New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 52 felhasználó van itt :: 15 regisztrált, 0 rejtett és 37 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Ariel Hella Wright
tollából
Ma 14:01-kor
Fiorentina Deluca
tollából
Ma 13:48-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 13:26-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 13:14-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 11:58-kor
Sierra Larson
tollából
Ma 11:13-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 09:57-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 09:51-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 09:15-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

Are you my savior, who found me alone? ⁂
TémanyitásAre you my savior, who found me alone? ⁂
Are you my savior, who found me alone? ⁂ EmptySzer. Márc. 17 2021, 10:06


Rhea & Anabel

Amióta egyetemre járok, határozottan állíthatom azt, hogy valamennyire megváltozott az életem. A nővéremmel ellentétben én sosem rendelkeztem olyan szintű baráti körrel, akik a gimiben teljesen összetartottak volna, inkább tartoztam egy asztaltársasághoz, akik éppenséggel nem voltak túl népszerűek, azonban teljesen a lúzerek közé sem voltunk besorolhatóak. Mindez azért is történt, mert az én nővérem Isabel Marquina, akinek az Instagram követőit már milliókban lehet mérni. Nekem is sok volt már csak abból kifolyólag is, hogy a testvére vagyunk és osztottunk meg olykor közös képeket. Emiatt az emberek könnyen rám találtak, bár talán apának is lehetett valamennyi köze a dologhoz.
Ettől függetlenül az asztaltársaságunkat a közös ebéden kívül nem nagyon kötötte össze semmi. Épp ezért mindenki, aki tovább tanult vagy dolgozni kezdett… Már nem állt szóba a másikkal. Kellemetlen is lett volna, mert ki sikeresebb, ki kevésbé megnyerő helyre ment a továbbiakban. Volt olyan, akinek például nem jött össze a felvételije, ezért úgy döntött, hogy eladóként kamatoztatja a tudását. Ezzel amúgy szerintem nincsen semmi baj, de én magam is rosszul éreztem volna magam, ha flexelek azzal, hogy egy készségeken alapuló szakra bejutottam. Tisztában vagyok azzal, hogy nem a Juilliardra járok, de ettől függetlenül is nehéz volt a felvételi. Talán nem vagyok olyan kivételes tehetség, hogy bármeddig eljussak színészként. Nem gondolok úgy magamra, mint aki Oscar-díjas produkciókba lenne való, ugyanakkor ez egyfajta visszajelzés volt, ami miatt már több önbizalommal álltam az egészhez. És anya meg apa sem volt már annyira elutasító, ami a pályámat illette, mert most már egy második alkalommal döntött igennel a sorsomról egy szakmai zsűri.
Amióta egyetemre jártam, már én magam is olykor elcsentem a nővérem szekrényéből egy-két darabot, vagy vásároltam hasonló ruhákat. Már húsz éves nő vagyok, így nem feltétlenül részesítettem előnyben azokat a cuki kis elegáns ruhácskákat, amiket eddig hordtam. Persze ettől függetlenül még semmit sem dobtam ki – majd valamikor át kell válogatnom a szekrényemet – sokkal inkább volt kedvem ahhoz, hogy az aranyos, kockás darabokat kombináljam a nőiesebb dolgokkal. Az utóbbi időben emiatt sokszor megdicsértek, illetve valamelyik nap a szokásos hullámok helyett, inkább egyenes hajjal mentem órára. Kifejezetten pozitív volt rá a visszajelzés.
Ennek ellenére, ma nem nagyon volt időm a hajvasalóval szórakozni, szóval egyszerűen egy szoros copfba fogtam össze a hajam és úgy indultam el. Ma csak egy órám van, ami azért egészen ritka volt, viszont az legalább addig tartott, mint a legtöbb laboros előadás. Tehát lényegében négy óránk volt szünet nélkül, amint énekléssel és technikák megtanulásával töltöttünk. Nem volt könnyű a szak amire jártam, és rettentően lefárasztott mind szellemileg, mind fizikailag, de ennek ellenére is nagyon szerettem. Nem is hiányoztam az órákról, mivel azért voltam itt, hogy fejlesszem magam és jobb teljesítményt nyújthassak a színházban, ami talán a jövőben a munkahelyem is lehet.
Szerencsére volt időm beugrani a büfébe mielőtt elkezdődött volna az órám, és a folyosón kihelyezett padokon is helyet tudtam foglalni. Gyanús volt mondjuk az üresség, ami ott körbevett engem, de ennek ellenére is helyet foglaltam. Nem voltunk sokan a csoportban, így simán lehet, hogy a többiek csak késnek. Kortyoltam párat az innivalóból is, aztán egy nagyot haraptam a szendvicsemből. Rá kellene szoknom arra, hogy anyát nem hagyom faképnél a reggelivel és talán vissza kellene vennem a készülődési időből. És akkor nem járnék úgy, mint most, hogy amikor megjelenik az egyik lány, aki ugyanannak az órának a hallgatója, mint én… És nem tudom rendesen üdvözölni, mert tele van a szám. A rideg természetem híre valamennyire itt is elterjedt, így igyekeztem gyorsan leküzdeni az ételt, mert egyáltalán nem szerettem volna azt, hogy bunkónak tartson.
- Szia! – még egy barátságos mosolyt is megejtettem felé – Tudsz valamit a többiekről? Kicsit kezd aggasztani, hogy még nem értek ide.
Az is lehet mondjuk, hogy páran lebetegedtek, páran meg késtek… De ennek ellenére is igyekeztem pozitívan nézni a helyzetet. Viszont az otthoni kis netflix és chill alapcsomag csöves stílusban sokkal vonzóbb lett volna annál, hogy kikenjem magam és idejöjjek a semmiért.



outfit • 640



This song it's about you, baby
When I'm down, feel like I'm crying, when I can't even pretend to be okay, it's you, you worry about me, it's you, you make me laugh, no need to say, boy, what do you say?
mind álarcot viselünk
Anabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Are you my savior, who found me alone? ⁂ O4pdLMe
Are you my savior, who found me alone? ⁂ DepoCLS
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
I've lost my faith in this broken system
I'm not afraid, to tear it down and build it up again, it's not our fate, we could be the renegades, I'm here for you, are you here for me too? Let's start again we could be the renegades
★ családi állapot ★ :
Are you my savior, who found me alone? ⁂ SEZlPDw
First few times that we hung out
But we fell in love somehow, first time that I met you, I didn't have a damn clue, that I love everything about you, now I can't think of life without you
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Are you my savior, who found me alone? ⁂ WFQcH7g
★ foglalkozás ★ :
Diák, színésznő
★ play by ★ :
Kaylee Bryant
★ hozzászólások száma ★ :
81
★ :
Are you my savior, who found me alone? ⁂ ODZDa4o
TémanyitásRe: Are you my savior, who found me alone? ⁂
Are you my savior, who found me alone? ⁂ EmptyCsüt. Május 06 2021, 03:00

Anabel & Rhea
Mingle often with good people to keep your soul nourished



-Még egy utolsó kör, utána befejeztük mára.
Hangzott el a mondat az újabb üveg felbontása előtt egy fél órával.
A többi már történelem.
A legközelebbi hang, mire alanyunk feleszmél már a nyugtató gitárszóló, amit hetekkel ezelőtt állított be ébresztője hangjának. Ugyanakkor, bármennyire is odavolt akkor ezért a nótáért, jelenleg, ha egy tücsök ciripelne a feje mellett, azt is úgy érezné, mintha téglával kopogtatnák kobakját.
Régen adódott már olyan alkalom, hogy Cargóval mindketten egyszerre lebzseltek otthon az este folyamán, mivel valamelyiküket kivétel nélkül mindig elragadták az éjszakába nyúló programok. Most viszont, ahogy lehetőségük akadt rá, igenis megpróbáltak egy este alatt bepótolni mindent, elstartolva a „Milyen heted volt?” kezdetű kérdésekkel, majd 2 üveg után zárva a „Ha katonásan rövidre vágatnád azt a vörös loboncod, úgy becéznélek, hogy Gyufa.” és ehhez hasonló felvilágosult megjegyzésekkel. Arra sem emlékszik úgy igazán, hogyan ért véget az éjjel. Legutolsó emléke szerint, éppen egy párnát szorított lakótársa fejéhez, egy hasonlóan okos megszólalása után. A férfi egyáltalán él még? Érdemes lenne kideríteni.
Résnyire nyitja szemeit, ahogy hang alapján kitapogatja telefonját, hogy első sorban véget vethessen a számára egyelőre fülsüketítő zenének. A későbbiekben a másik pihent agyút kezdi keresni, egyelőre még csak tekintetével, mozdulni pillanatnyilag nem képes. Szüksége van még néhány percre, hogy elgémberedett végtagjai is visszanyerjék erejüket. Lakótársát végül a földön heverve szúrja ki, nem messze az ágytól. Mivel korábbi kérdésére, miszerint él-e még szerencsétlen, nem kapott választ, ezért, a maga módján jár utána a dolognak. Pillanatok alatt ragadja magához a hozzá legközelebb eső párnát, amivel aztán társa fejét célozza, kellő pontossággal. Akciójára válaszként mindössze egy fájdalmas nyöszörgés érkezik, ám számára ez éppen elég ahhoz, hogy megbizonyosodjon róla, a macskajajt leszámítva, más baja nincs.
-Bízok benne, hogy az elkövetkező napokban, hetekben nem látjuk egymást.-szinte már meg sem lepődik elmélyült orgánumán, hiszen arról még vannak emlékei, hány musicalt is darált végig egy este alatt, minek Cargo pusztán szerencsétlen elszenvedője volt.
Barátja következő kérdése viszont még a levegőt is a torkában marasztalja egy pillanatra.
-Neked nem előadásod lesz egy olyan..negyed óra múlva?
Egy perc néma csend követi e szavakat, miután a vörösből a későbbiekben már csak annyit látni, ahogy egy cifra szitokszó után kipattan az ágyból, és szélvész módjára kezd el sürögni, forogni a szobák között. Míg ő szinte már lesétálja a maratont, Cargo kétszer is átfordul egyik oldaláról a másikra, ennyivel járulva hozzá a kishölgy tevékenykedéséhez. Később talán el is nyomja az álom.
A vörös ciklon útjának megannyi állomása akad. Fájdalomcsillapító, reggeli kávé, más egyéb rituálék a fürdőben, ruha, holmi, kijárat. Mindez, rohamtempóban nagyjából egy olyan 15 percet vett igénybe, szóval máris késésben volt. A közlekedés legnagyobb szerencséjére nem ma próbált kiszúrni vele, így hamar elért az egyetem épületéig. Egy igazán kedvelt órájáról volt szó, így nem esett abba a hibába, hogy valamelyik rossz folyosóra fordult be. Egyenest az ajtóig robogott, mindenféle malőr nélkül. Nagyjából egy 10 percet késhetett, így nem foglalkozva először környezetével, mentő szövegét fejben tartva, már lép is az ajtóhoz, viszont mikor az a második próbálkozásra sem nyílik, az egekbe szalad a szemöldöke.
-Ugye most szórakozol?-mélyről jövő sóhaj követi szavait, mikor is, ittléte alatt a mogyoróbarna szempár most először szalad végig környezetén, így nyomban szemet szúr neki a tőle nem messze ücsörgő diák is, ki épp ezekben a másodpercekben köszönti őt.
Magára erőltetve egy hasonló mosolyt –mely jelenlegi állapota mellett inkább illene egy low-budget horror filmbe- üdvözli ő is a lányt, viszont ami következő kérdését illeti, szüksége van néhány másodpercre, hogy az ő agyáig is eljusson az információ. Sorban haladva dolgozza fel a témát, jelenleg kénytelen ehhez a módszerhez folyamodni. A hölgyemény ugyanarra az órára vár, ahova nem mellesleg rajta kívül ezidáig még senki nem érkezett, így ő sem késett el. Eddig rendben van. Viszont így végül ő is elér a korábban felvetett tárgyhoz.
Hol vannak a többiek?
-Nem hiszem, hogy ezt a választ szeretnéd hallani, de fogalmam sincs, hol vannak.-ingatja végül fejét, miközben letelepszik az idegen mellé a padra.-Viszont, ha adsz egy pár percet, utánajárok a dolognak.
Előhalászva mobilját farzsebéből, már kutakodni is kezd az iskolai email-ek között. Idő közben akaratlanul is vet lopva egy pillantást a mellette ülőre, és nem bírja, nem észrevenni a közöttük lévő erős kontrasztot, mely szinte lesüt róluk. A derűs, ápolt megjelenésű girl next door, mellette pedig a kócos hobó, a maga korán sem nőies ruhadarabjaival –azt kapta ki a szekrényből, ami épp a leggyorsabban ráment-. Eme komikus helyzet apró, keserédes mosolyra görbíti ajkait, mikor is a keresett email rázza vissza a valóságba.
-Úgy látszik, okkal nem jöttek a többiek.-mutatja telefonja képernyőjét a mellette ülőnek.
Nem is tudja, kit hibáztat jobban figyelmetlenségéért. Magát, amiért nem sandított rá egyszer sem a hivatalos leveleire az elmúlt napokban, Cargót, amiért rábeszélte a második üvegre, ami végül a vesztét is okozta vagy úgy egy az egyben az alkoholt. Nehéz kérdés, amit egyelőre nincs ereje megválaszolni. Sokkal könnyebb inkább lepöccintenie ezeket a terhelő gondolatokat válláról, és inkább a pozitívumra koncentrálni: több ideje marad haldokolni.
Megvonva vállait, tekintetét ismét a lányra emeli. Megköszörüli a torkát, mielőtt beszélni kezdene, mivel anélkül a hangja úgy csúszkálna, mint kiskutya a jégen.
-Egy kávét?-hogy javítson az összképen, még egy elragadó mosolyt is intéz felé, és próbálja azt a látszatot kelteni, hogy él.
Ugyanakkor a szemei alatt rejtőző sötét karikák felettébb árulkodóak.

outfit////Csapzottan, de barátnőzésre készen  Are you my savior, who found me alone? ⁂ 3874598021
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Are you my savior, who found me alone? ⁂
Are you my savior, who found me alone? ⁂ EmptyPént. Aug. 13 2021, 10:43


Rhea & Anabel

Elég sok népi legenda lengi körül a művészeket azzal kapcsolatban, hogy milyen tudatmódosító szerekkel tömik magukat, és mennyi alkoholt fogyasztanak. Nekem volt szerencsém megtapasztalni azt, hogy tényleg jellemzőek az éjszakákba nyúló kocsmázások nálunk is, ezek alól pedig nem nagyon van kibúvó. Mivel egy teljesen új környezetbe kerültem, nagyon szerettem volna úgy igazán beilleszkedni, de ezt az egészet megnehezítette az, hogy olyan dolgokat kellett csinálnom, amik korábban nem feltétlenül voltak rám jellemzőek. Gondolok itt arra, hogy ott van Isabel, akire képtelen voltam nem az ikertestvéremként gondolni, főleg azok után, hogy a nevünk is baromira ugyanarra a formátumra épült fel. Sokat gondolkoztam azon, hogy vajon, ha az Államokban születünk meg, akkor engedték volna abban a formában anyakönyveztetni a nevem, mint Bécsben, de nem feltétlenül volt ez fontos. Lényegében attól függetlenül, hogy kiderült az igazság rólunk, én nem tudtam nem testvéremként gondolni rá a továbbiakban is. Éppen ezért is volt fura, hogy egyes szokásai az egyetem során átragadtak rám, gondolok itt a bulizásra, amit képes voltam túlzásba is vinni, csak éppenséggel sosem beszéltem róla mondjuk otthon. Sajnos kellett már Coránál aludnom azért, mert nem mert hazaengedni egyedül, ez pedig valahol rémes volt, égett a pofám, amikor a lány ruháiban megjelentem másnap az egyetemen. Egyértelműen én voltam a jó kislány, akit érdekes volt elrontani, ez pedig határozottan bizonyította, hogy annyira nem is vagyok alter csaj, mint ahogyan azt gondoltam… Szimplán csak nem lehetett korábban kirángatni a könyveim közül. Magam sem tudom, hogy jobb volt-e nekem ott, mert kifejezetten kedveltem a szaktársaimat és szerettem velük tölteni az időmet.
Az érkező vörös lány kissé ijesztő volt, én magam lényegében a hangra kaptam fel a fejem, ahogyan az ajtóval kezdett el harcolni. Pár pillanatig csak meredtem rá nagy szemekkel, mivel ebben a pillanatban én magam túlságosan is józannak ítéltem meg ahhoz, hogy szórakoztatónak találjam a jelenetet. Sokkal inkább tűnt ijesztőnek annak ellenére is, hogy a lány – bár magasabb volt nálam – nagyjából ugyanolyan vékonynak tűnt, mint én magam is. Szóval nagy kárt nem tudna bennem tenni, de ezen a ponton én is elgondolkoztam azon, hogy ugyanilyen kondícióval bírok-e másnaposan. Ennek ellenére nem voltam ma rossz formában, csak voltak jobb napjaim is. Éppen ezért a lány sem feltétlenül tehetett arról, hogy csendesen figyeltem őt egy darabig, felvont szemöldökkel. Ettől talán flegmának tűnhettem a szemében, de alapvető tévhit volt velem kapcsolatban az, hogy egy feltétel nélkül rendes lány lennék. Sokkal inkább tartottam magam cinikusnak, emellett pedig hordoztam magamban azt a vérmérsékletet, amit minden bizonnyal minden nő megörökölt a családunkban, már csak a származásom miatt is.
- Lehet nem is szükséges – halkan sóhajtottam fel – Úgy hallottam, hogy tegnap szülinapozott valaki és szétcsapták magukat. Biztosan késnek.
Legalábbis én ezzel nyugtattam magam. Nem keltem fel ma feleslegesen és meglesz tartva az óra… Ezen az egyetemen igényes tanárok vannak, akik nem csesznek szólni, ha valami történik, ugye? Bíztam ebben legalábbis, nem feltétlenül volt szokásom elnézni az órarendet.
- Szerintem várjunk húsz percet, aztán maximum lépjünk le – igyekeztem kedvesen mosolyogni a lányra, de nehezen ment, mivel éhes voltam. Ettől függetlenül a büfében beszerzett szendvicsemhez hozzá se nyúltam, amióta a lány megérkezett. Nem szerettem mások előtt úgy enni, hogy náluk mondjuk nem volt valami. Persze akadtak kivételes helyzetek, de ha tényleg nem jönnek a többiek, akkor én sem akarok maradni. Szóval szinte biztos, hogy el tudunk menni valahova kajálni a campuson. Éppen ezért vissza is csomagoltam az ételt a fóliába, mert lesz később próbám a színházzal, akkor el tudom majd fogyasztani.
Kérdő pillantást vetettem rá, amikor felém mutatta a telefonját, és én magam is éreztem, ahogyan lassan elkerekednek a szemeim. Mégiscsak feleslegesen keltem fel.
- A picsába… - annyira elfeledkeztem magamról, hogy egészen összerezzentem, amikor a szó elhagyta a szám – Akarom mondani… Ez nem éppen kedvező.
Kis vörös foltok jelentek meg a nyakamon, miután csak úgy elkáromkodtam magam, de aztán egy torokköszörülés után egyszerűen megszorítottam a lófarkam és elkaptam a pillantásom, mind a lányról, mind a telefonjáról. Pontosan tudtam, hogy nem kellene egy proli képét keltenem, mivel a nevemből elég egyértelmű, hogy akár rokonságban állhatok apával, és őt lejáratni egy intellektuális környezetben azért nem állja meg a helyét. Szinte hallani véltem ebben a pillanatban azt, ahogyan megdorgál. „Belly, hogyan beszélsz? Egy ilyen pici lányból hogyan jöhetnek ki ilyen szavak?” Sokat fejtegette azt, hogy honnan tanultam meg a dolgot, de végül mindig arra jutott, hogy biztosan az ő neveltetése csúszott el valahol.
- Jó ötlet – igyekeztem egy biztató mosolyt megejteni az irányába – Nem reggeliztem, és én is meg akartam kérdezni, hogy te ettél-e. Mert ha nem, akkor elmehetnénk együtt valahova.
Persze nem fogom ráerőltetni azt, hogy egyen bármit is, mivel elég árulkodó volt a szedett-vetettsége arról, hogy az előző éjszaka minden bizonnyal megcsókolta valami alkoholos ital üvegének a száját. Nem tudtam érte hibáztatni, néha már én is késztetést éreztem arra, hogy úgy döntsem magamba a röviditalt, mint a vizet.
- Te is voltál a szülinapi bulin tegnap? – mivel nem láttam még a zenés színművész szakra járó diákok között, arra következtettem, hogy összevontak több évfolyamot is – Kicsit fáradtnak tűnsz.
Nem akartam azt mondani, hogy másnaposnak, mert alapvetően nem olyan volt, mint az átlag másnapos lányok. Hiába volt kócos, hiába látszott valamennyire, hogy a szettjét nem egy átgondolt metódus alapján válogatta össze… Csinos volt, csak úgy önmagában. Én pedig erre egy kicsit irigy voltam.



outfit • 865



This song it's about you, baby
When I'm down, feel like I'm crying, when I can't even pretend to be okay, it's you, you worry about me, it's you, you make me laugh, no need to say, boy, what do you say?
mind álarcot viselünk
Anabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Are you my savior, who found me alone? ⁂ O4pdLMe
Are you my savior, who found me alone? ⁂ DepoCLS
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
I've lost my faith in this broken system
I'm not afraid, to tear it down and build it up again, it's not our fate, we could be the renegades, I'm here for you, are you here for me too? Let's start again we could be the renegades
★ családi állapot ★ :
Are you my savior, who found me alone? ⁂ SEZlPDw
First few times that we hung out
But we fell in love somehow, first time that I met you, I didn't have a damn clue, that I love everything about you, now I can't think of life without you
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Are you my savior, who found me alone? ⁂ WFQcH7g
★ foglalkozás ★ :
Diák, színésznő
★ play by ★ :
Kaylee Bryant
★ hozzászólások száma ★ :
81
★ :
Are you my savior, who found me alone? ⁂ ODZDa4o
TémanyitásRe: Are you my savior, who found me alone? ⁂
Are you my savior, who found me alone? ⁂ Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Are you my savior, who found me alone? ⁂
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» I need a savior to heal my pain, when I become my worst enemy
» lost and found
» Found my little brother.~
» Rae & Portia || lost and found
» when i found my dad - Rowan & Avery

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: