New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:50-kor
Axelle Turner
tollából
Ma 15:49-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:49-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:48-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Ma 15:45-kor
Antonia Ortiz
tollából
Ma 14:49-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 14:46-kor
Rosina Calloway
tollából
Ma 14:40-kor
Antonia Ortiz
tollából
Ma 14:38-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

even the devil needs time alone sometimes
Témanyitáseven the devil needs time alone sometimes
even the devil needs time alone sometimes EmptySzomb. Márc. 13 2021, 13:18
Egy hetet végigittam (a munkahelyemen beteget jelentettem), javarészt egyedül, és semmibe vettem minden problémámat. Rendben, a nő elköltözött, visszaadta a kulcsokat, és aztán szeretném azt mondani, hogy nem azzal telt az egy hét ivásom, hogy a mobilomon lógtam, miközben azt lestem, mikor tölt fel valamit Instagramra, vagy Facebookra, vagy tudom is én, hogy hova, de nem tudtam felülkerekedni magamon. Profilkép váltás, kapcsolati státusz váltás (külön végigzongoráztam minden olyan srácnak a profilját, aki ezt képes volt beszívecskézni, tudom-tudom, oda a méltóságom, már ha egyáltalán volt nekem ilyenem), én pedig eközben döglődtem az otthon poshadványos melegében, és nem kezdtem magammal semmit. Talán még fel sem fogtam, mit jelent, hogy ennek az egésznek vége, pedig ahogy újra és újra végig gondolom, már az előtt vége volt, hogy kimondta volna róla, és jó lett volna ennél valahogy többet megragadni az egészből, de a saját elmém csapdájába kerültem. Szomorú dalokat hallgattam, szenvedtem a másnapommal, és hinni akartam, hogy ez mégsem a vég, mármint egészen a vég, hanem csak egy újabb mosoly szünet – egy újabb a sok közül –, de minden jel az ellenkezőjére utalt.
Kongott a lakás az ürességtől, én pedig rájöttem, hogy most kéne elkezdődjön az úgynevezett agglegény élet, mert harminc vagyok, és elég hosszú ideje most tök egyedül, de… Nem tudom, mi a de, nem jöttem rá még, mik ennek az új felállásnak a játékszabályai, csak gyanakodni tudtam, hogy azzal már nem segítek magamon, ha naponta kétszer kiverem, kihagyom a zuhanyzást, tovább halogatom a szakállnyírást, és…
Nem, nincs és.
Van, hogy az ember megakad ennyinél, nincs benne lendület, hogy megrázza magát, és keressen valami új medret az életének, amiben kedvére haladhat, lubickolhat, sőt, ami engem illet, inkább olyannak éreztem magam, mint valami partra vetett hal.
Végső kétségbeesésemben felhívtam apámat. Hónapok után először, és röviden, tárgyra törően, de még az alatt a tíz perc alatt is, amíg beszéltünk, csak azt kérdezte, miért nem megyek inkább haza, miért jó nekem a városban, rajtam meg kitört a frász, ha csak belegondoltam, mi várna rám Vermontban, szóval mielőtt még pénzt kunyeráltam tőle – mint ahogy az a néhány havonta való rácsörgéseimnek fontos momentuma szokott volt lenni – inkább leraktam, és csak átkoztam magamat, aztán a nőt is, és mély levegőt vettem, mielőtt beismertem volna magamnak, hogy az elmúlt szerelemnél éppen nagyobb veszteség a nő hiánya, mert ötletem sincs, hogy az ő fizetése nélkül hogyan fogom tudni kifizetni a lakbért.
Itt eltelt pár hétköznap, ami alatt azt hittem, hogy megdöglök – visszatértem dolgozni, pedig annál szürreálisabb dolgot el sem tudok képzelni, hogy az egésznapos tépődéseim után egy üres házba érjek haza – végül egy barátom javaslatára feladtam egy hirdetést lakótárskeresésre. Ami nonszensz, az ezt követően engem bombázó üzenetek felére nem is tudtam mit felelni, talán volt néhány olyan jelentkező, akinél még Vermont gondolata is csábítóbb volt, a dolog végén pedig rájöttem, hogy utálom az internetet, az embereket, meg alapvetően mindenkit, és nem akarok senkit sem beengedni a házba, és én sem akarom soha többé elhagyni a házat, de a szükség nagy úr, én pedig annak elkötelezett szolgája vagyok.

Szóval pár nappal később valami kocsmában találtam magam, ahol túl hangos volt a zene és túl drága a whisky, mégis a második pohárral kértem belőle, amíg vártam interjúra a következő lakótársjelöltet. Két dologban biztos voltam. Az első, hogy nem akarok kijózanodni (értelemszerűen, mint minden ember kocsmázás előtt, már ittam előtte otthon is, hogy kevesebbet kelljen kocsmázásra költenem), a második, hogy szívesebben lennék inkább otthon, egyedül, és örökre egyedül, még ha ez azt is jelenti, hogy hetekre vagyok attól, hogy az utcára kerüljek.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: even the devil needs time alone sometimes
even the devil needs time alone sometimes EmptySzomb. Márc. 13 2021, 20:50
Teljes, totál kellemetlenség ez a beszélgetés. A csaj, - akit egyébként Cinnynek kell hívni, mert tööökre szereti azt a gabonapelyhet - teljesen azt érezteti velem, hogy legalább 64 éves vagyok és teázom. A kéró jópofa, de a három oldalt kitevő szabálylista annyira nem. Pedig az e-mail - ami full egy gimis csajbuli titkos meghívójával egyenértékű - gratulált, hogy átjutottam az első rostán...hisz feleltem 20 kérdésre. Azt hittem szívat, de nem. Véresen komoly interjúztatás és benne van, hogy csökkent a lakbéren ha sétáltatom a kutyáját - Percyvalt -, intézem a bevásárlást és elviszem-visszahozom a ruháit a tisztítóból. Az öklöm harapva próbálom nem képen röhögni. Jóformán berakna másodállású szobalánynak, némi díjcsökkentésért cserébe....hát mi nem egymást keressük. Udvariasan próbálom magam kimenteni a géllakkozott karmaitól..mire megkapom, hogy akkor csak panaszkodjak tovább arról, hogy milyen drága itt az élet és ne akarjam a változást..de amúgy lenne egy jó üzleti ajánlata! Itt állok fel és az övénél jóval olcsóbb táskámat a vállamra kapva kisöprök a Barbie-lakból A ház előtt már csak röhögni tudok egy cigi közben...mármint ez tényleg így megtörténik? Azt hittem csak vén perverzek ajánlanak olcsóbb lakhatást némi örömért cserébe...nem nálam fiatalabb csajok.Újabb nevet húzok le tehát a megfizethető áras listáról, elciccegem a kör szűkülését. Mára még ketten vannak, de nem biztos, hogy én azt ép aggyal ki fogom bírni..és elengedem annak a furcsa gondolatát, hogy mégis milyen tag akar egy bárban dumálni egy lakásról amit még nem is láttam? Vagyis egy fénykép volt fenn egy cserép virágól..és ennyi. Az e-mailezés is leginkább semmilyen volt...nem mondanám nagyon reményekkel telinek az utat. A metrón zenét hallgatok. Ha megkérdeznék melyik a legparább hely a városban, ezt mondanám. Az alagútrendszert ami alá van ásva az egésznek. A hideg ráz tőle, mégis ezt használom a legtöbbet. Ki érti ezt...
A bár karácsonyi égősorral kipakolt neve felpislákol előttem, hát eltéveszteni se lehetne. Főleg mert azt se tudom kit keressek, itt is valszeg mindenki a telójába bámulva vedel mint mindenhol máshol. Követem a példájukat, felsegítem magam a bárszékre és üzenetre vetemedem: Nem vakrandis célzattal, de miben keresselek? Ha belegondolunk tök egyszerű elérni valakit az éterben, már ha az a valaki a telefonjába bámul éppen. Halkítok rajtuk, a világ zajain. A majdnem teljes csendben ivásnak van valami bensőséges szánalmassága, amit nehezen tudnék akár élményszerűen is megosztani másokkal.
12 perc és két ital kell, mire válasz jön, kap egy mínuszt a perverz vén fasz oszlopból és így továbbra sem vakrandis célzatból kereshetem. Három asztalnál nem járok sikerrel, a negyedik tag feje felől pedig egy egész esőfelhőt kell elfújnom, amit a belőle kiszálló alkoholgőz képez. - Albérlet a cserép virággal? - még ha fel is néz rám és meg is mozdul a szája, még le van halkulva. Elsőre sokan furcsállják miért nézem a szájukat, csak hát muszáj. Akkor is ha nem szép, akkor is ha az. Leülök vele szemben. - Devony Strall. - hallanom kellene a hangját, lehet unszimpatikus rezgése van amit nem jó hallgatni és emiatt elkúrja majd az összes napom amikor összefutunk a bérleményben. Vagy én az övét, mert velem ellentétben tisztán hall és nyitányként nem akarom, hogy lássa a babrálást. - Mit iszol? - elhúzom előle a poharat, csak megszagolom és vissza is adom. Elfordulok, muszáj hangosítani mindenkin. - Szóval, milyen lakótársra gondoltál? - előrehajolok, az állam az asztal ragadós falapján koccan, de innen valami egészen brilliáns szemszíne van...véreres kék. Nem akarok sokat beszélni, őt akarom beszéltetni. Fontos a hangja, szeretném hallani. Lehet tök balfasz és akkor meg azért járok jól, mert szart se ért a pénzügyekhez - én sem értek hozzá - és nem lesz köcsög két nap késéssel.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: even the devil needs time alone sometimes
even the devil needs time alone sometimes EmptyVas. Márc. 14 2021, 17:51

Szóval egy barátom segített feladni a hirdetést, mert a napokban az is kiderült, hogy mint sok minden máshoz, ehhez sem kifejezetten értek. Ő fotózta körbe a lakást, aztán együtt szelektáltuk le a készült képeket. Ő a száját húzta, és olyanokat mondott, hogy azért igazán rendet rakhattam volna, én pedig széttárt kézzel álltam a probléma előtt, mert féltem bevallani, hogy annyira sem tellett tőlem, hogy valamennyire összerámoljam az egyhetes zugivás utáni kört. Gyorskajás dobozok, szétdobált szennyes, tűzfalra néző panoráma. Mondhatni, megfenyegetett, mikor azt mondta, hogy takarítás nélkül az életben nem fogok találni lakótársat, én meg félrészegen – vagy egy spanglira gyújtva, én sem emlékszem már pontosan – csak bólogattam, igen, persze, hogyne, majd rendet rakok.
Nos, nem történt meg. Ezért is találkozunk egy bárban. A mobilomba mélyedve kutakodtam olyan képek után, ahol nem romokban látszik csak a lakás, de tudod, a kéróról elmondható annyi kép nélkül is, hogy tipikus Brookylni patkány lyuk, csöpögő csapokkal (mindig ígérgettem, hogy megcsinálom, valójában neki is álltam már párszor, de csak annyi derült ki, hogy a csapjavításhoz sem értek), télen penészedő falakkal, ám lakályosan lett berendezve, két szoba, nappali, amerikai konyha, nincs túl sok fény, de senkit sem zavar, ha bent gyújtasz rá. Nem is tudom, ide s tova nagyjából négy éve lakhatok ott, még abban a reményben költöztünk be, hogy itt kezdjük majd közös életünket, de lánykérés és tisztességes városi lét helyett inkább csak átdrogozott éjszakák színhelye lett, meg másnapoké, meg tányértöréseké, meg nemisharaszomrádoké, és lehet, hogy ez baj. Lehet, hogy nekem sem a maradásban kéne gondolkodom, hanem mihamarabb dobbantani onnan, mert eddig úgy veszem észre, hogy ott minden négyzetcentiméter csak rá emlékeztet, a füst szagú bútoroktól kezdve egész a Kill Bill poszterig a falon, amit azért raktunk fel, hogy kitakarjon egy nagyobb penész foltot.
Lehet, hogy nem dobbantanom kéne, csak beszélni a tulajjal, hogy esetleg kifesteném a lakást. Ki tudja, lehet, hogy a falfestéshez még értek is.
És valahol itt jártam a gondolatfolyamomban, mikor arra ocsúdtam, hogy kaptam egy üzenetet. Összevontam a szemöldököm, oké, nem vakrandi, de fekete pulóverben vagyok.
És aztán vártam.
És aztán jött.
Fiatal, Jézusom, túl fiatal lány (vagy én vagyok túl öreg, a fene se tudja), fáradt kék szemek, rajtam meg a lassú felismerés, hogy valószínűleg rá vártam. Mondja is a nevet, én pedig zavaromban csak elmosolyodom, mielőtt mondanék egy hellót. – Az lesz az. Tate Dawson. – És most kezet kéne nyújtani, lepacsizni, vagy mi az elvárt magatartás?
Az interjúztatás fő lényege, hogy kiszűrjem az elmebetegeket, én sem tudom, milyen az ideális lakótárs, de, mondjuk, egy kocsmában jobb eséllyel talál olyan közös síkot az ember, ami alapján eldönti, hogy akar-e vele élni, mint mondjuk…
Nem, gondoljuk ezt újra, azt hiszem, ehhez már tényleg túl öreg vagyok, csak momentán nekem sincs jobb alternatívám. Elveszi az italom, beleszagol, mint valami állat, én pedig még nem jöttem ki a zavarból sem, így aztán, ahogy leteszi vissza elém a poharat, csak belekortyolok.
- Őszintén, megfordult a fejemben, hogy macskát veszek, csak azok nem fizetnek. Tehát, tetszett a cserépvirág? Ne szokd meg, ma reggelre egészen elkókadt. Szóval – és itt elakadtam egy pillanatra –, Devony Strall, neked lakás kell, nekem lakótárs, de valami alapján ki kéne derítsük, hogyan lehetünk biztosak abban, hogy egyikünk sem pszichopata tömeggyilkos, úgyhogy kezdetnek mondd, mit iszol?
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: even the devil needs time alone sometimes
even the devil needs time alone sometimes EmptyVas. Márc. 14 2021, 18:32
Szóval semmi gondom azzal, hogy a fazon nem pont az egyetemista klubcsport tagja, mármint elég nyilvánvalóan idősebb nálam, bár fogalmam sincs hány évvel. Ha szigorúan a szemét nézem - és mivel ez megy a nem beszélés kitűzője alatt - akármennyi lehet. Az arckeret viszont feldobja, mint egy labdát és szerintem fejjel már lekapta a három X tábláját. A nagy társadalomtudósok most azt mondanák, hogy miféle tagja ő népes közösségünknek ha albérlőtársat kell keresnie? Mpf, mint én. Régebben a csendszigetek között néha elméláztam, hogy az arcok akik elsuhannak mellettem itt-ott, vajon milyen életet élnek. Ez pár tabletta után mindig szórakoztató volt, másnap meg semleges. Fel sem tudtam idézni őket. Nem véletlenül készültem gyógyszerésznek. A kémiát össze tudom hozni, az embereket csak egyszerűen nem értem. Mindenki túl sok plusz adalékot rejt magában ahhoz, hogy eljussak velük a nulláról az egyesig. Úgyhogy feladom Tate Dawson személyiségi rejtvényét - mint ahogy az sem, hogy rámosolyogtam a kijelzőmre amikor közölte a roppant lényeges információt, hogy feketét visel. Feketét egy bárban, értjük. - és a magam módján sikerül bemutatkoznom.
És elvennem az italát, mint a zaccos jósnők akik belopkodják a kávéscsészéd és cserébe pár dolcsiért előrevetítik a zord jövődet vagy mit. A nevem leolvasom a szájáról, tehát figyelt rám az első 10 másodpercben, ami még nem zárja ki mondjuk, hogy totál kretén...de legalább ez a pont megvan.
Az első kábé két mondata nem a füleimbe jut el, kizárom mint egy nemkívánatos zajforrást. Mosolyog, ami azt jelentheti, hogy zavarban van, perverz vagy nem állt jó sorban amikor az észt osztották. Amíg nem dug az orrom alá mondjuk tesztet és szabályokat addig...huh, adok neki hangot. Rágyújtok, nem kapkodok vele mert őt hallgatom. A gyújtó lángja felett nézem az arcát. - Te már kinyírtál egy virágot. - lehet, hogy szar a humorom, de félmosollyal próbálok kompenzálni és elvileg nem úgy nézek ki közben mint egy stroke-os csimpánz, szóval jó eséllyel nem ezzel fogom elijeszteni. - Tehát a pszichopata tömeggyilkos teszten kell átmennünk? Kemény menet. - felfelé fújom ki a füstöt és mennyivel jobban szeretném ha ez egy spangli lenne mondjuk, vagy bármi ami megóv a száraz valóságtól. - Vodkát, csak valami élhetőbb kiszerelésben mint a feles. - jártatom a számat, most rögtön lehúz, hogy alkoholista vagyok. Vagy inkább mértéktelen alkoholista. - Amúgy egész ideális lehetek macskának is, bár szekrény tetején még nem aludtam. - vagy lehet, csak nem tudok róla..a világ tele van furcsa történésekkel.
Ha elmegy a pulthoz hát akaratlanul is végigmérem. Próbálom elképzelni, hogy ő meg én együtt élünk egy lakásban...nem, várjunk egy lakásban élünk. Ez így helyesebb. Rettegek a mocskos anyagiaktól, mert lehet azt mondja mint a csaj három napja, hogy szerinte a keresetem nem elég magas a békés rezsikalendáriumhoz. Közben meg nem úgy néz ki mint valami pszichopata, tehát esélyesen az, szóval át kell látnom a szűrőkön. Picsába, elég nehéz lesz magam eladni jónak, ha közben meg arról fantáziálok, hogy vajon szokott-e holttesteket fűrészelgetni az épület pincéjében. - Mondd, Tate Dawson..mi az ami abszolút kiborít egy együttélésnél? - megint ez a szó, vészterhesen sok jelentése van. Mármint az exem mindig olyan ájtatosan ejtette ki, mintha házasság, lottónyeremény meg ilyesmi lenne. Pedig egy lakás, pár fal és két élet egy plafon alatt. Jó nagy korttyal üdvözlöm a vodkát a véráramlatomban, mindig ez a legrosszabb, az első. A többi már nem vehető észre. - Amúgy első nyomnak, hogy az vagyok-e...mármint pszicho tömeggyilkos. A mostani albérletből nem kiraknak, csak egy egyszobás lyukban nem egészséges az exeddel nyomorogni. - beszarás, ilyeneket el kell amúgy mondani vajon? Engem biztos érdekelne. - A tiéddel mi lett? - mert biztos nem most nyerte postán a bérleti szerződést. Vagy lehet elmérte a költségvetést.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: even the devil needs time alone sometimes
even the devil needs time alone sometimes EmptyHétf. Márc. 15 2021, 13:09

Nem tudom, mire is számítottam, igazából felsorolhattam volna, hogy milyen fajta emberekkel nem szeretnék együtt lakni – de igazából ez a lista elég széles. Ne legyen vegán, ne legyen tisztaság és jóga mániás, ne szavazzon a republikánusokra, se a demokratákra, de arra a harmadik fajtára, ne nézessen velem Marvel filmeket, ne nyagasson a Pokémon Go-n elért eredményeivel, ne legyen túl vallásos, ne legyen minden kétséget kizáróan, megingathatatlamul ateista, higgyen a melegjogokban, de vessen el mindent, amit a médiában hall róluk, és látod, folytathatnám a sort, de kezd kibukni a szög a zsákból, hogy végül is harminc évesen miért nincs olyan haverom, akitől megkérdezhettem volna, hogy figyelj, így jártam, nem akarsz velem összebútorozni?
A valódi probléma minden bizonnyal az, hogy az életben egy igazi lúzer vagyok, ezért kell ilyen kényszermegoldásokhoz nyúlnom. De szalonspiccesen ebbe a kocsmába szorulva ez már igazán nem zavar. Majd fog, biztosan fog, a szégyenérzet naponta kerülget, mint egy dögkeselyű, de addig is szeretnék… nem is tudom, csak ellazulni, tenni a problémáimra, illetve épp most túl jutni egyen. Devony Strall, figyelj, nem vagyok egy főnyeremény, de ha egy cserépvirág után hajlandó vagy velem kocsmázni, lehet, hogy te is annyira kétségbeesett vagy, mint én lakhatás terén.
Egyébként helyes lány volt, és oké, tartsuk magunkat a kimondottakhoz, nem vakrandi, de ha azt vesszük, hogy innentől egymást kell kerülgessük nem-tudom-hány négyzetméteren, és… szóval érted, nyakunkon a potenciális közös jövő, ez bizonyos értelemben talán mégis vakrandi, csak annál butább dolog.
- Nem, vagyis hát talán még menthető – szabadkoztam a növény miatt, de lássuk be, egyrészt képtelen vagyok növényeket életben tartani, másrészt nem is azért vagyunk itt, hogy a kertészetről csevegjünk.
Ő rágyújt, nekem meg egy kis kő esik le a szívemről, hogy nem vape füstöt kapok a képembe, hanem tisztes, becsületes dohányt. Oké, furcsa ennek örülni, de mondom, alacsonyan van a küszöb, tizenakárhány éves korom óta kisebb-nagyobb megszakításokkal amúgy is láncdohányos vagyok. Szóval ahogy ő rágyújt, előhalászom én is a cigarettás dobozomat a kabátom zsebéből, de mielőtt még én is rágyújtanék, kicsit megingatom a fejem. Most hogy legyek őszinte? Tőlem akár pszicho-gyilkos is lehet valaki, biztos lennének jó történetei, bár momentán még nem vagyok biztos abban, hogy feltétlenül olyan lakótársat akarok-e, akihez hozzá is akarok szólni, de nem rossz kezdet, ha hozzá lehet szólni. – Nem baj, ha elbuksz a teszten, őszintén csak próbálom oldani a feszültséget. – Mármint a saját feszültségemet, de most így jobban belegondolva, lehet, hogy emiatt teljesen hülyének néz, és amíg én vadászok itt reg-flagekre, addig ő könyvel el elmebetegnek, megpattan, és kezdhetem ezt az egészet elölről. – És az alommal hogy állsz? – Vigyorogtam, aztán elszégyelltem magam a poénom miatt, aztán inkább feltápászkodok neki vodkát kérni, bár nem egészen jöttem rá, hogy mit jelent az élhetőbb kiszerelés, mint a feles - vodka szóda, két feles? – ezen ellamentáltam egy ideig a pultnál, végül egy vodkaszódával és egy felessel tértem vissza, és józanabbul ezen a ponton biztos elsüllyedtem volna a padló alá, de kellő alkohol után előjön a simulékony, mindenre fittyethányó személyiségem, épp csak másfél korty whiskyre vagyunk ettől, ami jó, nagyon jó, mert józanon csak feszengenék, így viszont úgy ültem vissza a helyemre, mintha egy régi barát mellé telepedtem volna le.
- Hát… nem is tudom. – Lássuk be, ha ezt így pontosan tudnám, célzottabb hirdetéssel támadok. - Utálok mások után mosogatni és a hajszálakat. Meg, nem is tudom, talán a k-popot, de amúgy mértéktelenül toleráns és megértő ember vagyok. Mint egy darab kő. – Nem biztos, hogy ez a szókép illik ide. Na mindegy, hol is tartottam? Ja, igen, cigaretta. -  Az én exem csak elköltözött, és őszintén megvallva, csak üres a zsebem. Szóval… hülye helyzet, nem?
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: even the devil needs time alone sometimes
even the devil needs time alone sometimes EmptyHétf. Márc. 15 2021, 14:16
Rögtön tagadás, teljesen mindegy az a növény, sose voltam nagy kertész. Eleinte azt se nagyon értettem, hogy minek kell víz a vágott virág alá, csak meghosszabbítjuk a növény haldoklását vele. Kap egy mintha élményt, aztán szép lassan elsorvad. Szomorúan konstatálom magamban két óvatos pillantás között, hogy nekem csak ártott az egyetemi baromság a növények jogairól. Plusz kredit volt, nem a képzés része csak egy mélyponton lévő leszaromság kinyújtott kezű kapaszkodása abba, hogy talán ha viták és érvek erdejében éli mindennapjait, akkor majd valami megmozgatja belülről is. - Megtaníthatlak rá. - ezt kell mondani, a hang is kúszik felé a hazugságom. Mire tanítanám meg mégis? Locsolni valamit valamikor. De azért...ez akkor érvényes kamu, ha tényleg igent mondunk egymásra.
Rágyújt, ami eltölt némi megkönnyebbüléssel. Persze ez nem feltétlen jelenti azt, hogy díjazná mondjuk amit olykor leművelek, de hát nem az apám - annyira nem is öreg - és nem a pasim, szóval bizonyos tekintetben most nagyon egyenrangú megállapodást készülünk kötni, vagyis remélhetőleg arra készülünk. A hosszútávú tervezés nem szerepel az erősségeim között, úgy értem, azt se tudom mit akarok a hétvégén csinálni. Elmosolyodom két füstfelhő takarásában.
- Te vagy a tizennegyedik jelöltem, már mindenre felkészültem. - ezt se kellett volna elmondani, lehet azt fogja hinni, hogy ennyire nem kellek sehova, vagy ennyire válogatok és/vagy pszichopata vagyok valóban. Már megint túl sokat gondolkodom a semmin, hisz meg sem szólalt. Közelebb hajolok, mintha létezne a bizalmaskodás egymással szemben ülve, beékelve egy asztallal. - Ha nincs sok növény, megtalálom a helyet. - vissza is vigyorgok és talán ebben a közös vigyorgásban a fura humorunkkal megszületik az a szép pillanat amit tökéletes egységnek neveznek a szakirodalmak. Gyors és illékony, de megszületik. Még lebeg utána a pult felé vezető úton. Csendes mélázásban kattogok azon, hogy egy szót se szólt a rendelési kérést illetően és nem hallotta ki az enyhe sóvárgást sem a hangomból, ami megelőzi az ivás előtti pillanatokat. Úgy értem tök régóta ki vagyok vele békülve, hogy vonzódom az alkoholhoz meg a többi tudatmódosítóhoz is. Általában másokat zavar annyira, hogy ne akarjanak benne részt venni. Pedig elég törvényszerű, hogy az ilyeneket összefújja a szél, sokáig nem tart ki az, hogy egyedül nyomod valami elbaszott világban. De Tate Dawsont nem tudom hová tenni a kérdésben. Ha adok neki egy csodatablettát elfogadja és nem kérdez, vagy hüledezni kezd és egyértelmű zászlót tűz ki az alkohol mellé. Hisz olyan nincs, hogy egyik sem és másik sem. A felest kezdem meg, szalad is le...hát ezért kellett a több, hogy ne kelljen mindig kanyarogni. Ezért piálok általában máshol, ahol az üveges kiszerelés nem zavar senkit. - A hajamon nem tudok segíteni. - a darab kő mondjuk emel a szemöldökömön, mert mondhatott volna mondjuk stílszerűen macskát is meg hálás kölyökkutyát - Szóval nem stresszeled magad faszságokon, mármint kis dolgokon. - néha olyan nehezen kommunikálok, a tisztaság akkor fél egészség ha van bugyid amit másnap felvehetsz, az agyé viszont nem egészséges. Minden negatív baromságod a kirakatban marad. - Nem. A világ azt hiszem így működik. Lehet a te exed az enyémhez fog költözni és együtt csinálnak majd spenótos tésztát. - ráemelem a poharam, nekem halott kapcsolatom volt tök hosszú ideig és az tartott ott, hogy tökre nem tudok egymagamban aludni és ha leszámoljuk a kötelező szex unalmasságát, legalább beállva jókat dumáltunk. - Az a helyzet, hogy tényleg kell egy hely ahol lakhatok. Nem keresek marha sokat, de a fizum stabil. - és nem szórom a pénzt csak tudatmódosítókra, höh - Mit melózol? - mert érdekel a virággyilkos háttere, meg az is, hogy miért így használja a kifejezést az exével kapcsolatban... - Amúgy az, hogy csak elköltözött azt jelenti, hogy visszajön és akkor már... - nem lesz hely és felesleges leszek, és ezt azért szeretném tudni, hogy csak vihar van-e, vagy a tornádó már elvitte Dorothyt a piros cipők nélkül? - Hogy állsz a bulizással? Barátokkal... - mert akkor ez azt jelenti, hogy ha megköttetik a paktumunk, a korábbi felségterület foglalt lesz és az alkalmi dugásainak ki kell költöznie, vagy a haverjainak...röhej, hogy már ilyenek felmerülnek, pedig még...igent sem mondott rám. Ledöntöm a gyengített vodkám és felállok. - Hozok még egyet. - gáláns gesztus a visszaadásban, semmi egyenrangúságos szöveg, csak kelleni fog. Szeretem ha mindig van előttem, bár ez a hely nem az az árkategória ami bennmaradhat a kalapban hosszabb távon. Az mellékes, hogy nem kérdés kér-e még egyet.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: even the devil needs time alone sometimes
even the devil needs time alone sometimes Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
even the devil needs time alone sometimes
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Long time since the last time - Levi & JJ
» Before the devil comes for you...
» Through the Devil's Eyes || Cale & Jay
» the devil you know || jo & mark
» Rob & Val - Dance with the Devil

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: