New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 80 felhasználó van itt :: 10 regisztrált, 0 rejtett és 70 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Alynne Russel
tollából
Ma 16:53-kor
Mallory Duval
tollából
Ma 16:07-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 14:56-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 14:21-kor
Tyra Greene
tollából
Ma 13:36-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 12:57-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 12:34-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 12:33-kor
Harvey Wilkins
tollából
Ma 12:03-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
230
218

Hannah Prendergast
TémanyitásHannah Prendergast
Hannah Prendergast EmptyPént. Aug. 17 2018, 21:46
Hannah Prendergast


Karakter típusa:
keresett/saját
Teljes név:
Hannah Abigail Prendergast
Becenevek:
Hannah
Születési hely, idő:
Dublin, Írország, 1993. április 17.
Kor:
25 év
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
heteroszexuális
Családi állapot:
Isten gyermeke, Krisztus menyasszonya
Csoport:
Hivatal/Diákok
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
végzős (New York Theological Seminary)
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
elsőéves novícia
Ha dolgozik//Munkahely:
Dominican Nuns Monastery of Our Lady of the Rosary
Hobbi:
önkénteskedés, jótékonykodás, az Úr szolgálata
Play by:
Emma Stone

Jellem
Szeretem: édesség, emberek, állatok, élet
Kiver a hiszti tőle: gonosz, bunkó, lekezelő viselkedés, párolt zöldségek
Rettegek: túl nagy rovarok, túl hangos mennydörgés
Rossz szokás: körömrágás, szómenés
Függőség: nincs (mentás csoki)
Kupis vagy szervezett: rendszerető
Optimista vagy pesszimista: optimista
Kutya vagy macska: macska
Csoki vagy vanília: együtt a kettő
Jézus Krisztus vagy Brad Pritt: Jézus Krisztus
A Biblia vagy a Szerelmünk lapjai: ...Biblia... természetesen... ámen....

Naiv volnék, amiért hiszek a tündérmesékben, az eredendő jóságban és a Mikulásban? Na jó, nyolc éves voltam, amikor rajtakaptam anyámat, ahogy az ajándékainkat csomagolja, és mivel nem vettem be azt a mesét, hogy mielőtt megszülettem, titokban a manógyárban dolgozott és még most is vállal néha maszekolást, megingott egy kicsit a bizalmam a piros kabátosban. De a karácsonyban és a karácsony szellemében a legkevésbé sem. Hogy lehet nem szeretni a frissen sült mézeskalács illatát, vagy azt a szívmelengető, örömteli érzést, amikor apró kedveskedéssel mosolyt csalunk mások arcára?
Talán néha nincs ki mind a négy kerekem; szeretek őrültségeket csinálni, amikor senki nem figyel: lekapni a szandálomat és mezítláb táncolni az esőben, vagy egyből a bödönből kanalazni a fagyit. De tudom, hogy Isten mindannyiunkat szeret, és nem azért, mert olyan életet élnénk, amit kirendelt számunkra, hanem pontosan azért, amilyenek vagyunk, amilyennek ő maga teremtett minket. Önmagunkért.

Múlt
Vajon azért mondjuk, hogy az ég kék, mert valóban az, vagy mert mások ezt tanították nekünk? Amikor gyerekek vagyunk, mindent elhiszünk a felnőtteknek, eszünkbe sem jut megkérdőjelezni a világot, amiben felnövünk. Az ég kék, mert a szüleim azt mondták; Isten szeret minket, mert a Bibliában ez áll; nekem pedig őt kell szolgálnom egész hátralévő életemben, mert ezt akarom. De mi lenne, ha a gyermek előbb megismerné a színeket, és aztán maga döntené el, milyen színű az ég? Mi lenne, ha előbb megtudnám, milyen az élet a hitközösségen túl, és aztán én magam dönteném el, le akarok-e mondani róla?

Ezek voltak azok a gondolatok, melyek egy esős, filmbe illő szombat délutánon megingatták a hitemet.

A családomnál keresztényebb családot még Hollywood sem lenne képes legyártani. A vasárnapi misék és a közös imádságok az asztalnál csak a kezdet; sosem mutatkozhattam a szüleim előtt fedetlen vállal, vagy túl erős sminkkel. Egy kezemen meg tudom számolni, hány fiú próbálkozott be nálam - a kudarcuk, ahogy apám elbuktatta őket, még annál is emlékezetesebbek. Míg más otthon vagy a barátaival töltötte a nyári szünidőt, én idősek otthonába jártam, ételt osztottam a hajléktalanoknak, vagy a hitközösségem tagjaival töltöttem az időt. Isten akarata szerint nőttem fel, az apám útmutatásával, és mivel még csak az illúzióját sem lebbentették fel előttem a normális életnek, sosem vágytam másra. Valahogy mindig is egyértelmű volt számomra, hogy plusz egy gombóc fagyit megenni bűn, hogy kipletykálni azt a dögös felsőbb éves srácot bűn, hogy egyáltalán dögösnek gondolni őt bűn, hiszen az életem, a gondolataim és a jövőm is egy nálam nagyobb erőt kell, hogy szolgáljanak. Egyértelmű; akárcsak az, hogy az ég kék.

- Az Úr legyen veletek!
- És a te lelkeddel.
Leszegett fejjel, halkan mormolom a szavakat, és igyekszem egyetlen lopott pillantást sem vetni az atyára. Az első sorból végigülni a misét felér egy egyirányú úttal a Pokolba; szinte érzem a bőrömet nyaldosó lángokat, a mindent felemésztő hőt a gyomromban, s bár tudom, hogy lehetetlen, végig olyan érzésem van, hogy Austin atya engem néz.
Remek, már erkölcstelen gondolataim is vannak! Ennél mélyebbre akkor sem süllyedhetnék, ha meglékelném magam!
Épp csak kiléptem a gimnáziumból, amikor Amerikába költöztünk. A környezetváltozás és a honvágy túl nagy súllyal nyomták a vállamat ahhoz, hogy egyedül elbírtam volna őket, ezért apám természetesen ismét Istenben látta a megoldást. Azt nem mondta, hogy Dublinnal ellentétben az itteni miséket egy jóképű épp-csak-idősebb fickó vezeti, nem pedig egy fél-lábbal-a-sírban aggastyán, aki az áldozó ostyát sem találja be elsőre a számba, úgyhogy a találkozás Austin atyával meglepően kellemesen sült el, és az utána elkövetkező években a temploma lelkes látogatójává váltam, a különböző magánórákról és gyónásokról nem beszélve. Ő biztatott, hogy az apácák nemes útjára lépjek, és ő az oka annak, hogy a novíciám első évében azon gondolkodom, hogy fel kéne adnom.

- Bűnös gondolataim támadnak mellette - vallom be egyik délután növendéktársamnak és legjobb barátnőmnek, Alisonnak, miközben a rendház kertjét gazoljuk.
- Bűnösek, mármint... Szeretnéd... Megsimogatni... Az arcát? - Barátnőm ártatlan, riadt arckifejezése láttán a kelleténél kissé hevesebben kezdem el tépkedni a gazt.
- Persze. Igen. Totálisan. - Az igazságot azonban képtelen vagyok sokáig magamba fojtani, kibuggyan belőlem, akár csak a durva földből a gyom a kezem alatt. - Meg letépném róla a reverendát és a nyelvemmel rajzolnám fel a zsoltárokat a...
- Jézus Krisztus Szent Szűz Mária, Hannah! Ne tovább! - Ali olyan messzire hátrál tőlem, mintha attól félne, mocskos gondolataim őt is megfertőzhetik, és esküdni mernék, hogy még keresztet is rajzol a levegőbe ellenem. Összenézünk, majd riadtan körbe, de rajtunk kívül csak néhány növendék lézeng még a kertben, ők is bőségesen hallótávolságon kívül.
- Ne mondd, hogy te még nem gondoltál rá, hogy kipróbálnád... Azt... Vagy berúgnál egyszer... Vagy kirohannál csupaszon az esőbe táncolni...
- Sürgősen gyónd meg a bűneidet, nővérem, mielőtt még túl késő lesz! - figyelmeztet Alison, majd felpattan mellőlem, még egyszer keresztet vet, aztán rohamléptekkel magamra hagy. A józan eszem igazat ad neki, azt diktálja, el kell fojtanom ezeket a bűnös gondolatokat, kétségeket, fel-fellobbanó vágyakat, ám a lelkem többret akar; követeli a jussát, követeli látni és tapasztalni az összes színt, mielőtt rámondaná egyre, hogy milyen. Követeli, hogy repülhessen, mielőtt még valóban késő lesz, s önszántából metszi le saját szárnyait...

Ha zuhannunk kell, zuhanjunk együtt. Melletted nem szédít többé a mélység... - Talán csak képzelem a szavakat, talán hangosan is kimondom őket, de a gyóntatófülkére telepedő csend kezd fojtogatóvá válni. Miért ébreszt bennünk Isten ekkora vágyat, ha aztán arra kárhoztat, hogy dacoljunk ellene? Miért vörös az ég, ha kéknek kell lennie?

Atyám... Ezt a próbát nem tudom kiállni...

Suttogom, majd elhúzom a minket elválasztó, keskeny falat.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Hannah Prendergast
Hannah Prendergast EmptySzomb. Aug. 18 2018, 14:36
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Hannah!

Üdvözöllek az oldalon! Hannah Prendergast 2624752903

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Jaj, de izgalmas és gyötrelmes játék lesz ebből, ha elkezditek kijátszani. Very Happy Hannah annyira aranyos és ártatlan, és igazából szinte idilli az az élet, amit eddig élt és megtapasztalhatott a vallásos családja körében... még ha a hit bizonyos értelemben gúzsba is kötötte, és el is takarta előle a valós világot. Very Happy Van úgy, hogy néha jobb tudatlannak lenni, addig is kevesebb dolog okozhat nekünk fejfájást. Viszont tény, hogy mielőtt egy életre elhatározzuk magunkat valami mellett, legyen az Isten, vagy más, nem árt alaposan átgondolni, hogy biztosan ezt akarjuk-e. Igazán kíváncsi leszek rá, hogyan fog fokozatosan megváltozni Hannah a jövőről és a világról alkotott képe...  Hannah Prendergast 4146035580
Nyomás, és feszegesd csak azokat a bizonyos határokat! Hannah Prendergast 87422597

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!





mind álarcot viselünk
Nora Weston
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Hannah Prendergast Tumblr_nfkkaiiFiV1r7rw99o8_250
Hannah Prendergast Tumblr_nk01vqCszl1r7rw99o2_250
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
“Here's to strong women.
May we know them.
May we be them.
May we raise them.”

- Hey, it's me, Elle Johnson. -
♫ :
get up and try
★ lakhely ★ :
✧ Lewisburg, West Virginia
★ :
Hannah Prendergast Tumblr_mwlkeb6QHD1r7rw99o4_250
★ idézet ★ :
Take it day by day, don't stress
too much about tomorrow.
★ foglalkozás ★ :
✧ boutique owner - Elle Fashion Boutique
★ play by ★ :
✧ Katie Cassidy
★ szükségem van rád ★ :
"Be strong enough to stand alone,
smart enough to know
when you need help,
and brave enough to ask for it."
★ hozzászólások száma ★ :
613
★ :
Hannah Prendergast Tumblr_inline_nlzygwvyha1ssflgq
 
Hannah Prendergast
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» need some help - kay & hannah
» hannah montana
» Hannah Ferguson
» Rea & Hannah ~ letting go
» so fluffy i'm gonna die | hannah & dan

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: