New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 15 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 15 vendég :: 3 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Chae Rim
tollából
Ma 00:09-kor
Dorian J. Lester
tollából
Tegnap 22:46-kor
Wade Sanders
tollából
Tegnap 22:35-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 22:03-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 21:10-kor
Kiara Hernández
tollából
Tegnap 21:06-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 21:04-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 20:47-kor
Venus Heighel
tollából
Tegnap 20:10-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
47
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
222

tell me all your problems, make them mine // April & Loise
Témanyitástell me all your problems, make them mine // April & Loise
tell me all your problems, make them mine // April & Loise EmptyVas. Márc. 22 2020, 17:01

April & Loise

tell me all your sweet, sweet little lies


- Jó éjszakát – suttogom, teljesen feleslegesen, mert az alvó Logant nem fogja meghatni, miközben feljebb húzom rajta a takarót. Az éjjeliszekrényén hagyom a Transformers mesekönyvet, és az ajtóban állva lenyomom a villanykapcsolót.
Sóhajtva húzom be magam után a tőlem – és az ajtótól – telhető legcsendesebben a kiscrác szobájának ajtaját. Elfelejtettem megkérdezni, hogy mennyire tud sötétben aludni, mi pedig csak nagylámpát kapcsoltunk a meseolvasáshoz, az olvasólámpáját nem, amit nem is mertem az elalvása után, az attól való félelmemben, hogy azzal a lendülettel fel is verem. Maradt hát a remény, hogy egy; nem fél a sötétben, vagy pedig kettő; fél a sötétben, de elegendő lesz a folyosón felkapcsolva hagyott falilámpa és annak beszűrődő fénye.
Emma valamivel korábban magunkra hagyott minket és inkább visszavonult a saját szobájába, miután az esti mese ígérete érthető módon nem tudta felvenni a versenyt az instagrammal és a barátaival való chateléssel. Halkan benyitok hozzá is, finoman bekukkantva a kamaszkáoszba; még nem alszik, de a telefonja fényében látom a laposan pislogó szemeit, az ásító száját. Az ajtónyitást meghallva felpillant rám, és heves bólogatásba kezd, amikor látványosan megkocogtatom a karórámat, jelezve, hogy ideje lenne lassan aludnia. Aztán ugyanúgy visszafordul a telefonja felé, mintha mi sem történt volna. Kamaszok. Szemet forgatok, de nem piszkálom tovább – fél órát adok neki, és ő is szuszogni fog.
A nappali felé veszem az irányt, hogy felmérjem a háborús övezetet; a PlayStationt elfelejtettük kikapcsolni, a pizzásdoboz még kinyitva áll a kávézóasztalon a benne hagyott pizzaszegélyekkel (hallgatni kellett volna Loganre, amikor sajttal töltöttet javasolt), a használt poharaink szanaszét, csakúgy, ahogy a díszpárnák is. Összességében sikerként könyvelem el ezt az estét, mert talán ha harmadjára bébiszitterkedtem az életben, sokat mondok, mindemellett pedig gőzöm sincs, hogyan kell hosszútávon, normális keretek között életben tartani egy gyereket – nemhogy kettőt, vagy jó emberré nevelni őket -, és mégis, mindenki túlélte, senki nem tört el semmit, mindenki tiszta (vajon kellett volna ellenőriznem, hogy Logan mosott-e fogat?), jóllakott, és ágyban van.
Kivéve én. Én nem vagyok se nem tiszta – leettem az ingemet pizzafeltéttel, amikor hirtelen kellett elkapnom egy asztalszélre helyezett poharat, hogy megússza mind a szőnyeg, mind pedig mi a szőnyeg sikálását az est hátralévő részében -, se nem ágyban, bár tény, degeszre ettem magam, amit Just Dance közben alaposan meg is bántam.
Akaratlan mosollyal kapcsolom ki a játékkonzolt és kezdek el mindent az eredeti helyére pakolászni, majd pedig összeszedni a mosatlanokat és a pizzásdobozzal a hónom alatt megindulni a konyhába, hogy elmosogassak, mielőtt April hazaér, ami lassan bármelyik pillanatban megtörténhet. A kis vakarékok meglepően jó társaságként szolgáltak, és csak egyszer fogott el a pánik, hogy mindjárt egymásnak esnek és nekem kell szétcincálnom és megbüntetnem őket valahogy.
Amit amúgy nem tudom, hogyan valósítottam volna meg; kétlem, hogy itt működött volna a húsz fekvő, legfőképpen, mert kétlem, hogy letudnak akárcsak hármat is nyomni. Nem gondoltam volna, hogy a táncpárbaj ötletére úgy felkapják majd a fejüket, ahogy tették, de valamiért bejött. Nem panaszkodok, csupán csak azt bánom, hogy nem vettem fel Aprilnek, ahogy ezek ketten a Bad Guyra vonaglottak – noha nem tudom, miért feltételezem, hogy nem látta már százszor ezt a két kis idiótát, ahogy produkálják magukat. Egy icipicit talán irigylem ezért a családi hangulatért, ami itthon fogadja, ha hazatoloncolják a munkából; nem annyira, hogy magamnak is gyerekeket akarjak, mert ez napi szinten nagyon hamar átbillenhet az őrjítő irányába, de úgy két-háromnaponta eltudnám viselni a gyerektársaságot. Ha vannak ennyire normálisak, mint ezek ketten. Esetleg lehetne kicsit kevesebbet Pókemberről szó, de ezt talán túlélném.
A mosogatás után körbejárom a házat és meglocsolgatom a növényeket, mert úgy ítélem meg, hogy rájuk fér, és nem tudok ellenállni a kísértésnek, mindeközben mélyen reménykedek benne, hogy nincsenek kisállatok a lakásban, mert baromira nem etettem meg semmilyen halat, vagy hörcsögöt. Miután olyan állapotúnak tűnik a ház állapota, hogyha öt csillagra nem is, de négyre biztosan értékelném magam, mint bébisintért, ha tényleg bébisintér lennék, ledobom magam a kanapéra és újrakontyolom a szanaszét álló szénaboglyát a fejemen. Ásítva nyomom be a tévét és tökéletesen megelégszek a főzőcsatornával, ami fogad. Sose fogok házilag sushit készíteni, de hé, a kép világít, az aláfestő háttérzene kellemes, és a szakácsnő nagyon megértő türelemmel magyarázza, hogyan kell megfelelően feltekerni a rizspapírokat, és miképp kerülheted el a legtipikusabb hibákat, mintha csak tudná, hogy egy főzéstechnikai analfabéta ül a másik oldalon. Különben sem szeretem a sushit.
A világ rövidesen elcsendesedik, mígnem a következő pillanatban kulcscsörgést hallok, és olyan hirtelen kapom fel a kanapén hátradöntött fejemet, hogy belereccsen a nyakam. A tévében már valami olasz borműsor megy, és a falióra szerint fél órával később járunk.
-
Nem alszok munka közben – pattanok fel a kanapéról April láttán a nappaliban, inkább azért, hogy mihamarabb kiverjem az álmot a szememből, semmint mert félnék, hogy őt ez zavarja. Ez amúgy sem munka, csak szívesség, igazából mindkettőnknek. Én vigyázok a kölykökre, a kölykök pedig lekötnek engem. – Vagyis, szia – köszönök utólagosan, egy kínos intéssel és egy álmos kifejezéssel, ami vagy mosolynak sikerült, vagy fintornak, nem tudom megállapítani, mert az arcizmaim még alszanak. Kényelmes kanapéjuk van, süppedős, még úgyis jól aludtam, hogy egy legó nyomta a derekamat.
-
A gyerekek alszanak, ettek-ittak, fürödtek, és ami a legfontosabb: nem verték meg egymást – foglalom össze az est eseményeit a hajamba túrva, ami megint egy komplett káosz. – Legalábbis remélem, hogy nem, volt egy öt perc, amíg magukra hagytam őket pizzarendelés címszóval. Nálad mi a helyzet? Sikerült haladnod a munkáddal? – érdeklődök végül, kissé tanácstalanul himbálva magam előtt a karjaimat.
April jó barátom, talán az egyik legközelebbi – ami nem feltétlenül nagy kihívás, tekintve, hogy három barátom van összesen, noha ezzel nem April értékeit szeretném semmibe venni, szimplán csak én élek remeteéletet. Kedvelem őt, tényleg, és mivel még nő is, talán az ő társaságában érzem magam a legnagyobb biztonságban, ezáltal vele a legkönnyebb a megnyílás is. Ugyanakkor ő az egyetlen olyan barátom is, akivel randiztam, és csúfos kudarcot vallottam benne, mert képtelen voltam felmérni, hogy kész vagyok-e bármi komolyra, és ha kész is vagyok, megtudom-e valósítani. A válasz az első kérdésre talán volt, a másodikra egy határozott nem. Vélhetőleg ostobaság, de mindig tartok tőle valamelyest, hogy ez valamilyen áthidalhatatlan ellentétet vagy kényelmetlenséget okozott köztünk, de az is lehet, hogy csak szégyellem magam, amiért két randi után beijedtem, még ha voltaképpen közösen is egyeztünk meg benne, hogy hanyagoljuk a dolgot. Hálás vagyok, hogy barátok maradtunk, de nem tudom kiverni az aggodalmas gondolatokat a fejemből.
-
Tartotok háziállatot? – jut eszembe. – Ha igen, elképzelhető, hogy szerencsétlen éhezik valahol. Sajnálom?

all about the dark places you hide

1048, öltözet


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: tell me all your problems, make them mine // April & Loise
tell me all your problems, make them mine // April & Loise EmptyHétf. Márc. 30 2020, 23:03

« i like that you're broken like me »
maybe I can be lonely with you



Rágurulok a felhajtóra, behúzom a kéziféket, leállítom a motort, kihúzom a kulcsot az indítóból, és várok. És várok. És még mindig várok.
Mi a fenére várok?
Ez a kérdés rengetegszer elhangzott már, nem csak a fejemben, de mások által is, nekem címezve. Mert April Wilkins, bár sok dologba vág bele, de sohasem vakon, és sohasem rizikós dolgokba. Hogy meg tudok-e sütni százhatvan muffint a holnapi süteményvásárra? Hogyne! Tudok-e egymás után tizenhárom nap túlórázni? Simán! Hogy meg tudom-e nyerni a szomszédság karácsonyi díszítési versenyét, pedig még egy izzót se vettem? Hogy a fenébe ne! De, például, kész lennék-e tandemugrani? Abszolút kizárt. Az okok? Kettő is van, és rendszerint a hátsó ülésemet szórják tele Cheetosszal.
Szeretem a gyerekeimet. De kezdek én is ráeszmélni arra, hogy mennyire sokszor tolul a „nem tudok/nem lehet” kezdetű kifogás a nyelvem hegyére. Nem tudom, lehet, hogy van némi köze ahhoz, hogy miután megkötöttem ezt a nagyon fura és nagyon át nem gondolt egyességet Saúllal, a korábbinál és kelleténél is több időt töltök a társaságában, vagy legalábbis többször hív, mint korábban, amit eleve sokalltam. Mármint, nem kell félreérteni, az egész fickó egy hatalmas félresiklás, igazi tömegkatasztrófa, de… Neki sosem kell nemet mondania a dolgokra csak azért, mert haza kell mennie paradicsomlevest főzni, amiről egy hete még mindkét gyerek meg volt győződve, hogy imádja, majd estére hirtelen megutálják az egészet, és inkább mekit követelnek, majd sértődés lesz a vége.
Nem tudom, ki volt az, aki kitalálta, hogy anyának lenni áldás, mert szerintem inkább átok, bármennyire elszomorító is ezt mondanom. Nem így képzeltem a dolgokat régen; kezdve azzal, hogy nem voltam egyedül… De egy idő után már ócskának tűnik Tonyt gyűlölni. Belefáradok.
Most is ezzel a letargikus, mégis rezignált fáradtsággal bámulok ki a szélvédőn, a keskeny családi sorházat szemlélve. A lenti ablakokból halvány fény szűrődik ki, a fentiek viszont feketén ásítanak. Logan már biztos alszik, ő olyan, mint akit fejbe kólintottak kilenc után, de Emma még sumákolhat a takaró alatt. Ha így is van, nem akarok felmenni és veszekedni vele.
Végül ráveszem magam, hogy szedjem össze a táskám az anyósülésről, és magam mögött hagyjam az autó magányát.
Nem mintha Loise társaságára hazamenni annyira rossz volna, vagy mintha bármikor is megtörtént volna korábban. A mai az első alkalom, hogy felcsapott nálam dadusnak, mert az anyósom ma valami bingó-partira ment, June pedig későig dolgozott. A nyelvem hegyén volt a megjegyzés, hogy és kit dolgozott meg?, de én vagyok az utolsó, akinek joga lenne megszólni. Inkább segíteni szeretnék neki; döntenie kell, mit akar. De hallgat rám akármikor bárki is, annak ellenére, hogy mindig igazam van?
A bejárati ajtó csukódása mindig a nap végét jelzi számomra, főleg, ha aztán le tudok dőlni a kanapéra, felbontani egy bort, és nézni valami agyzsibbasztó filmet. Ha sírós hangulatom van, akkor mondjuk egy romantikus komédiát, és kis híján úgy dobáljam bonbonnal a képernyőt, mint Dr. Szöszi. Most némi bizonytalansággal tölt el; nem Loise képességeiben nem bízom, inkább a kölykökét ismerem túl jól. Adj két kisgyereket a világ legerősebb emberének, és egy cukortúltengéses este alatt megtörik.
A kulcscsomómat a tálba rakom az ajtó mellett; ez a hang pedig felverni látszik az ébren lévőt. Vagyis, most már ébren van. Mosoly terül szét az arcomon az egy darab gravitációt meghazudtoló tincsét látva, amit minden bizonnyal elaludt. – Neked is szia. Jót aludtál? – kérdezem, miközben besétálok a nappaliba. Meglepő rend fogad. Mármint, sokkal nagyobb nem, mint általában, ami valahol megnyugtat, mert fájna, ha egy este alatt képes lenne nagyobb rendben tartani a házamat, mint én. Tisztaságmániás és kompetitív éneim egyszerre dőlnének kardjukba.
Bólogatok a helyzetjelentésére. – Megmondom őszintén, amíg mindketten élnek, és nem kell új bútort vennem, részemről sikeres volt az este. – Már csak azért is, mert ismét nem nekem kellett nyűglődnöm velük este. Amilyen nehezen akarnak felkelni reggel, annyira makrancosan utasítják el a lefekvést is. Nem igazodom ki rajtuk; ha nem szólna bele senki, képes lennék soha többé el sem hagyni az ágyamat. – Már évek óta úgy érzem, mintha futópadon lennék. Szeded a lábad, de előrébb nem jutsz – sóhajtok. – De legalább pofára esel mindenki előtt, ha lassítasz a tempón… Bár ezt nem neked kell elmagyaráznom.
Loise nyomozó volt. Ami alapjáraton azt jelentette volna számomra, hogy ki nem állhatom; semmi személyes, de nagyrészt minden nyomozóval így vagyok. Valahogy úgy érzik, azért, mert én csak civil alkalmazott vagyok, nekik meg van pisztolyuk, máris annyival többek, hogy igazából rendelhetnek tőlem kávét. Valószínűleg akadnak, nem is kevesen, akik ha morogva is, de teljesítik a kérést, én viszont nem nyelem le az ezzel kapcsolatos indulataimat. Talán nem meglepő, hogy sokszor ha kérni akarnak tőlem, vagy a labortól valamit, nem maguk jönnek, hanem járőrt küldenek, vagy irodistát. Hát, mindenki, kivéve Garridot. De ezt a gondolatot inkább nem folytatom, nem akarok párhuzamot vonni köztünk.
Még csak az kéne! – horkanok fel. – Tony egyszer elhozott egy kutyát… Nyerte kártyán vagy tudom is én. A gyerekek persze megígérték, hogy naná, gondját viselik, sétáltatják, etetik…! Nos, ezt két napit bírták is. Aztán az én nyakamba szakadt az is – rázom meg a fejemet az emlék végett. Aztán még gyorsan hozzáteszem: – Nem vittem menhelyre, nehogy azt hidd! Azóta az anyósomé. Legalább van valaki, aki képes végighallgatni őt. Az apósomnak már hallókészüléke van, és kinyomja, ha nem kíváncsi rá.
Nem mondom, hogy az én fejemben ne fordulna meg, hogy milyen jó lenne egy némító gomb egyes embereken… De természetesen csak magamban. A felesleges munkahelyi konfrontáció negatív légkört szül és unproduktív munkamorált.
Köszönöm, hogy vállaltad. Életet mentettél – mondom aztán, és mivel így szokás, óvatosan közelebb lépek hozzá, hogy megöleljem. Nem túl szorosan, mert nekem eleve kicsit kényelmetlen, neki pedig… Hát, nem tudom. De valószínűleg nem mondnaá, hogy az lenne, amitől értelemszerűen mindig azt gondolom, hogy az. Van egy sejtésem, miszerint azért is azt hiszi, némileg haragszom, mert az egy szem randevúnk úgy alakult, ahogy. Nem mondom, elgondolkodtatott, hogy valóban egyszerűbb lenne-e nővel vagy sem, mert igazából nem a férfiak hülyék, hanem az egész emberiség, de… Nem miatta. Megértem az ő gondjait, legalábbis szeretném. Túl sok embert vettek már el tőlem olyan dolgok, amiket nem értek.
Nagyon sietsz haza? – kérdem aztán, átsétálva az ebédlőn a konyháig, hogy felpattintva a villanyt a hűtőben kezdjek el keresgélni. A bort a legfelső polcon tartom, ahol Logan nem láthatja. Nem mintha attól félnék, hogy majd alkoholizálni fog, hanem inkább úgy adja elő, minthogy „a mi hűtőnkben sok dolog van, főleg sajt és bor”. Mindenesetre, előhúzom az egyébként már bontott üveget, amit múltkor gondosan visszadugóztam. – Szívesen megosztom veled. Saját tapasztalataim alapján… szükség van rá.
Válaszától függően magamnak egészen biztosan töltök a speciális borospoharamba. Azért speciális, mert kicsivel nagyobb, mint egy sima borospohár, így az illendőnek tűnő mennyiség valójában… pont elég.
Ismerek egy jó taxist, Alit. Ő volt az első, akit kifogtam New Yorkba kötözéskor hat éve, de azóta mindig őt hívom, megbízható, nem próbál meg tizenhat hídon átvinni A-ból B-be… És egészen jó arc. Mondjuk mindig a családjáról mesél, én meg nem merem megmondani neki, hogy a sajátom is elég. De múltkor már meghívott a lánya esküvőjére. Ötszáz másik vendéggel együtt. – Erre is csak a fejemet tudom rázni, no meg belekortyoni a borba. Mindkettőnknek volt már tapasztalata esküvővel, pontosabban azzal, mi mennyibe kerül, és amúgy is mennyire hatalmas káosz az egész, akkor is, ha csak ötven főt hívsz meg. Nemhogy ennyit! – Itt is maradhatsz, egyébként. Van valami szuperképességed, amitől a gyerekeim hallgatnak rád… De minimum a tény, hogy nem én vagyok. A végén sírás nélkül jutnánk el iskolába.
Nem mondom, nem rossz érzés, hogy akad egy másik felnőtt is a házban, akivel adott esetben tudok beszélni. Logan mindig nagyon próbálkozik, de mikor a hatodik kedvenc bogaramra is rákérdez, elfogy a türelmem. – Megmondom őszintén, nem nagyon szoktak barátnőim lenni – jegyzem meg a pohár karimája fölül. – Úgy értem, olyan barátaim, akik nők. Szóval igazából fogalmam sincs, miről szokás beszélgetni borozás közben? Pasikról? Ruhákról? Hogy ki hogy tartja karban a bikinivonalát…?

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: tell me all your problems, make them mine // April & Loise
tell me all your problems, make them mine // April & Loise EmptySzer. Ápr. 08 2020, 19:19

April & Loise

tell me all your sweet, sweet little lies


Nem csak szokatlannak tartom, hogy milyen nevetségesen könnyen elaludtam egy olyan ház kanapéján, amit nem tartok az otthonomnak, miközben ráadásul feladataim is vannak, még ha az adott feladatok már alszanak is, de valahol szomorúnak is. Foghatnám a gyerekek okozta fáradtságra, a kései órára, és biztos ezeknek is köze van a nagy egészhez, de magamat nem tudom becsapni; otthon, a saját ágyamban a végkimerülés határán is állhatnék, akkor is hatvanszor fordulnék vehemensen az egyik oldalamról a másikra, mire végre kikapcsolna az agyam és magával ragadnának a – remélhetőleg békés – álmaim.
A kötelező jellegű pszichológiai vizsgálataim nélkül is tisztában vagyok vele, hogy mentálisan több sebből vérzek, mint amennyit érdemes lenne számon tartani, de valahol mindig elkeserítő újra és újra rádöbbenni, hogy kivé váltam; különösen, ha visszaemlékezek, miből indultam ki. Biztos tudnék tenni ellene valahogy, de nem tudom, hogyan. Azt sem, hogy akarok-e.
Így viszont akarva-akaratlanul is maradnak a mostanihoz hasonló kellemetlen pillanatok, amikor is a szülőnek kell ébresztenie a bébisintért, akire rábízta szeretett csemetéit. Nem gondolnám, hogy ezt April túlságosan meghatná, és ha csak fele annyira életrevalóak a gyerekei, mint ő, akkor még azzal se lenne semmi probléma, ha én előbb lövöm fel a pizsit, mint ők, de engem egy kicsit zavar. Lehet, hogy a könnyedén elalvós része a dolognak jobban, mint maguk a gyerekek, de bármi legyen is a valódi oka, valami zavar, és ez a lényeg. Szabadkozni nem fogok, mert Aprilt ismerve csak legyintene rá, és tényleg megkönnyebbültnek tűnik már annak puszta hírére is, hogy senki vére, vacsorája vagy kólája nem okozott kárt semmiben. Szép háza van, kár is lenne érte – főleg a kanapéért. Ő az új kedvenc bútorom.
Bólintok. –
Nem tudom, hogy azért, mert a gyerekek már kiugrálták belőle a rugót, vagy a tudat, hogy nem fogok pizzafeltétbe ülni, mert senki nem ette le, de nagyon kényelmes – paskolom meg a kanapé támláját. Ami a maga módján elég különös reakció, legalábbis így másodjára végiggondolva mindenképp, úgyhogy kissé értetlenül szakad félbe mozdulatsor, mielőtt leejteném magam mellett a karomat. Néha annyira fura vagyok.
Értem a futópados hasonlatát, és valami melegség is elönt, amiért azt gondolja, hogy egy csónakban evezünk, de ezzel nem tudok teljesen egyetérteni. Nekem megvan az a szabadságom, hogy csak a saját jólétemet kell figyelembe vennem a döntéseimnél – neki nincs. Igazából nehéz nem újra és újra elámulnom rajta, hogy April mennyire ügyesen is zsonglőrködik az élete különböző pontjaival, és mégis láthatólag milyen jól teljesít mindenben, amibe belekezd, hiába a rengeteg teher, vagy hátráltató tényező. Általában elégedett vagyok a saját munkahelyi teljesítményemmel, de nem tagadom, hogy abba ölöm minden energiámat, és ennek, illetve a múltamnak hála a magánéletem… sivár és kopott.
-
Gondolom, hogy nem lehet egyszerű nemhogy egy, de két gyereket egyedül nevelni, és mellette dolgozni is… - tördelem meg a kezeimet, mert nincs ötletem, mi mást mondhatnék. Nincsenek gyerekeim, csak a közös munkahelyünk tapasztalatiban osztozhatok vele, hiszen attól függetlenül, hogy April „csak” civil alkalmazott, ugyanúgy hivatásként gondol a szakmájára, mint én, jelvény és fegyver ide, vagy oda. Csak ez számít. A túlórái is bőven vetekedhetnek az enyéimmel, vélhetőleg meg is haladta azokat, tekintve, hogy az én feletteseim legalább heti egyszer biztosan kivágnak az őrsről a munkaidőm lejártakor, nekem pedig eszem ágában sincs megkockáztatni egy egészségügyi szabadságolást, úgyhogy általában megadom magam. Velem ezt megtehetik, de April jóval erősebb személyiség is, mint én, és mivel civil, feltételezem nem is hat rá ugyanúgy, ha a kapitány vagy a hadnagy rápirít. Ha rámernek. (Én nem mernék.)
Mindezek mellé pedig fáradtan hazaesni, hogy aztán az itthoni feladatok mellé két kis ördögfióka is társuljon… hát, így nézve szívem szerint sűrűbben felajánlanám ezt a sintérkedést Aprilnek, ha lenne valami biztosítékom, hogy nem munkára fordítaná a hirtelen megkaparintott szabadidőt, hanem nem is tudom, esetleg elmenne szórakozni?
-
Ó, én nem ítéllek el! – emelem magam elé megadóan a kezeimet, miközben elmosolyodok. – Én is legfeljebb csak álmodhatok egy kutyáról. Van a szomszédban egy nagyon édes golden retriever, valahányszor látom, mindig elcsábít egy kicsit a gondolat. De nem lenne rá időm – vonom meg aztán a vállam, a mosolyom pedig indokolatlanul is keserűbb irányt vesz. Nem túl jogos, tekintve, hogy én osztom be magamnak ilyen szörnyen az időmet. Vagyis, másnak talán szörnyű lenne. Nekem már ez a normál.
Meglepetten tágulnak ki a szemeim az ölelésre, ami megint csak értelmetlen, hiszen… jóban vagyunk. Nem? De. April az egyik legközelebbi barátom, még ha nem is ismerem annyira jól, mint szeretném. Túléltünk egy majdnem-kapcsolatot, voltaképpen egymás majdnem-exei vagyunk – a gondolat máskor talán szórakoztatna valamilyen szinten, most csak még idegesebbé tesz -, ezek után nem is lehetnénk más viszonyban, különben nem riszáltam volna ma este a gyerekeivel. A jó kapcsolatoknál pedig nem olyan szokatlan az ölelés.
A gondolatmenetnek hála csak egy rövid időre feszülök meg, és nem azért, amiért a rosszabb pillanatokban szoktam. April semmilyen formában nem emlékeztet Jackre. Igazából szó szerint semmilyen formában, mert hát… nő. És ezért rémesen hálás vagyok, hiába tudom már fejben helyén kezelni a fizikai kontaktusokat. Van egy olyan érzésem, hogy ennek ellenére soha a büdös életbe nem fogom annyira biztonságban érezni magam egy férfi, mint egy nő karjai között.
Gyorsan visszaölelek, mielőtt végleg tönkreteszem a pillanatot, vagy April a fejébe veszi, hogy ez nekem kényelmetlen, mert te jó ég, nem az! Egy pillanatra összezavarodtam, de a tett maga jól esik. És April haja irtó kellemes illatú. Remélem, az enyémből nem árad a pizzaszósz.
-
Nem igazán – felelek, miután különváltunk. A nyakamat masszírozgatva követem Aprilt a konyhába, és bátornak érzem magam annyira, hogy felszólítás nélkül leüljek, ezért pontosan így is teszek. Az apró örömöknek is örülni kell. – Nem vár otthon semmi, tudod. Csak a növények. És igazán azok sem, mert este nem szoktam locsolni őket. Viszont kocsival jöttem, de ha nem zavar, hogy reggelig biztosan a házad előtt parkol majd egy viharvert Chevrolet, szívesen innék egy pohárral.
Egy kicsit sem nőies horkantás-nevetés szakad fel belőlem Alit lányának esküvőjéről hallva, és egy köszönömmel veszem el tőle a saját poharamat. Képzelődök, vagy ez a pohár kicsit masszívabb, mint egy átlagos borospohár? Nem mintha panaszkodnék. – Ez pont úgy hangzik, mint valami, ami vagy csak egy filmben, vagy New Yorkban történhet meg. Kíváncsi lettem volna, végül hogy nézett ki az a nagy nap – jegyzem meg a poharamba. Az italnak kellemes aromája van, noha abszolúte semennyire nem értek a borokhoz. Egyszer ittam egy mézeskalács ízűt, azóta is bánom, hogy nem figyeltem jobban a nevére. Szerintem Aprilnek is ízlene.
Nem igazán szeretem az esküvőket, és kivételesen nem azért, mert rossz emlékek kötődnek hozzájuk. Szimplán csak mások esküvőjén egy idő után rémesen unni szoktam magam, a sajátom meg sosem következett be; őszintén, a szervezés kapcsán is csak addig jutottunk, hogy eldöntöttem, hogy mindenképpen hosszú ujjú menyasszonyi ruhát szeretnék, és elkezdtük megvitatni a potenciális helyszíneket, miközben a szüleink örömtáncot jártak a háttérben, mert mindenki imádott mindenkit. Régi szép idők. Legalább a szakítás ezen része nem okozott sok megvitatnivalót. Az egyetemista eljegyzések talán legnagyobb előnye, hogy a legtöbb esetben nem buksz túl sokat, ha elválnak az útjaitok. Csak egy gyűrűt az ujjadról. Azért nem is kár – azóta amúgy is rühellem a gyűrűket.
Őszintén szólva, elkeserítő, hogy mennyi mindent utálok a PTSD-től való félelmemben.
-
Szerintem csak érzik a félelem szagát – tiltakozok egy apró, hozzám nem is túlzottan illő kuncogás kíséretében, és belekortyolok a boromba. Finom. – Tudják, hogy zéró fogalmam sincs róla, hogy mihez kellene kezdenem velük, és megsajnáltak. Most még. Aztán ki tudja, mi lesz egy második alkalomnál.
- Nem szeretnélek zavarni – teszem hozzá halkabban, szégyenlősebben, nem teljesen merek találkozni a tekintetével, és az tökéletesen mindegy, hogy azért nem, mert tartok tőle, hogy tényleg csak udvariasságból marasztalna, vagy pedig azért nem, mert mindjárt kapok egy fejmosást arról, hogy ne legyek buta, ha zavarnám, akkor nem ajánlaná fel.
-
Bár, a rántottam isteni. Az, és a spagettim. Minden más… haláli. Rosszabb esetben akár szó szerint is – viccelődök. Gyengén, de viccelődök. – Ha gondolod, én csinálok reggelit, amíg te kirángatod őket az ágyból. Vagy csinálhatjuk fordítva is, de valahogy úgy érzem, te gyorsabban és hatékonyabban ki tudnád őket parancsolni. Meg azt könnyebb megmagyarázni a szomszédoknak, ha gyereksikolyt hallanak. Egy idegen nő karjai között visító gyerek nem feltétlenül a legbizalomgerjesztőbb látvány.
A beszélgetés témája kapcsán pedig… hát. Igen. Nem tudom. Mikor voltak utoljára barátnőim?  
-
Az anyám és a barátnői állandóan a szexuális életükről és férfi fenekekről beszélgettek ilyenkor, de nem tudom, az mennyire vonzana. Vagy mennyire lehetne róla beszélni, úgy a ciripciripen túl… legalábbis nálam! Nem akartam semmit feltételezni! – hadarom aztán tágra nyílt szemekkel, majd gyorsan krákokog egy sort, amiért egyetlen tökéletes rúgással sikerült valahogy két öngólt szereznem. Egyrészt elárultam, hogy a szerelmi életem egy sivatag, másrészt képes voltam azt feltételezni, hogy Aprilé is valami hasonló tájat festhet. Mondjuk, nem tudom, mennyire szívesen hallgatnám, ahogy mondjuk a legutóbbi partneréről mesél. Semennyire, azt hiszem.
Váltsunk hát gyorsan témát.
-
Vettem egy tűsarkút, mert az anyám szerint férfiasan öltözködök – szaladnak ki a számon a random szavak. Szerintem nincs igaza, ugyanakkor anyám szerint mindenki férfias, aki lapos talpú cipőt és nadrágot mer hordani, és ezt nem fél akkor sem a tudtomra hozni, amikor nem is egy városban lakunk. Mintha amúgy olyan sűrűn látná, hogy mi van rajtam! – Aztán, mivel tudom, hogy sosem lesz rajtam, vettem egy Orchideát, olyan önengesztelés jelleggel. Még nem teljesen tudom, hova fogom rakni, de dolgozok rajta.
Egy növényhobo vagyok, de ezt April eddig is tudta. Ha eddig elviselte, ezután is elfogja, még ha nem is feltétlenül érti meg, hogy miért nyűgöznek le ennyire a növények. Magam sem vagyok biztos benne; ugyanakkor, mi az, amit nem lehet szeretni rajtuk? Nincsenek nagy elvárásaik, a legkisebb figyelemre is hálás szépséggel reagálnak, nem jártatják feleslegesen a szájukat, és otthonná varázsolják a lakásodat. Mindemellett pedig még élnek is. Lenyűgöző, ha engem kérdez bárki is.
Nem szoktak. Lehet, hogy pont ezért.

all about the dark places you hide

1591, öltözet


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: tell me all your problems, make them mine // April & Loise
tell me all your problems, make them mine // April & Loise EmptyKedd Ápr. 14 2020, 19:54

« i like that you're broken like me »
maybe I can be lonely with you



Hát nem olyan könnyű, mint amilyennek láttatom – hallatok horkantó nevetést. Természetesen nem gondolom komolyan. Szeretném, ha azok közé tartozhatnék, akiknek mindez valóban szenvtelenül megy; aki ász a munkájában, a gyerekei csodásak, a háza ragyog, a teste pedig még jobban néz ki, mint szülés előtt, s teszi mindezt egyetlen izzadtságcsepp nélkül. Lehet, hogy van erre valami csodamódszer, amire még nem leltem rá, de… A munka és a kölykök mellett nincs túl sok időm keresni. Nem hogy megoldást, de semmi mást sem, ide értve életkedvet, pasit, zumbaoktatót. (Pedig tényleg el fogok menni…! Egyszer.)
Azért jól esik, hogy Loise ezt mondja, és nem akarom tudni, mennyire gondolja komolyan, bár talán sokkal inkább, mint racionálisan vélném. Nem tudom, vajon másokkal szemben is ennyire előzékeny és, némi szerénytelenséget megmerészelve, lelkesedő. Jól esik, ezt nem tagadom. Még ha tudom, hogy nem is érdemlem meg – na jó, talán egy kicsit.
Hát, amennyi növényt kell locsolnod, nem csodálom, ha nincs rá időd – jegyzem meg somolyogva, de minden jószándékkal. Loise lakásán nem jártam mondjuk sokszor, de mindig megdöbbentett. Valahogy a levegő is más. Az én házam atmoszférája felváltva tisztítószeres és kajaszagú, az övé viszont egyszerűen… Tiszta. Ez biztos a növények végett van. Régen én is próbálkoztam velük, de amit nem a teljes növénytudásom hiánya ölt meg, azt a kölykök. Azóta csak kövirózsáim vannak, meg nagyon drága selyem művirágaim. Természetesen csak zöldben, hogy a színek ne csábítsák Logant közelebbi vizsgálásra.
Az ilyen megjegyzéseim végett skszor úgy tűnik, mintha terhesnek élném meg Loganéket, de… ez nincs így. Na jó, nem mindig. Logan például most épp nagyon édes korban van, amikor még hagyja, hogy szeressem, de már nem állít be hozzám hajnali háromkor, hogy fél a sötétben. Emma már átállt a sötét oldalra, ahonnét csak azért jön vissza, hogy lekaszaboljon pár mézeskalács-gyereket.
Nem vagyok túlzottan érzelgős ember. Elég jól ki tudom zárni őket, ha akarom, legalábbis általában. De azért nekem is vannak igényeim; az egyik ilyen, hogy néha… Kell az emberi közelség. A társaság. A kaktuszodat is locsolni kell néha, mint kiderült számomra, én pedig többek szerint is olyan vagyok, mint egy kaktusz. Garrido egyszer még azt is megjegyezte, hogy az évi egy napi virágzás is stimmel. Fonnyadt az anyád.
Úgyhogy jól esik az ölelés, még ha kicsit esetlen is. Érzem, hogy megfeszül, és már majdnem korábban ellépek, de végül némileg relaxál a válla.
A növényeid biztosan megsértődnének, ha ezt hallanák – sóhajtok fel teátrálisan, a pulthoz lépve. – Vannak érzéseik, nem? Azt mondták, ha beszélek hozzájuk, szebben nőnek. Hát… – Itt a konyhaablakomban egy megjegyzem, drágán vett fa virágládikában lévő földből kikandikáló száradt kórókra nézek. – Azt hiszem, túl sokat anyáztam a fűszerkertem.
De örülök a társaságnak. Loise-szal egyébként is jól kijövünk, csak kell neki egy kis idő, hogy felengedjen. Kicsit olyan, mintha mindig elfelejtené, ismerjük egymást, és újra meg újra bezárna, aztán elő kell csalogatni. Nem mintha a történtek fényében nem lenne egyértelmű a dolog; nem mondott el mindent, épp csak annyit, amit elég magyarázatnak gondolt a balul elsült randink után. Vagyis, lehet, hogy a nagy kétségbeesésében, hogy tönkretette a teljes kapcsolatunkat, többet is mondott volna, de leállítottam. Érzékeny terület volt számára, azt pedig nem piszkáljuk, csak azért, mert groteszk kíváncsiság vezet. Egyébként is pont elég borzalmas látunk mindketten a munkahelyen, hogy ne kelljen még arról beszélni a szabadidőnkben is.
A tiéd vagy az enyém? – vonom fel a szemöldökömet a kijelentésére. – Egyébként nem biztos, hogy mellélőttél. Okosabbak, mint először tűnik. Csak valahogy mégis évekig kell kérlelned őket, hogy ne egyék meg a földet. – Érdekes lények a gyerekek, az biztos; mintha más fajhoz tartoznának, aztán egyszer csak azt veszed észre, hogy viszonylag normálisak lettek.
Kivéve, ha Bobbyról van szó.
Megrázom a fejem, nem akarok most gondolni rá. Azt hiszem, Loise talán még mindig fél, hogy haragszom rá miatta, pedig nagyjából azonnal szólt. Többet el sem várhatok tőle. – Sosem zavarsz – mosolygok rá, bár egyébként nem néz rám, úgyhogy nem látja. Sokszor sokaktól kaptam meg, hogy ijesztő személyiség vagyok; ilyenkor lehet azzal érvelni, hogy csak nem tudják kezelni a határozott nőket, de ebben azt hiszem, nem feltétlenül keresendő a feminizmusellenesség írmagja. Egyszerűen… Szóval tudom, hogy nehéz dűlőre jutni velem. Néhányak szerint túlzottan konfrontatív személyiség vagyok, és az, hogy nem finomkodok, sokakat megrémít. Néha egyébként nem rossz ez a halál asszonya stíl; azok a „felehetek önnek pár kérdést?” muksók a bevásárlóközpontok előtt, akik mind közvéleménykutatást végeznek, valahogy hirtelen pont a másik irányba kezdenek nézni. És az emberek általában hallgattak rám, ha rájuk szóltam. De mikor olyasvalakiket bizonytalanítottam el, mint Loise, kicsit én is elkezdtem megkérdőjelezni, hogy mennyire jogos a másokon átgázoló viselkedésem.
Idejét se tudom megmondani, mikor csinált nekem utoljára bárki reggelit – nevetek fel, őszinte hitetlenkedéssel. A hajamba túrok, de nem, tényleg, fogalmam sincs, mikor lehetett. Talán Tony, a legelején…? De annak már majdnem tizenöt éve. Ezt kimondani borzasztó volna. – Reggel meglepően nyugodtak. Mintha be lennének drogozva. Már ha nem alszom el, mert akkor én nézek ki úgy, mint aki túltolta a váliumot… – Mivel nekem nem is kilencre, hanem lehetőség szerint nyolcra kéne beérnem dolgozni, ezért a gyerekek is mindig korábban kerülnek iskolába, ami ellen egészen addig nem lázadtak, míg rá nem jöttek, hogy az osztálytársaik simán aludhatnak hétig is. Emma azóta is azért kampányol, hogy inkább metróval mehessen, de itt jön kapóra a tankszerű érzéketlenségem, amivel átgázolok másokon: több kell némi duzzogásnál ahhoz, hogy engedjek egy tizenegy évest egyedül metrózni Észak-Manhattanben! – Megvettél kilóra a rántottáddal. De figyelmeztetlek, ha túl sok ilyen kellemes dolgot ajánlasz fel, a végén ideköltöztetlek.
Ez elsőre viccesnek hangzik. De ha nem lennének ilyen drágák, rég felfogadtam volna egy állandó bébiszittert; ebből a fizetésből ez nyilbán lehetetlen. Az anyósom már nyugdíjas, egész nap unatkozik, csak az a gyorssétáló csoportja meg AA-klubbja van. Ami esetükben nem Anoním Alkoholistát jelent, hanem Abszolút Alkoholistát. Uborkásszendvicshez isszák vasárnaponként a gint.
Bár neki legalább vannak barátai.
Szerinted melyikünknek rosszabb, hogy anyukádnak tartalmasabb szexuális élete van, mint nekem? – teszem fel a nagy kérdést, ráfintorogva a borospoharamra. Erre inni kell. Azért nem kell sokáig várni, hogy Loise megint azt érezze, rosszat mondott. Felnevetek. – Egyáltalán nem lőttél volna messze. A szexuális életem olyan, mint az a hasizomgép a szekrényem tetején. Jó szándékkal feltételezett a használata, de már ráült a por. – Mert Garridot nem számolom. Ő… nem számít és kész. – A randiszférám pedig kaotikus. Szerintem sikerült kifognom minden idiótát Észak New Yorkban. Már nem rád gondolok, nyilván! – emelem fel védekezően a kezem. – Te Queensben laksz. Az dél. Bronxszal és Manhattannel van gond.
De ettől inkább megkímélném. Nyilván oka van annak, hogy még mindig inkább a jegygyűrűmet hordom; most is rajtam van. Mert így egyszerűbb. Lassan amúgy is kezdek belenyugodni, hogy egyedül halok meg.
Ellentétben egyesekkel.
A gondolatára megfeszül az állkapcsom de Loise szerencsére hirtelen feldobja a tűsarkút, ami szerencsés, mert ha nálam lenne egy tűsarkú, akkor leszúrnék vele valakit.
Micsoda áldás a szülői gondviselés, hm? – nevetek bele a poharamba. Nem tudom, csak placebo-e, de máris kezdem jobban érezni magam. – Pedig biztosan jól mutatnál csipkés virágos szoknyácskában gyanúsítottakat kergetve… Gondold végig. A tűsarkúdból lehetne bumeráng. Te lennél New York női Krokodil Dundee-ja.
Lehet, hogy már most a fejembe szállt? Mondjuk nem igen tudom, mikor ettem. Nem mostanában, egyszerűen elfutott előttem a nap, túl sok dolgom volt és nem jutott eszembe. Bár figyelek Loise-ra, közben az agyam másik fele azon elmélkedik, vajon van-e még valami mélyhűtött vacak a fagyasztóban. Egy hotdogot meg tudnék enni.
Volt orchideám. Úgy hat hónapig. Mondjuk nem ugyanaz az orchidea, két havonta újat kellett vennem, mert meghalt, ami úgy érzem, elég jól bemutatta az anyai képességeim. Ha az orchidea nem tud sírni a tápoldatért, akkor nem fog kapni. – Kiiszom a poharat, mintha feles lenne, aztán lerakom a pultra és a mélyhűtő felé lépek, de aztán megakad a tekintetem a mosogató mellé a pultra rakott pizzásdobozon. Ha elég jól ismerem a gyerekeimet, és miért ne ismerném, akkor benne hagyták a… Bingó! Pizzaszél. Mint azok a drága kenyércsíkocskák az éttermekben.
Van egy olyan pizzéria a városban, ahol csak pizzahéjas pizzát árulnak. És van, aki megveszi. New York tényleg fura hely, nem? – gondolkozom el, miközben visszasétálok Loise mellé, ezúttal tényleg mellé, hogy leüljek az egyik székre a sziget mellett. Magamhoz húzom a dobozt is, benne a megrágott szélekkel, ami külsőre talán undi, de… Nem, igazából tényleg az, csak már megszoktam. És amúgy is csak rágnom kell valamit. – Mondjak valami vicceset? – kérdezem aztán, ráhajolva a pultra, hogy a másik feléről elérjem a borosüveget és a poharamat, amit most megint megtöltök. – Tony felhívott ma. Meglepett, azt hittem, elfelejtette a születésnapomat, és… Mint kiderült, tényleg. Nem azért hívott. Az eljegyzési gyűrűt szerette volna viszakérni, állítólag családi ereklye. Merthogy megházasodik.
Erre felnevetek. Kicsit talán hangosabban, mint kellene, úgyhogy azután hirtelen elhalkulok és fülelni kezdek a lépcső felé, ahol az emeleten a gyerekek szobái vannak, de nem hallok motoszkálást. Talán nem hallgatnak ki. – A gyerekeknek nem mondta még el. Remélem, ezt is rám akarja hagyni. Nem, sőt! Remélem, hogy az új menyasszonykája olyan, mint én. Mármint, én voltam. Húsz éves és ostoba. Tuti szőke. Már bocs – pillantok rá oldalra. – Tudod, nem igazi szőke. Hanem az a másik. El tudod ezt hinni? Van képe…!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: tell me all your problems, make them mine // April & Loise
tell me all your problems, make them mine // April & Loise EmptyPént. Ápr. 24 2020, 00:24

April & Loise

tell me all your sweet, sweet little lies


- Nem olyan vészes azért. Igyekszek őket úgy összeválogatni, hogy a többség szárazságtűrő legyen, így azért nem kell naponta vagy kétnaponta foglalkozni minddel. Már önmagában egy párásító gép is sokat segít, hogy alapjáraton jól érezzék magukat, és azért a te egészséged is hálás lesz, még ha a hajad annyira nem is – magyarázom mosolyogva, mert tényleg nem egy hatalmas felelősség néhány növényről gondoskodni, ha sikeresen beépíted a rutinodba, hogy két-háromnaponta adj nekik vizet (és ezt a későbbiekben sem felejted el), még akkor sem, ha az a néhány inkább a három tucat felé húz. És igen, vélhetőleg az én birtokomban lévő növényvilág darabszáma már ezt a határt is átlépte, de ennél többet nem vagyok hajlandó beismerni, és az a kevés ember, akit felengedek a lakásomra, vélhetőleg nem fog nekiállni megszámolni őket.
Legalábbis nagyon remélem, hogy nem. Legközelebb, mielőtt felhívom Aprilt, lehet, hogy eldugok egy párat a hálószobámban. Csak a biztonság kedvéért, hogy őt se nyomassza a házi dzsungelem, és én se érezzem magam mániákusnak. Néha akaratlanul is beugrik a gondolat, hogy talán a késes gyilkosok is így kezdik; valami mániával, ami aztán túlnő rajtuk. Nem olvastam elég képregényt, hogy magabiztosan tudjam elővenni a témát, de Poison Ivy neve hirtelen félelmet keltő.
-
Elméletileg – felelek, mert őszintén, hiába hallottam már azon növényekről, akikkel szépen beszéltek, és azokról, akikkel annyira nem, az enyéim mindig szépek voltak, pedig nem sok szót váltunk egymással. Néha bocsánatot kérek, ha elhúzódik a locsolásuk időpontja, vagy ha elfogy a tápoldatuk, de próbálok rá odafigyelni, hogy ne vigyem túlzásba a dolgot, mert mindenki tudja, hogy az őrület legelső jele, ha magaddal, vagy élettelen tárgyakkal kezdesz beszélgetni. A virágaim technikailag nem élettelenek, de elég egyoldalú még így is a kommunikáció, a verbális és non-verbális válaszok teljes hiányában, szóval ijesztően határeset széleit súrolgatja a dolog.
Kicsit elfacsarodik a szívem a száraz kórók láttán, de megpróbálom nem mutatni. Nem April hibája, a fűszerkertek valamivel komplexebbek, mint a fikuszok. Még nekem sincsenek; igaz, ez inkább a főzőtudásom hiányának tudható be. Minek legyenek házi fűszereim, ha aztán nem használom őket?
-
Legalább tudom, hogy mit nem adok majd neked ajándékba – jegyzem meg szórakozottan. – Esetleg egy kaktusz szóba jöhetne, de azt valamiért nem illik ajándékozni, pedig szerintem a minikaktuszok nagyon édesek. Mint a pigletek, vagy micropigek, nem tudom, hogy mi a pontos nevük, csak sokkal jobb az illatuk, és nem kell nekik annyi kaja.
Arról nem is beszélve, hogy túlzottan szeretem ahhoz a bacont, hogy minden nap bűntudatom legyen, amiért egy csomag minibacon szaladgál a lakásban. És amúgy is, előbb-utóbb abból a minibaconből is rendes kiszerelésű bacon lenne, mínusz az előnyök, amikkel a konyhakész, szeletelt csomagolások jönnek.
Nem vagyok az az ivós típus, és valahogy sosem az alkohol volt az első stresszoldó, amihez nyúltam, ezért pedig igazság szerint hálás lehetek, ha csak belegondolok, hány év láncdohányzást köszönhetek annak a pár szál cigarettának, amiket azzal az ígérettel emeltem az ajkaimhoz, hogy „csak most, csak még ezt az utolsót, majd holnap leteszem”, de mindig is volt valami vonzón megkomponált képe a borozgatásnak. Maguk az üvegek, a dugók, a kerek borospoharak, az illat… és ami azt illeti, April is tökéletesen kiegészíti a gondolatsor esztétikáját. Nem azért, mert alkoholistának tartanám, Aprilnél kevesebb tisztán gondolkodó személyt ismerek (amikor épp nem tornádó-üzemmódban söpör végig a tájon), egyszerűen csak April az a fajta kecses - és tagadhatatlanul szép - nő, akinek a kezébe úgy illik egy pohár bor, mint tanárnőkébe a kréta. Valahogy passzolnak, kiegészítik egymást. És nem hátrány, hogy jó érzés rájuk nézni.
Biztos vagyok benne, hogy ez az esztétika, illetve a beszélgetés ígérete jobban vonz most is, mint maga az ital, hiába finom az is.
-
Abszolúte az enyém – vágom rá egy komoly bólintással. – Mármint, rajtad nincs mit érezniük. Nem sok dolgot tudnék elképzelni, amitől te félhetsz, és az biztos, hogy ezek közé nem tartozik Logan és Emma. Esetleg, amiket Logan és Emma csinálhatnak, de az már egy másik történet.
Nem tudom, milyen érzés lehet anyának lenni, de felnőtt fejjel belegondolva már jóval érthetőbb az olykor eltúlzott aggodalom, amivel az anyák tüntetik ki a tiltakozó gyermekeiket. Egy gyerek örökre a felelősséged marad, és mind emellé még annyira kis ostobák is tudnak lenni, nem csodálom, hogy az anyukák az életük hátralévő részében aggódnak értük. Egy bizonyos korig biztosan. Aztán jobb esetben felnőnek, rosszabban pedig… hát, nem. Ha utóbbi következne be, vajon mihez kezdesz magaddal, hogy ne bolondulj meg?
-
Akkor legalább indokom is van maradni; rántottát kell nektek csinálnom! Baconnel meg minden, mert anélkül olyan snassz az egész – emelem meg April felé a poharamat. – Igaz, gyerekeknek még soha nem csomagoltam suliba való kaját, de reménykedek benne, hogy néhány szendvics még rajtam sem tud kifogni. Ha van itthon narancsod meg présgéped, a friss narancslé is egy isteni dolog reggelente. Esetleg elszaladhatok érte, úgyis korán kelek. Mármint, narancsért, nem a gépért.
Érzem azt a furcsán csiklandós érzést, ami akkor bújik elő a sarokból, amikor felmelegszik az arcod, és biztos vagyok benne, hogy legalább középvörösre pirultam. Tudom, hogy nem gondolja komolyan, nyilván, de ettől függetlenül is indokolatlan mértékben jól esik, hogy valami ilyen kis apróságot, mint egy rántotta, ennyire tud értékelni. Amúgy is papírvékony bőröm van, az a fajta, amin vélhetőleg tíz év múlva látod majd a lüktető eret a halántéktájékon, folyton pirospozsgás az arcom, remélem, hogy a mostani löket plusz pír pedig a bor számlájára is írható.
-
Nem akarnád te azt. Ha én jövök, jönnek a növények is, az pedig rengeteg virágföldet jelentene a gyerekek mellett. Állandóan menne a robotporszívó, és folyton takarítani kellene szegényt, nehogy leégjen a motorja – könyöklök fel fél kézzel az asztalon, hogy aztán megtámasszam a fejem. Ha nem is jött volna szóba az alkohol, azt hiszem, akkor is hálás lennék, hogy nem kell hazafuvaroznom. Amúgy sem vagyok oda az esti fényviszonyokért, de most kifejezetten nehezemre esne nyitva tartanom a szemem. Hosszú volt ez a nap, és a holnapi sem ígérkezik sokkal rövidebbnek.
-
 Nem igazán akarok a szüleim szexuális életén filózni – borzongok meg a gondolatra, és követve April példáját, egy kis bort küldök a szavaim után. Igazából ritka szerencsés vagyok; az, hogy az anyám és az apám közös szexuális élete (édes krisztus, gyere le) ennyire taszít, azt jelenti, hogy még van, ami taszíthat, mert nem váltak el, nem élnek szeparációban, és nem csak azért maradtak házasok, mert egy bizonyos kor fölött már ez tűnik az egyszerűbb választásnak a jogi hercehurca helyett. Nem, az én szüleim mindig is szerették egymást; azóta úgy veszekednek, mint az öreg házaspárok, amióta az eszemet tudom, de azóta is kapom őket állandó csókolózáson, vagy - ami rosszabb - nyúlkálásokon. Igazából kisebb csoda, hogy egyke maradtam, látva a köztük lévő tüzet. Középiskola óta tartó sikerszerelem az övék.
Részben emiatt sem furcsálltam egyetemistaként igent mondani egy lánykérésre. Azt hittem, az én házasságom is ilyen lesz. Tíz évvel ezelőtt biztosan nem sejtettem volna, hogy 30 éves koromra szingli, gyermektelen, és nagyon szomorú leszek.
A poharamra pillantok. Még messze nem ittam eleget, hogy depresszív részeggé váljak. Inkább csak bólogatok, az lesz a legjobb. –
Hasonló a helyzet itt is. Te voltál az utolsó randipartnerem – vallom be aztán, mert nem igazán szégyellem. April megtestesít mindent, amit kedvelek egy nőben (még ha egy kicsit meg is ijeszt), és örülhetek, hogy adott nekem egy esélyt. Amit természetesen elrontottam, de hosszabb távon ez volt a helyes döntés; neki mindenképp.
Egy szép napon, ha végre sikerül egy jobb sávba váltanom az életemmel, büszkén fogok dicsekedni az unokáimnak (vagy kutyáimnak, ha a gyerekek nem jönnének össze), hogy randiztam April kibaszott Wilkinsszel. És túléltem, hogy elmeséljem.
A szex pedig… még ennél is rosszabb helyen áll. Olyannyira, hogy inkább fel se hozom, mert nehéz lenne logikusan megmagyarázni, hogy nemhogy nem volt az elmúlt 9 évben szexuális kapcsolatom egy másik emberi lénnyel, de az utolsó alkalom is az az este volt. Kérjük, értékelje a szánalomszintjét egy egytől tízig terjedő skálán. Alaphangon 11, és akkor még nagyon jóindulatú vagyok.
-
Bemutassalak néhány szomszédomnak? Ha már velünk, Queensiekkel, nincs probléma. Nem is tudom, ki tetszene jobban. Ott az aranyos, ázsiai pizzafutárunk, kicsit izgága, de legalább kedves, de ha a huszonévesek annyira nem a kedvenceid, tudom ajánlani Mr. Monroe-t, aki valahol hetven és a halál között tanyázik, és valami beteges szenvedéllyel néz csakragyógyítást, minden áldott délelőtt. Alternatív gyógyászat a javából; nehéz az ő korosztályában ennyire nyitott férfit találni. – Mindezt kellemetlenül részletesen tudom, mert a nappalija osztozik a konyhám falával. A reggeli kávém mellé már annyi csít kaptam, hogy nem értem, hogy nem lettem még New York első, valódi szuperhőse. Ha ez nem volt elég, nem tudom, egy radioaktív pók miben segíthet még.
A többi hímnemű szomszédról nem tudok nyilatkozni, mert sose látom őket. Ők azok a normális szomszédok, akik nem kezdeményeznek beszélgetést arra alapozva, hogy szomszédok vagytok. Mert ez egy nagyváros, ahol kifejezetten fura, ha valaki ilyesmit csinál. Mintha egy Jóbarátok epizód elevenedne meg. Mit nem adnák egy Monicáért. Apropó Monica, az ismert női szomszédaimat nem is említem, mert gyarló és pitiáner vagyok; a tény, hogy nem lettem April életében a nagybetűs Nő, messze nem akadályoz meg abban, hogy ne feltétlenül akarjak mellette valaki olyan nőneműt látni, akinek sikerül betöltenie ezt a pozíciót. Nem mintha arra számítanék, hogy él az ajánlatommal, de valahogy jobban érzem magam tőle, legyen bármennyire nevetséges és gyerekes az indokom. És különben is, legalább lesz majd a kezemben valami, amivel bűntudatot kelthetek magamban, máskülönben az álmatlan pillanatokban az agyam előránt valami minimum öt évvel ezelőtti, roppantul kínos emléket, és az rosszabb. Sokkal.
-
Viccet félretéve, csodálom a nőket, akik futni tudnak azokban a cipőkben. Nekem még a járás sem igazán megy, legfeljebb két óráig. Utána egy zombis film statisztája is lehetnék, őszintén. Te szoktál magassarkút hordani, ugye? Hogy nem estek még le a lábujjaid? – érdeklődök. Ha már találtunk az anyám által is jóváhagyott „barátnős” témát, ne engedjük el ilyen hamar.  
-
Az orchideák trükkösek, nem a te hibád – legyintek. Már ihattam annyit, hogy ne túlzottan hasson meg egy virág halála, amiért hálás lehetek, mert sosem érzed magad nagyobb weirdonak, mint amikor megsiratsz egy száraz fűcsomót. Régen a könyvekben préselt virágok is nagy kedvenceim voltak, manapság inkább csak a halálra emlékeztetnek. Talán újra élem a tinédzserkori emós-korszakomat. – Majd én szerzek neked olyan virágot, amit nem tudsz elpusztítani! – ígérem (fenyegetem?) meg. Ez még csak nem is egy teljesíthetetlen kihívás. Műgyantát kell vennem. Talán csinálhatnék neki egy nyakláncot, a műgyantában valami vad és egzotikus virággal, valamivel, ami illene hozzá. Még kitalálom. És olvasok néhány virágszimbolikát elemző könyvet, nehogy a számba lépjek a választásommal. Bizonyos kultúrákban a fehér liliom is a gyász virága, pedig nekem az a kedvencem.  
Amíg April kreatív nassolnivaló után kutat, én töltök még egy pohárral. Még nem mondanám magam spiccesnek, de kezdem érezni azt a könnyed gondtalanságot, ami elönt, amikor közeledek hozzá. Aztán óvatosnak kell lennem, mert ha tovább iszok, az lehoz engem is-, és a társaságomat is az életről. Késélen táncolás még az alkoholfogyasztás is, ha Heloise Riegan a neved.
-
Az apukám is ezt csinálja, csak sajtszószba mártogatja őket – intek a pizzaszélek felé. Én általában megeszem a sajátjaimat, de azért nem biztos, hogy ezt kényelmesen megtenném máséval is. Persze, más lehet a helyzet, amikor a te DNS-örökségeid hagyták maguk után a dolgot.
Majdnem kiköpöm a következő korty bort, ami a számban köt ki. Nem teszem, cserébe heves köhögésbe kezdek. –
Hogy micsoda? – csapkodom meg a mellkasomat, hogy elősegítsen a légzésem mihamarabbi helyreállását. Nem várom meg, hogy teljesen elmúljon a köhögőroham, ahhoz túl sok kérdésem van. – Várj, mi az, hogy megházasodik? Mióta is van meg a mostani barátnője? Ismerik egyáltalán a gyerekek? Nem korai ez egy kicsit? És volt képe visszakérni a gyűrűt? Mármint, eddig évekig nem zavarta, hogy nálad volt, most meg visszakéri? Dehát te vagy a gyerekei anyja! – gesztikulálok az emelet, és ezzel a gyerekek felé mérgemben.
Nem ismerem Tonyt személyesen, de azt hiszem, ezzel jártam jobban. Mekkora pöcs lehet az az ember. Egy válásnál nem kellene alapnak lennie, hogy legalább megkérdezed a gyerekeid véleményét az új jövendőbelidről, mielőtt bármit is lépnél? Hogy helyezheti valaki ennyire önzőn önmagát legelőre? Mindig is tudtam, hogy nem lehet teljesen rendben agyban, hiszen elengedte Aprilt, de eddig szimplán csak hülyének gondoltam.
Emlékeztetnem kell rá magam, hogy mindezzel nem segítek, és hogy vélhetőleg Aprilben ugyanezek a kérdések kavarognak, csak még erőteljesebb érzelmekkel. El se tudom képzelni, mi önthette el, hallva a hírt, és a kérést, hogy adja vissza a gyűrűt. Az ő gyűrűjét. Az egyetlen előnye annak, ha nem csak szívből gyűlölöd az exedet, de egyenesen félsz tőle, hogy nem igazán fog meghatni, ha valaki mást talál maga mellé. Miután a tőled telhető legjobban megbizonyosodtál róla, hogy nem molesztálja, persze. A gyűrűt meg nem is akarod megtartani.
-
Idióta az az ember. Szőke, vagy nem szőke, húsz, vagy nem húsz, az a nő sosem lesz April – dőlök a vállammal finoman April vállának. – Nem látja a fától az erdőt. Esküdni mernék rá, hogy mire elmúlik a nászutas időszak, már neked is lesz valaki sokkal jobb az életedben, Tony pedig hamar beleőrül majd annyira az új nejecskéjébe, hogy megpróbálja magát visszakönyörögni hozzád. Az elmondásod alapján az az ember alkalmatlan egy hosszú távú kapcsolatra. Ha pedig ez bekövetkezik, az arcába röhöghetsz.

all about the dark places you hide

2147, öltözet


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: tell me all your problems, make them mine // April & Loise
tell me all your problems, make them mine // April & Loise EmptyKedd Ápr. 28 2020, 20:17

« i like that you're broken like me »
maybe I can be lonely with you



Sosem gondoltam magamat különösebben kapcsolatfüggőnek. Persze, volt barátom Tony előtt is, és utána… Hát, utána úgy igazából nem jártam senkivel. Randiztam, legfeljebb; de hogy is jutott volna időm másra, ha az elmúlt hat évben ha nem dolgoztam, akkor próbáltam rendszerezni a káoszt, ami két gyerekkel jár. Tudom, hogy nem lettem volna képes rá az anyósom segítsége nélkül, úgyhogy minden alkoholizmusa és túlzott pletyka-éhsége ellenére őszinte hálával adózom előtte. Ha időm lett is volna… Nos, azt jobb dolgokkal is meg lehetett tölteni, mint kínos és idétlen, sehová se vezető randik. Ha nem számolom azokat, amik eleve félbeszakadtak – mert a gyerek beteg, mert munka van, mert Garrido nem tud patront cserélni a nyomtatóban –, akkor az első randi után másodikat is elérők száma úgy… tíz volt. És csak kettő, akivel harmadik vagy negyedik randi is lett. Látva viszont, hol vagyok most, azt hiszem, nem kérdés, hogy a randizásból nem lett kapcsolat.
Miért? Nos, az első két legfontosabb ok: Logan és Emma. Nem mintha elleneznék, hogy randizzak, de eladni magad egy kapcsolatra, úgy, hogy közben két tökmag még a te jelenlétedtől függ túlélésében… A legtöbb pasas eleve menekül a kisgyerekektől. Vagy azt hazudja, gazából szereti őket. De ott volt például Gavin, akivel egy óra alatt tíz gintonikot ivott meg, mire bevallotta, „van egy kis problémája”. Mikor megindult a vécé felé öt perccel később, átesett a saját székén.
A legtöbb korombeli férfinak, ha nincs családja, annak oka van: nem normális. Ha mégis az volna, vagy mondjuk a családja nem tényező, az olyan, mint megnyerni a jackpotot, vagy egy tolltartónál többet nyerni azokon a termékkód beküldős szerencsejátékokon. Mindenki elhiszi, hogy van ilyen, de igazából senki sem ismer nyertest. Nem mintha feltétlen anti-pasas alapanyag lenne, akinek van egy kis difije. Nekem rögtön itt van a munkamániám meg a két kölyök; ettől független azért kompetensnek gondolom magam. De a gyerekek közelébe nem engednék egy alkoholistát se.
Úgyhogy a logikus megoldás, hogy majd hatvan évesen talán ismét kész leszek randizni.
Nagyon segítőkész vagy – nevetek fel. – Tudod mit? Talán túlélem, ha ma nem hozol össze senkivel. A húgom is hasonlókat ígért nekem egyébként, de semmi sem lett belőle, szerencsére… De azért Mr. Monroe számát megírhatod. Nagyon érdekes személyiségnek tűnik.
Néha már azt is gondolom, talán velem van baj; le vagyok maradva a randizási szokásokkal. Elvégre, utoljára tizenkilenc évesen voltam randin. Aztán egyszer csak arra ébredtem, hogy harminc éves vagyok.
Nem kerüli el a figyelmem viszont, hogy Loise nem említ nőket. Nem mintha zavarna; igazság szerint én sem vagyok biztos benne, mit akarok, mert azt az egy egyetemi kalandom azért nem ad túl biztos alapokat. Tony, meg a sok csalódás után a férfinemben gondoltam, talán esélyt kéne adnom neki. Loise amolyan egyértelmű választás volt; barátok voltunk, de még nem annyira, hogy ezzel olyan nagy dolgokat ronthatnánk el, jókat beszélgettünk, és nem utolsó sorban gyönyörű. Valahol elég nagy és tőlem szokatlan merészség volt elhívni, mert azt sem tudtam, hogy igazából hol áll ezügyben; hogy egyáltalán vonzódik-e a nőkhöz, és még inkább, hogy készen állna-e… Bármire. A válasz nem volt, már utóbbira. És tekintve, hogy értettem a miérteket, sehol sem volt az a csalódottság, ami a legtöbb befuccsolt randim végett támadt bennem, némi „erre fecséreltem az időm!” bosszúsággal keverve.
Néha volt egy olyan érzésem, hogy bizonyos szempontból bánta a dolgot. De nem akartam szóvá tenni. Azt hiszem, most jó volt így. Bár nem tagadom, az elég pozitív, hogy ilyen jól kijön a gyerekekkel.
Hmm. Nem tudom, én már rég nem érzem kényelmetlennek. Helyszíneléshez nyilván van bakancsom, de… Igazából kényelmesebben érzem magam, mindent összevetve. Ad egyfajta… Nem is tudom. Plusz pontot a nőiességre? Tudom, hogy nem kéne számítania – legyintek. – De kicsit olyan érzés, mint mikor frissen csinált hajjal jössz ki a fodrásztól, és úgy érzed, mindenki téged néz. És van is mit néznie! – Túldramatizált, a Baywatch-ból vett mozdulattal dobom át a hajam a vállam felett, mintha nem pontosan négy éve jártam volna utoljára fodrász közelében. Azóta magamnak vágom, és amúgy sem érdekel senkit. Valahol  érzés volna elmenni, oda is, kozmetikushoz is, és egy csomó egyéb helyre, de önzőség volna, és amúgy sincs rá időm. A legtöbb, amit tehetek, az itthoni megoldások pótszerként használata, meg az, hogy egyáltalán próbálkozom. Szeretek szép lenni; de elég nehéz megtalálni az egyensúlyt a munkában a „trampli” és a „leszopom a főnököm az előléptetésért” look között.
Az is hiányzik, hogy életben tudjak tartani valami növényt, egyébként. Régen a kollégiumban babot neveltem az ablakban, az is sikerélmény volt, a sikernél pedig kevés dolgot szeretek jobban, talán csak azt, ha igazam van. – Nos, próbálni mindenképp megpróbálhatod – bólintok. – A yukkapálma egészen sokáig húzta. Csak aztán a macska rágókának nézte.
Nem, nincs macskám. De van két gyerekem, akik hajlamosak bármilyen állatot hazacipelni, azt remélve, nem veszem majd észre. A macska még mindig jobb volt, mint a titokban szerzett afrikai óriáscsiga, amire nem tekerték vissza a kupakot a befőttesüvegre, és arra ébredtem, hogy mellettem mászik a párnán.
Inkább nem teszek megjegyzést arra, hogy úgy étkezem, mint egy… hatvanas (?) pasas. A következő lépés az volna, hogy a narancslé helyére sört pakoljak a hűtőben. – Jól vagy? – érintem meg a vállát aggódva, mikor hirtelen félrenyel. Megcsapkodom a hátát, igazából inkább ösztönből; ha kell, tudok Heimlich-ezni, bár nem tudnom, az vajon folyadéknál is működik-e. – Az utolsó, amit megérdemel, hogy valaki megfulladjon miatta…!
Neki kéne belefulladni valamibe, mondjuk a tortába. Vagy a gyűrűjébe. Kár, hogy az eleve lyukas. – Azt se tudtam, hogy van barátnője. Vagy hogy ez épp melyik – forgatom meg a szemem. – Persze állítólag halálosan szerelmes, és hogy ez most már egészen más, mint a korábbi kapcsolatai, de szerintem csak korai kapuzárási pánik, nem több. – És amúgy is, milyen épeszű nő menne hozzá egy simabeszédű, sunyi, megbízhatatlan döghöz? Majdnem ugyanolyan idiótának kéne lenni hozzá, mint mondjuk Garridohoz…! – Vagy a nő gazdag… Igazából nem tudom, mérges lettem és a falhoz vágtam a telefont.
Tonyt pedig cseppet sem zavarta meg ez a fecsegésben, mert mire felvettem egy kép leverése után, már a gyűrű felől érdeklődött. Amiben a „smaragdot” is cserélnem kellett. Úgy tíz dollárért. – Tony egyszerűen ilyen – vonom meg a vállam, miután meggyőződtem arról, hogy Loise tényleg nem fog spontán megfulladni; a boromat lötyögtetem és figyelem a vörös folyadék fodrozódását. – Olyan nagyon… ostoba. Nyilván. Mellette viszont, azt hiszem, úgy is mondhatnánk, hogy szenvedélyes. Szenvedélyesen idióta. Elhiszem neki, hogy azt hiszi, szerelmes. Csak egy két hónap múlva már sehol sem lesz.
Egyébként nem tudom, mióta ismerik egymást, és azt sem, kicsoda a nő. Talán valami bölcsész-szakos egyetemista liba. Akkor viszont nem engedem a gyerekeim közelébe, ez biztos!
Loise biztatása azért jól esik, el is mosolyodom. Még ha tudom, hogy túloz is. – Bevallom, egy kicsit beleringattam magam a gondolatba, hogy ötven évesen majd észhez kap, és rájön, mekkora hibát vétett, mikor már kopaszodik és pocakosodik, de… Nem akarom Tonyt. És azt se akarom, hogy Ő akarjon engem. Csak… annyira nem fair, hogy ő boldog. Rossz ilyet mondani, ugye? – Visszaejtem a pizzaszélt a dobozba, hirtelen elment az étvágyam. – Nekem kéne az okosabbnak lennem. És annak, aki elengedi a dolgokat, de képtelen vagyok. És ennek azt hiszem, nagy köze van ahhoz, hogy mennyire sehol sem vagyok hozzá képest.
Tudom, hogy ez lehet az a pillanat, ahol közbe akar vágni, de még időben felemelem a kezem. – Nem, nem úgy értem, hogy a gyerekek itt vannak, meg a többi. De ő… szóval annak ellenére, hogy egy felelőtlen barom, vagy pont azért, azt csinálja, amit akar, amikor akar. Nem stresszel a dolgokon, csak csinálja őket, és ha megunja, odébb áll. Ezt nagyon irigylem, tudod? Mindig olyan laza és könnyű vele beszélgetni. Néha még azt is elfelejtem, mekkora tuskó, mert mindig emlékszik mindenre, amit mondtam neki. Csak eljönni felejt el néha, de a kölyök amúgy is elfelejtik. Bezzeg ha én egyszer kések az iskolai előadásról…!
Mély sóhajjal iszom ki a poharamat. Aztán újra is töltöm, mert ez most ilyen beszélgetés. Kicsit seggfejnek érzem magam, amiért magamra tereltem a témát, de nem eléggé, hogy meggondoljam magam. – Szerinted el kéne mennem? – pillantok fel rá kérdőn. – A gyerekek menni fognak;Tony is említette, azt hiszem, és ha megtudják, biztos menni akarnak. De nem tudom, hogy nekem kellene-e. Mármint, két fajta ember megy az exe esküvőjére: a pszichopata meg a hős. És honnét tudjam, én melyik vagyok?
Persze tudom, hogy Loise mit fog mondani; hogy utóbbi vagyok. De ebben nem tudok hinni neki. Ismét a pizzaszélek felé nyúlok, és Bobby által agresszívnak nevezett rágással esek neki. – Neked is van olyan érzésed néha, hogy jó lenne ott melletted… valaki? Nem a szexuális részre gondolok. És nem is arra, hogy legyen kivel elmenned vacsorázni. Csak hogy hazajössz, és ott van… Emmáék azért elég limitált impulzusokkal szolgálnak – forgatom meg a szemem. – Vajon ettől kevésbé lesz erős az ember?

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: tell me all your problems, make them mine // April & Loise
tell me all your problems, make them mine // April & Loise EmptyCsüt. Május 14 2020, 15:42

April & Loise

tell me all your sweet, sweet little lies


Az ujjaim közé csippentem az ingem egy kis részét, és úgy teszek, mint aki pukedlizik – ami így, ültömben, igazából annyit takar, hogy egy kicsit megdöntöm a hátam és a fejem. Több, mint valószínű, hogy nevetséges az egész gesztus, de mint a legtöbb esetben, úgy ez most is csak utólag fordul meg a fejemben.
Oké, vegyük elő a struccpolitikát, és próbáljunk meg úgy tenni, mintha mi sem történt volna.
-
Állok rendelkezésedre a szomszédlistámmal, amikor csak akarod (illetve amint megszerzem Mr. Monroe számát), bár meglehet, hogy June javaslataival jobban járnál. – Pusztán csak feltételezek, hiszen személyesen még nem volt szerencsém a legifjabb Wilkinshez, de azt éppenséggel tudtam, hogy Manhattanben él, és azért valljuk be, Manhattan mellett egy Brooklyn is nehezen rúg labdába, nemhogy egy Queens, ami tavaly a legnagyobb számban elhagyott New York-i kerületté lépett elő.
Nem mintha bárki kifejezetten szeretné, amikor mások által kell ismerkednie. Az mindig annyira kellemetlen, hiszen nem csak magában hordozza a burkolt üzenetet, hogy magadtól nem vagy képes alkalmas partner felkutatására, de sokszor szinte tapinthatóak a bemutató fél részéről érkező nyomások és elvárások. Mint az én első randevúm egy férfival az eset után, az anyám egyik könyvklubbos ismerősének a szintén New Yorkban élő fiával.
Erős a gyanúm, hogy egyikünk sem igazán akart randevúzni a másikkal, de ez még mindig nem mentség a katasztrofálisan unalmas és feszült vacsorára, amit eltöltöttünk egymás társaságában. Ahogy az gyanítható volt, nem kerestük egymást többet, és remélem, hogy nem én voltam az egyedüli, akinek ezért szembe kellett néznie az anyja haragjával. Szeretem az anyámat, de néha szívem szerint egy dobozba is szívesebben bepréselném magam, csak ne kelljen kommunikálnunk. Szerencsés, hogy megvan köztünk az a távolság, ami. Mindenféleképpen jót tesz a kapcsolatunknak.
Elmosolyodok. –
Értem, mire gondolsz. A magassarkús nők valahogy sokkal magabiztosabbnak tűnnek. Erőt sugároznak, vagy nem is tudom. Néha még én is úgy érzem, hogy bármire képes vagyok, amikor vastagsarkú bokacsizma van rajtam, de még azokhoz mérten is túlságosan szeretem a kényelmet. Maradnak a bakancsok és a tornacipők – vonok vállat könnyedén. Nem igazán zavar, hogy nem vagyok a szó szoros értelmében nőies. Egyrészt nem lenne a legpraktikusabb a munkám kiszámíthatatlanságát figyelembe véve, másrészt pedig nem is kifejezetten akarok az lenni. Bőven elégnek éreztem azt is, hogy gyakran hordok blúzokat, zakókat, és blézereket. Szökő évente egy-egy szoknya is a kezembe akad – általában akkor, ha muszáj. A szoknyákról sincsenek túl jó emlékeim.
Túl könnyű letépni őket.
- Hát, gyönyörű hajad van, ez tagadhatatlan – kuncogok halkan, April hajdobálását figyelve. Tényleg az volt neki. Talán nem túl szimpatikus kijelentés, de a haja volt az első, amibe úgy éreztem, hogy beleszeretnék. Egy kicsit bele is szerettem – legalább annyira, hogy elveszítsem minden valaha volt irigykedő gondolatomat, és csak élvezzem a fekete hullámok libbenését April mozdulatai közben.
Megértően bólogatok. A macskák gonosz lények, ha növényekről, egerekről, vagy madarakról van szó. Nem is tartanék soha, mindegy, mennyire aranyosak. Egy kisebb vagyont költöttem növényekre, nem akarom, hogy ez egy házimacska hasában kössön ki. Különben is, biztos vagyok benne, hogy amekkora szerencsém van, az én (nem létező, gondolatbeli) macskám első útja a mérgező növények felé vezetne.
Tony és az újraházasodás határozottan egy olyan téma, amire nem számítottam, és nem csak azért, mert April csak akkor emlegeti Tonyt, ha szitokesőben akarja részesíteni, hanem mert Tony az elmondások alapján nem az a típus, aki képes lenne akárcsak megérteni egy házasság alapjait, nemhogy elköteleződni mellettük.
-
Persze, persze, jól vagyok, csak… hát, meglepődtem – vallom be, az egyik kezemet „minden oké” jelzésként magam elé emelve. – Mármint, az ember azt hinné, hogy egy nem működő házasság után egy Tonyhoz hasonló valaki kézzel-lábbal tiltakozna egy újabb ellen. Annak mondjuk kevésbé kellene meglepnie, hogy ilyen hirtelen jött az egész, ha alaposabban átgondolta volna, szerintem ő is erre a következtetésre jutott volna… - motyogom, noha nem tudom, hogy mekkora részben magamnak, és mekkora részben Aprilnek.
Felé fordulok a székemben, hogy ha máshogy nem is, a testbeszédemmel érezze a teljes figyelmemet és támogatásomat, mert nem tudom, hogyan tudnám még kifejezni. Vagyis, papíron elméletileg tudom, de a gyakorlat valahogy mindig bonyolultabb képleteket állít eléd, mint amiket az órán (jelen esetünkben a terápián) tanultál. Igazából ez az élet definíciója is lehetne; a gyermekkorod alatt megtanulod, hogy mire számíthatsz, a valóság mégis felér egy ököllel a gyomrodba.
Figyelmesen hallgatom Aprilt, és noha több alkalommal is válaszra – vagy még inkább, ellenkezésre – nyitnám a számat, ő mindannyiszor leint, én pedig újra és újra becsukom a számat, noha valahol szomorúsággal tölt el, hogy April nem látja, vagy nem akarja ugyanolyan szinten kezelni a saját érdemeit, mint Tony állítólag sikeresebb szerelmi életét. A maga különös módján félelemmel tölt el a tudat, hogy egy ennyire magabiztos, erős, független és tehetséges személy ne lássa mindazt önmagáról, amit a környezete lát benne. A gondolat a maga módján egy hipokrita színében tüntet fel, ha hihetek a terapeutámnak, miszerint én sem látom magam teljesen tisztán, de mégis, úgy éreztem, hogy bőven van különbség köztem és April között.
Amikor alkalmam adódik rá, valami csoda folytán nem habozok, és magamhoz ragadom a szót.
-
Dehogy, egyáltalán nem rossz, vagy akárcsak szokatlan, hogy így érzed – helyezem az egyik kezem April vállára, ahogy a csendes szavak elhagyják a számat. – A terapeutám azt mondta, hogy teljesen természetes úgy érezni, hogy hátramaradsz az életben, vagy annak valamelyik területén valaki máshoz képest. Az emberi természet része a versenyszellem, benned pedig szerintem ez átlag felettien tombol, nem csodálom hát, hogy bosszant a gondolat, hogy úgy érzed, pont egy Tony-jellegű alak élete kanyarodik előbb abba az irányba, amelyikre te is vágynál. Tudom, hogy nem akarod ezt hallani, de szerintem szükséges, hogy más is kiemelje; lehet, hogy Tony életében ez a rész most jól alakul, de minden másban te vezetsz kettőtök közül. Gondold csak végig; te vagy a felelősebb, és szerintem nem túlzás kijelenteni, hogy a jobb szülő, példaértékűen végzed a munkádat, fantasztikusan nézel ki, és az otthonod – és a hajad – gyönyörű – mosolyodok el kedveskedve, és remélhetőleg bátorítóan, mielőtt ismét valamelyest komolyabban folytatnám.
-
És még mielőtt azt hinnéd, hogy igen, nem, nem leszel rossz szülő csak azért, mert irigyled az ő függetlenségét. Minden szülőnek, főleg anyának, vannak napjai, amikor azt kívánja, bárcsak máshogy alakult volna az élete, talán gyerekmentesen, de nem hinném, hogy ez azt jelenti, hogy ne szeretnék a gyerekeiket. Csak fáradtak, ami megint csak teljességgel érthető. Mármint, egy estét töltöttem velük, és már most érzem, hogy olyan mélyen fogok aludni azon a kanapén, mint nagyon régen, úgyhogy eltudom képzelni, mennyire kimerítő lehet ez napról napra.
Hirtelen úgy érzem, többet beszéltem ebben a pár percben, mint voltaképpen az egész este, ezért April példáját követve néhány korty borral – és az addig is csendes létezésemmel – próbálom mindezt kompenzálni. Az sem hátrány, hogy össze tudom szedni a további gondolataimat. Valamelyest szórakozottan, és egy kicsit megkésve tudatosul, hogy a legkevésbé sem lepődtem meg azon, hogy April a falhoz vágta a telefonját. Sőt mi több, inkább csak szórakoztat az elképzelt kép, ugyanakkor tudom, hogy ez csakis azért lehet, mert nem előttem történt az eset, és sosem vallanám be. Szeretek élni. (Azt hiszem.)
-
Őszintén szólva, én nem mennék – felelek aztán, a fél kezemmel már az úgyis szétesőben lévő hajamban turkálva. – De én nem te vagyok. Azt hiszem, ez jóval komplexebb döntés, minthogy pszichopata vagy-e, vagy éppen hős, amire alapvetően nincs jó, vagy rossz válasz, ha azt nézed, hogy Tony mit reagálna rá. Ha nem mész el, azt hiszi, hogy persze, hogy nem mentél el, féltékeny lennél, ha pedig elmész, úgy gondolja majd, hogy csak megakarod neki mutatni, miről marad le. Amivel nincs semmi baj – teszem hozzá gyorsan, mert véletlenül sem akarom, hogy félreértse a szavaimat -, de úgy vélem, hogy a saját jólétedet kell figyelembe venned, bármelyik opció mellett is tedd le a voksodat. Ha fel akarsz venni egy csodaszép ruhát, esetleg kísérőstül elmenni, hogy szimbolikusan bemutass neki, ne habozz, és menj. Megérdemli, és te is. Ha viszont úgy érzed, csak felszakítanád vele a sebeidet, és fájna látnod a boldogságát, ne menj. Ne kínozd magad, mert nem éri meg.
- De ha ez megnyugtat, szerintem nem kérdés, hogy te vagy a hős – pillantok rá játékosan. – Még ha elfogult is vagyok.
Az utolsó kérdésére az ajkamba harapok. Biztos vagyok benne, hogy April is sejti, hogy ez valamivel közelebb ütött az otthonhoz, mint az eddigiek.
-
Nem tudom – csóválom meg lassan a fejem. – Az igazat megvallva, ez a kérdés bennem is sokszor megfordult, de soha nem jutok dűlőre, hogy akkor vagy erős, ha egyedül is boldog vagy, vagy ha beismered, hogy szükséged lenne egy kis támogatásra. Logikusan végiggondolva talán mindkét esetben az vagy, csak máshogy, és mégsem érzem úgy, hogy így lenne. Ez érthető? – támasztom meg a fejemet fáradtan az egyik kezemen. – Az élet bonyolult. A mentális egészség pedig néha elérhetetlennek tűnik. Szerinted léteznek egyáltalán emberek, akik csak… boldogok? Hiába az akadályok és a nehézségek?

all about the dark places you hide

1436, öltözet


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: tell me all your problems, make them mine // April & Loise
tell me all your problems, make them mine // April & Loise EmptyPént. Május 22 2020, 11:28

« i like that you're broken like me »
maybe I can be lonely with you



Loise-nak teljesen igaza van abban, hogy az ember azt hinné, Tony ezek után nem próbálkozik meg egy újabb házassággal. A gond csak az, hogy ezt a normális emberek látnák be, Tony pedig nem. Szerintem ő a mai napig nem egészen biztos abban, miért is váltunk el; lehet, hogy elhiszi, a csillagok állása volt rossz, vagy egyszerűen hisztisnek gondol és rám hagyta a dolgot. Nem feltételezem róla, hogy bántani akar, az sosem volt célja, sem a váláskor, sem most, de néha annyira… Túlzottan elfogadó mások dilijeivel, hogy ezzel is az őrületbe kerget.
Megmondom őszintén, az elején, mikor megpedzegettem a válást, még egy egészen kicsit azt reméltem, hogy talán észbe kap. Hogy magába néz, aztán rám, ránk, rájön, mit veszíthetne, és mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy megváltozzon. Az sem érdekelt volna, ha nem sikerül neki, ha megbukik, csak próbálta volna meg…! De nem. Én közöltem vele egy fél órás monológban, hogyan, miért és mikor jutottam arra, válni szeretnék, ő pedig belement. Azt mondta, megért engem. Hogy azt szeretné, ha boldog lennék. Annyira gyűlölöm, hogy még utálni se lehet rendesen!
Igazság szerint annak ellenére, mennyire hevesen próbálom utálni, még most se megy, ezután a húzás után sem. Csak magamat és a szomorú életemet siratom, hangosan.
Nem tudom, mennyit ér az, ha ezekben előrébb vagyok, ha nem tudom élvezni őket igazán – dünnyögöm egy tétova vállrándítással. Értem, amit Loise mond, és jól esik, de valahogy nem tudom elhinni. Szeretem, hogy mások szuperanyaként gondolnak rám (mint Loise, akit szegényt kezdek félteni, hogy csak azért tartom magam mellett tudatalatt, mert mindig dicsér, olyan, mint a kissé pipogya minion a főgonoszok mellett – nem mintha Loise akárcsak megközelítőleg is buta lenne!), hogy a munkahelyen is a legtöbbektől sikerült kivívnom azt az alapvető tiszteletet, amit elvárnék, és hogy sokszor másokat megkerülve egyenesen hozzám jönnek panasszal, akkor is, ha nem munkahelyi ügy, mert tudják, hogy én úgyis megoldom. De ahányszor hazajövök, és a gyerekeket már csak annyiban érdeklem, hogy vajon megsütöm-e nekik vacsorára a kedvencüket, aztán miután le is feküdtek, teljesen egyedül maradok… Valahogy az egész olyan üresnek érződik. Pedig tudom, hogy nem kéne.
Nem tudom, hogy csinálja az, akinek ebből áll az egész élete – ismerem el. – Nem nézem le azért, mert ő ebben találja meg az önmegelégedést, sőt. Tudni szeretném, hogy csinálja. Mert mindegy, mennyire és hogyan neveled őket, a gyerekek elég gyorsan belépnek abba a szakaszba, ahol nem igazán hálásak. Legfeljebb néha. – Tudom, hogy szeretnek. Még Emma is, mindegy, mennyire ellenkezne ezzel a kijelentéssel. Én még emlékszem arra alig pár évvel ezelőtt, mikor a rajzórán azt a feladatot kapták, hogy rajzolják le a hősüket, majd mondják el, miért őt választották, és rám esett a választása. Azt mondta, azért, mert senki mást nem ismer, aki egyszerre üldözi a csúnya embereket és süti meg a kedvenc almás pitéjét.
Vajon hová tűnt belőle ez a szeretet…? Valahová tűnnie kellett, az energia, ugyebár, nem vész el, csak átalakul.
Megcsóválom a fejem a gondolatra, aztán Loise-ra pillantva elmosolyodom. – Ha eddig nem ajánlottam volna fel, hogy maradj, most már csak azért is megtenném, mert ilyen szépeket mondasz. A férfiak hogy nem jöttek még rá erre a trükkre? – kérdezem komolytalanul, mert rájöttek, csak máshogy használják. Azután viszont már őszintén teszem hozzá, és nem tudom, hogy a pillanat heve vagy a bor teszi-e, de már majdnem könnyek gyűlnek a szemembe attól, hogy hogyan lehetek olyan szerencsés, hogy egy ennyire csodálatos, önzetlen és kedves nő pont engem akar a legjobb barátjának. – Köszönöm. Tényleg. Ha bármikor eleged lenne az NYPD-ből, még mindig lehetsz life coach.
Abban is kiütközik talán a különbségünk, hogy bár Loise jóval halkabb szavú, de őszinte lelkesedéssel buzdít, én pedig biztos, hogy előbb-utóbb elveszteném a türelmem és rákiabálnék a tétováskodóra, hogy „SZEDD ÖSSZE MAGAD”, mert néha a kemény szeretetre is szükség van. Csak nem biztos, hogy fizetnének érte. Jobban mondva, biztos akadna, aki fizetne érte, csak kissé szexuálisabb vonalon. Erre az útra a bor vezetett rá, esküszöm.
Miért? – emelem rá a tekintetem. Ez nem olyan női miért, amikor azt várod, hogy a másik megváltoztassa a véleményét. Komolyan kíváncsi vagyok Loise logikájára, amit elismerek, de, vagy épp azért, mert általában teljesen más, mint az enyém. Aztán megvonom a vállam. – Ha a gyerekek nem lennének, nyilván nem mennék. – Legalábbis azt hiszem. – Még ha az emberben ott is van, hogy megmutassa az exnek, mit cserélt le és mit vesztett vele, jobb esetben van annyi tartása, hogy ezt ne idegenek előtt, ilyen nyilvánvalóan játszmázza le. De így… Hiába váltam el Tonytól, még mindig a családunk része. Ha elmegyek, valószínűleg a rokonság felét arra emlékeztetem, hogy tíz évvel ezelőtt kábé a mi esküvőnkön voltak. Ha nem, akkor meg feltűnő lesz, hogy nem mentem el, és azért beszélnek majd róla.
Lényegében azt kell kitalálnom, mi zavar jobban, ha akkor beszélnek ki, mikor itt vagyok, vagy ha csak sejtem, hogy így van. Kár, hogy a kérdés tisztázásával még mindig nem jutottam közelebb a válaszhoz.
Látom Loise-on, hogy kicsit mélyebben érinti, és talán észre sem vette, hogy fészkelődni kezdett. Mintha ki akarna bújni alóla. Nem tudatos dolog, mert ha nem akarna válaszolni, mondhatna nemet, ezt ő is tudja. Vagy… remélem, hogy tudja. – Az. Én is ugyanezzel a dilemmával küzdök – hitetlenkedve ingatom a fejem. Hogy lehet az, hogy két felnőtt, intelligens nő nem képes dűlőre jutni egy ennyire banális kérdésben? – Szerintem van. Tony is ilyen. A legtöbb nehézséget nem fogja fel annak. Nem bosszankodik rajta, csak kikerüli és megy tovább. Ez volt az egyik, amit nagyon szerettem benne – ismerem el kelletlenül.
Sosem voltam különösebben gyengéd vagy könnyű személyiség; egyszerűen képtelen vagyok félvállról venni a dolgokat, és bár ez sok esetben segítség, legtöbbször inkább tehernek érzem. Maximalizmusnak is hívhatjuk, vagy totális őrületnek a részletek iránt, de nem tudok átlépni valami felett, ami nem úgy van, mint kellene. És már én is észrevettem, hogy annak ellenére, mennyire logikus volna, ha Én is hasonló emberekkel venném körbe magam, itt jön közbe az ezerszer használt és klisésnek ható megjegyzés: két dudás egy csárdában nem fér meg. Szeretek vitatkozni, sőt, mérges is szeretek lenni, de a nap végén azt szeretem, ha az van, amit én akarok.
Lehet, hogy csak a pasik ilyenek – lögybölöm meg a boromat eltűnődve, hunyorogva meredve valahová a távolba. – Nem azt mondom, hogy minden pasi egyszerű, mint a faék. Csak hogy a legtöbb az. Ritkán gondolkoznak a miérteken, inkább a hogyanon. Lehet, hogy ezért borítanak ki a filozofikus férfiak, már azon ritka esetben, hogy találkozom ilyennel. Egyszerűen nem ehhez van szokva az agyam. Szeretek nő lenni, de néha annyival egyszerűbb lenne pasiként, nem? – nézek Loise-ra kérdőn. – Mármint… Nézd meg Bobbyt. Elvileg ugyanabból a genetikus anyagból állunk, ugyanazon körülmények között nevelődtünk, ráadásul percre pontosan ugyanakkor, szóval tényleg nem tudok másra gondolni, minthogy az az Y kromoszóma a ludas. Mintha azzal, hogy letörték volna az X egyik szárát, elszállt volna minden gondjuk az életben. Tényleg, egyébként hogy bírod?

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: tell me all your problems, make them mine // April & Loise
tell me all your problems, make them mine // April & Loise EmptyPént. Május 29 2020, 12:26

April & Loise

tell me all your sweet, sweet little lies


Azt hiszem, értem, mire gondolhat April, amikor a nyilvánvaló és sokszor kézzelfogható sikerei ellenére sem tudja magát abban a fényben látni, amiben én, és biztos vagyok benne, hogy sokan mások is teszik. Vagyis, talán nem is az önértékeléssel vannak problémái, elvégre April nem az a típus volt, aki ne gondolná, hogy ne járnának ki neki a dolgok, amik igenis kijárnak, így talán inkább valahol ott leledzhetett a probléma gyökere, hogy April nem ezeken a területeken, és nem így akar sikereket elérni.
Ezt is meg tudtam érteni, mert nem elég, hogy a saját önértékelésemmel problémáim voltak (állítólag, de ki nem téved itt-ott egy keveset?), de valami hasonló zajlott le bennem is. A munka munka maradt, bármennyire is szerettem csinálni, és bármennyire adtam bele minden tőlem telhetőt; hiába egy megfelelően előrelendített ügy, vagy egy rács mögé került erőszaktevő, a magánéletem ezektől függetlenül is romokban hevert. Igazából, csak ebben a percben, ezeken a gondolatokon rágva át magam tudatosul bennem, hogy Aprilnek mennyire igaza van, és mennyire összemoshatatlanok az életünk különböző részei. Ez egy kicsit depresszív gondolat, és kis híján hagyom, hogy rátelepedjen a becsiccsent vállamra, és eluralkodjon a gondolataim felett, de még időben kirázom magam a filozófia negatív ösvényeiből. Az hiányzik még az életemből, hogy April vállán kezdjek sírni a saját életképtelenségem miatt, miközben neki ténylegesen van is oka sírni.
Néha utálom magam. Nem tudom, ez a gondolat honnan és miért bukkan elő éppen most, de megteszi, mintha csak fontosnak tartaná közölni, hogy hé, még mindig itt vagyok! Kösz, nagyon örülök neked.
Esküdni mernék rá, hogy hivatalosan is részeg vagyok – vagy ahhoz nagyon közel állok.
April következő szavai kissé összefolynak, és nagyjából csak annyi jut el tisztán az agyamig, hogy a gyerekek nagyon hálátlanok tudnak lenni. Bólogatok, mert anélkül is tudom ennek a kijelentésnek az igazságtartalmát, hogy valaha is átestem volna a szülésnek nevezett poklon. Az unokatestvéremnek van egy lánya, és hála istennek csak Hálaadásokkor ül össze ennyire a család, mert egek, az a gyerek egy kis… görcs, jobb szó híján. Biztos vagyok benne, hogy Emma és Logan is alaposan feladják a leckét, de tőlük nem kezd kés után sikítani a méhem, hogy harakirit kövessen el.
Valahol ott veszem fel újra kristálytisztán – talán ez túlzás -, a fonalat, hogy April örül a bókjaimnak, tehát én is örülök, mer t ha April örül, én miért ne örülnék? Részben elértem a célom, ami a felvidítása volt. Nem hitegetem magam azzal, hogy ténylegesen elűztem a kétségeit, mert biztosan nem, de… babaléptek. Örüljünk a kicsinek is.
Mosolyogva szétteszem a kezeimet. –
Nagyon jó kérdéseid vannak ma este. Gondolom, köze lehet ahhoz, hogy van valami a lábuk között, amit szeretni szoktunk – integetek a saját lábaim közé, prezentálva a szavaimat, ha nem lettek volna elég világosak, még ha valahol sejtem is, hogy ilyesmiről szó sincs. – Köszönöm. Majd elvégzek egy online kurzust. Ha leépítések jönnek, én felkészült leszek.
Nem mintha ez New Yorkban egyhamar előfordulna. Még arról se nagyon hallottam, hogy valaha is elegen lennénk, nemhogy még sokan. Mindenesetre, legalább hasznát veszem a több, mint kilenc éves pszichológiai tapasztalataimnak, amiket a többé-kevésbé folytonos terápiáknak, beszélgetéseknek, számtalan pszichológus és/vagy pszichiáter ismerősnek, és a tengernyi ajánlott olvasmánynak köszönhetek. Megnyugtató, hogy képes vagyok magamba szívni a hallott tudást, még ha a saját életemen nem is tudom alkalmazni. Félsiker?
-
Mármint, miért nem mennék el? Vagy miért te vagy a hős? – kérdezek vissza, mert nem tudom, hogy pontosan mire gondol. – Nos, nem mennék el, mert… sose voltam jó a múlttal való szembenézésben; általában csak szeretek úgy tenni, mintha mi sem történt volna. És elég kínos vagyok, ha még nem vetted volna észre – mosolygok szélesebben, félúton az eredeti, egyenesben ülős pozícióm és az asztallap között. Kezdem tényleg megérezni a nap fáradalmait. – Szóval, ha egy exem meghívna az esküvőjére, több szempontból is problémás lenne. Megakadályozná, hogy békésen megfeledkezzek a kapcsolatunkról, miközben erőteljesen fennállna annak is a veszélye, hogy kikotyogok valami irtó kellemetlent az esküvőn, vagy rosszabb, ha mégis elmegyek. Amit nem tennék, mert tudom, hogy ez lenne a végemagyarázom, noha én is érzek egy-két logikai hibát a felvetésemben, ezért hozzáteszem. – És elég gyáva vagyok, ha olyan dolgokról van szó, amik felkavarhatják az érzelmi világom.
- És azért tartalak hősnek, mert… legyünk őszinték, Tony egy kicsit… péééé… farok – fogalmazom meg lassacskán, csak a mondat végén döntve el, mit is akarok konkrétan mondani. Nem akarok túlságosan bunkón hangzani, ezért a mutató- és hüvelykujjam közeltartásával próbálom szimbolizálni, mennyire is kicsire gondoltam, hátha elveszi a szavaim élét.
-
És Tony nem szimpatikus – teszem hozzá halkabban, hallva April újabb válaszát. Nem túlzottan fair, tekintve, hogy csak utálom, amiért összetörte Aprilt, és irigy vagyok arra a szabadszelleműségére, amit én vélhetőleg soha nem fogok a magaménak tudni. Az alkoholra és a álmosságra fogom, utóbbit természetesen gondosan eltakargatva, mert a világért sem akarnám, hogy April azt higgye, untat.
Sose jutok dűlőre, amikor azon gondolkodok, hogyha lenne rá lehetőségem, miként születnék újjá, férfiként, vagy nőként. Sokáig csak rávágtam, hogy férfiként – valamilyen szinten érthető okokból. Nőként olyan mértékben bántottak, ami az egész lényemet változtatta meg, és romba döntött mindent, amit addig igaznak vagy kőbevésettnek hittem. Nem a férfiak ellen elkövetett erőszakot akarom semmisként hasonlítani a nőékéhez képest, de… mégsem hiszem, hogy ugyanúgy alakultak volna az események, ha nem nő vagyok.
Úgy gondoltam, ha férfinek születtem volna, a vonatom még mindig azon a sínen futna, amit fiatalkoromban raktam le magam elé. Jobban kamatoztattam volna a szociológus diplomámat, és vélhetőleg egy asztal mögül dolgozva írogatnék pályázatokat. Házas lennék, ebben biztos vagyok, mert mindig is éreztem egy kis szentimentalitást a házasság köteléke iránt. Gyerekeim lennének, ez sem igazán kérdés – kilenc évvel ezelőtt határozottan tudtam, hogy anya akarok lenni. Azaz, ebben a gondolatmenetben, apa.
Ugyanakkor, nincs rá garancia, hogy ne jött volna valami más, hasonlóan rossz, ha azt, ami kilenc éve történt, el is kerültem volna. Meg aztán ott volt a hang is, ami büszkén jelentette ki, hogy márpedig ő igenis szeret nő lenni; az a hang pedig én voltam.

És talán kicsinyes, de a jelenben már nem akartam akkora hatalmat adni ennek a traumának, hogy kiforgassa önmagukból a nézeteimet és a véleményeimet. Tudom, rengeteg mindennel kapcsolatban még mindig az ő kezében volt a gyeplő az enyém helyett, de voltak dolgok, amiknél azért szépen-lassan már visszavettem az irányítást. Ez volt az egyik.
Úgyhogy csak megint bólogatok párszor. –
Az biztos. És hiába az emancipáció, a társadalmi elvárások még mindig nekik kedveznek. Fogadok, ha fiú lennék, az anyám nem rágná a fülem unokákért. Vagy nem ennyire; a korom miatt biztos nem panaszkodna – emelem meg a mutatóujjam, habár nem tudom, miért. Furcsállva teszem le.
Kissé igazságtalan vagyok; bármennyire is kellemetlenül érint, valahányszor anya kiejti a bűvös szavakat a száján, azért volt benne annyi tekintet és törődés, hogy az incidens után évekig szóba se hozza. Lehet, hogy nem adok neki elég kreditet, és ma is inkább csak azért teszi, hogy újra „normálisként” gondolhassunk a témára. Nem tudom.
Épp egy ásítás közepében vagyok, amikor szóba kerül Bobby neve, a végeredmény pedig egy hozzám semennyire sem illő, ásítással vegyes vihogás lesz, mert ó, Bobby, ő nem erről a bolygóról származik.
-
Nem vészes – mondom végül csak ezt, de aztán nem bírom ki, és szórakozottan folytatom. – Kezdek gyanakodni, hogy több lábujja van, mint az átlagnak, mert ennyi lábujjkörmöt még sose találtam ilyen rövid időn belül a lakásban. De amúgy kedves! Amikor épp nem veti a szememre, hogy spicli vagyok, azt ígérgeti, hogy megvéd a kenguruktól. És megeszi az odaégett főztömet. Néha félek, hogy gyomormosásra kell majd bevinnem – döntöm oldalra a fejem elgondolkodva. Az nem lenne kellemes, még akkor sem, hogy a fél karomra mernék esküdni, hogy nem ez lenne Bobby első rodeója.
-
Az igazi probléma a helyhiánnyal van, szerencsétlennek már biztos fájhat a háta attól a kanapétól. Gondolkodtam, hogy veszek egy kihúzhatóst, de még nem volt rá időm, és az Ikea webáruháza is folyton lefagy. Meg aztán, aggódok érte. Zofia kevésbé türelmes típus, néha pedig mintha veszélyesen nézne Bobbyra. Remélem, nem ölik meg egymást, nem vágyok Saúl társaságára a lakásban. Nem mintha baj lenne vele, de egy kezemen megtudom számolni, hányszor nézett a szemembe. Annak az embernek mocskos tekintete vanmesélgetek összefüggéstelenül, mígnem egy újabb, még nagyobb ásítás félbe nem szakít.
-
Bocsánat – tolom el magamtól a poharat. Ha többet iszok, végképp szétfolyok, és nem tudom, hogy nyáladzok-e álmomban, de nem April konyhájában (vagy a kanapéján, ha őszinte akarok lenni) szeretném ezt letesztelni. – A gyerekeid felérnek egy edzéssel. Kedvelem őket.

all about the dark places you hide

1374, öltözet


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: tell me all your problems, make them mine // April & Loise
tell me all your problems, make them mine // April & Loise EmptyVas. Május 31 2020, 21:38

« i like that you're broken like me »
maybe I can be lonely with you



Megvoltak a maga jó pillanatai… De főleg rossz. Ha nem így lenne, még vele lennék – jegyzem meg somolyogva. Nem tagadom, jó érzés, mikor az ember (ismét) ráeszmél, hogy ha ritkán is, de találhat még olyan embert, aki feltétel nélkül kitart mellette. Loise véleménye Tonyról ugyanis, lévén sohasem találkoztak és csak az én verziómat hallotta, kétségtelenül elfogult véleménnyel bír.
De azért jól esik, mit tagadjam? Régóta nem volt lényegében vett barátnőm, utoljára talán a középiskolában, de tekintve, milyen könnyen elengedtük egymást miután én terhes lettem Emmával, alighanem sosem volt igazi barátság. És egy kicsit el is vesztettem benne a hitem. Ha nincs bennetek valami ösztönösen közös, amitől muszáj látnotok egymást, legyen az baráti kör, kedvenc szórakozóhely vagy munkahely, akkor valahogy elsodródtok az életben. Bár nem tudom azt mondani, hogy az ne lenne feltétlenül természetes, még nem egyszerű elfogadni.
Ne aggódj, anya Bobbyt sem zaklatta soha, hogy mikor lesz már egy rendes barátnője, akivel megállapodhat. Bár tekintve, hogy már te is ismered… Talán azért volt, mert véletlenül sem akarta, hogy reprodukcióba fogjon. Jobban belegondolva, mintha kondomot is vett volna neki – dörgölöm meg az állam elgondolkozva, aztán elnevetem magam. Az anyámmal való viszonyom sosem volt fényes, miután apa… elment. Nem volt mit tisztelnem benne, hogy őszinte legyek. Önzőnek láttam és látom a mai napig is, kicsit még fel is bosszant, hogy már nem haragudhatok rá, mert beteg. És ez rohadtul nem fair. June persze ezt sosem fogja megérteni.
Fújj – fintorodom el őszintén undorodva, pedig én is épp eleget laktam vele. Úgy is mondhatnánk, hogy már túl sokat. De valahol még volt bennem annyi remény, hogy az ilyesmit kinőtte már. Bár… igazából miért lenne? – Szerintem már nincsenek ép ízlelőbimbói. Nem mintha azt mondanám, hogy rosszul főzöl…! A lényeg, hogy köszönöm, hogy eltűröd. Nem lehet egyszerű, főleg… Zofiával együtt.
Igazából sosem kérdeztem még meg tőle, hogy pontosan mit keres ott a lány. Volt valami páni félelem, ami kiült az arcára, mikor szóba került, így inkább csak beértem annyival, amit elsőre elmakogott: hogy szívességet tesz, és hogy segítenie kell neki. Én csak egyszer láttam a lányt, de tényleg elég rosszul festett. Biztosan függő volt. De ehhez nem volt sok közöm. (Még ha nagyon, nagyon kíváncsi is lettem volna rá.)
Szerencsére Saúl nem mostanában kerül vissza a nyomozások élére… Bár talán mégsem annyira szerencsére, mert már őrületbe kerget – forgatom meg a szemem. Folyamatosan üzeneteket írogatott, amiben sürgette az eredményeket, majd mikor türelemre (meg a szája sutba állítására) intettem, általában nyomott valami litániát arról, hogy bezzeg ha még meglenne a jelvénye…! Ha meglenne, akkor azt nyomnám le a torkán. Főleg azt megtudva, hogy Loise is észrevette az egyértelműt. Kicsit engednem kéne az elvásáraimból tudva, hogy Saúlnak fogalma sincs Loise hátteréről, de… De nem engedek. Saúlról van szó, nála nem játszanak enyhítő körülmények. – Hidd el, ha segíthetek a dolgon, soha többé nem kell találkoznod vele. És ha tehetném, akkor én se találkoznék… Na jó, talán néha. Egész jó kiabálni vele. – Többek között. De ez már bizonyára a bor hatása.
Nem tagadom, hogy én is kezdek már álmosodni. És azt hiszem, lényegében már elég késő is van hozzá. Főleg, ha még belegondolok, hogy le is kell fürödnöm, hirtelen nagyon elnehezül a testem. Csak azt tartom szerencsésnek, hogy a vendégszobában mindig azután cserélek friss ágyneműt, hogy az előző vendég eltűnt. Most lehet, hogy előbb felajánlanám Loise-nak, aludjon velem, de azt meg félreértené, és a végén pánikolva taxit hívna.
Én pedig mérhetetlenül kedvellek ezért – mosolyodom el, aztán lerakom a poharat a pultra, és rácsapok a saját combomra. – Na jó, szerintem ideje eltennünk magunkat holnapra. Mindjárt megmutatom a szobát, jó? Aztán holnap reggel majd még meglátod, hogy mennyire szereted őket.
Én speciel elég kevéssé szoktam, mert morcosabbak, mint egy másnapos, menstruáló főiskolás. De ezt Loise majd eldönti magának; én pedig azt hiszem, nem nagylelkűen, hanem a végemtől nem menekülhető tovább… Felajánlom neki, hogy visszaveszem Bobbyt.
Ebből előbb-utóbb tényleg gyilkosság lesz. De előbb rántotta.

Köszönöm a játékot, imádtam <3
DESIGN ϟ  VOCIVUS   
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: tell me all your problems, make them mine // April & Loise
tell me all your problems, make them mine // April & Loise Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
tell me all your problems, make them mine // April & Loise
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» the wisdom of the fallen | loise & april
» i wanna learn to love // April & Loise
» you have something of mine - R&H
»  I'm his and he's mine ~ Stormie & James
» You will be mine bitch

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: