New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Theodore Chambers
tollából
Ma 15:23-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 14:38-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 14:10-kor
Sebastian Nolan
tollából
Ma 14:09-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 13:11-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 13:08-kor
Braylen Yang
tollából
Ma 12:36-kor
Ryker Van Doren
tollából
Ma 12:35-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer]
TémanyitásI’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer]
I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer] EmptySzer. Jún. 24 2020, 22:44


Mark & Jenn

2020. fogalmamsincs


- Nem hiszem el, hogy már megint elkésel! – próbálok nem látványosan jelenetet rendezni Johanna iskolájának folyosóján, de úgy érzem, bármelyik pillanatban gutaütést kapok. Képtelen vagyok uralkodni magamnak, észre sem veszem, miként ütöm meg a mérsékeltnek éppen nevezhető hangerőt. - Külön a titkárnődnek is jeleztem, hogy írja be a mai napra a naptárodba azt a rohadt időpontot! Tudtommal a telefonod is szinkronizálva van a levelezőrendszereddel, és hacsak nem a seggedbe feldugva hordod magaddal, látnod kellene az emlékeztetőt! –
Éppen vennék egy újabb levegőt, mire látom, hogy kinyílik a mosdó ajtaja, és kidülledő szemekkel méreget a takarítónő, mintha legalábbis egy elmeháborodottat látna. Kényszeredett mosolyt erőltetek magamra, és intek neki a kezemmel, mire egyszerűen hátat fordít nekem, és kihúzza a takarítóskocsiját, amivel tovább halad a folyosón.
- Markus Grant Schneider! Ajánlom, hogy visszahallgasd ezt az üzenetet, amit már megint a hangpostádra kell felmondjak, és záros határidőn belül idetolod a segged, különben nem állok jót magamért! – mindezt már sziszegve mondom, elkerülve az újabb értetlen tekinteteket, majd dühösen kinyomom a telefonom. Beszívom a levegőt, és lassan kifújom, jobb kezemmel pedig hátra simítom a hajam a vállam mögé, közvetlen azután, hogy megigazítom a blúzom vállát, és a szoknyámat is lesöpröm. Utóbbi már inkább volt kényszeres, mint szükséges.
- Minden rendben? - pillant fel a jegyzeteiből Liam, mikor belépek a tanterembe.
- Persze, miért ne lenne? – vonom meg a vállam, miközben átsétálok a tantermen. Az ablakokat célzom meg, melyen keresztül tökéletes rálátásom van a főútra, így láthatom azt is, ha Mark végre felbukkan. Letáborozok az egyik előtt, s karjaim összefogva magma előtt, bámulok ki látszólag céltalanul. Nem szólok semmit, a csend pedig zavaróan süpped kettősünkre; rám és Johanna osztályfőnökére. Botorság volt azt gondolnom, hogy nem less kellemetlen ez a találkozás a történtek fényében. Legutóbb, mikor találkoztunk, pontot tettem a kapcsolatunk végére, amit Ő tiszteletben is tartott. Legalábbis ezt a következtetést vontam le abból, hogy egyáltalán nem keresett, és természetesen én is így tettem. A mostani alkalom azonban más volt, hiszen Johanna pályaválasztási lehetőségeiről, és jegyeinek alakulásáról kellett beszélnünk, egy fogadóóra keretein belül, ahol mindkét szülő hivatalos volt.
Olyannyira elmerülök a saját gondolataimban, hogy elkerüli a figyelmem a hátralökött szék karcos hangja, és az egyre közeledő léptek. Összerezzenek, mikor a kezek érintését megérzem a vállamon.
- Nézhetünk egy másik időpontot, ami alkalmasabb lenne neked és a férjednek. - mondta halkan, minek hallatán csak legyintettem egyet. Még mindig nem söpörtem le a kezeit magamról, pedig így kellett volna tennem.
- Köszönöm, de igazán nincs rá szükség. Mark bármelyik pillanatban megérkezhet. – hárítottam, és gondolatban megannyi átkot szórtam a gyerekeim apjára.
- Nekem nem úgy tűnt az iménti kifakadásodból, hogy erre sok esély lenne. -
- Szó sincs kifakadásról.. – kezdek bele az újabb hárításra, de elakadok, mikor megérzem a vállamról a kezemre csúszó kezeket, melyek finom erőszakkal fordítottak a férfivel szembe.
- Szinte biztos vagyok benne, hogy a szomszédépületben is hallották a szidalmaidat. -
- Ez, amit csinálsz, nem éppen nevezhető professzionális viselkedésnek az egyik diákod anyjával szemben. – szegem fel az állam, figyelmen kívül hagyva a megjegyzését. Szavaim hallatán elneveti magát, mire én döbbenten meredek Rá. - Szeretnéd megosztani velem azt, hogy mi olyan vicces, amin ilyen jót kacarászol? –
Biztos ez az én szerencsém, hogy egyre gyakrabban érzek késztetést arra, hogy felképeljek valakit, s jelen esetben nem a férjemet, hanem a lányom osztályfőnökét, akivel nem mellesleg volt egy pár hónapig tartó viszonyom is. Titokban, természetesen.
- A legutóbb nem panaszkodtál a professzionalitásomra, amikor az ágyban.. -
- Egek, fejezd  már be! – csattanok fel idegesen. - Ezt már megbeszéltük. –
- Te beszélted meg magaddal Jennifer, és nem vártad meg a válaszom. Egyszerűen duzzogva távoztál, és faképnél hagytál engem. Nekem lenne okom sértettnek lenni, nem pedig fordítva. - már éppen visszavágnék, amikor egyszerűen csak közelebb hajol hozzám, és megcsókol. Ez lenne az a pont, amikor elhátrálok, és felpofozom. Nem teszem meg, és ennek nincs is különösebb oka, mint az, hogy tagadhatatlanul jól esik, amit tesz, és én is viszonzom. Nem tudom, hogy percek vagy csupán másodpercek telnek el, mikor a tanterem ajtajának hangja üti meg a fülem, s olyan hirtelenséggel hátrálok ki az ölelésből, hogy kishíján elvesztem az egyensúlyom. A párkányban megkapaszkodva, igazgatom meg magam sietően, kapom a fejem az éppen megérkező férjem irányába.
- Késtél! – vetem oda, mintha az imént mi sem történt volna, és indulok el a tanári asztal előtt elhelyezett székekhez, és az egyikre levetem magam. - Mire vársz még? Írásos meghívóra? –
Bökök a mellettem lévő székre, s igyekszem nem tudomást venni arról, hogy rákvörös az arcom.
- Örülök, hogy eltudott jönni Mr. Schneider. - köszörüli meg a torkát Liam, és az asztala mögé ül. A cipőm orrát fixírozom hosszan, mintha valami roppant érdekes dolgot tanulmányoznék, mert egyszerűen képtelen vagyok felnézni a lányom osztályfőnökére. - Szeretném átbeszélni Önökkel Johanna eddigi teljesítményét, illetve kiértékelésre került a központi felvételivizsga is, amit próbaképp írtak meg a diákjaink. - kezd bele, és még hosszasan folytatja, mikor végre összeszorított ajkakkal felpillantok, és nem látok az arcán… semmit. A legkisebb zavart sem, amiért a férjem ránk nyitott, amikor éppen megcsókolt. Hát ez valami.. elképesztő!



My innocence is wearing thin
But my heart is growing strong
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer]
I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer] EmptyVas. Júl. 05 2020, 23:13



Jenn & Mark
I never thought that she could have a cold, cold heart

A telefonom újra megrezzen a zsebemben, én pedig kissé oldalra fordulok a hosszú tárgyalóasztalhoz tolt bőr székben, hogy ne túl látványosan csúsztassam ki a zsebemből. Nem lep meg, hogy csak egy újabb hangposta üzenet Jennifertől. Megint. Ezután az órára pillantok, ami szerint a meetingnek már egy órája vége kellett volna legyen. Az igazgatótanács kétheti ülései nem szoktak újdonságokat magukba foglalni, leszámítva a szokásos éves döntést, miszerint új üzlettársat avatunk. Nem nagyot, természetesen; nem olyat, mint én vagy Tom, akiknek a neve a cég nevében is ott van. De mutatni kell, hogy segítjük és támogatjuk az előrelépést. Vagy valami hasonló.
Az igazgatótanács viszont nem csak a Hall & Schneider ügyvédi irodáról dönt; Hallék családjának számtalan más cége is van, amik a HWI, a Hall World Industries alatt fésülődnek egybe. Csak azért nem beszélhetünk milliárdos vagyonról esetükben, mert lényegében kisebbségi részvényesei a saját cégüknek az apjuk egy régi, sikertelen befektetése végett. Az igazgatótanács két heti ülésein a New York-i érdekeltségek egyeztetnek egymással; az ügyvédi iroda mellett egy luxusszálloda, ingatlaniroda és egy étteremlánc, ami főleg különböző kisebb, „autentikus” és grunge kajáldákból kreál Michelin-csillagos luxust.
Van valami hozzáfűznivalód a dologhoz, Mark?
Tom hangja ránt ki a híváslistám tanulmányozásából. Láthatóan zavarja, hogy nem rá figyelek, de már tíz perce szövegelt valami befektetési százalékról, amihez semmi közöm.
Nem különösebben.
Valahová eltűnt az a pénz a számláról – tárja szét a karjait. Először nem értem, milyen számla, aztán eszembe jut; az irodai külön költségeknek szánt számla, ahonnét Tom pénzügyi asszisztense szerint hiányzik úgy ötvenezer dollár.
Talán az öcséd vette ki – vonom meg a vállam, mire ő ha lehet, még mogorvábban mered rám a szemüvege mögül. Nem tudom, mit akar, mit mondjak. Pontosabban tudom, de nyilván nem fogom azt mondani, hogy van közöm hozzá, vagy tudok róla valamit, ha egyszer nem így van. Tényleg nem tudom, hová tűnt az a pénz, de tekintve, hogy milliós tételekről beszélünk, ahonnét naponta van ki- és bemenő forgalom, ez lehet számolási hiba is. Vagy tényleg Tom öccse, aki ugyan hivatalosan az igazgatótanács tagja, de soha nem jelenik meg sehol. Amolyan fekete bárány; már bőven harminc felett járt, de soha nem volt barátnője két hónapnál tovább, és meg se tudom számolni, hányszor kellett már kihoznom a fogdából, mert részegen vezetett, vagy mert egy park padján szívott fel kokaint egy egyébként megkérdőjelezhetően nagykorú lány hasáról.
Talán – mondja végül, és nagy nehezen elfordul. Tudom, hogy nem örült, mikor az egész Connor-dolog kiderült, de valahogy mióta elsimítódott az ügy, mintha még jobban neheztelne. Nem tudom, azért, mert a háttérben olyasféle nyomás nehezedett rá, amit velem nem osztott meg, vagy egyszerűen frusztrált időszaka volt, amit rajtam tudott a legkönnyebben kitölteni. És mivel a dolgomban nem akadályozott, nem is kérdeztem.
A találkozó végül négykor ért véget. Tudtam, hogy ez mit jelent majd; még egy alapos fejmosást Jennifertől. Megfordul a fejemben, hogy meg se jelenjek; nem ez lenne az első, és most tényleg szándékomban volt elmenni, csak közbe szólt a munka. Mégsem sétálhatok ki egy igazgatótanácsi megbeszélés közepéről azért, mert a lányom középiskolás tanára beszélni szeretne velünk a jegyeiről. Nevetséges lenne.
A gond viszont épp ez: hogy szándékomban volt elmenni. Connor hirtelen megjelenését és az általa okozott botrányt elsimítani nem volt könnyű, és nem volt rövid távú feladat. Nem volt elég az, hogy a cikkeket bevonattuk, hogy a saját sztorinkat jelentettük meg, hogy kiadtuk a sajtónyilatkozatokat és megtettük a lépéseket – közös képek, Ophelia interjúi a filmek kapcsán, ahol hangsúlyozza, milyen harmonikus a (plátói) kapcsolatunk, az Instagrammos gondosan megkomponált posztok –, ennél több kellett. Hirtelen minden területen úgy mutatni, mintha az lenne a legfontosabb.
Tudom, hogy Jennifer egyedül is meg tudna birkózni a tanárral való találkozással, elvégre eddig is megtette. De ott kellett lennem. Úgyhogy kihasználtam a polgármesteri hivatal által a nevemre kiállított különleges parkolási engedélyt, és nem próbáltam meg helyet keresgélni; az X-szel jelölt, nyilván alapvetően lezárt helyre állok meg az Audimmal az iskola előtt.
Jártam már a téglaépületben, bár mégis meg kell kérdeznem a portán, hogy merre kell mennem, ha azt a termet keresem. Nem meglepő módon ilyen későn már szinte senki sem tartózkodott az épületben; az egyik ablakos folyosón végighaladva láttam, hogy a sportpályán hátul valamelyik csapat edz, talán futók lehettek, az épületen belül pedig minden bizonnyal a zenekar próbált. Ezen túl viszont szinte csakis a saját lépteim visszhangját hallottam, ami, közeledve a teremhez, gyanúra kellett volna okot adjon. Jennifer soha, senkivel nem tudott nyugodtan és csendben beszélni, mindegy, hogy épp jó hangulatban volt-e. Mindig is a hangerejével akarta kompenzálni a magasságát.
Általában büszke vagyok a gyors helyzetfelismerésemre és a levont következtetésekre, amik a hirtelenségük ellenére be szoktak válni. A benyitás után viszont a szokásoshoz képest rendkívül lassan értelmezi csak az agyam, amit a szemem lát: Jennifert, amint épp Johanna osztályfőnökével csókolózik, mint egy tinédzser a lelátók alatt Home Comingkor, és pont úgy is rebbennek szét, amikor észrevesznek.
Nagy elánnal nyitottam az ajtót, úgyhogy szinte megtorpanok a nyílásban. Szerencsére Jennifer, mint mindig, most is rám hörren, hogy mozgásba lendítsen. Bár jelenleg inkább csak a szemöldököm mozdul felfelé hitetlenségemben. – Tényleg? És mégis miről maradtam le?
A műsor elejéről, alighanem.
Lassan csukom be magam mögött az ajtót, enyhén hunyorogva mérve fel a párost. Jennifer ugyan mérges, és próbálja igazgatni magát, de ő is tudja, hogy lebukott. A tanár ugyanakkor… Hirtelen el is felejtem, mi a neve, rá kell néznem a névtáblára az asztalán.
Igen, nos… Azt hiszem, először inkább szeretnék beszélni a feleségemmel, ha nem bánja, Mr. Whiteman – fordulok felé, mikor Johanna tanulmányi eredményeiről szeretne beszélni. Mintha az előbb nem történt volna semmi. Félreértés ne essék, nem azért vagyok mérges, amit láttam; azért, amit az előző tíz évben hallottam.
Az esetek többségében hagyni szoktam, hogy úgy alakuljanak a dolgok, ahogy Jennifer akarja, mert így okozza a legkevesebb fejfájást. Most viszont nem vagyok hajlandó úgy tenni, mint aki nem látott semmit. Már éppen lépnék az ajtóhoz, amikor Whiteman megelőz.
Elhozom a vizsgalapot az irodámból – lép el mellettem. Ahonnan én nézem, nem látszik jól, mikor visszanéz, Jenniferre néz-e, vagy az asztalára, de Ő alighanem jól látta. Azután fordulok meg a tengelyem körül megint és tárom szét a karjaim, hogy egyedül maradtunk.
Szóval mi volt a terv? Hogy egy szót sem ejtünk erről az egészről? – kérdezem aztán, viszonylag nyugodt hangon. Aztán felnevetek, az égre – plafonra – pillantva, és hitetlen vigyorral folytatom. – A pasas két perc múlva visszajön, ha jól gondolom, de addig, ha te is egyetértesz, elmagyarázhatnád, hogy ez hogy illik az egész „azt gondoltam, hogy majd észhez térsz és  megint együtt leszünk” dologba. És hogy Johanna vajon ezért kap-e jobb jegyeket mostanában.
lassan, de lesz jobb  I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer] 1159569709  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer]
I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer] EmptyKedd Júl. 14 2020, 00:11


Mark & Jenn

2020. fogalmamsincs


A hosszúévek alatt nem egyszer volt arra példa, hogy - bármilyen meglepő - nem nyilvánosan rendeztem jelenetet, viszont sokatmondóan szűrtem a fogaim közötte a következő mondatot ; majd otthon megbeszéljük. Eme kegyben legfőképpen közvetlen környezetem részesülhetett, mint a minden lében kanál anyám, vagy a tudálékos nővérem, esetleg az öntudatukra ébredt lányaim, és természetesen a férjem. Nem tagadom, kétélű fegyver ez, mert nem csak akkor alkalmazható kiválóan, amikor a másik fél számomra nemtetszőt tesz, hanem akkor is, ha én kerülök kínos, magyarázatra szoruló helyzetbe. Ez a helyzet pedig határozottan az. Viszont érvényét vesztette azzal, amikor Mark elköltözött tőlünk, így marad a másik módszer; úgy teszek, mintha mi sem történt volna, és igyekszem ebből nem kizökkenni. Ezért is hívom fel Mark figyelmét a pontatlanságára, amit valamiért kissé mintha zokon venne. A kérdést viszont költőinek titulálom, és nem reagálok rá, ahogyan a vizslató szemeket is figyelmen kívül hagyom, egyszerűen csak elfoglalom a helyem a széken. Mondhatnám, hogy rezzenéstelen arccal nézem végig a jelenetet, amint Mark elküldi Liamet, de képtelen vagyok rá. Látványosan forgatva a szemeim, fordulok a férjem felé, aki nyilvános helyen a feleségének hívott. Lenyűgöző is lehetne, de nem az.
- Igen, ez volt a terv. Most pedig leülnél végre, és lezavarhatnánk ezt az egészet? - a nevetést hallva furcsállva nézek a férfira, bár még mindig nem mutatom semmi jelét annak, hogy beszélni akarnék. Csak ülök egyhelyben, keresztbe tett lábakkal, ujjaim a térdemen összekulcsolva nézek előre. Magam részéről lezárnám a témát, de a férfi ismét megszólal, nem engedve a témát, én pedig kénytelen vagyok megtörni szoborszerű, merev testtartásom, hogy felé forduljak. - Te azt gondolod, hogy a lányunk jobb osztályzatáért képes lennék lefeküdni a tanárával? - .
Körbe nézek, és az első amit kiszúrok, az egy stresszlabda a tanári asztalon. Felemelkedve a székről, értre nyúlok, hogy aztán Markhoz vágjam.
- Szerintem összekeversz azzal, aki nem félti a térdeit bepiszkolni egy jobb filmbéli szerepért. - a táskám a székre lökve, immáron állva teszek pár lépést Mark felé, miközben egyre jobban emelem fel a hangom. - Johanna jegyei a saját érdemei! Az pedig, amit láttál, valójában nem jelent semmit, mert már egy ideje vége van, szóval nincs miről magyarázatot adnom Neked. -
Kissé elragadtattam magam, így beszívom a levegőt, és lassan, fokozatosan kifújom a levegőt, azzal a nyomorult technikával amit abban a méregdrága jógastúdióban mutattak. Már akkor is azt gondoltam, teljesen nevetséges az egész, és most bebizonyosodott, hogy semmit nem ér.
- Ugyan Mark! Ne tegyél úgy, mintha egyetlen pillanatig is mérlegelted volna azt, amit akkor az autóban mondtam. Nyilvánvalóan ilyesmi megsem fordult a fejedben. Akkor most miért pörögsz rajta? - forgatom meg ismét a szemeim, miközben karjaim összefonom a mellkasom előtt. - Mit akarsz tudni? Hogy viszonyom volt Johanna osztályfőnökével? Igen, de már lezártuk! Minek gondolsz engem, valami kőszobornak? Azt hiszed, hogy amíg Te felpróbálod a félvilágot, és szétszórod a magvaid, én egy érzéketlen kőszikla vagyok? -
Tény, hogy nem akartam erről beszélni, de jobb röviden letudni a beismerés részét, főleg ha a az, akivel szemben állsz, nem csak egy olyan személy az életedből, aki nagyon is jól ismer, hanem ráadásul még ügyvéd is.
- Most pedig leszel szíves leülni feled a székre, hogy legalább egy óra erejéig úgy tegyünk, mint két, normális, együttműködő szülő, aki a lánya miatt van itt? - láthatóan nem kívánok jobban belemenni a témába, és inkább a lezárás felé tereli a figyelmet. - Tegyünk úgy, mintha ez az.. egész, meg sem történt volna. Biztos nem fog nehezedre esni, elvégre azt is sikerült eltitkolnod előttem és a lányok előtt is, hogy van egy fiad. -



My innocence is wearing thin
But my heart is growing strong
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer]
I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer] EmptySzer. Júl. 22 2020, 19:41



Jenn & Mark
I never thought that she could have a cold, cold heart

Jennifernek mindig is különleges képessége volt arra, hogy kihozzon a sodromból, annak ellenére, hogy alapvetően elég nyugodt ember vagyok. Én ezt nemes egyszerűséggel úgy hívom: a személyisége. Egy darabig mindent eltűrtem tőle, a nyaggatását, a sipítozását, a szapulását, azt, hogy újra meg újra elmondta ugyanazt, hogy lényegében mindenért engem hibáztatott (bár ezt annyira nem vettem magamra, igazából mindenkivel ezt csinálta), mert ha beleállsz vele egy vitába, azt nem nyerheted meg. Olyan, mint egy pitbull, harap és nem ereszt, akkor sem, ha az élete múlna rajta. Előbb fogsz ráunni Te a témára, mint Ő, úgyhogy általában egyszerűbb minél hamarabb abbahagyni. Vannak viszont helyzetek, amikor a múltbéli tapasztalatokból gyűjtött logikus következtetésemet elnyomja valami más, mondjuk a saját indulataim. Nem sok dolog végett tudok igazából zabos lenni; de ez most határozottan olyan helyzet.
Ez most nem az a helyzet, ahol megmondhatod nekem, hogy mit csináljak, Jennifer – csóválom meg lassan a fejemet. Szinte érzem az adrenalinnal teli vér száguldását az ereimben. Jennifer olyan típusú nő, akinek eléggé tág a morális mezeje, ami mellett igazából csak a büszkesége nem engedi elfogadtatni vele a kapcsolatunk végének tényét. Ettől függetlenül viszont vannak dolgok, amiket nem néznék ki belőle. Hogy feltöri-e néha a lányok Facebookját, vagy beletúr-e a cuccaik közé, mikor nem figyelnek? Persze. Hogy ezek után patáliát csap-e abból, ha talál valamit? Minden bizonnyal. De hogy saját magát köpné szembe, és mondjuk míg Johannát a drogfogyasztás veszélyeiről oktatná, addig ő a fürdőben elszívna egy spanglit, na azt nem.
Azt, hogy a középiskolás lányunk osztályfőnökével áll neki csókolózni egy tanár-szülő megbeszélés közepén, azt sem.
Nem tudom, Jennifer – a testsúlyom egyik felemről a másikra teszem, és összefűzöm a karjaim a mellkasom előtt. Határozottan elutasítóan. – Tíz éve nem élünk együtt, úgyhogy sokat változhattál. Azt se néztem volna ki belőled, hogy ráveted magad a lányunk tanárára.
Ugyan nem tudom, mire célzott, de a labda valószínűleg a vállamat találta volna el, ha előtte nem kapom el, alig pár centire magamtól. Mondhatnám, hogy reflex volt, de inkább szerencse. A baseball nem az én sportom. A szavak szövése úgy, hogy akár hat-hét különböző igazságot is fel tudjak vázolni egy egyszerű tárgyról, annál inkább, de úgy tűnik, hogy nem csak én szeretek hasonló eszközökkel élni. Valahol mindig is tudtam, hogy az egyértelmű ellentmondások ellenére mégis hasonlítunk egymásra Jenniferrel itt-ott. Azt nem gondoltam volna, hogy pont ebben. – Tényleg? Vége? „Szerinted mit fognak ehhez szólni Johanna iskolájában? Milyen szerepet szánsz nekem, a megcsalt, átvert feleség, akinek csendben kell tűrnie?” Nem ismerősek valahonnan ezek a mondatok? – Mindig is idegesítette, mikor túlzottan affektáló és magas hangon, a saját szavai, stílusa kifigurázásával gúnyolódtam rajta. Általában nem volt mögötte malíciózus töltet, most viszont ezt nem tudom elmondani róla (és a nem túl jól burkolt megjegyzésére sem, Opheliát illetően). Elvégre, itt épp ő bukott le, nem csak azzal, hogy a lánya osztályfőnökének torkát simogatta a nyelvével, hanem azzal is, hogy ehhez képest mégis volt képe eljátszani az ártatlan, megcsalt feleséget, aki csak rendbe akarja hozni a házasságunkat.
Meg a nagy faszt.
Lehet, hogy tényleg nem az üzleti szakodat kéne befejezned, hanem átsorolni inkább drámára, mert üres monológokat tartani, azt nagyon tudsz, meg szerepet játszani, csak mindenki másnak tilos, ugye? – Nem felejtettem el, hogy miket vágott a fejemhez a kocsiban. És igazából a helyzet sem lep meg; a pontos tények persze igen, ilyen körülményekre senki se számít, de ez beleillik a sormintába. Túlzottan barátságos hangnemben váltunk el legutóbb, az ilyesféle találkozásokat mindig mélypont követi, ami felszítja a haragot kettőnk között. Már évtizedek óta így megy, miért változott volna most? – És mi van azzal, hogy reménykedtél, hogy megint megtaláljuk a másikban a szeretet, meg a többi? Az is csak füst és tükör volt?
Nem mintha én komolyan vettem volna, amit mondott, ez igaz, de eddig sem én voltam, aki ragaszkodott a házasságunkhoz, hanem Ő. – Ezt most nem kérdezted komolyan, ugye? Nem kérdezted meg Te, Tőlem, hogy miért pörgök bármin. – Ő, aki szó szerint húsz évvel ezelőtti dolgokat emleget fel néha, aki képes napokon át óránként háromszor hívni, ha épp bekattan valami dilije, aki képtelen változtatni a szokásain, akkor sem, ha a lányokkal való kapcsolata kerül miatta veszélybe, mert túlzottan bele akar szólni a dolgaikba. Azért ezt az iróniát még neki is éreznie kéne.
A legkevésbé sem érdekel, hogy hány férfival fekszel össze, Jennifer, de az igen, ha az egyik épp a lányunk osztályfőnöke! – Közelebb lépek hozzá, ami lehet, hogy hiba. Minél közelebb vagyok, annál egyértelműbb, mennyivel kisebb nálam, és annál mérgesebb lesz. – Aztán képes vagy évekig engem csesztetni azért, mert olyanokkal kezdek, akiknek a leghalványabb közük sincs a családunkhoz. De egy tanár, Jennifer? Hol hagytad az eszed? – Nem tagadom, néha jól esik vitatkozni. Vagyis, azt mindig, de hogy ennyire dühből fakadóan tegyem, azt csak ritkán engedem meg magamnak. Látom, hogy hárítani próbál, lezárni a témát, gondolom arra számítva, hogy Whiteman bármikor visszajöhet, de a legkevésbé sem érdekel, hogy úgy akarja feltűntetni, mintha mi sem történt volna. Én is nagyon szépen kértem ilyenekre, ennek ellenére ha bekattan, az irodámhoz jön patáliát csapni. – Nem érzed úgy, hogy Opheliának ennek az egészhet kurvára nincs semmi köze? Hogy ezt itt és most Te basztad el, és fele annyira sem vagyok idióta, mint hogy egyszerűen csak úgy… Elengedjem? – A kezemmel gesztikulálom le a folyamatot, mintha eltűnne valami a semmibe.
Bármikor kész vagyok vitába szállni. Ha viszont még igazam is van, az szinte már mámorító érzés, mintha egyszerre szívnál és rúgnál be. Az atyaúristen se vesz rá, hogy ne kapaszkodjak ebbe az érzésbe. – Ha vége lett volna, akkor most nem lennénk ebben a helyzetben. Gondolhatsz engem akármilyen szégyentelek ördögfajzatnak is, de legalább egy iskolában nem próbálkozom be senkinél. Azt gondoltad, hogy ez majd amolyan belsős poén lesz köztetek, azért ragaszkodtál hozzá, hogy ide jöjjek? – Nem akarok leülni, de az asztalnak se akarok támaszkodni. Akaratlanul is eszembe jut, hogy mi van, ha ebben az állítólagosan lezárt kapcsoaltba azért még belefért nekidőlve egy numerájuk. Nem azért haragszom Jenniferre, mert lefeküdt valaki mással, hanem kivel és hol. – Eszedbe jutott, hogy mi van, ha Johanna azért utál téged ennyire, mert rájött? Ha én elkaptalak, ő is elkaphatott valamikor. Ez nem jutott eszedbe? – Fogalmam sincs, megtörtént-e, de igazából el tudnám hinni, hogy igen. – Vagy ha később jön rá?

lassan, de lesz jobb  I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer] 1159569709  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer]
I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer] EmptyKedd Júl. 28 2020, 17:30


Mark & Jenn

2020. fogalmamsincs


Édesanyám azt mondta, ha kevésbé lennék makacs, hangos és akaratos, akkor most nem ott tartanék, ahol. Nyilvánvalóan tudom, mit értett ez alatt; a Markkal való kapcsolatomat, aki mint férj, és mint apa, maga volt a főnyeremény, és vénségemre biztos nem találok majd más férfit magam mellé. Igen, ezt a saját anyám mondta nekem, aki inkább fogja a férjem pártját, mint az enyémet. Ráadásként mér öregnek is titulált, ami még sokkal jobban felháborított, mint a Markról alkotott illúziója. Mindig is szerette a vejét, és amikor tudomására jutott, hogy hiába költöztem Mark után, egyedül maradtam a lányokkal, hetekig csak sírt, és gyászolt. Persze nem engem, vagy a gyerekeket siratta, hanem az imádott vejét. Sok hibámat a fejemre olvasta, azt viszont sosem kérdezte meg, miért nem tettük hivatalossá a válásunkat. Pedig mindenki más megtette ezt a családból, és a környezetünkből. Ő azonban nem szólt semmit sem.
- Nem vetettem rá magam! - vakkantom oda, és bár rettentően dühös vagyok, de ezért a kialakult szituációért főleg magamat hibáztatom. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne éreznék szintén égető haragot Markkal szemben, csak ezúttal nem teljesgőzzel esek neki a másiknak. Érezhetően kissé meginogtam, ami némi bizonytalansághoz is vezet, az pedig egyenesút az önérzetem mardosásához. Eme törékeny lelkiéllapot ismertető jegyei; belső ajkam rágása, lesütött szemek, három mondatnál rövidebb reakciók kipréselése magamból, és a kellő távolság megőrzése a vitapartneremről, ahelyett, hogy az arcába másznék. Az emberiség kilencvenszázaléka képtelen belőlem előhozni ezt az oldalamat, de Mark és az anyám mesterien ért hozzá, hogy a pokol ötödik bugyrában érezzem magam. - Hagyd ezt abba! -
Sápadok el, amikor egyszeriben engem kezd el utánozni, és szinte sipítva utasítom rá, hogy állíjon le a kis magánszámával, mert ellenkezőesetben nem állok jót magamért! Apró kezeim ökölbe szorulnak, s orrlyukaim duplájára tágulnak.
- Sosem érdekelt, mit gondolnak Rólad az emberek, ha a házasságunkról volt szó, és ne add elő nekem, hogy most pontosan ez foglalkoztat! - legszívesebben mást is hozzávágnék, de az előző támadásom sem aratott sikert. - Tőled sem áll távol a színjáték Mark, mert az üres, semmit mondó monológok és ígéretet mesterségét Tőled tanultam! Kiváló mesterem voltál, így ez a Te érdemed! -
Álljon csak meg a menet! Hogy van mersze engem beállítani hazugnak, amikor kettőnk közül pontosan Ő az, aki nem csak a mindennapokban, de még a munkája során is ezt teszi, és ebből él! Ehhez azért már mégis csak pofa kell!
- Bazdmeg Mark. - fonom össze a karjaim magam előtt, és fordulok el egy pillanatra, hogy az osztályterem falára kiakasztott, számomra teljesen érdektelen világtérképre meredjek pár pillanatig.
- Komolyan gondoltam, és gondolom most is. Az életem része vagy már lassan három évtizede, és annak ellenére, mennyi gyalázatos dolgot tettél velem, igenis kötődőm Hozzád. Ami nyilvánvalóan nem kölcsönös! Szóval ne merészeld nekem ezt felhánytorgatni, miközben nem is érdekel az egész! -
Számomra igenis becstelen tett volt a részéről, hogy elhagyott engem és a lányainkat, hogy élje a gondtalan kis életét, miközben új váltogatta a nőket, mint más a fehérneműjét. Sosem feledem el azt sem, amikor mindhárom lány egyszerre kapta egy a hányós hasmenéses vírust, és amíg én egész éjszaka a balesetes ágyneműket mostam, és tízpercenként cseréltem a borogatást a lányokon, nulla perc alvás mellett, Ő Las Vegasban szórakozott valamelyik ügyfelével, egy sikeres pert követően!
- Te csak ne törj pálcát fölöttem Mark Schneider, mert rohadtul semmi jogod Hozzá! - fordulok felé, s mutatóujjam fenyegetően lengetem meg. - Én legalább diszkréten tettem azt, amit! Mert senki sem tud róla, és ez így is marad a jövőben is, mert nincs miről tudni. De Te…. TE mindig is a nagyvilág előtt parádéztál a lányod korabeli nőkkel! Oh, nincs köze a családunkhoz, az már igaz, helyette az egész világnak igen! -
Láthatóan Neki sem kell haragért menni a szomszédba, mert mostanra már bőven eljutottunk mindketten ahhoz a ponthoz, amikor már teljes beleéléssel acsarkodunk egymással, min két veszett állat. Nekem ez a legkevésbé sem ismeretlen állapot, de Markot a legutóbb sem sikerült erre a pontra taszítanom, pedig akkor nem egy elkapott csókkal indítottam, hanem egy pofonnal. Már csak a gondolatára is viszketni kezd a tenyerem.
- Nem, nem érzem úgy! Te csak ne mond meg nekem, hogy én mit hogyan érezzek! - csapok rá tenyérrel az asztalra. - Mindenhez köze van annak a nőnek, mert egyenesen belesétált az életünkbe, a családunkba! És ha valaki elbaszott valamit, az Te voltál, amikor megdugtad a városi tanács elnökének a kicsike szent, hollywoodi babérokra törő kislányát! A legjobbat pedig elfejtettem, lett egy közös gyereketek is! Hurrá! -
Ütöm össze a tenyereim, mímelt elismeréssel adózva ennek a teljesítménynek, és az egész előadásból egyedül a gúnyos él az, ami őszinte.
- Elbasztam volna? Igen, minden bizonnyal elbasztam, tessék! Kimondtam, és vállalom, tessék! De Te, drága férjem, még nálam is sokkal jobban elbasztad! - csak úgy ömlenek a trágár szavak a számból, és ez is jelzi, hogy elértük már azt a szintjét a beszélgetésnek, ahol tényleg nincs határ. - Johanna továbbtanulási lehetőségei miatt hívtalak ide, ezért akartam, hogy itt legyél, mert ez mindkettőnk számára fontos kellene, hogy legyen! De már megint késtél! Szimplán csak úgy gondoltam, ez egy újabb olyan eset, ahol Mark Schneider egyszerűen csak cserbenhagy. Kifakadtam, és Liam úgy gondolta, átlépheti a kettőnk közötti határt, fittyet hányva arra, hogy mi ezt már lezártuk. Kivételesen ez nem Rólad szólt! -
Nem fér a fejembe, hogyan juthat az eszébe egy ilyen gyerekes teóriával előállni! Nem vagyunk már tinédzserek, hogy ilyen eszközökhöz folyamodjak, arról nem is beszélve, hogy az már réges-régen világossá vált a számomra, hogy Mark a büdös életben nem lesz már rám féltékeny, és nem érdekelte az sem, hogy én évekig az voltam.
- Johanna nem tud semmit sem, és nem is fogja soha megtudni! - rázom meg a fejem, s ahogyan a legkisebb lányom kerül szóba, és a kettőnk közötti feszült kapcsolat, bizony összeszorul a szívem. Ha Joról volt szó, mindig nagyon bizonytalanná váltam. Az emberek sok dologtól félhetnek, különféle állatok, pókok, vagy bűnözőktől, a haláltól, a magasságtól vagy a bezártságtól. Én személy szerint attól, hogy a gyermekeim valami oknál fogva elfordulnak tőlem, és soha többé nem szólnak majd hozzám. Biztosan belehalnék. - Természetesen eszembe jutott! Ezért is vetettem végül az egésznek véget, mert nem tudtam tovább együtt élni ezzel a hazugsággal. Lehet meglepő információ lesz a számodra, de igenis van lelkiismeretem! -
Ellenben Vele, mert neki ugyan nem sok jutott.
Levegőt veszek, hogy egy újabb litániát kiadjak magamból, amikor az ajtón kopogás hallatszik, és nem sokkal azt követően nyit be Liam.
- Te mióta állsz ott, az ajtó mögött? - morgok oda ingerülten, mire Johanna osztályfőnökétől egy igen rosszalló pillantást kapok, éreztetve, hogy nem nézi el a részemről sem ezt a stílust.
- Nem szükséges hallgatóznom, az egész folyosó zeng a kettőtök diskurzusától. - lép beljebb, majd hatja be maga mögött az ajtót. - Úgy érzem, ildomos lenne, ha én is becsatlakoznék, és megbeszélnénk. Nem szeretném, ha a hátralévő időszakban feszültség lenne emiatt köztem, és Ön között, Mr. Schneider. -
Fordul a férfi Mark felé, én pedig szemforgatva dőlök neki az íróasztalnak.
- Már elmondtam Neki. - bökök a kezemmel a férjem felé, miközben Liamra nézek, aki ezeket hallva biccent egyet. - Azt is, hogy vége.-
- Értem. - bólint egyet. - Magam részéről is megtudom erősíteni azt, amit Jennifer mondott. Én szerettem volna, ha komolyabbá fordul a kettőnk viszonya, de az Ő kérésére valóban lezártuk. Megértem azt is, hogy ellenérzései vannak ezzel az egész szituációval kapcsolatban, mert kétségkívül vitatható morálisan mindaz, amit tettünk. De biztosíthatom, hogy ahogyan az elmúlt két évben, úgy ezekután sem lesz kihatással Johannára, és az Ő tanulmányaira ez az affér. –
Amikor kimondja - és ezzel elárulja -, meddig folyt közöttünk ez az egész, a kezeimbe temetem a fejem. Hogy miért nem tudja ez a férfi is pont most befogni?!


My innocence is wearing thin
But my heart is growing strong
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer]
I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer] EmptyVas. Aug. 16 2020, 18:55



Jenn & Mark
I never thought that she could have a cold, cold heart

Baszd meg, Mark. Ó, hát ez aztán zseniális, ez, ez igen, ez már beszólás a javából. Véletlenül sem hallottam már csak tőle, csak az elmúlt hetekben legalább százszor. Sőt, mikor még együtt voltunk, annyiszor vágta a fejemhez, hogy lassan a „jó éjt” szinonímája lett, mert ezek után rendszert sértődötten vonult be a szobába, engem kizárva onnan. Aztán meglepődik, ha a lányok ugyanezt a taktikát választva vonulnak be a saját zúgukba. Akkor szokott az ilyen pofonegyszerű profanitásokhoz nyúlni, ha kifogyott az észérvekből vagy a gúnyolódásból. Vagy mérges. Láthatjuk tehát, hogy elég sokszor.
Most viszont nem rajta van a sor, hogy dühöngjön, vélt vagy valós sérelmek okán. És az előzékenységem is csak eddig tart. – Gyalázatos dolgot? – A szemöldökeim meglepetten ugranak a homlokom közepére, miközben felnevetek. Legszívesebben körbefordulnék a tengelyem körül, csak hogy csináljak valamit, de ezt az érzést jó mélyre nyomom, és legfejebb az izmaim megfeszüléséből következtethető ki. Úgy érzem, hogy csinálnom kell valamit, bármit, mondani, de még inkább üvölteni. Nem szoktam kiakadni. Ha hülyének néznek, az viszont nagyon fel tud húzni. Az, hogy Jennifer mindeközben valahogy megpróbálja megmagyarázni nekem, hogy amit láttam, az nem is úgy volt, és amit meg gondolok, az amúgy sem ér, csak olaj a tűzre.
Az apám volt mindig ilyen. Mindent elvárt tőlünk, a jó jegyeket, a tanulást, az odafigyelést, a tiszteletet, a hallgatást, azt, hogy az ő részére beosztott házimunkát is elvégezzük („Nem azért van két fiam, hogy én nyírjam a füvet!”), de ő szinte mindig szembe ment ezekkel az elvárásokkal. Egyszer, mikor már középiskolás voltam, és még jóval makacsabb, összevitatkoztam vele ezen, egy-két ütés is ellendült mindkettőnk részéről. Utána két hétig nem otthon aludtam, és amint lehetett, az egyetem idejére kollégiumba költöztem.
Jennifertől viszont nem tudok szabadulni. Semmi bajom nem lett volna azzal, ha szépen elválunk, ahogy már tíz éve mondom, és kölcsönös távolságtartó tiszteletben békén hagyjuk a másikat. Ő ragaszkodott ehhez az egész „hazugsághoz”, ha már így írja le, ami hirtelen az én hazugságom lesz, az én áltatásom. Mint mindig, Jennifer csak áldozat, aki mindent megtesz a családért, és semmit nem kap cserébe.
Senki sem kényszerít rá, hogy közöd legyen hozzám – hozom fel újra azt, amit mindig, mikor megpróbál szidni. Nem ragaszkodom a rossz kapcsolatunkhoz; az hadd ne az én bajom legyen, ha ő igen. Felhoznám újfent azt is, hogy Ophelia volt az egyetlen, akivel különösebben nyilvánosság elé kerültem Connor miatt, vagy hogy a legtöbb nő, akihez egyáltalán bármi közöm van, bőven harminc feletti. De Jennifert nem érdeklik a tények; csak az ő sérelme.
Mint mindig.
Mert csak te mondhatod meg Nekem, hogy mit van jogom érezni és mit nem? – csattanok fel. Tipikus, annyira tipikus, és tényleg nem kellene már magamra vennem. Nincs értelme az egész veszekedésnek, ki kellene sétálnom innen, mert az ő józan eszére kevésbé lehet hatni, mint a Trump-szavazóékra. A gond csak az, hogy mindkettőnkben van valami ösztönös, mélyen húzódó erő, ami előbb törik el, minthogy meghajoljon.
Ha tovább maradunk egyedül, valószínűleg addig vitatkozunk még egymással, míg egyikünknek el nem megy a hangja. Bár mivel itt van a tábla, lehet, hogy arra írnánk. Vagy morse-kóddal.
Lehet, hogy Whiteman kissé félreérti azt a gyilkos pillantást, amit felé küldök, mikor belép. Nem féltékenységből szeretnék behúzni neki egyet; inkább azért, mert egyrészt ebbe a szituációba kényszerített, másrészt pedig azért, mert ennyire unprofesszionális. Sok dolgot a számlámra lehet írni, de sohasem kockáztatnám a munkám szakmaiságát; pedig az én gondomra nem is bíztak kiskorúakat. Persze azt gondol az egészbe, amit akar, de ha van egy kevés esze is, nem gondolja, hogy még bármi van köztünk.
Mégis, a tény, hogy már nem vagyunk egyedül, valahol segít összeszednem magamat ismét. Nagy levegőt veszek, a vonásaim pedig kisimulnak. Azt viszont továbbra is érzem, hogy ég a mellkasom és Jennifer legnagyobb bánatára nem szívrohamot jelez. – Feszültség? Ugyan. Lényegében rokonok vagyunk, nem? – vigyorodom el veszélyesen nyugodtan. Mi is a neve? Lyuksógor?
Nevetséges.
Az elmúlt két évben? – ismétlem meg, már-már túlzottan lassan. Két év. Nem egyszeri dolog volt; két éve jár össze a lánya osztályfőnökével. Két kibaszott éve; ami, mellesleg, majdnem egybevág azzal, mikor kezdett el különösen irritáló lenni a saját ügyeimet illetően. Természetesen lehet véletlen egybeesés is, de jelenleg semmit illetően nem szeretnék jóhiszemű lenni Jenniferrel szemben. A tekintetem visszavezetem a mihamarabb ex feleségemre, aki alighanem tudja, hogy mit szűrtem le ebből az interakcióból, és azt is, hogy mit jelent az ajkaimon ülő mosoly. – Két éve.
Elismerően húzom el a szám. Valahol nem néztem volna ki belőle, hogy ilyen sokáig tudja eltitkolni.
Tudod mit? Én szurkolok neked. – Gondolkodás nélkül hagyom el a hivatalosabb formát. Ezek után már tényleg nincs rá szükség. – Ha minden nap túlélsz két tucat hisztis tinédzsert, talán van esélyed túlélni a drága feleségem hisztirohamait. Amiatt meg ne aggódj, hogy még házasok vagyunk, biztosíthatlak, hogy nem sokáig leszünk azok, úgyhogy ne add fel – Odalépek a fickóhoz, aki innentől elvesztette a szememben a tanár jelzőt, és szinte barátian veregetem meg a vállát. Ez többek között arra is jó, hogy megérezzem, mennyire nem minőségi anyagból van az ingje. Alighanem ugyanott veszi, mint ahol az almát az asztalára. WalMart.
Nem érdekel különösebben, ha Jennifer már hápog vagy üvöltözik, amiért úgy beszélek róla, mintha ott se lenne. Nem igen tud ártani nekem, semmilyen értelemben. – Ami Johanna leendő lehetőségeiről és tanulmányairól szól, nagyon szívesen megvitatom majd Jenniferrel. Ez a kérdéskör a családra tartozik, és azokra a szakemberekre, akik egy családtaggal sem keféltek. – Nem hagyom, hogy megakadályozzon a távozásban, és kettőnk közül én vagyok a nagyobb darab, ráadásul elég rosszul is venné ki magát, ha megpróbálna fizikailag feltartóztatni. Csupán egy pillanatig gondolkoztam el azon, hogy a nyilvánvaló érdekellentét felhozzam esetlegesen az iskola igazgatótanácsa előtt és kezdeményezzek egy etikai felülvizsgálatot az ügyben. Ha hozzám ér, akkor viszont egészen biztosan megtenném.
Semmi feszültség, esküszöm. Csak nem szeretnék beszélni magával a jövőben – teszem még hozzá, ami engem illet. Tudom, hogy Jennifer haragja elől nem tudok menekülni, mégis a folyosóra lépek, és bár nagyon szívesen rágyújtanék, végül nekiállok keresni egy automatát. Úgy érzem, hogy épp szörnyű kávéra van szükségem.

lassan, de lesz jobb  I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer] 1159569709  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer]
I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer] EmptyHétf. Okt. 26 2020, 09:39


Mark & Jenn

2020. fogalmamsincs



- Elhagytál minket! - tör ki belőlem indulatosan, amikor megkérdőjelezi gyalázatos tetteit, mintha csak légből kapott vagdalkozás volna. A lista igen hosszú, bőven tudnék még belőle szemezgetni, de biztos vagyok benne, ahogy korábban, úgy most sem lenne képes megérteni amit mondok. Hiába mentem hozzá egy okos, intelligens férfihez, akiről azt feltételezné az ember, hogy lehet vele kommunikálni. Azonban a fiatalkori énem azt még nem vette számításba, mi van akkor, ha a másik fél érzelmi intelligenciája vetekszik egy teáskanáléval. Így hát csak engedtem a bennem fortyogó dühnek, és engedtem szabadjára azt, amit valószínűsíthetően soha nem fogok megbocsátani, hiába is szeretném elhitetni magammal az ellenkezőjét. Mindez eltörpül a többi vád mellett. - Néha azt is megkérdőjelezem, vannak e egyáltalán érzéseid! -
Vagy a tárgyalóteremben töltött évek teljesen kiölték belőle. Igen, gyakran ez a gondolat motoszkál a fejemben, miközben végig pörgetem a fejemben újra és újra az elmúlt éveket. Menthetetlenül elromlott valami kettőnk között, és ez nem fog változni idős korunkra sem, hiába is próbálom magammal, és Vele elhitetni. Visszavonnám azt, amit percekkel ezelőtt mondtam erre vonatkozóan, ha nem robban be ismét Liam, akiről azt feltételeztem, van annyi esze, hogy inkább kimarad ebből. A maga modoros módján próbálja elsimítani a helyzetet, de még sejtelme sincs arról, kivel áll szemben. Nekem sem. A Mark által tanúsított viselkedés mondhatni újszerű a számomra, bár kétségtelen, hogy a helyzetünk sem éppen felel meg a sztenderdnek.
- Mark! - pirítok rá, villogó szemekkel, hallva az igencsak ízléstelen megjegyzését. A nyelvem hegyén van egy újabb komment, amikor Liam ismét úgy dönt, beszélni kezd, és az a bizonyos ingoványos talaj átalakul láppá, ami szépen lassan, s alattomosan elnyel. Legfőképpen engem. Minden megfagy egy hosszúra nyúlt pillanat erejéig. Állom Mark sokatmondó pillantását, de nem tudom büszkén felszegett állal tenni mindezt. Rajtakaptak. Csúfos lebukás ez, éppen ezért sütöm le a tekintetem, s nézek oldalra.
Egészen addig, amíg Mark meg nem mozdul, én is egyhelyben állok. A szemem sarkából érzékelem a változást, és akaratlanul lépek közelebb, kettősükhöz. Elvetélt ötlet lenne azt gondolni, bármit is képes lennék tenni két, nálam jóval nagyobb férfival szemben, ha összeverekednének. Nem beszélve arról, hogy a józaneszem pontosan tudja, hogy Mark nem menne el tettlegességig, mert egyrészt ilyen heves érzelmeket nem vált ki belőle az egész, másrészt pedig annál sokkal többre tartja magát, mintsem lealacsonyodjon hasonló szintekre. Mégis megteszem, és közvetlen közelségből hallgatom Mark mondandóját, melybe többízben is beleköthetnék, de az erre való jogalapomat éppen az imént veszítettem el. Mindezt azonban én sem hagyok annyiban.
- Ne beszélj rólam úgy, mintha itt sem lennék Mark! - csattanok fel, mert egyáltalán nincs ínyemre, hogy a fejem fölött beszél. Nem beszélve arról, hogy olyan dolgokat mond, melyek egyáltalán nem állják meg a helyüket, hiszen köztem és Liam között nem lesz semmit. A végkifejletet pedig döbbenten nézem végig, és sem én, sem pedig Liam meg sem próbáljuk visszatartani a teremből távozó férfit. - Most boldog vagy? -
Esek neki Liamnek, aki értetlenül tárja szét a karjait.
- Előbb, vagy utóbb kiderült volna. - közli érdektelenül, mire menten viszketni kezd a tenyerem. - Így lesz mindenkinek a legjobb, mi.. -
- Nincs olyan, hogy mi, Liam. Inkább tartsd meg magadnak a mondandód. Épp elég volt mára. - vetem oda, miközben a vállamra dobom a táskám, és faképnél hagyva a férfit, megyek Mark után. Nem kell túlhosszasan keresnem, elég csak a szomszéd folyosón lévő kávéautomata hangját követnem. Sietős léptekkel érem utol, még csak a nevét sem kell harsognom a folyosón, a tűsarkak koppanása éppen elég árulkodó. Az automata mellé állok, hogy valamelyest szembe legyek Vele, de ha esetleg elindulna a kijárat felé, akkor sem hagyom magam lerázni.
- Szerinted ez a megoldás, hogy csak úgy faképnél hagysz? - még mindig zaklatott lelkiállapotomban köszönhetően élesen hathat a feltett kérdés. - Mit akarsz Mark, mit mondjak? Hogy sajnálom? Elbasztam az egészet? Szerinted én direkt így akartam, hogy kiderüljön? Hidd el, ha ez a fiaskó nem történik meg, soha nem fogom bevallani, mit tettem. Mert én sem vagyok büszke rá! -
Arra már Ő is rájöhetett, hogy ha két év alatt egyetlen szót sem szóltam az egészről, és nem is buktunk le, akkor nem utólag fogom érezni a késztetést arra, hogy bevalljak mindent.
Ha netalántán némasági sztrájkot fogadott volna, akkor sem hagyom magam lerázni, és ott vagyok a nyomában.
- Sokat gondolkoztam a legutóbbi beszélgetésünkön. - nem emelem ki, melyikre gondolok, mert nem érzem szükségesnek. Elvégre az volt a legutolsó, amikor mindenfajta vita nélkül tudtunk párszót váltani. - Igazad volt. Ideje továbblépni nekem is. -


My innocence is wearing thin
But my heart is growing strong
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer]
I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer] EmptyCsüt. Nov. 12 2020, 13:42



Jenn & Mark
I never thought that she could have a cold, cold heart


Mindenki szereti azt érezni, hogy Ő az áldozat; akkor övé mindenki szimpátiája, az ő javára dőlnek el a dolgok. Kifejezetten abból tudtam meggazdagodni, hogy módszeresen állítom be a védenceimet ezen áldozatként, de legalábbis eléggé megkérdőjelezem az ellenük felhozott vádak valódiságát és alaposságát ahhoz, hogy a végén szabadon sétáljanak, úgy 92%-ban. Voltak viszont olyan esetek, ahol a szakmai sikerem semmit sem ért, Jennifer pedig az egyik ilyen volt. Nem tudom, azért-e, mert már olyan régen ismerjük egymást, vagy mert túl közel állunk a másikhoz, de soha egy tapodtat sem volt hajlandó engedni a vérszeméből, miszerint Én hagytam el őket, szándékosan, kegyetlenül, aztán még táncoltam is a kapcsolatunk sírján, vagy valami ilyesmi.
És soha nem is volt rest, hogy ezt az elképzelését az egész világ számára is elsírja. Addig is elfelejti, hogy ő ugyanúgy bűnös az egészben, hogy ugyanúgy hibázik, és ugyanolyan önző. Sokkal egyszerűbb lenne a világunk, ha végre mindenki beismerné, hogy önző – ez egy elég természetes jelenség –, ahelyett, hogy hipokritáskodna, aztán mehetnénk tovább a napunkkal.
Hallom ugyan Jennifer hozzám vágott szavait, de nem foglalkozom velük. Először rossz irányba indulok meg a folyosón, úgyhogy kerülnöm kell egyet a hátsó lépcsősoron, mire lejutok az automatát is rejtő főszintig. Ha jó irányba megyek, akkor talán el tudom kerülni Jennifert; egy darabig. Kinézem belőle, hogy ha látja, amint elhajtanék, a motorháztetőre ugrik, mint valami akciófilmben.
A folyosó csendje és a gép zúgása némileg megnyugtat; legalábbis enged annyi időt, hogy összeszedjem a gondolataim, mielőtt Jennifer egy faltörőkos óvatosságával csörtetne megint a képbe. – Nem, dehogy. Tudom, hogy téged nem lehet csak úgy elhagyni, ha te nem egyezel bele. – Úgy állok továbbra is az automatával szemben, mintha a korábbi kirohanás, a veszekedés, a rajtakapás meg se történt volna. Mondanám, hogy egyszerűbb lenne, de talán mégsem.
Szinte már teljesen nyugodtnak is tűnhetek, sőt, vidámnak, mikor a tirádája közepette halkan felnevetek. Szerinted én direkt így akartam, hogy kiderüljön? Hogy megfordult a kocka, nem? Bezzeg amikor én mondtam szinte teljesen ugyanezt pár hónappal korábban, akkor úgy csinált, mintha az Apokalipszis négy lovasa volnék egyszemélyben. Talán jobban ki kellene használnom a tényt, hogy egyszer végre tényleg, teljesen enyém a morális felsőbbrendűség joga. Talán jobban kéne örülnöm neki, de csak fáradtnak érzem magamat. Mondjuk az azért is lehet, mert hajnali kettő óta fent vagyok. Nem okkal, csak úgy. Újabban már nem könnyen igazodom ahhoz, hogy egészen váratlan időpontokban kell dolgoznom; régen minden könnyebb volt. Pont, mint Jenniferrel és velem.
A gép végül kettőt csipog, a béna, Tamagochi-játékokat megszégyenítő kijelzőn felvillan az „Elveheti a terméket” felirat és egy forró kávéval teli csészét ábrázoló animáció. – Látod, ez a különbség kettőnk között – mondom aztán, miközben a barna műanyagpohárért nyúlok. – Szerinted ez az egész valami baromi szégyenteljes és kínos dolog, amit minden áron el kell titkolni. De közben mégiscsak megteszed, nem? Újra és újra, feltételezem; ez már nem „hibázás”, Jennifer, hanem rutin. Ugyanaz a rutin, amiért engem már tíz éve pellengérre állítasz minden egyes alkalommal, amikor találkozunk. Tíz éve, Jennifer! – Még én is kissé furának érzem a mosolyt, ami az arcomra költözik, és úgy tűnik, ott is marad. Leveszek egy műanyagpálcát az automata tetején lévő dobozból és felkeverem benne a valószínűleg hetek óta ott lévő, silány minőségű cukrot, hogy aztán egy hörpintésre felhúzzam az egészet, és a kukában landoljon.
Aztán Jennifer bejelenti, hogy szerinte is jó ötlet a válás. Tíz év után. Valószínűleg örülnöm kellene, de valamiért mégis sértett düh bugyog fel a mellkasomban, még ha nem is engedek neki utat, hogy kiüljön a vonásaimra. Jennifer nagyon ügyesen tudja kihozni belőlem azt az oldalamat, amit én sem szeretek, ahol a gondolataim és a tetteim nem feltétlenül logikusak. – Szóval igazam volt, hm? – mosolyodok el rá nézve. Amikor huszonöt évvel ezelőtt megláttam, jól emlékszem, hogy mennyire magával ragadott, nem csak a külseje, hanem az egész jelensége, a másfél méterbe öntött tömör szenvedélyessége és magabiztossága. Emlékszem rá, de olyan, mintha egy másik ember emlékei lennének. Vagy csak túl jól megismertük egymást ennyi idő alatt.
És ez az gondolat mikor fogalmazódott meg a fejedben? Whiteman előtt… vagy alatt? – A szenvtelen hangsúlyom és hasonló arckifejezésem bizonyára kellően érzékelteti Jenniferrel a megjegyzés lenéző élét, amit alapvetően is elég nehezen visel, úgyhogy tulajdonképpen készen állok egy pofonra; ha nem is elfogadni, de kivédeni. Ez most nem az a szituáció, ahol úgy érzem, hogy megérdemelném, vagy legalábbis eléggé ahhoz, hogy inkább hagyjam.
Bármikor elválhattunk volna az előző évek alatt, Jennifer. Bármikor. A szeparációs szerződésünk kész, egy év után bármikor különösebb herce-hurca nélkül elég lett volna, tudod? De nem, te inkább kitartottál emellett az őrült ötleted mellett, hogy majd egyszer „észhez térek”, mert nyilván fogalmam sincs, mit csinálok, és majd „minden rendben lesz”. – A levegőben mutogatom az idézőjeleket, csak két szókapcsolatot idézve a sokezerből, amit hasonló körülmények között hozzám vágott az évek során. – De ez az egész csak a felszín volt, nem? Merthogy közben te sem vártál rám, rég nem akarsz tőlem semmit, mással voltál. Ami jó. Ne érts félre. Szerinted érdekelne ez az egész akár csak fele ennyire is, ha nem basztatnál évek óta? És akkor most… Mi. Most csak úgy váljunk el, szépen békében? Mert most már neked is úgy a jó?
Agyrém. Tényleg kellene egy cigaretta. Vagy kettő. Vagy egy doboznyi.
Humortalanul felnevetek. – Még mindig el akarok válni, Jennifer. De ne hidd azt, hogy vakon belemegyek majd a korábbi követeléseidbe. Ezzel…! – Az osztályterem bizonytalan irányába mutogatok. Úgyis tudja, mire célzok. – Ha rajtam múlik, egy centtel sem fogsz többet kapni a szükségesnél. És hidd el, hogy az sokkal, sokkal kevesebb, mint amihez eddig hozzá voltál szokva, úgyhogy remélem, hogy a tanári szakszervezet kiharcolja magának azt a fizetésemelést, vagy kezdhetsz igazi munka után nézni.

úristen, ez nagyon gonosz I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer] 1640380074  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer]
I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer] EmptySzer. Dec. 02 2020, 12:14


Mark & Jenn

2020. fogalmamsincs



Érezhetően valami megváltozott Mark, felém tanúsított viselkedésében, és azt is pontosan tudom, mikorra datálható ez az esemény; tízperccel korábbra, amikoris világossá vált a számára, hogy kétéven át tartó viszonyt folytattam a legkisebb lányunk osztályfőnökével. Ez az információ pedig, melyet mindezidáig gondosan eltitkoltam, olybá tűnik, sokkal nagyobb port kavar a férjemben, mint azt én feltételeztem. Nem áltatom magam azzal, hogy féltékenység húzódna a háttérben, mert erről - sajnálatos módon - szó sincs. Tagadhatatlanul élvezném a helyzetet, ha képes lennék ilyesfajta érzelmeket kicsikarni Markból. Jótékony hatással lenne az önbecsülésemre. Ami viszont nincs, az a mostani felismerés pillanata, miszerint az évtizedekre visszanyúló ismeretségünk alatt soha nem tapasztalt lenézést vélek felfedezni kék íriszeiben. A kapcsolatunkban betöltött szerepem meginogni látszik, és ez félelemmel tölt el. Ez az érzés pedig, ami engem érezhetően gyengít, még nem jelenti azt, hogy kevésbé vehemensé tesz. Elképzelhető, hogy az lenne a legjobb taktika, ha most fehérzászlót lengetve visszavonulnék, de valljuk be, ez nem rám vallana.
- A különbség kettőnk között az Mark, hogy én nem saját magamat helyezem az előtérbe, minden és mindenki elé, mint Te! Nem véletlenül nem akartam, hogy bárki tudomására jusson, és itt elsősorban nem Rád, hanem Johannára gondolok! Mert Veled ellentétben, nekem a lányaim a legfontosabbak! - vágok vissza, mert természetesen a legkevésbé sem értek egyet mindazzal, amit mond. - Úgy mondod mindezt, mintha nem élhettél volna kedvedre az elmúlt tíz évben! Hiába sérelmezed azt, hogy folyamatosan csesztettelek, elvégre úgy söpörted félre minden észrevételemet, mint egy nyamvadt porszemet a zakódról. Szóval ne akard nekem azt beadni, mekkora traumát okoztam a kis kényelmes életedben!  -
Nem állítom azt, hogy nincs abban igazság, amit Mark mond, és abban is biztos vagyok, hogy piszkosul élvezi ezt a most kialakult helyzetet. Akasztják a hóhért ugyebár. Azt azonban még sem hagyhatom, hogy a saját eszközeimet felhasználva ellenem, egyszerűen csak átgázoljon rajtam. Viszont célszerű lenne, ha nem feszíteném tovább a húrt egyikünknél sem, ezért megpróbálom békejobbként átnyújtani - képletesen persze - a válásra való hajlandóságom gondolatát Marknak. Nem így, ilyen helyzetben akartam megtenni mindezt, de nálunk Schneidereknél semmi sem működik úgy, ahogy az elővan írva. Éppen ezért nem kellene, hogy meglepjen Mark nem várt reakciója. Valamiért azt gondoltam, hogy a hír hallatán legalább egy széles, és megkönnyebbült vigyor megjelenik azért az arcán. Ehelyett kapok egy mosolyt, ami igencsak vészjósló. És akkor jön a sértő megjegyzés, én pedig egy másodperc alatt elérem a vulkán kitörési állapotot, és gondolkodás nélkül emelem fel a jobbom, azzal a szándékkal, hogy olyat lekeverjek neki, hogy még az anyja is megbánja.
- Nem fogom eltűrni, hogy így beszélj velem! - a férfi elkapja a csuklóm, így nem sikerül megütnöm, de azzal a lendülettel rántom ki a kezem a szorításából. Már az, amit Liam előtt művelt, is bőven túlment egy bizonyos határon, de ez most az a pont, amikor az én agyam is elszáll. Együtt integethetünk az emberi hangnemben történő beszélgetés lehetőségének, ami ebben a pillanatban illan el. Fortyogok a dühtől, is a lángvörösre gyúlt arcomnál ékesebb jele nem is lehetne ennek, ez pedig csak tovább tetőzik, miközben a férfi szavait hallgatom.
- Honnan a fenéből tudhattam volna, hogy a kapuzárási pánikod nem átmeneti pszichés zavar, hanem egy állandó elmeállapot? - ha már Ő őrültnek nevezhet, én is megtehetem, hogy hasonlóképpen analizálom a viselkedését. Mindig is előszeretettel állított be mindenki előtt bolondnak, miközben az Ő viselkedése sem szerepel a követendő példa címjegyzéke mellett. - Az lehet, hogy nem vártam Rád, mert képzeld, nem vagyok kőből, és ha valaki, akkor Te ezt igazán tudhatnád! De nálam ez rohadtul nem az érzelmekről szólt, és én nem is állítottam be párkapcsolatként, mint Te, és nem csináltam féltestvéreket a meglévő gyerekeim mellé! -
Ha diagrammot készítenék abból, hogyan éltem meg ezt a tízévet, akkor igencsak kacskaringós lenne az a hullám. Az elején borzasztóan rosszul viseltem az elhagyás tényét, nem beszélve az első pár kapcsolatáról, ami a tudomásomra jutott. Elárulva éreztem magam. Idővel azonban kénytelen kelletlen megbarátkoztam a gondolattal, és épp elég volt a számomra az is, ha a fejére olvashatom a véleményem, de legalább már nem éreztem úgy, mintha tőrt döftek volna a szívembe minden egyes alkalommal, amikor felbukkant valami nő az oldalán. Az azonban, hogy felcsinált egyet, és ezzel a közös gyerekink életét is erőteljesen befolyásolja, az új szinte emeli ismét a mutatókat. Én pedig szemrebbenés nélkül vetem a szemére újra és újra, annak ellenére, hogy ezt a zabigyerek témát már egyszer megbeszéltük. De akkor jön ennél egy sokkal rosszabb, kiszámíthatatlanabb reakció, amitől még a lélegzetem is eláll egy pillanatra. Mark szavait hallva elkerekednek a szemeim, s arcom megnyúlik a döbbenettől. Nem érkezik csípőből a válasz, kell pár másodperc, amíg felfogom, mit is mondott az imént. Ízlelgetem a szavakat, miközben értelmezem azokat, és ez a folyamat némán megy végbe bennem, miközben meredten bámulok a másikra, egészen addig, amíg nem töröm meg újfent a csendet.
- Az a nagy szerencséd, hogy nem a tornaszertár mellett van ez a kávégép, mert ha kezem ügyébe akadna egy baseball ütő, még azt a napod is megemlegetnéd, amikor megszülettél. - tudom, hogy most az lenne a legjobb, ha itt és most abbahagynám, sőt, ezeket a szavakat se mondtam volna ki. Pontosabban nem tudom, mert az idegállapotom soha nem látott mértékeket ölt, és szinte kibuknak az ajkaimon a szavak, és még csak nem is hangosan üvöltve, hanem mintha egy normál társalgást folytatnánk. Mark pedig ismer annyira, hogy ez a bekövetkező atomrobbanás előcsarnoka csupán. - Te most tényleg fenyegetni próbálsz engem? -
Ha jobban belegondolunk, kissé komikus a kérdés, elvégre én épp az imént vázoltam az elkövetni kívánt fizikai erőszakot az irányába. Jobban is meggondolhatnám a szavaim, elvégre egy dörzsölt ügyvéddel van dolgom, de nekem Ő nem a bírósági termek cápája, aki élve felfal, hanem a gyerekeim apja, akivel egymás mellett váltunk felnőtté, és akivel együttes erővel elértük az elmúlt évek alatt, hogy utáljuk egymást.
- Nem, nem is engem. Mert én lényegtelen vagyok ebben a történetben. Hanem a lányaink jövőjét? Te tényleg azt hiszed, hogy majd én térdre borulok előtted, és könyörögni fogok azért, hogy ne hagyj anyagi szarban a lányaimmal, kik közül az egyik kiskorú? - sziszegem tovább, és immáron összeszűkölt szemekkel méregetem. - Nevetség tárgyává teszel, mert nem építettem ki karriert, és a megélhetésem Tőled függött? Azt gondolom elfelejted, hogy azért hagytam félbe az iskolát, mert életet adtam Anjának, majd azért nem folytattam, mert megfogant Nicole, és mikor Ő is elérte azt a kort, hogy visszamehessek tanulni, jött Johanna. Életet adtam a lányaidnak, és neveltem őket, párhuzamban azzal, hogy otthont biztosítottam a számodra is, miközben Te lediplomáztál, majd minden évben azt hajtogattad, hogy „tarts ki kicsim, nemsokára könnyebb lesz!” És jöttek a kifogások, hogy akkor éppen miért nem tudtad jobban kivenni a részed a lányaink neveléséből, mert a Te tanulásod, a Te munkád, a Te karriered, a Te elérni kívánt pozíciód! Mindig volt valami! -
A hangom lassan emelkedik, és a vörösségem sem múlik egy pillanatra sem. Most már elértem azt a pontot, hogy bikaként fújtatok, aki előtt meglengettét a vörös posztót.
- Majd most, amikor kilátásba helyezem, hogy a válásunk legyen hivatalos, te szabadulni akarsz? Szerinted én belefogok menni abba, hogy a lányaimnak hátránya származzon abból, amiért az apjuk rajtam akar bosszút állni? Hát nem édesem. Fizetni fogsz, még pedig pontosan annyit, amennyivel kárpótolni tudod őket azzal, hogy egész eddigi életükből a személyes jelenléteddel csak éppen annyira vetted ki a részed, amennyire kényelmes volt a számodra. Már pedig ezt mindketten tudjuk, hogy megfizethetetlen!   - szinte biztos vagyok benne, hogy a sértettsége miatt akar engem büntetni. - Vagy szeretnéd megmondani Te a gyerekeidnek, hogy nyomornegyedbe kell költöznünk, mert nem vagy hajlandó tovább finanszírozni a lakhatásuk? Hogy hagyják félbe a tanulmányaik, mert nem fizeted tovább az egyetemet, mert éppen az apjuk új életet kezd, és erre nincs pénz? Nem baj, majd elmennek a sarki kisboltba minimálbérért dolgozni, és felveszik a diákhitelt, mert apuci önmegvalósít! Az, aki azért költözött New Yorkba, és hagyta el őket, hogy jobb munkája legyen, és több pénzt keressen! Na de kinek? Magának? Meg a gyerekeinek nem? Vagy ez az egész arra megy ki, hogy új családot alapíts, és ott javíts ki mindent, amit korábban elbasztál? -
Tárom szét a karjaim, melyekkel mindeddig hadonásztam.
- Nem fogom hagyni, hogy kiforgasd a gyerekeim, ha addig élek is, megértetted?! És ez nem fenyegetés, hanem ígéret! - zárom le a magam részéről ezt a beszélgetést, és az imént golyózáporként elhangzott monológomat, és megpördülve a sarkamon, indulok el a kijárat felé.


My innocence is wearing thin
But my heart is growing strong
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer]
I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer] EmptySzer. Dec. 09 2020, 21:03



Jenn & Mark
I never thought that she could have a cold, cold heart


Jennifer sohasem volt eredendően puha, hogy úgy mondjam. Ez a forrófejűsége és heves vérmérséklete nem a gyerekszülés okozta hormonháztartás-felborulás vagy valami korai menopauza tünete, egy kicsit mindig olyan volt, mintha az egész világ dühét igyekezne magába fojtani, ami ekkora testnél nem könnyű. A fortyogása volt az egyik, ami megfogott. Tekintve, hogy húsz évesek voltunk, a külseje a nem elhanyagolható másik. Egyikünk sem hosszútávra tervezett azt hiszem, a legelején biztos nem, de akkor és ott tökéletesnek tűnt az a kevés, de nagyon intenzív idő amit együtt töltöttünk. Az egyetem egyébként is erről szól egy kicsit, kipróbálni minden újat, véteni hibákat, amiket a későbbi életed már nem enged meg. Kivéve, ha aztán a hibádnak elkezdenek szervei nőni, kilenc hónap múlva pedig el kell nevezned a nagyanyádról.
Magamtól sosem jutott eszembe, csak ha valaki valamilyen módon emlékeztetett rá, de ha Anja nem csúszik be, valószínűleg nem maradunk együtt ilyen sokáig. Ez nem jelenti azt hogy önmagában a kapcsolatunk rossz vagy kényszerű lett volna, szerintem alapvetően nagyon kevés dolog történik az emberekkel azért, mert kifejezett szándékuk diktálta. Adaptációról szól minden.
Jennifert nálam nyilvánvalóan sokkal mélyebben befolyásolták a szociális konvenciók; nem emlékszem, mikor vettem észre rajta, hogy mennyire a külső megítélése mozgatja. Vajon akkor is ilyen volt, amikor megismertem? Nem fér össze a fejemben a huszonöt évvel ezelőtti Jenniferről alkotott képemmel. Sokban hasonlítanak, határozottság, nagy hang, az intenzivitásuk és a pátyolgató hajlam, de Az a Jennifer nem volt ennyire… Keserű? Sértődött?
Képmutató biztos nem. Pedig most határozottan ez a szó írná le a legjobban. – Most komolyan azzal érvelsz, hogy az én vélt romantikus kapcsolataim sokkal kártékonyabbak, mint az, hogy szenvtelenül kefélsz a lányunk osztályfőnökével? – Nevetséges. Jennifernek nyilván tévképzetei voltak arról, hogy működtek a dolgaim, és csak azért, mert épp egyszer vagy kétszer látott valaki társaságában, az nem azt jelentette, hogy szerelmet vallottam bárkinek. Néha csak a kollégáim voltak, vagy ismerősök. Néha nem. Miután közöltem vele, hogy válni akarok, amit ő nem volt hajlandó elfogadni, nem fogom elszégyellni magam azért, mert Ő gondolja magát átverve.
Tíz. Éven. Át.
Érzem, hogy logikátlan és semmiképp sem a helyzetet segítő a kijelentésem. Jóval támadóbb jellegű megfogalmazást kapott, mint azt általánosan preferáltam volna. Már csak azért is, mert jobb szeretem nem hagyni, hogy bármiféle érzelem eluralkodjon a döntéseim felett, főleg publikusan. Nem lep meg, hogy Jennifer tekintete ennyire veszélyesen villan rám, olyasféle meghökkenést fedezve fel az ismerős szempárban, amit már nagyon régen nem. Legutóbb talán pont akkor, amikor felém hajította Washingtonban a tányért, miszerint nem, nem fogunk New Yorkba költözni az én kedvemért.
Nem fenyegetlek – válaszolok változatlanul rideg hangnemben. – Pusztán elmondom, mit fogok tenni és mi fog történni.
Nem tudok olyan helyzetről, amikor Jennifer valaha is nagymonológ nélkül hagyott volna… Nos, bármit. Mindegy, hogy épp boldog, szomorú vagy mérges-e, Jennifer minden érzelmét elég hevesen éli meg, és tesz róla, hogy erről mások is tudjanak. Ebből a szempontból számítottam a kitörésére. Valahol mégis azt reméltem, hogy csak egyszer, csak most az egyszer engedné el a dolgot és mehetnék aludni. Helyette inkább mindent félreért, hogy véletlenül se hagyhassam itt. Nem tudom, direkt csinálja-e; tudja, hogy muszáj kijavítanom, ha hibát látok.
Soha nem nevettelek ki érte. Te viszont soha a büdös életben nem értékelted, amit csinálok – csóválom meg a fejem. – A fejemre olvasod, hogy sokat dolgoztam és semmi más nem érdekelt, de belegondoltál valaha abba, hogy hol lennénk most anélkül? Hm? Három gyerekkel, egy fizetésből? – Az ügyvédeket jól kereső szarháziaknak tartják, ami egy részről igaz, másrészről viszont csak azzal, hogy van egy végzettséged, még nem fogsz sok pénzt csinálni. A szabadpiaci verseny nem arról szól, hogy a két szép szemedért megkapsz bármit, Amerikában semmi sincs ingyen. Azok a cipők sem, amiket most visel, sem a gyerekek nem kevés tandíja, sem az ő lakásuk bérlete…
De Jennifer ezeket sohasem értékelte. Nem látta, hogy mennyit kap, csak azt, hogy mennyi minden hiányzik, ezt a negativitást az európaiak is megirigyelnék.
Nem buta nő, még ha az eszét nem is sorolnám a legmeghatározóbb tulajdonságai közé, valahogy mégsem esett le neki, hogy ezek után nem fogok pénzt adni neki. Miért tenném? Ő megtenné fordított helyzetben? Aligha. Azt viszont nem tudom, honnan vette, hogy mindezt a lányokra is kiterjeszteném. Vagyis, valójában igen; szokás szerint a lehető legrosszabbat feltételezi rólam.
Te komolyan azt hiszed, hogy egyedül téged érdekel bármi a családunkkal kapcsolatban? – kérdezem, de nem sok időm jut hitetlenkedve nevetni, ő ugyanis a hirtelen távozás mellett dönt, miután úgy vélte, bevitte a végső ütést. Amint látom, hogy fordulni készül, ösztönösen nyúlok utána, hogy elkapjam a karját; nem erőszakkal, inkább csak a figyelmét felhívva. Nem akarok futni utána, hiába ennyivel alacsonyabb, meglepő sebességgel képes sietni, ha akar.
Ne hidd azt, hogy egyesített frontot alkottok a lányokkal, és mind ugyanúgy megvetnek engem és amit csinálok, mint Te. Nem valami képregényhős vagy, aki egyedül áll a nagy gonosszal szemben. Eszemben sincs a lányoktól bármit megvonni. Csak tőled. – Ez az a pont, ahol valószínűleg megint kedve lenne vagy felpofozni, vagy ismét sarkon fordulni. – Nem tudom, miért élsz abban az álomvilágban, hogy még gyerekek. Anja nem is lakik veled, nekem dolgozik, Nicole már bőven felnőtt, és Jo sem tíz éves. Talán ha nem kezelnéd úgy, akkor nem is menekülne annyit el otthonról. Vagy nem szerelne zárat a szobája ajtajára. – Érzem, hogy a szám széle felfelé kunkorodik. Vajon Johanna elmondta neki, ki adta neki az ötletet? Gondolom nem, különben rég megölt volna álmomban.
Semmi sem gátol meg abban, hogy egyenesen ők kapják meg az összegeket, amikre szükségük van. Sajnálom, ha fáj, de már nincsenek rád utalva. – Már nincs szükségük rád. Ami ebben a formában nem teljesen igaz, de Jennifernek minden kis részlet, ahol elveszti a kontrollt, pont ezt sugallja számára – hogy nem fontos. Tőlem pedig cseppet sem fair ezt tudva még rá is játszani. – Ha elfogadsz egy tanácsot, minél hamarabb keress magadnak egy jó válóperes ügyvédet.
Mielőtt még véletlenül beszédbe elegyednék valamennyi szakmabéli ismerősömmel, és felvetném, mennyire rosszul járnának azzal, ha most szembe mennének velem ebben az ügyben.

úristen, ez még gonoszabb  I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer] 1640380074  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer]
I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer] EmptyPént. Jan. 15 2021, 15:24


Mark & Jenn

2020. fogalmamsincs



Az elmúlt évek teljesen összemosódnak, és nem tudom eldönteni, mikor volt az a pont, amikor már nem a düh, a bosszúvágy és a sértettség beszélt belőlem, hanem a megkeseredettség. Pont úgy, mint a saját anyámból, és mint minden gyermek, én is megfogadtam, hogy soha nem leszek olyan, mint az anyám. Nem vesztegetem el az időm azzal, hogy mindenki mással foglalkozom, csak azzal nem, hogy saját magamba nézzek. Nem fogom kritizálni a gyermekeim, és görcsösen ragaszkodni az irányításukhoz. Nem ragadok bele egy olyan kapcsolatba, amit látszólag a kényszer szülte megszokás tart össze, miközben láthatóan nem vagyunk már boldogok. Megfogadtam magamnak, hogy képes leszek elengedni, és nem a múlton rágódni. Hogy nem akarok majd másoknak megfelelni, csak saját magamnak, és a gyermekeimnek.
Ehhez képest most itt vagyok. Ebben a helyzetben, ami megtestesít minden olyat, amit húszas éveim elején megfogadtam, hogy soha nem teszek. Azzá váltam, akivé a legkevésbé sem akartam. A düh, és a sértettség, a bennem fortyogó harag olyan mértékeket ölt, amely teljes mértékben megkeseredetté tesz. Pont mint az anyám.
Ez a felismerés azonban várat még magára, hiszen a Markkal való vitám hömpölygő hullámként sodor el, és ránt magával egy olyan távoli pontra, mely önkívületiállapotban is szokás nevezni.
- Mi ezen olyan felfoghatatlan Mark? Nem hiszem, hogy pont Neked kellene elmagyarázni azt, milyen, ha kényes szituációkban inkább a hallgatást választod. - nem hiszem, hogy amikor az ügyfeleit képviseli a tárgyaláson, kiteregetné a mocskos részleteket mindenki előtt, főleg ha ráadásként még bűnös az, akinek a képviseletét elvállalta.
Arcom vörössége nemigen fokozható, azt érzem, hogy szinte éget, miközben egyre jobban belemelegedem a kis monológom előadásába. Olyan gyorsan pörgetem a szavakat, mintha meghatározott időlimit alatt kellene elmondjam azt, amit akarok. Természetesen most sem válogatom meg a szavaim, egyszerűen csak kimondom azokat a gondolatok, melyek gyorsvonatként száguldanak át az elmémben. Még az sem érdekel, ha olykor önmagamat ismétlem - akár ebben az aktuális beszélgetésben, akár korábbi veszekedéseink alkalmával -, és amikor már azt hinném, kifogyok a szuszból, vagy a témából, Mark képes olyat mondani, amivel újfent beindítja az elkerülhetetlent.
- Hogy mondhatsz ilyet?! Még hogy soha nem értékeltem?! Amíg együtt éltünk, és azt éreztem, hogy valóban értünk dolgozol, én felnéztem Rád Mark! Támogattalak mindenben, egészen addig a pontig, amíg be nem jelentetted, hogy elakarsz költözni! - fakadok ki újfent. - Amíg Te diplomáztál, én neveltem a gyerekeinket! És ki volt az, aki minden kibaszott előléptetésed előtt vacsorákat szervezett a főnökeidnek meg a partnereidnek? Mindeközben feleségeikkel kellett jó kapcsolatot ápolnom, ha kedveltem őket, ha nem, mert rajtuk keresztül is jó benyomást kellett keltenünk! Igazad van, én tényleg nem támogattalak soha! Ellentétben Veled, igaz? Főleg, miután már jól kerestél, és kompenzálhattál a pénzeddel.  -
Egyáltalán nem kellene meglepjen az, hogy már megint feledésre került mindaz, amit én tettem. Ó, nem is, ez nem a feledésről szól, hanem sokkal inkább arról, hogy természetesnek vette, hiszen én voltam az, aki otthonmaradt a lányokkal, és én voltam az, akire hárult a velük, és a háztartással kapcsolatos teendők mindegyike. Ígéretet pedig kaptam kismilliót arra vonatkozóan, mikor jövök én, és mikor lesz az, hogy én is visszamehetek majd tanulni. Mikoris pedig eljött volna a pillanatom, fogta a holmiját, és elköltözött. Micsoda lehetőség a javából!
- Hogy hol lennénk? Lehet szerényebb körülmények között élnénk, de legalább boldogok lennénk! - vágok vissza, és már látom magam előtt, hogyan nevet majd ki az újabb szentimentális képzelgéseim miatt. Amikor fiatalok voltunk, korántsem éltünk olyan nagylábon, és nem vett minket körül ilyen nagymértékű luxus, mégis képesek voltunk arra, hogy szeressük egymást. Beszélgessünk, nevessünk még a nehéz pillanatokban is.
A keserűség azt mondatja velem, hogy talán soha nem lesz még egy olyan szerelem az életemben, mint amilyen a miénk volt. Szinte már alig emlékszem vissza azokra az időkre, amikor nem haraptuk át egymás torkát, és ne azon lettem volna, hogy válogatott sértésekkel küldjem el melegebb éghajlatra.
Kiakarok szállni a beszélgetésből, és faképnél hagyni Őt, és eszembe sem jut az az opció, hogy majd utánam rohan. Azt akarom, hogy mint mindig, most is enyém legyen az utolsó. A tervem azonban bukni látszik, mikor a karomnál fogva ragad meg, és ránt vissza.
- Eressz el! - rántom ki a kezem, és fújtatva hátrálok két lépést. A mozdulat nem volt fájó, fizikai értelemben. Csupán előhírnöke volt annak, ami ezekután következik. Az a Mark, akit én ismertem, és szerettem, éjszakákon át beszélgetett velem, a jövőről, a tervekről, politikáról és gazdaságról. Ez a Mark azonban aki most itt áll előttem, nem fecsérli feleslegesen az idejét arra, hogy velem csevegjen. Éppen ezért tudom, érzem, hogy most amit mondani akar, a legkevésbé sem lesz számomra kedves, vagy éppen könnyen megemészthető.
A kettőnk szócsatározásában a végső ütés a férfié. Pofonként záporoznak a szavai felém, és érzem, hogy bár hiába állok büszkén, és peckesen előtte, minden mondatnál egyre csak zsugorodom. Nem a pénz része fáj - még ha Mark szentül hiszi az ellenkezőjét -, hanem azt, amit a lányainkról mond. Borzasztó érzés szembesülni mindazzal, amit mond, és ahogy mondja. Az arca vonásai megkeményednek, az íriszei pedig ijesztően csillannak fel, mintha egyenesen élvezné azt, hogy bánthat engem. Megdermedek, egész testemben, s a vonásaimon is tisztán tükrözik azt az állapotot, ami csak egy hajszál választ el attól, hogy teljesen megroppanjak. Nem kell hozzám érnie, hogy fizikai fájdalmat okozzon, és nem tudom megakadályozni azt, hogy ne gyűljenek könnyek a szemeim sarkába. A mély levegő sem segít, ahogyan az sem, hogy olyan erősen szorítom ökölbe kezeim, hogy körmeim bőrömbe vájnak. ez az aprócska, kellemetlen érzés az, ami kibillent abból az állapotból, amelybe kerültem. Veszek egy mély levegőt, és egy sietős mozdulattal törlöm meg az arcom. - Te pedig fogadj el tőlem egy tanácsot. Javaslom, hogy minél hamarabb húzd ki a fejed a seggedből, nehogy még a végén meglepetés érjen. -
Felelem kissé rekedt hangon, és ezen a ponton valóban távozom, és még Mark Schneider sem állíthat meg abban, hogy rekord gyorsasággal elhagyjam a vesztes csata helyszínét.


Köszönöm a játékot, kedves! <3

My innocence is wearing thin
But my heart is growing strong
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer]
I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer] Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
I’m not the way that I used to be [Mark & Jennifer]
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» In the end - Sergej & Jennifer
» Jennifer & Wyatt || Someone you loved
» hellfire (Jennifer & Jo)
» Wyatt & Jennifer || You can’t change me
» Beautiful crime - Khaled & Jennifer

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: