New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Marcos Diego Garrido
tollából
Ma 21:01-kor
Gleeson Byrne
tollából
Ma 20:44-kor
Rafaela Garza
tollából
Ma 20:15-kor
Cassiopia Boschello
tollából
Ma 20:07-kor
Owen Grady
tollából
Ma 20:06-kor
Léon Leroux
tollából
Ma 19:44-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 19:44-kor
Léon Leroux
tollából
Ma 19:19-kor
Salvador Ario
tollából
Ma 19:11-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

pose, you've gotta save your reputation // Mark & Ophelia
Témanyitáspose, you've gotta save your reputation // Mark & Ophelia
pose, you've gotta save your reputation // Mark & Ophelia EmptyVas. Május 10 2020, 23:29
Mark

&

Ophelia

Mr. Photographer
I think I'm ready for my close-up (tonight)
Make sure you catch me from my good side (pick one)

Az ostoba vicceken való nevetés ismerős, meglepő hitelességgel csengő hangja jár körbe a fogyatkozó társaságon. Hiteles, mert a társalgók java vagy tapasztalt színész, vagy stábtag, aki ha egyebet nem is, ennek hasznos technikáját elleste, és megtanulta élethűen előadni, vagy pedig Mark, akinek a hazugság az anyanyelve, és akinek a karját én szorítom meg, valahányszor elhangzik egy poén, függetlenül attól, hogy vélhetőleg ő is képes felmérni, hogy mikor hogyan illik reagálnia.
- Legalább abban mind biztosak lehetünk, hogy a stand up komédiás karrier még nyitva áll előtted, ha ez a film a várakozások alatt teljesítene, Richard – érintem meg finoman a rendezőnk karját egy poénért, aminek már a csattanójára sem emlékszek, annyira mélyen megérintett. Nem kétlem, hogy legalább annyira színvonalas lehetett, mint az előtte lévő hat másik, amiket már szintúgy ellepett a homály kegyetlen fátyla.
A szavaimat újra udvarias kacaj követi, és még azelőtt folytatom, hogy valaki bátorításnak venné őket, és esetleg témát váltana, vagy bedobna még egy értékelhetetlen viccet.
- Ha megbocsátotok, megígértem Marknak, hogy iszunk valami erősebbet is a pezsgőnél – mosolygok fel édesen a kísérőmként szolgáló Markra, mielőtt a tekintetemet újra a kis társalgókörünkre fordítanám, változatlan mosollyal. Nem beszéltünk meg semmi ilyesmit, de kétlem, hogy Mark tiltakozna. – A bár felettébb hívogató a nap ezen órájában, ebben azt hiszem, mind egyetérthetünk.
Richard egyetértő bólogatásba kezd. – Hát persze, Ophelia, élvezzétek az estét! Igazán megérdemled. Apropó, Los Angelesben el is felejtettem megemlíteni, hogy Douglas mennyire sajnálja, hogy nem tudott eljönni a világpremierre.
A tökéletesre fejlesztett sajnálkozó arcommal helyezem túlzott meghatottsággal a szívemre a kezemet. – Milyen kedves tőle! Én is rémesen sajnálom, kíváncsi lettem volna a véleményére.
- Átadjam neki a jókívánságaidat?
Egy leheletnyit megrándul a szám sarka. – Kérlek, Richard, tedd meg. További kellemes beszélgetést, hölgyek, urak. – Egy utolsó, vakító mosolyt vetek a faviccektől szenvedő társaságra, és a hasonló kívánságok és a Marknak szóló „örülök, hogy megismerhettünk!” és „egy élmény volt!” felkiáltások kíséretében a bár felé kezdem húzni.
Egy az elegáns és a flancos között meghúzódó, indokolatlanul sötét, de legalább igényesen megvilágított Manhattani bárt béreltek számunkra a Los Angeles-i afterpartynál egy fokkal visszafogottabb New York-i afterparty megtartására. Két nappal voltunk a Palace of Sand világpremierje után, és egyelőre minden remekül alakult; az első befutott kritikák bizakodással töltötték el a szívünket, és ugyan a hírverés még nem kezdődött el, reméltük, hogy ez is csak idő kérdése, úgyhogy mindent összevetve a stáb örömteli hangulatban pezsgőzgetett, beszélgetett, és táncolt, ha elég bátornak bizonyultak hozzá. A többség maradt az ivászatnál, amiért igazán nem tudom őket hibáztatni. A világpremier hosszadalmas és fárasztó volt, a hazavezető repülőút majdnem hat órás, és ha mindez nem lenne elég, a fejünk felett lobogott az emlékeztető, miszerint jövő héten irány Európa is. Mozgalmas heteknek néztünk elébe, de mind tudtuk, hogy megéri.
A fáradtság és az abszolúte nem nyolc órás, kicsit sem pihentető alvásaim ellenére is igyekeztem a lehető legjobb formámat hozni, egy ujjatlan, fekete, gyöngyszegélyes estélyiben, aminek szépsége mellett csak a bőrömet kényeztető, légies anyagát értékeltem jobban, tekintve, hogy ezen tulajdonságoknak hála nem volt szükséges átöltöznöm a premier és az afterparty között – nem úgy, mint Los Angelesben, a babarózsaszín, fűzős (itt kezdődtek a gondok) ruhámból egy komfortosabb, fehér koktélruhába. További bónuszként szolgált, hogy a ruha egy feltörekvő, helyi divattervező etikus körülmények között és fenntartható anyagokból készült munkájának bizonyult, és a viselésével az összes létező piros pontot begyűjtöttem vele. (Máskülönben Chanel lenne rajtam, kérdés nélkül.)
A hajam egy egyszerű francia kontyban került felfogásra, hogy megmutathassam a ruhám félig-nyitott hátát, a fürtjeimre néhány apró, gyöngyös díszhajtűvel tették fel a pontot az i-re, és a kiegészítőim is hasonló sémát követtek - természetesen csak óvatosan, hiszen mindenki tudja, hogy a kevesebb mindig több.
Előzetesen egyeztettem Markkal, hogy semmiképp ne válasszon ezzel ütköző öltönyt, de nem volt célom az összeöltözés sem. Nem egy párként vagyunk jelen, és még csak nem is azért, mert erre vágynánk. Ó, dehogy. Mindez csak egy kapóra jött lehetőség, amit kár lett volna kihagyni, és amivel megmutathatjuk a bulvárnak, hogy milyen remekül kijövünk egymással, mint Connor szülei, mennyire jól mutatunk a vörös szőnyegen, és mennyire támogatjuk egymás munkásságát, mindezt meghintve egy csipetnyi female empowerment érzéssel – elvégre, egy nő sikerét ünnepeljük, és egy férfi a kísérő. Tökéletes.
És nem mellesleg hozta a divatszakmában elhelyezkedni vágyó... középső (?) lányát is, Nicole-t, úgyhogy legalább már egyet ismerek a háromból.
Reménykedek benne, hogy nem fog vérrel és hullarejtegetéssel végződni az este. (Ugyanakkor, valamilyen nevetségesen ironikus fordulat következtében ma este Mark az egyetlen, aki előtt nem kell bájolognom és megjátszanom magam.)
- Richard és Douglas – az ex-férjem - legjobb barátok, vagy ennek a hollywoodi megfelelője – magyarázom halkan Marknak a bár felé menet, időről-időre egy bájmosollyal odaintegetve néhány fontosabb személynek. – Természetesen meghívták, és számítottak is a „megtisztelő” jelenlétére, de valamikor az elmúlt két hónapban találkozott valami francia egyetemista művészlánnyal – lehet valaki még ennél is klisésebb? -, és most nem tud elszakadni Marseille-től. Feltételezem, nála is elkezdődött a kapuzárási pánik. Remélem, a torkán akad egy kis baguette – forgatok szemet, az utolsó szót megnyomva némi keresetlen francia akcentussal.
- Utálok ennyit mosolyogni – folytatom, mert a helyiség hatalmas, a bár a túlsó oldalon, mindemellett pedig igyekszek olyan útvonalon közlekedni, amelyen a legkevesebben szólíthatnak meg. – Nem tudsz hiteles mosolyt előadni a szemkörüli szarkák nélkül, és minden alkalommal tartok tőle, hogy közeledik a nap, amikor ott maradnak. Tudtad, hogy az első botox kezelést érdemes már a húszas éveid második felében elkezdeni? A kozmetikusom már javasolta, de teljességgel ki van zárva, hogy az arcom közelébe engedjek egy akkora tűt. Botoxoltál valaha? – pillantok hátra a vállam felett Markra, aki idő közben a hátam mögé került, hogy kényelmesebben elférjünk a társaságok között. Nincs abban semmi szégyellnivaló, ha egy férfi ad magára, és Mark már bőven abban a korban is jár, hogy esetleg hasznát vegye egy szépészeti beavatkozásnak. Tartom is annyira hiúnak, hogy éljen valami ilyesfélével.
Szerencsénk van; a Los Angeles-i afterpartyn a férfi főszereplőnk, Greg Sullivan, nem tudott sokat maradni egy új projektben való elfoglaltsága miatt, ma este viszont itt van, így a többség az ő társaságát keresi, míg mi eljutunk a bárig, ahol kapásból hozzánk is fordul az est mixere.
- Kérnénk egy French 75 koktélt, illetve egy… mit iszol? – fordulok kérdőn Mark felé. – Whiskey on the rocks? Martini? Bevallom, fogalmam sincs, mit preferálnál egy bárban.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: pose, you've gotta save your reputation // Mark & Ophelia
pose, you've gotta save your reputation // Mark & Ophelia EmptySzer. Május 13 2020, 18:19


Ophelia & Mark

2020. március



A bár hangulatvilágítása akaratlan álmosságot eresztett a hangulatra, épp csak egy csipetnyit, amitől az ember úgy érezte, el kell kezdenie gondolkodni egy kifogáson, hogy két-három óra múlva leléphessen. Ebben közrejátszott az is, hogy a bár előtt ott volt az a néhány órás dolog a bemutatóval, a rövid de annál hosszabbnak tűnő sajtós esemény, a millió kavargó szag és annál is több olcsó poén. Meg az a néhány ital, amit már ledöntöttem.
Ez nem jelentette azt, hogy ne figyeltem volna, ugyan, dehogy; ha sikeres akarsz enni New Yorkban, akkor is tudsz kellemesen szellemesnek hatni, ha egyébként az agyad már rég alfában lebzsel. Mégis, mire Richard a poénja végére ért, már egyrészt elfelejtettem az elejét, másrészt pedig Opheia minden bizonnyal méregdrága francia parfümjének illata kezdett olyan puhának tűnni, mint egy selyempárna. Ettől függetlenül nevettem, ahogy kellett. És nem fordítottam figyelmet arra, ahogy Ophelia egyik színésznő-társa megpróbált rábírni arra, hogy figyeljek rá a bár másik feléről. Az ő kísérőjét, úgy tűnik, nem tudta eléggé megnevelni ahhoz, hogy vele beszélgessen a másik öltönyös fickó helyett, a halványan elkapott szavak alapján NASDAQ kötvényekről vitatkoztak. Ha lenne eszük, Kínába fektetnének. Persze, az nem túl „amerikai” – mintha lenne amerikaibb annál, hogy harmadvilágbéli országok kizsigereléséből profitáljunk.
Felemelem a képzeletbeli párnáról a fejem, mikor magamon érzem Ophelia tekintetét. Egyértelmű, hogy legalább annyira máshol akar lenni, mint én. A saját sikerben való fürdésnek is megvan a lejárati dátuma. Valahol hajnali három körül.
Már ideje volt, hogy eljöjjünk. Ha tovább nyomkodtad volna a karom, felborítod a szívritmusom – jegyzem meg. Három pezsgővel ezelőtt talán egy egészen kicsit sértett volna, hogy feltételezi, ne tudnám, hogy viselkedjek. Bár alapvetően kevés időt töltöttem el kifejezetten filmes összejöveteleken, azt is mondhatnánk, hogy semennyit, a lényeg sehol sem változott. Nem velük nőttem fel, nem ebben a közegben, de rengeteg időt fordítottam rá, hogy úgy tűnjön, mintha. Az olyan szakmákban, mint az enyém, ahol a legtöbbek szó szerint generációk óta ugyanazon állam törvényhozása körül keringtek, mint valami recentralizált naprendszer, máshogy nem tudtál érvényesülni. Az olyan „szegény bevándorló a csúcsra jut és megváltoztatja a szakmai színteret” sztorik csak a filmvásznon éltek. A valóságban te változol. Nekem pedig sose volt különösebb gondom azzal, hogy változzak. Megtanultam az argójukat, tudtam, hogyan kell játszmázni és milyen szerepet kell felvennem. Nem azért jártam néha golfozni, mert annyira érdekelt volna a sport, bár a sikert minden felületen szerettem; azért, hogy egy lenyűgözött „aki háromezer órát számol el évente annak hogy van ideje ilyen ütéseket gyakorolni?” kérdést követően szóba jöhessen a lényeg: az üzlet.
Lényegében ez sem volt más, mint üzlet, még ha úgy is tűnhetett, hogy szórakozásnak vettem. A magazinokban lehetőleg így tűnik majd; egy könnyed este, pusztán plátói alapon, persze. Lehetett volna rosszabb. Például, ha Hall nem tudja, hogy épp az állítólag romokban heverő publikus megítéléseim darabkáiból pillanatragasztózott művet próbálom újrafesteni, hátha így már nem fog feltűnni, akkor most a két hét múlva esedékes Gibson tárgyalás anyagát nézettem volna át az alám beosztott ügyvédekkel. Így viszont egy másik partner vette át a felettébb unalmas feladatot, ami lényegében olyan volt, mint csendespihenőt tartani egy csapat öltönyös ovisnak.  
Mmm. Fontos, hogy az embernek megfelelő barátai legyenek – jegyzem meg. Halványan felrémlik, hogy nem is láttam a fickót. Már nem Richardot; Ophelia exférjét. Igaz, hogy véletlen a válás tárgyalásakor találkoztunk, mert épp ott voltam a bíróságon egy másik ügyben, de csak a folyosón futottunk össze, és őszintén fogalmam sincs, ott volt-e egyáltalán. Nem mintha különösebben érdekelt volna; a saját tárgyalásom mellett csak arra tudtam gondolni, hogy Marshall Dermot feleségének génjei nyilván erősebbek lehettek, mint egy faltörőkos, ha sikerült egy ilyen utódot összehozniuk.
A szám széle felfelé görbült a nem is titkolt passzív-agresszivitás hallatán. – Mármint kinek a torkán? – hajoltam közelebb hozzá, mintha titkot kérdeznék tőle. Tényleg nem tudom eldönteni, halvány gyilkossági indulat szól belőle, vagy csak nagyon kreatív a sztereotípiák és a pénisz-utalások vizén. – Miért, szeretted volna, ha eljön? – Ez a kérdés pedig egészen őszinte. Megérteném, ha szeretné. Az efféle események főleg egy dologra jók a kapcsolatokon kívül: bemutatni az exeknek. Nem mintha nekem ez állt volna szándékomban Jenniferrel. Egyelőre csak örültem, hogy még nem küldött bérgyilkosokat utánam, amiét egyáltalán felhoztam, hogy talán végleg elválhatnánk.
Akkor rossz szakmát választottál – mondom, bár úgy érzem, némileg feleslegesen. Az a fajta érzés vibrál a levegőben, ami egyértelműen közli, a Nő nem vár valójában választ, és a Férfi egyetlen a dolga az együttérző bólogatás. Mintha huszonnyolc évesen őszinte aggodalmai közé kéne tartoznia a ráncosodásnak. Bár ezek szerint az ő véleménye szerint az Enyéim között kéne lennie. – Nem tudom, ezt most inkább sértésnek vagy hízelgésnek szántad, de az estém így is felemelkedettebb lett tőle. Úgyhogy utóbbit választom. – És azt, hogy nem válaszolok. Tudom, hogy utálja, ha válasz nélküli választ kap, de én pedig túlzottan imádom a szemeiben felvillanó dacot. Ezt a kamera nem igen tudja átadni. Talán valami negyedik dimenziós dolog lehet.
Egyszer olvastam a Timesban egy cikket valami ilyesmiről. Egy Johnson & Johnsons arcfeszesítő injekcióról, amit disznó kollagénből állítanak elő. Mint kiderült, egy ilyen injekció kóser, de nem halal. – És Dr. Reichman rabbi szerint, aki a Yeshiva Egyetemen tanított, nem volt egyértelmű, hogy bár a zsidó étkezési szokásokat nem szegte meg, egy másik szabály szerint nem okozhattunk kárt a testünknek, mivel az lényegében nem a sajátunk, csak kölcsön kaptuk. Ezért, ha az anyám kérdezi, még csak eszembe se jutott soha ilyen. És inni sem szoktam. A testem templom. Opheliáé pedig nyilván olyan, mint a Taj Mahal. Szép dolog megőrizni eredetiségében, de némi restauráció nem árt. – Nyilván javasolta. Őt fizetnéd érte. Ha nem lenne etikai kódexbe ütköző, én is javasolnám az ügyfeleimnek, hogy kezdjenek alkoholizmusba vagy drogfogyasztásba, hátha akkor többször kell értük mennem az őrsre. – Órabérben dolgozom, nem ideákban.
Mellette támaszkodtam a bárra féloldalasan, és bár fél szemmel csak gyorsan átfutottam a tömegen mögöttünk, azért nem hagytam ki a lehetőséget arra, hogy visszafelé egy pillanatra megakadjak Ophelia alakján. Tudom, hogy nem veszi magára. Ha zavarná, nem ezt húzza fel. Nem mintha különösebben kirívó lett volna; összevetve a kolléganőjével, aki még mindig a bár másik felén ült, olyan volt, mint a Breakfast at Tiffanys és… az a burlesque-es film. Bár mindkettőről elég nehéz levenni a szemed.
Miért, sosem voltunk bárban? – Ez most őszintén meglep. Tény, nem jártunk, úgyhogy randevúról nem lehetett beszélni, de voltunk itt-ott. Abban majdnem biztos vagyok, hogy egyszer elmentünk vacsorázni. Úgy értem, mások nélkül. – Hmm. Érdekes. Szerencse, hogy nem kell eljátszani a „vajon azok közé tartozol, akik bírják, ha egy férfi simán issza a dolgait, vagy akit lenyűgöz egy bátor koktélvállalás” kérdéskört. Legyen egy Old Fashioned. – Valamiért úgy érzem, ezen Ophelia vagy mosolyogni fog, vagy horkantani. – Az ott Haig Club? Akkor legyen abból. Te nem gondolkodtál még abban, hogy beszállsz az alkohol-bizniszbe? – Utóbbi kérdést nyilván már nem a mixerhez intézem. – Tizenötmillió alkoholista és úgy ötven millió hobbi-ivó országa vagyunk. Megalapoznád vele Connor jövőjét.
Kevésbé legális utat pedzegetve, a marihuánával is. De nyilvánvalóan nem mondhatok ilyesmit félnyilvános eseményen. Alighanem nem az én két szép szemem hatására kapjuk meg extra gyorsan az italunkat. Meg kell állapítsam, hogy Clooney piája majdnem olyan sokadrangú, mint a kávéja. Ezt a gondolatot viszont megtartottam magamnak, és míg belekortyoltam a pohárba, a szemem sarkából Opheliát figyeltem. Nem mintha lett volna jobb dolgom; Nicole már a bemutatón eltűnt valamerre, nekem pedig eszemben sem volt magamhoz láncolni. Ha meg kellett ragadnia a lehetőséget, hogy ismerkedjen a szakmával, akár itt is kezdheti.
Ha kíváncsi vagy a véleményemre, örülnöd kéne, hogy Douglas nincs itt. Így majd csak a képeket látja, azt, hogy hogy milyen jól állt rajtad a ruha, és fogalma sem lesz arról, mennyire kurvára unalmas volt az egész. Már nem a filmed. Az a maga kategóriájában egészen jó volt – vigyorgok, aztán megvonom a vállam. – Ha választani lehet az Éhezők Viadala tematikában, inkább Battle Royale fan vagyok. Ha már az emberek kegyetlenségét célzod meg, ne finomkodj azért, hogy családi filmnek nevezhesd. Na meg, élvezet lett volna nézni, hogy megpróbálsz megölni valakit a filmvásznon egy bumeránggal.


champagne, cocaine, gasoline
and all things in-between
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: pose, you've gotta save your reputation // Mark & Ophelia
pose, you've gotta save your reputation // Mark & Ophelia EmptySzer. Május 20 2020, 23:02
Mark

&

Ophelia

Mr. Photographer
I think I'm ready for my close-up (tonight)
Make sure you catch me from my good side (pick one)

Szokatlan játékossággal párosítom a Mark számára már minden bizonnyal ismerősként ható gonosz mosolyomat, ahogy felpillantok rá. – Számít az? Mindaddig, amíg valaki fuldoklik, én boldog vagyok.
Örülök, hogy elcsípte a szavaim kettősségét; alapvetően nem vagyok a pajzán szófordulatok rajongója, a legtöbb ember szájából kifejezetten szánalmasnak tartom a közeledés ezen formáját, de kivételek mindig akadnak. Kellő mértékű karizmával párosítva még a disznó viccek is lehetnek megnyerőek, különösen, ha okosabban alkalmazzák őket, mint az átlag.
Hihetetlen, de igaz. Van egy olyan érzésem, hogy Marknál is működne a dolog, nem kétség, hogy annak köszönhetően, hogy már megtapasztaltam az amúgy szofisztikált szókincsét és többé-kevésbé értelmes humorát.
- Nem. Az ittlétének a hiánya nem hat meg, és ezúttal a szakmai véleménye sem érdekel – jelentem ki határozottan, bárminemű habozás vagy kétség nélkül. – Az zavar, AMIÉRT nincs itt. Ez a legjobb barátja filmbemutatója, amiben ráadásul az a szentéletű ex-feleség a főszereplő, aki volt olyan kedves, és nem rántotta ki a feje felől a tetőt. Nem mintha meg kellene lepődnöm a prioritásain, vagy az agyműködésén, esetleg annak hiányain. Az az idióta felhívott a Connor-balhé reggelén, hogy megkérdezze, Connor nem az övé-e. Emlékeztetnem kellett rá, hogyan is működik a matematika, tekintve, hogy Connor születése előtt MÁSFÉL évvel találkoztunk utoljára – forgatok szemet, de bárhogy is próbálkozok, nem bírom ki, nem tudok ezen a sztorin nem nevetni, valahányszor elmesélem. Arról nem is beszélve, hogy egy futó „áh, te is itt vagy?” elcsodálkozáson kívül nem történt semmi azon a bizonyos újraegyesülésen. A különtöltött évek nem voltak jó hatással Douglas anyagcseréjére.
- Igazából, nem is tudom, hogy a magam, vagy a férfinem nevében kellene-e megsértődnöm a tényen, hogy nem is egy férfi keresett meg „az az én fiam?” kérdésekkel, mintha egyikük sem járt volna általános iskolába – folytatom szórakozottan. – Egész szép kis konkurenciád volt egy olyan kiskölyökért, aki csak a tiéd lehet.
Tagadhatatlanul felemelően érzem magam. Ez az este az enyém, ez nem is kérdés, és szándékomban állt minden percét kiélvezni. A film fantasztikus, az alakításom elképesztő, a kritikák jók, a pezsgő finom, én pedig megrészegültem a diadaltól; a siker íze még sosem volt ennyire finom. Kivételesen nem fogok úgy tenni, mintha ne érezném jól magam, Mark társasága ide, vagy oda. Legalább rá csak akkor kell mosolyognom, ha én akarok.
- Természetesen egyszerre mindkettőnek; miféle amatőrnek nézel te engem? Egyrészről leöregeztelek, mert egek, néha elönt a fájdalom a tudattól, hogy az apám lehetnél, másrészről megdicsértelek, amiért nem nézel ki az apámnak. A jobb napjaidon legalábbis; a rosszabbakon elkélne az a botox – szorítom meg a kezét somolyogva. – Vagy egy újabb botox, ha ennyire titkolózni akarsz. Calvin Klein határozottan kósernek tartotta.
Bár ne tette volna.
A bárhoz érve odaintek és egy távoli levegőcsókot dobok a film másik fontosabb női karakterét játszó színésznőnek, ám míg én mindezt vidám elégedettséggel tettem, ő le sem tagadhatná a viszonzott mozdulat kötelességérzetét. Megértem; a következő filmben meghal. Én nem. És az én szerepemre jelentkezett. Kínos.
Pont, mint a ruhája.
Az ujjaim közé csippentem a hosszú szoknyámat, és finoman felülök az egyik bárszékre, míg az italunkat várjuk. Jó érzés mind egy magasságban lenni Markkal, mind pedig szusszanni egy keveset - noha csak úgy szánkázik az ereimben az adrenalin -, és a társaság így talán egy fokkal kevésbé érzi majd a késztetést a zavarásomra.
- Hogyne lettünk volna! Csak nem figyeltem, mit ittál, ami bevallom, az én hibám. Őszintén sajnálom. Többnyire azt próbáltam eldönteni, hogy mit lenne érdemesebb a nyakadba vágnom – egy kést, vagy a fogaimat. Á, köszönöm! – villantok egy ezer wattos mosolyt a mixerre, átvéve az italomat. Nem várok Mark reakciójára, ahogy összekoccintom a poharainkat, még ha tudom is, hogy ezekkel a poharakkal ez nem szokás. Nem érdekel, jól esik, úgyhogy megteszem. Apró és jelentéktelen lázadás, és mégis. – Kivételes tehetséged van a felbosszantásomhoz. Ha a feleségednél is ez a helyzet, már valamivel kevésbé csodálkozok a róla hallott történeteken.
- „Egész jó”? Csak „egész jó”? Ugyanazt a filmet néztük? Mintha értenél hozzá! Láttál egyáltalán valaha is forgatókönyvet, ami nem az én kezemben volt? – lököm meg finoman a vállammal a vállait, de a felháborodásnak ezúttal nyoma sincs a szavaimban. Ahhoz túl ragályos a jókedvem. – Ne légy nevetséges, nem adhatnak bumerángot a kezembe, 155 centi vagyok, gyereknek tűnnék. Nem, nekem valami veszélyes kellene. Mint egy kard! Fantasztikus Lady lovag lennék. Oh, vagy Jeanne d’Arc! – teszem hozzá lelkesen, mielőtt nevetve fejet ráznék.
Még a franciám is megvan hozzá.
Egy apró korty ital után megköszörülöm a torkom. - Komolyra fordítva a szót, remélem, hogy nem érzed magad teljesen nyomorultul. Nem vagyok abban a hangulatban, hogy megfelelő mértékig élvezni tudjam a szenvedésed, úgyhogy kérlek, ha ilyesmit tapasztalnál, tartogasd a következő találkozásunkra. Örülök, hogy Nicole veled tartott, nem mellesleg, remélem, szerencsével jár.
Nem mintha igazán szüksége lenne szerencsére; ha az apja megkér, hogy adjak neki egy kontaktot, megteszem. Egy szívessgért cserébe, de megteszem.
Gyorsan szét is nézek, mintha egy ekkora teremben, ennyi ember között akárcsak esélyem is lenne felismerni a vörös hajú kislányt, akit a kísérteties mosolyán és a gyanúsan barátságos jellemén kívül nem igazán volt lehetőségem megismerni. Utóbbi (és igazából az előbbi is) óvatosságra intett; személyesen még nem volt szerencsém a híres-hírhedt Mrs. Schneiderhez (remélem, hogy nem is lesz), de a hallottak alapján nem tartom kizártnak, hogy azzal a küldetéssel engedte útjára a lányát, hogy döfjön tőrt a hátamba.
- Mi újság a többi lányoddal? Kezdenek megbékélni a helyzettel? – érdeklődök, miközben kiegyenesedek a székemben.
Rá is térek a következő ehhez kapcsolódó témára.
Feltételezem, tisztában vagy vele, hogy Connor első születésnapja a jövő hétre esik. A hétvégére már itthon leszek, a vasárnapot pedig a drága apám már lefoglalta egy indokolatlanul nagyszabású ünnepélyre – gondolom, megérted, miért nem szívesen vinnélek magammal. Éppen ezért jutottam arra a döntésre, hogy tartanék egy szűkebb körű születésnapi partit, csak úgy, otthon, ahol senki nem mutogatná a gyereket vadidegeneknek. Valamit, ami tényleg csa róla, és ami még fontosabb, neki szólna. Te, én, és… azok a lányaid, akik elakarnak jönni? – vetem fel ötletet kérdőn. Nem félek tőle, hogy nyomásként vagy kötelességként gondolna a dologra, de mivel nem tudhattam, milyen hangulat uralkodik épp közte és a lányai között, nem akartam felesleges fejfájást sem okozni, vagy ne adj isten, sebeket feltépni.
- Hozhatod azt az átkozott kutyát is, ha akarod. De a kanapémra nem mehet fel!

1016, öltözet

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: pose, you've gotta save your reputation // Mark & Ophelia
pose, you've gotta save your reputation // Mark & Ophelia EmptySzer. Május 27 2020, 00:01


Ophelia & Mark

2020. március



Ophelia magyarázatára a kinézetemmel kapcsolatban inkább nem válaszolok semmit, csak mosolyogok magamban. Nem ő az első, nyilván, aki felhozza ezt a tényt; nem feltétlenül azt, hogy mennyinek tűnök vagy sem, hanem hogy Ophelia mennyivel fiatalabb nálam. Amilyen újhullámos sületlenségnek hangzik az, hogy „a kor csak egy szám”, ha az ember jobban belegondolt (és esetleg belevette az evolúciós tényezőket is), akkor tényleg ennyi volt az egész. Tisztában voltam azzal, hogy én akkortájt kezdtem az egyetemet, mikor Ő megszületett, de tekintve, hogy már bőven felnőtt volt, nem huszonkét éves kislány, hanem felnőtt, mikor találkoztunk, ezen túl sosem érdekelt túlzottan. Most sem; de a legtöbbeket, köztük a kritikusabb hangvételű lányaimat és akiktől minezt megosztva örökölték, az anyjukat, igen.
Ha Opheliának őszintén baja is lenne ezzel, csak magát okolhatja, elvégre, semmire sem lett kényszerítve. De több önálló gondolkodást néztem ki belőle annál, minthogy különösebben őszintén szégyenkezne… nagyjából bármikor.
Nem, Jennifer határozottan már a megismerésem előtt is olyan volt, mint egy különösen mérges ugróegér. Ez az ő szuperereje; Ő mindig mérges – mondom mindezt a lehető legnagyobb szeretettel. A mérgességével soha nem volt bajom. A hamari döntéseivel néha annál inkább; a másik szuperereje abban rejlett, hogy évente egyszer engem is képes volt felmérgesíteni. A szemem sarkából pillantok Opheliára. – Egy kicsit hasonlítasz rá. – Már nem külsőleg, és szerintem ő is érti. Egyébként is jobban lefoglalja a kritikámon való felbuzdulás.
Csak nem érzékeny pontra tapintottam? – vonom fel a szemöldököm. Alighanem veszélyes, de eszembe sem jut letörölni az elégedett vigyort a képemről. Egyébként sem gondolja komolyan. – A színészi játékodat eszemben sem volt kritizálni, pusztán az írói vakmerőséget kérdőjeleztem meg. De ez nyilván csak az öregségem szegénységi bizonyítványa; a fiatalabb közönség imádni fogja, nem tudván, hogy nincs új a nap alatt. – Tényleg nem volt egyébként rossz film, de mivel Opheliát láttam a képernyőn, elég nehéz volt elvonatkoztatnom tőle. Annál a résznél például, amikor a férfi főszereplő, akinek a nevét már el is felejtettem, és Ophelia karaktere a várost irányító oligarchák elleni merénylet előtti estén egymásnak esnek, különösen kiérződött a különbség. Tudom, mert számtalanszor volt már szerencsém ilyen helyzetben látni. Talán egy ismeretlennek nem úgy tűnt, de én határozottan láttam, mennyire hiányzik a felcsillanó vágy a szemében, és mennyire esetlenül hagyta is meg a partnerének a vezetést. Látszik, hogy nem volt hozzászokva.
Nem hiszem, hogy különösebben szükséged lenne bármire, hogy veszélyesnek tűnj. – És ezt vegye annyira bóknak vagy sértésnek, amennyire akarja. Én inkább előbbinek szánom, de biztos forrásból tudom, hogy szereti, ha tartanak tőle. Én ennek ellenére sem tettem soha úgy, mint akit különösebben megriasztana a határozott fellépése; de elismertem. – Az Orléans-i Szűz szerepéről azt hiszem, némileg lecsúsztál – jegyzem meg azért, igen bátran, somolyogva. – Természetesen csak azért, mert kislány volt, mikor meghalt. Biztos vagyok benne, hogy a máglyán való kínhalált is felettébb érdekfeszítően tudnád előadni. – Majdnem azt mondtam neki, hogy „jól állna”, de csak majdnem, és ez itt a kulcsszó. Meg az, hogy azt sem tettem hozzá: a szűz rész is igen bajos. Persze manapság egyébként is divat kiforgatni a múlt bizonyosságait.
Mindenesetre, tény, hogy ha nem Ophelia filmje lenne, nem néztem volna meg. Talán akkor sem, ha nem válik kötelezővé; így viszont legalább egy olyan oldalát pillanthatom meg, amit csak elég ritkán, és nem hiszem, hogy ezzel egyedül lennék. Egészen… lelkes. Eljátszani sokszor játssza az érdeklődést, de most valóban átélni látszik. Szinte már gyanúsan jókedvű, mintha az élet titkára jött volna rá, így már minden aggodalom felesleges lenne. Nem tudom, én mikor éreztem így, úgyhogy egy egészen kicsit talán irigylem is érte.
A piszkálódó kijelentésnek álcázott kérdése csak egy kicsit lep meg. Azt hiszem, túlléptünk már azon a ponton, ahol udvariaskodni próbálna talán, úgyhogy válaszolok neki. – Nyomorultnak tűnök? – emelkedik meg az egyik szemöldököm szórakozottan. – Már majdnem azt hinném, hogy feltételezed, bárki is lehet nyomorult a Te társaságodban. Szerencsére tudom, hogy csak az alkohol beszél belőled. – Ennek örömére én is beleiszom a sajátomba. Régen bizonyára értékeltem volna a whisky alhangjait, de azt vettem észre, hogy egyre kevésbé érzem őket. Szeretném azt hinni, hogy csak megszoktam, a valóság szerint viszont az ember egyre többet és többet veszt az ízleléséből. Pedig az öregség egyetlen pozitívuma az, hogy annyit ihatsz, amennyit bírsz. Szomorú, hogy mellé már nem igen élvezheted. – Én is örülök neki. Azt hiszem, érte kell a legkevésbé aggódnom. Néha nem úgy tűnik, de okos lány, a… Maga módján. Talpraesett. Sokkal jobban illik ide, mint Washingtonba.
Nem mintha abból olyan sokra emlékezhetne, lévén a középiskolát már itt kezdte. Igazi nagyvárosi lány, és sokkal inkább az, mint a húga; Johanna határozottan Washingtonba illene, és úgy is viselkedik, mint aki tudja, és engem okol azért, hogy mégis itt van.
Az attól függ, a helyzet melyik részére gondolsz – felelem óvatosan, a pohár alján lévő, keserűvel megcsepegtetett cukor-maradványokat figyelve. – Az elején nyilván meglepődtek. Olyan gyorsan reagáltunk a helyzetre, ahogy tudtunk, de így is túl sokan látták. – A cikkekre gondolok, arra a gyorsan felcsapó majd majdnem ugyanilyen gyorsan lelohadó botrányra, ami végett most is itt vagyunk. Azt hiszem, hogy a lányok ismerősei közül is jóval többen látták az ehhez kapcsolódó cikkeket, mint kellene. De erről nagyon nem beszéltünk. Nyilvánvalóan érdekesebb, bár egyszerre bizarrabb kérdés volt nekik Connor léte. – Amíg Connor nálam volt, mind találkoztak vele legalább egyszer, úgyhogy meg kellett birkózniuk a tudattal, hogy nem csak egy ismerősöm gyereke, ahogy azt korábban hitték. De azt hiszem, már túlléptek rajta. Nicole biztosan. Anja még kissé bizonytalan, Johanna pedig egyébként is kerül engem, szóval ott nem történt különösebb változás. De nem is vártam, hogy lesz.
Eszem ágában sincs hibáztatni őket, amiért nehezen birkóznak meg a helyzettel, ami felforgatta az egyébként sem feltétlenül nyugodt életüket. És azért sem, mert ha csak egy kicsit is, de haragszanak rám, amiért eltitkoltam előlük az igazságot; mert ez reálisabb megnevezés, a hazugság helyett. Nem kérdezték ugyan, hogy az én gyerekem-e, de jóhiszeműen senki sem feltételez ilyesmit.
Feltételezem, tisztában vagy vele… Nem tudom, a megszokás vagy rosszindulat hallatja velem a mondata mögé: „biztos vagyok benne, hogy elfelejtetted”. Szerencsémre téved. Arra viszont nem gondoltam, hogy ennek különösebben nagy feneket akarna keríteni. – Az apádat akkor sem kerülhetem el, ha különösebben akarom. De talán jobb akkor, ha nem áll mögötte díszegyenruhában az egész Dermot-klán. – Bár az igazság az, hogy már szívesen találkoznék a húgával; abból, amit mesélt, vagy inkább mérgelődött, vagy a világ leggonoszabb vagy legjobb embere, mindkettő egyenlő utálatot vált ki a legtöbbekből. De annyi bátorságot még az elfogyasztott néhány pohár sem ad, hogy ezt hangosan is kimondjam. Szégyen vagy sem, ennél jobban tetszik az, hogy szinte már-már kedved. Hozzászokni nem szeretnék, de élvezem.
Miután elmondja, amit szeretne, néhány pillanatig az arcát vizslatom gondolkodás közben. – Ugye tudod, hogy egy évesen semmire sem fog emlékezni ebből? Most pedig nem fogja fel – mondom végül, de inkább csak társalgási hangnemben, nem pedig elutasító válaszként. Ő is tudja. Úgyhogy a gesztus sokkal inkább… érzelmi lehet. – Persze nem zárnám ki, hogy Connor később esetleg ne nézné vissza szívesen. Nem fosztanám meg ettől az élménytől, és téged sem. Megkérdezem majd őket. Nicole biztosan szívesen benne lesz, és Anja is, de szerintem talán még Johanna sem mond nemet.
Egy egészen kicsit pedig talán én is várom. Azt mondanám, inkább kíváncsi lennék. A lányok és Ophelia egy légtérben, nem tűnik veszélytelen helyzetnek, és minden logikus realizmusom ellenére úgy tűnik, bizonyos körülmények között vonz a veszély. Amolyan… mérsékelt módon.
Hitetlenkedve felnevetek, aztán visszafordulok a bár felé. – Ne haragudj, csak… Azt hiszem, ebbe még nem gondoltak bele, és én sem. Hogy az elfogadáson túl ott vannak a… születésnapok. Szürreális, nem? – ingatom meg lassan a fejem, lehúzva az italom maradékát. – Elmondtad volna szerinted? Connornak. Most nem zsarolási alapanyagot gyűjtök, csak kíváncsi vagyok. Ha nem jön közbe Patrick, szerinted lett volna olyan pillanat, amikor megmondod neki az igazat?
Opheliának nem sok tapasztalata van még a kisgyerekekkel, nem olyan igazán testközelből, amennyire én tudom. Nagyon meglepőek és nagyon határozottak tudnak lenni, nem beszélve a kitartásukról. Ha valamit kitalálnak, akkor azt véghez viszik… már amíg meg nem unják. Rendszerint azt unják meg, amit nem kéne. Például a fogmosást félúton. Úgyhogy alighanem Connor is nehéz időket adott volna az anyjának, ha rájön, hogy másnak mellette van az apja.
Nem azt mondom, hogy én vagyok az év apja, vagy hogy hirtelen rádöbbenten volna, hogy valahol mélyen mindig erre vágytam. De van egy helyzet, amit visszafelé már úgysem módosíthatunk. Úgyhogy akkor már szeretném jól csinálni. Hívhatod hobbinak. – Jenn például reflexből hazugságnak hívta volna, azt hiszem. – Én nem voltam különösebben jóban az apámmal. Így is fel lehet nőni. De nem akarom, hogy Connor úgy gondoljon rám, ahogy én rá. Már ha te is hagyod. – Kihalászom a pohárból a koktélcseresznyét és a szárát fogva harapom le, közben Opheliára pillantva. Nem feltételezem, hogy bármi úgy lesz, mint ahogy akarom, ha Ő nem gondolja úgy. Ezért inkább meggyőzöm. Vagy próbálom. Connor érdekében talán kevésbé harcias velem szemben. – Nem hiszem, hogy gondot okozna. Elvégre, annak ellenére, hogy ért véget, azért csak volt egy olyan időszak, amikor már majdnem tolerálhatónak találtál, nem?


champagne, cocaine, gasoline
and all things in-between
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: pose, you've gotta save your reputation // Mark & Ophelia
pose, you've gotta save your reputation // Mark & Ophelia EmptyCsüt. Május 28 2020, 19:04
Mark

&

Ophelia

Mr. Photographer
I think I'm ready for my close-up (tonight)
Make sure you catch me from my good side (pick one)

Mark a maga módján különleges volt. Speciális, mondhatni, hiszen mindenképpen speciális eset, mint aki a legalapvetőbb mértékű érzelmi intelligencia nélkül jött a világra, amire még a nevetségesen ostoba jogásznyelvezetével is rátett egy lapáttal, de különleges is. Nem a romantikus regényekben elhangzó szentimentális baromságok miatt, miszerint ő a Nagy Ő-m (PFFF, HAHAHA!), vagy a lelkitársam, ó, dehogy, ennél jóval egyszerűbb és reálisabb oka volt a betöltött pozíciójának; úgy tudott feldühíteni, mint senki más.
Türelmes ember voltam.
… Talán türelmes nem, legalábbis nem minden esetben, de képes voltam uralkodni magamon udvarias társaságban. Az illem hús-vér megtestesítője voltam, ha az akartam lenni, és anélkül győztem meg mindenkit az osztatlan figyelmemről egyetlen megnyerő mosollyal és egy lelkes biccentéssel, hogy akárcsak egy szót is hallottam volna abból, amit mondanak. Felettébb hasznos képesség volt ez, ami nélkül kétségtelenül nem éltem volna túl a kamaszkoromat a New York-i felső tízezer elegáns, ámde annál jellemtelenebb partijain.
Mark viszont egészen más történetnek bizonyult. Nem tudom, hogy csak ilyen magas szintre fejlesztette-e az emberismeretét, és soha nem is fogom hangosan feltenni ezt a bóknak beillő kérdést, mert az elképzelt, önelégült arckifejezésétől is elfog a hányinger, de valahogy pontosan tudta, mit és hogyan kell mondania, hogy egy vécécsészébe akarjam nyomni a vigyorgó képét. Aztán egészen véletlenül ráejteni a fejére egy párszor a deszkát, kellemes erővel, és úgy élvezni a szenvedése hangjait, mint egy Luciano Pavarotti áriát, Isten nyugosztalja. Élek a gyanúval, hogy ennek hála volt részünk bizonyos előnyökben, amíg tartott az affér, de ez valahogy már akkor sem különösebben nyugtatott, most pedig végképp nem fog.
Visszafogok egy nem túl előkelő horkantást, amikor a feleségéhez hasonlít, és inkább nem fűzök hozzá semmit. Ha hasonlítunk is valamiben, az minden bizonnyal a szörnyű ízlésünk, ha férfiakról van szó, de ennél többet nem vagyok hajlandó elismerni, még ha a hullámvölgyszerű érzelmi világgal együtt is tudok érezni. Nem szeretem, ha másokhoz hasonlítanak – és akkor még finoman fogalmaztam. Én én vagyok, mindenki más pedig mindenki más; engem pedig nem érdekel mindenki más. Ilyen egyszerű.  
Első körben azonban nem is ez a kijelentése húzza ki a gyufát, hanem a filmről alkotott véleménye. És az a gusztustalan vigyor, aminek tartalmaznia KELL legalább egy műfogat, mert képtelen vagyok elhinni, hogy még soha senki nem akarta az öklével letörölni az arcáról. Hirtelen azt is megkérdőjelezem, hogy néhány perccel ezelőtt még vidáman koccintgattam vele.
Legszívesebben faképnél hagynám, vagy minimum ráripakodnék, ám mindezeket természetesen jelenleg nem áll módomban megtenni, hiszen pont a jó hírünk és a baráti kapcsolatunk mutogatása a cél a jelenlétével. Az államat azonban még így is sértetten felszeghetem.
- Ha teljesen újra vágynál a média világában, sajnos azt kell mondanom, hogy ahhoz még te is késve születtél – vetek rá egy negédes mosolyt, és épp csak nem tátogom felé, hogy „dögölj meg”. A legnagyobb szeretettel, persze. Amíg tekintetek szegeződnek ránk. - Még ha az internet és a színes tévé az újdonság varázsával is hatott.
Fogalmam sincs, hogy volt-e színes tévé a gyerekkorában. Ha volt is, biztos nem nézhetett tévét. Zsidó anya, yadayadayada.
Egy leheletnyit segít, hogy veszélyesnek nevez, az elégedettség csillapítja a dühömet. Hízelgő gondolat – és szerintem még nem is vágtam hozzá semmi törékenyt, pedig szerettem volna. Az egyik legédesebb emlékem lenne látni Mark Schneider vetődését egy tányér elől, de a pofonokon és a cipődobálásokon soha nem jutottunk tovább, ha az emlékeim nem csalnak - ahhoz nem tartózkodtunk eleget a konyháinkban. Ha pedig mégis, általában csak a pultot használtuk; azt is csak két perc erejéig.
- Úgy mondod, mintha nem öregítenének a gyermekkaraktereken állandóan, hogy romantikus élt adhassanak a történetüknek. A szerelem és a szex ad el mindent, még nem tanultad meg? – forgatok szemet, mert biztos vagyok benne, hogy Mark sem gondolja komolyan a szavait. Az elhíresült Pocahontas mese és a különböző filmvariációk ugranak be, nem mintha azoknál ez lenne az egyetlen kellemetlen elem, mindenesetre a korproblémával is idevágnak.
A manikűrözött ujjaimmal körözgetek a megüresedett poharam szegélyén, miközben felsóhajtok, és kifújok egy kósza tincset az arcomból.
- Sose tűnsz nyomorultnak, bármennyire is szeretném, de ahogy mondtam, most kivételesen nem is vágyok a látványra. És tévedsz; kifejezetten szeretem, ha fészkelődnek mellettem. Mások szenvedése szórakoztat – vonok vállat légiesen, egy bájos mosollyal fűszerezve meg a mozdulatot. A kimondatlan „főleg a tiéd” vélhetőleg nem csak számomra nyilvánvaló.
Annyira érdeklődve hallgatom a lányairól tartott összefoglalót, amennyire csak tőlem telik, ami azt jelenti, hogy továbbra sem tudom, miként kellene reagálnom Mark aggodalmaira – nem mintha ápolgatni akarnám a lelkét, mi vagyok én, a pszichológusa? -, ellenben megtanultam a nevüket és a születési sorrendet. Anja, Nicole, és Johanna. Túlságosan rasszista azt mondanom, hogy csodálom, hogy nincs köztük egy Rachel vagy Rebecca sem? Oh, well.
Nem is igazán a Mark iránti törődés vezérel, tekintve, hogy ilyesmi nem létezik, sokkal inkább a tény, hogy a lányai, ha akarom, ha nem, a fiam féltestvérei, és ebből adódóan legalább a nevüket illik megjegyeznem. Meg a Connorhoz való hozzáállásukat, hogy tudjam, érdemes-e egyáltalán megadnom az esélyt, hogy igazi testvéri kapcsolatot alakíthassanak ki; már amennyire a testvére tudsz lenni egy kisbabának 17, 22, és 26 évesen. Vagy 25? Nem mintha számítana, a legidősebb lánya kora mindenképpen bizarr. A húgom ennyi idős.
Messze nem mondanám magam anyatigrisnek, mert nem vagyok az, de azért nem szeretném úgy beengedni, vagy belekényszeríteni a lányokat Connor életébe, hogy nem akarnak ott lenni. Csak mindez dőljön el időben – vagyis akkor, amikor Connornak még nem születhetnek róla emlékei, ha nem megfelelően sülne el a dolog.
- Nem értettél meg; nem a te irhádat akarom menteni az apámtól és a családomtól, pusztán a saját érdekeim vezérelnek. Egyrészt nem akarom, hogy az apám a fejébe vegye, hogy több vagy, mint ami, másrészt nem akarom, hogy ebből adódóan azt kelljen hallgatnom, hogy nős vagy, ami pedig egyenes úton vezetne a válásod témájához, és az én elvételemhez, hogy ne legyek továbbra is a „másik nő” – csóválom meg a fejem valahol a szórakozottság, hitetlenkedés és a lesajnálás között, és kis habozás után intek még egy italért.
A gondolat, hogy Mark feleségül vegyen, italért kiált. Még azért sem érné meg belemennem, hogy aztán a gatyát is lepereljem róla; meglehetősen biztos vagyok benne, hogy kettőnk közül én vagyok a tehetősebb, ergo, nekem érné meg kevésbé, ergo, mindez nem történhetne meg házassági szerződés nélkül. Egy alaposan átolvasott, és nem száz oldalas házassági szerződés nélkül.
Azzal viszont rögvest el is veszne minden előny.
- És? Ne tartsunk neki születésnapot? Nagyon remélem, hogy ezzel nem kihúzni akarod magad a dolog alól, kiváltképp, miután megígérted, hogy foglalkozni fogsz Connorral – fenyegetőzök veszélyesen halkan. Szerencséjére, nem így van, úgyhogy elégedetten bólintok. Szeretem, ha a dolgok úgy alakulnak, ahogyan én elterveztem. – Helyes. Kérdezd meg őket. Az ajándék nem kötelező. Nekik, nem neked. Téged vár majd egy lista a szóba jöhető játékokról, mielőtt valami veszélyeset vagy hasznavehetetlent vennél.
Nem szoktam szeretni a születésnapokat, az enyémeket kiváltképp nem, de másokéért sem vagyok oda, feleslegesnek tartom. Ugyan most is van bennem egy kis tartózkodás, amiért vissza kell emlékeznem a napra, aminek a 24 órájából 21-et fájdalmak közepette és többnyire a húgom mellett töltöttem el (az átkozott magzatvíz akkor folyt el, amikor épp ő esett be hívatlanul), egyik sem egy kifejezetten vonzó aspektus, de… mégiscsak akkor született a fiam. Lehet, hogy nem akartam családot alapítani, gyereket vállalni, és anya lenni, de megtörtént, és… nem volt teljesen szörnyű ez az egy év. A külön töltött öt hónapban még hiányzott is a fiam. A mosolya, a haja illata, az a furcsán szeretetteljes pillantás, amit még soha senki arcán nem láttam rám irányítva. Talán jobb is, hogy váratlanul született. Ha rajtam múlik, soha nem esek teherbe, most viszont, hogy tudom, milyenek a jobb napok, talán, csak egy egészen kicsinykét, de hiányozna. Talán. Azt hiszem. Nem tudom.
Megrázom a fejem, mielőtt még ennél is érzelgősebb gondolatok kapnának el. A lényeg, hogy Connor megérdemel egy napot, ami egy kicsit más, mint a többi. Az csak bónusz, hogy elkezdhet valami kapcsot is kialakítani a nővéreivel.
Nem csatlakozok Mark nevetéséhez, de elmosolyodok. Nem, nem gondoltam volna. Ha valaki a múltban kijelenti, hogy Mark lesz a gyerekem apja, és egy napon a fiúnk első születésnapján fogunk csodálkozni, ráhívok valakit. Egy pszichiátriai ügyeletet, vélhetőleg.
- Nem – felelek a kérdésére határozottan, és csak egy leheletnyit keserűen. – Miért mondtam volna el? Amennyire tudtam, az apja olyannyira nem akart tőle semmit, hogy szerződést írt, csak ne legyen hozzá köze. Tudom, hogy képtelen vagy rólam bármi jót feltételezni, de még nekem is vannak anyai ösztöneim, nem akarom szenvedni látni a gyerekemet, miért tettem hát volna ki ennek a tudatnak? – emelem meg az egyik szemöldökömet, mielőtt fejet ráznék. – Nem, ameddig csak lehetett volna, úgy ahogy van kerültem volna az apatémát. Amikor pedig már minden kötél szakad, hazudok – vallom be, gyorsan megnyálazva az alsóajkam. A rúzsom úgyis elpusztíthatatlan.
Connor korát figyelembe véve még nyilván nem voltak konkrét terveim egy kitalált, esetleg többé-kevésbé valós apafigurához, de nem kétlem, hogyha odajutottunk volna az időben, megtudtam volna győzni az igazamról – és reménykedtem volna benne, hogy soha nem jön rá az igazságra. Nem is feltétlenül Mark miatt, hanem mert nem akartam volna látni az elárultságot Connor szemében, amikor tudatosul benne, hogy hazudtam neki. A gyerekek nem szeretik, és nem is szokták megérteni, ha a szüleik bizonyos – nem feltétlenül etikus - dolgokat az ő érdekükben tesznek.
Kissé értetlenül, és ismét a harag határán fordulok teljesen Mark felé. – Mégis mit értesz az alatt, hogy „ha megengedem”? Ez valami beteges perverzió nálad, hogy mindenáron engem akarsz a gonosztevőnek beállítani? Hol az istenben voltál három hónapja? Mark, amikor kirobbant ez az egész, ÉN voltam az, aki kijelentette, hogy csak úgy vállald fel Connort, ha rendesen is az apja leszel, nem csak papíron! Nem érdekel a kis lelki megvilágosodásod arról, hogy ténylegesen jó apa akarsz lenni, mert, ahogy ezt már megbeszéltük, ez nem választás kérdése. Vagy jó apa LESZEL, vagy megöllek – jelentem ki szenvtelenül, elég közel hajolva hozzá, hogy ne csak a dühös pillantásomat érezze, de az ujjamat is, amivel mellkason bököm egy párszor, a jó érzés kedvéért. Néhány pillanatig így maradok, csak hogy biztos legyek benne, hogy átment az üzenet, mielőtt visszadőlök a székembe.
- Nem tudom, a kapcsolatunk hogy jön ide, elvégre a te hibádból ért véget – szegem újra magasra a fejem. Akkor sem szeretek kettőnkről beszélni, ha épp nem hoz ki a sodromból, de most kivételesen hűvösen állok a témához. Megint nem figyelt rám. Nem vagyok csalódott, ugyan, de… nem vagyok boldog sem. Nem tudom leírni az érzést, és nem is akarom. – Megszabtam a feltételeimet; legyél jó apa. Ameddig ezt betartod, ha nem is jó, de többé-kevésbé tűrhető viszonyunk lesz, és gálánsan félreteszem a veled kapcsolatos ellenérzéseimet. Connorért. Ez megfelel? – kérdezem, noha nem kifejezetten érdekel, mit felel. Ez az egyetlen ajánlatom.
Fáradtan felsóhajtok. – Akkora farok vagy – mondom, és szinte egy húzásra ürítem ki az új poharamat. Holnap majd ezért is átkozom. – Olykor nem értem, mit kerestünk egymás mellett. Mármint, máskor sem, de néha különösen. Voltál valaki mással? Közben? – kapom felé hirtelen a fejemet.
Ez volt az egyik oka, amiért inkább kisétáltam az egészből; a gyanú, hogy épp a lecserélésemre készült. Akkor ez elég volt, hogy látni se akarjam többet, de mára már oly mindegy, és tudni akarom.

1793, öltözet

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: pose, you've gotta save your reputation // Mark & Ophelia
pose, you've gotta save your reputation // Mark & Ophelia EmptyVas. Május 31 2020, 15:02


Ophelia & Mark

2020. március



Úgy érzem, talán ez lenne a pillanat, amikor megemlíthetném Opheliának a válást; vagyis, a válást, amihez kezdek közel kerülni, legalábbis a legutóbbi beszélgetésem alapján Jenniferrel. Nem tudom, hogy örülne-e neki vagy sem (ha örülne, nyilván csak azért, mert az én bukásomként fogná fel, és hogy megérdemlem, hogy elhagyjanak), de valamiért mégis inkább visszatartom az információt, és nem is reagálok különösebben arra az okfejtésére, miért csak és kizárólag saját maga miatt nem akarja, hogy ott legyek az apja által tartott fogadáson. Pedig ha maga miatt akarna bármit, hagyná, hogy ott legyek; tagadhatja, amennyire akarja, de most is velem van, ahelyett, hogy tovább smúzolna a többiekkel. Amennyire szeret társaságban lenni, annyira gyűlöli a művieskedést hosszútávon. Mintha lemerülne az eleme.
Ha ki akarnám húzni magam a dolog alól, megtenném, és nem arra próbálnálak rávenni, hogy magadtól elengedj – mormolom a poharammal szemezve. Nem sért különösebben a feltételezés, Ophelia mindent magára vesz. Bármit, csak harcolhasson valakivel. Szinte lenyűgöző, milyen gyorsan tud fenyegető fintorból elégedett grimaszra váltani az arca, mindezt olyan bólintással spékelve, mintha Ő érte volna el, hogy igaza legyen, nem pedig az elejétől sem cáfolta volna senki. – Ezt vegyem úgy, hogy vigyem vissza az üzletbe a tizenhat darabos íj-készletet?
Jennifer is mindig úgy emlékeztetett dolgokra, mintha idióta volnék, aki nem tudja, hogy a húgával való családi ebéden ne hozzam fel az alkoholista férje témáját. Mármint, egyáltalán mikor került volna ez szóba? Nem tudom eldönteni, melyik él bennük élesebben, az, hogy Ők értelmesebbek mindenki másnál, vagy hogy az összes többi ember dilettáns idióta.
Amennyire tudtam, az anyja annyira nem akarta, hogy az apjának köze legyen hozzá, hogy el se mondta neki, hogy terhes – pillantok rá félig megemelkedő szemöldökkel. Egy kedd este megjelent a lakásomnál azzal, hogy tessék, ez itt Connor, a te gyereked, vigyázz rá öt hónapra, míg elmegyek a sivatagba. Már csak azért is szerződést irattam volna vele, hogy ha Connor egyszer felnőttként beperli a szüleit, amiért nem normálisak, legyen kézzel fogható bizonyítékom arról, hogy az anyja se. Nem azt mondom, hogy annyival másként alakultak volna a dolgok, ha még az elején elmondja; nem zárom ki, hogy javasoltam volna neki, vetesse el, amennyiben nem érzi magát késznek rá. Az lett volna a kézenfekvő megoldás, már ha idejében kiderül. ha viszont a másik mellett dönt is, több időm lett volna elrendezni a saját dolgaimat az életben, nem pedig egy nyáladzó-gügyögő csecsemőt kaptam volna a nyakamba, kész tényként. Előrelátni és szervezni mindig egyszerűbb, mint utólag. De egy olyan impulzív ember, mint Ophelia is volt, hiába nem látta ezt be szívesen, ezt úgysem értette volna meg.
A válasza többi részére inkább csak elfogadóan hümmögök, különösebb érzelmek nélkül. Jó tudni, mi lett volna a másik lehetőség. Ophelia alighanem ebben sem értene egyet velem, főleg azért, mert mániákusan ellentmond. – Ophelia, drága, nyugodj meg, jó? – mosolygok rá, megpaskolva a kezét, aminek mutatóujját még mindig a bordáim közé igyekszik fúrni, ha nem egyenesen a szegycsontomon át a szívembe. – Megint a semmin húzod fel magad. Csupán arra céloztam, amivel te is egyetértettél már, miszerint anyjaként tiéd minden döntésben az előjog. És ha sokat morcoskodsz, tényleg szükséged lesz a botoxra.
Rendben, meglehet, hogy ezt csak azért mertem kimondani, mert nyílt színen vagyunk, és így még ő sem mer annyira jelenetet rendezni, hogy mondjuk megpróbáljon helyből kasztrálni egy eltört sörösüveggel.
Mellesleg nagyon bonyolult nő vagy, tudod? Egyszer azért panaszkodsz, mert szerinted lelketlen vagyok, a következőre meg az a baj, ha a logikán kívül mondok valamit. Döntsd el, melyiket szeretnéd, és nagyon szívesen szortírozom neked aszerint a gondolataim. – A valódi válasz persze alighanem az, hogy szeretné, ha lelketlen lennék, mert akkor büntetlenül utálhat. Nincs rosszabb, mintha az ellenséged bocsánatot kér tőled, mert papíron kiegyenlíti a számlát, és ha továbbra is mérgesen utálod, Te leszel a morálisan megkérdőjelezhető.
Az enyémből? – nevetek fel, ezúttal őszintén. – Ha jól emlékszem, Te döntötted el, hogy nem akarsz látni többet, és válogatott szitkokkal hagytál ott. Ha ezek után azt hitted, kötelességem hívni, alábecsülöd az emberi büszkeséget. – Kedveltem Opheliát, és ha különösebben vágytam volna egy „valódi” kapcsolatra, és ő is, még el is tudtam volna képzelni. Legalábbis egy darabig. Amíg nem kezdett ugyanolyan hisztis paranoid lenni, mint a legtöbb nő. Nyilvánvalóan már azt halálos sértésnek venné, hogy bárki máshoz hasonlítom, de a tényeken ez nem változtat, túl sok ember létezik ahhoz a világon, hogy a nagy számok törvénye alapján ne legyen legalább néhány, aki pont ugyanolyan, mint te. Mint Ő. És majdnem biztos vagyok benne, hogy az egyiket feleségül is vettem. – Papíron? Persze. A gyakorlatban viszont nem fogod így húzni. Mint mondtam, komplikált nő vagy, és ezt mondom minden pozitív és negatív jelzőjével. Inkább pozitívval. Nem szépítem, ha csak ugyanannyi jót hozna ez a komplikáció mások életébe, mint rosszat, rég nem lenne egy ismerősöd sem. Szerepet játszani egy filmben kétségtelenül jól áll neked és ragyogsz benne. A magánéletedben? Aligha.
Ezek után nem lep meg különösebben a kijelentése, amire ismét csak vigyorogni tudok. – Lehet – bólintok. – De ez legalább annyit mond el rólad, mint rólam.
Az apakomplexuson kívül.
Nehezére esik belátni, hogy talán ő is véthet emberi hibákat, mint a vonzalom, és nem csak hozzá vonzódhatnak, de az igazságot elég könnyű belátni. Ha csak szexet akart volna, bárki másnál is megtalálhatja, és nem húzta volna addig, ameddig. Az egész modern társadalmunk a szexre van bejelentkezve, a Tinder trendjeit, meg a tényt elnézve, hogy többen néznek pornóoldalakat, mint hírportált, ebben nincs semmi meglepő. Lehet, hogy van benne egy adag mazochizmus, de kedvelt velem lenni, és ezt a tudatot nem fogja tudni elvenni tőlem.
Érdekes pont erre rákérdezned, miután kijelentetted, hogy lényegében gyűlölsz, nem? Miért akarod tudni? Hogy még több dolog végett átkozhass el? Azt hittem, annak már elértük a maximumát. Mintha a háború és békét szeretnéd sorról sorra észben tartani. – Amikor a pultos felénk néz, intek neki, hogy újat szeretnék, ugyanilyet. Míg ő a kockacukorral szórakozik, visszafordulok Opheliához. – Ha azt mondom, igen, mérges leszel, ha azt, hogy nem, nem hiszed el, és azért leszel mérges, mert hazudok. Ez a 22-es csapdája. Bár egyébként sosem volt stílusom hazudni, se akkor, se most. Általában igazat mondok, az emberek mégis meglepődnek.
Ezt pedig Ophelia alighanem cseppet sem tartja meglepőnek.
Elég sokat voltunk együtt. Még az irodámban is voltál, ha jól emlékszem. – És egészen biztos, hogy jól emlékszem, mert azóta is jó befektetésnek érzem a hangszigetelő ajtómat. – Szóval te mondd meg, hogy szerinted mégis mikor lett volna időm valaki másra is. És miért? Ha az emlékeim nem csalnak, bőségesen kielégítő időt töltöttünk egymással, ezen túl pedig nem igazán vágytam másra a munka mellett. Bármilyen sértést elfogadok, de ostoba nem vagyok, Ophelia. Ha arra vágytam volna, hogy okot adjak egy nőnek féltékenykedni és tányérokat vágni a fejemhez, házas maradok. Vagy neked más elméleted van?


champagne, cocaine, gasoline
and all things in-between
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: pose, you've gotta save your reputation // Mark & Ophelia
pose, you've gotta save your reputation // Mark & Ophelia EmptyVas. Május 31 2020, 20:12
Mark

&

Ophelia

Mr. Photographer
I think I'm ready for my close-up (tonight)
Make sure you catch me from my good side (pick one)

Gunyoros mosolyra húzódnak az ajkaim, és úgy döntök, megpróbálok úgy tenni, mintha tényleg el is hinném Mark célozgatásait. Azonban nincs elég akaraterőm, nem vagyok képes nemet mondani a paródiaszerű, egyetértő bólogatásoknak, a fennhéjázó mosolynak, és biztos vagyok benne, hogy a tekintetemnek sincs szüksége szavakra, hogy tökéletes érthetőséggel adja át az üzenetet.
A feltételezés - még ha kimondatlan is -, miszerint oly’ bátorsággal vette volna fel az elé dobott apa-kesztyűt, mint egy párbajra kihívott lovag, egy túlságosan is szórakoztató délibáb. Mert csakis az lehet: hazugság. Mark már réges-régen elhagyott egy családot, amikor találkoztunk, mi okból akart volna hát újat kezdeni? Gyönyörű szemeim vannak, de nem ennyire, Mark pedig lehet, hogy egy megnyerő öltönybe bújtatott díjnyertes idióta, de nem akkor, ha a saját érdekeiről van szó.
- Oh, bocsáss meg, nem tudtam, hogy így tombolnak benned az apai ösztönök! – helyezem a mellkasomra az egyik kezemet drámaian. - Bizonyára meg sem fordult volna abban a tekervényes agyadban, hogy azért állítok be hozzád terhesen, hogy magamhoz láncoljalak, nemde? Nem az a típus vagy, aki ilyesmit feltételezne, ugye? Szerelemittasan öleltél volna magadhoz, és megköszönted volna nekem a szívem alatt hordott csodát, gondolom. Véletlenül sem vágtad volna a fejemhez, hogy akkor vetessem el, vagy azt, hogy biztosan nem te vagy az apa, hmm? Te szent, szent ember, a világ nem ért meg téged – csóválom meg kuncogva a fejem, mielőtt végleg eldobnám a színjátékot, és felpattannék a helyemről. Nem tudok sokáig ülve veszekedni. Természetellenes, mint a piros és a rózsaszín együtt hordva.
Mérgesen kapom el a lekezelően megpaskolt ujjamat, és vetek egy gyors pillantást a közvetlen környezetünkre. Professzionális fotósok ezen a ponton már nem lehettek jelen, de valahogy minden átkozott afterpartyról akadt legalább egy tucat kiszivárogtatott fotó, és ugyan ez nem a legkompromittálóbb helyzet, amiben elcsíphettek minket, ha lehet, tartózkodtam volna a helyzettől, ami megköveteli annak a megmagyarázását, miért bökdösöm Mark mellkasát – azon túl, hogy megérdemli.
Ezért is nem csattant még az arcán egy pofon, hiába viszketett érte a tenyerem.  
- Ne merészeld megmondani, hogy mit csináljak! Ha dühös akarok lenni, dühös leszek, ha pedig nem akarod hallgatni, ne bosszants fel állandóan, te ördögfattya! – sziszegem, a kiabálás lehetőségének híján, és reflexszerűen dobbantok egyet a jobb lábammal; a tűsarkam nagyot koppan a padlón, és egy pillanatra elégedettséggel tölt el a hang, valami olyasmivel, amit úgy hiszem, Mark akkor érezhet, ha kattan a csat az aktatáskáján egy sikeres tárgyalás után. Nem is realizálom a hibát a tökéletes tervem megvalósításában, csak amikor már késő, én pedig egyensúlyomat vesztve billenek előre, és hiába próbálok megállni a lábamon, nem megy. Valami hiányzik, valami fontos, nagyon fontos.
Riadtan tágul ki a szemem, amikor tudatosul, hogy kitört a cipőm sarka. A csaknem ezer dolláros, alig hordott, gondos óvatossággal tárolt Louis Vuitton cipőm elárult, amikor a legnagyobb szükségem lett volna rá. Fájdalmas arccal nézek a lábaim felé, az agyam csupa köd és harag, a gyász felfoghatatlan. Csak akkor kapok észbe, amikor puha anyagot érzek a kezeim alatt, és valami megvillan a szemem sarkában, túl gyengén egy rendes fényképezőgép vakujához, de túl pontosan ahhoz, hogy véletlen fényjáték legyen. Egy telefon kamerája, de mire odanézek, semmi oda nem illőt nem látok.
Egy csöppet értetlenül állok a dolgokhoz, mielőtt felpillantanék, és… megfagynék, a sokk számlájára írva a dolgot. A kezeim Mark mellkasán pihenne… támaszkodnak, majdnem a teljes testsúlyommal (ami egyáltalán nem sok, meg sem érezheti!) együtt, míg Mark karjai a derekam köré fonódva segítenek állva maradni, engem figyelve. Furcsállva, azt hiszem. Meglepve is, talán.
Azon túl, hogy ez mérhetetlenül kellemetlen, meglehetősen problémás is. Gyorsan felmérem a lehetőségeimet; az, hogy őszinte leszek, szóba sem jöhet. Nem akarom megadni az örömöt Mark anyaszomorító Schneidernek, hogy rajtam nevessen, és a szememre hányja, hogy mi lenne velem nélküle. Nyugtom, az lenne! A gondolattól is tikkelni kezd a szemem, hogy esetleg felajánlja a segítségét a kikísérésemben, vagy a másik sarkam kitörésében. Így is elég lesz majd visszanézni azt a minden bizonnyal undorítóan csöpögős fényképet.
Marad a megtévesztés. Színésznő vagyok, ezért kapom a fizetésem, mi sem ennél egyszerűbb. Ugye?
Úgy lököm el magam Marktól, mint akit megégettek, határozott erőszakkal rázva le magamról a jólesően meleg kezeit, és elfehéredő ujjakkal kapaszkodok meg a kényelmetlenül magas bárpultban, miközben igyekszek természetesnek beállítani a mozdulatot. Épp csak… pihenek. Egy leülés rengeteg gondot levenne a vállamról, de azt nem tudom anélkül kivitelezni, hogy ne kelljen megemelnem a ruhám, ezzel felfedve a törött cipősarkat a szoknyám alatt.
Gondtalanul simítom hátra a kontyomból kiesett tincseket, mintha mindezt így terveztem volna. – Elnézést, nagyon itatta magát ez a pezsgő. Hol is tartottunk? – érdeklődök nyugodtan, majd csettintek is, ahogy beugrik. – Ó, igen! Mégis hogy lett volna az én hibám? Te kezdtél el egyik napról a másikra úgy bánni velem, mint egy, egy… egy közönséges szajhával! A szeretőd voltam, nem a játékszered, ha azt hiszed, hogy megalázom magam a kedvedért, alábecsülöd az emberi büszkeséget! – idézem vissza hevesen a szavait.  – Magától értetődő, hogy nem maradtam melletted ezek után!
Már a hátunk mögött lehetett pár hónapnyi meglepően kellemes affér, amikor Mark kifordult az addigi önmagából. Nem mintha azelőtt ne lett volna pontosan ugyanakkora farok, mint teszem azt, MOST, de tisztában volt vele, hogy a megfelelő gesztusokkal és némi sármmal ez egy kompenzálható jellemhiba, elvégre senki sem tökéletes. Ilyesféle kompenzációnak tartottam a drága vacsoráinkat, a csodás színdarabokat, amikre elvitt, vagy az elvétve együtt töltött hétvégéket, mindegy, hogy az a hamptonsi nyaralójában vagy egy hotellakosztályban történt. És nem mellesleg, volt köztünk szikra. Hatalmas előny.
Aztán valami számomra ismeretlen történt a színfalak mögött, és ha ezek nem is tűntek el, mind a számuk, mind a minőségük rohamos esésnek indult. Nyilvánvaló volt, hogy valami van a háttérben, és az én szemszögemből nézve teljességgel mindegy volt, hogy ennek az oka egy másik nő, vagy az unalom volt - noha előbbire gyanakodtam -, valamit lépnem kellett. Az már csak és kizárólag Mark hibája, hogy nem állított meg. Ha megakadályoz, talán nem csak Connorral bővült volna az otthonom lakóina száma. TALÁN.
Kissé remegni kezdek, és kivételesen nem az indulatok állnak a háttérben, hanem a fél lábon állás kényelmetlen mellékhatásai. Az ajkamba harapva engedtem magam a bárszéknek dőlni, finoman, csak a vizeket tesztelve, de a szék nyikorogva hátrált el tőlem – lehetek akármennyire pehelykönnyű, nem bírja el a súlyomat. Az átkozott!
Sietősen kiegyenesedek, és megvizsgálom a tökéletes körmeimet. Minden a lehető legnagyobb rendben, ez csak egy edzés. A bal vádlim rendkívül erős lesz.
- Miért ne akarnám tudni? Ezek szerint VAN mit tudnom? Netalántán titkolni szeretnél valamit? – vonom most fel én a szemöldökömet, és már meg is jelenik az arcomon a diadalittas félmosoly. Tudtam! Megölöm.
Megint úgy szúr egy aprócska ideg a kezemben, hogy a tenyerem tevékenységért könyörög; Mark felpofozásáért, vagy a nyakkendője megrángatásáért.
Ám valahogy ezek a tervek sem úgy alakulnak, mint ahogy kellene nekik, mert nem azt a választ kapom, amire számítok.
Zavartan ráncolom össze a homlokon, mellékesen megjegyezve magamnak, hogy faképnél hagyom, ha újra a szájára meri venni a botox szót. Hogy hogyan, azt még nem tudom, de majd improvizálok.
- De… elhanyagoltál! – vágok vissza vádaskodva. Hazudik. Hazudnia KELL, különben hibás volt a következtetésem, ami azt jelenti, hogy különösebb ok nélkül dobtam a képébe a hajam. Képletesen, mert nem érem fel annyira, hogy kiszúrhassam a hajammal a szemét. – Mindenféle magyarázat nélkül! Nem meséltél nagy ügyről, vagy családi sületlenségekről, egyszer csak leszorítottál a fontossági sorrendben, aztán pedig nem állítottál meg, amikor ultimátumot adtam! Mégis mi volt mindennek az oka, ha nem egy másik nő? – értetlenkedek, és valahogy eddig tudtam takargatni a remegésemet is. Most másra kell fókuszálnom.
Nem csalt meg…?
Ez kivételesen nem jó hír. Összezavar. Tévedésre kényszerít. Farok.
Ritkán vagyok igazán meglepett, és még annál is ritkábban tévedek; ha az utóbbi mégis megtörténik, általában apró, mit sem számító témák kapcsán fordul elő, ahol a bocsánatkérés inkább csak udvariasság, semmint a győzelem átadása a másik félnek.
Egy igazi bocsánatkérés viszont Ophelia Dermot szájából olyan, mint Jézus újjászületése: egyszeri. Egyszeri, mert egész életed során legfeljebb egyszer fogod hallani, és most aggodalomra ad okot, amiért megfordul a fejemben, hogy talán ez az a pont, ahol Mark megérdemelhetné az övét. De csak talán. Majd ha bocsánatot kér a csótány-spermáiért. Különben is, nem vádoltam meg konkrétan semmivel, csak feltételeztem.
- Kitört a cipőm sarka – bukik ki belőlem bocsánatkérés helyett, és bosszantó erővel érzem, ahogy az arcomba zúdul a vérem. Egy ráncra fókuszálok az arcán, és megpróbálom jobban érezni magam a látványtól. A kopaszodás jeleinek jobban örülnék, de azt kell értékelnem, ami van. Egy leheletnyit felemelem a ruhám alját, hogy ő is lássa, és ezzel egy időben be is tolom a lábammal a hasznavehetetlen sarkat a bár alá. – Amikor dobbantottam, és neked estem, egyszer csak eltűnt. Tudnál…?
Nem fejezem be a mondatot, mert így is fáj a segítését kérném, és az összes fél pár cipőm sarkára megesküdnék, hogy ezt ő is tudja. A fejemmel a mosdókba vezető folyosók felé bökök. Ha kikísérne odáig, ott már feltűnésmentesen szabadulhatnék meg a felesleges saroktól, anélkül, hogy bárki is látná.

1458, öltözet

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: pose, you've gotta save your reputation // Mark & Ophelia
pose, you've gotta save your reputation // Mark & Ophelia EmptySzomb. Jún. 13 2020, 18:20


Ophelia & Mark

2020. március



Államügyésszé válni nem annyira az ügyvédi siker mércéje, mintsem a politikai ambíciói, a befolyásé, és persze a zsebek mélységéé. Nem muszáj, hogy a te zsebed legyen, elég egy-néhány olyané, akiket nem zavar, ha benne turkálnak. Ez volt, azt hiszem, az egyik nagy különbség a gazdagok és a mocskosul gazdagok között: előbbi minden apró garashoz ragaszkodott, utóbbi pedig szívesen osztozott a jussaiban, ha cserébe személyes ambícióit, melyekhez nem tudott felérni, valaki más, akit támogat, megvalósítja.
Marshall Dermot is ilyen volt.
Gazdag, persze, és szép politikai karriert futott be, de jóval később került oda, mint szerette volna, jóval öregebben. És egy dolog egyébként sem elég soha; nem értett a joghoz, nem volt végzettsége, úgyhogy bár a politikai céljait elérte azzal, hogy a városi tanács elnöke lett, túl későn történt mindez. Úgyhogy a második legjobb megoldást próbálta választani: valaki mást próbál meg a helyes irányba mozdítani, hogy elégedetten dőlhessen hátra, mikor az illető ott díszeleg, ahol.
Alighanem ez a valaki a fia lett volna, ha valaha születik. Ahhoz képest, hogy Washington és New York városai jelentik számára az otthont, meglehetősen maradi déli gondolkodásmóddal rendelkezik, ami a lánygyerekeket illeti. Szereti őket, gondolom, mindenképp büszke rájuk, de nem hiszi el igazán, hogy felérhetnek ahhoz, amire egy férfi képes. Mindig az ilyen alakokkal a legjobb üzletelni: ha nem születik fiuk, keresnek egyet. Vagy többet. A megfelelő szavak meglepően könnyen nyitják meg a pénztárcákat.
Imponált neki a hírnevem a szakmában, a sorra megnyert ügyeim, az, hogy néha, nagy ügyeknél még jogi tanácsadást is kér tőlem az ügyészség, természetesen csak olyan személyekkel szemben, akiket soha nem képviseltem még és nem is akarok. Tetszett neki a „stílusom”, ahogy fogalmazott, ami a magánéletet jelentette. Alighanem nem volt hűséges Ophelia anyjához, de nem is áldották meg különösebben impozáns vonásokkal az égiek, ezeken pedig az egyébként apró, de nagy változást elérni célzó plasztikai beavatkozások sem segítettek. Határozott jelenség volt, de nem volt elég ösztönös karizmája ahhoz, hogy egy látszólag száraz politikai pozíción túlemelkedjen. Szeretne polgármester lenni, de alighanem nem lesz az; ez viszont nem fogja vissza a próbálkozástól, a szálak szövögetésétől, és attól, hogy adott esetben keresztbe tegyen a leendő ellenfeleinek.
Az efféle játszmákban nem csak az fontos, hogy Te magad megnyerd a pozíciót: az is, hogy a trónodat elfoglalva olyan terepre kerülj, amely elfogad, nem pedig megölni akar, már amennyire ez lehetséges. Szövetségesek kellenek, és ami mégfontosabb: jó emberek a jó pozíciókban, akik lekötelezve érzik magukat irányodban. Marshall Dermot, bár nagyravágyó és nem hívnám ostobának, nem annyira okos, mint hiszi. A bábjának tekintett volna, alighanem, de nem vette volna észre, hogy a száján kijövő parancsszavakat valójában én hintettem el neki. Nevezük manipulációnak, ha kell. Jó vagyok benne; Marshall Dermot, az egyik lépcsőfok az ügyészi pozíciómhoz, nem volt egyszerű eset, de értettem hozzá.
Aztán jött ez a szerencsétlen dolog Opheliával.
Nem maga a viszonyunk volt szerencsétlen. Finoman szólva is élveztem; nem csak a szex részét, ami nyilvánvalóan fantasztikus volt (és ami ugyanilyen nyilvánvalóan a leginkább dühítette Marshall Dermot, mint apát, és méginkább, mint elárult üzletfelet), de az általában nem komoly vitákat, az élcelődést, a társaságát. Mindennek ellenére kész voltam mindezt félretenni, legalább egy kicsit, mikor úgy éreztem, Marshall Dermot talán nem hisz már nekem olyan szívesen, mint korábban.
Elég egyszerűen kezdődött: volt valami esemény, egy gála, már nem emlékszem pontosan, ahol mind hivatalosak voltunk, így természetesen nem Opheliával jelentem meg, de összefutottunk. Már nem emlékszem Marshall pontos szavaira, de talán egy pillanattal tovább időzött a tekintetem Ophelia távozó alakján, amikor odahajolt, és megkérdezte, jól kijövünk-e. Aztán mesélt valamit arról, amikor még Ophelia kislány volt (majdnem belefulladtam a pezsgőmbe, mikor Ophikának hívta), az idő múlásáról, az apák változó szerepéről a lányaik életében, „amit gondolta én is megértek”, és arról, hogy bár felnőnek, sokszor nem tudják, mi a jó nekik.
Aztán néhány héttel később, mikor a városházán futottunk össze (én épp egy megbeszélésről siettem elfelé), néhány kedélyes szó után megjegyezte, hogy ismerős illatot érez rajtam. Nem nevesítette meg, de tudom, hogy érezte Ophelia parfümjét. Valami Chanel, talán. Nem ő volt az egyetlen, aki ezt használta, de volt valami sokat sejtető Marshall tekintetében, ahogy végül gratulált az épp akkor lezárt Greenfield ügyhöz.
Nem mondtam meg Opheliának, tekintve, hogy nem volt mit elmondanom. Nem volt bizonyítékom, csak egy sejtésem, mit tudna ezzel kezdeni? Úgyhogy megpróbáltam, legalább egy rövid időre, kevésbé feltűnően tölteni vele az időmet. Az, hogy ezt észrevette és felkapta a vizet, sejthető volt, arra viszont nem gondoltam, annyira megsértődik, hogy egyszerűen úgy dönt, ultimátumot ad, majd a nem tetsző válasz végett egyszerűen megszakítja a kapcsolatot.
Nem állítom azt, hogy tudok olvasni az emberekben, mert erre senki sem képes, de elég jól meg tudom tippelni, hogy mit miért tesznek, és mi lesz a következő. Az olyan lépéseket mondjuk, mint Ophelia hirtelen botlása, a cipője sarkának reccsenő leválásával, persze nem lehet belekalkulálni. Azt viszont elég nagy sansszal meg tudtam mondani, még ha nem is megfogalmazódó gondolatként, hogy annak se fog örülni, ha megtámasztom, és annak sem, ha nem. Mondhatjuk, hogy nem lehet nyerni.
Az ösztön mégis az volt, hogy utána nyúljak. Nem tudom, hogy ez döbbenti-e meg, vagy a kamera, de aztán újra kigyullad a dacos láng a szemében, ami megerősíti bennem, hogy igen, valóban utálja mindkét lehetőséget. És jobb szeretné, ha erről inkább nem vennék tudomást.
Jól vagy? – teszem fel az ártatlan kérdést. Úgy tesz, mintha nem az történt volna, ami, és fogalmam sincs, miért. Szerencsére elég nagy a gyakorlatom abban, hogy elnyomjam az ingereket, amik kibillentenék az arcom mimikáját neutrális egyensúlyából. Szívesen elvigyorodnék, talán még fel is nevetnék Ophelia próbálkozásán, ahogy úgy akar tenni, mintha nem esne mindjárt ismét orra, de ennyire nincs halálvágyam.
Nem hiszem, hogy túl sok tapasztalatod lenne abban, hogyan bánnak egy… „szajhával”, ha ez a szó tetszik. De biztosíthatlak, hogy sosem gondoltam rád sem aként, sem közönségesként. – Ez nem egy Julia Roberts-Richard Gere sztori volt; vagy ha mégis, legfeljebb Én lennék Julia. Ophelia nem a pénzemért volt velem, és nem is azért vettem neki néha drága ajándékokat, mert az értékükkel akartam magam mellett tartani. Tudtam viszont, hogy esetében tudni akarja, hogy számít. Nem az a típusú nő, még egy efféle, főleg szexről szóló kapcsolatban sem, aki hagyná, hogy megdugják egy olcsó motelben, vagy teszem azt egy drágában, aztán se szó, se beszéd, ott hagyják. Nála sok szól a figyelemről. Én pedig szimplán élveztem, hogy meg tudom adni neki.
Az, hogy őt ekkora sokként éri, miszerint nem csaltam meg mással, valahol meglep, valahol pedig sejtettem. Ophelia kirohanásának oka volt, még ha ezt annyira nem is részletezte akkor. Szimplán szembesített azzal, hogy neki ennél több kell, és vagy megbecsülöm, vagy ne is keressem többé. Kifogásnak gondolta volna, ha elmondom, amit gondolok, és egyébként is sértette az önérzetemet a követelőzése, úgyhogy közöltem vele, hogy tegyen, ahogy jónak lát. Mérges voltam, azt hiszem, bár nem annyira, mint Ő, úgy tűnik. Sose tudok olyan mérges lenni, mint Ő.
A kirohanása hangosabbnak bizonyul a kelleténél. Nem sokkal, csak kicsit; a mellettünk lévő asztalnál ülő pár, akik eddig boldogan sugdolóztak, felénk pillantanak. A zene hangos, és nincsenek sokan a közelben, mégse érzem úgy, hogy el kéne mondanom. – Soha nem is kérdezted – teszem hozzá halkan, hátha magától halkabb lesz. Természetesen ez gyerekes álomkép. – Csak eldöntötted, hogy megcsallak, és ultimátumot adtál. Nem szeretem az ultimátumokat.
És ezt tudhatná. Jennifer is azt próbált adni, mikor közöltem, hogy el akarom fogadni ezt a mostani, New York-i állást. A családod vagy a munka. A családom anélkül is a családom marad, hogy ott lennék; nincs sok választásuk, hangzzon ez bármilyen pszichopatikusan is. Egy nagy cég partnerévé válni viszont egyedi lehetőség, olyan, amit nem engedhetek el, különben minden, amit addig csináltam, a semmiért volt. Nem akartam középvezetői állásban toporogni, aztán lassan megkopaszodni egy biztos, de csekély fizetés mellett, hogy azon kapjam magam, egyik pillanatban még huszonéves egyetemista vagyok, akivel aztán a barátnője közli, hogy terhes, majd hirtelen már lógóhassal ülök a szerda esti bingón. Jennifer talán a szülőségben találta meg a hivatását, az élete célját, de én nem. Ezen pedig a követelőzés sem tudott változtatni.
Látom az arcán az érzelmei és gondolatai kétségbeesett tusáját. A színésznőség átka alighanem az, hogy könnyen tudsz álarcot húzni, ha kell, ugyanakkor az arcod néha kifejezőbb, mint bárkié. Szinte olvasni tudnák a szemeiben. Nem teszem, legalábbis hangosan. Tudom, mondanám, de nem teszem. Inkább csak kiegyenesedem és oldalra biccentem a fejem, jelezve, hogy folytassa.
Szóval akkor most tartozom neked egy új pár cipővel? – emelkedik meg a szemöldököm. Nem lepne meg. De aztán végül ellököm magam a pulttól, és felajánlom neki a karomat, olyan feltűnésmentesen, ahogy lehet. Szerencsére tényleg nem sokan figyelnek ránk. – Természetesen. Van nálam rágó, ha gondolod. A tévében működik – vetem fel az ötletet, immár menet közben. – Ha gondolod, szólhatok az egyik jogi asszisztensnek, hogy hozzon egy új pár cipőt. Még csak hajnali három van, őt ismerve épp Star Treket néz. És így jut a legközelebb egy olyan nő testrészéhez, aki nem a rokona. Jó srác, csak nem túl magabiztos. Nem hiszem, hogy asszisztensnél többre viszi.
Ha él az ajánlatommal, ha nem, részemről lényegében teljesen mindegy. – Vagy haza is mehetnénk – jut eszembe a másik lehetőség, ahogy kiérünk a szűk térből a még szűkebb folyosóra, ami viszont, emberek hiányában, szinte felüdülésként hat. – Ha fél órán belül elindulunk, akkor… – itt kissé megrázom a karom, hogy felcsússzon az öltönyöm és az ingem ujja, hogy rápillantsak az órámra – Még hazaérsz Connor negyedik vagy ötödik alvási ciklusa végére. Utána már egészen jól szokott aludni, nem?
Nálam legalábbis jót aludt, de az is meglehet, hogy egyszerűen nem keltem fel rá, és én aludtam jól. Ha így is van, ezzel legfeljebb az önaltatásra kezdtem nevelni, úgyhogy hálás lehet érte. Az őskori emberektől eredő ösztön, hogy a babák felriadnak a ciklusok között, mint mindannyian, csakhogy ők nem felejtik el és alszanak tovább, hanem elkezdik keresni az anyjukat. Tekintve, hogy az őskorban ritkán indultak másnap dolgozni az anyák, ez nem volt olyan nagy gond. Gondolom.
A folyosón megcsap Ophelia parfümjének illata, megint. És ez a világítás, a márvánnyal borított padló, egészen hajaz a városházára, ahol Marshall Dermot ezt megemlítette. – Az apád miatt volt – mondom végül, feltehetőleg aközben, hogy Ophelia a cipőjével bíbelődik. Megvárom, hogy rám nézzem, azután folytatom. –Adott néhány… Jelet, hogy talán sejt valamit. Ezért… vettem vissza, hogy úgy mondjam. Azt reméltem, talán ha néhány hétig, hónapig nem tűnik fel neki, akkor ha sejt is valamit, elengedi a dolgot… És ez egyébként így is volt. Csak te előbb besokalltál, gondolom. – Rossz szóválasztás. Ez nem fog tetszeni neki. Sóhajtva próbálom megelőzni. – Sajnálom, hogy nem mondtam el. Retrospektív elismerem, hogy nem volt jó döntés, de utólag ezen nem tudok változtatni. A félreértés… Kellemetlen. Egyszerűbb lett volna nélküle. – Ez sem fog tetszeni neki. A falnak dőlök, hacsak nem kell a segítségem, és összefonom a karjaim a mellkasom előtt. – Jobb. Talán máshogy alakultak volna a dolgok.


champagne, cocaine, gasoline
and all things in-between
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: pose, you've gotta save your reputation // Mark & Ophelia
pose, you've gotta save your reputation // Mark & Ophelia EmptySzomb. Jún. 13 2020, 23:20
Mark

&

Ophelia

Mr. Photographer
I think I'm ready for my close-up (tonight)
Make sure you catch me from my good side (pick one)

- Hadd foglaljam össze; tehát nem csaltál meg, nem tekintettél rám puszta szórakozásként, élvezted a velem töltött időt, és MINDENNEK ELLENÉRE nem voltál képes több figyelmet fordítani rám? – kérdezek vissza, az arckifejezésem valahol a kendőzetlen düh és az értetlenkedés között. – És képes vagy ideböfögni nekem, hogy azért, mert idézem „nem szereted az ultimátumokat”? A büszkeséged volt az egyetlen, ami miatt hagytál kisétálni az életedből, te ostoba állat? És még mielőtt azt felelnéd, hogy én meg a büszkeségem miatt távoztam, ne tedd, mert én eleve azért adtam azt az ultimátumot, hogy visszakapjam a figyelmet, amit egészen addig megkaptam!
Érdekel is engem, hogy néhány hozzánk közel álló minket figyel! Már emelkedik a kezem, hogy újra megbökdössem, de még időben megálljt parancsolok magamnak, helyette pedig inkább csak finoman megdörzsölöm a halántékom, mielőtt migrént kapok ettől a seggfejtől és a seggfej logikájától.
Szórakozott lemondással rázom meg a fejem. Nem értem, miért hagyom magam újra és újra csalódni benne. Hiszen mit számít? Ez már a múlté, és különben is; ő bukott nagyobbat. Sok sikert Monával, hátha visszajön Tahitiről, hogy ezúttal egy indiai járat repülőjegyéért tegye szét a lábát!
Kapcsolatok, undorítóak. És egyre inkább bebizonyosodni látszik, hogy tényleg csak a baj van velük, még ha nem is helyeztem rájuk akkora hangsúlyt, mint a többség.
A klasszikus értelemben vett szerelem sosem élvezett különösebb prioritást az életemben. Amíg kislány voltam, a szerelmem a hálátlan édesapám felé irányult, miközben a húgommal küzdöttem a figyelméért és a büszkeségéért, amikor pedig elég idős lettem, hogy végérvényesen belefáradjak az apám utáni futkosásba, és a szerelmem keserűségbe forduljon át, betoppant az életembe a színészet.
Ha a kedvenc filmjeimről kérdeznek, általában felsorolom Audrey Hepburn vagy Vivien Leigh teljes filmográfiáját, és tagadhatatlan, hogy egytől-egyig imádom is őket, mégis, akármekkora példaképeim is, nem miattuk léptem erre a pályára. Még csak nem is Shakespeare miatt, noha szenvedélyesen óvom a véleményem (az igazságot, ami azt illeti), miszerint kevesebb lenne nélküle a világ.
Nem, az érdem, hogy Ophelia Dermot előbb gimnazista drámaklub-elnök, aztán NYFA hallgató, végül pedig igazi, nagybetűs színésznő lett, Anthony Hopkinst és Jodie Fostert illeti.
Emlékszem, fiatal kamasz voltam még, amikor a horrorfilmek aranykorukat élték a korunkbeliek között, és ekkor ültünk le néhány barátommal megnézni A bárányok hallgatnak című filmet. Vagy mesterművet, ha úgy tetszik. Magam sem tudom miért, de magával ragadott. Az elborult történet, az írás, a tempó, azok a színészi játékok… nem tudom megmagyarázni. Olyan volt, mint a szerelem, értelmetlen, és mégis jelenlévő.
Természetesen, valahányszor szóba kerül az áhítatom a film iránt, a többség azt hiszi, viccelek. Ophelia Dermot túl finom, hogy akárcsak figyelmet szenteljen egy ilyen munkára. Ophelia Dermot túl szofisztikált, hogy értékeljen egy ilyen modern történetű munkát. Ophelia Dermot túl BÁJOS, hogy ehhez hasonló durvaságokra pazarolja az idejét.
Úgyhogy egy idő után nem hoztam szóba, és szépen-lassan mindenki a fejébe vette, hogy Marilyn Monroe a példaképem, mert nekem is jól áll a vörös rúzs, de a tény attól még tény maradt – a stáblista legördülésénél vágott fejbe először a felismerés, hogy pontosan ezt akarom csinálni. Talán nem pszichopata kannibál akartam lenni (habár, ha azzal nem szereznék Oscart, akkor semmivel), de valaki más, mint önmagam. Bebújni egy maszk mögé, erősnek mutatni magad, különbözőnek, különlegesnek és mindeközben szórakozni és biztonságban lenni mögötte. Valamilyen formában mindig is ezt tettem; mosolyogtam, amikor sírni akartam, nevettem, amikor sikítani. Mert ezt várta a társaság, a család, az apám.
A színészet hálás szeretőnek bizonyult, amikor a hús-vér szeretőim kevésbé. Azt hittem, Douglas hozza majd el a megváltást; ugyanabban rejlett a szenvedélyünk, ugyanaz a szakma foglalta el mindkettőnk szívében az első helyet, ugyan miért ne lehetnénk hát egymás másodikjai? Tökéletes megoldás lett volna.
Aztán persze kiderült, hogy Douglas jelenléte az életemben kiöl belőle minden kihívást, ami eddig tűzben tartott, amiért éltem, és ez olyan gyors véget vetett a felé érzett, esetlegesen gyengéd érzelmeimnek, mint tavaszi fagy a rügyeknek. Ryan soha nem jelentett többet annál, mint amiben megegyeztünk, részben talán azért is, mert a válás alatt került képbe, és elköszönni sem fájt tőle, nem voltunk annyit együtt, Mark viszont megint egy komplikált eset volt.
Mark furcsán tisztelt. Tökéletesen járta az elérhető és az elérhetetlen között meghúzódó határvonalat, pontosan úgy, hogy egyszerre legyen elég, amit tőle kapsz, és mégse. És egek, ha valaha rákérdez, letagadom, de soha, egyetlen percre sem unatkoztam mellette. Ha nem a szex volt fergeteges, a beszélgetéseinket élveztem, ha éppen haragudtam rá, a veszekedéseink nyújtottak szórakozást – aztán azokkal együtt általában szépen visszaeveztünk a szexhez. Tökéletes megoldás volt.
Neki pedig volt mersze tönkretenni, most pedig van KÉPE azt mondani, hogy mindezek mögött az apám áll, és miatta tette?!
Már a folyosón ügyeskedtem a még sarokkal rendelkező cipőmmel – sose kellett még letörnöm egyetlen cipőm sarkát sem, miért értenék hozzá? -, miután kibicegtünk a folyosóra, nemet mondtam a lúzer jogi asszisztensére, és igent a hazamenetelre, mert végérvényesen elment minden parti hangulatom, amikor is megfagy a kezemben a cipő, amit éppen lelkesen vertem a fal sarkához, hátha méltóztatik végre megválni attól a tizenöt centitől a végéről.
Ijesztően lassan emelem Mark felé a fejem. Azt mondta, hogy az apám gyanút fogott ránk? Hogy gyanút fogott ránk, és nem mondta el NEKEM, a lányának, aki talán ismeri is úgy, hogy erről valóban meggyőződhessen?
A cipő hirtelen feleslegessé válik, és elhajítom valamerre a jobboldalamon. Csak amikor már Mark felé vágtatok ugrik be, hogy milyen tökéletes fegyver lehetett volna. Milyen kár, kénytelen leszek beérni a kezemmel!
Ez az utolsó gondolatom, mielőtt visszakézből felpofoznám Mark Schneidert. Ez az utolsó józan gondolatom egy darabig, ha őszinte akarok lenni.
- Retrospektív ezért TALÁN bocsánatot kérnék a jövőben, ha nem érdemelnéd meg ennyire mocskosul! – kiáltom a képébe, és megijeszt, mennyire remeg a hangom, ezért a mellkasát kezdem ütlegelni. – Besokalltam, azt mondod? Most fogok besokallni, te utolsó narcisztikus, önző SEGGFEJ állat! Hol volt akkor a fondorlatosságod, huh? A tervezgetéseid, az INTELLIGENCIÁD? Neked valaki okosnak kellene lenned, nem? Akkor miért vagy ekkora barom? – húzom velem egy szintbe az arcát a csokornyakkendőjénél fogva, és elsőre nem fogom fel, mi az a nedvesség az arcomon.
- Tudod te, mit tettél? Felfogod egyáltalán, hogy mi történt velem, miközben te békésen élted tovább az életed? Míg te valami új nőcskével kavartál, ÉN terhes voltam a fiaddal, és egyedül voltam, és minden porcikámban RETTEGTEM! Nem akartam elvetetni, de nem akartam megtartani sem, nem tudtam semmit az anyaságról vagy a kisbabákról, közben az apám ordítozott velem, az anyám és a húgom pedig lesajnálóan néztek rám, és nem volt mellettem az égvilágon SENKI, aki támogatott volna! A húgom volt velem a szülőszobán, az Istenért! – sikítom az arcába, és tudom, hogy késő elrejteni, mert már zokoghatok egy ideje, de csak most tudatosul, így előbb elhátrálok, majd elfordulok, hogy a kezembe temethessem az arcomat.
Nem érdekel, ha nem fair rázúdítani mindent, ha az egész én hibám, amiért nem mondtam el neki annakidején az állapotomat, egész egyszerűen hidegen hagy, mert megérdemelte minden szavamat. Talán nem így, nem ebben a formában, de megérdemelte. És ha majd visszanéz erre, legalább ismételten elmondhatja, hogy ÉN sokalltam be, és ezúttal ráadásul még csak nem is ő tartott vissza lényeges információt, hanem ÉN. Erre vágyik, nem? Hogy kibújhasson minden felelősség alól. Mit várok egy férfitől, aki elhagyta a feleségét és a családját, hogy neki jobb legyen?
Mély levegőt veszek, és addig-addig szorongatom az izmokat a hasamban és a torkomban, amíg el nem akadnak a hangok, amik eddig előtörtek belőlem. Néhány pillanatig így maradok, meggyőződök róla, hogy ez így is marad, hogy a kirohanásomnak ténylegesen vége, aztán makacsul letörlöm a könnyeimet. A pezsgőre szeretném fogni a gyengeségemet, de tudom, hogy csakis Marknak köszönhetem. És magamnak, amiért ismét ostoba voltam, nem gondolkodtam, és hagytam magam kihozni a sodromból.
- Nem fogok bocsánatot kérni – jelentem ki csendesen, kerülve a tekintetét. Nem akarom látni, bármi is legyen benne. – De nem akartam ennyire kirohanni. Adj öt percet, és mehetünk – teszem hozzá, és a előveszem a kompakt tükrömet a clutch táskámból, hogy letöröljem a szétfolyt szempillaspirálomat.

1290, öltözet

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: pose, you've gotta save your reputation // Mark & Ophelia
pose, you've gotta save your reputation // Mark & Ophelia EmptyVas. Jún. 14 2020, 22:31


Ophelia & Mark

2020. március



A bátyám felesége egy igazi hárpia. Mindig az van, amit ő akar, ő dönt nem csak a gyerekeik, a házuk, a közös tereik és programjaik részleteiről, de lényegében Peter ízléséről is. Teszi ezt mindezt úgy, hogy próbál kedvesnek és kifejezetten rugalmasnak tűnni; ha a nővérem nem mesélné néha, Peter miket panaszkodik neki, akkor még el is hinném. Azt hiszem, ha összehasonlítanak minket, nem annyira külsőre (abban eléggé hasonlítunk), mint inkább belsőre, kevesen gondolnák, hogy a végén van akárcsak a leghalványabb közös vonásunk is: mégpedig az ízlésünk a nőkben, alighanem.
Van valami izgalmas és vonzó a tüzes nőkben. A dramatikusságukban, a túlzott állhatatosságokban, a szenvedélyükben. Ez az a rész, aminél valahogy megmutatkozik, honnét eredhet az egész „az ellentétek vonzzák egymást” dolog;és amire a legtöbb cinikus nő, köztük a feleségem is, rávágná: csak a szexről szól. Részben igen. De nem szól majdnem minden legalább részben a szexről? Belém jóval kevesebb erős érzelem szorult, mint beléjük, akikben már túlcsordul és nincs helyük hová önteni. Ez a része mindig működött. A gond azzal van, hogy ugyanaz a szenvedély, ami olyan átkozottul vonzóvá teszi, annyira más gondolkodásmódot kölcsönöz, hogy az élet által előgörgetett akadályok armadája előbb-utóbb elhasaláshoz vezet.
Nem kéne meglepnie, hogy Ophelia nem méltóztat rendes válaszra, egyszerűen hozzám lép és felpofoz. Valamiért mégis későn reagálok, és annyira meglep a szemében villanó haraggal keveredő valami beazonosíthatatlansága, hogy annak ellenére jobban fáj a tenyere nyoma, hogy Jennifertől már nagyobbakat is kaptam.
A meglepettség helyét viszont elég gyorsan átveszi a harag. Ami nyilván negyedannyira sem erős, mint ahogy Ophelia érezheti, és közel sem kerül ahhoz, hogy dühöngjek. De ott van, még ha engem is váratlanul ér. Nem kevésbé az, hogy van mellette más is. Egy kicsit… Azt hittem, hogy megérti. Ha valaki megérti, hogy az embernek miket kell feláldoznia azért, hogy elérje az álmát, annak neki kéne lennie.
Akaratlanul feszül meg az állkapcsom, ahogy újra ránézek. Egyenesen a szemébe nézek, végig, ahogy jó szokásához híven elhord mindennek. Csak egy pillanatra rebben meg a szemem, egészen véletlenül annál a résznél, ahol az intelligenciámat kérdőjelezi meg. Ha szeretné is azt gondolni, nem a szavai miatt van; a szemem sarkából mintha mozgást láttam volna, de mire odapillantottam, nem volt ott senki.
Újra a fejemhez vágja Connor létét. Mintha tudnom kellett volna róla. Honnét tudtam volna? Nem mondta el. De ő is rájöhetett arra, hogy ezzel már párszor visszavágtam neki, jogosan, így a legegyszerűbb, ha ő mondja ki elsőre, mert akkor az én kontrázásom már csak negatív színben tűnhetne fel. És még azt hittem, nem tanult tőlem semmit.
Mély levegőt veszek, miután abbahagyja a kiabálást, amitől az egész folyosó zeng. Habár a zene valóban sokat elnyom, alighanem akadt néhány ember, ha mást nem, az ajtók közelében, akik tudták, hogy milyen családi vita folyik itt. Úgyhogy lényegében az egész estés tettetést arról, milyen jól kijövünk, a kukába dobhatjuk. Annál, ha ultimátumot adnak, csak egy dolgot utálok jobban: ha valaki más eltér a megbeszélt tervtől.
Máskor rá szoktam szólni, hogy vegyen vissza, vagy külön megpróbálom felbosszantani azzal, hogy teszek valami kommentet. Most viszont nincs különösebben nagy kedvem beszélni. – Nem lep meg – felelem szárazon. Ophelia Dermot még azt is előbb vállalná be, hogy levágják a kezeit, minthogy bocsánatot kérjen. És még ő ejti ki úgy a büszkeség szót, mintha feketemágia lenne. – A jelenetrendezés szenvedélyes hobbi.
Ellököm magam a faltól, és az sem különösebben számítana, ha megpróbálná utánam vágni a másik cipőjét. – Kint megvárlak.
Talán ha tíz-tizenöt évvel fiatalabb lennék, akkor megsértődnék, és egyszerűen faképnél hagynám. Az inger maga ott van, azt hiszem, ezt sehány év öregedés sem tudja elűzni, csak egyre tehetségesebben nyomod el. Most például nem sokkal az aranyozott ajtón túl állok meg. Ritkán jut eszembe, hogy elszívnék egy szál cigarettát, de most épp egy egészen kicsit bántam, amiért leszoktam pár éve.
Mire Ophelia kiér, tegye ezt akármilyen sértődött, orrfelhúzó módon, már elraktam a telefonomat, amin előtte beszéltem. Odaléptem hozzá, hogy a lépcső után lekísérjem az útig, de nem néztem rá. Az a fekete limuzin állt meg az étterem előtt, amivel ide jöttünk a premier után. Kinyitom az ajtót Opheliának, és az égre nézek. Nem lep meg, hogy az utcai lámpák fényszennyezése fölött kirajzolódik a lassan elboruló éjszakai ég. Reggelre megint minden elázik. Miután Ophelia méltóztatott beszállni, becsukom az ajtót, de nem mozdulok, hogy megkerüljem az autót.
Én külön megyek – felelem a talán fel sem tett kérdésre; tudom, hogy hall, mert az ablak félig le van húzva. Így biztosan jobban csillan a szeme a vakuknak. Megütögetem az autó tetejét, és meg is pillantom a sarkon beforduló sárga taxit. – Csodás este volt.
Abból ítélve, ahogy rám néz, nem mostanában kell megismételnünk.


champagne, cocaine, gasoline
and all things in-between
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: pose, you've gotta save your reputation // Mark & Ophelia
pose, you've gotta save your reputation // Mark & Ophelia Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
pose, you've gotta save your reputation // Mark & Ophelia
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» romance your ego // Mark & Ophelia
» paradise lost // Mark & Ophelia
» the crown weighs heavy || ophelia & mark
» torn from the pages out of our book // Mark & Ophelia
» can't bite the devil on my tongue // Mark & Ophelia

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: