyva a szédülésemet kutatnék fel valakit, akitől többet megtudhatok, de egy nővér előbb talál meg engem.
- Maga lenne Manuel anyukája? - teszi fel a kérdését, én pedig egyből bólintok a kérdésre.
- Igen, én vagyok. Jól van? - kérdezek rá egyből, de csak mutatja, hogy kövessem őt, és arról beszél, hogy még vizsgálják őt, azonban mivel nyugtalan, jobb lenne ha én is a közelben lennék. Sietősebb léptekkel haladok a kelleténél, de persze a nővér felől történő érdeklődés nem marad el az állapotomat illetően.
- Pár karcolás csak, szóval egybe maradok. - válaszolok nyugodtabb hangon, és mikor megérkezünk, integetni kezdek Manuelnek, de zavarni sem szeretnék túlságosan, így csak szavakban nyugtatom őt és egyben megkérem őt, hogy amíg vizsgálják, ne nagyon mocorogjon, én pedig nem megyek sehova, szóval nem kell félnie.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jules & Dave | after the accident
Jules & Dave | after the accident EmptyCsüt. Márc. 28 2019, 00:34

Jules and Dave
after the accident

Őszintén szólva sajnos nincs túl sok tapasztalatom négy év körüli gyerekekkel, bár ezt vehetjük szerencsének is, ha azt vesszük alapul, nem mindennapos dolog, hogy hasonló korúak érkeznek hozzám egy-egy életveszélyes baleset után a traumatológiára. Az egyetlen kölyök az életemben, akivel mondhatni állandó kapcsolatom van, az az unokahúgom, de már ő is tinédzser. Ettől függetlenül persze szeretem a kicsiket, meg általában jól kijövök velük, és mi tagadás, már abban a korban vagyok, hogy néha magam is elképzelem, jó lenne majd valamikor saját csemete is. Na, nem mintha lenne időm családalapítással foglalkozni a munkám meg a gyógyszergyár mellett, vagy akár komolyabban ismerkedni, és nem is áll szándékomban semmit elkapkodni. Csak jelen pillanatban, amikor a kis Manuel sérülten, rémülten az anyjáért rimánkodik előttem, való igaz, azt kívánom, bár jobban értenék a nyelvükön, vagy lenne kicsivel több tapasztalatom velük. A közelebb hozott ultrahang-gép azonban láthatóan felkelti az érdeklődését.
- Az milyen gép? Olyan, ami az űrhajókon szokott lenni? Mintha mi is egy űrhajón lennénk - hajol is kicsit közelebb a monitorhoz, nekem meg egy pillanatra a magasba szökik a szemöldököm, és kis híján el is nevetem magam, de hamar felveszem a fonalat.
- Persze, pajti, ez éppen olyan. Egy űrhajón vagyunk, és természetesen te vagy a kapitány – bólogatok, és hagyom, hogy kicsit megvizsgálja az eszközt, mielőtt használni kezdeném rajta. Akkor azonban egy szőke, fiatal hölgy lép közelebb hozzánk, és a szemem sarkából látom, hogy mutogat valamit a fiúnak.
- Ön biztos Manuel kapitány anyukája – fordulok felé, miközben a kis srác igenlően bólint, és visszainteget. - Én Dr. Dave Connor vagyok. Úgy tűnik, a fiának eltört az alkarja, de máris megnézzük ultrahanggal, és azonnal kiderül, mi a helyzet – küldök felé egy biztató mosolyt, egyben intek is, hogy bátran jöjjön közelebb. Biztos vagyok benne, hogy mindketten nyugodtabbak, ha egymás közelében lehetnek. Aztán óvatosan lefektetve a kicsi karját, kezdem vizsgálgatni. Az arcomon ülő barátságos mosoly azonban néhány röpke pillanat után el is tűnik, és egyre komorabbá válok. Váltok egy pillantást a gyakornokommal is, aztán alig észrevehetően bólintok.
- Manuel, figyelj csak! A másodpilóta – bökök fejemmel a rezidens felé – megmutatja neked a szívmonitort is, addig én váltok egy-két szót az anyukáddal – azzal odébb is terelem kicsit a szőkeséget, a függöny túloldalára.
- Az a helyzet, hogy a törés a fia karjában nagyon közel esik a könyökéhez, és ilyen ízület közeli töréseknél sajnos nem elég rögzíteni és begipszelni. Először meg kell műtenünk. De ne aggódjon, ez egy rutinműtét, és egyáltalán nem tart sokáig. Viszont a fejét ért ütés miatt javasolnék előtte egy CT vizsgálatot is – közlöm a nővel a véleményemet. Ezek olyan dolgok, amelyekre szülőként neki kell rábólintania, és esetleg utánaérdeklődnie előbb, hogy mennyit fedez ebből a biztosításuk. Sajnos olyan világban élünk, amiben sokan nem tehetik meg maguknak, hogy megfeledkezzenek ezekről a dolgokról. Itt főleg a CT az, ami költséges, ha az embernek saját zsebből kell fizetnie, viszont én nyugodtabb lennék, ha az altatás és egyéb beavatkozások előtt meggyőződhetnénk róla, hogy véletlenül sem léphet fel agyi vérzés a baleset miatt.
- Viszont amennyiben beleegyezik, én szeretném mielőbb elvégezni az operációt, mert ha sokáig várunk, fokozódik annak az esélye, hogy maradandóan sérülnek a karjában az idegek... - teszem hozzá még komolyan.




In a room full of art, I'd still stare at you.
mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Jules & Dave | after the accident C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Jules & Dave | after the accident 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Jules & Dave | after the accident A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Jules & Dave | after the accident 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Jules & Dave | after the accident Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Jules & Dave | after the accident
Jules & Dave | after the accident EmptySzomb. Ápr. 06 2019, 22:44


dave&jules
And in the middle of my chaos, there was you

Nem tudnám szavakba önteni mi játszódik le a fejemben azokban a percekben, amik a balesetet követően rohamos sebességben telnek el. Szinte alig fogom fel az első kérdést, már egy másik következik, de mögötte szorosan tolong még jó pár, mégis alig tudok már az elsőre is választ adni, mert csak Manuel jár a fejemben és az, hogy minél inkább túl legyünk ezen a rémálmon úgy, hogy ő neki nem lett belőle nagyobb baja. Egyáltalán hogyan történhetett meg mindez? Tisztán rémlik, hogy körülnéztem és mégis a következő pillanatban az az autó a semmiből került elő. Eddig sosem értettem miért mondják ezt állandóan, hiszen úgy véltem valami előjele biztosan akad a balesetek nagy részének, most azonban mégsem tudnám pontosan megfogalmazni, hogy a mi esetünkben mi volt az. Talán a sokk, az aggodalom és minden, ami ezek után elönti egy józan elmét képes elfeledtetni velünk létfontosságú részleteket, hogy mikor ott állunk a rendőrök előtt, akiknek részletes leírást kellene adnunk, csak homályosan emlékezzünk és vele együtt félszavakban reagáljunk – mint ahogyan azt én is teszem most. A férfi szerencsére megértő, és bár többször is felteszi ugyanazt a kérdést, hátha a két kérdés között eltelt pár másodpercben eszembe jutott valami, mégis válaszként ugyanazt kapja, ezért inkább elnézést kér és hozzáteszi, hogy ő csak a munkáját végzi.
- Ha valami..bármi eszembe jut, akkor személyesen fogom felkeresni, de egyelőre tényleg képtelen vagyok többet mondani. – ajánlom fel megközelítőleg kedvesen, noha a türelmetlenségem elnyomja ezen tulajdonságomat, mégis örülök, hogy nem kell sokáig győzködni a férfit, mert miután leírja pontosan az elérhetőségeket, magamra is hagy a kétségekkel teli gondolataimmal együtt, amelyek nem túl sok jót hoznak magukkal. A történtek óta most először van időm felmérni az állapotomat, de csak a fejfájás gyötör, vele együtt pedig mindaz a rémes gondolat, ami megfordul a fejemben a kisfiam távollétében. Biztosan félhet, hiszen nem tudhatja mi zajlik körülötte, de bármennyiszer is próbálok érdeklődni vagy elcsípni valamiféle információmorzsát, amivel kapcsolatban megnyugodhatok, egyszerűen falakba és tanácstalan zsákutcákba ütközök, mellette pedig mindannyian arra kérnek, hogy várnom kell és legyek türelemmel. Mégis hogyan lehetnék nyugodt vagy bármi ehhez hasonló, amikor semmit sem tudok? A váróban ülök le pár másodperc erejéig és a lábaimon dobolgatok ujjaimmal, de nem keltek ezzel nagy zajt. Többször is körülnézek, és megpróbálok úgy mocorogni, hogy ezzel ne zavarjam az arra járó dolgozókat és egy másodpercig a szemeimet is behunyom, hogy felidézzem a rendőr szavait. Mindenki csak a munkáját végzi. Ellenkező esetben én is arra kérnék mindenkit, hogy várjon, amíg többet nem tud, hiszen olyan információt nem adhat ki, aminek semmi igazságalapja. Csak ezt a másik oldalról tapasztalni baromira nehéz, főleg mikor csak arra vágyom, hogy lássam Manuelt és magamhoz ölelhessem amíg azt mondják, hogy nem lesz komolyabb problémája.
Annyira elmerengek mindezen, hogy mielőtt újabb kört tehetnék érdeklődés gyanánt, egy nővér talál meg előbb, aki úgy tűnik számomra értékes információkkal tud szolgálni. Az izgatottság különös keveréke tör felszínre bennem és úgy követem, mintha az életem múlna rajta, de közben figyelek minden egyes apró kis részletre, ami elhangozhat Manuellel kapcsolatban, ámbár többet már csak az őt vizsgáló orvostól tudhatok meg. Mindenesetre jó látni őt és ez segít abban, hogy könnyedebbnek érezzem a mellkasomon lévő nyomást, amit az aggodalom képzett bennem. Tudom, hogy ügyes, bátor kisfiú, de ugyanakkor azt is, mennyire nehezen találja fel magát idegenek között és most egy egész csoport veszi őt körbe.
- Szóval műtét.. – ennyit fogok fel hirtelen az orvos szavaiból, aki természetesen több mindent is elmond, de egyelőre csak ez ragad meg. Ezt követően pedig a többi is lassacskán utoléri elődjét. Ennyit az aggodalmam eltűnéséről. – Gondolja lehet komolyabb probléma is az ütés miatt? – teszem fel most én a kérdésemet, karjaimat pedig összefűzöm magam előtt, és dobolgatni kezdek bal karomon, miközben magamban ezernyi döntés és gondolat cikázik. A szüleim szükségét érzik, hogy egy bizonyos összeget elküldjenek minden hónapban. Nekünk. Manuelnek a sulihoz, bármilyen okból és bárhogyan is próbáltam őket rávenni, hogy erre nincsen szükség, mert megvagyunk, mégis most úgy érzem hihetetlenül jól döntöttem, amikor nem makacskodtam, helyette a jövőnkre gondoltam és tettem félre belőle.
- Persze..vagyis igen. Beleegyezek, mert azt nem szeretném, hogy nagyobb baja legyen. – bólintok rá, mégis úgy érzem magamat mint egy idegesség gombóc, amely kusza gondolatokból áll össze és bármelyik percben képes lenne megsemmisíteni önmagát. Szóval összevetve nagyon is félek a következő fejleményektől, azt viszont mégsem szeretném, hogy bármilyen nagyobb problémája legyen Manuelnek a balesetből, én tőlem pedig az orvosi dolgok nagyon, de nagyon messze állnak, így annyit tehetek, hogy bíznom kell a velem szemben álló férfi szavaiban és tudásában. – Odamehetnék hozzá előtte? – kérdezek rá azért, végül meg is magyarázom ennek okát. – Nyugodtabb lennék, és szerintem ő is. – teszem még hozzá gyorsan, mert bár nem szeretném húzni az idejüket, mégis jól esne még a műtét előtt a közelében lenni egy pár másodperc erejéig.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jules & Dave | after the accident
Jules & Dave | after the accident EmptyCsüt. Ápr. 11 2019, 19:45

Jules and Dave
after the accident

Az, hogy a kiskölyökkel kicsit játékosabbra vesszük a figurát, láthatóan segít neki, ez pedig az én munkámat is megkönnyíti. Nem tűnik már olyan riadtnak, inkább kicsit kíváncsinak. Ezt jó jelnek veszem, már csak azért is, mert egy ilyen trauma, mint az autóbaleset, amely után a gyerek magára marad egy csomó idegen között, egy ilyen steril környezetben, ez egy életre maradandó nyomot hagyhat benne. De ha most jól veszi a „kanyarokat”, később is könnyebb lesz neki túllépnie az egészen. Szerencsére az anyuka is hamar felbukkan, de ahogy elnézem, ő talán még rémültebb, mint Manuel volt kezdetben. Ami persze szintén teljesen érthető. Ahogyan az is, hogy a műtét gondolata elborzasztja, vagy aggodalommal tölti el. Hiszen a fia még olyan kicsi. Nincs saját gyerekem, ezért legfeljebb csak elképzelni tudom, mennyire sokkoló lehet egy ilyen szituáció, azzal szembesülni, hogy a csemetémnek kés alá kell feküdnie egy ilyen élet-halál helyzet után. Éppen ezért igyekszem a lehető legtürelmesebben, megnyugtató hangon elmagyarázni mindent. A sérülés komoly, és mielőbb kezelésbe kell vennem a kicsi karját, de ez egy rutinműtét, elenyésző kockázattal, és elég biztos vagyok magamban, hogy kijelenthessem, semmi gond nem történhet. Igyekszem ezt a magabiztosságot sugározni a nő felé is.
- Kicsi az esélye annak, hogy az ütés komolyabb károkat okozott, és mivel még ennyire fiatal, minden esély megvan rá, hogy maradéktalanul felépül minden sérülésből. De igen, sajnos megvan az esélye, hogy vérzés alakulhatott ki, mikor beütötte a fejét, és a műtét során jobb, ha tudjuk, hogy számolnunk kell-e ezzel az eshetőséggel, vagy sem – válaszolom meg a kérdését. És amint beleegyező választ kapok, már bólintok is, és fordulnék a csapatom felé, amikor érkezik felém a kérés.
- Persze, egész nyugodtan. A CT vizsgálóba is elkísérheti a fiát, viszont ott már csak az üvegen túlról követheti nyomon az eseményeket, illetve onnan tud hozzá beszélni is... - magyarázom is el, mi vár ránk, aztán egy mozdulattal magam elé tessékelem, hogy menjen csak előre a fiához. Amíg ők váltanak pár szót, én a gyakornokommal egyeztetek, majd intek, hogy indulnunk kell. Egy kerekesszéket hoz közelebb az egyik nővér, amibe át is ültetjük Manuelt.
- Figyelj csak, kapitány! Most megyünk, és mutatok neked valami még izgalmasabbat, mint ezek a gépek. Egy olyan igazi űrhajós kabint, hasonlót ahhoz, amiben az űrhajósok szoktak aludni... - próbálom számára már előre is szimpatikusabbá és érdekesebbé tenni a CT vizsgálatot.
- Hűűű! Tényleg? - kérdez is vissza lelkesen, mire elmosolyodva bólintok, és már haladunk is a vizsgáló felé.
- Ehhez át kell cserélnie a ruháját kórházi köntösre – magyarázom az anyukának, miközben a holmira mutatok, amit Maggie nővér már hoz is nekik. Lényeges, hogy olyan holmit viseljen a páciens, aminek biztosan tudjuk, hogy nincs semmilyen fém kiegészítője, hiszen a gép erősen mágneses. Kapnak is pár percet az átöltözéshez, addig nekünk is esélyünk van előkészíteni mindent.
- Manuel, most fontos, hogy teljesen mozdulatlan maradj. Tudod, mintha az alvókabinban lennél, és aludnál. Mit gondolsz, menni fog? - kérdezem immár az üvegablakon át, a hangközvetítőbe beszélve. Szerencsére az egész nem tart sokáig, hiszen csak a fejéről kell képeket kapnunk, nem az egész testéről.
- Ott is van – mutatok egyszer csak a monitorra a gépet kezelő kolléga válla felett. – Valóban van egy kis bevérzés, de nagyon minimális. Ez magától fel is fog szívódni rövid időn belül, szóval nem lesz gond, de azért szemmel tartjuk majd – magyarázom el ismét a szitut az aggódó édesanyának. - Ez azt jelenti, hogy a műtétnek sincs semmi akadálya. Minden rendben lesz – szorítom meg finoman a vállát futólag, biztatásul. Aztán már jelzem is a kollégáknak, hogy készíthetik a műtőt.
Valamivel később, ahogy Manuelt az OR felé toljuk, még a hozzátartózok kívül tartására szolgáló, a padlón kihúzott vörös csík előtt megállítom a csapatot.
- Idáig kísérhette a fiát. Búcsúzzanak el, és... hamarosan újra találkoznak – biztatom mindkettőt előbb az egyikre, majd a másikra pillantva, aztán hagyok nekik ismét néhány pillanatot. Végül amikor továbbtolják a hordágyat, én még egyszer szembefordulok a szőkeséggel. - Nem lesz semmi gond, ígérem. Én az ön helyében ellátogatnék addig a büféhez. Igyon meg egy kávét... vagy még jobb, ha teát. Kiváló nyugtató teáik vannak. Mondja meg a pultnál a srácnak, hogy Dr. Dave küldte, és tudni fogja, mire van szüksége. A lényeg, hogy próbáljon nyugodt maradni... a fiáért... - teszem még hozzá, aztán elsétálok a műtő felé.
Az operáció természetesen megy, mint a karikacsapás, és gond nélkül zárul. Bár volt rajtam egy kisebb nyomás kezdés előtt a tény miatt, hogy a páciens ennyire fiatal, de amint megejtettem az első vágást, már az is elszállt. Úgy másfél, két órával később indulok az anyuka keresésére, hogy közöljem vele a híreket.
- Ahogy ígértem: minden rendben ment. Még nem ébredt fel az altatásból, de hamarosan bemehet hozzá. Mi lenne, ha addig megnézném azokat a sérüléseket? – bökök állammal a nő feje és válla felé. Az előbbit, úgy látom, ő is kicsit beüthette a kocsiban, az utóbbit pedig felhorzsolhatta a biztonsági öv. Nem tűnnek komolynak, de azért nem árthat, ha kicsit szemügyre veszem. - Manuel is biztosan nyugodtabb lenne, ha magához térve azt látja, hogy az édesanyját is ellátta valaki – veszem elő az aduászt az érveléshez. - Közben pedig átbeszélhetnénk a továbbiakat. Ne haragudjon, mit is mondott, mi a neve? - kérdezem, miközben már az egyik szabad vizsgáló felé terelem, fél karral futólag a hátát érintve. Tulajdonképpen nem hiszem, hogy bemutatkozott volna, legfeljebb az egyik nővér említette a nevét, de a kavarodásban nem jegyeztem meg.




In a room full of art, I'd still stare at you.
mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Jules & Dave | after the accident C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Jules & Dave | after the accident 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Jules & Dave | after the accident A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Jules & Dave | after the accident 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Jules & Dave | after the accident Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Jules & Dave | after the accident
Jules & Dave | after the accident EmptySzer. Május 01 2019, 20:39


dave&jules
And in the middle of my chaos, there was you

Azt nem jelenthetem ki egyértelműen, hogy nyugodtabbá váltam a műtét gondolatától, ugyanakkor azt is tudom jól, hogy a velem szemben álló orvos bizonyára érti a dolgát és nem ajánlotta volna fel, hacsak nem ez az egyetlen esélyünk, hogy minden a legnagyobb rendben menjen. Ugyan a szívverésem olyan ütemet ver, hogy félő a külvilág is hallja majd a bennem kavargó érzések következményét, mindezek ellenére rábólintok azokra, amiket felsorol és miután engedélyt kapok rá, hogy eltöltsek pár másodpercet a fiammal, nem is késlekedek tovább, hogy ezt kihasználjam. Tudom, hogy Manuel bátor fiú, ugyanakkor azzal is tisztában vagyok, hogy fél, de az orvosa úgy tűnik minden lehetséges módon próbálja megnyugtatni őt, ez pedig engem is némiképpen abba az irányba sodor, ahol a félelmeim minimálisan ugyan, de lecsillapodhatnak. Figyelmesen követem az eseményeket, velük együtt pedig az elhangzott szavakat, habár csak apró mértékben értem miről is lehet szó, de azért jól esik, hogy Dr. Connor beavat abba, amibe csak lehetősége engedi. Jobb így, hogy tisztább képet kaphatok Manuel állapotáról és ha még nem is értem teljesen, hogy miről is van szó, legalább nem kell a sötétben tapogatóznom vele kapcsolatban. Az átöltözést követően Manuelt a másik helyiségbe kísérik, de még így is követhetem az eseményeket és minimális mértékben, de legalább segítségére lehetek Manuelnek abban, hogy megnyugtatom őt jelenlétemmel, ez pedig úgy vélem mindkettőnknek nagyon sokat számít. Még mindig képtelen vagyok felfogni miképpen történt a baleset és bármennyiszer is igyekszem végig pörgetni magamban az egymást követő emlékfoszlányokat mindig egy-egy valami kimarad, amely miatt értelmetlenné válik az egész. Nem csak a filmekben történik az amikor azt hangoztatják: olyan gyorsan történt minden. Mert bárhogyan is nézem, a való élet is hasonlóan alakult.
Még egy kis időt kapok, hogy elbúcsúzzak tőle, így közelebb lépve hozzá pár nyugtató szóval teszek neki ígéretet azzal kapcsolatban, hogy minden rendben lesz és biztatom afelől, hogy ügyes lesz, ez pedig minden rossz érzése ellenére is egy mosolyt csal az arcára, ami akaratlanul engem is eme reakcióra késztet. Még egy gyors homlokára hintett puszit kap és csak ezután teszek egy lépést hátrébb, hogy ne zavarjam meg azokat, akik a munkájukat végzik.
- A tea egészen jól hangzik. Köszönöm. – mosolyodok el egy röpke pillanatra, de többet nem fűzök hozzá, hiszen feltartani sem szeretném őt. Tudom magamról, hogy bármit megtennék Manuelért, de a nyugodtság egy olyan állapotnak bizonyul most, amit egészen nehezen tudok csak elérni. Mindenesetre megpróbálom és ehhez egy forró ital bizonyára jó kezdőlépésnek bizonyul.
A büfében ücsörögve csigalassúsággal telik az idő és többször is az ajtó felé vándorol a tekintetem, hátha ismerős arcokra bukkanok fel, de bármennyiszer is próbálkozom ezzel, egyelőre nem járok sikerrel. Annak érdekében, hogy lefoglaljam magamat inkább a teára összpontosítok és a környezetemre. Túl sokan nem lézengenek itt és az a pár ember is az itt dolgozók közül van, akik átmeneti szünetüket töltik. Nem folyok bele a körülöttem lévők beszélgetésébe, de némiképp ez a nem túl zavaró hangzavar eltereli a figyelmemet a túlságosan nem kellemesen alakuló gondolataimról és ebben az a pár perc is meglehetősen segít, amit telefonálással töltök el. Tudtam jól, hogy nem húzhatom sokáig azt, hogy beavassam a szüleimet a történtekbe, hiszen ez náluk mindig is így ment: minél előbb tudták meg a rossz hírt, annál jobban tudták kezelni azt. Később viszont ez már nem volt garantált. Természetesen nagyon nehéz volt megmagyarázni nekik, hogy mi történt, de őket is igyekeztem megnyugtatni azokkal a szavakkal, amiket én kaptam és hozzátettem még ígéretként, hogy értesíteni fogom őket minél többet tudok. Persze anyám egyből a fejébe vette, hogy kocsiba ül és egyenesen Manhattanbe jön, de még időben lebeszéltem őt erről, hiszen nem hinném, hogy most jót tenne Manuelnek is a felhajtás, és ahogyan a szüleimet ismerem, minden lenne ott, csak pihenés nem. Még emlékszem gyerekkoromból, hogy mennyire felfújtak egy apró megfázást, így bármennyire is jól esik a másiktól kapott törődés, azt a fajta őrületet nem kívánom most a fiamnak, amit nekem kellett akkoriban átélni. Ennek ellenére végig hallgatom türelmesen a jó tanácsokat, melynek a fele is soknak bizonyul, de nem akarom még inkább elkeseríteni a vonal túlsó végén lévő nőt azzal, hogy nem fogadom meg mindazt, amit mond. Tudom, hogy mihelyst megérezné az ellenkezés akár apró szikráját is, már nem lehetne őt lebeszélni arról, hogy idejöjjön. Még egy kis ideig velük beszélgetek, de azalatt az idő alatt is többször az ajtó felé tekintgetek, végül viszont már csak akkor térek vissza a teám elfogyasztásához, mikor bontom a vonalat.
Nem tudnám megmondani mennyi idő telik el, de egyfajta megkönnyebbülést és az idegesség keverékét ébreszti bennem az orvos megjelenése, azonban a szavai csak az egyiket hagyják érvényesülni és ez szerencsére nem az utóbbi.
- Ez..ez nagyon jó hír. Köszönöm, Dr. Connor. El sem tudja képzelni mennyire jó ezt hallani. – nem tudom ilyen helyzetekben mi a teendő, de biztosan nem az, ahogyan normális esetben reagálnék. Nem ölelhetem meg őt egyszerűen mint valami hibbant, habár teszek egy kósza lépést közelebb hozzá, azonban még időben lebeszélem magamat a felesleges bajba kerülésről. – Hogy ezeket itt? – próbálok én is a sérüléseim felé tekinteni, de nem megy olyan könnyen. – Nem nagy ügy. Szerintem megmaradok pár karcolástól. – mosolyodok el haloványan, végül viszont egy beletörődő sóhajt hallatok. – Mondták már, hogy jó a meggyőzőereje? – kérdezek rá, hiszen mihelyst Manuelt felhozta, egyszerűen átbillentett tiltakozásom ellenkezőjére és logikusan átgondolva igaza van. Milyen anya lennék, ha még plusz idegeskedésnek kitenném őt? Micsoda manipulatív orvosok vannak errefelé. Hihetetlen!
- Istenem, sajnálom..azt hittem már korábban bemutatkoztam. – nyújtom felé a kezemet és a heves mozdulat nem túl kellemes utóhatást okoz a vállamban, de nem adom ennek nagyon jelét, csak egy apró fintorra húzódnak ajkaim miatta. – Juliet vagyok. Juliet Brewster, de jobban szeretem a Julest. – nem mintha ez bárkit is érdekelne, de általában elmondom, hátha valaki megjegyzi. Ha meg nem, az sem baj, hiszen ez a nevem, így valahogy muszáj lenne amúgy is szólítania. – Azt hiszem mégiscsak nem lenne ellenemre, ha megnéznénk azokat a karcolásokat. – teszem még hozzá egy mosollyal, most már én is hozzáadva beleegyezésemet, azonban rábízom, hogy merre is haladunk tovább, mert én biztosan kóvályoghatnék másnapig, akkor se tudnám hova is szeretne vinni.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jules & Dave | after the accident
Jules & Dave | after the accident EmptyVas. Május 26 2019, 23:08

Jules and Dave
after the accident

Ez ugyan nem egészen életmentő műtét, de nem minden nap kerül a késem alá egy négy éves kisfiú, pláne nem sürgős esetként. Persze hozzá vagyok edződve, hogy gyorsan hozzak meg fontos döntéseket, gyorsan reagáljak, és alkalmazkodjak a helyzethez, erre jó alap volt a katonaság is. De ez már nem Afganisztán. Nem felnőtt katonák a pácienseim, akik önként választották ezt az utat, és mind tapasztaltak már bizonyos fokú fájdalmat. Bár valójában nem igazán lehet, nem is érdemes összehasonlítani ezt a két dolgot. A csatatér egy egészen más világ. A lényeg, hogy szeretem, amit csinálok, szeretem érezni, hogy jót teszek, megmentek vagy feljavítok életeket. Hogy hasznos vagyok. Néha vagyok annyira önelégült és nagyképű is, hogy azt higgyem, bizonyos esetekben csodát is tehetek. Bár most nincs szükség csodára, csak biztos kézre, és a magabiztosságomra, illetve hogy ezt mutassam a csapatom felé is, akik a kis Manuel felett nekem asszisztálnak.
A műtét végén pedig elégedetten hagyom el az OR-t, hogy az izgulva várakozó anyuka keresésére induljak. Remélem, megfogadta a tanácsomat, és fordult egyet, megivott valamit, mert azzal senkinek nem tett jót, ha a folyosó végén a körmeit lerágva toporzékolta végig a közel két órát. Mikor megtalálom, és közlöm vele a jó hírt, lelkesen hálálkodik. A karját finoman megszorítva bólintok mosolyogva biztatásul, ezzel is kifejezve, hogy most már minden rendben lesz. Az ilyesmit egyébként amúgy sem tudom soha, hogyan is kéne lereagálnom. Csak a dolgomat végeztem, de általában a páciensek hozzátartozóival együtt örülök én is egy-egy sikeres műtétnek, és talán a biztató, együttérző mosolyom elég is.
Természetesen a vészhelyzet elmúltával fel is ajánlom, hogy az anyukát is szívesen ellátom, hisz nem árthat kitisztítani a sérüléseit, de azonnal hárítana. Csakhogy én nem adom fel ilyen könnyen. Sejtem, hogy a fia emlegetése elég lesz a meggyőzéséhez.
- Örvendek, Jules – bólintok szélesedő mosollyal, lágyan kiejtve a nevét, mert egész aranyosnak találom a módot, ahogy bemutatkozik nekem. - Persze más körülmények között jobb lett volna... - főzöm hozzá az ártalmatlannak szánt megjegyzést, de csak utólag kapcsolok, hogy külső szemmel ez kicsit talán flörtölésnek tűnhet.
- Orvos vagyok... – vonok vállat a kérdésére, és kicsit elnevetem magam. - Az a dolgom, hogy meggyőzzem a pácienseimet arról, ami a javukat szolgálná – billentem oldalra a fejem, aztán mutatom is az irányt, hogy merre tessék. A vizsgálók nincsenek is messze, hamar el is foglalom magunknak az egyik függöny mögötti területet.
- Megtenné a kedvemért, hogy felül a vizsgáló ágyra, és kicsit szabaddá teszi a nyakát a horzsolásoknál? - kérdezem kedvesen, miközben összeszedem, amire szükség lehet.
- Hogy van a feje? Fáj? Volt eszméletvesztés, szédülés vagy hányinger? - teszem fel a rutinkérdéseket, miközben elhelyezem a kis fémtálcát a gézzel, fertőtlenítővel és egyébbel mellette az ágyon, majd közvetlenül elé lépek. A feje bal oldalát fogom meg finoman, hogy stabilan tartsam egy-két pillanatig, amíg közelebbről is megvizsgálom a sebet. Szerencsére nem olyan komoly. Ha letisztogattam a rászáradt vért, többet látok majd, de szerintem elég lesz csak ragasztani is.
- A férje is a kocsiban volt a baleset során? - Egy újabb ártalmatlannak szánt faggatózás, csupán azzal a céllal, hogy ha szükséges volna, utánajárjak az apa hogylétének, ha szeretné. És ismét pillanatokkal később kapcsolok, hogy ez akár ismét egy flörtölésre tett kísérletnek tűnhet. Nem tudom, mi van velem, talán csak fáradt vagyok... bár Ms. Brewsternek valóban elképesztően szép kék szemei vannak...




In a room full of art, I'd still stare at you.
mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Jules & Dave | after the accident C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Jules & Dave | after the accident 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Jules & Dave | after the accident A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Jules & Dave | after the accident 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Jules & Dave | after the accident Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Jules & Dave | after the accident
Jules & Dave | after the accident EmptySzomb. Jún. 01 2019, 21:43


dave&jules
And in the middle of my chaos, there was you

Ritkán akadt olyan a családban, hogy bárki is komolyabb sérülést szenvedett és kórházba került, így bármennyire is érdekesen hangzik, hála az égnek nincsenek tapasztalataim abban, hogyan készüljek fel egy olyan szintű érzelmi kikészülésre, mint amit az eredményez, mikor egy családtagodra műtét vár. Tudom jól, hogy elméletben ez egy rutinműtét és minden a legnagyobb rendben lesz, mégis amit a józan eszemmel már nagyjából felfogtam, az minden más és jól kiélezett érzékemhez nem jutott el ennyire gyorsan. Mindezek ellenére a doktorúr igyekszik kedvesen nyugtatni és a teát is felajánlja, mintegy segítő szándékkal, amelyet abban a pillanatban ugyan nem, de a későbbiekben hálásan megköszönök neki, mert valószínű rosszabb helyzetbe talált volna rám a forró ital nélkül. Amúgy sem volt egy kellemes élmény elmagyarázni a szülőknek azt, amit még magam sem tudok túlságosan jól és ne bizalmatlanul fogadni, de úgy tűnik a hosszantartó telefonos beszélgetés mindannyiunknak segít némiképpen lecsillapítani a bennünk felszínre törő aggodalmat.
Dr. Connor ugyan túlságosan sok időt nem tölt távol, mint amennyi az én fejemben megfordul, mégis a büfében várakozva egy örökkévalóságnak tűnik, míg visszatér sokkal jobb és számomra nyugtatóbb eredményekkel Manuel műtétjéről. Jóllehet nem akarok túlzásba esni az örömöm ezernyi módon történő kifejezésével, mégis lelkesebbre sikeredik tőlem, mint ahogyan az hivatalos és egyben nyilvános körülmények között talán megengedett lett volna, így inkább azon vagyok, hogy lenyugtassam magamat és válaszoljak a korábban feltett kérdésemre, mégpedig a nevem kilétére.
- Higgye el, én is jobban örülök az emberekkel való találkozásnak, ha szalonképesebb vagyok ennél. – mosolyodok el arra adva választ, hogy a körülmények akár jobbak is lehettek volna erre. De talán ha az elején szembesül a legrosszabbal, akkor később már csak jobb lehet? Mármint kétlem, hogy mi eljutunk a később fázisig, szóval nem is értem miért pörgetem ezen a gondolataimat, de logikusan, más emberekkel, más férfivel és nővel ez így működne. Elméletben. Mindezek ellenére abban igazat adok, hogy ismerkedtem már meg bizalomgerjesztőbb helyen is emberekkel, mintsem a kórház épülete és biztosan valahol ő is így van ezzel.
Nem vagyok túlságosan oda azért, hogy megvizsgáljanak, mert sosem szerettem, de abban a pillanatban, hogy Manu neve említésre kerül, egyből az én büszkeségem, akaraterőm vagy nevezzük bárminek hirtelen semmivé foszlik és ennek hangot is adok.
- Jogos érv. Abba meg hogy köthetnék bele, ha jól végzi a munkáját? – egy ártatlan pillantással jelzem, hogy megfogott, és mielőtt úgy igazából csendbe maradhatnék, inkább jó ötletnek tartom, hogy folytassam. - Nem mintha szeretnék annyira kötözködni másokkal vagy ilyesmi. – teszem hozzá gyorsan, mielőtt azt hinné, hogy én minden áron azért vagyok itt, hogy kielemezzem szóról-szóra a szavait vagy elemeiről-elemeire a munkáját, végül viszont abbahagyom a felesleges magyarázkodást, ami a részemről történik és követem őt a vizsgálók egyikéhez. Kérésére felhelyezkedek az ágyra, a felsőmet és hajamat pedig úgy igazítom el, hogy az ne zavarja meg őt a munkájának végzésébe.
- A szédülés volt az egyetlen. De ez gondolom lehet az ütközéstől is, nem? – pillantok fel az arcára válaszokért kutatva, amikor közelebb lép és éppen emiatt mintha zavarba is érezném magamat egy másodperc erejéig. Olyan régóta tartottam meg az emberekkel a három lépés távolságot, hogy az elmém visszafejlődött egy tizenéves szégyenlős kislánnyá, aki zavarba jön, ha valaki belelép az aurájába. Ideje figyelmeztetnem ezt a posztereken szereplő, sztárokért áhítozó énemet, hogy a doktorúr érintése csakis azért következik be, mert ez a munkája és nem azért, mert bármiféle érdekeltsége is lenne felém és úgy tűnik lassacskán bele is törődik ebbe.
- Meg is lepett volna.. – felelek egyből, a személyiségemhez ragaszkodva és még el is mosolyodok mellé. – Mármint azért, mert nincsen férjem. Csak ketten vagyunk Manuellel a világ ellen. – fűzök hozzá most már egy értelmesebb választ is a kérdéséhez, abba viszont már nem megyek bele, hogy miképpen jött létre a fiam, meg a többi kacifántos életutamba, mert ezekre a részletekre biztosan nem kíváncsi.
- Ezeknek nyoma is marad? – érdeklődök célozva itt ezalatt a sérülésekre. – A diákjaim biztosan oda lesznek a menő tanárnénijükért, ha megmarad. – fejtem ki kérdésem okát, mintegy könnyedebbre véve a dolgot, hogy oldjam a bennem lévő feszültséget és idegességet, ami már egy pár órája nem akar elhagyni engem.  


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jules & Dave | after the accident
Jules & Dave | after the accident EmptySzomb. Jún. 15 2019, 22:15

Jules and Dave
after the accident

Csak halvány mosollyal felelek a nő a saját külsejével kapcsolatos megjegyzésére. Amikor a körülményeket emlegettem, nem éppen erre céloztam. Szerintem még így is szalonképesebb sokaknál, akik ide betévednek, tekintve, hogy a baleseti osztályon vagyunk. De az adott szituációtól függetlenül is csinos, és biztos vagyok benne, hogy nem kell sok számára a hétköznapokban sem ahhoz, hogy „szalonképessé” váljon. Ilyesmit azonban csak nem mondhatok egy páciensemnek, ezért marad a csendes somolygás. Aztán mintha kicsit bele is zavarodna a saját mondandójába a munkavégzésem és a kötekedésre való hajlama firtatásának környékén, amire alig észrevehetően, hangtalanul fel is nevetek.
- Ne aggódjon, megértem. Egy ilyen helyzetben az embert „kézről kézre adják” az illetékesek. Rendőrök a vallomás felvételével, ápolók, orvosok, és a páciens nem tehet mást, át kell adnia az irányítást a sorsa és az élete felett a hozzáértőknek, ami félelmetes lehet. Főleg ha egy gyerek is érintett. Szóval ha kötözködni is támadna kedve, az is szíve joga. - Nyugtatom meg. A munkám során ilyet nap mint nap látok. Rémült emberek, akik túl egy sokkon – vagy épp annak a kellős közepén – bekerülnek ide, sérülten, a szeretteikért aggódva, vagy az életüket, az épségüket féltve. Mi, akik itt dolgozunk, már tudjuk, hogy ez nem egy természetes állapot, és a páciensek gyakran nem úgy viselkednek vagy reagálnak, ahogy a hétköznapokban tennék. Ezért kell mindent bevetni annak érdekében, hogy megnyugtassuk őket, hogy biztosítsuk arról, hogy jó kezekben vannak, és hogy esetenként meggyőzzük őket arról, ami a javukat szolgálná, de az ijedtségtől, idegességtől ezt maguktól nem látnák be.
- Igen, a szédülést több minden okozhatja. A feszültség és a fáradtság is, többek között – jegyzem meg, hiszen ilyen kései órában valószínűleg általában már aludni szokott. – De azért mindjárt ellenőrzöm ezt is. Megtenné, hogy követi az ujjamat a tekintetével? - kérdezem, és ha engedelmeskedett, a felső zsebemből kiemelek egy kisebb lámpát is, és kicsit megmozgatva azt az orra előtt, a szemeibe világítok. - A pupillák jól reagálnak. Nem hiszem, hogy az ütésnek bármi komolyabb hatása lenne – ingatom a fejem egy megnyugtató mosollyal.
Felvonom a szemöldökeimet, kicsit talán a szemeim is elnyílnak a csípőből jövő válaszra, majd a magyarázatot hallva már nem tudom megállni, nyíltan felnevetek. Szóval nincs férjnél. Elraktározom fejben ezt az apró információt, bár magam sem tudnám megmagyarázni, miért is lenne nekem erre szükségem.
- Á, értem. Mindig is csodáltam az egyedülálló anyákat. Valaha én is így voltam a saját anyámmal: ketten a világ ellen. – Árulom el, bár magam sem tudom, miért, hisz sosem szoktam róla beszélni. Senkinek. Talán azért avatom be, hogy megmagyarázzam a csodálatom okát. Pedig az én anyám közel sem volt olyan nő, akiről bárki példát vehetne. De akkor is az anyám volt, életet adott nekem, és többé-kevésbé a gondomat is viselte tizennégy éven keresztül. Valójában ha rá gondolok, gyakran keveredik bennem a szeretet és a harag, az undor és a hiányának érzete.
- Ó, tehát tanár? - kérdezek rá elmosolyodva, miközben egy fertőtlenítős gézzel már a homlokán éktelenkedő sérülést tisztogatom. Nem figyelmeztettem előre, hogy rákészüljön a csípős fájdalomra, de szerintem így is tudta, mi fog rá várni. - Sajnálom, ha ezzel csalódást okozok a diákjainak, de kétlem, hogy maradni fog heg. Viszont pár hétig még biztos lesz alkalma lenyűgözni őket. Na, és mit tanít? - Ahogy az első sebesüléssel végzek, rá is térek a másodikra, de először csak körül tapogatom a nyakát és a vállát a steril kesztyűs kezemmel, megvizsgálva, hogy biztos nincs-e szó ficamról, vagy más elsőre nem látható sérülésről.
- Tudja, Manuel karjának gyógyulását elő tudjuk segíteni táplálék-kiegészítők fogyasztásával is. Mielőtt megírnám az elbocsátójukat, és elhagynák a kórházat, javasolhatok majd egy-két olyat, ami ilyen kicsiknek is engedélyezett, és biztos vagyok benne, hogy hamar rendbe fog jönni a fia – vetem fel ezt az opciót is. Persze a gyerek karja enélkül is rendbe jönne, de nem árthat, ha rásegítünk.




In a room full of art, I'd still stare at you.
mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Jules & Dave | after the accident C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Jules & Dave | after the accident 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Jules & Dave | after the accident A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Jules & Dave | after the accident 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Jules & Dave | after the accident Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Jules & Dave | after the accident
Jules & Dave | after the accident EmptyVas. Jún. 23 2019, 04:02


dave&jules
And in the middle of my chaos, there was you

Úgy érzem túl sok minden zajlik most a fejemben, túlságosan lekötnek az aggódó gondolataim ahhoz, hogy átgondoljam a szavaimat vagy a tetteimet egyaránt. Ezért is marad el első körben az orvos felé történő bemutatkozásom, amelyet természetesen később egyből be is pótlok vagy éppenséggel ez okolható azért is, hogy össze-vissza hadoválok neki mindenfajta zavaros dologról. Általában összeszedett vagyok, de ma úgy érzem az érzéseim széttudnának feszíteni belülről és a fiam iránt történő aggodalmam kezd irányíthatatlanná válni.
- Köszönöm a megértését, de azért megpróbálom visszafogni az akadékoskodó kis szörnyet. Gondoljon bele, milyen lenne még utána a bűntudattal is megbirkózni. – elmosolyodok, mellé pedig a fejemet is csóválom közben, hogy kifejezzem mennyire nem lenne helyes lépés ez a részemről. Ismerem már magamat annyira, hogy percekkel később bocsánatkérések hadával loholjak az illető nyomába, ami aztán végül csak rontana a helyzetemen. Az ilyen helyzetekből mindig csak rosszul jövök ki, így nem kísértem a sorsomat, ha nem muszáj.
Ugyan nem szívesen vetném magamat alá a vizsgálatoknak, mindenesetre amikor már képes vagyok logikusan átgondolni mindezt, jómagam sem ellenkezem az orvos tanácsával. Helyette követem őt a vizsgálóba és a kérésének eleget teszek, nehogy a végén még én is valami problémával szembesüljek a későbbiekben. Ami azt illeti, jobb félni, mint megijedni. Ennek ellenére magam is nagyvonalakban találgatásokba kezdek, de inkább úgy dönt, hogy mielőtt ítéletet mondana vagy megerősítene a mondandómban, előtte biztosra megy melyik verzió is lépett fel nálam. Szinte megkönnyebbülök, amikor kiderül, hogy a baleset nem okozott nagyobb károkat, és most egy mosolyt is megengedek magamnak. – Azt hiszem akkor szerencsém volt. – jegyzem meg egyszerűen és többnyire kerülve az idiótaságokat, amikkel akár előhozakodhatnék, ha jobban belelendülnék a beszédbe.
Magam sem tudom miért mondom azt amit mondok a férjemmel kapcsolatos témára, mégis annyira ösztönből tör fel belőlem a beismerés, amelyet már túl késő lett volna visszavonni. Ugyan legszívesebben elásnám magamat most azonnal jó mélyre, azért a nevetése megnyugtat afelől, hogy nem csináltam komplett bolondot magamból előtte. Meglepetésként ér, hogy beavat egy apró részletbe a családjával kapcsolatban, de ugyanakkor valahol örülök, ha megtudhatok róla valamilyen plusz információt. – Azért lássuk be, eléggé menő tud lenni egy ilyen duó, nem? – érdeklődök tőle, hangomban pedig ennek hatására szórakozottság hallatszik ki. – Remélem, hogy Manuel is egyszer hasonlóan fontos munkát fog végezni majd, mint maga. Meg persze olyat, ami boldoggá is teszi őt. – gondolkozok el, mert mélyen belül mindig is megmarad az az érzés, ami az utolsó reményeket is fenntartja, hogy nem csinálunk komplett csődtömeget a gyerekünkből. Megadunk minden tőlünk telhetőt, szeretjük, törődünk velük, de mindennek az eredménye csak később látszik meg csak igazán. Manu nagyon okos kisfiú és biztos vagyok benne, hogy csodás ember is lesz, ha továbbra sem veszíti el önmagát.
Ahogyan az már tőlem berögzült szokásnak hat, egyből a diákjaimra gondolok, ha nem éppen a saját fiamra így a sérülés kapcsán is ők azok, akik legelőször eszembe jutnak. Apró sóhajjal nyugtázom, hogy nem marad meg nagyon, de nem fogok túlságosan letörni emiatt. Azért az a pár hét is pár hét. – Ennyi bőven elég lesz, hogy fellelkesüljenek és el is veszítsék ugyanilyen gyorsan az érdeklődésüket. – nevetek fel halkan, mert valószínű két nap leforgása alatt történik majd meg mindez. Azért nem lett volna olyan rossz a menő tanárnéni címért sorba állni. – Énektanár vagyok, semmi extra. De néha helyettesítek a nagyoknál is, ami inkább túlélőműsornak megy el, mintsem tanításnak. – válaszolok bővebben a kérdésére, mert az nyílt titok, hogy a felsősök közel sem egyenlőek azokkal a kisangyalokkal, akik az osztályomat testesítik meg.
Figyelmesen követem a mondandóját Manuellel kapcsolatban és bólintok egyet az ajánlatára, ami a gyógyszerekkel kapcsolatban történik.  – Ez nem hangzik rosszul. Neki is jobb lenne, ha minél gyorsabban túlesne ezen és én is nyugodtabb lennék. – fűzöm hozzá kedvesen, végül pedig eligazgatom a felsőmet.
- Szóval úgy tűnik nálam minden rendben? – teszem fel a kérdésemet célozva itt a baleset következményeire, mert ha más körülményeket veszünk figyelembe, akkor közel sem lennék ennyire bizakodó.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jules & Dave | after the accident
Jules & Dave | after the accident EmptySzomb. Jún. 29 2019, 18:30

Jules and Dave
after the accident

- Miattam igazán nem kell, hogy bűntudata legyen – jegyzem még meg egy rövid fejcsóválás mellett mosolyogva. - Igazából lehet, hogy az "akadékoskodó kis szörnnyel" is jól megértenénk egymást végül, nem tudhatja – vonok aztán vállat szórakozottan. Én komolyan nem aggódok ilyesmik miatt, és bár ő láthatóan igen, tetszik, hogy ennek ellenére ilyen humoros megközelítéssel igyekszik kezelni a helyzetet. Ami meg engem illet, szerintem amúgy is meg vagyok edződve a problémás szituációkra, nem csak itt, a kórházban, vagy a fronton szerzett tapasztalatok által, de a családnak hála is, vagy mondjuk Joyce mellett, aki meg szintén az édesen katasztrofális kategória. Én egyébként is szeretek egy kicsit kötetlenebb, közvetlenebb, nem túl hivatalos hangot megütni a pácienseimmel, hisz ez segíthet könnyebben kialakítani a bizalmat, ami szerintem fontos tényező egy orvos-beteg kapcsolat esetén. Vannak orvosok, főleg az idősebbek körében, akik a tiszteletet mindennél nagyobbra becsülik, sőt, megkövetelik, és persze valahol érthető, ha az adott sebész kiemelkedően jó abban, amit csinál, nevet szerzett magának, akár meg is válogathatja a pácienseit, mert kevesen tudják utánacsinálni, amit ő tud, vagy amit felmutathat. Ám ha én valaha is leszek ennyire elismert, sem szeretnék kevésbé közvetlen lenni. Az már nem én lennék. A páciens mindig az első.
Jelenleg is csak akkor vagyok teljesen nyugodt, ha megvizsgálhattam Ms. Brewstert, annak ellenére is, hogy ő ezt nem kérte, sőt, először kicsit ellenkezett is. Ám szerintem ő is nyugodtabban tud ezután csak a fiával foglalkozni, ha biztosra tudja, az ütközés nem okozott benne nagyobb kárt, a sérüléseit pedig ellátták.
Az anya-fia párosról eszembe jut a saját anyám, bár fogalmam sincs, miért beszélek róla, hiszen egyáltalán nem szokásom, és ezzel lehetőséget adtam a fiatal nőnek, hogy tovább forszírozhassa a témát, ami szintén nem éppen jó ötlet. Bár a megjegyzése még így is tapintatosnak és visszafogottnak mondható, amit valahol értékelek is, de a tudta nélkül mégis sikerült olyat mondania, amivel kicsit az elevenembe talált. - De igen – bólintok mégis egy kissé kényszeredett mosollyal. Ha róluk, kettejükről beszélünk, biztosan így van, és nyerő párost alkotnak. Erről a bájos nőszemélyről nagyon is el tudom képzelni, hogy egy vagány, egyedülálló anyuka, aki tényleg bármit megtenne a fiáért. Sajnos rólunk ugyanez nem volt elmondható.
- Ahogy kivettem, most leginkább az űrutazás foglalkoztatja – terelem vissza a szót inkább a kis Manuelre. - Ami igazából elég klassz dolog, és gondolom húsz-harminc év múlva még inkább az lesz. Persze addig még rengeteg alkalma lesz meggondolni magát – jegyzem meg egy kisebb nevetéssel. A gyerekek fantáziája határtalan, de olykor tényleg képesek lehetnek valósággá változtatni is azt, amit elképzelnek. Tulajdonképpen én is hasonló voltam valaha. Egy utcakölyök a nyomornegyedből, aki elképzelte, hogy egyszer majd orvos lesz, és életeket ment. Hogy milyen kanyargós úton jutottam el idáig, az már más kérdés.
- Énektanár és túlélőműsort is vezet? Hát szerintem meg ez nagyon is vagányul hangzik! Ne becsülje le magát, drága tanárnő! Lefogadom, a hangja is gyönyörű – pillantok futólag a szemeibe, miközben már épp a nyakát ért horzsolásokat ragasztom le.
- Ezzel készen is vagyunk. Rendben lesz. Mindketten jól lesznek – felelek bólogatva a kérdésre is. - Na, mit szól, megnézzük, hogy felébredt-e már a fiatalember? - intek a fejemmel a kijárat felé. Helyre teszek még egy-két dolgot, aztán indulhatunk is. Mutatom az utat a kórterem felé, útközben pedig meg is állítok egy ápolót, hogy megérdeklődjem, mi a helyzet a kis sráccal. Azt a választ kapom, hogy épp most kezd ébredezni.
- Jó napot, Dr. Connor – halad el mellettünk egy csapat jó kedvű, fiatal, női rezidens is. Üdvözlésképpen mosolyogva biccentek feléjük. Aztán már érkezünk is a 15-20-as szobához. Benyitok, majd látva, hogy Manuel épp a szemeit nyitogatja, és a fejét forgatva ismerkedik a környezettel, kicsit megkopogtatom az ajtót is, hogy felhívjam a figyelmét az érkezésünkre.
- Helló, pajti! Látom, már ébredezel. Nagyon bátor voltál, kis haver. Nézd csak, hoztam neked valakit! - pillantok az anyja felé, aki közvetlenül utánam léphet be a helyiségbe, majd kicsit hátramaradok, hogy ők újra egymásra találhassanak, mielőtt újra kicsit megvizsgálhatnám a fiút.




In a room full of art, I'd still stare at you.
mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Jules & Dave | after the accident C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Jules & Dave | after the accident 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Jules & Dave | after the accident A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Jules & Dave | after the accident 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Jules & Dave | after the accident Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Jules & Dave | after the accident
Jules & Dave | after the accident EmptyVas. Júl. 07 2019, 18:37


dave&jules
And in the middle of my chaos, there was you

Nem bírom ki és egyszerűen elmosolyodok a kapott válaszon, miszerint bármikor engedhetnék a bennem olykor megjelenő kötözködő énemnek, hiszen úgy tűnik ő képes lenne arra, hogy a megfelelő módon kezelje azt, noha sohasem volt szerencséje hozzá. – Biztos ebben? Mármint, ha egyszer elszabadul, onnantól kezdve nincs megállás. – figyelmeztetem mindezek ellenére egy halk nevetéssel egybekötve érdeklődésemet, hiszen nem árt, ha felkészül minden esetre. A végén nem szívesen hozakodnék fel azzal, hogy: én szóltam. Habár de. Szeretem ezt a két szót mondani. Megnyugvást hoz vagy magam sem tudom miképpen definiáljam ezt, de olykor egyszerűen csak jól érzéssel tölt el mások orra alá dörgölni az igazságot. Bár talán nem a fiam megmentéséért felelős orvossal kellene ezzel kísérleteznem, de másokkal szívesen megtenném. Természetesen miután óvatosan felhozakodtam azzal a kérdéssel, hogy: ugye nincs harag?
Nem vagyok oda a vizsgálatokért, de hamar belátom én is, hogy ártani nem árthat. Manuel jóléte megkönnyebbülést hozott magával, de nem venné ki jól magát, hogyha most kiderülne valami probléma van velem. Jól tudom, hogy anya abban a pillanatban kocsiba ülne, hogy átvegye az ápolgatásomat meg Manuel felügyeletét, de talán a legjobb lenne ezt elkerülni mindenki érdekében. A régimódi elveket valló anyám Manhattanben? Arra a csapásra senki sem készült fel eléggé, így talán teszek egy szívességet a világnak azzal, hogy nem ellenkezek a vizsgálatokkal kapcsolatban és egy szó, mint száz, valójában én sem idegeskedek többet a baleset következményeivel, amik hatással lehetnek rám a későbbiekben. Amúgy is, dr. Connor jó társaságnak tűnik és eltereli a figyelmemet a aggodalmaimról, így panaszkodásra okom egyáltalán nincs. Ám úgy tűnik az anya-fia témával valahogy olyanba gyalogoltam bele, amibe nem kellett volna, még sincs okom sem közöm ahhoz, hogy rákérdezzek az arcán meglátszódó kifejezésre. Mindenesetre a továbbiakban kerülöm a témát, hogy ne okozzak számára több kellemetlenséget.
- Először az oroszlánok, majd most ez. Észre sem veszem és a fiam meghódítja a bolygókat. – szórakozottan égnek emelem a tekintetemet, de egyfajta büszkeséget is érzek, amiért nem a lövöldözős-verekedős játékok kötik le a figyelmét, hanem annál sokkal összetettebb. – Persze, ez így van. Természetesen bármilyen tervei is akadnak a későbbiekben, eléggé sanszos, hogy teljes mértékben ott leszek mellette. Kivéve, ha bűnöző akar lenni, mert attól baromira morcos leszek. – lendülök bele és hirtelen észre sem veszem, hogy nem túl szép szót használtam, így azon nyomban a szám elé kapom a kezemet. – Ne haragudjon, elragadott a hév. Most biztos azt gondolja, hogy én ilyen gengszter tanárnő vagyok, aki freestyle módban tanítja a gyereket meg csúnya beszédre. – a fejemet ingatom, de azért a következő véleménye némiképpen elhomályosítja az aggódásomat és egyben valahol zavarba is hoz. – Ne túlozzunk azért. Mondjuk úgy elviselik a gyerekek az éneklésemet, mert muszáj nekik. Így képezzük ki őket az életben ért nehézségekre. – állj le Jules, amíg lehetőséged van rá! Bájos mosolyt ejtek felé, de végül csak összeszedem magamat. – De azért belegondolva, így tényleg elég menő munkának hangzik. – hümmögök egyet, de nem akadályozom meg őt a munkájában, hiszen bármennyire is tágítanám szegény doktorúr agyát a sajátos viselkedésemmel, azért már nagyon szívesen lennék a fiam közelében is.
- Köszönöm. – felelem végül a vizsgálatra hálásan, meg úgy összesen mindenre, amit az elmúlt órákban neki köszönhettem, de a kérdésére egyből lelkesebbé válok. – Az nagyszerű lenne. – mászok is le az ágyról és megpróbálok nem elszédülni a hirtelen mozdulatban, hogy aztán illedelmesen kövessem őt Manuelhez, aki már biztos meg van rémülve az egyedülléttől. El sem hiszem, hogy egy ilyen napot kell magunk mögött hagynunk, de legalább úgy tehetjük meg, hogy mindketten rendbe jövünk és ez azért nagyon sokat számít.
Nem telik bele sok időbe, hogy megérkezzünk a szobájához és egyből hevesebb tempóra vált a szívem, ahogyan megpillantom azt az édes kis arcocskát meg a mosolyát, amivel köszönt minket, de már csak akkor sietek oda hozzá, amikor az megengedett. – Szia tökmag. – óvatosan ölelem magamhoz és egy jó nagy puszit nyomok az arcára, de úgy érzem az örömömet most bárki is kérné, akkor se tudnám félretenni. – Hallottad milyen bátor vagy? – zárom két kezem közé az övét és megsimogatom az arcát is mellé. Annyira jó érzés tudni, hogy a nehezén már túl van és bár látszik rajta, hogy még gyenge egy kicsit, de ez lassan elmúlik majd.
- Mikor megyünk haza? – néz fel rám érdeklődve, de a válasz számomra is meglehetősen kérdéses, így tekintetemet a szobában lévő orvosra vezetem.
- A doktorbácsi megnézi, hogy minden rendben legyen veled, aztán biztosan elárulja majd. Én viszont nem megyek addig sehova. – mosolyodok el egy pillanatra, de elengedem a kezét, hogy a vizsgálatot majd ne zavarjam meg, noha semmi kedvem ahhoz, hogy távolabb legyek tőle, de tisztában vagyok azzal is, hogy ez mind az ő érdekét szolgálja.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jules & Dave | after the accident
Jules & Dave | after the accident EmptySzomb. Júl. 13 2019, 15:57

Jules and Dave
after the accident

- Most már valóban kezdek félni – ingatom a fejemet nevetve. Hadd legyen neki igaza, és higgyük csak el, képes átmenni megállíthatatlan, kezelhetetlen Szörnyellába. Ha úgy vesszük, valószínűleg arra minden nő képes. Aztán a továbbiakban már csak a férfin múlik, hogy végül mit kezd a helyzettel. De miért is gondolkodom most ilyeneken?
Foglalkozom inkább a munkámmal, teszem a dolgom, igyekszem mielőbb ellátni a nőt, bár amúgy sincs semmi komoly sérülése szerencsére, így a lehető leghamarabb lehet majd újra együtt a fiával. Manuel lassan ébredezni fog az altatásból, mindkettejüknek úgy a legjobb, ha addigra már egymás mellett lehetnek.
- Hát... nincs gyerekem, de gondolom, ez a normális. Míg ilyen fiatalok, minden érdekli őket, jobban fog az agyuk is, befogadóbbak, az a természetes, hogy folyamatosan változik az érdeklődésük – bólogatok mosolyogva. – Ha ott lesz mellette, hogy támogassa, terelgesse, nem túl valószínű, hogy bűnözésre adná a fejét – teszem hozzá Miss Brewster megnyugtatására. Manuel jó kölyöknek tűnik, persze az ilyesmi nem ebben a korban dől el, de egy egészséges, támogató közegből, szerető szülők gyerekeiből ritkán válik bűnöző. Bár kivételek mindig vannak, és ellenpéldák is. Néha olyan is előfordulhat, hogy egy heroinfüggő prostituált utcán nevelkedett fiából orvos válik. De vajon akkor is lett volna erre esélyem, ha tizennégy évesen nem kerülök apámhoz?
- Én úgy sejtem, jelenleg éppen maga az, aki túloz – méregetem kissé gyanakvó, összehúzott szemekkel, kötve az ebet a karóhoz, hogy szerintem szép hangja lehet. Nekem ne mondja senki, hogy egy ilyen kedves, gyönyörű énektanárnőt a diákjai épp csak elviselnek! - Na ugye, hogy menő? Mondom én! A való élet szuperhőse. Rael life Supergirl – kacsintok rá, mielőtt ellépnék tőle, hogy elpakolásszam a sebtisztításhoz használt dolgokat. Remélem, nem fogja úgy érezni, hogy ezzel átléptem egy határt, és flörtölni próbáltam vele. Nem áll szándékomban zavarba hozni. Igazából a legtöbb páciensemmel ilyen közvetlen vagyok, mert így érzem helyesnek, mert a barátságosság bizalmat szül, ami orvos és beteg között sosem árthat, és szerencsére a legtöbbeknek ezzel nincs is semmi problémája. De egy kicsit most mintha feszegetném még a saját határaimat is.
Miután itt végzünk, meg is indulunk, hogy meglátogassuk a kisfiút, és ébredezve már maga körül találjon bennünket.
- Az altatás miatt Manuel egy ideig még kicsit kába és zavarodott lehet, de ez ne ijessze meg, el fog múlni – közlöm még a nővel, mielőtt belépnénk a kórterembe. Odabenn pedig hamar átadom a terepet az anyukának, hogy egymásra találhassanak, és megnyugtassák egymást. Ahogy ez megtörtént, és egy picit talán már oldódott is a légkör, el is végzek pár vizsgálatot.
- Én úgy nézem, hogy nem csak bátor vagy, hanem erős is, és nagyon hamar rendbe fogsz jönni – borzolom össze kissé a fiú haját végül, majd Miss Brewster felé fordulok. – Mivel már amúgy is késő van, és nem is árt, ha kicsit még szemmel tartjuk az űrpilótánkat, jobb, ha maradnak éjszakára, és próbáljanak pihenni. Az orvosi ajánlás mindkettejükre érvényes – nézek valamivel komolyabban, határozottabban a nőre. - Reggel pedig megírom az elbocsájtójukat, meg írok fel étrend-kiegészítőt a gyorsabb gyógyulásért, és utána szabadok. Csak ellenőrzésre kell visszajönniük, és hogy levehessük a gipszet – teszem hozzá, majd ha nincs több kérdésük, egy bólintással búcsúzva egyelőre magukra hagyom őket.

(Köszi, Szöszi  Jules & Dave | after the accident 1159569709  Smile )




In a room full of art, I'd still stare at you.
mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Jules & Dave | after the accident C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Jules & Dave | after the accident 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Jules & Dave | after the accident A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Jules & Dave | after the accident 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Jules & Dave | after the accident Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Jules & Dave | after the accident
Jules & Dave | after the accident Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Jules & Dave | after the accident
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Dave&Jules - the runaway lemon
» Lyn & Ben - A little accident
» *Sweet Accident*
» No friendship is an accident
» Perfect little accident

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: