New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Lora Spencer
tollából
Ma 21:16-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 21:10-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 20:59-kor
Meghan Montilio
tollából
Ma 20:51-kor
Flor Sánchez Moreno
tollából
Ma 20:37-kor
Zoey Miles
tollából
Ma 20:37-kor
Fabrizzio Deluca
tollából
Ma 20:09-kor
Elodie C. Harland
tollából
Ma 20:04-kor
Alfonso Deluca
tollából
Ma 19:49-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
230
218

Cafe Manhattan - Bianca & Flavy
TémanyitásCafe Manhattan - Bianca & Flavy
Cafe Manhattan - Bianca & Flavy EmptyKedd 2 Ápr. - 21:01
Bianca &Flavy
Mézeskalács ház  2.0 - Újratervezés

Pontban délre beszéltem meg egy találkozót egy bizonyos lakberendezővel. Miss Rollins ugyanis fiatal kora ellenére igencsak elismert a szakmájában. Vagyis inkább belső építész, de bő a repertoárja és tudom, hogy több feladattal is meg fog birkózni. Legalábbis remélem. Több címen is lenne számára megbízásom és összetettebb a feladat annál, mint hogy milyen kanapé kerüljön is a sarokba? Fekete nadrágkosztümömben nem tűnök ki túlsággal a sokaságból. Feszes nadrág, lazán betűrt fekete selyeming, bíborvörös tűsarkú, valamint az elmaradhatatlan kígyóbőr aktatáskám, amiben a szükséges papírokat hordozom magammal. Nem véletlen a déli időpont és a hely választása sem. Ha Miss Rollins velem tart, akkor egy kellemes ebéd mellett átbeszéljük az elképzeléseim körvonalait. Így az ablak közelében foglalok helyet és várom, hogy megérkezzen. Utána néztem a kisasszonynak. Aranyos kis szőke hajú, csinos pofika. Megcsörren a mobilom, de mivel nem szeretek munkáról nyilvános helyen beszélni, így szorítkozom most a tőszavakra. Kérdéseim rövidek és kimértek, kollégám tudja, hogy ilyenkor fukar vagyok a szavakkal. Noteszemet előkapva jegyzetelni kezdek. Időpontot egyeztetünk és felskiccel pár alap infót a deviáns egyénről. Persze nem írom le és kötöm mindenki orrára, hogy a dominanciával vannak gondjai stb. Az általam megszokott kódszavakat jegyzem fel, keretezem be, ami a mentalitását jellemzi és karikázom be a felmerülő problémákat, amikre felhívja kollégám a figyelmemet. Nem kell tíz percnél több, s közben ki-kitekintek az ablakon át, hogy vajon a cuki szöszi megérkezett-e már? Amint felbukkan és látóterébe kerülök, állammal felé bólintok és elmosolyodom. Mint egy kedves ragadozó. Intek neki, hogy foglaljon nyugodtan helyet, mert egy perc múlva már le is tudom tenni a telefont.
- Üdvözlöm Miss Rollins, Dr. Bishop vagyok. Remélem csatlakozik hozzám egy könnyű ebédre? Sajnos csak ebben az időben tudunk most egyeztetni; de később az életemre esküszöm, rugalmasabb leszek Önnel.

mind álarcot viselünk
Dr. Bianca Bishop
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Cafe Manhattan - Bianca & Flavy Bdcd21cb81e8eba4bbcc6be1ef91ec77
★ elõtörténet ★ :
S íme az emberiség mintapéldánya
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Cafe Manhattan - Bianca & Flavy Tumblr_inline_qme28d3RGH1vwrax4_500

★ idézet ★ :
" A szépség átok, elfedi előlünk a valódi szörnyetegeket. Sőt, azt sem látjuk miatta, hogy a valódi szörnyetegek nem az ágyunk alatt rejtőznek, hanem a fejünkben. "
★ foglalkozás ★ :
Pszichiáter / Fekete özvegy
★ play by ★ :
Eva Green
★ szükségem van rád ★ :
Cafe Manhattan - Bianca & Flavy SrtAwgW

★ hozzászólások száma ★ :
6
TémanyitásRe: Cafe Manhattan - Bianca & Flavy
Cafe Manhattan - Bianca & Flavy EmptySzer. 3 Ápr. - 10:40

Bianca& Flavy
- I'm too weird to live but too much rare to die -

Fel sem tűnt, hogy ennyire rohan az idő. Mármint végre itt a tavasz, egyre többet süt a nap és a madarak is boldogan csicseregnek. Imádom, ahogy a napfény játszik a terveken, ilyenkor csak elmerülve minden kreativitásomban a papírlapokat nézegetem, vagy a tablet kijelzőjét, hogy minden milliméter pontosan illeszkedjen. Vannak ötletek Evan alkalmazottjainak és most pont egy olyanba futottam bele, ahol a kérés az volt, hogy csempésszem már bele a Disney világát. Azt hiszem a legnagyobb örömmel teszek eleget ennek a kérésnek. Ez volt az, amit azonnal előre vettem. A színek maradnak a hűvös, kissé sötét, hogy meg legyen a maga varázsa, mellé pedig itt-ott megjelennek azok a figurák, amiket felsorolt.
Végül az értesítőm hangos visítása ragad ki munkából és ekkor már látom, hogy csak kapkodva fogok oda érni a megbeszélt időpontra. Még pár gyors e-mailt elintézek a beszállítókkal és már a gardrób elé pattanva söpröm le magamról a bútorokról lehulló port.
Az ablakon kinézve azonnal tudtam, hogy nem csak az idő fogja tükrözni a fényességet, hanem jó magam is olyan ruhába bújtatom magam és azonnal felkapva a megbeszélésre használt táskámat, amiben minden fontos bele van suvasztva, amire szükségem lehet.
A forgalom délben gyilkos. Ilyenkor mindenki ebédelni rohan, így inkább választottam a tömegközlekedést, ott legalább kevesen vannak.
Ne messze a címtől szállok le a buszról és indulok meg, hogy még a maradék két percen belül ott álljak a találkozómmal. Ahogy a kávézóba beérve szusszanok egy kicsit, hogy azonnal pásztázzam a körülöttem lévőket. Egyetlen személyt találtam, aki épp annyira elfoglaltnak tűnt, mint ahogy egy orvosnak ki kell néznie. Ahogy kékjeink egymásba akaszkodnak és az apró biccentéssel jelzi, hogy pontosan őt kerestem lassan lépdelek. Ahogy végig mérem, látom már, hogy a teljes ellentétem. Sötét tónusok, a ruhája, haja, a kisugárzásában is van valami borzongató. Így helyet foglalva vele szembe előkészítem a táblagépet és már csak a hangja töri meg a kínos készülődésemet.
- Üdv dr. Bishop. Kérem ne magázzon, nem szeretem, ha így neveznek. Mindnenki csak Flavy-nak nevez – mosolyodom rá kedvesen és eltűrve a hajam bólintok rá. A pszichológusok mind annyira lélek marcangolók, de nála van még valami, amit nem tudok hová tenni. - Természetesen, nem probléma. Ma pont nem volt ebéd társam – nevetek fel kissé zavartan.
- Tehát egy magánrendelő lenne a projekt? Van esetleg valami ötlet. Én itt leszoktam szegezni, hogy mindenképp meg kell ismernem közelebbről a személyt, hogy lehető legpontosabb célt érjük el. Mert vannak olyan ötletek a fejekben, amit nem mondanak ki, de én nem vagyok gondolat olvasó, és csak akkor érzem teljesnek a képet, ha a megrendelő elégedett a munkámmal – igyekszem a derűt, csillapítani, ami a mellkasomban dübörög. Ilyenkor mindig izgatott leszek és már azonnal ötletelek, akár csak abból, hogy mit visel az illető.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Cafe Manhattan - Bianca & Flavy
Cafe Manhattan - Bianca & Flavy EmptySzer. 3 Ápr. - 21:35
Bianca &Flavy
Mézeskalács ház  2.0 - Újratervezés

Kedvelem a sötét színeket magamon, kiemelik a szemem színét és élvezem, ha kicsit megborzonganak tőlem. Amíg befejezem a telefonálást, rajta tartom a szemem a fiatal hölgyön, aki leendő tervezőm. Élénk, vidám színek. Tavaszias viselet. Fiatal, üde, friss... lágy. Hmmm...
Helyet foglal az asztalnál és bemutatkozunk végre személyesen is. A tegeződést pedig nem firtatom, hagyom, hogy a másik fél kezdeményezze.
- Rendben Flavy, hívjon csak Biancanak. Nos, igen. Egy magánrendelőről lenne szó. Többek között. De kérem, válasszunk ebédet és üljünk fel a galéria szintre, ott csendesebb és kellemesen tudunk beszélgetni ebéd közben.
Fel is állok a táskámmal a kezemben és lépek a kiszolgáló pulthoz. Többféle ételből lehet választani, az egyszerű saláták, gyümölcssaláták mellett szendvicsek, sültek, grillezett húsok és zöldségek is vannak. Sütemények, kávék és mindenféle üdítő. Ettem már itt többször is és az egyik kiszolgáló fiú nagyon, aranyos.
- Egy Pesto csirkét kérnék és egy jeges teát. Ühmm, és egy kávét tejszínnel és pici fahéjjal.
- Mit kérsz Flavy kedves? A szendvicseik is nagyon finomak a grillezett zöldségek és a saláták is. Ezt a kört most én állom, válassz bátran. Az új ismeretségre.
Igen, meghívom erre a közös ebédre. Ez a legkevesebb, amit még megtehetek, cserébe azért, hogy ilyen hamar letudhatjuk az első találkát. Ritkán szokottam bőkezűen jutalmazni. Ha Flavy is kiválasztja, mit enne és inna mellé, akkor fizetek és kicsit beszélgetek az egyik fiatal sráccal, aki a pultnál van. A névkártyáján a Tom név szerepel. Vagyis Segíthetek: Tom. Egy tetkó a homlokukra cukibb volna, te jó ég. Persze tudom, hogy Tom a neve, volt már vele dolgom; de ezt nem kell mindenkinek tudnia.
- Tom, ahm... Ha megkérhetnélek, felhoznád nekünk tálcán a rendelésünket a galériára? Itt olyan zsúfoltság és meleg van.
A rideg tekintet és a sötét kisugárzásom ellenére; amit hangsúlyosan kihasználok; mézes-mázosan is tudok társalogni. Az ilyen kis fiúcskák buknak a magam fajta "érett" nőkre. Nem játszom túl a szerepem, miszerint kedvelem az embereket. Ennyi elég is a bájolgásból. Elindulok fel a lépcsőn a galéria szintre és biztosra veszem, hogy hátulnézetből is megbámulnak. Nem zavar. Igazából gyerekként sem zavart. Odafent jóval kevesebben vannak és itt több a két személyes asztal. Az egyiknél helyet foglalok és megvárom, amíg Flavy is leül.
- Itt azért jóval kellemesebb.
A táskámból előkeresek néhány fényképet, amiket előre elkészítettem. Rá van írva mindegyiknek a címe. Egy városi lakás, a másik azonban egy üres telek. Mandula formájú bíborszín körmömmel kocogtatom meg a képeket és kezdek bele a tervezésbe.
- Ez a lakótömb már némileg lelakott állapotban van, egy cég vette meg és szeretnénk felújítani. Az épület maga három szintes és magánrendelőket szeretnék kialakítani, a földszinten. A két emeleten azonban privát lakások lennének, az egyik személy szerint az enyém. Kell egy kényelmes kis lakás, ahol nyugodtan tudok pihenni és nincs messze a két munkahelyemtől. Jelenleg Brooklynban van lakásom, így nem a legkényelmesebb a bejárás.
Megvárom, amíg megnézi a képeket. A lakásról kívül és belül is vannak képek, látható, hogy nem jó a felosztás. Falat is kell bontani, esélyesen vezetékeket cserélni és a többi és a többi. A másik képcsoport egy nagyobbacska üres telek, füves-gazos, néhány szép nagy fával. Másik irányból már vízpart látszik.
- Essex. Imádom azt a környéket, azonnal megtetszett a telek. Teljesen üres, tudtommal. Itt szeretném felépíttetni a saját házam.
Hagyok egy kis időt még, amíg átnézi a képeket és persze közben Tom is megérkezik a két megpakolt tálcával, amit letesz kettőnk közzé az asztalra. Segítek elhelyezni úgy a tálcákat, hogy elférjünk a fényképekkel együtt, s közben egy apró, rejtett simítás is végigfut Tom kezén. Égő vörös fejjel tér vissza a pulthoz.

mind álarcot viselünk
Dr. Bianca Bishop
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Cafe Manhattan - Bianca & Flavy Bdcd21cb81e8eba4bbcc6be1ef91ec77
★ elõtörténet ★ :
S íme az emberiség mintapéldánya
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Cafe Manhattan - Bianca & Flavy Tumblr_inline_qme28d3RGH1vwrax4_500

★ idézet ★ :
" A szépség átok, elfedi előlünk a valódi szörnyetegeket. Sőt, azt sem látjuk miatta, hogy a valódi szörnyetegek nem az ágyunk alatt rejtőznek, hanem a fejünkben. "
★ foglalkozás ★ :
Pszichiáter / Fekete özvegy
★ play by ★ :
Eva Green
★ szükségem van rád ★ :
Cafe Manhattan - Bianca & Flavy SrtAwgW

★ hozzászólások száma ★ :
6
TémanyitásRe: Cafe Manhattan - Bianca & Flavy
Cafe Manhattan - Bianca & Flavy Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Cafe Manhattan - Bianca & Flavy
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Café Amore
» Base Cafe - a kávézóról
» Manhattan Psychiatric Center - Miles & Violet
» Manhattan sötét oldala - Brooke & Cillian
» Valhalla Bar & Cafe

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: