New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 46 felhasználó van itt :: 10 regisztrált, 0 rejtett és 36 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Manuel Valderrama
tollából
Ma 11:58-kor
Sierra Larson
tollából
Ma 11:13-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 09:57-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 09:51-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 09:15-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:52-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

real talk - - Javier & Yebi
Témanyitásreal talk - - Javier & Yebi
real talk - - Javier & Yebi EmptyPént. Jún. 26 2020, 22:18

Javier & Yebin
"We don't always get the kind of work we want, but we always have a choice of whether to do it with good grace or not."
- Yebi, mondd te mit ettél? Sosem ment még ilyen jól a játék ebéd után!
- Csak nem figyeltél soha elég jól! - szólok vissza vigyorogva Benjaminnak, aki nem szereti ha Bennek hívják.
- Sok a duma, srácok. - Ez már Aaron, aki a második oldalamon ül és ugyanannyira bele van merülve a játékba, mint mi ketten.
- Lassan úgyis vissza kell mennünk. A minimanó ebédideje már különben is lejárt. - Érkezik az epés megjegyzés, én pedig csak azért nem félek elég rendesen oldalba bökni Benjamint, mert nagyjából ugyanannyi ideje vagyunk a cégnél, csak neki van még mellé három év tapasztalata máshonnan.
- Nem vagyok minimanó! - vágok vissza felháborodottan, s a szavaimat követően felfújom az arcomat, mert a képernyőn lévő karakterem nagyon közel kerül a csúfos véghez, csak mert arra koncentrálok, hogy elhallgattassam a mellettem ülő srácot.
Most is, mint minden alkalommal, amikor itt ragadok a játékszobában, csak az egyéb teendőimet hanyagolom és helyezem sokadik helyre a listán, amelyen elsőnek kellene lennie, hogy a szüleimet segítem és a cég működését. De amikor az ebédlő felé menet a két srác megkérdezett, hogy van-e kedvem megint velük játszani és a szokványos húsz perc alatt lezavart étkezés helyett itt tölteni az időt, nem tudtam nemet mondani. Mint ahogy sok mindenre nem tudok nemet mondani, amire megkérnek, hiába tudom előre, hogy lesz amit nem fogok tudni száz százalékosan teljesíteni. Mint a francia tanulás, amit pluszban még utálok is.
Egyedül talán abba nem gondolok bele egyetlen alkalommal sem, hogy a helyiségnek csak úgy, mint minden másiknak a cégnél teljesen átlátszó üvegfalai vannak a folyosó felőli oldalon, így ha nincsenek elhúzva a szalagfüggönyök, amelyekről rendszeresen megfeledkezünk, akkor bárki láthatja, hogy itt vagyunk. Ez a bárki pedig egyébként jellemzően anyát jelenti, aki a fagyos megjelenésével mindannyiunkat úgy rebbent szét, mintha csak egy csapat őzike lennénk, akik szinte várnak arra, hogy valaki elkapja őket.
- Jöttök pénteken a képzésre? - Nem csak szimplán érdeklődöm a tényleges részvételük iránt, némi mögöttes szándék is van a kérdésemben: mégpedig hogy megzavarjam a nyugalmukat azzal, hogy egyszerre két dologra kell figyelniük; a játékra és a kérdezősködésemre. A nővérem nem lenne rám büszke amiért ilyen ravaszságokhoz folyamodom, de ha ő tudná...! Ha tudná, hogy milyen jó játékosok ezek a srácok, és igenis muszáj van ezekhez a módszerekhez folyamodni ahhoz, hogy nyerjek... Persze nem csak az a lényeg, hogy győzzek, az is fontos, hogy próbálkozom és fejlődöm a játékban, meg a többi dolog.
Legalább annyira fontos, mint ahogyan az is az lenne, hogy el kellett volna készülnöm valamivel, amivel nagyon nem vagyok kész. És ebéd utánra ígértem, ami mint ahogyan Benjamin olyan jófej módon rámutatott, részemről már jócskán lejárt. Nem tudom mekkora az esélye annak, hogy Javiernek éppen túl sok dolga van ahhoz, hogy eszébe jusson, hogy már el kellett volna neki küldenem azt a dolgot. Így a játék kellős közepén viszont csak azt remélem, hogy mondjuk betegszabadságon van, vagy máshol kell megbeszélésen részt vennie és nem tűnik fel neki a késésem. Ha nagyon akarom, még a délután folyamán be tudom majd fejezni és akkor a zongora órámra is simán odaérek még, ami most kivételesen nem lett átrakatva szombatra valamilyen elfoglaltság miatt. Így talán ezúttal a hétvégémet használhatom majd minden olyasmire, amire normális tinédzserek is szokták, a sok magánóra helyett.
- Hát nekem amúgy is kötelező, szóval... - Túl hosszúra nyúlnak a másodpercek a mondat befejezése és képernyőn folyó események között, én pedig bosszús sóhajjal konstatálom, hogy Aaron bírja a gyűrődést és tud két dologra is figyelni egyszerre.
- Én... - Halvány mosoly költözik az arcomra, amikor Benjamin száját nem hagyja el más, az ujjai mozgása a konzolon azonban egyre gyorsabbá válnak.
- Te? - Újfent oldalba bököm, most viszont rögtön vissza is kapom, ami miatt feljajdulok. - Miért bántod a kisebbet?
- Te kezdted!
- Dehogyis! - vágok vissza rögvest, de nem állom meg nevetés nélkül. Ha nem lennének ezek a srácok, meg még pár ember a cégnél, valószínűleg még ennyire sem élvezném, hogy itt kell dolgoznom. És ha őszinte akarok lenni, nekem tényleg nem sok kedvem itt dolgozni. Ahogyan az a teljesítményemből is kiderül néha, meg abból, hogy képtelen vagyok betartani a kiszabott határidőket.

670 | ne nyírj ki  real talk - - Javier & Yebi 2122324058 | öltözék


I don't have courage, I'm sorry
Laugh at me as much as you like Everybody knows, I have one thing to tell you Listen to my heart, I get nervous in front of you Close your eyes, what shall we do? - - - - - - - - - - - - -
mind álarcot viselünk
Min Ye Bin
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
real talk - - Javier & Yebi C05e4788ba7aafda2547a6f70dfc1046be970663
real talk - - Javier & Yebi JYiWWKd
★ kor ★ :
22
★ elõtörténet ★ :
Everyday that's given to me
gonna be my
best part
★ családi állapot ★ :
real talk - - Javier & Yebi SHJJMGU
it's love even without a word
You can tell from my eyes
★ lakhely ★ :
- Lincoln Square / Manhattan -
★ :
real talk - - Javier & Yebi CIJE5vF
★ idézet ★ :

New beginning are always exciting like I can overcome everything
★ foglalkozás ★ :
- NYU student / trainee -
★ play by ★ :
- Kim Seungmin -
★ hozzászólások száma ★ :
88
★ :
real talk - - Javier & Yebi CLZPYxm
TémanyitásRe: real talk - - Javier & Yebi
real talk - - Javier & Yebi EmptyKedd Jún. 30 2020, 19:44


Office talk

A mindennapi életben nem jellemző rám az öltöny, de a munkahelyemen legtöbbször ezt viselem. Az ing már egy viszonylag megszokott viseletem lényegében bármilyen színben, de azt kell mondjam, nem éppen a legkényelmesebb darab. Marketingvezetőként igyekeztem jó benyomást kelteni és megadni a módját mindenféle figyelemfelkeltés nélkül és ezt a szokásomat megtartottam titkárként is, a lefokozásom után, ezzel is azt éreztetve magammal, hogy dolgozzak úgy és olyan kedvvel, mintha mi sem történt volna. Ahogyan szinte nem is történt semmi. Meglepve tapasztaltam, hogy a munkám nagy része még mindig ugyanaz, a konferenciák, előadások, értekezések és egyéb megbeszéléseken ugyanúgy részt veszek, maximum kevesebbet beszélek, mint ezidáig. Ezúttal is egy csoportos megbeszélésről jövök, ami éppen ebédidő közepére ér véget, így nagyjából tíz perc alatt próbálok magamba nyomni valamilyen táplálék dús ételt, hogy a nap további részét is kellő erővel teljesíteni tudjam.
Még mindig a MINWIRE céget tekintem az első számú munkahelyemnek, noha tény és valós dolog, hogy az utóbbi egy évben rendkívül közel került a szívemhez a NBC csatorna is. Szeretem a médiát, melynek szintúgy szerves része a marketing és szeretek zenével foglalkozni, mely az NBC, vagy más tévécsatornák által talán egyszerre is megvalósulhat, ám sosem tudtam kellően rávenni magam, hogy itt hagyjam a MINWIRE-t. Ennek oka pedig nagyon egyszerű. Szeretem ezt a helyet, szeretem a kollégáimat és bár nem esett jól a lefokozás, mégis számítani lehetett rá, így hát egy panasz sem hagyta el soha senkinek a számat, legalábbis a vállalat épületén belül biztosan, otthon már nehezebb lecsitítanom a családtagjaimat a történtek miatt, akik elől nem tartok titokban semmit sem. Hiába a sok kiakadás az engem támogató barátaimtól, rokonaimtól, én újra és újra csak annyit mondok: gond egy szál se.
Megtörlöm szalvétával a számat, majd miután befejezem az étkezést Matt társaságában, elköszönünk egymástól és mindketten megyünk a dolgunkra. Most egy kicsit sürgeti az idő Mattot, hisz ő is ott volt a megbeszélésen, ami kicsit elhúzódott, s velem ellentétben neki gyorsan befejezendő munkája akad. Nekem most van két órám felkészülni egy előadásra, amely során az újonnan felvett munkatársaknak fogok eligazítást, illetve bevezetőt tartani.
Útban az irodám felé meg-megállok néhány emberrel kezet fogni, egy ilyen alkalomkor pillantom meg az üvegablak túloldalán oly hevesen játszó Yebit és két másik fiút, akiknek nevét még nem jegyeztem meg. Pontosan ez a Yebi fiú kellene nekem, úgyhogy bátorkodok benyitni hozzájuk. Nem túl hangosan szólalok meg, hogy ne ijedjenek meg a hirtelen hangomtól, ha esetleg nem vették volna észre, hogy mögöttük megjelentem a helyiségben.
- Sziasztok! Nem akarom megzavarni a játékot, csak egy gyors kérdésre jöttem. - Nézek a középen ülő Yebire. - Yebi, átküldted az előadásanyagot? - Nem feltételezem róla, hogy nem - najó, egy kicsit talán -, de ha már erre jártam, egyszerűbb megkérdeznem tőle és akkor ott keresem, ahol mondja, vagy pedig egyáltalán nem állok neki végigkutatni az összes lehetőséget, amin keresztül meg tudom tőle kapni a prezit. Engem nem különösebben érdekel, hogy milyen jól eljátszanak, nem az én dolgom mérlegelni, hogy helyesen teszik-e ezt vagy sem, sőt, én még el is nézném őket, hogy ki nyer, ha lenne időm, ám most inkább én mennék az irodámba, hogy ellenőrizzem a kapott e-maileket és felkészüljek arra az előadásra. Bár elég jól tudok szerepelni - legalábbis ezt mondták az America's Got Talent után -, de azért kell mindenhez némi idő, hogy átgondoljam a dolgokat, ehhez pedig az első dolog az, hogy megkapom a prezit és átnézem, kiegészítem, ha úgy gondolom, hogy valaminek még el kellene hangoznia.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: real talk - - Javier & Yebi
real talk - - Javier & Yebi EmptyCsüt. Júl. 16 2020, 00:30

Javier & Yebin
"We don't always get the kind of work we want, but we always have a choice of whether to do it with good grace or not."
Azt hiszem van magyarázatom arra, hogy miért épp a cégnél vagyok állandóan rajtakapva azon, hogy nem pont azzal foglalkozom, amit rám bíztak. És nem csak azért van ez, mert még fiatal vagyok és nem értek annyira azokhoz a dolgokhoz, amik a cégnél mennek, vagy mert figyelemzavarom lenne. Azt hiszem talán épp csak annyi a probléma, hogy a mindenféle magánórámnak köszönhetően sokszor nem jut időm arra, hogy azt az időt, amit más otthon, mondjuk a haverjai társaságában tölt, azt én is megtegyem. Pedig őszintén szólva semmi kifogásom nem lenne ellene. Itt a cégnél különben sem olyanok a konzolok, mint amilyeneket megszoktam odahaza - annak köszönhetően, hogy a nővérem az egyetlen, aki odafigyel rám a családból tulajdonképpen mindig a legújabb technikával játszhatok. Habár a legutóbbi születésnapomra kaptam a szüleimtől is ilyesfajta ajándékot, de szerintem akkor valaki súgott nekik, mert maguktól hogyan találták volna ki, hogy mire vágyom nagyon?
Rosszul esik, hogy legtöbbször csak azért tudnak róla, hogy épp mit csinálok, vagy merre vagyok, mert a cégnél vagyok, a céghez jövök, vagy innen megyek el. Azt például már biztosan nem tudnák megmondani, hogy egy-egy nap milyen óráim vannak a suliban, vagy hogy melyik tantárgyra mit tanulok éppen, pedig szívesen beszélek róla, mert érdekel. Ami pedig érdekel, arról akár órákat is képes lennék fecsegni, csak legyen, aki meghallgassa. Ye Na hiába figyel rám, sokszor veszem észre rajta, hogy nem figyel rám, mert valószínűleg olyasmiről beszélek neki, ami nem érdekli. Mondjuk pont a videójátékaim. Ami már csak azért is vicces, mert ő is itt dolgozik és valamilyen szinten azért van köze hozzá, még ha a cégnek nem is a teljes profilját teszik ki a játékok.
- Ne terrorizálj, így nem tudok játszani - jegyzem meg nevetve, mikor Benjamin csontos könyökét megérzem az oldalamban. Örülök neki, hogy ilyen hamar sikerült őt belevinni a rosszba... Mármint nem rossz az, amit itt csinálunk, ha valaki kérdezi, ez is része a tesztelésnek - amit egyébként más fiatalok is végeznek pénzért odahaza vagy épp itt a cégnél, de ez most részletkérdés, ergo lényegtelen is. Hiszen ez nem egy FBI kihallgatás, engem pedig senki nem kérdezett.
- Akkor ne tereld el a figyelmem!
- Én nem... - kezdenék bele a légből kapott magyarázatba, amikor valaki megszólal mögöttünk, én pedig rögtön tudom, hogy ki is az pontosan. Mert komolyan, mekkora az esélye, hogy épp most bukkan fel? Épp akkora, mint legutóbb volt, amikor anya elől bujkáltam és ő is megjelent itt.
Nyilván ez az egész visszavezethető ahhoz, hogy talán mégiscsak figyelemzavarom van, mert már a legutóbbi alkalommal is megígértem magamnak, hogy gondoskodom róla, hogy a szalagfüggöny el legyen húzva, ha itt vagyunk... Most megint megfeledkeztem azonban róla. Jobban belegondolva pedig tök felesleges lenne úgy bujkálni itt a cégnél, hogy ideig-óráig működne csak, hiszen azok a helyek, ahol kereshetnek idővel úgyis elfogynának.
- Szia. - Villám sebességgel állítom meg a játékot és fordulok a képernyő helyett a férfi felé. - Hát őszintén szólva... - Ezen a ponton felemelem a kezemet és megvakarom a tarkómat, összeborzolva ezzel a hajamat is valamelyest. - Még nem. - Ott van a nyelvem hegyén, hogy bevalljam: közelében sem állok annak, hogy kész legyen, de hirtelen nem akar kijönni a számon. Nagyot sóhajtok, s lesütöm a szemeimet, csak úgy folytatom: - Nincs még kész. Gondolom minél hamarabb kellene...? - Felemelem a pillantásom, s óvatos hangnemben közelítem meg a témát. Hiába szeretnék mondjuk arra hivatkozni, hogy elakadtam vele, vagy mondjuk hogy talán elütöttem valamit az emailküldéskor, de a hazugságokat jobbnak érzem olyan időkre tartogatni, amikor igazán szükség van rá - történetesen amikor a nővéremet igyekszem kimenteni a szüleink előtt.
Az eddig kezemben fogdosott konzolt most az asztalra helyezem, és felállok a két fiú közül, úgy fordulok Javier felé. - Jövök és megcsinálom. - A hangomban nyoma sincs lelkesedésnek, de talán már afölött sem érzek szomorúságot, hogy a játékot félbe kellett szakítanunk. Sőt, még azt sem mondanám, hogy úgy állok az egészhez, mintha vágóhídra mennénk és én lennék a levágásra váró marha. Egyszerűen csak tudom, hogy hiába csinálom meg a feladatot, nem fogom élvezni.

656 | ne nyírj ki  real talk - - Javier & Yebi 2122324058 | öltözék


I don't have courage, I'm sorry
Laugh at me as much as you like Everybody knows, I have one thing to tell you Listen to my heart, I get nervous in front of you Close your eyes, what shall we do? - - - - - - - - - - - - -
mind álarcot viselünk
Min Ye Bin
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
real talk - - Javier & Yebi C05e4788ba7aafda2547a6f70dfc1046be970663
real talk - - Javier & Yebi JYiWWKd
★ kor ★ :
22
★ elõtörténet ★ :
Everyday that's given to me
gonna be my
best part
★ családi állapot ★ :
real talk - - Javier & Yebi SHJJMGU
it's love even without a word
You can tell from my eyes
★ lakhely ★ :
- Lincoln Square / Manhattan -
★ :
real talk - - Javier & Yebi CIJE5vF
★ idézet ★ :

New beginning are always exciting like I can overcome everything
★ foglalkozás ★ :
- NYU student / trainee -
★ play by ★ :
- Kim Seungmin -
★ hozzászólások száma ★ :
88
★ :
real talk - - Javier & Yebi CLZPYxm
TémanyitásRe: real talk - - Javier & Yebi
real talk - - Javier & Yebi EmptyKedd Júl. 21 2020, 20:47


Office talk

Mit ne mondjak, a megbeszélés végén olyan boldog emberként láttam meg a cég konyhájának - ami hivatalos nevén étterem, de ez csak formalitás, az a hely egy csinos konyha a valóságban - ajtaját. Csoda, hogy nem korgott meg idő előtt a hasam, nem úgy, mint legutóbb, de mindenki csak mosolygott rajta, illetve páran szintúgy válaszoltak is rá, talán ezért sikerült akkor pontban időben abbahagyni a megbeszélést a mostanival ellentétben. A kollégákkal megbeszélünk néhány észrevételt az iménti percek margójára, miközben megkérdezzük, hogy helyet foglalhatunk-e két nő mellett, amik már a kiszemelt asztalnál ebédelnek. Kedvelem az itteni társaságot, szeretem a légkört is, úgyhogy nem érzem annyira a késztetést, hogy itt hagyjam a céget. Persze, amikor az NBC-nél vagyok, vagy mint műsorvezetői munkámhoz kapcsolódó személy vagyok jelen egy rendezvényen, akkor pedig oda húz a szívem. Tisztában vagyok azzal, hogy minél több lehetőséget kapok műsorvezetőként, annál kisebb az esélye, hogy megfelelően helyt tudjak állni a cég életében. Ez az egyik motiváló szempont a lefokozásom után, amiért azt mondhatom, hogy talán a sors akarta így és én egyelőre jól érzem magam a kettős munkával, még ha szabadidőmet jócskán minimalizálja is.
Az ebéd után az irodám felé menet még találkozok pár emberrel, akikkel váltok néhány szót, az egyik ilyen beszélgetés közben pillantom meg az üvegfalon túli szobában játszó fiúkat, többek között azt a személyt, akivel én pont fel akarom venni a kapcsolatot mihamarább. Nem szívesen zavarok meg senkit elfoglaltsága közben - elnézve őket, nagyon elfoglaltnak tűnnek -, de az évek megtanítottak arra, hogy egy dolog jól neveltnek és figyelmesnek lenni, ám ha haladni akarok a munkámmal, akkor bizony muszáj kis időre megszakítanom mások figyelmét. Így alakul ez most Min Ye Bi-ékkel is.
Már abból tudom a válasz, ahogy elkezdeni a mondatot és ennek most nagyon nem tudok örülni. Nekem nem több, mint két órám van felkészülni az előadásra, ami nem lehetetlen küldetés, sőt, de egy előadás ott kezdődik, hogy felvillantom a kezdő diát. Elkomolyodik az arcom, noha haragnak nincs nyoma vonásaimon.
- Igen, ami azt illeti, sürgősen kellene. Két óra múlva már kiállok vele - éreztetem vele, hogy ejnye, maximálisan az utolsó percekre hagyta a prezentáció elkészítését, amit rá bíztam, mint traineere, pedig általában sok időt szoktam hagyni rá és nem az utolsó pillanatokban kérek meg valakit, hogy csináljon meg nekem egy dolgot.
- Köszi! - Tudom azt, hogy egyből megérzi egy feladat fontosságát, okos ő, csak még kicsit felelőtlen, de majd kinövi. Épp ezért nem is látom értelmét annak, hogy dorgáló szavakat intézzek felé, s nem arról van szó, hogy az igazgató fia lenne. Régóta ismerem őket, a szülőket is és általuk a két gyereket szintúgy. Mikor feláll, én a fiúkhoz fordulok.
- Bocs srácok, addig esetleg gyakoroljatok, hogy következőleg megverjétek - vigyorodok el, majd intek nekik. Nem tudom, hogy nekik nincs-e valami dolguk, de ez engem különösebben nem foglalkoztat.
- És jó volt a játék? - kérdezem puszta baráti társaságként amíg az irodámhoz érünk. Benyitok, előre engedem a fiút, majd utána én is betelepedek a céges szobámba. Olyan ez a hely, mint otthon a hálószobám, ki ne érezné benne magát otthonosan?
Leveszem a zakómat és a székem háttámlájára teszem rá, majd bökök a nagy irodai asztalom második székéhez, hogy foglaljon kényelmesen helyet.
- Ott jó lesz? - utalok rá, hogy velem szemben érzi magát jól, vagy... - De ülhetsz mellém is, ahogy neked jobb. - Talán utóbbi esetben egyből látom is, hogy mit csinál és nem lesz teljesen meglepetés arra az igencsak rövid időre, amíg laptoppal együtt megyek az előadóterembe. Megmozgatom a számítógépem egerét, hogy éledjen fel az alvóra kapcsolt gép, majd felnyitom a szekrényemből előhalászott laptopot és oda teszem, ahová Yebi kéri.
- Szeretnél hozzá egeret? - Szerintem semmit sem utálok jobban, mint a touchpadot és a sztrájkoló légitársaságokat, de a kettőből az előbbivel többször kell sajnos találkoznom.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: real talk - - Javier & Yebi
real talk - - Javier & Yebi EmptySzomb. Aug. 01 2020, 11:27

Javier & Yebin
"We don't always get the kind of work we want, but we always have a choice of whether to do it with good grace or not."
- Hú, már annyi az idő... - Szavaim inkább hangzanak csak motyogásnak, pillantásommal pedig a szoba különböző pontjain igyekszem keresni egy órát, hátha akkor rájövök pontosan mennyi időt is töltöttem el itt - és gyakorlatilag mennyit vesztegettem el, amikor lett volna más dolgom is. Elő tudnék állni mindenféle kifogással, például hogy a tanulás mellett nem volt rá időm, vagy hogy az ilyen, meg olyan különórám miatt nem tudtam megcsinálni eddig. De nem arról van szó, hogy az elmúlt két napban lett volna rám bízva, így tulajdonképpen bármit mondanék, az butaság lenne. Még csak arra sem vagyok képes, hogy a cég vezetéséhez való kötődésem miatt kiverjem a balhét, mint valami elkényeztetett kisfiú, csak mert tényleg nem volt kedvem megcsinálni a feladatot. Ahhoz, hogy valaki sikeres legyen, keményen kell dolgoznia és ez rám is ugyanúgy vonatkozik, hiába vagyunk gazdagok.
- Nincs mit - motyogom zavartan, mert ebben a helyzetben inkább nekem kellene megköszönnöm, hogy nem kiabál velem, vagy nem hord le mindenki előtt, mert felelőtlen voltam. Egészen meg is lepődöm ezen a lépésen, s a túlságosan hosszúra nőtt, homlokomon előre omló tincsek alól pislogok a férfira. Vajon miért ilyen kedves velem?
Még hallom a srácokat, ahogyan rögtön a felháborodásuknak adnak hangot, miután elhagyjuk a helyiséget, s képtelen vagyok visszafogni egy vigyort. - Ez most kivételes alkalom volt, nem mindig nyerek ám. - Egyáltalán nem fontos információ, de legalább nem érzem úgy, hogy feleslegesen kérkednék a tudásommal. Egy cégnél, ahol videojátékokat is gyártanak, fura is lenne ha nem lennék jó legalább az egyikben. - Igen, szerintem nagyon. Régen játszottam velük, szóval most jól esett. - Ettől függetlenül persze gyakorlat teszi a mestert, szóval otthon sem vetem meg a játékot, amikor időm engedi, vagy a szüleim nem figyelnek. - Te szoktál játszani?
Ugyan először lépek be Javier irodájába, mégis hamar félreállok, s a kezeimet magam előtt összekulcsolva állok meg egy olyan ponton, ahol nem lehetek útban. - Khm.. jó lesz szemben. - Halvány mosoly jelenik meg az arcomon, miután megköszörültem a torkom. Na nem azért tervezek vele szemben elhelyezkedni, mert most is ki akarok bújni a feladat alól, hiszen ha két óránk van, akkor villám gyorsan meg kell csinálnom, hogy még esetleg át is tudja nézni. Amint megkapom a laptopot, helyet is foglalok a kiválasztott helyen. - Mindenképpen. Régen elvoltam a touchpaddal is, de most már nem értem azokat, akik szeretik használni - jegyzem meg mosolyogva. Ha meg látná valaki az otthoni felszerelésem, egyenesen hátast dobna, ugyanis határozottan profi eszközökről van szó, még ha nem is olyan használatra kialakítva, mint amire itt van szükség az irodában. - Beírod a jelszót is? - teszem fel gyorsan a kérdést, s hátra dőlök annyira a székben, hogy aztán udvariasan félre tudjak nézni a jelszó miatt. Ha a laptop is eléggé magához tér, már lépek is be a hálózatba ahhoz, hogy a saját gépem adatait elérjem - mire nem jó egy ilyen menő informatikai rendszer.
- Mennyire legyen felvágós? A marketing részlegnek is vannak sablonjai, de szerintem azok már mindenkinek unalmasak. Viszont ránk lett bízva, hogy csináljunk újat és jobbat, nekem megvan a végső három verzió, akár lehetne abból is valamelyik...? - Kíváncsi pillantásom a férfira emelem, hiszen mégiscsak az ő neve lesz hivatalosan rajta, ő fogja majd prezentálni is, neki kell tudnia mivel tud bánni és mit engedhet meg magának.
- Amúgy... - megköszörülöm a torkom, s a pillantásom szigorúan a képernyőre szegezem, míg addig turkálok a fájlok, mappák és alkalmazások között, míg meg nem nyitom a megfelelőeket. - Elmondod a szüleimnek, hogy nem volt kész a prezentáció? - Óvatos pillantást vetek rá, de rögtön vissza is kapom a szemeim a laptop képernyőjére, mert gondolatban már szinte hallom anyám hangját, ahogyan osztja ki a feladatokat, amiket a hanyagságomért cserébe elvár tőlem.
609 | ne nyírj ki  real talk - - Javier & Yebi 2122324058 | öltözék


I don't have courage, I'm sorry
Laugh at me as much as you like Everybody knows, I have one thing to tell you Listen to my heart, I get nervous in front of you Close your eyes, what shall we do? - - - - - - - - - - - - -
mind álarcot viselünk
Min Ye Bin
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
real talk - - Javier & Yebi C05e4788ba7aafda2547a6f70dfc1046be970663
real talk - - Javier & Yebi JYiWWKd
★ kor ★ :
22
★ elõtörténet ★ :
Everyday that's given to me
gonna be my
best part
★ családi állapot ★ :
real talk - - Javier & Yebi SHJJMGU
it's love even without a word
You can tell from my eyes
★ lakhely ★ :
- Lincoln Square / Manhattan -
★ :
real talk - - Javier & Yebi CIJE5vF
★ idézet ★ :

New beginning are always exciting like I can overcome everything
★ foglalkozás ★ :
- NYU student / trainee -
★ play by ★ :
- Kim Seungmin -
★ hozzászólások száma ★ :
88
★ :
real talk - - Javier & Yebi CLZPYxm
TémanyitásRe: real talk - - Javier & Yebi
real talk - - Javier & Yebi EmptyVas. Szept. 20 2020, 09:49


Office talk

Teljességgel nem az én feladatom bírálni Yebint és véleményem szerint nem is lenne értelme annak, ha most fejmosást tartanék, vagy leszínám, amiért nem csinálta meg azt a feladatát, amire rengeteg napja volt és mégis az utolsó két órára halasztja, ezzel megnehezítve az én feladatomat. De nem ez lenne az első előadásom és nem is arról lenne szó, hogy ezen mulasztástól a teljes cég tönkremegy, dehogy is. Sőt, valójában én is magam is meg tudnám csinálni a prezentációt, feltehetőleg gyorsabban is, mivel az előadó jobban nyelvére állóan készíti el azt az anyagot, amit ő ad elő, mintsem az, aki nem fog kiállni, viszont szeretném, ha Yebinben egyre jobban tudatosulna, hogy a kötelezettségeit meg kell csinálnia, így mivel ez eredetileg az ő feladata, kiállok amellett, hogy tegye is meg. Ha leszidtam volna, egyedül annyit értem volna el, hogy most rossz szájízzel tenné a dolgát, az pedig ronthat a minőséget, ami senkinek sem jó. Kicsit nyersre véve a helyzetet azt is mondanám, hogy saját érdekem is az, hogy ne dacból csináltassam meg vele a munkáját, viszont egy kicsit nem csak erről lenne szó. Ha akarnám, le tudnám színi, nincs két napja, hogy a húgommal tettem ugyanezt, ám a kettejük esete kicsit sem összeegyeztethető és csak egy hajszállnyit tesz ki ebben az, hogy a főnököm fiáról van szó. Merthogy tény, hogy erről sem lehet annyira megfeledkezni, mint azt az ember gondolná, pláne olyan helyzetben, amibe én kerültem a lefokozásom után.
- Most úgy tűnik, elég jól elverted őket, vagy csak nagyon beleélik magukat és mindenáron győzni akartak - mosolyom el és még éppen visszapillantok rájuk az üvegfalon keresztül, mielőtt még mindketten továbbhaladnánk a folyosón. Azért egy kicsit irigylem is őket, bár én sosem voltam az, aki sok időt töltött volna videójátékokkal - persze akadt ilyen nap, napok is -, de az én gyerekkorom még inkább az utcán történő eseményekről szól, egy igazán távoli városban.
- Nem igazán. De nem tagadom, hogy volt már a kezemben kontroller, hamar ki is derült, hogy nem kellene ezt erőltetnem, ellenben pont ezért nagyon vicces ellenem játszani. - Megölöm én saját magamat, nem kell nekem ellenség.
Közben benyitok az irodámba, beengedem magam előtt, majd az asztalhoz érve nem is kezdek el gondolkodni azon, hogy hova szeretne ezúttal leülni, meghagyom neki a választás jogát. Előveszem a laptopot, ami szegény már eléggé régi, de amire nekünk kell most, arra még tökéletesen megfelel, a hibái sem tűnnek fel talán, de majd kiderül. Mindenesetre jól tettem, hogy már leadtak a kérésemet egy új laptopra, amelyet a cég biztosít nekem.
- Én sosem tudtam azt öt percnél tovább használni, úgyhogy fel vagyok tárazva egerekből. - Egyet át is nyújtok neki, amíg feláll a gép. Két papírt veszek elő, amit alá kell írnom és szeretném őket átolvasni amíg készül a prezentációm, de előbb még megkerülöm az irodai asztalt és beírom neki a jelszót.
- Persze, legyen az újból, sőt, szeretném is ha azok közül lenne egy. Mik a különbségek a három verzió között? - ott maradok mellette amíg megmutatja, felesleges ezért átküldenie bármilyen úton.
Nem tudom visszatartani a kedves mosolyomat, mikor hallom óvatos kérdését, ami tulajdonképpen egy kérdés. Én még mindig azt vallom, hogy nem az én dolgom bíráskodni felette, illetve nem is arról vagyok híres, hogy beköpjek másokat, vagy panaszkodjak. Én is voltam ennyi idős, én is voltam ilyen, mint most Yebin, de azért nem akarom azt éreztetni vele, hogy bármikor bármit elnézek neki.
- Hogyha fél órával az előadás előttig elkészülsz, akkor nem. Akkor úgy veszem, hogy megcsináltad, elvégezted a feladatodat, mivel ez is az igazság. A te... problémád, ha fogalmazhatok így, hogy ezt az utolsó pillanatra hagytad, de engem ez nem hátráltat, feltehetőleg úgyis előtte fél órával néztem volna csak át. Persze amennyiben nem készülnél el, amit azért nehezen tudok elképzelni, akkor pedig prezentáció nélkül fogok kiállni és ez van annyira feltűnő, hogy okot is adjak rá, akár szeretnék, akár nem. - Szerintem ez egészen diplomatikus és korrekt válasz így.
Szeretném, ha felelősségből csinálná meg a munkáit és nem azért, mert ha nem végzi el, akkor büntetést kap. A két mentalitás között óriási a különbség. Míg az egyik eléggé kényszermunka, a másik esetben azért végezzük el a feladatot, mivel nem akarjuk a másikat nehéz helyzetbe hozni, mindeközben pedig fontosnak érezzük magunkat, amiért megbíznak valamivel. Odahúzom a székemet Yebin mellé, mikor betöltenek a sablonok és hajlok arra, hogy a legkevesebb időveszteséggel kiválasszuk a megfelelőt.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: real talk - - Javier & Yebi
real talk - - Javier & Yebi EmptySzer. Okt. 21 2020, 20:31

Javier & Yebin
"We don't always get the kind of work we want, but we always have a choice of whether to do it with good grace or not."
Nem szoktam rosszat mondani a szüleimről és tulajdonképpen olyan szörnyűnek sem tekintem őket, mint például Yena. Ő anya mindent felügyelni kívánó természetében állandóan azt látja, hogy csak ki akar ezáltal cseszni vele, én inkább abban hiszek, hogy az anyukánk egyszerűen csak aggódik értünk és szeretné ha biztonságban lennénk, ha jó életünk lenne és ha sikeresek tudnánk lenni. Nem állítom, hogy a saját hibáit próbálja korrigálni általunk, mert akkor úgy tűnne, mintha mi csak bábok lennénk az életében, nem pedig a gyerekei, akiket szeret. Néha talán csak arról feledkezik meg, hogy a sikeres és kényelmes élet mellett legalább olyan fontos, hogy valaki boldog is legyen. Az pedig, hogy őt mit teszi boldoggá, nem lesz egyenlő egy húsz és egy tizennyolc éves gyerek álmaival és vágyaival. Azt hiszem ezért van közöttünk akkora nézeteltérés, meg azért, mert ő meg sem próbálja megérteni milyen az, amikor valamitől borsózik az ember háta. Anya azt szokta mondani, hogy ez a felnőtt élettel jár és meg kell szokni. Én viszont sok esetben túl fiatalnak érzem magam ahhoz, hogy hallgatni tudjak rá.
Az viszont határozottan megrémít minden alkalommal, amikor úgy tűnik, hogy csalódást okozhatok neki. Ha nem végzem el a feladatomat, az nagy valószínűséggel pedig hatalmas csalódást vált majd ki belőle, ha Javier úgy dönt, hogy ezt elmondja neki. Akkor valószínűleg lemondhatok a zongorázásról, amit a leginkább élvezek a különóráim közül - ezt pedig anyu is tudja.
- Tényleg? - Vigyorogva pislogok felé, de hamar igyekszem is visszafogni a jókedvemet, mert bármennyire szórakoztat és meglep egyszerre, hogy Javiertől ilyet hallok, attól még továbbra is a felettesem marad és nem a barátom. Őket most hagytam ott az irodában. - És milyen játékot próbáltál már ki? - Nem mondom, hogy ekörül forog az életem, sokszor viszont kifejezetten szórakoztató azt tippelgetni, hogy ki milyen játékkal játszik, vagy mit próbált már ki, hogy aztán a saját szavai alapján kiderüljön az igazság, ami talán teljesen eltérő a valóságtól.
- Meg ez sokkal jobban kézre is áll - jelentem ki, mikor megkapom az egeret, s demonstrációképp meg is lóbálom picit. - Köszönöm! - Teszem hozzá gyorsan, majd addig ügyködöm vele, amíg nem sikerült ténylegesen is csatlakoztatni a géphez.
- Okés. Szerintem Te leszel az első aki használja, szóval.. menő - magyarázom kedvesen, de azért határozottan zavarban vagyok. Jellemzően nem ilyen környezetben, sőt nem is felügyelet alatt végzem a dolgomat. Habár azt is megértem, hogy abban a helyzetben, amibe tulajdonképpen én kevertem saját magamat, kell Javier társasága és az, hogy lássa: valóban elvégzem a munkát. - Igazából legfőképpen az elrendezés, valamennyire a színek is. A betűtípusok azok állandóan uncsik, de azzal nem tudunk mit csinálni. - Meg tulajdonképpen ami nekem izgalmas lenne betűtípusban, annak nem lehetne hasznát venni, így megértem, hogy pontosan miért az uncsi, normál verziókra van szükség.
- Ja! Még az ábrákra is új formátumot találtunk ki, mert a régieket már túl sokszor használta mindenki - teszem hozzá gyorsan. Nem is csak a saját cégünknél elavultak ezek az eszközök, hanem világszerte. Talán kevesebb új funkció kellene a microsoft alkalmazásokba is és több design elem, meg változatosság. Míg magyarázok, igyekszem villámgyorsan úgy kattintgatni, hogy eljussak a sablonokig, hogy ki is tudjuk választani a megfelelőt, de előtte még egy fontos kérdést is felteszek - részemről legalábbis eléggé az.
Amikor Javier válaszol nekem, először is azon kapom magam, hogy pár pillanatig levegőt is elfelejtek venni, ami miatt úgy érzem, hogy lassacskán forogni kezd velem a világ, de ennek kiküszöbölését igazából rögtön meg is teszem, amint észlelem a problémát és kényszerítem magam, hogy normálisan vegyek levegőt. Nem lenne túl szerencsés most kidőlni, mert csak úgy tűnne, mintha nem akarnám elvégezni a feladatot. Gondolom. Viszont amikor összerakom fejben a szavai jelentését, kifejezetten meg is könnyebbülök. Halk, de annál mélyebb sóhaj tör elő belőlem, s óvatosan pislogok a férfi felé. - Rendben, igyekszem akkor elkészülni. - Jelentem ki végül. Eszemben sincs kísérteni a sorsot és a végén amiatt lebukni, mert képtelen vagyok másfél óra alatt megcsinálni egy rövid prezentációt.
- A sablonok... - finoman oldalra fordítom a gépet, hogy jobban lássa ő is a lehetőségeket. - Az első igazából semmi extra, fehér háttér, csak a sarkain vannak ott a színek, meg a logó. A másodiknál mindenféle kép is van bent, ez a "fiatalos" meg "trendi" verzió, nekem ez tetszik a legjobban. A harmadik meg... Hát erre nem tudok mit mondani, ez annyira nem extra, csak színes a háttér. Melyik legyen? - Nyilvánvalóan a személyes véleményem nem kell, hogy túlságosan számítson neki és nem is azt akartam vele kifejezni, hogy az én korosztályom lenne a trendi, mindenki másé meg a "nem trendi", hiszen nincs így. Javier is elég sokat nőtt a szememben, mert kiderült róla, hogy játszott már. Még akkor is, ha beismerte, hogy nem túl jól.
Amint sikerül kiválasztani a megfelelő sablont, bólogatva értek egyet a választással, és fogok is hozzá a prezentáció elkészítéséhez, hiszen ha nem is feltétlenül túlságosan, de szorít az idő - én pedig nem akarom, hogy anya is megtudja. A cél, hogy olyan minőségű legyen az előadás, mintha napokat dolgoztam volna, vagy legalábbis többet, mint másfél óra. Hamar belemerülök annyira, hogy észre sem vegyem és elkezdjek hümmögve dúdolni valami teljesen véletlenszerű dalt, amit a nap folyamán hallgattam.
844 | ne nyírj ki  real talk - - Javier & Yebi 2122324058 | öltözék


I don't have courage, I'm sorry
Laugh at me as much as you like Everybody knows, I have one thing to tell you Listen to my heart, I get nervous in front of you Close your eyes, what shall we do? - - - - - - - - - - - - -
mind álarcot viselünk
Min Ye Bin
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
real talk - - Javier & Yebi C05e4788ba7aafda2547a6f70dfc1046be970663
real talk - - Javier & Yebi JYiWWKd
★ kor ★ :
22
★ elõtörténet ★ :
Everyday that's given to me
gonna be my
best part
★ családi állapot ★ :
real talk - - Javier & Yebi SHJJMGU
it's love even without a word
You can tell from my eyes
★ lakhely ★ :
- Lincoln Square / Manhattan -
★ :
real talk - - Javier & Yebi CIJE5vF
★ idézet ★ :

New beginning are always exciting like I can overcome everything
★ foglalkozás ★ :
- NYU student / trainee -
★ play by ★ :
- Kim Seungmin -
★ hozzászólások száma ★ :
88
★ :
real talk - - Javier & Yebi CLZPYxm
TémanyitásRe: real talk - - Javier & Yebi
real talk - - Javier & Yebi EmptyKedd Nov. 17 2020, 23:06


Office talk

Igen, én sem feltétlenül hinném el, hogy játszottam már videójátékokkal, nem is az én világom, annak ellenére sem, hogy egy ilyen helyen dolgozok, viszont szerencsére a munkámat nem befolyásolja ez. Sok játékot láttam már játszani, betekintgettem a rejtelmeikbe, de én magam inkább szeretem kihagyni a lehetőséget és a felkérést.
- Ott van például a Fifa, szerintem az egy olyan játék, amit mindenki kipróbál egyszer és van, akinek nagyon megy, van, akinek kevésbé. Ezek után tippelj, hogy melyik kategóriába tartozok én - mutatok magamra egy kellemetlen mosollyal. - Ismered Matt kollégámat? Vele ültem le még játszani elsősorban szimulátoros játékokkal. Azon röhögtünk, hogy mennyire nem vagyunk képesek elvezetni egy kamiont egyik városból a másikba, majd ennek tudatában roncsderbiztünk inkább. - Van egy érzésem, hogy ezek a szimulátoros játékok nem éppen abba a típusba tartoznak a videójátékokon belül, ami nagyon lekötné Yebit, de nekünk Mattal ez tökéletesen megteszi.
- Meg ha már videójáték, a barátokkal kissé kezdünk ráfüggni az Among Us-ra. Van egy messenger csoport, amiben tíz-tizenöt MINWIRE-ös kolléga van benne és időnként indítunk online játékokat. Na már most el tudod képzelni, mennyire boldogan és professzionálisan nyomogatjuk az Emergency Meeting gombot? - Ennél a játéknál van, hogy kissé összefolyik a munka és a játék, azt a kollégát, akit kiszavazunk, sokszor azzal a szóval jellemezzük, hogy ki van rúgva, a gyilkosok pedig olyan emberek, akik a cég folyosóján haladva random megölik a dolgozókat. Másnap pedig rendszeresen azzal szivatjuk az előző napi gyilkosokat, hogy képletesen tartjuk tőlük a távolságot, nehogy keresztezzük az útjukat és még lefejezzenek. Mindenesetre jó a hangulat, válságtanácskozások pedig sajnos a valóéletben is legalább annyira gyakoriak, mint ott. Na, de azt hiszem, kissé elkalandoztam.
- Akkor legyen az a szín, ami most tükrözi a hangulatodat – nevetek, vagy inkább kuncogok kicsit, s ezzel tulajdonképpen csak annyit akarok mondani, hogy nekem teljesen mindegy, hogy milyen színű és elrendezésű hátteret csinál, meg egy kicsit az is benne van, hogy nem sok idő maradt ezen a szövegi tartalomhoz képest apróságon gondolkodni. Persze fontos, mindig fontos, hogy megragadó legyen egy prezentáció, ehhez kétség sem fér.
- Ha ennyire ötletgazdag vagy, lehet megkérlek, hogy ezután is rendszerint te készítsd a prezentációimat - cukkolom kicsit, mert miért ne tenném, de ha az igazat keressük, valóban felmerül az ötlet, hogyha valaki ennyire leleményes a reformokban, miért is ne tarthatnánk meg a jó szokásával együtt? Bár ahogy gondolom, jobb dolga is akadna, mint állandóan nekem és másoknak készíteni az előadások anyagát és ezt teljesen meg is tudnám érteni. Na meg, ő nagyobb dolgokra hivatott és csak idő kérdése…  
Három testvér mellett megtanultam, hogy az árulkodás az egyenlő a legcsúnyább bűnökkel, amik léteznek, és ha egyszer is megteszem, onnantól örökké elástam magam és már sosem fognak bízni bennem a testvéreim, vagy barátaim. Szerencsére nem is történt meg velem hasonló, ellentétben a kisebbik húgommal, aki egyszer beköpött minket, miközben éppen a ránk akasztott feladat alól akartunk volna valahogy kibújni. Hónapokig haragudtunk rá emiatt, hiába ígérgette, hogy nem fog többet ilyen csinálni és, hogy igazából a mi pártunkat fogja, nem anyáét. Persze ezek már régi emlékek, mégis talán hozzájárultak a mai személyiségemhez és ahhoz, hogy meg se forduljon a fejemben ez a gaztett. Legalábbis nem ilyen formában. Nem célom rosszat okozni Yebinek, csak szeretném, ha megcsinálná a feladatát, amivel egyúttal nekem is sokat segít.
Első ránézésre olyan fejet vág, mintha valami rosszat mondtam volna, pedig a képességeit figyelembe véve nem igazán kell tartania attól, hogy prezi nélkül állok majd ki a kollégák elé, ami azért kissé feltűnő lenne. Még akkor sem köpném be, hogy ő volt az, ki nem készítette el, de ha valaki tudja a hátterét a történetnek, az hamar meg tudná találni Yebit és felelősségre vonni, így hát mindenkinek jobb, ha mihamarább elkészül. De nem is kell ennyire rágörcsölni a feladatra, nem dől össze a világ, én sem izgulok, csak teszem, amit kell és amit mind szülei, mind a kollégák, mind pedig a józan eszem szeretne.
Megnyitom az emaileket, a megbeszélés óta kaptam négyet, de mielőtt belekezdenék egybe, Yebi szólítására előre könyökölök az íróasztalon, hogy lássam a felém fordított laptop képernyőjét, ezen mozdulat örömére pedig a tollam úgy gondolja, hogy jobb neki a földön és köszöni szépen az apró könyöklést, ő elindul lefelé. No mindegy is, maradjon hát ott.
- Egyértelműen a fiatal és trendi. Pont, mint te és jómagam. – Szerénykedés nélkül, természetesen. Ezzel nem magamat akarom fiatalítani, de… de. Ha nem irodában lennénk, akkor sokkal jobban érezhetné ő is rajtam, hogy fiatal vagyok és trendi, a nővérével ilyen tekintetben sokkal többet vagyok együtt, de ami késik, az Yebinél sem múlik, egy kávéra őt is meghívom a sarki – véleményem szerint ötcsillagos – kávézóba.
Mindketten kissé belemerülünk a feladatainkba, én válaszolok három emailre, a negyedik előtt viszont beindul a nyomtató. Két emelettel lejjebbről érkezik az a papír, amit alá kell írnom és visszaküldenem beszkennelve. Emberi lustaság fákat és ózonpajzsot öl, de hát jelenleg nincs helyi céges futáremberünk, aki a liftekben és a folyosókon él, pedig milyen jó diákmunka lenne, mondjuk egy sporttagozatos tanulónak. Felállok és Yebi mögé megyek, hogy elvegyem a tőle nagyjából három méterre lévő nyomtatóból a papírt. Tudom, mi van rajta, szóval aláírom az egyoldalas lapot és már megy is a szkennelés.
- Két hónapomba telt, mire megtanultam használni az új szkennelőnket, annyira a régihez voltam szokva - töröm meg a csendet, vagyis hát a szavak nélküli csendet, ami ezidáig csak a dúdolása miatt nem lehet annak nevezni. Öregedés jelen lenne? Csaknem. Titkos gyengeségem, hogy nagyon nem értek a számítógépes kütyükhöz, ami marketingeskét elég gáz, persze az évek - meg a rutin - megtanította velem a legtöbb használatát, így tudom álcázni. Az előző szkennelőt sem én rontottam el! Kivételesen tényleg nem.  
Visszaülök a székembe és válaszolok a negyedik emailre is. Nem akarom zavarni Yebit, de talán neki is kellemesebb lenne a légkör, ha nem csendben ülnénk egymással szemben, mindketten elég szociálisak vagyunk, legalábbis én így vettem észre.
- És, mik a nagy tervek a jövőre? Most nem azt kérdezem, amit szüleidnek mondanál ilyen esetben… - teszem gyorsan hozzá, mert mindenkinek megvan erre a sablonos válasza, ami… valljuk be, unalmas. Jó munkahely, megbecsülés… szép szavak, de nekem például fülig érne a szám, ha azt mondaná, hogy Ausztráliában szeretne kengurukat kergetni, miközben végigmotorozza a térséget. Nekem ez régen nagy álmom, de ilyen formában biztos nem fog megvalósulni, mivel nem tudok motorozni és adja az ég, hogy soha ne is tudjak.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: real talk - - Javier & Yebi
real talk - - Javier & Yebi EmptySzer. Dec. 23 2020, 18:42

Javier & Yebin
"We don't always get the kind of work we want, but we always have a choice of whether to do it with good grace or not."
Egészen meglep a tény, hogy Javier és én tulajdonképp egy kategóriába tartozunk, ha épp Fifáról van szó. Habár ha már konkrét kategóriát kellene választanom, nem azt mondanám, hogy nem ment a játék - nyilván az inkompetenciámnak is köze van ahhoz, hogy nem sűrűn nyúlok a játékért -, ha kérdeznének inkább azt mondanám, hogy a foci egyébként sem az én stílusom. Sem az amerikai sem pedig az európai verziója.
- Persze, ismerem. - Aprókat bólogatva adok választ, majd mosolyogva hallgatom tovább a történetet. Annak tudatában, hogy más is inkább a cég játékfejlesztői oldalát látja szórakoztatóbbnak és nem szimplán bármilyen egyéb weblap készítést, vagy egyéb szolgáltatást, máris egy fokkal jobban érzem magam. - Szimulátoros játékokat billentyűzeten mondjuk tök nehéz irányítani, nem? - Oldalasan pislogok Javierre. - Én azt hiszem egy fokkal jobban szeretem a storyline alapú dolgokat. Nekem egy idő után a Need for Speed is unalmas, de tudom, hogy mindenki más stílusban játszik. - Pontosan ezen okból nem nézek például Forma1-et sem, mert számomra nagyon unalmassá válik, hogy ugyanazon a pályán mennek körbe újra meg újra egy-egy futam alatt. Másoknak talán sokkal nagyobb benne az izgalom mondjuk az autók specifikáció miatt, vagy mert nagyon szeretnek egy márkát, de én nem látom benne a fantáziát. Nem mondanám rögtön persze rá, hogy akkor rossz az egész és az is, aki szereti nézni. Nekem csak szimplán nem jön be.
- Proximity chattel próbáltátok már? - Határozottan érdekes helyzetek tudnak kerekedni abból, amikor azt hisszük, hogy senki nem hall bennünket. De persze millió jó módja van annak, hogy Among Us-t játsszunk, egy kicsit másképp, mint ahogyan eredetileg kellene. Például mi a hétvégén kitaláltuk, hogy legközelebb kipróbáljuk az állítólagos legnehezebb módot, amikor mindenki a karaktere színétől ellenkező színt választ magának névként. Előre érzem, hogy hatalmas káosz lesz belőle, mert nem fogjuk tudni eldönteni, hogy a tényleges színeket kell-e figyelembe vennünk, vagy épp a neveket. De az is legalább olyan vicces lehet, ha névmásokat választunk névnek. - Láttad az élőszereplős videókat? - A paintball és a laser tag szórakoztatóak, de az Among Us-hoz azt hiszem kicsivel több taktika is szükséges, mert nem fejetlenül lövöldözzük az ellenfelet.
- Okéé... - Nyomkodom kicsit a gépet, hogy feldobja a megfelelő menüsort és a választási lehetőségeket, ami a színeket illeti. Végigpörgetek párat, aztán megállapodom egy kellemes kéknél, ami nem égeti ki a szemem, de nem is szimplán pasztell. - Igazából szívesen csinálok előadásokat. Előadni már nehezebb lenne őket. - Megrántom a vállaimat, közben pedig felpillantok pár pillanat erejéig. Kicsi koromtól fogva igazából muszáj voltam megszokni a reflektorfényt, mert egy-egy zongorabemutató alkalmával nem csak a szüleim figyeltek, hanem ott volt mindenki más is, aki a zeneiskolában tanult és az ő rokonaik is. Itt a cégnél inkább azzal van baj, hogy sok dolog van még, amit nem értek. De talán majd úgy mint Ye Na, én is belejövök, ha az egyetemen olyasmit tanulok, ami segít igazán profivá válni a szakmában.
- Nem fura úgy előadni valamit, hogy csak előtte láttad a prezentációt? Vagy téged ez nem zavar? - El tudom képzelni ugyanis, hogy Javiernek sokszor annyi dolga van, hogy talán bele sem tud nézni igazán a prezentációba. De ő már lehet annyira profi a szakmában, hogy a kisujjából kirázza ezt. Ráadásul nem csak itt, a cégnél szerez hasonló skilleket.
Ugyan Ye Na és Javier többet dolgoznak együtt, így valószínűleg jobban is ismerik egymást, viszont a nővérem épp eleget mesél a saját munkájáról és feladatiról, meg arról, hogy hogyan érzi magát a cégnél nap mint nap, hogy tudjam mi mindenben van benne Javier amellett, hogy nálunk dolgozik. Ha meg merném kérdezni, biztosan rákérdeznék arra, hogy milyen érzés neki két tök különböző dolgot csinálni, ugyanis a MINWIRE és az NBC két külön univerzum is lehetne. Ha neki sikerül mindkettővel sikeresnek lennie, akkor talán számomra sem csak a cég az egyetlen lehetőség.
- Rendben. Én is így gondoltam - mosoly kúszik az arcomra, ahogyan végül sikerül választani. Titkon talán nem is nagyon akartam választási lehetőséget adni Javiernek, amikor felsoroltam a lehetőségeket, lévén hogy valójában én magam is a fiatalos és trendi opciót akartam kipróbálni ezúttal már élesben is. Nem utolsó sorban pedig nyilván Javier lesz a legmenőbb a marketing osztályról, amiért neki már az új sablonba kerül az előadása, a többiekkel szemben.
- Ha működne már az elektronikus aláírás, sokkal egyszerűbb lenne az egész. De hetek óta csak annyit tudunk róla a megbeszéléseken, hogy folyamatban van. Franciaországban például öt perc alatt el lehet intézni a dolgot. - Az utóbbit csak puszta szórakozásból tettem hozzá, mert egyszer, amikor nem akartam elhinni, hogy még mindig ekkora problémát jelent elintézni azt, hogy a cég elektronikus aláírásokkal dolgozzon, rákerestem a dologra. Vagy tök ciki, hogy ilyen nehéz elintézni épp Amerikában, vagy valójában titkon azon dolgozunk, hogy nekünk is legyen saját, értékesíthető szolgáltatásunk a piacon.
Viszonylag csendben intézzük a dolgunkat egymás mellett - ugyanis alig veszem észre magam, amikor dúdolni kezdek. Amennyi zenét hallgatok, általában a dúdolás olyan cselekvéssé válik, amin akaratlanul is rajtakapom magam. Talán nem a legszerencsésebbek azok, akik mellettem dolgoznak, de szoktak vicces helyzetek adódni abból, amikor olyan dal ragad a fejemben, amit mindenki más is ismer és a gyakornokokkal egyszerűen csak éneklésben törünk ki a végén mindannyian. Javier kérdésére kapom fel a fejem, s előbb pislogva gondolkodom el rajta, vetve néhány pillantást a plafon felé. A homlokomba lógó hajamat igazgatom, amikor végül belekezdek a válaszba. - Hát... - megköszörülöm a torkom, ezzel is késleltetve valamelyest a válaszadást. - Igazából szeretném magamat kipróbálni, mint énekes. De nem tehetségkutatóban, mert szerintem az túlságosan bulvár, ráadásul megvan az esélye, hogy hamar elfelejtenek. "Alulról" kezdeni meg nehéz, mert csomóan a szórakoztatóiparban akarnak dolgozni. - Ahhoz pedig, hogy ahogyan mondani szokás "megvalósítsam önmagam", lehet hogy egyébként is el kellene költöznöm LA-be. - Plusz nagyon szeretnék még fotózni. Habár tudom, hogy ez is olyasmi, amit minden második ember kitalál magának, mert azt hiszi telefonnal ugyanolyan Instagramra fotózni, mint géppel... - Mindenféle nagyképűség nélkül mondom ezt. - De nem hiszem, hogy a szüleim engednék, hogy zenével foglalkozzak.

975 | ne nyírj ki  real talk - - Javier & Yebi 2122324058 | öltözék


I don't have courage, I'm sorry
Laugh at me as much as you like Everybody knows, I have one thing to tell you Listen to my heart, I get nervous in front of you Close your eyes, what shall we do? - - - - - - - - - - - - -
mind álarcot viselünk
Min Ye Bin
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
real talk - - Javier & Yebi C05e4788ba7aafda2547a6f70dfc1046be970663
real talk - - Javier & Yebi JYiWWKd
★ kor ★ :
22
★ elõtörténet ★ :
Everyday that's given to me
gonna be my
best part
★ családi állapot ★ :
real talk - - Javier & Yebi SHJJMGU
it's love even without a word
You can tell from my eyes
★ lakhely ★ :
- Lincoln Square / Manhattan -
★ :
real talk - - Javier & Yebi CIJE5vF
★ idézet ★ :

New beginning are always exciting like I can overcome everything
★ foglalkozás ★ :
- NYU student / trainee -
★ play by ★ :
- Kim Seungmin -
★ hozzászólások száma ★ :
88
★ :
real talk - - Javier & Yebi CLZPYxm
TémanyitásRe: real talk - - Javier & Yebi
real talk - - Javier & Yebi EmptyVas. Jan. 31 2021, 21:03


Office talk

Bizonyos szempontból szép és kiemelkedő, hogy azzal a némi korkülönbséggel is, ami köztünk van, két mondatnál többet érő párbeszédet is tudunk folytatni a játékokról, bár meg kell hagyni, kettőnk ízlése érthető módon teljesen más. Bizonyos szempontból mindenkinek az életébe belekúszott a videojátékok valamely formája, akik azt mondják, hogy nincs egy sem, amely megfogta volna őket pár percnél tovább, az bizonyára hazudik. Miért? Mivel a legtöbb az emberi küzdőszellemre épül, arra, hogy "már csak azért is" véghez akarjuk vinni a kijelölt célt, teljesen mindegy, hogy az egy kamion elvezetése egyik pontból a másikba, vagy egy történet végigjátszása egyedül, vagy a barátokkal közösen.
- Úgy biztosan, de Mattnak otthon nagyon király szimulátoros berendezése van. Tudod, erővisszacsatoló kormány, pedálok, meg még van egy kuplungja is, ha nem szekvenciális váltóval akarnánk játszani. - Mikor mondta, hogy milyen drága holmik ezek, két dolgot szögeztem le magamban egyből: egyrészt, kétségtelen, hogy mennyire él ezen hobbijának, másrészt pedig az életben nem fogom őt legyőzni soha semmilyen versenyzős játékban. Persze vannak olcsóbb felszerelések is, de talán az itteni fizetések is pozitívan hangoznak egy olyan összetett felszerelés láttán, bár nem kérdeztem meg Mattot, hogy hány hétig koplalt miután megrendelte őket, ahogy azt sem, hogy mégis mikor játszik ennyit velük? Az Among Us-ban az a jó, hogy egy kör viszonylag gyorsan megvan, így nem okoz hatalmas gondot, ha tizenöt perc után valaki azt mondja, hogy: "bocs, hazajött a gyerek, mennem kell".
- Igen. - Látom ő is elég rendesen benne van, jobban mint szerintem közülünk bárki. - Huh, azt még nem. Igazából én csak sodródok a kollégákkal, játszadozunk és amíg valaki nem küldi nekem, hogy "ezt nézd meg", addig velem vajmi kevés dolog jön szembe az interneten - piszkálom meg a szemöldökömet. Hát ez lenne az igazság, valamiért nagyon nem vagyok barátja az internetnek, pedig rendkívül kedves szoktam lenni vele is.
- Szívesen csinálsz, ha nincs kellemesebb időtöltés, igaz? - piszkálom kicsit, mert valljuk, azért sikerült igencsak utolsó pillanatra hagynia ezt a feladatát, ennek ellenére nem bosszúsan mondom. Én is sokszor húzom-halasztom a feladataimat, már aminél lehetőségem van ilyet tenni, noha jogos, hogy régebben sokkal inkább jellemzőbb volt rám ez a tulajdonság, mint most. Yebinek is bőven van ideje még levetkőznie ezt.
- Furának fura, de általában akkor is el tudnám mondani a mondókámat, ha nem lennének diák, úgyhogy mindössze szemléltetésképpen kellenek. Mivel tudom, hogy mit szeretnék elmondani a közönségnek, ezért a diákat én magam legalábbis arra használom, hogy azt a néhány tömény információt ne csak az én számból hallják, hanem lássák is. - Megállok két pillanatra, míg leütök két entert a gépemen, aztán újra a fiúra nézek. - Természetesen valamennyire fel kell készülnöm a diákból, hogy legyen kerek egész és harmonizáljon a képi anyag az elhangzottakkal, de a rövidtávú memóriám jobb, mint a hosszútávú, szóval gyorsan megjegyzem, mit mi után mondjak el és mi hol van nagyjából a diákon. - Hála istennek az előadásmódommal nem igazán szokott gond lenni - ezért vagyok műsorvezető is New York egyik másik dimenziójában -, nem esek általában pánikba, ha szerepelnem kell, netán teljesen rögtönöznöm, habár én is azt vallom, hogy a felkészülés nagyon fontos, ami ezúttal adott, hiszen tudom mi a dolgom, mit kell átadnom és milyen célközönségnek.
Erős ajánlást érzek a sablonra, ami nekem teljesen megfelel, úgyhogy nem vagyok riválisa a választásnál, de mégis megadom neki azt a sikert, amit szerintem mindenki érezni akar, hogy egyezik a véleményünk és egyébként, tényleg a fiatalos diák a menők.
Szerencsére a ppt készítés nem az a munka, ami alatt végig csendben kellene lenni, így én sem tudom sokáig visszafogni magam, hogy hagyjam eluralkodni a csendet.
- Én is nagyban kampányolok amellett, hogy sikeresen bevezessék itt a cégnél. Mikor tegnap kérdeztem erről másokat, csak annyit mondtak, hogy lassan már használható formába kerül - ... de már hetek óta ezt mondják, úgyhogy nem tudok ennek a jóslatnak sem nagyon hinni, amit persze inkább nem jegyzek meg Yebinek, mégis csak az igazgató fia, hiába nem nézném ki belőle, hogy negatívan árulkodna rólam. De igazából egy új szkennelő a cégnek nem nagy összeg, ez pedig biztosan működik. El is végzem a dolgomat, aztán visszaülök a monitor elé, hogy lépjek a következő kipipálásra szolgáló feladatomra.
Lehet túl nagypapás ez a "mik a nagy tervek?" kérdés, de hát nem is azt kérdeztem tőle, hogy mi lesz, ha nagy lesz, elvégre az még számomra is meglehetősen világosnak mutatkozik. Itt gyakornokoskodik, várható, hogy a cég jövőjében neki helye van. Ennél jóval személyesebb, némiképpen titkosabb álmokra akarok vadászni ezúttal és azt kell mondjam, hát meg is kapom. Felszöknek szemöldökeim a magasba, ahogy hallom, hogy énekesként is kipróbálná magát, már csak azért is lep meg, mivel nekem is vannak ilyen kötődéseim, így hát semennyire sem vetem meg emiatt, sőt. Nekem úgy tűnik, hogy kellően átrágta már a lehetőségek listáját, szóval nem is szeretném most őt mindenféle információkkal elárasztani.
- Az énekléssel tényleg nehéz belőni azt a pontot, ami ideális lenne, de a fotózással nincsenek ilyen gondok, legalábbis amíg nem abból akar megélni valaki. Na meg, attól még, hogy sokan űzik ezt a hobbit, a te képeid akkor is csak hozzád köthetőek, nincs két ugyanolyan fotós, ahogy nincs két ugyanolyan történet sem. - Szerintem a fotózással nincs semmi probléma, azt lehet űzni hobbiként még egy olyan felmenőkkel rendelkező személynek is, mint amilyen Yebin, persze amíg nem aktképeket szeretne készíteni. - Gondolod, hogy a fotózást is elleneznék? - Tudom, hogy én szabadabb elveket vallok, mint a koreaiak, de ki tudja, lehet ez még beleférne nekik is, arról nem is beszélve, hogy előbb-utóbb Yebin is felnő, egy harminc-negyven éves embert már a szülei sem korlátozhatnak be teljesen.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: real talk - - Javier & Yebi
real talk - - Javier & Yebi EmptyHétf. Márc. 15 2021, 12:07

Javier & Yebin
"We don't always get the kind of work we want, but we always have a choice of whether to do it with good grace or not."
A nővérem és én elég közel állunk egymáshoz ahhoz, hogy szinte mindent megosszunk egymással. Na, nem teljes mértékben mindent mindent, mert vannak olyan dolgokat amiket nem csak hogy csak és kizárólag a barátnőinek mondd el, de tulajdonképpen jobban is örülök neki, hogy így tesz... Mindenesetre a családi vállalkozásunk és az itt történő dolgok mind-mind olyasmi, amit rendszeresen megosztunk a másikkal, mert mindkettőnkben van valamennyi ellenérzés azzal kapcsolatban, hogy ilyen fiatalon a MINWIRE-nek szenteljük az időnket. Az ilyen beszélgetések alkalmával merül fel mindig például az is, hogy Ye Na kivel mennyire szeret dolgozni. Akár szép dolog, akár nem, de többször volt már szó Javierről is, amit azért nem tartok feltétlenül problémának, mert a nővérem mindig csak jókat mondott róla. A beszélgetésünk alkalmával pedig számomra is csak az derül ki, hogy sok más itt dolgozóval ellentétben Javier talán nem csak azért ennyire kedves velem, mert én vagyok a főnökök gyereke, hanem mert ő ilyen ember. Aki pedig hasonló játékokkal játszik, mint én is, az rossz ember nem lehet. Vagy valami ilyesmi.
- Woah... - Csodálkozva tátom el a számat, de hamar be is csukom azt, mert a gondolataimban felrémlik, ahogyan anya mindig arra figyelmeztet, hogy a végén berepül oda egy légy. - Ez nagyon menőn hangzik. Nem tudtam, hogy Matt ennyire szeret játszani. - Habár tény és való, hogy gondolhattam volna, ha már számítástechnikával és programozással foglalkozó cégnek dolgozik.
- Ha van időd, egyszer keress rá. Már több is van, és szerintem nagyon menők lettek. Nem azokra gondolok, amikben influenszerek játszanak, azt bárki tudja. - Amikor észreveszem, hogy milyen könnyedén kritizáltam egy olyan réteget, ami a játékaink terjesztésében is elég nagy szerepet játszik, lesütöm a szemeimet. - Egyszer egy csapatépítőn mi is játszhatnánk ilyet - halk nevetés tör ki belőlem, amikor arra gondolok, hogy a nővéremet hogyan kellene meggyőznöm, hogy szálljon be a játékba. Gondolatban már azt is elraktározom magamnak, hogy amint van időm, dobjam be ezt az ötletládába, hátha egy következő alkalommal meg is valósul.
- Öhh... - Mosolyogva emelem meg a kezemet, hogy a homlokomba eső tincseket kezdjem birizgálni és addig se kelljen Javierre néznem. - A határidő betartása az más. - Jegyzem meg végül, továbbra is mosolyogva. Most sem feltétlenül azért maradt az utolsó pillanatra az előadás elkészítése, mert nem akartam volna megcsinálni. Szimplán csak lehet, hogy el kellene kezdenem határidőnaplót vezetni és be is tartani a leírtakat, mert nem ártana.
- Á, értem. - Aprókat bólintok, miközben láthatóan az agyam még dolgozza fel a hallottakat. - Nekem mondjuk néha elvonja a figyelmemet arról, amit valaki mond. De a tiedre nem fogok táncoló pingvineket rakni, hogy így járjon a közönséged. - Jókedvűen pillantok rá, majd visszafordulok a laptop képernyője felé. Azt sem tudom pontosan miért pingvinek jutottak eszembe, de gondolom mindenki cukinak tartja őket - még én is.
- Nem szoktál izgulni az előadások előtt? Vagy már annyi tapasztalatod van benne, hogy észre sem veszed? - Én például a saját kollégáim előtt sem feltétlenül szeretek beszélni. Mindig nagyon fel kell rá magamat készítenem, így el sem tudom képzelni, hogy pontosan milyen lehet ez, ha mondjuk nagyon fontos ügyfelekről van szó, vagy az igazgatókról. Gondolom Javiernek van már annyi tapasztalata, hogy abból tudjak tanulni és mondjuk alkalmazzam is a későbbiekben. Ha pedig az ilyesmi nem tanulható, vagy nem múlik el az idegesség, az roppant kellemetlen számomra.
- Az nagyon menő lenne. - Elgondolkodva szegezem a pillantásomat a falra, miközben az államat megtámasztom egy pillanatra a kezemmel. - Habár nem tudom mi lesz akkor, ha lefagy a rendszer, vagy ilyesmi. Akkor duplán kell csinálni.. - Sokkal inkább magamban elmélkedem ezen, de mégis hangosan kimondom, amit gondolok. Talán Javiernek van ötlete arra, hogy mi a legjobb megoldás. Talán nem szeretnék annyira ebben az iparágban elhelyezkedni, de annyira az életem része a technológia és az online dolgok, hogy nagyon is érdekel a téma. Ha pedig végül hasonló, irodai munkám lesz, akkor érdemes elgondolkodnom azon, hogy mondjuk én mit csinálnék másképp.
Mint ahogyan az egész életem másképp alakulna, ha én magam dönthetnék abban a tekintetben, hogy mivel akarok foglalkozni és nem a szüleim. Nem sok mindenkivel osztom ezt meg, mert vagy olyanokról van szó, akik később visszamondhatnák a szüleimnek, vagy olyanokról, akik nem értenék meg, hogy miért is problémázom azon, hogy kis tanulással és tapasztalatszerzéssel gyakorlatilag igazgatói széket kapnék. A teljes igazság azonban az, hogy nekem nincs kedvem ilyen könnyen jött sikert elfogadni.
- Ez végül is igaz. Csak nem tudom, hogy ha hobbi szinten űzöm, akkor elég-e ahhoz, hogy attól még élvezzek valamit, ami sokkal kevésbé érdekel. - Gondolok itt arra a bizonyos igazgatói székre és a vele járó feladatokra. - Te ugyanúgy élvezed mindkettőt? - Óvatosan teszem fel a kérdést, mert nem vagyok benne biztos, hogy mennyire vagyok ezzel tapintatlan.
- Nem igazán tudom. Amikor új gépre van szükségem, vagy kinézek valamit a szülinapomra, akkor nincsenek feltétlenül ellene. - De az is igaz, hogy a születésnapi ajándékaim az évek során nagyon is megváltoztak. Míg a játékok és a különböző hobbikhoz szükséges eszközök régebben sokkal többször rejlettek az ajándékdobozokban, mostanra már olyan felnőttes dolgokat kapok, amiknek talán hasznát veszem, de nem élvezem őket.
- Azt sem tudom hogyan győzhetném meg őket, hogy mondjuk csak kipróbáljam magam... - Ráadásul a Min családban a nővérem és közülem épp én vagyok az, aki kevesebbet lázad és jobban hallgat a szüleire. Hogyan fordulhatna ez meg? És egyáltalán hogyan mondhatnék ellent a saját szüleimnek?

876 | ne nyírj ki  real talk - - Javier & Yebi 2122324058 | öltözék


I don't have courage, I'm sorry
Laugh at me as much as you like Everybody knows, I have one thing to tell you Listen to my heart, I get nervous in front of you Close your eyes, what shall we do? - - - - - - - - - - - - -
mind álarcot viselünk
Min Ye Bin
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
real talk - - Javier & Yebi C05e4788ba7aafda2547a6f70dfc1046be970663
real talk - - Javier & Yebi JYiWWKd
★ kor ★ :
22
★ elõtörténet ★ :
Everyday that's given to me
gonna be my
best part
★ családi állapot ★ :
real talk - - Javier & Yebi SHJJMGU
it's love even without a word
You can tell from my eyes
★ lakhely ★ :
- Lincoln Square / Manhattan -
★ :
real talk - - Javier & Yebi CIJE5vF
★ idézet ★ :

New beginning are always exciting like I can overcome everything
★ foglalkozás ★ :
- NYU student / trainee -
★ play by ★ :
- Kim Seungmin -
★ hozzászólások száma ★ :
88
★ :
real talk - - Javier & Yebi CLZPYxm
TémanyitásRe: real talk - - Javier & Yebi
real talk - - Javier & Yebi EmptyCsüt. Jún. 10 2021, 21:50


Office talk

Én sem gondoltam volna elsőre, hogy Matt odáig van a szimulátorozásért, amit eleinte nem tudtam hova tenni, de aztán kipróbáltam nála és első nap után megértettem, hogy mit imád benne annyira. Bár nekem a gyorsasági versenyzés nem túl előnyös, hiszen egy ép kört nem tudok versenypályán megtenni anélkül, hogy falnak ne mennél, de a pályaversenyzéssel ellentétben az utcai szimulátorokat nagyon élveztem vele, akár kamionnal, akár valamilyen rallyautóval mentünk. Mondjuk önmagamtól nem költenék egy szimulátorra ennyi pénzt, de neki ez a hobbija, a cég pedig egészen jó fizetést ad, úgyhogy be tudta vállalni.
- Rá fogok keresni, csak ne felejtsem el… - mosolyodom el, mert szerintem mindketten tudjuk, hogy ez lesz az első, amit elfelejtek egészen addig, amíg valaki eszembe nem juttatja megint a játékot. Mondhatnám Yebinek, hogy küldjön egy emlékeztető üzenetet messengeren, de nincs ennek a témának akkora súlya, hogy ő is emlékeztesse magát az üzenet elküldésére, mikor hazaér.
- Részemről semmi akadálya, csak szerezzünk még pár embert, mint például a nővéred és a barátaidat onnan bentről - mutatok a folyosó azon irányába, ahonnan jöttünk. - Ha szeretnéd, Mattot is megfűzöm, szerintem nem lesz nehéz dolgom, az ő játék közben elejtett poénjait kár lenne kihagyni. - Egyáltalán nem érzem kellemetlenül magam a tudattól, hogy nálamnál jóval fiatalabbak társaságában fogok esetleg játszani, bár lehet a beszélgetéseik túlnyomó részét nem fogom érteni a szoros ismeretségük miatt - illetve azért, mert nem az ő körükbe tartozom -, de majd úgy alakítjuk a játékot, hogy megismerkedhessek velük.
Önkontroll és felelősségtudat. Ez kell ahhoz, hogy mindig időben kész legyen a dolgaival és bár hivatalosan Yebin nem csúszott ki a határidőből, ha úgy vesszük, hogy nekem azt az előadást elő kell adnom pár óra múlva, ami még el sem készült, akkor mondhatni nagyon is késésben van. Szerencsére magamtól, kivetítő nélkül is meg tudnám osztani a többiekkel azt, amit szeretnék tudatni velük, de a ppt előadás egy olyan bevett dolog, ami nagyban segíti az előadót és mondhatni el is várják, hogy legyen. Vannak olyan típusú emberek, akik szeretnek egy fél nappal előtte már felkészülni, összehangolódni az diákkal, én nem ilyen vagyok és ez most szerencse.
- A határidők nagyon el tudják venni az ember kedvét a munkától. - Ezt most helyeslésképpen mondom neki, hiszen átérzem. - Legalábbis nekem. Ha van határidő, akkor a feladat egyből kötelezővé válik, ami pedig kötelező, az már nem olyan édes és jó. - Azért megállok, hogy nehogy félreérthető legyek, hisz korántsem panaszkodásból mondom, én szeretem a munkámat, de valljuk be, mind emberek vagyunk, pont ahogy ő, úgy én is át tudom érezni a helyzetet és tény, hogy nem mindig mosolyogva pötyögöm az emaileket, vagy a meetingek helyett épp egy tengerparton szürcsölném a limonádémat.  
- Köszi - nevetek fel a táncoló pingvinekre tett ígéretére. - Vizuális típus vagy? Azoknál szokott lenni, hogy inkább megértik a látott képeket, szövegeket, mint amit hallanak. Bár ha nincsenek összhangban az elhangzottak és a látottak, akkor az nem túl kifizetődő és könnyű elveszteni a fonalat. - Mielőtt rávágná a választ, én is elgondolkodok pár pillanat erejéig, hogy vajon melyiket nézném ki belőle jobban: hogy vizuális típus, vagy nem. Nem tudom határozottan letenni a voksomat egyik mellett sem.
- Ühmm, attól függ, milyen előadás. Ha csak egy sima megbeszélés, vagy továbbképzés, eligazítás, akkor egyáltalán nem. Ha a főnököt kellene meggyőzni valamiről, akkor azért van bennem izgalom. Ha más, külsős személyeknek kell eladnom magukat, akkor is össze szokott szorulni a gyomrom. De legjobban talán az utolsó esetben. - Viszont ha utóbbi történik, akkor azért rendesen felkészülök és nem hagynám, hogy utolsó pillanatban lássam meg az előadásom anyagát. Alapvetően szeretek kiállni, úgyhogy ez a része sosem képezte az izgatottság tárgyát nálam, az, hogy jól csinálom-e és sikert érek el, vagy sem, az annál inkább.
- Te sokszor adsz amúgy elő? - Minket gimnáziumban a töritanár egyfolytában előadásra kért fel, ez volt a mániája.
Széttárom kezeimet a Yebin által felvázolt problémára, ami az új elektronikus aláírásokat illeti. Egyetértek vele és nagyon jó gondolat, csak hát, a technikai gondok teljesen kívül esnek az én szakterületemből, ha elromlik a rendszer, majd az illetékesek megoldják, addig pedig majd helyettesítjük másképpen. Nem akarom hangosan említeni, de szerintem Yebi is érzi, hogy pont egy ilyen szoftverfejlesztő cégnél elég kínos lenne, ha rövid időn belül nem születne megoldás a lefagyás ellen. Persze ami el tud romolni, mint tudjuk, az előbb-utóbb el is fog.
Azt tudom, hogy Yebinek a szülei által van egy olyan jó lehetősége a jövőjét illetően, amit kár lenne kihagynia, hatalmas löketet jelent, ha valaki ilyen felmenőkkel rendelkezik, ugyanakkor kétségtelenül visszájára is tud fordulni ez. Nem az én dolgom, így nem is vagyok tisztában azzal, hogy mennyire szigorúan veszik Yebi karrierjét, de sejtem azért, hogy talán mindent mégsem engednek meg neki. Azt mégsem akarom színtisztán megérdeklődni tőle, hogy szereti-e azt az irányt, amerre tart - amerre sodorják őt -, de azt kellemetlen érzés nélkül felteszem neki, hogy mit csinálna, ha a szívére tenné a kezét, hisz mindannyian mások vagyunk ezen munkahely falain kívül, úgymond öltöny nélkül. Én is, ezt nem is titkolom.
Egy kicsit azért meglep a válaszával. Nem feltétlen azért, mert nem néztem volna ki belőle, vagy mert rossz dolognak tartanám, amit hallottam - dehogy is! Egyik sem áll tőlem túl távol. Sosem voltam abban a helyzetben, hogy a szüleim ne támogattak volna, bármerre is akartam menni az életben, és megismerve Yebit és Yenat, borzasztóan elkezdtem értékelni a családom ezen tulajdonságát.
Megfog a szavaival, hirtelen nem is tudok rá érdemlegesen válaszolni. Értem a helyzetét, ami nem könnyű. A tanakodásból a kérdése ránt ki, ami egyúttal beránt egy másik nagy dilemmába, hisz magamnak sem tudnám egy csettintésre megválaszolni, hogy vajon ugyanannyira élvezem-e mindkét munkámat. Ez egy nagyon nehéz kérdés, de talán jobb hangosan gondolkodni. Megbízom Yebiben annyira, hogyha netán elszólnám magam, nem fut a szüleihez bemártani.
-  Mindkettőt élvezem, de sosem ugyanannyira. Van, hogy a hócipőm tele van az itteni dolgokból és ilyenkor jó menekülési útvonal a zenélés, illetve a másik munkám. Olyan is van, hogy sokadik napja tart egy forgatás és akkor nagyon visszaülnék a légkondicionált irodába, vagy csinálnám a dolgomat az itteni kollégákkal. Szóval mindkettőt élvezem és szeretem is csinálni, de nincs rózsaszín köd egyik iránt sem állandóan. Ahogy azt is tudom, hogy a kettő együtt nem fér meg együtt, szóval egy szintbe nem hozható a két állásom. Dolgozok itt főállásban és ha úgy jön ki, el tudok vállalni néhány forgatást. - Ha jobban bele akarnék merülni a média tevékenységekbe, akkor fel kellene mondanom itt, vagy csak tanácsadói pozíciót kellene magamra öltenem. Ez tulajdonképpen meg is valósulhat, amint Yena elkezd ténylegesen is munkába lépni. Most még felváltva csináljuk, még ha hivatalosan ő is a marketingvezető.
- Beszéltél már erről velük? Tudják, hogy ilyen terveid vannak, akárcsak gondolat szintjén? – Mert ha nem, egyelőre meggyőzni sem kell őket, hisz simán lehet, hogy támogatnák őt a fotózásban – vagy éneklésben? – ha pedig nem díjazzák, utána tényleg jöhetnek az érvek, hogy miért is kellene teret engedni Yebi hobbijának. Már most elkezd kattogni az agyam, hogy én miket mondanék a helyében, lenne pár jó szövegen az érdekében. - Ha nem engednék és rá akarod venni őket, szívesen írok neked érveket, hogy mi az, amitől talán megenyhülnének. Leszek a személyi marketingesed, fizetést sem kérek érte – mosolyodom el, az utóbbit persze viccből teszem hozzá, de ettől függetlenül komolyan gondolom, hogy támogatom őt, amennyiben szükségét érzi. Lehet okos érvekkel többre megy, mint puszta „légyszí légyszí”-vel a szüleit ismerve. - Párszor már sikerült meggyőznöm a szüleidet, van benne tapasztalatom. - Oh, ebben aztán tényleg van, bár inkább úgy fogalmaznék, hogy elértem, hogy rábólítsanak az általam felvázoltakra.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: real talk - - Javier & Yebi
real talk - - Javier & Yebi EmptyVas. Szept. 05 2021, 11:38

Javier & Yebin
"We don't always get the kind of work we want, but we always have a choice of whether to do it with good grace or not."
- Át is küldhetem majd, ha az úgy jó neked. - Nem volt szokatlan, hogy a velem egykorú és velem egy területen dolgozó srácokkal egymást zaklassuk a munkahelyi chat alkalmazáson, de a feletteseinkkel és főnökeinkkel már teljesen más volt a helyzet, még annak ellenére is, hogy ez valamilyen szinten egyet jelentett a szüleimmel. Ha őszinte akarok lenni, akkor nem biztos, hogy jót tett a kapcsolatunknak az, hogy anya meg apa irányították a céget, de biztos vagyok benne, hogy azt sem engedték volna meg, hogy a nővérem és én más helyen töltsük el azt az időt, amit még nem teljes értékű felnőttként töltünk a munkaerő piacon. Így legalább valamilyen szinten fel tudtunk készülni arra, hogy milyen lesz élesben, minden apró részletével, amibe igenis beletartozott az is, hogy olykor meggondolatlanul kihasználjuk a számunkra ingyenesen hozzáférhető alkalmazásokat. Míg a fiúkkal sokszor repült be egy-egy videó linkje vagy mém a csoportba, esetleg privátban, addig a feletteseinket jellemzően emailben kerestük és csak hivatalos ügyben. Viszont a tény, hogy Javier is játszik egyet jelentett azzal is, hogy lépett egyet előre a menőségi listán.
- Jóó... De én nem szeretnék a nővéremmel egy csapatban lenni. - Viszonylag halkan tettem ezt a megjegyzést és először még csak fel sem akartam pislogni, nehogy a végén mondjuk Ye Nát pillantsam meg, mert kitelik tőle, hogy megjelenik, amikor róla van szó. Nem sértegetni akartam, szimplán csak tisztában voltam a tényekkel. - Yena nem túl jó játékos, habár gondolom a játékon is múlik. - El tudtam volna még filozofálni ezen a kérdésen, helyette azonban csak egy igen határozott mosoly jelent meg az arcomon. - Maga az ötlet viszont nagyon tetszik, szóval megpróbálok rábeszélni mindenkit és kereshetünk majd megfelelő időpontot is. Körbeküldök majd egy Doodle-t. - Egyáltalán nem gondoltam, hogy itt kötünk majd ki, amikor elkezdünk beszélgetni, de az egész program lehetősége felvillanyozott. Végre nem külön órákról, vagy tanulásról volt szó, hanem tényleges szórakozásról.
- Ezzel én is pont így vagyok! - Némi meglepettség is csendül a hangomban, ahogyan válaszolok. Tulajdonképpen egyszerre több dologgal is így vagyok. Amit Javier említett nem szimplán itt a cégen belül igaz a határidős munkákkal kapcsolatban. Ami azt illeti, teljesen igaz ez néhány különórámra is, amiken nem sok lelkesedéssel vettem, vagy veszek részt mai napig. - De hogy lesz valami jó, ami kötelező is? Például ha valamit csinálnom kell, de nem én akartam, akkor hogy mondom meg másoknak, hogy nem élvezem annyira? Vagy egyáltalán... - Nem gondolom például, hogy a szüleim - főleg anya - megengedné, hogy lemondjam valamelyik különórámat, mert akkor szerinte nem leszek annyira értékes ember.
- Inkább vizuális - bólogatva felelek a kérdésre. - Nekünk azt tanították, hogy ne legyen rajta minden, amit el akarunk mondani a közönségnek szóról szóra, de szerintem az olyan előadások is használhatatlanok, amiken csak képek vannak, vagy kulcsszavak, mert nem jut mindig eszembe, hogy mit beszéltünk azzal kapcsolatban. - Ezt a problémát persze ki lehet azzal küszöbölni, hogy jegyzetelünk egy előadás mellé, vagy órán, de csomó időt megspórolnánk mindenkinek, ha minden benne lenne a diasorban. Nem saját magamtól vagyok tisztában ilyenekkel, nagy előnyt jelent, hogy van egy nővérem, aki már egyetemre jár és meg tudja velem osztani a tapasztalatait.
- Hmm... - Lassan bólintottam néhányat, ahogyan magyarázott nekem, miközben próbáltam felidézni azokat az alkalmakat, amikor én is hasonló helyzetben voltam. Próbáltam visszaemlékezni, hogy bennem milyen érzéseket keltenek ezek a szituációk, de inkább csak az iskolai előadásaimmal kapcsolatban ment. - Na és olyan volt már, hogy tényleg csak a liftben kaptál időt arra, hogy előadj valamit valakinek? Velem múlt héten fordult elő először és szörnyű volt... - Ha választani lehet, akkor nem is szeretném, hogy újra megtörténjen, habár a többiek szerint ez gyakorlatilag mindennapos. Viszont akkor megint felmerül az, hogy felesleges túl sok időt eltölteni egy előadás elkészítésével, ha pár perc alatt és vizuális támogatás nélkül is elő kell tudnunk adni azt.
- Ha a sima sulit nézzük, akkor annyira nem vészes. Művészettörténetből általában arra kapunk jegyet, ha előadunk. Plusz irodalom órán is néha muszáj... - Elhúztam a számat, miközben a plafont bámulva gondolkoztam a többi tantárgyon. - Inkább a különóráim miatt adok elő, de az meg más, mert az zenei előadás, szóval... - Megrántottam a vállamat, miközben egy egész bizonytalan mosoly is megjelent az arcomon. A zene és a zenei előadások valahogy mindig sokkal jobban érdekeltek, mint azok az informatikai dolgok, amik itt a cégnél mentek. Ettől függetlenül örülhetek, amiért esetleg egy hobbinak megmaradhat a zene számomra a MINWIRE mellett is.
- Akkor nem is váltanál csak a másikra? - Talán nem ez lett volna a legfontosabb kérdés, amit feltehetek, a saját sorsom érdekében mégis fontosnak tartottam feltenni azt. Javier élete egész más lehetett a sajátomhoz képest és bár nem láttam bele abba, hogy hogyan sikerült neki két olyan dolgot találnia, amit annyira szeret, hogy egyiket sem adná igazán a másikért cserébe, mégis érdekes tanulság volt számomra, hogy megismerhetem az álláspontját. Így talán nekem is több kiindulási pontom lesz a saját jövőmet illetően. - Nem igazán mondtam még el másoknak. Yena tudja, de a szüleim nem. - Megráztam a fejemet. - Járok francia órára is, a normál óráimon kívül és amikor megmondtam anyának, hogy nem szeretem annyira, akkor beíratott egy másik órára, de ugyanúgy tanulnom kell tovább. - Nem szerettem volna túlzottan panaszkodni, főleg azért nem, mert amióta csoportos órákra járok annyira talán nem is nevezném szörnyűnek a francia órákat, szimplán csak haszontalannak tartom, mert nem fogok soha leülni egy francia könyv mellé, vagy bármi...
- Tényleg segítenél? - Mosoly jelenik meg az arcomon, az őszinte lelkesedés mellé, amivel a férfira pillantok. - Én nem igazán tudom, hogy mivel győzhetném meg őket. - Egy pillanatig grimaszoltam, aztán rendeződtek is a vonásaim, amikor a képernyőről újra Javierre néztem. Ha nem is volt teljesen meglepő, hogy segítőkész - mert azért az, hogy nem szidott le az el nem készített előadás miatt elég árulkodó -, akkor is szokatlan volt számomra, hogy valaki ilyen jól megért engem, habár nem is gyakran beszélgettem olyan emberekkel, akikkel azonos az érdeklődési körünk.
- Az a helyzet, hogy... - Egy pillanatra elbizonytalanodtam, ami miatt lesütöttem a szemeimet és pár másodpercig csak a laptop billentyűzetét figyeltem. - Élvezem azt, amit most csinálok a cégnél, de nem vagyok benne biztos, hogy ez elengedő lesz később. - Ha azt vesszük figyelembe, hogy Yena az idősebb, akkor neki jutna a nagyobb szerep a MINWIRE-nél, de én vagyok az egyetlen fiú gyerek, ezért az is lehet, hogy a végén nekem is ugyanannyi felelősség jut, mintha csak elsőszülött lennék. Engem sokkal jobban vonzanak az olyan kreatív dolgok, mint a zene, az éneklés, vagy épp a fotózás. A kettőt pedig nehéz lenne összeegyeztetni. Ezért is pislogtam kifejezetten tanácstalanul Javierre.

1086 | ne nyírj ki  real talk - - Javier & Yebi 2122324058 | öltözék


I don't have courage, I'm sorry
Laugh at me as much as you like Everybody knows, I have one thing to tell you Listen to my heart, I get nervous in front of you Close your eyes, what shall we do? - - - - - - - - - - - - -
mind álarcot viselünk
Min Ye Bin
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
real talk - - Javier & Yebi C05e4788ba7aafda2547a6f70dfc1046be970663
real talk - - Javier & Yebi JYiWWKd
★ kor ★ :
22
★ elõtörténet ★ :
Everyday that's given to me
gonna be my
best part
★ családi állapot ★ :
real talk - - Javier & Yebi SHJJMGU
it's love even without a word
You can tell from my eyes
★ lakhely ★ :
- Lincoln Square / Manhattan -
★ :
real talk - - Javier & Yebi CIJE5vF
★ idézet ★ :

New beginning are always exciting like I can overcome everything
★ foglalkozás ★ :
- NYU student / trainee -
★ play by ★ :
- Kim Seungmin -
★ hozzászólások száma ★ :
88
★ :
real talk - - Javier & Yebi CLZPYxm
TémanyitásRe: real talk - - Javier & Yebi
real talk - - Javier & Yebi EmptyHétf. Jan. 10 2022, 11:11


Office talk

- Azt megköszönném. De nem emailben, mert ott annyi mindent kapok, hogy biztos elveszne. - Messenger, vagy bárhol máshol megtalál, facebookon is ismerőse vagyok, ha jól emlékszem, de ha nem, a nővérének biztosan. Teljes mértékben hiszem, hogy a gondolkodásmódon és a kollégáimhoz való hozzáállásom merőben különbözik a koreai vezetőkétől, ami jelen esetben csak azért jelentene problémát, mivel az igazgatók gyerekéről van szó, ennek ellenére nincs bennem eziránt félelem. Nem gondolnám, hogy lenne bármi negatív következménye annak, hogy nem tartok egy kilométeres távolságot mindazokkal, akik szintén szeretnek közvetlenebbek lenni. Nagyon hallkan felkuncogok, amiért nem akar a nővérével együtt lenni egy csapatban, őket ismerve – ha állíthatok ilyet már -, ez annyira nem is meglepő. Persze én mindig valamelyik húgommal szerettem egy csapatban lenni, úgy kiegyenlítettek voltak az esélyek.
- Szóval nyerni szeretsz. – Magam sem tudom eldönteni, hogy ez kijelentés tőlem, vagy pedig kérdés, hangsúlyomból nem lehet egyértelműen megmondani. – Ha te nem, akkor én szívesen leszek Yenaval, csak vigyázzatok, mert mi igazán jól tudunk együtt dolgozni. – Mosolyodom el, miközben összeérintem két kezem ujjbegyeit magam előtt.  Sosem játszottam még egyik Min-testvérrel sem, de a nővérével már egy jó ideje képviseljük a marketingosztályt.
- Rendben – hajolok újra előre az asztalra, halvány mosolyom még nem tűnik el teljesen, bár azon kezdek tanakodni, hogy egy jó időpontot mennyire nehéz lesz összeegyeztetni ennyi embernek. Nekem ezek a rémálmaim, találni egy olyan alkalmat, ami mindenkinek jó elég nehéz feladat, de állok elébe, továbbra is tartom magam ahhoz, hogy szívesen összeülök egy játékra, hiába garantált a vesztésem.
Az a helyzet, hogy én teljesen más családi közegből származom, ezáltal a gondolkodásmódom is kicsit eltér az övéktől. Tanácsaim lehet nem lennének túl hatékonyak, úgyhogy megfog a kérdésével. Nekem sosem volt gondom azzal, hogy valamit bevalljak a szüleimnek, elsősorban anyámnak, javarészt pontosan tudta, mi rejlik a szívemben, sokszor jobban is mint én magam.
- Sok összeszorított fogakkal teli kemény munka árán. - Nem akarásnak nyögés a vége, ez az én esetemben hatványozottan így van, úgyhogy szeretem hamar letudni lehetőség szerint jól azokat a munkákat, amikhez nagyon nincs kedvem. Igazából két dolgot kell elkülöníteni: más az, ha egy adott munkához nincs éppenséggel kedvünk és más az, amikor tudjuk, hogy teljesen rossz karrierbe csöppentünk bele. Szerintem Yebin esetében az utóbbi történt, de azért kinézem belőle azt is, hogy egyszerűen csak nem akar dolgozni a mai napon. Nem kell tininek lenni ahhoz, hogy ezt érezzük.
Nem irigylem őket, hogy a szüleik egyúttal a főnökeik is. Bele sem tudok gondolni, hogy ez náluk mit is jelenthet, én teljesen máshogy beszélek a főnökömmel, mint anyával. Anyának megmondanám, hogy mi tetszik, mi nem tetszik nemes egyszerűséggel, a főnökömmel ezt egyáltalán nem osztanám meg, hanem amikor én eldöntöm magamban, hogy mit szeretnék, folytatni vagy felmondani, ha utóbbira kerülne sor, akkor egy mély levegővel bemennék az irodájukba és beadnám a felmondásomat. De Yebin esetében… halvány fogalmam sincs, tényleg. Átérzem a problémáját és széttárom kezeimet.
- Igen, én is így gondolom. Habár én azt vettem észre, hogy a ppt alkotáskor kétféle hozzáállás létezik: vannak, akik többet írnak rá a diákra, mint amennyit elmondanak, tekintve, hogy a kevésbé lényeget úgyis megtalálják rajtuk, illetve vannak azok, akiket te is említettél, hogy kevesebb információt helyeznek mások szemei elé és többet mondanak el. - Szerintem pontosan tudja, hogy én melyik csoportba tartozom, egyértelműen az utóbbiba, különösen akkor, ha nekem kell a ppt-met megcsinálnom.
Kérdésére két enter után megállnak ujjaim és az ablak irányába tekintek. Oh igen, hogy is felejthetném el a kapkodós, rizikós pillanatokat.
- Az iskolában, vagy itt a cégnél? – kérdezem még mielőtt a saját történetemet osztanám meg vele, hiszen itt is bőven akad lehetőség a rögtönzött produkciókra.
- Olyan tényleg volt már, mikor egy átlagos, látszólag unalmas napon csörög a telefonom, a szüleid pedig közölték, hogy tizenöt perc múlva rögtönzött és nagyon fontos videókonferencia lesz, amin részt kellett vennem. Akkor majdhogynem csak a liftben tudtam összeszedni a gondolataimat. Meredek alkalom volt, de megoldottuk. – Vagyis hát úgy nagyjából, de azt tudom, hogy a szülei is nagyon mérgesek voltak, amiért az ügyfél ilyen hirtelen ugrasztotta a társaságot.
- Oh, hát akkor bőven van már tapasztalatod a szereplésben. Nem is tudtam, hogy ennyi közös van bennünk. A zenei előadások is nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy jobb előadó legyél, sőt! – Ezt hallva tőle már sokkal jobban bele tudom képelni magam a helyébe. Bizonyos szinten mindketten kettős életet élünk, amit én sosem titkoltam, ő viszont kénytelen. Meglehet, hogy én nem az igazgatók gyereke vagyok, ezért velem nem is annyira szigorúak, de mivel még mindig itt dolgozom, szerintem nem minden mennyiségben elutasítóak. Kizártnak tartom, hogy ne tudnának a műsorvezetői pályafutásomról, még ha nem is került még elő beszédtémának köztünk.
Egymillió dollárok kérdést intéz felém, amire nem kellene, de mégis kissé sarokba szorítva érzem magam. Egyértelmű számomra, hogy nem fogom olyat kiejteni a számon, amivel magam alatt vágnám a fát, még ha semmi okom nem lenne azt feltételeznem, hogy bemártana a szüleinek. Az igazság mindemellett nagyon bonyolult és ha őszinte akarok lenni, jelenleg nem is tudom megválaszolni egyértelműen.
- Jelen állapotok mellett biztosan nem. Jól érzem magam itt főállásban, miközben van egy másik lábam is, amin állhatok. – Talán ezzel még nem mondok semmilyen sértőt, vagy zavarót, ellenben amennyire csak tudom, igyekszem elterelni magamról a témát és inkább az ő terveiről érdeklődöm.
- És miért pont francia? Csak mert az a politika nyelve? - Legalábbis ezt állítják, de én ezt sosem értettem, nem is tapasztaltam, persze nem is mozgok olyan körökben. - Én úgy gondolom, hogy nyelvet tanulni sosem olyan tevékenység, ami előbb-utóbb ne válna előnyöddé, szóval ebben egyet tudok érteni a szüleiddel. Az is logikusnak tűnik, hogy azt szeretnék, ha beletanulnál az üzleti életbe, aztán ha úgy látnák, hogy jól elboldogulnál a cégnél is, akkor talán jobban elengednék a kezed és hagynának egymagad is boldogulni… Ilyen tekintetben nem ismerem a szüleid álláspontját sajnos. – Minden szülő azt szeretné, hogy a gyereke biztos lábakon álljon. Ha én az ő helyükben lennék, lehet hasonlóképpen gondolkodnék, megalapoznék a gyerekemnek egy stabil állást, ahová – tekintve, hogy családi cégről van szó – bármikor visszajöhet, ha a saját karrierútja nem jönne össze. Ehhez persze az kell, hogy begyakorolja, bedolgozza magát ide, bármennyire kínszenvedésnek éli meg. Mondjuk van bennem némi gyomorgörcs, hogy a szülei mégsem ennyire egyszerűen gondolkodhatnak, hanem ennél jóval szigorúbb elképzeléseik vannak a gyerekeik jövőjét illetően.
- Persze, minden gond nélkül. – Persze itt most nem arról van szó, hogy én leszek a szószólója, mert neki kell meggyőznie a szüleit, én csak tanácsokat tudok neki adni. Ez az ő csatája, az nem eredmény, ha én érem el a célt. - Mi lenne, ha a csoportos játék után kicsit részletesebben is beszélnénk erről? - Csak mert most ketyeg az óra, másrészt pedig, ha Yena tényleg tud róla, akkor az ő véleménye is sokat jelentene ebben a kényes helyzetben.
A képernyőre pillantok, lecsekkolom az órát, hogy mennyi időnk van még, de tekintetem a fiú arcára szegeződik, amikor belekezd egy mondatba. Miután elmondja az érzéseit, kedves arccal hajolok kicsit közelebb hozzá.
- Tudom milyen érzés. Egész életemben csak sodródtam az árral, sosem voltak nekem világmegváltó terveim, vagy egy fix elképzelésem, hogy mit szeretnék csinálni pár év múlva. De… néha nem is kell, hogy határozottan válaszoljunk a „mi szeretnél lenni” kérdésekre, még harminc évesen sem. Ki kell használni a jelenlegi lehetőségeket, megkell ragadni őket, aztán ki tudja, lehet a jövőben majd változik minden és egyik évről a másikra pont abban a szakmában találod majd magad, amit annyira szeretsz. Vagy tényleg megtalálod a helyed itt, ki tudja. – Csakis magamról tudok beszélni. Néha kínos, hogy nem vagyok ennyire elkötelezett és tettekre kész, én nem olyan vagyok, mint a bátyám, aki tizenöt évesen azt mondta, hogy ő fizikus lesz és jelenleg is az egyetemen tanít és oktat űrkutatás témában.
- Ha megengedsz egy történetet… Én marketingesként végeztem az egyetemen, phd-tól kezdve mindenben volt részem, de elősorban azért, mert nem találtam olyan állást, ami vonzott volna. Na meg azok egyike vagyok, akik egész jól érezték magukat az egyetemen. Aztán megkaptam ezt az állást, tudtam, hogy ezt vétek lenne kihagyni és máig nem bántam meg, hogy itt vagyok, hiába már akkor is sejtettem, hogy a média sem áll tőlem távol. Zenéltem munka mellett, aztán belefolytam az interjúzásba is, kaptam az alkalmakon, aztán felkértek, hogy legyek műsorvezető. Mindezt úgy, hogy amikor annyi idős voltam, mint most te, még csak ismerkedtem a New Yorki egyetemmel és csak sejtésem volt arról, hogy talán jó szakot választottam. Ezzel most csak azt akarom mondani, hogy ne rágódj ennyire a jövőn, alapvetően jó kezekben vagy, sosem fogsz éhezni, úgyhogy nem vagy rászorulva semmire. Ha kicsit is élvezed azt, amit itt végzel, akkor szerintem érdemes ráfordítani az időt és energiát, már csak azért is, mert a szüleid megkövetelik. Aztán harminc évesen lehet, hogy már befutott énekes leszel… -  Csak a saját történetemet akarom vele megosztani, mivel látok bennünk párhuzamot. Habár én tizenkilenc évesen leginkább csak szórakoztam, baráti társaságokba jártam, tanultam és a tanulás mellett zenéltem. Nagy előny volt számomra, hogy bármikor abbahagyhattam a tanulmányaimat, ha meggondoltam volna magamat, még ha pénzügyileg ez hatalmas veszteségként ért volna minket, jóformán az egész családot.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: real talk - - Javier & Yebi
real talk - - Javier & Yebi EmptySzomb. Feb. 19 2022, 23:54

Javier & Yebin
"We don't always get the kind of work we want, but we always have a choice of whether to do it with good grace or not."
Bólogatva vettem tudomásul, hogy a legújabb feladatom, hogy megtaláljam a megfelelő alternatíváját az emailes kommunikációnak, ahol átküldhetem majd Javiernek a megbeszélt anyagokat. Több alkalmazás is a rendelkezésemre áll, de jelen helyzetben nem tudom melyik lehetne a megfelelő, amivel nem lépek át olyan határokat, amelyek miatt a szüleim talán haragudnának.
Mégis, amikor felmerül egy közös gaming alkalom gondolata és egyikünk részéről sem érezni elutasítást, valamelyest megnyugszom. Azt hiszem az egyik nyelv, amivel igazán kommunikálni tudok mások felé, az az együtt töltött idő. Történetesen az az idő, amit közösen töltünk játékkal, nem csak azért mert csapatépítésnek is jó, amíg kitalálunk egy közös taktikát, hanem mert sokkal könnyebb így feloldódni mások társaságában. Yenának ez másképp megy, ő már első körben is sokkal nyitottabb tud lenni mások felé és könnyebben barátkozik másokkal. Én azt sem feltétlenül tanultam még meg, hogy ki az, aki csak bizonyos dolgok miatt ki akar használni. Javier esetében viszont szó sem lehet ilyesmiről, mert egyébként sem én vagyok az, aki tudna neki segíteni, hanem a szüleim. Most mégis én ülök az irodájában és velem beszélget arról a bizonyos csapatépítőről.
- Abban, amiben jó vagyok, szeretek első lenni. - A vallomásom a szavaim súlyához képest egészen halkan bukott csak ki belőlem. Nem feltétlenül kérdezett még engem senki azzal kapcsolatban, hogy milyen is vagyok én. A szüleim alakították, hogy mások hogyan láttak engem, és az ő elvárásaik formáltak olyanra, amilyen most vagyok és amiről én magam is mesélhetek másoknak. Azt pedig, hogy mennyire vagyok értékes ember, gyakorlatilag a szüleim elismerésén keresztül mérhetem. - Szerintem ezt a játék után kicsit másképp fogod gondolni - nevetve jegyeztem meg a dolgot, habár még mindig féltem attól, hogy a nővérem hirtelen megjelenik itt és sírni kezd, amiért ilyeneket mondok róla. Ha egy dolog volt, amit a szokásosnál is nehezebben kezeltem, az a sírása volt. - Nem sűrűn gyakorol, múltkor én mutattam meg neki hogy egy konzolon mi micsoda. - Ebből pedig arra is következtetni mernék, hogy nem feltétlenül tudja milyen billentyűkombinációkkal érhet el legjobb eredményt egy-egy játékban. De nincs ezzel semmi gond, én meg a sminktermékeit nem tudnám sorra megnevezni. Szimplán csak más dolgok érdekelnek minket és másban vagyunk jók.
Igazából soha nem figyeltem még meg olyasmit magammal kapcsolatban, hogy milyen nemű emberekkel barátkozom könnyebben. A lányokkal is ugyanúgy képes voltam fenntartani egy beszélgetést és ha teljesen véletlenül az adott lány otthon volt a játékokban, legalább annyira élveztem ha arról beszélhetünk, mint a srácokkal. A nővéremmel is ugyanolyan könnyen megosztottam volna azokat a dolgokat, amiket most Javierrel, de azt hiszem abban biztos lehetek, hogy teljesen másfajta tanácsokat kapok egy férfitól, mint Yenától, aki csak védeni akar engem.
- De annak van értelme? - Teljesen őszintén bukott ki belőlem a kérdés. Mi például nem vagyunk abban a helyzetben, hogy izgulnunk kelljen a pénz miatt, még annak ellenére sem, hogy egyszer eljön az ideje annak, hogy nekem és Nanának magunkat kell fenntartanunk. - Engem nem igazán vonz annak a gondolata, hogy egész életemben valami olyat kell csinálnom, amit nem akarok és ami keserves munka csak. - Vagy akárki akármilyen munkát választ, mindig keserves lesz foglalkozni vele? Ezért növünk fel, hogy ilyenekre kényszerítsük magunkat? Az nem elég, hogy vannak csupán aprócskának tekinthető feladatok, amiket én is képes vagyok élvezni. Attól még ugyanolyan nehéz az egész.
- Egyébként az biztos, hogy dupla munka, de akkor én már hand-outokat adnék mindenkinek. - Az iskolában egyébként is elvárás volt, hogy ha kiselőadást tartottunk valamelyik tárgyból, akkor nekünk magunknak kellett rövid összefoglalót készíteni a többiek számára, amire egyébként kaptunk egy bizonyos értékelést, hogy tanulni is tudjunk belőle, plusz hogy ne csak összehányjuk mondjuk a wikipédiáról az egészet.
- Itt a cégnél - bólogatva adtam a választ, habár a fejem mozgása már akkor megindult, amikor Javier feltette a kérdését és ahhoz a részéhez ért, amivel én egyet akartam érteni. A pillantásom végig rajta maradt, amíg megosztotta a saját élményét. A szemem egyre inkább kikerekedett - még az eredetileg barackvirág szirom formájuk ellenére is. - Akkor jól sikerült a videóhívás is? - Számomra egészen nagy rejtély volt ez a kategória, tekintve, hogy nekem sokszor csak résztvevőként kell ott lennem és nem előadóként. Az a heti megbeszéléseken hárul rám, itt a cégnél, viszont tök más a kollégáimnak előadni valamit, mint teljesen idegeneknek, a neten keresztül.
- Gyerekkorom óta zenélek és tényleg nagyon szeretem. Gitáron még kicsit ügyetlen vagyok, de zongorával már más a helyzet. - Ezekre az eredményekre pedig kifejezetten büszke vagyok, ami nagy eséllyel az arcomon is meglátszott. Én magam is éreztem, hogy olyan terepre tévedtünk, ami nem csak hogy közös téma - a játékokon túl -, de egyszerre nagyon fontos is. Nekem azért, mert még előttem állt néhány nagyon fontos dönts, Javier számára pedig talán azért, mert neki már volt tapasztalata benne.
- Hmm... Értem. - Az ajkamat harapdálva pislogtam körbe, inkább a kezemet figyeltem, mint a velem szemben ülő férfi arckifejezését. Az már eredmény, hogy sikerült felhoznom a témát és őszintén tudtam beszélni róla, de bőven lesz még mit átgondolnom otthon.
- Gondolom... - grimaszolva bólogattam. Az mindig is egyértelmű volt, hogy nem akarok alább adni annál a tudásnál, amit megszerezhetek és amiért a szüleim fizetnek, hogy megszerezzek... De bizonyos kapacitásbeli - legfőképp azonban kedvbeli - problémáim azért elkezdtek akadni az utóbbi időben. - Nem is igazán a nyelvtanulással van bajom, mert a japánt, vagy a kínait például szívesebben tanulnám. Azok a koreai miatt amúgy is könnyebbnek tűnnek. Kivéve, amikor összekeverem a kettőt... - Ami profik számára biztosan lehetetlenség, de én még csak egy tizenéves fiú vagyok, aki tanulási fázisban van. Bizonyos dolgokban a szüleim mégis azt várták tőlem, hogy képes legyek olyan vezető lenni, mint ők maguk sok évnyi tapasztalattal. - Néha úgy érzem, hogy kicsit túl sokat várnak tőlem. Nem tudok megoldani mindent, amit ők már igen. - Ezt nevezhetik imposztor szindrómának? Szerintem igen, mert tényleg nagyon is úgy érzem magam, mint aki nem arra a helyre való, ahová tették. Menekülni viszont egyszerűen nem merek.
- Köszönöm. - Finoman bólintottam, mintha csak ezzel a gesztussal is a megköszönéshez járulnék hozzá. - Én benne vagyok, jó lesz úgy. - Egyre magabiztosabb lettem azzal kapcsolatban, hogy Javierrel megoszthatom ezeket a gondolatokat, ezért nem hezitáltam, amikor felhozta a közös beszélgetés lehetőségét.
A határozatlanság csak akkor vet hullámokat a fejem fölött, amikor újabb dologról vallok neki. A válaszát hallgatva a pillantásom előbb ide-oda ugrál az asztal lapja és Javier arca között, végül mégis megállapodik és őt figyelem, a magyarázatát hallgatva. - Ezt értem. - Magam sem tudom miért hagyok szünetet, pontosan miért kezdem rögtön emésztgetni és elemezni a szavait. - Én csak félek, hogy nem leszek már olyan tehetséges évek múlva. - Nem mintha a tehetség csak úgy elmúlna. De ha nem ápolják, akkor nincs is hova fejleszteni, azt pedig nem akarom.
- Akkor szerinted nem olyan rossz dolog, ha nem tudom, hogy mit akarok még csinálni? - Ugyanakkor azt a kérdést is feltehettem volna, ha van-e értelme tanakodni azon, hogy maradjak-e az eredeti elképzelésnél, ha dilemmát okoz, hogy tényleg maradni akarok-e? Ha nem állok ki mellette már most száz százalékig, akkor mi lesz öt, tíz, vagy mondjuk huszonöt év múlva. Na és negyven évesen nem leszek már túl öreg ahhoz, hogy valami teljesen másba kezdjek? - Talán az a legrosszabb, hogy úgy érzem nincs választási lehetőségem. Apa meg anya ezt várják el tőlem és nincs is más opcióm, nem nézelődhetek máshol. - Ez a része egyáltalán nem volt túlzás. Nem tudom, hogy vajon a nővéremnél is ez volt-e a helyzet, amikor ő ment egyetemre, de engem kellemetlenül érintett a dolog.
- Egyébként mindjárt kész vagyok. Csinálok egy másolatot és elküldöm. - Sosem lehet tudni, mikor akar elromlani bármi, és a legutolsó, amire vágytam, hogy a hirtelen összerakott előadás most mégis eltűnjön, mert nem csak nekem, hanem Javiernek is kellemetlen lett volna.

1264 | ne nyírj ki  real talk - - Javier & Yebi 2122324058 | öltözék


I don't have courage, I'm sorry
Laugh at me as much as you like Everybody knows, I have one thing to tell you Listen to my heart, I get nervous in front of you Close your eyes, what shall we do? - - - - - - - - - - - - -
mind álarcot viselünk
Min Ye Bin
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
real talk - - Javier & Yebi C05e4788ba7aafda2547a6f70dfc1046be970663
real talk - - Javier & Yebi JYiWWKd
★ kor ★ :
22
★ elõtörténet ★ :
Everyday that's given to me
gonna be my
best part
★ családi állapot ★ :
real talk - - Javier & Yebi SHJJMGU
it's love even without a word
You can tell from my eyes
★ lakhely ★ :
- Lincoln Square / Manhattan -
★ :
real talk - - Javier & Yebi CIJE5vF
★ idézet ★ :

New beginning are always exciting like I can overcome everything
★ foglalkozás ★ :
- NYU student / trainee -
★ play by ★ :
- Kim Seungmin -
★ hozzászólások száma ★ :
88
★ :
real talk - - Javier & Yebi CLZPYxm
TémanyitásRe: real talk - - Javier & Yebi
real talk - - Javier & Yebi Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
real talk - - Javier & Yebi
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Let's Talk Real - Carmelia & Callum
» Rosalie & Cassidy ~ talk that talk
» still with you | Yebi & Natie
» So now who is the real surprise? - Mi Rae & Dae-Hyun
» Yebi & Henry

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: