New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 139 felhasználó van itt :: 14 regisztrált, 0 rejtett és 125 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Robert Benson
tollából
Ma 13:45-kor
Ethan Sharp
tollából
Ma 13:30-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 13:29-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 13:16-kor
Melody Sharp
tollából
Ma 12:19-kor
Maxwell O'Connor
tollából
Ma 11:57-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 11:23-kor
Harry Porterfield
tollából
Ma 10:47-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:39-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Elijah A. Che
TémanyitásElijah A. Che
Elijah A. Che EmptyPént. Nov. 27 2020, 23:20
Elijah A. Che

Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Elijah Alaka'i Xié
vagy könnyebben,
Elijah A. Che
Becenevek:
El, Eli, Lij (mint a liege szóban)
Születési hely, idő:
Lihue, Hawaii
1984. június 15.
Kor:
36 év
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
homoszexuális
Családi állapot:
egyedülálló
Csoport:
üzlet
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
Global Business - New York University, Stern School of Business (végzett: 2006)
MBA in Management - Columbia Business School (végzett: 2009)
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
Financial Services Strategy Senior Manager
Ha dolgozik//Munkahely:
McKinsey & Company
Hobbi:
társasjáték estek, ha lenne kertje akkor tuti a grillpartik is
Play by:
Remy Hii

Jellem
The perfect son
A szülők álma, örökségük ékköve, nevük tovább hordozója – mind csak lehetetlen elvárás Elijah felé, melyet apja és anyja adtak nyakába. Konzervatív és régimódi gondolkozású szüleinek képtelen megfelelni, hiába próbálkozik már több, mint harminc éve. Vannak dolgok, amiben az ázsiai nevelésben felnőtt apjától elismerést tud kapni: karrierje épp olyan, mint ő szerette volna, azonban a családhoz való hozzáállása hagy némi kivetni valót szemében. Ő számára a motiváció nem azokat a szükségletek jelentette, mint szüleinek: Elijah nem vágyott fiatalon családra és gyermekekre (lehetőleg fiúkra), hisz életstílusa soha nem is volt és valószínűleg nem is lesz kompatibilis egyikkel sem.

The perfectionist

Minden zokninak és minden tányérnak katonás rendben kell állnia a szekrényben, az ingeknek lapra hajtva, a padlónak pedig olyan tisztának lennie, hogy enni lehessen róla. Vannak a boltokban azok a szép naptárok és évre szóló jegyzettömbök amiket az ember megvesz magának januárban, gondolva ideje struktúrát vinni az életébe, majd a második hónap derekán abbahagyja teljesen vezetésük; Elijah az, aki nem csak befejezi, de még örömmel is jegyzi fel az apróságokat, amit meg kell csinálni, hogy utána még nagyobb kedvvel pipálhassa kész feladatait a sor végén. Már csak a rendre és rendszerre való vágyása miatt jó katona lehetett volna, ha ez lett volna szíve vágya.
Magas elvárásait próbálja másra nem kivetíteni, de nem véletlen az sem, hogy lakótársak keresése helyett inkább egyedül van egy stúdió apartmanban. Nem csak a másokkal szemben lévő korrekt viselkedés fontos számára, hanem a saját belső békéje is: ezért jobb az ördögöt nem kísérteni valaki zajossal vagy rendetlennel.

The adviser
Elijah számára a karrierje az, melyhez még családja is épp csak felér fontosságban. Büszke arra, amit elért, főleg egy olyan közegbe, ahova a political correctness eszméje kezdetben nehezen fért csak be a sok hetero, fehér veterán mellé… Ázsiai komplexuma miatt nem az a tipikusan erős megkülönböztetés érte, de a sorozatos apróságok épp úgy fájhatnak: egy-egy megjegyzés, szemforgatás, vállvonogatás, amivel teljesítményét „oh ez csak még egy okos kínai” felkiáltással kicsinyíteni lehet, nem téve többé őt, mint egy sztereotípiát.
Már egyetemi tanulmányai alatt tudta, hogy mit szeretne csinálni és azzal addig jutni, míg lehetséges: versenyekre járt, pályázatokra nevezett és minden energiáját abba ölte, hogy a mesterképzés után ne csak egy üres CV-t tudjon felmutatni. Tanácsadóként kezdett, mostanra pedig olyan pozícióban áll, amiből sokan szívesen nyugdíjba vonulnának: Ő viszont még most sem elégedett, csak a következő kihívást keresi.

The big brother
A család, munkájával együtt áll a dobogó első fokán. Egyedül él, két macskával (Kovu és Mousse), így még könnyen találja meg az egyensúlyt a két prioritás közt. Mind szülei és mind testvérei, élik saját életüket, így szerencséjére nincs olyan, aki folytonos figyelmét igényelné. Családjának viszont így is csak egy telefonhívásba kerül és próbálja is minden idejét megpróbálja nekik szentelni.
Bármennyire is szeretné, tudja, hogy nem férne bele napirendjébe és életvitelébe egy állandó pár, akivel folyton pörgő élete lelassulhatna. De ő jól van így. Míg mindenkinek lehet ő a nagy testvér, a biztos pont az életben, addig nem hiányolja azt, aki az ő hiányosságait teljessé tehetné.


Elijah Alaka'i Xié --- Elijah A. Che
szeretne egy sphynx macskát // szeretne mindenkinek megfelelni, de magának sem tud // soha nem merte elmondani a szüleinek, hogy nem akar gyerekeket // ahogy azt sem, hogy nem fog soha feleséget hazahozni, még ötven évesen sem // inkább kutyás, de mivel sokat utazik, ezért macskákat tart // egyébként mindkét állat szőrére allergiás, de ez csak részletkérdés // nagy aktivista lenne, ha nem veszélyeztetné karrierjét bármilyen elszólás // orvos akart lenni gyerekként // vagy fagyiárus // álma öregkorára vidékre költözni


Múlt
Alaka'i
Nana ízig-vérig hawaii volt; a mamája, az ő mamája és minden visszamenőjének mamája Kauai szigetén született, élt és halt. Büszke volt arra aki volt, azonban a lányának és végül az én édesanyámnak már nem tudta átadni az ősök szeretetét úgy, ahogyan neki kislányként tanították. Alealani Makahonua Kalani 1894-ben született, szinte egy teljesen más világba, mint amiben én majdnem száz évvel később. Apa furának tartotta, hóbortos és babonás vénlánynak, de nekem ő és vele együtt töltött néhány év jelentette a gyerekkort, amire felnőttként is boldogan gondoltam vissza.
Nana mindig a hintaszékében ült a háza előtt mikor látogatni mentem: az apukájától örökölte a házat, aki a cukorültetvényeken dolgozott érte valamikor olyan régen, hogy Nana már nem is emlékezett rá mikor. Anya élénk kékre festette 1990-ben, ha az ember próbálta se tudta volna nem észre venni az utca végén…
A huaka'i pō-ról, az éjszakai menetelőkről mesélt nekem esténként, akik ősi harcosok szellemei voltak: éveken keresztül nem mertem utána egyedül biciklizni éjszaka, de ettől függetlenül mindig gyermeki kíváncsisággal hallgattam a legendájuk. Peléről mesélt, a vulkánok Istennőjéről aki éjszakánként öregasszonyként sétált az utcákon, jó szerencsét adva annak akik megálltak és segítettek neki; Nana meg volt győződve arról, hogy apámnak borzasztó szerencséje abból fakadt, hogy mikor Hawaii-ra költözött nem segített rajta.

Nana 2000-ben halt meg, 106 évesen. Mi anyával utána költöztünk a Kontinensre, hátunk mögött hagyva azokat a gyökereket amiket a dédmamám képviselt: néha éjszakánként, elalvás előtt eszembe jut ő és vele együtt a bűntudat is, hogy a gazdag öröksége számomra sem maradt fenn többként, mint mesék hadaként és inoa hō‘ailona nevemként.

Elijah
- Áldj meg minket Úristen, s ez adományaidat, amelyeket a Te bőkezűségedből akarunk magunkhoz venni a mi Urunk Jézus Krisztus által. Ámen.
- Miért nem mondtad apáddal? – kérdezi anya, miközben az épp a kezébe eső tányérba szedi az egészben sült csirke mellhúsát. Hangja kedvesen érdeklődő, kíváncsi.
- Fáradt vagyok – válaszolom, merve magamnak a rizsből, türelmesen megvárva az evéssel azt, amikor mindenki végez a szedéssel. Ez volt a szabály idehaza, én pedig mást sem tudtam jobban, mint azokat követni.
- Az Úrhoz nem lehetsz sohase fáradt, mert Ő sem az te hozzád – mondja végül apám, az asztalfőről nézve irányomba azzal a vádlással szemében ami akkor volt ott, ha ellent mondtam neki. Csak évekkel később tanultam meg, hogy nem vádolt ő ilyenkor, nem volt soha mérges, hanem egyszerűen csak csalódott, mikor nem úgy történtek a dolgok, ahogy akarta.
Bólintok.
Az ebéd csöndben veszi kezdetét, egy egységes jóétvágyat kívánás után húgom csak percekkel később áll neki arról beszélni, hogy mi történt vele hét közben az iskolában. Fokozatosan egyre lelkesebb lesz, ahogy anya és apa felváltva tesznek fel neki kérdéseket. Én nem szólalok meg, csak némán piszkálom az ételt. Kedvesek a gyermeteg problémái és történetei, de gondolataim mégsem tudnak hosszan a mondókáján időzni, hamar saját elmémbe örvényeibe feledkeztem.
Csak a pap szavai visszhangoztak fejemben, mióta délelőtt megkérdeztem tőle, hogy mit jelentett az. Úr szemében az, ha valaki nem úgy kívánt élni, mint Ádám és Éva.

"Az bűn fiam és az ilyen emberek a bűnösök életét élik."

A válasza után többet nem kérdeztem tőle, ahogy a misékre se jártam azután, hogy egyetemre kerültem. A szüleim tiltakoztak, de nem tudtak és nem is próbáltak mit tenni a „tanulnom kell” kifogás ellen. Akkor, ott, tizenhat évesen az étkezőasztalnál eldöntöttem egy életre, hogy azt akarom, hogy az emberek ne azért értékeljenek, amilyennek születtem, hanem azért, amit elértem és letettem az asztalra. Lehetett volna identitásom minden része az, hogy milyen a bőrszínem és kit szeretek, de a mivoltom arra kívántam felépíteni, hogy ki lehetek.

Xié - Che
- Gyere! – hallatszik apám hangja az ajtó mögül, válaszul a kopogásomra. Az asztala mögött ül, előtte a laptop, mellette pedig egy nagy halom kézzel írt irat, ami majdnem homlokát súrolta magasságban.
- Mond gyorsan, mert dolgom van – szemeit egyből leveszi rólam és visszafordul a képernyőhöz, hogy tovább rögzítse az előtte lévő lapról az adatokat. Általában nem lehetett ilyenkor zavarni, vagy néhány tőmondatos válasznál többet kipréselni belőle…
Megvakarom a tarkóm, tekintetem előbb rá, majd végül a szoba falára vezetem. Könnyebb nem rá nézni miközben beszélek, mert az ajtóig összegyűjtött bátorságom egy rideg pillantásától szertefoszlott, a szavak amiket mondani akartam pedig eltűntek a semmibe.
- Nem vettek fel – találom meg végül az elveszettnek hitt hangom, szám sarkába harapok és mellette teljesen megbánom azt, hogy ezután a mondat után a falon elszíneződött folt helyett apámra nézek. Ő megáll a mozdulata közben, kezei lassan, gépiesen elemelkednek a számítógéptől. Leveszi orráról a szemüveget, arcán pedig ritka vendégként felbukkannak az érzések. Xié Baoguotól ritkán láttam több érzelmet, mint ami akkor egy másodperc alatt végigfutott öregedő arcán: ahogy nem láttam még soha ilyen hamar meglepettségből komorságba sem váltani.
- Hova? – kérdez vissza. Hangja valahogy egyszerre szigorú és lemondó, nekem pedig nehezemre esik elszakadni tekintetétől, hiába csak nőtt hideg szemeiől a csomó a torkomban.
- Harvardra.
- Yalere?
- Oda se.
Apám beletúr ritkás hajába, megcsóválja a fejét… És nem szól semmit. Nem néz rám, a képernyőre mered. A csalódottságát le tudtam olvasni róla, de semmi mást nem; ahogy soha, most se árult el magáról semmit nekem. Jobban örültem volna, ha üvölteni kezd, ha azzal fenyeget, hogy kitagad, mert a csend jobban sértette a fülem, mint bármi más, amit mondhatott volna.
Számomra végtelennek tűnő másodpercek után végül én vagyok az, aki megszólal: - Nem akar valamit mondani?
Ujjait lefekteti a billentyűzetre és írni kezd újból, mintha nem épp beszélgettünk volna.
- Uram?
- Mit fogsz így csinálni? – nem emeli fel a tekintetét, a monitornak beszél.
- Az NYU-ra megyek és tanulom ugyanazt, mint ott tettem volna.
- Persze, az is biztos jó lesz – fúj egyet lemondóan. – Jobban kellett volna tanulnod.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elijah A. Che
Elijah A. Che EmptySzomb. Nov. 28 2020, 17:09
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Elijah!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Habár végül sem orvos, sem pedig fagyiárus nem lett belőled, azt Te magad is elismered, hogy karrier tekintetében sikeres ember vált belőled. Nem kell a Harvardon vagy Yale-en tanulni ahhoz, hogy ez megvalósuljon, még ha a szülők nagy elvárásokat is támasztanak a gyerekeik elé. Sokkal fontosabb, hogy olyan utat járj be, amit Te magad is szeretnél, ne pedig olyat, amit más képzelt el és esetlegesen nem tudott teljesíteni, de rád akar erőltetni. Gyerekként nehéz megérteni, hogy nem csak a szüleink által kért dolgok és elvárások a fontosak, hanem az is, hogy a jó jegyek és illedelmes viselkedés mellett megtaláljuk azt, ami bennünket boldoggá tesz. A felnőtt élet egy pontján eljön a döntés ideje, amikor nem a szüleinket kell többé boldoggá tenni, hanem azt keresni, ami a mi arcunkra csal mosolyt és minket tölt el büszkeséggel, mert mi magunk voltunk azok, akik elérték az eredményt. Még akkor is, ha netán hideg pillantást, elutasítást, vagy csalódottságot kapunk cserébe.
Talán a családod és Te elhagytátok Hawaii-t, Te nem jársz már templomba és mind elszakadtatok valamelyest azoktól a hagyományoktól, amelyeket a nagymamád még olyan intenzíven őrzött, de az elengedésben ott van annak a lehetősége is, hogy valami teljesen újat teremts. Új hagyományokat, új értékeket - megtalálva az egyensúlyt az elegendő és a tökéletes között, mert vannak olyan dolgok, amiket még egy perfekcionista sem tud kézben tartani. Very Happy
Nagyon élvezetes volt olvasni az előtörténetedet, hála a gördülékeny stílusodnak és az elhintett fun facteknek a sorok között. Arról már olvashattunk, hogy mik voltak azok a főbb tényezők, amik téged határoztak meg, remélem a játéktéren előkerül az is, amivel Te határozol meg másokat magad körül. Elijah A. Che 2624752903
Színt hamarosan kapsz valamelyik admintól, én pedig addig is szeretnék még egyszer gratulálni az elfogadásodhoz!

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!



You taste just like sugar
My sugar, I like it, but I shouldn't, so good that I could die - I'm whipping cotton candy clouds with you for days Baby, it's not that bad to crave 'Cause every time you leave, you know I miss your face 'Cause I love you, love you, love you, babe · ·
mind álarcot viselünk
Isabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Elijah A. Che Tumblr_inline_pm4x2tNPTI1sjha6p_1280
Elijah A. Che Tumblr_inline_pm6pe4PII71sjha6p_1280
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
No, you can't tame the girl
'Cause she runs her own world So if she wants to party all night You can't tame her
And you can't change her
★ családi állapot ★ :
Elijah A. Che 6daa3cd2fa9c21e64631c8d274957c6b05688ad3
This is no coincidence with you and I
Because we better not take advantage In a little close dance, kiss on the mouth
We know how it'll end
★ lakhely ★ :
Upper East Side ⋆ Manhattan
★ :
Elijah A. Che 45b0abfeadf2b654940d8ebb0fac22a7231a7851
★ idézet ★ :

- Swear on Chanel.
- I swear!
★ foglalkozás ★ :
Columbia (Business) student ⋆
★ play by ★ :
Sofia Carson ⋆
★ hozzászólások száma ★ :
947
★ :
Elijah A. Che 0d7239233816536489680c8d406a5ddb6ac415f9
 
Elijah A. Che
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Elijah Mayfield
» Elijah Lincoln
» burning bridges | elijah & fran
» christmas miracle? - Rebecca & Elijah
» hands soaked in moondust // Elijah & Ophelia

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: