New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 15 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 15 vendég :: 2 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:26-kor
Keegan Whinett
tollából
Tegnap 22:57-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 22:36-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 22:36-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 22:30-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:59-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 21:02-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 21:01-kor
Rafaela Garza
tollából
Tegnap 20:11-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

a fresh start
TémanyitásRe: a fresh start
a fresh start EmptyHétf. Május 22 2023, 15:42

Millie & Aston
- Szeretem a családomat, csak néha nem tudom, miért -
Milliet és a hozzá hasonló múltú embereket (mint amilyen én is vagyok) könnyen lehet támadni és kelletlen szavakkal illetni, igen, talán jogosan is, de összességében nem szabad elfelejteni azt sem, hogy volt akkora lélekereje, hogy az utolsó pillanatban hozott egy döntést és fejben összerakta magát annyira, hogy aztán a testével is meg tudjon küzdeni. És ha így nézzük a történetét, akkor kétségkívül nagyon erős és sikeres nő.
Régebben úgy reagáltam a viselkedésére, ahogy. Én is más voltam, egyszerűen rossz volt látni, hogy akkoriban nem küzdött magáért, ellökött mindenkit és én is megrémültem, hogy Millie személye egy tükör számomra a gimis éveimből. Menekültem. De most mégis, a sors fintora az, hogy becsengetett és elkezdtünk beszélgetni. Megmutatta magát, én pedig titkon megkapaszkodhatok a történetében és félretéve az önbecsülésemet végre ismét tükörbe nézzek.
Hiába az unokatesóm, nem engedhetem meg magamnak, hogy abszolút felelősségvállalás nélkül öntsem a szavaimat, mert túl nehéz időszakon van túl, én pedig félek, hogy akaratlanul olyanba tenyerelnék bele, amivel fájdalmat okozhatnék neki. Összességében azonban egész kellemes ez a találkozás, tök jó fej Millie is. Nyilván nem lenne reális gondolkodás, ha most nekiállnánk szétnevetgélni magunkat jobbnál-rosszabb poénokkal és pezsgőt bontva ünnepelnénk meg az újbóli találkozást, de feltételezem nem is ez volt egyikünk célja sem. Egy ideje már nem akarok többet kihozni a dolgokból, mint amire lehetőségem van, lenyugodtan már az életemben és megelégszem az „oké”-val is a „legjobb” helyett. A mi viszonyunk pedig kétségkívül okés lett és ez tök jó.
- És tényleg kösz! Sokat jelent nekem! - Ugyan nem vagyok biztos abban, hogy tényleg meg tudok-e indulni a terápiára, de minden motivációm adott fejben.
- Pár hónappal ezelőtt szerintem el sem tudtam volna gondolkodni rajta. Egyszerűen elfáradtam. Tartozok Benjinek azzal, hogy össze kell szednem magam, úgyhogy szerintem ott leszek. - Ha nem, hozhatja a seprűnyelet és addig üthet vele, amíg ki nem takarodok a házból.
A doki szó egészen ijesztően hangzik, bár nem kellene falnak mennem ettől, elvégre állandó vendég vagyok a pulmonológián. Az a bizonyos testi gyógyászat mentősként is az életem része, ezt a lelki gyógyászatosdit viszont még emésztenem kell. Közben megcsörgetem a Millie által telefonomba írt számot, ő is el tudja menteni az enyémet.
- Akkor megköszönném, ha említenél neki - felelem és hálás tekintettel, ezen a ponton pedig el is szomorodom, hogy az első normális közös programunk felnőttként az egy terápia. De hát mindegy, ezt le kell nyelni, ettől függetlenül bármikor meglesz a lehetőség arra, hogy közösen töltsünk időt. Nem is sejti Millie, hogy a jelenlétével mennyire boldoggá tett, én viszont elég béna vagyok, hogy ezt a boldog érzést csak így nyakába zúdítsam. Benji mondjuk úgy gondolja, hogy a nyugodt békés perceknek vége, nekem pedig a tornácról lassan el kell indulnom befelé, ha nem hagyja abba a sírást.
- Nem jössz be? Találkozhatnátok, meg igazából folytathatjuk a beszélgetést is a nappaliban. - Kérdőn nézek rá, de nem sürgetem a válaszadással annak ellenére sem, hogy Benji megadja az alapzajt nekünk. Nagyjából sejtem válaszát, amit már részben ki is jelentett az előbb, de azért szeretném, ha tudná, hogy én szívesen látom és csak mert van egy fiam, ő még szívesen látott vendég nálunk.
- Persze! Szerintem felhívlak kedden, hogy akkor hova kell menni, meg pontosan mikorra. Meg majd lesznek lovas napok is Queensben valamikor a következő hónapban, oda is kilátogathatnánk, ha még szereted a lovakat - mosolyodok el, de már én is felállok a székből. Régen tudom, hogy szeretett lovagolni, nem tudom ez mennyire változott, de majd úgyis kijavít, ha igen. Testbeszédéből látom, hogy menni akar, úgyhogy nem kezdem el eljátszani a nagymama szerepet, aki hosszú perceken át kérlel, hogy „ugyan, maradj még, hova sietsz?”.
- Haza mész innen? Vagy tart még a nap? - még egy gyors kérdés belefér, azért nem fogom elkényeztetni Benjit, hogy egy hangot kiad és már mellette öltök testet, de a válasza közben elkezdek a bejárat felé lépkedni, ezzel együtt pedig Milliet is kísérem jó házigazdaként.
- Jól van, Millie, köszönöm, hogy eljöttél és újra láthattalak. Jó látni téged ennyire egészségesen, meg csinosan - ölelem magamhoz még elköszönés előtt és ezúttal valóban arcom minden mimikája sugározza az örömöt és a büszkeséget. Millie egyébként mindig nagyon csinos nő volt, de nyilván azért más egy mentálisan kikészült nő látványa, úgyhogy nem gondolnám, hogy ezt a kijelentésemet ne értené pontosan. Az ölelést kis ideig elhúzom, mert ez most nem ilyen gyors pacsi a részemről, hanem egyfajta lelki megbékülés.
- Vigyázz magadra. Szia! - Még egy pillantást vetek rá, mielőtt belépnék a házba. Kijöttem sörözni, erre a családomban és a gyógyulásomban is hatalmas változások következtek be.
- 750 szó // Csatakiáltás: szebb jövő -



looking back
The biggest mistake I made was feeling ashamed of my past. Now I stop thinking about the bad things and focusing on the good ones.

「R」
mind álarcot viselünk
Aston Miles
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
a fresh start Tumblr_psd2kt5SdL1uamn92o1_540
You know you’ve reached middle age
when you’re cautioned to slow down by
your DOCTOR, instead of by the police.
a fresh start 6f2a0de5c6795da80659cb95dfbd64d582bc7247
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
If I had to live my life again,
I'd make the same mistakes
maybe only sooner.
★ családi állapot ★ :
a fresh start SFsmC
Suddenly the time comes and
all of your friends ask you:
"Are you really sure about that?"
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
a fresh start JSyscDN
"You came?" She asked.
"You called." I answered.
★ foglalkozás ★ :
Paramedic
★ play by ★ :
Dylan Sprouse
★ szükségem van rád ★ :
w i l d mom || c r a z y dr.
★ hozzászólások száma ★ :
233
★ :
a fresh start SFTui
TémanyitásRe: a fresh start
a fresh start EmptyVas. Márc. 26 2023, 23:09


Aston & Millie
2020 február •• hope for a fresh start

Már el is felejtettem, milyen érzés igazán vágyni valamire. Évekig nem érdekelt semmi, nem érdekelt, mi történik velem, a családommal, a környezetemmel, nem érdekelt, hogy kerül étel elém, hogy lesz tető a fejem fölött, kivel fekszem össze, miként boldogulok a hétköznapokban. Sokáig sodródtam azzal a sötét árral, ami a végén lerántott és nem engedett felúszni a felszínre. Csak akkor jöttem rá, hogy mekkora a baj, amikor már szinte fuldokoltam. Eleinte ez ellen sem küzdöttem, inkább csak beletörődtem. Magamnak csesztem szét az életemet elvégre. Ha nincs Nora, ki tudja, mennyire mélyre süllyedtem volna. Így is végtelen türelem és kitartás kellett hozzá részéről, hogy ne fordítson hátat nekem rendszeresen, mert eléggé elmerültem a szarban, de ha ő nem akarja helyettem is, akkor most nem lennék itt, nem beszélgetnék az évek óta nem látott unokaöcsémmel, nem akarnám helyrehozni az elcseszett életemet és nem akarnám felvenni a kapcsolatot a családommal.

A legutolsó találkozásunk fényében már az is csoda, hogy Aston nem rugdosott ki páros lábbal egyenesen az úttestre. Kezdetnek nem is kérhetnék tőle többet. Nem leszünk pár perc után öribarik, az utóbbi néhány év teljes mosolyszünetét helyrehozni kemény meló lesz, de én ezt most tényleg jól akarom csinálni. Nem akarok azonnal tolakodó lenni, nem akarok beférkőzni a magánéletébe rögtön, átlépni egy határt vagy valami olyasmit csinálni, ami miatt inkább kihátrálna. Nehéz eldöntenem, meddig mehetek el, az ítélőképességem még mindig nem a legjobb, ahhoz még idő kell.

A kettőnk között lévő feszültséget hol jobban, hol kevésbé érzem. Nem én vagyok az egyedüli, akinek idegen ez a szituáció. Nem vagyunk idegenek egymás számára, mégis úgy viselkedünk kicsit, mintha most ismerkednénk. Óvatoskodunk, finomkodunk, próbáljuk kipuhatolni, mit szabad és mit nem. Aston talán kevésbé feszült, mint én, aminek örülök, mert ez egy kicsit bennem is oldja a stresszt. Nem vagyok hülye, tisztában vagyok vele, hogy nem én vagyok az egyetlen ember a földön, akinek problémái vannak, mégis kicsit meglep Aston érdeklődése. Én személy szerint zsigeri szinten utasítottam el a terápiát és a víz kivert a gondolattól is, hogy nekem be kell ülnöm egy terembe idegenekkel, meg kell osztanom a gondolataimat, az érzéseimről kell beszéljek és majd ők megmondják a tutit. Minden porcikám ellenkezett, nem is saját döntés alapján mentem el. Fogalmam sem volt, Nora hova visz, amíg be nem értünk az épületbe. Érdekel, mégis mi az, ami miatt Aston ennyire nyitottan áll a témához, viszont eszem ágában sincs harapófogóval kihúzni belőle. Ha szeretné, idővel úgyis elmondja.

- Rendben - bólintok egy halvány mosoly kíséretében. Ha csatlakozni is fog, biztosra veszem, hogy időbe telik majd, mire ráveszi magát. Kis lépésnek tűnik, de nem az. Amikor megnyílik az ember és beszél a problémáiról, arról, amit gondol és érez, olyankor a legsebezhetőbb. Nem egyszerű rávenni magunkat, hogy vadidegenek előtt sebezhetőnek mutassuk magunkat. Talán akkor mosolyodom el először igazán, amikor Aston beleegyezik a közös kommunikáció fenntartásában. Ez számomra is egy visszacsatolás és abban erősít meg, hogy valóban jó döntés volt felkeresni őt. Toll és papír helyett a telefonját nyomja a kezembe, én pedig készségesen bepötyögöm a számomat. Amikor visszajön, visszaadom neki a telefonját és én is előveszem az enyémet, hogy ő is be tudja írni a sajátját.

- De, de tudok beszélni a dokival, ha jönni akarsz. Nem fog nemet mondani. - Sőt, kifejezetten örülni fog, hogy végre még valaki rájött, hogy nem megy minden egyedül. Értetlenül pislogok, amikor a nyöszörgő hangok a semmiből egyszercsak megszólalnak, reflexből a bejárat felé fordulok és csak akkor esik le, hogy abból a kis kütyüből szól a sírás, amikor Aston felém fordítja a hangszórót. - Ó… - összevont szemöldökkel pislogok a készülékre. Igazán praktikus ötlet, így legalább a ház vagy a kert másik végéből is hallani lehet, ha felébred a pici. - Gondolom, akkor inkább jobb, ha megyek és hagylak babázni. - Nem akarok a kelleténél tovább zavarni, már így is sokkal többet kaptam a mai naptól, mint amire számítottam. - Hát… Majd akkor keressük egymást, ugye? - kérdezem kicsit bizonytalanul, már induláshoz készülve.


credit • yaaay • szószám



❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
a fresh start Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
a fresh start Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
a fresh start D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
829
★ :
a fresh start Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: a fresh start
a fresh start EmptyKedd Dec. 20 2022, 18:21

Millie & Aston
- Szeretem a családomat, csak néha nem tudom, miért -
Mondanám, hogy régen minden jobb volt az én esetemben, de ez akkora öngól lenne, mint a ház, ennek ellenére próbálom nem keretes szerkezetűnek értelmezni a jelenleg magamnak tudható életemet csak mert újra ott vagyok, ahonnan elmenekültem. Meglehet, már nem ugyanabban a lepukkadt lakásban élek a húgommal, már nem egy gimis hülye vagyok, hanem elméletileg egy felnőtt dolgozó családapa, akinek példát kellene mutatnia a családjának. De nem vagyok reménytelen, küzdök én, csak baromi nehéz. És akkor bekopog Millie, az unokatesóm, akiről utoljára akkor hallottam, amikor nem kevés decibellel vágott hozzám valami szépet, hogy aztán én sarkon fordulva ráhagyjam a hülyeségét, elvégre mindenki úgy cseszi el az életét ahogy akarja. Csakhogy ez a Millie most már teljesen más ember és bár érzelmi kommunikációban velem együtt szintén nem sokat fejlődött, de őszintén mondom, egy normális és egészséges nőt látok magam előtt és ezzel engem földig nyűgöz. Nem tudom, hogyan kellene ezt tudatnom vele azontúl, hogy én is szeretném valahogy újraépíteni a kapcsolatunkat, de tényleg elismerésemet kell kifejeznem, hogy neki sikerült. Mivel egyszer már nekem is sikerült, tudom, hogy mennyire kurva nehéz újraépíteni önmagunkat, vagy legalábbis megszülni hozzá a szándékot.  
Meg amellett sem lehet elmenni, hogy én sem ugyanaz az ember vagyok, mint régen. Amit régen lazán megtettem, most könnyen lehet, hogy nem tudnám, beleértve azt, hogy egyedül hagytam a gondjaival, miközben én tudtam volna rajta segíteni. Tudtam volna? Franc tudja, valószínűleg már sosem kapjuk meg erre a választ, de a beszélgetésünk ezen pontján már elhatározom, hogy nem rágom tovább ezt a „mi lett volna, ha” kérdést, hiába szokásom mostanság túlelemezni a haszontalan dolgokat is. Ugyan a feszültséget és a zavart kettőnk között most sem tudom teljesen lenullázni, de úgy őszintén szólva, én jelenleg kevésbé érzékelem, mint talán amennyire rajta ez szembetűnő. Így telnek a napjaim nagy része Dianeval is, kimondatlan dolgaink vannak és bántjuk egymást azzal a címszóval, hogy „de hát érte teszem”. Talán így van, talán nem. De Millienek sikerült a változás, vagyis alakulgat neki, ez pedig nagyon boldoggá tesz és egyúttal erőt ad, hogy én is keményebben küzdjek saját magam ellen.
Ez a csoport dolog elég szarul hangzik, de az az igazság, hogy saját elveimet köpném szembe, ha úgy ítélném el, hogy ki sem próbáltam soha. És jah, sajnos tényleg nincs már több kifogásom arra, hogy miért tartózkodjak az ötlettől.
- Jah, én sem… - Vagyis én sem gondoltam volna, hogy ilyet fogok kérni tőle, nem mintha lenne jogom bármit is kérni ilyen évek után. Nem csodálkozom azon, hogy meglepte az állapotom, szóval nem esik nehezemre két üvegpöckölés közben reagálnom a ki nem mondott szavaira. Ez most az a helyzet, amikor nem kell kimondania a gondolatait ahhoz, hogy meghalljam őket. Aztán csak bólintok.
- Szerdánként, jó. - nyugtázom, hátha így jobban bevésem az időpontot a fejembe. - Majd… megpróbálom magam rávenni, hogy csatlakozzak. - Viszont ezúttal van egy nagy motivációm: Millie. Nem értem magamat, sőt, egyenesen szánalmasnak érzem, hogy belekapaszkodok az egyetlen rokonomba, akivel ennyi év után meglepően értelmesen tudok beszélgetni, ellentétben mondjuk a szüleimmel, vagy húgommal. Nem szeretek senkire sem ráakaszkodni, nyilván nem fogom ezentúl non-stop hívogatni Milliet, de talán valahogy meg lehet oldani, hogy minden jobbra forduljon. Minden! Kettőnk viszonya is, meg a függőségem is. És forduljak fel, de őszinte mosollyal jövök rá, hogy bizony boldog vagyok, ahogy lényegében elhatározzuk magunkat az esetleges jövőbeli kommunikáció mellett.
Toll meg papír hallatán belenyúlok a zsebembe és előveszem a telefonomat, nyomok a kijelzőn kettőt, míg behozom a névjegyzéket és megjelenik az új névjegy helye. Így ahogy van Millie kezébe adom a mobilt, hogy pötyögje be a számát. Addig én felállok, hogy a közeli kukába dobjam az immáron üressé vált sörösüvegemet. Elmorgok néhány fél-néma káromkodást, amiért random jött-ment emberek megint úgy gondolták, hogy a kinti kukánk őket is megilleti, de azon túl, hogy egy szép határozott üzenetet ragasztottam a kukánkra célzó jellegként, többet nem tudok ezellen tenni. Visszatérek Millihez, majd hálás tekintettel elmentem a számát.  
- És ehhez a szerdánkénti beszélgetéshez nincs szükség valamilyen előre bejelentkezéshez? Csak besétálok aztán kész? - Esküszöm nem tudom, hogyan megy, manapság meg már belém ivódott, hogy mindenhez vagy időpontot kell foglalni, vagy előzetes regisztráció szükséges. Persze Benji sem tartja ezt nagyon be, rendszerint akkor ébred fel, amikor nagyon nem szeretném. Most is kiszűrődik nyöszörgő, álmos hangja a magammal cipelt viszonylag olcsóbb árkategóriájú walkie-talkieból, én pedig sóhajtok egyet erre. Mondjuk az anyjával ellentétben nem szoktam felszaladni hozzá egyből, csak mert lehet gyorsan visszaalszik, ami jelen esetben nekem is jobb és szerintem neki is.
- Nah, Benji bemutatkozik így távlatokból - fordítom le a fiam ébredő sírását.
- 748 szó // Csatakiáltás: szebb jövő -



looking back
The biggest mistake I made was feeling ashamed of my past. Now I stop thinking about the bad things and focusing on the good ones.

「R」

Millie Crawford imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Aston Miles
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
a fresh start Tumblr_psd2kt5SdL1uamn92o1_540
You know you’ve reached middle age
when you’re cautioned to slow down by
your DOCTOR, instead of by the police.
a fresh start 6f2a0de5c6795da80659cb95dfbd64d582bc7247
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
If I had to live my life again,
I'd make the same mistakes
maybe only sooner.
★ családi állapot ★ :
a fresh start SFsmC
Suddenly the time comes and
all of your friends ask you:
"Are you really sure about that?"
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
a fresh start JSyscDN
"You came?" She asked.
"You called." I answered.
★ foglalkozás ★ :
Paramedic
★ play by ★ :
Dylan Sprouse
★ szükségem van rád ★ :
w i l d mom || c r a z y dr.
★ hozzászólások száma ★ :
233
★ :
a fresh start SFTui
TémanyitásRe: a fresh start
a fresh start EmptyVas. Okt. 23 2022, 01:30


Aston & Millie
2020 február •• hope for a fresh start

Ritkán vagyok megelégedve az ötleteimmel, ugyanis általában, ha választás elé kerülök, rossz döntéseket hozok. Az elmúlt évek ezt nem egyszer igazolták, a hibás döntések sorozata sodort lényegében abba a gödörbe, ahonnan olyan nehezen kezdtem el kimászni. Nem volt egyszerű összeszedni magam és észszerű döntéseket hoznom. Nehezen tisztult ki annyira a fejem, hogy valóban meglássam, mekkora pusztítást végeztem magam körül. Egyedül nem is ment volna, de egy kis segítséggel, néhány keresetlen szóval, veszekedéssel és jó pár kéretlen fejmosás megtette a hatását. A sok szart, amit én okoztam, más nem fogja feltakarítani körülöttem; magamnak kell helyrehoznom, amit tönkretettem. Ez leginkább a családommal való kapcsolatomat jelenti, hiszen a saját rokonaim voltak, akiket anno a legjobban ellöktem magamtól. Még most sem tudom magam teljesen elengedni, de elégedett vagyok már csupán annyival, hogy Aston nem küldött el az első percben a francba. Megtehette volna, mégis hajlandó velem beszélni. Első lépésnek megteszi, nem vagyok telhetetlen. Talán sosem lesz olyan a kapcsolatunk, mint régen volt, erről felesleges álmodoznom. Olyan illúziót kergetnék csak, ami elillanva lyukat ütne a gyomromban. De ha szép apránként sikerülne valamiféle egészséges kapcsolatot felépítenünk, már azt sikernek tudnám be. Régen ő volt az, aki a felesleges családi összejöveteleket legalább annyira púpnak érezte a hátán, mint én, ő nem akart jópofizni a rég nem látott rokonokkal, akárcsak én, ő volt az, aki egy idő után fullasztónak érezte egy-egy ilyen alkalommal a légkört és inkább szívott kint friss levegőt, mintsem hallgatta ugyanazokat a családi történeteket, akárcsak én. Már nincsenek családi összejövetelek, indokolatlan vacsorák, közös ünnepek, de idővel talán ismét megértjük majd egymás ugyanúgy, mint régen.
Nem szeretek túlságosan beszélni az elmúlt időszakról, mert sok kellemetlen emléket juttat eszembe, amit inkább elfelejtenék. Viszont kezdek egyenesbe jönni, és így már akadnak olyan dolgok is, amikről szívesen beszélek. Meglepő mód van egy stabil, jól fizető munkahelyem. Értékelem és igyekszem ezúttal megtartani az állásomat, nem úgy, mint legutóbb. Eszem ágában sincs kirúgatni magam, ha már az ölembe pottyant ez a lehetőség.
- Köszi - motyogom halványan mosolyogva. Furcsa azt hallani, hogy valaki büszke rám. Talán utoljára általános iskolában hallottam ezt a szüleimtől, azóta egészen biztosan nem. Mégis mire lennének büszkék? Egy kész csődtömegre? Nem azt tanultam, amit akartak, nem olyan munkám lett, amit akartak, nem olyan emberhez mentem feleségül, amilyet akartak, nem úgy alakult az utóbbi néhány év, ahogy ők akarták - legutóbbiért nem tudom hibáztatni őket mondjuk. Talán Aston is csak azért mondja, hogy oldja a feszültséget, ami érezhetően még mindig ott van a levegőben kettőnk között.
Nagyrészt a csoport segített eléggé összeszednem a bátorságom a mai látogatáshoz. Sok olyan emberrel találkoztam, akik hasonlóan szar körülmények között vergődtek és vergődnek, mint én. Volt, akinek korábban megjött már az esze, hogy helyrehozza a hibáit. Valahogy egyik sem panaszkodott, miután meglépte, amitől annyi ideig félt. Rég nem látott rokonok látogatása, hosszú ideje esedékes vallomások megtétele, félelmekkel való szembenézés. A sok sikersztori már kicsit piszkálta a csőrömet. Na jó, kurva irigy voltam rájuk. Azt akartam, hogy végre valami nekem is sikerüljön. Legközelebb már én leszek az, aki elmondhatja, hogy megtett egy lépést előre, legközelebb már rám lesz valaki irigy.
Érdeklődve fordulok Aston felé, de nem fejezi be, amit mondani akar. Ismerős ez a nézés, vívódik magában. Kíváncsi vagyok, mi a dilemma tárgya, viszont nem akarom erőltetni. Ha pár évvel korábban lennénk, biztosan addig piszkálnám, amíg ki nem nyögi, mi baja van. Most inkább csak várok, hátha meggondolja magát és befejezi a mondatot. A folytatás annyira meglepetésként ér, hogy nem is tudom, mit válaszoljak hirtelen. Rengeteg kérdést vet fel, az biztos. Nagyon sokat kell még bepótolnunk, és annyira szeretném megtudni, mi nyomasztja, de ha valóban komolyan gondolja a szándékait, akkor idővel úgyis megtudom.
- Persze - bólintok még mindig kicsit meghökkenve. - Azt is megoldjuk valahogy, ha ezen múlik. - Ez ismerős, én is ellenkeztem eleinte. Ha Nora nem akaratosabb abban a pillanatban egy kicsit nálam, még ma sem járnék oda. Egy darabig csöndben ülök, mert már nem tudom, mit mondhatnék vagy kérdezhetnék. - Ne haragudj, csak ez most meglepett… Nem gondoltam volna, hogy neked… Szóval… - motyogok össze-vissza, egyenesen viszont nem kérdezek rá. Inkább csak legyintek. - Mindegy, felejtsd el. Hetente egyszer szoktam menni, szerdánként. Ha jönni akarsz, csak szólj.
Azt hiszem, ha évekig minden áldott nap bocsánatot kérnék, az sem lenne elég. Rengeteg idő lesz helyrehozni, ami tönkrement, de egyelőre nem tudom, hogy tudnám ezt megvalósítani. A bocsánatkérés nem az erősségem, nem tudom, hogyan ragozhatnám tovább, nem vagyok a szavak embere, a barokkos, körmondatok távol állnak tőlem. Ezt pedig jelenleg tetézi, mennyire kényelmetlenül érzem magam még mindig. Aston szerint ez már rég nem bocsánatkérő beszélgetés, én viszont másként látom. És még a következő is az lesz. És az azutáni és az azutáni.
- Ennek örülök - mosolyodom el megkönnyebbülve. - Az tényleg jó lenne. - És akkor talán nem csak váratlanul felbukkannék alkalmanként a verandáján, hanem meg tudnánk előre beszélni, mikor nem zavarok. - Van egy tollad meg papírod? - Nem nagyon hordok magammal ilyeneket, viszont érdemes lenne telefonszámot cserélnünk, ha valahogy kommunikálni akarunk.



credit • yaaay • szószám



❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.

Aston Miles imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
a fresh start Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
a fresh start Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
a fresh start D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
829
★ :
a fresh start Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: a fresh start
a fresh start EmptyCsüt. Jún. 30 2022, 22:21

Millie & Aston
- Szeretem a családomat, csak néha nem tudom, miért -
Normális talán kijelenteni azt, hogy régen egész jól ismertük egymást. Nem voltunk azok a rokonok, akik naponta bombázták egymást üzenetekkel és a világ összes másodpercében tudni akarták, hogy mi van épp a másikkal, de úgy okésak voltunk, értettük egymás céljait, azt hittük, hogy ismertük a másik gondolkodásmódját, még ha nem is értettük azzal egyet mindig. Nagyon mások vagyunk és mégis azt vallom, hogy a családból talán rá hasonlíthatok a legjobban. Ezt nem most elmélkedem ki a cigarettám füstjéből, régen volt, hogy azért tapadtam rá, mert azt éreztem, hogy ő az egyetlen, aki normálisan meg tud érteni. Máig nem sok ilyen ember van az életemben és igen, máig úgy gondolom, hogy minden szarság ellenére is Millie ebbe a kategóriába tartozik azóta is. Persze, annyi idő telt el legutóbbi találkozásunk óta, hogy képen kellene röhögnem magam, ha olyan akarnék megfogalmazni, ami bárminemű ismeretséget feltételez a jelenlegi Millie és köztem. Nem. Tisztában vagyok azzal, hogy nem voltam az életének egy elég komoly időszakának a része (tekintsünk most el attól, hogy ezt nem tettem helyesen), és ezt figyelembe véve nem lenne bölcs, ha a mellettem lévő kertiszékben ülő unokatesómat a régi önmagához hasonlítanám. Semmi sem olyan már, mint volt, a világ sem, se én, sem pedig ő. Ennek a fájó tudatát kapom pofámba akkor is, mikor érdeklődők felőle… hol lakik most, mit dolgozik, egyáltalán hol tölti az idejét és mivel? Mintha totál idegenek lennénk és mégsem. Vagy én már nem tudom.
- Ez egyenesen menőn hangzik! – De most tényleg. Elismerően húzom a számat, még sörösüvegemet is emelem lenyűgözöttségemet tudatva vele, mert elég jól hangzik mind a hely, mind pedig a munka. A hangján is érződik a pozitív hatás, helyes, legyen is büszke rá. Amilyen állapotban utoljára láttam Milliet, aligha hittem volna el, hogy jól érezné magát egy ilyen munkakörben. Most pedig élvezi is… És hatalmas előrelépés az elmúlt időszak után, habár tisztában voltam még régebbről Millie képességeivel. Szerintem ő is olyan, hogy bármire képes és bármit el tud sajátítani, ha azt kellően akarja. Bár az akarás néha ördögi tényező, megtapasztaltam én is már.
- Hát az biztos - vágom rá egyből, ahogy a történet közben kiderül, hogy Milliet akarta a szélhámos besározni. Mindkettőnkre igaz, hogy nem szokásunk hagyni magunkat mások rossz akaratának. – Nem semmi… - nevetek a teljes sztorin. - Akkor egyszerűen csak jól alakultak a dolgok. - Végre. Nem mondom ki ezt az utolsó szót, de elég erősen mögé képzelem, mert basszus, amennyi szarság történt vele az elmúlt időszakban, megérdemelte már, hogy a környezete is Millie malmára hajtsa a vizet. - Tökre büszke vagyok rád! - teszem még hozzá, majd mosolyogva pár másodperc erejéig kissé közelebb dőlök hozzá vállammal. Ha lenne kezében alkohol, koccinthatnánk is, de jah, vágom, hogy ez most nem az a nap. Meg valahol tisztelem is a döntését.
És egyébként az is hatalmas tett, hogy anno elment egy csoporthoz és azóta sem hagyta ott őket. Az elmúlt percek alatt Millie százszor több érdemetmutatott fel, mint én, ezt csak úgy azért jegyzem meg magamnak, mert később jó szlogen duma lenne, ha valamivel motiválni kellene őt. És ha már helytelenül párhuzamot vonok kettőnk között, be kell látnom azt is, hogy erőteljesen ellentétes irányba kezdett kettőnk élete: míg ő épp most feszálló ágban van, én szépen elindultam lefele és ezen a ponton le kell szögeznem, hogy minden eddigi témát és érzelmet félretéve, melyek eddig szóba kerültek ma köztünk, irtó módon hálás lehetek amiért eljött hozzám és megosztja velem mindezeket. Pozitív hatással van rám és segít, löketet ad, hogy mindig van kiút. Meg azt is szemlélteti, hogy jobb lenne időben kapcsolnom és nem a völgy aljáig csúsznom.
- Lehet igazad van - sóhajtom újra hátra dőlve a székben és a sörösüvegem száján keresztül kezdem figyelni azt a kevés folyadékot, ami még hullámzik benne. Valószínű, hogy ez a csoportosdi tényleg nem annyira vészes, mint amennyire én annak gondolom, meg tulajdonképpen csak el kellene ismernem, hogy szükségem van nekem olyanra és akkor könnyebben megindulnék. Egy kicsit eltöprengek ezen. Az elmúlt hónapokban rá sem akartam gondolni, de most Millie jelenléte sokkal többet segít, mint ahogy ő azt el tudná képzelni.
- És… - kezdek bele, de egyből el is száll a bátorságom. Megnyalom egyik ajkamat, majd tekintetemet a folyadékról visszaemelem Millire. Ha már belekezdtem, csak ki kellene nyögnöm, nem? – Csak azon gondolkoztam, hogy ha egyszer úgy adódna, nem vinnél el magaddal engem is oda? – Egyértelműen kivehető a szavaimból, hogy most korántsem vagyok olyan határozott akaratú, mint ami rám annyira irritálóan jellemző szokott lenni. - Előfordulhat, hogy magadhoz kell kötnöd odafele menet, hogy ne szökjek el, de ha tényleg olyan, amilyennek mondod, lehet meg kellene próbálnom. Mert végülis nincs veszíteni valóm. – Talán ezzel az utolsó mondattal határozom el magam igazán. Hiszen lehet először kellemetlen érzés idegenekkel nagyon komoly és nagyon személy témákat átrágni (már amennyiben ezt teszik), de hát emberi szétroncsolt félhalott testekben sem kellemes turkálni, mégis ez is a munkám része. Najó, ez azért nagyon erős és túlzó párhuzam lett.
És innentől nekem sem kérdés, hogy érdeklődni fog, vajon miért izgat most engem ennyire az a csoport. Nem fogok titkolózni, bár nem akarok túl sokat megosztani sem vele.
- Ez már rég nem bocsánatkérő beszélgetés, Millie - ragadom ki azt a mondatrészét, amibe én is könnyebben kapaszkodok bele. Mert hát igen, hasonlóak vagyunk, szeretjük elkerülni a kínos beszélgetéseket, pedig nincs ellenemre. Nem is tudnám csak úgy lógva hagyni a témát, nem a legkönnyebb szavakkal, de valahogy definiálom azt a szarkupacot, amiben nyakig merülök már egy ideje. Az egyetlen dolog, ami miatt mégsem akarnám itt és most kiönteni neki a teljes valóságot, az az, hogy nem akarnám elriasztani magamtól. Se amiatt, hogy megfigyelik a családomat kéretlen emberek, sem amiatt, hogy túl taknyos állapotban mutatkozok be neki. Neki sincs arra szüksége, hogy elcsesződött embereket hallgasson végig, azok után, amin végigment.  
- Benne vagyok - felelem szinte egyből. Jó érzés újra beszélgetni vele és ezúttal nem szeretném, ha csak úgy eltávolodnánk egymástól. - Meg, jó lenne, ha fenntartanánk a jövőben a kommunikációt kettőnk között - Irtó bénán fogalmazom meg, de nyomorék vagyok a költői megfogalmazáshoz ma. Ez egyébként egyúttal egy kérdés is, már amennyiben sikerült kellően kérdő hangsúllyal átadnom. Nem csak tőlem függ. - Én legalábbis szeretném.
- 1028 szó // Csatakiáltás: szebb jövő -



looking back
The biggest mistake I made was feeling ashamed of my past. Now I stop thinking about the bad things and focusing on the good ones.

「R」

Millie Crawford imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Aston Miles
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
a fresh start Tumblr_psd2kt5SdL1uamn92o1_540
You know you’ve reached middle age
when you’re cautioned to slow down by
your DOCTOR, instead of by the police.
a fresh start 6f2a0de5c6795da80659cb95dfbd64d582bc7247
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
If I had to live my life again,
I'd make the same mistakes
maybe only sooner.
★ családi állapot ★ :
a fresh start SFsmC
Suddenly the time comes and
all of your friends ask you:
"Are you really sure about that?"
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
a fresh start JSyscDN
"You came?" She asked.
"You called." I answered.
★ foglalkozás ★ :
Paramedic
★ play by ★ :
Dylan Sprouse
★ szükségem van rád ★ :
w i l d mom || c r a z y dr.
★ hozzászólások száma ★ :
233
★ :
a fresh start SFTui
TémanyitásRe: a fresh start
a fresh start EmptyHétf. Május 02 2022, 01:25


Aston & Millie
2020 február •• hope for a fresh start

Túl sokáig hagytam, hogy magával rántson az a sok szar, ami miatt egészen mélypontra kerültem. Nem is akartam eleinte kikecmeregni a gödörből. Meg sem próbáltam. Az önmarcangolás és az ebből adódó figyelem, amit a családomtól kaptam, talán még jól is esett. Mindenkit ellöktem magamtól, mert úgy voltam vele, hogy majd visszajönnek. Biztos visszajönnek. Hát hogy is hagyhatnának magamra, amikor ekkora szarban vagyok? Egy idő után aztán mindenki szép lassan elfordult tőlem, még a szüleim is. Most ott tartok, hogy velük évek óta nem beszéltem, jóformán csak az unokaöcsém és az unokanővérem állnak szóba velem, a többiek nem. Egy pillanat alatt elcsesződött minden, én meg már túl későn vettem észre. Amikor ezt realizáltam, már túl mélyen benne voltam a szarban ahhoz, hogy egyedül kimásszak belőle. Még mindig elutasítottam a segítséget, de egy részem belül mégis kiáltozott érte. Talán ez a részem volt az, ami miatt visszajöttem New Yorkba - a tény mellett, hogy a főbérlőm kirakott az albérletből és nem volt hova mennem, csak Norához.
Amilyen gyorsan és könnyen kicsúszott a lábam alól a talaj, olyan nehéz felállni. Eleinte az akarat is hiányzott hozzá, aztán a türelem, aztán a kitartás. Hadilábon állok ezekkel, pedig akarat, türelem és kitartás nélkül nem ez nem megy. Amikor végre nem fordítottam hátat a segítségnek, azonnal akartam javulást. Pillanatok alatt változásra számítottam, de mégis hogy gondolhattam ezt? Ez egy folyamat, aminek még kurvára nem vagyok a végén. Most már tudom és átlátom ezt. Ahogy sok minden mást is tisztán látok már. Tudom, miket csesztem el. Tudom, miben hibáztam. Tudom, mit kell helyrehoznom. A lista baromi hosszú, de el kell kezdenem valahol. A szüleimmel való kapcsolatom annyira megromlott, hogy nem gondolnám menthetőnek, de Aston más, mint az a két karótnyelt sznob - főleg anyám karótnyelt sznob, apám csak átvette ezeket a nemes tulajdonságokat. Azt hiszem, Aston és én hasonlítunk annyira egymásra, hogy szót tudjunk érteni egymással. Ebben a reményben jöttem el hozzá, és egyelőre nem küldött el a franca, szóval a megérzésem jónak bizonyult.
Nem egyszerű kimondani és belátni a hibáinkat, viszont semmi értelme köntörfalazni. Így is évekig húztam már az időt, már épp itt volt az ideje kimondani a szavakat. Csak bízni tudok benne, hogy Aston képes túllépni a múlton, fátylat borítani arra a sok szarra, amit csináltam. Nem várok azonnali megbocsájtást vagy nagy összeborulást. A realitás éreztem még talán nem vesztettem el teljesen. Nekem már az is elég, ha meghallgat és tudunk beszélgetni egy kicsit.
- Igen, meglepően tetszik - ismerem el bólogatva. Javarészt más, mint amit eddig csináltam, nem is vagyok benne biztos, hogy illik hozzám, illetve a felelősség is óriási rajtam, de egyelőre élvezem. - Egy építkezési vállalkozónál vagyok személyi asszisztens és az IT részleg is hozzám tartozik - avatom be Astont egy kicsit a részletekbe és a hangom sokkal magabiztosabb, mint a beszélgetésünk során eddig bármikor. A hétköznapokban sokkal összeszedettebb és határozottabb vagyok, mint az elmúlt percekben összességében. Egyelőre nem találom a helyem és a gyomrom is görcsben áll. Ha a munkámról van szó, akkor mégis egy kicsit lelkesebb leszek, és a színem is egy kicsit visszatér. - A fickó, akinek dolgozom, konkrétan a szemem láttára rúgta ki az előző asszisztensét, akiről kiderült, hogy saját zsebre játszott. Egy rutin rendszerellenőrzés során kiderült, hogy adatot szivárogtatott, rám akarta kenni, csak rossz emberrel kezdett cseszekedni. Aztán felajánlotta a most már főnököm a pozíciót olyan feltételekkel, amit hülye lettem volna nem elfogadni. - Hosszú idő óta a munkám az első, amiért tudok lelkesedni. Lefoglal és fontosnak érzem magam, mivel nagy a felelősség rajtam a hétköznapokban. Precíznek és pontosnak kell lennem, nem kalandozhatok el munka közben. Nagy a hajtás, ami kifizetődő - nem csak anyagilag, de úgy érzem, a csoport mellett ez is segít. Talán többet is. Végre van valami stabilitás az életemben, hosszú idő óta először.
- Magamtól én sem mentem volna - húzom el a számat. - És ja, vannak érdekes dolgok. Meg érdekes emberek. Meg idegesítőek is. De túlélhető. Ha nem akarok, akkor nem beszélek, csak ülök és hallgatok - vonom meg a vállam. Eleinte teljesen kivontam magam a beszélgetésekből, a hátam közepére sem kívántam. Aztán néha már volt egy-egy gondolatom, amit hajlandó voltam megosztani. Később már személyes részleteket is elárultam, de még most is vannak olyan részletek, amiket szívesebben tartok meg magamnak. Például Brian fia ilyen, aki attól a ribanctól született. Róla még senkinek sem meséltem. Még Nora sem tud a gyerek létezéséről.
Az elmúlt évek szartengere eléggé ellepett, de az az érzésem, Aston sem úszta meg hullámvölgyek nélkül. Látom rajta, hogy érzékeny terepre tévedek, amikor a feleségéről kérdezem.
- Ne haragudj, nem kellett volna rákérdeznem. Ha nem akarsz róla beszélni, megértem, csak… Gondoltam beszélhetnénk valami másról is, mert elég szar vagyok az ilyen bocsánatkérő beszélgetésekben. Még nem gyakoroltam be - horkanok fel. - Elmondhatnám  még vagy százszor, hogy bocsánat, de annak nem látom értelmét. - Ennek ellenére mégis nagy vonalakban felvázolja a képet. Csendben hallgatom végig, de a hallottak annyira meglepnek, hogy nem nagyon jutok szóhoz. - Oh… - bólintok lassan, miközben emésztgetem a szavait. Rengeteg kérdés vetődik fel bennem ezzel kapcsolatosan, kifaggatni viszont eszem ágában sincs. Már így is többet kérdeztem, mint kellett volna. Nem akarok a magánéletében kotorászni, pláne nem a házas életében. - Hát, ha kiengednéd a gőzt, vagy csak kicsit ki akarsz szakadni innen, akkor beülhetünk majd valahova - vetem fel az ötletet.


credit • yaaay • szószám



❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
a fresh start Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
a fresh start Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
a fresh start D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
829
★ :
a fresh start Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: a fresh start
a fresh start EmptyPént. Márc. 18 2022, 09:48

Millie & Aston
- Szeretem a családomat, csak néha nem tudom, miért -
Sajnos azt kell, hogy mondjam, tudom milyen érzés belekerülni egy spirálba, ami egyre lentebb taszít a mélybe és egy idő után már irányítani sem tudjuk. Közel sem annyira kaotikus élethelyzeteket éltem át, mint Millie, de azért bátran állíthatom mindenféle sablonszöveget mellőzve, hogy valamennyire át tudom érezni mindazt, amin ő végig ment. Gyakran pont azoknak az embereknek kell a legjobban a segítség, akik a leginkább elutasítják azt, ezért pedig nagyon sokáig bűntudatom volt. De végtére is, nem volt más választásom, mintsem elengedni őt és megmakacsolva magam arra a következtetésre jutni, hogy majd jelez, ha változott nála valami. Mentősként tudom, hogy vannak, akiken nem lehet segíteni, mégis sok ideig tartott, hogy elfogadtam ezt Millie esetében. De ez már a múlt. Azóta velem is sok minden történt és tekintve, hogy most itt van a házamnál, látszólag Millie esetében is történt valami, ami kimozdította a káoszból.
Tudom mi a legnagyobb bűnöm. Annyi szerencsétlen – már bocsánat – emberrel nőttem fel, beleértve saját magamat is, hogy ösztönből próbálom tőlük tartani a távolságot ahelyett, hogy küzdenék értük. Küzdöttem, én tényleg nagyon sokáig reménykedtem abban, hogy anyám is megváltozik, ha mást nem, akkor Benjamin születése által, de ugyanígy húgomat is próbáltam a jó útra nevelni, amíg nem szakadt el a cérna nálam is és végül az is káoszba fulladt. A húgom sok éve függő, időnként nagy boldogan bekopog, koccintunk arra, hogy már két hete tiszta, de mindketten tudjuk, hogy ez nem marad sokáig így. Bár ne alakulna minden ugyanúgy ahogy eddig. És azt hiszem… egyszerűen csak elfáradtam, vagy megtörtem az évek alatt. Vagy csak elhittem, hogy én tényleg más lettem, de be kell látnom, a gének nem csalnak és nem változnak. Jelenleg az egyetlen reményem a jövőre épp fent alszik az emeleten, akit szívesen bemutatnék majd valamikor az unokatesómnak.
Ami Milliet illeti, nekem sokat jelent, ha valaki tesz és nem csak szavakkal dobálózik. Talán nem is sejti, de azzal, hogy eljött és itt van már megnyomta reset gombot nálam, a szavak hozzá pedig csak a köret. Érdekel, minden szavára és gondolatára kíváncsi vagyok, szeretném kikérdezni őt, de akkora paraszt még én sem vagyok, hogy elkezdjem vallatni jószándékból. Én sem vagyok túl jó ezekben a beszélgetésekben. Nem szeretem a kimértséget és bassza meg, unokatesók vagyunk, mi a faszért kellene nekünk karót nyelnünk és tojáshéjakon táncolva megválogatnunk a szavainkat és mégis van bennem egy olyan érzés, ami erre késztet. Valószínűleg szimplán csak nem akarom elcseszni azt a barátságot, amit most talán elkezdenénk felépíteni.
Mindezek ellenére, ha akarnék sem tudnék nem őszinte lenni hozzá. Nem tudom azt mondani, hogy nem cseszte el, mert de, aminek meg is itta a levét, de ettől én még nem haragszom rá. Sajnos nem szokásom azt mondani, amit mások hallani akarnak, maximum a főnökömmel próbálok erre törekedni. A testbeszéde azt sugallja, hogy irtózik a konfliktusoktól, igazából nem tudom kielemezni mimikáinak ok-okozati összefüggéseit, mert nem értek az ilyenekhez, úgyhogy mindössze a megérzéseimre tudok hagyatkozni. Nem akarom bántani Milliet.
Egy ideig várom, hogy ha reagálni akarna, én nem folytom belé a szót, de hogy őszinte legyek, a helyében én sem tudnék mit mondani és meg kell hagyni, voltam jó párszor a helyében, hasonló szituációkban, leginkább feleségemmel, aki szintén nem rest pofámba mondani, hogy mennyi mindent basztam el. És rohadjak meg, de minden kemény szavára nagy szükségem volt. Nekem kellett egy olyan nő, aki nem telibe szarja, hogy mit teszek és meg tudja megmondani, hogy mi jó és mi nem az.
- Ezt nagyon jó hallani - mosolyodom el végül, talán kontrasztos is az előbbi szavaimmal, de hát azokat sem támadásnak szántam. Persze nem teszek úgy, mintha a szőnyeg alá söpörnénk az egész elmúlt pár percet, pedig lehet jobb lenne, látva arcán, hogy talán túl kemény lehettem, vagy csak túl ősszinte... Nem dőlök vissza a székembe, inkább előre görnyedve bagózok tovább.
Szóval Noránál lakik. Hallottam már a másik unokatestvéréről. Nagyon próbálok túllendülni a rajta, igyekszem én is felvenni a nevetgélést, de minden igyekezetem ellenére is elkap a komorság és a bűntudat. Minden bizonnyal én is lehettem volna egy kicsit kevésbé barom és segítőkészebb, mint Nora, de a múlton már nem tudok változtatni. Ellenben örülök, hogy nem egyedül lakik, tapasztalataim alapján ad egyfajta stabil pontot a labilis embernek. Nekem ez a személy Diane, szóval… jah, tudom, hogy mennyire pokolian fontos egy ilyen személy megléte.
- Ez elég menőn hangzik - fújom ki a füstöt közben. – És szereted a helyet meg azt, amit csinálsz? - Én nem szeretem a munkámat, de a munkahely az jó, a társaság jó, Raelyn is olyan személlyé vált az életemben, aki miatt meg sem próbálnék váltani, végtére is, mi a szart csinálnék ugyan, ha nem mentős lennék? De vissza Milliere… tök jó lenne, ha látna valamit a munkájában, amibe szintén meg tud kapaszkodni, ezért is jött a kérdésem, ami lehet aztán túl indiszkrétre sikerült, nem tudom.
Nem reagálok közvetlenül a csoportra egy ideig, aminek az az oka, hogy eléggé elgondolkodtat a dolog. Nem sokat tudok az ilyen csoportokról, pedig tudom, hogy vannak és azt is, hogy sokszor hasznosak is. Lehet ki kellene próbálnom, csak először magamnak is be kell vallanom, hogy szükségem lenne rá, ami a legnehezebb művelet nálam.
- Hallottam sok jó dolgot róluk, de néhány sztori eléggé… tudod, ijesztőnek hat, ami miatt sosem mertem ilyenben részt venni. - Nem tudom például azt sem, hogy képes lennék-e beszélni a problémáimról több ember előtt akkor, amikor arra kerülne sor. – Gimiben szóba került, hogy segíthetne nekem leszokni a kábítószerről, de akkor túl nyuszi voltam hozzá, szóval minden elismerésem - bökök felé fejemmel és mimikáimmal is érzékeltetem vele, hogy tényleg elismerem a küzdelmét. Én egyszerűen csak nyomorék vagyok ahhoz, hogy idegenekkel beszéljek a problémáimról, hiába később már nem lesznek idegenek. Na mindegy.
Kérdése jobban belém áll, mint egy penge. Nagyon hirtelen érkezik, amitől meg is áll kezemben a sör. Még senkinek sem beszéltem erről abban bízva, hogy hamar rendbe jövünk, úgyhogy most a semmiből kell előkaparnom valami választ, ami már csak azért is nehéz, mert nem tudom, honnan kezdjem és mégis mennyit kellene mondanom róla. Az utolsókat szívom a dohányból mielőtt megszólalnék, vakmerőn azt remélve, hogy a nikotin majd megszüli helyettem a szavakat, de nem.
- Is. - Szenzációs válasz Aston, ennyire még Benji is képes a maga korával. De legalább ez az egy szó is segít abban, hogy nyerjek magamnak még pár másodpercet. Kicsit közelebb helyezkedek Milliehez és ahogy meghallja, hogy halkabban kezdek bele a történetbe, már sejtheti, miért. – Az a helyzet, hogy a sors ellenünk fordított néhány személyt, akik szeretnek jócskán keresztbe tenni nekünk. És néha sikerrel járnak. - Ezzel nagyjából semmit nem mondtam, vágom. Most döntök úgy, hogy újra hátra dőlök a székben. – Mocskos játékban találtuk magunkat és nem állunk nyerésre, de mindketten azon vagyunk, hogy ne sérüljünk. Csak közben jó lenne nem egymás ellen fordulni - sóhajtom el a végét továbbra is minimális hangerővel, majd mivel már a csikket elnyomtam az asztalon, így csak azzal tudom enyhíteni a szar érzést, hogy beletúrok hajamba.
- Mindegy, majd… megoldjuk. - Nem akarom, hogy aggódjon miattam, vagy miattunk, már amennyiben van jogom ilyet feltételezni azok után, hogy én is magára hagytam, mert ezt tettem, ez is pont annyira tény, mint ahogy ő elcseszte a dolgokat.
- 1177 szó // Csatakiáltás: szebb jövő -



looking back
The biggest mistake I made was feeling ashamed of my past. Now I stop thinking about the bad things and focusing on the good ones.

「R」
mind álarcot viselünk
Aston Miles
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
a fresh start Tumblr_psd2kt5SdL1uamn92o1_540
You know you’ve reached middle age
when you’re cautioned to slow down by
your DOCTOR, instead of by the police.
a fresh start 6f2a0de5c6795da80659cb95dfbd64d582bc7247
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
If I had to live my life again,
I'd make the same mistakes
maybe only sooner.
★ családi állapot ★ :
a fresh start SFsmC
Suddenly the time comes and
all of your friends ask you:
"Are you really sure about that?"
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
a fresh start JSyscDN
"You came?" She asked.
"You called." I answered.
★ foglalkozás ★ :
Paramedic
★ play by ★ :
Dylan Sprouse
★ szükségem van rád ★ :
w i l d mom || c r a z y dr.
★ hozzászólások száma ★ :
233
★ :
a fresh start SFTui
TémanyitásRe: a fresh start
a fresh start EmptyPént. Jan. 28 2022, 00:11


Aston & Millie
2020 február •• hope for a fresh start

Sok minden megváltozott az elmúlt évek alatt. Ha sorba kéne vennem ezeket a változásokat, magam sem vagyok benne biztos, hogy mindent tételesen leltárba tudnék venni, olyan hosszú a lista. Lavinaként kezdődött minden Brian halálával, ami szép lassan odáig vezetett, hogy mindent elveszítettem, közöttük a családomat is. Ugyan próbálom velük helyre hozni a dolgokat, de sokkal nehezebb, mint amire gondoltam. Sokszor elhatároztam, hogy fel kéne keresni bizonyos embereket, bocsánatot kérni, megpróbálni javítani a kapcsolatunkon, de a megvalósításig nem igazán jutottam el – Norát leszámítva. Vegyes érzések kavarogtak bennem minden egyes alkalommal, amikor elképzeltem magam előtt, miként játszódhatnak le a kellemes vagy kellemetlen találkozások. Mindig reménnyel teli volt az elhatározás részemről, de sose tudtam, pontosan mit kéne mondanom a bocsánaton kívül. Szégyellem magam. Szégyellem az elmúlt éveket. Szégyenlem, hogy mindenkit ellöktem. Szégyellem, hogy a piához és a gyógyszerhez nyúltam. Szégyenlem, hogy akárki segítséget akart nyújtani, senkitől nem fogadtam el. Szégyenlem, hogy idáig eljutottam. Szégyenlem, hogy mindent elcsesztem. És még lehetne folytatni, de nem vagyok benne biztos, hogy megéri-e. Ezek szavak, amiket vagy elhisznek, vagy nem. Szeretném, ha elhinnék. Szeretném, ha Aston majd elhinné.
Nem is tudom, miért úgy döntöttem, Nora után vele akarom helyrehozni, amit még helyre lehet hozni. A szüleimmel sem beszéltem évek óta, de attól a beszélgetéstől tartok talán a legjobban. Úgy gondoltam, Aston nem nehezíti meg annyira majd a dolgomat, mint például az anyám vagy az apám. Úgy gondoltam, vele könnyebb dolgom lehet. Norával már sikerült, vele is sikerülhet.
Mindketten zavarban vagyunk, jelentéktelen témáról kezdtünk beszélgetni, ami aztán hamar el is hal. Annyira jelentéktelen a téma, hogy azonnal megbánom, amiért reagáltam rá. Nem azért jöttem, hogy a telefonfüggő tinédzserekről, az okoseszközeiken lógó gyerekekről beszélgessünk. Valahol el kell kezdeni, de nem itt kéne. Egy pillanatra megriadok, hogy minden csak szarabb lesz, tovább rontom az amúgy is pocsék helyzetet, de szerencsére Aston arcán nem ez tükröződik vissza. A meglepettségen és a feszengésen kívül ellenségességet nem látok rajta, amitől jelentősen megkönnyebbülök.
- Igen, olyasmi – értek egyet, ami az anyját illeti. Azon is csodálkozom, hogy nagyjából be tudta lőni a környéket, mert egyáltalán nem volt benne biztos. Kénytelen voltam hinni neki, mivel semmi jobb támaszom nem akadt abban a pillanatban. Szerencsémre és szerencséjére a jó környékre delegált. Apám húga mindig is apám teljes ellentéte volt. Apám elegáns, mindig rendezett, mindig kifinomult a megjelenésre. Olyan, mint anyám, csak férfi kiadásban. Biztos van valami ősük, akinek az elcseszett DNS-ét csak kevesen öröklik a családban. Apám kimaradt, én megkaptam. Aston anyja is megkapta. Kicsit aggaszt Aston válasza, mert úgy tűnik, nem igazán érdekli, mi történik az anyjával. Egy részem megérti, mert felnőtt ember, akinek tudnia kéne magáról gondoskodni, másrészt viszont az jut eszembe, hogy én is hasonló cipőben jártam nemrég, teljesen egyedül. És az szar volt. Közben az sem kerüli el a figyelmem, hogy valószínűleg az unokaöcsém életében sincs minden rendben. Szóra nyitnám a szám, mert szeretném megtudni, mi történhetett, de egyelőre nincs azon a szinten a kapcsolatunk.
Halványan elmosolyodom, amikor egy okéval nyugtázza a hirtelen felvetett ötletemet. Örülök, mert nem utasítja el azonnal egy újabb találkozó lehetőségét, és annak is örülök, hogy talán tényleg találkozhatok a családjával, akik – ugyan elég tág értelemben véve – az én családom is lehetnek valamilyen szinten.
Végül is miért jöttem? Bocsánatot kérni? Magyarázatot adni? Nehéz belekezdeni, de utána egyszerre zúdítom az unokaöcsémre minden megbánásomat. Amit csak lehetett, elcsesztem. De már kezdek egyenesbe jönni. Kaptam segítséget, megfelelő segítséget. Már talán csak fele olyan elcseszett vagyok. A monológom után nem is tudom pontosan, ilyen reakcióra számítok. Kioktatásra? Helyeslésre? Üvöltözésre? Az elmúlt évek felhánytorgatására? Megértésre? Magam sem tudom, csak reménykedem benne, hogy rendezni tudjuk idővel a sorainkat. Amikor Aston előrehajol, hogy a szemembe nézhessen, automatikusan hátrébb húzódom. Nem tudom eldönteni, hogy az arcomba akar a későbbiekben üvölteni, de azt hiszem, az elmúlt időszakból rám ragadt előítéleteknek köszönhetően elővigyázatosságból távolodom el. Csöndben, a szavait emésztgetve hallgatom végig, amit mondani akar, utána egy darabig nem szólalok meg. Erre mit reagálhatnék? Nem tudok ellenkezni semmivel, hiszen a tényeket sorolta fel, amiket már én is tudok. De így, mástól hallva sokkal rosszabb, mint magamban tudatosítani ezeket. Neki vajon milyen érzés volt, amikor ellöktem magamtól? Rosszul érezte magát, vagy csak egyszerűen leszarta? Butaság lenne rákérdezni, így nem is teszem. Mielőtt kellemetlen lenne a ránk telepedett csend, végül válaszolok a kérdésére, de még mindig a korábbiak hatása alatt vagyok. Leginkább azért, mert mindenben igaza van.
- Igen, itt a városban – bólintok. – Nemrég visszaköltöztem – adok kicsit bővebb magyarázatot, mivel valószínűleg neki az az utolsó infója, hogy nem is New Yorkban lakom. Úgy érzem magam, mint egy gyerek, akit szembesítettek a rosszaságaival, akit a szülei leszidtak és sarokba állították. A kezeimet morzsolgatom az ölemben. Az ujjaimat nézem, kerülöm a tekintetét. Sokáig visszhangozni fognak a fejemben a szavai. Akárhányszor beszélni fogunk, ez hosszú ideig eszembe fog jutni. Végül sóhajtok, felemelem a fejem és az utcára pillantok, mielőtt Aston felé fordulok. Tetszik ez a környék, ilyen helyen én is szívesen élnék. Manhattan teljes ellentéte; a betonrengeteg és a felhőkarcolók helyett kertes házak.
- Egy ideje van munkám, amit most igyekszem megtartani. Elég jól fizet, idővel talán el tudok költözni Norától, mielőtt ő rak ki – nevetgélek magamban a feltételezésen. Kétlem, hogy kirúgna a lakásból, de jobb nem kísérteni a sorsot. – A csoportot még egyelőre nem hagyom ott, pedig már kezdem unni. Viszont néha tényleg segít.
Közben ott motoszkál továbbra is a fejemben, amit Aston mondott: „eléggé elcsesződött pár dolog”. Félve, de végül felteszem a kérdést neki, mert szeretném tudni, mit van vele.
- Amikor azt mondtad, hogy pár dolog nincs rendben... Natalie-ra értetted?


credit • yaaay • szószám



❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
a fresh start Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
a fresh start Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
a fresh start D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
829
★ :
a fresh start Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: a fresh start
a fresh start EmptySzomb. Jan. 15 2022, 20:17

Millie & Aston
- Szeretem a családomat, csak néha nem tudom, miért -
Talán jól kellene éreznem magam attól, hogy valamiben egyetértünk Millievel, még ha ez egy olyan semmiből jött téma is, mint a mobiltelefonok beteges használata. Ennek ellenére mégis feszengek, hogy akkor most elkezdjük ebbe egyre inkább beleásni magunkat és használjuk ki a kötetlen beszélgetés ezen fajtáját, majd a végén mosolyogva álljunk fel a kertiszékekből és integessünk egymásnak míg látótávolságon belül vagyunk… Vagy csak mosolyoghatnék és bólogathatnék, esetlegesen benyöghetnék valami kedves „igen”-t. Ezt az egész közösségi médiás dolgot azért kezdtem el ennyire utálni, mert nekem egészen későn lett telefonom, internetem pedig még később, mivel nem olyan családban nőttem fel, ahol ez lett volna a prioritás. Majdhogynem gimnáziumig néztem irigykedve az osztálytársaimat a menő kütyüjükkel és mint minden magamfajta gyerek, én is eldöntöttem, hogy nem én szenvedek hiányt valamiben, hanem ők csinálják rosszul az életet. Akkor ez tőlem nyilván vajmi kicsinyes hozzáállás volt, de mit adott isten, tényleg nem nagyon veszem elő a telefonomat, csak ha el akarom érni a szükséges embereket, vagy ha engem hívnak, de azt meg csak akkor szokták, ha S.O.S.-ben kellek nekik.
- Biztosan úgy jön nekik az ihlet… - tárom szét karjaimat, a söröm majdnem kiömlik kezemből, de még időben megmentem magam a fürdéstől. A mainap első katasztrófája elhárítva. Hol a következő?
- Akkor hát úgy fogalmazok, hogy körbe tudja lőni a házszámot és néha betalál. – Ha esetleg nem jutna anyámnak eszébe, hogy megnézze az sms-ben megkapott utca-házszámot, amit pár hónapja csak azért küldtem el neki, hogy ne kérdezze meg minden alkalommal. Ez az egyetlen sms köztünk évek óta és azóta sem nagyon írtunk egymásnak, mert mindketten a hívást preferáljuk, szóval nem lenne nehéz neki időnként megnyitnia azt az sms-t.
Mély levegőt veszek, majd dohánnyal a számban elnézek a szomszéd háza felé, akik épp most állnak be a garázsba. Nem tudom, Millie mit tud anyámékról, avagy régen mennyit tudott, szóval inkább nem kezdek el pánikolni, hogy már megint lerészegedhetett anyám, netán csupán hozta a konstans szarul kinéző formáját. Tudom jól, hogy máshogyan viselkedik és máshogyan fest előttem, mint amikor nincs velem. Benji születése óta próbálja magát jó színben feltüntetni előttem, hogy engedjem találkozni az unokájával, amit én bizonyos szempontból még értékelek is, de attól még, hogy az alma szép oldalát látom, tudom, hogy a másik oldala rothadt.
- Sajnos ez nála megszokott, de nincs már arra is erőm és időm, hogy ő érte aggódjak. – Csak mert van elég sok más bajom is és jelen pillanatban inkább azért küzdök, hogy az új családom egyben maradjon. Persze ettől függetlenül még aggódom érte, Millie szavai is nyugtalansággal töltenek el, mert mégiscsak az anyám.  
Bólintok egyet szemeimmel, csak hogy reflektáljak a Nataliet érő költői kérdésére, aztán szavaitól megcsap a jókedvűség szele.
- Oké - kacagok fel, magam sem tudom miért, egyszerűen csak tetszett a reflexiója a Benjivel való találkozásra. Talán csak az mosolyogtat meg, hogy erre egy másik alkalmat szentelne, de már a feltételezés is ad némi reményt a szebb jövőre. Merthogy senki sem mondta eddig, hogy mi ezentúl sokat fogunk találkozni, legyen így, mert az azt jelentené, hogy sok minden változna vele is, meg köztünk is, csak valahogy azt érzem, hogy ez csak egy udvarias gesztus volt. Eléggé meg vagyok lőve, hogy mit kellene csinálnom, esetleg bemutassam őt Benjinek és akár Natalienak is, ha hazajönne (még ma), vagy engedjem el én is ezeket a formaságokat, mert úgyis találkozik velük majd akkor, amikor eljön az ideje. Például majd Benjamin esküvőjén.
És akkor egy könnyed kanyarral csak felvezetem a történteket. Talán hiba tőlem, de szerintem úgyis előkerült volna a kényes téma így vagy úgy.
- Hát… - Szépítsek? – ja. - Nem szépítek, mert tényleg tudnak a kutyák szépeket is szarni. - Nehéz idők voltak, ahogy észleltem - teszem hozzá miközben enyhén elhúzom a számat. Látom rajta, hogy nem egy ilyen legyintős reakcióra vágyott tőlem, ami valamilyen szinten érthető is, elvégre nem az a típus vagyok, aki ne szeretné elvarrni a szálakat. Ha ez nem így lenne, akkor fel sem hoztam volna a témát. Az viszont már más kérdés, hogy maradt-e bennem harag. Jelenleg nincs, nem érzek és hacsak nem tépi fel a mély sebeket, akkor részemről ez a találkozás nem fog ordibálással végződni.
- Igen, hülye voltál és elcseszted a dolgokat - helyeslek, miközben előre dőlök a székben, hogy közelebbről az unokatestvérem szemeibe nézhessek.
- Millie én nem vagyok olyan, mint te, szóval ne magadból indul ki, mikor az én érzéseimet akarod megérteni. Évekig marhára pipa voltam rád és mivel nyíltan elutasítottad a segítségemet, ezért úgy voltam, hogy majd ha kellek, vagy ha érdeklek, jössz. - Mint ahogy valójában jött is. Oké, lehettem voltam kevésbé kicsinyes is és én is érdeklődhettem volna iránta, ismerve a vele történteket, de azért én sem csinálok segget a számból. - Az a helyzet, hogy eléggé elcsesződött pár dolog mostanság, úgyhogy jelenleg nem tud felbaszni egy jó pár éve történt veszekedés. – Csak hogy teljesen őszinte legyek vele, mert már megtanultam, hogy a fél válasz csak még több kérdést szül.
- Szóval tényleg örülök, ha már jobban vagy. Szívből örülök! – nyomatékosítom az érzéseim őszinteségét, amit vagy elhisz, vagy nem.
- Itt, New Yorkban? - Én még ott tartok fejben, hogy ő nem New Yorkban lakik, de majd gondolom úgyis megválaszolja ezt. - És akkor mik a tervek a közeli és távoli jövőre? - Dohányzok tovább, mialatt eszembe jut, hogy megkínálhattam volna cigarettával is, ha már a sört elutasította, de majd csak jelzi, ha kérne egy szálat.
- 887 szó // Csatakiáltás: szebb jövő -



looking back
The biggest mistake I made was feeling ashamed of my past. Now I stop thinking about the bad things and focusing on the good ones.

「R」
mind álarcot viselünk
Aston Miles
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
a fresh start Tumblr_psd2kt5SdL1uamn92o1_540
You know you’ve reached middle age
when you’re cautioned to slow down by
your DOCTOR, instead of by the police.
a fresh start 6f2a0de5c6795da80659cb95dfbd64d582bc7247
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
If I had to live my life again,
I'd make the same mistakes
maybe only sooner.
★ családi állapot ★ :
a fresh start SFsmC
Suddenly the time comes and
all of your friends ask you:
"Are you really sure about that?"
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
a fresh start JSyscDN
"You came?" She asked.
"You called." I answered.
★ foglalkozás ★ :
Paramedic
★ play by ★ :
Dylan Sprouse
★ szükségem van rád ★ :
w i l d mom || c r a z y dr.
★ hozzászólások száma ★ :
233
★ :
a fresh start SFTui
TémanyitásRe: a fresh start
a fresh start EmptyHétf. Jan. 03 2022, 15:32


Aston & Millie
2020 február •• hope for a fresh start

Ha az én verandám előtt jelenne meg minden előzetes figyelmeztetés nélkül valaki, akit évek óta nem láttam, az utolsó találkozás alkalmával pedig egy egy fikarcnyi kedvesség sem áradt belőle - finoman fogalmazva -, akkor először valószínűleg lefagynék. Értetlenül állnék pár pillanatig, míg sikerül összeszednem a gondolataimat, vagy legalább mozgásra bírni bizonyos testrészeimet és úgy tenni, mint aki az élők sorát gyarapítja. Hogy utána mit lépnék? Valószínűleg hátat fordítanék neki, becsapnám az ajtót és az ablakon keresztül figyelném, mikor húzza már el a csíkot. Magamból kiindulva kicsit félek Aston reakciójától, de kellemes csalódásként ér, amikor nem küld el a picsába. Mivel váratlanul állítottam be, ezért nem hibáztathatnám, ha elküldene, mert éppen alkalmatlan időben döntöttem úgy, hogy megjelenek a semmiből.
Szép lassan mindketten átlendülünk a kezdeti sokkon. A verandán lévő asztal és székek felé araszolok, de a felém nyújtott sört nem fogadom el. Brian halála után túl sokszor néztem a pohár fenekére. Aztán az üveg fenekére. Rendszeresen az alkoholhoz nyúltam, aztán más dolgokhoz is, de az alkohollal kezdődött minden. Csak egy kis ez, csak egy kis az, hogy enyhítsem a fájdalmat. Aztán a “csak egy kis”-ből lett még több és még több. Mértéktelenül ittam abban a tudatban, hogy minél többet iszom, annál jobban bírom majd. Persze ez faszság. Sosem bírtam jól a piát, most sem bírom jól. De most már legalább nemet tudok mondani rá. Hosszú idő volt eljutni eddig a pontig, felismerni és elismerni a problémát, tenni ellene, arra az útra rátérni, aminek a végén nem minden nap részegen fekszem a kanapén, másnaposan kelek szétrobbanó fejjel, amire természetesen muszáj bevennem fájdalomcsillapítót, azután pedig ismétlem az elejéről az egészet. Egy ideje nem nyúltam az italhoz, a lakásban sincs még egy üveg bor se. Néha még megfordul a fejemben, hogy az egyszerűbb utat válasszam, de akkor minden eddigi erőfeszítés kárba vészne. Ha már eddig eljutottam, nem szeretném feladni.
- Ezt megértem - mosolyodom el halványan. Néha visszasírom azokat az időket, amikor még nem volt mindenkinek a kezében okostelefon, a metrón még nem a Candy Crush, hanem egy könyv felett görnyedtek az emberek és nem a chatelés volt az elsődleges kommunikációs forma. Ez azt is jelentené, hogy az informatika nem lenne olyan fejlett, mint most, ami a munkám miatt - volt munkám miatt - hátrány lenne, de ettől függetlenül én is jobban szeretek személyesen beszélgetni emberekkel. Már azokkal, akiket elviselek. - A legjobban attól tudok kiborulni, amikor egy helyiségen belül is inkább chatelnek… - Tényleg, ennek mi értelme van?
Személyesen vagy online, mindenhogy nehéz felvenni olyan emberekkel a kapcsolatot évekkel később, akikkel annyira összevesztem, hogy a viszontlátás pillanatáig szinte semmit sem tudtam róluk. Aston nem az egyetlen, akivel minden kapcsolatom megszakadt. A szüleimmel sem beszélek egy ideje, de velük nem is lesz ennyire egyszerű helyzetem. Már ha a mostanit egyszerűnek lehet nevezni.
- Hát, majdnem - húzom el a számat, mert Aston anyja is csak tippelni tudott, a pontos címre nem emlékezett. De ezt nem részletezem, szerintem ennyiből már teljesen nyilvánvaló, hogy az anyjának még mindig vannak hiányosságai. - Nem nézett ki túl jól - jegyzem meg mellékesen, mert nem tudom, mikor találkoztak utoljára ők ketten, nem tudom, mennyit változott a kapcsolatuk, de úgy érzem, Aston válaszából ezt is hamarosan megtudom majd.
- Ó, Natalie-t vetted el? - fordulok felé meglepetten. Rá még emlékszem régebbről. Még én is, azt hiszem középiskolás voltam, amikor összejöttek. Nem gondoltam volna, hogy idáig ki fog tartani a kapcsolatuk, de örülök nekik. Legalább nekik összejött. - Lehet, arra majd inkább meg kéne beszélni egy másik alkalmat, amikor… nem a semmiből bukkanok fel - vakargatom a tarkómat, bár tényleg szívesen találkoznék a fiával. Kicsit irigykedem, amiért családja van, de nem hibáztathatom azért, hogy nekem nem jött össze. Ha össze is jött volna a gyerek Briannel, ki tudja, még együtt lennénk-e. Lehet, hogy lebukott volna a szeretőjével. Az is lehet, hogy egyáltalán nem jött volna össze a gyerek. Neki már volt egy attól a ribanctól - lehet, hogy nem is akart még egyet, csak velem hitette el. Ezeket már sosem fogom megtudni, mivel Brian halott. Akármennyire is szeretem a gyerekeket, a jelen állapotomban nem is baj, hogy nincs. Akkoriban jó anya lettem volna, most viszont… kizárt. Talán idővel megint a régi önmagam lennék és akkor alkalmas lennék rá, de félek, addigra már késő lesz.
Mosolyogva hallgatom Aston beszámolóját. Kapcsolatból házasság, házasságból gyerek, gyerek után ház, ahol fel tudják nevelni a kicsit. Idillinek hangzik, de biztos vagyok benne, hogy több van a háttérben. Nem lenne illő azonnal a részletekről faggatni, ahhoz még túl friss ez az egész.
- Azt nem nehéz - sóhajtok magam elé, amikor feleleveníti az utolsó találkozásunk emlékeit. - A háromnapos kutyaszar is jobban nézett ki nálam - húzom el a számat belegondolva, vajon milyennek láthattak a kívülállók abban a bizonyos időszakban. Én nem éreztem annyira gáznak, amikor meg már tényleg nagy volt a gáz, akkor fordultam el a legjobban mindenkitől, aminek meglett az eredménye - a totális csőd.
Meglep, mennyire félvállról veszi a vitánkat, illetve azt, ahogy akkor viselkedtem vele. Tényleg ezt gondolja, vagy csak mondja, hátha akkor kevésbé lesz kellemetlen a viszontlátás? Én nem tudnám ennyire lazán kezelni, ha az egyik rokonom ezt csinálta volna velem. - Rendes, hogy ezt mondod, de te sem gondolhatod, hogy az ilyen egyszerű lesz. - Feléig felé fordulok a széken ülve. - Sok olyan dolgot mondtam és csináltam, amit nem kellett volna. Én nem tudom, mi ütött belém… Mármint tudom, de… Szóval érted. Hülye voltam, hülyeségeket csináltam, sok mindent elcsesztem, aminek megittam a levét. De most már jobb… Tényleg jobb. - Heves bólogatással igyekszem nyomatékosítani, hogy “tényleg jobb” az életem, mint pár éve. - Nora elküldött valami szaros csoportba is, az is sokat segít. - Pedig eleinte mennyire nem akartam menni. Az unokanővéremet is a pokolra kívántam egy ici-picit, amiért belekényszerített. Utáltam az egész terápiás bohóckodást, de kezdem látni az értelmét. Remélem, a sok erőfeszítésnek lassacskán foganatja is lesz, és Nora mellett lesz legalább egy családtagom, aki nem fordít nekem hátat abban a pillanatban, amint meglát.


credit • sikíts, ha valami nem oké • szószám



❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
a fresh start Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
a fresh start Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
a fresh start D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
829
★ :
a fresh start Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: a fresh start
a fresh start EmptyPént. Dec. 17 2021, 22:51

Millie & Aston
- Szeretem a családomat, csak néha nem tudom, miért -
Azért elég para úgy egy embert látni közel a bejárati ajtónkhoz, hogy semmilyen jelét nem adta a jelenlétének. Az a helyzet, hogy mióta engem bedrogoztattak, Natalie meg benne nyakig abban a bandában, akikben én nem bízok, így duplán parázok még nappal is, hogy jól be vannak-e zárva az ajtók. A jó a zord és kellemetlen pillanatban - vagyis hogy egy ember van a verandánkon -, hogy ez a személy az unokatesóm. Millie a családom része, értsd: váratlanul képes felbukkanni a semmiből. Ha pedig ragaszkodok a családom definíciójához, akkor azt is megtippelhetném, hogy vagy marhára összeveszünk, mint legutóbb, vagy meglepően jól eltöltött órák után pozitív csalódással válunk el. Én nem igazán vagyok felkészülve tulajdonképpen bárkinek a vendéglátására, a ház még annyira sem, de vagyok annyira flexibilis, hogy ne jöjjek zavarba és ne csináljak feszültséget egy random beállított ember láttán, mint például Natalie tenni szokta. Egyébként teljes szívemből örülök, hogy láthatom Milliet. Atya ég, mennyi mindent történhetett mindkettőnkkel mióta utoljára láttunk egymást. Mondom ezt úgy, mintha békés körülmények között váltunk volna el, pedig nem. A helyzet viszont az, hogy én nagyon sok emberrel válok el ordibálva és középső ujjamat mutogatva és másnap mégis békével tudom indítani velük a napot.
Az agyamban lévő gondolatokat periódusokra tudnám bontani. Először megörülök, hogy láthatom őt, aztán felvetődik a kérdés bennem, hogy miért van itt. Mindezek után pedig már csak azon értetlenkedek, hogy mégis honnan tudta, hogy itt lakom. Oké, ne játsszuk a hülyét, bárkitől megkérdezhette.
Csak legyintek a megszokott udvarias szövegre, ezzel is jelzem, hogy nem kell úgy viselkednie, mintha a főnökének a testvérének a felesége lennék, akivel most találkozik először valami abszurd indokkal.
- Kérlek... megmented az önbecsülésemet, ha nem egymagam társaságában kell ezt elfogyasztanom. -  Lendíteni nem tudom a magasba a sört, hiszen így is örülök, hogy nem ejtek el semmit amíg oda nem érek a kitett asztalhoz. Elég nyomós okom van, miért maradjon, nem? Bár ahogy ismerem őt - mint ahogy egyébként marhára nem is ismerem, csak ezt szar bevallani - jobban vágyott arra, hogy elfoglalt legyek és megbeszéljünk egy jó időpontot, ami mindkettőnknek egyébként is csak teher, de legalább kölcsönösen rástresszelhetnénk a új nagy találkozásra.
Néhány másodpercnyi kérdő tekintettel veszem tudomásul, hogy elutasítja az alkoholt, ráadásul ennyire határozottan, de még időben kapcsolok, hogy ne baszogassam emiatt, mert túl erős reakciója volt, aminek talán oka van. Nem akarok bunkó lenni, de az arca sem arról árulkodik, hogy a szervezete ne ismerné az etanol különböző koncentrációit. Nem sokat tudok róla, ami annak is köszönhető, hogy se anyámék, se Millie szülei nem tudtak olyat mondani, ami mérvadó információ lett volna számomra róla azután, hogy elvesztette a párját. Hogy őszinte legyek, nem is akartam annyira lenyomozni, mindenkinek tiszteletben kell tartani a magánéletét, pláne egy tragédia után.
- Kiváló ötlet! - felelem egyből, míg kitöltöm magamnak a sört. - Tudod, az utóbbi időkben egyre jobban kezdem értékelni azokat az embereket, akiknek a beszélgetés nem ragad meg a hálózat végtelen számú chatplatformján. - És ez most tőlem egy elismerés, vagy köszönem, talán mindkettő. Valójában elég sok kérdésem lenne hozzá, de mind túlságosan in medias res a keserű és fájdalmas valóságba, amit egyelőre mellőznék. Nem tudom, hogyan kellene indítani egy ilyen újra találkozós találkozást, de az biztos, hogy nem az elhunyt párját emlegetve. De például anyám egy jó indító téma, róla mindig lehet sokat beszélni.
- Tehát végre sikerült megjegyeznie a házszámot. - Kétségtelenül csoda ez anyámtól, erre mindenképpen inni kell nekem, de én meg is teszem.
- Összeházasodtunk Natalieval. - A barátnőmmel, akivel még gimiben jöttem össze. Nem azért, de elég kellemetlen a házasságról beszélni tudván, hogy min ment keresztül az unokatesóm, úgyhogy próbálom kellően röviden és tömöröm összefoglalni életem nagy eseményeit, amik ki is merülnek a házassággal és a gyermekem születésével. - Benjamin nő mint a gomba, már lassan egy éves lesz. Ha felébred, szívesen bemutatnálak neki - De hogy őszinte legyek, összetenném a két kezemet, ha jó pár órát aludna most a fiam, mert addig van nekem is nyugtom.
- Elég gyorsan történt amúgy minden. Egyik pillanatban még majdnem szingli lettem, másikban meg már én is csak pislogtam, hogy feleség, gyerek... ház - ahogy ő is mondta, saját ház. Szerintem Millie is érzi, hogy az egyik generálta a másikat, esetemben pedig elsőként lett Natalie terhes, aztán megkértem a kezét, majd lett egy házunk, hogy fel tudjuk nevelni Benjit és ne Brooklynban tegyük azt.
Enyhén előre dőlök, érezhetően feszültebb leszek, de nem tudom, hogy kellene érdeklődnöm iránta. Pedig amúgy marhára aggódtam érte az elmúlt években.
- Te hogy vagy? Mondhatom azt, hogy jól nézel ki? Csak mert tényleg jobban nézel ki, mint legutóbb. - Ezzel gondolom nem mondtam semmi rosszat, mivel elég kaotikus állapotban láttuk egymást utoljára, annál csakis jobban nézhet ki. - Egyébként meg engedd el azt ami akkor történt köztünk. - Hangzik ez úgy, mintha mondjuk lefeküdtünk volna, holott nyilván nem. Remélem ezzel egy kicsit lelazul mellettem és nem lesz ennyire karót nyelt.
- 808 szó // Bocsánat, ha gáz lett! -



looking back
The biggest mistake I made was feeling ashamed of my past. Now I stop thinking about the bad things and focusing on the good ones.

「R」
mind álarcot viselünk
Aston Miles
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
a fresh start Tumblr_psd2kt5SdL1uamn92o1_540
You know you’ve reached middle age
when you’re cautioned to slow down by
your DOCTOR, instead of by the police.
a fresh start 6f2a0de5c6795da80659cb95dfbd64d582bc7247
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
If I had to live my life again,
I'd make the same mistakes
maybe only sooner.
★ családi állapot ★ :
a fresh start SFsmC
Suddenly the time comes and
all of your friends ask you:
"Are you really sure about that?"
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
a fresh start JSyscDN
"You came?" She asked.
"You called." I answered.
★ foglalkozás ★ :
Paramedic
★ play by ★ :
Dylan Sprouse
★ szükségem van rád ★ :
w i l d mom || c r a z y dr.
★ hozzászólások száma ★ :
233
★ :
a fresh start SFTui
TémanyitásRe: a fresh start
a fresh start EmptyHétf. Nov. 29 2021, 16:39


Aston & Millie
2020 február •• hope for a fresh start

Már majdnem másfél éve visszajöttem New Yorkba, de elég lassan jutottam egyről a kettőre idáig. Még mindig ez a helyzet, de ha sosem veszek erőt magamon, akkor nem jutok ki ebből a rohadt gödörből. Sokáig el sem akartam ismerni, mekkora a gáz, de egy ideje már látom. Ha nem csinálok valamit, a helyzetem nem lesz jobb, nem lesznek normális kapcsolataim, marad a gyógyszer, a pia és az egyéjszakások. Egyikből sem lehet pozitívan építkezni, akármilyen nehéz is a változás útjára lépni. Gyűlöltem eleinte abba a csoportba járni, amibe Nora erőszakolt bele – igazából még ma is utálom –, de van haszna. Mármint azon kívül, hogy egy rakat csődtömeggel vagyok összezárva, ami megnyugtat, mert legalább tudom, hogy nem én vagyok az egyetlen ember nyakig szarban. Azt mondják, ki lehet belőle jönni, csak nehezen. Ha egyszerű lenne, mindenki képes lenne rá. Na most a probléma ott kezdődik, hogy nem vagyok sem túl motivált, sem túl kitartó. Ha Nora nem piszkálna folyamatosan, már tuti abbahagytam volna. Legalább ő kitart helyettem, ha már nekem folyamatosan kétségeim vannak a saját akaraterőm felől. Ha vele helyre tudtam hozni a kapcsolatomat, akkor mással is sikerülhet, nem? Barátaim nincsenek, a családom szarik a fejemre – tök jogosan. Nem is várhatom, hogy kezdeményezzenek a történtek után. Sokáig tartott összeszednem a bátorságomat, de muszáj volt. Maxine Wolfe szerint rendet kell tenni magunk körül, hogy utána magunkban is ugyanezt meg tudjuk tenni. A szüleimhez nem kopogtatnék még be, arra még nem állok készen, de Nora után a következő ember, akivel nagyon elcsesztem a dolgokat, az Aston. Nem tudom, mire számítsak tőle, vagy mit reméljek, de előbb vagy utóbb meg kell ejtenünk azt a bizonyos első beszélgetést. Mármint a történtek utáni elsőt. Brooklynban nem járok sikerrel, csak az anyját találom, aki nagyjából útba tud igazítani, habár pontos házszámot nem tud adni. Csak “azt hiszi” ez vagy az lesz a jó cím. Hát, egy próbát megér.
Közvetlen az ajtó előtt minden bátorságom elszáll, ennek fényében hátat fordítok a háznak, csak a kíváncsiság állít meg, amikor a bejárati ajtó nyílását hallom. Lassan fordulok vissza, kicsit tartok a következő pillanatoktól. A verandán azonban a rég nem látott unokaöcsémet látom, aki hozzám hasonlóan meglepett arccal pislog.
- Szia - lehelem magam elé halkan, mint aki éppen most futotta le élete maratonját, pedig egyáltalán nem erről van szó. Jó párszor elgyakoroltam magamban, mit fogok neki mondani, miket fogok tőle kérdezni, de akárhogy kutakodom az agyamban, mindenhol ürességgel találom szemben magam. Ennyire futja, ami nem túl sok ugyan, de a semminél talán több. Alaposan végigmérem tetőtől talpig; nem sokat változott az elmúlt évek alatt, talán az arcvonásai lettek határozottabbak az idő múlásával, de összességében még mindig ugyanazt a fiút látom magam előtt, akit – ahogy szinte mindenki mást is a családomból – ellöktem magam mellől, amikor a legnagyobb szükségem lett volna a segítségre és támogatásra. Késő bánat. Ahogy az általában lenni szokott, mindig utólag okosabb az ember. Nem gondolkodtam akkor, azt hittem, jobban tudom, mire van szükségem, de természetesen tévedtem. Ártottam magamnak és a családomnak, akarva-akaratlanul is bántottam mindenkit, aki közeledni próbált felém. Ők nyilván már túlléptek rajta, hiszen az élet megy tovább, én viszont csak az utóbbi időben kezdtem érezni a tetteim hatását. Nora volt az egyetlen, aki kitartott mellettem, még a szüleimnél is türelmesebb volt velem. Rá kellett döbbennem, hogy a terápiás fazonok és a kollégáimnak nevezett púpokon kívül Nora az egyetlen, aki támaszkodhatok, és ez nem egészséges. Alapjáraton nem vagyok oda az emberekért meg a társas kapcsolatokért, de még nekem is szükségem van néhány biztos pontra az életemben – még akkor is, ha a legbiztosabbnak vélt pont lökött ilyen mélyre.
- Nem, nem – csóválom a fejem, még mindig kicsit a meglepetéstől kábán. – Csak most jöttem. De ha nem alkalmas, akkor visszajöhetek később, vagy egy másik nap – kezdek szinte hadarva szabadkozni, és egy kicsit abban reménykedem, hogy alkalmatlan pillanatban állítottam be. Mégsem olyn jó ötlet az évek óta nem látott rokonokat felkeresni, ha az ember pocsékul viselkedett velük az utolsó találkozásnál. Nem emlékszem már pontosan, miket mondtam és csináltam, csak arra, hogy elmartam saját magam mellől. Az időzítés mégsem a legrosszabb. Aston a verandán lévő két szék egyike felé invitál, amit vonakodva, de elfogadok. A felém nyújtott üveget már annál határozottabban utasítom el. Még mindig vannak problémáim a gyógyszerekkel és az alkohollal, de utóbbiból kezdek talán kilábalni. Nem itt és most kéne ezt keresztbe vágni.
- Hát, egy ideje visszajöttem a városba – kezdek bele, miközben leülök az egyik székre. – Gondoltam… beszélgethetnénk.
Fogalmam sincs, mit kéne csinálnom egy olyan rokonnal, akit évek óta nem láttam és elég szar hangulatban váltunk el anno. Egyelőre örülök, hogy nem lökött le a verandájáról. Valószínűleg felhívhattam volna, vagy valahol ráírhattam volna, mivel erre is már több platform van, mint amit észben lehet tartani, de kicsit tartottam tőle, hogy egyszerűen ignorálni fog. Még csak el sem tudtam volna ítélni érte, hiszen én basztam el mindent.
- A régi házatoknál jártam először, anyukád mondta, hogy már itt laksz a… feleségeddel. – Gondolom, azt nem kell részleteznem, hogy az anyja nincs a legjobb állapotban, talán egy kicsit magamra is emlékeztet – elég baljós jövőkép -, hiszen ezt ő is tudhatja. Ráadásul a házszámban sem volt biztos, csak nagyjából tudta belőni. – Szóval megházasodtál… és már gyereked is van. Hű! Belehúztál – nevetgélek zavartan. Lehet, inkább gratulálni kéne? A normális emberek azt csinálják ilyenkor. Furcsa belegondolni, hogy akár én is tarthatnék itt, ha Briant nem éri az a baleset, ami miatt egy pillanat alatt kicsúszott a talaj a lábam alól. Akkor még mindig abban a tudatban élnék vajon, hogy idilli házasságban élünk? Vagy már lebukott volna, hogy összefeküdt azzal a ribanccal, akitől fia is született? – Ráadásul saját ház? Azta – bólogatok félig elismerően, félig ugyanolyan zavartan, mint néhány pillanattal korábban. Úgy érzem magam, mintha egy idegen mellett ülnék és bele lennék kényszerítve ebbe az egyelőre nagyon kényelmetlen, semmitmondó beszélgetésbe.
Talán csak idő kell, mire elül a feszültség, nem?
Ugye…?


credit • tényleg lesz még jobb majd • szószám



❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
a fresh start Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
a fresh start Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
a fresh start D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
829
★ :
a fresh start Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: a fresh start
a fresh start EmptySzer. Aug. 18 2021, 15:23

Millie & Aston
- Szeretem a családomat, csak néha nem tudom, miért -
Lassan egy éve próbáljuk elhitetni magunkkal, hogy a házasságunk még masszív lábakon áll, pedig mindketten tudjuk, hogy ez már magunkra nézve is röhejes, de hát mégis mit tudnánk tenni? Váljunk el? Akkor minden sokkal jobb lesz, mi? A probléma nem egymásból fakad, nem egymással van bajunk, hanem azzal, hogy ezúttal már mindketten kezdünk egyre jobban belekeveredni a szarba: Diane sem tud megválni a családjához köthető szervezettől, miközben engem meg egy hajszál tartott vissza, hogy újra visszaessek a drogfüggőségembe. Voltak napok, amikor tényleg azt hittem, hogy újra elvesztettem a fejemet, ami gimiben még menő dolognak számított, most így közel a harminchoz, gyerekkel az emeleti hálószobában már annyira nem szórakoztató. Egy szerencsém volt, ismertem a dílert, akivel találkozni akartam.
Halkan lépegetek lefelé a lépcsőn, az istennek se csapnék semmi zajt most, hogy a gyerek végre elaludt és nekem is van időm mást csinálni. Hol az anyja? Tárgyaláson, vagy valami megbeszélésen ügyvédként, hogy megmentse azok bőrét, akik kicsinálják a családunkat, ezzel együtt pedig kettőnk kapcsolatát is. Ha pontot kell raknia a munkája végére, tegye meg, csak aztán valahogy ezt a fejezetet is le kellene már zárnia az életében. Marha jó egyezséget kötöttünk: én újfent megválok a kábítószertől, ő meg a rokona bandáját hagyja magára és ha ezek menni fognak nekünk, Benjinek szép élete lesz.
Beindítom a kávéfőzőt, mert nem sok híja volt, hogy én is ottragadtam Benji mellett az ágyban, ha meg ilyentájt alszok, éjszka nem fogok, pont, mint a fiam és azért ezt annyira nem vállalnám be, tekintettel arra, hogy csak ma nem dolgozok, holnap reggel már megint kelhetek korán.
Éles sípolással jelzi a gép, hogy hagyjam abba a telefonnyomkodást és a különféle izgalmasabbnál izgalmasabb hírek olvasását, mert lefőtt a kávé. Annyira nem kell megerőltetnem magam, hogy Joe Biden legújabb döntései helyett a konyhát már jócskán aromákkal eltelítő kávémhoz lépjek és áttöltsem azt egy nagyobb bögrébe. Igen, megint sikerül a felét a konyhapultra csepegtetnem, úgyhogy a már megszokott mozdulatsorokkal takaríthatok magam után néhány fiam füleit nem tűrő kifejezés háttérzajában. Mindezeket követően egy üveges sörrel a hónom alatt indulok meg a terasz felé kávébögrével a kezemben, csakhogy félúton rájövök, hogy szarul csinálok mindent. Egyrészt nem a hátsó kertbe kellene mennem, mert Benji ablaka nyitva van és az összes füst az ő szobájában fog kikötni, ami finomat szólva is nagyon fasza lenne, másrészt meg marhára nincs a nadrágzsebemben az reggel benzinkúton vett cigarettadobozom. Első kérdés: akkor meg hol van? Leteszek mindent a kezemből és feltúrom a táskámat, ott is lapult benne, ami jó, mert ha nincs itt, akkor tényleg lövésem sem lenne, hogy hová a csudába tehettem. Borzalmasan szét vagyok este ezekben a napokban, de már javuló tendenciában vagyok, legalábbis a múlthetekhez képest.
Na akkor induljunk neki még egyszer. Sör, kávé, meg ezúttal már cigaretta a számban, hogy a szabad kezemmel ki tudjam nyitni a bejárati ajtót. Kitárul az ajtó, azzal közel egyszerre pedig a szemeim is kikerednek. Nem tudom, mi az ijesztőbb első pillanatban, az, hogy valaki áll közvetlenül az ajtónk előtt, vagy pedig, hogy az unokatesóm az. Ez most meglepett!
- Oh. - Egy még csak nem is égő cigivel a számban egyelőre csak erre vagyok képest, már azon túl, hogy egyből lecövekelek a félig nyitott ajtóban. Nem sok minden lendít ki a stabil állapotomból, de Millienek sikerül ezt most elérnie. Szerencsére nem arról vagyok híres, hogy túlkomplikálnám a dolgokat, szóval amint újraindul az agyam, kiveszem a számból a dohányt.
- Szia Millie! - Kopogott és én akkora barom vagyok, hogy nem hallottam? Lehetséges egyébként. Nem számolom már egy ideje, hogy mióta nem láttam, elég annyi, hogy tudom, milyen állapotban léptünk kapcsolatba utoljára, mindezeket figyelembe véve pedig nyilvánvaló, hogy van valami, ami miatt itt láthatom őt. Ebben semmi újdonság nincs, az én családomban mindig van valami, pláne akkor, ha engem keresnek.
- Régóta vagy itt? - Egyrészt érdekelne, hogy ha csöngetett, mennyi ideje nem hallottam, másrészt meg van némi rossz érzésem azzal kapcsolatban, hogy egy ember (és itt most lényegtelen annak személye) volt az ajtónknál talán nem egy másodpercig és én nekem erről sejtésem se volt. Oké, általában zárom az ajtót, de a drogos ügyekre és illegális bandákra való tekintettel ez nem feltétlenül olyan dolog, amire könnyedén csak legyinthetnék.
Nem vagyok jó ezekben. Nálam a vendéglátás abból áll, hogy behívom az embereket, adok nekik egy sört, aztán ennyi. Mondjuk ez nem megoldhatatlan most sem, a verandán lévő két kertiszék felé bökök fejemmel (mondtam, hogy nem erősségem ez), miközben átnyújtom felé a szorongatott sört.
-  Mi a helyzet veled, Millie? Régóta nem hallottam felőled... - kérdezem tőle kissé selypítve a szavakat, mivelhogy időközben a bögrémet a kisasztalra helyeztem és a cigit a számban tartva próbálom megnyújtani azt. Millió év bagózási tapasztalatának köszönhetően ez egész hamar sikerül.
- Tényleg, honnan tudtad, hogy itt lakom? – Az első füsttel távoznak ajkaimból a szavak és persze állandóan eszembe jut anyám, de most speciel nem gyanakszom rá, már csak azért sem, mert az elmúlt időszakban bármikor kérdeztem őt Millieről, mindig csak a vállát vonta. Kérdezhetnék tőle valami személyesebbet is, de tekintettel arra, hogy mik történtek vele, mikor utoljára dumáltunk, valahogy nem tartom jó ötletnek, hogy beletenyereljek olyanokba, amibe... mondjuk úgy, nem lenne előnyös.   
- 849 szó // Szólj, ha gáz lett! -



looking back
The biggest mistake I made was feeling ashamed of my past. Now I stop thinking about the bad things and focusing on the good ones.

「R」
mind álarcot viselünk
Aston Miles
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
a fresh start Tumblr_psd2kt5SdL1uamn92o1_540
You know you’ve reached middle age
when you’re cautioned to slow down by
your DOCTOR, instead of by the police.
a fresh start 6f2a0de5c6795da80659cb95dfbd64d582bc7247
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
If I had to live my life again,
I'd make the same mistakes
maybe only sooner.
★ családi állapot ★ :
a fresh start SFsmC
Suddenly the time comes and
all of your friends ask you:
"Are you really sure about that?"
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
a fresh start JSyscDN
"You came?" She asked.
"You called." I answered.
★ foglalkozás ★ :
Paramedic
★ play by ★ :
Dylan Sprouse
★ szükségem van rád ★ :
w i l d mom || c r a z y dr.
★ hozzászólások száma ★ :
233
★ :
a fresh start SFTui
Témanyitása fresh start
a fresh start EmptySzer. Aug. 11 2021, 22:31


Aston & Millie
2020 február •• hope for a fresh start

A hirtelen felindulásból elkövetett ötletmegvalósításaim nem szoktak jól elsülni, ennek ellenére mégsem gondolom meg magam, amikor elhatározom, hogy felkeresem Astont. Mérlegelhetnék magamban, végiggondolhatnám még egyszer, de nem teszem. Kicsit tartok tőle, mi lesz a reakciója, amikor ennyi idő után váratlanul betoppanok hozzá, de sosem tudom meg, ha nem látogatom meg. Talán elküld a francba, ahogy utoljára emlékeim szerint én is tettem vele Brian halála után nem sokkal. Azóta nem is beszéltünk, viszont most itt az ideje tiszta vizet önteni a pohárba. Valamelyest sikerült azóta összeszednem magam, van munkám, egyre kevesebbet nézek a pohár fenekére, és akármennyire is fájdalmas belátni, a csoport is sokat segít, pedig mennyire utáltam Nora-t, amiért rám erőltette az a szart. A pokolba kívántam érte. Nem fogom beismerni neki, de igaza volt – ahogy szinte mindig… Nem meglepő módon az ő ítélőképessége a jobb kettőnk közül, ő jobban tudta, mire van szükségem. Ezt sem fogom neki beismerni.
Brooklyn elég nagy ahhoz, hogy még az ismerős arcokat is el lehessen kerülni, sőt, még a rokonokat is. Még csak nagyon igyekeznem sem kell, egyszerűen nem keresztezik egymást az útjaink. Néhányszor már eljátszottam a gondolattal: mi lenne, ha meglátogatnám őket? De eddig mindig elvetettem, mert elképzelhetetlennek találtam, hogy szóba álljanak velem a történtek után. Nekem kell megtennem az első lépést, ha bármiféle kapcsolatot szeretnék még tartani vele a jövőben, bármilyen nehéz is ez és bármennyire fogalmam sincs, milyen magyarázattal szolgáljak a múltbéli viselkedésemre. Brian halála csak egy indok, viszont nem magyaráz meg mindent. Borzasztóan viselkedtem a körülöttem lévő emberekkel, nem csoda, hogy a szüleimmel sem beszélek egészen a mai napig. Velük lesz a legnehezebb helyrehozni mindent, amit elcsesztem.
Az ismerős brooklyni ház felé tartok, közben magamban mantrázom a nyitószövegemet, amin magamban vagy harmincszor módosítottam, bár teljesen feleslegesen, mert úgyis mindent el fogok felejteni abban az adott pillanatban, amikor kinyílik előttem a bejárati ajtó. Ha kinyílik.
Az ajtó ugyan kinyílik, de Aston helyett apám húgával találom szemben magam és az első gondolat, ami eszembe jut, hogy első blikkre mennyivel jobban hasonlítok rá, mint a szüleimre, ami a mentalitásomat illeti.
Aston Queensben lakik a feleségével és a gyerekével.
Meglepő, de annyira mégsem. A gyerek szó hallatán egy kicsit elfog az irigység – mennyire szerettünk volna Briannel gyereket, aztán évekkel később kiderült, hogy egy ribanctól közben született egy fia. Igen, miközben házasok voltunk.
Hazamehetnék, talán nem is érdemes ekkora utat megtenni, de a francba is, még egyszer biztos rá nem szánom magam erre. Bő húsz perc metrózás és ugyanennyi taxiban zötykölődés után érkezem a címre, amit Aston anyja adott meg – nem volt túl biztos sem az utcában, sem a házszámban, de ennél többre jelenleg nem számíthatok senkitől. Egy próbát megér.
Minden bátorságomat összeszedve indulok el a veranda felé, amikor mozgást látok bentről. Hátat fordítok a háznak, mert ilyen közelségben brutál gyorsan elillan a bátorságom, ami idáig hozott. Inkább hazamegyek, biztosan Aston sem örülne, ha csak a semmiből felbukkannék, hogy hellosziamizu. A bejárat felől hangokat hallok. Akármennyire is csábító gondolat még most megfutamodni, a kíváncsiság győz; visszanézek a vállam fölött, hogy vajon egy idegen férfi motoszkál-e ott, vagy Aston anyja egészen véletlenül tényleg jó címet adott meg.


credit • lesz ez még jobb is • szószám



❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
a fresh start Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
a fresh start Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
a fresh start D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
829
★ :
a fresh start Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
TémanyitásRe: a fresh start
a fresh start Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
a fresh start
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Scott & Cory "First day with fresh start"
» That 2 A.M. Fresh Air
» let's start the day... well?
» Dacre & AJ ~ Start of something new
» let's start over - Clara & Ben

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Queens :: Lakóhelyek :: Házak-
Ugrás: