New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 15 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 14 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Chae Rim
tollából
Ma 00:09-kor
Dorian J. Lester
tollából
Tegnap 22:46-kor
Wade Sanders
tollából
Tegnap 22:35-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 22:03-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 21:10-kor
Kiara Hernández
tollából
Tegnap 21:06-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 21:04-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 20:47-kor
Venus Heighel
tollából
Tegnap 20:10-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
47
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
222

Diane & Arrawn - business lunch
TémanyitásDiane & Arrawn - business lunch
Diane & Arrawn - business lunch EmptyVas. Nov. 13 2022, 02:38


To: Diane

Bevallom, ideges vagyok a mai beszélgetés miatt. Tudom, hogy Diane érti a dolgát, és azt is, hogy szerencsémre eddig is minden követ megmozgatott ami csak lehetséges, de őszintén nem tudom, hogy most mik az esélyeim. Még mindig semmi, vagy legalább már előrébb mozdultunk? Meddig kell még két hetente egy délutánnal beérnem, meddig tart még ez az egész? Mire Nina felnőtt lesz, talán már egy egész szombatot is kaphatnék? Addigra úgysem érdekli már az apja, a kamaszoknak jobb dolguk is van ennél.
Aggódok, hogy minden eddigi erőfeszítés kevésnek bizonyul. Pedig már kifejezetten jók a körülményeim, anyagi biztonságot teremtettem a kislánynak amennyire csak ez lehetséges (persze nincs a bőröm alatt is pénz mint a nagyanyjának, de lassanként már a kislány egyetemi tandíj alapja is kezd alakulni). Nem bulizok, nem randizok, eljárok pszichológushoz és soha nem késtem még egy percet sem amikor Ninával voltam. Több orvosi szakvéleményem is van arról, hogy teljesen normális vagyok, és már négy véletlenszerű ellenőrzésen is megállapították a vérképem alapján, hogy semmiféle gyógyszert nem szedek. Az ég szerelmére, még egy aspirint se merek bevenni, ha fáj a fejem, nehogy ezen múljon!
Mégis, ismerve az előzményeket, elképzelhető, hogy mindez nem lesz elég. Diane segítségében reménykedek, hogy talán lesz valami ötlete, amivel legalább előrébb juthatunk, én már annak is örülnék, ha annyit sikerülne elérni, hogy többet lehessen velem Nina. Apró lépések, ugyebár. Ezért is jöttem ide, és hoztam magammal az összes papírt amit csak a különböző orvosoktól kaptam az elmúlt hetekben. A recepción bejelentkezem, de azt mondják, hogy majd Diane jön le, most nem nekem kell felmennem. Végül is, azt beszéltük meg, hogy talán ebéd közben beszélgetünk majd, így nem lepődök meg ezen túlságosan, csak nézelődök néhány percet ebben az impozáns előtérben. A Central Park mellett mást el sem tudnék képzelni, amikor errefelé járok, gyakran gondolok rá, hogy milyen jó lenne egy ilyen szép környéken élni a lányommal. Nem mintha a Westside nem tetszene, sőt, kifejezetten szeretek ott élni, de mondjuk a Park Avenue egészen más világ. Ki tudja, talán még néhány sikeres regény, és mi is egy ilyen helyre költözhetünk.
Léptek hangja üti meg a fülem, így megfordulok, és széles mosollyal nyújtom a kezem az ügyvédnő felé.
- Szervusz Diane! - köszöntöm, miközben máris egy kicsit megkönnyebbülök. Valahányszor azóba kerül a közelgő tárgyalás, elfog a gyomorgörcs, kivéve amikor vele beszéljük át a stratégiánkat. - Ragyogóan festesz ma is. - nem csak udvariasság, bár tény, hogy mindig nagyon csinos. Én is kicsíptem magam, legalábbis nem a szokásos öltözékben jöttem. Fekete farmert és egy halványkék inget vettem fel, egészen sötét kék zakóval. Messze elmarad az ő munkaruhájától, de nem is amiatt vagyunk itt, hogy a divatról értekezzünk.
- Meghívhatlak egy korai ebédre? Vagy más terveid vannak? - nem tudhatom, lehet, hogy egy üzleti ebédre hivatalos kicsit később. Mindenesetre láttam néhány kellemesnek tűnő éttermet idefelé, de azt sem bánom ha a parkban ülünk le valahová. Gondolom, azért néha jól esik kijönni a szabadba is, és nem csak az irodában üldögélni.

credit •           •        
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Diane & Arrawn - business lunch
Diane & Arrawn - business lunch EmptyCsüt. Nov. 24 2022, 09:45
Arrawn & Diane
Az ügyvédeket gyakran mondják szívtelen opportunistáknak, de mint minden szakmát, ezt is csak szívből lehet csinálni.

Ezen a héten mondhatni, hogy csak megszokásból jártam be az irodába, mert a megszokott nyüzsgés, ami az éeletemre és a munkámra jellemző csillapodott. Minden évben van egy-két ilyen hullám, ezért nem is idegeskedem rajta. Legalább van lehetőségem, hogy a már meglévő ügyeimre koncentráljak. Ezekben a hetekben általában hamarabb érek haza és több időt tölthetek a családommal. Igaz, hogy amióta Qadir szabadságolt az időm mondhatni fele felszabadult és már annyi időt töltöttem otthon, hogy lassan már azt sem tudom mihez kezdjek magammal. Nem szeretem, ha túlságosan sok a szabadidőm, én a pörgést, a munkát, a kihívásokat szeretem, ha tehetetlen vagyok az egy idő után befeszít.
A karórámra pillantok miközben a gépen megnyitom Arrawn és kislányának ügyét. A jelenlegi állás szerint ez most az elsődleges ügyem, és van benne kihívás bőven. Meglepődtem, amikor egy nem várt nap Arrawn hirtelen felbukkant az irodámban. Öt évvvel ezelőtt beszéltünk egymással utoljára, a temetésen. Bár nem vagyok családjogi ügyvéd mégis elvállaltam a kislány elhelyezésének az ügyét. Úgy érzem, hogy ennyivel tartozom a régi barátság emlékére. Ha valaki, én érdemben előrelépést tudok kiharcolni nekik, magam is abban hiszek, hogy Lolának az apja mellett lenne a helye. Az édesanyja is ezt szerette volna. Mivel ez nem kifejezetten a specialitásom ezért igencak bele kell ásnom magam a dolgokba, de ezt egyáltalán nem bánom, hiszen imádom a munkámmal járó minden feladatot. A kutatás, az órákig tartó böngészés, a tervezés fontos eleme a munkámnak. Én mindig a tökéltességre törekszem, éppen ezért soha nem elégszem meg kevesebbel.
Megigazítom sötétkék blézerem ujját mielőtt a kopott, bőr aktatáskával a kezemben kilépek az irodám ajtaján. A lift foglalt, így egy emeletet a lépcsőt használva megyek le a recepcióig. Tekintetem azonnal megakad Arrawn. Belém hasít az aggodalom, nagyon szeretnék segíteni rajta, el sem tudom képzelni azt a kínt, amit naponta át kell élnie, a gyereke nélkül.
- Szia! lépek hozzá közelebb, hogy két puszival köszöntsem, ahogyan azt régi barátoknál szokás. - Köszönöm, te is remekül nézel ki. nem szokásom az üres bókolás. Jól néz ki, látszik rajta, hogy összeszedett, nem az a csapzott, idegileg összeomlott férfi, aki a kedvese halála után volt.
- Az ebéd nagyon jól hangzik. Van a közelben egy görög étterem, ha vam hozzá kedved mehetünk oda. mondhatni az a hely, már a törzshelyem lett. Astonnal is mindig ott ebédelünk, amikor eljön meglátogatni és egyedül is gyakran betérek, már a kávéjuk is megéri a tizenöt perc sétát.
- Hogy érzed magad? Minden rendben a mindennapokban? A könyveddel értél el némi haladást? érdeklődöm miközben a lift felé sétálunk. Nem akarok egyből belevágni a dolgok közepébe, úgy hiszem, hogy ehhez a beszélgetéshez kell a nyugodt környezet és nem a central parkon keresztül loholva kell megbeszélni.





Being a working mom
The fastest way to break the cycle of perfectionism & become fearless mother is
to give up the idea of doing it perfectly
- indeed to embrace uncertainty
and imperfection.
mind álarcot viselünk
Diane N. Miles
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Diane & Arrawn - business lunch 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f77577475684c776f6d4c2d3761513d3d2d3431323237343338332e313462656230303965353931363265343839313235353037363634372e676966

Diane & Arrawn - business lunch 86245eae6ae77845395fd009e9a3e0c3d0c0cf82
★ kor ★ :
31
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Diane & Arrawn - business lunch 04ec46b0f19f14646089b117e57c4b304e57b998
★ foglalkozás ★ :
Ügyvéd
★ play by ★ :
Courtney Eaton
★ hozzászólások száma ★ :
428
★ :
Diane & Arrawn - business lunch 214765f45a4244040ab5cbe1a3710e1a065c71ed
TémanyitásRe: Diane & Arrawn - business lunch
Diane & Arrawn - business lunch EmptySzomb. Dec. 17 2022, 23:47


To: Diane

Amikor Alyx váratlanul távozott erről a világról, nem kezeltem jól a dolgokat. Most nem csak arról van szó, hogy érzelmileg és mentálisan összeomlottam. Az már csak egyenes következménye volt annak a bizonyos első két napnak. Bár szégyellem, de nem tagadom, hogy az első utam egy közeli kocsmába vezetett és a sárga földig vedeltem az alkohol minden formáját. Mindegy volt, csak minél hamarabb el akartam szakítani a tudatom a valóságtól. Másnap aztán a rendőrösrön ébredtem, őrizetben. Nyilvános részegség, közszeméremsértés (egy bokor mellett könnyítettem magamon - állítólag), és megrongáltam egy közterületen álló kukát (szintén a parkban), majd ezt követően ellenálltam a rendőri intézkedésnek, obszcén szavakat használva. A körülményekre és büntetlen előéletemre való tekintettel elengedtek egy vaskos bírsággal és egy bírói figyelmeztetéssel. Miután haza mentem és lezuhanyoztam, meg némiképp kialudtam a mérhetetlen macskajajomat, és bementem a kórházba a lányomért, ő már nem volt ott. Az anyósom ugyanis azonnal magához vette, egy ideiglenes bírói végzéssel. Innen vezetett egyenes utam az idegösszeomláshoz.
Fél évvel később álltam rá készen a kezelőorvos szerint, hogy visszakapjam őt, addig csak képeken láttam Ninát. New Yorkba költöztem, hogy a közelében lehessek, de olyan olcsó és tróger ügyvédem volt, hogy se előre, se hátra, néhány havonta sikerült kisírni egy-egy láthatást gyámügyi megbízott jelenlétében. Évekbe telt, míg rá tudtam jönni, hogy merre tovább, és megkerestem Diane-t. Eredetileg tanácsot akartam tőle kérni, hogy ajánljon egy jó ügyvédet, aki segíthetne Ninát visszaszereznem, de ő maga vállalta az ügyet. Hálás vagyok neki ezért, és minden apró előrelépésért amit azóta tettünk. Ő érte el, hogy minden héten láthassam a kislányt, és bár lassan, de egyre közeledünk egy konszenzushoz amivel már talán képes lennék együtt élni. A közelgő tárgyalás miatt konzultálunk ma, remélem kitalált valamit ami megint egy lépéssel előrébb visz majd.
Megkönnyebbülve viszonzom a puszit, és ha kicsit közelebbi barátok lennénk, bizonyára megragadnám a kezét, és körbe perdíteném. Csinos mint mindig, jó ránézni, és ahogy Alyx mindig mesélt róla, kedves és udvarias is. Távolról sem nézek ki olyan ragyogóan mint ő, de értékelem a gesztusát.
- Csodákra képes, ha az embernek nem kell egy nap korán kelnie. - mosolyodok el halványan. Ma nem voltak óráim, és a kiadó egy nappal odébb tette a megbeszélésünket, így a mai nap váratlanul felszabadult. Gondoltam rá, hogy elüssem valami hasznossal az időt, de aztán úgy döntöttem, hogy az alvás lenne a leghasznosabb, és talán nem is tévedtem akkorát.
- Remekül hangzik! Szeretem a görög ételeket, nem is értem, miért nem eszek ilyesmit gyakrabban. - bólintok, és nyitom előtte az ajtót, majd mellé lépve kisérem az utcán ahogy az étterem felé sétálunk. A kérdésére legszívesebben csak úgy dőlne belőlem a szó. Azt leszámítva, hogy a lányom még mindig nincs mellettem, tényleg egészen jól alakulnak a dolgaim.
- Jól, azt hiszem, most egész jól vagyok, köszönöm. - bólintok, majd egy kicsit részletezem is - Sikerült átköltöznöm egy nagyobb lakásba, ami közelebb van Nina ovijához. Az új regény is egész jól alakul, jövő héten adom le az első verziót lektorálásra. Holnap megyek tárgyalni a kiadóval, az első kötetből akarnak még egy kiadást, úgy tűnik minden példány elkelt, így új szerződést akarnak kötni. - nem teszem hozzá, hogy ez ismét egy szép kis summához juttathat, így talán még több eséllyel indulhatok a perben a felügyeleti jogért. Már nem az a “senkiházi tanár” vagyok, akinek az anyósom tart, már én is vagyok valaki, és igenis képes vagyok biztosítani mindenfajta kényelmet és gondoskodást a lányomnak.
- És veled mi újság? Megoldódott az a múltkori probléma a konyhában? - ha jól emlékszem, a legutóbbi beszélgetésünk közben a vízvezeték szerelő hívta egy csepegő csap miatt, és ki akart valamit cserélni. Sajnos nem emlékszem rá kellő részletességgel, de ennek leginkább az lehet az oka, hogy nem értek az ilyesmihez, így a különböző alkatrészek elnevezése már kiment a fejemből azóta.
Ahogy sétálunk már egy ideje, egyszer csak megakad a szemem egy kék-fehér táblán az egyik épület falán.
- Nahát! Ez nem…? Ez csak nem az a görög étterem, amiről Alyx ódákat zengett régen? - széles mosolyra szalad a szám. Felismerem ezt az emblémát, még ha nem is jártam itt sosem. Régen a nappalinkban volt kint egy kép amin ő és Diane egy pontosan ilyen táblával rendelkező étterem előtt vigyorogtak két baklava mögül. Az volt Alyx kedvenc desszertje, amikor terhes volt egyszer még el is sírta magát a hormonoktól fűtve, hogy milyen igazságtalan, hogy Sacramentoban nincs olyan finom baklava mint ebben az étteremben. - Hölgyem! - nyitom ki Diane előtt az ajtót lelkesen. Remélem nem tévedek, és jó helyen járunk, mert akkor már pontosan tudom, hogy mit KELL megkóstolnom, elvégre épp elégszer hallottam már, hogy mik a helyi specialitások.

credit •           •        
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Diane & Arrawn - business lunch
Diane & Arrawn - business lunch EmptyHétf. Jan. 30 2023, 19:40
Arrawn & Diane
Az ügyvédeket gyakran mondják szívtelen opportunistáknak, de mint minden szakmát, ezt is csak szívből lehet csinálni.

Mindig, minden körülmények között kétszer átgondolom, hogy milyen munkát vállalok el. Többször találkozom a leendő ügyféllel, átnézem az aktákat a legkisebb betűt is beleértve, átgondolom, megfontolom. Egyszerűen azért, mert gyűlölök veszíteni. Természetesen ez azért az én szakmámban elkerülhetetlen, nagyon kevés ügyvéd van, akinek minden ügye sikeres és én tartozom ebbe a szűk körbe, de amennyire tudom szűkítenem a vereség lehetőségét. Egyrészt azért, mert szeretek megdolgozni a pénzemért, másrészt pedig azt vallom, hogy mindent meg kell tenni azért, hogy az ügyfél elégedett legyen. Egy bolti dolgozó sem hagyja üresen a polcokat. Szeretem a kihívásokat. Szeretem, ha gondolkodni kell, ha egy kilátástalan helyzetet képes vagyok megfordítani. Imádom a szavak erejét, hogy minden kimondott betűnek ereje van, egyetlen jól megfogalmazott mondat képes megfordítani egy egész ügyet. Emberek sorsáról döntenek emberek, mi lehet nagyobb fegyver a szavaknál? A törvények alapos ismerete, tudása alapelvárás ügyvédként. Mondhatni, hogy a kedvenc könyvem a törvényköny.
Tudtam mire vállalkozom, mikor ügyvédnek álltam, hiszen láttam és tapasztaltam apa ügyeit, aki bíróként sok különböző ügyben hozta meg a végső ítéletet. Meg korrupt volt. Én az Ő akarata miatt lettem ügyvéd, és az ő végrendelete miatt korrupt. Van aki birtokot örök a szülitől, én ezt.
De mindezek ellenére imádok ügyvéd lenni, imádom a sok munkát, a hatalmas lehetőségeket, a hatalmat és nem utolsó sorban a pénzt is természetesen. Ügyvédként vagyok teljes egész, az a Diane aki mindig is lenni akartam.
Arrawn ügye nem feltétlenül olyan, amit én képviseli szeretek vagy amihez értek, de egy régi barátság emlékére elválltam. Szegény már évek óta egy helyben toporog, már igazán megérdemli azt, hogy haladjon az ügy és a kislánya végre mellette legyen.
- Talán most kedvet kapsz hozzá és gyakrabban lesz a menün lépek ki az épület ajtaján, majd határozott lépésekkel haladok az imádott görög étterem irányába. Számomra szinte megunhatatlan, napi rendszerességgel ugyan nem, de elég gyakran töltöm itt az ebédidőmet és Astonnal is többször járunk ide „randizni.” Figyelemmel hallgatom amit mondd. Nem csak ügyvédként, hanem barátként is.
- Ez mind nagyon szuper Arrawn. Az ügyünkre is jó hatással lesz. Milyen a lakás? Van szobája Ninának? Tudod, hogy a gyámügy ki fog menni majd ellenőrzésre. megpróbálom majd elintézni, hogy én is mehessek, de sajnos erre nincs garancia. Nem kell sokat sétálni az étteremig, de a friss levegő jótékony hatásait már ilyen rövid idő alatt érzem. Szinte felpezsdül az agyműködésem a kissé hideg, de még nem csípős levegőn.  
- Ahw, ne is említsd! ha eszembe jut az az eset újra az égnek állnak a hajszálaim. – A fővezetéken volt valami szivárgás, vagy micsoda. Egy kis motiváció kellett a szerelőnek, de szerencsére még aznap kicserélte és mostmár minden rendben. Egész délután a vizet takarítottam a konyhából. Pokol volt. én a rendmániámmal egyszerűen nem voltam képes elviselni, hogy akár egy csepp víz feltöröletlenül maradjon, mindennek pontosan ugyanolyan rendben kellett lennie estére, mintha nem történt volna semmi.
- Hát mesélt neked erről a helyről? mosolyom szélesedik ajkaimon. Aly néha iszonyatosan hiányzik. A mosolya, a nevetése, egy csillag volt a sötét égbolton. Az egyetlen ember – Astonon kívül -, aki hosszútávon képes volt elviselni engem. Hiányzik. - Ha ez a hely mesélni tudna... lépek be az ajtón, majd meg sem állok az egyik sarok asztalig, ahol leül a székre.
- Mondhatni, hogy ez volt a törzshelyünk. Ha valamit meg akartunk ünnepelni, vagy ha szomorúak voltunk, ha el akartunk bújni a világ elől, mindig ide jöttünk. Na meg persze, ha egy jó kajára vágytunk. Ő sem volt egy konyhatündér. nem tudom az évek során a főzési készségei mennyit váloztak, de fiatalságunk tavaszán béna volt. Én az is maradtam.
- Mit szólnál ahhoz, ha azt mondanám, hogy sikerülhet elintézni, hogy a tárgyalás előtt két hétig nálad legyen a lányod? mert ezt sima liba lesz elintézni, csak néhány – jó sok – kérés és papír fog kelleni.






Being a working mom
The fastest way to break the cycle of perfectionism & become fearless mother is
to give up the idea of doing it perfectly
- indeed to embrace uncertainty
and imperfection.
mind álarcot viselünk
Diane N. Miles
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Diane & Arrawn - business lunch 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f77577475684c776f6d4c2d3761513d3d2d3431323237343338332e313462656230303965353931363265343839313235353037363634372e676966

Diane & Arrawn - business lunch 86245eae6ae77845395fd009e9a3e0c3d0c0cf82
★ kor ★ :
31
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Diane & Arrawn - business lunch 04ec46b0f19f14646089b117e57c4b304e57b998
★ foglalkozás ★ :
Ügyvéd
★ play by ★ :
Courtney Eaton
★ hozzászólások száma ★ :
428
★ :
Diane & Arrawn - business lunch 214765f45a4244040ab5cbe1a3710e1a065c71ed
TémanyitásRe: Diane & Arrawn - business lunch
Diane & Arrawn - business lunch Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Diane & Arrawn - business lunch
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» there's no business like snow business // Ophelia & Jonah
» Brett & Liv ~ Business or not business?
» my sweet sis and me ~ Diane & Lucas
» Laurel & Arrawn - Hot chocolate
» Samuel & Arrawn - fathers night off

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: