New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 113 felhasználó van itt :: 5 regisztrált, 0 rejtett és 108 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Zoey Miles
tollából
Tegnap 23:23-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:59-kor
Marigold Miller
tollából
Tegnap 22:44-kor
Aston Miles
tollából
Tegnap 22:05-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Tegnap 22:01-kor
Oaklyn Davis
tollából
Tegnap 21:58-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:34-kor
Rowan W. Mills
tollából
Tegnap 21:18-kor
Perla Rivera
tollából
Tegnap 21:09-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

i got an umbrella for difficult moments
Témanyitási got an umbrella for difficult moments
i got an umbrella for difficult moments EmptyVas. 14 Márc. - 11:00
Valproninsav, nátrium-valprodt, napi 1,5 milligramm nyugtató, kérjük, ne vegye be alkohollal. Fél évente jelentkezzen a pszichiátriai beteggondozóban, ahol aztán aggasztónak írják le állapotát, betegségbelátás: részleges helyett újabban adekvát.

Gyakorlatban a napok mégis egybefolynak, valahogy nem jutok egyről a kettőre, és erre a pontra fogalmam sincs, hogy mi segítene. Valószínűleg nem az, hogy leiszom magam, nők után sírok, sajnáltatom magam, de azt sem hiszem, hogy a pszichológusom ajánlotta csoport olyan sokat dobna azon, hogy érzem magam.
A vadidegenektől mindig is kirázott a hideg. Ha mások problémáit kell hallgatom, egy ideig türelmesen tűröm, mígnem végül a hányinger kerülget, és csak úgy vagyok vele, hogy nekem ennél valami jobb hely, más hely kéne, nem tömeg, nem a szociális érintkezés – valami más hiányzik, csak én sem tudom, hogy mi lehet az a darab vagy rész, ami időközben kiveszett belőlem.
Vagy ez nem a lélek, hanem az agy kémiájának hibája, tudja fene, annyira viszont már rájöttem, hogy a saját állapotomat hajlamos vagyok túlromantizálni, hajlamosabb, mint mondjuk komolyan venni és segítség után kutatni. Halvány emléknek tűnik már csak az a pszichiátrián töltött pár hét, amíg epét köhögtem fel, és az üvöltő őrületbe úgy buktam alá, mint a Central Park kacsái az ottani tavakba, és pár napig biztos voltam benne, hogy ott döglök meg, a tévképzeteimmel és az önmaga ellen harcoló szervezetemmel, de a végén egy vastag kórházi számlával útnak eresztettek, én meg azt hittem, ennyi volt, egyik napról a másikra jobban leszek – hát, tévedtem.

Az évek teltek, én meg sosem lettem a régi, bár már nem is nagyon emlékszem, milyen volt az a régi. Nem voltam boldogabb, sokat fájt a fejem, valamiről mindig panaszkodtam, de orvosi kezelés nélkül, volt a dolognak valami fájdalmasan nagy szabadsága, amit mostanra hiányolok. Sosem tartottam normálisnak magam, de mondjuk orvosi esetnek sem, és most meg…

Most meg másnaposan végzem majdnem minden reggel, nem szedem rendesen a gyógyszereim, és nem vagyok hajlandó tudomásul venni, hogy a rám telepedő rosszkedv, és eközött bármi kapcsolat lenne.
Ez is egy ilyen reggel.
Késésben vagyok, de a napszemüvegem még az orromra biggyesztem, mielőtt kilépnék a házból, és úgy megyek végig a szokott – a harmadik alkalomnál már mondhatjuk, hogy szokott, nem? – úton, mintha a saját kivégzésemre tartanék.
A szeánsz a szokásos: körbe ülünk, mindenki mond valamit, ami a szívét nyomja épp, mígnem valami negyvenes asszony – festett vörös haj, precízen megrajzolt szemöldök, félrekent rúzs – elsírja magát a tíz éve halott fia miatt. Akkor a csoport vezető felkelt, hogy talán tartsunk egy kis szünetet, ami alatt fogtam magam, és kislisszoltam dohányozni. Kattant az öngyújtó, és azzal áltattam magam az első slukk közben, hogy kizárt, hogy visszamenjek oda.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: i got an umbrella for difficult moments
i got an umbrella for difficult moments EmptyHétf. 15 Márc. - 15:27
We're the middle children of history, man. No purpose or place. We have no great war. No great depression. Our great war's a spiritual one...our great depression...is our lives.
Idehaza mindenre az a megoldás, hogy járjunk el önsegítő, névtelen csoportokba. Legyél alkoholista, drogfüggő, rákot túlélő, áldozat, betelepedő külföldi, mindenki megtalálja a maga csoportját, még az is, aki depresszióval küzd vagy éppen hiányzik a fél lába. Épp, hogy csak sikerült felnyitnom a szemem az amputációt követően, már a nyakamba lihegett a kis nő a kórházi ágy mellett, felsorolva a lehetőségeim. Hogy az elvesztést muszáj volt feldolgoznom, de hol érdekel engem, hogy béna yakuza lettem? Az sokkal jobban izgatott, hogy a fiamat is már-már elvesztettem és az ellen mit teszek? Elföldelem az ex nejemet, hogy aztán hozzám kerüljön a gyerek? A pszichológussal kötött alkum egyszerű volt; őt a legkevesebbszer látogattam és helyette efféle szeánszokat néztem meg, megosztva minden nyűgömet, ami valaha az életben ért. A jó az volt ebben az egészben, hogy akármiről beszélhettem, hazudhattam is akár, s mivel névtelenül zajlott le minden, nem kellett attól tartanom, hogy bárki rájönne arra, hogy igazából lófasz bajom sem volt.
Minden alkalommal volt új tag és eltűnt egy régi, így nem is tartottam számon a neveket, nem kellett az arcokhoz párosítanom azokat, én magam is eltűnhettem a süllyesztőben. Mert tényleg csak időpazarlás volt. Nem szándékoztam elmondani azt itt, hogy az exemet valójában már gyűlöltem az idő nagy részében. Hogy attól tartottam, hogy a fiamat nem látom felnőni, hogy nem mutathatom neki a második szerelmem, a szakmám. Hogy nem taníthatom őt meg arra, hogyan kell azt a kibaszott szöget úgy beleütni a fába, hogy egyenes legyen, amit aztán könnyedén ki is lehessen húzni. Hogy a tiplik mikor rögzítenek igazán, hogy az a temérdek fűrészpor, ami a tüdejét is eltelíti olykor, mind-mind tökéletes volt arra, hogy elmerüljön valamiben, ami még érdekelheti is, amire mindig szüksége volt az embereknek. Néha még ma is odanyúlnék a bal kisujjamért. Néha még megmozgatnám: ha lenne mit. Nem emlékszem igazán a balesetre sem, a törött és megrepedt bordákra és arra sem, hogyan és mikor vettem az első lélegzetet a gép nélkül önállóan. A fájdalom viszont megmaradt, az a gusztustalanul nyomorult érzés, hogy én is csak egy nyomorék vagyok. De nem kell nekem pszichológus, minden príma. Tényleg!
Ez az ördögűzés, ami itt zajlott, ma sem volt izgalmas, kis híja volt, hogy Bethany sipákolása közepette elásítsam magam, helyette fáradtan dörzsöltem ki a szemeimből a nem létező csipát is. Ültem bokáimat keresztezve már, bokámat felpattintva a térdemre - balt a jobbra, ültem nagy terpeszben, összekulcsolt kezekkel, de mindvégig csak néztem ki a fejemből, helyeslően bólogatva arra a morajlásra, amivel egymást szupportálták az emberek, de ahogy elkövetkezett a reklámsnitt, az első utam a kávégéphez vezetett. Dupla eszpresszó, amivel aztán elmenekültem, mert Bethany is arrafelé dübörgött a sírhatnékjával. Megértem, hogy meghalt a fia, de nekem meg amputálták a kisujjam. Nonsense.
Az ajtót kilökve szinte felszabadultan léptem ki a friss és meglehetősen nőmentes utcarészre. Jól esett a csend és úgy szippantottam be a kávém illatát, mint a vérszagot fogott kopók, pont akkor, amikor a cigaretta bűze is megcsapta az orrom.
-  Te nem gondolkodtál még el azon, hogy lelököd ezt a Bethanyt a Brooklyn  hídról? - érdeklődtem a tagtól, meg is roppantva a nyakam. - Azért kicsit túlzásnak érzem, hogy öt év után is ilyen szinten gyászol - elgondolkodva jegyeztem meg csak úgy mellékesen. Nem akartam a cigivel tarhálni a figurát, de talán lehetne még egy szar szokásom. Ha már nem ölhetem meg az asszonyt. - Te mondtál már itt igazat? - csak a lényegre koncentráljunk. Talán sikerül lemaradnom a második félidőről odabent.
thx.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
i got an umbrella for difficult moments
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» All beginnings are difficult
» Bailey x Lola - All beginnings are difficult
» Awkward moments
» Braylen && Clarissa ~ awkward moments
» Moments // Nolan & Mayleen

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: