New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 143 felhasználó van itt :: 12 regisztrált, 0 rejtett és 131 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Robert Benson
tollából
Ma 13:45-kor
Ethan Sharp
tollából
Ma 13:30-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 13:29-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 13:16-kor
Melody Sharp
tollából
Ma 12:19-kor
Maxwell O'Connor
tollából
Ma 11:57-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 11:23-kor
Harry Porterfield
tollából
Ma 10:47-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:39-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Chris & Kat - here we go again
TémanyitásChris & Kat - here we go again
Chris & Kat - here we go again EmptyPént. Jún. 05 2020, 23:46

Taking a thing apart is always faster than putting something together.
This is true of everything
except marriage.

Visszatérni a lakásba hat héttel azután, hogy kiköltöztem... Furcsa érzés. Bill, aki egyébként a kedvenc portásom, csak bizonytalanul rám mosolyog, ahogy belépek az épületbe, és egy köszönéssel elsétálok mellette, a lift felé. Megvan mindent kártyám a lakáshoz, elvégre a dolgaim nagy része még itt van, így gond nélkül feljutok a penthouse-ba, ahol lakunk, mióta csak összeköltöztünk. Laktunk. Igen, ezt még szoknom kell. A lakás csendes és elhagyatott, ahogy belépek, a látvány viszont csodálatos, mint mindig, a nap betűz a rengeteg üveg felületen, ragyogásba vonva a teret, a háttérben Manhattannel. A délelőtti órák voltak mindig is a kedvenceim itt, idillinek tűnik ilyenkor. Egy darabig idilli is volt, gondolom. Annak éreztem. Aztán az utóbbi időben már nem annyira, de nem azért, mert a lakás veszített volna a varázsából. Vagy éppenséggel Chris. Sajnos ő sem veszített semmit a varázsából.
Egy sóhaj után kizökkentem magam ebből a melankóliából, bár számítottam rá, hogy ez lesz. Minden percben, amit nem munkával töltök, ekörül a lakás körül, és a lakója körül forognak a gondolataim. Egyik pillanatban visszaindulnék, a másikban azt kívánom, bár hozzá sem mentem volna. Deboraht az őrületbe kergetem néha, bár szerencséjére egy hete már nem nála lakom, hanem saját lakást béreltem. Azért telefonon még hallgathatja, ha olyan pillanatomban kap el. Bemegyek a közös szobánkba, ahonnan nyílik a közös gardróbunk, az én részem elég torokszorítóan üres. Ez most jobban megráz, mint mikor először kipakoltam belőle, akkor nagyon határozottan tudtam, mit akarok, miért akarom. Akkor még nem hiányzott Chris, elvégre nem sokkal előtte láttam. Egyszer majdnem vissza jöttem, pár napra rá, hogy kiköltöztem. Már odalent ültem a kocsiban, vagy egy órán keresztól, mire meggyőztem magam, hogy csak elhúznék mindenféle szenvedést mindkettőnknek, ha visszakoznék. Mert tudom, hogy előbb-utóbb ugyanitt tartanánk, csak mondjuk még idősebben. Gyereket szeretnék. Ő nem. Képtelenség, hogy egyszerre legyen és ne legyen gyerekünk, ez nem egy olyan dolog, amiben kompromisszumot köt az ember. Itt nincsenek félmegoldások. Ez nem olyan, mint mikor levágattam rövidre a hajam, hiába tudtam, hogy utálni fogja, de nem érdekelt, mert majd vissza nő, és különben se szóljon bele, milyen a hajam. Nem igazság tőlem megtagadni a gyereket, ha szeretném, és nem igazság ráerőltetni egy gyereket, ha nem szeretné. Egyik sem jó vagy rossz döntés, csak döntés. Két halmaz, aminek nincs metszete. Így rövidre zártam. Ezért aztán nem jöttem vissza.
Most viszont összepakolok mindent, ami az enyém, és összepakolható, este pedig felhívom Christ, hogy egyeztessük, neki mikor lenne megfelelő, hogy elszállíttassam. Szerencsére kissé rendmániás vagyok, így a nem használt holmijaim többsége egyébként is bedobozolva, felcímkézve várja, hogy szükségem legyen rájuk, csak áthordom őket az egyik vendégszobába, hogy egyben legyenek. Kipakolom végkép a gardróbot. Eldobozolok néhány emléktárgyat, képet, a kedvenc takarómat a kanapé végéről, mert hiányzik. A családom fényképeit a falakról. A közös képekhez nem nyúlok, nem tudom, Chris mit szeretne. Egy hete, mikor aláírtam az új lakás bérleti szerződését, egyúttal felkerestem az ügynökség válóperes ügyvédjét is. Ő volt jelen a házassági szerződésünk átnézésekor is, így kikértem a véleményét, hogyan tovább. Megnyugtatott, hogy mivel a szerződés pontosan részletezi, mi számít saját, és mi számít közös tulajdonnak, közös megegyezéssel egyszerűen fogunk tudni osztozni, ha nincs olyan tulajdonunk, ami a házasság után került hozzánk, és nem tudjuk, melyikünké legyen. Nem tudom elképzelni, amint Chrisszel bútorokon, festményeken, meg egyéb apróságokon vitázunk, így úgy gondolom, nem fogjuk ezt a részét tovább nyújtani, mint szükséges lenne. Nekem például a lakásból csak a saját dolgaim kellenek, és ennyi.
Épp a téli ruháim dobozait hordom át az egyik beépített szekrényből a „költöző szobába”, mikor hallom, hogy nyílik a bejárati ajtó. Összeszorul a gyomrom. Nem szerettem volna látni, mert ha látom, minden… nehezebb. Hátha a takarítószolgálat! Kilépek a szobából a folyosóra, pontosabban megállok az ajtóban, és nem is megyek tovább, mert nem a takarítószolgálat az, hanem Chris. – Szia! Ne haragudj, hogy csak így bejelentés nélkül beállítottam, de volt egy szabad délelőttöm, gondoltam… összepakolok. Hívni akartalak este, hogy neked mikor lenne alkalmas, hogy egy költöztető cég elhozza a dobozaimat – megyek elébe mindenféle… Nem tudom. Fogalmam sincs, mi várható egy ilyen helyzetben. Sosem váltam még. Sosem költöztem még el férfitól hat év együttélés után. Sosem vetettem úgy kapcsolatnak véget, hogy még szerettem a férfit, akit ott hagyok. Ahhoz képest, hogy milyen nehezen vettem rá magam annak idején, hogy összeköltözzünk…

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Chris & Kat - here we go again
Chris & Kat - here we go again EmptyHétf. Jún. 08 2020, 11:30


Kat & Chris
But innocence is gone
And what was right is wrong
'Cause I'm bleeding out
Said if the last thing that I do
Liftet célzó lépteim lendületét eltéríti a portás, William intése: a postám túlnyomó részt az irodába érkezik így, bár engedelmesen váltok irányt, hogy az időtálló gránitpult elé járuljak meglepne, ha a feleségemé helyett a saját nevemet látnám viszont a címzésen.
Levelet végül nem is kapok, csak az értesülést, hogy a nagyságos asszony itt van.
Nem tudom, ráadásul nem is érdekel, hogy William, akit Kat bizalmasan csak Billnek szólít kutatja-e kiéhezetten a mimikámat, és hogy csalódott-e amikor abban nem észlel semmiféle változást a hír hallatán. Az arcomat lesi ahelyett, hogy a mellkasomra hajtaná a fejét, hogy megsüketüljön a hevesre váltó szívdobbanások zajától ahelyett, hogy kiszúrná az aktatáska fülét fojtogató erővel szorító kezemet, elfehéredő bütykeimet.
- Kellemes napot, William. - Biccentek felé, ami részemről az információ tudomásul vételét, a téma lezárását és az elköszönést is jelenti: vállaim csak akkor rogynak meg, amikor záródik mögöttem a lift ajtaja s maradok is így, fülkének vetett háttal ameddig fel nem érek a mi, az én emeletemre. Félúton tárcsázom a kampányfelelősömet is, aki szerintem utoljára vállalt hozzám hasonló nehéz természetű ügyfelet, hisz kettőnk közül mintha őt érintené rosszabbul az én esetleges válásom, és egyszerűen nem, nem tud napirendre térni afelett, hogy milyen közönyösen állok az egészhez.
Úgy vélem rohadtul nem tartozik rá, hogy masszív önpusztításba kezdtem - anyai örökség lehet, ami először a rettegést hivatott elnyomni, az később majd függőségbe vált át.
- Párterápia! Párterápia nélkül nehogy kiengedd a lakásból! - Mármint, hogy tegyek javaslatot a terápiára, ami segít feloldani a Kat és köztem feszülő konfliktust, mert már a szétköltözés ténye is árt a politikai karrieremnek, egy válás... Végül is csak a diplomaosztóm óta dédelgetett álom, hogy egyszer New York város polgármestere legyek, ami akárhonnan számolom régebbi, mint Kat gyermek iránti vágya, pedig hat éve vagyunk együtt: hogy a fenébe nem került elő a téma soha?
Vajon feleségül kértem volna akkor is ha tudom, hogy szülni akar?
De nem nekem, a jelek szerint legalábbis nem: az anyaság a fontos és nem az, hogy kivel vállal utódot.
Az izzó, keseredett harag a csontjaimig lopja magát, így egy újabb összecsapáshoz felvértezetten lököm be magam előtt az ajtót, hogy a látványa eloszlasson, eltöröljön mindent.. Megvádolhatnám csendes szóval, hogy úgy intézi a dolgait mint egy besurranó tolvaj - akkor jön amikor tudja, hogy nem vagyok itthon; Utólag akart volna hívni, hogy nekem mikor alkalmas végleg kimetszeni a szívem; Közölhetném, hogy nincs megfelelő időpont a költöztető cégnek, hogy eddig tartogattam a holmiját mert úgy gondoltam visszajön ha megnyugodott, de ezek után az erkélyről fogom kiszórni a dobozok tartalmát; Vagy nem szólnék semmit, csak lecseréltetném a zárat; Vagy megragadnám, és bezárnám valamelyik szobába ameddig észhez nem tér; Vagy...
Lehetőségeim tárháza végtelennek mutatkozik, miközben az aktatáskát földre ejtve zárom a köztünk lévő néhány lépés távolságot - magas nő, tűsarkú nélkül is magas, de még így is képes vagyok fölé magasodni: nem szólok, nem gondolkozok és legfőképpen nem kérek engedélyt; Mint a szomjúság delíriumában oázisra bukkanó haldokló, úgy csókolom őt - ha enged, ha ajkai elnyílnak és utat engednek a nyelvemnek akkor karjaim közé zárom, ölbe veszem és meg sem állok vele a nappali robusztus kanapéjáig.
- |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Chris & Kat - here we go again
Chris & Kat - here we go again EmptyHétf. Jún. 08 2020, 21:24

Taking a thing apart is always faster than putting something together.
This is true of everything
except marriage.

Alapvetően könnyen felismerem mások hangulatait, és nincs ember, akire ilyen szempontból jobban rá lennék hangolódva, mint Chris. Nem mondom, hogy mindig tükrözni is tudom a hangulatait, de többnyire felismerem, épp mi zajlik benne nagy vonalakban. Évek óta ezt lesem, ugyanis. És reagálok rá valahogy. Ha kell, vele lelkesedem, ha olyanja van, hogy vitatkozni szeretne, hát két percen belül a plafonon vagyok én is, és kő kövön nem marad. Egy pillantása elég, hogy azt akarjam, tépje le végre rólam a ruhát, és egy odavetett szavával eléri, hogy fejbe akarjam vágni. Ismerem a férjem. Szeretem a férjem. Éppen ezért akartam elkerülni, hogy találkozzunk, nem akartam lehetőséget adni neki, hogy így nézzen rám, nem akartam ilyen... zaklatottnak látni. Nem akartam, hogy így hat hét után megint ugyanott tartsunk, mint akkor, holott most, hogy látom, ez a helyzet.
Mérges rám, szomorú, hiányzom neki, kíván, és bármilyen más férfi indulna meg ilyen intenzitással felém, félnék. Tőle nem félek. Nem visszacsókolni... nem opció. Nem azért, mert ne tehetném meg, értene belőle, nem azért, mert ne lennék rá képes, képes lennék rá. Nem akarom nem visszacsókolni. Legalább annyira szükségem van erre a csókra, mint neki, a karjaira körülöttem, az illatára az orromban, az érzésre, ahogy könnyedén felkap, ahogy azt csinál velem, amit csak szeretne. Nem mindig van ez így, van, hogy nálam a gyeplő, de ez most nem arról szól. Egy szó sem hangzott el, mégis ott visszhangzik a fejemben, ahogy azt kérdezi, hogy vagyok képes EZT feladni. Ezt, ami köztünk van. És már-már egyetértek vele, elvégre azt csinál velem, amit szeretne, ha meg szeretne tartani, hát ki vagyok én, hogy ellenkezzek, de...
De nem ilyen egyszerű a helyzet, mert nem hiszem, hogy bármi változott volna. Ha meggondolta volna magát, már megkeresett volna. Ha mégis hajlandó lenne apává válni, már visszaköltöztem volna. Mint ahogy ha én lemondtam volna az anyaságról, szintén újra itt laknék. Ő nem hívott, én nem visszajöttem, hanem végleg elköltözni készülök itt, és csókolhat, ahogy szeretne, járhat a keze akárhol a testemen, ez a helyzet nem változik. Így aztán elhúzódok a csók elől, és háttal fordulok neki a kanapén, próbálván levegőhöz, és ép gondolatokhoz jutni. Mindkettő nehéznek tűnik. – Ne csináld, csak megnehezíted ezt az egészet – kérem halkan, ahogy próbálom kicsit rendbe szedni magam. – Gyereket szeretnék tőled, te nem akarod, nincs középút. Csak... tényleg csak nehezebbé teszed – dörzsölöm meg az arcom fáradtan. Hogy keveset alszom mostanság, az nem kifejezés. Fáradt vagyok folyamatosan, és mikor épp nem dolgozom, csak körülötte járnak a gondolataim, mint valami beakadt lemez, újra és újra arról győzködve magam, hogy a helyes dolgot teszem mindkettőnk érdekében. Gyereket akarok, de nem egy olyan apával, aki valahol mélyen legbelül csak tehernek érzi, mert sosem akarta. Nem akarok a karrierje útjába állni, nem akarom... elhúzni ezt az egészet. Mára már profin bizonygatom magamnak, hogy igen, most rossz, de hosszabb távon ez okoz mindkettőnknek kevesebb fájdalmat.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Chris & Kat - here we go again
Chris & Kat - here we go again EmptySzomb. Jún. 13 2020, 19:58


Kat & Chris
But innocence is gone
And what was right is wrong
'Cause I'm bleeding out
Said if the last thing that I do
Megadóan hagyom, hogy kibontakozzon ölelésemből, hogy ajkát elválassza az enyémtől: a tény, hogy szeretem a feleségemet, nem egyenlő azzal, hogy behódolok a női hisztinek - mert ez csak egy újabb leküzdeni való akadály, egy újabb megoldásra váró probléma - akkor is, ha hat hete csúnya lerészegedés mellett keresem a megoldást, azt a kis rést a pajzson amit ellenem húzott fel. Szavaira akaratlanul beugrik most Bernie Boston Pentagonnál lőtt képe, úgyhogy megengedek magamnak a háta mögött egy örömtelen félmosolyt - reméljük Mrs Baruch ólombugyit húzott ma reggel, mert ahogy hippik flower-powere, a tények félremagyarázása hasonlóképp nem válik be. Mintha egy ejnye-bejnye megállíthatná az úthengert.
- Eszedbe se jusson rám hárítani a felelősséget, Kat. - Halkan szólok hozzá, hangszínem zöngéiből már kiérződik a vihar íze: veszekedés előtt, szex előtt, vagy ebben a sorrendben szokott így mélyülni a hangom. Hiányzott s nem kétlem, tud róla. - Ha tőlem akarnál gyereket, akkor az elmúlt hat hét arról szólt volna, hogy teret hagyok neked, te pedig nekem a gondolkodásra és múlthéten házassági tanácsadásra, faszom párterápiára mentünk volna te meg én együtt ahelyett, hogy az ügyvédeddel a válásról beszélgettek. - Végigcirógatom két ujjal a felkarját, mielőtt otthagynám a kanapét és a közelségét, hogy a bárszekrényben keressek vigaszt. Nem, nem vagyok alkoholista.
- Levontad a magad következtetését, aztán lehúztad ezt a házasságot a budin. Őszintén szólva meglep, hogy hordod még a gyűrűt.. - Nem emelem meg a hangomat sőt, hisz magasan a város felett akár suttoghatnék is, biztosan meghallaná. Mélyütés? Dehogy. Foggal-körömmel harcolok egy olyan páston, aminek ő lökött a közepére és ne veszítsük szem elől: érte. Nem hagyom, hogy közbevágjon - hacsak nem kíván egy pohár italt - még nem végeztem.
- Ennek ellenére elvégeztem a házi feladatot, önvizsgálódtam: nincs előttem működő családmodell. Apámat elvitte a szíve, anyámat rá nem sokkal a bánat, a nagynéném soha nem házasodott vagy vállalt gyereket rajtam kívül, az én ketyegőm szintén szar, ha megválasztanak alig leszek itthon de egy héttel ezelőttig még így is azt hittem, hogy egy szakember segítségével, kemény munka árán majd sikerül feloldani a frusztrációmat.. szóval ne mondd, ne merd azt mondani Katrin, hogy én nehezítem meg a dolgot: te engedted el az én kezemet. - Felhajtom az italt, ami kellemesen forrósággal végigmarja a lefelé vezető utat, így nem is lehet kérdés, új rundot szavazok meg magamnak; Ezúttal nem piszmogok a pohárral, magamhoz veszem a palackot és a dolgozószoba felé veszem az irányt.
- |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Chris & Kat - here we go again
Chris & Kat - here we go again EmptySzomb. Jún. 13 2020, 22:22

Taking a thing apart is always faster than putting something together.
This is true of everything
except marriage.

Nem hárítom rá a felelősséget, sosem hárítottam. Ha úgy gondolnám, hogy ez a helyzet csak és kizárólag az ő hibája, tányérok repültek volna minden veszekedésünknél. De nem az ő hibája. Az enyém sem, én legalábbis szeretem ezt hinni. Mikor összeházasodtunk... eszemben sem volt a gyerek kérdés. De csak azért, mert természetesnek vettem, hogy lesz. Majd egyszer. Akkoriban kezdett a cégem kibontakozni, minden gondolatom akörül, vagy Chris körül forgott, a jövőből is csak annyit gondoltam át, hogy igen, el tudom képzelni, hogy mellette töltsem el. Vitákkal, kibéküléssel, mosolyokkal, érintésekkel együtt. Volt egy munkám, amit imádtam, egy férfi, akit imádtam, és azt mondta, ő is engem. A jövőről beszélni ráért még, úgy éreztem. Sosem érdekelt a köztünk lévő korkülönbség, most mégis az arcomba vágódik az egész, pedig alig pár év... És tudom, hogy nem is az a fő problémája. Egyszerűen... nem akarja. Ezzel hogy vitatkozzak? – Csak a csókra értettem – sóhajtok fel, ahogy azon töprengek, mégis hogy jutott el hozzá a hír, hogy jártam az ügyvédnél. Menjen a fenébe, hogy mindig mindent tud. – Gondolkodtam, de még mindig gyereket szeretnék. Te még mindig nem szeretnél, vagy legalábbis úgy gondoltam, ha megváltozott volna a véleményed, szólsz. Az ügyvéddel pedig tényleg csak beszéltem, nem indítottam el semmit – mondom, ahogy végighúzom a kezem a felkaromon, ahol az előbb megsimogatott. A libabőr mégsem tűnik el, minden porcikám vágyik még ilyen érintésekre. Bármilyen érintésre. Tőle. Tényleg jobb lett volna, ha nem csókol meg, ha nem kezdünk el semmit.
Követem a tekintetemmel, ahogy italt tölt magának, rákérdeznék, nincs-e korán ehhez, de rájövök, hogy semmi közöm hozzá. Plusz miattam teszi. Lenézek a gyűrűre, amit az esküvőnk napján húzott az ujjamra, és kicsit megütközök, mert egyetlen pillanat sem volt, mikor eszembe jutott volna, hogy levegyem. Most eszembe juttatta. Nem akarom levenni. Bizonytalanul forgatni kezdem az ujjamon, és akkor sem nézek fel, mikor újra megszólal. Tudok mindenről, amit felsorol. Nem egyszer, nem kétszer átbeszéltük már ezt, hogy miért nem akar gyereket, hogy miért nem gondolja, hogy az életünkbe beleillik egy, hogy miért nem tudna apa lenni. És én hallom. Értem. Megértem. Ez nem változtat azon, hogy én viszont anya szeretnék lenni. Ez pedig mostanra már nem az a régi „ó, hát úgyis lesz gyerekem, az a természetes” anyasági ösztön, nem csak azért szeretném, mert az a szokás. Vágyom rá. Néha annyira, hogy fáj. Egy ponton megpróbáltam bemesélni magamnak, hogy nem kell nekem gyerek, itt van Chris, boldog vagyok mellette, a cég a gyerekem, és legyen elég ennyi, senkinek nem lehet meg mindene. Megpróbáltam, és életemben nem éreztem még magam olyan... kilátástalanul.
Azt mondja, elengedtem a kezét, és igaza van. Elengedtem a kezét, mert ahogy ő nem kényszerítheti rám az akaratát, úgy én sem rá, és akkor... mit csinálunk mi együtt? Két teljesen más életre vágyunk. Egy darabig csönd van, magamra hagy, de kirángatom magam a gondolataim közül, és a kanapéról felkelve követem a dolgozószobájába. Csak az ajtóig merészkedek. – És mi van, ha nem sikerül feloldani? Mi van, ha kínozzuk még egymást egy csomó ideig, és aztán kiderül, hogy te nem akarsz gyereket, én meg nem tudok lemondani róla? Mi van, ha végül belemész, de a szíved mélyén utálni fogod az egészet, nekem pedig úgy kell felnevelnem a közös gyerekünket, hogy az apja a háta közepére kívánja? Mi van, ha végül ezért engem is a hátad közepére kívánsz? Arról nem is beszélve, hogy egyre öregebbek leszünk, a kifogásaid egyre aktuálisabbá válnak. Alapból nem vagyok már csitri, nem húzhatom sokáig ezt az egészet. Lehet, hogy elengedtem a kezed... de nem azért, mert ne szeretném fogni. Hanem azért, mert pillanatnyilag másfelé tartunk, és nem akarlak magammal rántani sehová az akaratod ellenére – mondom halkan, az ajtófélfába kapaszkodva. Igenis rá akarok szólni, hogy hagyja abba az ivást, mert semmi értelme. El akarom tőle venni az üveget, inkább velem foglalkozzon, ne azzal. Az ölébe akarok telepedni, ahogy az asztalnál ül, mint annyiszor előtte. De mint mondtam, csak megnehezítene mindent. Szóval kapaszkodom az ajtófélfába, elfehéredett ujjakkal.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Chris & Kat - here we go again
Chris & Kat - here we go again EmptySzer. Jún. 24 2020, 15:01


Kat & Chris
But innocence is gone
And what was right is wrong
'Cause I'm bleeding out
Said if the last thing that I do
Hangszínemben mutatkozik az enyhülés szavai hallatán, a vonásaimból kiolvasható rezignáltság nagyjából akkor verhetett tábort ott, amikor tudomásomra hozták: az asszony bizony ügyvédhez fordult.
- Mintha nem viszonoztad volna. - És ez, csakis ez ad egy vékony kis kapaszkodót, hogy van még számomra, számunkra remény: mert ha félreteszem a sértett egót, a büszkeségemen ejtett csorbát, akkor az egyenlet végén ott maradok én, akinek hat évvel ezelőtt betoppant az irodájába a szőke istennő (az azóta is terápiás boldogságomként számon-tartott hosszú combjaival), hogy pénzt kérjen. Az üzleti terv, a bolygók együttállása, a határozott fellépés mind megengedték volna, hogy kapjon is, de élből nemet mondani és úgy elhívni pofátlanul egy randira egyszerűbbnek, tisztábbnak tűnt - így kétség sem fért hozzá, hogy nekem mond majd igent (mert biztosra vettem, hogy igent fog mondani) és nem a befektetőjének.  
- És az egyszerűség alapelvét követve arra jutottál, hogy kukázod az elmúlt hat évet. - Az ügyvédre vonatkozó részt mintha meg sem hallanám, mert lássuk be: sovány vigasz. Az, hogy még nem indított el semmit, csupán konzultált a jogdoktorral nem jelenti, hogy innen hazafelé menet - merthogy arról is tudomásom van, hogy kivett magának egy nyavalyás lakást - nem ugrik be megnyomni a start gombot.  
A rólam kialakult-kialakulóban lévő képet óvó, féltő, gondozó emberek igazán figyelemreméltó egyszerűséggel állnak az ügyhöz: az imázsomnak jót tenne, ha a terhes kis feleségemmel az oldalamon kampányolnék a választókerületekben, a válás pedig rosszat. Ha annak miértje kiderülne - és kiderülne, mert a környezetünkben élő emberek szeretnek pletykálni, tizenöt perc hírnévért és némi pénzért pedig még inkább - az tönkretenné a politikai törekvéseimet. Mégsem kérem, hogy maradjon a választás végéig, hogy segítsen beteljesíteni azt amiről már a megismerkedésünk napján is úgy meséltem, hogy régi vágyam válna valóra vele... Nem vagyok hajlandó könyörögni.
Beszédes a tétova mozdulat, amivel a gyűrűjét kezdi el forgatni - okkal hoztam fel a témát, nem öngyilkos hajlamokkal vágom magam és a házasságom alatt a fát: ismerem őt, ismerem a nőt akibe beleszerettem és tudom, hogy ő is viszont szeret. Hogy van még számunkra remény.
Könyörögni biztosan nem fogok, de megdolgozni érte időt-energiát nem kímélve igen - számomra a kapcsolati válság nem egy gödröt jelent amiből lehetetlen kimászni, vagy ha gödör akkor van annyi eszem, hogy ne ássak tovább lefelé.
A dolgozószoba asztalánál ülve kortyolom az üveg tartalmát, nem azért mert megoldást, gyógyírt jelentene számomra, pusztán hiszek a belső fertőtlenítésben.
Hallgatok. Hallgatom.
- Úgy ismersz, mint aki megtenne olyasmit, amit amúgy a háta közepére sem kíván? – Költői kérdés, nem várok választ. - Egy hónap, Kat. Heti két alkalom, összesen tizenkét óra az életedből. Pusztán tizenkét órát kérek az elmúlt hat évért cserébe. Csak hogy elmondhassuk, hogy mi tényleg megtettünk mindent, amit hatalmunkban áll megtenni. - Nem alkudozom, nem ígérgetek felelőtlenül: csak a kezemet nyújtom felé az ajánlattal, azt a nyavalyás kezemet amit ő olyan lazán elengedett hat héttel ezelőtt. Felemelkedek a helyemről, megkerülöm az asztalt hogy a hozzá közelebb eső oldalon támaszkodjak neki annak, félig ülve, félig állva. Kedvem lenne a vállainál fogva megragadni, megrángatni, addig csókolni amíg el nem fogy a levegőm hátha észhez tér... Helyette a palackot szorongatom és annak a száját éri az enyém.
- Persze ha te már eldöntötted, és minden érvelésemet, őszinte félelmemet képes vagy holmi kifogásokká degradálni, az ügyvéded vegye fel a kapcsolatot az enyémmel: ígérem mindent elkövetek, hogy a lehető leghamarabb megszabadulhass tőlem, a nevemtől meg ettől a frigytől. - Nem veszem le róla a tekintetem: nem keménykedek a szemkontaktus megtartásával, szimplán nem vagyok hajlandó szégyellni magamat.
- |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Chris & Kat - here we go again
Chris & Kat - here we go again EmptyKedd Jún. 30 2020, 02:31

Taking a thing apart is always faster than putting something together.
This is true of everything
except marriage.

- Ha tudnám nem viszonozni, nem tenné nehezebbé a helyzetünket – mondom, hozzá hasonlóan tényszerűen. Ha nem vesznék meg érte továbbra is, akkor mindez egyszerű lenne. Az azt jelentené, hogy már elhidegültünk egymástól, hogy igazából tényleg csak egy gyerekre vágyom, mert ketyeg a biológiai órám, nem pedig egy közös kisbabára. Pedig akármit mond vagy gondol, azt szeretném. Tudom, hogy a különköltözés, és minden egyéb jel nem épp erre utal, de… Nem tudom, hogy magyarázzam el neki, hogy mennyire boldogtalanná tesz azzal, hogy ő nem szeretné ezt az egészet. Hogy nem szeretné, hogy a gyereke anyja legyek. Hogy nem szeretne a gyerekem apja lenni. Nem tudok csak úgy… a játszótársa lenni az életben. Többet szeretnék mindkettőnktől.
– Nem kukázok semmit. Ha véget is ér, nem az jelenti, hogy onnan szemétbe való – tiltakozom, bár inkább fáradtan, mint vehemensen. Nem tudom elképzelni, hogy még egyszer férjhez megyek, akármi is lesz a jövőben. Még ha le is kell vennem a gyűrűjét, nem jelenti azt, hogy… ne hagyna nyomot. Mellette lettem az a nő, aki vagyok, és kicsit ironikus, hogy most épp azért kárhoztat, ami annak idején vonzotta bennem, az, hogy tudom, mit akarok, és tenni is hajlandó vagyok érte.
Úgy ismerem, mint aki megtenne olyasmit, amit a háta közepére kíván? Nem tudom. Alapvetően nem. Viszont azt is tudom, hogy kegyetlenül makacs tud lenni, és abban a pillanatban, amit a témában megmakacsolja magát, hogy márpedig ő nem akar válni… El tudom képzelni olyan lelki állapotban, mikor úgy gondolja, talán nem is lenne akkora áldozat egy gyerek, aztán mikor az elmélet valósággá válik, és már nincs ott a kiváltó ok, rájön, hogy ő ezt mégsem akarja. Ne legyen így, de el tudom képzelni. Ettől függetlenül megeshet, hogy mégsem ismerem olyan jól a férjem lelkivilágát, mint eredetileg gondoltam, mert az egy hónapos párterápia felajánlása meglep. Át is fut az agyamon, hogy biztos valamelyik kampányfelelőse találta ki, de elhessegetem a dolgot. Ha ő maga nem akarná, nem is ajánlaná fel, így aztán mindegy is, honnan az ötlet.
Kicsit megfeszülök, ahogy felkel a székből, attól tartok, megint hozzám ér. Azt remélem? Valamelyik a kettő közül, vagy mindegyik. De csak megkerüli az asztalt, és nekitámaszkodik, közelebb hozzám. – Párterápiára szeretnél járni… heti kétszer? – kérdezek rá, csak hogy biztosan jól értem-e, mert ezt így konkrétan nem mondta ki, csak utalt rá korábban, most pedig úgy hangzik, mintha arról beszélne. Bár igazából mindegy, mit szeretne egy hónapig, heti kétszer egy órában művelni velem, úgysem fogok nemet mondani. Tudok neki nemet mondani, de még mennyire, az idegeire is megy, de igaza van, nem tettünk meg még mindent azért, hogy esetleg működhessen. Mentségemre legyen mondva, nem gondoltam, hogy ilyesmihez folyamodna. Egymás fülét már rágtuk kettesben épp eleget, mielőtt elköltöztem volna.
- Ha az érvelésed, meg az őszinte félelmeid kifogásnak gondolnám, egyszerűen csak végigmentem volna tűvel az óvszerkészleten, vagy nem szólok, mikor abbahagytam a tablettát, és egyszerűen teherbe esek, ha akarod, ha nem, aztán kezeld, ahogy akarod – jegyzem meg, felvetett fejjel tartva a szemkontaktust, ahogy azzal gyanúsít, nem értem meg a félelmeit. Megértem. Ezért költöztem el ahelyett, hogy felkoppintatom magamat vele. Mennyivel egyszerűebb lett volna… És mennyire bánthattam volna vele. Hogy jobban, mint ezzel, vagy kevésbé, azt sosem fogjuk megtudni.
Nem bírom ki, csak beljebb lépek az irodába, meg sem állok, míg elé nem érek, a cipőm orra szinte az övéhez ér, ahogy lazán az asztalnak támaszkodik, és pedig kicsit előredőlök, hogy kilopjam az üveget a kezéből. – Jobb attól, ha iszol? – kérdezem, ahogy egy korty erejéig én is belekóstolok az üvegbe. Fujj. Sosem voltam nagy alkoholpárti, ez most kifejezetten rosszul esik, de azért legyűröm. Nem adom neki vissza. – Nem lesz ma már semmi, ahol meg kéne jelenned? Csak mert ha lesz, talán elég volt ennyi.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Chris & Kat - here we go again
Chris & Kat - here we go again EmptyHétf. Júl. 13 2020, 12:46


Kat & Chris
But innocence is gone
And what was right is wrong
'Cause I'm bleeding out
Said if the last thing that I do
- Te nehezíted meg az egészet. - Súgom magam elé csendesen, szinte sóhaj az egész, mert félek ha nem a fogaim közt szűrném a választ akkor rád ordítanék. Szeretnék olyan közönyös lenni, tárgyilagos közlésekre képes mint te, de a közelséged és a fortyogó harag kettőse lehetetlenné teszi ezt. Hogy merészelsz egyáltalán utalni szerelemre, vágyra amikor az első kibaszott akadálynál fogtad a cuccod, kivettél egy másik lakást és ügyvédhez fordultál? Hogy merészelsz reményt kelteni, hogy?!
- Akkor szerinted mégis hova való, Katrin? - Más szemében a szálkát, ugye? Az alkohol voltaképpen hűteni hivatott az agyvizemet, mert noha nem vagyok erőszakos ember, nem is tartom magamat annak, egyre közelebb siklik hozzám az édes kísértés, hogy most tovább menjek a csóknál: tudom, hogy viszonoznád ezt is, ugyanúgy mint az előbb - a végén legalábbis viszonoznád; A saját önzésem ment meg téged tőlem, hisz pont elég álmatlan éjszakát okoz már így is a kialakult helyzet, nem akarom éjszaka a plafont bámulni azon tépelődve, hogy vajon az elmúlt hat hét felgyülemlett feszültségének szóltak-e a könnyeid - vagy azért volt az egyre keservesebb zokogás, mert élesen a tudatodba vájt a felismerés, miszerint a tulajdon férjed erőszakol éppen meg. Pardon, leendő exférjed.
- Igen. - Újabb korttyal jutalmazom meg magamat, minden egyes halk szóért díj jár nekem, hiszen nagyon, nagyon szeretnék üvölteni veled - és mégsem teszem csak hagyom, hogy forgasd bennem a kést.
- Az, hogy szerinted ez a nagyobbik rossz ékesen bizonyítja, mint ahogyan a költözésed is, hogy hiába látod mozogni a számat, nem hallod amit mondok. Rám nézel, és nem látsz engem. Én tudom, hogy irreális az ellenállásom, de nem tudok ellene tenni. A dokival egy ideje az utódnemzés témáját járjuk körül, de még ő sem tudja feloldani csettintéssel a korlátokat. - Az nem lehet újdonság számodra sem, hogy szakemberhez járok heti egyszer bizonyos fiatalkori történések és traumák okán, melyek időről időre felbukkannak és gátolnak a felnőtt életemben;
- Rosszul tűröm, ha sarokba szorítanak, Kat pláne, ha az teszi akit szeretek. - Súgom a szádra, mert az üveget valahogy elfelejtetted visszaadni, pedig kell nekem.
- Nem igazán érdekel, hogy mi lesz vagy nem lesz, drágám. Vannak prioritásaim. - Igazság szerint egy pokolian jó asszisztenssel áldott meg a jószerencse, aki minden érdektelenségem ellenére képes egyenesben tartani a politikai karrier felé vezető úton a kormányt akkor is, ha én éppen hullarészegen fetrengek a keréknyomon.
- |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Chris & Kat - here we go again
Chris & Kat - here we go again EmptyCsüt. Júl. 16 2020, 00:00

Taking a thing apart is always faster than putting something together.
This is true of everything
except marriage.

Szeretem benned, hogy felteszed a nehéz kérdéseket. Hogy fejjel előre beleállsz minden konfliktusba, és olyan nagyon biztos tudsz benne lenni, hogy neked van igazad. Én nem vagyok benne mindig biztos, hogy nekem van igazam, viszont a véleményem mellett akkor is lecövekelek, ha nem vagyok benne biztos, hogy helyes. Mert ez az én véleményem. Az agyadra megyek vele, tudom. Néha úgy érzem, mindketten túl fafejűek vagyunk ahhoz, hogy működjünk, aztán mégis mindig jutunk valamire. Kivéve most. Megváltoztattam a játékot, mert ahelyett, hogy beleálltam volna ezredszerre is a vitába, kiléptem belőle, és most nincs kivel vitáznod. De azért próbálkozol. Csak nem vagyok ott, mint ellenerő, és így a falnak futsz újra és újra. Fájhat. Fáj látni. – Ha véget ér, a múltba – felelek a számonkérő kérdésedre, mert nincs számodra jobb válaszom. Nem fogom elfelejteni a házasságunkat, téged, egyetlen percét sem, de ha nem tudjuk azt adni egymásnak, amire szükségünk van, akkor milyen jövő elé néznénk? És ha nincs jövő, akkor marad a múlt. A jelen pedig fájdalmas, nem csak neked.
Ráncba szalad a homlokom, ahogy megerősíted, tényleg párterápiára szeretnél járni. Nem azért, mert ellenkeznék, egyszerűen csak... Eddig határozott voltam. Vége. Ha nem akarjuk ugyanazt, vége. De mi van, ha igazad van, és csak nem tudjuk ugyanazt akarni? A tekintetem elkalandozik rólad, ahogy a gondolataim ekörül cikáznak, nem válaszolok, de elvitatkozhatunk, hogy melyikünk ismeri kevésbé a másikat, ha azt hiszed, erre a kérésre nemet mondanék. Talán erről fog szólni az egész terápia. Rájövünk, hogy nem is ismerjük egymást. – És mi van, ha nem is fogja tudni feloldani? Komolyan azt hiszed, nem látom, mennyire megvisel ez az egész? Rendben, menjünk párterápiára, heti kétszer egy órát, vagy akár többet is, ott leszek. De ne állíts be úgy, mintha rajtam múlna ez az egész, mert ahhoz, hogy idejussunk, mindketten kellettünk – ellenkezek és egyezek bele egyszerre abba, amit mondasz. Menjünk párterápiára, de ne hárítsd rám ennek az egésznek a felelősségét, mert nem jogos. Igen, én mentem el, de te zárkóztál el a témától annyira, hogy nem éreztem értelmét tovább próbálkozni.
Közel vagy, csábítóan közel, és valahogy úgy érzem, változott az egész helyzetünk azzal, hogy párterápiára megyünk. Mert ha párterápiára megyünk, nem zárkózhatok el tőled. Ami egyszerre ijesztő és izgató. Egy pillanatra lehunyom a szemem, ahogy azt mondod, nem bírod, ha sarokba szorítanak, pláne az, akit szeretsz, aztán a szabad kezem felemelve megsimogatom az arcod. – Elengedem a kezed, sarokba szorítalak, nem is látlak... Sajnálom, ha így érzed. Nem akarom, egyiket sem – mondom halkan, ahogy visszaejtem a kezem magam mellé, az üveged pedig egy halk koccanással az asztalra teszem. Hátralépek egyet, meg még egyet. – Tégy, ahogy jól esik, értem a célzást – húzódok el az egész szituációtól is, mert ha te úgy akarod kezelni ezt az egészet, hogy leiszod magad, lelked rajta, ha szerinted többé nem az én helyem rákérdezni ilyesmire... akkor nyilván nem az. De nézni sem fogom. – Feltételezem, te szeretnéd intézni a terapeutát, hogy kellőképpen diszkrét legyen? – kérdezem, magam előtt összefont karokkal. Nincs több dolgom itt. Teljes kiköltözés elnapolva, fogom azt a pár dolgot, amit egyébként is kézben magammal szerettem volna vinni, és hagyom, hogy úgy nézz az üveg aljára, ahogy te szeretnél.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Chris & Kat - here we go again
Chris & Kat - here we go again EmptyHétf. Aug. 10 2020, 22:14


Kat & Chris
But innocence is gone
And what was right is wrong
'Cause I'm bleeding out
Said if the last thing that I do
Felhorkantok, szám sarkában játszi mosoly és mégis - hisztérikus, hitetlenkedő nevetéssé nőtte volna ki magát ez a horkantó kis hang ha több lenne bennem a pia, kétkedő nyilait festve a ha szócska köré, majd a fejed mellé, a falhoz basztam volna az üveget. Az, hogy tudom definiálni a bennem tomboló érzések-érzelmek kavalkádját egyként és külön-külön is, nem tesz engem belátóbbá.
Gyűlölöm, hogy itt és most te vagy a felnőtt, a nyugodt, az erős - sért, hogy neked ez csak ennyi: nem, nem a szemetesbe húznád bele az elmúlt éveket nem, rögtön a múltba! Sajnálom magamat, mert nem kellek neked eléggé - le tudnál minket írni hat évre való járulékos veszteségként és csak úgy tovább lépnél. Szenvedek a gondolattól, hogy végül majd nem foglak tudni meggyőzni, megtörni vagy megfélemlíteni - hogy elpocsékoltam az elmúlt hat hetet várakozásra, arra várva hogy lehiggadj és hazagyere ahelyett, hogy a nap minden pillanatában...
- Soha nem árultam zsákbamacskát, Katharina. - A harag lassanként borítja el az agyamat, megengedhetetlen luxus a munkában, a mindennapokban, megengedhetetlen a nővel szemben akit szeretek - nyeglének érzem a beleegyezésedet, ha másról lenne szó... Senkinek nem engedem meg, neked sem akarom megengedni ezt a leereszkedést - mintha nem érteném, mintha én nem érthetnék valamit és a számba kellene rágni; Az intelligencia nem fér össze a gőggel, ahogy a gőg sem marad soká életben a masszív önsajnálat mellett - mohón, zaklatottan szívom be a levegőkortyot az érintésed alatt, a szemeimet csak egy pillanatra, tényleg csak egy pillanatra hunyva le. Ez az egyetlen varázslat amit tudok - ha lehunyom és újra kinyitom, minden rendben lesz: ha lehunytam és kinyitottam, akkor eltűnt a halott anyám kísértete az ajtóból, az ágyam széléről; Most lehunyom és kinyitom, tenyeremet a tenyeredre simítva de most...
A világon semmi, úgy értem semmi sincsen rendben.
Nem bújsz közelebb, nem simulsz a karomba, nem mosolyogsz rám - nem, te eltávolodsz és összefonod a karjaidat magad előtt mintegy néma elutasításként. Megrogyni érzem a lábaimat, visszahátrálok az asztalomhoz - félig támaszkodva, félig ülve az üveg mellett: most nem nyúlok érte, de csak azért, mert valami erősebbre vágyom.
- Milyen célzást? Hogy leszarom a karrieremet, mert te fontosabb vagy? - Úgy acsargok feléd, mintha a következő percben nem nyúlna ki majd a kezem a hajlandóságod jelentette alamizsnáért.
- Ahogy neked jó. - És neked terhesen, babával lenne jó, de tessék: könnyek folynak az arcomon melyeket goromba hirtelenséggel, a kézfejemmel törlök le, de nem tudom azt mondani, hogy megteszem, érted megteszem, vágjunk bele.
A te babádból nem válhat az én számomra ellenség.
- |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Chris & Kat - here we go again
Chris & Kat - here we go again EmptyHétf. Aug. 24 2020, 02:46

Taking a thing apart is always faster than putting something together.
This is true of everything
except marriage.

Vitatkozunk. Sokat. Sokszor. Sokféleképpen. De eddig nem így. Sosem így. Ó, elmentünk mi a végletekig akárhányszor, aztán pedig vissza, de soha nem bántottuk egymást ezelőtt, nem igazán. Pontosan azért, amit most is érzek, ahogy rád nézek, a tekintetedből olyan fájdalom villan felém, amit nem gondoltam volna, hogy képes vagyok okozni. Neked nem. És mégis itt vagyunk. Nem bántottuk egymást, mert nekünk is fájt, ha a másiknak fáj. Ingoványos talajon járunk, néha úgy érzem, elég lenne egy rossz szó, egy rosszabb pillanat, hogy nekiálljunk tányérokat törni, asztalokat borogatni, vagy akár egymást. Nem félek tőled. Itt és most viszont félek tőlünk. Értünk. Mi az a pont, amikor elszabadul az indulat, ami a tekintetedből süt? Mi fog történni akkor? Fáj, hogy bántalak, fáj, hogy bántasz, mégsem tud engedni egyikünk sem, és egyszerűen nincs hová elvezetni ezt a rengeteg feszültséget köztünk. Bűntudatom van. És mérges vagyok, amiért bűntudatom van, mert nem kéne. Nem! – De én sem! –felelek hozzád hasonló tónusban, mert úgy érzem, minden érzelmed kivetül ma rám. Ha fáj, nekem is fáj. Ha mérges vagy, én is mérges vagyok. Őszintén, nem tudom, hogy ez az egész kavalkád melyikünkből indul igazán, de minél több időt töltünk együtt, annál nehezebbnek érzem magunk körül a levegőt. Sok ki nem mondott szó, sok visszafojtott indulat.
Nem meglepő, mégis visszahőkölök kicsit, mikor felcsattansz, reflexből, vagy valami hasonló, de teszek egy fél lépést hátra, kezeim magam mellé leengedve újra. – Nem. Úgy értettem, szerinted semmi közöm hozzá – felelem egyszerűen, halkan, hozzád képest nevetségesen halkan. Tényleg úgy értettem. Talán már mindenbe azt hallom bele, amit hallani szeretnék, amitől könnyebb tőled távol maradnom. Az agy csodálatos egy dolog… És csodálatosan bolond tudok lenni ennek ellenére is, mert abban a pillanatban, ahogy könnyeket látok lecsordulni az arcodon, mintha valaki megmarkolta volna minden bensőszervem egyszerre, és szorítani kezdené. Gondolkodás nélkül lépek vissza feléd, eléd, amennyire fizikailag közel csak lehetséges, és veszem a kezeim közé az arcod, még érezve a bőrömön azokat a sebtében letörölt könnyeket. – Christian… ne… - motyogom halkan, ahogy a homlokom a tiédnek támasztva kibuggyannak a saját könnycseppjeim is. Mert a tieid miattam vannak. Az én hülyeségem miatt. Az én változás iránti vágyam miatt. Nem árultam zsákbamacskát, de én tettem tönkre mindent, és… gyűlölöm, hogy bántalak vele. Megcsókollak, ezúttal én téged, mert szükségem van rád. Mindig szükségem van rád. És arra is szükségem van, hogy soha ne ejts miattam könnyeket. Csak… ne. Bármi más, csak könnyeket ne. Érzem az alkoholt a nyelveden, bár az is lehet, hogy még a saját kortyom aromája köszön vissza. Mindegy, mert minden más te vagy, annyira te, és úgy hiányzik minden. Az illatod, az érintésed, az érzések, amiket csak te tudsz kiváltani belőlem… Korábban leállítottalak, mert ijesztően jól esett, hogy megint itt vagy. Most is ijesztően jól esik. De inkább érzem kicsit ijedtnek magam, inkább kérdőjelezem meg, hogy valóban képes vagyok-e elengedni ezt az egészet, mint hogy olyannak lássalak, mint pár pillanattal ezelőtt. Mert az is kevésbé fájt volna, ha hozzám vágsz valamit…

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Chris & Kat - here we go again
Chris & Kat - here we go again EmptySzer. Okt. 28 2020, 10:43


Kat & Chris
But innocence is gone
And what was right is wrong
'Cause I'm bleeding out
Said if the last thing that I do
Itt és most képtelen vagyok racionális józansággal nézni a dolgokat, képtelen vagyok eldönteni a beszélgetés-veszekedés végkimenetelét: nem hagyod, sosem hagytad hogy veled kapcsolatban az agyam irányítson és most sincs ez másként; Érzelmileg elcsigázott, kizsigerelt vagyok és lassanként térdre kényszerít a hullámvasút amibe beleültettél.
Szőrszálhasogatás lenne tényként említeni azt a hat évvel ezelőtti vacsorabeszélgetést, amikor szóba került köztünk a gyerektéma - csak amolyan széljegyzet szinten - mert hat évvel ezelőtt sem vágytam utódra, pedig akkor még a harmincasok táborát erősítettem jócskán; De ez a kazetta B oldala, a negyedik X... Annál a beszélgetésnél leöblítetted egy korty borral a széljegyzetemet, így most nincs is létjogosultsága feléd fordítanom a fegyver csövét - bár munícióm nincs, de a képzeletbeli puskát amolyan utolsó dobásként hozzád vághatom - hiszen se mellette, se ellene nem szóltál akkor.
Pedig jobb lett volna.
Komolyabb károk okozása és elszenvedése nélkül ülhettünk volna aznap este külön taxiba, esetleg egymás mellé a tárgyalóasztalnál: akkor még fiatal voltam, még nem kényelmesedtem bele a házasságunkba, az életünkbe, hogy én érted élek és hajtok, te pedig értem.
Igen, utólag vagyok én is okos, de rohadtul nem fogok belemenni ebbe most - azt hiszem a lényegen nem változtat: elhagytál, kész vagy végérvényesen elhagyni, mindegy mennyire hangosan is zúg a szívem, mindegy milyen palástot viselek önnön sértettségemből.
Éhezem mindenre, amit nekem adsz, amit nekem adhatsz, mégis inkább éhen halok semmint megadással legyek feléd.
Rád ordíthatnék, rád szeretnék ordítani, megrázni téged, esetleg lekeverni egy pofont - ne félj, nem úgy neveltek - hogy húzd ki végre a fejedet a saját seggedből, az én számba pedig ne próbálj szavakat adni: mind távolabb kerülök a hűvös józanésztől és csak két dolgot tudok biztosra mondani, de azt is csak magamnak vallom be. Az apám szavajárása volt, hogy "aki fel tud dühíteni, az irányítani is tud téged", de arról soha nem volt szó, hogy az üzleti életen kívül is érvényes szabály - ha más nem hát innen tudom, hogy kibaszottul szeretlek, hisz nem szimplán irányítasz, de tönkre is teszel.  
El akarom fordítani a fejemet, kihúzni a kezeid közül, hogy később majd a saját büszkeségemmel karöltve döntsek rekordot lerészegedés terén - kezdem megérteni az anyámat, komolyan - de nem vagyok ennyire erős; Szükségem van rád.
Hogy mennyire, az nem akkor tudatosul, amikor magamhoz ölellek óvón-vigyázón nem akkor, amikor egyik kezem tarkódon felkúszva túr finoman a szőke tincsek közé, hanem amikor szád a számra talál, nyelved az enyémre, de tizedmásodperccel később ellehetetleníti a csókot a tulajdon zokogásom.
"..te tetted ezt, király.."
- |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Chris & Kat - here we go again
Chris & Kat - here we go again EmptyHétf. Dec. 07 2020, 00:56

Taking a thing apart is always faster than putting something together.
This is true of everything
except marriage.

A korábbi rámförmedés ellenére, ahogy hozzám érsz, az gyengéd, óvatos, nem feltétlenül az, ami általában kettőnk között történik, ha megcsókollak. Előfordul, persze, el tudod érni, hogy úgy érezzem magam a karjaid közt, mint a világ nyolcadik csodája. Ezt előtted sosem tapasztaltam, mint egyébként sok mindent. Nem a szexről, hanem a férfi-nő közötti szeretetről. Soha senki másnál nem éreztem azt, hogy szüksége van az érintésemre, a jelenlétemre, Rám. Nem mindig ilyen, az évek során valahogy… Nem tudom. Nem csökkent köztünk az intenzitás, de már nem csak ezen az egy módon tudjuk megmutatni egymásnak, mit érzünk. Nem kell megcsókolnod, hogy tudjam, hogy szeretsz, elég az is, hogy mikor későn érek haza, égve hagyod az éjjeliszekrényen a kislámpát, hiába feküdtél már le aludni, és ha hozzádbújok, a karjaid automatikusan, természetesen fonódnak körém, anélkül hogy igazán felébrednél. Elég egy pillantásod a szoba másik végéből. Régóta biztos vagyok benne, hogy szeretsz, és abban is, hogy szeretlek. Mégis még mindig elgyengít, mikor így ölelsz.
Mikor pedig felzokogsz, legszívesebben zokognék veled én is, talán kicsit meg is teszem, bár igyekszem visszafojtani, ahogy még szorosabban ölellek magamhoz, nem tudván, mi mást tehetnék még. Mi mást tehetné még? Kérlek, hogy segíts. Némán, szavak nélkül, csak magamban könyörgök, de nagy szükségem lenne rá most, hogy elmondd, neked mire van szükséged, hogy megadhassam. Bármit. Majdnem bármit. Néma maradok, mert rájövök, hogy tudom, mit mondhatnék, amivel véget vetek ennek, de azt nem tudom kimondani. – Nem akarlak bántani, sosem akartalak bántani – mondom végül összeszorult torokkal, sírás felé vékonyodó hangon, mert tényleg sosem volt célom, hogy ezt tegyem veled. Sosem akartalak így látni. Sosem akartam ezt kiváltani belőled. Egyik kezem a tarkódon szokatlanul hosszú tincseket simogatja, a másik a hátadon, a válladon simít végig, próbálva… megnyugtatni. Szeretni. Gondoskodni rólad. Szeretnék gondoskodni rólad. Nem vagyok jó benne, sosem voltam annyira, túlságosan egocentrikus vagyok hozzá, de veled mindig próbálkozom. – Mit tehetnék, hogy jobb legyen? – kérdezem meg, mert tehetetlennek érzem magam.
Segíts, hogy segítsek. Csak azt ne kérd, hogy mondjak le arról, hogy gyerekem legyen, mert lehet, hogy végül megtenném a kedvedért, de megutálnálak érte. Nem most. Nem holnap. Nem egy hónap múlva. De végül nem tudnám megbocsátani, hogy szeretlek annyira, hogy megtegyem érted. Ezért is költöztem el. Ezért is gondolkodom a váláson. Mert egy olyan pillanattól rettegek, mikor nem veszekszünk, mikor nem érvelünk, hanem egyszerűen csak arra kérsz, adjam fel érted, amire vágyom. Szükségem van a három lépés távolságra. Ugyanakkor most hogyan maradhatnék távol?

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Chris & Kat - here we go again
Chris & Kat - here we go again Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Chris & Kat - here we go again
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» going backwards again | lou & chris
» Chris & Nora | bad day
» Emily & Chris
» my momma used to say | jennie x chris
» Did you miss me? Chris & Elodie

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: