New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 47 felhasználó van itt :: 6 regisztrált, 0 rejtett és 41 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Madilynn Lafayette
tollából
Ma 08:47-kor
Madilynn Lafayette
tollából
Ma 08:45-kor
Madilynn Lafayette
tollából
Ma 08:44-kor
Madilynn Lafayette
tollából
Ma 08:43-kor
Ethan Sharp
tollából
Ma 07:53-kor
Hailee Seo
tollából
Ma 07:47-kor
Chae Rim
tollából
Ma 00:09-kor
Dorian J. Lester
tollából
Tegnap 22:46-kor
Wade Sanders
tollából
Tegnap 22:35-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
47
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
222

Speed it up!
TémanyitásRe: Speed it up!
Speed it up! EmptySzomb. Szept. 10 2022, 17:20


Richard & Angelo
“If one day the speed kills me,
Do not cry because I was smiling.”

- Rómából származom, ott mindig hatalmas volt a nyüzsgés, amivel nekem semmi bajom sem volt. A külvárosban éltünk, és éjszakánként még oda is elszűrődtek a belváros morajai, mert hát a lakók mellett mindig is nagy a turista forgalom. Össze sem lehet hasonlítani ez efféle vidéket azzal. - lengetem körbe a porral terhes levegőben a viharlámpást. Az emberek nagy része azt vallja, hogy jobban szereti a csendesebb tájakat, de én valahogy mindig is ódzkodtam ezektől. Szerettem, ha vannak körülöttem, s ritka példánya vagyok azoknak, akik még a családi nyüzsgéstől sem másznak falra.
- Na és te honnan származol, Richard? - tekintetem egy pillanatra egy molyrágta kardigánról felé irányul, majd vissza a pókhálóba borult tárgyakra. Hány ilyen magányos hely álldogálhat még a világon, amik temérdek emléket őriznek, s azokkal együtt válnak majd eggyé a földdel? Nekünk ez a tanya most egy menedék, de lehet, hogy nem csak számunkra, ugyanis különös zaj tör ki az egyik lenti ajtó mögül. Richard egy piszkavassal, én pedig az öklöm társaságában megyek oda, s a viharlámpást egyelőre lehelyezem az ajtóval szembeni polcra, mely halk nyikorgást hallat, mikor ráteszem. Egymásra nézünk, majd mikor ő hirtelen kinyitja az ajtót, én előre nyomulok. Az ilyen helyzetekben jobb szeretem átvenni az elsőbbséget, hiszen ha bármi történik, azt általában én nagyobb eséllyel hárítom el. Richard esetén ez ugyan nem biztos, hogy így van, de ösztönösen lépek előre. Azonban...
Semmi. A hang hirtelen megszűnik, csupán egy porlepte, öreg, sötétségbe vezető lépcső néz velünk farkasszemet. A kőre rakódott rétegből ítélve nagyon régen léphetett rá bárki is. Vagy hát... Ki tudja?
- Lehet, hogy valami állat lakja csak ezt a helyet, amit felzaklatott a vihar és a betolakodók. - értem magunkra mosolyogva, aztán gondolkodás nélkül indulok meg előre. Előtte persze újra magamhoz ölelem a viharlámpást, s annak társaságában kezdek lefelé lépkedni. A lépcső alja után meglepő módon egy egészen tágas helyiség fogad minket, ami nincs dugig tömve használhatatlan holmikkal. Sőt, a gyér fénynél úgy tűnik, hogy valaki régen sűrűn járhatott ide. Számtalan polc álldogál egymás mellett, több asztal és szekrény pihen a falak mellett. Első pillantásra régi, megsárgult iratokat látok, s temérdek poros üveget a polcokon.
- Azért egy ilyen éléskamra vész esetére nem hülyeség. Ki tudja úgyis, hova tart a világ, és mikor üt be a baj? Vagy csak nekem vannak ilyen gondolataim? - kérdem tőle halkan, miközben közelebb sétálok az egyik megrogyott szekrényhez. Szabad kezemmel kíváncsiságból végigsimítok az egyik nagyobb üvegen, s egyből egy jókora fintor ül ki arcomra.
- Nos, ez minden, csak nem éléskamra... - bökök a zöld löttyben lebegő csupasz patkányszerű lény felé.  

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Speed it up! 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Speed it up! D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Speed it up! 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Speed it up! 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
322
★ :
Speed it up! Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
TémanyitásRe: Speed it up!
Speed it up! EmptyPént. Szept. 02 2022, 20:40

Jó ötlet a telefon fénye, ha hirtelen más megoldás nincs, ám vészhívásokra tartogatnám, és szerencsénkre akad egy viharlámpás is, és még az olaj is megfelelő hozzá.
- Jobban kedveled a nyüzsgés hangját? - nem nézek rá. - Vidéken más hangok vannak. - emlékszem a két szomszéddal arrébb élő családra, gyerekkoromból, akik azért tíz év után visszaköltöztek a városba, mert nem bírták elviselni a kakasokat, kutyákat, kecskéket és még sorolhatnám, milyen zajokat. Nekem meg mindegy volt, hol alszom, csak a családommal legyen. Volt alkalmam élni sok helyen, ami utána jól jött: bárhol elaludtam, ahol aludni akartam.
Feltételezés a tett halála, így inkább csak jelzem, hogy előre megyek.
A mutatott irányba nézek, s az ujjamat a szám elé téve kérem, hogy maradjon csöndben, aztán a kezem a piszkavas markolata köré fonódik, hogy csendben vegye el a faltól.
A kérdésre csak a tekintetem villan, már amennyire lehet látni.
A hang megismétlődik, de nem forgatom semerre a fejem, hanem hallgatózom, amennyire engedi a vihar zaja. Nem fentről érkezik a zaj, hanem az egyik lenti ajtó felől. Némán mutatok arrafelé, s átadom neki a viharlámpást.
Nem az ajtó elé állok közvetlenül, s őt is az ajtó másik oldalára irányítom a mozdulattal, s csak utána nyitom ki, egy mozdulattal.

1;4: az ajtó nem nyílik, beragadt
2;5; az ajtó kinyílik, de nem találnak bent semmit
3: az ajtó kinyílik, egy árny ront ki onnan, s szükségük van egy kis időre, mire észreveszik, mi vagy ki is az.
6: az ajtó kinyílik, és egy árnyat látnak bent első pillantásra
Vendég carried out 1 launched of one Dobás :
2

ha az első dobás 1 vagy 4:
1;3;6: az ajtó mögül nem érkezik semmi zaj
2;4-5: az ajtó mögül újabb zaj érkezik, beazonosítva a zaj korábbi forrását.
Vendég carried out 1 launched of one Dobás :
5


Ha az első dobás 3 vagy 6:
2-4: az árny nekiktámad
1;5-6: az árny nem támad, vagy az egyik sarokba húzódik, vagy ha kijut, akkor a kijárat felé veszi az irányt.
Vendég carried out 1 launched of one Dobás :
2




elkövette pixelguts & thunder
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Speed it up!
Speed it up! EmptyKedd Aug. 09 2022, 18:07


Richard & Angelo
“If one day the speed kills me,
Do not cry because I was smiling.”

Ki gondolta volna, hogy egy magányosnak tervezett száguldás egy viharos felfedezésbe torkollik egy nem éppen hétköznapi emberrel? Ilyen az, ha az adrenalin után sóvárgó férfiak egymásra találnak. Nem söröznek, nem isszák le magukat a sárga földig... Hanem mennek előre szélsebesen, s veszélyt nem ismerve tesznek új felfedezéseket. Mint például ezt az elhagyatottnak tűnő tanyát is.
A járművek most pihennek mögöttünk az istállóban, védve a tomboló vihar karmai elől, mi pedig úgy döntünk, hogy nem csupán meghúzzuk magunkat az épület legközelebbi sarkában, amíg elhúzódnak a sötét fellegek, hanem ha már megadatott a lehetőség, akkor egy kicsit körbenézünk.
- Itt a telefonom. - nyomom be annak fényét, mely talán még egyetlen percig sem világít, hiszen Richard felfedez egy viharlámpást a bejáratnál, amit pillanatokon belül beüzemelnünk, s innentől az lesz az én fényforrásom.
- Nem szívesen költöznék egy ennyire elszigetelt helyre. Hatalmas lehet itt a csend. - jegyzem meg halkan, s hangomnak tompa aláfestést ad a kint tomboló vihar, mely kaparja az ablakokat, s üti a falakat. Mégsem képes elnyomni minden neszt.
Eleinte nem tudom hova tenni a hangokat, ezért emelem én magam is a tekintetem Richard felé, s talán percek is eltelnek a mozdulatlanságommal. Agytekervényeim közben hevesen járnak, hogy megfejtsem a hallottakat, de ez nem igazán sikerül, s még egy erősen eltátogó “ez mi a fasz?” is kérdés ajkaimra formálódik. Talán valamiféle kaparászás, kopogással és tompa puffanásokkal megtűzdelve?  
- Talán csak a huzat. - jegyzem meg halkan, s vonom meg a vállam erőtlenül, bár nem is igazán hiszek még magamnak sem. Paranoiás mégsem vagyok, az elmém nem rugaszkodik el képzelt valóságokba, s nem látok egyből mindenféle véres képet magam elé, mégsem árt azért vigyázni.
- Nézd csak! - mutatok egy masszív piszkavas irányába, ha esetleg Richard a kezébe fogna valami fegyvert. Én nem nyúlok semmihez, mert egészen fiatalként kezdtem a bokszot, s ököllel jobbat oda tudok sózni, mint valami másik eszközzel, nem beszélve arról, hogy így gyorsabban is reagálok. Persze, csak ha szükség lenne erre...
- Akkor kezdjük lent, ha már innen jönnek a hangok. Mi lehet ez egyáltalán? - vetem fel az ötletet, s magunk elé világítok a lámpással. Szemben, a felfelé vezető lépcsők bal oldalától nyílik lefelé egy egészen rozoga, egykor fehér színnel borított ajtó, melyről mára már erősen lepergett a festék. Ha a doki is benne van, akkor részemről itt kezdhetjük a kutakodást, mintha valami elbaszott horror filmben lennénk, ami csak most fog beindulni. Sajnos az ilyen helyzetek is olyan adrenalinnal töltenek meg, amit nehezen engedek el, de ezt a sejtelmes mosolyomból is felfedezheti újdonsült társam, aki egyre szimpatikusabb számomra, hiszen a kötetlensége, a szabadsága, s az egész jelleme nagyon imponáló. Mintha minden ráaggatott láncot rég levetett volna magáról, s az ilyen korlátoktól mentes jellemek a gyengéim tudnak lenni. Már szinte sóvárgok értük.

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Speed it up! 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Speed it up! D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Speed it up! 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Speed it up! 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
322
★ :
Speed it up! Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
TémanyitásRe: Speed it up!
Speed it up! EmptyHétf. Aug. 01 2022, 22:54

- Csak utólag meg ne bánd. - vigyorgok rá. Nem mondom, hogy hentes vagyok, de ha netán eltöröm pár bordáját az újraélesztésnél... régen is volt már, ifjú voltam, és fogalmam sem volt, mekkora erőt préselhetek bele. És arról sem volt fogalmam, mennyire gyenge csontozatú volt. Túlélte, de azért a törött bordáért beperelt. A bíró meg csak a fejét fogta, mert hát az életét köszönheti nekem. Ennyit a "háláról", meg az új esélyekről.
- Erre mondom mindig jószívűen: remélem az utolsó dolog az életében amit lát, egy kamion reflektora lesz.- nem vagyok finomszívű. Aki fasz, azt úgyis legyalulja az élet, megkapja érte a magáét, így majd pont én leszek az, aki ugrál, mert igazságtalanság történt. Adok-kapok van, s van, amikor a késedelmes fizetéskor jönnek a kamatok is...
A kocsi szélvédője kitart, egyszer már kellett teljesen cserélni, mert egy kavicsokat szállító tehergépjármű úgy gondolta, ő egy Ferrari, s ebben a téveszmében leledzett a sofőrje is. Aztán meg a nyitott tetején a puttonyból szépen rám szórta az áldást, szemből, mert a vele szemközti sávban érkeztem hozzá. Ezért imádom a fedélzeti kamerát. Simán ki lehetett venni a rendszámot, fel is toltam. Muszáj voltam az árok leejtőére tenni a kocsimat, mert teljesen betalált, még engem is.
- Van pár.- ami azért szomorú, mert a földje nem úgy néz ki, mint ami ne tudna eltartani egy családot, még ha nem is dínom-dánommal, de szépen meg lehetne belőle élni.
A villámok fényénél rálesek a motorjára, nem úgy tűnik, mintha lenne baja, de majd indulásnál azért megnézzük. A kocsim elvileg bírta, de majd alulról még megnézem.
- Elvileg nincs baja, de majd jobb fénynél megnézzük, a tiéddel együtt. - mutatok a motorja felé.
- Viccelsz? Lesz egy potya napom. - vigyorodom el. Nem, mintha vágynék rá, nekem úgy tökéletes minden az életemben, ahogy akarom. Kivéve, hogy nem terepen vagyok most katonaorvos. Azt mindig visszasírom.
Az utat pásztázom magunk előtt, s felfelé is villantok időnként, és a villámlást is felhasználom, hogy tájékozódjak. Megszokás, rutin, terepen nem lehet szarozni, plusz még általában teherrel vagyok, miután meglett a sérült katona. Így most könnyű, menetfelszerelés nélkül. Egyedül a fegyvert hiányolom, de az most jobb is, hogy sehol sincs. Remélhetőleg.
Csak ránézek, ahogy bekoccintja óvatosan az üveget. Nem szólhatok egy szót sem, a kárt meg majd kifizetem. Kicsit más most a szituáció, hogy nem engedélyezett bevetés, de mindent meg lehet oldani. Szívesebben körbejártam volna a házat, vagy megpróbáltam volna simán csak lenyomni a kilincset. Vannak helyek, ahol nem zárják a házukat.
A pókháló nem zavar, a por sem, a sivatag adott eleget, a tüdőmbe is, sokkal inkább a helyet pásztázom, mert az idő elől vadak is megbújhatnak, fedezéknek használva az épületet, ha már ilyen elhagyatott.
- Ahogy jól esik. Fényed van?- nem volt több lámpa nálam, az istállóban sem láttam, ellenben....
Oldalt nézek, keresve a vidéki élet megszokott dolgai között. Az ajtónál kell lennie egy viharlámpásnak. Megvan. Rá is villantok.
- A telefont hagyd meg vészhívás esetére. Van nálam öngyújtó, s ahogy látom, van még bőven benne folyadék.- ami még nem öregedett el, tehát lehet használni.
Módszeresen járok, s közben hallgatózom is, hátha hallok neszt, neszezést. Ha találok útközben bármit, amit fegyvernek lehet használni, ha mégis nem csak mi vagyunk az egyedüli vendégek, akkor jól jön.
Nesz.
A földre szegezem elsőnek a pillantásom, a hangra koncentrálva, majd Angelora tekintek.


elkövette pixelguts & thunder
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Speed it up!
Speed it up! EmptyKedd Júl. 26 2022, 20:51


Richard & Angelo
“If one day the speed kills me,
Do not cry because I was smiling.”

Pár pillanatnyi tudatlan csillogás tűnik fel tengerkék íriszeim között, mintha homályos lenne az, amit Richard mond, azonban a kitárulkozó vigyorom hamar feloszlatja a ködöt. Mondjuk annyit nem érne az egész, hogy a városban száguldozzak, miközben olyanokért kockáztatom az életem, akikért alapból nem tenném... Mégis jó egy kicsit eljátszani a gondolattal, ahogy egy vinnyogó autóban repesztek a város közepén, s akciófilmbe illően kanyargok a kocsik közt egy üldözés során.
- Nézd már, fasz se gondolta volna, hogy egy dokival futok össze így éjjel! Legalább valaki biztosan újra tud éleszteni, ha szükséges lesz... - szar poén, tudom, nyomorult vállrándítással el is engedem ezt. Sejtettem ugyanakkor, hogy Richard nem holmi közmunkás, sokkal komolyabb és keményebb az egész kisugárzása ahhoz, mint hogy alja melóval mocskolja be a kezét. Az intelligenciája is már a szavainak formálásból megmutatkozott, aminek személy szerint nagyon örülök, hiszen egy értelmesebb egyénnel a beszélgetés is kecsegtetőbb. Bőségesebb szócséplésre ugyan még nem került sor, de ami késik, nem múlik.
- Megesett már, hogy a nyomorultja reflektorral jött mögöttem, ami a visszapillantóból is kisütötte a szemem. Úgyhogy bevártam, és bekapcsoltam a sajátomat. Hát volt kurva anyázás, elhiheted. - pár elejtett szó még következik, mielőtt elindulunk, aztán újra belevágjuk magunkat a viharos éjjelbe. Eleinte nem tűnik vészesnek az időjárás, aztán hirtelen zúdul ránk egy jeges áradat, ami egyáltalán nem játék, hiszen komoly baleset kerekedhet előtte. Ezért hát a semmi közepén találunk egy elhagyatottnak tűnő kis farmot, ami egyelőre jónak tűnik arra, hogy meghúzzuk magunkat, amíg elül a vihar.
- Hallottam róla, hogy itt Amerikában rengeteg ilyen elhagyatott farm és tanya van. - pillantok körbe az istállóban, ami ugyan nincs a legjobb állapotban, de szerintem kibírja a zivatart anélkül, hogy ránk omlana. Körbejárom közben az én szépségem, megvizsgálom a kerekeit és a többi alkatrészét, majd megrázom a fejem.
- Bírja a kicsike. És a tiéd? - ezek most a legfontosabb kérdések jelen helyzetben. A mi horzsolásaink begyógyulnak, de ha ezek a gyönyörűségek sebződnek meg, azt nem olyan egyszerű helyrepofozni.
- Remélhetőleg az út nem ázik fel annyira, hogy beragadjunk. Én még könnyebben eltolom a motort, ha úgy adódik, de neked már nehezebb dolgod lenne. - állapítom meg, bár igazából ha így adódna, az sem jelente túlságosan nagy gondot. Jó idők vannak mostanság, s egy ilyen hirtelen jött vihar után úgyis szárazság jönne, ami hamar felszárítaná annyira a talajt pár órán belül, hogy Richard kijusson. No meg most köt engem a bajtársi viszony, természetesen nem hagynám magára őt.
Megindulunk hát a ház felé, tempósabbra véve a szabad ég alatt, mert még mindig úgy ömlik az eső, mintha dézsából öntenék. Richard lámpájának fényének közelében maradok, s a telefonom csak akkor kotrom elő a zsebemből, mikor már fellépkedtünk a recsegős-ropogós verandán, s tető lesz a fejünk felett. Már idekintről látszik, hogy por lepi az ablakokat, melyeket néhol széles repedés szel át, vagy éppen egy vaskos pókháló lengedezik rajtuk. Életnek nyoma sincs, mintha már jó ideje elhagyatottan állna itt ez a különös házikó. Átvéve a kezdeményezést megpróbálok benyitni, ám egy gyengének tűnő zár utunkat állja. Semmi gond, egykori tulajdonosa biztosan nem fog megharagudni, ha enyhe törést ejtek a kilincs melletti üvegen, hogy átnyúljak rajta, s beengedjem magunkat.
- Nem látott semmit a doktor úr. - röhögöm magam mögé, aztán benyitok, s ha Richard is belépett utánam, akkor magunkra csukom az ajtót, s kizárom a vihart. Síri, már-már kísérteties csend honol odabent, de valami igazán különös atmoszférát áraszt magából az egész hely. Bent is por, pókháló és mocsok lep el mindent, s egy kicsit úgy tűnik, mintha az ittlakó(k) hirtelen távozott volna.
- Nem akarok tahónak tűnni, de én körbenéznék. Mármint mikor van esélyed arra, hogy más házában kutakodj egy kicsit lényegében legálisan? Mármint nem pont legálisan, de érted, na... - a homályba burkolózó előtérből nem lépek tovább addig, amíg nem hallom Richard véleményét. Azért egy ilyen buli úgy az igazi, ha nem egyedül csinálja az ember. Még akkor sem, ha elvileg komoly felnőtt férfiak vagyunk... Elvileg.

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Speed it up! 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Speed it up! D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Speed it up! 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Speed it up! 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
322
★ :
Speed it up! Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
TémanyitásRe: Speed it up!
Speed it up! EmptyKedd Júl. 19 2022, 16:45

- Legjobb megoldás: el kell menni zsarunak vagy mentősnek. - vigyorgok rá. Tolni kell a gázpedált ott is, szóval abban gond egy szál se. Hogy nem éppen kettőnegyvennel megy az ember vele, az már más kérdés.
Ahogy megadja a számát, megcsörgetem, és így az enyém is meglesz neki.
Ahogy egyre elhagyatottabb területre kerülünk, nem fogom vissza a kakaót, csak mert pár kátyúval vagy repedéssel több van az úton, éppen ellenkezőleg: a legjobb reflex és manőver-teszt. Bár azért fejreállni sem szeretnék a kocsival, mint Dorian tette, mert kibaszott macsónak kellett lennie, és ő aztán le tud menni a hammerrel. Nagyon meredek leejtőn, a sivatagban. Aztán caplathatott a beduinokhoz, mert ez lett a büntije: neki kellett segítséget kérni. Kíváncsi lettem volna azért az arcukra, mennyire fogják vissza a röhögésüket.
Na, ez azért mert már tetszik: nem annyira felelőtlen, hogy olyan viharban menjen, aminek úgyis tudjuk, mi a vége. Kíváncsian hallgatom végig.
- A szélről se feledkezz meg. - mutatok a mocijára. Azzal azért keményen kell viaskodni, ha úgy kapja a szelet.
Az orvost azonban nem lehet belőlem kiírtani, így egy gyors hívást lerendezek a kórházba.
- Ha a tizenkét órás ügyeletek, időnként többek is, annak számítanak, akkor igen. - vigyorgok rá. - Rád nem szeretnék, szóval élek a javaslattal, ha durvul a helyzet, kivárjuk.
Elismerően biccentek a reflektorra. Sokkal erősebb, mint az enyém.
- Azért a gyökerek mögött is bekapcsolod? Úgy egészen véletlenül. - én szoktam. Gebedjen meg, hogy janizik, az iq azért kéne a volán mögé. Még ilyenkor is, ahogy most vagyunk, és ebben nem hibádzunk.
A száguldás isteni, annak ellenére, hogy résen vagyok, ha bukna az előttem lévő, ne akarjak matricát csinálni belőle. Árokban nem kívánok éjszakázni, de őt sem odatolni.
A kopogásra csak elhúzom a számat, a lapátok még úgy ahogy bírják az irgalmatlanul lezúduló vizmennyiséget, de a jég nem nekem veszélyes. S ahogy megvillantom egyszer a világítást, már látom is a jelzését. Rendben, akkor most egyelőre ennek vége.
Haladok mögötte, bár lehet, előtte kéne mennem, ha valahol nem jó az út, akkor még motorral meg tudjuk oldani a helyzetet, de mire végiggondolom, addigra már be is gurultunk az istállóba. Előtte azért körbenézek valamennyire, hiába tűnik elhanyagoltnak, a megszokás az megszokás. Futottunk már bele jó sok szarba, még úgy is, hogy vigyáztunk.
- Eléggé elhagyatottnak tűnik. - az istálló viszont simán kibírja, stabil és erős. - A járgány rendben van? - a vihart igyekszem túlharsogni, s a csomagtartó felé megyek. Ott mindig van készlet. Mindenből.
Kiveszek egy zseblámpát, nem, mintha ekkora zivatarban szükség lenne rá.
- Maradhatunk itt, míg elvonul a vihar nagyja. Bár ahogy elnézem, a víz mennyisége nem éppen kecsegtető, hogy ne kéne úszógumit is felvennünk hozzá. - azzal elindulok a ház felé, nem foglalkozva azzal, hogy bőrig is ázhatok.
elkövette pixelguts & thunder
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Speed it up!
Speed it up! EmptyHétf. Júl. 04 2022, 20:27


Richard & Angelo
“If one day the speed kills me,
Do not cry because I was smiling.”

- Meglehet, de azért annyira felelőtlennek nem mondanám magunkat. Nem fényes nappal a város közepén száguldozunk embereket között, na meg az sem utolsó szempont, hogy nem véletlenül tettek ennyi lóerőt ezekbe a szépségekbe. Nem csak dísznek, az biztos. - s most ezzel saját magamat akarom bíztatni hangosan? Meglehet. Mondjuk sosem éreztem bűntudatot azért, mert megpörgettem kicsit jobban a kerekeket, mint ami a szabályzatban elő van írva. Az adrenalin szintem megnövekedése valahogy teljesen elpusztítja az ilyen dolgokat, s nem létezik semmiféle zavaró tényező, ami elronthatná a pillanatnyi örömöm.  
Megadom hát neki a telefonszámom kapásból, majd belevetjük magunkat New York külterületeinek sötét világába. Arra megyünk, amerre visz az út, s amerre egyre inkább eltűnik az emberi kéz alkotta vidék a repedezett betonutakon kívül, amik a kilométerek múlásával egyre öregebbek és elhagyatottabbak lesznek. Pedig az ember azt hinné, hogy egy ekkora város körül nincsenek ilyen kihalt vidékek, erre tessék, elég megtalálni az első erdős tájat.
A versenyünk nem tart annyira sokáig, hiszen akad egy kis zavaró tényező a fejünk felett gyülekező felhők képében, melyek hevesen kezdik tépkedni a fölénk tornyosuló ágakat, melyek szinte egy-egy nagyobb lökésnél már hidat képeznek a fejünk felett. Jelzek hát, hogy álljunk meg egy pillanatra.
- Oké, akkor beszéljük meg, hogy egy kis esőtől még nem állunk meg, de ha már túl nagy lesz esetleg jéggel, akkor húzódjunk félre, amíg csillapodik. - jegyzem meg, mielőtt még végighallgatnám az érdekes telefonhívást. Ami önmagában nem is az egyáltalán, nekem azért szöget üt a fejembe.
- Úgy beszéltél, mint aki hazajár a vonal túlsó oldalára. Én nem pont így hívtam volna mentőt. - mosolyodok el várva a pontosító válaszára, de ha nem érkezik, az sem okoz problémát. Úgysem azért vagyunk itt, hogy minden apró szünetünkben belekérdezzek az életébe. Most túl nagy az adrenalin löket ahhoz, hogy másra komolyabban gondoljak.
- Még szép! Na de várj, ezt figyeld. - villantom fel váratlanul a motor reflektorát, ami olyan erős, hogy nem csupán az előttünk levő útszakaszt világítja meg, de még odafent a fák lombkoronáinak is jut a fényáradatból.  
- Drága cucc volt bele, és nem is használom sűrűn, de azért az ilyen alkalmakkor jó vele menőzni amellett, hogy hasznos. - vigyorom szélesen terül el a sisak alatt, mely hamarosan újra elsötétedik, mikor lecsapom annak üvegét. A motor felberreg, majd újra nekivágunk az ismeretlen utaknak.  
Csak haladunk előre kacskaringós, magányos utakon, mikor is az időérzékem teljesen elveszik. Nem tudom, mennyi ideje roboghatunk, azt sem tudom, hogy merre járhatunk. Egy valami biztos. A szél borzalmassá válik, s az eső egyre nagyobb cseppekben hull ránk amellett, hogy egyre több villám cikázik el felettünk, egyre erősebb dörrenésekkel. S mire egyáltalán ennek a gondolatnak a végére érek, addigra már halk, de erős koppanások záporoznak a motoromon. A fényben nem nehéz kivenni az apró jégdarabokat. Az baj! Intek gyorsan Richardnak, hogy ideje megállni, de ezt nem pont a sáros út szélén terveztem, hiszen az erős reflektorom mintha a mellettünk levő rét belseje felé megvilágítana egy házat. Hátha akad ott valami menedék a járműveknek, gondolom én, ezért arra veszem az irányt eléggé sietősen. A látvány azonban ezekben az órákban egészen különleges lesz, hiszen egy lepukkant farmház néz velünk farkasszemet, mint amit egy ideje elhagyott volna már annak lakója. Mellette egyik oldalról műveletlen szántóföld, a másik oldalon pedig egy széles és magas istálló, ahova a motorom és Richard járgánya is befér. Nem is kérdés, egyből odairányítom magunkat.

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Speed it up! 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Speed it up! D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Speed it up! 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Speed it up! 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
322
★ :
Speed it up! Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
TémanyitásRe: Speed it up!
Speed it up! EmptySzer. Jún. 29 2022, 22:29

- A legjobb idő a felfedezésükre. - tény, hogy én is így szoktam felfedezni a várost időnként. Kicsit túl méretes ahhoz, hogy minden zugát ismerjem, igaz, nem is akarom.
- Még szép, azért van! - egész jó ötlet lenne ehhez terepjárót használni, viszont annyit magánéletben nem vagyok terepen. Felfedeznivaló legfeljebb a páciensek lennének, a műtőasztalon, vagy a végtelen mennyiségű adminisztráció, amit mindig letolok más torkán, vagyis fizetve van ezért, hogy elvégezze.
- Nem zsaru vagyok, hogy számon kérjelek. - vigyorodom el. Az meg, ahogy kinéz, és aki lehet valójában, sosem a külsőnek adok. Szééép, nagyon szépen körített, hogy kivegyen belőlem valamit. Jól forgatja a szavakat. S inkább válaszolatlanul hagyom, meghagyva számára azt, hogy ha nem akar beszélni arról, mivel foglalkozik, nem faggatom. Nem az első esetem lenne, hogy szólok, figyelmeztetek valakit, hogy ott álljon meg a válaszban, ahol van, mert különben akkor cselekednem kell.
- Főleg, ha eszméletlen a vezetője - bólintok. Szerencsém volt, mint ahogy a sofőrnek is. Elég beszédes a srác, könnyebbé téve a beszélgetést. Amiért hálás vagyok neki, mert annyira nem vagyok a szavak embere. - Ha belegondolok, most éppen mi is gyökerek vagyunk, a túlzott gázpedál nyomogatással. - vigyorodok el féloldalasan. Sosem érdekel, kinek mi a véleménye rólam.
- Ha adsz elérhetőséget. - már az alapján is vissza tudom keresni, mennyire lenne probléma a bandában, bár a végső szót úgysem én mondom ki, nem én vagyok ott az alfa dog. És elég jól suhan a kétkerekűn, hogy legyen lehetősége még jobban kiengedni a gázt és a gőzt is, feltolva az adrenalint. Nekem személy szerint semmi bajom az illegális versenyekkel, totál jó adrenalin löket. A terep sokkal jobb, azzal semmi nem ér fel.
Féloldalasan rámosolygok arra, némileg cinkosan, hogy neki sem okoz gondot, ha egy kicsit hajnal felé esik haza.
A gőz nagy része végre kezd kimenni a fejemből, amit csak addig toltam félre, míg szocializálódtam. Nem igazán van értelme máson levezetni a gőzfeszkót, annak nem a legjobb következményei szoktak lenni, s szegény srácnak semmi köze ahhoz, ami felgyűlt estére bennem. Igazából nem is kéne, hogy felgyűljön, az emberek tesznek és gondolnak hülyeséget, így ahogy a gázt taposom, úgy hagyom el a gondolataimat, s végre megint üres a fejem, legalábbis nagy része.
Látom az alakot, aki érdekes adja magát az út szélén, meg is jegyzem a mérföldkövet, amerre éppen van, s majd ha megállunk, adok le infót, hogy menjenek érte, mert a végén palacsinta lesz. Itt nincs akkora forgalom, hogy legyen esélye, de ha meg egyedül marad, nem a legjobb... ha viharba kerül. Merthogy nagy az esélye, hogy el fogja érni a gyülekező felhő terhe, ha továbbra is ilyen sebességgel halad.
A lökést érezve máris látom, hogy a srácot is elkapja a huzat. Ennek a vágtának azt hiszem, most vége van. Az ipséhez is kellene egy mentő, azt hiszem, így becsorgok a motor mellé, lehúzom az ablakot, miközben a mentőket hívom, egészen pontosan az egyik ügyeletest a kórházból.
- Eléggé úgy néz ki. - nézek a srácra. És lám, nem csak én vagyok őrült. Ha neki nem gond, hogy esetleg nem csak a térde lesz flazúros, nekem aztán mehet. - Mehetünk tovább. Erdő, dombok, nincs meglepetés árok, hacsak valaki nem döntött úgy, hogy kedve támad a betonkemény utat kettévágni. Indulhatunk, csak előbb hívok a barátunknak egy mentőt, mert érdekes hajnala lesz. - életet menteni esküdtem fel, és jobb, ha mentő látja el.
- Helló, Maggie, itt Richard. - Maggie szeret szájalni még telefon közben, kivéve, ha dolgozik. Vagyis akkor is.
- Neked is szép éjjelt, Rick. Bertie hogy van, eleget idegelte már a szomszédokat? - mindig elfelejti a szárnyas nevét, már inkább nem javítom ki.
- Nem éppen, ő éppen szerintem szarrá csipkedi az asztal szélét idegében. Amiért hívlak, hogy egy kóbort kéne begyűjteni. Jön egy vihar, és nem feltétlenül a légnyomás miatt lett imbolygó. - bemondom a mérföldkövet, ahol láttuk.
- Megyünk édes, jó viharnézést! - merthogy a szél behallatszik, ahogy bevág az ablakon. Mire megszólalhatnék, addigra bontja is a vonalat, de a fiúkák még bent marad. Sebaj, hogy Maria és Catie éppen a főmentősök...
- Bele, az ismeretlenbe? - nézek a srácra. - A szél dél-délnyugati irányú, a fákat megcsavarja. Mögötted megyek, bedobva a reflektort, így belátod jobban az útszakaszt. Hacsak.... - nem akar adrenalin löketet, még nagyobbat, nem sajnálva, hogy esetleg gondja esik a motorjának. Rá bízom a döntést.
elkövette pixelguts & thunder
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Speed it up!
Speed it up! EmptyCsüt. Jún. 16 2022, 18:33


Richard & Angelo
“If one day the speed kills me,
Do not cry because I was smiling.”

- Mondhatjuk így is. Jó egy kicsit csak a vezetésre figyelni este, és csak menni előre a nagyvilágba. New Yorknak meg például a benzinkút utáni területeit nem is igazán ismerem, szóval egy kis felfedezésnek is tökéletes ez az éjjel. - vázolom fel a gondolataimat, amik igazából spontán kísértettek meg akkor, amikor felültem a motorra. Gondoltam arra is, hogy megállok valami útszéli nonstop boltnál, aztán veszek magamnak kaját, és valami kilátónál betolom magamba. Az is megfordult a fejemben, hogy iszok valamit valahol – persze alkoholmenteset -, aztán tessék, mi lett belőle, rábukkantam egy sorstársra.
- Egy SUV? Eeeejha! Azt is szoktad terepen használni, vagy azt jobban félted, mint ezt a kicsikét? - biccentek az ablakon túlra, ahol a járgányok már tűkön ülve várnak minket. Egy kis benzinre azért a gazdáknak is szükségük van!
- Függetlenül attól, hogy szeretem a sebességet, azért nem vezetek meggondolatlanul. Nem iszok közben, nem előzgetek felelőtlenül és hasonlók. Mondjuk így elsőre... - pillantok végig Richardon oldalasan. - Te sem éppen olyan alaknak tűnsz, aki állandóan dacolna a törvényekkel. - sőt, elnézve őt, egészen tisztességes férfinek tűnik. Aztán meg ki tudja? Én például épp az ellenkezőjének tűnök, ami valahol igaz is, mégsem vagyok egy hidegvérű, érzéketlen gyilkos, akinek senki és semmi nem számít.
- Uhh, azért egy kamionnal ütközni szinte felér egy halálos ítélettel, szóval nagy mázlid volt neked is. Még az a szerencse, hogy észnél voltál, és nem pánikoltál be. Mondjuk amennyi gyökér megy az utakon, kell is az, hogy totálisan jelen legyél, ha vezetsz. - vázolom fel két harapás között. Tetszik ez az esti nyugalom, amikor nem kell sietni sehova sem, hiszen nem dolgozom holnap, s amikor könnyeden belemerülhetünk egy számomra nagyon is érdekes témába. Hiába vannak itt már ismerőseim New Yorkban leginkább a pankráció miatt, az ilyen spontán dolgokat azért semmi sem írhatja felül.
- Hát ha a jövőben lesz esetleg egy ilyen móka, amire te is hivatalos lennél, akár versenyzőként, akár vendégként... Azért gondolj rám. - jó, azért ilyen hamar nem dobnék be egy telefonszámcserét, de ami késik, az nem múlik. Az esténk úgysem ér itt véget, hiszen hamarosan eltakarítunk magunk elől minden szilárdat és folyékonyt, aztán már szedjük is lábunkat kifelé.
- Áhh, én sem aggódok, engem nem vár otthon senki. Egyedül lakok, aminek vannak előnyei, meg hátrányai is. Bár gondolom ezeket neked annyira nem kell bemutatnom. - közben előkapom a telefonom, és bepötyögöm a szerelő számát, ami a jövőben még nagyon hasznos lehet. Szeretem néha felfrissíteni az én kicsikémet, nehogy véletlenül valami baja legyen, főleg, ha ilyen tempóban bőgetem meg. Lassan bemelegítjük mindketten a motort, s hamarosan újra a sebesség szárnyain szállunk. Eleinte lassabb tempóban, aztán mikor megadjuk egymásnak a jelet, ismét elengedjük a szépségeinket mindketten, hadd széguldjanak! Egyre lakatlanabb vidékek felé futnak a kerekek, ahol már messze jár az áram, vagy bármi olyan, ami a civilizációra utalna az úton kívül. Ezért is tetszik annyira, mert ezeken a részeken már szinte a madár is csak hátrafele jár, senki sem jön velünk szembe. Kivéve azt az egyetlen alakot, aki különös járással csak megy és megy előre az út szélén, szinte észre sem véve minket, meg sem rezzenve a jelenlétünktől. Túlságosan sokat persze nem láttam belőle, annyit azonban sikerül leszűrnöm, hogy esélyesen drog hatása alatt lehetett. Az pedig nem tudom, hogy kerülte el a figyelmem, hogy a fejünk felett igen csak kemény felhők kezdtek el gyülekezni, amiknek viharos szele az egyik éles kanyarban kap el minket. Érzem, ahogy húzza oldalra a motort, ezért is lassítok le, s egy intéssel jelzek Richard felé, hogy egyetlen pillanatra álljunk meg az út szélén. Mellettünk szorosan egy fenyves kapaszkodik a viharos égbolt felé, ahol a szél kísértetiesen zúg keresztül. Valójában mesés az egész hangulata.
- Nem akarok vészmadár lenni, de szerintem vihar közeleg. - csapom fel a bukósisak elejét, mikor Richard már elérhető közelségben lesz. - Nem mintha nem mennék tovább szívesen... - vigyorodom el. - Mi van erre amúgy? Csak erdő? - kérdem, miközben kezem kinyújtom az előttünk levő út felé.

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Speed it up! 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Speed it up! D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Speed it up! 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Speed it up! 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
322
★ :
Speed it up! Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
TémanyitásRe: Speed it up!
Speed it up! EmptyCsüt. Jún. 09 2022, 21:14

- Hát... reggel még nem igazán gondoltam, hogy száguldozok egyet, estére már nagyon vágytam rá - mosolyodom el féloldalasan. - Feszkólevezetésnek használod?
Nem a műtés az, amikor egy rendes polgár már pánikolna, vagy a sokktól mozdulni sem tudna, akkor vagyok elememben. Sosem tagadtam, hogy kontrolmániás vagyok, ám nem az élet összes területén. Ezért is vágyom már vissza a terepre.
- Ötvenet? - sandítok rá. - Ráülsz a cicára és elborul veled. De felőlem lehet ötven is, ha beléd fér  - vigyorgok. Értem a viccet, vettem a lapot, főleg, hogy egyáltalán nem úgy néz ki, mint aki minden este kanapén ücsörögve chipset eszik , és nézi a tévét.
- Van egy SUV-om - ha már Hammert nem akarok magam alá, az már igazi puccolás lenne, tökéletesen elég az terepre, sőt, szükséges is. Volt sedanom is, amiben nem igazán éreztem jól magam, így végül egy látszat szörnyre tettem le a voksom, amivel szintén lehet aprítani a jónépet, ha meglátják, arrébb állnak.
Érdeklődéssel nézek rá. Elég torz lehet a lelkem, ha balesetek fel tudnak lelkesíteni, lekötni a figyelmemet. Traumatológusként alap, hogy legyen valami beütés, különben hamar kiesik az ember.
- Akkor egészen jól megúsztad. Annak ellenére, hogy átélni nem kis dolog lehetett.
Vagyis hát, utána, mert akkor az ember fel sem fogja, és ha nem adja át a gyeplőt az ösztönöknek, akkor ott is marad. Tény, az elemekkel nem lehet viccelődni.
- Volt - bólintok. Ha egy bomba robban a Hammer alatt, az annak számít? Akkor kivonódott a banda a forgalomból egy időre, és rohadt nagy mázlink volt. - Egy kaminos rosszul lett az úton. Én meg pont előztem...még meg tudtam állni satufékkel, amikor megláttam, hogy közeledik felém a jármű - elé nem megyek, az biztos, ha véletlenül a gázra tolja a lábát. Inkább előttem, mint mögöttem. Persze, ha éppen egy másik kamion jön ezerrel, akkor annyira nem jó ötlet. Piszok mázlija, hogy ott voltam, kétszer élesztettem újra, mire jött a mentőhelikopter, nagyon szerencsésen megúszta.
- Valami azt súgja, hogy volt részed abban, hogy a jutalom a zsebedet melengesse - vigyorgok újfent, a mézt beleimádkozva a pohárba, mert a fele már megkristályosodott. Jusztse fogom feltépni az egészet, gebedjen meg a zacskó.
Nézem a slungot is, amivel betolja az első hot dogot. Ilyenkor a nyári hot dog evő versenyek idéződnek fel bennem, sosem vettem részt benne, egy időben azzal szórakoztattam magam, hogy nézegetem, de helyette inkább sárkányt eregettem nagyapával, vagy cingával száguldottam le a domboldalról, szétterpesztett lábbal, üvöltve, mert már akkor is odáig voltam a sebesség mámoráért.
- Szoktak lenni jó mókák, persze, nem mindegy, kikkel - vannak nagyon zűrösek, és vannak nagyon bandák, és vannak, akik elég nyitottak és ha nem is jelentgetik be a gyorsulási versenyt, igyekeznek kevés balesetet okozni. Az én bánatomra. Sajnos nem tudom megtagadni, melyikben is vagyok jobban elememben.
- Annyira nem földes - azt nem bírná a sznob kocsim. Ellenben alig figyeli bárki is, a rendőrség inkább kerüli, s nem az alvilág miatt. Hagynak élni mindenkit. - Ha lenne is, most fülig érne a szája, hogy pizsipartit tarthat a csajokkal - merthogy nem fogok egyhamar visszakanyarodni, van még mit szellőztetnem a fejemben. Fejemből. - Ahogy látom, te sem aggódsz ezen odahaza.
Egy "egészsedre" válasszal reagálok, s mivel presszókávét kértem, két korty, s lent is van a tartalma. Üresen csak azért nem iszom, mert némelyik olyan savas, hogy a rozsdát le tudnám maratni vele.
- Manhattan-ben is vannak jók, de van egy, Queensben, a nyugati részén. Joey. Ha gondolod, megadom az elérhetőségét. A kocsimat oda viszem mindig, és amit a mocikkal művelnek, az álom - ha valaha lesz kétkerekűm, velük rakatom össze. Az új motorok nem érdekelnek.
Kipittyentem a kocsit, s még várom, míg jól beizzítja a kétkerekűjét, hátha most jön elő a randevú a csirkével utóhatása. Nem mondom, éltem volna, ha a házibarátom csapódik neki, de valahol mégsem. Hiányozna a mindenre is kíváncsi jelleme.
Nem hallok semmit a motoron, így felhúzom az ablakokat, amiket egy kicsit lehúztam, hogy levegő is jöjjön, és halljam a motort is, s kikanyarodok az útra, hogy aztán pár száz méter után már le is kanyarodjunk jobbra.
Nincs közvilágítás, annyit látni, amennyit a gépek világítanak meg, s ez az igazi kihívás, mert ugye az éji vadak is merészebbek itt, ha netalántán száguldásra adná valaki a fejét.
Úgy állok, hogy mellém tudjon kerülni a motorral, hogy aztán egy bólintásra, egyszerre adjuk a kakaót a motoroknak, amik felbőgve, s egyben megtáltosodva, hogy végre ismét szabadon roboghatnak, rohamtempóban nyalják az üzemanyagot, hogy vigyenek előre bennünket.
elkövette pixelguts & thunder
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Speed it up!
Speed it up! EmptySzer. Jún. 01 2022, 16:03


Richard & Angelo
“If one day the speed kills me,
Do not cry because I was smiling.”

- Akkor ezek szerint pontosan az volt a terved erre az éjjelre, hogy megpörgesd a kicsike kerekeit? Gondolom te is úgy vagy vele, hogy az esti vezetés kikapcsol, és kicsit leviszi rólad a feszkót. - bökök a járgánya felé. Sokan nem értik, hogy mégis mi élvezet van a vezetésben azon kívül, hogy gyorsan elviszi az egyént egyik pontból a másikba. Az ilyeneknek nem is lehet ezt elmagyarázni, erre az érzésre születni kell, s szerintem Richard pont jó csillagok alatt látta meg a napvilágot.
- Ötvenet is be tudnék zabálni, de hát próbálok kulturáltan viselkedni. - biggyesztek hozzá egy szélesre húzott mosolyt. Nem vagyok éppen mag- és salátaevő, de azért figyelek arra, hogy mit viszek be a szervezetembe. Szeretek bűnözni, nem is kicsit, de azért ezt nem illesztem be a mindennapokba, különben magamat ismerve hamar elvinne az idegroham.
- Van talán egy városba járós autód is ezen kívül? - mert hát lássuk be, egy olyan ember járgányai sokkal jobban érdekelnek, aki hasonló szenvedéllyel fordul hozzájuk. Itt New Yorkban még nem olyan nagy az ismeretségi köröm, mint amit Rómában építgettem ki az utóbbi években, de hát az ilyen kellemes véletlenek sokszor nagyon izgalmas helyzeteket szülhetnek.
- Amióta volt egy fasza kis balesetem. - válaszolok, mikor megindulunk befelé. - Mocskos nagy vihar volt még Rómában pár éve, de olyan, ami kurva nagy széllel és jégesővel jött. Na hát engem meg útközben kapott el, én meg gondoltam magamban, mit árthat egy kis vihar... Hiszen még fasza is esőben vezetni. Na hát épp egy hosszú mező volt két oldalt az úton, aztán megdobta a szél a motort, enyhén átmentem a másik sávba, és sikerült elkapnom a szembe jövő autó szélét. Ki is csúsztam faszán, de szerencsére nem lett nagyobb bajom, a kocsiban levő házaspár meg teljesen sértetlen maradt hála égnek. Szóval azóta azért kicsit jobban meggondolom, milyen időjárásban is bőgetem a kicsikét. Neked volt már baleseted? - kérdem tőle talán akkor, mielőtt a pulthoz érnénk. Eléggé hamar lerendezzük a rendelést, és letelepedünk az egyik asztalhoz. Kihalt most a benzinkút, így nem kell megverekednünk a helyekért sem.
- Rómában részt vettem pár versenyen a városban is, meg azon kívül is. Olyanon is, ami csak az élvezet miatt volt megrendezve, meg olyanon is, ahol igen csak fasza volt a pénzjutalom... - felelem némi sejtelmes éllel, miközben összekotyvasztom magamnak a kávét a cukorral és a tejszínnel. Pillanatokon belül betolok közben egy hotdogot, de hát ezeknél pont nem a méret a lényeg, és egy ilyen kaliberű alak, mint én, hamar képes elpusztítani.
- Nemrég érkeztem csak New Yorkba, szóval még ismerkedek az itteni közeggel. Újként azért nem annyira egyszerű elcsípni az ilyen “rendezvényeket”. - teszem láthatatlan macskakörömbe az utolsókat, és olyan érzést rakok a végére, mintha utalgatnék arra, hogy esetleg Richard csiripelhetne, ha tud valamit. Én nem vagyok túlságosan titkolózó, de ez minden bizonnyal hamar lejött már neki. Még ha álruhás rendőr is lenne, ennyi infóból nem nagyon tudna megfogni, de hát nem vagyok paranoiás szerencsére.
- Földes út? Azt nagyon adnám. Úgyis kicsit magányosabb helyek felé akartam vezetni, ahol nem nagyon találkozok másokkal. Na és téged meddig engedett el az asszony? - kérdem felröhögve. Részemről nem kell itt ücsörögnünk egész éjjel, így viszonylag hamar eltűntetek magam elől mindent, s odahajítok Richardnak egy hálálkozó “köszönöm”-öt.
- Nem tudsz itt valami megbízható műhelyt, ahol foglalkoznak motorokkal is, és faszán dolgoznak? - ezt már kifelé menet kérdezem tőle. Elfoglalom aztán a trónom, majd megbőgetem a kicsikét, s biccentek Richard felé, hogy vezessen bátran, én követem. Egyelőre legalábbis... Aztán jöhet a gyorsulás!

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Speed it up! 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Speed it up! D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Speed it up! 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Speed it up! 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
322
★ :
Speed it up! Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
TémanyitásRe: Speed it up!
Speed it up! EmptySzomb. Május 21 2022, 20:51

A jelenségre inkább nem mondok semmit, a vigyoron kívül. Sokféle anomáliát átéltem már, eggyel több, vagy kevesebb... nem igazán értem rá akkor foglalkozni vele, mert valahogy mindig a legnagyobb és legrizikósabb dolgok kellős közepén kellett megjelenniük. Sokkal inkább javunkra használtam fel.
- Látszik a tartásodról - amikor leszállt a gépről, látni lehetett rajta, gyakorlott szemem van ezekhez, elég az állás, tartás. Más van egy boxolónak, más egy harcművészetet gyakorlónak, s egy katona vagy védelmis állását is fel lehet ismerni.
- Egy ideje együtt vagyunk már - vigyorgok továbbra is, nem kötve az orrára még, hogy ki vagy mi is vagyok. Ha valaki régóta vezeti a járművét, szinte eggyé válik vele, így erre fogom.
- Ez csak a sebességet szereti, nem városi tötyörgésre tervezték - ezért is suhanok vele éjszakánként. Valahogy jobban is kedvelem az éjszakai suhanást, a nappali idióták és kocasofőrök, a mazsolákkal együtt, pont nincsenek az úton, hogy vakmerő ostobaságukkal a kerekeim alá pofátlankodjanak.
- Egyet? - nézek rá. - Amit itt árulnak, hármat fogsz felfalni. Vendégem vagy.
Nekem furcsa ez az ipse. Mindenre olyan alapos magyarázatot ad, mintha vallatnám. Sosem voltam és akartam mester lenni benne, gondolom, gyárilag ilyen, hát hagyom.
- Az az igazi kapcsolat. Apránként építgetni, szépítgetni. Nem az első tulaja vagyok, és apránként sikerült helyrevágnom. Repeszt is, mint a fullánk.
A felajánláson elgondolkodom, ám olyan territoriális vagyok, hogy előtte tuti körbejelölném a mociját, azt meg gondolom sem ő, sem a mocija nem díjazni, így azt válaszon kívül hagyom.
- Nem lenne rossz kihívás - azt azért nem kívánnám, hogy lebukás esetén felkerüljön a rosszcsont listámra, de azt sem mondom, hogy nem voltam már páron. Idősebbnek lenni, ide vagy oda, itt már a tapasztalat az, ami előnyt az ifjúkkal szemben.
- Idén lesz hat éves, három éve van nálam - vagy kettő? Mindenesetre kárpótlásként veszem, ha már nincs adrenalin élmény, mert a traumatológia nem adta meg, legalább így legyen. Ez sem lett igazi kárpótlás, de hagyománnyá nőtte ki magát.
Elvigyorodom.
- Mióta zavar egy kis vihar? - tény, hogy terepen nincs más választásod, de azért nem szeretném élő villámhárítónak.
Kávéra vágyom, nem, mintha az adrenalin ne dobott volna meg, de ez még mindig édeskevés, mint amit a terepe élek, éltem át.
A szokásos formaságok után kikérek öt hot dogot, két kávét, az enyémhez viszont mézet markolok fel, a cukorral ki lehet kergetni a világból.
Ahogy leülünk, bár inkább állnék, ülök eleget, ha az irodában, vagy a kocsiban vagy mocin ülök, így nekem állva is jó, megszoktam műtét közben.
- Csak nem szoktál te is időnként nem megszokott helyen túráztatni a motort? - hallottak már cifrábbakat is az eladók itt, de azért ami illegális, az illegális. Nem tart semeddig sem "utalgatni". A méz meg persze rohadtul ragad, de nincs kedvem most malackodni, inkább tönkreteszek két szalvétát.
- Van egy leágazás, jobbra, ahol különösen jól lehet száguldani - mert mindent kipróbálok, amit csak lehet, kereten belül. Meg időnként kicsit kívül is.
elkövette pixelguts & thunder
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Speed it up!
Speed it up! EmptyHétf. Május 16 2022, 19:28


Richard & Angelo
“If one day the speed kills me,
Do not cry because I was smiling.”

Borzalmasan hiányoznak az ilyen éjszakák, és ezt most érzem igazán, mikor a szél cibálni kezdi a ruhámat, beszökik a sisak alá, s szinte a bőrömön érzem, ahogy kettéhasít a sebesség. Ahogy a szívem gyorsabb tempóra kapcsol, ahogy az adrenalin szétárad... Rómában több haverom volt, akikkel már régóta lógtam együtt, s olykor rendeztünk pár békés versenyt, csak hogy kiengedjük a fáradt gőzt. Itt azonban erre eddig esélyt sem láttam. Ismerek ugyan pár arcot, de azért egy ilyen gyorsuláshoz sokkal, de sokkal több kell... Például egy olyan magányos éjszaka, mint a mai, s egy kósza véletlen, hogy két férfi ugyanazon a helyen legyen, ugyanazokkal az ösztönökkel.
Nem tart sokáig a gyorsulásunk, de pont elegendő arra, hogy megadjuk magunknak a kezdő löketet. Egy madár ugyan közbeszól, de szerencsére nem történik tragédia egyikünknél sem.
- Ne is mond... Pár napja olvastam egy cikket, hogy New Yorkban néhol teljesen megbolondultak az állatok az utóbbi hetekben. - bár hogy mennyi volt igaz ezekből a rejtélyes cikkekből, az már kérdéses. Egy gondolatot azért megért.
- Azért ez a reflex nem annyira született velem. Bokszolok, és abból sokkal többet lehet tanulni, mint az ember gondolná. Nem csak agyatlan zsákpüfölés és egymás elverése a lényege. Eléggé faszán javítja a reakcióidőt, amit például a vezetésben is jól lehet kamatoztatni. Eleve nem vagyok éppen egy csiga az utakon... De hát ahogy láttam, te sem! Elég jól kézben tartottad a kormányt, pedig aztán ekkora sebességnél könnyű elveszíteni az irányítást, de a te járgányod meg sem rezzent. Biztosan hiányzott már a kicsikédnek egy kis tempó, nem igaz? - biccentek az autója felé. Szép darab, mondhatom, s hamarosan én is megnézem azt magamnak.
- Benne vagyok! De akkor már toljunk be egy hotdogot is, túl jól néz ki a képen. - mutatok egy széles plakát felé, amin egy ínycsiklandó hotdog néz velünk farkasszemet. A vacsorám úgyis elmaradt eddig, s ezt most érzem meg igazán.
- Ez a szépség talán öt éve van meg, azóta mindig csiszolgatok rajta, újítgatom és vigyázok rá. Amúgy nagyjából kilenc éve van motorra jogsim, és attól kezdve mindig volt valami, amivel gurultam. Ki is próbálhatod majd, ha szeretnéd. - ejtem el a halk bizalomnak a jelét. Azért sosem voltam egy paranoid alkat, aki mindenkiben a rosszat keresné, és ezt most sincs így. Nem tartok tőle igazából, hogy megfújná a motoromat, azért egy ilyen helyen úgyis hamar a nyomára bukkannának bárkinek. Hagyom hát, hogy alaposabban szemügyre vegye, aztán ha végzett, átterelem magunkat az ő járgánya felé.
- Így elsőre simán azt mondanám amúgy, hogy közöd van az autóversenyzéshez. Akár illegális módon is. - mosolyodom el szélesen. - Hány éves a kicsike? - paskolom meg a hátulját óvatosan. Még a tapintása is kellemes! Én is kinézelődöm magam, aztán ha kielégítettük a kíváncsiságunkat, biccentek is a benzinkút kajáldája felé.
- Részemről mehetünk. Talán még a vihar előtt tovább tudunk majd indulni. Eléggé mondták éjjelre a szar időt. - ami ugyan annyira nem akadályoz remélhetőleg, bár tomboló szélben és villámok közepette nem lenne célszerű a gyorsulás. Sőt, egyenlő lenne egy halálos ítélettel, főleg ezeken a kanyargós utakon. Ám próba szerencse!  

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Speed it up! 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Speed it up! D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Speed it up! 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Speed it up! 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
322
★ :
Speed it up! Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
TémanyitásRe: Speed it up!
Speed it up! EmptyKedd Május 10 2022, 22:47

Vigyorgok, egyre szélesedik az a mosoly, ahogy nekilendül a gyorsuláshoz szokott batár alattam, s falni kezdi rohamtempóban az aszfaltot, s a fények csíkokká olvadnak össze a látómezőmben. Látom a szemem sarkából, merre tart, és ezt élvezem igazán! Abban semmi izgalom nincs, ha egyértelműen tudni, ki vezet. Akkor sem, ha éppen én. Éppen a bizonytalanság az egyik legnagyobb izgalom benne!
Látom a táblát, ám nem foglalkoztat, egészen addig, míg meg nem látom, hogy jelzést ad le. Előbb arra gondolok, hogy baj van, aztán rájövök, s visszavillantok felé, hogy adás véve, bekanyarodunk.
Nem kell a gyorsulásnak hosszúnak lennie, azt legfeljebb terepen viselném el, amikor az a kihívás, hogy ne boruljon az ember orra a járgánnyal, vagy ne kezdjenek el dagonyázni (vagy ne akadjon fel egy kiszögellésen, mint tavaly Howard. Az bekerült a dicsfalra).
Vesze a fékezést is, egyből a visszapillantóra pattan a tekintetem, s befékezek, hogy mögé kerülhessek, ha gond van, ne másszon már át rajta egy kamion, ha nem muszáj. Máshogy is lehet teljesen más dimenzióban éreznie magát, ne így tegye már. S ha valóban gond van, mázlija van, egy orvos máris rendelkezésre áll.
De nincs vész, csak egy öngyilkos-jelölt tollas vetett véget élte röppályájának, s se neki, se a gépnek nincs olyan nagy baja. De azért szerencse, hogy a benzinkút közel van.
Beállok előbb a parkoló felé, ha mégis szükség van segítségre, akkor ne a kút mellől kelljen rohangálni holmikért.
A vigyor azonban mindent elmond, ahogy meglátom, kiszállva a kocsiból.
- Azt inkább ne, mert lesz még részed ilyenben - viszonzom az arckifejezést.
Megnézem a holt testet, aztán rá, keresve sérülést, de egyelőre így nem látok.
- Fejbe is találhatott volna - csak hogy bíztassam, és ez látszódik is az arcomon, s hallani a hangomon. Azt az elhajítást azért megnézem, mert azért csak egy állat volt, aztán lapozok. Kicsit sem belegondolva, mit tennék az én jómadarammal időnként, amikor éppen picsa. Aztán meg hiányolnám, és bosszankodnék, hogy az egész lakás hozzá lett igazítva, hogy legyen hol trónolnia a nagymadárnak.
- Rick - viszonzom a kézfogást. - Mi az hogy!
Elvégre ezért is jöttem ki, a gázra taposni, s még jó pár kilométer vár erre ma éjjel, mert ki akarom engedni a gőzt.
- Vendégem vagy egy kávéra - nézek rá. - Azért az a reflex a madárral - nem semmi, mutatja a ránézésem.
De előbb a motorja, azt meg akarom nézni magamnak. Rá is mutatok a járgányára, s ha biccent, akkor körbejárom.
- Ez igen- nagyon élném a motort, és az övé az álmok netovábbja. - Mióta gurulsz vele? - guggolok le a moci mellé, mert onnan is alaposan szemre akarom vételezni.
elkövette pixelguts & thunder
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Speed it up!
Speed it up! EmptyHétf. Ápr. 25 2022, 20:58


Richard & Angelo
“If one day the speed kills me,
Do not cry because I was smiling.”

Az ujjbegyeim szinte izzani kezdenek, mikor már csak másodpercek választanak el attól, hogy a lámpa végre zöldre váltson át. Bevallom, csalódás lett volna, ha a mellettem álló egyszerűen csak figyelmen kívül hagyott volna, de hát úgy látszik, hogy ezen a magányos éjjelen nem csak nekem van szükségem arra, hogy a sebesség hátán lovagolva kicsit leengedjem magamból a megfáradt gőzt. Ez amolyan férfi dolog. A nők elmennek fecsegni, vagy betolnak egy doboz jégkrémet, mi meg dacolva mindennel és mindenkivel egyszerűen csak rátaposunk a gázra.
Mikor a szemeimről már zöldellő fény tükröződik vissza, a motorommal együtt úgy robbanok ki a helyemről, mint akit üldöznek. Egy filmbe illő jelenet elevenedik meg az utakon, főleg mert fej-fej mellett haladunk, s olyan szoros a verseny, hogy most hirtelen el sem tudnám dönteni, hogy az esetek hány százalékéban volt valamelyikünk előrébb. De azt hiszem, ez most nem is igazán számít, legalábbis nekem nem. Élvezem, ahogy egyre kevesebb épület suhan el mellettünk, s ahogy egyre jobban hatolunk beljebb a természetet átívelő utakon. A fák villámsebességgel száguldanak, s az utcai lámpák is egyre nagyobb árnyékot hagynak maguk között, ahogy nő közöttük a távolság.  
Egy széles tábla figyelmeztet hamarosan, hogy két kilométer múlva egy benzinkút következik, én pedig a verseny közben szakítok egy leheletnyi időt arra, hogy kinyújtott kezemmel jelezzem társamnak a célunkat. Vagy legalábbis az első célt, mert igazából onnan is folytathatjuk, de az én kicsikémnek nem ártana egy kis vacsora.  
Nem sokkal a benzinkút előtt azonban kénytelen vagyok fékezni egy eléggé erőset, ugyanis egy madár úgy gondolta, hogy épp előttem fog repkedni, csak szerencsétlen nem volt képes arra a gyorsaságra, amit én produkáltam, így faszán belecsapódott a lábam és a motor közé. Nos, tudjuk, hogy ott milyen forróság van... Lemaradva versenytársamtól - vagy legalábbis szerintem lemaradva – gurulok be a benzinkúthoz, ahol az egyik kútnál megállok, s lepattanok a motorról.
- Azt a kurva anyját! - leveszem a bukósisakot, majd letépem a madár maradványait a motoromról, s egy széles vigyorral lengetem meg azt a levegőben az idegen felé, álljon bárhol.
- Ezt nézd meg, haver! Szánalmas halál lett volna, ha ez a madár okoz egy balesetet, mi? - nem vagyok sem állatkínzó, sem állatbuzi, igazából olyan szinten vagyok, hogy a kutyákat helyesnek tartom, meg is borzolom őket szívesen, de nagyjából ennyi, hidegen hagynak az állatok. Úgyhogy elhajítom oldalra valahova a bokor mélyére, hadd eméssze fel a természet, majd kezemet nyújtva lépek az idegen felé.
- Angelo. - mutatkozok be. - Ez aztán fasza volt! - felelem lelkesen, adrenalintól túlfűtve. - Még egy kör egy kis pihenő után? - biccentek a benzinkút felé, ahol üzemel egy kisebb bolt is.

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Speed it up! 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Speed it up! D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Speed it up! 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Speed it up! 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
322
★ :
Speed it up! Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
TémanyitásRe: Speed it up!
Speed it up! EmptySzer. Ápr. 20 2022, 22:19

Teljesen jól elvagyok ezzel az élettel, még ha nem is lehetek terepen most, akármennyire is kívánkozom vissza. Valahol érzem, nem a koromat, hanem a terepen eltöltött időt a testem azért megérezte. S viaskodom abban, mikor is menjek. Szívem szerint, már holnap pakolnék, ha a megbízás nem töltene még ki pár évet, a megegyezés szerint.
S a legjobb: nincs otthon kötelező kör. Régebben kellett egy asszony, aki meleg ételt tesz az asztalra, s minden egyébbel kielégíti az igényeket. Csakhogy ennek ára van, többek között a korábbi halál, mert hiába ír minden zagyvaságot a szakirodalom, nekem az agyamra menne az, ha még otthon is minduntalan rajtra készen kéne állnom, mert valaki van otthon. Elengedhetem magam. És ez a kettőség, hiszen terepen mindig vagy valakivel, lassan kezd kiborítani. Ha a családom nem lenne, már régen a maradás mellett döntöttem volna, de nagyon el akarom vágni a szálakat, és az akkor működött a legjobban, amikor nem voltam itthon. Egyáltalán. A madár nem érdekel. Felőlem Bora Bora szigetig is elrepülhet, nem fogom visszakövetelni, még örülne is neki. Ja, nem. Háziasított.
Hirtelen kapom oldalra a fejem, mert bár láttam, hogy valaki becsorog mellém, az megszokott, hiszen a másik is megáll a pirosra. Jobb esetben.
Kurvaélet, mázlid, hogy a fegyver a kesztyűtartóban van, öregem, mert már nyúltam volna érte. Reflex, az még van. Így csak egy villanásra ellenséges a tekintetem, aztán átvált érdeklődővé, ahogy meglátom a motort. Sárga irigység? Simán, a motor még nem fért bele az életembe, ott rohadhatna a garázsban.
Aztán felbőgeti a motort, s egy elégedett vigyor ül ki az arcomra, s hasonlóképpen válaszolok én is a kocsival. Mivel azonos irányba tartó sávokban vagyunk, nem kérdés, merre tart ő is, én is, s ahogy feltolja a sisak ellenzőjét, a biccentést látva, bólintok.
Még szép, hogy benne vagyok!
A gyors sebességnél csak a verseny a jobb, az meg bármikor jöhet!
Szélesen elvigyorodom, s mivel az automata váltós lehet tök gazdaságos és könnyű, nekem nem jön be, így a botváltóra helyezem a kezem, rajta várva, hogy zöldre váltson a lámpa, aztán kilövök. Másodpercek alatt lövök ki, s mivel ismerem a zöld idejét, még tartom a sebességet, mert úgy meg bele lehet esni a piroska hibába, s az egyenlő a verességgel.
És vééégreee! Vége a lámpáknak, ráhajtunk a megfelelő útra, s a vezetésre figyelek, s időnként a versenytársra is figyelek. Jóval messzebbre innen, van egy benzinkút, addig bőven van még időnk kiversenyezni, kinek is van nem csak klasszabb járgány a segge alatt, de megfelelő reflexe is, mert én bizony nem sajnálom a kakaót a kislányból.

elkövette pixelguts & thunder
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Speed it up!
Speed it up! EmptyCsüt. Ápr. 07 2022, 20:00


Richard & Angelo
“If one day the speed kills me,
Do not cry because I was smiling.”

Minden egyes alkalommal, amikor a motor berregése felveri az éjszaka csendjét, rám telepedik a nyugalom egy vékony fátyla, ami sikerül kizárni a világ kellemetlen ingereit. Persze, ilyen távol Rómától és a családomtól egyáltalán nem várok megváltást a motoromtól, de bízom benne, hogy a vezetésnek most éppen olyan jótékony hatása lesz majd, mint régen volt. Hogy legalább egy röpke fél órára csak a félhomályba burkolt útra koncentráljak, a száguldozó lámpákra, a csíkokra, a sötétségre, a fényekre, hogy a sebesség hátán egy kicsit kiszaladjak a világból.
E céllal robogok hát le a ház előtti lépcsőn, hogy az oldalsó kapun át elérjem a házsorhoz tartozó garázsokat, melyeknek egyikében az én kicsikém szunnyad, egy mattfekete Yamaha. Beérve ujjbegyemet végigsimítom a hátsójától a fejéig, majd ráülök, s egyelőre mellőzve a kötelező bukósisakot, beindítom a motort.  
Semmi.
Újra próbálkozok hát, ekkor már összébb húzott szemekkel kezdek pislogni, hogy mégis mi a fasz van.
Semmi.
Leszállok, félreállok, megvakarom a fejem, igazítok az egyik alkatrészen, majd kulcs bedug, újraindít.
Semmi.
- A kurva anyádat!!! - kiáltok fel hangosan, felzavarva a közeli halat falatozó kóbormacskát, majd egy jól irányzott rúgással olyat küldök bele bal lábbal az én kicsikémbe, hogy amaz nagy robajjal landol a földön.  
- Működj baszdmeg!!! - fenyegetem meg, mintha ezzel bármit is érnék. Hajlamos vagyok beszélni a motoromhoz, különösen akkor, ha dühös vagyok rá. Feltépem hát a földről, ráugrok - de szó szerint, mintha valami leopárd ugrana a gazellára baszki -, majd adok neki egy utolsó esélyt. S láss csodát! Olyan gyönyörűen és félénken berreg fel a motor, hogy majd megkönnyezem!
- Na végre! - s már húzom is fel a fekete bukósisakot, lépek is a gázra, majd pár kanyar után már végre a kerekeim a betonutat koptatják.  
Hogy merre megyek? Fogalmam sincs. Hogy meddig akarok vezetni? Ki tudja? Csak megyek előre, arra, amerre az érzékeim húznak. S az érzékeim most inkább valami nyugodtabb, sötétebb vidék felé löknének, ami távol van a város éjjeli halk morajától, s ahol nem esznek meg a lámpák nagyjából száz méterenként. Mert hogy most ez történik, én pedig nem szeretném, hogy bevarrjanak, s itt New Yorkban is abból álljanak a heteim, hogy hol besétálok a rendőrségre, hol pedig ki. Tehát a motor újra halk tempóban dalol az egyik piros lámpánál, közvetlenül egy autós mellett. A bukósisak mélyéről amolyan unaloműzésképpen alaposabban szemügyre veszem az igazán fasza kis járgányt, aminek szépségét egy erős bólogatással jutalmazom. Fel is fedezem, hogy a sofőr ülésen egy férfi tanyázik egymagában... S mint azt tudjuk, a férfiak asszony nélkül azért szeretnek odataposni a kicsikének. Úgyhogy ha nem néz felém, abban az esetben intek felé, hogy felfedezzen, s ha ez megtörténik, akkor célzó értékkel megbőgetem motort. A bukósisak elejét felemelem, hogy lássa az arcomon elterülő száguldásra, gyorsulásra és versenyre sóvárgó mosolyt, majd biccentek is az előttünk levő út irányába, ahonnan már elvesznek a közlekedési lámpák, és semmi sem állíthat meg minket. Remélem, partnerre találok ebben az idegenben.

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Speed it up! 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Speed it up! D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Speed it up! 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Speed it up! 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
322
★ :
Speed it up! Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
TémanyitásSpeed it up!
Speed it up! EmptyHétf. Ápr. 04 2022, 22:29

A kelleténél talán kicsit jócskán tovább csorgatom magamra a nagyon forró vizet. Szükségem van rá, mert bár a mostani ügyelet nem volt egy eget rengető élmény, éppen ezért szív le. Nem a karfán való lefolyásra iratkoztam fel a hadsereg listáján, és a mai napon szerintem még a rágógumi is lefolyt volna minden asztallap aljáról. Nem tartok megbeszéléseket olyan rendszeresn, mint a többi osztály főorvosa, az emberek dolgozni akarnak, nem az időt kidobni az ablakon, mialatt a munkájuk meg csak gyülemlik. Amit lehet, heti egy eligazítás alkalmával elmondok, más esetekben meg nyitva áll az ajtóm bárki számára. Kivéve, amikor éppen nem vagyok ott.
Ledobom magam a kanapéra, de az újabb henyélést jelentene, amitől a nyughatatlan agyam már előre felrobban. Marad a kimozdulás, talán egy jó kis edzés segít, amin kieresztem a gőzt. Csakhogy ma amennyit a számat kellett jártatnom, nem kívánok jópofizni haveroknak, akik régről ismernek, én meg magamat, nagyjából olyan arcom van jelenleg, hogy leolvasható: hozzám szólsz, véged.
A hűtő előtt ácsorogva általában elég hamar meg lehet világosodni abban, mit is akarok. Semmi hosszú műtét, semmi holnapi elfoglaltság... ja, lenne, de valahogy negyven felé nem vágyom azt a szerepet játszani, hogy mi is vagyok a saját családomban. Kezdem elvágni a kapcsolatot velük, és persze jön a düh, hiszen így új valaki lesz a lábtörlő, szégyenfolt, és naná, hogy egyik sem akar lenni. Egyék meg amit főztek, én kiszállok.
És amint nem gondolok rájuk, meg is van, mi az, ami igazán, de nagyon jól esne ma. Éjjel.
Szellőztetni a fejemet, és ezt, a műtésen, lövöldözésen kívül a legjobban a gyorsaság adja meg.
Becsukom a hűtőajtót, s felkapom a bukszát, s gondolkodás nélkül azt a kocsikulcsot veszem ki, amivel lehet is száguldani. A terepjáró nem erre lett tervezve, ellenben egy kisebb, fürgébb autó tökéletesen megfelel a gőzkieresztésnek. A tollpárna csak megrázza a szárnyait, de mostanában haragban vagyunk, mert ősszel elrepült, amikor kivittem, ami önmagában nem baj, csak cseszett visszajönni. Az állatvédők majdnem elvették, ha nem tudnák, hogy ragaszkodó madár. És szemtelen. De reptetni kell, így egy hálóval fedett reptetőbe szoktam elvinni.
Lift helyett a lépcsőn száguldok le a parkolóig, ahol amint becsukódik az ajtó, már felbőg a motor, s kifarolok a helyről. Csak akkor kötöm be magam, amikor már kikanyarodtam egy nagyobb útra, az egyik pirosnál. Átszáguldok az egyik hídon, Long Island felé tervezem az utamat, hogy minél tovább tudjam tolni a kakaót, amíg csak meg nem unom. Az sem érdekel, ha valahol ott alszok.
Becsorgok a következő piroshoz, s míg vált, olyan extrém gyorsan, mint ahogy csigák haladnak át az óton, eső után, így közben keresek valami normális zenét, amire majd lehet döngetni az aszfaltot, akár úgy is, hogy átcsorgok minden zöldön, zsinórban, míg ki  nem érek egy jobb útvonalra.
elkövette pixelguts & thunder
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Speed it up!
Speed it up! Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Speed it up!
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Speed Up, Jump High!

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Valahol máshol :: A világban :: Long Island-
Ugrás: