New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 43 felhasználó van itt :: 11 regisztrált, 0 rejtett és 32 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Sierra Larson
tollából
Ma 11:13 am-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 9:57 am-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 9:51 am-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 9:15 am-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 8:55 am-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 8:55 am-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 8:55 am-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 8:52 am-kor
Shelley Lane
tollából
Ma 8:09 am-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

Paddington Grocery - Hugh & Crystal
TémanyitásPaddington Grocery - Hugh & Crystal
Paddington Grocery - Hugh & Crystal EmptyCsüt. Feb. 22, 2024 11:25 pm
Hugh &

Crystal Steel
Jó néhány éve élek New Yorkban, úgyhogy már kitapasztaltam hol és mi az igazán ízletes és mi az ami anyagilag megéri. Például a tengeri herkentyűket nézve Manhattanben van egy halárus, aki igazán friss ételeket kínál viszonylag jó áron. A legfinomabb pékség pedig Brooklynban van. Persze ez nem azt jelenti, hogy én rendszeresen körbe járom New York összes negyedét, mert az már alapjaiban sem érné meg igazán. Ami viszont a zöldségeket illeti, nagyon kifinomult az ízlésem. Spanyolországban elképesztő zöldségeket lehetett kapni. Hatalmasak voltak és ízletesek, mindemellett pedig rettentően lédúsak. Anyukámmal rendszeresen jártunk el a helyi közértbe és emiatt már kora gyermekkoromban megszerettem a zöldségeket és gyümölcsöket. Talán ennek is köszönhető, hogy nem hagytam fel ezzel a jó szokásommal, mikor elköltöztem távol az otthonomtól, hogy tanulhassak. Aztán pedig le is telepedtem. Vagy amiatt van, hogy minden heti diskurzus alkalmával megérdeklődi édesanyám, hogy eszek-e elég zöldséget. Nincs-e vitamin hiányom és ehhez hasonló anyai, szokásos féltések. Szóval ami a zöldségeket illeti, igen, szeretem és fogyasztom rendszeresen – ahogy anyámnak is mondanám. Queens teljesen más világ, mint Manhattan. Nem tudom miért gondolom így, de itt mintha még a levegő is más lenne.
A taxi egyenesen a Paddington Grocery előtt tesz le, így aztán nem sokat kell mozogjak, hogy eljussak induló pontomból a célomhoz. Jó néhányszor megfordultam már itt, mert habár halakért és kenyérért nem vagyok hajlandó bejárni New York negyedeit, de a zöldségnek vallom, hogy lelke van. Szép lelke, akár csak a zöldséges eladó hölgyének. Ha nem lenne Drea, biztos meghívnám egy kávéra, vagy csak egy rövid sétára. De én már roppantul meg vagyok elégedve azzal is, hogy egyáltalán szóba áll velem és nem zavar el, mikor megérkezek és nemes egyszerűséggel kérem a szokásost, mintha csak én járnék ide és nem még vagy ezer+ ember. Szóval sok mindent kell kiállnia minden olyan eladónak, akinél egynél többször már megfordultam. Ez vagyok én. – Szép napot. – Jókedvvel mondom, majd mielőtt belekezdenék szokásos mondókámba, körül nézek és felmérem a felhozatalt. Aztán arra gondolok, nekem nem fáradtság kimondani az ennivalók nevét, így miért nehezítsem meg valakinek a munkáját, akivel nem éppen óhajtok rosszban lenni. Nem igaz? – A szokásos zöldségekért jöttem. Hmm. – Egy pillanatra még magam is elgondolkozok, mit is szoktam vinni, mert az utóbbi pörgős napokat elnézve, több mint egy hete nem ettem rendes ételt, nem hogy zöldséget. – Paradicsom, kápia paprika, zeller és most vinnék egy negyed deka krumplit is. – Na nem vagyok úriember, így zacskóért nyúlok, ezzel jelezve, nem kell helyettem mindent csinálnia, csak szükségem van a segítségére. A mennyiségekhez amúgy is ő ért jobban és a pult mögött neki van mérlege.
429 szó ✦ csendet hallgattam


There are things I have no control over. One of those things is my heart that loves you completely, unquestioningly.
mind álarcot viselünk
Hugh Montgomery
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Paddington Grocery - Hugh & Crystal X2Ow2vY
★ kor ★ :
28
★ családi állapot ★ :
✦ Drea Torres
★ lakhely ★ :
✦ New York
★ :
Paddington Grocery - Hugh & Crystal 07HatYw
★ idézet ★ :
"...A kapocs közöttünk mi kettőnket alakít
Nem kell más, nem érdekel senki
Tőlem Téged senki nem tud elvenni..."
★ foglalkozás ★ :
✦ Rezidens
★ play by ★ :
✦ Louis Tomlinson
★ hozzászólások száma ★ :
23
★ :
Paddington Grocery - Hugh & Crystal PcoVVq6
TémanyitásRe: Paddington Grocery - Hugh & Crystal
Paddington Grocery - Hugh & Crystal EmptyKedd Feb. 27, 2024 10:33 pm

Hugh & Crystal

Az egész tegnap délután, kora este kezdődött….
- Crys lécci….lécci..lécciléccilécci, vidd el a holnapi napot!Esküszöm meghálálom, és cserébe bevállalok neked olyan napot amilyet csak szeretnél.
Montana búzaszőke haját csavargatta fel a mutatóujjára, és olyan bambi szemekkel nézett rám, hogy ha akarta volna sem mondhattam volna neki nemet.Mondjuk végzetesen rossz tulajdonságom, hogy ha szépen néznek rám, vagy egész egyszerűen érzem, hogy a másik szorult helyzetben van képtelen vagyok nemet mondani. Még akkor sem, ha már abban a pillanatban megbánom, hogy a számat húzogatva, de mégis bevállalom. Mint most neki, hogy négy húzós nap után az ötödiket is elviszem.Egy vödör kávé és néhány masszív szempecek majd ébren tart. Persze így lemondhatok a pénteki kis kiruccanásról, ami Bobbynál lesz Watch Hill-ben. Vagy ha el is megyek használhatatlanul álomkóros leszek.A pokolba már!Magamat ismerve akkor is el fogok menni ha vállalhatatlan zombi módba kapcsolva fogok ténferegni a kezemben egy doboz Lubeck-el.Hogy túlvállalom magam? Ó, csak egy hangyányit.
Montana a nyakamba ugrott, és hosszú másodpercekig úgy szorított, hogy ha tovább folytatja, akkor nem lesz aki elvigye helyette a műszakot, mert konkrétan halálra ölelget. Még két cuppanóst is nyomott a képem két oldalára és megesketett, hogy nem fogom meggondolni magam. Életbe vágó. Neki legalábbis. Megnyugtattam, hogy nem fogom. Persze nem állítom, hogy nem volt bennem erős kísértés arra nézve, hogy esetleg mégis…de áh, azért nem vagyok ekkora tetűláda.
Reggel legalább három szundit csaptam le, mire magamhoz tértem annyira, hogy legalább a munkaruhát magamra erőltettem, és még a hajam is sikerült emberivé varázsolni. A sminkem kimerült némi mattító púderben, és egy kis szájfényben, hogy legalább úgy tűnjön mintha élnék. Mire a bolthoz értem, hogy kinyissak, már egészen magamhoz tértem. Igaz háromszor álltam meg, három különféle kávét meginni, amelyből csak a dupla espresso volt nevezhető valamiféle sokkterápiának a szervezetem ébrenléti funkcióját tekintve.
Időben fordítottam át a táblát a “Nyitva” feliratra, ahol egy cuki kék kabátos medve figura egy csokor lufiba kapaszkodva integetett, jelezve a vásárlóknak, hogy betérhetnek.
New York ezen része ritkán ébred korán.Az első órában lefut a nagyroham, ami többnyire péksüteményekből, pár palack ásványvízből és néhány pakli cigarettából áll. Nagy ritkán befutnak lottót venni, de a zöldség és gyümölcs részleg ilyenkor még árván pislog a vevőtér felé, mert az igazi roham ezen a fronton kilenckor kezdődik majd el.
Néhányan lézengenek bent csupán, amikor a bejárati ajtó feletti csengő időnként dallamosan jelzi valaki betértét. A pult alatt pár védelmi eszköz lapul, amelyet a tulajdonos, Mr Gibbson adott nekünk. A használatukat egy nyugdíjas rendőr oktatta heti két órában minden második napon, és azt hiszem szépen lassan eljutok oda, hogy ha a helyzet úgy hozza, azért alapszinten már meg tudom magam védeni.Persze lehet ezt csak én gondolom így, nem tudom….akciófilm castingra azért még nem mernék vállalkozni ezzel a tudással.
Fáradt vagyok, de még így is próbálok mosolyogni a vevőkre, amely nem esik azért annyira nehezemre.Alapvetően közvetlen ember vagyok, és hajlamos akkor is vigyorogni, amikor nem feltétlenül értem a poént. A mosolyból még nem lehet baj, nem igaz? A vásárlók többsége átmeneti. Némelyiket csupán egyszer látom, hiszen elnyeli őket a város zsongó, morajló, állandóan hullámzó tömege.Vannak akik többször jönnek, és olyan is akad akit nem csupán arcról, de már névről is ismerek.Bár olyan is akad akivel már beszélgettem ugyan, de meg nem értettük egymást, tekintettel arra, hogy az illető egy árva szót nem beszél angolul. Az egyezményes activity azonban minden problémán átsegít.Egyre jobb vagyok benne, azt hiszem.A ma reggeli, nagyjából nyolcvanadik vásárlómat névről még nem teljesen ismerem. Bár a munkaruhám jobb oldalán kék hímzéssel ott virít egy virágokkal körbeölelt névtábla, a “Crystal” felirattal, alatta pedig a “Miben segíthetek?”más betűtipussal, azért teljes névvel még nem mutatkoztam be neki. Lépéselőnyben vannak a vevők. Ők tudják ki vagyok - a tábla elárulja nekik- én azonban sokszor úgy köszönök el tőlük, időnként sokadszorra, hogy sosem tudom meg a nevüket. A mostani érkezőmről is csupán annyit tudok, hogy “H.Montgomery”. Ezt is csupán onnan, hogy egy alkalommal leharcolt, minden bizonnyal a műszak végén rajta maradt kórházi köpenyben rohant be hozzám, félúton a munkából hazafelé az isteni paddingtoni grillcsirkét kérve. Büszke vagyok arra, hogy ennek a finomságnak a receptjét még én hoztam otthonról, és a nagyim egyik naplójából kitépett, sárga, fátyolos nejlon zacskó közé bújtatott papíron találtam. A hatvanas években írhatta. Talán.
Montana szerint lejmolhatnék némi dohányt a tulajtól az ötletért, de őszintén szólva ez a része nem érdekel. Sosem az anyagiasságról voltam híres. Mondjuk lehet azért tartok itt.Anya szerint hülyeség volt ez az egész költözés, csak azt értem el vele, hogy távolabb vagyok tőlük. Mondjuk pont ez volt a cél.
- Hello! - a számon volt már, hogy a nevén szólítom, de elég hülyén jött volna ki a H. Montgomery, többet meg nem tudtam, így maradtam csak így kurtán, megtoldva valamiféle rám jellemző szívélyes mosollyal. Szép mosolya volt a pasinak, szóval nem okozott nehezemre viszonozni.
- Hasonlóan szépet!- a kérésén azonban láthatóan egy egészen röpke időre megakadok. Szokásos. Na basszus! Vannak vérbeli kereskedők, akik álmukból ébresztve is tudják, hogy ki mit szeret, ki miből mennyit visz, de ezt akár évtizedekre visszamenőleg is, mellé pedig olyan arcmemóriával rendelkeznek, akár egy két lábon járó rendőrségi fantomkép nyilvántartás. Na én nem ilyen vagyok. Nekem ez meló, amit megpróbálok jól csinálni. Nem mindig jön össze.
- A szokásos…- kezdenék tippelgetni, de megelőz és maga kezdi sorolni, hogy mi mindent kér, én pedig kilépek a pult mögül, hogy segítsek neki. Ebben a túlméretes köpenyben leginkább egy kifordított esernyőbe rejtett apró legófigura látszatát keltem, de elméletileg a hét végén Mr Gibbson hozni fog végre valami vállalható egyenruhát. Nem egy olyat, amiben vetekszem a zsák krumplival. Csak én királykékben pompázom.
- A kápia paprika friss, még én pakoltam ki reggel, viszont a paradicsom helyett hozok neked a raktárból. Azt épp most készültem leárazni. Hacsak nem valami szószhoz viszed, inkább nem ajánlom. Ha felvágod szerintem el is indul, vagy simán szétfolyik a pulton. Várj, a krumpliban segítek, mert…- nyúlok vele együtt előre hajolva a zacskóért. A túlméretes köpenyemnek hála annak gallérja előre bukik, vele együtt én is, és kissé jobban előre billenek, így a zacskóhoz egyszerre nyúlva a kobakunk alaposan összekoccan.
- Auccssss!- szisszenek fel, egy apró nyomást érezve a fejem elején. Az szép! Lefejelem a vevőt. Ezért sem fogom megdicsérni magamat.
- Ne haragudj, sajnálom! Bocsánat.- ahogy hátrébb lépek, az ütközésnek köszönhetően nem nagyon találom meg újra az egyensúlyom, és gyakorlatilag megpróbálva belekapaszkodni a közepesebb kupac krumpliba, rántok magammal jó párat, ahogy a földre huppanok.
Atyaég! Kezd ez már kissé mulatságosan kínos lenni.
- Szerinted megvan ez negyed deka?- nézek arra a pár krumplira amely körülöttem vigyorog a nyomoromon, én meg gyakorlatilag hamvaiból próbálom menteni a menthetőt.Onnan lentről pillantva fel a vevőre, mielőtt prüszkölve kitör belőlem a nevetés, és igyekszem onnan feltápászkodni. Pipacsvörösen. Jól haladok ezzel az elcserélt műszakkal. Remélem a nap végére azért nem rombolom szét a boltot.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Paddington Grocery - Hugh & Crystal
Paddington Grocery - Hugh & Crystal EmptyPént. Márc. 01, 2024 7:39 pm
Hugh &

Crystal Steel
A levegőben érezni lehet a kellemetlen szituációkkor érezhető aurát a köszönéskor és egészen idáig eszembe sem jut, hogy soha nem mutatkoztam még be, így hiába a közvetlenségem, nem tudja viszonozni akkor sem, ha szeretné. Tiszta hülyén érzem magam emiatt, így akaratlanul is a köszönése után fűzöm a nevemet. - Hugh – Majd kurtán elmosolyodok, mintha most nagyot mondtam volna, pedig tulajdonképpen csak a keresztnevemet. Végül is pedig örülök, hogy kifejtettem a kérésemet, mert láthatóan bajban lett volna Crystal, amennyiben nem így teszek. Sokszor találkoztunk már, de biztos rengeteg vásárló fordul meg nap- mint nap itt. – Azt hiszem jó lesz ez a paradicsom is. – Nem igazán szeretem a paradicsomot, de tudom, hogy vannak jótékony hatásai, ezért fogyasztom. De hogy magába egyem, arra senki nem tudna rávenni. Most is egy paradicsomos tésztához viszem. Valahogy jobban szeretem paradicsomból elkészíteni, mint bolti püréből, annak olyan műanyag íze tud lenni. Már éppen nyúlnék is egy nagyobb darab után, mikor szabályosan lefejel. Egy pillanatra mintha csillagokat látnék, de megállapítom, hogy ekkora erővel nem csapódhatott nekem a maga 50-60 kilós testével. Megdörzsölöm a becsapódás helyét, majd mosolyogva sandítok az eladó felé. – Semmi baj, jól van? – Azt mondják elég kemény kobakom van, így jelen esetben őt jobban féltem attól, hogy agyalágyult lesz tőlem. Tőlem egyébként sem nehéz annak lenni, elég ha kinyitom a számat. Aztán szolidan felkacagok, mikor a földön köt ki néhány formásabb krumpli kíséretében. Az egyiknek mintha fenék formája lenne. Azt hiszem. – Egek, volt már aki elveszítette a fejét a társaságomban, de nem ilyen drasztikus formában. – Próbálok humorizálni, miközben kinyújtom a karomat, hogy felhúzzam. Valahogy a krumplik már nem is érdekelnek annyira. Nem tudom mi a kínosabb, hogy ez a szituáció úgy tűnhet, én direkt ellöktem, vagy hogy elpirultam, pedig semmit nem érzek a nő iránt és még barátnőm, is van. Tiszta ciki. Ez a napom is meg lesz alapozva innentől kezdve. – Most már joggal kérdezem meg, hogy jól érzi-e magát? – Annyira beverhette a fejét az enyémbe, hogy elveszítse az egyensúlyát, vagy tőlem zavarodott meg ennyire? Nem vagyok önimádó, de azt hiszem ez most egy jogos felvetés.
349 szó ✦ Loyal


There are things I have no control over. One of those things is my heart that loves you completely, unquestioningly.
mind álarcot viselünk
Hugh Montgomery
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Paddington Grocery - Hugh & Crystal X2Ow2vY
★ kor ★ :
28
★ családi állapot ★ :
✦ Drea Torres
★ lakhely ★ :
✦ New York
★ :
Paddington Grocery - Hugh & Crystal 07HatYw
★ idézet ★ :
"...A kapocs közöttünk mi kettőnket alakít
Nem kell más, nem érdekel senki
Tőlem Téged senki nem tud elvenni..."
★ foglalkozás ★ :
✦ Rezidens
★ play by ★ :
✦ Louis Tomlinson
★ hozzászólások száma ★ :
23
★ :
Paddington Grocery - Hugh & Crystal PcoVVq6
TémanyitásRe: Paddington Grocery - Hugh & Crystal
Paddington Grocery - Hugh & Crystal Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Paddington Grocery - Hugh & Crystal
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Hugh Montgomery
» Hugh's biographical analysis
» Damage to The Glasshous - Chris & Hugh
» Lost In * Pavel & Crystal
» Virginia & Crystal ~ The newcomer

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: