New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 128 felhasználó van itt :: 14 regisztrált, 0 rejtett és 114 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Ethan Sharp
tollából
Ma 13:30-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 13:29-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 13:16-kor
Melody Sharp
tollából
Ma 12:19-kor
Maxwell O'Connor
tollából
Ma 11:57-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 11:23-kor
Harry Porterfield
tollából
Ma 10:47-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:39-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 10:25-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Emily Dawson
TémanyitásEmily Dawson
Emily Dawson EmptyHétf. Nov. 09 2020, 19:06
Emily Dawson

Karakter típusa:
keresett
Teljes név:
Emily Dawson
Becenevek:
Emm
Születési hely, idő:
Durham, Észak-Karolina
1986. február 24.
Kor:
34
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
heteroszexuális
Családi állapot:
elvált
Csoport:
egészségügy
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
Duke University
Bachelor of Science in Nursing
(2004-2008)
Master's of Science in Nursing
(2008-2010)
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
nurse practitioner
Ha dolgozik//Munkahely:
Presbyterian Hospital
Hobbi:
- hobbiszinten űzi a takarítást
- időnként eljár futni
- szeret kézműveskedni a gyerekekkel
- legalább annyira élvezi a lego építést, mint az öt éves fia
- huszadjára is megkönnyezi a kedvenc romantikus filmjeit
Play by:
Dianna Agron

Jellem

“The leaves’ autumn colors were muted in the shadows they settled among.”

Emm egész egyszerűen népszerű. A betegei, a kollégái, az egykori évfolyamtársak az egyetemről, vagy a fodrásza, akivel mindig olyan jól elbeszélgetnek - ők mind-mind kedvelik, hiszen olyan kedvelhető személyiség, olyan kedves és aranyos. A szemedbe néz, amikor beszélsz hozzá, minden szavadra odafigyel, mosolyogva bólogat, és mélységesen átérzi a problémáid. Látod rajta, hogy törődik, hogy nem csak udvariasságból érdeklődik a hogyléted felől. Megjegyzi, hogy hogyan iszod a kávéd, felköszönt a szülinapodon, emlékszik a legapróbb részletekre is, amiket megosztasz magadról. Páran talán irigykednek is rá. Nem igazság, hogy valakinek két gyerek után ilyen jó alakja legyen. Szerencsés, hogy ilyen jól viselte a válást. Mindig olyan csinos és vidám.

Persze nem mindig olyan csinos és vidám, egy fárasztó műszak után nagyon is megviselt, de akkor is igyekszik kedves maradni. Soha nem emeli fel a hangját, mégis van benne valami egészen intimidáló határozottság. Ha valaki felbosszantja, szinte észrevétlenül kúszik a mosoly mögé valami fenyegető, ilyenkor minden szavának éle van. Jól ért ahhoz, hogyan érje el finom manipulációval, hogy szót fogadjanak neki, ez a zavarbaejtő kedvesség, és ez a különös határozottság általában a legmakacsabb betegeit is megadásra készteti. Különleges tehetsége van hozzá, hogy olyan türelmesen, olyan óvatosan artikulálva magyarázzon, mintha egy gyerekhez beszélne, alig veszed észre, hogy közben egy kicsit butának néz. Igyekszik kerülni a konfliktusokat, elsimítani minden nézeteltérést, mielőtt egyáltalán gyökeret vernének. Törekszik rá, hogy mindenki boldog és elégedett legyen körülötte.

Mind otthon, mind a munkahelyén rendkívül lelkiismeretes. Élvezi a kihívásokat, a fennforgást, szereti hasznosnak érezni magát. Aztán este a zuhany alatt eszébe jut, hogy a nagy rohanásban megfeledkezett az egyik betegéről, aki kért tőle egy pohár vizet. Imádja a gyerekeit, még ha nem is mindig tud velük annyit foglalkozni, mint amennyit kellene. Szeret velük kreatívkodni, üvegre festeni, falevelet préselni, csupa olyasmit, amit gyerekként ő is nagyon élvezett. Máskor csak benyomja nekik a netflixet, hogy ki tudja pihenni a migrénjét.

Emm látszólag nagyon jó ember, jó anya, jó feleség. Valójában inkább olyan, mint egy ingatag kártyavár. Ami szép és jó és tiszta, az általában illúzió. Kedves, mert arra vágyik, hogy mindenki kedvelje, figyelmes, mert azt akarja, hogy rá is odafigyeljenek. Mindig a rendre törekszik és a harmóniára, a családban, a lakásban, a munkahelyén, a barátai között. Saját magában. Szóval félrerak mindent, ami felzaklatja, gondosan elrejti őket egy képzeletbeli fiók legmélyére. Például azt, hogy az egyik gyerekét kicsit jobban szereti, mint a másikat (pont, mint az anyja), és utálja magát érte. Hogy Sophie apja nem Devon, hanem egy férfi, akivel annak ellenére folytatott viszonyt, hogy menyasszonya volt. Hogy mennyire tudott néha haragudni a beteg kishúgára. Vagy hogy ritkán ugyan, de vannak pánikrohamai.
Ami nyomasztja, azt látszólag elengedi. Valójában csak bekerülnek a fiókba. Az emberek pedig irigykednek.
Milyen jól viselte a válást. Milyen csinos és vidám mindig.


Múlt
I. Gyereksírás. Hat éves voltam, amikor Rosie először beteg lett. Arra ébredtem, hogy a szomszéd szobában sír. Anyáéknak be kellett vinniük a kórházba, szóval engem itthon hagytak egyedül, amíg a nagyi ide nem ér. Azt mondták, hogy próbáljak meg visszaaludni, de én kimásztam az ágyból. Lementem a lépcsőn, leültem az utolsó fokra, ott vártam őket. Emlékszem, hogy milyen hideg volt a padló a talpam alatt. Butaság, de egy kis ideig tényleg azt hittem, hogy nem fognak többet visszajönni.

II. Fertőtlenítőszag. Anya soha nem értette igazán, hogy miért pont egészségügyi pályát választottam. Őt mindig elfogta a rosszullét, amikor be kellett tennie a lábát egy kórházba. Nem is csoda, azok után, hogy mennyi időt töltöttünk rideg várótermekben. Nem értette, mert soha nem is próbálta megérteni. Talán nem érdekelte, talán eszébe sem jutott, hogy megpróbálja. Talán csak nem maradt már hozzá ereje. Pedig ha kérdezte volna, elmondtam volna neki.
Akkoriban minden a húgom körül forgott. Borzasztó nehéz volt ülni a folyosón és várni, szorítani a kezét és azt hazudni, hogy minden rendben lesz, finoman simogatni a hátát és tartani neki a lavórt a kezelések után. De nem panaszkodhattam, az szörnyen önző és gonosz dolog lett volna, nem irigyelhettem tőle a figyelmet, amit kapott, az én szenvedésem semmi volt az övéhez képest. Ezt mind tudtam. Anya azt mondta, hogy büszke rám, amiért ilyen megértő vagyok. Szóval csak mosolyogtam megértően.
Én sem szerettem a kórházban lenni, de volt egy kedvenc ápolónőm. Nem emlékszem már az arcára, csak arra, hogy sokat mosolygott. Mindig volt hozzám néhány kedves szava. Ő volt az első, aki nem csak Rosie-nak adott csillogó, virágos matricát, amiért ügyes és erős volt. Azt gondoltam, hogy olyan akarok lenni, mint ő. Mindenkire odafigyelni.
Anya soha nem kérdezte, pedig elmondtam volna neki.

III. Eper ízű szájfény. Rosie a flitteres hercegnő ruhájában ült a fürdőszobaszekrény tetején és izgatottan lóbálta a lábait. Aznap kapta meg az első parókáját, vékony kis ujjaival megállás nélkül fésülgette a puha, szőke tincseket. Előkotortunk minden létező sminkszert anya neszeszeréből, az egész mosdókagylót beterítették a rúzsok, púderek és paletták. Újra és újra rá kellett szólnom, hogy fejezze be a kuncogást, mert elkenődik a szájfény, amit éppen nagy gonddal próbáltam az ajkaira kenni, és különben is, nem akartuk, hogy anya meghalljon minket. De én is nevettem.

IV. Fehér szegfű. És sok más virág, mégsem emlékszem a virágillatra. Esett a hó aznap, amikor eltemettük. Nagyon fáztam.

V. Krumplisaláta. A szomszéd srác állt pár nappal később az ajtónkban egy üvegedénnyel a kezében. A furábbik. Ő volt az, aki lekövérezte anyát, mikor egyik nap áthívtak minket ebédre. Még csak nem is rosszindulatból. Tetszik tudni, ha nem enne ennyi gombócot, nem lenne gondja a súlyával. Valami ilyesmit mondott, és nem értette, miért néz rá mindenki meghökkenve. Én nagyon mókásnak találtam a dolgot.
A konyha tele volt étellel a temetés óta, feléjük sem tudtam nézni, egyáltalán nem volt étvágyam. Annak viszont örültem, hogy jött. A krumplisalátát a teraszon hagytuk és egész nap odakint játszottunk a hóban. Beszélgettünk is. Azt mondta, az anyukája is ott van, mint ahol most Rosie.
- A Mennyországban? - kérdeztem. Erre egy kicsit elgondolkodott, aztán megrázta a fejét.
- Lent a földben - felelte egyszerűen. Én csak megvontam a vállam. Már megszoktam, hogy nem számít, mennyire okos, néha nagy butaságokat mond.

VI. Méhek zümmögése. Egy padon ültünk, a napot sötét felhők takarták el, én pedig halkan sírdogáltam. Devon volt az első, akinek elmondtam, hogy terhes vagyok Sophieval. Akkor persze még nem tudtam, hogy ez lesz a neve. Még csak két függőleges csík volt a terhességi teszten. És én azt gondoltam, hogy tönkre fogja tenni az életem.
Nyilván ostobaság volt bármiért is azt az aprócska magzatot hibáztatni. Én voltam az, aki saját akaratából találkozgatott egy olyan férfival, akinek menyasszonya van. Egyikünk részéről sem volt komoly a dolog, de én mégis terhes lettem. Nem akartam elmondani neki, az tönkretette volna az esküvőjét. Nem akartam elmondani anyáéknak, nagyon megbotránkoztak volna rajta, és én nem akartam nekik több problémát okozni. De Devonnak elmondhattam. Ő mindig itt volt nekem, és nem ítélt el. Nem volt mindig könnyű vele, de én nagyon ragaszkodtam hozzá. Talán ebben is volt valamiféle önzés. Devon különleges volt. És tudtam, hogy a maga módján én is különleges vagyok neki. Szerettem azt gondolni, hogy szüksége van rám, hogy jól kiegészítjük egymást. Azt viszont soha nem hittem volna, hogy megkéri a kezemet, ott és akkor, azon a padon. Nem tudtam, hogy mit mondjak, szóval csak nevettem.
Aztán leszakadt az ég. Kézenfogva szaladtunk haza az esőben, nagyon romantikus volt. Devon persze nem értette, hogy mi a romantikus abban, hogy bőrig ázunk. Nem próbáltam elmagyarázni neki, csak a kezem közé fogtam az arcát és megcsókoltam. Mint valami klisés romantikus filmben. Csak a happy end maradt el.

VII. Üvegfesték. Sophie kidugta a nyelve hegyét, annyira koncentrált, miközben próbálta átrajzolni a fólia alatti mintát, egy sárga virágot, ami a konyhaablakba készült. Én is dolgoztam a sajátomon, közben fel-felpillantottam rá. Az arcvonásait figyeltem. Az orrának vonala rám ütött, akárcsak szőke tincsei. De a szeme, az idegen volt. Nem volt olyan zöldes, mint az enyém, és nem volt olyan vágott, mint Devoné. A szeme az apjáé volt. Tudtam, hogy már nincs igazán jelentősége, hogy kitől van. Az számított, hogy ki nevelte. És mégis, néha nagyon tudott nyomasztani a titkolózás. Talán nem feltétlenül volt igaz, hogy kevésbé szeretem, mint az öccsét, egyszerűen csak… kicsit bonyolultabb volt szeretnem. Nem ő tehetett róla, hogy nem kívánt terhesség volt, hogy nem tudtam jól kezelni babakorában a nyűgösségét, hogy nem láttam benne a férfit, akit szerettem. Azt pedig már korán megfogadtam, hogy nem leszek olyan, mint az anyám. Szóval  igyekeztem. Mindig nagyon igyekeztem egyformán szeretni.

VIII. Légszomj. Anya is korán elment. Hasonló nap volt, hideg, téli, tele illattalan virágokkal, de már nem voltam olyan egyedül, mint Rosie temetésén. A kezemben tartottam a kicsi Gabrielt, egyik oldalamon Sophie állt, a másikon pedig Devon. A lányom belekapaszkodott a ruhámba és összevont szemöldökkel nézett fel rám.
- Miért nem sírsz anya? Nem vagy szomorú? - kérdezte.
- Nem mindenki sír, aki szomorú - feleltem kedves mosollyal, és megsimogattam a fejét. Én sem teljesen értettem, hogy miért nem jönnek a könnyek, pedig szomorú voltam. Nem álltunk túl közel egymáshoz, de mégiscsak az anyám volt. És annyi mindent kellett volna még mondanom neki.
Mintha csak pár nappal később vált volna minden valósággá. Késő este volt, a gyerekek aludtak, Devon dolgozott. Tőlem szokatlan módon elhalogattam a mosogatást, szóval most próbáltam mindent bepótolni. Észre sem vettem, hogy rosszul fogtam meg az egyik tányért, csak amikor már kicsúszott az ujjaim közül. Éles csörömpöléssel tört szilánkokra a konyhakövön, rémülten ugrottam hátra. A szívem vadul vert, miközben a pultnak hátráltam, és hiába mondogattam magamnak, hogy nincs semmi baj, csak egy tányér tört össze, az ijedtségem nem enyhült, hanem egyre csak fokozódott. A mellkasomhoz szorítottam a kezem, mikor éles fájdalom hasított a bordáim közé, és levegő után kapkodva csúsztam a földre. A légszomj és a pánik néhány percig tartott, de még jó ideig nem voltam képes felállni. Csak zokogtam halkan a hideg kövön.

IX. Dobozos szőlőlé. Az apjuk állatkertbe vitte őket aznap, szóval sietnünk kellett a készülődéssel. A tízórai mellett Mimi, a plüssmajom is bekerült a hátizsákba, miután Gabriel megígérte, hogy nagyon fog rá vigyázni. Hallottuk, hogy nyílik az ajtó, a gyerekek pedig vidáman szaladtak az apjukhoz. Követtem őket, keresztbe font karral, kedves mosollyal köszöntem, ha feszengtem is kicsit, Devon azt aligha vette észre. Néhány perccel később már útra készek voltak. Azon gondolkodtam, miután elbúcsúztam tőlük és mosolyogva integettem, hogy talán lassan kezdett helyreállni a rend. Kezdtük megszokni, hogy Devonnal már nem vagyunk együtt, és a dolgok egész jól működtek.
Sokszor kérdeztem magamtól, hogy miért mondtam anno igent neki. Azért, mert kényelmes volt, vagy azért, mert tényleg erre vágytam? Egymásra találtunk volna akkor is, ha nincsen semmiféle kényszerítő tényező? Az igazság az, hogy jól megvoltunk. Egy darabig. Aztán kezdtem megint árnyékban érezni magam. Hogy én és a gyerekek is csak útban vagyunk. Jobb lesz így mindenkinek, ezt mondtam neki, és ebbe kapaszkodtam azóta is. Az pedig, hogy néha hiányzott, vagy hogy időnként kicsit feszengtem, amikor találkoztunk, teljesen normális volt.
Minden nagyon jól ment. Kezdett helyreállni a rend. Kezdtük megszokni, hogy Devonnal már nem vagyunk együtt.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Emily Dawson
Emily Dawson EmptySzer. Nov. 11 2020, 23:34
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Emily!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Úgy gondolom olyan dolgot birtokolsz, ami milliókból hiányzik szerte a világon: a kedvesség. Nem mindenki képes arra, hogy minden körülmények között mosolyogjon, hogy minden reggel újult erővel neki induljon úgy a napjának, hogy előzékeny lesz másokkal, feltétlen nélkül segít és még mosolyog is hozzá. Az én szememben különleges képességnek számít ez, amit ahogyan említettem is, nem birtokol bárki. Ugyanakkor tudnunk kell, hogy nem létezik olyan dolog - legyen szó bármiről -, ami tökéletes lenne. Mi magunk sem vagyunk azok, még ha másoknak, a külvilág számára úgy is tűnik. Mind követünk el olyan dolgokat, amiket megbánunk, mondunk ki szavakat, amelyeket később legszívesebben visszaszívnánk és talán még az érzelmeink, gondolataink is alaptalanná, már-már illetlenné válnak olykor. Talán megbánjuk, talán elgondolkodunk azon, hogy 'mi lett volna, ha...', mégis felvesszük - felveszed - a szokásos mosolyt és megyünk tovább, mintha minden rendben lenne. This is fine. A kártyavár azonban nem véletlenül kártyavár, nagy az esély arra, hogy összeomoljon.
Bevallom nagyon tetszett a történetes és a kreatív megoldásod. Olyan volt, mintha egy könyvet olvasnék, ahol egyes fejezetekből csak bizonyos részleteket kapok, hol rövidebb, hol részletesebb és hosszabb leírást, ízelítőt. Így van, ízelítőt, mivel az a helyzet, hogy szívesen olvastam volna tovább, ismertem volna meg még több részletet abból, ami Emily Dawson eddigi élete. A játéktéren viszont erre biztosan sor is kerül, így én a továbbiakban el is engedném a kezed és nem is tartalak fel tovább.  Emily Dawson 2624752903
Színt hamarosan kapsz valamelyik admintól, én pedig addig is szeretnék még egyszer gratulálni az elfogadásodhoz!

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!



You taste just like sugar
My sugar, I like it, but I shouldn't, so good that I could die - I'm whipping cotton candy clouds with you for days Baby, it's not that bad to crave 'Cause every time you leave, you know I miss your face 'Cause I love you, love you, love you, babe · ·
mind álarcot viselünk
Isabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Emily Dawson Tumblr_inline_pm4x2tNPTI1sjha6p_1280
Emily Dawson Tumblr_inline_pm6pe4PII71sjha6p_1280
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
No, you can't tame the girl
'Cause she runs her own world So if she wants to party all night You can't tame her
And you can't change her
★ családi állapot ★ :
Emily Dawson 6daa3cd2fa9c21e64631c8d274957c6b05688ad3
This is no coincidence with you and I
Because we better not take advantage In a little close dance, kiss on the mouth
We know how it'll end
★ lakhely ★ :
Upper East Side ⋆ Manhattan
★ :
Emily Dawson 45b0abfeadf2b654940d8ebb0fac22a7231a7851
★ idézet ★ :

- Swear on Chanel.
- I swear!
★ foglalkozás ★ :
Columbia (Business) student ⋆
★ play by ★ :
Sofia Carson ⋆
★ hozzászólások száma ★ :
947
★ :
Emily Dawson 0d7239233816536489680c8d406a5ddb6ac415f9
 
Emily Dawson
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Melrose Dawson
» Tate Dawson
» Betsy V. Dawson
» Mabel Dawson
» Emily Abernathy

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: