New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 7:52 pm-kor
Steven Peter Walsh
tollából
Ma 7:50 pm-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 7:48 pm-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 7:34 pm-kor
Rowan W. Mills
tollából
Ma 7:18 pm-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 7:05 pm-kor
Aston Miles
tollából
Ma 6:49 pm-kor
Elodie C. Harland
tollából
Ma 6:47 pm-kor
Valeria Callegari
tollából
Ma 6:44 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

Jesse Allen
TémanyitásJesse Allen
Jesse Allen EmptySzer. Május 27, 2020 9:17 pm
Jesse Allen

Karakter típusa:
keresett
Teljes név:
Jesse Allen
Becenevek:
Jess
Születési hely, idő:
New York, 2001. november 24.
Kor:
18 év
Lakhely:
Staten Island
Szexuális beállítottság:
hetero
Családi állapot:
szingli
Csoport:
diákok
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
Port Richmond High School végzős tanulója
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
konyhás
Ha dolgozik//Munkahely:
The Olive Branch pizzéria
Hobbi:
videojátékok, nem a legjobb ízlésről árulkodó zenék hallgatása és a világ összes Tarantino filmének imádata
Play by:
Lucas Bin

Jellem

➢ Amiben a haverjaim szerint jó vagyok:
"Akárhányszor írunk, mindig azt mondja, hogy lószart nem tanult és nem kap majd jó jegyet... De kamuzik, mert akárhányszor kikapunk valamit neki van a legtöbb pontja és még akkor is azt mondja, hogy "de hát ő tényleg nem tanult!". Na persze Jesse, etesd ezzel a hülyéket ne minket."

"Challenger Leagueben és ha kell két sörért felboostol téged is."

"Mindig van nála cigi és mindig ad belőle... Szóval jó abban, hogy jó ember? Ezt kéne mondanom? Egyáltalán hova lesz ez a videó Jesse?"

"Fullos az anyja."

➢ Amiben anyám szerint jó vagyok:
"Jó vagy abban, hogy nemet mondj mindenre amire megkérlek, hogy utána még fél órát könyörögni kelljen. Most se vitted ki a tányérokat a szobából, igaz? De ha már itt tartunk abban is jó vagy, hogy soha nem nézed az órád és mindig késve érsz haza, mint ma hajnalban."

➢ Amiben apám szerint jó vagyok:
"Kéne mondanom egy jó dolgot? Rólad? Jók a jegyeid. Na, nem amúgy! Tudod, hogy jó srác vagy, de csak mert én neveltelek!"

➢ Amiben jó vagyok:
Azt hazudni mindenkinek, hogy vannak terveim a jövőmre és tudom mit akarok kezdeni magammal. Mindeközben valójában úgy érzem, hogy minden csak az ölembe esik, még a jegyeimért sem kellett soha megerőltetnem magam. Olyan, mintha egész életemben folyton csak egy szerencsehullámot lovagolnék és valójában nem érdemelném azt, amit eddig elértem.

Azt mondani, hogy nem viselt meg anyámék válása és nem hiányzik borzasztóan az, amikor még apa is velünk élt.

Úgy tenni, mint aki röhög Rodolfo "viccein", mikor már harmincszor hallottam mindegyiket. Igen, igen tudom mi a különbség egy kenyér és egy bölcsész diploma között.

A világ legjobb pizzáját tudom sütni és kész lennék még Gordon Ramsay-vel szemben is megvédeni.

Múlt
Két hete csend volt. Megszoktam már, hogy az emeleti szobámnak mindig be kellett csuknom az ajtaját, mert apáék olyan hangosan élték lent az életet: tévéztek, beszélgettek, főztek... Most viszont még a nyitott ajtó mellette sem hallottam semmit. Apa valamit szerelhetett az udvarban, anya pedig a szobában olvasott. Ültem a székemben, a számítógépem fölé hajolva, miközben azon gondolkoztam, hogy vajon meddig mehet ez még így tovább?

A válasz az volt, hogy még egy évig. Szinte napra pontosan ennyi időbe tellett, hogy anya leüljön mellé a kanapéra és azt mondja, hogy elválnak. Apa visszaköltözik New Jersey-be, mi pedig maradunk a Queens-i lakásban. Azt mondta ne aggódjak, minden második hétvégén láthatóm majd őt, ahogy minden második Karácsony és Hálaadás nála és az ő szüleinél lehet… Én azonban nem aggódtam egy percre sem egészen addig, míg e szavak el nem hagyták a száját. Egészen addig meg sem fordult a fejemben, hogy a saját anyám jogilag elszakítana apámtól, hogy egyszer még fegyver lehetek a szüleim kezében, amivel a másikat képesek büntetni vagy zsarolni.

---

Kinyújtom az ujjaim és fáradtan nyomom le a vörösen villanó STOP gömböt a telefonon és a sziréna hangja azonnal abbamarad. A lüktető fejem a párnába temetem, üvöltenék, de csak egy erőtlen nyögés hagyja el a torkom. A nyelvem a szájpadlásomhoz tapadt, a fejem pedig ütemesen lüktetett halántékom két oldalánál miközben úgy érzem, hogy mozdulatlanságom mellett is fordul velem egyet a világ.

- Jesse, itt van az apád!

Anya hangja hiába jön a ház másik végéből, így is fülsüketítő, mintha csak egyenesen mellettem kiáltott volna egyet. Hátamra fordulok, próbálok elég lelki és fizikai erőt összespórolni ahhoz, hogy legalább úgy nézzek ki, mint aki életben van, ha már félig holtnak érzem magam.

Fito nem volt itthon, dolgozott, anyám pedig két állammal arrébb volt meglátogatni az ő édesanyját. Csak most reggel ért haza. Se anya, se a férje nem tudták tehát, hogy én egyáltalán elmentem itthonról az éjszaka… Ha pedig anyám megtudta volna, hogy minden kérése ellenére mégis találkoztam a barátaimmal (és még ittam is), akkor biztosan nem engedte volna, hogy egyáltalán a lakást elhagyjam, nem hogy Jersey-be menjek apámhoz.

- Megyek! – kiáltok végül, de saját hangom is olyan fájdalomhullámot indít végig a testemen, hogy azt hittem ott pusztulok meg. Bele se mertem gondolni abba, hogy ezek a másnapos reggelek idővel csak ennél rosszabbak lesznek… Lehet a többieknek volt igaza és nem nekem való volt ez az éjszakai élet.

Nadrágot húztam és az első kezembe akadó pólókat, illetve gatyákat a hátizsákom végére vágtam, többször megfogadva közben magamnak, hogy soha többet nem iszok. Majdnem tíz perc volt, mire rosszul létemmel megküzdve, arcomat megmosva valamilyen használható formát tudtam teremteni magamnak, amiről szüleim közé érve egyikőjük sem gondolta volna talán azt, hogy álarcom mögött épp hevesen az életemért küzdök.

Való igaz, nem legproduktívabb hétvégénk volt az apával; De legalább nem mondta el anyámnak azt, hogy a gyorsforgalmin félre kellett húzódni az én ingatag gyomrom miatt. Ő legalább csak nevetett és azt kérdezte jó volt e a buli, ahelyett, hogy megpróbált volna eltiltani mindentől, amitől csak tudott. Apa mindig lazább volt, sokkal inkább olyan, mint én.

---

Nem volt túl nagy forgalom, ha fél óránként két személy betévedt az üzletbe, akkor az már tömegnek számított. Az egyik asztalnál ültünk és kártyáztunk. Ezek az ünnepnapok mindig ilyenek voltak, lassúak és unalmasak. Mi diákok bent voltunk, holott semmi nem indokolta jelenlétünk: senki nem vágyott épp Húsvétkor arra, hogy ismeretlen pizzériában egyen vagy rendeljen. Nem értettem, hogy egyáltalán miért érte meg kinyitni, de nem kérdeztem, amíg a dupla órabért kifizette a tulaj.

- Egyébként is, milyen hülye név már az, hogy Emil? – szólal meg a semmiből Andre, hátra pillantva a szóban forgó fiatalra.

Emil borzasztó elégedetlenséggel arcán néz ránk a pult mögül. Felemelem az egyik kezem, jelezve, hogy kettőnk közül nem én voltam, aki nevét megkérdőjelezte a semmiből. Emil Božović egy szerb srác volt, huszon-akárhány éves és zsidó, szóval nem kifejezetten érdekelte, hogy egy szent napon kellett melóznia. Andre, ő és én voltunk hárman azok, akiket ilyenkor mindig hívni lehetett, hogy tartsuk ezt a tarthatatlan frontot… Egész jó haverok voltunk már, mindenki tudott majdnem mindent a másikról.

- A Dobroslav jobban tetszene? – kérdez vissza kemény akcentussal hangjában, amit még a mellettünk eltöltött másfél éve is alig volt képes koptatni.

- Nem, csak ha már itt vagy, nem akarod… hogy mondjam, amerikaisítani a neved?

- Ez a szexepile, hagyd már! – rakom le az utolsó lapom, mellyel ki is esek a játékból. Andre felnevet és félrelöki az utolsó életemet indikáló kis jelzőt is, majd elégedetten dől hátra a székében, csak a lábait nem dobja fel még épp az asztalra. – Ne legyél ilyen elégedett, öt alkalomból most nyersz először. Még Emil is megvert, pedig nem is ismeri a szabályokat!

Egy másodpercre mind az ajtóra kapjuk tekintetünk, mikor úgy tűnik, hogy valaki be akar térni, de akárki is volt, hamar meggondolta magát: mi pedig fennakadás nélkül tértünk vissza abba a semmittevésbe, ami az elmúlt öt órában műszakunk alkotta.

- Tényleg Jesse, mi a helyzet a költözéssel? – kérdezi pár perccel később, telefonja mögül felpillantva Emil.

- Semmi. Anyám nem engedné, hogy elköltözzek.

- De apád kérója közelebb lenne a sulihoz is, nem? – érdeklődik Andre, a lapokat keverve újra. – Most te is beszállsz Dobroslav!

- De. De attól még nem engedi, tudod hogy megy ez… Amíg a másiknak szar, addig nem érdekel, hogy kibaszok a gyerekemmel is. Meg egyébként is, még pár hónap is kiderül, hogy felvettek-e a Cornellbe. Azt mondja, hogy addig feleslegesen költöznék, mert akkor majd úgy is kell – válaszolok. Az utóbbi pár hónapban fogalmazódott meg bennem a gondolat, hogy ideje lenne már most kirepülnöm anyám fészkéből. Rodolfo napról napra egyre inkább az idegeimre ment, főleg azzal, hogy még mindig nem adta fel, hogy mindenképp az apám helyett (vagy mellett) apámat akar lenni… Nem hiszem, hogy feltétlen lett volna benne rosszindulat, lehet csak én voltam intoleráns, de már nagyon untam az ő, meg a saját anyám folytonos jelenlétét az életemben.

- Mondtam már, hogy költözz hozzánk – mondja Emil, miközben valami üzenetet pötyög a telefonon.

- Kösz, de ha apámhoz nem engednek, szerinted majd két szerb sráchoz fognak?

- Boris horvát – hangzik el a válasz, mielőtt a mai nap hatodik vásárlója betért volna az üzletbe, egy rövid időre félbeszakítva beszélgetésünk.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jesse Allen
Jesse Allen EmptyHétf. Jún. 01, 2020 3:05 pm
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Jesse!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Egy válás még a felnőttekre is lesújtó hatással bír, a gyerekekre viszont még inkább, hiszen ők töltik be mindazt a szerepet, ahol állást kell foglalniuk a szüleik között és beleszokni egy olyan új életbe, ami már csak árnyéka lesz az előtte ismertnek. Még ha ugyan szavakban nem is fejezik ki ezeket, ettől ami lejátszódik bennük, sokkal rosszabb, mint amit kívülre mutatnak. Ilyen események megtapasztalása mellett úgy gondolom rád fér, hogy szerencsés legyél az életed több területén, hiszen mindig kell, ami ellensúlyozza a rossz élményeket. Lehet úgy érzed ezt nem érdemled meg, de ha nagyobb képet nézzük, én az ellenkezőjét gondolom ennek. Very Happy Mellesleg úgy veszem észre a veled történtek mellett próbálod a világodat egybetartani és a fiatal éveidet maximálisan kihasználni. Nem is árt, hiszen ezeket aligha kapja vissza az ember és ha most nem viselkedik egy kicsit meggondolatlanul, később már kevésbé lesz rá esélye. Azért jó látni, hogy ettől függetlenül próbálod megtalálni azt az egyensúlyt ahol mindkét szülőddel jó kapcsolatot ápolhatsz, még akkor is, hogyha ez a különélés valahogy nehezen lesz neked elfogadható vagy inkább megszokható. Választani közülük pedig lehetetlen lenne, hiszen amíg az egyikük szigorúbban fog téged és igyekszik a helyes úton tartani, a másik azt akarja, hogy élvezd a fiatalságoddal járó baklövések és szerencsés esetek minden fajtáját még akkor is, hogyha utólag egy-kettőt meg is fogsz bánni majd belőlük. Remélem azért az a szerencse sokáig kitart majd melletted, hiszen az életben lesznek még nehézségek és olyan akadályok, ami mellett jó, hogyha van ami visszaránt egy kicsit a valóságba és ösztönöz minket a tovább haladásra. Az pedig, hogy még fogalmad sincsen mit hoz számodra a jövő, közel sem bűn. Némelyikünk még felnőtt korára is találgatja ki és mi akar lenni. Very Happy Szóval úgy gondolom bőven van még időd ilyen nagy döntéseket meghozni, addig meg csak arra koncentrálj, hogy önmagad legyél és úgy éld az életedet, ahogyan azt te is szeretnéd.

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!





mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Jesse Allen A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Jesse Allen D68de73853d63d6ba0719cc4505ca57f3fe23363
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Jesse Allen 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1700
 
Jesse Allen
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Allen Ford
» Játékpartner keresõ
» Richard T. Allen
» Gyda & Allen // See you again, but why are you here?
» Allen & Gyda - My New Neighbor

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: