New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 63 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 63 vendég :: 2 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Kalilah Evans
tollából
Tegnap 23:43-kor
Richard Sullivan
tollából
Tegnap 22:37-kor
Shelley Lane
tollából
Tegnap 22:02-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:51-kor
Marcello Serra
tollából
Tegnap 21:40-kor
Alfonso Deluca
tollából
Tegnap 21:09-kor
Fabrizzio Deluca
tollából
Tegnap 20:32-kor
Maxim Wood
tollából
Tegnap 19:26-kor
Deborah Winchester
tollából
Tegnap 19:00-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

oops, sorry - Horatio & Katniss
Témanyitásoops, sorry - Horatio & Katniss
oops, sorry - Horatio & Katniss EmptySzomb. Feb. 10 2024, 07:56


Horatio & Katniss


Sokkal lazább az életem azóta, hogy Miraval élek, bár néha az ő szabályait is nehéz követnem, nem is értem, hogy miért akarja mindig valaki irányítani az életem. Oké, azt értem, hogy hajlamos vagyok hülyeségeket csinálni, meg, hogy mágnesként vonzom a bajt, de attól amiért megpróbál valaki mindig bele szólni az életembe, nem igazán segít vele. Sőt...minél jobban nem szeretnék, hogy csináljak valamit, én annál inkább azt akarom. Mintha arra lennék beprogramozva, hogy mindennek az ellenkezőjét csináljam, mint kéne. Nem azért, mert ne tudnék néha szófogadó is lenni. Inkább csak izgalmasabb úgy minden, ha zajlik körülöttem az élet. Azt mondjuk beismerem, hogy a veszélyes helyzetek annyira nem mindig jók, nem is tervezem azt el előre, hogy akkora bajba kerüljek, amekkorából nincs menekvés, de hát ez van. Mostanában meg amúgy is elég nyugiban voltam. Nem azért, mer a nővérem megleckéztetett legutóbb, és éjjel ki dobott a házából, hanem csak úgy jött össze, hogy nyugton üljek egy kicsit. Bár nem mondanám ezt ki hangosan, de azt hiszem, hogy meg akarok felelni egy kicsit Samnek is, mert ő meg azt gondolja, hogy csak akkor vágyok a társaságára, amikor valamire szükségem van. Pedig amúgy nem. Vagyis igen, úgy jön ki mindig, de mégse. Ezekkel a gondolatokkal lépek be a hatalmas üzletbe, kezemben a bevásárló listával, amit Mira írt össze, aki megkért, hogy amíg dolgozik tegyem magam hasznossá és vásároljak be, bár az nem volt a terve része, hogy az erre kapott pénz több, mint felét el költöm egy álomszép ruhára, amit meglátva a kirakatban, képtelen voltam ott hagyni. Megállok az üzlet küzepén, végig futtatom szemeimet a papírra olyan szépen le írt dolgokon, és azon gondolkodok közben, hogy a maradék pénz hogyan lesz elég mindenre. Valószínűleg sehogy. Idegesen csóválom meg a fejem, a zsebembe rejtem a papírt, és elveszek egy bevásárló szekeret, amit úgy tolok magam előtt, mintha lenne pénzem, amivel vásároljak. Mira tutira kinyír. A polcok között végig haladva veszek el ezt, azt, és ha fejben próbálom össze számolni az árakat, akkor egyértelműen nem passzol már azzal, amennyi a táskámban lapul, szóval itt maximum csak nézelődni tudok, aztán meg majd legfeljebb be adok a nővéremnek valami hihető mesét. Mondjuk, hogy ki raboltak. Elvégre is rólam van szó...simán el veheti tőlem bárki a pénzt nem? A szekeremet el hagyva sétálok át az édességes részhez, ahol a polcról le veszek három rumos csokit, ami a kedvencem, körbe pillantok, aztán, mintha ez olyan természetes lenne, el is rejtem azokat a zsebembe. Tovább sétálok, még mindig úgy, mint aki nem tudja el dönteni, hogy még mit kell megvegyen, és a következő pillanatban már egy üveg bort emelek le a polcról, ami méreg drága, de ittam már korábban ilyet, és tutira finom. Egy ideig csak nézegetem az italt a kezembe, majd ismét szét nézek, hogy valaki esetleg láthat-e, de mivel nem látok senkit, így biztosra veszem, hogy ugyanúgy velem sem foglalkoznak mások. Szóval óvatosan nyitom szét a kabátomat, és rejtem el annak a legmélyén az italt is, igyekezve arra, hogy ne keltsek túl nagy feltűnést, majd nem törődve semmi mással, lassan, indulok meg a kijárat felé, olyan arcot vágva közben, mintha nem lennék megelégedve ezzel az bolttal, és inkább máshol szeretném elköltenia pénzem.   

BEE




A warrior fights for what they believe in. A warrior fights for her family.

Horatio R. Sinclair ölelést küldött

mind álarcot viselünk
Katniss Jimenes
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss B415df4170da89166fba46f739cc86f6481be9ee
★ kor ★ :
23
★ családi állapot ★ :
You're crazy but I like you
oops, sorry - Horatio & Katniss 8d0430e9a963c5310ba5eca9913f07fbbdca3354
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss 099adcf625f1c59fecc123999e7d628b6670086a
★ idézet ★ :
Its hard to fake a smile when you feel like you fall apart.
★ foglalkozás ★ :
naplopó
★ play by ★ :
Ashley Moore
★ szükségem van rád ★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss Tumblr_m6yq5qqI6O1rn9o8jo1_500
★ hozzászólások száma ★ :
173
★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss D3a3303fe60c610ac3d8b7effd47c384ffc1a06e
TémanyitásRe: oops, sorry - Horatio & Katniss
oops, sorry - Horatio & Katniss EmptySzomb. Feb. 10 2024, 18:44

   
- Horatio & Katniss -

   A mai napon nem sok mindent terveztem. Már nem voltam táppénzen, de nem sok időt töltöttem a rendőrségen, csak fél napokat dolgoztam. Délelőtt és kora délután irodáztam, délután meg home officeba vonultam, hogy pihenhessek, ugyanis még mindig lábadoztam, noha már nem voltam táppénzen.
Az iroda elhagyása után hazafelé menet bementem a boltba, hogy bevásároljak Killiannek a vacsorához. Én nem tudtam főzni, de Killian mennyei ételeket csinált. Úgy voltam vele, legalább ennyi haszna legyen belőlem, ennyit hozzá tegyek az ételhez. Szoktam neki segíteni is, amiben tudok, de nem voltam túl jóban a konyhával. Neki sose mondtam ki, de idegesített, amikor zöldséget kellett pucolni, vagy más módon fogott be a konyhába. Segítek, persze, nem teszem szóvá, mert szeretem és igyekszem alkalmazkodni, de voltak dolgok, amiket csak a rá való tekintettel tettem meg. Elvégre ő is elnéz nekem sok mindent és elfogad minden hátulütőmmel együtt.
Ma még ráadásul a pszichiáterhez is el kell mennem a beszélgetésre. Biztosan kíváncsi rá, hogy milyen állapotban vagyok lelkileg, szellemileg a kórházból való távozás után, így újra munkába állva. Kedveltem Josephet, bár kicsit féltem is tőle. Terry elég sok mindent beszélt róla és Killian is tart tőle, szóval jó magam is kicsit fenntartásokkal kezeltem, noha én csak köszönhettem neki.

Betértem hát az üzletbe és elkezdtem bepakolni a kocsiba a vacsorához valókat, amiket Killian kért tőlem, nameg persze azokat is, amiket magamnak szerettem volna megvenni, majd mentem, hogy kifizessem, amiket eltettem. A kasszánál visszanéztem még a sorok felé, hogy biztos nem-e akarok még valamit eltenni, ám a szemeim majdnem kiestek, amikor láttam, hogy egy fiatal lány eldugott egy borosüveget.
Kimentem, a kocsimba pakoltam a két szatyrot, majd mikor Katniss kijött az üzletből odamentem hozzá. Nagy szerencséje volt, hogy nem volt riasztó a közértben, ami jelezte volna, hogy lopott, de nem volt elég szerencséje, hisz én mindent láttam.
Jelvényt mutatva álltam útját.
- Sinclair felügyelő, New York-i Rendőrkapitányság. Kérem, mutassa a személyigazolványát és kövessen engem az autómhoz - intettem neki, majd szemeim rajta tartva mentem vissza az Opel Grandland típusú autómhoz. Ha átadta a személyit, akkor megnéztem az adatait.
- Van valami mentsége arra, hogy miért lopta el a kabátja alatt lapuló bort? - kérdeztem, majd rákerestem a tabletemen lévő rendőrségi nyilvántartásban, hogy van-e már priusza, azaz volt-e rendőrségi ügye.
   
- xxx szó / megjegyzés / idézet -


He hides in the light
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.

Katniss Jimenes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss Tumblr_inline_oyq7q1Jy9O1uvee7b_400
The modern age
Master Detective
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
You realize that our
mistrust of the future
makes it hard to give up the past.
oops, sorry - Horatio & Katniss 4d3c2fd79add2fa5ea877dd077f903f88d7d0de8
♫ :
My Name Is Rex
I wish I was special
You're so fuckin' special

But I'm a creep | I'm a weirdo
She's running out the door
She's running out
★ családi állapot ★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss 8909e5bbd965126a521b5a1f4209ad7e90708aea
When those we care about are weakest,
Thats when we must be strong for them.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss Tumblr_inline_oyq7n62Sdc1uvee7b_400
★ idézet ★ :
And for a moment it seemed to me
as if I also were buried in a vast grave

full of unspeakable secrets.

oops, sorry - Horatio & Katniss Tumblr_pwcobpSM6A1s535xbo2_400
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó (felfüggesztve)
★ play by ★ :
Jonathan Groff
★ hozzászólások száma ★ :
237
★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss Tumblr_inline_oyq7oqsh821uvee7b_400
TémanyitásRe: oops, sorry - Horatio & Katniss
oops, sorry - Horatio & Katniss EmptySzomb. Feb. 10 2024, 20:36


Horatio & Katniss


Számtalanszor megfogadtam már, hogy nem lopok többet sehonnan, most sem azzal a céllal jöttem ide, de mit csináljak ha egyszer felelőtlenül ismét sikerült elköltenem a pénzt, amire vásárolnom kéne? A bor persze nincs is a listán, Mira egy kicsit ilyen antialkoholista, de nekem meg megtetszett, és általában, ha valami tetszik, azt meg is szerzem magamnak. Akkor is, ha a szívem mélyén tudom, hogy nem helyes az, amit teszek. A nővérem meg így is úgy is mérges lesz, szóval már ez van. Bár kajánk nem lesz, de legalább ihatunk finom és drága bort. Majd megmondom, hogy ajándékba kaptam valakitől. A pénz meg... hát az csak úgy eltűnt. Igyekszem a lehető legkevesebbet nézelődni, hogy ne keltsek feltűnést, egy mosolyt erőltetek magamra és úgy lépek egyre közelebb a kijárathoz. Néha megesik, hogy az ember nem találja azt, amiért jön. Próbálom azt mutatni, hogy én is épp úgy jártam, bár az igaz, hogy elég jól felszerelt egy üzlet ez, de tutira vannak olyan dolgok, amiket nem lehet még itt sem megtalálni. Eszembe jut, hogy ha valaki megkérdezi, hogy miért megyek azt mondom majd, hogy a kocsimba hagytam a pénztárcám, hiszen azt úgysem tudhatja senki, hogy még jogosítványom sincs, nem hogy autóm. Végül pedig megkönnyebbülve sóhajtok egy nagyot, amint a levegőre érek. Még vissza is pillantok, hogy valaki nem-e mégis csak követne, vagy gyanút fogott volna, de úgy tűnik, hogy ezt is megúsztam. Vagyis ebben reménykedtem, mert az nagyon is meglep, hogy odakintről egy ismeretlen alak állja épp az utamat. Hunyorítva próbálom kiolvasni azt, ami jelvényére van írva, bár felesleges, hiszen el is mondja mindazt, hogy ki is ő, én meg azt hiszem, hogy most bajban vagyok. Basszus.. még csak épp egy zsaru hiányzik az életemből. Megszeppenve nézek rá, ártatlan tekintettel, épp úgy, mint aki nem érti azt, hogy mi baja is van. Mert amúgy tényleg fogalmam sincs. Mégis szófogadóan veszem le hátamról a táskámat, hogy elő kotorásszam belőle a személyimet, amit kér, közben pedig igyekszem figyázni az el rejtett boromra is, mert ha már ekkrora utat meg tettem vele, nem lenne túl jó ha ki csúszna és össze törne. Felé nyújtom azt és lassú és óvatos léptekkel követem őt a kocsiig, még mindig azt éreztetve vele, hogy semmi bűnöm az égegyadta világon. Még a kérdését hallva is úgy pillantok rá, mint aki őrültnek tartja, mert igazából fogalmam sincs, hogy honnan a fenéből tudja, hogy mi van a kabátom alatt. Vajon valaki odabent meg látott és rám hívta a rendőröket? Bár rendőr autót nem nagyon látok a közelben.
- Hát én... szóval...véletlenül. Mármint úgy értem, hogy megnéztem és elfelejtettem vissza rakni a polcra. - ez nem teljesen az igazság mondjuk, de hátha megúszom egy kis ejnye bejnyével, legfeljebb vissza viszem, ha nagyon ragaszkodik hozzá. Még a csokikról nem is tud valószínűleg. Nem mintha az akkora baj lenne.
- Most le fognak engem tartóztatni? - nézek rá kicsit félve miközben a személyimmel a kezében valamit keresgél egy tabletten, közben pedig szét nézek és azon töröm a fejem, hogy mennyi lenne az esélyem elmenekülni. Az a baj, hogyha ez sikerül is neki úgyis könnyen megtalál hiszen nála van a személyigazolványom. Most aztán jó nagy bajban vagyok. - Én nagyon félek a sötétben, és nem szeretem ha be zárnak valahová. Vagyis... csak ennyiért nem lehet bajom ugye? Tényleg nem volt szándékos.. - idegesen állok egyik lábamról a másikra és fogalmam sincs, hogy mit kell tennem ilyenkor. Csak bízok abban, hogy ő épp egy rendes rendőr és nem valami szőrszáll hasogató.   

BEE




A warrior fights for what they believe in. A warrior fights for her family.

Horatio R. Sinclair imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Katniss Jimenes
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss B415df4170da89166fba46f739cc86f6481be9ee
★ kor ★ :
23
★ családi állapot ★ :
You're crazy but I like you
oops, sorry - Horatio & Katniss 8d0430e9a963c5310ba5eca9913f07fbbdca3354
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss 099adcf625f1c59fecc123999e7d628b6670086a
★ idézet ★ :
Its hard to fake a smile when you feel like you fall apart.
★ foglalkozás ★ :
naplopó
★ play by ★ :
Ashley Moore
★ szükségem van rád ★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss Tumblr_m6yq5qqI6O1rn9o8jo1_500
★ hozzászólások száma ★ :
173
★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss D3a3303fe60c610ac3d8b7effd47c384ffc1a06e
TémanyitásRe: oops, sorry - Horatio & Katniss
oops, sorry - Horatio & Katniss EmptyVas. Feb. 11 2024, 11:57

   
- Horatio & Katniss -

  Azt gondoltam tíz év után, amit a bűnüldözésben töltöttem el már semmi sem igazán tud meglepni, de a válasz, amit Katniss levágott nekem lefagyasztotta az operációs rendszeremet. Pillogva, értetlenül, kissé megrökönyödve néztem rá.
Ha lett volna erre humorérzékem, akkor biztosan jót nevettem volna, de sajnos nem volt, így nem tudtam azt sem eldönteni, vajon komolyan gondolta a válaszát, vagy csak viccnek szánta, hogy oldja magában a feszültséget. Mert ezt ő sem gondolhatta komolyan. Láttam, amint tudatosan elrejtette a cuccot és meg akart vele lépni. Nem nézhet engem ennyire hülyének.
Egyelőre nem feleltem neki a kérdésre, hogy le fogom-e tartóztatni, inkább azt néztem, hogy büntetett előéletű-e, de nem volt semmi rendőrségi ügye még. Visszaadtam neki a személyigazolványát. Hát most egy üveg bor miatt biztosan nem fog börtönbe kerülni, azért ahhoz több kell, de biztosan fog kapni valami pénzbírságot, vagy közmunkát, bár még van lehetősége, hogy javíthasson a helyzetén.
- Nos, ahogy én a saját szemeimmel láttam az eseményeket, nem mondanám azt, hogy véletlen baleset volt. Sokkal inkább szándékos lopásnak nevezném a történteket.
Nade látom, hogy korábban még nem volt büntetve, szóval hajlandó vagyok elengedni magát egy figyelmeztetéssel
- szóltam, de volt itt egy másik indok is. Olyan reménytelenül ostobának és tudatlannak láttam, hogy még nekem sem volt szívem csak úgy eljárást indítani ellene. Biztos voltam benne, hogy csak egy buta liba, aki azt hitte, hogy buli lehet bort lopni és nem volt tudatában a cselekedete súlyának és lehetséges következményeinek.
- De nem ingyen. Ahhoz, hogy elengedjem önt, vissza kell vinnie a bort és kifizetni. Majd azt mondja, hogy csak kinn hagyta a pénztárcáját az autójában, vagy a párja táskájában maradt és ki kellett érte jönnie. Vagy tegye vissza a polcra, mintha meggondolta volna magát. A lényeg, hogy juttassa vissza a bort és ígérje meg nekem, hogy többé nem fog ilyet tenni. Ha legközelebb összefutunk és lopáson kapom, már nem lesz ennyire szerencsés, hanem rendőrségi ügy lesz belőle - igaz, erre nem sok esély van, hisz nem sok esély van rá, hogy megint ilyen körülmények között találkozzunk, ha találkozunk, de muszáj volt kicsit hatást gyakorolnom rá. Az, hogy rendőrségi ügye lesz belőle, az elég erős motivációnak kell, hogy legyen.
- De magával megyek - biccentettem az üzlet felé. - A saját szemeimmel akarom látni, amint helyre hozza a hibáját.
   
- xxx szó / megjegyzés / idézet -


He hides in the light
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.

Katniss Jimenes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss Tumblr_inline_oyq7q1Jy9O1uvee7b_400
The modern age
Master Detective
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
You realize that our
mistrust of the future
makes it hard to give up the past.
oops, sorry - Horatio & Katniss 4d3c2fd79add2fa5ea877dd077f903f88d7d0de8
♫ :
My Name Is Rex
I wish I was special
You're so fuckin' special

But I'm a creep | I'm a weirdo
She's running out the door
She's running out
★ családi állapot ★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss 8909e5bbd965126a521b5a1f4209ad7e90708aea
When those we care about are weakest,
Thats when we must be strong for them.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss Tumblr_inline_oyq7n62Sdc1uvee7b_400
★ idézet ★ :
And for a moment it seemed to me
as if I also were buried in a vast grave

full of unspeakable secrets.

oops, sorry - Horatio & Katniss Tumblr_pwcobpSM6A1s535xbo2_400
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó (felfüggesztve)
★ play by ★ :
Jonathan Groff
★ hozzászólások száma ★ :
237
★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss Tumblr_inline_oyq7oqsh821uvee7b_400
TémanyitásRe: oops, sorry - Horatio & Katniss
oops, sorry - Horatio & Katniss EmptyVas. Feb. 11 2024, 19:02


Horatio & Katniss


Korábban valahogy mindig sikerült megúsznom az ilyen baklövéseim, bár nem mintha annyira kedvemre való lenne az, hogy lopok. Tényleg nem szándékosan csinálom, csak valamiért nem bírok ellen állni, ha valami olyasmit látok, ami megtetszik. Ez a bor pedig történetesen nagyon finom, azt hiszem, hogy nem véletlenül ilyen drága. De legyünk őszinték...ki képes ki adni ennyi pénzt érte egyáltalán? Ha lenne nálam annyi, akkor azt valószínűleg amúgy sem erre költeném el, szóval mindenképp az lett volna a sorsa, hogy a kabátom alatt elrejtve landoljon. Mira persze mindenképp ki nyír majd, főleg, ha megtudja, hogy a rengeteg dolog helyett, amit vennem kéne csak egy üveg borral állítok haza, pedig ő még csak nem is iszik alkoholt, de talán ha megkóstolja, akkor máshogyan fog vélekedni Ő is. A rendőrrel azonban nem számoltam, és még úgy sem értem mindig, hogy hogy a fenébe került ide, hogy már szófogadóan a személyigazolványomat is a kezébe nyomtam. Igazán nem hiányzik az viszont, hogy be vigyen a rendőrségre és ott tartsanak majd ki tudja mennyi ideig. Lenne egyéb dolgom is. Például ki kéne találnom, hogy hogyan játszam meg a szegény elveszett lányt Mira előtt, akitől el lopták a pénzét és ezért térek haza üres kézzel. Vagyis néhány rumos csoki van a zsebembe, amiről szerencse a zsaru nem tud, na meg a bor...amit valahogy csak megtarthatok majd. Nem tűnik olyan nagyon szigorúnak... vagyis ebben bízok. De látta az egészet? Azt meg mégis hogy innen kintről? Mert én esküszöm, hogy odabent nem láttam őt.
- Hát a lopás egy kicsit csúnya megnevezés erre. Inkább én úgy mondanám, hogy megfeledkeztem magamról..elfelejtettem, hogy ki kéne fizetni azt. - mentegetem magam ismét, bár nem mintha lenne rá pénzem, de ezt Ő nem tudhatja. Vagyis lehet, hogy el kéne játszanom a szegény tébolyult lányt, bár nagy valószínűséggel azok ételt lopnak és nem alkoholt. Vagy fene sem tudja. Annyira azért nem vagyok rá szorulva arra, hogy lopnom kelljen...csak valamiért jól esik a lelkemnek, meg büszke vagyok magamra, ha sikerül meglógnom is. Már épp szeretném megkérdezni, hogy igazat beszél-e és tényleg le léphetnék-e, mintha nem is látott volna semmit, de természetesen nem mehet ez ilyen egyszerűen. Sóhajtok egyet, mert annyira nem akarok meg válni a kabátom alatt lévő bortól. Meg hát szégyellek is most csak úgy vissza állitani vele. De olyan őszintének tűnik a fenyegetése. Nagyon nem szeretném, ha bezárna egy ilyen hülyeség miatt.  
- Én nem szoktam lopni. Ez az első, hogy előfordult. Becsszó. De rendben... vissza viszem és megígérem, hogy soha többé nem teszek ilyet. - bólogatok, bár ezt már magamnak is megígértem párszor és valahogy újra meg újra elcsábulok. El rakom közben a vissza kapott személyimet, amit azóta is olyan lelkesen szorongattam a kezembe, és közben megjárja a fejem, hogy csak úgy teszek, mintha vissza akarnék menni az üzletbe, de végül megfutamodok és lelépek gyorsan. Ő meg mintha erre a tervemre rá érezne szólal meg. Ne már... minek akar a sarkamban lenni? Vágül unottan vonom meg a vállam, mint akit nem is érdekel, hogy velem akar jönni, pedig igazából egyáltalán nem örülök ennek. Mielőtt elindulnék az üzlet irányába, fel pillantok rá kicsit félve, majd egy újabb sóhaj kíséretében, lassan haladva közelítem meg a bejáratot, azonban előtte mégis megtorpanok, és megrázom makacsul a fejem.
- Én nem merek most ezzel vissza menni. Dühösek lesznek rám, mert el vettem ezt. - motyogom ismét a rendőrre nézve, közben pedig igyekszem arra, hogy valahogy megsajnáljon, és ne kényszerítsen arra,hogy be menjek oda. Kell nekem az a bor. - Nincs most nálam annyi pénz, hogy ezt kifizessem. De... mi lenne, ha haza szaladnék, hiszen nem lakok innen olyan messze, és majd azután vissza is jönnék, hogy ki fizessem a tartozásomat? Vagy... ha nem jó, akkor csak le teszem ide a bort és elszaladok mielőtt bárki is észre vehetne. -  az első opció természetesen hazugság, mert eszembe sem jutna vissza jönni, a másodikat meg nem szívesen csinálnám meg, de ha nagyon akadékoskodik, akkor nem bánom. Majd iszunk akkor azt, ami van otthon. Bár mivel a nővérem alkohol ellenes, aligha találnék hasonlót odahaza. Sem inni, sem pedig drogozni nem szabad abban a házban. De legalább nem olyan, mint a nagybátyám lakása volt, csak tartanom kell magamat a megállapodásunkhoz.

BEE




A warrior fights for what they believe in. A warrior fights for her family.

Horatio R. Sinclair imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Katniss Jimenes
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss B415df4170da89166fba46f739cc86f6481be9ee
★ kor ★ :
23
★ családi állapot ★ :
You're crazy but I like you
oops, sorry - Horatio & Katniss 8d0430e9a963c5310ba5eca9913f07fbbdca3354
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss 099adcf625f1c59fecc123999e7d628b6670086a
★ idézet ★ :
Its hard to fake a smile when you feel like you fall apart.
★ foglalkozás ★ :
naplopó
★ play by ★ :
Ashley Moore
★ szükségem van rád ★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss Tumblr_m6yq5qqI6O1rn9o8jo1_500
★ hozzászólások száma ★ :
173
★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss D3a3303fe60c610ac3d8b7effd47c384ffc1a06e
TémanyitásRe: oops, sorry - Horatio & Katniss
oops, sorry - Horatio & Katniss EmptyVas. Feb. 11 2024, 21:20

   
- Horatio & Katniss -

 Szemeim forgattam, amikor mentegetőzött. Hát persze. Elfelejtette. De még ha igaz is lenne az, amit mondd, az ilyesmire szoktak gyógyszert felírni, nem? Na de ha már fiatalon ennyire feledékeny, akkor mi lesz vele évekkel később? Félre értés ne essék, nem vettem be a dumáját, hiszen pontosan láttam mi történt, de azért ez tényleg vicc.
Nem tudtam hihetek-e neki, hogy ez az első lopása, de a viselkedése azt mutatja számomra, hogy igen. Láthatóan tényleg szégyellte magát és tényleg félt. Ez volt a minimum egy lopás után. Éreznie kell a tettes súlyát, hogy legközelebb ne kövessen el ilyet. Bólintottam ígéretére, hogy többé nem tesz ilyet és vissza is fogja vinni. El is indult, én pedig követtem, amíg meg nem torpant.
- Hát nyilván, én is az lennék, ha csak úgy lenyúlt volna valamit az irodámból. Én sem lennék tőle elragadtatva. De úgy kellene csinálni, hogy ne vegyék észre, amikor vissza teszi a polcra. Ennyire egyszerű.
Sóhajtottam, mert láthatóan képtelen leszek rávenni őt, hogy visszamenjen. Illetve rá tudnám venni, de láttam előre, hogy az egy hosszas huzavona lenne, amire nekem nem volt szükségem. Ha Killian itt lenne, neki könnyebb dolga lenne vele, mint nekem. Valahogy nem tudom miképpen kéne helyén kezelnem ezt a helyzetet és uralmat szerezni a lány felett.
- Na jó, tudja mit. Visszamegyünk együtt, kifizetem maga helyett a bort, utána hazaviszem magát és megadja nekem a bor árát. Így mindenki nyert. Ha nem, akkor kénytelen leszek bevinni magát a rendőrségre, megírni a feljelentést és majd ledolgozza a büntetést közmunkán. Na mit szól, mi legyen most? - kérdeztem, mert kezdtem megunni, hogy itt vitatkozunk ezen az egészen. A legjobb lett volna, ha azonnal beviszem őt a rendőrségre és nem itt szórakozom vele. Mégis mit gondoltam, mikor belebonyolódtam ebbe a beszélgetésbe?
- De ha most megtörténik a feljelentés, akkor a következő lopás után már börtönbe kerülhet - tettem azért hozzá ezt a lényeges információt és elővettem a pénztárcámat, mintha csak jelezni akarnám neki, hogy kész vagyok bemenni vele és fizetni.
Amennyiben belement, visszakísértem őt a boltba és a kasszához mentem vele.
- Jó napot. A húgomnak szeretném ezt az üveg bort. Elfelejtette elhozni a pénztárcáját és a telefonját, így ki kellett jönnie hozzám. A kocsiban vártam rá - mondtam, mire a kasszás hölgy azért gyanúsan méregetett minket, de végül odaadta a bort, én meg kifizettem, bár meg kellett állapítanom, hogy az is bolond, aki egy üveg borra ennyi pénzt kiad. Mégis mi van benne? Arany?
   
- xxx szó / megjegyzés / idézet -


He hides in the light
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.

Katniss Jimenes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss Tumblr_inline_oyq7q1Jy9O1uvee7b_400
The modern age
Master Detective
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
You realize that our
mistrust of the future
makes it hard to give up the past.
oops, sorry - Horatio & Katniss 4d3c2fd79add2fa5ea877dd077f903f88d7d0de8
♫ :
My Name Is Rex
I wish I was special
You're so fuckin' special

But I'm a creep | I'm a weirdo
She's running out the door
She's running out
★ családi állapot ★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss 8909e5bbd965126a521b5a1f4209ad7e90708aea
When those we care about are weakest,
Thats when we must be strong for them.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss Tumblr_inline_oyq7n62Sdc1uvee7b_400
★ idézet ★ :
And for a moment it seemed to me
as if I also were buried in a vast grave

full of unspeakable secrets.

oops, sorry - Horatio & Katniss Tumblr_pwcobpSM6A1s535xbo2_400
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó (felfüggesztve)
★ play by ★ :
Jonathan Groff
★ hozzászólások száma ★ :
237
★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss Tumblr_inline_oyq7oqsh821uvee7b_400
TémanyitásRe: oops, sorry - Horatio & Katniss
oops, sorry - Horatio & Katniss EmptyKedd Feb. 13 2024, 09:31


Horatio & Katniss


Mindig sikerült megúsznom az ehhez hasonló kellemetlenségeket, és épp azon gondolkodok, hogy hogyan is lehetek ennyire peches, hogy éppen egy rendőr legyen az, aki rajta csíp ezúttal. Nem lenne túl jó ha be vinne a rendőrségre, mert egy ilyen butaság miatt nagyon nem szeretnék rácsok mögé kerülni. Meg amúgy sehogy, semmiért. Nem csak, hogy ciki lenne, de Mira ismét csalódna bennem, na meg rosszul viselem a bezártásgot is. Szóval valahogy mindenképp jó lenne megúszom ezt az egészet, de viszont a borra is szükségem lenne, ha már ennyi mindent megtettem azért, hogy a kabátom legmélyére kerüljön. Miért nem jött ez az ember csak tíz perccel később ide? Már rég el lennék akkor tűnve és nem kéne végig mennem ezen a sok hülyeségen. Hogy vihetném csak úgy vissza ezt a bort? Meginni is akarom, meg hát... nem vagyok én annyira bátor, hogy csak úgy oda álljak a kasszások elé és közöljem velük, hogy mégis inkább itt hagyom az italt. Egyébként sem tudok jól hazudni.
- Hát végülis... ha ki hozni ki tudtam, talán vissza vinni is tudom. - vonom meg a vállam, mert simán megoldhatnám, csak épp nem akarom. Ha valamit igazán szeretnék és azt sikerül is megszereznem, akkor azután már nem szívesen szeretnék megválni attól. Így bár elég elszántnak mutatom magam, de azért mégis megtorpanok a bejárat előtt, mert milyen tolvaj az, aki vissza viszi a szerzeményét? Oké, én nem szeretem magam tolvajnak nevezni, inkább mindig a véletlennek tudom ezt be, de akkor is. A szavait hallva pillantok fel rá, és idegesen vakarom meg a fejem, majd a kabátom rejtekéből ki is veszem a bort, és át nyújtom azt neki. Holott koránt sem tetszik mindaz amit mond. Mégis miből adjam neki vissza a pénzt? A közmunka bár nem tudom, hogy milyen lehet, de valamiért nem is szívesen próbálnám ki. A francba!
- Kérem...nem szeretnék be menni a rendőrségre. Vissza adom a pénzt. Ígérem. - hogy miből nem tudom, de majd út közben biztosan ki találok valamit. Mennyi az esélye vajon annak, hogy le tudnám rázni magamról? Jelenleg nem sokat látok rá, így már csak a reményem maradt, hogy valami jó mégis csak történik, és vagy eltörli az adósságom, vagy pedig sikerül elég furfangosnak lennem, hogy valahogyan túl járjak az eszén. Bár egy zsaruval kicseszni nem biztos, hogy a legjobb döntés lenne. Na és ha sajnáltatnám magam?
- Megértettem. Nincs több lopás. Rendőrség sem. - csóválom meg a fejem, miközben lehajtott fejjel az oldalán lépek vissza vele a boltba. Egyre idegesebb leszek, amint a kasszához közeledünk, előttemegállva azonban értetlenül pillantok rá ismét, amiért a húgaként beszél rólam. A rendőröknek szép dolog hazudni? Végtére is mindegy. Az a lényeg, hogy valahogyan ki keveredjek ebből. Egy rövid pillanatig találkozik a tekintetem a kasszás nővel, aki rosszalló pillantásokat küld felém, de mégis ki húzom magam büszkén, mert igazából mindegy már, hogy mit gondol. Megkönnyebbülök, hogy a szerzeményemet vissza szereztük ezúttal tisztességes úton, és ismét ki fele indulva kezdem törni a fejem azon, hogy hogyan szabaduljak meg egy újabb adósságtól ráadásul egy zsarunak. Szívás ez a helyzet mindenképp.
- Nagyon köszönöm. - szólalok meg végül és amint ki érünk ismét a levegőre, csinálok úgy mint aki félre lépett, hogy hatásosabb legyen a bemutatóm, még a rendőr karjába is kapaszkodok és hangosan szisszenek fel, mintha valami óriási nagy fájdalmam lenne. - Basszus a bokám...nagyon fáj. - még fel is emelem a bal lábam, gondosan kapaszkodva belé még mindig és bízok abban, hogy annyira nem jó zsarú mégsem, hogy rá jöjjön, hogy kamuzok és nincs az égegyadta világon semmi bajom.  

BEE




A warrior fights for what they believe in. A warrior fights for her family.

Horatio R. Sinclair imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Katniss Jimenes
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss B415df4170da89166fba46f739cc86f6481be9ee
★ kor ★ :
23
★ családi állapot ★ :
You're crazy but I like you
oops, sorry - Horatio & Katniss 8d0430e9a963c5310ba5eca9913f07fbbdca3354
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss 099adcf625f1c59fecc123999e7d628b6670086a
★ idézet ★ :
Its hard to fake a smile when you feel like you fall apart.
★ foglalkozás ★ :
naplopó
★ play by ★ :
Ashley Moore
★ szükségem van rád ★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss Tumblr_m6yq5qqI6O1rn9o8jo1_500
★ hozzászólások száma ★ :
173
★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss D3a3303fe60c610ac3d8b7effd47c384ffc1a06e
TémanyitásRe: oops, sorry - Horatio & Katniss
oops, sorry - Horatio & Katniss EmptyKedd Feb. 13 2024, 21:38

   
- Horatio & Katniss -

 Úgy tűnik hatásos volt a rábeszélő képességem és visszamentünk a boltba, ahol kifizettem a bor árát, ami még számomra is felháborító volt. Nem is azért, mert sok volt, mert számomra ez nem volt nagy kiadás, sokkal inkább a tény zavart, hogy egy, hangsúlyozom EGY üveg borra fizetek ennyit. Márpedig az én szememben nem sűrűn ért ennyit egy üveg alkohol, de végtére is vissza fogom kapni a kifizetett összeget, szóval annyira nem zavart.
Lehetséges, hogy az eladónő nem vette be a mesét, miszerint a húgom, de nem is volt fontos. Nem az volt a cél, hogy elhiggye, hanem az, hogy kapjon valami érvet a pénz mellé. Végülis a bort kifizettük neki, így túl sok oka nem lehetett a panaszra és a kötözködésre, amit nem is tett meg. A bolt nem vesztett semmit, nem érte őket anyagi kár és ez a fontos.
Bár ha tudtam, akarom mondani tudtunk volna a csokiról...
A boltból való távozás közben legalább megköszönte.
- Mondanám, hogy szívesen, de mind a ketten jobban jártunk volna, ha nem ilyen körülmények között találkozunk - sóhajtottam, ám a helyzet itt még nem ért véget, sőt, csak fokozódott.
Ha tudtam volna, hogy csak szívat, biztosan kitértem volna a hitemből, viszont olyan hirtelen történt minden, hogy elhittem, hogy tényleg történt valami. Én naiv idióta. Hagytam, hogy belém kapaszkodjon, majd eltámogattam őt a kocsimig, ahol beültettem őt az anyós ülésre.
- Az istenit már neki, hogy maga mennyire egy szerencsétlen nőszemély - sóhajtottam.
El sem tudtam képzelni miként szorulhat ennyi szerencsétlenségre való hajlam egyetlen lányba. Tényleg, mintha el lenne átkozva.
- Most mit csináljak magával? - tanakodtam, hiszen én nem voltam orvos. Nem akartam csak úgy vaktába diagnosztizálni, főleg, hogy, ha rosszul állapítom meg a baját, akkor több kárt csinálhatok, mint hasznot, főleg, ha még meg is bolygatom, hogy mondjuk levegyem a cipőjét.
- Beviszem a kórházba, majd a sebészeten megnézik - mondtam, majd a kórházba hajtottam vele, ám ott sem lettem boldogabb, hiszen bőven voltak előtte. Bár beszólhattam volna az érdekében, hogy vegyék előre, mivel rendőr voltam, ám azt is tudtam, hogy a sürgős sérülteket még akkor is biztosan elé veszik. Itt emberek egészségéről volt szó, egy vérző, súlyosan sérült páciens, akit mondjuk varrni kell, azt biztos előre veszik akkor is, ha én szólok, mivel azonnali ellátást igényel. Egy lehetséges boka ficam, rándulás, vagy rosszabb esetben törés, még mindig nem elég súlyos sérülés.
Biztos voltam benne, hogy én nem szeretném kivárni ezt a hosszú sort, mivel akár órák kérdése is lehet, mikor kerül sorra.
- Van valaki, aki eltud magáért jönni? Rám már biztosan várnak otthon, itt meg nem fog könnyen haladni a sor...
Miután megbizonyosodtam róla, hogy valaki tényleg érte fog tudni jönni, már nyugodtabb szívvel hagytam magára, hogy az ellátás után biztosan haza fog tudni keveredni.
- Majd még keresem magát a pénz miatt, de most a lába az első. Én akkor megyek is. Remélem semmi komoly. Szóval jobbulást - veregettem vállon, majd elköszöntem és távoztam is.
Nem szeretném megváratni Killiant, hiszen a hozzá valók nélkül vacsora sem lesz...
   
- xxx szó / megjegyzés / idézet -


He hides in the light
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.

Katniss Jimenes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss Tumblr_inline_oyq7q1Jy9O1uvee7b_400
The modern age
Master Detective
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
You realize that our
mistrust of the future
makes it hard to give up the past.
oops, sorry - Horatio & Katniss 4d3c2fd79add2fa5ea877dd077f903f88d7d0de8
♫ :
My Name Is Rex
I wish I was special
You're so fuckin' special

But I'm a creep | I'm a weirdo
She's running out the door
She's running out
★ családi állapot ★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss 8909e5bbd965126a521b5a1f4209ad7e90708aea
When those we care about are weakest,
Thats when we must be strong for them.
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss Tumblr_inline_oyq7n62Sdc1uvee7b_400
★ idézet ★ :
And for a moment it seemed to me
as if I also were buried in a vast grave

full of unspeakable secrets.

oops, sorry - Horatio & Katniss Tumblr_pwcobpSM6A1s535xbo2_400
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó (felfüggesztve)
★ play by ★ :
Jonathan Groff
★ hozzászólások száma ★ :
237
★ :
oops, sorry - Horatio & Katniss Tumblr_inline_oyq7oqsh821uvee7b_400
TémanyitásRe: oops, sorry - Horatio & Katniss
oops, sorry - Horatio & Katniss Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
oops, sorry - Horatio & Katniss
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» an oops won't be enough - Eddie & Perla & Gabe
» Horatio & Roman | Your name is Rex!
»  Oops!...I Did It Again - Darius&Odette
» Pola and Elias - Oops I did it again
» Oops... we did it again | Zachary & Adaline

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: