New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 34 felhasználó van itt :: 4 regisztrált, 0 rejtett és 30 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 23:17-kor
Sebastian Nolan
tollából
Tegnap 22:48-kor
Hugo Navarro
tollából
Tegnap 22:09-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 21:47-kor
Flynn Eagleton
tollából
Tegnap 21:35-kor
Timothée Léon Chauvet
tollából
Tegnap 20:48-kor
Jackie Monroe
tollából
Tegnap 20:39-kor
Gleeson Byrne
tollából
Tegnap 20:09-kor
Sonny Hirata
tollából
Tegnap 19:18-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
221

Joel Sullivan
TémanyitásJoel Sullivan
Joel Sullivan EmptySzer. Márc. 25 2020, 11:23
Joel Sullivan

Karakter típusa:
keresett
Teljes név:
Joel Sullivan
Becenevek:
Jo, Joel
Születési hely, idő:
Ausztrália, Sydney 1984. október 31.
Kor:
35
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
heteroszexuális
Családi állapot:
bonyolult
Csoport:
Média, művészet és sport
Egyetem:
Juilliard School, New York, Művészeti menedzser szak
Munkabeosztás:
Zenei manager
Munkahely:
SulliOne Records, Társtulajdonos
Hobbi:
squash, olvasás, főzés
Play by:
Daniel Gillies


Jellem

Nehéz dolog, mikor az embernek a saját erényeit kell felsorolja, vagy szembenéznie saját démonjaival. Bevallani, hogy nem tökéletes. Én sem vagyok az. Számtalan hibám van, ahogy másnak is. Többek között az, hogy nehezen vallom be ezeket.
Most elmondhatnám, hogy önfejű vagyok, időnként nagyképű és arrogáns, de emellett óriási szívem van, elszánt és tettre kész vagyok, és kiállok azokért, akiket szeretek. Persze, ezek mind igazak. De ha csak egyetlen dolgot mondhatnék el magamról, ami jellemzi, milyen is vagyok valójában, akkor azt mondanám, esendő. Mint minden ember. Tele hibákkal, megbánásokkal, jó és rossz döntésekkel, elfeledni való tettekkel, és szégyenletes múltbéli cselekedettel. Ez vagyok én. Húsvér ember, őszinte érzésekkel, sokszor átgondolatlanul kimondott szavakkal. Hagyom, hogy vigyen a vérem, megteszem, amit szeretnék, bármit, amit csak szeretnék, és természetesen, ha rosszul döntöttem, akkor ezeket meg is bánom. Ahogy mindenki más...


Múlt

- Joel, ez nem vita tárgya!
Tudom, hogy fiatalon az ember utálja szüleit, és hogy ez csak egy hirtelen fellángolás, de én tényleg úgy éreztem. Utáltam őket, abban a percben a leggyűlöltebb személyek voltak az életemben.
Panaszkodhatnék a szörnyű gyerekkorom miatt, de nem teszem, mert hazugság lenne. Megkaptam mindent, amit csak akartam. Sikeres zenész dinasztia tagja vagyok, kissé talán túlzottan is karrierista szülök gyereke. Nagy kaland. Az utam el volt rendelve, nem számított én mit akarok, pedig nem állt messze attól, amit ők is akartak, de akkor is mellékvágány. Zenélni akartam, semmi más. Híres zongorista akartam lenni, jó is voltam benne. De nem számított.
- Nagyon sajnálom, hogy vannak saját gondolataim, saját céljaim, és nem hódolok be az akaratodnak! – vágtam apám fejéhez, majd felpattantam a fotelból.
Megragadta a galléromat, és vészesen közel húzott az arcához. Szikráztak a szemei, homlokán az a nagy, vastag ér, úgy dagadt ki, mintha épp vulkánként készülne szétrobbanni. Nem mondom, hogy nem voltam beszarva, de igyekeztem ennek még csak a látszatát is elkerülni. Farkas szemet néztem vele.
- Mindent megkaptál, amit egy gyerek csak kívánni tud. Rendes nevelést, fényűző életet, kiváló oktatást, tudást, ami biztos megélhetést ad egy gondtalan élethez. És ha csak egy percig is azt hiszed, hogy hagyom elcseszni az egészet, az egyperces fellángolásod miatt, hogy zongorista legyél, akkor óriási nagy tévedésben élsz fiam! – azzal kissé megtaszajtott, és én újra a fotelben találtam magam. – Átveszed nagyapád helyét a cégnél, ha végeztél a tanulmányiddal, különben teszek róla, hogy a büdös életbe ne legyél sikeres a zeneiparban!
Ez volt a végszó. Nem hatottak már a szavak meg a fenyegetés, sem a könyörgés, így hát zsaroláshoz folyamodott. Igazi cápa volt. Tudta, mivel foghat meg. Az egész életem egy harc volt vele, nem csak a gyerekkorom, vagy a húszas éveim, a mai napig is folyamatos harcban állunk. Talán ez tartja életben a tüzet, ki tudja.
Úgy dőltem hátra, mint aki tudja, elvesztette a csatát. Hisz mi értelme küzdeni valamiért, ha úgyis halálra van ítélve? Sosem lehetek zenész, sosem állhatok színpadon, csak a zsinórokat rángathatom a háttérben, ahogy ő szokott fogalmazni. Elég kéne legyen, nem? Nem. Nem volt az. De ahogy telt az idő, megbékéltem a sorsommal. Bár ezt mondhatnám az apámról is. Sokáig azt gondoltam tönkre tette az életem, pedig nem így volt. Ha eltekintünk attól, milyen mérhetetlenül önző volt, akkor talán csak jót akart. Egy könnyebb életet nekem, küszködés és felesleges küzdelmek nélkül. Szeretném hinni, hogy így van.

***

- Jenny, ne csináld! Ne menj!
Az ágy szélén ülve figyeltem, ahogy kapkodva szedi össze a szétdobált ruháit a lakás különböző részeiből. A szám azt mondta ne menj, ne csináld ezt, maradj, de igazából nem éreztem ezt. Őszinte legyek? Nem érdekelt kifejeztetetten. Ő is csak egy újabb felszínes nő volt az életembe, aki nem tudta fenntartani az érdeklődésemet néhány hétnél, hónapnál tovább. Talán hiányzott az a plusz. Mint a só. Eddig mindenkiből hiányzott az a végtelenül egyszerű hozzávaló, mint a só. Nem tudtam volna megmondani, hogy mi az a valami. De az kellett nekem. Arra volt szükségem. Éreznem kellett, hogy nem tudok elszakadni tőle, hogy magához vonz, akkor is, amikor nem szabadna. Mikor egy egészen mágikus vonzalom fűz a másikhoz, szinte kozmikus érzés, talán nem is evilági.
Létezik egyáltalán ilyen? Nem hiszek benne… De ezúttal jó lenne tévedni.

***

- Szóval… Ti vagytok a Chasing Rainbows. Meghalgattam a demotokat. Nem rossz. Sőt mitöbb, nagyon is jó! – mosolyodok el az előttem ülő fiatal bandára nézve. – Érdekes színfolt lennétek a SulliOne Records repertoárjába, szeretnélek támogatni titetek.
Mosolyogva néztem, ahogy örömükbe összeölelkeznek. Szerettem ezt a részét a munkámnak. Ezek az első pillanatok, mikor elkezdődik egy bandának az élete. Megszületnek. És én vagyok az, aki segít nekik megtanulni járni. Innen jön a neheze.
Belépett az titkárnőm az irodába, es letette az asztalra a tálcát egy üveg whiskeyvel és 5 pohárral, majd mindenkinek kitöltött egy keveset.
Felálltam, a többiek pedig követtek. Felemeltem poharamat.
- Ne okozzatok csalódást! – mondtam mosolyogva, majd koccintás után lehúztam a poharat.

***

Central Parkra néző lakásom teraszán álltam, próbálva feldolgozni az eseményeket. Nem kaptam levegőt, a telefont görcsösen szorítottam a kezembe.  Várom, hogy megcsörrenjen. De nem történik semmi. Dühömbe behajítom a kanapéra, s a korlátra támaszkodva tenyerembe temetem arcomat.
Nem vigyáztam rá eléggé, pedig kellett volna, túl fiatal még. Belecsöppent a hírnév világába, és magába szippantotta az, amit ebbe az egészben a legjobban gyűlöltem. Persze tudom, én is voltam 26 éves, én is kipróbáltam mindent, amit csak letettek elém az asztalra, mégsem vonzott igazán. Inkább voltam az a típus, aki egy laza póker party mellett megiszik pár pohár whiskeyt. De én csak a háttérbe vagyok… Rángatom a zsinórokat. Ott állni a színpadon egészen más, néha máshogy ki se lehet bírni, csak így.
Semmit nem tudtam róla, fogalmam sem volt, mi történt a színpadról lejövet, hogy mi van vele ezekben a percekben. Csak imádkozni tudtam, hogy ne váljanak valóra a rémálmaim. Hisz szerettem őt, azt hiszem. Persze, hogy szerettem, a magam furcsa, kissé tartózkodó módján, bár kétlem, hogy tudna róla. Fiatal még, és tíz év, az sok idő. Igazából halálra van ítélve az egész, és próbálom is távol tartani magamtól, de mit tehetnék, mikor ott áll előttem, olyan tekintettel, aminek egyszerűen képtelenség hátat fordítani?  Talán... ez lenne a só?
Nekem kéne nemet mondanom, tudom, etikátlan is az egész, hiszen nekem a zenekar útját kéne egyengetnem, nem pedig ágyba vinni az énekesüket… Talán itt az ideje, hogy…
És végre megszólal a telefon, mintha jeges vízzel öntenének le, úgy ébredek fel saját gondolataimból. Elrugaszkodva a korláttól három lépéssel átszeltem a nappalit, és már a fülemen a telefon.
- Carmela?


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Joel Sullivan
Joel Sullivan EmptySzer. Márc. 25 2020, 22:36
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Joel!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Ritka azon kegyetlen dolgok közé tartozik az a pillanat, amikor szembesülünk azzal, hogy le kell mondanunk egy régóta őrizgetett, tervekkel egybeszőtt álomról, mely nélkül akár nem is érezhetnénk az életünket teljesnek. Ilyenkor valami megszakad bennünk, valami helyrehozhatatlan törést okoz és hiába jön újabb és újabb pozitívum az utadba, semmi sem lesz ahhoz fogható, amit nem kaphattál meg. Szigorú atyai nevelésben részesültél és nem volt szép tőle, hogy ilyen módon sarokba szorított. Lehet felnőtt fejjel már másképp gondolsz erre, de ettől még benned az az űr továbbra is ott maradt. Esetleg hagynia kellett volna, hogy a magad bőrén tapasztald meg milyen is a figyelem középpontjába lenni és ha hibázol, hát megesik, majd valahogy kimászol belőle. De legalább egy szeletét megélhetted volna az álmaidnak, amik oly közel voltak, mégis a célvonal előtt pofára ejtettek.
Most egy igazán jó munkát végzel és olyan embereknek segítesz, akik közül egy lehettél volna korábban. Talán nem ugyanaz, amilyet te magad is megélhettél volna, de valami pluszt az, hogy te magad lökdösheted őket át azon a kapun, amin a te segítséged nélkül aligha lépnének át. Még ha ez keserűséget is hagy hátra benned, többnyire valami jót is, amire szükséged van az életedben.
Ritka az az ember manapság, aki már első nekifutásra szerencsés lesz a kapcsolatokban. Egyáltalán megtudnánk határozni milyen lenne a tökéletes személy, akire szükségünk van az életünkben? De ahogyan te is mondtad, ha találkozol vele, úgyis rájössz és úgy tűnik mintha most lehetőséged nyílna ennek megtapasztalásra. Hiszen annak a bizonyos mérlegnek, melynek egyik oldalán a jó, másikon pedig a rossz dolgok egyensúlyoznak mindig váltania kell egymást és lehet akkoriban elvették az álmaidat, de talán most egy olyan jövőképet kapsz általa, amire álmaidban sem gondoltál volna. Most, hogy a magad ura vagy, meglehet nem kellene hagynod, hogy újra valaki elvegye tőled az esélyt a boldogságra. Emberek vagyunk, hibázunk és tanulunk belőle és bár tartunk a következményektől, az ismeretlentől vagy újra megragadni a korábban tapasztaltakat, de néha megéri kockáztatni. Very Happy

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!





mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Joel Sullivan A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Joel Sullivan D68de73853d63d6ba0719cc4505ca57f3fe23363
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Joel Sullivan 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1704
 
Joel Sullivan
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Cherry Sullivan
» Julian Sullivan
» Hunter O'Sullivan
» Chester Sullivan
» Lucy Sullivan

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: