New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 15 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 14 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Chae Rim
tollából
Ma 00:09-kor
Dorian J. Lester
tollából
Tegnap 22:46-kor
Wade Sanders
tollából
Tegnap 22:35-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 22:03-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 21:10-kor
Kiara Hernández
tollából
Tegnap 21:06-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 21:04-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 20:47-kor
Venus Heighel
tollából
Tegnap 20:10-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
47
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
222

John & Ally | Am I dreaming?
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásJohn & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? EmptyCsüt. Jún. 08 2023, 13:17
Jonathan && Allison

Am I dreaming? Pinch me to see if it's real 'cause my mind can't decide.

- Igen, igen, még itt vagyok! - próbálom a fülemhez szorítani a telefont, miközben a lábammal becsukom a kocsi ajtaját, egyik kezemben a vásárolt termékekkel teli papírtasakot egyensúlyozom, amit épp az imént vettem ki az anyósülésről, a másikban pedig a táskámat, és próbálok úgy ügyeskedni, hogy legyen egy szabad kezem a bejárati ajtó kulcsának előkereséséhez is.
- Bocsi, csak... - de nem tudom befejezni a mondatot, mert lefoglal a kutakodás. Miért is hordok magammal folyton ennyi kacatot? Mikor van szükségem ennyi mindenre? Szájfény, pénztárca, papír zsebkendő, kézkrém, egy fél csomag csokis-mogyorós keksz, toll... Mintha látnék valamit megcsillanni a táska alján. - Na végre! - dünnyögöm, ahogy előhúzom a keresett kincset, és észre sem veszem, hogy hangosan is kimondtam.
- Hahó, Ally? - hallatszik a vonal másik végéről az értetlenkedés.
- Itt vagyok, igen, csak épp próbálnék bejutni a lakásomba, de... mindjárt szabad lesz a kezem és a figyelmem is, ígérem... - lépek az ajtó elé, majd csúsztatom a kulcsot a zárba, de nem akar elfordulni. - Mi a fene? - Újra és újra megpróbálkozom a művelettel, csavargatom, rángatom, de nem működik. Végül próbaképpen lenyomom a kilincset, és láss csodát!
- Ó! Pedig esküdni mernék, hogy bezártam... - motyogok magamnak ismét.
- Ally, mi történik? Minden rendben? - kérdezi már kissé aggodalmas hangon Sandra.
- Persze, csak azt hittem, bezártam a bejárati ajtót, de nyitva van... - válaszolok végre direkt a telefonba beszélve, és belépek a házba. Eligazgatom a karomban a holmimat, hogy visszanyerjem az egyensúlyomat, aztán a csípőmmel lököm be magam után az ajtót.
- Nyitva felejtetted? Tudom, hogy néha elég szétszórt tudsz lenni, de nem lehet hogy...? Szerintem előbb óvatosan nézz körül, és legyen kéznél a telefon, hogy ha tárcsázni kéne a 911-et...
- Ne aggódj, nem lesz semmi gond. Nincs itt senki! - nézek körül futólag. Nem úgy tűnik, mintha bármi változott volna az elmúlt pár órában. És nem mintha túl sok eltulajdonításra érdemes értékem lenne, amiért megérné bárkinek betörni ide. Szerintem teljesen felesleges pánikolni.
- Azért csak nézz körül rendesen, és... esetleg hívd fel a sógorodat, a biztonság kedvéért! Allison? Figyelsz? Vigyázz magadra! Később visszahívlak, jó? - azzal már ki is nyomja a készüléket, de én csak sóhajtok, és tovább indulok a konyha felé a vásárolt csomagjaimmal. Meggyőződésem, hogy tényleg nincs semmi ok aggodalomra, ha valaki járt is a házban, tuti már rájött, hogy nincs itt semmi igazán értékes, és már továbbállt. Szóval óvatoskodás helyett inkább elkezdem elpakolni a hozott termékeket a helyükre.

(c)


John & Ally | Am I dreaming? 4924281d8a25658c4bc7a53cd3bcce206d8c9c0b

Jonathan Danvers imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Allison Fay Danvers
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 2079ea5a96eb11966bad910f7c9293106935e397
John & Ally | Am I dreaming? B5886e0abb010f0ce42542a9e38e0973dd31ca94
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
"If I were a flower.. I would be a sunflower. To always follow the sun, turn my back to darkness, stand proud, tall and straight even with my head full of seeds."
★ családi állapot ★ :
John & Ally | Am I dreaming? C4855a15476f3b6d04c1d7ffcaaadb37ce572f1f
sappily married


Oh, how I've tried
to get you out
my mind but
you're still home
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
John & Ally | Am I dreaming? Dd87a21b7a82695bda86ccb97d73ffa3a54cdcf4
★ idézet ★ :
“Dreams are illustrations
from the book your soul
is writing about you.”
★ foglalkozás ★ :
storybook illustrator, photographer
★ play by ★ :
Olivia Cooke
★ szükségem van rád ★ :
We need you, sis. I need you.
★ hozzászólások száma ★ :
50
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 63cec9b5985f38d9ec8d178ef466d25e37ae1153
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: John & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? EmptyCsüt. Jún. 08 2023, 14:09

You could have been so great, I won't let you slip away. Is there any hope for us left, even a ghost needs a friend. You could have been someone, but you let them into your head. I want you to know this instead, that I see the light in your chest.

Olyan sebességgel indult útnak abból a városból, ahová a tanúvédelmi program keretein belül telepítették, hogy az amúgy öt órás autóutat sikerült négy alatt megtennie. Igyekezett figyelni a lámpákra, mert nem tehette meg, hogy egy esetleges koccanás miatt akár csak egy percig is hátráltassák, de a sebességkorlátozást, mint olyat, teljesen kizárta az elméjéből, amíg vezetett. Minden mással együtt tette ezt, különben négy órán keresztül csak remegett volna, vagy verte volt a kormányt, és annak tudatában, amilyen információhoz jutott, lehet minden erejére szüksége lesz, mire odaér a feleségéhez.
Sejtette, hogy egyszer még utoléri ez az élet, és hatalmas árat fog fizetni a tetteiért, azzal azonban nem számolt – és valószínűleg az FBI-nál senki -, hogy majd Allisont akarják helyette. A börtönévek megváltoztatták valamennyire, a kint töltött időben pedig az új személyazonosság miatt teljesen összezavarodott, de vele bármit tehettek volna, amit csak akarnak, úgy volt vele. Valahol a már mindegy határán élve kelt fel reggel, és feküdt le éjszaka, semmitmondó, egyszerű életet és munkát végezve, mindezt abban a tudatban, hogy a családja így van biztonságban. Tévedett.
Azonnal a felettesét hívta, és hamar veszekedés kerekedett az egészből; Daniels nem vette komolyan az információt, és szerinte csak Johnt akarják kimozdítani az álcájából, hogy a városba csalogatva elkapják, ezért nem voltak hajlandóak ránézni Allisonra, sőt, kifejezetten megtiltották, hogy John el merje hagyni a házát, de legalábbis a várost, különben bíróságon végzi ismét.
Nem sokat törődött vele, amikor nekiiramodott valamikor a délután folyamán az útnak, és így azzal is számolnia kell fejben, hogy mennyi idő alatt érhetik őket utol az FBI-tól, és mennyi irónia lehet mégis az egész helyzetben, hogy két tűz közé kerül egyik pillanatról a másikra.
A városba érve már normális tempóban igyekszik a Spencer szerinti pontos címre, és mivel Daniels szavai olyasmik, amiket nem érdemes figyelmen kívül hagynia, bejutva a házba azonnal keresni akar valamit – egy fényképet, egy ismerős tárgyat, bármit -, ami igazolja, hogy azóta Allison valóban itt él, és nem fejbe lövik azonnal, ahogy belép a helyiségbe.
Nem kell keresnie semmit, mert a felesége illata úgy vágja arcon, ahogy arra nem egészen számított; egy pillanatra megtorpan, talán a vére is megfagy az érzésben, és kell pár perc, amíg összekaparja magát, mert ébernek kell lennie, mindenáron.
Allison még nincsen itthon, ezért ki akar rohanni, hogy megkeresse őt, nehogy az utcán érjék utol esetleg. Aztán vesz két nagyobb levegőt, és arra jut, hogy többet ér azzal, ha itt várja meg őt, mintha nyom nélkül elkezd szaladgálni New Yorkban, fejét vesztve.
Alig telik el tíz perc és már hallja is megérkezni. A torkára odafagy az összes hazugság, amit ez ellen a nő ellen elkövetett, és amiért nem jár bocsánat, és miközben lenéz mindkét remegő kezére a sötétben – az egyik ajtó mögött elbújva -, tudja, hogy esélye sincsen. Akkor tudja ökölbe zárni a kezeit, és elmulasztani a remegést, amikor rájön, hogy menniük kell, most azonnal, és itt most nem a bocsánat a lényeg.
Nyitja az ajtót hát, anélkül, hogy a hangtalanságra figyelne, és elindul a konyha irányába, követve a felesége irányát. Aztán megáll mögötte az ajtófélfánál, és csak egy mély levegőt követően szólítja meg.
- Allison. – El sem tudja képzelni, mire számítson jelenleg; éveken át tanulmányozta az emberi reakciókat, ettől függetlenül, még ha nem is látszik rajta konkrétan semmi érzelem, belül retteg attól, hogyan fog Allison reagálni mindenre. Nincs most idő veszekedni, még sem veheti el tőle a jogot arra, hogy ráolvasson mindent akár. Az kegyetlenség volna.
- Velem kell most jönnöd, veszélyben vagy. – Indul meg lassan a másik felé, mielőtt bármit mondhatna, de továbbra sincsen érzelem az arcán.    
Allison & Jonathan


Allison Fay Danvers imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jonathan Danvers
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
John & Ally | Am I dreaming? E5fb7d8f3661b31bf1210c0637c471e0d098e150
John & Ally | Am I dreaming? C472bcc59df8309bb1c4c2a423c6047dc2b5758c
★ kor ★ :
39
★ családi állapot ★ :
There is no love without forgiveness, and there is no forgiveness without love.
★ lakhely ★ :
on the run
★ foglalkozás ★ :
FBI special agent, trainer
★ play by ★ :
John Krasinski
★ szükségem van rád ★ :
John & Ally | Am I dreaming? 55b5101499e5af2fb23202aa307cbb97ac810152
When it's dark as it's ever been
And you feel like you're on your end
I will be there through thick and thin
★ hozzászólások száma ★ :
40
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 0b29b11bfef985b18e9867e7cda7a482c8f419fc
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: John & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? EmptyCsüt. Jún. 08 2023, 17:01
Jonathan && Allison

Am I dreaming? Pinch me to see if it's real 'cause my mind can't decide.

Nem aggódom túlzottan, ahogy besétálok a házba, igyekszem nem izgulni feleslegesen, abból egyébként is kijárt már bőven az elmúlt öt évben. Most jobban foglalkoztat, hogy mielőbb helyre tegyek mindent, amit vásároltam, hogy időben elkezdhessek készülődni, öltözködni a találkozóra, amit Sandra szervezett le nekünk ma estére. Egymás után pakolok el mindent, és a csomag répa, illetve az üveg majonéz között még egy rövid üzenetet is megfogalmazok a barátnőmnek, hogy őt is megnyugtassam. „Minden oké.” Röviden, tömören, csak mert ezzel sem húznám most az időt. Épp a tésztát készülnék a tárolóba tenni, amikor egy ismerős hang a nevemen szólít a hátam mögül. Nem fordulok meg azonnal. Valójában szinte meg sem mozdulok, lefagyok a mozdulatban, csak a hátam feszül meg, ahogy óvatosan kihúzom magam.
Öt éve hallottam utoljára ezt a hangot, és ebben az öt évben voltak olyan sötétebb időszakok, amikor azt gondoltam, hogy többé talán nem is fogom hallani. Amikor megijesztett a gondolat, hogy talán már fel sem ismerném a hangját, ha újra hallanám. És most mégis... a szívem azonnal reagál rá, vált hevesebb ütemre. De nem fordulok meg, mert félek, hogy csak az elmém szórakozik velem, vagy talán csak álmodom. Hisz nem lehet itt. Ennek semmi értelme. Ez nem lehet a valóság.
Lassan teszem le a tésztát a pultra, és félve attól, hogy majd ebben a pillanatban fogok hirtelen felébredni, óvatosan fordulok vele szembe. - Jo-...? Jonathan? - Tényleg itt van! Itt van! A légzésem kapkodóvá válik, és ösztönösen indulok meg felé nagy lendülettel, azzal a céllal, hogy a nyakába vessem magam, de két lépés után visszaveszek a tempóból. Az elmém időközben utolérte a szívemet, és jelez, hogy nem, még nem! Hisz valami nem stimmel. Nem kellene itt lennie. Hogy jött be? Miért van itt? De válaszol az utóbbi kérdésemre, mielőtt még hangosan is megfogalmaznám. Bizonyos értelemben, mert amit mond, igazából annak sincs sok értelme.
- Hogy mondod? Most csak viccelsz, ugye? - nevetem el magam. - Öt év, John... Öt éve nem láttalak, és beállítasz egy ilyen szöveggel? – Újra nevetek, de már nem olyan őszintén. - Miről beszélsz? És... egyáltalán hogy kerülsz ide? És... úristen, annyi kérdésem van, hogy azt sem tudom, melyikkel kezdjem... Istenem! - végül mégsem tudok ellenállni a késztetésnek, sietve szelem át a távolságot, hogy szorosan magamhoz öleljem. A millió kérdés még várhat, ahogyan a válaszok is. Túl régóta várok erre a pillanatra ahhoz, hogy hagyjam csak úgy elúszni. - John! - suttogom elhaló hangon, a könnyeimet visszapislogva.

(c)


John & Ally | Am I dreaming? 4924281d8a25658c4bc7a53cd3bcce206d8c9c0b

Jonathan Danvers imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Allison Fay Danvers
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 2079ea5a96eb11966bad910f7c9293106935e397
John & Ally | Am I dreaming? B5886e0abb010f0ce42542a9e38e0973dd31ca94
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
"If I were a flower.. I would be a sunflower. To always follow the sun, turn my back to darkness, stand proud, tall and straight even with my head full of seeds."
★ családi állapot ★ :
John & Ally | Am I dreaming? C4855a15476f3b6d04c1d7ffcaaadb37ce572f1f
sappily married


Oh, how I've tried
to get you out
my mind but
you're still home
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
John & Ally | Am I dreaming? Dd87a21b7a82695bda86ccb97d73ffa3a54cdcf4
★ idézet ★ :
“Dreams are illustrations
from the book your soul
is writing about you.”
★ foglalkozás ★ :
storybook illustrator, photographer
★ play by ★ :
Olivia Cooke
★ szükségem van rád ★ :
We need you, sis. I need you.
★ hozzászólások száma ★ :
50
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 63cec9b5985f38d9ec8d178ef466d25e37ae1153
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: John & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? EmptyCsüt. Jún. 08 2023, 21:45

You could have been so great, I won't let you slip away. Is there any hope for us left, even a ghost needs a friend. You could have been someone, but you let them into your head. I want you to know this instead, that I see the light in your chest.

Allison hangjától minden izma megfeszül hirtelen, pedig az előbb is hallotta már őt, amikor belépett ennek a háznak az ajtaján. Az valahogy más volt, távoli, és nem is neki szólt, hanem valakinek, aki most John számára ismeretlen, de ez a valaki is jobban megérdemli a felesége figyelmét, mint ő maga. Soha nem fogja tőle senki azt hallani, hogy megbánta volna a döntését, hiszen életeket mentett meg vele, viszont nagyon fontosakét meg elvette egy bizonyos módon.
Most azonban Ally hozzá beszél, minden hitetlenséggel, fájdalommal, és döbbenettel a hangjában. A teste tovább feszül attól, ahogy meg akarna indulni felé a másik, de nem teszi, mert az ép esze megakadályozza. Allison is érzi mélyen belül, hogy John nem érdemel bocsánatot, és ezzel ő maga is tisztában van, ezért gyötri annyira ez az egész.
Egy időben úgy tett, mintha elfogadta volna a helyzetét, és sokkal kényelmesebb volt egy idegen testébe és lelkébe belebújni, mint egyáltalán elképzelni a viszontlátást a feleségével, vagy a család többi tagjával. Nincsen elég szó megmagyarázni ezt - tudja, mert nagyon sokszor próbálta -, és nem fog tudni sohasem elégszer bocsánatot kérni az elmúlt öt évért, és a veszélyért, ami meglehet már a küszöbön áll, és csak a megfelelő szögre vár a célzásban.
Sosem félt még ennyire semmitől.
Egyre türelmetlenebbnek érzi magát, amikor a viszontlátás zavara kétszer is nevetésre készteti a másikat; pedig régen imádta, hogyan tudott egy elrontott pite felett kacagni egy hosszú nap után, vagy amikor a rajzaiba olyan apró részleteket csempészett, amiket John nem értett, mert a gyerekek nyelvén nehezére esett a kommunikáció. Most csak egyre dühösebb lesz a sok, felesleges kérdést hallva, amik egyébként bármilyen más helyzetben tökéletesen megállnák a helyüket, de nem most, amikor leszedhetik őket pillanatokon belül. Képtelen arra, hogy lavírozzon a rettegés és a másik érzelmeinek a tiszteletben tartása között, mert ez egy lehetetlen helyzet, és mégis, inkább egy feleség, aki gyűlöli, de még életben van.
- Mennünk kell, Al.... – Nem tudja végigmondani, mert a másik tempója hirtelen gyorsul, és már öleli is őt, amitől annyira ledöbben, mint még talán semmitől. Vissza akarja ölelni őt, ki akarja mutatni az összes fájdalmat, amit valaha érzett a másik hiányától, meg akarja fogalmazni a bűntudatot, amit érez, de sem a hely, sem az idő, sem pedig John érzelmi képességei nem megfelelőek most ehhez.
- Kérlek, szedj össze pár napra ruhát, és amire még szükséged lehet. Öt percet tudok adni. – Mondja még nyugodtan, és végtelenül komolyan, amit Allison nagyon is jól ismer; így nevelték, ezt hozta magával, ezt követelte meg a munkája, és most ez a helyzet is ezt várja tőle. Csak el akarja őt vinni innen, aztán egy biztonságos helyen, ha akarja, mesél, ha pedig úgy dönt, ráolvashat bármit. De most minden izma feszült a másiktól, mert dühös, nagyon dühös legbelül, az élet iróniája pedig az, hogy nem a feleségére, de saját magára.
Allison & Jonathan


Allison Fay Danvers imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jonathan Danvers
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
John & Ally | Am I dreaming? E5fb7d8f3661b31bf1210c0637c471e0d098e150
John & Ally | Am I dreaming? C472bcc59df8309bb1c4c2a423c6047dc2b5758c
★ kor ★ :
39
★ családi állapot ★ :
There is no love without forgiveness, and there is no forgiveness without love.
★ lakhely ★ :
on the run
★ foglalkozás ★ :
FBI special agent, trainer
★ play by ★ :
John Krasinski
★ szükségem van rád ★ :
John & Ally | Am I dreaming? 55b5101499e5af2fb23202aa307cbb97ac810152
When it's dark as it's ever been
And you feel like you're on your end
I will be there through thick and thin
★ hozzászólások száma ★ :
40
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 0b29b11bfef985b18e9867e7cda7a482c8f419fc
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: John & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? EmptyCsüt. Jún. 08 2023, 23:14
Jonathan && Allison

Am I dreaming? Pinch me to see if it's real 'cause my mind can't decide.

Szorosan ölelem, és megannyi érzés jár át közben, a fejemben pedig ezer gondolat cikázik. De igazából konkrétabban most nem gondolok semmire, inkább csak érzek... Túl sok mindent, hogy rendesen szavakba lehetne önteni. Megkönnyebbülést, fájdalmat, félelmet, hitetlenkedést... Hiányzott. Annyira hiányzott, annyit aggódtam érte, és most itt van. De még így, őt ölelve, megfürödve az ismerős illatban is alig vagyok képes felfogni, hogy ez a valóság. Egy törékeny illúziónak tűnik, és a belőle áradó feszültség is arra enged következtetni, hogy ez a pillanat csak egy délibáb, ami bármelyik pillanatban elillanhat, és ránk törhet a valóság. A megkönnyebbülés és az öröm, hogy újra velem van, újra érinthetem, hamar elpárolog, amikor ráébredek, hogy nem ölel vissza, nem zárja a karjait körém. Mereven áll, mozdulatlanul, és minden pórusából sürgetés árad. Hátra lépek egyet, és a tekintetéből is ezt olvashatom ki. Türelmetlenség. Céltudatosság. A feladatra összpontosítás. Láttam már őt így, érzéseket kizárva, gondolatban egy feladatra koncentrálva, mikor a munkából hazatérve sem tudta teljesen kívül hagyni a munkát, de az sosem felém irányult. Most viszont... amilyen érzelemmentesen mered rám, rájövök: egy megoldandó feladat lettem.
- Komolyan beszéltél az előbb, veszélyben vagyok – állapítom meg hangosan is. Csak ezért van itt. De hogyan? - Miért? Ki akarna ártani nekem? Nem értem... - ingatom a fejemet, majd a pillantásom ide-oda rebben a lakásban, ösztönösen keresve a rám leselkedő veszélyt. Össze vagyok zavarodva. Úgy érzem, valaminek át kellene kapcsolnia bennem, valamiféle „harcolj vagy menekülj” üzemmódnak ahhoz, hogy képes legyek lecsendesíteni az agyamat, az abban kavargó rengeteg kérdést, és csak tenni, amit kér tőlem, ám egyelőre képtelen vagyok megmozdulni, működésbe hozni a végtagjaimat, az elmémet annyira lefoglalja a helyzet feldolgozása.
- Pár napra... csomagoljak ruhákat... meg ami kell... - ismétlem utána lassan bólintva, ezzel valójában erővel bírva rá az agyamat, hogy fókuszáljak és cselekedjek. Aztán meg is indulok, csak épp először rossz irányba, mert hirtelen azt sem tudom, mi az, ami fontos lenne, mi az, amire szükségem lehet, illetve mit hol is keressek... Végül azért csak eltalálok a hálóig, majd előveszem a bőröndömet, és kinyitva lefektetem azt az ágyamra. - Hová... hová megyünk? - kérdezek rá, miközben egy-két holmimat már bele is dobálom a bőröndbe. - Csak ezért jöttél? Hogy elvigyél? És... mikor jöttél ki a börtönből? Miért nem hívtál, vagy üzentél, hogy kijössz? Komolyan, John, mégis mi ez az egész?! - fordulok vele szembe hirtelen, kezemben néhány darab pólóval legyintek felé most már kicsit ingerülten gesztikulálva, félbehagyva a pakolászást.

(c)


John & Ally | Am I dreaming? 4924281d8a25658c4bc7a53cd3bcce206d8c9c0b

Jonathan Danvers imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Allison Fay Danvers
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 2079ea5a96eb11966bad910f7c9293106935e397
John & Ally | Am I dreaming? B5886e0abb010f0ce42542a9e38e0973dd31ca94
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
"If I were a flower.. I would be a sunflower. To always follow the sun, turn my back to darkness, stand proud, tall and straight even with my head full of seeds."
★ családi állapot ★ :
John & Ally | Am I dreaming? C4855a15476f3b6d04c1d7ffcaaadb37ce572f1f
sappily married


Oh, how I've tried
to get you out
my mind but
you're still home
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
John & Ally | Am I dreaming? Dd87a21b7a82695bda86ccb97d73ffa3a54cdcf4
★ idézet ★ :
“Dreams are illustrations
from the book your soul
is writing about you.”
★ foglalkozás ★ :
storybook illustrator, photographer
★ play by ★ :
Olivia Cooke
★ szükségem van rád ★ :
We need you, sis. I need you.
★ hozzászólások száma ★ :
50
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 63cec9b5985f38d9ec8d178ef466d25e37ae1153
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: John & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? EmptyPént. Jún. 09 2023, 09:06

You could have been so great, I won't let you slip away. Is there any hope for us left, even a ghost needs a friend. You could have been someone, but you let them into your head. I want you to know this instead, that I see the light in your chest.

Két dolog áll annak a hátterében, miért ennyire kimért valójában; az egyik az, hogy Spencer elmondása szerint tele van poloskázva a ház, pontosan ezért vannak a perceik úgymond megszámlálva, a másik pedig, hogy másképpen ez most nem menne neki, egyáltalán. Allison volt az, aki ezen a feszült testen annyit tudott lágyítani, de a felesége már öt éve nem az élete része, és bármi is történt a börtönben Johnnal, aztán pedig idekint, semmit nem tudott megosztani belőle az egyetlen menedékével az életében. Több ponton törte ez meg a férfit, mint valaha képes lesz beismerni, és sajnálja, őszintén, amiért ebben a pillanatban nem tud segíteni egyelőre feldolgozni neki ami történik, de meg van kötve a keze.
Amennyire lehetséges, igyekszik kizárni azt a rengeteg érzelmet, ami a feleségéből áradva megtölti a szobát, mégis feszült és dühös lesz tőle, mert Allison összes energiáját felemészti az a gyász, amit lehet már le kellett volna zárnia, ehelyett visszahelyezi most magát az egészbe, és próbálja megérteni azt, amit még John szerint is nagyon-nagyon nehéz, nem csak ebben a pillanatban, de évek távlatában is. Teljesen más téma az, hogy valahol örül, hiszen akkor Allison nem mondott le róla teljesen, de még nincs is minden információ birtokában ahhoz, hogy végül meghozhassa ezt a döntést. John nem reménykedik továbbra sem.
- Igen. – Jelenti ki kategorikusan, hogy minél valósabbnak tűnjön a másik számára, és megértse a történések igazi súlyát, miközben igyekszik mégis a saját vállán megtartani annak nagy részét. Johnt úgy nevelték, aztán úgy képezték, hogy bármilyen érzelmi nyomást képes legyen elviselni, Allison szíve pedig nehezen kezeli ugyanezt, ezért sem mond továbbra sem részleteket. Majd ő cipeli őket, csak legyen a felesége biztonságban. A történtek fényében már semmi másra nem vágyik ebben az életben.
Amíg a másik kóvályog, majd végül megtalálja a hálószobát, ő a folyóson, az egyik polcon lévő fotó mögül szed ki egy poloskát, és a földre dobva rátapos akkora erővel, hogy biztosan működésképtelen legyen, aztán követi a másikat a szobába, ahol szinte látja eszkalálódni az érzelmeit ismét, és amikor újra rengeteg, a másik számára fárasztó és felesleges kérdést tesz fel neki, a pólót rázó keze felé nyúl akkora gyengédséggel, amekkora most kitelik tőle, és közelebb húzza a másikat magához.
- El kell innen mennünk, Allison. Most. Kérlek. – Súgja a szavakat, nem a poloskák miatt, hanem csak igyekszik néhány másodpercig egy biztonságos buborékba foglalni magukat, ahol talán jobban érti, jobban hallja majd őt a másik, és tud néhány mély levegőt venni, hogy csituljanak a cikázó érzelmei és gondolatai. John számolja magában az összes percet, ami kárba vész a körülményeknek hála, és tudja, mennyire rossz a helyzet, ennek ellenére tökéletesen nyugodt látszólag, és igyekszik nem siettetni a másikat, legyen ez bármilyen veszélyes most számukra. Ha ő pánikolni kezd, akkor vége mindennek valószínűleg, neki pedig az a célja, hogy a menedékhelyre siessenek innen, amit intézett az ide úton.
Allison & Jonathan


Allison Fay Danvers imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jonathan Danvers
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
John & Ally | Am I dreaming? E5fb7d8f3661b31bf1210c0637c471e0d098e150
John & Ally | Am I dreaming? C472bcc59df8309bb1c4c2a423c6047dc2b5758c
★ kor ★ :
39
★ családi állapot ★ :
There is no love without forgiveness, and there is no forgiveness without love.
★ lakhely ★ :
on the run
★ foglalkozás ★ :
FBI special agent, trainer
★ play by ★ :
John Krasinski
★ szükségem van rád ★ :
John & Ally | Am I dreaming? 55b5101499e5af2fb23202aa307cbb97ac810152
When it's dark as it's ever been
And you feel like you're on your end
I will be there through thick and thin
★ hozzászólások száma ★ :
40
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 0b29b11bfef985b18e9867e7cda7a482c8f419fc
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: John & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? EmptyPént. Jún. 09 2023, 10:03
Jonathan && Allison

Am I dreaming? Pinch me to see if it's real 'cause my mind can't decide.

Olyan, mint egy robot. Egy érzelemmentes robot, akibe csak néhány szót és kifejezést programoztak bele. „Mennünk kell, Allison.” „Induljunk, Allison.” „Most, Allison.” Mintha ő maga lenne a terminátor, aki félemberként visszatért a halálból. Ezt a gondolatot más körülmények között talán még viccesnek is találnám, és őszintén nevetnék rajta. De most ijesztő, aggasztó és elkeserítő. El sem tudom képzelni, hogy mi történhetett vele az elmúlt években, de annyi biztos, hogy megváltozott. Én nem így emlékszem rá, de remélem, ez csak átmeneti. Hogy csak azért ilyen, mert valóban valami nagy baj van, és muszáj fókuszálnia. Bár ez a gondolat sem éppen megnyugtató. Ellenkezőleg. Mi van, ha megszökött a börtönből? Mi van, ha azért ilyen ideges, mert a nyomában vannak, és tudja, hogy nálam keresnék először? Szóra nyitom a számat, hogy újra kérdésekkel bombázzam, de megállít a tekintete, a belőle áradó komolyság, az, ahogyan lehalkítja a hangját, ahogyan közelebb húz magához... Azt hiszem, a hatása alá kerülök, és az én hangom is halkra vált, szinte suttogok, amikor újra megszólalok.
- Oké... oké, értem. De válaszokkal tartozol nekem. Magyarázattal erre az egészre. Ígérd meg! - emelem fel az orra elé a szabad kezem mutatóujját szigorúan. - Ígérd meg, hogy fogunk beszélni, és válaszolni fogsz, amikor biztonságban leszünk – nézek komolyan a szemeibe, és addig nem is mozdulok, amíg nem reagál valamiképpen a kérésemre. Ám utána végre az én fejemben is bekapcsol a vészjelzés, felerősödik bennem az érzés, hogy valami baj van, és sietnünk kell. A bőröndöm nem túl nagy, így gyorsan meg is telik a legfontosabbakkal, néhány ruhadarabbal, a fogkefémmel, és még pár dologgal. Végül némi habozás után a csomag tetejére teszem a fényképezőgépemet is, mielőtt a cipzárral lezárnám. Fogalmam sincs, hová készülünk, de talán jól fog jönni, hogy kéznél van, ha kell majd egy kis kikapcsolódás. - Kész – közlöm is Jonathannel. - Szólhatok még valakinek, hogy elmegyek? Programom lett volna ma estére, ha nem jelentkezem, keresni fognak – jegyzem meg, miközben már az összezárt, indulásra kész bőröndöt görgetve magam után lépek a férjemhez.

(c)


John & Ally | Am I dreaming? 4924281d8a25658c4bc7a53cd3bcce206d8c9c0b

Jonathan Danvers imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Allison Fay Danvers
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 2079ea5a96eb11966bad910f7c9293106935e397
John & Ally | Am I dreaming? B5886e0abb010f0ce42542a9e38e0973dd31ca94
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
"If I were a flower.. I would be a sunflower. To always follow the sun, turn my back to darkness, stand proud, tall and straight even with my head full of seeds."
★ családi állapot ★ :
John & Ally | Am I dreaming? C4855a15476f3b6d04c1d7ffcaaadb37ce572f1f
sappily married


Oh, how I've tried
to get you out
my mind but
you're still home
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
John & Ally | Am I dreaming? Dd87a21b7a82695bda86ccb97d73ffa3a54cdcf4
★ idézet ★ :
“Dreams are illustrations
from the book your soul
is writing about you.”
★ foglalkozás ★ :
storybook illustrator, photographer
★ play by ★ :
Olivia Cooke
★ szükségem van rád ★ :
We need you, sis. I need you.
★ hozzászólások száma ★ :
50
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 63cec9b5985f38d9ec8d178ef466d25e37ae1153
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: John & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? EmptyPént. Jún. 09 2023, 15:23

You could have been so great, I won't let you slip away. Is there any hope for us left, even a ghost needs a friend. You could have been someone, but you let them into your head. I want you to know this instead, that I see the light in your chest.

Amikor őt kevésbé érintő bevetéseken kellett a tökéletes, érzelemmentes arcot produkálnia, az sohasem okozott számára gondot; erre volt szükség, amúgy is egész életében ez követte őt végig, hiszen az apja teljesen ugyanilyen. Az idősebb Danvers azonban elkövette azt a hibát, hogy a munkából hazaérve nem volt képes a hivatását, azzal együtt pedig ezt az arcot sem hátrahagyni, és bár az édesanyjuk vele maradt, mert már hozzászokott, John sohasem gondolta őket felhőtlenül boldognak. A házasságuk olyan lett, akár az édesapja munkája, kötelességtudatból voltak együtt, mert így kellett lennie. Házasság, gyerekek, aztán együtt élik le az életüket, ahogy azt a szokás tartja, John azonban Allisonnak hála tanulta meg, hogy nem mindegy, hogyan öregszenek meg. Egymással, vagy egymás mellett.
Rengeteg önirónia van abban, mennyire csak a közös jövőjükre vágyott világ életében, és hogy végül ezt hogyan rombolta le, akarva vagy éppen akaratlan. Allison sokkal többet érdemelt volna ennél, és mivel becsületesnek gondolta magát, azt hitte, mindentől meg tudja majd óvni őt, ezzel párhuzamosan pedig mindent meg fog tudni adni neki. A mai nap egy bizonyíték, vagy pont arra a bizonyos betűre, hogy valójában egyikre sem volt képes hosszú távon.
A buborék látszólag működik, és neki most csak ez számít. A másik kérésére először lehunyja a szemét, utána kifújja az orrán keresztül a levegőt, és nagyon kevés választja el attól, hogy megölelje Allisont, és máris elkezdjen beszélni mindenről. De ha valamiben, ebben még inkább meg van kötve a keze.
- Rendben. - Válaszolja halkan, mert azt nem tudja mondani, hogy megígéri, hiszen azt nem teheti. Ha az FBI találja meg őket előbb, akkor úgy fogják eltávolítani az útból, mint egy rosszul sikerült kísérlet maradványát; gondolja ő, és meglehet, ezt nem kellene azzal tetéznie, hogy államtitkokat ad ki a kezéből, mégis, az igazság jár a feleségének, és ha ezért hosszabban kell majd börtönben ülnie ismét, akkor vállal ebből is, amennyit csak tud.
Amíg az utolsó pár darab ruha is a bőröndbe kerül, azon kezd el gondolkozni, hogyan fognak tudni kijutni innen. Ha bárki ül a poloskák túloldalán, akkor már tisztában vannak azzal, hogy itt van, neki pedig kezd az időérzéke elfáradni, mert nem tudja megmondani pontosan, hány perce igyekszik a feleségét rávenni arra, hogy sietnie kell. Persze ezért Allison egyáltalán nem hibás, ahogy azért sem, hogy John nem tudja úgy kezelni ezt az egészet, mint egy bevetést, hiszen ez a saját élete, ez élete szerelme, ez jelent neki mindent abból, ami megmaradt. Már, ha lehet ilyesmiről beszélni.
- Persze, írd meg. - Mondja kicsit hanyagul, ahogy valami az eszébe ötlik, és elsétál Allison mellett, hogy az épület hátsó része felé, a konyha irányába tartson, és ott úgy nézzen ki a függöny mögül, hogy ha esetleg valaki figyeli őket, ne látszódjon. Az esti fényeknek köszönheti, hogy a piros pötty a homlokán - hiába gondolta, hogy megfelelő takarásban van - visszatükröződik az ablak üvegének fényéről, ő pedig azonnal lerántja magát a padlóra, hogy amikor megérkezik rá, az ablak üvege egy hangos puffanás kíséretében törjön ki felette. A szilánkok nagy része rá érkezik, de nem foglalkozik semmi mással, csak a feleségével.
- Feküdj a földre, Allison! - Kiabálja neki, miközben a másik két hátsó ablak is betörik a következő lövéseknek hála, ő pedig a földön kúszva érkezik meg a másik mellé, átkarolva a testét, hogy olyan irányba húzza őt el a veszélytől, ami fedezéket jelent. Ezt pedig az emeletre vezető lépcső első néhány fokán találja meg, ami fedve van a bejárati ajtótól, és a hátsó részen lévő ablakoktól is.
A homlokán egy vágásból ömlik a vér, de azonnal a fegyveréért nyúl, aminek a használatáért szintén elő fogják venni még később. De talán jobban tették volna, ha hallgatnak rá, és megérzéseire, ami ennyi év szolgálat után kiszámíthatóan valósnak tűnik mostanra.
- Menj fel az emeletre, és zárkózz be egy fedett szobába. - Mondja a másiknak, mielőtt az élesített fegyverrel a kezében elindulna a hátsó rész felé. Nem kizárt, hogy már a ház egy részében is vannak, ezért minden rezdülésre úgy figyel, mintha az élete múlna rajta.
Allison & Jonathan


Allison Fay Danvers imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jonathan Danvers
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
John & Ally | Am I dreaming? E5fb7d8f3661b31bf1210c0637c471e0d098e150
John & Ally | Am I dreaming? C472bcc59df8309bb1c4c2a423c6047dc2b5758c
★ kor ★ :
39
★ családi állapot ★ :
There is no love without forgiveness, and there is no forgiveness without love.
★ lakhely ★ :
on the run
★ foglalkozás ★ :
FBI special agent, trainer
★ play by ★ :
John Krasinski
★ szükségem van rád ★ :
John & Ally | Am I dreaming? 55b5101499e5af2fb23202aa307cbb97ac810152
When it's dark as it's ever been
And you feel like you're on your end
I will be there through thick and thin
★ hozzászólások száma ★ :
40
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 0b29b11bfef985b18e9867e7cda7a482c8f419fc
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: John & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? EmptyPént. Jún. 09 2023, 17:00
Jonathan && Allison

Am I dreaming? Pinch me to see if it's real 'cause my mind can't decide.

Kérésemre egészen szűkszavúan válaszol – mint ahogy ma eddig minden alkalommal – épp hogy csak rábólint, de érzem, hogy most be kell érnem ennyivel. Hogy bármivel is próbálkoznék, hozhatnék harapófogót, akkor sem tudnék belőle többet kiszedni egyelőre. És érzem azt is, hogy komolyan kell vennem a figyelmeztetését, és nem ártana sietnem, úgyhogy minden további nélkül töltöm meg hamar a bőröndömet a legszükségesebbekkel, és jelzem is, amikor végre indulásra kész vagyok. Megkönnyebbülök, amikor nem csinál belőle gondot, hogy szeretnék üzenetet írni Sandrának. Nem akarom, hogy aggódjon értem, ne adj isten ide jöjjön, amikor nem jelenek meg időben a lebeszélt találkán, aztán esetleg ő is bajba kerüljön miattunk. Pár lépéssel lemaradva követem a férjemet, kezemben a telefonnal, megnyitva az üzeneteket, ám addig már nem jutok el, hogy bármit meg is fogalmazzak a barátnőmnek.
Elismerem, bár nem kételkedtem John szavában, csak akkor válik igazán valóságossá, amit mondott, amikor az első lövés eldörren. Egészen addig csupán egy lehetséges problémának tűnt a dolog, amit mellette, az ő tudásával, segítségével majd úgyis szépen és könnyen elkerülhetünk. Nem tudatosult bennem igazán, hogy az általa emlegetett veszély mennyire közel van, vagy hogy mennyire komoly. Most azonban sikítva bukom le a földre, reflexszerűen, szinte már azelőtt, hogy az utasítását végigmondhatná. Két kezemet a fejemre szorítva lapulok le, miközben üvegszilánkok záporoznak mindenfelé, és olyan bénító félelem jár át, amilyet még soha életemben nem tapasztaltam. Ezzel egyidejűleg, azt hiszem, elveszítem a tér- és időérzékem, nem tudom, mennyi idő telik el így, vagy hogy kerül mellém John, de egyszer csak ott van, átkarol, és vonszol arrébb a ház egy biztonságos pontja felé. A közelsége pedig segít kiszakadni valamennyire a bénultságból, igyekszem hátráltatás helyett követni őt, amilyen gyorsan csak tudom. - Lőnek ránk..? Meg akarnak ölni. - Azt hiszem, egyszerre kérdezem és mondom. Miért? Mit követtem el, amiért az életemet akarják? Nem értem.
John a fegyveréért nyúl – ami fura módon ugyanannyira ijesztő, mint amennyire megnyugtató -, és csak akkor tűnik fel a mély, vérző vágás a homlokán. - Vérzel, John – jelentem ki halkan, elsápadva. Amikor az emeletre küld, már konkrétan könnyek szöknek a szemeimbe. Mi van, ha elkapják? Mi van, ha most látom őt utoljára élve? Mi van, ha ezúttal tényleg ez az utolsó pillanatunk? Nem akarom itt hagyni, egyedül, de tudom, hogy hallgatnom kell rá, mert akkor van a legtöbb esély arra, hogy élve kimeneküljünk innen, úgyhogy csak elkapom, megszorítom a kezét egy pillanatra, aztán bólintok, és sietős léptekkel megindulok az emeletre. Ott azonban először nem igazán tudom, mit tegyek, merre tovább? Végül a fürdőbe sietek be, és a behúzott tusfüggöny mögött összekuporodom a kád egyik felében. A filmekben gyakran ide menekülnek hasonló esetben, valamiért ez tűnik most is a legjobb ötletnek. Aztán újabb lövéseket hallok, gyors egymásutánban többet is, talán hármat összesen. Tenyeremet a számra tapasztom, hogy ne sikoltsak fel ismét ijedtemben. A szívem pedig olyan hevesen ver, hogy attól félek, elájulok, mielőtt ennek az egésznek vége lenne.

(c)


John & Ally | Am I dreaming? 4924281d8a25658c4bc7a53cd3bcce206d8c9c0b

Jonathan Danvers imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Allison Fay Danvers
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 2079ea5a96eb11966bad910f7c9293106935e397
John & Ally | Am I dreaming? B5886e0abb010f0ce42542a9e38e0973dd31ca94
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
"If I were a flower.. I would be a sunflower. To always follow the sun, turn my back to darkness, stand proud, tall and straight even with my head full of seeds."
★ családi állapot ★ :
John & Ally | Am I dreaming? C4855a15476f3b6d04c1d7ffcaaadb37ce572f1f
sappily married


Oh, how I've tried
to get you out
my mind but
you're still home
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
John & Ally | Am I dreaming? Dd87a21b7a82695bda86ccb97d73ffa3a54cdcf4
★ idézet ★ :
“Dreams are illustrations
from the book your soul
is writing about you.”
★ foglalkozás ★ :
storybook illustrator, photographer
★ play by ★ :
Olivia Cooke
★ szükségem van rád ★ :
We need you, sis. I need you.
★ hozzászólások száma ★ :
50
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 63cec9b5985f38d9ec8d178ef466d25e37ae1153
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: John & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? EmptySzomb. Jún. 10 2023, 08:28

You could have been so great, I won't let you slip away. Is there any hope for us left, even a ghost needs a friend. You could have been someone, but you let them into your head. I want you to know this instead, that I see the light in your chest.

Az elmét úgy lehet felkészíteni egy-egy bevetésre, hogy mielőtt a test mozdul, az agy minden egyes lehetséges végkimenetelt átgondol, méghozzá alaposan. Ennek hatására a meglepetés adta hirtelen helyzet már nem is tűnik annyira hirtelennek, mert az elme nem akkor találkozik először a történésekkel, és így a test is képes gyorsabban reagálni, adaptálódni, könnyebben túlélni azt, ami éppen történik, legyen bármilyen váratlan is valójában.
Négy óra ált rendelkezésére, amíg visszaért a szülővárosába, hogy feltérképezze a lehetséges kimeneteleket; a könnyebb helyzet az lett volna, ha bőven időben érkezik, gyorsan összepakol a másik, ők pedig eltűnnek, mielőtt bárki odaérne értük. A közepesen rossz helyzet az, ami most is történik, amikor van néhány percük kettesben, de aztán a baj utoléri őket, de ez valahol még mindig sokkal jobb, mint amire a leginkább igyekezett kondicionálni az elméjét, ami az lett volna, hogy ő egyszerűen csak elkésett.
Innen már csak rajta múlik minden.
Csak onnan tudja először, hogy vérzik, mert a vér a halántékához közel melegen csorog le az arcán, de fájdalmat nem érez most, mert az adrenalin olyan erővel csap le a testére, hogy szinte idegennek érződik. Nem érzett hasonlót sem az elmúlt három évben, mióta kihozták a börtönből, mert az új élete a lehető legegyszerűbb, és legunalmasabb forgatókönyv volt az összes közül. Igyekezett az elméjét frissen tartani, hiszen baj bármikor történhet, de ez nem fogható semmihez, amit néhány gondolat manifesztálni lenne képes a valóságba.
- Igen. Ezért most fel kell menned, és csendben kell maradnod. - Bízik magában, de a jövőt ő sem látja biztosra, ezért most azokat a helyzeteket kell mérlegelnie gyorsan, amik ezután következnek majd. Ha sikerül leszednie azokat, akik az életükre törnek, akkor gyorsan eltűnhetnek azelőtt, hogy a lövések hangjaira riasztott rendőrség megérkezne, viszont ha nem, akkor az időt kell húznia a felesége számára, hogy ha ő nem is, de a rendőrség találjon rá fent később.
Mélyen a másik szemébe néz, megadva a lehetőségét annak, hogy most látja utoljára, és a kézszorításából annyi erőt merít a következő néhány percre, amennyit csak tud. Azt akarja mondani, hogy szereti, de úgy gondolja, hogy ha nem sikerül amit eltervezett, talán annál nagyobb kegyetlenség nem is létezhet, mint ez a szó, amit a másik utoljára hallott tőle.
Alig néhány pillanat, és teljes csend telepszik a házra. A konyhában a lámpát halkan lekapcsolja, hogy kívülről már ne legyen könnyedén kivehető az alakja, illetve ne kerüljön olyan helyzetbe, amiben ő túl feltűnő, és túl egyértelmű, rá pedig a sötétből lesnek. A képzése során hamar kiderült, mennyire jó érzéke van arra, hogy hangok, vagy apró neszek alapján tájékozódjon, így amikor a konyha melletti sufniból valaki neki akar esni, arra szinte fel van készülve.
Allison fentről dulakodás hangjait hallhatja először, és közben John is hallja az eldördülő, három lövést, de nem egészen tiszta számára, hogyan is történnek sorban az események.
Egy lövés elől akkor igyekszik elmozdulni, amikor a rá támadó figura már a földön fekszik, eszméletlenül, és vele szemben egy másikkal találkozik. A második talán a plafonban landol, mert amikor ismét rá akarnak lőni, de ő egy erősebb ütéssel megváltoztatja a másik karjának irányát. A harmadik biztosan tőle érkezik, amikor ártalmatlanná teszi a második támadót is. És aztán csend.
Abban szinte biztos, hogy akik a távolból akarták leszedni őt, nem fognak ideszaladni, és akiket a terepre küldtek - az a kettő a padlón -, valószínűleg nincsenek többen, mert egy nőhöz úgy gondolhatták, nincsen szükség akár csak egyel is többre. Azzal azonban tisztában van, hogy az erősítés már úton lehet, hiszen hallották a hangját a poloskákon keresztül, éppen ezért felszalad az emeletre, és azonnal a feleségét kezdi el keresni.
- Allison. - Szólítja őt a nevén, ahogy megtalálja a kádban, és akkor jön rá, hogy az első golyó valószínűleg súrolta a vállát, amikor megemeli a másikat, hogy segítsen neki kiszállni. Halkan felnyög, de nem foglalkozik vele többet, mert nincsen már semmire egy percnyi idejük sem.
- Most azonnal el kell tűnnünk innen. - Hadarja gyorsan, aztán már húzza is maga után a másikat, anélkül, hogy próbálná esetleg megnyugtatni, mert arra, ha sikerül eltűnniük innen, lesz még bőven ideje az óvóhelyen. Leszalad a lépcsőn, és megtorpan egy pillanatra, hogy a csend jellegét figyelje, de nem történik semmi, ezért a bőröndért nyúl, és a csendben jelez a másiknak, hogy maradjon kicsit hátrébb.
Hangosan kirúgja a bejárati ajtót, de mivel nem történik semmi - nem érkezik golyózápor sehonnan -, ezért nyújtja a kezét Allisonnak, miközben néhány utcányiról már egyértelműen lehet hallani a szirénázó rendőrautók érkezését. – Gyere. - Kéri halkan súgva ezt az egyetlen szót, de ebben minden benne van. A másiknak bíznia kell benne, hogy meg fogja védeni, és, hogy rendbe tudja idővel tenni ezt az egész káoszt, különben John nem hiheti azt, hogy Allison vele tart majd.
Allison & Jonathan


Allison Fay Danvers imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jonathan Danvers
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
John & Ally | Am I dreaming? E5fb7d8f3661b31bf1210c0637c471e0d098e150
John & Ally | Am I dreaming? C472bcc59df8309bb1c4c2a423c6047dc2b5758c
★ kor ★ :
39
★ családi állapot ★ :
There is no love without forgiveness, and there is no forgiveness without love.
★ lakhely ★ :
on the run
★ foglalkozás ★ :
FBI special agent, trainer
★ play by ★ :
John Krasinski
★ szükségem van rád ★ :
John & Ally | Am I dreaming? 55b5101499e5af2fb23202aa307cbb97ac810152
When it's dark as it's ever been
And you feel like you're on your end
I will be there through thick and thin
★ hozzászólások száma ★ :
40
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 0b29b11bfef985b18e9867e7cda7a482c8f419fc
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: John & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? EmptyCsüt. Jún. 15 2023, 00:37
Jonathan && Allison

Am I dreaming? Pinch me to see if it's real 'cause my mind can't decide.

Reszketve kuporgok a kád egyik felében, magamban imádkozva, hogy John túlélje. Hogy mindketten túléljük. Nem tudom, hányan vannak, nem tudom, mit akarnak, mire lennének képesek, azt sem tudom, John képes lesz-e egyedül elbánni velük, de azt tudom, hogy felkészült, jól képzett, muszáj bíznom benne, a képességeiben, hinnem, hogy minden rendben lesz, mert különben a félelemtől és az aggodalomtól a szívem tuti ki fog ugrani a helyéről. Némán fülelek és hallgatózom, tenyeremet a számra tapasztva, hogy véletlenül se adjak ki semmilyen hangot, miközben összerezzenek minden zajra. Minden hangnak súlya van, minden nesz jelenthet valami jót, és valami nagyon rosszat, és talán csak percek telnek el így, ebben a csendes, reszketős állapotban, de egy örökkévalóságnak tűnik, mire meghallom végre, ahogy John a nevemen szólít a folyosóról. Nem is bújok elő azonnal, a félelem túlságosan megbénít ahhoz, hogy meg tudjak indulni, csupán kikukucskálok a függöny mögül, hogy meggyőződjek róla, tényleg ő jön értem, és csak akkor mászok elő a búvóhelyemről, mikor ő is odaér, és segít.
Ezúttal nem kell a győzködés, a sürgetés, én sem szeretnék semmi mást, mint mielőbb eltűnni innen. A keze után nyúlok, vagy talán ő az enyém után, csak az biztos, hogy görcsösen kapaszkodom belé, akár egy gyerek, így követem őt keresztül a házon, pontról pontra keresve a biztonságos egérutat. Bólintva fogadom a néma utasításokat. Mostanra eszemben sincs ellenkezni vagy magyarázatot várni, egyszerűen rá bízom magam, csak őt látom, csak benne bízom, és jelenleg egyedül ez tart egyben.
Kirúgja az ajtót, majd újra a kezét nyújtja, én pedig habozás nélkül követem. Épp elhagyjuk a házat, amikor annak másik feléről újabb lövések dördülnek. Talán a lövész valahol a túloldalon így próbálna ránk ijeszteni, megállítani, sarokba szorítani bennünket, de mi már nem nézünk hátra, sietve, egyenesen futva indulunk egy a közelben parkoló autó felé. Nem gondolkodom, beugrom az anyós ülésre, majd egészen leereszkedem, miközben bekapcsolom a biztonsági övet. A művelet közben, oldalra fordulva tűnik csak fel, hogy John megsérült.
- A vállad... meglőttek... Kórházba kellene mennünk – jegyzem meg, hisz súlyos is lehet, ráadásul a homlokát is megvágták az üvegszilánkok. - És nem kéne hívni a rendőrséget? - vetek még egy pillantást a lakásom felé.

(c)


John & Ally | Am I dreaming? 4924281d8a25658c4bc7a53cd3bcce206d8c9c0b

Jonathan Danvers imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Allison Fay Danvers
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 2079ea5a96eb11966bad910f7c9293106935e397
John & Ally | Am I dreaming? B5886e0abb010f0ce42542a9e38e0973dd31ca94
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
"If I were a flower.. I would be a sunflower. To always follow the sun, turn my back to darkness, stand proud, tall and straight even with my head full of seeds."
★ családi állapot ★ :
John & Ally | Am I dreaming? C4855a15476f3b6d04c1d7ffcaaadb37ce572f1f
sappily married


Oh, how I've tried
to get you out
my mind but
you're still home
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
John & Ally | Am I dreaming? Dd87a21b7a82695bda86ccb97d73ffa3a54cdcf4
★ idézet ★ :
“Dreams are illustrations
from the book your soul
is writing about you.”
★ foglalkozás ★ :
storybook illustrator, photographer
★ play by ★ :
Olivia Cooke
★ szükségem van rád ★ :
We need you, sis. I need you.
★ hozzászólások száma ★ :
50
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 63cec9b5985f38d9ec8d178ef466d25e37ae1153
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: John & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? EmptyPént. Jún. 16 2023, 20:59

You could have been so great, I won't let you slip away. Is there any hope for us left, even a ghost needs a friend. You could have been someone, but you let them into your head. I want you to know this instead, that I see the light in your chest.

Szaladt már keresztül úgy utcán, hogy közben lőttek a háta mögött; nem feltétlenül rá, de ez a hang most semmiben sem különbözik az emlékeitől, és valahogy ide, kettejük közé most képtelen ezt beilleszteni. Már nem gondolja, hogy bárki hinne neki, ha azt mondaná, ő biztosan és soha nem akarta összekeverni a magánéletét a hivatásával, mégis megtette azzal, hogy elvállalta a bevetést, aminek hála most itt vannak.
Sosem gondolta, hogyha egyszer ez mégis megtörténik, ennyire szétszórt, és ennyire képtelen lesz összeszedett gondolatokkal csinálni azt, amiben annyira nagyon jó. Ezer módja lehetett volna annak, hogy elhagyták a helyszínt, de annyira fél attól, hogy a feleségének baja esik, hogy szinte lebénítja. A leggyorsabb utat választja ezzel, testével úgy védve Allisont, hogy ő előre szalad, Jonathan pedig mögötte sietve hallgatja a lövések számára teljesen abszurd, és ide nem illő hangját.
Nem tudott az óvóhelynél tovább tervezni, és amikor indítja az autóját éppen azon gondolkozik, mi lehetne a következő, okos döntése, amivel legalább egy kicsit közelebb kerülnek valami megoldás féléhez, amikor indulás előtt Allison hangja kizökkenti ebből.
- Csak súrolt, szerintem. - Válaszolja meglepően lomhán, mert az adrenalin kezdi nagy részben elhagyni a testét, hiszen a dulakodás közben felhasználta a jótékony hatását, és most már nem kergeti őket úgymond semmi. Nincs más dolga, mint gázt adni, eljutni az óvóhelyre, és reménykedni, hogy az FBI-nak pont az az egy nem fog eszébe jutni, és nem ott keresik őket azonnal.
Ezt a részét mondjuk még a megfontolt, nyugodt Jonathan gondolta át, így nagyon kicsi az esélye, hogy még ma este ismét börtönbe kerüljön.
De ami késik, nem múlik.
- Ez most nem ennyire egyszerű. - Mondja, miközben a visszapillantóban meglátja a vörösen és kéken villogó fényeket, és ő ezzel a lendülettel ad gázt az autónak, hogy utána nem túl gyorsan, és lehetőleg feltűnésmentesen menjen pár utcát.
A lövések még a fülében visszhangzanak, miközben vezet, és a néhány utca letelte után belekezd egy szerinte rendezett össze-visszaságba, miközben vezet, hiszen mintha nem lenne célja az egésznek; csak egyik utcát követi a másikat, se nem egyenesen, se nem kacsán, és így próbálja, hogyha kell, lerázni magáról a követőket, de ő egyelőre, hiába figyel nagyon oda rá, nem látja, hogy követnék őket.
Szúrós, szinte vádló csend telepszik az autó belső terére, de John egyelőre a némaságot választja, hiszen nem tudja, mit mondhatna most, és azt sem döntötte még el, mennyit mondjon egyáltalán később, ha egyszer csak megeredne a nyelve. Utóbbi nála nem indul meg amúgy sem egyszerűen, sőt, vallatásra is többszöri kiképzést kapott, így, ha akarná, ki tudná zárni a felesége minden érzelmét. De ő ezt már egyáltalán nem akarja.
- Megsérültél? - Kérdezi annyi minden más helyett, amit még kérdezhetne, vagy, amit őszintén mondhatna, de számára most ez a legfontosabb. Muszáj leráznia magáról a rettegés, apró fogas kis szörnyeit, különben maga sem tudja, mi lesz vele perceken belül.
Allison & Jonathan


Allison Fay Danvers imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jonathan Danvers
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
John & Ally | Am I dreaming? E5fb7d8f3661b31bf1210c0637c471e0d098e150
John & Ally | Am I dreaming? C472bcc59df8309bb1c4c2a423c6047dc2b5758c
★ kor ★ :
39
★ családi állapot ★ :
There is no love without forgiveness, and there is no forgiveness without love.
★ lakhely ★ :
on the run
★ foglalkozás ★ :
FBI special agent, trainer
★ play by ★ :
John Krasinski
★ szükségem van rád ★ :
John & Ally | Am I dreaming? 55b5101499e5af2fb23202aa307cbb97ac810152
When it's dark as it's ever been
And you feel like you're on your end
I will be there through thick and thin
★ hozzászólások száma ★ :
40
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 0b29b11bfef985b18e9867e7cda7a482c8f419fc
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: John & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? EmptyPént. Jún. 16 2023, 23:17
Jonathan && Allison

Am I dreaming? Pinch me to see if it's real 'cause my mind can't decide.

Egyrészről majd kiugrik a szívem attól, hogy újra látom, hogy tényleg itt van, velem, mert egyszerűen hihetetlen... Azt gondoltam, legalább további öt évet kell várnom ahhoz, hogy ez megtörténhessen, és persze reménykedtem, hogy valami csoda folytán lefaraghatunk az ítéletéből, vagy beengednek hozzá előbb is, de ahogy múlt az idő, úgy kezdtem el egyre reálisabban látni az esélyeinket, és egyre kevésbé bízni abban, hogy elérhetem őt. És most itt van. Nem értem hogyan, miért, de itt van, és örülnöm kellene ennek, örülök is, ugyanakkor... Minél több időt töltök vele, egyre inkább azt érzem, hogy ő talán már nem ugyanaz az ember, akit ismertem. Megváltozott. Ez pedig legalább annyira megijeszt, mint minden más, ami most éppen történik velünk.
- Legalább megállhatnánk egy gyógyszertárnál? Vagy... valahol, hogy megvizsgálhassam? Ugye van elsősegély dobozod? Ha mást nem is tehetünk, nem ártana legalább bekötözni... - Nem akar kórházba menni, oké. Mármint ezt így konkrétan nem mondja ki – amúgy se nagyon mond semmit –, de nem úgy tűnik, mintha ez egyáltalán megfordulna a fejében. De attól még nem kéne félvállról vennie, hogy meglőtték. Hisz még ha csak súrolta is a golyó, az is elfertőződhet, vérzik is, én pedig talán nem vagyok nővér, de annyit azért megtehetnék, hogy segítek ellátni. Nem szeretnék még emiatt is aggódni, minden más mellett, amit jelenleg érzek.
Azt könnyebb elengednem, hogy a rendőrségre sem hajlandó menni. Eleve sejtettem is, hogy ez lesz a válasza, amint feldobtam a lehetőséget, de azért reméltem, hogy ennél többet fog válaszolni. „Nem ennyire egyszerű.” Egyértelmű, hogy a helyzet bonyolult, mikor felbukkan csak így szó nélkül öt év után, aztán hirtelen menekülnünk kell, de kezd egyre inkább frusztrálni, hogy semmit sem értek. Hogy nem beszél, nem hajlandó nekem válaszokat adni. Eddig arra fókuszált, hogy a házból kijuttasson, most láthatóan a vezetésre és az útra koncentrál. Mikor fog figyelni rám is? Ha megérkeztünk? Hová is?
- Most már elmondod végre, hová megyünk? - kérdezek rá, miközben azt veszem észre, hogy minimum harmadszor néz a visszapillantó tükörbe fél percen belül. Értetlenül fordulok hátra az ülésben. Én nem látok semmi és senki gyanúsat mögöttünk, de nincs is ehhez olyan tapasztalt szemem, mint neki. - Követnek bennünket? - És ha igen, akkor ki? Miért? Mit akarnak tőlem? Feszülten fújom ki a levegőt.
- Nem, én jól vagyok. Azt hiszem, van néhány üvegszilánk a hajamban – jegyzem meg, miközben a tincseim közé túrok, és az ujjam valami apróhoz és éleshez ér, de most inkább nem kezdem el egyenként kivadászni darabkákat. - Ugyanakkor őszintén kezdem elveszíteni a türelmemet, John. Mióta felbukkantál, szinte csak tőmondatokban beszélsz, ha egyáltalán hajlandó vagy megszólalni. Komolyan azt várod tőlem, hogy miután öt év börtön után csak így megjelensz, fegyveresekkel a nyomodban, elrángatsz magaddal, isten tudja hová, egyetlen kérdésemre sem válaszolsz normálisan, azt sem értem, egyáltalán hogy lehetsz most itt... és én üljek szépen csendben, türelmesen melletted, amíg össze-vissza kocsikázunk a városban?! Csak mert... esküszöm neked, közel állok hozzá, hogy csak úgy kiugorjak ebből a kocsiból. - Tényleg így érzek, bár ebben valószínűleg közrejátszik némi pánik és kezdődő sokk. Vagy hisztériás roham. Én sem tudom biztosan. Csak azt tudom, hogy nem leszek képes sokáig elviselni ezt a kínzó csendet. Arcomat a két tenyerembe temetem, aztán próbálok néhány pillanatig csak a légzésemre figyelni. - Nézd... Szerintem értem, hogy ez a helyzet bonyolult. El tudom képzelni, hogy nem fogod tudni néhány szóban elmagyarázni, hogy mi is történik. De kérlek, mondj végre valamit, mert tényleg kezdek eléggé kiborulni – pillantok felé most már leginkább kétségbeesetten.

(c)


John & Ally | Am I dreaming? 4924281d8a25658c4bc7a53cd3bcce206d8c9c0b

Jonathan Danvers imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Allison Fay Danvers
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 2079ea5a96eb11966bad910f7c9293106935e397
John & Ally | Am I dreaming? B5886e0abb010f0ce42542a9e38e0973dd31ca94
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
"If I were a flower.. I would be a sunflower. To always follow the sun, turn my back to darkness, stand proud, tall and straight even with my head full of seeds."
★ családi állapot ★ :
John & Ally | Am I dreaming? C4855a15476f3b6d04c1d7ffcaaadb37ce572f1f
sappily married


Oh, how I've tried
to get you out
my mind but
you're still home
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
John & Ally | Am I dreaming? Dd87a21b7a82695bda86ccb97d73ffa3a54cdcf4
★ idézet ★ :
“Dreams are illustrations
from the book your soul
is writing about you.”
★ foglalkozás ★ :
storybook illustrator, photographer
★ play by ★ :
Olivia Cooke
★ szükségem van rád ★ :
We need you, sis. I need you.
★ hozzászólások száma ★ :
50
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 63cec9b5985f38d9ec8d178ef466d25e37ae1153
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: John & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? EmptySzomb. Jún. 17 2023, 21:14

You could have been so great, I won't let you slip away. Is there any hope for us left, even a ghost needs a friend. You could have been someone, but you let them into your head. I want you to know this instead, that I see the light in your chest.

A képzései, és azt követően az oktatói karrierje során megfigyelte, hogy az emberek ösztönükből adódóan kétfelé oszlanak egy bizonyos kérdésben; vannak, akiket az elmélet sokkal jobban kiborít, mint a gyakorlat valaha képes lenne, és vannak, akiket a gyakorlat bénít le, míg az elmélettel úgy játszanak fejben, ahogyan nem szégyellik.
A jó ügynök ismerve azonban az, ha mindkettőhöz van elég bátorsága, és még össze is tudja hangolni őket, hiszen ebből lesz eredményes bevetés. Most viszont hiába biztos az elméletben, a gyakorlatba már nem sikerül átültetnie ezeket a sziklaszilárdnak hitt gondolatokat.
Mert ő hiába gondolja, hogy majd keresztül tud nézni a felesége érzésein, vagy bármilyen kiakadásán, és hiába is szeretné megtartani magának az elmúlt öt év eseményeit, ez legalább annyira bonyolult téma és feladat most a részére, mint előbbit megpróbálni majd később szavakba önteni. Viszont tartozik Allisonnak, ráadásul mindkettővel, és ez még azelőtt az eszébe ötlik, hogy a másikon komolyabban előjönnének a kiakadás jelei. Inkább, csak számít már rájuk, hiszen bárkinek alanyi joga lenne leüvölteni őt azért, ami az előbb történt, pláne a saját feleségének, akinek ilyen hosszú időn át hazudott.
- Van a kocsiban elsősegély doboz, az jó lesz. - Tudja, hogy a legjobb stratégia most az, ha mozgásban maradnak, és igyekszik a térfigyelő kamerák általi útvonalukat legalább annyira megbonyolítani, hogy tovább tartson majd átnézni az összes felvételt, és egyértelműen a nyomukra bukkanni. És ha most azt hitte, ennyivel megússza a beszélgetés rá eső részét, akkor tévedett, és már érkezik is az a kiakadás, amit csodált volna, ha egyszerűen csak elmarad.
Vesz egy mély levegőt, mintha válaszolni akarna a másiknak, azonban nem teszi, csak a következő piros lámpánál keresgélni kezd az autóban. Nem készült ilyen megoldásokkal, ezért meg kell borogatnia pár dolgot, amíg sikerül tollat és egy darab papírt találnia - egy blokk hátulját -, de csak a következő piros lámpánál van ideje arra, hogy ráírjon néhány sort. Amint ezt megteszi, átnyújtja a másiknak, de nem néz rá, mert neki sem kell már sok ahhoz, hogy ennyi év visszafojtott dühe eluralkodjon esetleg rajta, és ha valakinek, hát neki semmi joga nem lenne veszekedni Allisonnal.
"A lakásod tele volt poloskával, és lehet, hogy a bőröndödben, és a ruhádban is van. Lassan odaérünk, kérlek bízz bennem."
Csak reménykedni tud most abban, hogy ez elég lesz, és Allison megérti a súlyát akár csak egyetlen mondatnak is, amit John kiejthet a száján azzal kapcsolatban, hova tartanak, és pontosan miért. Még Igor emberei sem tudnak mindent a bevetésről, annak részleteiről, és úgy gondolja, elég nagy meglepetésként érte őket az ő jelenléte, mert legjobb tudomása szerint nem akartak kergetőzőset játszani Johnnal, és Allison sem túsz lett volna. Szemet szemért, hallotta annyiszor Igortól a börtönben, ők egyszerűen csak fájdalmat akartak neki okozni az árulásáért.
Ha az üzenet eléri a célját, akkor még egy húsz perc telik el csendben kettejük között, aminek John őszintén, és minden percét gyűlöli. Azt viszont remekül belenevelték, hogy az ő érzései könnyen elrejthetőek, sok esetben nem is fontosak, és csak ezért nem feszíti szét az ideg, amíg végre megérkeznek egy sötét parkolóházba, olyan gyér fénnyel, ami semmi jót nem sugall, mégis John tudja, itt biztonságban lesznek néhány napig.
Robotosak a mozdulatai, amikor Allison felé fordul, és nehezen állja meg, hogy sóhajtson egy nagyot.
- Átnézem a bőröndödet. Addig kérlek nézd át a ruháidat, amik rajtad vannak. - Elkezd a zsebében matatni, amíg elő nem vesz egy apró poloskafejet, és átadja Allisonnak. A gyér fényben nem lesz a legegyszerűbb dolga, de John nem hagy egyéb szavaknak helyet most. Néhány perc választja el őket a biztonságot jelentő óvóhelytől, nem akarja húzni az időt. Ott az összes idő Allisoné lesz, bármire, amit ki akar adni magából.
- Ilyet kell keresned. - Úgy adja ki a parancsot, mint bevetéseken szokta, aztán kiszáll az autóból, hátrasétál, és a hátsó ülésen lévő bőröndöt felnyitva kezdi áttapogatni, amennyire lehetséges, hogy ha talál is poloskát, azt az óvóhelyre már nem vigyék be magukkal.
Allison & Jonathan


Allison Fay Danvers imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jonathan Danvers
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
John & Ally | Am I dreaming? E5fb7d8f3661b31bf1210c0637c471e0d098e150
John & Ally | Am I dreaming? C472bcc59df8309bb1c4c2a423c6047dc2b5758c
★ kor ★ :
39
★ családi állapot ★ :
There is no love without forgiveness, and there is no forgiveness without love.
★ lakhely ★ :
on the run
★ foglalkozás ★ :
FBI special agent, trainer
★ play by ★ :
John Krasinski
★ szükségem van rád ★ :
John & Ally | Am I dreaming? 55b5101499e5af2fb23202aa307cbb97ac810152
When it's dark as it's ever been
And you feel like you're on your end
I will be there through thick and thin
★ hozzászólások száma ★ :
40
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 0b29b11bfef985b18e9867e7cda7a482c8f419fc
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: John & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? EmptyHétf. Jún. 19 2023, 12:52
Jonathan && Allison

Am I dreaming? Pinch me to see if it's real 'cause my mind can't decide.

Az elmúlt években milliószor eltűnődtem, hogy vajon mit tett John, amiért börtönbe került? Hisz csak annyit tudok, hogy hazaárulást követett el, de hogy pontosan mi volt az, amivel elárulta a hazát, arról fogalmam sincs. A tárgyalása ugyan nyitott volt, ám amikor a tetteinek részleteit tárgyalták, annak okán, hogy ne tudódhassanak ki fontos államtitkok, nem lehetett benn mindenki. Szóval... tényleg nem tudom, a leghalványabb elképzelésem sincs. Talán fontos információkat szolgáltatott ki valakinek? Megszegett egy parancsot? Vagy az életét vette valakinek? És csak én ismerem ahhoz eléggé, és hiszek még mindig abban, hogy ne tudjam egyiket sem elképzelni róla? Még ennyi év után is hinni akarom, hogy a helyzet összetett, és ha el is követett valamit, azt nem önszántából tette, vagy nem volt tisztában a következményekkel. És igen, olykor elbizonytalanodom, hogy mi van, ha csak áltatom magamat, hogy mi van, ha igazából én sem ismertem elég jól? De ez nem lehet. Többé-kevésbé együtt nőttünk fel, tizenéves korunk óta ismerjük egymást. Rendőr családból származik, ő nem tenne olyat, amivel árt másoknak, amivel elárulná az országot. Ám ha hiszek benne, ha nem, a hatalmas kérdőjel, hogy vajon mi történt pontosan, hogy mi miatt ment így tönkre az életünk, akkor is marad, mert nincs, aki válaszokat adjon.
Eddig legalábbis nem volt. Aztán John csak így a semmiből felbukkan, de válaszok helyett csak újabb kérdéseket hoz magával. Azt nyilván elmondhatom, hogy akárhányszor, akárhányféleképpen is képzeltem el az újra találkozást vele, álmodoztam ezekről a pillanatokról, a valóság nagyon eltér minden lehetséges variációtól, ami a fejemben megszületett. És emiatt úgy érzem, a sok évnyi házasság után még valamit elvettek tőlem, amit már nem kaphatok vissza.
- Rendben – felelem beletörődően. Se kórház, se rendőrség. Gondolom, örülhetek, hogy egyáltalán hajlandó tudomást venni arról, hogy megsérült, és szükség lesz arra az elsősegély dobozra. Kár, hogy az idegeim már igencsak kezdik felmondani a szolgálatot. Úgy érzem, tényleg csak pillanatokra vagyok egy teljes kiborulástól, azonban John még mindig nem beszél, ehelyett kutakodni kezd valami után, majd egy rövid üzenetet körmöl nekem, és a kezembe csúsztatja. Ez a helyzet tényleg kezd nagyon bizarr lenni. Elolvasom, mit írt, majd egyszerűen elnevetem magam.
- Hogy mi? Ez most komoly? - És újra nevetek. Nem, egyáltalán nem jókedvemben, vagy mert viccesnek találnám az olvasott szavakat. Sokkal inkább hitetlenkedve, plusz az idegeim, attól tartok, tényleg egyre inkább felmondják a szolgálatot. Hisz annyira abszurd ebbe belegondolni. Poloskák? A lakásomban? A ruháim között? Megfigyeltek, lehallgattak, lőttek rám... Ez az egész őrület. És hátborzongató. Mégis miért akarna engem bárki is lehallgatni? Éppen engem? Annyira átlagos vagyok, hogy szinte már unalmas.
A nevetésem lassan elhalkul, és úgy érzem, közel állok hozzá, hogy elsírjam magamat. Bennem tényleg nincs semmi érdekes, semmi olyan, amiért bárkit ilyen szinten érdekelhetnék... a férjemet leszámítva. Összevont szemöldökkel pillantok fel Johnra.
- Ez igazából nem is rólam szól, ugye? - Hanem róla. Miatta történik mindez velem. Tett valamit, feldühített valakiket... A fejemet ingatom. Ettől még ez az egész ugyanolyan ijesztő. Ám ezúttal tényleg elhallgatok. Egyrészt megértettem, hogy most nem beszélhetünk, másrészt egyelőre nincs is kedvem beszélni. Az út következő húsz percében inkább az ablaknak döntöm a fejemet, úgy nézek kifelé, mondhatni ösztönösen húzódva el, és fordulva el Johntól. Bár igazából nem tőle akarok távol lenni, hanem mindattól, amit ma magával hozott. Kicsit ez most sok volt.
Még a gondolataimba vagyok merülve, amikor jelzi, hogy megérkeztünk. Enyhén üres tekintettel fordulok felé, és csak bólintok az utasításaira. Olyan hangsúlyt üt meg, mintha katonák volnánk bevetésen. De már ezt is csak olyan tompán veszem tudomásul. Kiszállok én is a kocsiból, követve őt, amikor a csomagtartóhoz megy, mert a saját szememmel szeretném látni, hogy talál-e valamit. Közben én is áttapogatom magamat. A dzsekim belső zsebében pedig sajnos találok is valamit.
- Istenem! - nyögök fel meglepetten, elkeseredéssel, miközben előhúzom az apró tárgyat, az arcomon olyan undorral, mintha valódi poloska volna, vagy más ijesztő ízeltlábú. Ettől csak még valóságosabb az egész szituáció, illetve a tény, hogy lehallgattak. Megfigyeltek. Ettől most valahogy annyira... piszkosnak érzem magamat. Nem is tudom megmagyarázni, mit érzek. Bárcsak már megérkeznénk az úti célunkhoz, és tudnánk beszélni!

(c)


John & Ally | Am I dreaming? 4924281d8a25658c4bc7a53cd3bcce206d8c9c0b

Jonathan Danvers imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Allison Fay Danvers
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 2079ea5a96eb11966bad910f7c9293106935e397
John & Ally | Am I dreaming? B5886e0abb010f0ce42542a9e38e0973dd31ca94
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
"If I were a flower.. I would be a sunflower. To always follow the sun, turn my back to darkness, stand proud, tall and straight even with my head full of seeds."
★ családi állapot ★ :
John & Ally | Am I dreaming? C4855a15476f3b6d04c1d7ffcaaadb37ce572f1f
sappily married


Oh, how I've tried
to get you out
my mind but
you're still home
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
John & Ally | Am I dreaming? Dd87a21b7a82695bda86ccb97d73ffa3a54cdcf4
★ idézet ★ :
“Dreams are illustrations
from the book your soul
is writing about you.”
★ foglalkozás ★ :
storybook illustrator, photographer
★ play by ★ :
Olivia Cooke
★ szükségem van rád ★ :
We need you, sis. I need you.
★ hozzászólások száma ★ :
50
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 63cec9b5985f38d9ec8d178ef466d25e37ae1153
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: John & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? EmptyKedd Jún. 20 2023, 21:07

You could have been so great, I won't let you slip away. Is there any hope for us left, even a ghost needs a friend. You could have been someone, but you let them into your head. I want you to know this instead, that I see the light in your chest.

Hosszú évekbe telt az, amíg Allison képes volt javarészt érző embert varázsolni belőle, és annyira örült neki, amikor eljutottak egy olyan bensőséges, és meghitt ponthoz a házasságukban, amiről őszintén hitte, hogy soha és semmi nem fogja tudni már elvenni tőle. Kilépett az apja árnyékából, megtalálta a saját életének ismérveit, és elkezdte élni azt a másikkal az oldalán.
A felismerést követően egy hétbe telt csupán, amíg felajánlották neki az akciót, és, hogy legyen ő a kulcsember az egészben. Hónapokig tartott a felkészítés, és ő már el is kezdett visszaburkolózni legbelül abba az énjébe, aki volt az Allisonnal való házasságát megelőzően, de ahhoz nem volt elég szíve, hogy fizikailag is teljes mértékben kezdjen elzárkózni a másiktól. Nem tudja, és nem is fogja tudni sosem, melyikkel ártott volna többet; ha ismét ugyanígy csinálja végig, vagy, ha eszközöl egy szakítást, még mielőtt minden összedőlt volna.
Persze a terv nem egészen ez volt a csapata részéről, hiszen egy pár éves akciót képzeltek el, aminek a végén fű alatt kihozzák őt a börtönből, és ő visszatérhetett volna a családjához, miközben nyilvánosan tisztára mossák a nevét. Az idő azonban telt, és mikor már hónapok óta ott lebegett a megoldás John szemei előtt, nem volt más választása, mint lelepleződni az információk megszerzése érdekében. Így ugyan a hírek lehozták, hogyan mentették meg a szexmunkára fogott, fiatal lányokat, és hogyan találták meg a kevésbé szerencsések még fel nem fedezett holttestét, de az érdemek elmaradtak, a neve a sárban lett hagyva, őt meg az utolsó pillanatban hozták ki, mielőtt valószínűleg agyonverték volna az éj leple alatt odabent.
Lélekben annyiszor siratta már el a történéseket, hogy megszámolni sem lenne képes, de ez sem segít rajtuk, miközben a felesége élete a tét, ő pedig, mintha megint az az érzéketlen fatuskó volna, mint régen, aki megnyugtatni sem képes egyelőre a másikat.
Allison részben összerakja a képet, a mellkasát pedig elönti valamilyen ismerős melegség; talán akkor szeretett belé igazán, amikor rájött, mennyi ész rejlik a sok csacsogás mögött, és onnantól csak fel akarta fedezni a másik elméjének összes apró kis aspektusát, mert attól kezdve minél többet beszélt, annál érdekesebb volt minden, amit csak mondani tudott Johnnak.
Aprót bólint, mert beszélni a poloskák gondolata miatt a továbbiakban nem akar, csak akkor, ha nagyon muszáj. A parkolóházban lévő gyér fénynél igyekszik keresni a poloskákat, és sajnos kénytelen hangosan, erőből rátaposni néhányra, amit talál, hogy azok biztosan ne tudjanak már semmilyen jelet, vagy hangot továbbítani. Persze eszébe jut, hogy lehet teljesen feleslegesen kutakodnak, mert nem tudhatja ránézésre, hogy mekkora hatótávból tudnak jelet küldeni ezek a poloskák, de ha valami mindig is jellemző volt rá, az a túlzott alaposság. Ezért volt annyira jó a munkájában.
- Itt nincs több. - Mondja halkan, és kiegyenesedve azonnal a másik tekintetét kezdi keresni, maga sem tudja megmondani, hogy miért. Számít valamire, de az érzékei mintha becsapnák, mert amikor Allisonon ragad a pillantása, csak undort, félelmet és talán csalódottságot lát rajta, pedig mintha másra számított volna.
- Átnéztél mindent? - Kérdezi ismét kicsit talán túlságosan is tárgyilagosan, miközben az előbbi tekintetében azért megcsillant egy rakás olyan érzelem, amiket igyekszik erővel magába fojtani. Elrántja a másikról a szemeit, hogy összehúzza a bőröndöt, és kiemelve a csomagtartóból a betonra teszi a lábuk alatt.
- Mehetünk? - Akar adni egy szusszanásnyi időt Allisonnak, amit arra használhat, amire csak szeretne; reméli, hogy nem a dühét akarja most azonnal kitölteni rajta, de ha venne néhány mély levegőt, mielőtt beleindulnak az ismeretlenbe, akkor az ezen a helyen már belefér. Nincsenek még a biztonságot jelentő, tizenkét ponton záródó mágnesajtó mögött, de ebbe a parkolóházba nem téved be olyan, aki nem szándékkal érkezik. Ennek a szándéknak pedig rajtuk kívül most kevés az esélye, hogy másnál is felüsse a fejét.
Allison & Jonathan


Allison Fay Danvers imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jonathan Danvers
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
John & Ally | Am I dreaming? E5fb7d8f3661b31bf1210c0637c471e0d098e150
John & Ally | Am I dreaming? C472bcc59df8309bb1c4c2a423c6047dc2b5758c
★ kor ★ :
39
★ családi állapot ★ :
There is no love without forgiveness, and there is no forgiveness without love.
★ lakhely ★ :
on the run
★ foglalkozás ★ :
FBI special agent, trainer
★ play by ★ :
John Krasinski
★ szükségem van rád ★ :
John & Ally | Am I dreaming? 55b5101499e5af2fb23202aa307cbb97ac810152
When it's dark as it's ever been
And you feel like you're on your end
I will be there through thick and thin
★ hozzászólások száma ★ :
40
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 0b29b11bfef985b18e9867e7cda7a482c8f419fc
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: John & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? EmptyPént. Jún. 30 2023, 11:39
Jonathan && Allison

Am I dreaming? Pinch me to see if it's real 'cause my mind can't decide.

Szavakkal nem válaszol, de egy fél bólintással jelzi, hogy a sejtéseim igazak: igazából nem engem akarnak, nem én vagyok a lényeg. Nem mondjuk ki, egyikünk sem, de a levegőben van köztük az igazság, kimondatlanul is, hogy valójában ő a célpont. Ő az oka annak, ami történik. Ám ezt a legkevésbé sem találom megnyugtatónak. Ellenkezőleg. Ettől csak még több aggasztó kérdésem lett. Mégis hallgatok, továbbra is, szótlanul várom, hogy megérkezzünk.
Hosszú percekig utazunk némán, egyetlen szó nélkül, azzal az ijesztő tudattal, hogy talán most is lehallgatnak bennünket. Még mindig nem tudom, kik, vagy miért, mi a céljuk ezzel, vagy hogy valóban képesek lettek-e volna az életemet venni a saját otthonomban? És ez a sok rémes kérdés a fejemben épp olyan nyomasztó, mint a csend, ami ránk telepedett. Lopva pillantok néha John felé, még mindig csupán próbálom felfogni, hogy tényleg itt van, hogy ennyi idő után egyszer csak itt van mellettem. Öt hosszú év telt el, valószínűleg ő már nem is az a John, akit én ismertem. Hisz változtam én is. Minden megváltozott.
A parkolóban John utasítására végigtapogatom magamat, és az előzmények fényében talán várható volt, mégis szinte lesokkol a tény, hogy egy poloskát találok az egyik zsebemben. Mióta lehet ez ott? És hogyan? Bár nyilvánvaló, hogy jártak a lakásomban, de így is annyira képtelenségnek tűnik, hogy ez itt volt velem, rajtam, és még csak nem is sejtettem. Vajon miket hallhattak? Nem mintha takargatnivalóm lenne, vagy bármi, amit szégyellnem kellene, de a gondolat, hogy a saját otthonomban sem voltam biztonságban, hogy folyamatosan lehallgattak, kissé felzaklat.
Üveges tekintettel figyelem, ahogy John sorra tapossa el a talált poloskákat. Csak néhány ruhadarabot és egyéb, a mindennapokban használt dolgot hoztunk magunkkal... Őrület, hogy ebben a pár apróságban is egynél több eszközt találtunk.
A kérdésére megvonom a vállam. - Azt hiszem – felelem kissé bizonytalanul. Az agyam mostanra annyira lezsibbadt attól, ami történik, hogy képtelen vagyok rendesen felmérni, mennyire voltam alapos. De azért ismét végignézem a zsebeimet. Úgy tűnik, nem maradt más idegen tárgy nálam.
- Gyalog megyünk tovább? Tehát már nem vagyunk messze? - Hacsak nem akar átülni egy másik autóba, és azzal menni tovább. Remélem nem. Már elegem van a szótlanságból és a kocsikázásból is.
- Ez az egész kész őrület, John. Menjünk! Szeretnék végre válaszokat kapni, és ha jól sejtem, nem fogsz beszélni addig, amíg biztonságban nem leszünk – sóhajtok.

(c)


John & Ally | Am I dreaming? 4924281d8a25658c4bc7a53cd3bcce206d8c9c0b

Jonathan Danvers imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Allison Fay Danvers
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 2079ea5a96eb11966bad910f7c9293106935e397
John & Ally | Am I dreaming? B5886e0abb010f0ce42542a9e38e0973dd31ca94
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
"If I were a flower.. I would be a sunflower. To always follow the sun, turn my back to darkness, stand proud, tall and straight even with my head full of seeds."
★ családi állapot ★ :
John & Ally | Am I dreaming? C4855a15476f3b6d04c1d7ffcaaadb37ce572f1f
sappily married


Oh, how I've tried
to get you out
my mind but
you're still home
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
John & Ally | Am I dreaming? Dd87a21b7a82695bda86ccb97d73ffa3a54cdcf4
★ idézet ★ :
“Dreams are illustrations
from the book your soul
is writing about you.”
★ foglalkozás ★ :
storybook illustrator, photographer
★ play by ★ :
Olivia Cooke
★ szükségem van rád ★ :
We need you, sis. I need you.
★ hozzászólások száma ★ :
50
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 63cec9b5985f38d9ec8d178ef466d25e37ae1153
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: John & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? EmptyPént. Jún. 30 2023, 21:08

You could have been so great, I won't let you slip away. Is there any hope for us left, even a ghost needs a friend. You could have been someone, but you let them into your head. I want you to know this instead, that I see the light in your chest.

Nem látszik rajta, és később sem fog egyáltalán, de csontig hatoló az a rettegés, ami átjárja őt lassan úgy hat órája már. Több tényezős egyenlet ez, ahol az egyik ismeretlen valójában a felesége életéért való, csillapíthatatlan aggódás, a másik pedig a haragja, amivel találkozni fog akkor, ha elkezd beszélni a múltról, a tetteiről és mindenről, aminek kitette őt annak ellenére, hogy valójában jót szeretett volna cselekedni.
Nem biztos még benne, hogy poloskamentesek, ezért még egyszer átnézi az összes holmit, és a bőröndöt is, amiket Allison magával hozott, és talán az volna a legbölcsebb, ha a rajta lévő ruhákat is átnézné azzal a szemmel, amit ő a szakmában hosszú évek óta használ. Erre azonban már nem képes, mindegy, milyen kemény kiképzést kapott; a kérdést sem akarja feltenni, mert belépne a képletbe egy újabb tényező, és rettegne attól, hogyan utasítja el őt életének egyetlen szerelme. A gyávaság sohasem volt Johnra jellemző tulajdonság, és ezt nem csak elméletben tudják róla, de egyértelműen a bőrén visel jeleket, és nem csak most, a friss lőtt sebbel, de régebbi sérülésekkel, amik után néhány heg mindig emlékezteti rá, hogy mire nevelték, és mit kell tennie.
Tudja, hogy át kellene tapogatni a feleségét, még sem képes rá.
Ettől tovább merevednek az amúgy sem laza vonások az arcán, meglátszik a vállának tartásában, és valahol dühösen veszi ki a saját táskáját a csomagtartóból, és teszi a vállára. Olyan sokszor, mint egy gyermek, aki nem tudja, hogyan fejezze ki az érzelmeit, ezért dühvel reagál, a különbség talán csak annyi, hogy nála ez néma, és nem egyértelműen látható.
- Itt van az épületben. - Jegyzi meg halkan, szinte már lemondóan, és lecsukja az autó csomagtartóját, majd a kulccsal be is zárja azt. Ezután el akarna sétálni a másik mellett, hogy mutassa az utat az óvóhely felé, és megtorpan, amikor a felesége ismét szavakra pazarolja az idejét. Hisz elmondta, hogy ha odaérnek, beszélni fog, és csak annyit kért, hogy bízzon benne.
Nem rá haragszik, ezért a dühe sem neki szól. Talán most már, hogy nincsenek életveszélyben, megnyugodhatna egy kicsit, de egyelőre ezt nem tudja kivitelezni.
- Gyere, kérlek. - Mondja magához képest lágyan, és elsétál a lépcsőházig, ahol kinyitja a másik előtt az ajtót, és most már ténylegesen elsétálva mellette elindul lefelé, az egyik mínusz szintre, ahol még kevesebb a fény, de otthonosan mozog, hiszen nem most van itt először.
A mágnesajtó, ami sok ponton záródik kívülről is akkorának tűnik, mint emlékezett rá; egy sufniba sétálnak először, de arrébb lökdösve a felmosóvödröt és egy seprűt már lehet is látni a monstrumot, amit számzár véd.
A kódok, amik ezeket a helyeket nyitják nincsenek meghatározva, inkább csak egy logikai sor alapján találták ki őket, és mivel részt vett ebben a munkában még nagyon régen, van elképzelése arról, hogyan tudná kinyitni.
Az első kód csipogást és piros kijelzőt eredményez. A második, és a harmadik is.
De nem adja fel, így a negyedikre hallja, ahogy a zár nyit, és eltekerve azt az ajtó nehézkesen, de kilökődik a helyéről.
- Menj be, kérlek. - Másodszorra hagyja el ugyanolyan jellegű mondat a száját. Egy utasítás, és utána kér. Lehet, ennyi van most Johnban azután, hogy éppen csak odaért Allisonért, és nem biztos, hogy ténylegesen fel van készülve arra, hogy most azonnal elmondjon mindent. A másik reakciójára pedig biztos, hogy nincsen felkészülve.
Odabent lámpát kapcsol, leteszi egy székre az egyik, aztán a másik táskát, és körbenéz a dohos szagú, meglepően nagy helyiségen. Két különálló ágy, konyharész és fürdő is, persze nem luxuskivitelben, de úgy, hogy a túléléshez, és a következő néhány naphoz tökéletes legyen, amíg felveszi néhány volt kollégával a kapcsolatot.
Ezerszer inkább beszélne arról, hogyan tervezi ezt megúszni, mint arról, mit volt mersze elkövetni a házasságuk szentsége ellen.
Allison & Jonathan


Allison Fay Danvers imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jonathan Danvers
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
John & Ally | Am I dreaming? E5fb7d8f3661b31bf1210c0637c471e0d098e150
John & Ally | Am I dreaming? C472bcc59df8309bb1c4c2a423c6047dc2b5758c
★ kor ★ :
39
★ családi állapot ★ :
There is no love without forgiveness, and there is no forgiveness without love.
★ lakhely ★ :
on the run
★ foglalkozás ★ :
FBI special agent, trainer
★ play by ★ :
John Krasinski
★ szükségem van rád ★ :
John & Ally | Am I dreaming? 55b5101499e5af2fb23202aa307cbb97ac810152
When it's dark as it's ever been
And you feel like you're on your end
I will be there through thick and thin
★ hozzászólások száma ★ :
40
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 0b29b11bfef985b18e9867e7cda7a482c8f419fc
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: John & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? EmptyPént. Jún. 30 2023, 21:49
Jonathan && Allison

Am I dreaming? Pinch me to see if it's real 'cause my mind can't decide.

Lehet, hogy már sok év eltelt azóta, hogy utoljára találkoztunk, de azt hiszem, még mindig képes vagyok olvasni az arcáról. És amit most láthatok rajta, az egyértelműen elégedetlenség. Meg talán egy csipetnyi bizonytalanság. Nincs megelégedve azzal, ahogy áttapogattam magam, ő talán máshogy csinálná... igen, valószínűleg így van, és nem kétlem, hogy jobban ért ehhez. Tudja, mit, hol és hogyan kellene keresnie, mire figyeljen. Mégsem jön közelebb, még csak szóvá sem teszi, nem kérdez rá újra, az engedélyemet sem kéri, hogy maga is ellenőrizhessen, csak mered rám, néhány extra pillanatig, elégedetlenséggel a tekintetében. Ez pedig engem ismét haragra gerjeszt. Miért nem teszi meg? Miért nem mond most se semmit? Ha eddig ennyire fontos volt, hogy ne tudjanak lehallgatni bennünket, hogy mindent kétszer is átnézzünk, és megszabaduljunk a nyamvadt poloskáktól, miért nem mozdul és megy biztosra? Miért tesz úgy, mintha... nem is tudom, tartana tőlem? Hiszen a felesége vagyok, az istenért!
Igazából valami azt súgja, hogy éppen emiatt.
Feszülten szívom be a levegőt, majd közelebb lépek hozzá, széttárt karokkal. - Csináld! Gondolom szeretnél biztosra menni, szóval csak csináld, amit kell – tartom továbbra is széttárva a kezeimet, és közben igyekszem nem forgatni a szemeimet, nem kifejezni, máris hogy mennyire elegem van ebből az egészből. Mert jelenleg éppen olyannak tűnik, mint egy kivert kutya, akit bántottak, és emiatt megriad minden hirtelen mozdulatra, minden rossz szóra és negatív kisugárzásra. Persze látszólag minden kérdésem, minden dühös szavam egyszerűen csak lepattan róla, mintha egy áthatolhatatlan pajzs venné körül, de a tekintete mást mond. Ha szemeibe nézek, minden alkalommal, amikor próbálnék a páncélja alá lesni, rést ütni rajta, mintha tovább távolodna tőlem, és még inkább bezárna előttem. Ettől pedig kezd fokozatosan gyomorgörcsöm lenni. A viselkedése egyszerűen aggasztó, és bekapcsolt tőle a fejemben valamiféle vészjelzés, amiről eddig azt sem tudtam, hogy ott van.
Az egy-két szavas parancsain sajnos nem segít az utólag hozzákapcsolt kérlek sem, de egy idő után kezdem azt érezni, hogy a példáját követve én is átkapcsolok egyféle robot üzemmódba, és csak megyek utána némán, mint egy jó katona. Az első meglepetés akkor ér, amikor lefelé indulunk a pince irányába. Mégis mi várhat ott? És miért is gondoltam, hogy egy lakás lesz a célállomás?
Aztán ahogy a dohos helyiségen keresztülvergődünk, egyszer csak ott az a modern csúcstechnológiás mágneszáras ajtó, egy nagyon furcsa zárral, amilyet élőben még életemben nem láttam, és ekkorra már szabályosan tátva marad a szám. Mire pedig beljebb kerülünk rajta, ismét zavaromban, kínomban, illetve a döbbenettől, és a többi felsorolásra sem érdemes kellemetlen érzés hatására egyszerűen elnevetem magam. - Ezt nem mondod komolyan, ugye? Mi ez a hely? Olyan, mint egy börtön. Vagy egy atombunker. Bombázástól is tartanunk kell? - nevetgélek tovább elképedve. - Eddig sosem jutott eszembe, hogy tartanom kellene a szűk terektől, de pár nap ezen a helyen, és egész biztosan klausztrofóbiás leszek – ingatom a fejemet. Gondolom, az ajtó az oka, meg a tény, hogy egy épület pincéjében vagyunk. De egyébként sem valami barátságos ez a lakás... szerűség. - Miért vagyunk itt? Tényleg szükség van erre?

(c)


John & Ally | Am I dreaming? 4924281d8a25658c4bc7a53cd3bcce206d8c9c0b

Jonathan Danvers imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Allison Fay Danvers
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 2079ea5a96eb11966bad910f7c9293106935e397
John & Ally | Am I dreaming? B5886e0abb010f0ce42542a9e38e0973dd31ca94
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
"If I were a flower.. I would be a sunflower. To always follow the sun, turn my back to darkness, stand proud, tall and straight even with my head full of seeds."
★ családi állapot ★ :
John & Ally | Am I dreaming? C4855a15476f3b6d04c1d7ffcaaadb37ce572f1f
sappily married


Oh, how I've tried
to get you out
my mind but
you're still home
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
John & Ally | Am I dreaming? Dd87a21b7a82695bda86ccb97d73ffa3a54cdcf4
★ idézet ★ :
“Dreams are illustrations
from the book your soul
is writing about you.”
★ foglalkozás ★ :
storybook illustrator, photographer
★ play by ★ :
Olivia Cooke
★ szükségem van rád ★ :
We need you, sis. I need you.
★ hozzászólások száma ★ :
50
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 63cec9b5985f38d9ec8d178ef466d25e37ae1153
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: John & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? EmptyHétf. Júl. 03 2023, 19:35

You could have been so great, I won't let you slip away. Is there any hope for us left, even a ghost needs a friend. You could have been someone, but you let them into your head. I want you to know this instead, that I see the light in your chest.

Allison hangja olyan most neki, mint amikor gyerekkorában a tanár végighúzta a krétát a táblán. Sosem őt kellett fegyelmezni, mert az apja nevelésének hála sohasem ellenkezett őfelette álló személlyel, mégis megfagyott benne a hangtól a vér, és lüktetett az összes agysejtje, ahogy azt a tanár a diákoknak szánta.
Egy pillanatra mozdulni sem tud, nem tudja, hogy miért, talán az egész súlya őt is csak most éri el, pedig sokkal inkább tisztában van mindennel, mint mondjuk a felesége. Meredten néz hát rá, várja a feloldást, egy szót vagy mondatot, hogy hagyják az egészet inkább, és jó úgy, ahogyan átnézte magát, de ilyesmi már nem érkezik a másiktól.
Ezért neki kell kimondania.
- Majd bent átöltözöl és akkor átnézem a ruháidat. - Válaszolja meredt vonásokkal Allison kifakadására, és elindul oda, ahová egész idáig tartottak.
Az óvóhelyen belül érezni azt a jellegzetes szagot, ami a pincehelyiségek sajátja; amikor a levegő hiánya ellenére magas a páratartalom, és az állandó sötétség is kedvez ennek a nedves állapotnak. Körbe fog nézni később, nehogy penész társaságában töltsenek itt néhány napot, mert a végén betegek lesznek tőle, de azzal azért tisztában van, hogy maga a betondoboz, amiben tulajdonképpen vannak, sokkal jobban lett kitalálva annál, minthogy ilyen előfordulhasson.
Ezúttal nem áll meg a mozdulataiban, amíg Allison újabb szavakra pazarolja az energiáját, csak hangosan sóhajt, miközben előveszi a fegyverét az övének szorításából a derekának oldalán, és kiveszi belőle a tárat, majd kiüríti a golyókat is, nehogy véletlenül elsüljön. Nem magában nem bízik, ez egy bevett szokása olyan közegben, ahol mondjuk csak ő ért a fegyverekhez, és még csak nem is a felesége ellen szól. Csak a biztonság érdekli, ezért megy az ajtóhoz ezt követően, és zárja belülről magukra ugyan azzal a kóddal, amivel kinyitotta.
Ekkor a levegőztető is beindul, és a helyiség szépen lassan veszít a dohos jellegéből, hogy friss levegőt szívhassanak be.
- Ez egy óvóhely, Allison. Természeti katasztrófák, atomtámadás, vagy egyéb veszélyek esetére lettek kitalálva. Ide a sugárzás sem jönne be. - Mondja nyugodtan, tényszerűen, de csak ezt követően hagyja abba a pakolászást, és fordul a felesége irányába. Leül az ágy szélére, ahol majd ő szándékozik aludni, és úgy folytatja a tényszerű beszámolót.
Ha magukról akarnak beszélgetni majd, abba Allisonnak kell belekezdenie. John képtelen lenne szándékosan földet hordani saját magára.
- Itt tudunk majd aludni. Mindenhol máshol attól rettegnék, hogy álmunkban ütnek rajtunk. Pihenés nélkül nem tudunk továbbindulni. - Bólint is, hogy nyomatékosítja, amit mondott, vagy egyetértsen saját magával, meg a nyilvánvaló dolgokkal, amiket megfogalmaz, aztán vesz egy nagyobb levegőt.
- Néhány napig maradunk csak itt, aztán mennünk kell tovább. Idő kérdése, amíg elkezdik ellenőrizni az óvóhelyeket, és nem szeretnék kockáztatni. - Közben pedig olyan, mintha Allison szemeibe nézne, pedig nincsen így. Az egyik ismerős szeplőjét szúrja ki magának, és azon pihenteti a tekintetét, mert arra már képtelen lenne, hogy egyértelműen ki kelljen olvasnia az érzelmeket a felesége szemeiből. Így ez egyszerűbb, mielőtt minden rájuk szakad, amikor, ismerve a másikat, válaszokat követel majd hamarosan Jonathantól.
Allison & Jonathan


Allison Fay Danvers imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jonathan Danvers
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
John & Ally | Am I dreaming? E5fb7d8f3661b31bf1210c0637c471e0d098e150
John & Ally | Am I dreaming? C472bcc59df8309bb1c4c2a423c6047dc2b5758c
★ kor ★ :
39
★ családi állapot ★ :
There is no love without forgiveness, and there is no forgiveness without love.
★ lakhely ★ :
on the run
★ foglalkozás ★ :
FBI special agent, trainer
★ play by ★ :
John Krasinski
★ szükségem van rád ★ :
John & Ally | Am I dreaming? 55b5101499e5af2fb23202aa307cbb97ac810152
When it's dark as it's ever been
And you feel like you're on your end
I will be there through thick and thin
★ hozzászólások száma ★ :
40
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 0b29b11bfef985b18e9867e7cda7a482c8f419fc
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: John & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? EmptyHétf. Júl. 03 2023, 22:34
Jonathan && Allison

Am I dreaming? Pinch me to see if it's real 'cause my mind can't decide.

Érthetetlen harag fog el, amikor tudomásul veszem, hogy bár láthatóan nem bízik abban, hogy megfelelően ellenőriztem-e magam poloskák után, mégsem tesz semmit azért, hogy biztosra menjen. Nem értem őt, nem értem magamat sem, de úgy vagyok vele, csak essünk túl rajta. Ha már eddig eljöttünk – fizikai értelemben és verbálisan is, csak csinálja, hisz attól talán nyugodtabb lesz ő is, és azzal remélhetőleg én is. Vagyis ebben bízom abban a pillanatban, amikor széttárt karokkal állok előtte. De elutasítja a lehetőséget, szinte rám sem pillanat, amikor válaszol, inkább mintha átnézne rajtam, érzéketlenül, és ahelyett, hogy közelebb jönne, ellenőrizne, az ellenkező irányba indul. Mintha tartana vagy ódzkodna attól, hogy megérintsen. Ez pedig abszurd módon rosszul esik. Magamnak sem igazán tudnám megmagyarázni, miért érzek így, miért érint ennyire érzékenyen, de mintha egy gyomrost kaptam volna. Hirtelen kapok levegőt után, ahogy leejtem a kezeimet, és nem tudok azonnal a nyomába indulni. Egyszerűen nem megy, mintha a lábaim gyökeret vertek volna. Nem értem... Nem értem, mi történik velünk... mi történt vele. Hogy került kettőnk közé ez az ijesztő méretű szakadék, amibe félek belenézni, mert azonnal szédülés fog el tőle?
Néhány pillanatnyi habozás után térek csak magamhoz annyira, hogy sietve utolérjem. A hely, ahová érkezünk, azonban szintén nem túl bizalomgerjesztő. Persze, feltételezem, a célnak megfelel, biztonságos menedék, azonban annyira felfoghatatlan és hihetetlen, hogy minderre valóban szükségünk van. Egy mágneszáras, szuperbiztos bunkerre... Hát tényleg ekkora a baj? Megértettem volna, ha valami elhagyatott, üres, város menti házba visz, vagy az FBI legközelebbi irodájába, a rendőrségre, vagy... nem is tudom, mit vártam, mire számítottam, de ez... Annyira abszurdnak tűnik a dolog, hogy először csak tréfálkozom rajta, de aztán kiderül, hogy valóban szó szerint atombiztos a hely. És ettől megint csak túl valóságossá válik a helyzet, a veszély, amiben egyértelműen vagyunk. Ezt pedig még fel kell dolgoznom magamban, hogy valóban szükség van ilyen komoly óvintézkedésekre, a tényt, hogy máshol, más körülmények között nem is merné nyugodtan álomra hajtani a fejét. És persze szeretném tudni, miért kell tovább mennünk, mit kockáztatnánk azzal, ha maradunk, és hová megyünk legközelebb, de vannak égetőbb kérdések, amikre végre választ akarok kapni. Lehetőleg azelőtt, hogy rám törne egy újabb kiborulás, vagy ne adj isten egy pánikroham. Ehhez viszont, azt hiszem, jobb, ha leülök. Igazából már így is úgy érzem, mindazok után, amik eddig történtek, hogy a lábaim már bármikor felmondhatják a szolgálatot. Tehát elsétálok a másik ágyig, és leülök rá, szemben a régen látott, jelenleg teljesen idegennek tűnő férjemmel.
- Jonathan... kérlek mondd el végre, hogy mi ez az egész? Kik üldöznek bennünket, és miért? - kérdezek rá a tekintetét keresve.

(c)


John & Ally | Am I dreaming? 4924281d8a25658c4bc7a53cd3bcce206d8c9c0b

Jonathan Danvers imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Allison Fay Danvers
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 2079ea5a96eb11966bad910f7c9293106935e397
John & Ally | Am I dreaming? B5886e0abb010f0ce42542a9e38e0973dd31ca94
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
"If I were a flower.. I would be a sunflower. To always follow the sun, turn my back to darkness, stand proud, tall and straight even with my head full of seeds."
★ családi állapot ★ :
John & Ally | Am I dreaming? C4855a15476f3b6d04c1d7ffcaaadb37ce572f1f
sappily married


Oh, how I've tried
to get you out
my mind but
you're still home
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
John & Ally | Am I dreaming? Dd87a21b7a82695bda86ccb97d73ffa3a54cdcf4
★ idézet ★ :
“Dreams are illustrations
from the book your soul
is writing about you.”
★ foglalkozás ★ :
storybook illustrator, photographer
★ play by ★ :
Olivia Cooke
★ szükségem van rád ★ :
We need you, sis. I need you.
★ hozzászólások száma ★ :
50
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 63cec9b5985f38d9ec8d178ef466d25e37ae1153
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: John & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? EmptySzer. Júl. 05 2023, 21:50

You could have been so great, I won't let you slip away. Is there any hope for us left, even a ghost needs a friend. You could have been someone, but you let them into your head. I want you to know this instead, that I see the light in your chest.

Elképesztő távlatokban képes megmerevedni a teste, és ha eddig úgy tűnt, hogy feszült, akkor a felesége őszinte kérdésére szinte mozdulatlanná válik.
Egy kis ideig még hallgat, mert arra az egyre már nem volt ideje, amíg iderohant, hogy szép sorba rendezze a mondanivalóját, természetesen nem azért, hogy jobban hangozzon, mint egyébként tenné, hanem azért, mert ismeri a feleségét; tudja, hogy mivel kellene kezdenie, hogyan folytassa, és mivel zárja ahhoz, hogy kevésbé sérüljön, de ez most úgy érzi, nem menne. Vagy tényszerűen elmond mindent, vagy egy részét osztja meg, és ideges lesz tőle, hogy erre eddig nem gondolt, mikor ő mindenki előtt szokott lépésekkel járni.
Persze mindezt képes felülírni az, ha reggel még az unalmas életének egy újabb unalmas napjára számít, délután pedig fejvesztve rohan több várossal odébb, hogy ne veszítse el azt a személyt, aki gyakorlatilag a legfontosabb az életében.
- Sosem voltam hazaáruló, Allison. - Mondja ki a számára nyilvánvaló tényeket, és úgy tűnhet, azért kezd ezzel, hogy saját magát mossa, de a felesége előtt nem kell magyarázkodnia, úgy gondolja; a becsületénél soha és semmi nem tűnt fontosabbnak, és az egyik legfájóbb pont jelenleg az, hogy a családja árulónak, bűnösnek, hazugnak nézi. Hazudott, de nem olyan indokból, aminek az alapja szándékos megtévesztés lett volna, csak úgy érezte, ezt követeli meg tőle a hazája.
- De ki kellett találnunk valamit, ami miatt börtönbe kerülhetek, és ami elég gyors és hihető ahhoz, hogy senki se gyanakodjon. Odabent volt egy célpontom, akiből információkat kellett kiszedjek, ez három év után sikerült is. - Annyira keveset, mégis olyan sokat mond, hogy ő is nehezen fogja fel, mert persze, gondolt ő az egészre éppen eleget az elmúlt években, de most válik talán igazán valóssággá, ahogy minden szavát követően meredten várja a másik reakcióit. Azokat, amikre nincsen felkészülve.
A részletek nélkül sem egyszerű ez a történet, ezért egy nagyobb levegő után folytatja.
- Az információ az identitásomba került. Megtudták a nevem, a foglalkozásom, mindent.. Azért, hogy titeket védjelek, belementem egy tanúvédelmi programba, ahol az elmúlt két évemet töltöttem. - Őszintén nem akarja folytatni a történetet, nem azért, mert a lényegi, és legrosszabb része még csak most jön, hanem azért, mert ha Allison eddig nem akadt ki, akkor most fog, ő pedig nem akarja ennek kitenni őt. Sohasem akart fájdalmat okozni, és éppen eléggé gyötri, amit tett, még akkor is, ha a másikat ez egyáltalán nem fogja vígasztalni.
- A célpont egyik embere, akit a börtönben ismertem meg jött el hozzám, hogy ő poloskázta tele a lakásod, és megismert egy képről, ami a hálószobádban volt rólam. A karriered visszhangja miatt, és a neved alapján összekötötték a szálakat, és bosszút akartak állni rajtam. Ezért vagyunk most itt. - El sem hiszi, hogy képes volt a csökött képességei ellenére is megfogalmazni, amit szeretett volna. Most kellene annak jönnie, mennyire sajnálja, hogy meg fogja védeni a másikat, és mindent megtesz azért, hogy a nevét tisztára mossa, és képesek legyenek ismét egy normálishoz közeli életet élni, mégis.. hallgat, mert semmi mást nem tud kimondani egyelőre.
Allison & Jonathan


Allison Fay Danvers imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jonathan Danvers
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
John & Ally | Am I dreaming? E5fb7d8f3661b31bf1210c0637c471e0d098e150
John & Ally | Am I dreaming? C472bcc59df8309bb1c4c2a423c6047dc2b5758c
★ kor ★ :
39
★ családi állapot ★ :
There is no love without forgiveness, and there is no forgiveness without love.
★ lakhely ★ :
on the run
★ foglalkozás ★ :
FBI special agent, trainer
★ play by ★ :
John Krasinski
★ szükségem van rád ★ :
John & Ally | Am I dreaming? 55b5101499e5af2fb23202aa307cbb97ac810152
When it's dark as it's ever been
And you feel like you're on your end
I will be there through thick and thin
★ hozzászólások száma ★ :
40
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 0b29b11bfef985b18e9867e7cda7a482c8f419fc
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: John & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? EmptySzer. Júl. 05 2023, 23:34
Jonathan && Allison

Am I dreaming? Pinch me to see if it's real 'cause my mind can't decide.

Nagyot dobban a szívem, amikor ki mondja az első szavakat. Megkönnyebbülés. Ez az első, amit érzek. Tudtam, mindig is tudtam, hogy ártatlan. Hogy az egész csakis tévedés lehet. Az én Jonathanom sosem árulta volna el a hazáját. Ő soha. - Tudtam – mondom ki halkan, mert nem akarok közbe vágni, belé fojtani a szót, még véletlenül sem, de a mérhetetlen megkönnyebbülés hatására, hogy nem tévedtem vele kapcsolatban, hogy nem én ismertem félre, kikívánkozik belőlem néhány, alig hallható szó. - Én sosem kételkedtem ebben – teszem hozzá épp csak egy kicsit erőteljesebben, még ha jelenleg nem is tudom, kit vagy mit is akarok igazolni ezzel. Őt, az ő ártatlanságát, vagy magamat, a megtörhetetlen hitemet. Persze voltak pillanatok, amikor elbizonytalanodtam, de összességében sosem mondtam le róla.
Ám ahogy ez várható volt, John vallomása ennyivel nem ér véget. Látom a tekintetén, hogy van még, hogy a lényeg valójában most jön, ezért hamar teljesen elcsendesedve húzódom kicsit hátrébb, megfogadva magamnak, hogy nem szólok közbe többet. Igazából amúgy sem menne, a folytatást hallva egyszerűen elnémulok, hosszú percekig nem találom a hangomat. Mindaz, amit a továbbiakban mond, számomra annyira váratlan képtelenség, hogy az agyam egyszerűen nem tudja feldolgozni. Tényleg azt mondta, ki kellett találni valamit, ami miatt börtönbe kerülhet? Önként vonult be? Vállalta, hogy lecsukják? Évekre? Anélkül, hogy akár csak egyetlen szót mondott volna nekem? Anélkül, hogy meglátogathatnám?
És ez még mindig nem minden... Már két éve szabad ember. Már... már két éve... Visszatérhetett volna hozzám. Két éve... Megkereshetett volna akkor is, figyelmeztethetett volna, tudathatta volna velem, hogy jól van, vagy... Nem is tudom. De ő egyszerűen csak felszívódott, bujkált, élte az életét nélkülem. A családja nélkül. Mind aggódtunk érte, és ő... Ez...
Beleszédülök az új információkba, az agyam szinte lüktet tőlük, a szívem pedig egyre nehezebbé válik minden szóval, amit kiejt a száján. Mire odáig jut a történetben, hogy a nyomunkban vannak, hogy valójában én tehetek arról, hogy megtaláltak, mert a munkám miatt túl nagy nyilvánosságot kaptam, már nem látom őt a szemeimet ellepő könnyektől. Egyre nagyobb levegővételekkel próbálok megfékezni egy újabb, teljes kiborulást, miközben sűrű pislogással igyekszem eltávolítani a nedvességet a látóteremből. - Ez... Én... én tényleg hittem benned, abban hogy ártatlan vagy. Hogy nem tudnád elárulni a hazát... Nos, ezek szerint... azt nem is. De a házasságunkat igen. Engem igen. Elhagytál, évekre börtönbe vonultál, önként, anélkül hogy bármit mondtál volna? Tudod te, min mentem keresztül? Hogy milyen volt a... Te... te intézted úgy, hogy ne tudjalak meglátogatni sem? És az öcséd, ő tudott minderről? - Colton is a bűnüldözésben dolgozik, ráadásul az utóbbi időben felszívódott ő is, akár be is vonhatta. De igazából kétlem, hogy így lett volna. Ha igen, akkor a sógorom baromi jó színész, mert amennyire én tudom, ő is legalább annyira aggódott, mint én. Hogy tudta ezt John megtenni velünk?

(c)


John & Ally | Am I dreaming? 4924281d8a25658c4bc7a53cd3bcce206d8c9c0b

Jonathan Danvers imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Allison Fay Danvers
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 2079ea5a96eb11966bad910f7c9293106935e397
John & Ally | Am I dreaming? B5886e0abb010f0ce42542a9e38e0973dd31ca94
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
"If I were a flower.. I would be a sunflower. To always follow the sun, turn my back to darkness, stand proud, tall and straight even with my head full of seeds."
★ családi állapot ★ :
John & Ally | Am I dreaming? C4855a15476f3b6d04c1d7ffcaaadb37ce572f1f
sappily married


Oh, how I've tried
to get you out
my mind but
you're still home
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
John & Ally | Am I dreaming? Dd87a21b7a82695bda86ccb97d73ffa3a54cdcf4
★ idézet ★ :
“Dreams are illustrations
from the book your soul
is writing about you.”
★ foglalkozás ★ :
storybook illustrator, photographer
★ play by ★ :
Olivia Cooke
★ szükségem van rád ★ :
We need you, sis. I need you.
★ hozzászólások száma ★ :
50
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 63cec9b5985f38d9ec8d178ef466d25e37ae1153
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: John & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? EmptyPént. Júl. 07 2023, 08:05

You could have been so great, I won't let you slip away. Is there any hope for us left, even a ghost needs a friend. You could have been someone, but you let them into your head. I want you to know this instead, that I see the light in your chest.

Sejtette, hogy ilyen érzés lesz; mintha a mellkasában egy hirtelen szúró érzés akarná kipréselni belőle a levegőt, és ha nem tudná jobban, akkor lehet, hogy elfogná a pánik attól, amit a felesége mond, közben pedig arra gondolt, hogy ezt meg tudta volna jósolni.
Ha elvesz minden emberi tényezőt, és minden külső körülményt, akkor nemes egyszerűséggel Allisonnak igaza van. De ez nem ennyire egyszerű, Jonathan tisztában van vele, mégis jobban fáj neki, amit a másik mondott, mint valaha el tudta volna képzelni.
- Teljesen mértékben igazad van. - Feleli az éles szavakra ilyen formán, akkor is, ha lenne millió és egy, apró és nagyobb tényező, amikkel magát tudná védeni, de ez neki sohasem volt célja, és nem most fogja elkezdeni. Nem veheti el a másik fájdalmát, nem kicsinyítheti le, nem akarhat makulátlannak tűnni, amikor ez nincsen így, hiába hajtotta a hazája szeretete, és a kötelességtudat.
Hogyan mondaná el élete szerelmének, hogy hallott nők holttesteinek képeivel álmodott éveken keresztül? Hogyan érthetné meg a másik, hogy nem bírta elviselni a gondolatot, hogy valahol ártatlanok még mindig szenvednek szexmunkára kényszerítve? Ezek azok a részletek, amik jobban rávilágítanának arra, miért csinálta, de mintha nem merné megosztani őket a feleségével.
- Allison, azért nem mondhattam semmit, mert az akció államtitok volt. Gondolod, hogy ha megtehettem volna, nem készítelek fel rá? - Őt, Coltont, Georgiát, mindenkit. Egy család ők már nagyon régóta, és ez sokkal többet jelent számára, mint most a felesége kinézi belőle, amit egyébként teljes mértékben megért. De tudnia kell, hogy ha megtehette volna, természetesen elmondja, közben pedig tisztában van vele, hogy ez nem egészen így működik.
- Colton sem tudhatott róla. A szerveken keresztül annyi előnye volt, hogy kierőszakolt egy találkozót velem, miután már bevonultam. De nem nyert vele semmit, mert a tilalmat az akció miatt az FBI rendelte el. - Mert úgy gondolták, a családdal való állandó kapocs lehetősége eltérítené attól, ami a kötelessége, és ez meglehet, hogy így lett volna. Nem azt mondja, hogy sokkal egyszerűbb volt a plusz nyomás nélkül a küldetése, de sokkal gyorsabb még a három év ellenére is, az bizonyos.
- Elképzelni sem tudom, hogy min mentél keresztül. - Mondja őszintén, és ezzel a mondattal, mintha valamelyest gyengülnének a falai, amik mögé az érzelmeit zárta. Őt is megtörte az elmúlt néhány év; a börtönélet nem egyszerű, hatalmi harcok tömkelege vette körül egyfolytában, és amikor már semmire nem vágyott, csak a családjára, akkor egy idegen városban, számára érdektelen emberek közé kellett beilleszkednie. Nem csoda, hogy már nem az a férfi, akit utoljára, azon az estén, amikor a barackokról beszélt a másik, ismerhetett.
- Őszintén sajnálom, hogy így alakult, Allison. - Mondja ki most már, hogy a falai ledőlni látszanak részben, és a réseken ki tudnak futni az érzelmei. Visszacsinálni nem tudná, és az eredmény, és a megmentett életek miatt nem is akarná, de többet vesztett valójában, mint eredetileg fel tudta volna fogni.
Allison & Jonathan


Allison Fay Danvers imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jonathan Danvers
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
John & Ally | Am I dreaming? E5fb7d8f3661b31bf1210c0637c471e0d098e150
John & Ally | Am I dreaming? C472bcc59df8309bb1c4c2a423c6047dc2b5758c
★ kor ★ :
39
★ családi állapot ★ :
There is no love without forgiveness, and there is no forgiveness without love.
★ lakhely ★ :
on the run
★ foglalkozás ★ :
FBI special agent, trainer
★ play by ★ :
John Krasinski
★ szükségem van rád ★ :
John & Ally | Am I dreaming? 55b5101499e5af2fb23202aa307cbb97ac810152
When it's dark as it's ever been
And you feel like you're on your end
I will be there through thick and thin
★ hozzászólások száma ★ :
40
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 0b29b11bfef985b18e9867e7cda7a482c8f419fc
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: John & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? EmptyHétf. Júl. 10 2023, 15:21
Jonathan && Allison

Am I dreaming? Pinch me to see if it's real 'cause my mind can't decide.

Azt mondja, igazam van, ám ettől valahogy csak még dühösebb leszek. Nem akarom, hogy igazam legyen, hogy ilyen megtörten, beletörődően, egyszerűen csak igazat adjon nekem. Nem ezt akarom. Nem is tudom, mit akarok. Visszakapni az elmúlt öt évet, amit elvett tőlünk. Visszakapni őt, azt, aki öt éve volt. Azt, aki én voltam öt éve. De ez persze lehetetlen. Ebből már semmit nem kaphatunk vissza, és eddig azt hittem, hogy ezért valaki más a felelős, hogy Jonathan is épp annyira áldozat ebben a helyzetben, mint én, és most kiderül, hogy ő tehet mindenről. Hogy ő az, aki tönkretette az életünket, és még csak hátra sem nézett.
- Államtitok... - ismétlem utána a szót megsemmisülve. - Nem tehettél semmit... Ugye nem azt akarod mondani, hogy az egészet csak rád kényszerítették? Hogy nem volt más választásod, mint szó nélkül hátra hagyni a családot? - kérdezek rá kétkedve, a fejemet ingatva. A kérdések persze költőiek. Igazából nem hiszem, hogy tényleg ráerőltették volna ezt a feladatot. Ilyet senkitől sem várhatnak el csak úgy. Ezt önként vállalta. És ettől minden sokkal, de sokkal rosszabb lett.
- Nem, tényleg nem tudod elképzelni, hogy min mentem keresztül – vágok vissza most már felemelve a hangomat, miközben újra a sírás fojtogat. - Öt éven át azt hittem, hogy ártatlanul szenvedsz valahol; hogy belerángattak valamibe, átvertek, és ott vagy valahol egy cellában, magányosan, teljesen igazságtalanul távol tartva a szeretteidtől, és emiatt minden nap, újra és újra kicsit megszakadt a szívem érted. És most azt mondod nekem, hogy mindezt te vállaltad önként?! Kidobtad a házasságunkat, az egész kapcsolatunkat az ablakon egy ügy miatt? Hagytad, hogy... - De nem folytatom, mert ha megtenném, az magával rántana egy olyan fájdalmasan lefelé húzó spirálba, aminek a végén újraélném azokat a pillanatokat, amikor sorra elveszítettem mindent: őt, az otthonunkat, a meg nem született babánkat. És erről nem állok készen beszélni. Gondolni sem akarok rá. Felpattanok az ágyról. Hirtelen úgy érzem, túl szűk ez a hely, túl kicsi köztünk a távolság, hogy nincs elég levegő ebben a dohos, nyomorult, atombiztos bunkerben.
- Sajnálod... persze... Két éve szabad vagy, és... csak élted az életed... Ha... ha megvolt az esélye, hogy én is veszélybe kerülhetek ez az ügy miatt, miért nem vittél magaddal? Miért... miért nem vontak be engem is a tanúvédelembe, hogy együtt lehessünk? - Miért kellett ennek így alakulnia? Én csak vele akartam lenni, mindegy, hogy hol, milyen néven, milyen körülmények között... Miért vették el tőlem a lehetőséget, hogy erről dönthessek? Ez az én életem is, és semmibe nem kaptam beleszólást. Pedig mostanra akár már boldog szülők is lehetnénk egy gyerekkel... vagy ki tudja, talán többel is... - Ki akarok menni innen! Ki kell jutnom innen! Hogy kell ezt feloldani? – lépek a kijárathoz, illetve az ahhoz tartozó kijelzőhöz, és találomra próbálom megtalálni a megfelelő kulcsot a kijutásomhoz.

(c)


John & Ally | Am I dreaming? 4924281d8a25658c4bc7a53cd3bcce206d8c9c0b

Jonathan Danvers imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Allison Fay Danvers
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 2079ea5a96eb11966bad910f7c9293106935e397
John & Ally | Am I dreaming? B5886e0abb010f0ce42542a9e38e0973dd31ca94
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
"If I were a flower.. I would be a sunflower. To always follow the sun, turn my back to darkness, stand proud, tall and straight even with my head full of seeds."
★ családi állapot ★ :
John & Ally | Am I dreaming? C4855a15476f3b6d04c1d7ffcaaadb37ce572f1f
sappily married


Oh, how I've tried
to get you out
my mind but
you're still home
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
John & Ally | Am I dreaming? Dd87a21b7a82695bda86ccb97d73ffa3a54cdcf4
★ idézet ★ :
“Dreams are illustrations
from the book your soul
is writing about you.”
★ foglalkozás ★ :
storybook illustrator, photographer
★ play by ★ :
Olivia Cooke
★ szükségem van rád ★ :
We need you, sis. I need you.
★ hozzászólások száma ★ :
50
★ :
John & Ally | Am I dreaming? 63cec9b5985f38d9ec8d178ef466d25e37ae1153
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: John & Ally | Am I dreaming?
John & Ally | Am I dreaming? Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
John & Ally | Am I dreaming?
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» John & Ally | the second day
» Hey, it's John!
» Jas & John -
» John&Grace - Next To Me
» Chloé & John

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: