New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 106 felhasználó van itt :: 13 regisztrált, 0 rejtett és 93 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Rowan W. Mills
tollából
Ma 21:40-kor
Timothée Léon Chauvet
tollából
Ma 21:27-kor
Seraphine Murphy
tollából
Ma 21:18-kor
Timothée Léon Chauvet
tollából
Ma 21:18-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 20:41-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Ma 20:26-kor
Flor Sánchez Moreno
tollából
Ma 19:56-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 19:14-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 19:11-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

I apologize for my unbelief
TémanyitásI apologize for my unbelief
I apologize for my unbelief EmptySzomb. Jún. 18 2022, 22:25

Jonathan       Pernille
Álmosan nézek ki a szememen, kezemben egy mosolygó pingvines bögrét szorongatok.Lory konyhájában állva arra gondolok, hogy mennyire különböző életutat jártunk be a húgommal, és mennyire büszke vagyok arra, hogy az övé jobban sikerült mint az enyém. De talán nem is a jobban lenne a megfelelő szó, hanem az, hogy nyugodtabb.Sosem bántam meg a házasságom, tévedés ne essék, és néha, elszántan csöndes hajnalokon arra gondolok, hogy bárhogyan is alakult Will-el a házasságunk ma sem döntenék másképp.Nem a szerelem miatt amit egykor éreztem, sokkal inkább azok miatt az évek miatt, amely ugyan utólag visszatekintve mélységes hazugságban vergődött, mégis akkor naívul boldognak hittem magunkat.Talán egykor jobb lett volna a csöndes és továbbra is vakságot adó kék pirulát választani.Valóban igaz az a közhelyes mondás, hogy amiről nem tudunk, az nem fáj.Ha meg egyszer már nem leszünk többé, teljesen mindegy mi volt az igazság.Mara, az unokahúgom csinált nekem reggel kávét, és igazán nagy kiváltságnak érezhettem, hogy megkaptam a pingvines bögrét, amit szinte soha nem ad oda senkinek. Csak nekem. Meg “Willard bácsinak”. Hiányzik neki, kötődött hozzá, és még nehezen dolgozza fel a maga nyolc évével, hogy a bácsikája talán néha, ha éppen az útja New Yorkba hozza, majd meglátogatja őt és az öccsét Mark-ot is, de nélkülöznie kell a családi összejövetelekről.
Sok időt töltök a válásom óta Loryéknál, ami jobbára inkább a húgom unszolására kezdődött el egy évvel ezelőtt, semmint a saját döntésem okán.Azt hiszem attól tartott, hogy húsz éves házasság után szokatlan lesz az otthon csendje, vagy az egyedül elköltött vacsora.Hogy nincs kihez szólni ha felébredek reggel, nincs kiről gondoskodni, nincs kinek inget vasalni, nyakkendőt kötni, csendes boldogsággal csókot adni mielőtt elindul. A megszokott rutin kikopik az ember életéből, mint a színek a lakásból.Eleinte azt gondoltam nincs erre szükségem, ma már belátom, hogy ez segített túlélni. Meg a munka. Tudom, hogy még korántsem kellene temetnem magam, hogy még számomra is tartogathat az élet számtalan boldog pillanatot, csak éppen fogalmam sincs hogyan és merre induljak el. Az egy év alatt a húgom igyekezett azon túl, hogy mellettem áll segíteni jól venni az akadályokat. Első lépésként másképp kezdtem hordani a hajam, kicseréltette velem majdnem a teljes ruhatáramat, új parfümöket vásároltunk, a bútorokat újra kárpitoztattuk, a függönyöket is kicseréltük. A megtakarított pénzem nagy része az életem teljes renoválására ment rá, bár még mindig nem vagyok benne biztos, hogy ez vezet bárhova is. Elvégre hiába újul meg a világ körülöttem, hiába leszek én is más külsőségekben, legbelül a változás nem megy ilyen gyorsan végbe, és abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán megtörténik. Regisztrált nekem egy társkereső oldalra is, ami azt hiszem sokkal inkább nevezhető tökéletes kudarcnak, semmit egy minimális sikernek. Talán annyiban volt jó, hogy felismertem mennyi beteg gondolkodású, a külsőségek rabságában vergődő, lelkileg tökéletes ürességben létező férfi van a világon.Nem fogok általánosítani, sosem tettem, de tény, hogy nem hiszem, hogy a jövőben efféle oldalakon szeretnék ismerkedni. Lory még a Tinder nevű applikációval is megismertetett, amivel számomra kinyílt a világ, és még inkább rádöbbentett, hogy a virtualitás nem az én közegem. Egész egyszerűen személytelen, illattalan és arctalan az egész világ. Hiányoznak belőle a közvetlen emóciók, amikre nekem szükségem van. Nem később, nem egy monitor mögül, hanem akkor és ott.
Két balul sült vakrandi és egy egész kellemes, de valójában semmi továbbiakra alapot nem adó randevú után úgy döntöttem nem erőltetem a dolgot. Elvégre talán itt az ideje annak, hogy engedjem, a boldogság majd kopogtasson váratlanul az ajtómon. Nem szükséges nekem görcsösen társat találnom, hiszen abban sem vagyok még biztos, hogy le tudtam magamban zárni a Will iránti, meglehetősen ambivalens érzéseimet. Elvégre egy hosszú és tartós szerelem még akkor sem múlik el, és főleg nem nyomtalanul, ha a másik a lelkünkbe gázolt és a könnyeinkkel kövezte ki a saját, jövőbe vezető útját. Nélkülünk.
Új hobbikat kerestem magamnak. Újra kezdtem múzeumba járni, beülni egy-egy régi mozifilm vetítésére, amit ugyan interneten keresztül már otthonról is el lehet érni, de akkor hol marad az egész varázsa? Régimódi lennék? Meglehet. De vannak dolgok, amelyek azt hiszem kiveszni látszanak a mai világból, és amit talán van esélyünk megmenteni, ha igazán akarjuk és teszünk is érte. Színházrajongó vagyok, bár a musicalt kifejezetten nem kedvelem. Odavagyok az autósmozikért, a hajnalig tartó táncért élőzenés helyeken, a város napfelkeltéjéért, a parkok csöndes padjaiért. Figyelni kezdtem magamra, és azt hiszem el kell fogadnom,hogy ha nem is tökéletes az életem, de ebből is számtalan jó dolgot ki lehet hozni.
Rózsaszín köntösben, kócosan és meglehetősen álmosan,smink nélkül is gyönyörűen jelenik meg Lory. Arca ebben a korai órában is derült, és roppantul bájos. Mindig is az volt. Már gyereknek is.
- Na végre sikerült megszerveznek neked azt a találkozót. Ma estére a Vincenzo Risotto-ba.- sóhajt egy nagyot, immáron ő is egy kávéval a kezében néhány perc múlva. Az arcomra tökéletes döbbenet ül. Ne igazán tudom miről beszél. Milyen találkozóról, bár azt hiszem köze lehet hozzá annak, hogy kifejezetten kérte: a héten ha lehet ne kérjem magam extra beosztásra.
- Pontosan miről is van szó?- érdeklődöm óvatosan, mert lehet emlékeznem kellene, de akárhogy kutatok az agyamban, egyszerűen képtelen vagyok felidézni.Lory homlokráncol, még az orra vége is sértődötten biggyed le.
- Nem hiszem, hogy nem emlékszel. A horoszkópos pasas. Mr MacLachlan. Akiről meséltem. Elkészült a horoszkópod, én meg a nevedben megígértem neki egy találkozót. Azt mondtam ott leszel. Ugye ott leszel?- a szemeim forgattam. Nem haragudtam rá, talán egy kicsit szórakoztatott mennyire képtelen feladni azt a reményt, hogy az életemet ilyen vagy olyan módon egyenesbe hozza.Még olyasmit is elintézett, amiről tudja, hogy nem hiszek benne. Ahogy a vallás, a spiritualitás és egyéb hangzatos eszmék sem éppen tartoznak bele azokba a dolgokba, amiket bármilyen módon is képes lennék magaménak érezni.
Két kávéval, egy lassan induló egész tartalmas nappal, egy lefoglalt repülőúttal a wyoming-i Jackson-ba, ahova végre van időm és lehetőségem eljutni, egy kiválasztott, a nyári tengereket idéző ruhával később pontosan érkeztem a megbeszélt találkozóra az olasz étterembe.Nem egy alkalommal fordultunk meg itt házasságunk idején Willel és nem fűz hozzá rossz emlék. Valójában sehova nem fűz az, ahol együtt jártunk. Szép emlékeket idéz fel bennem.
Noha még sosem volt alkalmam látni a férfit, akivel a húgom a találkozót megbeszélte, nem aggódom. Az elém siető éttermi alkalmazottnak elmondom kivel lesz találkozóm, és máris vezetnek az asztalhoz, ahol Mr MacLachlan nyugalmasan és türelmesen várakozik. Rám.
- Üdvözlöm. Azt hiszem rám várakozik. Amennyiben ezt a találkozót egy bizonyos Lorelei Nathman szervezte le önnel. Pernille Anderson vagyok.- nyújtottam felé a kezem amennyiben felállt az asztaltól, hogy kezet fogjunk és bemutatkozzunk. Első ránézésre roppant ismerősek voltak a vonásai. Jó az arcmemóriám, bár nem tudnám felidézni pontosan hol és mikor láthattam. De abban biztos vagyok, hogy nem most találkozunk először. Helyet foglalva hagyok némi időt magunknak egy apró szusszanásra, kedves, ismerkedő mosolyokra, noha ez most nem olyan találkozó, amilyeneket általában a húgom szervez a számomra. Végül fejrázva elnevetem magam.Le is hajtom a fejem, majd vissza felpillantok rá.
- Ne haragudjon kérem…..de…Tudja a húgom hisz az ilyesmiben. Mármint a sorsban a végzetben, a lélekvándorlásban meg az efféle spirituális, elvont dolgokban. Meg a horoszkópokban is. Miatta jöttem most el, hogy találkozzam önnel. Előljáróban kérem, tudnia kell, hogy roppant módon értékelem a munkáját, és ha kissé szkeptikusan fogadom majd a szavait, az nem a személyének szól majd, sokkal inkább annak, hogy nem feltétlenül vagyok hívő ezekben a dolgokban. - magyarázom zavarodottan, amikor megérkezik a pincér az asztalunkhoz, és én előljáróban csak egy citromos ásványvizet kérek.Mikor távozik, újra a férfi felé fordulok.
- Mondja….maga mindig is hitt az efféle dolgokban? - lehet nem vagyok tökéletesen hívő, de érdeklődő az mindenképpen.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: I apologize for my unbelief
I apologize for my unbelief EmptyKedd Júl. 05 2022, 23:07

Az ajándék olvasásoknak az az egyik borzasztó nagy hátránya a sok közül, hogy az illetővel nem találkozom előtte személyesen. Rengeteg sok mindent meg tudok állapítani úgy róla, s mikor felállítom a horoszkópot, nagyon sokban segít. A számok ugyan nem hazudnak, az irányt mégis jobban tudják pontosítani. A másik pedig, ha az ajándékozott nem hisz benne, úgy... úgyis van értelme, mert a lélek is hallja, nem csak a kritikus elme, s az emberi fül. A kapott adatokat feldolozva, sok minden volt előttem, miként jelent meg.
Az izgalom viszont már egy ideje nincs meg, legalábbis az az izgalom, hogy helyesen olvasom-e. Az sokkal inkább izgat, mit is olvasok ki a jelekből.
A helyszínt is ráhagytam, válassza ki ő, noha jobban szeretem, ha hozzám jönnek, az irodámba, ahol minden anyag készen áll. Éppen ezért mindig borsos árat, és a hely költségeit kérem cserébe, hiszen a csendes, nyugodt és meghitt irodámnál nagyobb biztonságban senki sem lehet. De van, akit még ez sem rettent el, így magamban sóhajtva, igent mondtam a helyszínre.
Kedvesem, noha a két évtizednyi házasság után sem vagyok hajlandó fele-ség-emnek hívni, úgy döntött, egyedül  megy el a színházi előadásra, amit bár számtalanszor láttunk, neki nagy kedvencévé lett, így újra vett rá jegyet, csendes mosollyal barkobázott, miként is fog kinézni a leendő ügyfél.
- Miss Anderson, Jonathan Maclahlan - viszonzom kézfogását, s csak akkor foglalok helyet, mikor már leült. Mikor megpillantottam, már akkor tudtam, hogy a horoszkóp az ő számára készült, le sem tagadhatná.
A pincér udvariassága figyelemreméltó, ahogy a frissítőt ajánlja számunkra, csak egy ásványvizet kérek, citrommal, az most egyelőre tökéletes lesz, s elveszem az egyik menüt is, ám egyelőre csak leteszem jobbom felé, az asztalra.
Figyelmesen hallgatom végig, érdeklődőn, mert ez is sokat segít abban, mit vehetek el, vagy tehetek hozzá abban, amit mondani fogok neki. Ugyanis arra a belső hangra mindig nagyon hallgatok, aki súg, mit mondhatok el, fedhetek fel, és mi az, amit majd neki magának kell tapasztalnia.
HItetlensége nála azért nem lep meg, mert az olyanok, akiknek pontosan olyan a horoszkópja, mint az övé, úgy hiszik, és ahogy, amit éppen most mond ki. Valójában fogalmuk sincs, mekkora erő lakozik bennük, hogy az életükben megtegyék azt, amit felvállaltak. Mert az erőhöz felelősség is jár, és mivel az életük úgy halad, ahogy, abban a hitben élnek, hogy ők aztán nem hisznek ebben, hiszen... semmi csoda nem történt. Holott, ha csak kicsit is kívülről nézik életük kockáit, meglepődnének, mekkora és mennyi csodában van részük. Az emberek hajlamosak a végletekre, és rengetegen a pesszimista végletben hisznek.
- Mégis eljött - pillantok rá, s éppen megérkezik az ital is, amit megköszönök. S látván, nem nyúltunk a menühöz, egyelőre távozik.
- Hogy mennyire hisz ebben, vagy nem hisz ebben, nem az én dolgom foglalkozni ezzel, az csakis, és kizárólag az Öné. Elmondom, amit kiolvastam, Ön pedig majd ezzel a tudással belátása szerint kezd, amihez - mosolygok rá, szavaim figyelemmel teliek, és mégis, telistele vannak igazsággal.
Eljött. Mondhatott volna nemet is, azt is elfogadom. Nincs rá kész, majd eljön az ideje, amikor ott lesz. De eljött. Hogy mennyit fogad be, az pedig szintén tőle függ, ráerőltetni semmit sem fogok, hogy demárpedig legyen és oly szíves, hinni már nekem. Nem, ez nem így működik.
- Sajnos életem első éveire nem emlékszem, így nem tudom, hogy a mindig is, az mennyire érvényes. És a számolásban nem hinni szükséges, hanem csak elvégezni - merthogy rengeteg sok számolást kell elvégezni ahhoz, hogy egy horoszkóp elkészüljön. Elkészítem programmal is, nem csak eggyel, de sokkal jobban bízok a saját fejemben.
- És Ön? Ön miben hisz?

elkövette pixelguts & thunder
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
I apologize for my unbelief
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Never apologize for saying what you feel, it's like apologizing being you -- Theo & Vio

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: